Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Iubire pe câmpul de luptă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
SasukeღSakura
Genin
Genin
SasukeღSakura

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Konoha
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 136
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Naruto
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită!

Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pe câmpul de luptă   Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 I_icon19Mier 13 Feb 2013, 11:46

Wooow... Ce capitol avem !!!! Nu sunt prima dar neah si locul 2 merge , nu? yeah Oricum.. ai un fic minunat , foarte frumos si ingrijit . Si Sasuke asta a devenit un mare pervers ... off doamne ! Sper ca Sakura sa aiva grija si sa il cuminteasca cum trebuie . Pupici si spor la scris!


Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 090408134008_29

Ficurile mele :
- În desfăşurare :

- Don't trust me ... --> Click aici
- Midnight [ +16 ] --> Click aici

- Chemicals React --> Click aici
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pe câmpul de luptă   Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 I_icon19Mier 13 Feb 2013, 17:43

Mersii mult ca mai anuntat de next....a fost un capitol superb.....sper sa postezi repede nextul... kiss
spor la scris in continuare kiss


Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Mrs.Meow
Chūnin
Chūnin
Mrs.Meow

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : ●Bucuresti●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 600
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 28
Hobby-uri Hobby-uri : ●Sa visez●
Stare de spirit Stare de spirit : ●Schimbatoare●

Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pe câmpul de luptă   Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 I_icon19Mier 13 Feb 2013, 20:22

Buna hi! Pai.....ficul tau este foarte frumos mie mi-a placut la nebunie.(XD)Cum a spus si andreuta_kata13, Sasuke este un nesimtit ! Isi bate joc de sentimentele Sakurei . Am sa kboom de nervi ! =))) Am glumit mai lough SA PUI NEXTUL TE ROG !
Sus In jos
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pe câmpul de luptă   Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Feb 2013, 11:48

Heiiiiiiiiiii , am trecut si eu pe la ficul tau si imi place la maaaaaaaxim in love in love Exact pe gustul meu : din anime si pervers ! in love Sa aduci nextul cat poti de repede te rog frumos de tot cu ciresica deasupra :o3 Bye byeeeeee kiss
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
Ameli.
Chūnin
Chūnin
Ameli.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : everywhere.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 725
Puncte : 797
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : gym
Stare de spirit Stare de spirit : niciodata la fel.

Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pe câmpul de luptă   Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 I_icon19Lun 18 Feb 2013, 13:43

hey ! <3 am zis ca sa intru pe la ficul tau, avand in vedere titlul care mi se parea destul de interesant asa ca se pare ca nu am gresit cand am inceput sa citesc. Imi place mult cum decurge actiunea si mai ales replica lui Sasuke :>. Saracul pisicutt :o3 :)). Daca poti anunta-ma la next si spor la scris ! <3 Te-am pupat. Miau <3


 

Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 2zj95ix
Sus In jos
iMinnie
Genin
Genin
iMinnie

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In gandul tău <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 445
Puncte : 504
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Să mă distrez . Să stau cu prietenii . Să ascult muzică <3 . Să zâmbesc .Şi multe altele .
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunăă .

Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pe câmpul de luptă   Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 I_icon19Lun 18 Feb 2013, 21:42

Heii .
Scuze că nu am trecut mai devreme pe la acest fic, dar mai bine mai târziu, decât niciodată.
Îmi place titlul şi fic-ul .
Sper să mă anunţi la next.


Little by little i see the light fall.
I run through it ,to share a kiss with the sun.
* * *

Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Tumblrm7qctjbiks1r4c5i0
* * *
What a magic moment i've caught in my hand.
I smile so much because i can feel the warm breath of the light.
Sus In jos
Rose Uchiha
Academy Student
Academy Student
Rose Uchiha

Sex : feminin Localizare Localizare : Pe Terra
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 49
Puncte : 55
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu fic-uri, sa ascult muzica...
Stare de spirit Stare de spirit : Cam distrata :))

Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pe câmpul de luptă   Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 I_icon19Mier 27 Feb 2013, 09:23

Hei, hei, hei!! Vine mai repede nextul? Imi place mult de tot fic-ul si trebuie neaparat sa-l continui. Treci te rog si pe la fic-ul meu "Incurcaturi intre lumi" puppy eyes hi!

Choco :) : Nu mai faceti reclama la propriile voasrte ficuri. Daca lumea vrea sa il citeasca, daca nu, iarasi bine; nu mai comentati la alte ficuri daca vreti sa va faceti reclama la cel pe care-l scrieti voi. roll
Sus In jos
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pe câmpul de luptă   Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 I_icon19Vin 01 Mar 2013, 20:13

Buna ! Scuze ca nu am comentat pana acum , dar sunt noua pe forum .
Ce vreau sa zic este ca imi place ficul si ca astept next-ul cu mare nerabdare .
P.S anunta-ma te rog cand pui next




Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Ss501-song-sing-music-video


Agent blue terminat ...
Sus In jos
Shiseru
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Ninja World
acebook acebook : Sorry, lume, nu am.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 156
Puncte : 177
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ies cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita lulea

Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pe câmpul de luptă   Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 I_icon19Mar 02 Apr 2013, 22:31

Iubire pe câmpul de luptă


Al treilea capitol

Desfăşurarea planului

Sasuke ajunse înapoi la ascunzătoare. Intră, căutându-l pe Tobi. Era nervos, ştia ca Tobi era încăpăţânat şi nu avea de gând să-l lase săo răpească pe Sakura, dar dacă poate i-ar fi explicat despre faptul că este cel mai bun ninja medical. În alta circumstanţă nu cred că Tobi ar fi fost de-acord. Dar partea cealaltă cu restabilirea clanului, cred că nu-i va fi arătată lui Tobi.

Brunetul intră în toate camerele posibile şi nimic, apoi din nou nimic, zici că s-ar fi evaporat, intră în ultima cameră, unde Tobi stătea cu nişte planuri în faţă. La vederea brunetului se întoarce şi zice:

-Bine că ai venit! Am urgentă nevoie de tine. Trebuie să-mi faci rost de un ninja medical, unul bun, nu ca şi roşcata asta bună de nimic.

Pe faţa lui Sasuke apăru un zâmbet şiret. Deja ştia ce ninja medical va aduce. Acesta dăduse din cap afirmativ, apoi părăsi camera, ieşind din nou pe câmpul de luptă. Se gândea doar la el, nu şi la sentimentele rozaliei. Îi va distruge toată viaţa, o va lua de lângă prieteni, asta ne arată doar cat de insensibil este brunetul nostru.

Ajunge pe câmpul de luptă. O zăreşte foarte repede pe Sakura. Cum de se întâmpla asta, nici măcar eu nu ştiu. Rozalia era din nou gata gata să leşine. Era prea greu pentru ea, erau înşiraţi peste douăezci de răniţi.. Aşteaptă până când ăl vindecăpe ultimul, apoi, exact după bănuielile lui Sasuke, rozalia cade jos de epuizare. Brunetul se duce spre ea pentru a o duce către ascunzătoare. Se lasă jos, dar când să o ia în braţe, îi observă faţa inocentă, parcă de înger, părul care îi era răvăşit pe faţă.

Brunetul se desmeticeşte, scuturând din cap. Se ridică în picioare şi începe să sară din creangă în creangă nemaiputând să şi-o scoată din minte pe Sakura. Ajunge la ascunyătoare şi formeayă nişte sigilii pentru a putea intra. Îl caută pe Tobi, dar nu îl găseşte. Mintea bolnavă a lui Sasuke se gândeşte să o ducă pe rozalie la el în cameă şi asta şi face. O pune pe şi se aşează lângă ea. Începe a îi mângâia chipul angelic, rămânând şocat defrumuseţea fetei, pe care, în Academie nici măcar nu o observase. Oare îl mai iubeşte? Întrebările acestea îl macină pe Sasuke neîncetat. De cand a văzut-o ultima dată, se gândeşte la ea în continuu.

Micuţa rozalie începe să îşi deschidă pleoapele, lăsând la iveala doi ochi mari, verzi şi frumoşi. Îl vede pe Sasuke în faţa ei, ar vrea să sară în picioare, dar nu poate. Este mult prea slabită pentru a face acest lucru. Sasuke îi zâmbeşte blând şi îi zice că este ăn siguranţă. Sakura, nedumerită, întrebă unde este, iar brunetul îi spuse că se află în ascunzătoarea Akatsuki. Rpzalia era impacentată, dar Sasuke se apropie încet de ea şi ăi spuse la ureche că va sta ceva vreme acolo, aşa că trebuie să fie cuminte.

Cei doi au ieşit împreună din cameră pentru a lua prânzul. Pe scări s-au întâlnit cu...


Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 XZ8kTNq
╚═══════════════╝
I love the moment when the nature comes to life.
The colors are everywhere.

╔════════════════════════╗
Sus In jos
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pe câmpul de luptă   Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 I_icon19Mier 03 Apr 2013, 13:50

Uuuuu :> Incepe adevarata actiune ! Super capitolul , imi place mult ! in love Mersi ca m-ai anuntat , sa aduci next-ul cat mai repede ! Te-am kiss !
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pe câmpul de luptă   Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 I_icon19Mier 03 Apr 2013, 14:03


Buna ! Iti multumesc ca m-ai anuntat . Acest capitol a fost chiar foarte interesant si sunt nerabdatoare sa-i vad continuarea , deci hai cu next-ul si daca nu te superi , te rog anunta-ma si pe mine .
Te-am pupat ! kiss
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pe câmpul de luptă   Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 I_icon19Mier 03 Apr 2013, 16:44

Buna !
Ms ca m-ai anuntat !
A fost un capitol frumos !
Pacat ca este scurt si trebuia mai multa descriere !
Sasuke+Sakura= love ce frumos!!!
Astept nextul si spor la scris !
Anunta-ma cand il pui, plz !


Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pe câmpul de luptă   Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 I_icon19Mier 03 Apr 2013, 17:17

Hey mersii ca mai anuntat de next kiss
Deci Sasuke asta ii un rau si un egoist angry ....Se gandeste doar la el....numai el sa fie fericit...bine asta nu prea se potriveste dar nah intelegi tu ce am vrut sa zic lough ...
Stii cu toate ca ea ar cam trebui sa stea acolo o perioada ma gandesc ca nu va accepta totul asa usor nu? pe moment inteleg ca accepta ca nah...ii slabita....
Am o vaga idee cu cine s-au intalnit ei doi pe scari sau unde happy2 ...si acel cineva cred ca este Tobi.......De ce ai facut capitolul asa de scurt crying .....cand devenea mai interesant poc.... s-a si terminat crying ....Oricum a fost un capitol superb chiar daca a fost scurt heh
Spor la scris in continuare ..... si te astept cu nextul cat mai repede heh
~Sayonara~ kiss a hug


Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pe câmpul de luptă   Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 I_icon19Mier 03 Apr 2013, 17:23

Si acum incepe actiunea! Si pe scari se intalnesc cu.... Tobi sau Karin.... Adica asta spune intuitia mea. Oricum, super capitol, astept nextul. Spor la scris si te rog sa ma anunti. Te kiss dulce. Ja ne! hi!
Sus In jos
×Lav.ii×
Academy Student
Academy Student
×Lav.ii×

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In my perfect dream . <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 32
Puncte : 36
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Dance . ;3
Stare de spirit Stare de spirit : Índrăgostită .:>

Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pe câmpul de luptă   Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 I_icon19Mier 03 Apr 2013, 17:31

Bunăă!
In primul rând vreau să-ţi spun că ficul este foarte interesant şi intrigant . in love
Imi place descrierea si dialog mult . Sper să aduci repede next-ul .
Pupici . in love


Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 SHfY1JR

Animalele impart cu noi privilegiul de a avea suflet.
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pe câmpul de luptă   Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 I_icon19Mier 03 Apr 2013, 17:34

dulceata am trecut pe aici.greseli sunt, dar eu cum am obiceiul sa fac si la celelalte ficuri, asa o sa fac si acum.,,perfectiunea se atinge pe parcurs''.prin asta, spun totul, fara a iti enumera greselile.insa, daca primesti critici, tine cont de ele, caci si prin acestea te poti perfectiona.cel mai bine.te astept cu next-ul.Akatsuki_lavy ti a hug calduros.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Asss10Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pe câmpul de luptă   Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 I_icon19Joi 04 Apr 2013, 22:33


Descriere: nu pot spune ca nu exista, pentru ca as minti. Nici nu pot spune ca exista, pentru ca e atat de putina, incat aproape ca nu poate fi luata in considerare. Ceea ce vreau eu sa intelegi este ca ai o problema cu exprimarea ideilor. In primul rand capitolele sunt prea scurte, Regulamentul prevede ca un capitol trebuie sa aiba cel putin 25 de ransuri. In al doilea rand, faci propozitii mult prea scurte, care uneori isi pierd sensul, iar alteori te incurci in fraze lungi pe care uiti sa le inchei. Uite un exemplu: "În centru minunatului sat Konoha, un sat însorit, vesel şi plini de ninja care sunt gata, gata să facă orice pentru a îşi apăra satul." Nu zic ca nu se intampla, toti gresim, insa trebuie sa mai citesti capitolul inainte de a-l posta, si cu voce tare daca trebuie, ca sa vezi ce si unde ai gresit. Sentimentele personajelor sunt importante, trebuie sa te axezi pe trairi, lucruri care sa il faca pe cititor sa inteleaga cat mai bine cum este de fapt personajul, care e natura sa etc. Nu te afunda in detalii nesemnificative, caci tinzi sa ma plictisesti la un moment dat. Ai creat o personalitate superficiala a personajelor, mie cel putin asa mi se pare. Patrunde in profunzime, nu te lega numai de aparentele pe care un autor ar trebui sa le depaseasca imediat..

Actiune: mi se pare anosta. Nu zic ca-i grabita, insa mi se pare plictisitoare, previzibila. Ma cam asteptam la toate lucrurile care s-au intamplat pana acum, nu m-ai surprins deloc. Sasuke o rapeste, apoi o duce in ascunzatoarea lor, lucrurile astea s-au intamplat de mult eori in alte ficuri.

Dialog: nu ai mult dialog, nu mi se pare sec, cred ca stai bine la capitolul asta. Daca vrei sa pui mai mult accent pe el, atunci ai grija sa nu il folosesti in exces.

Idee: pana acum nu pot spune ca e cine stie ce, mai ales ca, dupa cum ti-am mai spus, lucrurile astea s-au mai petrecut de atatea ori si in alte ficuri. Vino cu lucruri, intamplari si evenimente originale, fa ca interesul cititorului sa creasca treptat, fa-ma sa vreau sa iti cotesc ficul, sa astept nextul cu sufletul la gura. La sfarsitul ultimului capitol ai spus ca au plecat amandoi nu stiu unde. Nu prea inteleg cum, caci Sasuke o rapise pe Sakura, chiar tu ai spus ca ii va distruge viata si ca o va desparti de prieteni. De unde aceasta atitudine prietenoasa a ei?

Titlu: nu pot spune ca ma atrage, pentru ca nu prea o face, dar cred ca se potriveste cu continutul ficului tau. Nu ma atrag titlurile complicate, nici cele lungi, prefer sa vad un titlu care poate sa nu aiba decat o legatura slaba cu textul, dar care sa fie ingenios, care sa imi placa.

Greseli de tastare/ ortografie:

Shiseru a scris:
Iubire pe câmpul de luptă


Al treilea capitol

Desfăşurarea planului

Sasuke ajunse înapoi la ascunzătoare. Intră, căutându-l pe Tobi. Era nervos, ştia ca Tobi era încăpăţânat şi nu avea de gând să-l lase săo (să o) răpească pe Sakura, dar dacă poate (expresia este "dar poate dacă") i-ar fi explicat despre faptul că este cel mai bun ninja medical. În alta circumstanţă nu cred că Tobi ar fi fost de-acord. Dar partea cealaltă cu restabilirea clanului, cred că nu-i va fi arătată lui Tobi. (ai avut aici trei propoziții scurte care nu prea au niciun sens, cel puțin din punctul meu de vedere; le-ai fi putut lega astfel încât să capete un înțeles și ai fi făcut astfel o frază mai lungă)

Brunetul intră în toate camerele posibile şi nimic, apoi din nou nimic, zici că s-ar fi evaporat, intră în ultima cameră, unde Tobi stătea cu nişte planuri în faţă. (ce logică are această înșiruire a unor acțiuni?) La vederea brunetului se întoarce şi zice:

-Bine că ai venit! Am urgentă nevoie de tine. Trebuie să-mi faci rost de un ninja medical, unul bun, nu ca şi roşcata asta bună de nimic.

Pe faţa lui Sasuke apăru un zâmbet şiret. Deja ştia ce ninja medical va aduce. Acesta dăduse din cap afirmativ, apoi părăsi camera, ieşind din nou pe câmpul de luptă. Se gândea doar la el, nu şi la sentimentele rozaliei. Îi va distruge toată viaţa, o va lua de lângă prieteni, asta ne arată doar cat de insensibil este brunetul nostru. (nu comentezi pe baza unui text, tu faci textul; nu mai folosi numerale la persoana întâi, pentru că pare ca și cum ai vorbi cu noi, cititorii, ori lucrul ăsta nu-i bun deloc)

Ajunge pe câmpul de luptă. O zăreşte foarte repede pe Sakura. Cum de se întâmpla asta, nici măcar eu nu ştiu. (din nou, ai propozițșii scurte, fără sens, dar care ar putea căpăta așa ceva dacă le-ai uni și ai face o frază mai lungă; de asemenea, iar ai vorbit despre tine ca și cum ai fi un personaj al acestui fic, nu mai face asta) Rozalia era din nou gata gata (gata, gata) să leşine. Era prea greu pentru ea, erau înşiraţi peste douăezci de răniţi.. Aşteaptă până când ăl (îl) vindecăpe (vindecă pe) ultimul, apoi, exact după bănuielile lui Sasuke, rozalia cade jos de epuizare. Brunetul se duce spre ea pentru a o duce (”se duce pentru a o duce”, ai făcut repetiție, folosește sinonime) către ascunzătoare. Se lasă jos, dar când să o ia în braţe, îi observă faţa inocentă, parcă de înger, părul care îi era răvăşit pe faţă.

Brunetul se desmeticeşte (dezmeticește) , scuturând din cap. Se ridică în picioare şi începe să sară din creangă în creangă nemaiputând să şi-o scoată din minte pe Sakura. Ajunge la ascunyătoare (ascunzătoare) şi formeayă (formează) nişte sigilii pentru a putea intra. Îl caută pe Tobi, dar nu îl găseşte. Mintea bolnavă a lui Sasuke se gândeşte să o ducă pe rozalie la el în cameă (cameră) şi asta şi face. O pune pe (pe ce?) şi se aşează (așază) lângă ea. Începe a îi (se folosește ”a-i”, nu ”a îi”, deoarece se formează un hiat deranjant) mângâia chipul angelic, rămânând şocat defrumuseţea (de frumusețea) fetei, pe care, în Academie nici măcar nu o observase. Oare îl mai iubeşte? Întrebările acestea îl macină pe Sasuke neîncetat. De cand a văzut-o ultima dată, se gândeşte la ea în continuu. (încontinuu)

Micuţa rozalie începe să îşi deschidă pleoapele, lăsând la iveala doi ochi mari, verzi şi frumoşi. Îl vede pe Sasuke în faţa ei, ar vrea să sară în picioare, dar nu poate. Este mult prea slabită pentru a face acest lucru. Sasuke îi zâmbeşte blând şi îi zice că este ăn (în) siguranţă. Sakura, nedumerită, întrebă unde este, iar brunetul îi spuse că se află în ascunzătoarea Akatsuki. Rpzalia (Rozalia) era impacentată, (inpacientată) dar Sasuke se apropie încet de ea şi ăi (îi) spuse la ureche că va sta ceva vreme acolo, aşa că trebuie să fie cuminte.

Cei doi au ieşit împreună din cameră pentru a lua prânzul. Pe scări s-au întâlnit cu...

- ai grija la timpuri, ori folosesti trecutul, ori prezentul, nu mai alterna;
- daca vrei sa folosesti diacritice, atunci ai grija la ele, caci am vazut ca te mai incurci.


Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pe câmpul de luptă   Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 I_icon19Sam 13 Apr 2013, 00:38

Buna, buna!:* Capitolul a fost frumos, insa am observat pe acolo unele greseli cam deranjante. Imi place de Sasuke, a fost atat de dragut in finalul capitolului. in love Asculta sfaturile lui Choco, iti vor fi de mare ajutor. a hug Astept o evolutie serioasa de la tine! Multumesc de anunt si sper sa ma anunti si in continuare! Kiss.


Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Tumblr_n7kcuxdExP1txd25uo1_400

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
Soprena_
Genin
Genin
Soprena_

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Winterfell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 328
Puncte : 471
Reputatie Reputatie : 91

Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pe câmpul de luptă   Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 I_icon19Sam 13 Apr 2013, 11:35

Bună. Scuze că nu am trecut mai devreme pe aici.
Păi, adevărul e că îmi place. singurul lucru care nu îmi place este faptul că faci capitole scurte şi le postezi rar crying
Am observat că faci şi greşeli gramaticale, dar le poţi retuţa cu un edit.
Anunţă-mă când postezi next.
Cheers. kiss


Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Large
LORD GRANT ME PATIENCE NOT TO TURN EVERYONE INTO GODDAMN TACOS
Sus In jos
http://toosassyforya.blogspot.ro/
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pe câmpul de luptă   Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 I_icon19Lun 01 Iul 2013, 14:45

Fan-fic blocat din cauza inactivitatii. Ultimul post dateaza din 2 aprilie, noi aflandu-ne in 1 iulie.
Daca doresti sa il redeschizi, poti anunta un critic/moderator.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Continut sponsorizat




Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pe câmpul de luptă   Iubire pe câmpul de luptă - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Iubire pe câmpul de luptă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-