Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Intrebati-o pe Choco

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Asss10Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 I_icon19Sam 02 Mar 2013, 13:15

~ Ela ~ a scris:
1. Ai reusit inca sa ajungi unde ti-ai propus? :)
2. Natura este foarte importanta pentru tine? De ce ?
3. Esti mandra de rangul tau? :)
4. Ai vrea sa te schimbi? De ce ?

Cam atat happy2
Te pupa Ela! kiss by ~ Ela ~

1. Nu, inca nu sunt unde mi-am propus, dar am avansat mult, cred eu. Oricum, in ritmul asta imi va fi usor sa acced in locurile pe unde vreau si trebuie sa ajung. :)
2. In ultima vreme natura a devenit ceva important pentru mine, inainte nu ii acordam o atentie atat de mare. Am aflat ca este o sursa de inspiratie fara limite, unde iti poti gasi linistea, armonia interioara si unde te poti regais pe tine daca te cauti cu atentie. De asemenea, natura imi ofera placerea meditatiei si puterea de a vedea si partea frumoasa a acestei lumi.
3. Nu pot minti, da, sunt mandra de el. Consider ca as putea face mai multe pe forum, sa fiu mai activa, insa mi-e destul de greu cu timpul si toate celelalte. Cat despre rangul de critic, nu pot spune ca sunt mandra de el, ci mai degraba ca ma bucur ca mi s-a oferit aceasta sansa si ca voi munci mult pentru a ma ridica la nivelul asteptarilor sau chiar si mai sus. :)
4. Schimbarea pe mine ma sperie intr-o oarecare masura. Am vazut asta pe pielea mea, de cand am intrat la liceu m-am schimbat radical si nu tocmai in bine. Am primit cateva lovituri, daca le pot numi asa, care m-au facut sa fiu mai exigenta cu mine si cu ceilalti, dar si mai critica. Am ajuns sa stau singura, sa imi placa singuratetea si sa nu mai imi pese de oamenii din jur. Nu ar fi o asa mare problema, daca asta nu s-ar raspandi mai mult de granitele scolii, insa se pare ca si acasa incep sa devin o alta persoana si mie nu imi place cand ceilalti se simt prost din cauza mea. Acestea fiind spuse, in momentul de fata as vrea sa ma schimb, sa reusesc sa fiu persoana de altadata cu cei dragi mie, pe care ii pretuiesc, si persoana de acum cu cei care trebuie.

Multumesc pentru intrebari. a hug
Sus In jos
Limoncello
Genin
Genin
Limoncello

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 388
Puncte : 575
Reputatie Reputatie : 69
Hobby-uri Hobby-uri : Desenul, acultat muzica continuu, cititul, scrisul, plimbarile in aer liber, animeuri, seriale coreene, filme
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare.

Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 I_icon19Sam 04 Mai 2013, 22:04

Randul meu sa pun cateva intrebari :)) Nu le-am citit pe cele anterioare, deci sper sa nu semene, iar daca seamana te rog sa ma ierti ca te pun sa raspunzi din nou.

1. Crezi in dragostea la prima vedere? Daca da sau nu, de ce?
2. Crezi ca ai putea sa te dedici intr-u totul trup si suflet unei singure persoane?
3. Crezi ca vei reusi absolut tot ce iti propui?
3. Te uiti singura la filme de groaza? Te sperie, iti plac, argumenteaza de ce :))
4. Ce animeuri iti plac? Care ar fi preferatul tau?
5. Crezi ca ar exista vreo persoane care sa iti schimbe total gandirea?
6. Consideri ca esti capabila sa te descurci de una singura si sa nu ai nevoie de ajutorul celorlalti?
7. Ce parere ai despre persoanele timide, care nu pot fi niciodata sigure pe ele?
8. Ai vrea sa cunosti in persoana anumite persoane de pe forum?
9. Care este stilul tau? Ce iti place sa porti?
10. Ai vrea sa mergem la o prajitura? :)))

Mersi pentru timpul acordat si sper ca nu sunt prea multe. te pup kiss
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Asss10Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 I_icon19Sam 04 Mai 2013, 22:40

Violette <3 a scris:
Randul meu sa pun cateva intrebari :)) Nu le-am citit pe cele anterioare, deci sper sa nu semene, iar daca seamana te rog sa ma ierti ca te pun sa raspunzi din nou.

1. Crezi in dragostea la prima vedere? Daca da sau nu, de ce?
2. Crezi ca ai putea sa te dedici intr-u totul trup si suflet unei singure persoane?
3. Crezi ca vei reusi absolut tot ce iti propui?
3. Te uiti singura la filme de groaza? Te sperie, iti plac, argumenteaza de ce :))
4. Ce animeuri iti plac? Care ar fi preferatul tau?
5. Crezi ca ar exista vreo persoane care sa iti schimbe total gandirea?
6. Consideri ca esti capabila sa te descurci de una singura si sa nu ai nevoie de ajutorul celorlalti?
7. Ce parere ai despre persoanele timide, care nu pot fi niciodata sigure pe ele?
8. Ai vrea sa cunosti in persoana anumite persoane de pe forum?
9. Care este stilul tau? Ce iti place sa porti?
10. Ai vrea sa mergem la o prajitura? :)))

Mersi pentru timpul acordat si sper ca nu sunt prea multe. te pup kiss

1. Da, cred, pentru ca de curand am studiat putin o parte a mitologiei grecesti, mai exact am citit Banchetul de Platon si mitul androginului. Acolo se explica anumite lucruri, sunt interesante si merita citite.
2. Nu cred ca as putea, desi probabil ca as incerca. Acum nu am de unde sa stiu, caci inca n-am simtit un sentiment atat de puternic incat sa fiu nevoita sa aleg, dar nu cred ca as putea.
3.0. Nu sunt sigura, dar in proportie de peste 80% eu cred ca voi reusi. Nu sunt genul care sa munceasca pana la epuizare, din pacate sau din fericire.
3.1. Ma pot uita singura la ele si imi plac. Nu visez urat noaptea, ci doar imi imaginez cum e sa fie anumite creaturi la mine in camera. Cand inchid ochii nu mai e nimic acolo.
4. Imi plac o gramada de animeuri. Imi plac cele cu detectivi, Spiral si Detectiv Conan din aceasta categorie, cele de actiune si cele romantice. Desi nu prea dau de inteles, sunt o romantica incurabila uneori, asa ca am nevoie de suplimenti de genul. Ca un preferat nu cred ca pot desemna unul, poate Detectiv Conan (Case Closed pentru manga), caci mi-a atrs interesul, iar crimele sunt genial gandite, pe putin.
5. Nu am intalnit asa ceva pana acum, dar da, de ce nu, este posibil sa existe si asa ceva.
6. Da, consider ca sunt destul de independenta, practica, inteligenta si pragmatica incat sa ma pot descurca singura.
7. Uneori isi fac rau singure, nesiguranta nu e o calitate oricum ai lua-o. Nu am insa nicio problema cu ele, atat timp cat relatia dintre noi nu ne afecteaza pe niciunul, nu vad de ce-as avea probleme.
8. Cu siguranta. Sunt multe persoane care trebuie cunoscute aici, insa pe cateva chiar am de gand sa le vad.
9. Blugi, tricouri, pulovere, maieuri. Tenesi, conversi. (chiar si daca ma duc undeva ma imbrac in blugi sau imi pun tenesi la rochie, care este numai una apropo). lough
10. Merg oriunde atat timp cat mananc ceva dulce. Da, raspuns afirmativ. :)

Multumesc pentru intrebari. a hug
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 I_icon19Joi 09 Mai 2013, 14:46

Ciocio - aşa îmi vine să îţi spun. : )) Fiindcă eşti aşa de adorabilă. *hug*



       • Ce fel de temperament ai?
       • De ce nu îţi plac copii mici?
       • Cum te relaxezi deobicei?
       • Ce faci când ai timp liber?
       • Îţi place să ieşi prin natură?
       • Îţi place la şcoală?
       • Care sunt prietenii tăi de pe forum?
       • Cum crezi că ar putea rezista o prietenie virtuală?
       • Viaţa trebuie trăită din plin sau nu? De ce?
       • De unde îţi iei inspiraţia când vine vorba de scris?
       • De ce nu ai mai postat desene?
       • Ce îţi place să desenezi cel mai mult?
       • Care sunt persoanele care te inspiră de pe forum?
       • Dacă te-aş întreba să face un collab la un fic, ce ai răspunde?
       • Dacă îţi spun că ţin la tine cu adevărat, cum ai reacţiona?
       • Ce fel de îngheţată pregeri - mă refer la aromă?
       • Vara ce lucruri ai dori să faci?
       • Ce lucruri trăznite ai dori să încerci în viaţă?
       • Îţi place să scrii mai sobru câteodată, de ce?
       • Care a fost cel mai frumos vis al tău?
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Asss10Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 I_icon19Joi 09 Mai 2013, 19:14

We Are A Hurricane a scris:
Ciocio - aşa îmi vine să îţi spun. : )) Fiindcă eşti aşa de adorabilă. *hug*



       • Ce fel de temperament ai?
       • De ce nu îţi plac copiii mici?
       • Cum te relaxezi de obicei?
       • Ce faci când ai timp liber?
       • Îţi place să ieşi prin natură?
       • Îţi place la şcoală?
       • Care sunt prietenii tăi de pe forum?
       • Cum crezi că ar putea rezista o prietenie virtuală?
       • Viaţa trebuie trăită din plin sau nu? De ce?
       • De unde îţi iei inspiraţia când vine vorba de scris?
       • De ce nu ai mai postat desene?
       • Ce îţi place să desenezi cel mai mult?
       • Care sunt persoanele care te inspiră de pe forum?
       • Dacă te-aş întreba să face un collab la un fic, ce ai răspunde?
       • Dacă îţi spun că ţin la tine cu adevărat, cum ai reacţiona?
       • Ce fel de îngheţată pregeri - mă refer la aromă?
       • Vara ce lucruri ai dori să faci?
       • Ce lucruri trăznite ai dori să încerci în viaţă?
       • Îţi place să scrii mai sobru câteodată, de ce?
       • Care a fost cel mai frumos vis al tău?

Una dintre poreclele mele este ciocio-san, deci no problem. lough

1. In cea mai mare parte a timpului sunt energica si plina de viata cred. Am momente in care prefer sa stau toata ziua in pat, dar destul de rare. Sunt sangvinica, lucru care cred ca se vede. lough
2. Pur si simplu nu imi plac. Nu stiu sa ma descurc cu ei si cand nu stiu sa fac ceva incepe sa-mi displaca, pana cand ajunge la ura daca nu se rezolva problema. Pentru mine sunt niste mici omuleti care fac numai probleme.
3. Citind undeva afara. Ori plec intr-un parc, ori pur si simplu ies in balcon sau pe terasa si citesc. Un alt lucru relaxant este desenatul.
4. Scriu, citesc, desenez, uneori stau degeaba gandindu-ma la tot felul de lucruri, alteori ma uit la animeuri.
5. Da.
6. Nu 100%, dar in mare da, imi place. Desi sunt unele lucruri pe care le-as schimba nu as da cu piciorul la scoala.
7. E o lista lunga... Christine, Layla, Crystal, Ema, Claudia, Violeta, tu, Bibi, Bubu, Ana, Evelina, Lexx, Andreea, Lissa, Rin, Lauren, Dara, Ele, Elz, Elly, Danielle, Cartof prajit, Bella, Irina, Dey, Mihai, Deea, Ade. think
8. Merg pe premisa ca, chiar daca nu vorbesc doua saptamani, atunci cand o fac isi spun toate bazaconiile posibile, de parca acele saptamani fara vreun semn de viata nici nu au existat. Se pastreaza legatura, dar fiecare are libertatea proprie.
9. Da, pentru ca este numai una, iar posibilitati sunt atat de multe, incat sa nu ne bucuram de ele ar fi mare pacat.
10. Secvente din animeuri, melodii, orice ma poate inspira, depinde si ce vreau sa scriu.
11. Nu am mai avut timp sa fac. Asta si faptul ca am cam uitat de acel topic.
12. Animeuri in mare, insa mai nou cam orice imi pare interesant, de la un pod pana la o bufnita, orice poate fi transformat in desen valoric e al meu. lough
13. Nu pot spune ca ma inspira persoanele, ci felul lor de a gandi. As spune ca Rin si Lauren, alaturi de Dara, Lissa, Andreea, tu, Ema, KitKat.
14. As raspunde da de fiecare data cand mi s-ar pune aceasta intrebare, dar nu pot spune cu mana pe inima ca ma voi tine de treaba din motivul lipsei de timp, dar si a inspiratiei mele, care uneori imi mai joaca feste. Totusi, zic da.
15. Cred ca as fi surprinsa, caci nu toti tind sa se ataseze de mine foarte repede, mai ales cu sentimente mai profunde. Momentan insa zambesc. :)
16. De ciocolata cu sirop de cirese, de cirese cu iaurt, de menta si de fructe de padure.
17. Vreau sa imi termin ficul Prada umana si s lucrez cat pot de mult la celelalte, insa pe primul vreau sa il transform intr-o carte si sa il public. De asemenea, vreau sa ma intalnesc cu fostii mei colegi, caci mi-e dor de ei. In rest cred ca sunt chestii obisnuite, desenat, citit, animeuri.
18. Sa mananc carne de sarpe, sa fac bungee jumping si sa sar cu parapanta, surf si scufundat, sa asist la nasterea unui animal in salbaticie, sa mangai un tigru si sa stau sub o cascada. Bine, mai sunt multe, dar as scrie romane. lough
19. Pentru ca moartea ma fascineaza. Tot ce tine de ea mi se pare foarte interesant din simplul motiv ca noi nu stin de fapt ca nu mai traim pe aceasta lume, nu stim si ce e dincolo de ea, insa nici nu putem afla, deoarece apoi nu ne vom mai putea intoarce.
20. Nu stiu daca a fost asa ceva, imi plac visele in care sunt fugarita de ceva sau de cineva, desi e oarecum inspaimantator, este tare amuzant si antrenant.

Multumesc pentru intrebari. a hug
Sus In jos
Limoncello
Genin
Genin
Limoncello

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 388
Puncte : 575
Reputatie Reputatie : 69
Hobby-uri Hobby-uri : Desenul, acultat muzica continuu, cititul, scrisul, plimbarile in aer liber, animeuri, seriale coreene, filme
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare.

Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 I_icon19Joi 09 Mai 2013, 20:40

Hey, choco-san :X am mai venit cu un set de intrebari pentru tine:)

1. Care este culoarea ta preferata, de ce?
2. Daca ai mai avea 24 de ore de trait, ce ai face?
3. Iti plac dulciurile? Ce-ti place cel mai mult? De ce iti plac atat de mult?
4. Ce ai facut cand ai aflat ca vine sfarsitul lumii? Te-a speriat?
5. Daca cineva ar fi sclavul tau pentru o zi, cine ar fi, de ce, si ce ai vrea sa faca?
6. Ai vrea sa ai un majordom demon, de ce?
7. Daca ai putea face un anime sa fie real si sa fi in el, care ar fi acela, de ce?
8. Ce ai face daca ai avea un carnet al mortii?
9. Cum a fost prima ta iubire?
10. Care sunt slabiciunile tale?
11. Dintre Sasuke, Naruto, Light Yagami, pe cine ai alege, de ce?
12. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Iti place melodia asta?:))) Cand vezi videoclipul iti place, te amuza, de ce? :)))

Cam atat, sper ca nu sunt chiar asa multe si iarta-ma daca ti-am luat din timp. Stiu ca nu sunt chiar niste intrebari normale, dar eu chiar am aceste curiozitati, sper ca nu am repetat alte intrebari. Te pup si mersi pentru raspunsuri kiss
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Asss10Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 I_icon19Joi 09 Mai 2013, 21:04

Violette <3 a scris:
Hey, choco-san :X am mai venit cu un set de intrebari pentru tine:)

1. Care este culoarea ta preferata, de ce?
2. Daca ai mai avea 24 de ore de trait, ce ai face?
3. Iti plac dulciurile? Ce-ti place cel mai mult? De ce iti plac atat de mult?
4. Ce ai facut cand ai aflat ca vine sfarsitul lumii? Te-a speriat?
5. Daca cineva ar fi sclavul tau pentru o zi, cine ar fi, de ce, si ce ai vrea sa faca?
6. Ai vrea sa ai un majordom demon, de ce?
7. Daca ai putea face un anime sa fie real si sa fi in el, care ar fi acela, de ce?
8. Ce ai face daca ai avea un carnet al mortii?
9. Cum a fost prima ta iubire?
10. Care sunt slabiciunile tale?
11. Dintre Sasuke, Naruto, Light Yagami, pe cine ai alege, de ce?
12. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Iti place melodia asta?:))) Cand vezi videoclipul iti place, te amuza, de ce? :)))

Cam atat, sper ca nu sunt chiar asa multe si iarta-ma daca ti-am luat din timp. Stiu ca nu sunt chiar niste intrebari normale, dar eu chiar am aceste curiozitati, sper ca nu am repetat alte intrebari. Te pup si mersi pentru raspunsuri kiss

1. Imi plac rosul si nuantele de crem, nud, culoarea pielii. Mi se par elegante, pline de viata si se completeaza foarte bine.
2. Asta cred ca e o intrebare la care n-as putea niciodata sa raspund. In primul rand, n-as avea destul timp pentru cine stie ce chestie mareata, apoi mai mult ca sigur ca daca ar fi ceva pe plan mondial ar fi anarhie in lume si daca ar fi numai in cazul meu probabil ca nu m-as mai putea ridica din pat. Dar daca nu analizam prea mult contextul, as merge intr-o biblioteca si as alege o carte, m-as uita la toate rafturile, as mirosi cartile. Ar fi un final fericit.
3. Da! Jeleurle si ciocolata. Cum sa nu imi placa, sunt o maniaca inraita! in love
4. M-am dus in parc in ziua aia. Am fost si la scoala. Sincer, n-a fost decat o alta zi de vineri.
5. Cred ca as vrea sa fie un tip gragut - de care, eventual, sa imi si placa lough - l-as pune sa imi faca de mancare si sa ma suporte intreaga zi, cred ca i-ar fi de ajuns.
6. Oarecum. Cred ca ar fi interesant, numai ideea ca demonii ar exista m-ar incanta. Cred ca ne-am contrazice la fiecare pas. lough
7. Idk, sunt atat de multe. think Marmelade boy, sa zicem? Sau ceva cu actiune si romance, si asta ar merge. Ceva cu lupte si mult sage. Stiiiiuuu, Detectiv Conan, am zis!
8. Nu consider ca moartea e o solutie prea buna, deci cred ca l-as pastra. Pana acum nu am intalnit o persoana pe care s-o vreau moarta.
9. Simplu, n-a fost.
10. Nu sunt sigura de ce ar trebui sa raspund aici. Probabil faptul ca iert prea usor si, pe de alta parte, ca nu imi place sa ii spun cuiva ce am pe suflet, chiar si persoanelor extrem de apropiate, ceea ce ma consuma destul de mult.
11. Yagami e pe primul loc, tipul ala e mult prea genial. Pe locul doi ar fi Naruto, insa in varianta adolescenta, atunci cand e mai matur si grijuliu. >.<
12. Melodia imi place, insa nu pot spune ca videoclipul ma amuza...

Merci pentru intrebari. a hug
Sus In jos
Ayla Froid
Academy Student
Academy Student
Ayla Froid

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Looking for stories. >/////>
Nr. mesaje Nr. mesaje : 12
Puncte : 15
Reputatie Reputatie : 1

Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 I_icon19Mar 21 Mai 2013, 00:13

Buna, Choco. a hug Incantata. Sunt Ayla. Am si eu cateva intrebari pentru tine, dear chocolate:

1. Te-ai considerat vreodata o persoana cu un caracter puternic?
2. Cand ai evoluat in scris, te-ai simtit mandra de tine? Ai avut vreo implinire sufleteasca?
3. Ce inseamna pentru tine cuvantul ''ratiune''?
4. De pe aici am inteles ca nu-ti plac copii mici (nici mie nu-mi plac >.<) asa ca intrebarea e urmatoarea: ''De ce nu-ti plac copiii? Ii consideri niste aducatori de probleme numarul 1?''
5. Ti-ai dorit vreodata sa-ti cumperi o pisica sphynx?
6. Vrei sa fim prietene? - o intrebare cat se poate de stupida.

Atat. :) Merci de raspunsuri, dear. *hug*
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Asss10Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 I_icon19Mar 21 Mai 2013, 17:01

Ayla Froid a scris:

1. Te-ai considerat vreodata o persoana cu un caracter puternic?
2. Cand ai evoluat in scris, te-ai simtit mandra de tine? Ai avut vreo implinire sufleteasca?
3. Ce inseamna pentru tine cuvantul ''ratiune''?
4. De pe aici am inteles ca nu-ti plac copii mici (nici mie nu-mi plac >.<) asa ca intrebarea e urmatoarea: ''De ce nu-ti plac copiii? Ii consideri niste aducatori de probleme numarul 1?''
5. Ti-ai dorit vreodata sa-ti cumperi o pisica sphynx?
6. Vrei sa fim prietene? - o intrebare cat se poate de stupida.

1. Da. M-am considerat si ma consider.
2. Acum ma simt mandra de mine. Stiu ca se poate intotdeauna mai bine si ca niciodata nu ajungi la stadiul de perfectiune, dar nivelul la care am ajuns ma multumeste. Totusi, continui sa scriu si sa imi imbunatatesc stilul. Cat despre impliniri sufletesti, nu pot spune ca a fost ceva extrem de important, dar de fiecare data cand primesc un comentariu la unul din ficurile mele sunt fericita ca acea persoana citeste si apreciaza ceea ce fac. Am de gand sa finalizez o lucrare importanta in vara asta, eventual sa si fac ceva cu ea. O sa vedem. :)
3. Consider ca ratiunea este puterea fiecarui om de a distinge binele de rau in sensul in care pentru el binele inseamna ceva si raul ceva. Cred ca trebuie sa fii constient de ceea ce-ti prieste si viceversa, dar si ce le face bine sau nu celor din jur. Asta cred eu ca este ratiunea, posibilitatea mea de a alege, in cunostinta de cauza.
4. Nu-mi plac pur si simplu, nu cred ca e un motiv intemeiat. Nu stiu ce vor, cum sa ma descurc cu ei si nici nu vreau sa-mi bat capul, asa ca am ajuns la stadiul de a-i uri. In plus, nu sunt genul de persoana care tolereaza sa vorbeasca cu oricine; atat timp cat exista subiecte comune si un grad destul de ridicat de cunostinte e ok, dar daca aceste lucruri lipsesc, atunci conversatia e ca si nula pentru mine.
5. Nu mi-as dori sa am una, dar imi place la nebunie sa le privesc, sa caut poze cu ele si sa le desenez. Mi se par frumoase, in stilul lor unic, si cu adevarat niste opere ale naturii. Sunt superbe. <3
6. Da, de ce nu? lough

Multumesc pentru intrebari. dap !
Sus In jos
Dara
Chūnin
Chūnin
Dara

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Foloseste "url" , largea profilul si ti-am sters linkul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 662
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 32
Stare de spirit Stare de spirit : I’m getting stronger, i’m hurt no longer!

Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 I_icon19Mar 21 Mai 2013, 23:33

Hai sa o intrebam pe Choco happy

1. Ce faci? lough
2. Care este cel mai important motiv de a trai pentru tine?
3. Ce te afecteaza cel mai mult din ce spun cei din jur de tine?
4. Cum arata baiatul perfect pentru tine?
5. Dar prietena perfecta?
6. Cum reactionezi in situatii critice?
7. Ce ai face daca ti s-ar spune ca mai ai de trait 24 de ore?
8. Ce dorinte ti-ai pune daca ai intalni pestisorul de aur?
9. Ce iti place cel mai mult la tine?
10. Ce iti place cel mai mult la cei din jur?
11. Ce urasti cel mai mult la tine?
12. Ce urasti cel mai mult la cei din jur?

Cam atat si de la mine scumpico! kiss
Kiss from Dara! kiss
Love ya girl! in love happy
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Asss10Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 I_icon19Mier 22 Mai 2013, 00:07

Dara a scris:

1. Ce faci? lough
2. Care este cel mai important motiv de a trai pentru tine?
3. Ce te afecteaza cel mai mult din ce spun cei din jur de tine?
4. Cum arata baiatul perfect pentru tine?
5. Dar prietena perfecta?
6. Cum reactionezi in situatii critice?
7. Ce ai face daca ti s-ar spune ca mai ai de trait 24 de ore?
8. Ce dorinte ti-ai pune daca ai intalni pestisorul de aur?
9. Ce iti place cel mai mult la tine?
10. Ce iti place cel mai mult la cei din jur?
11. Ce urasti cel mai mult la tine?
12. Ce urasti cel mai mult la cei din jur?

1. Mi-e somn. lough
2. Viata pur si simplu. Cred ca sunt fericita ca am parte de o viata frumoasa in care intalnesc atatea persoane de care sa ma leg.
3. Nu ma prea afecteaza ceea ce spune lumea. Atata timp cat persoana respectiva nu e importanta pentru mine, nu ma deranjeaza, pot sune orice.
4. Vreau sa fie mai inalt decat mine, sa cante la chitara, sa deseneze sau sa compuna poezii si sa fie genul care sa imi accepte nepasarea si ignoranta cea de toate zilele.
5. Am deja asa ceva, este o persoana normala (ma rog, nu foarte lough) careia ii pot spune orica fara sa ma gandesc de doua ori. Cineva caruia pot sa ma plang, pot sa ii spun ca e o idioata si orice altceva fara sa o supar si viceversa.
6. Destul de bine, cred. Nu sunt genul de persoana care se panicheaza repede si chiar daca o fac, imi regasesc repede calmul si caut o posibila rezolvare.
7. Chestii de moment, habar nu am.
8. Mi-as dori sa va intalnesc pe toti cei dragi de pe forum, ca familia mea sa poata ramane in bunastare in tara chiar daca eu plec si sa pot sa imi urmez cariera.
9. Mintea.
10. La persoanele cu care ma inteleg si pe care le accept imi place ca pot spune in fata ceea ce au de spus. In cazul celorlalti... nimic.
11. Lipsa de ambitie.
12. Ipocrizia.

Multumesc pentru intrebari. a hug Si eu te iubesc. :)
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 I_icon19Sam 01 Iun 2013, 22:03

Buna Choco dap ! Am si eu cateva curiozitati.

1. Cum te-ai descrie printr-o melodie, un citat, o carte, trei cuvinte, un autor, o activitate, un sentiment si un fic? Argumenteaza pentru alegerea facuta la fiecare.
2. Ce alegi: Mintea sau Norocul? De ce?
3. Autorul si autoarea preferati? De ce? Top 5 carti preferate? De ce?
4. Ce parere ai despre toate sentimentele prin care ai trecut si pe care, in general, le au oamenii?
5. Cum te-ai simtit in momentul in care ai vazut ca ai fost avansata de la Moderador la Administrator? Ti-ai dorit asta? De ce?
6. Ce gen de carti iti plac? De ce? Dar filme? De ce? Ce crezi despre filmele care sunt facute dupa carti?
7. Top 10 ficuri? De ce - la fiecare? Dar top 3 scriitoare preferate? Din nou, de ce - la fiecare?
8. Care este cel mai bun fic pe care l-ai citit vreodata? De ce?
9. Ce crezi despre citatul " Dumnezeu a permis raul doar pentru a produce un bine cat mai mare"?
10. Ai vrea sa fim prietene? De ce?
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Asss10Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 I_icon19Sam 01 Iun 2013, 23:31

Alle a scris:

1. Cum te-ai descrie printr-o melodie, un citat, o carte, trei cuvinte, un autor, o activitate, un sentiment si un fic? Argumenteaza pentru alegerea facuta la fiecare.
2. Ce alegi: Mintea sau Norocul? De ce?
3. Autorul si autoarea preferati? De ce? Top 5 carti preferate? De ce?
4. Ce parere ai despre toate sentimentele prin care ai trecut si pe care, in general, le au oamenii?
5. Cum te-ai simtit in momentul in care ai vazut ca ai fost avansata de la Moderador la Administrator? Ti-ai dorit asta? De ce?
6. Ce gen de carti iti plac? De ce? Dar filme? De ce? Ce crezi despre filmele care sunt facute dupa carti?
7. Top 10 ficuri? De ce - la fiecare? Dar top 3 scriitoare preferate? Din nou, de ce - la fiecare?
8. Care este cel mai bun fic pe care l-ai citit vreodata? De ce?
9. Ce crezi despre citatul " Dumnezeu a permis raul doar pentru a produce un bine cat mai mare"?
10. Ai vrea sa fim prietene? De ce?

1.
Melodie - Black Veil Brides, In the end. Versurile spun totul, cred ca ma reprezinta, iar linia melodia este superba. <3
Citat: "Nu esti invins decat daca refuzi lupta." Ma ajuta sa ma gandesc ca pot mai mult si ca altii sunt mai fericiti desi le este mai greu, asa ca nu ma mai plang si continui sa ma zbat.
Carte: Luna rece de Jeffery Deaver. Este geniala, personajele, crimele, totul.
Trei cuvinte: energie, curiozitate, incredere. Consider ca ma reprezinta, fiecare in felul sau si ca ma regasesc in fiecare dintre aceste stari.
Autor: Jeffery Deaver. Nu pot spune ca am un motiv anume, este autorul meu favorit, singurul care a reusit sa-mi provoace fiori.
Activitate: meditatia. Orice ai face ai nevoie de putina meditatie inainte pentru a putea incepe o activitate cu rost.
Sentiment: optimism. Nu sunt cea mai optimista persoana din lume, culmea, deseori ma gandesc la ce-i mai rau, insa incerc sa vad partea buna a lucrurilor, oricat de greu ar fi pentru mine.
Fic: Prada umana. Este scris de mine, insa nu e pe forum. Il consider cea mai buna lucrare a mea si sper sa reusesc sa il duc la bun sfarsit.
2. Mintea. Pe noroc nu te poti baza intotdeauna, e ceva ce se intampla sau nu. Pe minte te poti baza ori de cate ori ai nevoie daca stii ca ai o baza solida pe care sa calci.
3. Dupa cum am mai spus, Jeffery Deaver. Ca si carti ar fi: Luna rece, Dansand cu moartea, Scaunul gol, Fereastra sparta, A douasprezecea carte si Papusa adormita. Toate sunt scrise de el si ma atrag intr-un mod misterios. Le-as citi la nesfarsit cred. O alta serie care imi place este Ciresarii. Una din singurele serii de carti scrise de un autor roman care imi place si pe care am citit-o deja de trei ori.
4. Sunt prea multe uneori, te suprima, te fac sa te simti atat de mic. Imi place cand trec printr-o nebuloasa de sentimente, ma ajuta sa scriu, sa gandesc, fac orice mai bin cand am astfel de momente, orice in afara de socializare, care devine o adevarata corvoada.
5. M-am simtit ciudat. Am fost nervoasa, pentru ca nu credeam ca sunt pregatita pentru asa ceva si mie nu mi s-a cerut parerea. Niciodata nu m-am gandit ca voi avansa si ca voi ajunge la acest stadiu si niciodata nu cred ca mi-am dorit. M-am imaginat rosie, dar nu mi-am spus niciodata vreau si eu. Nu sunt tocmai o persoana potrivita pentru a lua decizii sau cel putin asa ma vad eu, poate in realitate sunt. Inca sunt bulversata de hotararea luata, nu stiu.
6. Carti si filme horror, thriller, cu crime, romane politiste, tot ce tine de aceste lucruri. Ma pasioneaza moartea, sangele, fantomele, spiritele, psihopatii, obsedatii etc. Filmele facute dupa carti.. Daca sunt facute de cineva cu cap sunt foarte bune, dar daca nu, atunci e o mare porcarie.
7. Skyfall, Asul negru, Knock out, Kuroi Namida, Toki wo tomete, Bloody Monday, November rain, Black Rose, PFZ, CIP, Vise in duet, Femeia, focul pasiunii. Sunt 12 in total, insa acestea sunt preferatele mele. De ce? In primul rand, felul in care autoarele lor scriu este genial, descrierea, naratiunea, dialogul, totul mi se pare in perfecta ordine. In al doilea rand, ideea transmisa este foarte frumoasa, originala si pe gustul meu. Si nu in ultimul rand, faptul ca au ca si teme diferitele probleme de viata, unele mai putin credibile, altele mai mult credibile, ma atrage si ma incanta. Ca si autoare preferate, ar fi asa: Lauren Smith, Rinnie H., RAIN si iPrieten? Singurl lucru pe care trebuie sa il spun este dialog, caci ele au niste replici absolut geniale, care iontotdeauna ma amuza, incanta, terifiaza.
8. Asta e o intrebare grea. Sincera sa fiu, este un fic pe care il scriu impreuna cu o prietena. Nu este cel mai bun din punct de vedere structural, dar este un fic tare drag mie pentru ca amandoua ne-am pus tot ce aveam mai bun acolo. Deci da, acesta e ficul meu preferat, pe numele sau, No name. :)
9. Cred ca trecand de raul din lume, oamenii pot deveni tot mai buni, deci da, sunt de acord cu acest citat, desi uneori poate ca raul ar trebui pur si simplu uitat intr-un colt.
10. Da, deisugr. Imi place sa conversez cu persoane diferite, mai ales prin intermediul internetului. Daca persoana respectiva mi se pare interesanta si imi place stilul sau, comportamentul si modul sau de a gandi, atunci n-am nicio problema in a comunica cu ea.

Multumesc pentru intrebari. a hug
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 I_icon19Sam 01 Feb 2014, 16:29

1. Descrie cel mai frumos vis pe care l-ai avut pana acum. (nu ma refer la vis=ideal)
2. Cum ti-ai descrie cea mai buna/cel mai bun prieten(a) in cateva randuri?
3. Cateva tari/orase pe care ai vrea sa le vizitezi.
4. Care e cea mai importanta persoana din viata ta? De ce?
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Asss10Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 I_icon19Vin 14 Feb 2014, 16:56

Lauren Wandowski a scris:
1. Descrie cel mai frumos vis pe care l-ai avut pana acum. (nu ma refer la vis=ideal)
2. Cum ti-ai descrie cea mai buna/cel mai bun prieten(a) in cateva randuri?
3. Cateva tari/orase pe care ai vrea sa le vizitezi.
4. Care e cea mai importanta persoana din viata ta? De ce?

1. Ca sa fiu sincera, sunt genul de persoana care nu-si prea aminteste ce a visat cu o noapte inainte, desi in ultima vreme mi se intampla tot mai des sa imi aduc aminte asta. Cred ca cel mai frumos vis pe care l-am avut pana acum a fost cel in care trebuia sa scap de un criminal in serie care reusise cumva sa-mi captureze familia. Nu-i frumos in sensul propriu al cuvantului, dar ideea in sine si faptul ca puteam sa zbor si sa ma ascund de respectivul individ mi s-au parut tare dragute. Ca sa nu mai zic ca tipul arata destul de bine. lough
2. Cea mai buna prietena a mea este o persoana care sta la aproximativ 30 de kilometri departare de mine, cu care ma intalnesc ocazional si cu care vorbesc zilnic. Nu cred c-as putea s-o descriu in totalitate, caci mi-ar lua foarte mult, plus ca mai mult ca sigur as omite multe lucruri importante, dar in cateva cuvinte este printre putinele persoane careia ii pot spune absolut orice, indiferent daca asta m-ar face sa par idioata sau prea copilaroasa. Este, de asemenea, persoana care are cele mai frumoase idei si o minte geniala si persoana cu care as vrea sa impart un apartament la facultate. Oh, da, si tipa care imi spune briosica. lough
3. Mi-ar placea sa vizitez Japonia, SUA, Canada, Germania, Suedia, Norvegia, Danemarca, Islanda, Finlanda. Cat despre orase, in mare parte sunt orase din aceste tari. Mi-ar placea sa vizitez orasele si strazile despre care citesc in carti, sa ma plimb prin aceleasi locuri ca si personajele pe care le urmaresc in evolutie.
4. Nu cred ca e doar una. Sau, cel putin, nu pot eu sa aleg. Probabil ca ar fi tipa de care am vorbit mai sus si, cred, un individ pe care l-am intalnit pe internet si care-mi face ziua mai buna ori de cate oir vorbesc cu el. Sunt genul de persoana care nu prea isi face prioritati in alti oameni.

Multumesc pentru intrebari, mi-a facut placere sa raspund la ele. ^^
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 I_icon19Vin 21 Feb 2014, 18:20


Hei, Sinzi. 


1. Mi-ai putea recomanda o carte foarte, foarte reuşită? În ultima vreme nu prea mi-am făcut timp pentru citit şi aş vrea să încerc ceva nou, autori nu foarte consacraţi.
2. De cât timp urmăreşti Naruto? Spune-mi două caractere complexe a acestui anime din punctul tău de vedere şi motivează-ţi alegerea.
3. De ce nu mai scrii? Am văzut că ultimul tău fic este la coşul de gunoi. Wtf?
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Asss10Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 I_icon19Vin 21 Feb 2014, 18:49


         Buna, Andreea.

         1. Ar fi multe carti pe care le consider foarte bune. Ti-as recomanta Jeffery Deaver, Papusa adormita sau Mark Allen Smith, Inchizitorul. De asemenea, nu stiu daca ai citit-o, insa poti incerca M-am hotarat sa devin prost de Martin Page. Daca iti place actiunea, poti citi si Trei secunde de Roslund si Hellstrom. Te va tine in suspans si o vei savura pe nerasuflate.
         2. Ma crezi sau nu, niciodata nu am aprofundat acest anime. Cred ca m-am uitat la jumatate din episoadele primului sezon, cateva lupte din Shippuden si cam atat. N-am habar de multe lucruri, de personaje, de tehnici, o gramada de lucruri. Ce ma atrage pe mine la anime sunt mai mult ficurile bune scrise de membrii forumului, nu animeul in sine. Doua personaje... Imi place de Kakashi. Ai putea sa-i creezi un profil psihologic destul de bogat, asadar ma atrage in special psihicul lui. Ce-i drept, nici nu arata rau, mai ales in unele desene de-ale fanilor. lough Si-al doilea ar fi Itachi. Cred ca are una dintre cele mai complexe minti si incalcite povesti din anime, ca sa nu mai spun de complicatiile vietii sale si toate chestiile prin care a trecut. Si de data asta ma atrage psihicul, desi, inca o data, nici fizicul nu e de lepadat.
         3. De scris mai scriu, insa nu mai postez. In afara unui topic de la Creatii, prefer sa scriu atunci cand am chef, cand am inspiratie samd. Plus ca, se mai intampla sa scriu cateva pagini, iar peste doua, trei zile sa le recitesc si sa sterg cam jumatate, din cauza ca nu imi mai place, ori ar fi cam incomod sa fac asta pe forum. Asadar, ma rezum la a posta creatii spuntane, de doar cateva randuri, de fiecare data cand am chef.

         Mersi pentru intrebari. a hug
Sus In jos
Katherine Miller
Genin
Genin
Katherine Miller

Sex : feminin Varsta : 103
Localizare Localizare : nicăieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 464
Puncte : 562
Reputatie Reputatie : 34

Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 I_icon19Dum 23 Feb 2014, 15:49


Bună Choco!


1. Îți place matematica? Adică o înțelegi? Dar Chimia?
2. Ce profil ai?(la liceu)
3. Îți place să fi dură sau mai blândă cu oamenii?
4. Ai simțit vreodată , într-un anumit moment din viața ta că ”Nu mai pot!” ?
5. Ți-e frică de moarte?
6. În gimnaziu ai fost o elevă de nota 10? Ce medii ai avut?
7. Celei mai bune prietene îi spui tot? De exmplu dacă părinții tăi se ceartă , ei îi spui?
8. Ai iubit vreodată pe cineva?
9. îmi poți recomanda o carte bună de dragoste? (dacă se poate să nu se termine ”și au trăit fericiți până la adânci bătrâneți”, să fie o lecție de viață? :D
10. Ce părere ai despre părinții care le impun copiilor lor să învețe de numai nota 10?


Cam atât. :*
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Asss10Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 I_icon19Dum 23 Feb 2014, 16:51

Sedatív. a scris:

Bună Choco!


1. Îți place matematica? Adică o înțelegi? Dar Chimia?
2. Ce profil ai?(la liceu)
3. Îți place să fi dură sau mai blândă cu oamenii?
4. Ai simțit vreodată , într-un anumit moment din viața ta că ”Nu mai pot!” ?
5. Ți-e frică de moarte?
6. În gimnaziu ai fost o elevă de nota 10? Ce medii ai avut?
7. Celei mai bune prietene îi spui tot? De exmplu dacă părinții tăi se ceartă , ei îi spui?
8. Ai iubit vreodată pe cineva?
9. îmi poți recomanda o carte bună de dragoste? (dacă se poate să nu se termine ”și au trăit fericiți până la adânci bătrâneți”, să fie o lecție de viață? :D
10. Ce părere ai despre părinții care le impun copiilor lor să învețe de numai nota 10?


Cam atât. :*


         Buna.

         1. Este o diferenta intre a-ti placea ceva si a-l intelege, asa cum e la mine cu matematica. O inteleg, insa nu pot spune ca imi place in mod special. Chimia imi si place, o si inteleg.
         2. Matematica informatica bilingv engleza.
         3. Nu cred ca m-as putea caracteriza asa in relatia cu oamenii. De obicei, cu majoritatea sunt indiferenta, intrucat nu-mi atrag atentia si nici nu-mi ridica interesul. Dar, daca totusi ar fi sa aleg intre cele doua, cred ca sunt mai degraba dura cu oamenii si blanda cu animalele. lough
         4. Intr-un fel sau altul. Cred ca fiecare om a simtit asta la un moment dat, fie si dintr-un motiv banal, dar care pe el l-a marcat profund atunci. Au fost situatii in care am simtit asta, insa de obicei imi revin rapid, muncind mai mult si dand tot ce pot.
         5. Nu. Ma atrage notiunea si sunt curioasa cum este s-o traiesti cu adevarat. Ma fascineaza.
         6. Ăm, da, am fost. Media mea 5-8 a fost 9.99.
         7. Da. Numai ca aici ar fi o mica chestie; parintii mei sunt putin mai ciudati, in sensul bun al cuvantului. Pana acum nu s-au certat niciodata foarte rau sau, daca au facut-o, atunci nu au facut-o de fata cu mine. In plus, eu nu stau cu ei momentan, caci in timpul liceului stau la bunici, deci nu ii vad decat o data la doua saptamani sau poate si mai rar. Dar, revenind la intrebarea ta, da, ii spun totul si niciodata nu cred ca e ceva ce n-as putea sa-i spun.
         8. Daca te referi la o persoana pe care sa o pot considera iubit, atunci nu, nu am iubit pe nimeni in sensul asta.
         9. Aici nu prea pot sa te ajut. Nu citesc carti de dragoste, din dimplul motiv ca autorii care scriu asa ceva nu ma atrag. In materie de romanta, citesc doar ficuri scrise de persoane de varsta mea sau putin mai mari. Mi-ar placea, ce-i drept, sa gasesc un roman de dragoste pe care sa il savurez.
         10. Mi se pare deplasat. Nu pot vorbi din proprie experienta, deoarece sunt genul de persoana care invata mult si are o medie mare, asa ca nu se confrunta cu discutii de genul in familie, mai ales ca parintii mei uneori imi spun sa nu mai invat atat de mult si sa fac si altceva, pentru mine. Dar, incercand sa fiu obiectiva, mi se pare aiurea sa ii impui unui copil sa fie 100% dedicat scolii. Sunt si persoane care fac asta, dar sunt si persoane care nu o fac. Cred ca trebuie sa inveti bine pentru a-ti putea asigura un viitor si totodata cred ca nu numai la asta se rezuma scoala, la note si medii mari. Trebuie sa stii ce vrei, sa inveti la materiile care iti trebuie si care te vor ajuta pe viitor, iar la restul sa incerci sa te descurci, cat sa pot avea o medie cat de cat bunicica.

Multumesc pentru intrebari, chiar au fost interesante. ^^
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Asss10Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 I_icon19Dum 13 Apr 2014, 09:11

Ciocolinda mea in love 
Unele mai ebune si pentru tine :)) :> :>

1. Ce ai fi dispus sa faci pentru a salva lumea?

2. Ce actor ai vrea sa te interpreteze intr-un film despre viata ta?
3. Daca ai putea sa-ti alegi o superputere pe care sa o ai pentru tot restul vietii, ce ti-ai alege?
4. Daca ai intra din greseala peste mine la dus, unde ai privi prima data? =)))))))))))
5. Ce ai face daca in timp ce inoti ti-ai pierde slipul?
6. Crezi in dragoste la prima vedere?
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Asss10Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 I_icon19Dum 13 Apr 2014, 19:40

Epipogium Aphyllum a scris:
Ciocolinda mea in love 
Unele mai ebune si pentru tine :)) :> :>

1. Ce ai fi dispus sa faci pentru a salva lumea?

2. Ce actor ai vrea sa te interpreteze intr-un film despre viata ta?
3. Daca ai putea sa-ti alegi o superputere pe care sa o ai pentru tot restul vietii, ce ti-ai alege?
4. Daca ai intra din greseala peste mine la dus, unde ai privi prima data? =)))))))))))
5. Ce ai face daca in timp ce inoti ti-ai pierde slipul?
6. Crezi in dragoste la prima vedere?

Hei, hei.

1. Sincer, nimic. Daca lumea se duce de rapa, atunci nu am ce sa fac in afara de a ma indrepta pe mine. Nu cred ca am puterea si nici dorinta de a-i schimba pe altii.
2. Johnny Depp.
3. E greu de spus, probabil trebuie sa ma gandesc bine pentru a putea da un raspuns cat mai aproape de adevar. Prima chestie care-mi vine in minte e oprirea timpului.
4. N-am fetish-uri de genul, probabil ca m-as uita la fata ta, mi-as cere scuze si apoi as pleca.
5. Mai degraba s-ar duce sutienul, sincer, dar chiar si in cazul de fata m-as opri, l-as cauta si l-as pune inapoi pe mine.
6. Nu.
Sus In jos
Limoncello
Genin
Genin
Limoncello

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 388
Puncte : 575
Reputatie Reputatie : 69
Hobby-uri Hobby-uri : Desenul, acultat muzica continuu, cititul, scrisul, plimbarile in aer liber, animeuri, seriale coreene, filme
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare.

Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 I_icon19Vin 30 Mai 2014, 21:28


Hei, Choco. :) >:)<

1. Ce mai faci?
2. Te mai uiti la anime? Te vei opri vreodata din a le viziona?
3. Poza de la avatarul tau face parte dintr-un anime?
4. Ai face un pact cu diavolul?
5. Cum ar trebui, dupa parerea ta, sa fie pedepsiti cei care comit crime?
6. In ce privinta esti cel mai putin inteleasa?
7. Ti-ai pierdut vreodata controlul?
8. Care este domeniul despre care stii cele mai multe lucruri?
9. Esti competitiva?
10. Acum, la liceu, inca iti pastrezi mediile la fel de mari?

Multumesc pentru raspunsuri. :*


Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Asss10Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 I_icon19Vin 30 Mai 2014, 22:31

Limoncello a scris:

Hei, Choco. :) >:)<

1. Ce mai faci?
2. Te mai uiti la anime? Te vei opri vreodata din a le viziona?
3. Poza de la avatarul tau face parte dintr-un anime?
4. Ai face un pact cu diavolul?
5. Cum ar trebui, dupa parerea ta, sa fie pedepsiti cei care comit crime?
6. In ce privinta esti cel mai putin inteleasa?
7. Ti-ai pierdut vreodata controlul?
8. Care este domeniul despre care stii cele mai multe lucruri?
9. Esti competitiva?
10. Acum, la liceu, inca iti pastrezi mediile la fel de mari?

Multumesc pentru raspunsuri. :*



1. Tocmai m-am spalat pe cap.
2. Da, dar rar, acum citesc mai mult manga. Nu stiu, poate da, poate nu.
3. Da, Kuroko no basket.
4. Depinde de imprejurari, dar cred ca da.
5. Pedeapsa cu moartea mi se pare o solutie buna, insa asta implica multe chestii complicate. Inchisoarea pe viata este si ea o idee buna, atat timp cat in inchisoare respectivii sunt pusi la munca in asa fel incat chiar sa isi regrete faptele ce i-au adus acolo.
6. In mai multe banuiesc. Uneori nimeni nu intelege ce ma deranjeaza la unele lucruri sau faptul ca apreciez anumite calitati ale oamenilor sau ca, de fel, nu-mi plac oamenii, ci doar sa-i studiez. Totusi, nici n-as vrea sa fiu inteleasa pe deplin, mi s-ar parea plictisitor.
7. Da, insa fac in asa fel incat sa nu le arat celorlalti asta. Daca, de exemplu, ma calca ceva pe nervi, rezolv situatia cu calm, iar cand sunt singura, sunt un amalgam de sentimente si e mai bine sa nu te afli prin preajma.
8. Nu cred ca-i doar unul sau ca am aprofundat pana acum ceva intr-atat incat sa pot admite ca stiu despre ce e vorba. Banuiesc ca biologia, chimia, engleza ca si materii si chestiile cu care imi ocup putinul timp liber.
9. Da si nu, depinde de ce este in joc. Dar imi propun sa fac intotdeauna o treaba cat mai buna. Daca e vorba de proiecte, atunci clar DA.
10. Banuiesc ca se poate spune si asa. Anul trecut am avut 9.77, iar anul asta cred ca va fi 9.97. think

Mersi pentru intrebari. dap !
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 I_icon19Sam 31 Mai 2014, 00:09

Salut Sanzi. Vreau numa' sa te enervez.
1. Ma mai iubesti?
2. Imi cumperi o bicicleta noua?
3. -intrebarea serioasa-Aseaza in ordine urmatoarele chestii: cariera, familie, prieteni.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Asss10Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 I_icon19Sam 31 Mai 2014, 09:01

Dellz a scris:
Salut Sanzi. Vreau numa' sa te enervez.
1. Ma mai iubesti?
2. Imi cumperi o bicicleta noua?
3. -intrebarea serioasa-Aseaza in ordine urmatoarele chestii: cariera, familie, prieteni.
1. Normal, doar sunt maica-ta. :D
2. Sure, dear.
3. Toate sunt pe primul loc. Banuiesc ca vor fi momente in care o voi alege pe una in detrimentul celorlalte, dar voi incerca sa pastrez un echilibru.
Mersi pt intrebari. ♥
Sus In jos
Continut sponsorizat




Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Intrebati-o pe Choco

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Bun venit pe Forum :: Interviuri-