Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Empty
MesajSubiect: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) I_icon19Mar 26 Feb 2013, 09:37

[center]Capitolul 1

( Sakura )

Stau pe banca pe care am fost lasata , chiar de cel pe care l-am iubit si inca il mai iubesc , Sasuke Uchiha , un baiat rece , dar are acei ochi abisali in care te poti pierde usor.
Oricum si eu m-am schimbat mult , acum am 16 ani si nu mai sunt aceiasi fata plangacioasa, ba chiar sunt al doilea cel mai bun medic din lume si am o forta asemanatoare cu a maestrului meu Tasunade , care este si Hokage.
Gandurile imi sunt intrerupte de Ino , care imi spune ca sunt chemata de urgenta in biroul Hokage-ului.
Cred ca iar o sa ma trimita prin spitale , dar chiar urgenta ?
In mai putin de cinci minute sunt in fata biroului si ca de obicei intru fara sa bat. Obiceiul este prost , din cauza ca m-am trezit cu Tasunade in fata mea un pic speriata , la ce intrare mi-am facut nu ma mir.
Ma uit mai bine in incapere si il vad pe Naruto. Oare pe el de ce l-a mai chemat , in fond doar ma incurca cand e vorba de vindecarea bonlavilor?
-Sakura , Naruto ,v-am chemat pe amandoi aici ca sa va incredintez o noua misiune...
-Tasunade-sama , ma scuzati , dar cine este al treilea membru al echipei ? intreb putin suspicioasa, doar nu va trimite doi oameni intr-o misiune
-Pai , am reusit l-am convins sa se intoarca inapoi! spune aceasta cu un timbru triumfator in glas
-Doar nu vorbesti despre....
-Ba da ! Poti intra Sasuke!
Si usa se deschise si pe ea aparu unica mea iubire inca di copilarie.
NU pot sa cred ca este el ! Dupa atate nopti in care l-am visat , acum estein fata mea.
Se schimbase , arata altfel dar tot aceiasi privire inghetata avea.
Ma uit la Naruto sa vad cu m reactioneaza , caci eu nu mai puteam sa ma misc , am ramas ca o stana de piatra la vederea lui , dar am vazut ca si Naruto este in aceias situatie ca si mine.



Buna este primul meu fic si chiar daca acest prim capitol nu a fost prea bum promit ca urmatorul va fi ceva mai bine.
Lectura placuta! Astept com. Pa !
Sus In jos
SasukeღSakura
Genin
Genin
SasukeღSakura

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Konoha
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 136
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Naruto
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită!

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) I_icon19Mar 26 Feb 2013, 11:58

Bună ! Ce avem noi aici ? Un nou fic , asta avem ! Se pare că am reuşit să găsesc şi eu un fic în care Sasuke se întoarce din primul capitol :D . Mi-a plăcut mult acest capitol ! Deabea aştept să văd cum va arăta următorul capitol ! Şi apropo este destul de bine , din punctul meu de vedere , pentru primul tău fic . Dacă nu te superi , te-aş ruga ca data viitpare să pui nişte poze cu personajele , o melodie a capitolului ( nu este neapărat obligatoriu să le pui dar ficul ar fi mai interesamt din punctul meu de vedere ) şi te-aş mai ruga să faci capitolele mai lungi . Puţin mai multă descriere şi încearca să nu faci mult dialog deoarece va deveni plictisitor . A da şi să laşi spaţiu între capitole . Aceasta nu este o critică , însă poţi cere una aici , însă doar după câteva capitole , când o să te mai perfecţionezi unpic . Este o idee bună şi sper să o faci mult mai originală ! A da , chiar dacă este primul capitol , sper să te gândeşti şi la un sezon 2 heh ! Când aduci noul capitol te rog să mă anunţi printr-un mesaj privat . Succes şi multe idei ! Te kiss !! * Dacă vrei să ne cunoaştem îmi poti da un PM * .
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) I_icon19Mar 26 Feb 2013, 16:03

Sasuke se intoarce inapoi chiar din primul capitol, iar intoarcerea lui e opera lui Tsunade... pentru inceput merge. Naruto si Sakura raman masca la auzul vestii, si la vederea ei happy E chiar interesant. Nu-s eu cine stie ce mare maestra, dar e putin cam scurt nu crezi?? Ti-as sugera sa incerci sa scrii putin mai mult la un capitol ca sa poti capta mai multa atentie. Si sper sa explici situatia intoarcerii lui Sasuke in capitolul urmator, chiar ma intereseaza asta. In rest totul e super OK. Adu rapid nextul si anunta-ma si pe mine. Treci te rog si pe la gficul meu "Legea Constiintei - Razboiul Sentimentelor". puppy eyes E tot SasuSaku si sper sa-ti placa! Ja ne!! hi!

Choco :) : Nu mai faceti reclama la propriile voasrte ficuri. Daca lumea vrea sa il citeasca, daca nu, iarasi bine; nu mai comentati la alte ficuri daca vreti sa va faceti reclama la cel pe care-l scrieti voi. roll
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) I_icon19Mar 26 Feb 2013, 21:09

Buna !
Este un fic dragut !
Este cam scurtut , dar sper sa le faci mai lungi !
Actiunea e cam grabita .
Astept nextul .
Te rog anunta-ma !
Sus In jos
Ameli.
Chūnin
Chūnin
Ameli.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : everywhere.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 725
Puncte : 797
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : gym
Stare de spirit Stare de spirit : niciodata la fel.

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) I_icon19Mar 26 Feb 2013, 21:32

un fic nooooooooooooou ! \:d/ ideea nu e originala dar deabea astept sa vad cum o conturezi :>. E cam scurt, dar avand in vedere ca e primul capitol, n-am nicio problema :)) :*. Imi plac mult genu asta de ficuri, deci pe mine ma ai la lista celor ce iti citesc ficul. Daca poti sa ma anunti la next, sa nu eziti ! <3 Te pup si spor la scris. <3
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Asss10Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) I_icon19Mar 26 Feb 2013, 21:57

Capitolele unui fic trebuie sa aiba cel putin 25 de randuri, dupa cum prevede Regulamentul. Treci pe acolo si informeaza-te, te rog. Aceasta este prima avertizare, ai grija pe viitor. dap !
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) I_icon19Mar 26 Feb 2013, 22:03

In sfarsit un fic in care se intoarce Sasuke in sat....si de buna voie si nesilit de nimeni rolling on the floor ...pana acum...ehh...astept sa postezi nextul sa vad ce se mai intampla heh ....spor la scris in continuare si daca poti anunta-ma si pe mine de next... Mersii kiss
~Sayonara~ a hug
Sus In jos
Rose Uchiha
Academy Student
Academy Student
Rose Uchiha

Sex : feminin Localizare Localizare : Pe Terra
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 49
Puncte : 55
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu fic-uri, sa ascult muzica...
Stare de spirit Stare de spirit : Cam distrata :))

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) I_icon19Mier 27 Feb 2013, 08:52

Sunt de acord cu Kate si cu Choco, de ce asa scurt? E bun, dar nu e suficient, deci mai incearca. Dar, pentru primul fic nu-i deloc un dezastru, e bunicel, mai are doar nevoie de contur. Treci si pe la fic-ul meu "Incurcaturi intre lumi" si spune-mi cum ti se pare. Astept sa pui nextul si sa ma anunti te rog. puppy eyes hi!

Choco :) : Nu mai faceti reclama la propriile voasrte ficuri. Daca lumea vrea sa il citeasca, daca nu, iarasi bine; nu mai comentati la alte ficuri daca vreti sa va faceti reclama la cel pe care-l scrieti voi. roll
Sus In jos
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) I_icon19Mier 27 Feb 2013, 09:59

Ma simt nespus de bine la comentariile pe care l-am primit , nici nu imi imaginamca o sa primesc atatea. Multumesc!
Hai sa ne intoarcem la fic...


[center]Capitolul 2

(Sakura)

Toti trei stateam si ne uitam unul la altul ca statuile , dar linistea a fost sparta (spre usurarea mea ) de Tasunade , care ne spune ca la ora cinci dimineata sa plecam in misiunea care consta in ducerea unui pergament in tara nisipului , apoi ne spune ca suntem liberi.
In drumul spre casele noastre eu cu cel mai bun prieten al meu , Naruto, mergeam in linie , iar Sasuke inaintea noastra cu mainile in buzunar.
Ma uitam la el era mult mai inalt (decat pe vremea echipei 7), ma uitam la parul lui , negru ca pana celui mai maiastru codru , care era asezat la fel cand eram mici.
Oare la ce se gandeste?

(Sasuke)

Poate va intrebati cum de am venit inapoi in sat?
Ei bine asta s-a intamplat di ordinele lui Madara : le castig increderea , strang informatii secrete despre sat ,apoi ii tradez (din nou ).
Dar acest lucru este mai greu decat am crezut , adica ii am in fata pe cei mai buni prieteni , toate amintirile vechi dupa care tanjam , sunt aici si imi este frica ca nu cumva sa dau frau liber sentimentelor.
Am ajuns la vechia resedinta Uchiha , acum toate amintirile din ziua cand parintii mei au fost ucisi , imi inunda mintea.

(Sakura)

Cand am ajuns in fata casei mele era deja ora 23:30 , plus ca eram destul de obosita ,nu am mai stat pe ganduri si m-am pus in pat , destinatia mea fiind lumea viselor.

(Autor)

Dimineata veni repede , iar razele soarelui se jucau pe fata ingerului cu par roz , ( acum fiind cu o palma peste fund ) , fortand asfel sa se trezeasca aceea faptura minunata.

(Sakura)

Ma trezesc...
Ce bine este in pat , dar este ora 4 ...
Ce?! Ora 4 ?!
Ma dau repede jos din pat si ma imbrac in hainele mele de antrenament , dupa care imi aranjez parul si ies pe usa casei , destinatia mea fiind vechiul loc de antrenament al echipei 7.
Se pare ca am ajuns prima.



Scuze ca nu am pus poze , dar eu trebuie sa ajung la scoala si timpul ma preseaza , dar o sa pun capitolul urmator.
Lectura placuta! Astept comentarii.
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) I_icon19Mier 27 Feb 2013, 10:24

Buna !
Ms ca m-ai anunatat !
Mi-a placut foarte mult !
Ma bucur ca Sasuke nu se indragosteste din prima de Saku .
Astept nextul, si incerca putin mai lung .
Anunta-ma te rog cand il pui !
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Asss10Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) I_icon19Mier 27 Feb 2013, 13:06

Dupa cum am mai spus, un capitol trebuie sa aiba cel putin 25 de randuri. Se iau in calcul numai randurile ce depasesc jumatatea spatiului de scris. Nu vreau sa revin si a treia oara cu aceasta avertizare, asa ca fii mai atenta, te rog. hmm...?!
Sus In jos
SasukeღSakura
Genin
Genin
SasukeღSakura

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Konoha
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 136
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Naruto
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită!

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) I_icon19Mier 27 Feb 2013, 19:08

Bună ! Mi-a plăcut foarte mult acest capitol , însă sunt cam tristă că el încă îi trădează . Sunt totuşi fericită deoarece i-a numit cei mai buni prieteni ai lui ! A fost drăguţ din partea lui să zică asta . Revenind la fic , este mult mai bine însă la fel cum au zis şi criticii trebuie mai lung . Sper să asculţi sfaturile acestora deoarece ei vor doar să te ajute şi să îţi îndrepţi greşeala . Oricum felicitări pentru acest capitol ( foarte frumos !!! ) şi sper să mă anunţi şi la next-ul următor . Spor la scris şi multe idei !!
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) I_icon19Mier 27 Feb 2013, 22:26

Hey mersii ca mai anuntat de next....a fost un capitol interesant...stiam eu ca se ascunde ceva i intoarcerea lui Sasuke asa usor.....ehh oricum sper sa renunte la miniunea atribuita de Madara puppy eyes ....adica chiar ar putea face asa ceva puppy eyes propiilor sai prieteni??? ...o fi Sasuke rauxdar nici chiar asa...oricum spor la scris in continuare ...si incearca sa faci putin mai lungi capitolele... a hug
~Sayonara~ kiss
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) I_icon19Joi 28 Feb 2013, 09:21

Din ce in ce mai bine....sau rau. Sasuke asculta ordinele lui Madara?! Ce premiera!! Anuntati presa! Ba nu, sa ramana mai bine secret. Acum a capatat sens intoarcerea lui atat de bizara, dar asta nu-i deloc pe gustul meu sau e? Tu doar scrie in continuare fic-ul acesta super si anunta-ma si pe mine la next, te rog! hi!
Sus In jos
Rose Uchiha
Academy Student
Academy Student
Rose Uchiha

Sex : feminin Localizare Localizare : Pe Terra
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 49
Puncte : 55
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu fic-uri, sa ascult muzica...
Stare de spirit Stare de spirit : Cam distrata :))

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) I_icon19Joi 28 Feb 2013, 10:37

Tot cam scurt, dar lasa asta. Acum inteleg cum de s-a intors sasuke inapoi, hmmm, cam urat din partea lui. Sper ca-si va revizui comportamentul. Sa ma anunti te rog la next. hi!
Sus In jos
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) I_icon19Sam 02 Mar 2013, 19:19

Uuu , inca un fic cu tema din anime :-" how cute ! Pana acum e doar o idee banala pe care vreau si sper sa o dezvolti pe viitor ! kiss See you next time ! kiss
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) I_icon19Sam 02 Mar 2013, 20:27

Capitolul 3

(Sakura)
(size=19) (/size)
Dar nu apuc nici sa ma asez bine jos ca apare Kakasi , sensei-ul meu .
Eu il intreb uimita ce cauta el pe aici , ca doar nu o sa vina si el in misiune , dar am un soc cand imi spune ca el chiar ne insoteste in misiune , la ordinul hokage-ului .
O.K. este un pic ciudat , adica echipa sapte reunita , este super bine , dar tot odata o melancolie ma cuprinde si gandurile imi sunt inundatede o multime de amintiri cu noi cand eram mici.
Nu mai dureaza mult si apar cei doi baieti . Ce dragut este sa-i vezi din nou impreuna , dar nu am timp de asa ceva pentru canoi chiar acum am iesit pe poarta principala a satului , deci misiunea abea incepe...
-Sa mergem ! Il aud pe Naruto , face exact cum facea cand era mici , dar de data asta l-am ascultat ( pentru prima data ) si toti am inceput sa sarim pe crengile copacilor.
Asta a durat cateva ore pentru ca afara se inserase dea-binelea si Kakasi ne spune sa ne oprim.
A scos din rucsacul sau mare doua corturi de doua persoane , acum macar inteleg de ce avea cortul asa de mare.
Intrebarea este cum vom dormi ? Sunt sigura ca sensei ma va pune sa dorm cu el ( nu la modul ala) .
O.K. acum va da ,,verdictul" final .

-Bine echipa , dupa cum vedeti , avem doua corturi a cate doua persoane , deci fiti atenti si o sa va spun cum o sa dormim.
Toti eram numai ochi si urechi astfel Kakasi continua :
- ... Eu voi dormi cu Naruto , astfel Sasuke va dormi cu Sakura . Poate va intrebati de ce? Ei bine eu voi dormi cu Naruto pentru al proteja in caz de pericol....
Dar este intrerupt de Naruto :
-Dar sensei sunt destul deputernic!
Sensei ii raspunde ca este o masura de protectie , apoi mai spune ca eu sunt singurul ninja medical din echipa si ca nu-si permite sa fiu ranita , deci se bazeaza pe Sasuke.
Un fior rece ma invaluit cand ma gandesc ca voi dormi cu stapanul gandurilor mele .
In timp ce baietii monteaza corturile eu ma afund in padure pentru a cauta lemne ca sa avem posibilitatea de a face un foc. In timp ce strang niste surcele care erau cazute pe jos un kunai imi trece rapid pe langa ureche. Imediat ma intorc spre atacator , dar nu apuc sa fac nicio miscare , caci asupra mea se abate o ploaie de kunai-uri si suriken-uri la un loc.
Inchid ochii si imi astept sfarsitul , dar nu am simtit nimic. Deodata simt niste picaturi umede picurandu-se pe chipul meu .
Atunci deschid ochii si raman uimita si totodata superfiata cand il vad pe Sasuke deasupra mea , fiind ca si un scut de aparare pentru mine...


( Sasuke)

Dupa ce montam corturile ne tot intrebam pe unde umbla rozalia noastra , asfel eu hotarasc sa pornesc in cautarea ei.
Dupa vreo 15 minute de mers vad cum cineva ,nu i-am putut vedea fata pentru ca avea masca arunca foarte multe kunai-uri si suriken-urii catre Sakura .
Nu , de data asta nu te voi mai pierde!



Eh.... acesta a fost capitolul trei sper ca va placut ! Lectura placuta !
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) I_icon19Sam 02 Mar 2013, 20:38

Frumos, frumos... a venit nextul. Imi place ca Sasuke o protejeaja pe Sakura. E asa de protector. Dar oare Kakashi chiar spunea adevarul sau se gandea el la ceva? Oricum e excelent capitolul! hi!
Sus In jos
SasukeღSakura
Genin
Genin
SasukeღSakura

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Konoha
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 136
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Naruto
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită!

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) I_icon19Sam 02 Mar 2013, 20:42

Mi-a plăcut foarte mult acest capitol !!!! Adică Sasuke s-a sacrificat pentru rozalia noastră .. Auch ! Dacă asta nu-i dragoste înseamnă că eu sunt pisică .. ( Sper că glumeşti ! ) . Revenind la fic super ideea , super capitol , super fic etc ! Mulţumesc pentru P.M dar deja scriam mesaju !!!Sper să mă anunţi , pupici !!!
Sus In jos
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) I_icon19Sam 02 Mar 2013, 20:46

Uuuuuuuu , incepe sa devina interesaaaant !! :> Ar fi foarte dragut din partea ta daca ai aduce next-ul chiar maine si SCRIE MAI MUUUULT ! :o3 Hai cu next-ul , te pup ! kiss
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
Denixutza
Genin
Genin
Denixutza

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undevaaa.......cautama :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 97
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica , sa stau cu prietenii,sa citesc ficuri :)
Stare de spirit Stare de spirit : HapPY :)

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) I_icon19Sam 02 Mar 2013, 20:53

Un alt fic dap ! Yeyy
Sincer l'am citit inca de la primulcapitol dar nu am mai lasat comm
Sa'mi fie rusine crying
Oricum stiu ac tu poti sa ma ierit nu ??? happy2
Sa ma anunti cand pui next si pupici kiss
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) I_icon19Sam 02 Mar 2013, 21:27

Buna !
Ms ca m-ai anuntat !
Mi-a placut foarte mult !
Sasuke a protejat-o pe Sakura, ce dragut !
Te rog anunta-ma cand pui nextul !
Sus In jos
Uchiha_Octavian_Augustus
Academy Student
Academy Student
Uchiha_Octavian_Augustus

Sex : masculin Localizare Localizare : iasi sat poieni
acebook acebook : https://www.facebook.com/pages/Naruto-shippuden/268576236604752?ref=hl
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 40
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal,ficuri,citit(nu ce credeti voi, nu carti ci ficuri:))
Stare de spirit Stare de spirit : merge,e binisor ,putin suparat in ultima vrme

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) I_icon19Dum 03 Mar 2013, 15:31

next next next e super spor la acris
Sus In jos
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) I_icon19Dum 03 Mar 2013, 17:28

Capitolul 4

( Sakura )

Misteriosul atacator se indreapta spre noi , eu eram prea speriata sa actionez , iar Sasuke prea ranit sau cel putin asa credeam , din cauza ca se intoarce spre acel atacator si isi activeaza saringanul astfel din acel om a ramas doar un kunai . Cred ca acum este intr-o alta dimensiune sau ceva de genul .
Gandurile imi sunt intrerupte de Sasuke care se prabuseste pe jos , langa mine.
La inceput ma speriasem , dar apoi mi-am dat seama ca daca stau aici si incep sa plang nu rezolv nimic , deci l-am luat pe Sasuke in spate si m-am dus la corturile prietenilor mei .
Cand m-au vazut asa s-au speriat , dar le-am spus ca este deja destul de tarziu si ca ar trebui sa se duca spre lumea viselor , caci de Sasuke voi avea eu grija , iar cand se vor trezi dimineata il vor vedea zambaret ( nu prea cred , doar vorbim despre Sasuke , nu despre altcineva ) si sanatos.
Acestia incuvinteaza si intra in cort , fiind obositi dupa o zi intreaga de sarit prin copaci . Trebuie sa recunosc ca nici eu nu stau prea bine cu oboseala si ca imi este un somn de as putea dormii o luna intreaga , dar asta nu se va intanpla ! Atat timp cat Sasuke ma salvat de la o moarte sigura este de datoria mea sa-l vindec macar atat .
Dar oare de ce s-a sacrificat pentru mine ? ,, Bine Sakura nu asta e ceea ce conteaza acum . Acum trebuie sa te concentrezi ca sa il poti vindeca pe Uchiha. "
Incepe vocea mea interioara . Ii dau dreptate si incep sa fac niste semne destul de complicate cu mana si o chakra albastra ( este chakra medicala ) imi invaluie mana. incep sa-l vindec pe Sasuke cu toate fortele pe caer le mai aveam.
Toata chiestia asta a durat ceva si inca mai dureaza. Cum imi dau seama ? Este chiar foarte simplu : pe cer si-a facut loc un macnific rasarit de soare . Era chiar foarte frumos si puteai sta ore in sir sa-l privesti ca nu te saturai , dar eu nu aveam timp de asa ceva acum trebuia sa-l vindec complet pe Sasuke . Totusi nu stiu cat de mult voi mai rezista , din cauza ca chakra mea era deja pe sfarsite , iar margelute incolore incepeau sa se scurga de pe fruntea mea. Simteam ca si cum in inauntrul meu exista un izvor care este din ce in ce mai secat .
Dintr-o data simt o mana rece ce imi prinde cu putere mana mea firava , asfel oprind chakra medicala.
-Gata , este de ajuns.
-Sasuke...

( Sasuke )

Hmmm... ma doare capul ingrozitor , dar uare unde sunt , am murit? Asfel de intrebari imi inundau mintea fortandu-ma intr-un sfarsit sa deschid ochii.
Imaginea incepe sa se clarifice asfel eu putand sa o vad pe Sakura cum ma vindeca , dar pare cam ostenita.
Este de ajuns...
Sus In jos
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) I_icon19Dum 03 Mar 2013, 18:01

Uuuu ce repede l-ai adus ! in love Waiiii dar de ce te-ai oprit aici , cand devea mai interesant ?! X_x Data viitoare sa faci capitole mai lungi , te rog frumos de tot cu ciresica deasupra :o3 Hai cu next-ul ! kiss
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) I_icon19

Sus In jos
 

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-