Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Asss10Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Mar 2013, 18:39

CApitolele unui fic trebuie sa aiba cel putin 25 de randuri, dupa cum prevede Regulamentul. Un rand se numara numai atunci cand jumatate din spatiul de scris este ocupat. Mai multa atentie pe viitor. Ti-am mai spus de doua, ori, aceasta e a treia. La trei avertizari de primeste ban. Of, of...
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Mar 2013, 18:55

E frumos si toate cele, dar trebuie sa le dau dreptate lui Guess Who I Am si lui Choco :), deci iti spun si eu ca ai niste capitole cam scutute. Te-as sfatui s-o asculti mai bine pe Choco :) pentru ca ea chiar stie ce vorbeste. La mine a facut minuni, si nu ma refer la un ban. Iti urez mai multa atentie pe viitor. hi!
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Mar 2013, 19:22

Hey ma bucur ca ai adus nextul si iarta-ma ca nu am venit mai repede pe aici..dar am fost plecata in weekend... puppy eyes ....vai ce dragutz Sasuke s-a bagat ca sa o salveze pe Saku in love eh dar nici ea nu se lasa mai prejos si i-a intors favoarea(ca sa zic asa) lough ....eh cu toate astea astept nextul si sper sa ne surprinzi in continuare kiss a hug Ceau..ne mai vedem kiss
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Mar 2013, 20:36

Hey !
Ms ca m-ai anuntat !
Mi-a placut foarte mult !
Ce draguti sunt Saku si Sasuke !
Te rog anunta-ma cand pui nextul !
Sus In jos
Uchiha_Octavian_Augustus
Academy Student
Academy Student
Uchiha_Octavian_Augustus

Sex : masculin Localizare Localizare : iasi sat poieni
acebook acebook : https://www.facebook.com/pages/Naruto-shippuden/268576236604752?ref=hl
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 40
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal,ficuri,citit(nu ce credeti voi, nu carti ci ficuri:))
Stare de spirit Stare de spirit : merge,e binisor ,putin suparat in ultima vrme

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Mar 2013, 20:56

super deci e uimitor eu il ador doar ca nexturile putin mai lungi sper sa nu te superi pe mine e doar un sfat nevinovat
Sus In jos
Uchiha_Octavian_Augustus
Academy Student
Academy Student
Uchiha_Octavian_Augustus

Sex : masculin Localizare Localizare : iasi sat poieni
acebook acebook : https://www.facebook.com/pages/Naruto-shippuden/268576236604752?ref=hl
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 40
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal,ficuri,citit(nu ce credeti voi, nu carti ci ficuri:))
Stare de spirit Stare de spirit : merge,e binisor ,putin suparat in ultima vrme

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Mar 2013, 20:57

super deci e uimitor eu il ador doar ca nexturile putin mai lungi sper sa nu te superi pe mine e doar un sfat nevinovat
Sus In jos
Komykomery
Genin
Genin
Komykomery

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Giurgiu
acebook acebook : Komy Komery
Nr. mesaje Nr. mesaje : 83
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 I_icon19Lun 04 Mar 2013, 09:48

Buna, buna! Ficul este fenomenal si vreau continuarea. Dar as dori ca sa fie mai lunga. Adica peste 25 de randuri, nu 25 randuri fix. Sper sa imi asculti cererea si as mai dori sa ma anutni, dulceatza!
Pa-pa!
Sus In jos
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 I_icon19Sam 09 Mar 2013, 15:13

Capitolul 5

( Sakura )

-Gata , e de ajuns . Au fost singurele cuvinte apoi doar un tiuit , iar incepeam sa ametesc si privirea mi se incetosa . Mai stiu doar ca m-am prabusit , apoi totul a devenit negru . Ce ciudat , adica eu sunt medic-ninja si nu sunt instare sa ma tin pe picioare ! Se pare ca tot la fel de firava am ramas . Offff !

( Sasuke )

Hopa ... se pare ca rozalia s-a cam ostenit , iar acest gand ma bucura stiind ca a facut-o pentru mine .
Stai putin , eu sunt Sasuke nu trebuie sa ma inmoi , dar nu ma pot abtine .
O iau ca pe mirese si o pun in cort . Da ... ar arata bine ca o mireasa , dar sa fie a mea , nu a altcuiva . Imi dau una peste frunte , incep din nou , dar trebuie sa recunosc ca arata ca un inger cand doarme . Si nu termin bine , caci iar incep ... Acum chiar imi pare rau ca am parasit-o , caci dupa cum se vede ea a suferit cel mai mult , dar cu toate astea am si eu o intrebare :
-Oare este la fel de slaba ca inainte sa parasesc satul ? Off ... trebuie sa invata sa nu mai gandesc cu voce tare , caci m-ar putea auzi cineva
-Nu , nu Sas'ke , cum spuneam m-ar putea auzi cineva si uite ca a facut-o si continua Naruto ... dupa ce ai plecat si ai lasat-o singura a cam plaans in jur de cinci luni , in care nu a iesit de loc din casa , exceptand 2-3 misiuni , pana a luat-o doamna Tasunade sub aripa ei otectoare si a antrenat-o . Acum prbabil ma vei intreba cum de a supravietuit antrenamentului ? Ei bine gandul razbunarii parintilor ei , care apropo au fost omorati nu dupa mult timp de la plecarea ta din sat si ghici de cine ? Chiar de dragul tau Madara , asta combinat cu gandul de a te aduce inapoi in sat . Deci acum sti lucrurile care au mai tinut-o in viata .

Apoi Naruto a plecat fara sa mai spuna nici un cuvant , nici macar unde se duce , dar asta nu conteaza in momentul de fata . Tot ce conteaza e Sakura care trece prin aceleasi suferinte prin care am trecut si eu , iar parte rea e ca eu nu am fost acolo cand avea nevoie de mine si asta doar din cauza nesuferitului de Madara , pe care-l voi omora cu sange rece fara sa-mi mai pese de el , dar la inceput ii voi face jocul .

( Naruto )

Ajung langa un cires si ma asez pe o creanga de-a lui , la fiecare de cires vazuta gandul imi zboara la Sakura . Deci eu chiar nu am de gand sa-l mai las pe nemer***ul acela de Sasuke sa o mai raneasca . Nici nu am de gand sa-l mai las s-o atinga vreodata , apai sa-l las sa-si restabileasca clanul cu ea si apoi sa o arunce ca pe un gunoi ! Nu stiu exact ce simte Sakura pentru el , dar il cam ignora si incearca sa para dura in preajma lui , poate face asta ca sa nu o mai creada fata slaba de dinainte care alerga mereu dupa el , la fel ca si celelalte admiratoare ale lui . Chiar daca a fost si este cel mai bun prieten al meu nu il mai las sa o raneasca in vreun fel pe Sakura . Sakura chiar daca s-a schimbat destul de mult , tot la fel de emotiva este ca si in academie , dar moarte parintilor ei au facut-o sa se maturizeze si poate sa-l inteleaga pe Sasuke , dar ea nu va fi niciodata ca si el . Voi avea eu grija de acest lucru ! CREDETIMA !!!!!!!!!!

( Sasuke )

O iau pe Sakuraa din cort , tot ca si pe o mireasa , si ma duc impreuna cu Kakasi sa il cautam pe Naruto , bineinteles asta dupa ce strangem corturile pe care le cara Kakasi-sensei in spate . Chiar nu stiu de ce a reactionat asa , dar ce este sigur e faptul ca s-a mai maturizat , cu totul ca inca imi mai lipsesc glumele lui pro***e . Cand treceam pe langa un cires imi sare Naruto in fata smulgandumi-o pe Sakura din brate ....
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 I_icon19Sam 09 Mar 2013, 19:08

Hey ce bine ca ai postat nextul I rock peopleee!!! .....a fost un capitol interesant...deci acum Sakura simte in carne propie cum e sa iti ucida cineva parinti.....acum il intelege pe Sasuke ...si poate asa se vor apropia mai mult....dar daca Sasuke incearca sa o raneasca din nou nu stiu ce fac cu el.....bine ca mai ii si Naruto prin preasma ca sa o "apere" pe Sakura de Sasuke biciuitor ....Oricum sper sa faca asa cum a zis si sa il ucida pe Madara nu sa joace la 2 maini...ehh...spor la scris in continuare...nu mai vedem kiss a hug
~Sayonara~
Sus In jos
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 I_icon19Sam 09 Mar 2013, 19:33

''Naruto , protecto-invidiosul'' :))) Am inceput sa-mi fac o parere cat de cat si asta e bine , hai ca mi-ai captiat atentia deci , NEXT ! kiss
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
Shiseru
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Ninja World
acebook acebook : Sorry, lume, nu am.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 156
Puncte : 177
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ies cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita lulea

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 I_icon19Sam 09 Mar 2013, 19:45

Mda... furmos fic si imi place ca actiunea se desfasoara in lumea ninja. As avea de comentat ca Sasuke a revenit cam repede in sat si ca grabesti un pic actiunea.
O sa te ajute un critic cu asta.
Ai destul de multe greseli de ortografie, dar este ok, cum ai zis este primul tau fic.
e frumos, anunta-ma cand pui next-ul.
Shiseru-chan kiss.
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 I_icon19Sam 09 Mar 2013, 21:13

Buna !
Ms ca m-ai anuntat !
Mi-a placut foarte mult !
Cateva greseli de ortografie se remarca .
Sasuke e un mare nesimtit !
Te rog anunta-ma cand pui nextul !
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Asss10Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 I_icon19Sam 09 Mar 2013, 21:37


Descriere: nu exista. Sau mai bine zis, descrierea este inexistentiala cum spunea una dintre profesoarele mele in gimnaziu. Oricum, trecand peste asta, tin sa iti spun ca stai prost la acest capitol si nu prea vad imbunatatiri de la inceput si pana acum. In alta ordine de idei, nu am vazut nimic descris acolo, nu tu sentimente, nu tu peisaje suau imprejurimi, nu tu imbracaminte, nimic. Ai scris doar ca Sasuke avea ochii de un negru abisal, dar pana la urma te-ai pierdut si aici, caci nu ai reusit sa duci aceasta idee pana la capat. Daca scrii la persoana intai este mai simplu sa te pui in pielea personajului si sa incerci sa scrii ceea ce ai simti tu in situatia data. Trebuie sa te axezi pe emotiile si trairile personajului, intrucat cititorul trebuie introdus in poveste prin intermediuol acestora. De asemenea, te poti baza pe natariune si pe dialog, insa aceste doua moduri de expunere necesita mai multa experienta si este destul de dificil sa faci ceva de calitate daca nu ai o baza in spate la care sa poti "accesa" de cate ori ai nevoie.

Actiune & Dialog: dupa cum am spus si mai sus, nu este foarte bine nici aici, mai ales ca lipsa descrierii se vede. Actiunea etse grabita, treci prea repede de la o idee la alta si nu lasi cititorul sa se acomodeze cu o anumita situatie ca gata, o schimbi. De asemenea, dilogul nu-si are rostul. Nu vad de ce ai pune replici de dialog acolo unde poti foarte bine sa narezi, sa transformi vorbele personajului in vorbire indirecta sau orice altceva. Sunt adepta dialogului, trebuie sa iti spun, dar si cand nu este bun, apoi mai bine sa nu fie deloc.

Idee & Titlu: titlul nu ma atrage deloc, mai ales ca ai adaugat si numele eprsonajelor in el. Si-asa este postat ficul in aceasta categorie, ce rost mai avea sa subliniezi care va fi cuplul principal al povestii tale? Acel "+16" nu ma impresioneaza prea tare, dar sa-l lasam in pace. Ideea este folosita si refolosita ca deja m-am plictisit de ea. E adevarat, partea cu revenitul in oras pentru a-i trada din nou este oarecum noua, insa ma intreb daca vor ramane impreuna sau chiar ii va trada. Nu stiu, parca ma astept la evenimentele ce vor urma, parca deja stiu ce o sa se intample, parca nu ma poti surprinde. Ar trebui sa te gandesti la ceva care sa imi atraga atentia, ceva care sa ma ajute sa inteleg mai bine ideea pe care o ai, modul de gandire al ersonajelor etc. Daca nu ai o idee originala de la inceput, atunci trebuie sa o dezvolti astfel incat sa devina pe parcurs ceva de exceptie.

Estetica: nu imi place ca treci de la o perspectiva la alta dupa nici cinci randuri de povestit. Adica de obicei, intr-un capitol se povesteste numai dintr-o perspectiva, roi tu aici le schimbi ca pe sosete. O alta observatie este ca faci capitolele prea scurte si lasi prea mult spatiu intre ele.

Greseli de punctuatie/ ortografie: ai destul de multe, ti-as sugera sa iti recitesti capitolele inainte de a le citi, poate chiar cu voce tare, ca sa vezi cum suna.Anumite expresii pe care le folosesti sunt gresite si anumite cuvinte sunt gresite. De asemenea, ai grija la verbele cu pronume: venindu-i (o idee); vazandu-l, smulgandu-i-o. Trebuie sa le scrii cu cratima penrtui a delimita promunele complement direct sau indirect de restul propozitiei.

Cam atat din partea mea. Sper sa te fi ajutat. Spor la scris in continuare. :)
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 I_icon19Lun 11 Mar 2013, 09:44

Din moment ce Choco :) a trecut pe aici sfaturile si parerile "rele" nu-si mai au rostul. Daca un critic te sfatuieste, iar daca acel critic e Choca :) trebuie neaparat sa iei atitudine. Revenind insa la capitol, care este destul de bun, e timpul sa-mi fac simtita prezenta. Dar, vai, cat de invidios si protector e Naruto. Ce combinatie interesanta! Cat despre Sakura.... e destul de ok. Si acum Sasuke!! Cum isi permite sa se poarte in halul asta fara de hal. Sa fie hotarat, ori o place, ori sa gaseasca pe alta, oricum toate fetele ii stau la picioare, de ce ar fi Sakura mai speciaala?! Si sa-si stabileasca prioritatile, ori indeplineste misiunea de la Madara, ori cade in capcana iubirii, ca amandoua nu se poate. Iti spun si de ce, Madara si iubire sunt ANTONIME!! Adica, da, sigur, are si el un trecut acceptabil in contextele normalului, dar acum... daca incep nu ma opresc o saptamana. Sper ca nu te superi, adica e doar parerea mea proprie si personala si nu trebuie sa te afecteze atat de mult. Te rog sa ma anunti la next. hi!
Sus In jos
Komykomery
Genin
Genin
Komykomery

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Giurgiu
acebook acebook : Komy Komery
Nr. mesaje Nr. mesaje : 83
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 I_icon19Mar 12 Mar 2013, 10:06

K-hey!!! Îmi place continuarea și ma impresionează talentul tău. Ma
bucur sa ai pus continoarea si mersi ca m-ai anuntta, si pser ca asa o
vei face si randul viitor.
Succes la scris!
K-bye!
Sus In jos
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 I_icon19Mier 13 Mar 2013, 09:14

[b] Capitolul 6

( Sakura )

Deschid ochiii putin ametita si observ ca sunt intr-o camera luminata doar de o torta , acea camera avea si un geam , deci imi dau seama ca afara este noapte . Oare unde este Sasuke , dar ce vorbesc eu aici , eu trebuie sa-mi fac griji pentru Naruto , nu pentru el ! In timp ce el ma lasat pe aceea banca si a plecat pentru razbunare , Naruto mi-a fost alaturi indiferent de consecinte .
Decid sa ies din camera , poate am noroc si voi da de Kakasi-sensei caci atunci imi va explica unde suntem .
Ies din camera si in fata mi se intinde un hol lung si sinistru , care este luminat doar de niste torte , dintr-o data o usa se deschide , iar pe ea iese Kabuto . Nici nu apuc sa ma desmeticesc bine , ca acesta ma trage in camera si ma arunca in pat . El se pune peste mine , iar eu speriata pentru ca mainile lui se plimbau pe corpul meu , incep sa ma sbat , dar cand incerc sa imi adun chakra in mana , acesta imi infige o injectie in piciorul drept si apoi simt un ser , ( care e mai mult ca sigur o otrava pentru ca chakra din mana incepe sa se faca din ce in ce mai mica pana dispare complet , iar eu ma simt secatuita de puteri ) imi intra in sange . Atunci un icnet de durere imi iese pe gura , ceea ce il face pe viermele de Kabuto sa surada . Eu nu mai puteam sa fac nimic , deabea ma mai miscam atunci niste lacrimi au inceput sa se prelinga pe obraji mei rumeni . Era tot ce mai puteam face . Dintr-o data il vad pe Kabuto cazut lat peste mine , incerc sa ma uit mai bine la el , caci doar nu s-o fi otravit singur . Raman masca cand vad un kunai in spatele acestuia . Il dau , pe Kabuto , jos de pe mine si ma uit repede spre usa sa vad cu cine am de aface . Daca va intrebati , nu imi mai este frica de lupte , caci nu mai sunt aceeasi fata din copilarie , sunt cu mult mai puternica , dar am emoti de fiecare data cand imi vad adversarul in fata , apoi totul decurge foarte bine ( pentru mine ) . Dar raman uimita cand il vad pe Sasuke in fata usi cu o fata de om ingrijorat . I-a stai un pic .... Sasuke este ingrijorat si asta pentru un membru al echipei sapte , de care eu credeam ca nu ii pasa si nu ii va pasa niciodata , dar se pare ca m-am inselat . Incerc sa ma dau jos din pat , uitand de efectul otravii , dar imi aduc aminte foarte repede atunci cand sfarsesc cazuta pe jos in genunchi , atunci mai vad un lucru care ma impresionat : Sasuke a venit repede catre mine si s-a aruncat in genunchi langa mine . Dar ce repede se poate schimba un om ! Ma ia pe sus ca mirese si ma duce din nou in camera care presupun ca trebuie sa fie a mea ,apoi ma asaza usor pe pat si cheama pe o fata , pe care presupun ca o cheama Karinn , din cate am inteles . imi dau seama ca este medic-ninja pentru ca incepe sa ma vindece . Totul dureazaa in jur de vreo doua ore , se pare ca mai are de lucrat , caci medici avansati pot face si operati , dar in cazul ei prefer mai bine sa o las sa lucreze cu stie ea mai bine . In curand aceasta termina si imi spune sa ma pregatesc pentru cina . se pare ca in curand voi afla si eu ce se petrece si unde sunt , caci aste vor fi primele explicati pe care o sa i la cer lui Sasuke pentru ca de cand l-am vazut pe Kabuto pe aici nu mai cred ca am ajuns sa sfarsim misiunea .
Ma uit mai atenta prin camera si observ ca mai este si un dulap , deci ma ridic din pat si deschid usa ... WoW , sunt foarte multe haine dragute , dar deja am pus ochiii pe o rochie roz cu o pamblica mov la mijloc ....

Ei acesta a fost capitolul sase , sper ca va placut . Ii multumesc mult lui Cocho , care a binevoit si mi-a criticat ficul . Si ce sa mai zic .... astept comentarii . Je ne !
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 I_icon19Mier 13 Mar 2013, 09:34

Eu una chiar observ o imbunatatire. Descrierea a binevoit sa treca putin si prin fic-ul tau. Este mai bine, dar departe de ce ceva extraordinar, dar eu am alte idei si alta experienta fata de tine, asa ca fiecare cum poate. Inca ai capitole cam scurte si ar trebui sa fie putin mai lungi, atat pentru a respecta regulamentul, cat si pentru a-mi face mie placere prin dezvoltarea ideilor tale. Astept nextul, chiar as vrea sa citesc si eu explicatiile lui Sasuke. Te rog sa ma anunti cand il postezi si daca vrei treci te rog si pe la fic-ul meu https://sasu.forumgratuit.ro/t9117-legea-constiintei-razboiul-sentimentelor Sper sa-ti placa si te rog sa ma anunti la next. Ja ne! hi!
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 I_icon19Mier 13 Mar 2013, 12:11

Buna !
Ms ca m-ai anuntat !
A fost un capitol dragut , dar scurt .
Sakura era in bratele lui naruto, iar apoi ca Sasuke ?
Descrierea e mai buna decat inainte .
Continua tot asa !
Anunta-ma la next !
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 I_icon19Mier 13 Mar 2013, 17:13

Hey mersii de anunt a hug ....a fost un capitol destul de ciudat ca sa zic asa.....cum a ajuns Sakura in ascunzatoarea lui Orochimaru ca dupa descriere asa pare...???....si ce ticalos ii Kabuto....cum a indraznit sa o atinga pe Sakura ...bine macar ca a aparut Sasuke....dar totusi ce cauta cei doi acolo ca nu mai inteleg nimic...oricum sper sa aduci repede nextul ca sa mai inteleg si eu ceva happy2 ....spor la scris in continuare...Ja ne ! kiss
Sus In jos
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 I_icon19Vin 15 Mar 2013, 20:19

Capitolul 7

( Sasuke )

Daca va intrebati , da Sakura chiar este in vechea ascunzatoare a lui Orocimaru . Haideti sa va povestesc cum s-a intamplat . Dupa ce la-am dat pelgamentul si practic am sfarsit misiunea , gazda noastra ne-a dat niste camere . Atunci Naruto a dus-o pe Sakura in camera ei , aceasta fiind inca inconstienta . Eu am asteptat pana au adormit cu toti si apoi am adus-o aici , deci va trebui sa se obisnuiasca cu ideea ca eu imi voi restabili clanul cu ea , dar pe moment voi mai astepta putin timp , doar putin . Vorbesc de lup si lupul la usa , fiindca uite ca acum coboara treptile ca o domnisoara sensibila , dar asta vom vedea maine dimineata . Eu incep sa o analizez din cap pana in picioare , dar cand ajung si la fata si dau cu ochii ei care seamana cu niste diamante , dar care totusi imi cer niste explicatii logice , ma trece un fior rece . Chiar nu stiu ce sa-i spun , sti fara sa o ranesc , dar nu am cum sa fac asta , deci chiar daca nu vreau sa o fac sa ma creada un monstru , ci vreau sa fie cum era in copilarie ( adica sa ma iubeasca nebuneste ) , tot trebuie sa ii arat ca eu sunt seful si ca va trebui sa asculte de mine , asta fie ca vrea fie ca nu . Se asaza la masa si cum ma asteptam , adica ma intreaba unde ne aflam si ice cauta Kabuto , plus faptul care consta in identitatile celorlalti ( Karin , Jugo si Shighetu ) . Atunci eu ii spun cine sunt cei trei si ca acum este prizoniera mea .
Ei nu ii vine sa creada , deci ma intreaba daca nu imi pasa de ea , adica de o persoana din propria-mi echipa .
Atunci fac o mare gresala spunandu-i ca mie nu mi-a pasat niciodata de ea si de echipa sapte plus ca acum am o noua echipa formata din Karin , Jugo si Shighetu . Sakura nu a mai rezistat si le-a dat drumul unor mici cristale incolore , apoi nu mai spune nimic si se ridica de la masa urcand scarile in fuga si apoi tranteste usa de la camera ei , de o auzim noi de aici . Ma ridic si eu de la masa in incercarea de a porni dupa ea , timp in care cei trei se uitau dupa mine si gandindu-se poate la cat de inuman combinat cu tiran , pot fi .
Ajung in fata usi ei , apas pe clasa , dar usa nu se deschidea si nu imi amintesc sa-i fi lasat cheie , stiti pentru siguranta , caci nu se stie ce ideei ii da pri capusorul ei . Dar totusi daca nu are cheie inseamna ca tine de usa . Ma enervez si incep sa strig la ea sa se dea de pe usa ca sa pot sa intru . Aceasta incepe sa planga si mai tare si imi spune sa o las in pace , caci oricum nu-mi pasa de ea . Ok. acum chiar a intrecut masura ma imping mai tare in usa , ( pentru ca nu aveam de ce sa o rup ) , pana o deschid . Atunci uit ce fac si o prind pe Sakura de umeri si o arunc pe pat , apoi incep din nou sa tip la ea ca eu vroiam sa ii cer scuze , dar la cum se comporta va trebui sa aiba grija si ca va trebui sa asculte de mine de acum incolo , apoi ies din camera trantid usa lasand-o sa planga . Nu pot sa cred ca i-am facut asta , adica si cu Karin ma purtam mai bine .

( Sakura )

Nu pot sa cred ca mi-a facut asa ceva , plus ca eu nu sunt prizoniera nimanui , cu atat mai putin a lui . Eu credeam ca atunci cand a venit in sat , a uitat de razbunare si de gandurile desarte , dar sa vedem ce se va intampla maine pentru ca la ora cinci am antrenament , dar stati linistiti nu voi ramane mult timp pe ,, proprietatea " lui Uchiha . Deci ma bag in patul care nu era foarte comfortabil si avand culoare gri . Cam ciudat , dar nah..... ce sa-i faci ? Oricum eram destul de obosita si m-am aruncat in el ne mai facand mofturi , cu toul ca eram obosita nu am putut adormii din cauza gandurilor care imi bantuiatu mintea ....


Deci acesta a fost capitolul 7, sper caa v-am lamurit in legatura cu ficul si va astept comentarile .
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 I_icon19Vin 15 Mar 2013, 21:00

Buna !
Ms ca m-ai anuntat !
Mi-a placut foarte mult !
Este dragut.
Ce nesimtit e Sasuke, o sa-l ucid .
Te rog anunta-ma la next !
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 I_icon19Vin 15 Mar 2013, 22:45

Hey pe mine mai lamurit acum ce cauta Sakura la ascunzatoarea lui Orochimaru....deci nu pot sa cred cat de inuman poate sa fie Sasuke....."va trebui sa asculti de mine" nervi! ...fii serios....da ce ii ea propietatea ta??.....ce vantu Sakura dai vreo doua palme si pleaca de acolo ...doar te-ai antrenat cu Tsunade ...adica sa fim seriosi...ai o forta nebuna...ca de ii dai una il faci una cu pamntul rolling on the floor ....eh te astept cu continuarea si spor la scris in continuare kiss a hug
~Sayonara~


Ultima editare efectuata de catre RalucaGabor in Vin 22 Mar 2013, 19:01, editata de 2 ori
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 I_icon19Sam 16 Mar 2013, 10:45

interesant...sa ma anunti si pe mine te rog de urmatorul capitol...si incearca sa adaugi maimulta descriere sentimentala si sa faci capitolele mai lungi...cum?..adaugand descriere..happy
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 I_icon19Lun 18 Mar 2013, 08:35

Pe bune acum?! Am vazut, citit, o gramada de variante ale nesimtirii lui Sasuke, dar asta le pune capac la toate. Stie cumva ce inseamna sa te porti ca un domn? Eu nu cred asta! Merita ars pe rug pentru asta! Adica, scuza-mi ideile sadice, dar nu glumesc de loc! Ori se poarta frumos, ori am eu ac de cojocul lui! Si eu cand fac echipa cu razbunarea vai de cine ma provoaca! revenind la capitol, putin mai multa descriere sentimentala ar fi chiar binevenita zic eu. Asa deci, te kiss dulce si te rog sa ma anunti la next. Ja ne!! hi!
Sus In jos
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 I_icon19Lun 18 Mar 2013, 18:24

Heiiii , eu acum am vazut ''din greseala'' ca ai adus next-ul , deci chiar nu mi-am dat seama :)) Suuper capitolul , se vede ca excelezi de la unul la altul si asta e foarte bine ! kiss Asa ca hai cu next-ul , sunt curioasa ce se intampla !!
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)   Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16) - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Sasuke si Sakura iubirea regasita (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-