Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Noua in cartier Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Noua in cartier Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Noua in cartier

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Mei~
Academy Student
Academy Student
Mei~

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my room.
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 15
Puncte : 26
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Imi place sa citesc si sa ma distrez alaturi de prieteni.
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Noua in cartier Empty
MesajSubiect: Noua in cartier   Noua in cartier I_icon19Vin 01 Mar 2013, 18:46

Capitolul I
~Vecini noi~

Sasuke P.O.V.



Stateam linistit in pat cu ochii inchisi, dar nu dormeam. Alarma de la 8:30 pe care am uitat-o activata mi-a stricat somnul cel dulce. Intr-un final am deschis ochii si priveam pe geam cum soarele se inalta pe bolta cereasca. Aseara am ajuns destul de tarziu acasa şi mă aşteptam la o pedeapsă din partea tatei. Dacă voi fi pedepsit Naruto va avea mari probleme. A fost ideea lui să scurtăm drumul prin cimitir, după care mi-a luat o ora sa-l conving să nu se întoarcă înapoi când eram pe la mijlocul drumului. Este un fricos, dar se dă mereu în spectacol, iar eu sunt implicat fără voia mea. Deja eram obişnuit cu ieşirile necontrolate ale blondului. Îmi era cel mai bun prieten de când aveam 4 ani. Dintr-o dată şirul gândurilor îmi este întrerupt de un ciocanit. Mi-am intors privirea spre usa, dar nu am avut timp sa spun ceva, iar usa mea s-a deschis larg. Pe ea isi face aparitia o fata blonda . Ma examina cu ochii sai abisali, apoi scoate de la spate o lesa de caini. Am inchis ochii si mi-am pus capul in perna dar fata a inceput sa ma traga de mana. Eram prea obosit acum sa ies afara cu Su, cainele familiei. M-am ridicat si m-am intors spre fata care ma privea amuzata .
- Yuki, am sa te rog ceva foarte important. Te rog, ba te implor sa-l scoti tu pe Su afara azi, iar eu voi iesi trei zile cand va fi randul tau.
- Hahaha.. Buna incercare, dar nu. Ultima data cand m-ai rugat asta am picat de fraiera. Incearca cu Itachi, desi nu prea cred ca va accepta. Poftim.
Mi-a dat lesa in mana si a plecat cu un zambet pe fata. E cea mai groaznica sora din lume. Stiam ca Itachi, fratele meu mai mare, nu va accepta niciodata propunerea mea. M-am resemnat si m-am indreptat spre baie pentru a face un dus rapid, dupa care m-am imbracat cu un tricou negru si o pereche de blugi albastrii si am coborat la parter. Su ma astepta in capatul scarilor. Inainte sa ies, trec prin bucatarie unde o femeie in varsta ma intampina si imi intinde un mar rosu. Ea era menajera noastra, Ume. Ii multumesc si ma indrept spre hol unde ma incalt. Cand sa deschid usa imi aud numele :
- Sasuke, scumpule, asteapta putin.
Ma intorc si o vad pe mama, o bruneta cu ochii intunecati ca ai mei, se grabeste sa coboare scarile. Ii i-a ceva timp, avand in vedere ca era cocotata pe niste tocuri de 15 cm. Ajunge in dreptul meu, dupa care se intinda sa ma sarute pe frunte. Ii deschis usa si o vad cum se grabeste spre masina neagra din fata casei. La volan se afla tata, cu parul castaniu si ochii caprui, care imi face cu mana imediat ce ma observa. Ii privesc cum pleaca spre servici, apoi ies afara cu Su. Ma plimbam nepasator prin parc. Era o zi obisnuita de luni in prima saptamana din vacanta de vara. Era destul de racoare, avand in vedere faptul ca era dimineata. Ma plictiseam deja asa ca am hotarat sa merg spre casa. Pe drum un camion era sa ma loveasca. M-am uitat urat la soferul neatent si mi-am continuat drumul, avand surpriza sa ma reintalnesc cu camionul verde de dinainte. A oprit in fata casei care era pusa in vanzare din iarna. M-am gandit ca insfarsit s-a mutat cineva acolo. Trec prin dreptul casei. Parea asa pustie. Din spatele camionului apare o fata cam de 16 ani cu o cutie mare. Avea parul vopsit intr-o culoare neobisnuita, roz, iar ochii ca si smaraldele reflectau lumina soarelui. Ma gandeam daca sa o ajut, dar nu prea am avut timp de gandire fiind ca Su a si fugit spre fata dezechilibrand-o. Aceasta scapa cutia pe jos, iar eu simtindu-ma vinovat m-am repezit sa o avut. Si-a ridicat privirea enervata spre mine. Ma asteptam sa tipe, sa se enerveze...., dar ea stateam si ma privea cu o sclipire in ochi.
- Heii... pamantul catre ... .., am ramas cateva clipe gandindu-ma oare cum o cheama, dar ea mi-a raspuns.
- Sakura... Ma numesc Haruno Sakura. Imi pare binee ..
Mi-a intins mana pe care i-am cuprins-o cu a mea si i-am raspuns :
- Uchiha Sasuke. Stau pe aproape... i-am spus aratand cu degetul spre casa mea. Imi pare bine ca avem vecini noi in cartier, am continuat eu.
- Mdaaa. M-am mutat cu parintii din Tokyo. Credeam ca va fi plictisitor aici, dar mi-am schimbat parerea, spune fata cu o sclipire in ochi.
- Konoha este un oras destul de interesant, adaug eu.
Dupa acest scurt dialog intre noi s-a asternut o liniste totatla. Ea statea si ma privea curioasa, iar eu ma gandeam ce subiecte de discutie sa mai deschid. Am deschis gura cu scopul de a spune ceva, dar am fos intrerupt de un domn pitic care statea in pragul usii si batea din picior. Sakura l-a privit iritata si s-a intors spre mine .
- El e tatal meu. Trebuie sa ma duc sa despachetez. Ne mai vedem.
- In regula, paa.
Am stat putin si am privit-o pana cand usa casei s-a inchis. M-am indreptat si eu spre casa mea. Am intrat in curte si l-am lasat pe Su sa alerge pe acolo , iar in momentul in care am intrat in casa am primit un mesaj de la Naruto in care imi spunea ca ajunge in fata casei mele in 10 minute. La Naruto 10 minute inseamna o ora, asa ca am ramas linistit si m-am indreptat spre bucatarie unde Ume mi-a dat sa gust din celebrele ei prahhituri de casa. M-am indreptat spre sufragerie unde m-am intalnit cu Yuki. Statea pe canapea si urmarea un film siropos. M-am asezat langa ea si am inceput sa mananc popcorn. Era prea absorbita de film pentru a ma observa.
- Yukii... ma auzi ?
Se uita la mine ciudat si imi face un semn cu mana sa o las in pace.
- Yukii .. am ceva sa iti zic. Stii casa in care au locuit sotii Yamamoto ?
- Normaal ca o stiu, se rasti ea.
- Stii ca s-a mutat cineva acolo?
- Nu, cand ? a oprit televizorul si si-a indreptat privirea spre mine.
- Azi. O tipa si parintii ei.
Acum blonda nu isi mai lua privirea de pe mine. Statea si ma examina din cap pana in picioare. Nu vorbea, iar ochii sai negrii straluceau. Stiam ce vrea sa ma intrebe, dar preferam sa afc pe nestiutorul .





Noua in cartier Tumblr_m8d7e6lvpg1qffql1
That smile.


Ultima editare efectuata de catre Mei -chan in Lun 08 Apr 2013, 18:24, editata de 2 ori
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Noua in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier I_icon19Vin 01 Mar 2013, 19:11

Bună !! kiss
Am aterizat şi eu pe aici şi ce pot să spun.... hmmm pentru primul fic e destull de frumos şi lung in love
La mine primul fic nici nu avea minima de rânduri lough
Dar nu despre mine e vorba aici, ci despre tine şi ficul tău kiss .
Sper că vei aduce următorul capitol curând şi dacă nu te superi să mă anunţi şi pe mine puppy eyes
!!! kiss


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mNoua in cartier Yvf
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Noua in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier I_icon19Sam 02 Mar 2013, 09:14

Hey!heh
In primul rand, bun venit pe forum! happy2
Andreea are dreptate. Pentru primul fic te descurci destul de bine good job
Nu stiu de ce, dar imi vine si mie sa fac o comparatie intre primul meu fic si al tau roll
Oricum, imi place ca primul capitol este lung, ador asta.
In al doilea rand, pot spune ca nu te pierzi in detalii plisctisitoare, dialogul nu se poate numi sec iar actiunea decurge intr-un mod lejer. dap !
Imi place cum ai inceput si te rog sa ma anunti cand postezi urmatorul capitol happy
Te-am pupat kiss


Noua in cartier Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Noua in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier I_icon19Sam 02 Mar 2013, 09:31

Buna !
Imi place ficul tau !
Este interesant !
Ma bucur ca e lung .
Te rog anunta-ma cand pui nextul !


Noua in cartier Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Lav.ii♪
Genin
Genin
Lav.ii♪

Sex : feminin Localizare Localizare : In a special dream<3 .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 77
Puncte : 89
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Dans,citit ficuri,creeat
Stare de spirit Stare de spirit : Imprevizibila

Noua in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier I_icon19Sam 02 Mar 2013, 13:17

Buna . I rock peopleee!!!
In primul rand , bun venit pe forum sweetheart ! <3
In al doilea rand imi place asaaaaaaaaa mult fic'ul tau ! huh? dance2
In al treilea rand sa ma anunti de next ! puppy eyes
Si in al patrulea rand byeeeeeeeee ! in love what?lol!


Noua in cartier BL8dfQ5
◦═◦◦══════════◦

When you are far of me,
I am feeling so lonely.


◦══════════◦◦═◦



Fic-ul meu : https://sasu.forumgratuit.ro/t9766-listen-to-your-heart#275728
Sus In jos
Theona Theo
Genin
Genin
Theona Theo

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Oare....?!La PC....:))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 207
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : My entire life it's an entertainment....
Stare de spirit Stare de spirit : Merge....se poate si mai bine !

Noua in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier I_icon19Sam 02 Mar 2013, 14:10

Hey hi! !
Intai vreau sa-ti urez mult succes la fic good !
Deci ;;) , nici nu vrei sa stii ce-mi trecea prin minte la faza asta well? awesome right? : :
Citat :
Dintr-o dată şirul gândurilor îmi este întrerupt de un ciocanit. Mi-am intors privirea spre usa, dar nu am avut timp sa spun ceva, iar usa mea s-a deschis larg. Pe ea isi face aparitia o fata blonda . Ma examina cu ochii sai abisali, apoi scoate de la spate o lesa de caini.

Oricum, e foarte bine scris pentru prima oara in love , desi, tot timpul se poate mai bine... happy2. Pai... nu prea stiu ce sa zic despre fic la inceput think. Insa, cert este ca imi place ca introduci anumite figuri de stil, desi n-ar strica mai multa descriere (zic si eu rusinos ). Ideea, sincer mi se pare tare draguta, abia astept sa vad ce urmeaza ike .
N-am mai citit de mult un fic crying , scris de altcineva inafara de mine lough , asa ca am savurat la maxim capitolul asta I rock peopleee!!! .

In fine... multa bafta a hug si sa ma anunti de next! Te pupacesc dulce kiss!


●●● Imi trag puterea din ura. ●●●
●●● Frica ma face PuTeRNIc. ●●●



Noua in cartier Scaled.php?server=69&filename=203yj


●●● Daca Dumnezeu e raspunsu', am gresit intrebarile, ●●●
●●● Si iata reapar iar si iar FrUStrArILe. ●●●
Sus In jos
Marilyn
Genin
Genin
Marilyn

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Happy Land
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 126
Puncte : 186
Reputatie Reputatie : 12

Noua in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier I_icon19Sam 02 Mar 2013, 15:48

Buna...
Imi place mult mai ales ca e din perspectiva lui Sasuke

Noua in cartier 384738vreau sa vad ce o sa iasa dupa ce o viziteaza pe Sakura.....next


te pup

Noua in cartier 208323





Noua in cartier Mljlmh














Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Noua in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier I_icon19Sam 02 Mar 2013, 19:49

Hey, imi place mult idea unu fic de genul asta.
Sakura noua in cartier!Sasuke...ei bine...Sauke, cu o sora nebuna si cu un prieten ciudat!
Imi place!
Te rog sa ma anunti la next!!!
Te pwp dulce si spor la scris!!!kiss


Noua in cartier 33
Sus In jos
Mei~
Academy Student
Academy Student
Mei~

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my room.
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 15
Puncte : 26
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Imi place sa citesc si sa ma distrez alaturi de prieteni.
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Noua in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier I_icon19Sam 02 Mar 2013, 20:43

Va multumesc pentru incurajari kiss kiss .Am avut putin timp liber asa ca am adus capitolul 2 :D kiss . Sper sa va placa in love .

Capitolul II
Bun venit in cartier


Sasuke P.O.V.


Ma indrept cu pasi repezi spre casa Sakurei. In fata mea, Naruto si Yuki aproape se intreceau care sa ajunga primul. Atrageau prea multa atentie, asa ca preferam sa ii las sa mearga mai in fata. Yuki tinea in mana o tava de prajituri. Era asa preocupata sa ajunga prima incat nu a observat ca prajiturile incep sa cada una cate una. Am incercat sa-i atrag atentia cu privire la asta, dar nu ma asculta. Doamna Nakamura, o batranica din vecini, privea amuzata cum Yuki imprastie prajituri peste tot.Am incercat din nou sa o atentionez pe Yuki cu privire la prajituri, dar reactia fetei a fost aceeasi, asa ca am hotarat sa nu-mi mai racesc gura de pomana. Pana la urma va observa oricum. Am ajuns intr-un final in fata casei fetei. Naruto era foarte entuziasmat si se misca in stanga si in dreapta. Sora mea a apasat pe sonerie. Ma gandeam ca a observat ca nu mai are decat o prajitura pe tava, insa reactia pe care a avut-o cand i-am indreptat privirea in jos m-a surprins.
- Serios, Sasuke ? Nu ma puteai anunta cand vecinii noi ar fi iesit deja? spune aceasta cu un ton ironic.
- Nu e vina mea ca esti asa neatenta, ii intorc replica. In plus nu cred ca mai ai ce face.
- Doar priveste si invata. Trebuie sa improvizezi uneori , spune ea zambind.
Chiar inainte ca usa sa se deschida Yuki a aruncat tava intr-un tufis, a scos o lumanare din buzunar pe care a infipt-o in ultima prajitura ramasa intreaga si a intins-o spre domnul micut si indesat din fata ei. Acesta avea o privire furioasa si eram sigur ca ne va spune sa plecam. Insa, cum a vazut prajitura si schimbat expresia fetei in una plina de veselie. Yuki si Naruto m-au tras langa ei si au strigat impreuna : „ Bun venit in cartier ! „ .
- Vaii.. copiii. Va multumesc, spune piticul din fata. Dragaa, striga acesta,avem niste musafiri.
- Ce ai spus, scumpule ?
Din spatele domnului isi face aparitia o femeie destul e inalta, cu parul de un roz deschis si ochii caprui, purtand pe fata un zambet mare si inocent. Isi deschide ochii si mai tare, aratand claritatea acestora, cand ne intalneste.
- Oo.. copii, nu trebuia. Va rog intrati.
- Siguu... , se pregati Naruto sa spuna, dar Yuki l-a adus la realitate cu un ghiont in umar.
- Nuu, nu vrem sa deranjam, spune fata cu o privire lingusitoare. Mi-am dat ochii peste cap cand am vazut-o pentru ca sigur avea ceva ciudat in cap.
- Ce deranj? se grabi domnul durduliu din fata sa intervina.
Cei doi ne-au tras de brat in casa si au inchis usa repede dupa noi. Ma asteptam acum ca femeia sa se transforme intr-o vrajitoare, iar barbatul in broscoiul ei urat si sa ne manance. Dar asteptarea mea a fost in zadar, nimic nu s-a intamplat. Cei doi au inaintat pe un hol stramt si ne-au facut semn sa ii urmam. Naruto s-a dus entuziasmat inainte. Eu am tras-o pe Yuki spre mine si am intrebat-o curios :
- De unde ai luat lumanarea?
- Ei binee, spune ea cu putina sfiala in glas. Mai tii minte cand ai implinit 17 ani si aveai doar 16 lumanari pe tort? Zilele trecute am gasit a 17-a lumanare.
Am privit-o amuzat. Cand m-am trezit cu 16 lumanari pe tort aveam impresia ca au uitat cati ani am. L-a un moment dat cei doi s-au oprit. Ne-au condus in sufragerie. Nu era mobilata in intregime. In mijloc se afla o canapea maronie pe care erau asezate cutiile . In stanga se afla o biblioteca uriasa. Pe langa ea se aflau cutii pline cu carti. In cateva se aflau carti despre anatomie , iar altele erau infundate cu carti despre limba engleza, ceea ce ma ducea cu gandul ca cei doi ar putea avea meseria de doctor si de profesor. Peretii erau vopsiti intr-o nuanta de crem si se asortau cu draperiile sifonate. In fata canapelei isi facea veacul o masuta micuta de ceai, la care era asezata rozalia.
- Sakura, iubito, priveste ! o indeamna mama sa.
Ochii ei verzi si stralucitori s-au intors spre noi . Am ramas cateva secunde orbit de frumusetea ei. Arata asa perfect in coltul acela luminat de ultimele raze solare. Ce nu stiam eu era ca de cateva minute bune eu ma holbam ca un ciudat la ea. S-a ridicat in picioare si statea la cativa pasi de mine. M-am trezit in momentul in care Yuki s-a pus in fata mea pentru a face cunostinta cu Sakura, urmata apoi de Naruto. Pe chipul Sakurei aparu un zambet gingas. . S-a uitat din nou la mine. Vedeam ca buzele ii se misca, dar nu puteam auzi nimic. Yuki a incercat sa ma acopere, iar cand m-am trezit din visare tot ce am putut auzi au fost ultimele cuvinte rostite de Yuki : „ ..la rampe . „ ..Mi-am intors repede privirea spre sora mea. Desi nu am auzit prea multe mi-am dat seama la ce se refera.
- Sasuke poate veni sa te conduca daca vrei, a adaugat ea.
Acum eram curios sa stiu daca am inteles bine. Am vazut cum rozalia s-a uitat rugator spre parintii ei. Acestia erau cam ingrijorati, iar Sakura a inceput sa-si schimbe expresia. Insa tatal sau a readus-o la starea de spirit precedenta.
- Nu stiu ce sa zic draga mea, insa cativa vecini mi-au spus ca pot avea incredere in Yuki Uchiha, a zambit el.
- Multumeesc, tati. Te iubesc... te iubesc .., a inceput Sakura sa repete sarind spre tatal ei si imbratisandu-l.
- Dar te rugam sa ai grija de fata noastra, spune mama fetei spre Yuki.
- Cu siguranta, raspunde aceasta.
Poate Yuki este o nebuna, dar in acelasi timp este si preferata profesorilor, a vecinilor si de ce nu si a parintilor ? Poate parea uneori o tocilara, dar latura ei nebuna o face sa stea intr-un echilibru perfect. Uneori sunt gelos pe ea, dar m-am obisnuit cu ideea, in plus ea imi acorda uneori cea mai mare atentie . Stiti.. eu sunt mezinul familiei, desi nu imi place sa recunosc. Sa revin la poveste . Desi nu stiam cine stie ce din conversatie, Sakura m-a intrebat daca pot veni la ea la 7. Am dat aprobator din cap si m-am indreptat impreuna cu Yuki si Naruto spre iesire. Pe drum Yuki mi-a povestit totul, avand un zambet ce ascundea cu siguranta un plan ciudat. Oare unde se va sfarsi povestea asta ?


Ce parere aveti ? :D:D
[left]


Noua in cartier Tumblr_m8d7e6lvpg1qffql1
That smile.


Ultima editare efectuata de catre Mei -chan in Lun 08 Apr 2013, 18:26, editata de 2 ori
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Noua in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier I_icon19Sam 02 Mar 2013, 21:25

Prima! nr1
In sfarsit sunt si eu prima! dap !
Sa inteleg ca au un fel de intalnire? heh
Abia astept sa vad ce se va intampla
Si nu uit faptul ca il caracterizezi pe Sasuke, ca fiind un baiat de treba iar asta inseamna ca vor avea o poveste plina de obstacole. Asa-i?
Si parintii Sakurei mi se par amuzanti lough
Multumesc mult de anunt happy
Te-am pupat kiss


Noua in cartier Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Noua in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier I_icon19Dum 03 Mar 2013, 07:44

Dacă asta nnu e dragoste nu ştiu ce e in love ! lough
Mi-a păcut capitolul acesta şi o părere mai bună de atât nu xcred că pot avea despre el in love
Sper că vei aduce următorul capitol curând şi mulţumesc din suflet că m-ai anunţat kiss !!


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mNoua in cartier Yvf
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Noua in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier I_icon19Dum 03 Mar 2013, 08:04

Ce frumos! Sasuke e complet aerian in preajma Sakurei. Noroc cu Yuki care sa-l dadaceasca. Ei bine, eu am citit si primul capitol ieri, dar am uitat sa las comm asa ca-mi cer scuze. Te rog sa ma anunti cand aduci nextul. hi!
Sus In jos
Mei~
Academy Student
Academy Student
Mei~

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my room.
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 15
Puncte : 26
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Imi place sa citesc si sa ma distrez alaturi de prieteni.
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Noua in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier I_icon19Dum 10 Mar 2013, 22:08

Heii a hug . Scuze ca nu am adus continuarea mai devreme can\'t see !!! .. dar insfarsit am reusit sa pun capitolul 3. De data asta va fi din perspectiva Sakurei kiss . Sper sa va placa in love .

Capitolul III

~Surpriza~


Sakura P.O.V


De treizeci de minute stau in fata dulapului si asta este foarte ciudat pentru ca nu am nimic in el. De cand l-am revazut m-am pierdut total. Nu stiu ce sa fac. Ochii lui negrii, pielea lui alba ca laptele, parul lui ciufulit.... nu ma pot gandi la nimic altceva. Desi as minti daca as spune ca m-am indragostit de el. Niciodata nu am crezut in dragoste la prima vedere...cel mult atractie la prima vedere. Sunt sigura ca nu m-am indragostit ... cred. Sunt destul de confuza in acest moment. Nu am mai fost eu de cand tata m-a anuntat ca a fost repartajat la un spital dintr-un oras micut. Nu am reactionat la inceput, crezand ca e vorba despre un spital aproape de Tokyo, dar tata a tinut sa ma avertizeze ca trebuie sa ne mutam. Cand a rostit aceste cuvinte am simtit ca lumea mea se prabuseste. Eram obisnuita sa ma mut des, deoarece tata a calatorit destul de mult. Mereu a vrut sa ajute, iar eu si mama l-am sustinut intru totul. Dar cand am venit in Tokyo mi-am facut pentru prima data prieteni si eram cu adevarat fericita, iar mama mi-a spus ca nu ne vom mai muta, asa ca m-am grabit sa ma atasez de loc. Nu voi mai face greseala asta niciodata. Ma indrept spre cutiile de pe pat si incep sa arunc tot din ele. Desi nu cred ca vom sta aici mai mult de 5 luni, mi-as dori sa am cativa prieteni si nu mint cand spun ca am fost bucuroasa cand Yuki m-a invitat sa ies afara. In timp ce faceam dezastru in camera mea noua am dat peste fotografia cu vechii mei prieteni : Ayano si Ren. Ayano este singura pe care o consider o buna prietena, iar Ren.... ei bine , cred ca de Ren eram cu adevarat indragostita. Acum nu mai pot face nimic.
Intr-un final gasesc prin mormanul de haine o tinuta potrivita. Nu prea imi place sa ies in evidenta, iar afara este foarte cald, asa ca m-am imbracat cu o pereche de pantaloni scurti si un tricou crem. Recunosc insa ca de ascesorii nu ma pot desparti. O vad pe mama cum sta in usa si imi zambeste.
- Te asteapta in hol, a spus dupa care s-a intors pe calcaie si s-a facut nevazuta.
Imi i-au repede tenesii preferati in picioare si fug spre hol unde il vad pe Sasuke stand cu spatele. Vorbea cu tata care parea foarte interesat de subiect pentru ca era fascinat de fiecare silaba pe care brunetul o pronunta. Am tusit fortat pentru a-mi face prezenta simtita, iar el s-a intors. Tinea in maini un buchet de trandafiri rosii. Pe fata mi-a aparut involuntar un zambet. El s-a inrosit si si-a intors privirea, ceea ce mi s-a parut foarte dragut. Am luat buchetul si i-am multumit, dupa care i l-am dat mamei. Mama s-a grabit sa despacheteze o vaza, dupa care a fugit spre bucatarie si a umplut-o cu apa. Mi-am intors privirea spre Sasuke care se uita la mine. Tata a deschis usa, iar Sasuke mi-a facut semn sa ies prima. Mi-am luat la revedere de la parinti si am iesit grabita pe usa. Sasuke era in spatele meu, iar eu ma grabeam sa o i-au spre stanga, cand ma prinde de mana si m-a avertizeaza ca trebuie sa o luam spre dreapta.
- O ... scuze, am spus rosind.
Sasuke a inceput sa rada si a luat-o in fata. Mergeam de zece minute, iar Sasuke nu a scos nici un sunet. Cu riscul de a ma face de ras, dar am indraznit sa rup tacerea ce ne invaluia.
- Deci...Yuki e sora ta..., am spus ca idioata. Un subiect mai interesant nu puteam gasi.... „Yuki e sora ta ?”.... sunt o idioata.. am dat-o rau in bara... de parca nu era evident din momentul in care ea s-a prezentat ca fiind sora lui Sasuke .
- Mdaa.. , a raspuns el plictisit.
- Stii, poate tu imi poti face cunostiinta cu cei de aici..sunt destul de timida, am spus intorcandu-mi privirea.
- Sigur, a zis el la fel de indiferent si plictisit ca prima data.
Nu am mai spus nimic. Simteam ca deja stricasem totul cu intrebarile mele ciudate. Sasuke mergea cu cativa pasi inaintea mea fara sa priveasca in jur. Isi tinea mainele in buzunar, iar vantul ii ravasea parul negru ca pana corbului. Avea o atitudine asa cool, probabil multe fete erau innebunite dupa el. Mergeam cu pasi repezi in urma lui. Mi-am indreptat privirea in jos, incercand sa nu calc pe crapaturi. Ma comport ca un copil mic, dar acesta este felul meu de a fi si nu ma intereseaza parerile celorlalti. Cuprinsa in treaba mea nu am observat ca Sasuke s-a oprit si am dat peste el. Am inceput sa-mi cer scuze, dar el mi-a raspuns repede ca nu-i nici o problema. Il priveam curioasa. El si-a intors privirea spre mine si mi-a spus ca am ajuns. M-am uitat spre dreapta. Un gard de 4-5 metrii ma despartea de partea cealalta. Sasuke a impins de poarta care s-a deschis larg si m-a invitat inauntru. In fata mea erau cam trei rampi pentru skateboarding, in stanga erau asezate 6 banci insotite fiecare de cate o masa rotunda, iar in dreapta se afla o canapea, langa ea un difuzor, iar in spatele ei se intindea o platforma. Priveam uimita cat de tare este locul acela si nu am observat absenta poporului. Sasuke a inganat ceva si si-a scos telefonul pe care a inceput sa il butoneze.M-am dus langa el, iar el s-a uitat la mine cu ochii lui mari si negrii.M-am pozitionat in fata lui pentru a primi o explicatie cu privire la ce se intampla. El m-a privit amuzat, apoi m-a luat de umeri si m-a intors. Mainile lui, care par reci ca gheata, emanau caldura. Picioarele mi s-au inmuiat si fara sa-mi dau seama in fata mea au aparut zeci de adolescenti. Muzica a inceput sa rasune prin difuzor, iar parcul care parea pustiu a inceput sa prinda viata. Platforma din spatele canapelei era luminata cu diferite culori, iar mesele goale erau pline. Mi-am dus mana la ochi, iar Yuki a venit si m-a inbratisat. In toata agitatia l-am pierdut pe Sasuke, care acum stateam pe canapea si era inconjurat de multe fete. Privelistea mi-a fost luata de energicul de inainte. Naruto m-a laut in brate si m-a tras de mana dupa Yuki. Cei doi m-au dus in mijlocul unui grup mare. Deodata volumul muzicii s-a diminuat, iar Yuki a strigat :
- Heii, putina atentie. Ea este Sakura..
- Salut, am spus cu roseata in obraji. Toti ochii erau atintiti asupra mea. M-am blocat incercand sa gasesc o figura cunoscuta, cand am dat de Sasuke care radea insotit de o blonda si o bruneta. Acesta si-a intors privirea spre mine alaturi de cele doua. Tipa blonda s-a indreptat spre mine si mi-a intins mana .
- Buna, mi-a spus zambind , eu sunt Ino. Imi pare bine.
- Buna, am spus raspunzand zambetului. Fata s-a dat la o parte, iar din spatele ei a aparut bruneta care era foarte rosie. Incerca sa scoata un sunet, dar nu reusea.
- Ea e Hinata, a spus Sasuke care a aparut in spatele meu. Cred ca va veti intelege bine, a adaugat brunetul.
Asa am facut cunostiinta cu toti cei prezenti. Erau foarte de gasca. Toti se distrau, glumeau, radeau si in primul rand se simteau bine. La un moment dat cativa baieti au inceput sa faca skateboarding, iar imediat ce Naruto a vazut asta a inceput sa se dea mare si sa faca si el cateva miscari. In acest timp eu stateam pe canapea cu Ino, Hinata, TenTen , Temari si alte fete cu care am facut cunostiinta. Sasuke statea rezemat de o masa alaturi de Sai, iubitul lui Ino, si radeau amandoi de scamatoriile lui Naruto. Grupul de pe canapea a inceput sa se imprastie, si acum stateam singura, dar imediat langa mine si-a facut aparitia Sasuke cu o doza de Cola in mana. S-a asezat langa mine, dar privirea mi-a fost distrasa de Naruto care a facut o schema foarte tare.
- Clar trebuie sa invat si eu sa fac skate, am gandit cu voce tare.
- Te invat eu, a spus Sasuke fara sa ma priveasca. Am zambit si i-am multumit.
A fost o petrecere minunata, dar se facuse tarziu si a trebuit sa plecam toti spre casa. M-am indreptat spre casa alaturi de Sasuke, Hinata, Naruto si Yuki. La o intersectie ne-am luat la revedere de la Naruto si Hinata si am continuat drumul. Yuki si-a pus castile in urechi si a inceput sa fredoneze o melodie, iar intre mine si Sasuke s-a asternut aceeasi liniste de dinainte. Am incercat iar sa rup tacerea, dar am fost intrerupta de Sasuke, care m-a atentionat ca am ajuns. Blonda m-a imbratisat, iar eu i-am multumit.
- Sper ca vei iesi si maine, mi-a pus ea in timp ce traversa strada.
- Cu siguranta, i-am raspuns in timp ce m-a intors spre Sasuke care a ramas nemiscat.
- Multumesc, pentru....dar nu am putut sa continui propozitia, iar Sasuke m-a sarutat pe obraz si a zis incet " Cu placere", dupa care a plecat in urma blondei. Eu am ramas uitandu-ma lung dupa el, cu ochii cat cepele fara sa imi dau seama ce s-a intamplat. M-am dus robotizat spre usa si am intrat repede in camera mea fara sa raspund intrebarilor parintilor mei. Nu ma gandeam decat la Sasuke. Incep sa am dubii asupra sentimentelor mele.

Gataa.. ;;) ... Cum vi se pare ? puppy eyes


Noua in cartier Tumblr_m8d7e6lvpg1qffql1
That smile.


Ultima editare efectuata de catre Mei -chan in Mier 10 Apr 2013, 20:44, editata de 2 ori
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Noua in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier I_icon19Dum 10 Mar 2013, 23:35

Hei! Am trecut si eu pe la ficul tau.
Titlul m-a atras, desi nu e chiar special, doar ca imi plac povestile de cartier. Pentru primul fic, te descurci chiar bine. Ai descriere si naratiune cat cuprinde. Dialogul tinde sa fie sec cateodata, dar in rest e ok. Incearca sa eviti folosirea emoticoanelor in fic, nu ai voie, plus ca nu vei gasi niciodata asa ceva intr-o carte.
Mie una chiar imi place ideea, este frumoasa, iar eu nu am citit foarte multe ficuri cu aceasta tema. O critica te-ar ajuta sa te perfectionezi. Cum am spus, ficul nu este perfect si nici extraordinar, dar este interesant si destul de bine descris si narat, avand in vedere ca tu esti o incepatoare. Parerea mea ar fi sa incerci sa faci mai bine, iar atunci chiar ne vei da gata! Te-am pupat si sper ca ma vei anunta de next.:*



A.D.T.O.Y.









All day i think of you.
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Noua in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier I_icon19Lun 11 Mar 2013, 08:54

Hei, multumesc ca m-ai anuntat de next si multumiri si pentru ca l-ai postat. Capitolul e chiar interesant, actiunea m-a captat destul de mult incat sa-mi pot imagina decorul cu placere, mai ales pe Naruto dandu-se mare. Faza cu Sasuke si Sakura, cand el a sarutat-o pe obraz a fost chiar draguta, tinand cont de faptul ca in unele fic-uri Sasuke e prezentat drept un "bad boy" si nu un baiat cum se cade. Oricum, pe scurt, mi-a placut acest capitol si te rog sa ma anunti cand il postezi pe urmatorul. hi!
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Noua in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier I_icon19Lun 11 Mar 2013, 20:53

Hey, multumesc de anunt kiss
Haha, Sasuke asta lough a bagat-o rau de tot in ceata pe rozalie
Imi place, desi intr-un fel nu mi s-au parut necesare prezentarile unor personaje pe care le stim cu totii iar caractere lor sunt aproape aceleasi ca in anime, parerea mea, mai putin Sasuke.
Intr-un fel mi-ar placea sa spui mai multe despre personajele tale, daca ai si altele in afara de Yuki dap !
In fine, ficul tau, alegerile tale.
Abia astept sa vad cum va evolua relatia celor doi si de ce obstacole vor avea parte cool
Te-am pupat kiss


Noua in cartier Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Noua in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier I_icon19Mar 12 Mar 2013, 00:07

Hei.

Imi place fic-ul tau, desi sunt mici probleme. Te sfatuiesc sa ceri o critica, te va ajuta mult.
Acum.. titlul nu e prea special, dar semnifica " viata de cartier " acum a aparut si skate park-ul, e bine.
Imi plac povestile de genul, si stilul asta. Mai ales ca Sasuke e skater <3
Un alt mic sfat: poti schimba font-ul/scris-ul (Comic Sans MS) intr-unul mai frumos.
I-a exemplu de la alte ficuri, ale criticilor, cum sa asezi capitolele in pagina.

Momentan sunt pe telefon, dar voi da edit.
Mult succes in continuare si sper sa ma anunti cand aduci capitolul. <3


Noua in cartier 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”




Ultima editare efectuata de catre Claudia † in Mier 13 Mar 2013, 19:57, editata de 1 ori
Sus In jos
Mrs.Meow
Chūnin
Chūnin
Mrs.Meow

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : ●Bucuresti●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 600
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 28
Hobby-uri Hobby-uri : ●Sa visez●
Stare de spirit Stare de spirit : ●Schimbatoare●

Noua in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier I_icon19Mar 12 Mar 2013, 19:05

Foarte frumos ! Imi place in love Sa pui capitolul urmator repejor si sa ma anunti cat mai repede ! Te-am pupat kiss
Sus In jos
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

Noua in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier I_icon19Dum 17 Mar 2013, 14:33

Buna ! Am trecut si eu pe aici , iar ficul tau mi-a dat o impresie .... foarte , foarte buna !
Plus ca este primul tau fic te descurci minunat !
Altceva nu am ce sa mai zic , inafara de faptul ca vreau next si sper sa ma anunti si pe mine cand il vei posta .
Mai surprins foarte mult si mie una imi place cum scri .
Te pup !




Noua in cartier Ss501-song-sing-music-video


Agent blue terminat ...
Sus In jos
MìCkEy MoùSè
Genin
Genin
MìCkEy MoùSè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Italia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 65
Puncte : 81
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Music and dance
Stare de spirit Stare de spirit : excelenta ^_^

Noua in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier I_icon19Dum 17 Mar 2013, 18:25

Buna,am trecut si eu pe aici, deci ador ficul tau si astept next-ul cu derabdare. Sper sa ma anunti si pe mine kiss
Byee
Sus In jos
Mei~
Academy Student
Academy Student
Mei~

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my room.
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 15
Puncte : 26
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Imi place sa citesc si sa ma distrez alaturi de prieteni.
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Noua in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier I_icon19Dum 17 Mar 2013, 20:04

Buna:* . Am venit cu capitolul 4...Sper sa va placa . in love

Capitolul IV

~Excursia ~


Sasuke P.O.V


Stau in pat privind spre calendarul de pe birou. A sosit ziua. Ziua pe care cu totii, inafara de tata, o uram. Ziua blestemata in care trebuie sa mergem in excursie cu familia. In fiecare an tata ne obliga pe toti sa mergem sa petrecem cateva nopti intr-un parc pentru camping aflat la trei ore distanta de aici. El spune mereu ca nu petrecem suficient timp impreuna . E vina lui ca nu sta mai mult pe acasa, nu trebuie sa ne bage si pe noi in asta. Si parca nu ar fi deajuns ca ne duce intr-o padure pustie inconjurata de cateva cabane si fara semnal, dar in fiecare an ne inscrie in competitia „Familia anului” . Cine ar vrea sa participe intr-un astfel de concurs ? Oftez si ma ridic plictisit din pat, apoi ies pe hol. Il vad pe tata cum intra in camera lui Yuki. Dupa cum o stiu probabil a uitat ce zi e azi. Banuiala imi este confirmata de tipatul disperat al surorii mele care incearca la fel ca in fiecare an sa il pacaleasca pe tata ca se simte rau. O las pe Yuki sa incerce in continuare sa il pacaleasca pe tata si ma duc jos. Vad micul dejun pregatit si un bilet lasat de Ume. Ma asez la masa, dar nu apuc sa i-au o inghititura iar restul familiei si-a facut aparitia. Tata era foarte entuziasmat. Nu l-am mai vazut niciodata asa de fericit. Micul dejun era foarte linistit si nimeni nu indraznea sa intrerupa aceasta liniste placuta. Mama statea in capatul mesei si manca vioaie. In stanga ei Itachi abia isi ducea furculita pana la gura, iar Yuki era intr-o stare si mai deplorabila.

- Tata.. . spune Itachi sfios. Stii, anul acesta am implinit 18 ani si ma gandeam ca poate sunt prea mare sa mai merg in vacanta cu familia.

Mama s-a inecat imediat ce a auzit asta, iar tata s-a prefacut ca nu a auzit nimic. Probabil ca acesta era modul lor de a tine familia unita. Nimeni nu a mai spus nimic. Intr-o ora eram deja in fata casei si ne puneam bagajele in masina. In fata casei apare masina familiei Uzumaki care claxoneaza indelung. Naruto scoate capul pe geam si striga ca ne vedem acolo. Mda... ma bucur ca nu voi fi singur in infern. M-am asezat in masina langa Yuki care se juca pe telefon. Itachi avea castile puse in urechi si era in lumea lui, iar parintii nu scoteau nici un cuvant.

- Ce drum lung va fi ! am spus oftand si sprijinindu-ma de usa masinii.

Am trecut prin dreptul casei Sakurei care era lipsita de viata. Ma intrebam unde ar putea fi familia Haruno. Gandul imi zboara treptat la Sakura. Oare s-a suparat aseara ? Oare mai vrea sa vorbeasca cu mine ? Sper ca nu am suparat-o, dar avea o fata atat de draguta si nu m-am putut abtine si nu este ca si cum am omorat pe cineva. Ma simt atat de obosit. Aseara nu am avut un somn prea linistit. Genele mele se fac din ce in ce mai grele si fara sa-mi dau seama adorm .

- Priveste cum doarme, spune Naruto amuzat. Habar nu are ce il asteapta, incepe el sa rada mai tare.
- Daca tipi asa se va trezi , ii sopteste Yuki.

Stiam ca aveau de gand sa imi faca o farsa, dar spre ghinionul lor nu ma las asa de usor pacalit. Simt cum in mana imi este pus ceva, probabil frisca sau crema de ras. Ce trist.. au ajuns sa faca farse atat de antice. Sunt chiar dezamagit. Si uite si pana care ma gadila. Probabil acum ar trebui sa imi duc mana spre nas, dar eu o duc spre fata lui Naruto. Yuki incepe sa rada isteric, iar Naruto indreapta tubul cu frisca spre ea si o stropeste. Presimteam ca se va intampla ceva rau, dar spre norocul meu tata a venit si ne-a spus sa il ajutam cu bagajele. Ma ridic si o trag pe Yuki dupa mine.

- Ne vedem mai tarziu, Naruto.

Impreuna cu blonda i-au cateva bagaje si ma indrept spre cabana. Ajunsi inauntru il vad pe tata panicat. Mama incearca sa il calmeze, dar el devenea din ce in ce mai speriat si spunea ceva despre amuleta lui norocoasa. Itachi il intrerupe si ii spune ca obiectul pe care el il cauta cu disperare este in masina. Tata se grabeste sa ia cheile masinii, dar surpriza a fost ca ele au disparut, iar hotul se afla sub masa.

- Nu pot sa cred ca chestia aia inca traieste ! exclama Yuki care se afla in capatul scarilor.
- Va plati scump pentru ca mi-a furat cheile, spune tata pe un ton furios.

Ma gandeam sa plec si eu sus sa-mi las bagajele, dar tata ma roaga sa il ajut. Ma pozitionez in usa, iar Itachi in dreptul scarilor. Tata se napusteste asupra sobolanului.

- Pana aici ti-a fost, rozatoare ce esti.

Tata a devenit repede entuziasmat ca se poate lupta cu inamicul vietii lui. Probabil se va descurca el. In timpul in care el facea wrestling cu mica creatura, eu am avut ocazia sa imi duc bagajul in camera si sa ies afara. Il vad in fata cabanei pe Naruto. Ma cheama la el si incepe sa zambeasca ca un idiot. Ma uit la el fara pic de interes si ma indrept spre lacul din fata cabanei, dar el ma opreste si imi arata spre casuta din dreapta. Rozalia statea pe trepte si incerca sa prinda putin semnal. Nu mai stau pe ganduri si ma indrept spre ea urmat de Naruto. Cum m-a vazut a rosit si s-a intors cu fata spre usa.. Nu ii spun nimic si ii zambesc in continuare. Naruto avea o fata tampa si nu intelegea ce se petrece. Sakura isi indrepta din cand in cand privirea spre mine, dar se inrosea si se inorcea cu fata spre usa.

- Si tu iti vei petrece vacanta aici? o intreb cu o voce ferma.
- Ahaa.. spune ea prelungind ultima litera.

Probabil ca nu mai vrea sa imi vorbeasca din cauza a ce s-a intamplat ieri. Nu mai spun nimic si imi indrept privirea spre blond care incerca sa poarte o conversatie. Ma intorc din nou spre rozalie si imi cer scuze pentru faza de ieri asteptandu-ma la cel mai rau scenariu. Dar ea spune doar „E ok ” si pleaca in casa.Imi i-au la revedere cu voce tare sperand sa ma auda si ma indrept spre cabana mea darapanata. Naruto ma asalteaza cu intrebari, dar eu il las sa vorbeasca singur si ma duc in casa. Ma duc in camera mea si ma urc pe acoperis. Era deja destul de tarziu, iar cerul se intunecase putin. Jos tata incerca sa faca gratar, iar mama se asigura ca el nu va arde carnea ca in fiecare an. Cand ma gandesc cat de diferita este familia mea in restul timpului. Conversatia nu este punctul nostru foarte . Daca stau sa ma gandesc nu stiu daca avem vreun punt foarte ca familie. Probabil excursia asta este singura perioada in care ne comportam ca o familie. Parintii lui Naruto se alatura petrecerii de jos. Uneori sunt gelos pe Naruto din cauza parintilor lui. Ei il asculta de fiecare data si ii acorda mereu sfatul necesar, in schimb tata ar spune ceva de genul ca este ocupat si nu voi reusi nimic in viata daca nu imi pot rezolva problemele. Probabil excurssa este modul lui de a se revansa ca nu poate fi alaturi de noi. Desi cateva zile intr-un an nu il vor recupera pe tot. Acum noaptea s-a lasat cu totul . Dinspre casuta Sakurei se disting trei siluete ce se apropie. Tata a chemat si familia Haruno la asa zisul gratar. Rozalia s-a indreptat spre Yuki care statea si radea alaturi de Itachi si Naruto intr-un colt. O vad pe sora mea cum isi indreapta privirea spre mine si ii indica Sakurei locul unde ma aflu, apoi o vad pe fata cum fuge in casa. In cateva minute se afla sus pe acoperis langa mine. Buzele roz incep sa se miste si imi capteaza atentia. Inima mea a inceput sa bata cu putere .Sakura isi atinteste smaraldele asupra mea si spune :...

Ce parere aveti ?




Noua in cartier Tumblr_m8d7e6lvpg1qffql1
That smile.


Ultima editare efectuata de catre Mei -chan in Lun 08 Apr 2013, 18:35, editata de 3 ori
Sus In jos
Rosalline
Academy Student
Academy Student
Rosalline

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in lumea mea imaginara
acebook acebook : Roxana Petrea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 46
Reputatie Reputatie : 2

Noua in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier I_icon19Dum 17 Mar 2013, 20:41

Si spuneeeee??? Hai mai de ce esti reaaa?? crying Iti cam place sa tii lumea in suspans lough Deci ficul tau e fantastic... Titlul mi s-a parut interesant pt ca imi plac tipurile astea de povesti dap ! Vreau sa ma anunti cand pui neeeext. Te-am pupat kiss
Sus In jos
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

Noua in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier I_icon19Dum 17 Mar 2013, 20:44

Este minunat acest capitol ( la fel ca si celelalte ) . Ma bucur ca a-i facut capitolul lung , deci eu sunt foarte curioasa la ce jv va spune Sakura lui Sasuke . Tu chiar m-ai facut sa stau in suspans .
Iti multumesc pentru anunt si sper ca asa vei face si data viitoare .
Te pup dulce kiss si iti urez spor la scris in continuare !
Je ne !
Sus In jos
MìCkEy MoùSè
Genin
Genin
MìCkEy MoùSè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Italia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 65
Puncte : 81
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Music and dance
Stare de spirit Stare de spirit : excelenta ^_^

Noua in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier I_icon19Dum 17 Mar 2013, 20:56

Numai pot de curiozitate. Ador ficul tau este magnific happy2 . Sper sa ma anunti si data viitoare
Byeeeee
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Noua in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier I_icon19Dum 17 Mar 2013, 22:38

Hei.

Mersi de anunt. Daca vrei o critica, trebuie sa faci cerere, exista un topic pentru asta. (Asta daca nu stiai, daca da, atunci scuze).
A fost.. destul de ok capitolul, dar te-as ruga sa nu mai scrii asa mic, e greu de citit.
Si lasa spatii intre titlu si text.
Cum am zis, sunt anumite chestii de zis, sper sa rezolvi cu acea critica.
Pana atunci, sper ca vei adauga cat mai multe lucruri noi si originale povestii, si ca nu va fi una banala. Pana acum.. sa zicem ca e bine. Se poate mult mai bine de atat.
Mult succes in continuare. Noua in cartier 78717 Spor la citit si scris.


Noua in cartier 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
Continut sponsorizat




Noua in cartier Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier I_icon19

Sus In jos
 

Noua in cartier

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-