Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Noua in cartier - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Noua in cartier - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Noua in cartier

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
PufarinaBhaa
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : Baww <3 Dincolo de Norii<3
acebook acebook : SECRETTT >:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23
Puncte : 36
Reputatie Reputatie : 3

Noua in cartier - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier - Pagina 2 I_icon19Lun 18 Mar 2013, 00:20

Maaaaaaaaai! De cand sunt cu ochii pe ficu astaa.
Next, supeeeer, ideei genialee!
Te pupaceste Pufarina


Viata Ramane Cum Vreau Eu...
Dar Dragostea Ramane Cum Vrem Noi
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Noua in cartier - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier - Pagina 2 I_icon19Lun 18 Mar 2013, 08:23

Vai, Regina Suspansului si-a facut aparitia! Tocmai in acel moment??? Ce parere am? Hmmm, cand vine nextul ala?? Ca de obicei, un capitol excelent si toate cele, dar mor dupa nextul ala. Asa ca sper ca-l vei posta curand si te rog sa ma anunti. hi!
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Noua in cartier - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier - Pagina 2 I_icon19Lun 18 Mar 2013, 14:29

Citat :
Capitolul 4

(un spaţiu. Separă titlul de subtitlu, nu scrie totul pe un singur rând)

Excursia

(din nou: spaţiu)

Partea I (Nu ştiu dacă era neapărat nevoie să menţionezi că e format din două părţi.)

(două spaţii, nu unul)

Sasuke P.O.V

(lasă două spaţii -2XENTER- între titlu/subtitlu şi text.)

Stau in pat privind spre calendarul de pe birou. A sosit ziua. Ziua pe care cu totii, inafara("în afară", nu "înafară". Se scrie dezlegat) de tata, o uram. Ziua blestemata in care trebuie sa mergem in excursie cu familia. In fiecare an(,) tata ne obliga pe toti sa mergem sa petrecem cateva nopti intr-un parc pentru camping(,) aflat la trei ore distanta de aici. El spune mereu ca nu petrecem suficient timp impreuna . E vina lui ca nu sta mai mult pe acasa, nu trebuie sa ne bage si pe noi in asta. Si parca nu ar fi deajuns(fie scrii "de ajuns" sau "d-ajuns", însă sub nici o formă "deajuns". Nu se scrie legat.) ca ne duce intr-o padure pustie(,) inconjurata de cateva cabane si fara semnal, (Acest "şi fără semnal" arată ciudat aici, nu te-ai exprimat corect. Sună mai bine aşa: "Într-o pădure pustie, înconjurată de câteva cabane, unde nu este semnal.") dar in fiecare an ne inscrie in competitia „Familia anului” . Cine ar vrea sa participe intr-un("la un astfel", nu "într-un astfel") astfel de concurs ? Oftez si ma ridic plictisit din pat, apoi ies pe hol. Il vad pe tata cum intra in camera lui Yuki. Dupa cum o stiu(,) probabil a uitat ce zi e azi. Banuiala imi este confirmata de tipatul disperat al surorii mele care incearca(, -rol izolator) la fel ca in fiecare an(, -rol izolator) sa il pacaleasca pe tata ca se simte rau. O las pe Yuki sa incerce in continuare sa il pacaleasca pe tata("să îl păcălească pe tata" se repetă într-un timp scurt şi sună urât. Ai grijă la repetiţii.) si ma duc jos. Vad micul dejun pregatit si un bilet lasat de Ume. Ma asez la masa, dar nu apuc sa i-au("iau", nu "i-au" Este verbul a lua, persoana I singular, timpul prezent. ) o inghititura(,) iar restul familiei si-a facut aparitia. Tata era foarte entuziasmat. (Virgulă, nu punct.) Nu l-am mai vazut niciodata asa de fericit. Micul dejun era foarte linistit si nimeni nu indraznea sa intrerupa aceasta liniste placuta. Mama statea in capatul mesei si manca vioaie. In stanga ei(,) Itachi abia isi ducea furculita pana la gura, iar Yuki era intr-o stare si mai deplorabila.

- Tata.. . spune Itachi sfios. Stii, anul acesta am implinit 18 ani si ma gandeam ca poate sunt prea mare sa mai merg in vacanta cu familia.

Mama s-a inecat imediat ce a auzit asta, iar tata s-a prefacut ca nu a auzit nimic. Probabil ca acesta era modul lor de a tine familia unita. Nimeni nu a mai spus nimic. Intr-o ora eram deja in fata casei si ne puneam bagajele in masina. In fata casei (Din nou te repeţi, ai spus deja că erau în faţa casei, deci nu era nevoie să o mai faci înca o dată.) apare masina familiei Uzumaki(,) care claxoneaza indelung. Naruto scoate capul pe geam si striga ca ne vedem acolo. Mda... ma bucur ca nu voi fi singur in infern. M-am asezat in masina langa Yuki care se juca pe telefon. Itachi avea castile puse in urechi si era in lumea lui, iar parintii nu scoteau nici un cuvant.

- Ce drum lung va fi(Nu se lasă spaţiu înainte de semnul de punctuaţie, ci doar după.) ! am spus oftand si sprijinindu-ma de usa masinii.

Am trecut prin dreptul casei Sakurei(,) care era lipsita de viata. Ma intrebam unde ar putea fi familia Haruno. Gandul imi zboara treptat la Sakura. Oare s-a suparat aseara ? Oare mai vrea sa vorbeasca cu mine ? Sper ca nu am suparat-o, dar avea o fata atat de draguta si nu m-am putut abtine si(Nu era nevoie de "şi" aici, ci doar de o virgulă, iar aşa evitai şi să te repeţi.) nu este ca si cum am omorat pe cineva. Ma simt atat de obosit. Aseara nu am avut un somn prea linistit. Genele mele se fac din ce in ce mai grele si fara sa-mi dau seama adorm .

- Priveste cum doarme, spune Naruto amuzat. Habar nu are ce il asteapta, incepe el sa rada mai tare.
- Daca tipi asa(,) se va trezi , ii sopteste Yuki.

Stiam ca aveau de gand sa imi faca o farsa, dar (, - rol izolator) spre ghinionul lor(, -rol izolator) nu ma las asa de usor pacalit. Simt cum in mana imi este pus ceva, probabil frisca sau crema de ras. Ce trist..(virgulă, nu puncte de suspensie, plus că tu ai pus doar două puncte, ceea ce nu înseamnă nimic. "..." Acestea sunt punctele de suspensie. Trei, nu două.) au ajuns sa faca farse atat de antice. Sunt chiar dezamagit. Si uite si pana care ma gadila. Probabil acum ar trebui sa imi duc mana spre nas, dar eu o duc spre fata lui Naruto. Yuki incepe sa rada isteric, iar Naruto indreapta tubul cu frisca spre ea si o stropeste. Presimteam ca se va intampla ceva rau, dar (,) spre norocul(,) meu tata a venit si ne-a spus sa il ajutam cu bagajele. Ma ridic si o trag pe Yuki dupa mine.

- Ne vedem mai tarziu, Naruto.

Impreuna cu blonda i-au("iau", nu "i-au") cateva bagaje si ma(ne îndreptăm", nu "mă îndrept". Ai menţionat că au luat amândoi bagaje şi au plecat în cabană, nu doar el.) indrept spre cabana. Ajunsi inauntru(,) il vad pe tata panicat. Mama incearca sa il calmeze, dar el devenea din ce in ce mai speriat si spunea ceva despre amuleta lui norocoasa. Itachi il intrerupe si ii spune ca obiectul pe care el il cauta cu disperare este in masina. Tata se grabeste sa ia cheile masinii, dar surpriza a fost ca ele au disparut, iar hotul se afla sub masa.

- Nu pot sa cred ca chestia("că acea chestie", nu "că chestia". Fii mai atentă la exprimare.) aia inca traieste ! exclama Yuki care se afla in capatul scarilor.
- Va plati scump pentru ca mi-a furat cheile, spune tata pe un ton furios.

Ma gandeam sa plec si eu sus sa-mi las bagajele, dar tata ma roaga sa il ajut. Ma pozitionez in usa, iar Itachi in dreptul scarilor. Tata se napusteste asupra sobolanului.

- Pana aici ti-a fost, rozatoare ce esti.(Semnul exclamării, nu punct.)

Tata a devenit repede entuziasmat ca se poate lupta cu inamicul vietii lui. Probabil se va descurca el. In timpul in care el facea wrestling cu mica creatura, eu am avut ocazia sa imi duc bagajul in camera si sa ies afara. Il vad in fata cabanei pe Naruto. Ma cheama la el si incepe sa zambeasca ca un idiot. Ma uit la el fara pic de interes si ma indrept spre lacul din fata cabanei, dar el ma opreste si imi arata spre casuta din dreapta. Rozalia statea pe trepte si incerca sa prinda putin semnal. Nu mai stau pe ganduri si ma indrept spre ea urmat de Naruto. Cum m-a vazut(,) a rosit si s-a intors cu fata spre usa.. Nu ii spun nimic si ii zambesc in continuare. Naruto avea o fata tampa si nu intelegea ce se petrece. Sakura isi indrepta din cand in cand privirea spre mine, dar se inrosea si se inorcea("întorcea", nu "inorcea") cu fata spre usa.

- Si tu iti vei petrece vacanta aici? o intreb cu o voce ferma.
- Ahaa..(Dacă doreşti să pui puncte de suspensie, fă-o corect. Sunt în număr de trei, nu două. Chiar şi aşa, aici era nevoie de virgulă.) spune ea prelungind ultima litera.

Probabil ca nu mai vrea sa imi vorbeasca din cauza a ce s-a intamplat ieri. Nu mai spun nimic si imi indrept privirea spre blond(,) care incerca sa poarte o conversatie. Ma intorc din nou spre rozalie si imi cer scuze pentru faza de ieri(,) asteptandu-ma la cel mai rau scenariu. (virgulă, nu punct.) Dar ea spune doar „E ok ” si pleaca in casa.(Se lasă spaţiu după semnul de punctuaţie.) Imi i-au("iau" se scrie, după cum vezi, legat!) la revedere cu voce tare(,) sperand sa ma auda si ma indrept spre cabana mea darapanata. Naruto ma asalteaza cu intrebari, dar eu il las sa vorbeasca singur si ma duc in casa. Ma duc in camera mea si ma urc pe acoperis. Era deja destul de tarziu, iar cerul se intunecase putin. Jos(,) tata incerca sa faca gratar, iar mama se asigura ca el nu va arde carnea ca in fiecare an. Cand ma gandesc cat de diferita este familia mea in restul timpului. Conversatia nu este punctul nostru foarte . Daca stau sa ma gandesc(din nou o repetiţie a verbului "a gândi" care putea fi evitată.) nu stiu daca avem vreun punt foarte(bănuiesc că trebuia să fie "punct forte" în loc de "punt foarte", altfel nu îmi dau seama ce ai vrut să zici.) ca familie. Probabil excursia asta este singura perioada in care ne comportam ca o familie.(Altă repetiţie: "ca familie", "ca o familie") Parintii lui Naruto se alatura petrecerii de jos. Uneori sunt gelos pe Naruto din cauza parintilor lui. Ei il asculta de fiecare data si ii acorda mereu sfatul necesar, in schimb tata ar spune ceva de genul ca este ocupat si nu voi reusi nimic in viata daca nu imi pot rezolva problemele. Probabil excurssa("excursia", nu "excurssa") este modul lui de a se revansa ca("pentru că", nu "că") nu poate fi alaturi de noi. Desi cateva zile intr-un an nu il vor recupera pe tot. Acum noaptea s-a lasat cu totul . Dinspre casuta Sakurei se disting trei siluete ce se apropie. Tata a chemat si familia Haruno la asa zisul gratar. Rozalia s-a indreptat spre Yuki care statea si radea alaturi de Itachi si Naruto intr-un colt. O vad pe sora mea cum isi indreapta privirea spre mine si ii indica Sakurei locul unde ma aflu, apoi o vad pe fata cum fuge in casa. In cateva minute se afla sus pe acoperis langa mine. Buzele roz incep sa se miste si imi capteaza atentia. Inima mea a inceput sa bata cu putere .Sakura isi atinteste smaraldele asupra mea si spune :...(Fără punctele de suspensie.)

(Lasă vreo două spaţii şi după ce termini capitolul şi vrei să menţionezi ceva cititorului.)
Ei bine.. ce par
ere aveti ? :*


Titlul - Nu a reuşit să mă atragă deloc, deşi se potriveşte cu ce ai scris. Chiar şi aşa, nu este de ajuns, puteai face o alegere mai bună aici.

Ideea - Este destul de comună, până acum nu am citit ceva interesant, care să îmi capteze atenţia şi să mă facă să citesc în continuare. Peste tot am întânlit această "dragoste la prima vedere", fascinaţie reciprocă apărută instantaneu. Voiam să găsesc şi altceva, ceva care să nu fi citit în altă parte, măcar ceva îmbunătaţit. Trebuie să te gândeşti la o idee autentică, care să îi dea fic-ului originalitate. De exemplu, atunci când s-a întrebat Sasuke unde este familia Haruno, când au plecat, deoarece casa lor era fără viaţă, mi-am dat imediat seama că sunt şi ei în excursie, era evident. Ai nevoie de ceva surprinzător, la care să nu se aştepte vreun cititor.

Descrierea - Ai de lucrat destul de mult aici. Nu este suficient să spui "sunt o idioată", sau ceva de genul acesta, pentru a evidenţia sentimentele şi caracterul personajelor. Nu mi-ai transmis nimic din interiorul lor, cât ai încercat tu nu este suficient, chiar deloc. Pune-te în pielea personajelor, încearcă să mă introduci pe mine, ca citior, în centrul acţiunii. Ai nevoie de mai multă descriere sentimentală. La început mi s-a părut ciudat când a spus Sasuke că maică-sa avea tocuri de cincisprezece centimetri, parcă. Pe bune, chiar crezi că un băiat normal ar observa aşa ceva?
Altceva, am întânlit de foarte multe ori: "simt că...", "o văd...", "am trecut...", "stau...". Nu trebuie să începi de fiecare dată aşa, cu aceste verbe, formulează altfel propoziţiile.

Dialogul - În acest capitol nu au fost mari probleme la dialog, deşi ar trebui să gândeşti mai bine replicile. În rest, celelalte capitole au avut aşa mult dialog, majoritatea replicilor fiind foarte banale. Trebuie să lucrezi şi la dialog.

Acţiunea - Este grăbită, nu reuşesc să înţeleg mare lucru din ce se întâmplă. Nu trebuie să parcurgi acţiunea atât de repede, lasă lucrurile să decurgă de la sine.

Estetica - În cea mai mare parte arată bine. Am văzut că ai schimbat font-ul în acest capitol şi având în vedere că este doar al patrulea, poţi da edit şi celorlalte pentru a folosi tot acest font. Nu îmi place cum aşezi titlul, ar trebui să în centrezi -cum am făcut eu în corectarea capitolului- şi să laşi două spaţii, nu unul sau chiar nici măcar unul.

Greşeli ortografice/tastare - Ai destul de multe greşeli, majoritatea fiind gramaticale şi de exprimare, nu de tastare. Ai un fix pe "iau", îl scrii dezlegat, dar se scrie legat, cel puţin în cazurile de până acum. Dezlegat se scrie într-un context ca acesta: "Lui i-au cumpărat o carte"
O altă problemă: te repeţi mai mult decât trebuie. Ai grijă, exprimarea este foarte importantă, iar pentru a evita aceste greşeli, citeşte capitolul după ce îl termini de scris, sunt sigură că o să îţi sune urât greşelile şi le vei corecta.



Asta a fost tot, sper că această critică te va ajuta pe viitor şi vei ajunge la un alt nivel. Mult succes în continuare!


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Noua in cartier - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier - Pagina 2 I_icon19Lun 18 Mar 2013, 16:08

Cand pun mana pe tine!!!!!! angry
Ce spune ? Ce spune?
Hai ca-s curioasa happy
Multumesc mult de anunt ;;)
Acum hai repede, adu next-ul puppy eyes
Te pup kiss


Noua in cartier - Pagina 2 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Noua in cartier - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier - Pagina 2 I_icon19Dum 07 Apr 2013, 02:07

Imi place mult...sa ma anunti si pe mine de urmatorul capitol... kiss


Noua in cartier - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Noua in cartier - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Noua in cartier - Pagina 2 1185528_382197825239589_1994385887_n
Noua in cartier - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Noua in cartier - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Noua in cartier - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier - Pagina 2 I_icon19Dum 07 Apr 2013, 14:48

Imi place foarte mult capitolul! Sakura incepe sa aiba sentimente pentru Sasuke! happy Relatia lor decurge grozav! ;;) As vrea sa vad cum Sakura se da cu skate-ul! rolling on the floor Astept cu nerabdare nextul si te rog anunta-ma de data aceasta puppy eyes, data trecuta nu m-ai anuntat. ingrijorat Spor la scris! Te kiss !


Noua in cartier - Pagina 2 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Mei~
Academy Student
Academy Student
Mei~

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my room.
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 15
Puncte : 26
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Imi place sa citesc si sa ma distrez alaturi de prieteni.
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Noua in cartier - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier - Pagina 2 I_icon19Lun 08 Apr 2013, 20:37

Am adus insfarsit capitolul 5 in love . Sper sa va placa puppy eyes . Pentru ca am intarziat atat de mult cu acest capitol promit ca ma voi grabi cu capitolul 6 kiss . Lectura placuta ! a hug

Capitolul V

~Noapte de vara~


Sasuke P.O.V.


Sakura isi atinteste smaraldele asupra mea si spune :
- Te-ai suparat pe mine din cauza a ceea ce s-a intamplat mai devreme?
Pe chipul meu se asterne un zambet discret pe care il ascund de privirea fetei. Ma intorc cu fata spre stele si intreb indiferent :
- Ce s-a intamplat ?
- Aaa... nu s-a intamplat nimic ! spune ea putin nervoasa privind bolta cereasca.
Intunericul este atat de fascinant. Ma afund in gandurile mele din ce in ce mai mult si las intunericul sa ma invaluie. Sunt ghidat in acest abis de licaritul stelelor. Ador noaptea, mai ales noptile de vara. Atunci poti auzi cum mediul inconjurator prinde viata, indiferent ca te aflii in natura sau intr-un oras inghesuit . Mai trag din cand in cand cu ochiul spre fata din dreapta mea care nu a mai scos nici un zgomot. Desi este intuneric, chipul sau alb este invaluit in lumina.
- Ar trebui sa coboram, ii atrag atentia Sakurei care imi raspunde fara interes. Ai patit ceva ?
- Ce te face sa crezi ca am patit ceva ? imi raspunde cu un ton sarcastic. Dau din umeri si o privesc cum pleaca nervoasa afara.
Nu apuc sa ies, iar in bratele mele sare o bruneta. A fost atat de rapida incat nu m-am prins cine e, dar cand a inceput sa vorbeasca mi-am dat ochii peste cap involuntar. O apuc de umeri si incerc sa o indepartez, dar ea nu vrea sa cedeze sub nici un chip.
- Imi pare bine sa te revad, Kagura, spun ironic.
- Si mie mi-a fost dor de tine, iubitule.
Eram atat de furios cand ma gandeam ca persoana pe care o dispretuiesc se afla in fata mea, dar nu puteam face o scena in fata parintilor. Ma simteam ingrozitor stiind ca sunt obligat sa imbratisez o asemenea fiinta. Deja credeam ca voi exploda, iar daca Naruto nu ar fi aparut sa salveze situatia probabil as fi explodat intr-un acces de furie.
- Kagura, bine ai venit. De cand nu te-am mai vazut, spune blondul incercand deasemenea sa desprinda lipitoarea de mine.
- Vai, Naruto, draga. De cand nu ne-am vazut, spune ea cu un accent de pitipoanca.
Nu-mi vine sa cred ca am fost cu ea o saptamana intreaga. I-au trebuit doar trei zile sa ma insele. Pur si simplu prezenta sa ma dezgusta, dar parintii sai sunt asociatii tatei. Nu pot face nimic in acest caz. Pentru tata afacerile au fost mereu pe primul loc. Ma indrept repede spre Itachi care fuge, cel mai probabil de Kagura. Yuki incearca sa scape deasemenea, dar bruneta o prinde repede si o imbratiseaza. Acum erau prezente destul de multe familii. Imi amintesc ca Sakura era in fata mea inaite sa ma intalnesc cu ciudata aia, asa ca incerc sa o caut printre cei prezenti insa nu o gasesc. Il urmez in continuare pe Itachi care m-a condus undeva in spatele casei. Incepe sa rada ca un drogat, dar eu eram prea nervos sa-i urmez exemplul. Itachi ma bate usor pe umar, dupa care scoate un pachet de tigari si imi ofera una. Imi intind mana dupa ea, dar o observ pe Sakura care impingea o canoe . Asadar il refuz pe Itachi si fug spre rozalie pentru a o ajuta.
- Vrei sa te plimbi pe lac la ora asta ? intreb reusind sa o sperii pe rozalie.
- Ce vrei ? imi raspunde cu venin in glas.
- Sa te insotesc.
Ea imi intoarce spatele si incepe sa impinga barca, dupa care sare brusc. O urmez si ma asez in cealalta parte a canoei. Nici macar nu vrea sa ma priveasca. Chiar daca nu-mi face placere sa recunosc, dar ma doare ca nu ii pot vedea smaraldele. Isi scoate MP3-player-ul si incepe sa asculte muzica. Oftez si ma indrept spre ea dezechilibrand barca.
- Esti nebun ? tipa ea. Stai jos !
- Voi sta jos daca esti de acord sa ma asculti !
- Fie, dar stai jos.
Ma asez imediat ce imi raspunde si cad langa ea. Ma priveste fix in ochi timp de cateva secunde si isi intoarce privirea in partea opusa. Barca inca se misca, iar Sakura a inceput sa tipe ca ea nu stie sa innoate. Incerc sa o calmez si o i-au in brate. Stam asa ceva timp dupa care ma impinge violent.
- Lasa-ma ! Chiar iti place sa te joci cu mine ? Nu sunt papusa ta sau ceva de genul cum e tipa aia. Nu ma pacalesti si nu vei reusi sa-ti bati joc de mine.
- Sakura, ce-ai patit ?
- Doar imi pare rau ca mi-am pierdut timpul investind sentimente crezand ca e reciproc, nimic mai mult.
- Ne cunoastem de cateva zile ? La ce te astepti ? Nu stiu nimic despre tine, nu stii nimic despre mine.
Ma priveste nervoasa, ba chiar furioasa. Imi intorc privirea, iar ea incepe sa rada. Noaptea ma capteaza din nou. E chiar mai frumos sa o privesti din mijlocul lacului. Printre copaci se aud zgomote provocate de vietuitoarele nocturne. Luna este reflecatata in lac conturand un tablou perfect .
- Esti atat de arogant si plin de tine. Crezi ca poti avea orice fata la picioare doar clipind ? ma intrerupe Sakura.
- Vezi ? ii raspund eu. Nu stii nimic despre mine.
- Te rog, la rampe fetele sunt innebunite doar daca le privesti, acum se pare ca imbratisezi pe toata lumea. Cine te crezi ? intreaba ea retoric. Stii ceva? Daca ma gandesc la tine nu inseamna ca te iubesc! tipa ea in timp ce se ridica.
- Imi poti spune ce ti-am facut de reactionezi asa ? Se pare ca esti destul de atenta la mine daca stii cu cine stau si cu cine ma imbratisez eu . Si se pare ca te gandesti destul de mult la mine.
- N-am zis eu asa ceva, spune ea rosind.
Oftez si mai arunc o privire cerului intunecat. Sakura se misca de colo pana colo, iar barca se dezechilibra din ce in ce mai tare ceea ce a facut-o sa se linisteasca. Insa s-a speriat atat de tare incat nu se putea aseza jos. Trag o gura de aer si o imbratisez din nou. Pe chipul ei au inceput sa cada cristale fine si stralucitoare. I-am sters obrajii care au prins o culoare rosiatica si i-am soptit la ureche :
- Nu suport persoanele false, urasc branza, ma enerveaza cand sunt implicat in ceva fara voia mea, nu imi plac zilele ploioase... .
- Sasuke, eu ... incerca ea sa ma intrerupa.
- In schimb ador noptile de vara, cum este aceasta, imi place sa fac skateboarding si cred ca asta ma defineste, probabil as fi pierdut fara prietenii mei de incredere, categoric as muri fara muzica si ... cred ca incep sa simt ceva pentru tine. Acum stii ceva despre mine , nu ?
Se dezlipeste usor din stransoara mea si ma priveste uimita. Isi apleaca capul, probabil incercand sa-si gaseasca cuvintele. Incepe sa se balbaie si devine din ce in ce mai agitata. Rade fortat si ma priveste cu un zambet chinuit ceea ce ma face sa chicotesc. Ii prind chipul intre mainile mele reci, iar ea isi inchide ochii. Imi apropii buzele din ce in ce mai mult de ale sale . Acum ii pot simti respiratia fierbinte. Nu apuc sa le ating, iar Sakura aluneca din bratele mele in apa. Totul s-a intamplat atat de rapid. Nu am avut timp sa percep ce s-a intamplat. I-am auzit doar tipatul . Nu am realizat ce s-a intamplat pana cand am vazut ca nu se mai ridica la suprafata. Respiratia mi s-a accelerat. Inima imi exloda. Acum nu mai respiram si nu reuseam sa clipesc. Nu o gaseam ! Imi simteam pulsatiile in timp ce o cautam prin adancul intunecat al lacului. Totul s-a intamplat intr-o noapte linistita de vara.



Ei bine... nu sunt prea multumita de cum a iesit, dar sper ca va place. ingrijorat


Noua in cartier - Pagina 2 Tumblr_m8d7e6lvpg1qffql1
That smile.


Ultima editare efectuata de catre Mei -chan in Joi 11 Apr 2013, 22:02, editata de 2 ori
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Noua in cartier - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier - Pagina 2 I_icon19Lun 08 Apr 2013, 20:58

Prima nr1
Sa nu miste nimeni rolling on the floor
Pai sa vedem...
Eu zic ca ti-a iesit destul de bine, poate te referi la ultima parte si vrei sa spui ca mergea mai multa descriere dar pentru asta exista butonul de edit rolling on the floor
Mie una mi-a placut lough
I'm swimming around in ... stai ca daca zic asta aici o sa fiu considerata mai nebuna decat sunt, vina Andreei dap !
Multumesc de anunt happy
Te pup kiss si bafta la scris si la idei pentru urmatorul capitol kiss


Noua in cartier - Pagina 2 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.


Ultima editare efectuata de catre ~ Aqua ~ in Lun 08 Apr 2013, 21:08, editata de 1 ori
Sus In jos
Rosalline
Academy Student
Academy Student
Rosalline

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in lumea mea imaginara
acebook acebook : Roxana Petrea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 46
Reputatie Reputatie : 2

Noua in cartier - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier - Pagina 2 I_icon19Lun 08 Apr 2013, 21:06

Bn ..... na a doua happy dar a fost SUPER! Mi-a placut replica lui Sasuke atunci cand a imbratisat-o pe Sakura ;;) Chiar nu ma asteptam ca ea sa cada in apa.....credeam ca o va prinde sau ceva de genu' happy Ei acum cand o gaseste oare ii va face respiratie gura la gura ???

Anunta-ma la next! Succes happy kiss
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Noua in cartier - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier - Pagina 2 I_icon19Mar 09 Apr 2013, 10:27

Buna! Mersi ca m-ai anuntat! Capitolul a fost foarte interesant! Chiar cand s-o sarute a cazut in apa! sad Cand o va salva, ii va face respiratie gura la gura? Chiar va fi interesant! Astept cu nerabdare nextul si te rog anunta-ma cand il pui! puppy eyes Spor la scris! Te kiss dulce!


Noua in cartier - Pagina 2 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Noua in cartier - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier - Pagina 2 I_icon19Mar 09 Apr 2013, 15:30

Hei. Noua in cartier - Pagina 2 78717

Capitolul a fost frumos, se putea si mai bine, mereu se poate mai bine, dar mi-a placut oricum. Pacat ca nu a apucat sa o sarute. Noua in cartier - Pagina 2 947835 A cazut in apa, dar sper ca nu se va ineca sau ceva, doar este personaj principal. Ei bine, eu am o idee in cap despre modul cum vei continua, dar sper sa ma uimesti data viitoare. Mult succes in continuare ! Noua in cartier - Pagina 2 78717


Noua in cartier - Pagina 2 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
♀_Obsesia_♀
Genin
Genin
♀_Obsesia_♀

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In fata unui monitor. Logic, nu?
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 68
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Imi petrec majoritatea timpului visand. Uneori pierd si ultima farama de ratiune care m-ar putea trezi la realitate.
Stare de spirit Stare de spirit : Relativ buna. Pana la urmatorul atac de panica &quot;Je suis LEJER.&quot;

Noua in cartier - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier - Pagina 2 I_icon19Mier 10 Apr 2013, 13:14

Heey
Mi s-a aruncat si mie privirea la fic-ul acesta intamplator as putea spune.
Imi place foarte mult . Capitolele au titluri destul de bune.
Te rog de acum incolo anunta-ma cand pui next-urile.
X.O.X.O
Sus In jos
Mickey :)
Academy Student
Academy Student
Mickey :)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : undeva unde tu sa nu ma gasesti :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 30
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : iubesc sa enervez oamenii
Stare de spirit Stare de spirit : indragostitaaa raaaaw

Noua in cartier - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier - Pagina 2 I_icon19Mier 10 Apr 2013, 22:06

Wow! E din ce in ce mai interesant. Imi pare rau ca am ajuns asa de tarziu pe aici dar asta e....macar am ajuns rolling on the floor M-ai lasat in ceata. Ce o sa se intample cu Saku? Spor la scris happy si poate ma anunti si pe mine cand pui next ;;) Te puuup kiss Byeeee!
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Noua in cartier - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier - Pagina 2 I_icon19Mier 10 Apr 2013, 22:44

Este foarte frumos! Chiar ca-mi place foarte mult in love Mi se pare ca la inceput ai spus ca asta e primul tau fic. E foarte reusit ca fiind un "prim' fic" Acuma am emotii pentru Sakura ingrijorat dar nu cred c-o sa moara caci e personajul principal well? awesome right? Sper sa ma anunti si pe mine kiss Puuuup! kiss


Noua in cartier - Pagina 2 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Noua in cartier - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Apr 2013, 00:57

deci mie imi place.dupa cum ai zis, e primul tau fic.greseli mai sunt,insa perfectiunea nu se atinge de la inceput.tine-o tot asa si sa sti ca te astept cu next-ul.Akatsuki_lavy ti pupa si te a hug calduros. happy
Sus In jos
PufarinaBhaa
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : Baww <3 Dincolo de Norii<3
acebook acebook : SECRETTT >:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23
Puncte : 36
Reputatie Reputatie : 3

Noua in cartier - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier - Pagina 2 I_icon19Sam 13 Apr 2013, 22:52

Meiiiiii, ce fic super!!!
Iubesc ficul acesta si asta i-o datorez autoarei!
Cum iti vin atatea idei,Mei??
E GENIAL!!!
Astept NEXTU' care sper sa vina mai repede!
P.S Sper k ma anunti si pe mn nu???

Te pupaceste dulcee Pufarinaaa



Viata Ramane Cum Vreau Eu...
Dar Dragostea Ramane Cum Vrem Noi
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Noua in cartier - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier - Pagina 2 I_icon19Lun 15 Apr 2013, 11:14

Cineva a cam intarziat cu comm-ul... si acea cineva se cheama Kate, aici. Eh, eu si scumpul meu umor. Nu glumesc, e tare scump, trebuie platit regeste ca sa iasa la iveala. lough rolling on the floor Revenind la acest capitol, pai, mie una mi-a placut destul de mult. E chiar ok, dar ii lipseste acel ceva care m-a intrigat la inceput atat de mult. Dar stai calma, il vei aduce aici din nou. Te rog sa ma anunti la next. Spor la scris! Te kiss dulce. Ja ne! hi!
Sus In jos
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

Noua in cartier - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier - Pagina 2 I_icon19Lun 15 Apr 2013, 13:16


Buna ! Multumesc ca m-ai anuntat si sper ca asa vei face in continuare .
Revenind la fic , a fost ... super tare ! Chiar te pricepi si nu incetezi sa ma uimesti , deci astept cu mare curiozitate urmatorul capitol .
Bisous ! kiss




Noua in cartier - Pagina 2 Ss501-song-sing-music-video


Agent blue terminat ...
Sus In jos
Mei~
Academy Student
Academy Student
Mei~

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my room.
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 15
Puncte : 26
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Imi place sa citesc si sa ma distrez alaturi de prieteni.
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Noua in cartier - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier - Pagina 2 I_icon19Sam 20 Apr 2013, 01:38

Am venit si cu capitolul 6 in love . Spor la citit. kiss

Capitolul VI

~Ganduri negre~


Sakura P.O.V.


Cu cat ma zbat mai mult, cu atat ma afund. Nu vad nimic, nu simt nimic si parca totul in jurul meu dispare. Panica a cuprins fiecare coltisor din mine si ma face sa incremenesc instantaneu. Imi doresc sa fiu in Tokyo, in siguranta alaturi de Ren si Ayano. Vreau sa fiu in siguranta si sa nu mor. Deschid ochii si nu pot vedea decat un intuneric nesfarsit. Daca stau sa ma gandesc viata mea nu a insemnat nimic. Nu am facut nimic important. Am calatorit prin intreaga lume si nu am putut realiza nimic.Sunt dezamagita de propria-mi persoana. Totusi nu as putea spune ca mi-e teama de moarte, mi-e teama de neinviere. Am inceput sa indrug numai tampenii. Nici nu mai gandesc limpede. Tata spunea ca frica este cea mai chinuitoare dintre senzatiile propriei naturi umane. Cand ma gandesc la aceste senzatii si sentimente prin care suntem deseori supusi sa trecem. Le urasc. Nu mi-au placut niciodata persoanele care se emotionau inaintea unui discurs important si il transformau intr-o catastrofa. Nici persoanele care isi dezlantuiau emotiile si se transformau in salbatici. Dar cel mai mult mi-am urat propriile sentimente. Nu mi-a placut senzatia de fluturi in stomac pe care iubirea o exercita asupra mea. Ma simteam inferioara, deoarece nici un baiat nu ar fi capabil sa simta asta. Si nu imi venea sa cred ca simteam asta in prezenta lui Sasuke. Cum a zis si el, ne cunoastem de cateva zile. Nu il pot iubi. Eu il am pe Ren, care acum ma asteapta. In schimb eu ma afund in mocirla. Hmm... se pare ca am si uitat. Cred ca am lesinat pentru ca nu mai simt nimic si imi aud gandurile ca si cum ar fi conectate la un difuzor. Pana la urma... ce daca mor ? Voi aduce putina amaraciune asupra familiei si prietenilor, dar intr-un final vor uita de mine, iar eu voi putea merge mai departe. Da ! Accept asta ! Imi accept moartea. Ce sentiment placut, un sentiment atat de linistit, plin de dragoste si pace. Tot ce il strica este mirosul asta intepator de aspirina. Stai putin... miros de aspirina ? Si parca nu ma simt asa de bine, fiecare particica din corpul meu doare si abia ma pot misca. Reusesc intr-un final sa deschid ochii, iar lumina ma ameteste. Imi vad mainele, imi simt fata, imi aud inima batand.
- Sunt vie !
Un zgomot imi atrage atentia spre dreapta mea. Brunetul se freca somnoros la ochi. Avea cearcane, iar parul sau perfect era acum ciufulit in toate directiile. Dar arata bine si asa. Casca si isi indreapta ochii spre mine. Se ridica brusc si m-a strange in brate. Priveam inconstienta in gol. El incepe sa strige spre asistente. Nu imi dadeam totusi seama ce se intampla. Eram prea ametita si abia reuseam sa asimilez ceea ce aflasem ... traiesc ! Din dreptul usii mama sare repede si il impinge usor pe Sasuke care nu vrea sa-mi dea drumul. Intr-un final mama triumfa si ma saruta pe frunte numai asa cum un parinte o face. Ea plangea. Mi se rupea sfletul sa o vad si sa-i simt lacrimile fierbinti care acum se preling pe obrazul meu alb ca varul. Tata statea in spatele ei si incerca sa nu lase frau liber siroaielor de lacrimi. Ne imbratisam cu totii. Ce dor imi era de ei. Chiar si pentru cateva clipe, dar singuratatea m-a marcat. Mi-e frica de singuratate. Mi-e frica sa nu-i pierd pe ei. Ii sterg obrajii femeii indurerate din fata mea si cu sfiala intreb :
- Cat timp am fost inconstienta ?
- Trei..., incearca ea sa zica printre sughituri, trei zile. Cand Sasuke te-a adus la noi eu, eu m-am speriat atat de tare. Cat ma bucur ca esti bine.
Cum i-am auzit numele mi-am indreptat privirea spre el. Dar disparuse. In urma lui un nor negru cuprindea camera posomorata de spital.
- A stat cu tine incontinuu. Nu a vrut sub nici o forma sa paraseasca camera asta, a adaugat tata care se ingrijorase din cauza comportamentului meu absent.
- El a stat cu mine ?
- Da. Si priveste, imi indica un morman de flori, ursuleti de plus si felicitari. Prietenii tai noi te-au vizitat de asemenea.
- Ren si Ayano stiu ? intreb imediat.
- I-am sunat. Dar dinstanta e prea mare. Trebuie sa intelegi. Au spus sa ii contactam imediat ce avem vesti noi.
Nu l-am mai ascultat si m-am napustit asupra teancului de felicitari. M-am dezechilibrat putin, dar tata a sarit imediat in ajutorul meu. Am inceput sa le citesc :
„Speram ca vei citi asta dupa ce te trezesti. Ne pare sincer rau ca nu ma fost niciunul mai atenti. Speram ca iti vei reveni repede . Cu drag, Yuki, Naruto si Itachi.”
„Sakura, imi pare foarte rau de accidentul suferit. Abia asteptam sa te vedem din nou bine. Ino, Hinata si Sai.”
„Draguto, nu pot sa cred ca ai patit asta. Dar vei fi din nou ca noua si abia asteptam sa ne vedem. Temari, Ten Ten, Sawako, Shikamaru, Chouji, Lee, Haruka.”
Nu-mi venea sa cred. Toti s-au ingrijorat din cauza mea. Ma simteam prost ca le-am cauzat probleme, dar eram fericita ca le pasa. L-am trimis repede pe tata sa ma externeze, insa cum ii place sa strice cheful imi zice ca trebuie sa mai stau cel putin trei zile in cladirea asta afurisita.
***
Timpul a trecut repede. In acest timp Yuki a venit si a stat cu mine mai mereu insotita de fiecare data de cate cineva. Au venit toti sa ma vada. Bine, aproape toti. Numai Domnul Arogant nu si-a aratat fata. Nu il inteleg. Inainte sa ma innec era pregatit sa ma sarute, iar acum nu se mai arata ?
Asistenta cu care m-am certat de nu stiu cate ori vine sa ma ajute sa ma ridic din pat. Era grasa si se uita la mine ca si cum ar fi pregatita sa ma manance dintr-o inghititura. Avea aceeasi expresie pe care o are Naruto cand adulmeca un bol cu ramen. Se uita la mine si inspira greu o gura mare de aer.
- Esti pregatita ? Ai tai sunt cu Fuuji- sensei. Vrei sa-l chem pe iubitul tau sa te ajute ?
- Poftim? Ce iubit ? intreb foarte uimita.
- Baiatul domnului Uchiha. Te asteapta pe hol. E acolo de trei zile. In fiecare zi a stat si a asteptat acolo. Nu inteleg de ce nu il lasi sa intre. Adica nu poti fi suparata pe el. A stat cu tine incontinuu. Dar ... eu nu prea va inteleg pe voi, adolescentele, replica ea .
Desi ultima propozitie a avut tente de sarcasm, eu nu ma gandeam decat la el. Fug repede spre usa pe care o deschid cu putere si ma uit in stanga. Nu era acolo.Asistenta nesuferita m-a min... . Ba se afla acolo. Fix langa usa, sprijinit de perete cu ochii inchisi. Era acolo.



Noua in cartier - Pagina 2 Tumblr_m8d7e6lvpg1qffql1
That smile.
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Noua in cartier - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier - Pagina 2 I_icon19Sam 20 Apr 2013, 10:48

PRIMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.nu ma feresc sa zic asta well? awesome right? draga mea iti multumesc de anunt si sper sa o faci in continuare.foarte frumos capitol.Akatsuki_lavy ti kiss dulce, dulce pana dai in diabet.
Sus In jos
Rosalline
Academy Student
Academy Student
Rosalline

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in lumea mea imaginara
acebook acebook : Roxana Petrea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 46
Reputatie Reputatie : 2

Noua in cartier - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier - Pagina 2 I_icon19Sam 20 Apr 2013, 13:57

Oooooo cat de dulce e Sasuke! in love A stat trei zile dupa ea! Dar oricum era vina lui deci...
Si felicitarile primite...se vede cat de importanta e Sakura pt prietenii ei. dap !

Mi-a placut f mult capitolul asta mai ales la inceput cand isi exprima gandurile si ideile.
De obicei nu ma dau in vant dupa exprimarea sentimentelor dar acum mi-am schimbat parerea. a hug

Felicitari pentru acest capitol suberb si te astept cu nextul! kiss kiss


Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Noua in cartier - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier - Pagina 2 I_icon19Sam 20 Apr 2013, 16:38

Yay! Sasuke in love
Nu-mi vine sa cred well? awesome right? adica gestul lui e asa de scump si romantinc in love cu toate ca nu inteleg de ce nu a intrat sa o vada.Poate se simte vinovat?
O sa aflu eu..^.^
Mi-a placut mult faza cu scrisorile ;;)
Sakura era gata sa moara? Nici eu nu ma tem de moarte, dar sunt gata sa ma ,,ciondanesc'' cu ea rolling on the floor nu o accept fara lupta rolling on the floor
Trecand peste asta, multumesc de anunt a hug
Te pup kiss si astept next-ul kiss


Noua in cartier - Pagina 2 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Noua in cartier - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier - Pagina 2 I_icon19Sam 20 Apr 2013, 18:52

Buna! Mersi ca m-ai anuntat! happy
Capitolul a fost foarte dragut! Ma bucur ca Sakura si-a revenit! si ca Sasuke a stat mereu cu ea! in love Chiar ma intreb cand cei doi vor fi impreuna. think Oare Sasuke i-a facut respiratie gura la gura? Astept nextul si te rog anunta-ma in continuare cand il pui! ;;) Spor la scris si la idei! Te kiss! Ja ne! hi!


Noua in cartier - Pagina 2 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Mickey :)
Academy Student
Academy Student
Mickey :)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : undeva unde tu sa nu ma gasesti :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 30
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : iubesc sa enervez oamenii
Stare de spirit Stare de spirit : indragostitaaa raaaaw

Noua in cartier - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier - Pagina 2 I_icon19Sam 20 Apr 2013, 22:31

Merci ca m-ai anuntat. Nextul este foarte reusit! Ce draguut ca le-a pasat tuturor de ea...Sper sa ma anunti si data viitoare de next. Pup kiss paaaa
Sus In jos
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

Noua in cartier - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier - Pagina 2 I_icon19Dum 21 Apr 2013, 18:31


Buna ! Iti multumesc pentru anunt ! happy
Capitolul a fost tare frumos happy si sunt tare curioasa sa vad reactia lui Sasuke cand o va vedea pe Sakura si ce ii va zice well? awesome right? , dar asta voi afla in capitolul urmator , deci hai cu next-ul ( si daca poti sa ma anunti si pe mine cand il vei posta te rog sa nu eziti ;;) ) !
Pana data viitoare te-am pupacit dulce ! kiss
hi!




Noua in cartier - Pagina 2 Ss501-song-sing-music-video


Agent blue terminat ...
Sus In jos
Continut sponsorizat




Noua in cartier - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Noua in cartier   Noua in cartier - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Noua in cartier

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-