Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Coca-Cola Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Coca-Cola Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Coca-Cola

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Coca-Cola Asss10Coca-Cola J5fdba

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Coca-Cola Empty
MesajSubiect: Coca-Cola   Coca-Cola I_icon19Joi 27 Dec 2012, 20:40

Coca Cola
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Un videoclip cu efectele Coca-Cola asupra unui ou:

        Această băutură acţiunează asupra organismului ca un drog.Acesta ar putea fi şi motivul pentru care persoanele care beau această băutură nu pot renunţa la ea.

După ce bei un pahar de Cola:

        ● La 10 de minute după ce ai băut un pahar de acest suc, în stomac ajung zece linguriţe de zahăr. Această cantitate este doza maximă recomandată zilnic de zahăr. Organismul nu resimte nevoia de a respinge conţinutul ridicat de zahăr, deoarece gustul de dulce este ameliorat de acidul fosforic care taie din aromă, ajutându-te să nu simţi gustul la intensitate maximă.

        ● După 20 de minute nivelul de zahăr din sânge creşte vertiginos, fapt ce determină o eliberare masivă de insulină în organism. În urma acestui dezechilibru, corpul reacţionează transfomând orice urmă de zahar în grăsime.

        ● La 40 de minute după ce ai băut un pahar de Coca-Cola organismul absoarbe întreaga cantitate de cafeină. În acest moment pupilele încep să se dilate, tensiunea arterială începe să crească. În plus, ficatul eliberează şi mai mult zahăr în sânge. Receptorii de adenozină din creier sunt blocaţi, prevenind starea de somnolenţă.

        ● După 45 de minute corpul accelerează producţia de dopamină, stimulând centrii plăcerii din creier. Acesta este momentul în care organismul începe să reacţioneze ca şi cum ar fi luat substanţe stupefiante. Acţionează asemeni heroinei.

        ● La 60 de minute după ce ai băut un pahar de Coca-Cola, acidul fosforic fixează calciul, magneziul şi zincul la nivelul intestinului subţire, ceea ce provoacă o accelerare a metabolismului. Doza de zahăr şi îndulcitori artificiali care sunt în corp vor creşte nevoia de a urina. De asemenea, tot în acest moment organismul începe să resimtă şi efectele diuretice ale cofeinei conţinută de acest tip de suc.Toată cantitatea de calciu, magneziu şi zinc va fi eliminată împreună cu sodiu şi apa, în loc ca aceasta să ajungă la oase. Apoi, pe măsură ce starea de euforie se diminuează, nivelul glicemiei scade brusc. Astfel că riscul apariţiei stărilor de nervozitate este destul de crescut.

Coca-Cola ataca (si) oasele!

        Zilele astea apar “noi studii” ca ciupercile dupa ploaie. De data asta este vorba despre bautura noastra preferata :Coca-Cola. Se pare ca pe langa toate organele pe care le afecteaza, Coca-Cola ataca si oasele. Mai exact, acidul fosforic, ce este folosit pentru a echilibra aroma bauturii, afecteaza densitatea osoasa si rezistenta oaselor. In cazul Coca-Cola sunt afectate in special femeile. Cercetatorii spun ca 4 cani de Cola pe saptamana e o cantitate indeajuns de mare pentru a afecta oasele.

Nu e ca în reclame. O femeie din Noua Zeelandă a murit după ce a băut Coca Cola în exces. Care era porţia ei zilnică

        Rudele susţin că femeia, mamă a opt copii, obişnuia să bea zilnic câte 7,5 litri de cola. În acuzaţia ei, familia insistă a supra faptului că producătorul de carbogazoase ar trebui să-şi avertizeze clienţii despre efectele consumului în exces.

Ingrediente cu potenţial dăunător

        Specialiştii în nutriţie afirmă că acest tip de băuturi atacă în primul rând ficatul, provoacă stări de agitaţie, insomnii, scade imunitatea şi pot duce la apariţia obezităţii.

        Dacă ne vom uita pe eticheta unei sticle de Coca Cola vom descoperi ingredintele care ne pot afecta sănătatea. Astfel, zahărul este responsabil de o multitudine de afecţiuni, de la scăderea sitemului imunitar, până la apariţia cancerului. Nutriţioniştii spun că acest ingredinte duc la apariţia diabetului, a bolilor de inimă şi a obezităţii.

        Dioxidul de carbon ar putea duce la apariţia tulburărilor gastrointestinale, printre care se numără şi refluxul gastroesofagian.

        Acidul fosforic, prezent şi el pe eticheta acestei băuturi răcoritoare, este responsabil de deteriorarea masei osoase. Din cauza acestui ingredint organismul va suferi un deficit de calciu, aşa că riscul subţierii oaselor este destul de ridicat.

        Colorantul caramel, cunoscut şi sub numele de E150d, ar putea duce la apariţia cancerului, după cum au demonstrat studiile din domeniu. Acest ingredint este găsit în toate sucurile de tip cola. Pentru că în ultima perioadă s-au publicat numeroase studii cu privire la riscurile la care organismul uman este expus din cauza acestui aditiv alimentar, atât cei de la Coca Cola, cât şi cei de la Pepsi au declarat că vor modifica reţeta produselor şi vor elimina ingredientul.

        Cofeina, considerată de unii un bun energizat, este responsabilă de apariţia insomniilor şi a palpitaţiilor. Consumată pe termen lung, creşte riscul apariţiei bolilor de inimă, potrivit medicilor.

Reţeta secretă a Coca Cola.

        ● Extract fluid de coca - 3 drame (un dram = 3,888 grame)

        ● Acid citric - 3 uncii (o uncie = 28,34 grame)

        ● Cafeină - 1 uncie (28,34 grame)

        ● Zahăr - 30 (din textul care apărea în fotografie nu s-a putut descifra cantitatea exactă în grame sau în altă unitate de măsură)

        ● Apă 2,5 gloane - un galon (3,34 litri)

        ● Suc de lămâie - 2 pinte (o pintă = 0,47 litri în SUA)

        ● Vanilie 1 - uncie (28,34 grame)

        ● Caramel - 1,5 uncii sau mai mult (pe post de colorant)

        ● Arome 7X - se folosesc 2 uncii de arome la 5 galoane de sirop, după următoarea formulă: alcool (8 uncii), ulei de portocale (20 picături), ulei de lămâie (30 picături), ulei de nucşoară (10 picături), coriandru (5 picături), antranilat de metil (10 picături) şi scorţişoară (10 picături).

Coca Cola şi Pepsi, OBLIGATE SĂ-ŞI SCHIMBE REŢETA

        Reprezentanţii companiilor Coca-Cola şi PepsiCo sunt nevoiţi să îşi modifice formula care oferă culoarea băuturilor răcoritoare dacă nu vor ca pe eticheta produselor lor să apară atenţionări asupra riscului de îmbolnăvire de cancer a clienţilor, conform noilor reguli ale statului american California, informează Daily Mail.
Aditivul schimbat se numeşte 4-metilmidazol, este cunoscut şi ca 4-MI sau 4-MEI şi este vizat de către o organizaţie a consumatorilor din Statele Unite ale Americii numită Centrul pentru Ştiinţă în Interes Public (CSIP), membrii acestuia susţinând că substanţa este una de tip cancerigen.

        Reprezentanţii companiei au confirmat faptul că schimbarea a fost realizată pentru respectarea legii, dar susţin că acuzaţiile aduse de către membrii organizaţiei sunt false.
Oficialii statului american California au introdus recent 4-metilmidazolul pe lista de substanţe cancerigene, după ce cantităţi mari ale acestuia au dus la apariţia de tumori în cazul animalelor, în ciuda faptului că studiile de specialitate nu au demonstrat faptul că el ar avea un efect similar şi în cazul oamenilor.

Ce spune Coca Cola România despre SCHIMBAREA REŢETEI

        Reprezentanţii companiei au precizat că furnizorilor de caramel li s-a solicitat să modifice procesele de fabricaţie pentru a reduce cantitatea de 4-MEI utilizată, fapt care nu va modifica însă gustul sau culoarea produselor.

        Aditivul 4-MEI a fost adăugat pe lista statului american California de substanţe cancerigene, după ce cantităţi mari ale acestuia au dus la apariţia unor tumori la animale.

        Studiile de specialitate nu au demonstrat însă că acesta ar putea avea un efect asemănător şi în cazul oamenilor.

        Aşa cum a declarat şi Ben Scheider, purtătorul de cuvânt al companiei americane, reprezentanţii filialei române susţin şi ei că se vor baza doar pe cercetări ştiinţifice pentru a determina siguranţa produselor lor.
______________________________
Plus că brand-urile Coca-Cola şi Pepsi (care au un conţinut asemănător după părerea mea) au peste 90% din firmele de băuturi răcăritoare din lume- din câte am înţeles.
Vara trecută- recunosc- am băut aproape în fiecare zi Cola, dar de acum am să beau mai cu cap :3
Am să mai aduc informaţii dacă mi se vor părea potrivite şi bune. :3
Sus In jos
UchihaAlexandru
Genin
Genin
UchihaAlexandru

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Botosani
acebook acebook : Alexandru Cîmpanu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 275
Puncte : 368
Reputatie Reputatie : 29
Hobby-uri Hobby-uri : Navigharea pe internet,sporturi pentru mentinerea santatii etc.
Stare de spirit Stare de spirit : Buna.

Coca-Cola Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola I_icon19Dum 30 Dec 2012, 04:47

Incredibil,am fost shocat,daca oamenii astia ar face aceste bauturi,mancare fara chimicale,sa nu fie adaugat nimic daunator...mda.
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Coca-Cola Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola I_icon19Dum 30 Dec 2012, 11:59

Ok, cred că n-o să mai beau Cola mult timp de acum încolo :| Oricum, foarte interesant topicul. a hug
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Coca-Cola J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Coca-Cola Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola I_icon19Mier 02 Ian 2013, 00:54

Interesant topic ^^. Eu stiam cam ce este aici despre Coca-Cola...Si evit sa beau ^^. Prefer Mirinda de portocale :X.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Coca-Cola Asss10Coca-Cola J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Coca-Cola Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola I_icon19Mier 02 Ian 2013, 10:13

Te mai intrebi de ce apar atatea boli noi.. hmm...?! Mda, in mare parte cam stiam despre ce este vorba, dar unele lucruri sunt noi pentru mine. Ce sa zic, apaeste cea mai buna. lough
Sus In jos
Cece :)
Genin
Genin
Cece :)

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Horodnic de Sus (=^.^=)
acebook acebook : I'm Neko:Miauuu! (≧3≦)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 210
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Am multe,prea multe ca sa le stiti voi :P
Stare de spirit Stare de spirit : I'm ok friends!

Coca-Cola Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola I_icon19Mier 02 Ian 2013, 14:47

Un mic experiment:
Luati un pahar,apoi turnati Coca-Cola.
Puneti o bucata de carne
Lasati-o 1 zi apoi vedeti ce se intampla:Cand veti scoate bucata de carne va fi PUTREDA!!
Deci va dati sema ce se intampla cu noi daca bem prea mult!Nu?!


Choco :) : Bine, de fapt nu este putreda, doar ca se dizolva incet-incet si se micsoreaza. E cam ciudat, daca ma intrebati pe mine. lough
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Coca-Cola J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Coca-Cola Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola I_icon19Mier 02 Ian 2013, 18:33

Da, am făcut şi eu un experiment şi nu era putredă, ci doar se dizolva, însă şi asta e ciudat - se dizolvă in timp, nu doar într-o zi, dar depinde şi de cantitatea de carne adăugata. Dacă am bea coca-cola ar însemna să fim morţi vii? Nu prea cred. Ei bine, eu nu beau coca-cola pentru că ştiu că după regăsesc băutura în kilograme de grăsime acumulate, deci prefer să mă abţin.
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Coca-Cola Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola I_icon19Mier 02 Ian 2013, 20:18

       Topicul asta parca a fost special facut pentru mine! Beau in fiecare zi Cola, sau ma rog, nu zilnic, dar o data la doua zile tot beau. Stiam majoritatea lucrurilor scrise aici, dar asta tot nu ma impiedica sa beau lough . Cu toate astea, nu m-am ingrasat, chiar deloc. Nu o sa renunt prea curand la Cola, cred ca am devenit dependenta sau ceva de genul asta, dar nu de Cola, de suc in general. Mda, stiu ca e rau, dar asta e. Imi asum riscul dap !
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

Coca-Cola Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola I_icon19Mier 02 Ian 2013, 21:32

Deci orice mi s-ar intampla eu nu ma las de Colo. Vorba Claudiei, topicul e facut pentru mine. Mama incerca mereu sa ma tina departe de Cola, degeaba. Adica cu cat imi interzici o chestie cu atat mai tare am sa o fac. :))) E interesant oricum. <3
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Coca-Cola Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola I_icon19Sam 02 Feb 2013, 19:47

Mare parte din informații le știam, dar totuși nu mă pot opri. Cam tot ce a spus Claudia, mă reprezintă și pe mine. Asta e. Nu pot să mă abțin, nu pot! lough
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Coca-Cola Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola I_icon19Dum 03 Feb 2013, 00:30

Topicul acesta a fost facut special pentru Lauren. Na! Sa imi mai spui tu mie ca sunt fraiera ca nu beau cola!:)) Eu una beau cola, dar doar cand nu mai am de ales. De obicei aleg Fanta Madness despre care am auzit ca ar fi mai rau decat cola!:))
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

Coca-Cola Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola I_icon19Dum 23 Iun 2013, 16:01

Oh my darling happy
Eu URASC Coca-cola, insa imi place Pepsi, de ce ?Imi place Pepsi si urasc Coca-cola,
Pai...
Pespsi are mai putin zahar si nu miroase a medicament happy
Dar chiar si asa nu prea beau happy Beau mult Nestea sau Lipton, iar de Fanta nu ma ating, pentru-ca este fabricat de Coca-cola Company, insa Sprite-ul am o slabiciune pentru el ...
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

Coca-Cola Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola I_icon19Mar 25 Iun 2013, 17:51

Hmmm... interesant unele lucruri nu le stiam despre Coca-Cola. Gata nu o sa mai beau deloc .... vezi sa nu lough Sunt o ''cocacolica'' si asa cum au spus Claudia, Dellz si Lauren pagina asta parca ar fi creata pentru mine. De fiecare data cand vad Cola chiar nu ma pot abtine sa nu beau un pahar, pot spune ca sunt dependenta si unii colegi zic ca inebunnesc cand beau asa ceva ( o zic in gluma, cateodata). 
Adevarul e ca nu beau chiar zilnic si de la un timp de vreme am inceput sa beauu multa limonada facuta in casa 
Lots of love from Lola:*:
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

Coca-Cola Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola I_icon19Mar 25 Iun 2013, 19:14

Hellau.:) Da, Cola si Pepsi sunt poate, dupa bautura, cele mai toxice lichide pe care le poate consuma omul. Provoaca dependenta grava si o stiu pe pielea mea. Cand eram mai mica, beam cate doua sticle de Pepsi pe zi. Acum, am incercat sa reduc numarul paharelor si am ajuns la aproximativ doua pahare pe zi, restul lichidelor fiind apa. Incerc sa renunt si tot am o strangere de inima. Nu recomand nimanui sa bea Cola  sau Pepsi, mai ales ca mai sus am citit cand ai postat tu ca ataca organismul si oasele. Multumim pentru topic si avertizare, Anna.
Sus In jos
Dust
Genin
Genin
Dust

Sex : feminin Localizare Localizare : Intr-un soi de cosmar numit realitate..
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 67
Puncte : 68
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Ma feresc de necazuri...Poate fi si un sport extrem, nu?
Stare de spirit Stare de spirit : Ma simt fantastic.Voi?

Coca-Cola Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola I_icon19Sam 13 Iul 2013, 20:44

Aloha!!hi! 
Foarte interesant subiectul topicului. Cola nu mai este doar un simplu suc este un brand . Un pahar la cateva saptamani nu face chiar asa mult rau daca imunitatea se afla la un nivel ridicat. Organismul nostru se adapteaza alimentelor pe care le consumam, desi cu trecerea anilor apar cu adevarat marile probleme. Abia atunci organsimul se resimte dupa alegerile nesanatoase. Intotdeauna excesul distruge.
In alte tari, precum Spania , este considerat un medicament. Doctorul recomanda un pahar de coca-cola persoanelor in varsta pentru imbunatatirea digestiei dar in America coca-cola mai este intrebuintata si pentru curatarea automobilelor.
Ai facut o treaba excelenta cu topicul. Uneori trebuie sa stim care sunt riscurile. In joc este sanatatea noastra pana la urma!
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Coca-Cola Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola I_icon19Mar 10 Sept 2013, 16:10

Deci trebuie sa-i pun pe ai mei sa citeasca topicul asta... lough 
Eu una nu am probleme de genul aceat, adica nu-mi place gestul de Cola si nici de Pepsi, mi se pare mult prea dulce pentru gustul meu... Mda...si eu beam Sprite si Fanta, dar nu in exces... roll 
In schimb parinti mei sunt dependenti de Pepsi... chiar ca e ca un drog...au incercat sa se lase, dar nu au rezistat niciodata mai mult de 3 zile... ingrijorat 
Eu nu beau Pepsi decat daca vreau neaparat ceva dulce, si doar o gura ca dupa imi trece...
Am aflat informatii noi despre aceasta bautura, ceea ce ma face sa fiu mandra ca nu o agreez! lough 
Chiar daca majoritatea prientenilor mei o consuma, cu atat mai mult nu am de gand sa ma apuc dupa ce am citit mai sus... ingrijorat 
Mersi de informatii Anna! happy2 
Sus In jos
ℰmpress ♔
Genin
Genin
ℰmpress ♔

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 285
Puncte : 297
Reputatie Reputatie : 10

Coca-Cola Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola I_icon19Lun 16 Sept 2013, 17:08

Știam de efectele pe care le are acest suc. Nici un suc nu este sănătos. Deși știam ce se întâmplă când beau Coca-Cola nu prea mi-a păsat până o prietenă a pățit ceva. A stat internată în spital cam o săptămână, medicii neștiind ce a pățit. Și totul datorită sucurilor, în special acesta. De atunci nu mă mai ating de suc, mai bine mă duc și-mi cumpăr suc de la plafar și-l combin cu apă minerală, este mai bun, sănătos -unele sunt bune pentru oase, acnee ...

Recunosc că sucurile acidulate sunt bune la gust, dar nu sunt sănătoase.

Interesant topic și conținut. :o3
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Coca-Cola J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Coca-Cola Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola I_icon19Mar 29 Oct 2013, 07:21

Stiam aceste lucruri despre Coca-cola , eu  nu am mai pus gura de aproapte 3 ani pe el
Ar fi cazul sa facem cu toti asta.
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Coca-Cola Asss10Coca-Cola J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Coca-Cola Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola I_icon19Mier 30 Oct 2013, 23:27

Eu nu suport cafeaua si pentru a mai obtine energie pentru diverse lucruri ce trebuiesc neapara facute beau cola. Stiu ca nu este bine insa eu nu beau de loc cafea.

Riscurile sunt mari insa nu poti evita sa iesi la un pahar de cola intr-o zi torida de vara. Prin asta pariez ca mai toti cei care au comentat aici beau cola.

eu recunosc ca beau insa eau pe propria mea raspundere.
Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Coca-Cola Asss10Coca-Cola J5fdba

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Coca-Cola Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola I_icon19Lun 11 Noi 2013, 12:15

E! Uite un exemplu la care nu am ce să comentez!



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Un bărbat a băut timp de 40 de ani doar Coca Cola
        Pero Ajtman, de 71 de ani, din satul Karanac, estul Croaţiei, i-a promis mamei sale, în 1968, că nu va mai pune gura pe alcool niciodată. Din acel moment, bărbatul a băut exclusiv Coca Cola, timp de 40 de ani.

        Bărbatul a declarat că nu a avut nicio problemă majoră de sănătate.
        "Coca Cola a fost singura băutură care avea gustul la fel de bun ca şi vinul" a declarat Ajtman.
        "Acum beau un pahar dimineaţa, înainte şi după prânz, precum şi seara la cina. Nu beau nimic altceva", a povestit Pero Ajtman.
Sus In jos
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage
Arcade

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3409
Puncte : 5193
Reputatie Reputatie : 565
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, festivale, concerte, cititul in tren
Stare de spirit Stare de spirit : ¯\_ (ツ)_/¯

Coca-Cola Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola I_icon19Lun 11 Noi 2013, 14:33

Sa va zic eu una buna: un prieten de-al meu dependent de Coca-Cola a ajuns la spital din simplul fapt ca de la atata Coca-Cola i-a putrezit o parte dintr-un intestin si apoi o venit taxiul ala rapid de la spital si l-o carat de urgenta. Operatii si distractii.

Inca una, intr-un documentar pe discovery, mai demult am vazut o chestie ce practic m-a umflat rasul: in America toaletele se curatau cu o anumita substanta ce se baga si in Coca-Cola. Desigur, le spui asta la dobitoci si or sa spuna: "he he, macar imi curata instalatia". Pai o sa curete ceva Coca-Cola nu in tine ci pe tine.
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Coca-Cola J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Coca-Cola Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola I_icon19Lun 11 Noi 2013, 20:26

Profesoara de biologie ne-a pus anul trecut să facem un experiment cu asta şi ne-a spus că ea îşi spală toaleta cu Coca-Cola şi că orice depunere de calcar poate fi îndepărtată. Mamaie avea o oală foarte urâtă, pentru că ţinea în ea apă la soare şi stratul acela de calcar era destul de mare. Am încercat s-o curăţ şi mi-a fost foarte greu, apoi mi-am adus aminte de vorbele profesoarei mele şi am turnat Coca-Cola în oală. A ieşit ca nouă. =)))))))) Cădea calcarul de pe ea. :)) Iar ăsta-i experiment propriu. :)) 
Am colegi care beau Coca-Cola zilnic, gen un litru. Să vedem în cât timp or să le putrezească ceva, vorba lui Mihai. 
Sus In jos
Anne Hargen
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Anne Hargen

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Ploiești
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2007
Puncte : 2122
Reputatie Reputatie : 105

Coca-Cola Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola I_icon19Sam 01 Feb 2014, 15:54

Foarte interesant subiectul. Știam că acest suc este nociv, dar nu credeam că are efecte chiar atât de rele. Hotărât, de acum voi bea Cola din ce în ce mai rar. Beau destul de des, în principal pentru că mama se încăpățânează să nu ia altceva în afară de Cola. Chiar și eu, de fiecare dată când merg la magazin sau la o terasă tot asta cer. M- am învățat. Sincer, voi încerca să mai reduc. Mulțumesc pentru această postare interesantă!
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Coca-Cola J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Coca-Cola Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola I_icon19Joi 24 Iul 2014, 18:50

Am auzit atatea lucruri despre Coca-Cola incat nici nu-mi vine sa cred.
Iar ce-a zis Mihai despre prietenul lui a pus capac la tot  lough 
Eu de obicei nu beau.
Sus In jos
☆SnikerS☆
Genin
Genin
☆SnikerS☆

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Lasă. . .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 164
Puncte : 215
Reputatie Reputatie : 32
Hobby-uri Hobby-uri : multe

Coca-Cola Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola I_icon19Sam 26 Iul 2014, 12:24

Încercați să puneți Cola pe o bucățică de carne să vedeți ce se întâmplă. 
Mă simt norocoasă că nu consum așa ceva și v-aş recomanda să faceți lafel.
Mie nu mi-a plăcut niciodată Cola sau Pepsi , de asemenea nici cafeaua sau energizantele .
Hai exceptând cafeaua care într un fel sau altul face si bine , toate cele menționate mai sus Îți distrug viața, mai ales energizantele.  Așa că evitați mai bine. . .
Sus In jos
Continut sponsorizat




Coca-Cola Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola I_icon19

Sus In jos
 

Coca-Cola

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Sănătatea pe primul loc !-