Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Coca-Cola - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Coca-Cola - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Coca-Cola

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Katherine Miller
Genin
Genin
Katherine Miller

Sex : feminin Varsta : 103
Localizare Localizare : nicăieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 464
Puncte : 562
Reputatie Reputatie : 34

Coca-Cola - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola - Pagina 2 I_icon19Mier 03 Sept 2014, 15:41

Mă rog,tot nu mă pot abține să nu beau un pahar pe zi  (D)



Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Coca-Cola - Pagina 2 Asss10Coca-Cola - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Coca-Cola - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola - Pagina 2 I_icon19Sam 22 Noi 2014, 02:44

Lucruri mai puțin cunoscute despre Coca-Cola:
1. Coca-Cola este al doilea cel mai recunoscut cuvânt din lume, după „OK”, iar 94% din populaţia lumii recunoaşte sigla Coca-Cola.
2. Omenirea consumă aproape 10.450 de produse ale Coca-Cola în fiecare secundă.
3. Americanii îşi iau 4,9 kilograme de zahăr pe an numai din produsele Coca-Cola.
4. Inventatorul băuturii, John Pemberton, a creat Coca-Cola în timp ce căuta un tratament pentru dependenţa de morfină.
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Coca-Cola - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Coca-Cola - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola - Pagina 2 I_icon19Joi 04 Dec 2014, 16:48

O.O Stiam ca este nociva, dar nu chiar atat de nociva. Eu nu beau coca-cola decat foarte rar, pe la o petrecere, dar nu mult. Este, intr-adevar, cea mai cunoscuta bautura din lume, dar tot mai buna-i apa. :)) Beti apa, oameni buni! Apa e sanatate curata.
Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Coca-Cola - Pagina 2 Asss10Coca-Cola - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Coca-Cola - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola - Pagina 2 I_icon19Joi 15 Ian 2015, 22:06

Am găsit [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] articol pe internet. *Știu că este în engleză și probabil mă-njurați*
Mi s-a părut interesant cum, chiar dacă faci exerciții și ții o dietă, te poți îngrășa așa de la Cola. Ei bine, nici numărul lor pe zi nu era deloc mic...
Sus In jos
Carmen
Academy Student
Academy Student
Carmen

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Arges, Pitesti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 45
Puncte : 54
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : make-up-ul, cititul si calatoriile
Stare de spirit Stare de spirit : fericita :*

Coca-Cola - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola - Pagina 2 I_icon19Lun 04 Mai 2015, 23:54

Acum cativa ani am facut si eu un experiment cu(,) Cola. Am pus seara intr-un pahar de Cola o bucata de friptura. Dimineata se injumatatise si se vedeau firicele de carne in bautura. Atunci cand bem cola, defapt orice bautura acidulata, nu conteaza ca e Sprite, Fanta sau Cola, fiind foarte acida, iar sangele nostru neutru, organismul nostru face orice sa ramana neutru; din aceasta cauza organismul foloseste calciul si alte minerale din oase pentru a regla nivelul pH-ului,de aceea in timp apar diferite boli ale oaselor. Si dupa cum am spus nu doar Cola/ Pepsi sunt daunatoare, ci toate bauturile acide, adica si Fanta sau Sprite, singura diferenta intre aceste 3 bauturi fiind prezenta in plus in Cola a colorantului E150d. 
In clasa noastra, cand tabla se murdareste prea tare de creta, punem putina Cola pe burete, iar aceasta ramane luna...
P.S. O informatie pe care acum am gasit-o referitor la Cola: Prin anii 1970, femeile din SUA, faceau dusuri  v....... cu Cola pentru a nu ramane insarcinate... 
CocaCola, cel mai bun produs de curatat si cel mai bun anticonceptional...
Sus In jos
Zahăr ◕‿◕
Genin
Genin
Zahăr ◕‿◕

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Piatra Neamt
acebook acebook : Stormi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 320
Puncte : 428
Reputatie Reputatie : 56
Hobby-uri Hobby-uri : citit , handbal

Coca-Cola - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola - Pagina 2 I_icon19Sam 09 Mai 2015, 22:36

Orice s-ar zice despre ea , tot iubirea mea ramane !
Sus In jos
Ale-chan
S-Class
S-Class
Ale-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

Coca-Cola - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola - Pagina 2 I_icon19Vin 12 Iun 2015, 22:38

UchihaAlexandru a scris:
Incredibil,am fost shocat,daca oamenii astia ar face aceste bauturi,mancare fara chimicale,sa nu fie adaugat nimic daunator...mda.

Când banii sunt o prioritate mare pentru patronii de firme, încearcă să pună pe piață numai prostii, n-ai ce-i face. Omenirea, după părerea mea, merge pe principiul: „ Dacă se mestecă, e de mâncat.”
Ar pune orice pe piață, chiar și o băutură cancerigenă ( pentru că băutura Coca-Cola este cancerigenă) numai să facă bani. Nu dă nici doi lei pentru sănătatea populației și uite așa apar boli care mai de care. Apoi toți ne mirăm și dăm vina unii pe alții pentru asta. Nu zic că eu nu consum astfel de băuturi sau mâncare, dar n-aș face-o excesiv. Nici acum, nici în viitor. Totuși, ar fi mai bine dacă n-am băga în gură prostii și ne-am alimenta sănătos. Dar oamenii sunt oameni, până la urmă.
A fost părerea mea sinceră.
Sus In jos
★Karina★
Genin
Genin
★Karina★

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În cabană
acebook acebook : N-ai feisbuc, Kari.

Nr. mesaje Nr. mesaje : 97
Puncte : 128
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica 24/7 si mancatul
Stare de spirit Stare de spirit : Luv

Coca-Cola - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola - Pagina 2 I_icon19Vin 12 Iun 2015, 23:51

Ok. Eu nu înţeleg un lucru. De ce să pună 10 linguri de zahăr şi să adauge o substanţă care să taie din gustul prea dulce, când pot adăuga mai puţin zahăr, iar rezultatul va fi acelaşi gust. De ce să băgi şi mai mult zahăr şi o substanţă, când poţi pune direct mai puţin zahăr. Nu văd logica.
Sus In jos
Ale-chan
S-Class
S-Class
Ale-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

Coca-Cola - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola - Pagina 2 I_icon19Mier 24 Iun 2015, 16:55

★Karina★ a scris:
Ok. Eu nu înţeleg un lucru. De ce să pună 10 linguri de zahăr şi să adauge o substanţă care să taie din gustul prea dulce, când pot adăuga mai puţin zahăr, iar rezultatul va fi acelaşi gust. De ce să băgi şi mai mult zahăr şi o substanţă, când poţi pune direct mai puţin zahăr. Nu văd logica.

Sincer, nici eu. Ai dreptate cu ce ai spus. Ar putea pune mai puțin zahăr și rezultatul ar fi același, așa-i. Dar eu cred că le e frică să folosească mai puțin zahăr, să nu-i strice gustul.
Sus In jos
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage
Arcade

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3409
Puncte : 5193
Reputatie Reputatie : 565
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, festivale, concerte, cititul in tren
Stare de spirit Stare de spirit : ¯\_ (ツ)_/¯

Coca-Cola - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola - Pagina 2 I_icon19Lun 23 Noi 2015, 01:51

Eu m-am lasat de Coca-Cola cam de vreo 2 ani sau 3. Pe cand consumam aproape zilnic Coca-Cola aveam probleme chiar si cu acneele ( stare foarte grava chiar.. ). Si daca nu beam 2 zile , simteam ca intru intr-o stare ciudata de amorteala sau oboseala. Zaharul din sange scadea procentual.

Pe scurt, daca tineti cat de cat la voi atunci consumati Cola tot mai rar, ocazional :).
Sus In jos
Continut sponsorizat




Coca-Cola - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Coca-Cola   Coca-Cola - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Coca-Cola

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Sănătatea pe primul loc !-