Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
xenomorphius - interviu Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
xenomorphius - interviu Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 xenomorphius - interviu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

xenomorphius - interviu J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

xenomorphius - interviu Empty
MesajSubiect: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu I_icon19Sam 23 Feb 2013, 19:28

Draga mea Cri, cred ca avem cu totii o multime de intrebari sa-ti punem. Sper sa ne raspunzi tuturor. Stiu ca o vei face. happy2
Am sa incep eu cu niste mici curiozitati:

1. Te stiu foarte dedicata in ceea ce priveste scrisul. De ce?
2. Cine este muza ta?
3. Daca ai avea sansa de a studia in strainatate, ai face-o?
4. Daca ar trebui sa alegi intre scris si medicina, ce-ai alege? De ce?

Cam asta a fost. Te pup! kiss


Ultima editare efectuata de catre Danielle in Lun 09 Mar 2015, 16:49, editata de 9 ori
Sus In jos
iMinnie
Genin
Genin
iMinnie

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In gandul tău <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 445
Puncte : 504
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Să mă distrez . Să stau cu prietenii . Să ascult muzică <3 . Să zâmbesc .Şi multe altele .
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunăă .

xenomorphius - interviu Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu I_icon19Sam 23 Feb 2013, 19:42

Heii >;d<

1. Care e cartea ta preferată ?
2. Care e culoarea ta preferată ?
3. Ce îţi place să faci în timpul liber ?
4. Ce animal îţi place ?
5. Ce gen de muzică asculţi ?
6. Care e melodia ta preferată ?
7. Cum te consideri ?

Cam atât >:d<.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
xenomorphius - interviu Asss10xenomorphius - interviu J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

xenomorphius - interviu Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu I_icon19Sam 23 Feb 2013, 20:20

Asa, acum ca am ocazia sa va iau la intrebari, o sa o fac. lough

1. Daca ai avea de ales intre doua persoane dragi, una dintre ele care sa moara si cealalta care sa supravietuiasca, ce ai face, cum ai reactiona?
2. Daca ai fi constransa sa faci ceva ce ti-ar dauna - fizic sau moral - in schimbul sigurantei unei persoane apropiate tie, ai face-o?
3. Consideri natura o creatie, un lucru ce trebuie protejat? De ce?
3. Daca ai avea un vis care la prima vedere ar parea imposibil, din diferite cauze, ce ai face pentru ca acesta sa devina realitate?
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

xenomorphius - interviu Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu I_icon19Dum 24 Feb 2013, 12:18

Oh! La asta nu mă aşteptam. T v T
Şi da, o să răspund la fiecare întrebare, căci e normal. <3


Te stiu foarte dedicata in ceea ce priveste scrisul. De ce?
Îmi stă în fire să mă dedic unor lucruri, dar la mine desenul şi scrisul sunt lucruri sfinte, ca să spun aşa. Mă dedic trup şi suflet, însă ca să fiu mai concretă asupra acestei dedicaţii, eu una doresc foarte tare să scot în evidenţă gândurile şi sentimentele pe care le am în momentul în care scriu. Doresc să scot tot ce e mai frumos la lumină sau tot ce este adevărat la suprafaţă. Îmi place dinamica mie şi deci când e şi mă apuc de scris nu mă strofoc să fac ceva uluitor, las totul de la sine să iasă, fiindcă, personal, consider că, doar aşa când laşi sentimentele să te ghideze faci ceva cu adevărat unic. Într-un fel sau altul poţi ajunge chiar să faci din banal ceva uluitor. Dar mă dedic fiindcă îmi place să scriu, pasiunea de a scrie o am de mică, însă am intrat când aveam 14 ani în lumea fan-ficurilor sau ficţiune de genul. <3
Îmi place şi sta spune multe.



Cine este muza ta?
Sincer eu nu cred că am o singură muză, defapt muza mea este chiar imaginaţia pe care o podes şi desigur alte elemente cât şi persoane, dar când vine vorba de persoane nu am pe cineva stabil, însă depinde acum, câteodată şi cle mai mici detalii făcute de cei din jur devin în mintea mea ide bună care le aştern pe hârtie ulterior. Acum ca să fiu sinceră, muza e chiar realitatea, fiindcă imaginaţia e copia realităţii, care desigur este modelată de noi după placul inimii.
Mie înspiraţia îmi vine de oriunde, chit că mă uit la un câine de pe stradă sau la o persoană care mănâncă, rezemată de o clădire - ăştea sunt exemple palpabile, dar deobicei ceva cu temă fantezistică vin deobicei din imaginaţie, dar chiar şi din realitate - trebuie să fac doar mici modificări.
Pe scurt nu am o muză anume, dar dacă ar fi să o numesc ar fi Dumnezeu - mulţumită Lui, avem de unde să ne inspirăm. <3



Daca ai avea sansa de a studia in strainatate, ai face-o?
Da, aș face-o. Însă dorul de casă m-ar răpune puțin. Însă dacă studiile mele din străinătate au legătură cu lucrurile pe care mi le doresc, atunci totule numai bine.


Daca ar trebui sa alegi intre scris si medicina, ce-ai alege? De ce?
Sincer le-aș alege pe amândouă, în primul rând eu vreau să fac medicină veterinară - iubirea pe care o am pentru animale nu se compară cu nimic în lumea asta, plus de când mă știu am dorit să ajut lumea asta cu ceva, indiferent dacă cineva sau ceva aveam să-mi calce în picioare bunătatea. Scrisul, este ca un hobby, dar pasiunea pentru e mare de tot. Câteodată prefer să aleg mai multe lucruri și să le fac în același timp. Adică pot fi și medit, dar pot să și scriu. Pe ambele, ar fi răspunsul, pentru că indiferent dacă aș alege medicina, tot aș putea să scriu și inver, dacă aș alege scrisul, tot aș putea să ajut lumea/animalele. <3



Care e cartea ta preferată ?
La câte cârţi am citit eu la viaţa mea (aproape mai nimic sau maxim 6, sper) : )), păi preferata mea este "Garda de corp" de Robert Crais.
Îmi plac romanele poliţiste amestecate cu romanţă, i love them!



Care e culoarea ta preferată ?
Toate îmi plac, dar aşa: albastru - dar nu orice albastru.


Ce îţi place să faci în timpul liber ?
Hmmm, multe, chiar foarte multe - să desenez, să scriu, să fac mişcare, să mă uit la desene/animeuri/filme, să mă joc cu animalele mele, chiar şi cu cele de pe străzi, să ies pe afară, etc.


Ce animal îţi place ?
Toate, la mine nu există doar unul, ci toate. <3


Ce gen de muzică asculţi ?
J-pop/rock, k-pop, rap, hip-hop, trance, techno, nightcore, rock, R&B.


Care e melodia ta preferată ?
Sunt multe. XD Dar o să o aleg pe asta - Hold my hand de Michael Jackson feat. Akon

Cum te consideri ?
Prea bună la suflet, prea nebună, prea energică, prea plină de iubire... habar nu am, mă consider a fi eu însumi. <3




Daca ai avea de ales intre doua persoane dragi, una dintre ele care sa moara si cealalta care sa supravietuiasca, ce ai face, cum ai reactiona?
De reacţionat sincer, aş plânge, mi-ar părea rău, foarte rău. Însă aş încerca cumva să fiu acolo pentru ambele, adică nu ştiu exact, depinde şi de cum percep întrebare eu... dar sincer nu ştiu cum să o iau. Fiindcă nu ştiu exact la ce te referi. XD Sincer dacă ar fi vorba de rude - la ce ruden am eu, nu prea mai am - cred că aş rămâne cu persoana care ar fi pe moarte, măcar să fie acolo cineva pentru până în punctul final.
Dacă te referi la... hmm, defapt siner indiferent cum ar fi, eu nu aş alege, aş face tot posibilul să fie acolo pentru ambele persoane dragi mie, fiindcă sunt liberă să aleg ce vreau, chiar dacă asta ar însemna să nu aleg o persoană, ci două în acelaşi timp.



Daca ai fi constransa sa faci ceva ce ti-ar dauna - fizic sau moral - in schimbul sigurantei unei persoane apropiate tie, ai face-o?
Bine, eu la început aş încerca să găsesc o soluţie în care şi eu şi persoana cealălaltă ar fi în siguranţă, dar dacă nu am avea scăpare, da, aş alege să lupt sau chiar să ajung să fiu torturată pentru cel drag/cea dragă.


Consideri natura o creatie, un lucru ce trebuie protejat? De ce?
DA! Asta e întrebare? : )) Normal că e obligatoriu să protejăm natura, ea ne oferă tot ce avem, ea ne-a oferit când omenirea nu avea creier.
Bine, reacţionez urât când vine vorba de natură, deci eu una aş sta afară, într-o pădure, sub apă, pe un munte, etc ore în şir şi nu m-aş opri din ai mulţumi Lui Dumnezeu că ne-a oferit-o.
E un lucru care trebuie preţuit mai ca ochii din cap, dacă nu ar fi natura, nu ştiu ce s-ar alege de noi.


Daca ai avea un vis care la prima vedere ar parea imposibil, din diferite cauze, ce ai face pentru ca acesta sa devina realitate?
La mine în vocabular nu există imposibil, am ajuns să constat că dacă vrei ceva poţi obţine, fiindcă visele în primul rând ţi le poţi îndeplini odată pe Pământ, viaţa e prea scurtă.
Revenind la întrebare, aş face tot ceea ce este posibil pentru al atinge, dar nu mă refer că am să ajung să săvârşesc lucruri tâmpite, cum că m-aş vinde sau aş da mită sau mai ştiu eu, nu! Nu!
Aş face lucruri care ar ţine şi de acel vis, aş încerca să mă îmbunătăţesc, să mă interesez şi să mă implic, încetul cu încetul, căci dacă nu te strofoci puţin nu ai cum. <3




A fost o plăcere să răspund la întrebări, dacă m-ai aveţi, nu ezitaţi să puneţi, voi răspunde sincer şi cu drag. *hug*


Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

xenomorphius - interviu Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu I_icon19Dum 24 Feb 2013, 14:10

1. Ce parere aveai prima data cand m-ai cunoscut si ce parere ai acum, cand stii mai multe despre mine?
2. Ma consideri o persoana apropiata tie? Pentru ca eu te consider onee-chan <3
3. Ti-ar fi placut sa fiu in aceeasi localitate cu tine?
4. Crezi in viata de apoi?
-------------------------------
5. Ce spui despre vorba aceea ''dragoste la prima vedere''?
6. Fantomele : real sau stintifico-fantastic?
Cam atat pe moment, voi reveni alta data cu alt rand de intrebari >:D<
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

xenomorphius - interviu Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu I_icon19Dum 24 Feb 2013, 15:40

Ce parere aveai prima data cand m-ai cunoscut si ce parere ai acum, cand stii mai multe despre mine?
       Dragoste la prima vedere, o mângăiere, o clipă de tăcere. mai stai, stai, stai. : > Una bună, normal, mi s-a părut că erai aşa o persoană adorabilă şi sinceră. Şi acum tot bună îmi e părerea, eşti prietenoasă, înţelegătoare, devotată, minunată într-un cuvânt. *hug*

Ma consideri o persoana apropiata tie? Pentru ca eu te consider onee-chan <3
       Eu personal te consider apropiată şi vreau să fim mult mai deschise una cu cealălaltă, decât suntem acum, plus să vorbim mult şi bine. *hug*

Ti-ar fi placut sa fiu in aceeasi localitate cu tine?
       DA, da, da ,da ,da ,da ,da !!!

Crezi in viata de apoi?
       Da, cred, până la urmă trebuie şi sufletul să meargă undeva, nu? <3

Ce spui despre vorba aceea ''dragoste la prima vedere''?
       Cred că există, dar eu una nu am trăit-o. <3
Şi sincer îmi e greu să cred un băiat dacă îmi spune că mă place sau iubeşte.


Fantomele : real sau stintifico-fantastic?
       Există, la fel ca şi alte fiinţe din acest univers.
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

xenomorphius - interviu Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu I_icon19Lun 25 Feb 2013, 12:19

Hei ^^. Cum nu am vorbit niciodată, am venit și eu cu niște întrebări.

1. Ce calități crezi că ar trebui să aibă un om?
2. Ai vreun model în viață? Dacă da, care sunt motivele care te-au făcut să îl consideri model de urmat?
3. Poți ierta persoanele care te-au rănit, dar poți uita răul pe care ți l-au făcut? (Mă refer la ceva serios, care să te afecteze)
4. Există un loc care iți oferă o stare de maximă siguranță și confort? (În afară de home sweet home)
5. Crezi că oamenii se pot schimba? Detaliază.
6. Toată lumea vrea să vadă lumina de la capătul tunelului, însă fără ajutorul întunericului ar fi imposibil. Care crezi ca este rolul lui în viața unui om?

Atât ^^ a hug
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

xenomorphius - interviu Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu I_icon19Lun 25 Feb 2013, 14:27

Lissa †

1. Ce calități crezi că ar trebui să aibă un om?
Dragostea, bunătatea, dreptatea, sinceritatea, toleranţa, înţelegearea şi multe altele, însă esenţial este ca omul să ştie să le folosească, căci deobicei asta ne duce pe toţi în eroare, nesiguranţa folosirii acestor calităţi, ce stau ascunse într-o fiinţă. Consider că cele mai sus enumerate, sunt primele calităţi pe care un om trebuie să le aibă. Părerea mea.

2. Ai vreun model în viață? Dacă da, care sunt motivele care te-au făcut să îl consideri model de urmat?
Sincer, nu, dafapt este unul singur - Dumnezeu, totuşi nu sunt eu atât de bună ca el, o nu, nu, dar am ce învăţa de La Dânsul. Dacă ar fi să luăm persoane fizice, habar nu am, adică pe scurt nu am pe cineva anume. Deobicei privesc lumea şi dacă văd ceva bun la cineva doresc să încerc a învăţa sau a prelua, căci mi se pare demn de urmat, dar nu mă refer la persoana în sine, ci la anumite gesturi sau chiar gânduri pe care le are.
Într-un final noi nu putem fi "modelul" (adică tipul ăla de îl venerăm) pentru că avem propria gândire și chiar și dacă ar fi să credem că avem calități la fel ca respectiva persoană, ne înșelăm, toți suntem unici în felul nostru, chiar și bunătatea pe care o poartă omul diferă de la unul la altul. <3


3. Poți ierta persoanele care te-au rănit, dar poți uita răul pe care ți l-au făcut? (Mă refer la ceva serios, care să te afecteze)
Am constatat că pot ierta, indifrent de gravitatea situației, indiferent cine ar fi persoana respectivă. Poate părea ciudat, dar eu pot ierta un om, fie că a ucis o lume întreagă.
Mereu am scos ce este mai bun din oameni și mereu o voi face, mereu voi avea o gândire pozitivă asupra lucrurilor. Și da, voi ierta mereu, fiindcă trebuie să iertăm, indiferent de fapta săvârșită de persoana de lângă.
Răul îl pot uita și dacă îmi reapare în minte, pur și simplu îl elimin, fără remușcări, ce e în trecut e în trecut, trebuie să trăim în prezent și să aspirăm spre viitor.
Eu una abia pe la vârsta aceasta am simțit cum este să suferi rău, dar nici așa și totuși nu mă afectează ceva pe o perioadă îndelungată, sunt mult prea fericită că trăiesc pe Terra, încât în fața ochilor doar binele îl văd şi nu îmi creez singură iluzii.


4. Există un loc care iți oferă o stare de maximă siguranță și confort? (În afară de home sweet home)
Natura, un loc unde doar vegetaţia, animalele trăiesc, fără oameni. Ştiu că şi acolo pot fi în pericol, dar prefer să mor în ghiarele unei fiare, decât în braţele unui om. <3
Şi patul, o da, când stau în pat mă simt bine - dar asta tot în casă vine. Poate când stau în copaci. Deci tot legat de natură, mă simt în siguranţă şi confortabil. Şi poate şi în braţele celor dragi.


5. Crezi că oamenii se pot schimba? Detaliază.
Da, deoarece într-un final mulţi, cred eu ,îşi dau seama că nu mai pot trăi aşa cum o fac, însă să te schimbi nu e lucru uşor, atâta timp cât doreşti şi ai voinţă poţi să te schimbi.

6. Toată lumea vrea să vadă lumina de la capătul tunelului, însă fără ajutorul întunericului ar fi imposibil. Care crezi ca este rolul lui în viața unui om?
Dacă ar fi să luăm de la naşterea universului, mă gândesc eu, era beznă, până la BIG BANG, după lumăna a luat naştere.
Să o luăm altfel, când stăm în întuneric ne trec tot felul de chestii prin cap, începem să ne agităm sau să ne calmăm, cine ştie, însă un lucru e cel, în beznă omul e mai activ decât în lumină - asta în cazuri speciale.
Poate fiindcă întunericul ne scoate la iveală temerile, gândurile, conceptele şi multe altele şi ca să vezi lumina de la capăt, e asta nu ştiu dacă e altă treabă, dar apare dorinţa de siguranţă de scăldare în claritate, de a ne exterioriza emoţiile într-un mediu plin de strălucire.
Nu ştiu ce credeţi voi, dar câteodată mă simt mai în siguranţă când stau în lumină decât în întuneric. Bine şi noaptea e bine când stai aşa şi nu faci nimic, dar totuşi apar diferenţe între lumină şi negură.
Oricum, în concluzie, zic eu, întunericul a dat naştere lumini şi poate şi lumina a dat naşterii întunericului, greu de explicat. Sper să se înţeleagă ceva. Da, e importantă şi noapte/întunericul pentru omenire.
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
xenomorphius - interviu J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

xenomorphius - interviu Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu I_icon19Vin 01 Mar 2013, 19:25

Crii, Dumnezeule, iubită mică ( well? awesome right? ), de când n-am vorbit. Îmi lipseşti.


1. Ce te determină să vrei să mergi la facultate de medicină ?
2. Desenul este una dintre pasiunile tale, îţi organizezi timpul pentru a desena ?
3. De ce crezi că nu multe persoane îţi observă talentul la scris ? ( Ai talent, guriţa. )
4. Pe ce crezi că ar trebui să se bazeze o prietenie ?
5. Mă ierţi că n-am vorbit, nu ? Liceul, ştii povestea.
6. Ce fel de cărţi îţi place să citeşti ?
7. Ce perioadă, de la Hristos până în prezent, îţi place cel mai mult ? Argumentează.
8. Cum ai descoperi yaoi-ul şi de ce îţi place atât de mult ? ( De parcă mie nu mi-ar place. )

a hug
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

xenomorphius - interviu Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu I_icon19Vin 01 Mar 2013, 20:23

O, da! Emi, eşti o scumpă, nu sunt supărată pe tine sau altele, deci stai calmă acolo. Suntem prietene şi ştii că de felul meu sunt înţelegătoare. Nu cred că voi fi vreodată supărată pe tine. *hug*



1. Ce te determină să vrei să mergi la facultate de medicină ?
Un singur cuvânt - animalele, eşe mă determină. Încă de mică am iubit regnul animal şi acum am aşa o dorinţă arzătoare în mine să le ajut. Eu una i-aş cere Lui Dumnezeu avere mult, astfel încât să pot da pentru asociaţiile sau campaniile de protecţie sau pentru orice, doar ca animalele să aibă familii, adăpot, un mediu unde pot trăi fericite şi sănătoase. Chiar astăzi pe drum, mă uitam la câinii d epe stradă şi mi-am spus: "Într-o zi vă voi ajuta cum nu am făcut-o niciodată. Într-o zi, dar chiar şi aşa îmi voi da silinţa şi acum." Şi îmi treceau foarte multe lucruri prin cap, cum aş putea să îi ajut şi nu doar pe câini, în general de toate animalele, fie balene, fie şerpi sau uşi, fie crocodili sau rechini, meduze, mai ştiu eu ce, păsări, etc. Pe toate le-aş lua la mine.
Deci eu de aia sunt determinată să merg pe medicină veterniară, fiindcă vreau să ajut animalele şi să le protejez cu preţul vieţii.


2. Desenul este una dintre pasiunile tale, îţi organizezi timpul pentru a desena ?
Încerc tot posibilul să-mi fac timp, mă chinui dacă e nevoie. Este una din pasiunile mele cele mai iubite, de care nu m-aş lepăda nici dacă nu aş avea mâini. Mi-am dat seama că vreau să evoluez enorm de mult astfel încât să ajung să desenez până ce mă las pe mine cu gura căscată, nu e uşor, dar îmi place motivaţia pe care o am şi de fiecare dată când desenez inima saltă în mine. Deci pe scurt ca să nu mai deviez, nu prea am timp, dar îmi fac mereu, chiar dacă ajung să deletez desenul - deci da, mă axez mult pe digital, dar şi pe tradiţional, căci desenez la şcoală. <3


3. De ce crezi că nu multe persoane îţi observă talentul la scris ? ( Ai talent, guriţa. )
Hmm, nu ştiu, sincer sunt persoane care poate îmi citesc creaţiile, dar nu se pronunţă. Personal cred că nu mulţi mai citesc aşa cu patos şi implicaţie creaţiile, mă gândesc. Oricum, nu mă întreba pe mine Emi, dar cheia descoperiri unui talent este: să vezi, să înţelegi şi să apreciezi.


4. Pe ce crezi că ar trebui să se bazeze o prietenie ?
Sinceritate, încredere, înţelegere, iubire(da şi iubire, dar iubire de altă natură, nu atracţie din aceea), dreptate. În primul şi în primul rând e bine să te implici, să nu ceri în schimb sau să ai pretenţii prea mari, fiindcă am constatat că de multe ori omul inconştient are pretenţii şi le exercită destul de puternic, într-un final persoanele implicate în relaţia de prietenie ajung să se "despartă"
Oricum prietenia trebuie să fie lejeră, fără obligații prea multe și în nici un fel să nu existe presiune.


5. Mă ierţi că n-am vorbit, nu ? Liceul, ştii povestea.
Nu am fost supărată pe tine, deci nu am pentru ce să te iert. *hug*

6. Ce fel de cărţi îţi place să citeşti ?
Polițiste amestecate cu romanță sau în general. Hmm, îmi plac și cele legate de viață, desigur și cele erotice îmi plac, le ador, păcat că nu am ca să citesc. -_-" Îmi plac în general toate.

7. Ce perioadă, de la Hristos până în prezent, îţi place cel mai mult ? Argumentează.
O întrebare bună, sincer îmi plac multe perioade istorice, cum ar fi ... nu îmi vin pe moment, dar spun mai pe șleau asta: formarea imperiilor, indiferent de natură ori nație, războaiele, anumite războaie doar..., hmmm sincer nu îmi vine nimic în minte. Sorry! T^T Ştii cândva ştiam istorie ca lumea, acum sunt aproape vai de capul meu. Oricum chiar şi aşa (fac repetiţie), istoria e una din materiile mele preferate şi mereu m-a faşcinat, la propriu.



8. Cum ai descoperi yaoi-ul şi de ce îţi place atât de mult ? ( De parcă mie nu mi-ar place. )
De la anime/manga ca să spun aşa, dar şi din cauza faptului că am citit ficuri pe un forum. Oricum yaoi-ul îmi place pentru că (referitor la poveşti sau manga) prezintă nişte lucruri interesante, cum se dezvoltă în anumite părţi ale lumii relaţiile unor băieţi sau în general miejul poveştii este interesantă, are multe mesaje bună, chiar. Adică să nu se înţeleagă că acei tipi doar o fac că o fac, că sunt nebuni sau posedaţi sau cum mai cred alţii, dar am observat că mulţi artişti sau scriitori pun accent mare pe iubirea dintre ei şi felul cum o duc în viaţă, societate mai ales.
Chiar şi aşa între yaoi şi homosexuali e o diferenţă, adică e o prostie, consider, să spui că eşti de acord cu relaţiile între băieţi sau fete, fiindcă ţi-a plăcut ficul sau mangaul unui artist/scriitor. Da, sincer am ajuns la concluzia că mulţi merg poate pe acest princiupiu.
Revenind la întrebare, îmi place fiindcă îmi place, dar aici mă refer şi la stil şi la poveste. <3
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

xenomorphius - interviu Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu I_icon19Dum 03 Mar 2013, 12:29

Buna. in love

1. Nu am apucat sa te cunosc foarte bine. De cand stii Forumul si cum ai ajuns sa-ti faci cont? happy
2. Ai facut un compromis pe care il regreti?
3. Cum te-a schimbat Fairtopic?
4. Ce crezi ca e mai important : faima sau iubirea? De ce?

Multumesc. >:D<
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

xenomorphius - interviu Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu I_icon19Dum 03 Mar 2013, 17:14

iPrieten?

1. Nu am apucat sa te cunosc foarte bine. De cand stii Forumul si cum ai ajuns sa-ti faci cont?
De... 1-2 ani sau trei, dar cred că 2. Nu mai ştiu sigur. Oricum l-am gâsit parcă în timp ce căutam ficuri ori pur şi simplu ceva legat de cucplul sasuke x sakura, mi-am făcut imediat cont fiindcă mi-a lăsat o impresie foarte bună, plus am văzut că era foarte populat, deobicei apreciez un forum care are persoane ce şi intră, ce nu îşi fac doar cont aşa de plăcere şi îl lasă în bătaia vântului.
Da, recunosc, am fost una din acele persoane, mi-am făcut cont, am intrat o perioadă scurtă, după timp de câteva luni nu am mai dat, pauză, după am revenit, adică veneam rar, fiindcă mă omoram cu celălalt forum pe care intram des. Însă într-un final m-am motivat să intru, am cunoscut persoane interesante care mi-au deschis puţin ochii, am prins drag de fiecare user în parte - chiar că nu cunosc prea multă lume. Şi uite aşa, mă aflu aici scriindu-ţi ţie. <3



2. Ai facut un compromis pe care il regreti?
Nu, nu cred că am aşa ceva. Adică am compromisuri, dar nu regret, chit că nu le-am dus împreună cu persoana cu care am făcut "pactul" la final.


3. Cum te-a schimbat Fairtopic?
Sincer multe din evoluţiile mele i le datorez unui alt forum, sunt sinceră, dar pot admite cu plăcere că şi forumul acesta m-a învăţat câte ceva, am reuşit să descopăr atâtea persoane, să înţeleg mai bine cum gândeşte lumea şi să gust din măruntaiele vieţii. Momentan sunt într-o evoluţie pe acest forum, căci abia anul acesta şi cel trecut am fost mai activă. Deci nu sunt multe de spus, decât că m-a condus pe drumul cel bun. <3


4. Ce crezi ca e mai important : faima sau iubirea? De ce?
Hmm, iubirea. Eu asta consider că este cea mai importantă, de ce? Fiindcă poţi avea faimă, avere, tot ce doreşti de pe pământ, însă dacă nu ai cu cine să te bucuri sau să împarţi toate acestea, nici nu are farmec.
Oricum iubirea, cred eu, că este una din cele mai mari daruri date De Dumnezeu, oricum D-zeu este chiar iubire, deci pe scurt, dragostea este în vârful piramidei spirituale. Cel puţin la mine.
Nu cred că are rost să mă repet sau să mă lungesc, dar toţi conştientizăm că fără iubire nu poţi să te bucuri mai de nimic.




Mulţumesc de întrebări, te mai aştept! *hug*
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

xenomorphius - interviu Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu I_icon19Mier 20 Mar 2013, 20:19

Hellăău ! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Am şi eu câteva întrbări pentru tine. Deci:
1. Ce îţi mai place să faci ? Lăsând de-o parte scrisul.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
2. Ai vreun plan de viitor ? :3
3.Cum ai descoperi acest forum ? Mai bine zis, ce te-a făcut să te înregistrezi aici ?
4. În ce localitate locuieşi ? ( Devin enervantă, dar curiozitatea mă macină.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] )

Cam atât! O să mai revin.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

xenomorphius - interviu Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu I_icon19Mier 20 Mar 2013, 23:36

Joker a scris:
Hellăău ! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Am şi eu câteva întrbări pentru tine. Deci:
1. Ce îţi mai place să faci ? Lăsând de-o parte scrisul.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
2. Ai vreun plan de viitor ? :3
3.Cum ai descoperi acest forum ? Mai bine zis, ce te-a făcut să te înregistrezi aici ?
4. În ce localitate locuieşi ? ( Devin enervantă, dar curiozitatea mă macină.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] )

Cam atât! O să mai revin.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




1. Pe plan artistic, să desenez în primul rând, dar şi să compun cântece, să cânt, să dansez ca nebuna pe melodii. Depinde, aşa ca să o luăm la modul general, chiar foarte multe chestii, gen: să mănânc, să privesc la animeuri, desene, filme, etc, să ies pe afară, să admir natura, să petrec timp cu ai mei sau cu prietenii. Lucruri banale pe care le face o fată de 17 ani ca mine. Nimic special, însă mereu reuşesc să îmi fac memorii frumoase.


2. Planurile pe viitor nu sunt uşor de făcut sau construit, doar uşor de spus, totuşi am multe. Pe lângă faptul că doresc să mă fac veterinar, să călătoresc prin safarii, jungle, tări dina cestea care adăpostesc multe animale, să lucrez cu alţi veterinari, chiar şi cu poliţia pentru animele, vreau să fac manga şi să particip la conveţiile care se organizează - trebuie doar să pun trupul la muncă. Vreau să fac multe, acum nu ştiu dacă donatul de bani pentru copii sau animale sau mai ştiu eu ce se pune, însă sunt în lista mea. <3


3. Am mai răspuns la o astfel de întrebare mai sus, cred. Dar îmi place să scriu şi să vorbesc deci o iau de la început: site-ul l-am găsit rapid pe google, de înregistrat m-am înregistrat fiindcă m-a atras numărul de persoane active. Sincer mie îmi place când văd aşa ceva - mebrii activi care fac multe lucruri frumoase pentru forumul pe care sunt înregistraţi. După, al doilea motiv, cuplul primordial pe care se susţine site-ul. Cam acestea au fost motivele, pus mereu am dorit să îmi las o amprentă pe site-urile unde chiar sunt activă, asta mereu mi-o doresc şi sper că eu ca persoană am lăsat o impresie bună. Nu falsă, ci pură. <3


4. Cum scrie acolo în dreptunghiul de sub avatar, ştii tu unde- din pădurea cu alune, unde aveam eu casă şi veneau mulţi pitici. *laughs* Mi-ar plăcea mie să fi venit din pădure, junglă, defapt nici nu aş fi venit la oraş.
Din judeţul Dolj, oraşul Craiova, de aici sunt, însă sunt jumătate ardeleancă, jumătate olteancă (ps. aşa este şi mami, neamul meu se trage din olteni şi ardeleni, poate şi din altceva, dacă din maimuţe sincer, fac petrecere în curte).

Mulţumesc de întrebări, te mai aştept. *hug*
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

xenomorphius - interviu Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu I_icon19Dum 05 Mai 2013, 08:58

Crii, am revenit cu o serie scurta de intrebari. kiss
1. Ce parere ai despre sarbatorile petrecute in familie? Este okai sa stai in fiecare an alaturi de ai tai, sau ai dori sa mai stai si cu prietenii ?
2. Cand ai descoperit prima data ca iti place sa scrii si sa citesti?
3. Cum ai caracteriza prietenia perfecta?
4. Ai avut vreodata senzatia ca prietenii virtuali iti sunt mai apropiati decat cei reali?
5. Atunci cand esti agitata, ce faci ca sa te linistesti?
6. Iti aduci aminte prima melodie pe care ai ascultat-o?
7. Daca ai gasi o lampa cu un duh magic, si ti-ar indeplini trei dorinte, care ar fi acelea? well? awesome right?

Multumesc de raspunsuri, draga mea a hug !
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

xenomorphius - interviu Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu I_icon19Dum 05 Mai 2013, 11:11

Ambriel Malphas

1. Ce parere ai despre sarbatorile petrecute in familie? Este okai sa stai in fiecare an alaturi de ai tai, sau ai dori sa mai stai si cu prietenii ?
        În cazul meu, nuîm petrec doar cu ai mei sărbătorile, îmi petrec şi cu prietena mea cea mai bună, care este şi vecina mea, deci pot spune că în acelaşi timp îmi petrec timp şi cu prieteni.
       Oricum e bine să le faci pe ambele deodată ori separat, fiecare cum doreşte, eu una încerc să fiu cu toţi şi să ne simţim bine, fiindcă într-un final şi prietenii mei sunt familia mea. <3


2. Cand ai descoperit prima data ca iti place sa scrii si sa citesti?
       De citit mai târziu, sincer după cum poate ai observat şi tu şi alţii de mici suntem puşi să citim pentru şcoală, ei mie chiar nu îmi plac poveştile vechi făcute de scriitori noştrii. Ulterior mi-am dat seama că nu toate cărţile scrie de autorii vechi sunt aşa cum credeam, pe unele am început să le îndrăgesc, dar aşa îmi place să citesc ceva interesant, modern sau şi vechi...
        Legat de scris, asta încă de la naştere. : )) Glumesc, de când eram mică înventam poveşti numai că nu scriam ceea ce inventam, abia pe la 14 ani m-am apucat de ficuri, atunci am şi descoperit tărâmul acesta, deci practic au trecut 4-5 ani cu acest an, in fine. Am descoperit când făceam compunerii pentru şcoală, chiar muream să fac compuneri, numai că nu mă pricepeam aşa de tare, de fapt nu avem un vocabular dezvoltat.




3. Cum ai caracteriza prietenia perfecta?
        Mă sincer eu nu pot să o caracterizez e ceva ce vine de la sine între două persoane care sunt implicate într-o relaţie de prietenie. Oricum dacă ar fi să o descriu aş spune asta: nu ar trebui să fie stres, presiune între persoane şi să încerce să nu mai sape adânc în trecutul lor ca să afle mai ştiu eu ce, trebuie să fie o relaţie lejeră, căc e de prietenie nu de iubire. : ))



4. Ai avut vreodata senzatia ca prietenii virtuali iti sunt mai apropiati decat cei reali?
        La mine toţi prieteni sunt la egal, indiferent că sunt virtuali sau reali, de ce să îi favorizez doar pe cei virtuali, nu, toţi sunt pe aceiaşi undă şi eu pe toţi îi iubesc la fel. <3



5. Atunci cand esti agitata, ce faci ca sa te linistesti?
        Nu sunt genul de persoană care să se streseze, dar şcoala reuşeşte să mă ucidă. Eu mereu găsesc soluţie la fiecare problemă, indiferent cât de tâmpită ar fi. Deci nu am o explicaţie bună, dar sunt optimistă şi imediat mă calmez, găsesc un leac. La mie e pe cale naturală. : )) Ideea este să te gândeşti că totul are să fie bine, că oricum nu ai tu ceva mai rău ca alţii.



6. Iti aduci aminte prima melodie pe care ai ascultat-o?
       Macarena, eram foarte, foarte mică, dar îmi aduc aminte de ea şi iubesc cântecul acela. Şi cred că pe lângă aceasta mai e şi Omul bun şi pomul copt. : )))) Ador melodia asta şi acum o mai cânt. XD



7. Daca ai gasi o lampa cu un duh magic, si ti-ar indeplini trei dorinte, care ar fi acelea?
        1. Sănătate.
        2. Iubire.
        3. Fericire.
Aş vrea să fie aplicate în lume aceste trei dorinţe, fiindcă eu le am pe toate trei, sunt sănătoasă, sunt iubită de cei apropiaţi şi sunt mereu fericită, dar ştiu că nu mulţi au aşa ceva şi aş vrea ca toţi să le aibă. <3
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

xenomorphius - interviu Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu I_icon19Sam 11 Mai 2013, 14:53

Buna, Crii. a hug Abia acum am vazut ca detii si tu un interviu. Sorry ca nu am venit mai devreme. sad Oricum eu nu frecventez des aceasta categorie deci am o scuza in final. =)))) Asa, acum.

   1. De ce mereu imi spui ca-ti sunt draga? :))
    2.Care este sursa ta de inspiratie?
    3.Daca ai mai avea cateva ore de trait, ai mai posta vreo creatie? Daca da, despre ce ar fi?
    4.Cand vei fii mare iti doresti sa scrii o carte/roman? Daca da, ce titlu ii vei pune?
    5.Ce persoane de pe forum te inspira?
    6.Cand ai venit prima data pe forum ce rang ai vrut sa obtii?
    7.Ai incalcat vreodata regulamentul?
    8. Ce parere ai despre mine? - intrebare fara sens. (D)
    9. Prin ce citat te-ai caracteriza?
    10. Ti-ai dorit vreodata sa ucizi pe cineva?

Cam atat. :))) Cred ca te-am omorat cu atatea intrebari. :)) by the way, mersi de raspunsuri, cherryblossom.kiss
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

xenomorphius - interviu Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu I_icon19Sam 11 Mai 2013, 16:19

~ Ely ~ mulţumesc de întrebări, când mai ai curiozităţi, treci. Răspund cu mare plăcere, indiferent de întrebare. *hug*

1. De ce mereu imi spui ca-ti sunt draga? :))
       Pentru că îmi eşti dragă. Îmi eşti simpatică, eşti o persoană care îmi aduce zâmbetul pe buze de fiecare dată când vorbim. Eu una mă ataşez repede de cineva şi te tine am făcut la fel.
       Nu cred că pot exprima în cuvinte e ceva ce se simte. Dar de un lucru să fii sigură, îmi doresc să fiu o prietenă apropiată a ta şi să te suţin în orice. Plus chiar ţin la tine, chiar dacă nu te cunosc bine.
       E destul loc în inima mea pentru multe persoane.



2.Care este sursa ta de inspiratie?
       Nu mă rezum doar la un lucru, am mai spus şi mai sus, cred, eu una sunt inspirată de cam orice mă înconjoară. Chiar şi tu poţi să fii o muză de inspiraţie pentru mine. În general lucrurile mărunte mă faşcinează cel mai tare şi mă înspiră la maxim. Dar dacă ar fi să adun totul într-un cuvânt, ar fi viaţa.


3.Daca ai mai avea cateva ore de trait, ai mai posta vreo creatie? Daca da, despre ce ar fi?
       Da, aş posta multe creaţii. Oricum ceva scurt, fiindcă un fic nu cred că l-aş putea termina în câteva ore. Păi tema lor ar fi legată de viaţă, moarte, spirite, oameni, creaturi ale Lui Dumnezeu. Despre pace, răzvoi, convieţuire, supravieţuire, dragoste, tristeţe, speranţă, încredere, etc. Lista este lungă, dar oricum ceva care să aducă zâmbetele pe buzele oamenilor, ceva ce le inspiră speranţă, încredere în sine şi în alţii. Ceva care să le deschidă ochii şi să reflecte asupra vieţii lor şi asupra vieţii celor din jur. Să înţeleagă că un om poate o singură dată să trăiească, apoi e una cu materia sau cu infinitul.


4.Cand vei fii mare iti doresti sa scrii o carte/roman? Daca da, ce titlu ii vei pune?
       Da mi-ar plăcea să scriu un roman. Hâmmm, cred că s-ar numi: Înţelege şi crede, da pare mai mult un titlu gen știițific, în care te-ai duce cu gândul la atomi sau fenomene din natură, însă ar fi o poveste oricum de dragoste sau mai știu eu ce, o evoluție a mului și faptul că e timpul să creadă în ceea ce este și în ceea ce vede și să înțeleagă că el a fost creat cu un scop în viață, de a fi fericit și de a iubi. Ceva de genul, oricum aș publica mai multe cărți dacă aș putea cu diverse teme și titluri.


5.Ce persoane de pe forum te inspira?
       Cam toată lumea mă inspiră pe mine, nu e neapărat o persoană anume. Da, de exemplu să spunem că mă inspiră Choco, de 10 ori, dar şi tu mă poţi înspira de 100 de ori, nu contează, eu una văd toate detaliile mici, fiindcă ştiu că sunt importante şi din ele am ce sustrage şi creea. <3 Deci răspunsul este toată lumea.


6.Cand ai venit prima data pe forum ce rang ai vrut sa obtii?
       Critic, asta cam îmi doresc şi acum să devin, fiindcă ştiu că pot ajuta pe alţii când sunt dezorientaţi în a scrie un fic, în al structura, în al pune pe un schelet. ^^ Nu sunt nici eu perfectă, dar consider că atunci când ştii sigur de ceea ce eşti în stare, poţi stăpâni situaţia şi o duci la capăt.


7.Ai incalcat vreodata regulamentul?
       Ţin minte că odată am făcut reclamă la un forum, dar nu direct am făcut-o, ci inconştient, în sensul că am vrut să specific că am postate desenele pe respectivul site... XD Poate de câteva ori spam... cine ştie. Oricum nu am făcut infracţiune, deci nu am încălcat reguli mari, în care aş putea primi ban.


8.Ce parere ai despre mine? - intrebare fara sens. (D)
       E o intrebare bună, fiindcă cu toţii suntem curioşi să aflăm ce părere au ceilalţi despre noi. Părerea mea despre tine e un foarte bună şi cum am spus sus, îmi eşti tare dragă.
       Eşti o fire spontană, energică, optimistă, foarte veselă, mereu mă faci să răd sau să zâmbesc, tu oricum nu ştii asta, dar uite acum ai aflat aceste mici detalii. <3



9.Prin ce citat te-ai caracteriza?
       Ăăăă... nu am habar, fiindcă eu una nu prea reţin lucruri importante aşa de îndelungat, iar la capitolul citate nici nu prea ştiu. : )) Deci nu pot răspunde la această intrebare, dar toate citatele care se leagă de fericire, dragoste, optimism, bunătate, milă, lucruri din ăştea mă descriu. Na, ca să nu spui că nu am răspuns puţin. : ))


10.Ti-ai dorit vreodata sa ucizi pe cineva?
       Nu, nu sunt în stare de aşa ceva. Iubesc prea mult oameni, plus eu iert repede lumea, indiferent dacă ar fi vorba de un criminal în serie şi l-aş cunoaşte.

Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Rewind
Academy Student
Academy Student
Rewind

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13
Puncte : 24
Reputatie Reputatie : 9

xenomorphius - interviu Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu I_icon19Dum 02 Iun 2013, 10:44

Nu am vorbit niciodată, aşa că am şi eu nişte curiozităţi:

1. Cum te numeşti?
2. Ce e mai rău, să eşuezi sau să nu încerci?
3. Dacă moneda naţională ar fi “fericirea”, cât de bogată ai fi?
4. Ce ai prefera să fii: un geniu stresat sau un prost fericit?
5. Când a fost ultima oară când ţi-ai auzit sunetul propriei respiraţii? :))
6. Care este lucrul pe care ai vrea cel mai mult să îl vezi schimbat la oameni?
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

xenomorphius - interviu Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu I_icon19Dum 02 Iun 2013, 11:46

Buna happy Am si eu cateva intrebari pentru tine.

1. Cum te-ai descrie printr-o melodie, un citat, o carte, trei cuvinte, un autor, o activitate, un sentiment si un fic? Argumenteaza pentru alegerea facuta la fiecare.
2. Ce personalitate ai? Cum esti tu de fapt? Ai vrea sa fii altfel? De ce? Cum?
3. Ce muzica asculti? Care sunt cantaretii/ cantaretele/ trupele tale preferate? De ce? Ce te atrage cel mai mult atunci cand asculti o melodie? De ce?
4. Ce iti place cel mai mult la tine? De ce? Dar ce urasti cel mai mult la tine? De ce? Ce ai vrea sa schimbi la tine? De ce? cum ai incerca sa schimbi respectivele lucruri?
5. Ce crezi ca te face unica? De ce?
6. Ce te-a determinat sa-mi citesti ficul "Yin si Yang? Dar sa-mi lasi comentariu?
7. Autorul si autoarea preferati? De ce? Top 5 carti preferate? De ce?
8. Top 10 ficuri? De ce - la fiecare? Dar top 3 scriitoare preferate? Din nou, de ce - la fiecare?
9. Ce crezi despre mine? Pentru ca n-am vorbit niciodata, cred ca e tare ciudat si stupid sa te intreb asta.
10. Ai vrea sa fim prietene? De ce?
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

xenomorphius - interviu Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu I_icon19Dum 02 Iun 2013, 13:32


Rewind

1. Cum te numeşti?
Ţinc Maria Cristina, dar poţi să-mi spui Cri.

2. Ce e mai rău, să eşuezi sau să nu încerci?

Hâmm, ambele, când e să încerci, ajungi să constaţi că faci degeaba anumite lucruri. Să eşuezi, când îţi dai seama că nu ai putut face ce ţi-ai propus.
Personal cred că e greu în ambele cazuri, depinde de fiecare cum reacţionează în momentele de alegere. Dar încercarea moarte nu are şi a eşua nu înseamnă a pierde totul complet. <3


3. Dacă moneda naţională ar fi “fericirea”, cât de bogată ai fi?
Cea mai bogată persoană de pe pământ, sincer eu nu pot fi supărată niciodată şi dacă sunt nu stau aşa decât 3 minute... sau chiar mai puţin.
Şi dacă aceea ar fi moneda naţională, aş oferi şi la alţii care nu au.


4. Ce ai prefera să fii: un geniu stresat sau un prost fericit?

Cred că ambele, dar aş opta pentru un prost fericit cel mai mult. : )

5. Când a fost ultima oară când ţi-ai auzit sunetul propriei respiraţii? :))
Acum o secundă. : ))

6. Care este lucrul pe care ai vrea cel mai mult să îl vezi schimbat la oameni?
Multe aş vrea să văd schimbate la oameni, sincer... Cred că în primul rând aş vrea ca toţi să îşi schimbe gândirea şi felul de a reacţiona în anumite situaţii.
Aş vrea să-i văd cum le pasă, cum se interesează de cei dragi şi de cei pe care nu îi cunosc, să fie mai buni, să îşi deschidă ochii şi să aprecieze mai mult decât o fac.





Alle

1. Cum te-ai descrie printr-o melodie, un citat, o carte, trei cuvinte, un autor, o activitate, un sentiment si un fic? Argumenteaza pentru alegerea facuta la fiecare.
Pe mine nu mă defines chestiile altora, eu singură îmi dau definiţia şi mă conturez în lume. Plus habar nu am ce să aleg ca să pot să mă descriu prin tot ce ai spus tu mai sus. XD Am mai spus asta sus şi o mai fac încă odată: ia toate melodiile care au teme fericite, vesele, de iubire, de pace, linişte, hipi, rock, pop, dance, la citate, la fel ca sus - de fericire, pace, iubire, egalitate... ia toate aceste aspect la fiecare lucru în parte. XD

2. Ce personalitate ai? Cum esti tu de fapt? Ai vrea sa fii altfel? De ce? Cum?
Ca temperament sunt sangvinică - energică, bine dispusă, supraapreciez tot ce mă înconjoară, etc Un fel de bombă de fericire ca să spun aşa. Nu vreau să fiu altfel, desigur că mai vreau să mai schimb câte ceva, mai ales lucrurile negative, nu sunt nici eu înger, mai greşesc, mai dezamăgesc lumea, dar întotdeauna am încercat şi am pus tot sufletul în ceea ce mi-am propus. Deci ca să fiu mai scurtă sunt o persoană veselă, energică, bună la suflet, calmă, înţelegătoare, răbdătoare.

3. Ce muzica asculti? Care sunt cantaretii/ cantaretele/ trupele tale preferate? De ce? Ce te atrage cel mai mult atunci cand asculti o melodie? De ce?
Ascult multe genuri de muzică, sincer şi nu îmi e ruşine sau greu să spun că mă încântă să aud la o petrecere, sau pe drum o manea bună. : )) M-am obişnuit cu ele şi nu toate sunt proaste, desigur cele vechi sunt cele mai tari. XD Trecem peste, genurile ar fi acestea: pop, rock, j-rock, j-pop, k-pop, trance, celtă , techno, disco, rap, etc... nu mai ştiu cum se mai numesc.
Trupe sunt multe, cântăreţi sunt mulţi, îţi spun că puţine persoane din zilele noastre mă mai săgetează cu muzica lor. Cel mai mult ascult muzică din anii 90-80 chiar şi 70.Dar şi din anii 2000. Anii aceia mi se par cei mai tari, era altă muzică mai faină, mai hipi, mai expresivă. Ascult şi operă, simfoni. Ca să nu fiu vacă am să enumăr câteva trupe şi cântăreţi care îmi plac cel mai mult:
• Scorpions, Metalica,Mozzard, Antonio Vivaldi, Gioachino Rossini, Johannes Brahms, Beethoven, Pink Floyd, The Gazette, Celin Dion, BoA ,Namie Amuro, Gigi D’Agostino, DJ Aligator, Captain Jack, SHINee, Super Junior, Boyfriend,, Chris De Burg, Elton John, Laura Pausini, LeAnn Rimes, Blue, Leonard Cohen, Maroon 5, Britney Spears, Madonna, Guns N Roses, E Tipe etc... Sunt puţnii care îmi plac, aşa lista continuă. Ce mă atrage cel mai mult la o melodie este mesajul, profunzimea cu care cântăreţul sau trupa dau viaţă cuvintelor, versurilor, cum cu inim şi întreaga lor fiinţă cântă melodia. Pe mine mereu asta m-a atras, desigur şi vocea celor care cântă, dar eu consider că mesajul şi sufletul pe care îl pun în melodie contează, dar trebuie să-l vezi, dacă nu, înseamnă că ei nici nu se omoară, e încă o melodie de comerţ pe care noi să o digerăm uşor, în loc să o tocăm şi să o mestecăm mai mult.
După cum poate ai observat, pentru mine ceea ce este legat de artă este un subiect pe care îl dezbat până în pânzele albe.

4. Ce iti place cel mai mult la tine? De ce? Dar ce urasti cel mai mult la tine? De ce? Ce ai vrea sa schimbi la tine? De ce? cum ai incerca sa schimbi respectivele lucruri?
Hmmm, la mine ce îmi place - fizic - mâinile, iar legat de interior - suflet, prostii de genul - caracterul spontan şi energic.Asta - sunt prea înceată câteodată la gândire, mă prind câteodată greu de anumite chestii şi întârzii cu rezolvarea unor probleme, cu toate că soluţiile le găsesc încă de pe la început. Ce mai urăsc este faptul că nu mereu apreciez cum se cuvine lumea sau faptul că de am ajuns să fiu oarbă ca restul şi nu întind şi eu o mână de ajutor mai des celor care au nevoie de ajutor. Perspectiva lucrurilor? Asta nu am înţeles-o, încă un lucru de adăugat la schimbare, caută mai des în dex. : )) Eu consider că în general trebuie să privim mai pozitiv anumite chestii, lumea, viaţa. (nu ştiu dacă ăsta e răspunsul corect pentru întrebarea respectivă, îmi cer scuze că nu am înţeles)

5. Ce crezi ca te face unica? De ce?
Ce mă face unică, este felul de a gândi, sunt al naiba de fericită, al naiba de optimistă, om care să fie în halul ăsta nu am găsit. : )) În primul rând consider că fiecare om este unic în felul său, nimeni nu se aseamănă şi chiar dacă avem impresia că am găsit pe cineva asemănător ajungem să ne dăm seama că nu este adevărat, toţi avem acel ceva care ne face unici. <3

6. Ce te-a determinat sa-mi citesti ficul "Yin si Yang? Dar sa-mi lasi comentariu?
Faptul că de mult timp mi-am propus să îţi citesc un fic. Plus eu trebuia să-ţi critic la Puterea Minţii două capitole pe un alt forum, începe cu Z, sigur îl ştii. : ))) Dar ştii de ce am vrut să-l citesc, fiindcă îmi place felul tău de a gândii, de a scrie, plus personalitatea ta drăguţă şi energică m-a atras. Dar stai, că deja ies din subiect. De ce am comentat? Fiindcă citesc şi mi se pare urât şi neruşinat din partea mea să nu las com din moment ce îţi urmăresc ficul. Plus un feedback mare şi plin de argumente te va face fericită, plus meriţi comentariul, totul e din inimă scris la mine, nu linguşesc sau alte chestii. Pe scurt ador să citesc şi îmi place stilul tău, e frumos şi plin de viaţă, acesta e cuvântul cheie de fapt.

7. Autorul si autoarea preferati? De ce? Top 5 carti preferate? De ce?
La câte cărţi am citit eu la viaţa mea. :)))) 2 din plăcere, 3 jumătate de la şcoală. : ))))) Aş vrea eu să fiu ca voi şi să citesc romane întregi frumoase, pe care mi le-aş dori. Nu că nu îmi permit, dar nu am apucat până acum. Am o carte şi un autor preferat străin - Robert Crais cu cartea Garda de corp. : ) De ce îmi place? Fiindcă e un roman poliţis, iar eu mor după astfel de cărţi, le devorez, plus era şi puţină romanţă? Pe naiba, romanţă, dar tindea spre ca să spun aşa... Şi tot a fost genial, plus a fost singura carte citită de-a întregul în întreaga mea viaţă, bine a doua, că a mai fost una mică de tot în engleză. Îmi cer scuze că la acest capitol nu am să-ţi împărtăşesc ceva extraordinar, însă când voi citi cărţi faine, îţi voi spune totul ca un basm.

8. Top 10 ficuri? De ce - la fiecare? Dar top 3 scriitoare preferate? Din nou, de ce - la fiecare?
Ăăăă.... Cum eu una abia acum m-am cam omorât cu ficţiunea de pe aici, nu pot spune că am chiar 10 ficuri în top, plus am câteva yaoi scrise de o prietenă care e geanială şi încă o fată de pe forumul Acela care începe cu Z. : )) De aici autoarele mele preferate sunt: Arianthe, Asylum, Andreea Schmitt, Tu, Lauren Smith, Ely Whisky, Choco, Rinnie H, Rain, etc...Iar ca ficuri: love me in the shadow, knock out, aroma de scorţişoară şi aşa mai departe fiindcă restul nu îmi mai vin în cap.
De ce îmi plac scriitoarele şi ficurile? Fiindcă eu una ştiu să văd departe de cuvinte, să văd esenţa gândiriilor, le văd pasiunea, le văd focul cu care încep un fic, dar câteodată sunt dezamăgită că îşi închid ficurile sau le lasă în bătaia vântului. Să continui: îmi place stilul lor plin de patos şi determinare, le văd cum vor să scrie cu lava parcă, să lase inscripţii în minţile noastre şi asta este cel mai important. Dar ce vreau să văd cel mai mult şi nu văd chiar atât de des, este că mulţi nu mai scriu pentru ei, mulţi, adică toţi, nimeni nu este exclus vrea să scrie pentru a posta neapărat şi nu e bine. Vreau să văd cum cu adevărat nu vă omorâţi să arătaţi altora, mai întâi arătaţi-vă vouă creaţiia, pătrundeţi cu adevărat în poveste, atunci veţi reuşi să faceţi ce v-aţi propus. <3
Bine, gata, asta am avut de spus la această întrebare.


9. Ce crezi despre mine? Pentru ca n-am vorbit niciodata, cred ca e tare ciudat si stupid sa te intreb asta.
Eu una am o pare bună despre toţi, iar despre tine e la fel, bună. Chiar mi-ar plăcea să te cunosc, sigur ne-am înţelege bine dacă am pune osul la bătaie ca să creem o relaţie de prietenie strânsă. Eşti într-un cuvânt unică şi scumpă, energică şi îmi oferi o stare de bine şi curiozitate, mă stârneşti în a face lucrur noi. Nu ştiu, asta reuşeşti, plus îmi place un lucru la tine, faptul că te implicit, m-ai determinat şi pe mine să mă implic mai mult decât o făceam. Apreciez şi când văd că laşi comuri gigantice şi întrebări până la 1000. Se vede că ţii la prietenităi şi că te interesezi în alte personae, eşti cu adevărat o persoană sinceră, deschisă şi adevărată. Să fi nebun şi să nu observe o astfel de fiinţă ca tine. <3 (vorbesc sincer, eşti minunată)

10. Ai vrea sa fim prietene? De ce?
Ce întrebare este asta? Răspunsul este „da”, nu cred că mai este nevoie să explic, sus am făcut-o destul la întrebarea anterioară.




Îmi cer scuze pentru eventualele greşeli doar că nu am fost foarte atentă la ecran, eram prea entuziasmată să răspuns. Vă mulţumesc, dacă mai aveţi întrebări sunt aici şi vă răspund bucuroasă. *hug*
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

xenomorphius - interviu Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu I_icon19Dum 02 Iun 2013, 18:37

Buna, Cri a hug Am revenit eu cu inca cateva intrebari. Sper ca nu te vei supara ca de data aceasta sunt mai multe happy2

1. Iti place sa ti se puna intrebari? De ce? Ce fel de intrebari? De ce? Dar tie iti place sa le pui altora intrebari? De ce?
2. Ce definitie ai da cuvantului "complicat"? De ce?
3. Ce crezi despre mania mea obsedanta de-a pune zeci de intrebari? De ce? Nu crezi ca ma face sa devin enervanta? De ce? Sau ca intreb cam mult de ce? De ce?
4. De ce un cerc este rotund?
5. Care consideri ca este cel mai logic lucru? De ce? Dar cel mai illogic? De ce?
6. Crezi ca dragostea este logica? De ce? Ce crezi tu despre dragoste? De ce? Care este definitia pe care I-ai da-o dragostei? De ce?
7. Ce ai face daca ai putea fi presedinte pentru o zi? De ce?
8. Care este motto-ul tau? De ce tocmai Acela?
9. Ziceai c-ai putea sa dezbati mult subiectul arta.... Ce este arta pentru tine? Cum ai defini-o? De ce? Ce iti place/ nu-ti place la ea? De ce?
10. Preferi lumina sau intunericul? De ce?
11. Ce crezi despre mintea criminalilor? Ce crezi ca ii determina sa infaptuiasca atatea rautati?
12. Spune un top 10 al celor mai interesante provocari pentru jocul "Adevar sau Provocare". Detaliaza, daca se poate si daca ai ce.
13. Cum ai face un baiat sa se indragostreasca de tine? De ce?
14. Daca ai putea sa calatoresti in viitor, unde te-ai duce? Sa zicem ca n-ai avea dreptul decat la trei destinatii, care ar fi acelea? De ce? Cui I-ai preda aceasta putere, ca sa-i zic asa, de-a ajunge in viitor?
15. Care este stilul tau de imbracaminte? De ce?
16. Inafara de cartile politiste, ce gen iti mai place? Care? De ce? De ce iti plac cele cu crime?
17. Cum te vezi peste 10 ani? De ce? Dar peste 20? De ce?
18. Ce fel de crime iti plac? De ce? Care este filmul tau preferat? De ce?
19. Ce iti place sa faci in timpul liber? De ce? Ce pasiuni, hobby-uri ai? De ce?
20. Te considera o persoana realista? De ce?
21. Cum te-ai decis sa te apuci de scris? De ce? De ce iti place sa faci asta? Ce iti place la ficuri? Cand le-ai descoperit si cum? Ce te-a atras la ele? De ce?
22. Ce te inspira, in general? De ce?
23. Ce definitie ai da Iadului? Dar Raiului? De ce?
24. Ce crezi despre citatul " Dumnezeu a permis raul doar pentru a produce un bine cat mai mare"? Iti pare cunoscut? lough
25. Cum ti-ar placea sa mori? De ce? Daca ti-ai putea vedea momentul mortii, ai vrea? De ce? Cum ai reactiona? De ce?
26. Ti-ai dori sa ai un alt rang pe foumul asta? Care? De ce?
27. Ce parere ai despre toate sentimentele prin care ai trecut si pe care, in general, le au oamenii? De ce?
28. Care crezi c-ar fi cea mai buna metoda prin care ai putea ucide pe cineva? De ce?
29. Culoare ta preferata? De ce tocmai aceea?
30. Ce apreciezi cel mai mult la o persoana? De ce?
31. Cum ti se pare ca o persoana e interesanta? De ce?
32. Ai avut primul sarut? Da da, cum s-a intamplat? Daca nu, cum ai vrea sa fie?
33. Ce te-ar infuria cel mai tare? De ce?
34. Daca ai putea sa calatoresti in viitor, unde te-ai duce? Sa zicem ca n-ai avea dreptul decat la trei destinatii, care ar fi acelea? De ce? Cui I-ai preda aceasta putere, ca sa-i zic asa, de-a ajunge in viitor?
35. La fel ca intrebarea de mai sus, doar ca legata de trecut.
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

xenomorphius - interviu Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu I_icon19Dum 02 Iun 2013, 21:39

1. Iti place sa ti se puna intrebari? De ce? Ce fel de intrebari? De ce? Dar tie iti place sa le pui altora intrebari? De ce?
Fiindcă prin acest fel ajungi să mă cunoşti mai bine, eu una sunt sinceră când răspund şi sunt o persoană care nu are ruşine în mare parte să spună ce gândeşte. Orice fel de întrebare, indifferent cât de perversă ar fi sau delicate. Da îmi place să pun şi altora întrebări, fiindcă nu doar că îi cunosc, dar învăţ şi câte ceva de la ei.

2. Ce definitie ai da cuvantului "complicat"? De ce?
Ceva ce nu poate fi uşor desluşit, descâlcit, la care nu poţi găsi doar o singură soluţie şi nu una aşa de simplă sau logică.

3. Ce crezi despre mania mea obsedanta de-a pune zeci de intrebari? De ce? Nu crezi ca ma face sa devin enervanta? De ce? Sau ca intreb cam mult de ce? De ce?
Nu, eu una am spus şi sus că îmi place acest lucru la tine, tu chiar te interesezi şi vrei să descoperi o persoană cu adevărat, puţini mai sunt ca tine. Întrebările tale nu mi se par stresante. Nu eşti enervantă sub nici o formă. Chiar ştii să pui întrebări, indiferent cât de simple ar fi ele.

4. De ce un cerc este rotund?
Fiindcă aşa este de când lumea s-a format... Sau bine de când s-a prins omul peşterilor să facă o roată din piatră.

5. Care consideri ca este cel mai logic lucru? De ce? Dar cel mai illogic? De ce?
Bună întrebare, mie nu mi se mai pare nimic logic pe Pământul acesta.Chiar nu ştiu ce să îţi răspund.
Şi totuşi mă chinui să dau un răspuns decent: logic faptul că lumea este într-o continuă evoluţie, ilogic, că omul neagă faptul că se poate schimba. (nu ştiu cât de logic a sunat chestia asta, da na...)


6. Crezi ca dragostea este logica? De ce? Ce crezi tu despre dragoste? De ce? Care este definitia pe care I-ai da-o dragostei? De ce?
Nu ştiu dacă e logică, sincer mulţi fac anumite lucruri cam necugetate şi ilogice după părere mea. Însă dragostea sau iubirea este esenţa tuturor celorlalte sentimente, din ea se trag restul, din ea ne-am născut şi noi. E o chestie care nu o pot exprima complet în cuvinte, este totul, pe scurt, poftim. : ))

7. Ce ai face daca ai putea fi presedinte pentru o zi? De ce?
Multe: aş ajuta lumea, aş construi renova clădiri, aş da bani la copii sărmani, orfelinate, şcoli, spitale,aş organiza nişte tururi prin oraş, etc. Iar motivul pentru care aş face toate acele lucruri este faptul că măcar eu dacă am pentru o zi să ofer ceva, fiindcă ceilalţi conducători sunt prea inapţi să o facă, le-au amorţit mâinile de la averea aia mare pe care o posedă...

8. Care este motto-ul tau? De ce tocmai Acela?
Am multe motturi: „fi tu însăţi”, „totul are să fie bine”, „hakuna matata”, „după furtună vine soare”, etc. Fiindcă acelea le-am ales şi mă ajută.

9. Ziceai c-ai putea sa dezbati mult subiectul arta.... Ce este arta pentru tine? Cum ai defini-o? De ce? Ce iti place/ nu-ti place la ea? De ce?
Pentru mine e o pasiune, o plăcere, un sentiment care mă cuprinde şi mă provoacă în a mă destinde, în a mă descompune şi a mă materializa în frumos ori urât, depinde de sentimente. Nu am o definiţie pentru ea, dar sigur ar fi ceva prin care poţi să îţi materializezi trăirile şi să comunici. Îmi place totul la ea. Desigur că aş mai critica o pieseă de artă, dar arta în general e cu totul altceva, deci nu am de obiectat nimic.

10. Preferi lumina sau intunericul? De ce?
Ambele sincer, câteodată prefer lumina alteori întunericul. Mă simt în siguranţă în ambele ori chiar speriată în ambele. Bine mă opresc, că deja mă repet de prea multe ori. : ))

11. Ce crezi despre mintea criminalilor? Ce crezi ca ii determina sa infaptuiasca atatea rautati?
Este una foarte eleborată, inteligentă, depinde acum cum e fiecare, deci nu toţi criminalii sunt aşa de bine calculaţii. Legat de ceea ce îi determină: eu una cred aşa: unii se nasc cu ceva în minte, adică acel ceva care îi face răi, îi face să gândească criminal, restul pot fi şocaţi sau traumatizaţi pe parcursul vieţii şi aşa devin ei criminali. Oricum sincer, sunt mulţi criminali care sunt străluciţi, adică să fim serioşi unii erau geniali, inteligenţi, păcat că şi-au consumat astfel mintea.

12. Spune un top 10 al celor mai interesante provocari pentru jocul "Adevar sau Provocare". Detaliaza, daca se poate si daca ai ce?
Eu una nu mă prea pricep la jocul ăsta, când vine vorba să pun provocări, în general eu pun cele mai scărboase chestii şi deci nu a cum să enumăr pe aici provocări. : ))

13. Cum ai face un baiat sa se indragostreasca de tine? De ce?
Habar nu am, eu nu am fost în viaţa mea într-o relaţie. Dar consider că ar trebui să fiu eu însumi, naturală şi să nu mă ucid să-i atrag atenţia ca o sadică.

14. Daca ai putea sa calatoresti in viitor, unde te-ai duce? Sa zicem ca n-ai avea dreptul decat la trei destinatii, care ar fi acelea? De ce? Cui I-ai preda aceasta putere, ca sa-i zic asa, de-a ajunge in viitor?
În Japonia în primul rând aş fi foarte curioasă să văd cum ar fi ea peste mulţi mulţi ani. Celelalte destinaţii ar fi: China şi Coreea, dar sincer aş vrea în România, fiindcă acolo chiar aş da orice să văd cum am evoluat. : ))) Puterea asta nu aş oferio nimănui, fiindcă la fel ca mine persoana respectivă ar fi tentată să schimbe multe şi cine ştie dacă în bine, mai bine aş lăsa puterea să se ofilească odată cu mine.
De ce să ne grăbim să aflăm ce ne rezervă viitorul, trebuie să trăim prezentul.


15. Care este stilul tau de imbracaminte? De ce?
Nu am un stil anume, în general încerc să mă îmbrac elegant şi cu puţin stil, dar de multe ori ajung tot la vechiul şi mult iubitul meu stil de - Morticia şi de băiat. : ))

16. Inafara de cartile politiste, ce gen iti mai place? Care? De ce? De ce iti plac cele cu crime?
Cele erotice, le ador, când o să am timp o să îmi cumpăr 100000 dacă e nevoie, fiindcă atât de tare le ador. XD Romanţă, mister, psihologice, SF, fantezie. Cele cu crime sunt super palpitante, te pune în pielea personajelor, te aruncă în cadru atât de rapid.

17. Cum te vezi peste 10 ani? De ce? Dar peste 20? De ce?
Un nimic şi peste douăzeci de ani tot acelaşi lucru. : ))) Mă eu una sper să fiu bine, acum chiar nu vreau să mă gândesc la aşa ceva.

18. Ce fel de crime iti plac? De ce? Care este filmul tau preferat? De ce?
Multe genuri de crime îmi plac, deci nu pot să explic. Filmul meu preferat... a multe dar îţi spun unul - Alien VS Predator (plus toate seriile de la Alien şi seriile de la Predator). <3

19. Ce iti place sa faci in timpul liber? De ce? Ce pasiuni, hobby-uri ai? De ce?

Să scriu la ficuri, să desenez, să stau, să dorm, să mănânc, să ies pe afară - curte - să admir natura, să mă uit la cer, să mă joc cu animalele mele, etc. Pasiunii: desenul, muzica, scrisul, hobby nu mai am, fiindcă toate sunt pasiuni şi deci chiar mă dedic lor.

20. Te considera o persoana realista? De ce?
Nu cred că sunt realistă, visez la multe lucruri nerealiste, dar eu una consider că pot face orice dacă încerc şi nimic nu este imposibil dacă te decici cu adevărat. Să fim sinceri, în zilele noastre mai cam totul este imposibil. : ))))

21. Cum te-ai decis sa te apuci de scris? De ce? De ce iti place sa faci asta? Ce iti place la ficuri? Cand le-ai descoperit si cum? Ce te-a atras la ele? De ce?
Urmează o poveste lungă(am mai spus-o odată, dar am de gând ca acum să detaliez mai mult):
Mie mi-a plăcut de mică să scriu, doar că nu mă omoram aşa de tare, nu existase nimic care să mă determine şi mai mult, dar aveam în mine o flacără care ardea, însă care nu fusese în continuare alimentată cu lemne sau cărbune. Ţin minte că într-o zi am vorbit cu o prietenă pe mess (prin timpul acela am descoperit şi forumul care începe cu Z* nu scriu tot numele fiindcă nu vreau să se creadă că fac reclamă sau alte chestii) ea mi-a spus că scria la un fic, eu nu am înţeles şi am întrebat-o ce este, după mi-a dat un capitol şi am citit, mi s-a părut interesant, dar sincer acum nu am citit decât două rânduri din acel capitol, dar nu contează, am fost introdu-să în lumea ficţiunii de pe internet. Normal că şi eu când am scris primul fic - Sweet Lemonade - am scris cu tot felul de semne, emoticoane japoneze (deoarece le adoram) şi cu nume în loc de liniuţe de dialog, descriere în paranteză - slabă, puţină. Dar a fost un început, acel fic a fost şi va rămâne singurul pe care l-am scris cu adevărat dintr-o plăcere enormă, nu că acum nu scriu aşa, dar niciodată pe acela nu l-am postat şi am gustat cu adevărat din acea plăcere de a scrie doar din pasiune, fără să te gândeşti că pot şi alţii să citească. Dar normal aveam nevoie de cineva care să îl purice pentru greşeli şi altele, dar atunci nici nu mi-a trecut prin cap de aşa ceva.
Când am revenit pe Z* am postat un fic - Magic Luna, primul capitol a fost scris în stilul unui începător, tot cu emoticoane, exact ca la „Sweet Lemonade”, dar după ce o fată mi-a spus că nu aşa se scrie, am înţeles că trebuie să scriu normal cum am învăţat de la şcoală - de aia mă şi înebunesc pe mine începătorii de pe net, că ei chiar nu îşi dau seama că pe internet nu trebuie să scrii altfel, trebuie tot cum ai învăţat în viaţa reală. Ficul a fost închis, am adus unul nou - „Garda de corp a superstarului” - un fic pe care l-am îndrăgit din inimă, pe el am evoluat, apoi au urmat cele yaoi - Fatal. Love, etc Da deci scriu şi yaoi şi ficuri erotice. Şi ca să continui, am fost introdusă şi în lumea yaoi, am fost faşcinată de două fete de pe Z* care m-au determinat să încerc să evoluez. Nu era zi în care să nu trec pe la ficurile lor şi să citesc, să recitesc, să studiez, să înţeleg. Normal că au urmat şi alte persoane care m-au ajutat, eu până atunci nu primisem o critică elaborată, ulterior au sosit şi acelea.
Am început să dau critică, lucru care m-a ajutat în viitor să îmi formez ochiul şi să văd mai bine anumite aspecte, repere care au asistat la evoluţia mea ca scriitor. Am început să înşirui şi mai multe idei pe hărtia din Word, am deschis ficuri multe, dar pe nici unul nu l-am finalizat. După un timp am constatat că există şi fan ficuri, nu doar ficţiune originală şi aşa am descoperit pasiunea mea pentru ficurile Naruto. Nu prea mă omor cu eu Sasu X Saku, sunt mai mult adeptă cuplului Naru x Hina, însă primul fic de genul naruto a avut în centru cuplul Hinata X Sasuke, dar a ajuns şi el închis, după m-a trăznit ideea pentru ficul „Good Boys Never Die”. Ficul ăsta e în sufletul meu şi am observat că multe persoane îl cunosc, lucru care m-a surprins plăcut. Dar l-am finalizat brusc, prima parte, dar totul e vraişte, însă am de gând să-l rescriu.
După un timp am descoperit acest forum, find fan anime a fost dragoste la prima vedere şi cum îmi place şi ie animeul Naruto m-am decis să mă înscriu. La fel ca şi pe Z*, am intrat puţin, am fost cam inactivă, după ceva timp am început să-l vrecventez mai des şi astăzi sunt foarte activă, primul lucru dimineaţa pe care îl fac este să intru pe forum.
Ca să închei cu această povestioară, am început de pe la 14 ani să scriu, acei ani până la 15 aşa au fost cei mai frumoşi, fiindcă am evoluat considerabil, m-am implicat, am studiat. Acum urmează din nou o perioadă de genul fiindcă am constatat că făceam o prostie şi mă complicam, deja pe forum am avut trei ficuri deschise, le-am şters, fiindcă vreau să scriu în Pc pentru a le readuce complete pe forum.
Îmi place să scriu deci, fiindcă îmi place, nu am o explicaţie anume, ce îmi place la ficrui, este că povestesc viaţa cuiva, anumite întâmplări.


22. Ce te inspira, in general? De ce?
Cam tot ce mă înconjoară, cam tot ce se aude, se mănâncă, se vede, nu se vede. Eu îmi sustrag inspiraţia de peste tot din cele mai mărunte lucruri până la cele mai complexe. Orice mă inspiră, din orice pot creea ceva, scrie ceva, desena ceva.

23. Ce definitie ai da Iadului? Dar Raiului? De ce?

Un loc sau o stare de bine sau de rău. : ))

24. Ce crezi despre citatul " Dumnezeu a permis raul doar pentru a produce un bine cat mai mare"? Iti pare cunoscut?

Am auzit de el, dar nu mai ştiu de unde, oricum mi se pare interesant şi sunt de acord cu ce scrie, nu ştiu neapărat dacă Dumnezeu a lăsat răul, ştiu doar că răul se manifestă în absenţa binelui. Însă dacă nu ar fi răul, binele nu ne-ar mai deschide ochii.

25. Cum ti-ar placea sa mori? De ce? Daca ti-ai putea vedea momentul mortii, ai vrea? De ce? Cum ai reactiona? De ce?
Nu vreau vreau să văd, dar vreau să mor în somn. Îmi e frică de moarte, foarte, dar foarte tare.

26. Ti-ai dori sa ai un alt rang pe foumul asta? Care? De ce?
Rangul de critic, mi l-am dorit mereu fiindcă ştiu că pot să-i ajut pe începători şi pe restul scriitorilor cu câte ceva. Dar cel mai mult fiindcă ador ficţiunea şi mă dedic trup-suflet şi în primul rând fiindcă vreau să ajut şi eu cu ceva.

27. Ce parere ai despre toate sentimentele prin care ai trecut si pe care, in general, le au oamenii? De ce?
Sunt interesante, am învăţat de la fiecare câte ceva. Nimeni să nu nege ce are de simţit, e păcat, chiar dacă ai simţi că ai fi atras de sexul opus, nu e rău cu nimic acest lucru. Deci pe scurt mi se pare un fenomen natural din care poţi deprinde ceva.

28. Care crezi c-ar fi cea mai buna metoda prin care ai putea ucide pe cineva? De ce?

Nu ştiu... Spărgându-i aorta cu pixul. : )) Vorba unei prietene de ale mele.

29. Culoare ta preferata? De ce tocmai aceea?

Toate culorile îmi plac, dar am trei preferate: albastru, roşu şi galben, de ce acestea fiindcă sunt culorile lui Sonic, Knuckles şi Tails (cu toate că Tails avea un galben spre portocaliu. Ceva mai slabă culoarea). Ciudat, ştiu, dar oricum mie îmi plac aceste culori.

30. Ce apreciezi cel mai mult la o persoana? De ce?
Sinceritatea, personalitatea, bunătatea, gândirea.

31. Cum ti se pare ca o persoana e interesanta? De ce?

Interesantă. XD Deoarece are nişte aspecte puţin mai diferite, care te captează.

32. Ai avut primul sarut? Da da, cum s-a intamplat? Daca nu, cum ai vrea sa fie?
Se pune la „adevăr sau provocare”? Nu am avut în viaţa mea un iubit, deci restul pupăturilor nu se pun în calcul. Păi eu una sper să nu leşin, sunt foarte ruşinoasă şi când ajung la punctul critic, inebunesc, mă agit, devin foarte sensibilă, mă zbat ori pic moartă. Sper să fie frumos oricum. <3

33. Ce te-ar infuria cel mai tare? De ce?

Dacă cineva mi-ar ameninţa familia - aici intră şi prietenii.

34. Daca ai putea sa calatoresti in viitor, unde te-ai duce? Sa zicem ca n-ai avea dreptul decat la trei destinatii, care ar fi acelea? De ce? Cui I-ai preda aceasta putere, ca sa-i zic asa, de-a ajunge in viitor?
Te-ai repetat cu întrebarea.

35. La fel ca intrebarea de mai sus, doar ca legata de trecut.

Clar prin anii 80-90, dar şi prin 70 aşa, sau prin preistoric să văd dinozaurii.




Mulţumesc de întrebări. *hug* Dacă mai ai, îţi voi răspunde cu mare plăcere.

Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Skitte
Chūnin
Chūnin
Skitte

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare :
acebook acebook : Bogdan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 819
Puncte : 1112
Reputatie Reputatie : 153
Stare de spirit Stare de spirit : Anything Could Happen

xenomorphius - interviu Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu I_icon19Lun 03 Iun 2013, 15:09

Buna. Am trecut si eu pe aici din dorinta de a afla mai multe despre membrii de pe aici si mi-ai atras atentia. Lucrurile ce mi-au placut din tot ceea ce am vazut in acest topic, dedicat tie, au fost cele legate de natura, de animale si de realitatea personala a vietii- Este un lucru minunat. M-am gandit sa-ti pun si eu niste intrebari pentru a te cunoaste mai bine, daca ai timp si doresti desigur. think

1.Ce te deranjeaza cel mai tare in tara aceasta ( Romania (D) ) ?

2. Iti plac fructele mai mult sau legumele ( Trebuie sa-ti placa macar una din aceste doua categorii
confuz ) ? Daca da, care ?

3. Ce ti-ar placea sa schimbi, daca ai fi presedinte in Romania ? Ce ti-ar placea sa schimbi in intreaga lume daca ai avea acea putere ? De ce ?

4.Crezi in ghinion / noroc ? Crezi ca viata ta este influentata de prezicerea astrelor zilnic ?

5. Ce ai prefera... Twitter sau Facebook ? - Damn... intrebare fara cap.... unsure

6.Cand uiti ca ai teme iar a doua zi chiar tu esti tinta acelei ore ce faci...? O lasi balta sau petreci toata noaptea facand-o ca la carte... chiar daca nu-ti va iesi ?

7.Cand scrii/ desenezi, simti ceva anume, te simti mai libera facand asta ?

8. Ce este mai dezolant pentru tine - Sa stii ca cineva a furat bani de la cei saraci si a aruncat cu ei pe te miri unde sau... ca cineva munceste pe branci si nu da niciun fleanc unuia sarac de-a binelea ?

9.Cand zambesti sau razi, te simti sigura pe tine ?

10.Te simti o persoana puternica ? Prin ce lucru simti sau vezi tu asta cel mai bine?

11. Esti ambitioasa si iti ies lucrurile exact cum vrei si pe care le vrei ?

12.Ce crezi ca te injoseste( defect, lucru, comportament...) in fata celorlalti ? ( Care este lucrul pe care oamenii nu-l plac la tine si te evita din acest lucru ? - Daca exista )

13.Care este lucrul care te motiveaza pe moment ? Invat ca sa termin sau invat pentru ca sunt aproape de '' succes '' ?

14.Preferi sa ierti sau sa-i arati dur ca a gresit ?

Hmm... cam atat. Sper ca nu ti-am dat batai de cap si scuze daca nu ti-a placut. Bye! hi!
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

xenomorphius - interviu Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu I_icon19Lun 03 Iun 2013, 22:57

Am revenit, caci eu raman vesnic extra-curioasa happy2

1. De unde esti? Iti place acolo? De ce? Ce iti place? Unde te-ai muta ( tot in Romania)? De ce?
2. Cum ai define logica? De ce?
3. Ce intelegi prin psihologie? De ce?
4. Iti place sa reflecti? De ce? La ce?
5. Cum este pentru tine o prietena perfecta? De ce?
6. Ce crezi c-a vrut Dumnezeu atunci cand a creat planeta asta si toti oamenii de pe ea? De ce? Ce crezi ca nu a vrut? De ce?
7. Cum ai crea omul perfect? Atat femeie, cat si barbat. De ce?
8. Care este floarea ta preferata? De ce?
9. Care este filozofia vietii tale? De ce? Poti s-o explicit?
10. Ce crezi despre soare? De ce? Dar despre luna?
11. Iti palc jocurile pe calculator? Daca da, care? De ce? Dca nu, de ce nu?
12. Ce inseamna pentru tine perfectiunea? De ce?
13. Esti o perfectionista? De ce?
14. Ce meserie iti doresti sa ai? De ce? Dar ce nu-ti doresti? De ce?
15. Pentru ce traiesti?
16. Care este, dupa parerea ta, sensul vietii?

Stiu, intrebarile sunt cam.... culmea. Sper sa ai timp sa raspunzi kiss
Sus In jos
Continut sponsorizat




xenomorphius - interviu Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu I_icon19

Sus In jos
 

xenomorphius - interviu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Bun venit pe Forum :: Interviuri-