Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
xenomorphius - interviu - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
xenomorphius - interviu - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 xenomorphius - interviu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

xenomorphius - interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu - Pagina 2 I_icon19Joi 06 Iun 2013, 20:12

Apple - am timp pentru tot, nu trebuie să te îngrijorezi, dar îmi cer scuze faţă de tine fiindcă a durat până ce am sosit ca să răspund. Dar îţi spun de acum că apreciez că ai trecut şi că mi-ai adresat aceste întrebări interesante, îmi face o mare plăcere să răspund la orice fel de întrebare. Deci dacă mai ai nu ezita. <3


1.Ce te deranjeaza cel mai tare in tara aceasta ( Romania ) ?
       Îmi place România, sincer aş vrea să plec în Japonia, dar cred că nu aş rezista, sau poate da, însă e păcat când vezi o ţară aşa de frumoasă ca a noastră distrusă. Ce mă deranjează este motivaţia lumii, răutatea cu care ne înjunghiem, faptul că nimeni chiar nu mai încearcă, toţi avem voinţă, însă nu îndeajuns de mult curaj sau impuls ca să reparăm ce greşim sau să înfăptuim ce ne propunem. După cum ai observat răspunsul ar fi oamenii, căci natura nu se pune, nici animalele, acestea sunt sfinte aici pentru mine. Câte locuri frumoase nu sunt, spui că sunt rupte din paradis, dar nimeni nu face nimic, nu le apreciază.


2. Iti plac fructele mai mult sau legumele ( Trebuie sa-ti placa macar una din aceste doua categorii ) ? Daca da, care ?
       Cred că ambele, sincer nu mă prea omor cu legumele, dar în ultima vreme au început să-mi complacă câteva, iar fructele le ador cam pe toate.
       Păi cele mai obişnuite: mere, piersici, căpşuni etc, asta ca fructe, ca legume: roşii, castraveţi, ciuperci, varză etc. Însă la parte cu legumele pe unele nu le prefer crude.
        Pe lângă acestea aş vrea să încerc şi alte legume şi fructe, mai tropicale, mai din alte zone, asiatice poate sau mai ştiu eu de unde. Fiindcă sunt sigură că multe au gust bun ş sunt pline de vitamine.



3. Ce ti-ar placea sa schimbi, daca ai fi presedinte in Romania ? Ce ti-ar placea sa schimbi in intreaga lume daca ai avea acea putere ? De ce ?
       O să spun în general: vreau să schimb lumea, să îi schimb gândirea, să arăt că nu totul se rezumă la bani, mită şi alte lucruri de acest gen. Plus aş vrea să îi încurajez pe oameni să ajute pe cei care nu au mai nimic, să doneze şi multe altele, să facă fapte bune. Oricum tot ceva positiv doresc, căci altceva nu am ca năzuinţă. Ideea este că să conduci o lume întreagă este greu, dar consider că dacă ai voinţă, încredere şi curaj poţi trece peste orice barieră şi cu puţin ajutor din partea celor din jur totul se poate realiza. Am ajuns să nu mai cred în imposibil, sincer. Dar sincer nu doresc putere, fiindcă îmi e că mă va corupe, vreau doar speranţă şi o esenţă de curaj mai mult ca să mă afişez, să mă impun şi să demonstrez că toţi o cam luăm pe căi greşite.


4.Crezi in ghinion / noroc ? Crezi ca viata ta este influentata de prezicerea astrelor zilnic ?
       Nu ştiu dacă viaţa mea este influenţată de astre, o fi, nu prea mă interesează, dar îmi place astronomia. În noroc cred, cred... Adică spun ca orice om că astăzi am avut noroc sau ghinion, dar sincer tot ce fac mi-o fac cu mâna mea până la urmă. Cred că într-un final noi ne producem norocul şi ghinionul când luăm decizi fie corecte sau greşite.


5. Ce ai prefera... Twitter sau Facebook ? - Damn... intrebare fara cap.... unsure
       Nici una nici alta... : )) Nu mă omor eu cu site-urile acestea de socializare. Intru puţin pe FB doar fiindcă mai postez eu cu fetele mele pe un grup format de mine în cls. a-IX-a şi atât.
       Nu îţi face griji, fiecare întrebare are importanţa ei. : )



6.Cand uiti ca ai teme iar a doua zi chiar tu esti tinta acelei ore ce faci...? O lasi balta sau petreci toata noaptea facand-o ca la carte... chiar daca nu-ti va iesi ?
       Ştii cum fac eu - nu mă cramponez, fiindcă gândesc pozitiv şi găsesc o soluţie - o fac mâine înainte să înceapă ora, nu e mare lucru, dacă nu reuşesc asta este, dar tot am să râd şi să zâmbesc. u mă deranjează.


7.Cand scrii/ desenezi, simti ceva anume, te simti mai libera facand asta ?
       Nu mă simt liberă, eu nu desenez neapărat ca să mă eliberez. Da mă simt super bine fiindcă sentimentele mele prind viaţă, dar nu e legat de o uşurare sufletească.


8. Ce este mai dezolant pentru tine - Sa stii ca cineva a furat bani de la cei saraci si a aruncat cu ei pe te miri unde sau... ca cineva munceste pe branci si nu da niciun fleanc unuia sarac de-a binelea ?
       Ambele, dar dacă e să aleg atunci a doua veriantă. Nu ştiu ce e mai rău sincer, oricum ambele au tentă negativă, deci e păcat şi aşa şi aşa şi e dezolant oricum.


9.Cand zambesti sau razi, te simti sigura pe tine ?
       Mă simt sigură pe mine mereu. Da râd mereu şi zâmbesc cam mereu, nu sunt niciodată supărată, chiar dacă am nişte isiri mai spontane, eu sunt foarte calmă şi nu mă enervez, mereu cuget calm şi în pace.


10.Te simti o persoana puternica ? Prin ce lucru simti sau vezi tu asta cel mai bine?
       Nu mereu sunt puternică, dar am o voinţă invincibilă, năzuinţă invincibilă, fericire invincibilă şi multe altele.


11. Esti ambitioasa si iti ies lucrurile exact cum vrei si pe care le vrei ?
       Nu. : )) Da sunt foarte, foarte ambiţioasă, dar nu mereu îmi ies lucrurile aşa cum mi le-am dorit.


12.Ce crezi ca te injoseste( defect, lucru, comportament...) in fata celorlalti ? ( Care este lucrul pe care oamenii nu-l plac la tine si te evita din acest lucru ? - Daca exista )
       Habar nu am, asta întreabă-i pe alţii. : )) Nu ştiu cu ce m-aş putea înjosi... În general eu vreau doar să aduc stare bună persoanelor din jur, de înjosit nu ştiu, dar sunt om şi am defecte, se poate ca de câteva ori să mă fi comportat urât... Nu am un răspuns, dar fii sigur că am avut şi eu momentele mele rele când am făcut rău. Sigur de comportament, dar în general mă comport frumos... bine gata mă opresc, fiindcă nu ştiu cum să răspund, nu că nu aş vrea, dar nu ştiu ce să îţi spun.


13.Care este lucrul care te motiveaza pe moment ? Invat ca sa termin sau invat pentru ca sunt aproape de '' succes '' ?
        Învăţ pentru mine, nici una din cele enumerate de tine. : P Oricum sincer atâta timp cât voi ajunge la nivelul dorit, care pentru mine nu se numeşte succes, atunci e bine.
       Mă motivează foarte multe lucruri, dorinţa de a face un bine, cred că acesta este motivul cel mai întemeiat care mă motivează, indiferent pe ce plan artă, medicină (fiindcă pe aceste ramuri merg eu) sau indiferent, sincer. <3



14.Preferi sa ierti sau sa-i arati dur ca a gresit ?
       Să iert, eu una pot ierta şi un criminal, asta dacă nu mă sperie şi pe mine foarte tare. Sunt o persoană cu o inimă exagerat de mare.... deci pot ierta uşor.




Alle mersi că pui atâtea întrebări, sunt distractive. *hug*



1. De unde esti? Iti place acolo? De ce? Ce iti place? Unde te-ai muta ( tot in Romania)? De ce?
       Craiova şi da îmi place mult aici. Dacă ar fi să mă mut, m-aş duce în Japonia - ţara mea de suflet.


2. Cum ai define logica? De ce?
       În nici un fel, e bună definiţia ei din dicţionar. Nu mă simt în stare să fac aşa ceva.


3. Ce intelegi prin psihologie? De ce?
       Nimic... : )) Glumesc, dar nu ştiu ce să răspund, fiindcă nu îmi vine nimic în cap pentru asta, am făcut multe pe ziua de astăzi, fac o pauză.


4. Iti place sa reflecti? De ce? La ce?
       Da foarte mult, de aceea am deschis acel topic la Creaţii, acolo chiar înşir asupra ce reflect. Răspunsul este la multe, indiferent dacă ar fi legat de praf sau lumină. <3


5. Cum este pentru tine o prietena perfecta? De ce?
       Nu esxistă prietenie perfectă, perfecţiunea este pentru El sau alţi Zei. La mine prietenia e ceva sfânt sincer, nu este perfecţiune, dar prefer să fie înţelegere, sinceritate şi încredere.


6. Ce crezi c-a vrut Dumnezeu atunci cand a creat planeta asta si toti oamenii de pe ea? De ce? Ce crezi ca nu a vrut? De ce?
       Nu pot răspunde la întrebarea asta şi nu fiindcă sunt obosită, dar fiindcă nu ştiu răspunsul şi cu toate că vreau să dezbat mult, mă rezum la nimic. Dar cred că a făcut-o din iubire, fiindcă el este iubirea în sine.


7. Cum ai crea omul perfect? Atat femeie, cat si barbat. De ce?
       Sincer aş prefera să creez animale mai mult. : )) Tot cu iubire şi tot din pământ sau lut - nu mai ştiu... Off, tot ca EL. XD


8. Care este floarea ta preferata? De ce?
       Toate sunt nu am una preferată. Dar cel mai mult îmi plac trandafirii roşii, sunt mult prea seducători şi misterioşi ca să nu îi adori.


9. Care este filozofia vietii tale? De ce? Poti s-o explicit?
       Nu, e mult prea complexă.


10. Ce crezi despre soare? De ce? Dar despre luna?
       Sunt niște astre frumoase pe care aș vrea să le explorez - ce răspuns sec, dar cred că este îndeajuns de mult ca să se observe pasiunea mea pentru astronomie - cică.


11. Iti palc jocurile pe calculator? Daca da, care? De ce? Dca nu, de ce nu?
       Daaaa!! Le ador! Multe îmi plac - Sonic, Zelda, Street Fighters,Alien vs Predator etc. Dar majoritatea enumerate nu le-am jucat, aş vrea să le joc. Lista poate continua oricum.


12. Ce inseamna pentru tine perfectiunea? De ce?
       Nimic.


13. Esti o perfectionista? De ce?
       Nu, nu sunt, dar la mine nu se numeşte perfecţionare se numeşte îmbunătăţire/evoluţie. Nu ştiu cât de multă logică e în chestia asta, dar aşa este la mine.


14. Ce meserie iti doresti sa ai? De ce? Dar ce nu-ti doresti? De ce?
       Vreau să fiu doctor. Fiindcă vreau să ajut lumea.


15. Pentru ce traiesti?
       Pentru multe chestii. : ))


16. Care este, dupa parerea ta, sensul vietii?
       Faptul că ar trebui să nu pierdem viaţa şi să o trăim din plin, fiindcă e scurtă şi se scurge atât de repede, încât chiar nu sesizăm câ fiecare secundă este preţioasă. Sper că e un răspuns bun la întrebare...
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

xenomorphius - interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu - Pagina 2 I_icon19Mier 24 Iul 2013, 23:27



1. Te uiti la Supernatural?

2. Crezi in supranatural?

3. Iti plac legendele horror?

4. Genul de filme care-ti place?

5. Iti plac ursuletii?

6. Care ar fi tipul ideal pentru tine?

7. Imi accepti cererea de prietenie?

8. Nu ai de gand sa deschizi Wedding Dress?

P.S.: E penibil, dar inca nu iti stiu numele cu toate ca-ti stiu ficurile.-le ador-
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

xenomorphius - interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu - Pagina 2 I_icon19Joi 25 Iul 2013, 05:45

Aneta Blanche a scris:


1. Te uiti la Supernatural?

2. Crezi in supranatural?

3. Iti plac legendele horror?

4. Genul de filme care-ti place?

5. Iti plac ursuletii?

6. Care ar fi tipul ideal pentru tine?

7. Imi accepti cererea de prietenie?

8. Nu ai de gand sa deschizi Wedding Dress?

P.S.: E penibil, dar inca nu iti stiu numele cu toate ca-ti stiu ficurile.-le ador-


1. Nu, nu mă uit, dar mi s-a părut interesant, însă nu am să îl urmăresc prea curând, de asta sunt sigură și nu e vorba că nu îmi place, dar așa fac mereu...
2. Da cred cu tarie, fiindca sincer orice este posibil în lumea asta, în galaxia asta în universul ăsta mare, infinit.
3. Foarte mult, mi se par geniale, dar nu cred că m-aș avânta așa de tare să le scot la iveală, ador horrorul, dar tot mi se face și mie din când în când pielea de gâină.
4. Comedie, romanță, acțiune, polițist, aventură, SF, fantezie, horror, cam toate genurile sincer.
5. Da, dar mi se pare un lucru banal, oricum îmi plac aşa cei din pluşi, dar îi prefer pe cei reali.
6. Gen Jim Carry ori orice actor care face filme de comedie. Dar jim Carry rămâne pe primul loc. : )) Ăla e tipul ideal pentru mine. (sincer asta e doar aşa o fantezie pe care doresc să o împlinesc, dar eu nu mă omor să inventez un personaj care să fie pe gustul meu ca şi partener, ideea este ca băiatul respectiv să mă accepte aşa cum sunt şi să fie sincer cu mine)
7. Da, accept.
8. Scumpo, după cum observi nu mai postez pe forum ficuri, nu fiindcă nu vreau, dar m-am săturat să încep ca o aiurită o poveste pe care ştiu că dpă câteva săptămâni o voi închide. WD, nu ştiu dacă îl voi mai deschide, ideea mie mi-a plăcut, iar eu la fic când era postat nici nu ajunsesem la partea "culminaintă" ca să spun aşa. Oricum dacă îl voi rescrie îl voi posta, însă doar când va fi complet terminat la mine în calculator. Nu mai repet prostia asta - postez ca nemâncata, dar nu mă îţin de idee, un fic nu se lasă aşa, dacă încep îl şi termin bine.

*** Mă cheamă Maria Cristina, dar poţi să-mi spui Cri. <3
Şi îţi mulţumesc de întrebări, dacă mai ai nu ezita să le pui, sunt deschisă la orice.
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
xenomorphius - interviu - Pagina 2 Asss10xenomorphius - interviu - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

xenomorphius - interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu - Pagina 2 I_icon19Lun 14 Apr 2014, 13:17

Buna iubita kiss 
1. Ce ai fi dispus sa faci pentru a salva lumea?
2. Ce actor ai vrea sa te interpreteze intr-un film despre viata ta?
3. Daca ai putea sa-ti alegi o superputere pe care sa o ai pentru tot restul vietii, ce ti-ai alege?
4. Cum te vezi peste 10 ani?
5. Ce ai face daca in timp ce inoti ti-ai pierde slipul?
6. Crezi in dragoste la prima vedere?
Geo [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

xenomorphius - interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu - Pagina 2 I_icon19Lun 14 Apr 2014, 14:24

Pt. GEO.

1. Nu ştiu, sincer. Dar aş face multe oricum, dar ceva dacă se poate ce nu implică vreun sacrificiu exagerat gen: moarte. 
2. Jim Carry, e cel mai bun pentru a juca rolul meu.
 3. Doar una... pff, aş vrea multe, dar am să aleg una din toate - forţa fizică. 
4. Hmm... păi mă văd un medic bun, cu suflet mare şi o artistă înfocată, ce are mii de proiecte. (aş vrea eu) Dar chiar mi-ar plăcea să fie aşa şi trebuie să lupt. 
5. Cred că m-aş panica în sinea mea, dar aşa m-aş scufunda şi aş căuta slipul, dacă nu, aş striga după cineva cunoscut, dacă nu mă ridic şi merg aşa... ori îmi caut nişte alge şi le fac slip. 
6. Nu prea cred... fiindcă mie una nu mi s-a întâmplat aşa ceva... plus îţi trebuie puţin timp ca să ajungi să te îndrăgosteţi de cineva cu adevărat, mai întâi trebuie să cunoşti persoana. O privire poate să te hipnotizeze, dar nu te aduce la lumină. 


Someone must change my nickname from the title. XD
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
xenomorphius - interviu - Pagina 2 Asss10xenomorphius - interviu - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

xenomorphius - interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu - Pagina 2 I_icon19Sam 07 Iun 2014, 15:09

Am revenit cu cateva intrebari noi happy 


1. Ce-ai prefera sa fii : un geniu stresat sau un prost fericit?
2. Din ce motiv ai ales acest nume pe forum?
3. Ce culoare te reprezinta?
4. Care e lucrul pe care il faci mai bine decat toti ceilalti pe care ii cunosti?
5. Ce-ai alege intre a pierde toate amintirile pe care le ai pana acum sau a fi incapabil sa iti mai faci amintiri de acum inainte?
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

xenomorphius - interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu - Pagina 2 I_icon19Lun 16 Iun 2014, 17:55

1. un geniu stresat.
2. hmm fiindcă este cam adevărat, oamenii par să fie mai potriviţi în slujba de a face rău, mai bine ca şi demonii. Plus îmi place, plus mi s-a aprins un beculeţ. xD
3. Verdele, cred, adică ştiu că verdele e cel al veseliei şi na.., dar cred că şi albastru, dar cred că aproape toate culorile mă reprezintă. Fiecare având procentul lor, cred că cele care mă definesc ar fi verdele, albastru, roşu. (verdele fiind spontaneitatea, albastru profunzimea, iar roşu pasiunea, eu aşa consider)
4. hmm... în momentul de față nu prea îmi vine nimic în cap. Am să mă mai gândesc. Nu răspund fiindcă nu știu, nu că îmi e greu. =)
5. aleg a doua variantă, deoarece viața merge mai departe, timpul nu aștepată pe nimeni și ar fi mult mai trist să fii incapabil să nu poți păstra amintirile care urmează să le faci. Recunosc mi-ar părea rău să nu îmi mai amintesc trecutul, dar și prezentul trebuie trăit la fel de mult ca și viitorul.

Mulţumesc de întrebări!
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Pasila
Genin
Genin
Pasila

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ghost Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 147
Puncte : 198
Reputatie Reputatie : 31
Hobby-uri Hobby-uri : Asta şi asta
Stare de spirit Stare de spirit : Awesome :)

xenomorphius - interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu - Pagina 2 I_icon19Vin 20 Iun 2014, 16:44

Eu nu te cunosc, însă pari simpatică. (Aş spune interesantă, dar nu eşti un obiect) Tot ce ştiu despre tine este că lumea îţi spune Cri şi ce am adunat din răspunsurile acestui topic.

Cât de mult îţi place să-ţi faci prieteni?
Ai citit Biblia?
Unele dintre melodiile pe care le asculţi te şi reprezintă?
Cum de ai un vocabular atât de vast?
Te emoţionezi la animeuri? Dar la unele ficuri?
Crezi că animeul Naruto nu mai este cum a fost?
Crezi că temele obligatorii chiar sunt utile?
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

xenomorphius - interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu - Pagina 2 I_icon19Vin 20 Iun 2014, 22:31

       1. Foarte, foarte mult. Sunt o fire prietenoasă şi iubesc oamenii, întotdeauna doresc atunci când cunosc pe cineva să îl ascult, înţeleg şi să îl ajut cum pot. Omul nu trebuie să străbată solitar drumul vieţii, prietenii constituie o treaptă esenţială în viaţa noastră.
       2. Nu, dar mi-ar plăcea să o răsfoiesc.
       3. Nu ştiu dacă are logică, dar muzica pe care o ascult îmi caracterizează cel mai bine imaginaţia, dar da, întreaga fiinţă. (oricum să spunem că dacă aş asculta o melodie mai tristă sau na, mai ciudată, sumbră, nu înseamnă neapărat că sunt de fel lugubră)
       4. E simplu: a fost o perioadă din viaţa mea în care am încercat şi am reuşit să pătrund şi să înţeleg miezul ideilor din poveştile pe care le-am citit. Plus vocabularul se dezvoltă citind, am citit destul ficuri şi lucrări chiar foarte bune de unde am desprins cuvinte, dar şi aşa am căutat pe dez câteva lucruri şi le-am trecut într-un vocabular. Însă sincer, vocabularul meu nu este atât de vas, însă şi aşa, dacă pui pasiunea în prim plan, poţi cu uşurinţă să deprinzi tot ceea ce doreşti.
       5. Filmele care au ca protagonişti animale, mereu mă emoţionează şi aduc lacrimi în ochii meu. Da, deci mă emoţionez, dar depinde şi de tematica abordată de animeuri sau filme.
       6. Sincer acum, eu nu am urmărit animeul până la capitolul la care a ajuns în prezent. Eu am deprins lucruri din ce am văzut cât a fost difuzat la T.V şi câteva episoade fugitive când l-am prins la ţară, în serile răcoroase. Nu spun că nu m-am mai documentat cu una, cu două. Nu ştiu ce să spun. Consider că este un anime interesant şi nu fiindcă Sasuke e sexos sau madara sau Itachi sau toată familia Uchiha. :)) Ci fiindcă personalităţile personajelor sunt bine bătute în cuie, cât şi grafica interesantă şi povestea în sine care prinde un contur inimaginabil de colorat şi spontan. Oricum foarte mult nu mă pot pronunţa, însă ce admir este felul cum sunt construite personajele în mare parte şi povestea în sine. Cred totuşi că Masashi Kishimoto a reuşit să ofere impact cu Naruto, ceea ce consider că este bine, iar dacă lumea a deprins ceea ce trebuie din anime, atunci e perfect. Sincer nu e vorba doar de nişte tineri ninja care hoinăresc pădurile şi saturile, e mult, mai mult de atât. Dar cum am mai spus, nu mă pot pronuţa foarte mult, nu am urmărit până în prezent anime-ul sau manga-ul ca să ştiu exact.
       7. În mare parte da, fiindcă îţi pun mintea la contribuţie, ţi-o mai exersezi. Însă ca tematică, nu ştiu, până la urmă ar trebui să luăm în considerare ceea ce ne place cu adevărat. Însă teme au rolul lor, iar acela este de a-ţi pune în joc mintea, de a ţi-o antrena în a cerceta şi a învăţa.


Lissa, mă bucur să te cunosc, îţi mulţumesc foarte mult pentru setul de întrebări. Te mai aştept dacă mai doreşti să afli ceva. Sunt deschisă la orice.
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Pasila
Genin
Genin
Pasila

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ghost Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 147
Puncte : 198
Reputatie Reputatie : 31
Hobby-uri Hobby-uri : Asta şi asta
Stare de spirit Stare de spirit : Awesome :)

xenomorphius - interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu - Pagina 2 I_icon19Sam 21 Iun 2014, 00:14

Ooo, clar am întrebări. Sunt o tonă de chestii care aş vrea să le stiu.




  • Câteodată, când eşti visătoare, te uiţi la cer şi la forma norilor?

  • Simţi când evoluezi? Nu ştiu cum să formulez exact ceea ce gândesc. Mă refer... atunci când personalitatea ta se schimba în bine, când devi mai bună în ceea ce faci, realizezi pe moment?
  • Îţi plac copiii?
  • Ai timp să te plictiseşti?
  • Mai există în tine acea curiozitate pe care o aveai în copilărie despre aproape orice?
  • Ce îţi aduce foarte repede zâmbetul pe buze?
  • Dacă ai face Alzhaimer, ai vrea să mai trăieşti astfel?
  • Cum reacţionezi într-o situaţie jenantă?

  • Ce crezi despre ideea aceasta: Băieţii vorbesc urât mereu şi nimeni nu se miră, dar când o fată spune ceva urât lumea mai că-şi face şi cruce. Eşti de părere că ar trebui ca toată lumea să vorbească civilizat şi politicos?
  • Ce părere ai despre oamenii care atunci când se enervează spun lucruri neadevărate sau pur şi simplu înjură de familie, iar mai apoi, la vremea împăcării, se comportă de parcă nimic nu s-ar fi întâmplat?
  • Ai o balanţă, momentele din viaţa ta o înclină spre fericire sau tristeţe?
  • Eşti mulţumită de tine?
  • Consideri că au existat unele persoane de care te-ai ataşat foarte repede, primindu-le în sufletul şi inima ta fără să eziţi?
  • Crezi că eşti acum o cu totul altă persoană decât cea care erai în primele zile pe forum?
  • Ce te nemulţumeşte cel mai mult la oameni?
  • Ce calităţi ar trebui să aibă un om? Strictul necesar, nu facem prototipul omului perfect xD.



Mii de scuze pentru atâtea întrebări, nu ştiu dacă curiozitatea ucide, dar paza bună cred că se descurcă să treacă primejdia rea. Acum am impresia că am spus destule tâmpenii, deci sunt satisfăcută. :))
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

xenomorphius - interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu - Pagina 2 I_icon19Sam 21 Iun 2014, 14:28

       1. Mă uit şi la cer şi la nori, dar nu stau neapărat să le disting formele, plus eu deobicei mă uit şi la natură în sensul de copaci, verdeaţă. Când sunt visătoare eu mă teleportez de pe planeta asta, spre o lume cu totul alta, mult mai vie şi mai spontană.
       2. De obicei da! Întotdeauna sunt atentă la schimbările de personalitate şi mai ales la cele personale. Dar depinde, dar câteodată mă prind ceva mai târziu, zâmbesc şi mă bucur să văd că schimbarea o ia pe o cale bună. (citind mai bine întrebarea mi-am dat seama că te refereai la lucurile pe care le fac, nu la mine ca persoană, în general: răspunsul este depinde, dar mă inclin şi spre un da clar şi concret)
       3. Da! Oricum şi eu mă enervez pe ei când fac prostii mari şi mai ales când sunt chiar nesimţiti şi needucaţi. Dar aşa iubesc copii foarte mult, doresc ca în viitor să adopt unul sau doi. ^^ (ca să lămuresc - nu sunt pedofilă :))) )
       4. Niciodată. Sincer poţi scoate de la mine din gură "mă plictisesc", dar sincer, nu reflectă faptul că eu chiar sunt plictisită. Pot spune doar că în toată viaţa mea nu m-am plictisit, am obosit, atâta tot, dar plictisit nu cred. Întotdeauna găsesc ceva să fac.
       5. Da, fiindcă eu în continuare sunt copilăroasă şi însetată de explorare, doresc mereu să aflu tot ce ţine de anumite chestii, adică de aproape orice. (mă tot întreb cum de soarele poate ardea într-un spaţiu unde oxigenul nu există..., dar bine e o stea care e algătuită din tot felul de gaze, dar continuă să mă întreb asta xD)
       6. Da! Cei drept este că boala este îngrozitoare, degenerarea progresivă a creierului, a funcţiilor de cunoaştere... da e trist, dar vreau, adică dacă aş avea (Domne fereşte!) aş dori să îmi continui viaţa până când nu voi mai putea.
       7. Mă ruşinez, dar deobicei râd, fiindcă e amuzant de foarte multe ori. Dar clar, prima reacţie este să mă ruşinez şi să încerc să îmi ofer o şansă să îndrept ce s-a întâmplat.
       8. Sincer pentru mine nu prea contează atât de mult, contează ca oameni să aibă cap. Fiecare vorbeşte cum vrea, dar măcar să înjure cu stil să să vorbească corect din punct de vedere gramatical. Politicos da, trebuie să fim cu toţi, aici nu e chiar vorba de un vocabular plin de înjurături, aici e vorba de respectul pe care îl ai faţă de ceilalţi. Oricum eu totuşi consider că ar fi mai bine să nu înjurăm, fiindcă nu ne prea ajută cu nimic, dacă stai să te gândeşti, dar cum am spus fiecare face ce vrea. Şi sincer, să auzi un băiat înjurând, chiar e ceva pentru care trebuie să te cruceşti, fiindcă unii au vocabularul alcătuit doar din înjurături... şi e chiar scârbos şi urât.
       9. Sinceritatea trebuie să fie pe primul lor şi la fel şi înţelegerea. Oricum să te comporţi de parcă nimic nu s-a întâmplat, păi... asta nu are să rezolve problemele pe care le ei. Dar sincer oamenii când se enervează spun lucruri destul de sincere, adică ceea ce gândesc mai exact. Însă nu înseamnă că au dorit chiar aşa să se manifeste în faţa celor dragi. Dar na... nervi. Da, deci, mi se pare lipsă de responsabilitate, plus, să laşi suspendată persoana aceea într-un fel atât de direct în aer, nu mi se pare corect. Normal ar trebuie ca după ce te calmezi să încerci să discuţi despre ceea ce s-a întâmplat şi să lămureşti neînţelegerile.
       10. Omul mereu îşi va înclina balanţa spre fericire. Eu ca şi zodie sunt balanţă (dar asta nu contează), da, normal că spre fericire.
       11. Da, însă vreau să schimb ceva la mine care mă deranjează. Însă aşa sunt chiar mulţumită de cum sunt. (scuză-mi repetiţiile)
       12. Da!
       13. Nu. Eu mă schimb foarte greu, sunt în continuare aceiaşi fiinţă copilăroasă, spontană şi prietenoasă, sinceră, cu suflet mare etc. xD (asta ca personalitate, dar aşa pe plan artistic, m-am schimbat )
       14. Faptul că toţi nu sunt sinceri şi se ascund după o mantie/mască. Urăsc asta cel mai mult, fiindcă ştiu că nu am să reuşesc să îi ajut sau salva atunci când vor avea nevoie de cineva. Şi încă o chestie mai este şi faptul că oamenii sunt din ce în ce mai neînţelegători unii cu ceilalţi, punând "etichete" infantile şi fără sens. Şi faptul că nu ştiu să aprecieze persoanele din jur şi nu ştiu să arate iubire, să o ofere cu adevărat. Cam acestea sunt nemulţumirile mele.
       15. Ăăă nu ştiu dacă acestea sunt calităţi: descurcăreţ, sincer şi înţelegător.


Îţi mulţumesc de întrebări, mi-a făcut plăcere să răspund la ele. Te mai aştept dacă mai doreşti să ştii ceva. Nu te teme, nu ai exagerat cu numărul acesta. : )
De asemenea doresc să îmi cer eu scuze, fiindcă la unele întrebări am avut nişte răspunsuri ciudat formulate... xD
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
xenomorphius - interviu - Pagina 2 Asss10xenomorphius - interviu - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

xenomorphius - interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu - Pagina 2 I_icon19Mar 14 Oct 2014, 11:27

Un set nou de intrebari.


1. Ai Ask.fm?
2. Care este numele animalului tau de companie?
3. Cate promisiuni ai făcut și de cate ori te-ai ținut de cuvant?
4. Dacă ar fi acum sfîrșitul lumii, ce ai face?


5. Ce admiri și de ce?
6. Îți este teamă să faci greșeli?
7. Iubesti pe cineva?
8. Ai un vis pe care să îl realizezi?
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

xenomorphius - interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu - Pagina 2 I_icon19Mier 15 Oct 2014, 21:51

Miss Marple a scris:
Un set nou de intrebari.


1. Ai Ask.fm?
2. Care este numele animalului tau de companie?
3. Cate promisiuni ai făcut și de cate ori te-ai ținut de cuvant?
4. Dacă ar fi acum sfîrșitul lumii, ce ai face?



5. Ce admiri și de ce?
6. Îți este teamă să faci greșeli?
7. Iubesti pe cineva?

8. Ai un vis pe care să îl realizezi?

◇ ◆ ◇ ◆

1. Am ,dar nu intru, nu am ce face pe el.
2. Roby, Riky, Jolie şi Didi (primi sunt câinii, celelalte două sunt pisicile).
3. Cele mai multe promisiuni sunt acelea legate de artă, am promis la mulţi măcar un desen, dar nu am reuşit să mă ţin. Motivele sunt diverse. Dar va veni o zi în care voi realiza toate acele promisiuni.
4. Aş fi prea îngândurată, dar cred că i-aş strânge pe cei dragi lângă mine ori aş încerca să opresc sfârşitul lumii (dacă are sens ce spun).
5. Eu admir multe chestii, dar acum nu ştiu exact la ce te referi tu (gen: oameni, chestii, trestii). Bine o iau aşa: admir mult arta, artiştii, scriitorii, cât şi oamenii în general, natura, lumea, cerul, apa, focul etc.
Multe după cum observi. Ideea este că mă faşcinează tot ce admir. În fiecare lucru, om, activitate găseşti ceva special, pe care nu îl poţi neglija.

6. Depinde de situaţie, dar sincer chiar nu îmi este. Sunt om, greşesc. Câteodată când fac greşeli mă ruşinez, mă simt stânjenită, dar îmi revin imediat, fiindcă ştiu că doar aşa învăţ şi înţeleg mai bine.
7. Hmmm, aş minţi dacă aş spune nu, dar nici nu pot spune da. (însă voi răspunde un da în legătură cu toate bunăciunile din animeurile şi mangaurile vizionate până acum xD )
8. Am multe vise eu, dar da pe lângă cel legat de medicină, cred că cel mai mare vis al meu este să mă pronunţ mai bine în lumea artei (desen şi scris, mai pe şleau). Acum, sincer, nu caut faimă sau gen: când oamenii se "închină" în faţa ta la cât de extraordinar eşti. Visul acesta care ţine de artă constă mai mult în a reuşi să mă îmbunătăţesc şi să reuşeşsc să transmit ceva oamenilor din jur, să îi fac pe alţii să zâmbească, să fie fericiţi, folosindu-mă de abilităţile mele. Mi-ar trebui mai mult timp ca să explic, dar mă voi rezuma la atât. Nu voi intra în detalii.

Apreciez faptul că ai trecut pe aici Geo, mi-au plăcut întrebările tale. *hug*
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

xenomorphius - interviu - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

xenomorphius - interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu - Pagina 2 I_icon19Lun 17 Noi 2014, 16:23

Buna, draga mea! Dau si eu pe aici dupa un car de ani... rusinos


1. Ce mai faci? ;;)
2. Stiu ca ai dat bacul anul asta. Cum ti s-a parut?
3. Ti-ai schimbat parerea despre cariera sau tot pe medicina veterinara ai ramas?
4. Cum mai e pe la Craiova?
5. Tot sexy ai ramas sau mai sexy?  hey sexy ! lough


Edit: Nu ai raspuns la ultima intrebare. :)) Era cea mai importanta.


Ultima editare efectuata de catre Danielle in Lun 17 Noi 2014, 21:06, editata de 2 ori
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

xenomorphius - interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu - Pagina 2 I_icon19Lun 17 Noi 2014, 20:37

Danielle a scris:
Buna, draga mea! Dau si eu pe aici dupa un car de ani... rusinos


1. Ce mai faci? ;;)
2. Stiu ca ai dat bacul anul asta. Cum ti s-a parut?
3. Ti-ai schimbat parerea despre cariera sau tot pe medicina veterinara ai ramas?
4. Cum mai e pe la Craiova?
5. Tot sexy ai ramas sau mai sexy?  hey sexy ! lough


Hello there! *hug*

1. Fac bine. Îmi omor timpul cu lucrurile care mă pasionează şi mai ales lucrurile de care am nevoie.
2. Ok... cred. Sincer nu mi s-a părut mare brânză, dar și așa dorința mea a fost să iau note de trecere, nu note de 10. : )
Oricum în caz că îl dai anul acesta pregăteştete dumnezeieşte, că nu e de glumă oricum. E bine să fii pregătit şi să mergi liniştită la bac.
3. Merg pe medicină dentară, dar vreau să mă realizez şi în domeniul artei. Legat de animele, chit că nu voi fi medic veterinar, nu înseamnă că nu le pot ajuta pe acele făpturi minunate. Am tot timpul din lume.
4. E bine, vremea este ploioasă, mă rog să ningă în curând. xD Nu s-a întâmplat nimic special, aceiaşi oameni şi aceleaşi obiceiuri. (nu prea am multe de comentat aici, eu sincer, mă simt că trăiesc în peşteră, dar îmi este foarte bine)


I am such a boring person, well I really don't have much to say right now. Thank you anyway for the questions my dear. *hug*
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
hiatus
ANBU
ANBU
hiatus

Merite deosebite :

xenomorphius - interviu - Pagina 2 J5fdba

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Norway
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5575
Puncte : 6700
Reputatie Reputatie : 375
Stare de spirit Stare de spirit : hypophrenia

xenomorphius - interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Apr 2015, 21:25

Poate unele întrebări ți s-au mai pus.


1. Care este viziunea ta asupra vieții?
2. Ce te motivează pe tine în viață?
3. Ce ai alege între fericirea ta și cea a celor dragi? De ce?
4. Ai tumblr? Dacă da, care este?
Sus In jos
http://varnwak.tumblr.com/
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

xenomorphius - interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Apr 2015, 22:45

ihcene a scris:
Poate unele întrebări ți s-au mai pus.


1. Care este viziunea ta asupra vieții?
2. Ce te motivează pe tine în viață?
3. Ce ai alege între fericirea ta și cea a celor dragi? De ce?
4. Ai tumblr? Dacă da, care este?


Îmi cer scuze că te voi băga mai rău în ceaţă decât să te luminez. Promit că dacă mai pui întrebări le voi răspunde cu capul şi nu cu fu*dul. Cum am făcut acum, din prostie. -_-
Apreciez, chiar apreciez din inimă că ai trecut pe aici şi ai pus întrebări. Mulţumesc! *hug* Sunt deschisă la orice, deci nu te sfii să întrebi. ^^


1. Am un blocaj, habar nu am ce să spun, adică... mă voi strădui. Viziunea mea asupra vieţii? Hmmm... păi eu aşa aş vrea ca să nu mai fie atâta răutate în lume şi mi-ar plăcea ca noi toţi să încercăm să ne înţelegem câtuşi de puţinul unii pe alţii. Îhh... simt că am să scriu exact pe dos, dar fie ce o fi. Aş minţi dacă aş spune că sunt mulţumită pe deplin de viaţa mea, există câteodată momente urâte, care surprinzător mă altoiesc la suflet. Dar sunt o fire optimistă şi îmi revin foarte uşor şi rapid, sunt încrezătoare că indiferent de problemă, există o rezolvare şi că niciodată nu trebuie să ne lăsăm pradă dureri, întristării. NICIODATĂ! Dacă e să o iau altfel eu visez la lucruri care pot fi realizate, dar care necesită răbdare şi încredere în sine, poate şi curaj şi impuls din partea celor din jur, dar chiar şi din partea mea....... ăăăă aş mai spune, dar cred că am deviat prea mult de la subict, dacă vei mai reveni cu o întrebare de genul, scri-o ca pentru un om prost, te rog. *smile*

2. Cei dragi şi cam tot ceea ce mă înconjoară, dar cred că de obicei mă motivez singură. Am un mecanism tare ciudat eu, sincer habar nu am cum să-l explic.
Eu cam mereu sunt motivată, iar impulsul este de multe ori destul de infim, însă îndeajuns de puternic încât să mă facă să îmi pun sufletul în joc.

3. De foarte multe ori, des... aleg fericirea celor dragi sau celor din jur. Desigur că ţin cont şi de fericirea mea, dar deobicei fericirea mea îşi are rădăcini din fericirea altora.
Sunt tare ciudată, chiar îmi place să-i fac pe alţii fericiţi, fiindcă în acelaşi timp, inconştient alţii ajung prin zâmbetul sau răsul lor sau mulţumirea lor să mă facă pe mine fericită.
Motiv, nu am, o fac fiindcă o fac, din pură plăcere şi niciodată nu cer nimic în schimb.

4. Da am, e plin de chestii - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - (îţi sugerez să intri direct la archivă, că e mai simplu să vizualizezi imaginile) să nu te sperie Toccata şi Fugue in D minor, eu o ador, dar când începe, te ia prin surprindere. : ))
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
hiatus
ANBU
ANBU
hiatus

Merite deosebite :

xenomorphius - interviu - Pagina 2 J5fdba

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Norway
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5575
Puncte : 6700
Reputatie Reputatie : 375
Stare de spirit Stare de spirit : hypophrenia

xenomorphius - interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Apr 2015, 16:23

Hai că-s pusă pe treabă. >.<


1. Ce iubești cel mai mult pe lumea asta?
2. Ce te inspiră? Poți spune și de ce?
3. Ai putea să te caracterizezi în 2-3 cuvinte?
4. Ți-am dat follow pe tumblr.  happy2
Sus In jos
http://varnwak.tumblr.com/
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

xenomorphius - interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu - Pagina 2 I_icon19Mar 07 Apr 2015, 23:24

ihcene a scris:
Hai că-s pusă pe treabă. >.<


1. Ce iubești cel mai mult pe lumea asta?
2. Ce te inspiră? Poți spune și de ce?
3. Ai putea să te caracterizezi în 2-3 cuvinte?
4. Ți-am dat follow pe tumblr.  happy2


Mulţumesc din nou, sper ca de data această să fiu ceva mai concretă. *giggle*

1. Într-un singur cuvânt: viața (fiindcă dacă nu ar fi ea nu am trăi atâtea lucruri fie bune, fie rele).
2. Sunt uşor inspirată de cam orice lucru din jur, de cam orice persoană, imagine, acţiune, cuvânt etc.
Lucrurile care mă inspiră au un impact destul de mare asupra mea. (asta ar fi de ce, cred...)
3. Copilăroasă, inimoasă, plină de viaţă (ultima variantă are trei cuvinte xD).
4. Şi eu ţie, să ştii. -^^-
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Zahăr ◕‿◕
Genin
Genin
Zahăr ◕‿◕

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Piatra Neamt
acebook acebook : Stormi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 320
Puncte : 428
Reputatie Reputatie : 56
Hobby-uri Hobby-uri : citit , handbal

xenomorphius - interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu - Pagina 2 I_icon19Vin 10 Apr 2015, 13:14

Buna am si eu cateva intrebari pentru tine sper sa nu te superi ^ ^
1.Esti o fire copilaroasa?
2.Crezi in Dumnezeu?(justifica)
3.Cum te vezi peste 10 ani ?
Ja ne!
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

xenomorphius - interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu - Pagina 2 I_icon19Vin 10 Apr 2015, 14:00

Stormi a scris:
Buna am si eu cateva intrebari pentru tine sper sa nu te superi ^ ^
1.Esti o fire copilaroasa?
2.Crezi in Dumnezeu?(justifica)
3.Cum te vezi peste 10 ani ?
Ja ne!


Nu mă supăr. De ce aş face-o?

1. Da sunt o fire copilăroasă. (dar sunt şi serioasă atunci când este nevoie)
2. Poate nu par eu aşa religioasă şi de multe ori nu mă omor să merg la biserică sau să ţin post...
Dar cred în Dumnezeu şi mă rog la el, fiindcă el chiar m-a ajutat să realizez multe lucruri pe plan spiritual şi nu numai.
Plus când vine vorba de a fi bun, el e un exemplu universal. Fiindcă într-un final El reprezinţă iubirea.
3. La fel de copilăroasă, stomatologă, dar mai ales realizată în domeniul artei (pe forțe proprii).
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Rhye
ANBU
ANBU
Rhye

Sex : feminin Varsta : 15
Localizare Localizare : intr-un ocean cu bani
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1164
Puncte : 1496
Reputatie Reputatie : 212

xenomorphius - interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Apr 2015, 14:00

Salut, sper sa ai timp si pentru intrebarile mele. 


1. Iti place sa citesti ficuri? Daca da, ce gen de ficuri iti plac?
2. Am vazut ca vrei sa devii medic stomatolog, dar sa reusesti si in domeniul artei...Nu credeam ca va exista cineva pe forum care sa vrea sa reuseasca in viata in felul asta, ca mine. :) Chiar nu ma asteptam, sincer! Intrebarea este: Crezi arta te va ajuta in domeniul medicinei dentare? 
3. Personal, vreau sa fiu medic stomatolog, iar in timpul liber sa fiu pictorita. Tu cum vezi arta?
4. Ai un plan de rezerva daca nu vei intra  la facultatea de stomatologie? :( Daca arta nu ar fi un plan de rezerva, ce alt domeniu ai alege pentru a reusi in viata?
5. Crezi ca omul inca traieste, dupa ce a murit fizic? Crezi ca o persoana ramane vie prin lucrurile pe care le lasa urmasilor? *acum nu ma refer din punct de vedere teologic/religios, dar cred ca ti-ai dat seama*
6. Tu ce ai lasa in urma ta lumii, copiilor tai, tarii tale? 
7. Te-ai putea darui total unei persoane? De ce da/nu?
8. Ce iti place cel mai mult la tine? De ce
9. Ai o limba straina preferata? De ce tocmai aceea?
10. Crezi ca exista vreun om care sa nu poata fi inlocuit? De ce da/nu?
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

xenomorphius - interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Apr 2015, 14:31

Rhye a scris:
Salut, sper sa ai timp si pentru intrebarile mele. 


1. Iti place sa citesti ficuri? Daca da, ce gen de ficuri iti plac?
2. Am vazut ca vrei sa devii medic stomatolog, dar sa reusesti si in domeniul artei...Nu credeam ca va exista cineva pe forum care sa vrea sa reuseasca in viata in felul asta, ca mine. :) Chiar nu ma asteptam, sincer! Intrebarea este: Crezi arta te va ajuta in domeniul medicinei dentare? 
3. Personal, vreau sa fiu medic stomatolog, iar in timpul liber sa fiu pictorita. Tu cum vezi arta?
4. Ai un plan de rezerva daca nu vei intra  la facultatea de stomatologie? :( Daca arta nu ar fi un plan de rezerva, ce alt domeniu ai alege pentru a reusi in viata?
5. Crezi ca omul inca traieste, dupa ce a murit fizic? Crezi ca o persoana ramane vie prin lucrurile pe care le lasa urmasilor? *acum nu ma refer din punct de vedere teologic/religios, dar cred ca ti-ai dat seama*
6. Tu ce ai lasa in urma ta lumii, copiilor tai, tarii tale? 
7. Te-ai putea darui total unei persoane? De ce da/nu?
8. Ce iti place cel mai mult la tine? De ce
9. Ai o limba straina preferata? De ce tocmai aceea?
10. Crezi ca exista vreun om care sa nu poata fi inlocuit? De ce da/nu?


Desigur am timp. Mulţumesc că ai trecut pe aici. *hug*

1. Da îmi place să citesc, chiar dacă în ultima vreme nu prea am mai făcut-o. Cam toate genurile îmi plac, dar în special romance, acţiune, mister, fantasy, SF, istoric.
2. Sincer nu ştiu exact, dar aş putea spune că atunci când o să am cabinetul meu personal am să pictez toţi pereţii... şi cred că aşa în caz că vine cineva mai speriat de doctorul stomatolog, să se uite la ele şi să înceapă să se calmeze, să se liniştească. xD (şi mami e medic de familie, pictează şi a dat o groază de tablouri... nu ştiu dacă a ajutat-o cu ceva asta :))) poate că s-a remarcat mai mult... idk)
3. O văd ca ceva extraordinar, divin chiar, sincer. Fiindcă în artă totul este posibil, e ca şi cum ai fi Un Zeu/Dumnezeu, ai posibilitatea să creezi ce doreşti şi cum doreşti. O ador pe scurt! (habar nu am cum să mă exprim în cuvinte)
4. E amuzant faptul că eu acum stau acasă un an, ca să dau din nou. Am încercat și când am terminat cls. A 12-cea (adică anul trecut), dar am luat la taxă și mi-am spus că mai încerc din nou anul ăsta să intru la buget. : ))
Dacă s-ar întâmpla așa ceva... păi mi-ar plăcea să fiu învățătoare la grădiniță...? Ceva care implică copii sau animalele, dar cred că m-aș duce în altă tară și m-aș înrola în poliția animalelor. Ori aș scrie povești ( și aș încerca să le public)...
Ori m-aș muta în junglă și aș trăi ca Tarzan, cel mai bine așa ar fi. :)) (de când îmi doresc asta) Ori ceva legat de psihologie, fiindcă mereu mi-a plăcut să ajut oameni... (sper că are logică ce spun -_-)
5. Trupul este muritor, sufletul nu. Da consider că omul nu moare, cel puţin nu moare sufletul. Acum unde se duce, nu ştiu... Mereu voi spune asta "acea persoană va fii mereu cu noi, în inima noastră".
6. Toate scrierile mele (povești, fragmente în care am reflectat asupra vieții, a tot), desenele, picturile, dar cred că atâta timp cât ai fost prezent în viața celor dragi, apropiați sau chiar necunoscuți (ceva mai puțin) le vei lăsa amintirile, vorbele, obiceiurile, etc tale. (cred că te-am băgat în ceață aici) Pe scurt senzația prezenței tale, care mereu îi va urma pe parcursul vieții.
7. O fac mereu. Fiindcă așa sunt eu, nu știu cum să explic. Dar o fac, fiindcă prefer să fiu sinceră și să vin așa cum sunt la persoanele din jur, fără să mă ascund.
8. Faptul că pot ierta repede un om, indiferent de ce lucru a săvârșit și faptul că iubiesc cu adevărat pe cineva și mai ales faptul că sunt al naiba de înțelegătoare.
9. Ăăăă îmi plac mai multe limbi, prima este engleza, iar a doua japoneza. Fiindcă sună frumos și mi se par... adorabile? :)) pur și simplu îmi plac enorm.
10. Nu prea înțeleg întrebarea asta, adică parțial. O ia așa: gen cum ar fi părinții, adică dacă ei ar fi persoane de neînlocuit? Hmmm toți avem pe cineva scump nouă la care ținem enorm, dar cred că depinde de fiecare ce percepție are asupra altor oameni. Nu știu cum să răspund, fiindcă nu am înțeleg prea bine întrebarea, scuze dacă te dezamăgesc. ^-^;
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Rhye
ANBU
ANBU
Rhye

Sex : feminin Varsta : 15
Localizare Localizare : intr-un ocean cu bani
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1164
Puncte : 1496
Reputatie Reputatie : 212

xenomorphius - interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu - Pagina 2 I_icon19Sam 25 Apr 2015, 13:03

Mda...Eu, din nou.  unsure


1. Exista un compozitor de muzica clasica care iti place?
2. Ai o poezie preferata? Care este aceea si de ce?
3. Am vazut ca ai un topic la "creatiile voastre" care este foarte frumos. Intrebare: De cand ai inceput sa reflecti asupra vietii sau, mai bine spus, de cand ai inceput sa iti scrii gandurile pe hartie? Ce te-a determinat sa faci asta? (sper sa intelegi intrebarea, desi e aiurea exprimata)
4. Te consideri o persoana intelegatoare?
5. Care este pictorul tau preferat?
6. Ai cantat vreodata la un instrument?


Cam astea sunt. Sa stii ca nu m-ai dezamagit in ceea ce priveste raspunsul la intrebarea zece din setul trecut. Am auzit multe persoane ca spun: "Orice om poate fi inlocuit", iar eu doream sa aflu daca pentru tine exista cineva care sa fie contrar acestei afirmatii. Asta era. Totusi, recitind raspunsul tau, mai am o intrebare: Ce perceptie ai asupra oamenilor? 
Pup.
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

xenomorphius - interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu - Pagina 2 I_icon19Sam 25 Apr 2015, 14:36

Rhye a scris:
Mda...Eu, din nou.  unsure


1. Exista un compozitor de muzica clasica care iti place?
2. Ai o poezie preferata? Care este aceea si de ce?
3. Am vazut ca ai un topic la "creatiile voastre" care este foarte frumos. Intrebare: De cand ai inceput sa reflecti asupra vietii sau, mai bine spus, de cand ai inceput sa iti scrii gandurile pe hartie? Ce te-a determinat sa faci asta? (sper sa intelegi intrebarea, desi e aiurea exprimata)
4. Te consideri o persoana intelegatoare?
5. Care este pictorul tau preferat?
6. Ai cantat vreodata la un instrument?


Cam astea sunt. Sa stii ca nu m-ai dezamagit in ceea ce priveste raspunsul la intrebarea zece din setul trecut. Am auzit multe persoane ca spun: "Orice om poate fi inlocuit", iar eu doream sa aflu daca pentru tine exista cineva care sa fie contrar acestei afirmatii. Asta era. Totusi, recitind raspunsul tau, mai am o intrebare: Ce perceptie ai asupra oamenilor? 
Pup.


Mă bucur că ai mai trecut pe aici. *smile*

1. Sunt mulţi şi nu la toţi le ştiu numele. XD Păi printre primi se află aşa: Gioachino Rossini, Johannes Brahms ,Vivaldi, Wolfgang Amadeus Mozart, Beethoven, Offenbach, Tchaikovsky, Johann Strauss II, Yoshiki (care este şi un compozitor, pe lângă altele)etc.
2. Mie îmi plac prea multe, deci nu am doar una... şi nici că prea îmi vine acum vreun nume în cap... xD Dar îmi plac mult poeziile lui Eminesc şi Tudor Srghezii şi George Bacovia, etc. Şi ca să dau şi un motiv pentru care îmi plac, păi în general poeziile chiar mă duc pe mealeaguri îndepărtate, făcându-mi cunoştinţă cu cele mai ascunse gânduri ale poezilor şi aspiraţiile şi concepţiile lor. Viziunea lor despre viaţă, naştere, moarte, etc. Mi se par melodice câteodată.
3. De scris m-am apucat de când aveam 14 ani, dar acel topic îl am de .... cred când aveam vreo 15-16 ani... nu mai ştiu, dar treaba este că eu mereu reflect asupra vieţii, asupra necunoscutului, asupra a tot. Nu există moment în care să nu analizez ceva în abstract. Topicul acela l-am creat, desigur, pentru a-mi vărsa gândurile, trăirile, concepţiile, reflectările. Ceea ce m-a determinat păi, dorinţa de a scrie, de a împărtăşi cu alţii.
4. Da şi chiar sunt, cu toate că un răspuns ca acesta, sec, nu te va convinge 100%, dar te asigur aşa sunt de când mă ştiu. Şi nu vreau să schimb acest lucru de loc.
5. Am mulţi artişti preferaţi, marea majoritate sunt contemporani, gen de pe deviantart sau de pe alte site-uri, dar am şi pictori preferaţi din timpuri vechi, dar sincer nici nu am stat să le memorez numele... ci doar le recunosc stilul. -__- yeah!
Oricum ca să ai o idee pe ceea ce mizez eu îţi spun în mare stilurile - anime/manga, cartoon, semi-realism (de aici poate se mai desprind şi alte ramuri, dar nu mă mai lungesc).
6. Nu, dar aş vrea. Pot doar cânta din voce.

7.* Percepţia mea despre oameni, păi... Îmi plac oameni, chiar îi ador din multe puncte de vedere. Este adevărat câteodată mulţi se comportă animalic, neadecvat, au o gândire îngustă şi nu sunt prea deschişi la noi concepte, dar îi iubesc, fiindcă sunt în stare să înveţe, să înţeleagă, să ajute, să realizeze. Mai ales că oameni au pasiune şi tind să facă lucruri chiar duse la extrem, fie că balanţa unorsa se înclină spre bine sau spre rău. Dar nu neg, pe unii i-aş strânge de cât, dar prefer să îi cunosc şi să-i înţeleg, indiferent cum ar fi ei, sau de ce religie ar fi, sau naţie sau orientare. I don't care, come as you are!



Mulţumesc pentru întrebări, îmi cer din nou iertare pentru majoritatea răspunsurilor, care nu cred eu că au fost concrete, în mare parte şi mai mult un amalgam de chestii.
Sper că ai înţeles ceva din tot ce am scris mai sus şi te mai aştept pe aici. ^^
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Continut sponsorizat




xenomorphius - interviu - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: xenomorphius - interviu   xenomorphius - interviu - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

xenomorphius - interviu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Bun venit pe Forum :: Interviuri-