Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love,music and you... Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love,music and you... Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Love,music and you...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Love,music and you... Empty
MesajSubiect: Love,music and you...   Love,music and you... I_icon19Mar 15 Mar 2011, 23:29

Disclaimer: Nu detin nici un personaj din anime-ul / manga-ul Naruto (inafara de cele create de mine) si nu fac profit pe urma acestor personaje / intamplari.

Este primul meu fic si as vrea sa ma perfectionez, astept orice commuri. Sper sa va placa si va urez: Lectura Placuta!

Capitolul 1: Un nou coleg de banca

O zi frumoasa in Tokyo. Soarele straluceste mandru peste cerul senin. Eu ma plimb plictisita prin parcul central, gandindu-ma ca maine va fi prima mea zi de clasa a zecea. Sunt atat de nerabdatoare. Deabea astept sa imi revad toti profesorii, colegii si prietenii cei mai buni. Off...ce dor imi este de prietenii mei, vara asta nu prea ne-am vazut si cred ca avem multe sa ne spunem.Prietenii mei cei mai buni sunt Hinata, TenTen, Temari, Naruto, Neji si Shikamaru. Bine, ar mai fi si Sasuke in grupul nostru doar ca el nu as zice ca imi este chiar un prieten, defapt nici nu il cunosc prea bine. Stiu foarte putine lucruri despre el...stiu ca pe parintii lui ii cheama Fimiko si Takashi Uchicha, nu este mai nimic importanta dar na...nu prea am vorbit cu el...poate ca maine voi vorbi cu el. El este un tip dragut, glumet, amuzant, de gasca dar asta doar cu prietenii sai, nu prea vorbeste cu fetele. Are parul precum cea mai intunecata noapte, ochii la fel si un corp bine facut. Este destul de inalt, cu vreo 10 cm. mai inalt decat mine si...cam atat stiu despre el. Cred ca nu m-am mai gandit niciodata atat de mult la el, defapt nu m-am gandit vreodata la el, dar nu mai conteaza.
Ma gandesc ca ar trebui sa va zic cate ceva si despre mine. Bine, sa incepem: ma numesc Sakura Haruno, am 16 ani, parul de un roz asemeni florilor de cires abea inflorite, ondulat si lung pana la talie, iar ochii mei sunt de un verde precum iarba uda. Eu sunt o fire mai timida dar in acelasi timp si rebela. Stiu, e ciudat. Sunt genul de fata care cateodata incearca prea tare sa impresioneze lumea, foarte geloasa, mereu vesela si cu zambetul pe buze, gata de o noua aventura. Nu am foarte mult tupeu, dar totusi destul. Imi place muzica foarte mult in special cele rock si cele triste. Am un singur vis, acela de a fi o mare cantareata. Vreau sa cant pe scene, in toata lumea, in fiecare seara si sa aud multimea cum aplauda si aclama zgomotos. Off...din pacate nu am o voce prea buna si nu stiu cum as putea sa fac acest vis sa devina realitate. Gata cu visatul si sa revenim la mine. Imi place foarte mult sa cant, la chitara si vocal, sa compun cantece, sa dansez si sa desenez. In fiecare seara stau la geamul din camera mea si ma uit la stele gandindu-ma la visul meu. In timpul liber prefer sa stau cu prietenii, pe care ii cunosc din clasa a cincea, si sa facem diferite lucruri amuzante, ca de exemplu: sa mergem in parc, sa facem glume, sa ne plimbam prin oras si multe alte lucruri distractive. Culorile mele preferate sunt roz, negru, verde si albastru. Ma emotionez repede si plang destul de mult, nu ma intrebati de ce pentru ca nici eu nu stiu. Nu am avut nici un iubit pana acum...dar astept baiatul potrivit. Sunt genul mai romantica, mai mereu cu capul in nori, o fata deschisa si iubitoare.
Locuiesc impreuna cu parintii mei, Kumiko si Tadashi Haruno, intr-un apartament nici prea mare, nici prea mic, langa parcul meu preferat, Parcul Central Tokyo, in centru.
Acum ma indrept spre casa,deoarece este ora 19:00 si incepe sa se intunece, iar eu trebuie sa ma pregatesc de prima zi de scoala. Nu am observat cat de repede a trecut timpul...am stat vreo 3 ore in parc, cred. Pe drum am observat trecatorii mergand agitati dintr-o parte in alta. Mergeam incet spre intrarea blocului, observand fiecare lucru din jurul meu. Parea mai interesant decat oricand. Am ajuns in bloc si ma uit mirata la interiorul acestuia, de parca ar fi fost prima data cand pasesc pe acolo. Deschid cu greu usa de la intrare si intru in cas anuntand-o pe mama ca am ajuns acasa. Vazand ca nu raspunde nimeni m-am dus spre bucatarie. Acolo am gasit un bilet pe care scria ca mama si tata au plecat la o intalnire de afaceri si ca se intorc in seara asta, tarziu.Inca o seara in care voi sta singura.
Am niste parinti minunati, nu mi-as dori vreodata altii, dar urasc faptul ca tot timpul au intalniri de afaceri si trebuie sa plece aproape zilnic undeva, lasandu-ma mai mereu singura. Mama este doctor chirurg la cel mai mare si bun spital din Tokyo, iar tata este un om de afaceri...nu prea stiu exact cu ce se ocupa.
Imi amintesc ca eu inca eram incaltata apoi fug repede in hol si ma descalt rapid. Imi pun balerinii la locul lor si ma duc spre camera mea. Era una destul de spatioasa de culoarea ciresilor,cu mobila din lemn de cires, modern amenajata, precum si restul casei. Pe usa erau lipite niste postere cu trupele mele preferate, langa ea este biroul meu si niste rafturi cu carti. In fata usii se afla un pat mare, de doua persoane, cu lenjerie roz bombon, deasupra caruia este fereastra, cu vedere la parc. Langa este o mica noptiera plina de chestii neimportante. Deasupra biroului este un televizor cu plasma, iar in partea opusa patului este o usa care duce spre baie. Langa baie se afla garderoba mea plina cu foarte multe haine colorate. Baia avea o nuanta de blue deschis, sters, destul de mare, care continea toate necesare mie: o cada, o cabina de dus, o chiuveta deasupra careia este o oglinda, un W.C. iar pe un perete se afla cateva dulapioare.
Am de gand sa fac un dus dupa care sa ma bag in bat. Chiar daca este devreme mie imi este somn,nu stiu de ce, pentru ca nu am facut mai nimic special azi. Ma indrept spre baie, ma dezbrac, imi pun hainele la spalat si dau drumul la apa. Intru in cabina de dus si las picaturile calde ale apei sa-mi atinga incet corpul, facandu-ma sa tresar la fiecare atingere. Era atat de bine, nu as mai fi iesit niciodata de acolo...eu iubesc apa, inca un lucru care ma face sa ma simt vie...apa si muzica...Dupa aproape jumatate de ora un zgomot ma trezeste din visat. Era telefonul meu care suna din ce in ce mai tare. Cand realizez asta opresc repede apa, ies repede din dus, dar avand in vedere ca pe jos era o mica balta, alunec si cad. Ma ridic repede, imi iau un prosop pe mine si ma indrept spre camera mea, mai exact spre pat, pentru a-mi lua telefonul, un iPhone 4.
Era mama, care deja se ingrijora. Raspund intr-un final. Ea respira usurata apoi ma intreaba de ce am raspuns atat de greu. Eu ii zic ca eram la dus, iar ea se scuza ca m-a deranjat. Ii spun ca nu are pentru ce sa se scuze si o intreb de ce m-a sunat, ea zice ca doar ce a iesit dintr-o operatie si ca vrea sa vorbeaca cu mine. Adevarul era ca si eu imi doaream sa vorbesc cu cineva.Dupa aproximativ 20 de minute de povestit ii zpun mamei ca vreau sa ma culc iar ea imi zice ca ei vor ajunge peste 2 ore acasa, apoi inchid. Ma duc din nou in baie, sterg apa de pe jos dupa care ma uit in oglinda. Iau o perie si imi pieptan parut ud. Ma indrept spre garderoba pentru a-mi lua o pijama. Aleg una alb cu negru, pe bluza scria "Hello Kitty" iar pe pantaloni erau mai multe desene cu pisici. Imi setez alarma la telefon, imi iau castile, imi aleg unul din playlist-urile mele din telefon, ma bag in pat apoi dau drumul la muzica si adorm imediat, avand o presimtire ca se va intampla ceva...nou...

A doua zi:

Razele jucause ale soarelui intrau prin fereastra camerei mele, invadandu-mi chipul, parca fortandu-ma sa ma trezesc. Era 06:50 iar eu imi pusesem alarma la 07:00. Peste 10 minute incepe sa sune alarma. Sar vesela din pat indreptandu-ma spre baie. Imi fac rapid siesta si ma duc spre garderoba. Imi iau uniforma, formata din camasa alba si cravata cu patratele, niste blugi negri, iar pe sub camasa alba imi pun un tricou albastru cu un fluturas roz cu verde pe el. Im picioare mi-am luat niste balerini negri apoi m-am dus in bucatarie sa servesc micul dejun. Acolo o zaresc pe mama, facand ceva de mancare, si pe tata citind ziarul linistit. Ma duc la mama, o sarut dulce pe obraz dupa care ii spun:
- Buna dimineata, mama! Ce faci ? Cand ati ajuns aseara ? Nici nu v-am auzit.
- Buna, draga mea, cum ai dormit ? Noi am ajuns in jurul orei 23:00. Am incercat sa facem cat mai putin zgomot pentru a nu te treziu.imi spune ea zambind. Poftim! zice dandu-mi doua farfuri in care era mancare.
Ii dau farfuria tatei apoi imi mananc repede portia si ies pe usa spunand un simplu "Pa!", nu inainte de a-mi lua ghiozdanul. Alergam nerabdatoare spre scoala, gandindu-ma oare cu cine voi sta anul acesta in banca. Ajung in fata scolii, intru si imi caut cu privirea prietenii. I i vad langa un copac pe toti. Alerg pana la ei si le spun:
- Buna, ce faceti ? Ce ati facut in vacanta de vara ? Mi-a foast asa de dor de voi! apoi ii imbratisez pe toti.
- Sakura! Ce mai face ? Ce dor mi-a fost de tine! imi spun Hinata imbratisandu-ma. Hinata este o fata cu parul la fel de lung ca al meu, negru, cu ochii de o culoare lila deschis, foarte rebela, amuzanta si prietenoasa. Ei ii placea foarte mult de Naruto, ma intreb daca il mai place. Dar deodata el o ia de mana si o saruta. Toti ramanem uimiti. Naruto era un baiat blond, cu ochii albastrii ca cerul senin, cam hiperactiv, glumet, amuzant si foarte de treaba. Era cel mai bun prieten al meu.
- Hey...sa inteleg ca voi doi sunteti impreuna ? Mai sunt si alte cupluri noi pe aici ? spun eu cu un zambet smecher pe fata.
- Pai...ei bine, da. Eu cu Naruto, TenTen cu Neji si Temari cu Shikamaru. zice Hinata ranjind.
- Wow. Deci...eu sunt singura care nu are prieten. spun eu usor surprinsa.
- Tu...si Sasuke! spune Naruto cu un zambet pervers pe fata. Voi doi va potriviti.
- Da, cum sa nu...ai vrea tu...termina! zicem si eu si Sasuke simultan.
Se aude clopotelul. Pff...deja devenea amuzanta discutia. Dar era un lucru bun, voi aflat cu cine voi sta in banca. Dirigintele nostru, Kakashi Hatake, vrea sa ne puna fata-baiat anul acesta ceea ce ma face curioasa. Ajungem in clasa.Ramanem cu totii uimiti de faptul ca el era deja in cloasa, de obicei intarzie jumatate de ora. A inceput sa ne aseze in banci. Pe mine m-a pus cu Naruto, iar pe Hinata cu Sasuke, ceea ce o deranja putin, iar eu, pentru a fi o prietena buna, i-am propus lui Naruto sa faca schimb de locuri cu Sasuke. El prima data se gandea ca eu as vrea sa stau cu Sasuke dar i-am zis ca Hinata vrea sa stea cu el. Era fericit.
In acea zi nu am facut decat 2 ore de dirigentie dupa care ne-a lasat sa placam acasa. Kakashi ne-a spus ca azi la ora 19:00 va fi Balul De Deschidere A Scolii.Eu si prietenii mei mei ne indreptam spre iesire cand deodata...

Va las in suspans:): Sper ca v-a placut, astept commuri.
Va rog sa ma scuzati pentru eventualele greseli.

Ja ne!kisskisskiss


  Love,music and you... J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Love,music and you... Empty
MesajSubiect: Re: Love,music and you...   Love,music and you... I_icon19Mar 15 Mar 2011, 23:56

Buna scumpo !
PAi in primul rand , nu stiu de ce dar la mine se vede scris in partea dreapta , 17 cm . Restu`, in partea stanga, gol. Trecand peste aceasta problema .. FIc-ul
Ideea - Imi place
Descriere - Este dar nu foarte multa. Trebuia sa descrii mai mult sentimentele
Actiunea- Mi s-a parut un pic cam grabita
Dialogul - Cam sec dupa parerea mea.
Naratiunea- E buna
Am vazut cateva greseli de tastare ..
PAi, in general imi place. Nu mi-a placut asezarea in pagina. Nu cred ca este vina ta sau poate este asa numai la mine .. un mister
Tinand cont ca este primul fic si ai 12 ani ... este destul de bine. Felicitari :*
Sper ca pe viitor sa fii si mai buna
Pupici


Love,music and you... Favim.com-2489

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”
Sus In jos
Vad Vad sunete Aud culori
Academy Student
Academy Student
Vad Vad sunete Aud culori

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : P3 La pC ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 40
Puncte : 46
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : poi mai nik :p
Stare de spirit Stare de spirit : Extrem de ferikita

Love,music and you... Empty
MesajSubiect: Re: Love,music and you...   Love,music and you... I_icon19Mier 16 Mar 2011, 17:24

Hai cu next-ul mai repede.
Ca imi place mult!


Faptele tale mi-au omorat zambetul,
Acum stau si plang caci mi-ai otravit sufletul.
Ai distrus un vis frumos si-acum
Iti pare rau ...dar la ce folos ??
cE a fost , a fost !

De ce ma ranesti cu vorbe reci ?
Ma minti,ma alinti,apoi imi spui ca pleci,
Nu-ti pasa pentru ca stii ca ale mele bratze te vor primi oricand,
Insa nu te juca cu dragostea ca s-ar putea sa inchei jocul plangand !

La poarta inimii cand mi-ai batut,
Eu ti-am deschis cu un sarut.
Si-o-nchind acum in urma ta,
Pentru ca nu mai esti iubirea mea !

in love in love in love
Sus In jos
http://ladysakurauchiha.sunphoto.ro
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Love,music and you... J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Love,music and you... Empty
MesajSubiect: Re: Love,music and you...   Love,music and you... I_icon19Mier 16 Mar 2011, 17:47

fooarte frumos
next plz happy2


Love,music and you... Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Love,music and you... 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Love,music and you... Taemin_Stamp_by_eiyuutanLove,music and you... Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Love,music and you... Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Love,music and you... J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Love,music and you... Empty
MesajSubiect: Re: Love,music and you...   Love,music and you... I_icon19Mier 16 Mar 2011, 17:51

Buna, draga happy2 Hmm, abea acum am vazut acest fic, sa vedem:

Pentru primul fic trebuie sa recunosc ca e destul de bine.
Ca si idee deocamdata nu ma pot pronunta. Pana acum nu este ceva iesit din comun, ci dimpotriva, este foarte comuna. Sper ca pe parcurs sa o dezvolti cat mai mult.
Si prin "sa o dezvolti mai mult" ma refer sa incerci sa faci ceva cat mai original.

Descriere ai. Asta ma bucura. Este banala, dar este. Ai descris niste lucruri comune. La inceput i-ai facut CV-ul Sakurei si dupa ne-ai zis cum arata casa...plictisitor. Axeaza-te mai mult pe sentimente, trairi, imprejurimi. Sa descrii imprejurimile nu inseamna neaparat sa spui ceva gen: era o masa langa dulap pe care era un telefon negru ce avea un breloc rosu, ci sa incerci sa le legi de actiune ca sa spun asa. Sa fie o descriere cat mai ampla...

Dialogul este sec. Atunci cand lumea iti spune ca un dialog este sec nu trebuie sa pui tot ce ai vrea sa zici in acel dialog dintr-o data ("Buna, ce faceti ? Ce ati facut in vacanta de vara ? Mi-a foast asa de dor de voi!") ci conteaza esenta. Chestiile banale adauga-le in descriere si cand nu mai poti face asta, abea atunci incepe cu dialog. Sper ca intelegi ce vreau sa zic.

Greseli de ortografie ai. Nimic semnificativ, dar ai. Citeste capitolul cu atentie inainte sa il postezi.

Actiunea nu pot sa spun ca este grabita pentru ca nu prea ai actiune. Este putin cam ciudat. Nu am mai auzit om care sa fie timid, tupeist, rebel, plangacios, aerian in acelasi timp. Se bat cap in cap lucrurile astea.

In rest nu mai am ce sa spun. Sincer sper ca nu te-a suparat acest comentariu. Eu nu am intentia sa te supar ci vreau sa te ajut sa te perfectionezi.
Spor la scris on continuare. Te pup kiss


Love,music and you... Hag
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand


Desert Rose


Ultima editare efectuata de catre Crystal in Mier 27 Apr 2011, 19:18, editata de 1 ori
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Love,music and you... Empty
MesajSubiect: Re: Love,music and you...   Love,music and you... I_icon19Mier 16 Mar 2011, 18:13

Crystal a scris:
Buna, draga Love,music and you... 384738 Hmm, abea acum am vazut acest fic, sa vedem:
Pentru primul fic trebuie sa recunosc ca e destul de bine.
Ca si idee deocamdata nu ma pot pronunta. Pana acum nu este ceva iesit din comun, ci dimpotriva, este foarte comuna. Sper ca pe parcurs sa o dezvolti cat mai mult.
Si prin "sa o dezvolti mai mult" ma refer sa incerci sa faci ceva cat mai original.
Descriere ai. Asta ma bucura. Este banala, dar este. Ai descris niste lucruri comune. La inceput i-ai facut CV-ul Sakurei si dupa ne-ai zis cum arata casa...plictisitor. Axeaza-te mai mult pe sentimente, trairi, imprejurimi. Sa descrii imprejurimile nu inseamna neaparat sa spui ceva gen: era o masa langa dulap pe care era un telefon negru ce avea un breloc rosu, ci sa incerci sa le legi de actiune ca sa spun asa. Sa fie o descriere cat mai ampla...
Dialogul este sec. Atunci cand lumea iti spune ca un dialog este sec nu trebuie sa pui tot ce ai vrea sa zici in acel dialog dintr-o data ("Buna, ce faceti ? Ce ati facut in vacanta de vara ? Mi-a foast asa de dor de voi!") ci conteaza esenta. Chestiile banale adauga-le in descriere si cand nu mai poti face asta, abea atunci incepe cu dialog. Sper ca intelegi ce vreau sa zic.
Greseli de ortografie ai. Nimic semnificativ, dar ai. Citeste capitolul cu atentie inainte sa il postezi.
Actiunea nu pot sa spun ca este grabita pentru ca nu prea ai actiune. Este putin cam ciudat. Nu am mai auzit om care sa fie timid, tupeist, rebel, plangacios, aerian in acelasi timp. Se bat cap in cap lucrurile astea.
In rest nu mai am ce sa spun. Sincer sper ca nu te-a suparat acest comentariu. Eu nu am intentia sa te supar ci vreau sa te ajut sa te perfectionezi.
Spor la scris on continuare. Te pup Love,music and you... 208323

Nu m-am suparat. Si...dap stiu ca foarte ciudat ca un om sa fie si timid si tupeis si plangacios si aerian in acelasi timp....dar intr-un fel am incercat sa o prezint pe Sakura dupa caracterul meu....nu mi-a iesit perfect dar nah...pe viitor voi incerca sa il fac din ce in ce mai bine.

P.S: Cred ca nextu il voi pune ori in seara asta, ori maine sau cel tarziu vineri...dar voi incerca sa-l termin si sa-l pun in seara asta.
Va pup kiss


  Love,music and you... J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Love,music and you... Empty
MesajSubiect: Re: Love,music and you...   Love,music and you... I_icon19Mier 16 Mar 2011, 22:24

Pai buna in primul rand. Ma bucur ca ai si tu un fic.
Nu as mai avea ce comenta deoarece Crystal a spus cam tot ce era de zis iar eu as spune acelasi lucru.
Straduieste-te mai mult la urmatorul capitol. Sper sa-ti iasa mai bine.
Spor la scris si mult noroc in continuare!


Love,music and you... Sakura10e
|¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯|×ღ×|¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯|
Cortina uitarii nu va cadea niciodata
Peste minunatul decor
Al prieteniei sincere
Chiar daca scena a luat sfarsit!

|__________|×ღ×|__________|
Sus In jos
Ayla
Genin
Genin
Ayla

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Mangalia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 226
Puncte : 259
Reputatie Reputatie : 14

Love,music and you... Empty
MesajSubiect: Re: Love,music and you...   Love,music and you... I_icon19Sam 19 Mar 2011, 20:51

[b]nextuuuuuuuuuuuuuuu


Love,music and you... Z501bc4e477b8c
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Love,music and you... Empty
MesajSubiect: Re: Love,music and you...   Love,music and you... I_icon19Mier 23 Mar 2011, 23:19

Multumesc pentru commuri si ma bucur ca va place. Am venit cu nextu si sper sa va placa, va urez: Lectura Placuta!

Capitolul 2: Balul(part. 1)

Eu si prietenii mei ne indreptam spre iesire cand deodata imi vine o idee. I-am intrebat pe toti daca vor sa mergem la un suc sau prin parc, iar pe fete daca vor sa mergem la cumparaturi pentru a ne lua niste rochii dragute pentru diseara. Au acceptat cu totii, asa ca am decis ca ne vom lua cate un suc de fructe si vom merge in parc.
Afara era atat de frumos, parca ar fi fost o zi de vara. Eu ma uitam la cer zambind. Eram atat de fericita ca petreceam timpul cu prietenii mei. Pe drum am povestit fiecare ce am facut in vacanta de vara. Eu ma simteam intr-un fel stanjenita deoarece nu aveam ce povesti, eu doar ma intalnisem de cateva ori cu fetele si scrisesem cateva cantece, am stat aproape numai in casa...ma rog si m-am mai plimbat prin parc. Am ajuns la un magazin din aproprierea parcului, de unde ne-am luat sucuri, apoi ne-am dus in parc. In parc am dat cateva tururi, am vorbit, am facut glume, am ras, ne-am dat in leagane si multe alte chestii distractive. Am stat vreo trei ore, cred ca acum era 12:30. Ce repede a trecut timpul, parca doar ce plecasem de la scoala. Fiecare s-a indreptat spre casa lui. Eu mergeam pe drum cu Neji si Sasuke, deoarece Neji statea cu cateva blocuri mai departe de mine, iar Sasuke am aflat ca statea in bloc cu mine, la acelasi etaj cu mine, mai exact la usa din fata mea. Ce ciudat, adica pe bune acum, cum de nu am observat nicioadata asta ? Sau... de ce nu ne-am intalnit niciodata pe acolo ?
In zece minute am ajuns in fata blocului unde mi-am luat la revedere de la Neji si am intrat in bloc. Sasuke o luase in fata mea, iar eu ma uitam ca la un extraterestru la el, nu stiu exact de ce, dar o faceam. Mi-am scuturat usor capul apoi am urcat scarile si am descuiat usa. Inainte de a intra in casa m-am mai uitat o data la Sasuke care imi spusese un simplu "pa", dupa care intru. Eram din nou singura, dar de data asta nu-mi mai pasa, deoarece peste o ora ma voi intalni cu fetele la mall. Ma descalt si ma duc repede spre marea mea garderoba sa-mi aleg hainele cu care sa merg. Dupa vreo cinci minute de holbat la gramada de haine, m-am hotarat sa-mi iau un tricou albastru pe care scria "ït's a crazy world" cu sclipici, niste blugi albi si niste botine albastre. Mi le pun pe pat si ma duc sa fac o baie calda. Stau cam douzeci de minute in cada dupa care imi amintesc ca trebuie sa ma pregatesc. Ies rapid si ma duc in camera sa ma imbrac. Dupa ce ma imbrac imi iau niste accesorii: pe mana dreapta mi-am pus mai multe bratari colorate, iar pe cea stanga o bratara mare albastra si la gat mi-am luat un lantisor cu un fluturas tot albastru, iar parul mi l-am lasat liber punandu-mi o bentita albastra. Mi-am luat o geaca alba de blugi si o gentuta alba mai mica si am alergat spre mall, vazand ca sunt in intarziere.
Cand am ajuns acolo am observat ca fetele ma asteptau de cateva minute. M-am scuzat ca am intarziat apoi am inceput sa colindam magazinele. Peste aproximativ trei ore am gasit toate cate o rochie. Temari si-a luat o rochie destul de scurta, fara bretele, rosie, cu o pamblica neagra si niste pantofi negri cu toc de 10 cm. Hinata si-a luat o rochie pana la genunchi, albastru inchis iar jos alba, care avea sub sani o curea alba cu o fundita de aceiasi culoare pe ea si o pereche de pantofi de aceiasi culoare cu rochia. TenTen isi cumparase o rachita alba spre roz, pana la genunchi, cu o pamblica sub sani si mult sclipici in partea de sus, iar in picioare isi luase niste sandalute de aceiasi culoare cu rochia, cu toc de 7 cm. Ei bine, sa va zic si despre rochia mea. Eu mi-am luat o rochie scurta, crem, mulata pe corp si cu cateva volanase in partea de jos si niste sandale cu toc cui de 5 cm., de aceiasi culoare cu rochia.
Dupa ce ne-am mai plimat putin prin mall si ne-am mai cumparat si cateva accesorii, ne-am hotarat sa mergem sa mancam o pizza. Eram atat de fericita azi, pentru ca, dupa atata timp in care am stat singura, pot sa petrec si eu timpul cu prietenii. Cand ma aflam langa ei, totul era din nou bine. Simteam ca totul are viata, ca in sfarsit traiesc cu adevarat si ca nu se poate nimic rau. Fiind atat de afundata in fericire, nici nu mi-am dat seama ca am ajuns la restaurant, si se pare ca fetele au comandat deja. Ele stiau exact ce vroiam, nu mai trebuia sa ma intrebe. In scurt timp a venit chelnerita cu o tava pe care se aflau sucurile si tacamurile. Pana a venit pizza noi am mai vorbit despre baieti, asa am aflat cum s-a cuplat fiecare cu cate un baiat. Interesante povesti. Se pare ca subiectul asta deja devine enervant. Nu-mi vine sa cred ce zice si Hinata, ca cica eu m-as potrivi cu acel Sasuke, da, vezi sa nu. Oh, minunat, acum o aproba si restul fetelor. Nici macar nu stiu prea multe despre el, dar ma rog. Te rog Doamne, sa vina mai repede mancarea ca ma doare capul deja. Peste zece minute se pare ca a venit si mancarea. Ce bine! Eram moarta de foame! Dupa ce am mancat am mai stat vreo douazeci de minute prin mall, apoi am hotarat ca voi merge acasa sa ma pregatesc. Fetele insa, au mai ramas putin.
Pe drum mergeam incet, admirand natura. Nu ma grabeam deloc, deoarece mai aveam aproape doua ore pana la inceperea balului. Dar stai! Eu nu am partener! Cu cine voi dansa ? Off... pai cred ca voi gasi eu pe cineva acolo, nu poate fi chiar atat de greu. In fine, vad eu ce fac. Imi continui drumul uitandu-ma pierduta la cer. Drumul meu nefiind atat de lung, am ajuns acasa in zece minute. Deschid usa si vad...
Wow! Nu-mi vine sa cred! Mama e acasa! Nu am mai vazut-o demult la ora asta acasa dar ma bucur sa o vad acum. Ma duc sa o iau in brate apoi o intreb de ce este acasa. Ea mi-a zis ca nu mai avea nici o operatie azi, asa ca s-a hotarat sa mai stea si cu mine putin. Am zambit scurt. Timp de jumatate de ora am tot vorbit si i-am zis cat de frumoasa a fost ziua de azi. Cand am constatat ca mai este doar o ora jumate pana la bal i-am spus ca ma duc sa ma pregatesc si am fugit repede in camera mea.
M-am repezit spre baie pentru a face o baie calda. Am dat drumul la apa, iar in apa am pus tot felul de spumanturi, saruri, parfumuri si petale de trandafiri. Pana s-a umplut cada a durat cam zece minute, in care eu mi-am pregatit hainele, geanta si accesoriile. Am intrat in apa calda, tresarind la prima atingere. Era atat de bine, ma simteam ca in paradis, iar mirosul magnific iti imbata nasul. Am inchis ochii si in scurt timp am adormit. Dormeam atat de bine in apa aceea incat nici nu mi-am dat seama cat timp a trecut. Parul meu roz se afunda din ce in ce mai mult printre petale si spuma. Era deja ora 18:21 iar eu inca dormeam in apa calda.
Peste inca zece minute vine mama. Striga la mine, vazand ca nu sunt in camera si ca hainele sunt inca pe pat. Dintr-o data ma trezesc dand cu capul de cada. Off...Sakura... asa iti trebuie daca adormi in cada! Durea atat de tare incat credeam ca mi-am sparte capul. Bine, poate ca deja exagereaz, dar nu am timp de vaitat. Ies rapid din cada, de data asta avand grija sa nu mai cad din nou. Ma opresc in fata oglinzii observand ca parul meu este ud. Iau repede feohnul si imi usuc parul, apoi ma duc repede sa ma imbrac. Ma imbrac rapid dupa care ma duc inapoi in baie sa-mi fac parul si sa ma machez. Imi dau cu putin rimel la ochi si putin luci de buze. Imi pieptan frumos parul si ma gandesc sa-l las liber, lasand buclele mele roz la vedere. In numai un sfert de ora eram gata. Minune! Imi iau pe mine un bolero alb si plec. Iau taxiul, fiind deja fara cinci. In trei minute ajung si respir usurata ca nu am intarziat. Urasc sa intarzii!
Acolo era aproape toata lumea, iar toti aratau minunat. Se auzea muzica. Off... ce melodii nasoale, bine ca mi-am adus iPod-ul! Cand intru imi vad prietenii stand langa o masa plina de dulciuri si, bineinteles, pe Naruto infulecand ca si cum nu ar mai fi mancat de o saptamana. Ma indrept spre ei si o vad pe Hinata venind spre mine si zicandu-mi:
- Sakura, ce s-a intamplat ? Credeam ca nu mai vii!
- Mda, stiu, am cam intarziat, nu ? Ma rog... o sa-ti explic eu mai tarziu de ce. Acum te rog sa ma scuzi un pic, revin in cateva minute, promit! spun eu repede dupa care ma intrept spre DJ-ul care tocmai vroia sa schimbe melodia. Ii dau iPod-ul pregatit cu un playlist foatre, foatre lung, cu melodii super misto, printre care si preferatele mele, unele rock.
Dupa ce ii inmanez iPod-ul ma intorc la prietenii mei spunandu-le sa mergem sa dansam, insa Hinata zeci:
- Sakura, dar tu nu ai... dar nu apuca sa termine, deoarece Naruto o ia pe ringul de dans.
- ... partener. zic eu doar pentru mine, oarecum dezamagita.
Totusi, cineva era in spatele meu, la doar cateva centimetrii de mine, care m-a auzit si imi spune, facandu-ma sa tresar:
- Acum ai! si ma duce pe ringul de dans.
Cand ma intorc si vad cineeste defapt acel cineva raman socata. Wow! Nu-mi vine sa cred! Acel baiat este chiar....

Bine, pai, cam atat pentru azi. Sper sa va placa si astept commuri.
Bye kiss kiss kiss
Sus In jos
Tranka:d
Academy Student
Academy Student
avatar

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4
Puncte : 4
Reputatie Reputatie : 0

Love,music and you... Empty
MesajSubiect: Re: Love,music and you...   Love,music and you... I_icon19Mar 19 Apr 2011, 22:21

deci termina de scris ce te bat cu scandura de la pat....ce sa zic in mare imi place am in schimb niste remarci : dc ai tu cele mai mici tocuri? sh sa stii cai zice luciu nu luci de buze:P
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Love,music and you... Asss10Love,music and you... J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Love,music and you... Empty
MesajSubiect: Re: Love,music and you...   Love,music and you... I_icon19Mier 20 Apr 2011, 08:24

I am waiting... still waiting... and bum! I got... NOTHING!!! Pai cum mai, de ce nu ai mai pus nextul? Vezi ca te pap daca nu scri ceva mai repede. Si nu-ti mai dau nici pupici... kiss in love kiss


Love,music and you... Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
dydi
Genin
Genin
dydi

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 79
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Stat pe net
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Love,music and you... Empty
MesajSubiect: Re: Love,music and you...   Love,music and you... I_icon19Joi 21 Apr 2011, 13:47

woow!Acel baiat o fi sasuke?Eu sincer asa cred!
Next pls!!


Moartea nu e trista.Trist e ca multi oameni nu traiesc cu adevarat
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Love,music and you... Empty
MesajSubiect: Re: Love,music and you...   Love,music and you... I_icon19Vin 22 Apr 2011, 00:06

Nextul vine maine, promit.
Sh nu garantez ca este Sasuke, mai trebuie sa asteptati pana maine ca sa vedeti heh


  Love,music and you... J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Love,music and you... Empty
MesajSubiect: Re: Love,music and you...   Love,music and you... I_icon19Vin 22 Apr 2011, 16:27

Hey lume, imi cer mii de scuze pentru ca am intarziat atata cu capitolul, promit ca nu se va mai repeta. Capitolul acesta nu este prea reusit, dar tocmai de la urmatorul capitol stiu, cu adevarat, ce sa scriu, acum nu prea am avut inspiratie. Sper totusi sa va placa, astept pareri, critici cat mai dure si cat mai multe commuri. Lectura Placuta!

Capitolul 2: Balul ( part 2):

Wow! Nu-mi vine sac red! Acel baiat este chiar Sai, fratele lui Sasuke, cel mai popular baiat din scoala?! Nu pot sa cred ca, chiar el vrea sa danseze cu mine! Raman cu gura cascata. Incerc sa schitez un zambet, sa zic ceva, sa ma misc si eu, dar nu pot. Pur si simplu corpul meu nu interactiona, parca inghetasem acolo. El zambeste atat de frumos, de fermecator, incat ma face sa lesin. Ochii lui, de culoarea cenusii, erau atinti asupra mea. Eu il priveam intens in ochi, sorbindu-l din priviri, cu greu ma mai tineam pe picioare. Se apropie incet de mine, lipindu-si corpul de al meu. Melodia se schimba in una de tango. Zambesc smecher, apoi imi dau parul pe spate si ma uit din nou in ochii lui plini de iubire, caldura si bunatate. Prin acei ochi abisali si seducatori, citeam tot despre el, era ca o carte deschisa, special pentru mine. Ringul s-a eliberat treptat, dar totusi rapid, acum, aflandu-ne doar noi acolo. Mi-am departat putin corpul de al sau si am inceput sa dansam. Toti ne priveau intens, uimiti si parca fermecati de miscarile incredibile pe care le imbinam armonios cu melodia. Ma simteam minunat. Parca era o scena desprinsa din basm. Lumina devenea din ce in ce mai slaba cu fiecare minut ce trecea. Era incredibil. Facem multe miscari complicate, atat eu, cat si el. Eu, una, facusem dans timp de cinci ani, dar el, parca dansa mai bine decat mine. Fiecare moment care trecea era mai intens, mai sensual, mai patrunzator. Dar aceasta fantezie nu dura mult, deoarece in scurt timp, melodia lua sfarsit, iar noi eram intampinati in mii si mii de aplauze. Ma simteam apreciata si puternica. Noi eram inca lipiti unul de corpul celuilalt si se parea ca nici unul nu voia sa se termine acest moment extraordinar, nimeni nu indraznea sa ne desparta. Era pur si simplu magic. Nici macar o secunda nu am incetat sa ne privim in ochi sau sa clipim. Ii simteam respiratia calda pe chipul meu angelic. Puritatea ce se vedea in ochii lui minunati ma facea sa ma simt cu adevarat apreciata, admirata, sa ma simt ca si cum exist pentru cineva. Imi trec degetele prin parul sau scrut, negru si ciufulit, iar apoi imi vine in minte ideea de a-l saruta. Imi era mult prea frica, de fapt mult prea rusine, sa face u asta. Nu aveam nici o idée daca ii placea de mine sau nu. Totusi, mi-am luat inima in dinti si m-am apropiat mai mult cu buzele de ale sale, acum fiind o distanta milimetrica intre noi. Dar fericirea imi este intrerupta de insasi iubita lui Sai care vine si il saruta pasional, probabil numai ca sa-mi faca mie in ciuda. Acea faza mi-a dat o senzatie de greata in stomac. Ne-am indepartat usor unul de altul, el inca uitandu-se la mine. In tot acest timp cat am fost fata in fata cu el, nici macar un cuvant nu i-am spus. Ce fraiera pot fi! Plec de langa el, putin iritata, acum indrepandu-ma spre gradina.

Pasesc incet afara. Afara era placut. Vantul nu batea absolut de loc. Era putin racoare, dar nu prea se observa. Imi ridic privirea spre cerul plin de stele, frumoase, foarte stralucitoare. Luna lumina si ea, mandra, pamantul, incat ma fermeca. Era o seara magica. Dintr-o data, imi vine un chef nebun de a asculta muzica, dar constat ca iPod-ul meu este la DJ. Oftez adanc, zgomostos si putin plictisita, dupa care ma uit din nou la cerul mirific. Am stat asa, acolo, pe terasa, timp de doua ore, nefacand absolut nimic. Probabil in tot acest timp prietenii m-au cautat ca disperatii prin acea sala imensa de bal. In spatele meu se aud pasi. Ma intreb cine este. Cu multa lene, ma intorc sa vad cine este. Este Sasuke. Ce cauta el aici? Nu prea am chef de vorba, dar totusi, sunt curioasa si il intreb
- Ce faci tu aici? Dar el nu zice nimic. Se uita la mine, parca vrand sa puna aceiasi intrebare, dar eu dintr-o singura privire, mai amemintatoare, il oblig sa spuna. Acum ne vorbeam prin priviri si chiar ne intelegeam. Incep sa chicotesc incet, dupa care imi reiau privirea patrunzatoare, care cersea un raspuns la intrebarea ce tocmai i-am pus-o. El cedeaza si spune, oftand:
- Eu… pai, te cautam. Eram gata-gata sa-l intreb de ce, dar el imi zice inainte. Hinata si Ino, se intreaba, cu disperare, pe unde ai fugit, de vreo ora. Cred ca ar fi cazul sa te duci sis a vezi ce vor. Tu nu esti de accord cu mine? Eu ii arat o privire dezaprobatoare, dupa care ii zic ca nu am chef si ca, daca nu are nimic de facut aici, poate sa plece, pentru ca eu nu am absolut nimic impotriva. El se impotriveste si imi marturiseste ca vrea sa admire cerul. El dau din umeri, in semn ca nu-mi pasa si ii spun ca face ce vrea. Am mai stat aproximativ doua ore acolo, dupa care m-am dus sa-mi iau iPod-ul si sa plec acasa. Prietenii meu erau de accord cu mine si au zis ca vor face la fel. Sasuke a venit si el, cu noi. Pe drum, nimeni nu a zis nimic, a fost liniste. O linste asurzitoare, care pe mine ma deranja enorm. Intr-un sfert de ora eram in fata blocului, pregatita sa sun la interfon, deoarece imi uitasem cheile acasa. Mi-am luat la revedere de la ceilalti si am sunat. Din fericire, pentru mine, mama era acasa. Ofetez usurata, dupa care intru rapid in bloc, in urma mea fiind, bineinteles, Sasuke. Ii spun lui Sasuke un simplu “Pa!”, apoi intru obosita in apartament. Imi salut parintii, le spun cat de obosita sunt, ceea ce este adevarat, chiar eram obosita, si le spun ca ma duc sa ma culc, nu inainte de a le da un sarut de noapte buna.

Pasesc in camera mea, ma dezbrac fara nici un chef si ma bag in pat. Imi setez alarma de la telefon, dau drumul la muzica si ma culc. In mai putin de cateva minute adorm.

In acea noapte nu am avut nici un vis, ce ciudat, eu de fiecare data am macar un vis, dar asta e. Noaptea a trecut totusi foarte repede, iar alarma stridenta de la telefonul meu rasuna in toata incaperea. Eram obligate sa ma trezesc, dar aveam o lene in mine, bine, nu este de mirare, avand in vedere ca aseara m-am culcat la ora doisprezece noaptea. Ma ridic lenes din pat, imi fac rapid patul si ma indrept spre geam. Deschid geamul si scot un pic capul, ca sa vad cat de frig este. Era placut, chiar daca mai batea vantul putin. Iau o gura mare de are curat, apoi ma duc la baie pentru a-mi face siesta. Nu stau foarte mult, aproximativ zece minute, dupa care ma indrept spre marele meu dressing, sa-mi aleg un tricou sis a-mi iau uniforma.

Ma imbrac cu un tricou verde, cu inimioare galbene, imi pun camasa alba si cravata, niste blugi verzi, iar in picioare imi iau o pereche de adidasi albi de la Puma. Nu am avut chef sa iau micul dejul, iar mama nu era acasa si tata inca dormea, asa ca am plecat grabita spre scoala.

In zece minute am ajuns, deoarece am mers destul de repede, aproape ca am alergat, dar asta e, asa merg eu, mai repede. M-am dus in clasa si m-am asezat in banca. Nu erau prea multi la ora asta la scoala, dar in scurt timp, au ajuns si prietenele mele, Ino, Hinata si Temari. Am mai vorbit noi putin despre diferite subiecte, apoi s-a sunat. Prima ora aveam dirigentia si il asteptam pe dirig “in liniste”. Cred ca se auzea si pana la cancelarie cum urlam, dar asa suntem noi, mai vorbareti si foarte galagiosi. Kakashi a intarziat cam sapte minute, iar cand a intrat s-a cam infuriate, deoarece m-a gasit pe mine stand cu Sasuke, nu cu Naruto. Din aceasta cauza, i-a venit lui cheful, sa ne mute din nou in banci. Eu eram prima. M-a mutat in a doua banca de la perete, impreuna cu…


Bineinteles ca eu trebuia sa va las iar in suspans, dar maine aduc next. Astept multe commuri.

P.S: Va rog frumos sa ma scuzati pentru ca este atat de scurt, dar cum am mai spun, nu am avut nici o idee ce sa scriu.
Sus In jos
dydi
Genin
Genin
dydi

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 79
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Stat pe net
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Love,music and you... Empty
MesajSubiect: Re: Love,music and you...   Love,music and you... I_icon19Mier 27 Apr 2011, 19:17

Cu?Cu cine a mutat-o?


Moartea nu e trista.Trist e ca multi oameni nu traiesc cu adevarat
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Love,music and you... Empty
MesajSubiect: Re: Love,music and you...   Love,music and you... I_icon19Dum 01 Mai 2011, 19:30

Nu este prea lung, nici prea reusit si cred ca am cam grabit actiunea si nu am descris cam de loc sentimentele. Promit ca de data viitoare va fii luuung si interesant. Tocmai de la urmatorul capitol incepe cu adevarat actiunea. Oricum, sper sa va placa si acest capitol. Lectura Placuta!!!

Capitolul 3: Schimbari


M-a mutat in a doua banca de la perete, impreuna cu Shino?! Eram pur si simplu socata! Nu, nu nu! Asta trebuie sa fie o gluma, adica eu nu pot sa stau cu el! Shino este cel mai ciudat baiat din cprin felul lui de a fi. Unul dintre chestiile cele mai ciudate este faptul ca isi ia in fiecare zi mai multe sandwich-uri la el, mananca aproape unul in fiecare pauza, apoi in pune sub scaun si in mijloc orei se gandeste sa mai rupa o bucatica din el si sa o manance, fara sa-i pese de nimic altceva. Pana acum el a astat singur, deoarece nimeni nu il suporta si il considera anormal, nici nu am idée cum va fi sa stau eu cu el. In stomac simteam o senzatie de greata, probabil din cauza ca mi-am imaginat acea faza. Yuck! Off, fiecare persoana a cazut in banca cu cine nu vroia. Nefiind prea multi baieti de treaba in clasa, fiecarei fete in venea rau cand auzea cu cine trebuie sa stea si mai era inca o problema. Nefiind un infinit de banci in fata, iar toti vroiam in fata, cei care eram in spate faceau o mica criza de isterie. Dupa acea ora ingrozitoare de schimbari in banca, am mers afara. Acolo erau Hinata si Naruto, care, ma uimeau, deoarece se certau. Peste cateva minute de urlete si injuraturi, am stability sa se desparta. Eu facusem niste ochi mari, plini de uimire si confuzie. Hinata vine la mine si imi explica de ce s-au despartit, iar eu aflu de la ea ca nu se mai placeau si ca Naruto era atras de o fata de la el din carier, Iulia, din cate am inteles. Oftez plictisita, fdupa care ma duc pana la baie. In scurt timp se suna, iar toti elevi erau in banci, de data asta facand liniste. Ce ciudat. Era o liniste imposibil de suportat. Era ora de engleza, iar profa nu a venit toata ora. Spre marea mea uimire, nimeni nu a zis absolut nimic. Au mai urmat inca trei ore plictisitioare, in care ni s-a predat, de franceza, romana si matematica. Pff, ce mai zi. Era sa adorm pe banca. Ma intreb ce a avut toata lumea de nu a zis nimic, adica, dimineata era o galagie infernala si dupa… nimic. Foarte, foarte ciudat.

Timpul trecea, totul se schimba. Fiecare zi devenea din ce in ce mai plictisitoare si monotona. Timp de doua saptamani am stat cu Shino in banca, paisprezece zile de cosmar, dupa care dirigul m-a mutat din nou cu Naruto. Cu bunul meu prieten Naruto am stat aproape o luna in banca. In acest timp eu am inceput sa recunosc ca plac pe cineva, pe Gara, am incercat sa ma mint singura ca nu-l mai plac. Mi-a mai placut de el si anul trecut, aproape jumatate de an, dar dupa un timp am vrut sa-l uit. Nu ar fi ca si cum l-as iubi, deoarece nici nu aveam idée cu este acest sentiment. Nici macar nu stiam de ce il plac. Era nesimtit, cam prostut, urat si era mai scund decat mine, nu vedeam nimic care sa imi placa la el, dar mie totusi imi placea.

Este vineri. Astazi avem tehnologie, cu Kakashi si probabil ne va muta iar in banci. Ma intreb cu cine voi sta in banca. Ziua de azi a incepu ca de obicei, m-am treziu cu greu, mi-am facut siesta, am mers pe jos la scoala, m-am intalnit cu colegii pe drum si au inceput orele. Primele doua ore de mate au fost mai bune decat de obicei, nu m-a scos la tabla. La geografie am scris vreo trei pagini despre Europa Nordica, apoi am avut sport. La sport a fost o plictiseala totala, nimic nou. Acum este pauza. Urmeaza ora de tehnologie si mutarile in banci. Sper ca voi ramane in banca cu Naruto. S-a sunat. Kakashi intarzie, nimic neobisnuit. In vreo zece minute apare si dirigul. Ne salute, apoi ne zice ca o sa facem niste schimbari prin clasa, printer care si niste mutari in banci. Dupa aproximativ jumatate de ora imi spune simmie cu cine ma va muta. Doamne fereste! Asta nu se poate! Este ingrozitor! M-a pus cu persoana din cel mai negru cosmar al meu, chiar cu…

Nextul il pun vinerea viitoare.
Pupici!!!


  Love,music and you... J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

Love,music and you... Empty
MesajSubiect: Re: Love,music and you...   Love,music and you... I_icon19Dum 01 Mai 2011, 22:23

Buna Alle ,ma numesc Denisa ,dar te rog sa nu imi spui pe nume,poti sa imi spui Gia sau pantera.Ti-am citit ficul ,e suuuuuuuuuper taaaaare. Te rog pune nextu. Si sper ne imprietenim. Te pup dulce ,dulce kiss si spor in continuare la scris. Ceau hi! happy2 thank you


Love,music and you... 22851036290152712179676

`☺️`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i`! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥️
pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®️ce autøмat!`



Sus In jos
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI
Genin
Genin
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in*lumea*mea*cea*minunata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 177
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : orce
Stare de spirit Stare de spirit : binisoooor

Love,music and you... Empty
MesajSubiect: Re: Love,music and you...   Love,music and you... I_icon19Sam 28 Mai 2011, 23:44

deci eu iti iubesc ficul asta lafel ca multe alte ficuri lafel de frummy ca asta
abia astept sa vad cu cine o pune in banca si cred ca ori cu Garaa ori cu Sasuke
abia astept nextu
te ubeeesc si ....te ubeesc


am o poveste si cei ce o aud se indeparteaza de mn,fug de parca as avea un monstru in mine as vrea sa fiu un inger si sa nu mai cutreier strazile pline cu oameni ce nu aud vocile si lacrimile cristaline ale celor ce nu stiu ce este dragostea ca mine
sunt *singura* intr-o lume nebuna
Sus In jos
ѕωєєту«3!
Genin
Genin
ѕωєєту«3!

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Monetan .. Pai .. In Alaska dupa Deidara cu tigaia :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 226
Puncte : 270
Reputatie Reputatie : 29
Hobby-uri Hobby-uri : Cantatu` la chitara bee <3 !!
Stare de spirit Stare de spirit : Super buna Beiibi` :x

Love,music and you... Empty
MesajSubiect: Re: Love,music and you...   Love,music and you... I_icon19Dum 29 Mai 2011, 17:28

Te roooooooooooog
Pune nextul te Implorrr
Ma simt aiurea sa nu'l cyesc crying


Copilashhi : Chris sh Choco:love:
Barbatzel : Suke in love
Matushika: Mela
Mamy : Jessye in love
Taty: Tudorel
Surioare : Melly~>Bluffy~>Muffin' Jordan este al meu ... Andy Six ti'l dau :-" Te iubescc Melii :X Mumoasa mea :X:X Siis :X Jordaaan in love Hachi a meea :X:X :x Care il iubeshte pe Shiki .. Deci daca ii faceti voi ceva lu` Hachiko a mea va omor ! vine shiki sh va bea sangele k paiu` >:)Te iubesc Shibba lx: Malefica^^ Asta e siisu` meu pervers aolo vin in boxeri cu durex =)) Soricelu` meu siisu` care rotaie toot va bat daca ii face`ti cv ! Si iubirea mea RoxYuuKikyo albinutsa mea ❌x care zumzaiee o iubesc in love daca ii faceti ceva va intep cu furca de va fac fundu`strecuratoare >:) !

Nepotsi : denieverlove

Roseta e pe vaal dj
Sus In jos
http://rebeka-sakura.hi5.com
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Love,music and you... Empty
MesajSubiect: Re: Love,music and you...   Love,music and you... I_icon19Joi 02 Iun 2011, 18:07

Vai dragelor, va multumesc pentru commuri si chiar ma bucur ca va place.
Daca tot ma rugati atat de frumos va voi aduce si nextul, dar nu azi, maine seara.
Pana atunci va trebui sa mai asteptati un pic.
Va pup si va iubesc kiss a hug in love


  Love,music and you... J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Love,music and you... Asss10Love,music and you... J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Love,music and you... Empty
MesajSubiect: Re: Love,music and you...   Love,music and you... I_icon19Joi 02 Iun 2011, 18:34

Vai, am uitat sa comentez? Ar trebui sa ma fugaresti cu chiuveta, zau asa... Asa, draga mea, te anunt ca sunt mandra de tine, deoarece ai o descriere extrem de frumoasa. Chiar ma atrage. Tot ce am de comentat la acest capitol este ca are cateva greselute de gramatica, dar dai un edit si se rezolva. Astept cu nerabdare nextul. Pune-te pe tastat ca vin si te pap. Choco te pupaceste dulce de tot!!! kiss in love kiss


Love,music and you... Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Love,music and you... Empty
MesajSubiect: Re: Love,music and you...   Love,music and you... I_icon19Vin 03 Iun 2011, 21:30

Am adus si nextul, dupa cum am promis, dar nu este prea stralucit. Este un esec total. Mii de scuze ca este atatr de scurt si actiunea e grabita si descrierea nu-i de loc buna, dar sunt extrem de omosita, abea mai vad bine tastatura. Va urez: Lectura Placuta !!!

Capitolul 3: O singura zi- Totul se schimba ( part 1)



M-a pus cu persoana din cel mai negru cosmar al meu, chiar cu Karin. Karin este o fata cu parul rosu, care se imbraca tot timpul mult prea decoltat si indecent, pe care eu o cunosc de la gradinita. Din primele zile in care ne-am vazut ne-am displacut reciproc. Ea se dadea tot timpul mare si se credea cea mai tare si cea mai frumosa persoana din lume, ceea ce m-a facut pe mine sa o urasc. Bine, cred ca este un pic cam exagerat sa o urasc, nu am puterea de a uri pe cineva. Mai bine zis m-a facut sa o displac. Sunt total dezgustata de situatie. De ce trebuie sa ma puna in banca chiar cu ea? Nu putea si dirigul sa aiba mai multa minte? Mama, déjà ma enerveaza. Simt cum sangele incepe sa treaca din ce in ce mai repede prin vene, Incepe sa fiarba cu totul in mine. Imi strang repede pumnii, cu intentia de a o lua la bataie pe Karin. Imi vine sa inebunesc. Chiar cand aveam de gand sa ma ridic de pe scaun, TenTen, stand in fata mea, ma opreste. Ma uit urat la ea. In ochii mei se putea citi ura, dorinta disperata de a distruge ceva, de a ma razbuna cumva. Eram atat de nervoasa, incat cred ca as fi in stare sis a omor pe cineva. Bine, nu as ajunge chiar atat de departe, dar pe aproape.

Dupa aceasta mica criza de nervi am continuat sa vorbim despre mai multe chestii. Chiar cu zece minute inainte sa se sune, dirigul ne propune sa mergem diseara, pe la sapte sau sapte jumate, la bowling. Dupa multe contraziceri, am stabilit sa ne intalnim la sapte la intrarea din mall. Dupa aceasta hotarare s-a sunat de pauza, ap[oi am mai avut inca o ora extreme de plictisitoare de franceza. Acea ora parca, pur si simplu, nu se mai termina, era egzasperant, inebuneam. Nu am fost atenta nici o secunda la acea ora, m-am gandit numai la Gara, care din nefericire pentru mine, era la germana. Nu l-am vazut o ora intreaga. Nu mai puteam sa resist fara sa-I vad acei ochi …. dar nu am mai avut timp sa termin, deoarece profesoara, o doamna nu prea inalta, cu parul lung si negru, imbracata destul de plictisitor, vine la mine si imi spune:

- Deci,Sakura, tu ai auzit macar un cuvant din ceea ce am predate? Stai, a predat? Auch! Acum ce ma fac? Ce sa-I spun?

Devin din ce in ce mai tensionata, mai impacientata si mai stresata. Mi-e frica. Inima mea bate repede, poate mult prea repede. Dar sunt salvata de clopotel, care anunta ca s-a terminat si ora de franceza, totodata si orele de curs pe ziua de azi. Imi strang repede lucrurile si ies, impreuna cu Hinata, ducandu-ne repede spre cei de la germana. Off, din nefericire nu au terminat. De ce trebuie ei sat ermine tot timpul mai tarziu orele?

Chiar cand dam coltul, acolo se afla cineva care ma uimeste. Fac ochii mari, cat cepele, dupa care ma intrept spre persoana din fata mea, spunandu-I repede Hinatei, in soapta, sa ma astepte afara. Cand ajung in dreptul omului din fata mea, imi spune:

- ….


  Love,music and you... J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Love,music and you... Asss10Love,music and you... J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Love,music and you... Empty
MesajSubiect: Re: Love,music and you...   Love,music and you... I_icon19Mar 07 Iun 2011, 06:46

Deci draga mea si tu ai facut contract cu suspansul? Ce ma fac eu cu voi? Sa postezi cat mai curand, deoarece vreau nextul pentru a vedea ce se mai intampla. Choco te pupceste dulce de tot!!! kiss in love kiss


Love,music and you... Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Myiu Phantomhive
Genin
Genin
Myiu Phantomhive

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Baia Mare
acebook acebook : https://www.facebook.com/MihaelaNagy15
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Manga, scrisul, desenul, fotografiatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Forever alone xD

Love,music and you... Empty
MesajSubiect: Re: Love,music and you...   Love,music and you... I_icon19Vin 10 Iun 2011, 15:05

hei beton fiu!:)
astept nextu!!


Silence is the most powerful scream!
Humans will drag others down in order to get what they want even in death.
My fanfic: https://sasu.forumgratuit.ro/t9051-mercenarul-de-suflete .
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Love,music and you... Empty
MesajSubiect: Re: Love,music and you...   Love,music and you... I_icon19Lun 18 Iul 2011, 12:51

Fic inchis !


  Love,music and you... J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
Continut sponsorizat




Love,music and you... Empty
MesajSubiect: Re: Love,music and you...   Love,music and you... I_icon19

Sus In jos
 

Love,music and you...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-