Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Iubire, rom si picaturi de sange.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire, rom si picaturi de sange.   Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 I_icon19Vin 19 Apr 2013, 23:13

Vai...in sfarsit sunt si eu prima!!!
Nu stiu ce sa zic...Sakura...chiar il iubeste?
Era logic ca daca moare el, moare si ea...ce naiba?!
Anunta-ma la next!!!Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!!kiss


Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 33
Sus In jos
kidutz_pitiik99
Genin
Genin
kidutz_pitiik99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Mioveni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 152
Puncte : 158
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Traim Periculos!!!!
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica :x

Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire, rom si picaturi de sange.   Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 I_icon19Vin 19 Apr 2013, 23:20

Ei bine este un capitol genial, la fel ca si celelalte! Sasuke chiar a fost nesimtit pentru ca s-a comportat asa cu Sakura. Ei bine multumesc pentru ca m-ai anuntat ca ai pus acest capitol si te rog anuntama daca poti si la urmatorul! Succes in continuare! Te pup kiss Papa hi!


Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 62510_1461018158180_1015202791_31099102_7365826_n_large
Don’t let me go, you are my one and only
Don’t leave my soul
Je t’aime, I know you love me

Nici o lacrima: https://sasu.forumgratuit.ro/t9428-nici-o-lacrima
Un Oarecare: https://sasu.forumgratuit.ro/t9629-un-oarecare#273225
Dama de Companie> https://sasu.forumgratuit.ro/t10713-dama-de-companie
Sus In jos
¤Kiira¤
Academy Student
Academy Student
¤Kiira¤

Sex : feminin Localizare Localizare : In your mind .:3
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 43
Puncte : 56
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita . =p~

Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire, rom si picaturi de sange.   Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 I_icon19Sam 20 Apr 2013, 18:34

Mulţuu' de anunţ . Deci a fost aşa de trist capitolul . Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 896861
Oricum mi-a plăcut foarte mult .
Să mă anunţi .
PS:Hmm , inseamna ca ai o minte de geniu . Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 2573201749Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 2586070128 Pentru că relatările tale despre cum s'au format vampirii seamana foarte mult cu cele din serialul TVD , care apropo e preferatul meu .
Oricum imi place asa de mult ficul ptc are legatura cu vampirii .

Te pup , pa pa .


Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Teted

~*.*.*~
Şi animalele au suflet.
Fie mare sau mic, simt ca oricare altă fiinţă.

~*.*.*~
Ficul meu : Always and forever ?
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire, rom si picaturi de sange.   Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 I_icon19Lun 22 Apr 2013, 09:53

Of, of, of... De ce e in stare si iubirea asta... totusi, din cauza drogurilor exagereaza. Asadar, anunt important: IUBIRE, NU TE MAI DROGA!!! CU SINCERITATE, INDRAGOSTITII! E bine asa, nu? Eh, si revenind la capitol, e absolut genial! As spune mai multe, dar trebuie sa termin temele pe care mi-a fost lene sa le fac in week-end si mai trebuie sa caut o chestie. Deci, mersi ca m-ai anuntat si fa-o te rog si data viitoare. Te kiss dulce1 Spor la scris! Ja ne! hi!
Sus In jos
anne_marie1757
Genin
Genin
anne_marie1757

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Romania,Galati
acebook acebook : anne stan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : desen...cantat...love:x
Stare de spirit Stare de spirit : happy!!

Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire, rom si picaturi de sange.   Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 I_icon19Vin 26 Apr 2013, 15:02

Hello tuturor!In sfarsit am mai dat si eu pe aici.Imi pare rau ca n-am mai postat dar am avut enervanta problema cu internetul....Sper sa va placa si acest capitol!




Capitolul 11 Ochi de sange



Sasuke P.O.V.


Am mers repede la Marea intalnire, era de datoria ma sa merg acolo.La aceasta adunare se intalnesc toti vampirii din satra, vrajitoarele si cei cu puteri telepatice.Ca de obicei, am vorbit doar despre plictisitoarele probleme dintre noi si oameni, despre noile reguli aprobate de Consiliu si alte lucruri de acest gen.La sfarsit, toti au zbughit-o spre usa.Si eu as fi facut la fel, dar de data asta am vrut sa ies ultimul.
Cand sa ies din incapere, o mana ferma ma opreste.M-am intors si am dat nas in nas cu Sol, cea mai batrana vrajitoare din satra noastra.
Sol:Ai grija fiu de bulibasa!Pot vedea prin ochii tai ca vei trece prin incercari de foc.
Sasu:Ce vrei sa spui?
Sol:Vei trece prin lucruri foarte grele, tinere....
Nu i-am zis nimic.Batranii astia vorbesc deaiurea.Mi-am dat ochii peste cap si am dat sa ies dar ceea ce a spus m-a facut sa ma opresc.
Sol:Fata ca florile de cires se ofileste.
Sasu:De unde stii tu asta?
Sol:Ai mare grija, o bruma rece ca gheata o acopera si o face sa se stinga.Daca nu..
Sasu:Daca nu ce??
Sol:Fata e in mare pericol, sa stii asta...
Sasu:Nu mai ocoli subiectul, spune-mi tot!
Sol:Trebuie sa o faci sora cu intunericul daca nu vrei sa moara.
N-a mai zis nimic apoi, doar a plecat lasandu-ma singur.Fiind tarziu, am plecat la conac ca sa stau cu Sakura mea.Starea ei e din ce in ce mai grava iar eu nu stiu ce sa fac.Sper ca isi va reveni repede, eu sunt de vina pentru toata durerea pe care o simte, pentru toate greutatile de pe umerii ei.
Dupa aproximativ jumatate de ora am ajuns la conac.Am intrat in dormitor si am ramas stana de piatra.Ochii mi s-au marit si s-au facut rosii la vederea sangelui din camera.Peste tot, prin fiecaree coltisor erau picaturi rosii din lichidul vietii iar mirosul acestuia m-a innebunea.Am dat de cateva ori din cap apoi o ameteala m-a cuprins.Dintr-o singura miscare am ajuns in bucatarie sa iau o gura de apa, apoi am venit inapoi in dormitor.*Ciudat!* mi-am spus.Toul era ca inainte, de parca nimic nu s-a intamplat.
*Trebuie sa o faci sora cu intunericul...*Cuvintele vrajitoarei mi-au trecut ca un fulger prin minte apoi mi-am dat seama ce trebuie sa fac daca nu vreau ca Sakura sa moara.M-am indreptat incet spre ea, ii simteam durerea.Lacrimi amare ii curgeau pe fata semn ca durerea nu-i mai dadea pace.Imi era mila de ea, nu o puteam lasa sa se duca in cer.I-am mangaiat usor brazul fierbinte privind ultima data omul din ea.
Cand ceasul a batut ora 12 noaptea am inceput asa-zisul *ritual*.M-am apropiat usor de ea, de gatul ei apetisant.Il acopeream de sarutari, parca pregatindu-l pentru ce va urma.Gatul ei era perfect, dulce, iar o pofta pe care nu o puteam imblanzi m-a cuprins.Nu m-am mai putut abtine si m-am lasat purtat de val.
Coltii mei au stapuns repede pielea ei fina si am inceput sa gust ca nesatulul din sangele ei rosu ce avea un gust dulce si nemaipomenit.
Gustam din el ca un animal, nu ma mai puteam opri.Daca nu incetam o puteam devora, ii aduceam eu singur moartea.Dupa cateva minute de lupte cu subconstientul meu am reusit sa ma dezlipesc de gatul ei.Sakura respira din ce in ce mai alert, semn ca muscaura isi facea efect.Ca sa ii atenuez durerea mi-am muscat mana ca sa las sangele sa iasa.Cu el am desenat un cerc mistic pe umarul rozaliei care s-a imprimat ca un tatuaj, un talisman ce o va apara mereu.

Sakura P.O.V.

Gatul parca imi lua foc, iar o lume neagra ma tragea spre ea.Ma simteam rau, eram pierduta in aceasta lume pe care nu o cunosc.Negrul acesta era imbinat cu picaturi de sange, ceea ce ma speria.Eram ametita, nu mai vedeam nimic.Speram sa ies mai repede de acolo, pur si simplu nu voiam sa fiu singura.La un moment dat am fost orbita de o lumina rosie ce se apropoa de mine.In fata mea a aparut un fel de desen parca pictat cu sange, un cerc care cuprindea niste forme ciudate.M-am apropiat de el si nici n-am apucat sa-l ating ca m-am trezit din nou in camera lui Sasuke.Imediat ce a vazut ca m-am ridicat in fund, brunetul s-a apropiat de mine iar ceva m-a impins sa fac un lucru neobisnuit de ciudat.M-am indreptat cu putere spre el, l-am doborat la pamant eu fiind deasupra lui si bandu-i din sange.
M-a socat reactia lui.In loc sa ma respinga, m-a luat in brate si mi-a spus ca de acum viata lui e in mainile mele.Ce se intampla aici?M-am oprit din ai degusta sangele, care mi s-a parut delicios, si l-am intrebat serioasa:
Saku:Uchiha, vreau sa stiu ce naiba mi-ai facut!?!
Sasu:Pur si simplu nu te-am lasat sa mori, asa ca...
Saku:Spune odata!
Sasu:Esti ca mine acum.
Am ramas muta, inima imi batea mai repede ca niciodata.Ce vrea sa apuna?Acum sunt un...vampir?Sunt ca el, un monstru ce se hraneste cu sangele oamenilor.Dar nu inteleg, ar fi trebuit sa fiu trista si a plang, in schimb eu ma simt parca eliberata de fosta mea viata, ma simt fericita.Oare pentru ca acum sunt ca baiatul pe care il iubesc?
Saku:Ai facut asta doar ca sa ma salvezi?
Sasu:Ei bine, am facut-o caci tin la tine...
Eram fericita de cuvintele pe care mi le-a spus Sasuke.Nu as fi crezut niciodata ca un tip asa ca el va avea sentimente catusi de putine pentru mine.L-am strans puternic in brate si i-am soptit un micut *Multumesc* momentul nostru fiind distrus de un scartait puternic facut de usa.Acolo era chiar el, era....


Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Imagini-miscatoare-craciun-2013
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire, rom si picaturi de sange.   Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 I_icon19Vin 26 Apr 2013, 17:25

Hei...ce pot zice...mi-a placut desi nu ma asteptam sa se intample asta...
Anunta-ma la next!Sunt curioasa!
Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!!kiss


Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 33
Sus In jos
kidutz_pitiik99
Genin
Genin
kidutz_pitiik99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Mioveni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 152
Puncte : 158
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Traim Periculos!!!!
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica :x

Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire, rom si picaturi de sange.   Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 I_icon19Vin 26 Apr 2013, 23:09

Este genial! Multumesc pt ca m-ai anuntat ca ai pus acest capitol! Te rog anunta-ma cand il pui si pe urmatorul! Succes in continuare! Te pup kiss Papa


Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 62510_1461018158180_1015202791_31099102_7365826_n_large
Don’t let me go, you are my one and only
Don’t leave my soul
Je t’aime, I know you love me

Nici o lacrima: https://sasu.forumgratuit.ro/t9428-nici-o-lacrima
Un Oarecare: https://sasu.forumgratuit.ro/t9629-un-oarecare#273225
Dama de Companie> https://sasu.forumgratuit.ro/t10713-dama-de-companie
Sus In jos
Kiky
Genin
Genin
Kiky

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Acolo unde te afli Tuh ¤ *
acebook acebook : Annamaria Herta
Annamaria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 253
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 19
Hobby-uri Hobby-uri : Scoala
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita ;)

Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire, rom si picaturi de sange.   Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 I_icon19Sam 27 Apr 2013, 15:04

Era cine?
Sunt supert tare mega curioasa o.O
Sper sa ma anunti cand piu next-ul
Merci
Kiky te <3


~I've learned so much from the people who never existed ~




Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire, rom si picaturi de sange.   Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 I_icon19Lun 29 Apr 2013, 10:08

Mai, mai, mai.... Cate potriviri, cate coincidente, cata frumusete in acest fic! Perfect! Ai talent! Si cred c-am mai spus-o! Capitolul asta e de departe superb! Cel mai superb! Tot ce pot sune e.... Wow!!.... Wow!!!... Next?! sad Glumesc! E extraordinar! Sasuke si Sakura... hmmm, sar scantei! Si alte lucruri. heh Pai, te rog sa ma anunti cand postezi urmatorul capitol. Te kiss dulce! Spor la scris! Ja ne! hi!
Sus In jos
anne_marie1757
Genin
Genin
anne_marie1757

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Romania,Galati
acebook acebook : anne stan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : desen...cantat...love:x
Stare de spirit Stare de spirit : happy!!

Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire, rom si picaturi de sange.   Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 I_icon19Lun 29 Apr 2013, 17:03

CAPITOLUL 12 UN PRIM PAS IN LUMEA LOR



Sasuke P.O.V.

Pe usa a intrat chiar enervantul de frate'miu, Itachi.Ochii lui erau rosii iar el parea cam agitat.Asta nu-i a buna.I-am zis Sakurei sa se duca in pat caci trebuia sa vorbesc cu el.Itachi se uita la mine cu o fata intrebatoare, parea si nervos totodata.
Itachi:Frate, spune-mi ca nu ai facut ceea ce cred...
Sasuke:Ba da.
Itachi:Bai prosule, daca afla Consiliul ce te faci?!?
Sasuke:N-o sa afle, o sa am eu grija.Si nu mai tipa la mine!
Itachi:Spune-mi si mie, de ce ai facut una ca asta?
Sasuke:Nu o puteam lasa sa moara, si in plus....cred ca o iubesc(a spus el in asa fel incat Sakura sa nu auda)
Itachi mi-a pus mana pe umar si mi-a zambit cald, apoi mi-a zis:
Itachi:Te inteleg...oarecum.Dar fata nu v-a fi in siguranta singura.Mai bine o aducem cu noi, in satra.
Sasuke:Vorbesti serios?
Itachi:Da, dar tu v-a trebui sa le explici asta mamei si tatei.Nu vor fi niciodata de acord cu sederea ei la noi.Trebuie sa le spui ceva, poate chiar sa-i minti.
Sasuke:O s-o fac si pe asta.

Dupa discutia noastra ca intre frati m-am dus la Sakura si i-am zis tot.La inceput a ezitat, dar apoi a fost de acord sa vina la mine.Am dus-o mai intai la fosta ei casa sa isi faca bagajele apoi am plecat spre satra.

Sakura P.O.V.

Ziua asta e din ce in ce mai ciudata.Mai intai era sa mor, apoi m-am transformat in vampir iar acum ma mut in satra.N-am alta optiune.Pe langa hainele de vara mi-am luat si cateva mai groase, nu vreau sa-mi frig in cort.Sasuke ma privea ciudat atunci cand scotoceam prin hainele groase, dar nu stiu de ce.
Dupa vreo 5 minute de mers am ajuns in noua mea casa.Nu m-as fi gandit niciodata ca voi intra aici, daramite sa si locuiesc.M-am uitat in jur si am vazut o multime de corturi, apoi m-am dus mai aproape de Sasuke si i-am zis:
Saku:Hei, Sasuke.As vrea ca, cortul meu sa fie unul mai izolat si mai departe de celelalte.
Sasuke se uita la mine ciudat.Fata i se facuse rosie, iar cu o mana se tine de burta.Ce are de gand?Mai sa explodeze....Nu s-a mai putut abtine si a inceput sa rada ca un descreierat, parca era posedat.M-a enervat gestul lui asa ca i-am dat o lovitura zdravana, l-am lovit cu geanta in cap.El s-a linistit apoi mi-a zis:
Sasu:Tu langa cine crezi ca stai acum?
Saku:Langa un vampir-tigan.
Sasu:Ai uitat un lucru, eu sunt fiul bulibasei.Crezi ca eu stau in cort ca toti ceilalti?
Brunetul m-a luat de mana si m-a dus intr-un loc mai indepartat, unde am vazut o ditamai vila.Era splendida!Niciodata n-am mai vazut o astfel de casa!
Saku:Esti norocos!Ai o casa grozava.
Sasu:Avem o casa grozava.(zice el luandu-ma de mana si bagadu-ma inauntru)
Interiorul casei nu era mai prejos decat exteriorul.Era foarte frumoasa, aranjata modern si cu bun gust.La intrare ne-a intampinat o doamna de vreo 35 de ani, cu par si ochi exact ca a lui Sasuke.Aceasta l-a luat pe brunet in brate si i-a zis "In sfarsit ai venit, fiule".Aha, deci e mama lui.Doamna Uchiha s-a uitat la mine cu ochii mari, m-a privit mirata, apoi cu o voce intrebatoare mi-a zis:
-Tu esti....esti fata lui Haruno?
Saku:Da, tatal meu este Kazami Haruno.Il cunoasteti?
-Sigur ca da, nu pot uita niciodata acei ochi verzi.El a fost colegul meu de banca la universitate.Dar tu ce cauti aici?
Saku:Eu, eu..
Sasu:Mama, ea e Sakura Haruno, e colega mea, si avem un proiect foarte important pentru scoala.Trebuie sa facem un proiect pana la sfarsitul verii despre obiceiurile si culturile oamenilor de pretutindeni, iar noi doi am decis sa facem unul despre cultura tiganeasca.Nu e grozav?
-Cum sa nu, e nemaipomenit!Nu crezi ca Sakura ar trebui sa stea la noi?Scoala e foarte importanta si trebuie sa munciti mult.
Sasu:Chiar asta am si facut.Sakura v-a sta aici, si-a adus deja bagajul.
-Sa te simti ca acasa draguta.(I-a spus Sakurei in timp ce- oferea o imbratisare calda).Apropo, poti sa-mi spui Hana.
Saku:Multumesc, Hana.
Dupa ce m-am instalat in noua casa, m-am decis sa o ajut pe Hana la bucatarie.Sasuke s-a dus sa se uite la televizor, caci dupa el bucataria e numai pentru fete.Vezi sa nu!In fine, eu m-am dus sa pregatesc cina cu Hana.Va fi o masa delicioasa.Eu am pregatit masa, si am inceput sa spal legumele.Hana era chiar priceputa, taia legumele ca un adevarat bucatar.Din neatentie, ea s-a taiat la deget lasand lichidul rosu sa curga iar parfumul lui sa-mi inunde narile.Ma imbatam cu mirosul lui, gatul imi incepea sa arda iar ochii mei s-au facur rosii.Nu cred ca ar fi cazul sa fac vreo scena!


Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Imagini-miscatoare-craciun-2013
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire, rom si picaturi de sange.   Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 I_icon19Lun 29 Apr 2013, 19:03

Hei...ma bucur ca ai adus next-ul!
Nu cred ca o sa iasa bine treaba cu sangele... ingrijorat
Astept sa vad ce idei iti mai vin in capusorul ala al tau...cutia cu surprize! lough
Anunta-ma la next!Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!!kiss


Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 33
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire, rom si picaturi de sange.   Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 I_icon19Mar 30 Apr 2013, 09:04

Multumesc ca m-ai anuntat si te rog s-o faci si data viitoare! Ficul e genial! Iar acest capitol e complet superb!! Nu te opri! Sa ne luminezi rapid cu nextul! Te kiss dulce! Spor la scris! Ja ne! hi!
Sus In jos
anne_marie1757
Genin
Genin
anne_marie1757

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Romania,Galati
acebook acebook : anne stan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : desen...cantat...love:x
Stare de spirit Stare de spirit : happy!!

Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire, rom si picaturi de sange.   Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 I_icon19Vin 10 Mai 2013, 15:48

CAPITOLUL 13

POFTE NESTAPANITE



Sasuke P.O.V.


Dinspre bucatarie venea un parfum dulce si usor de recunoscut- sangele mamei.Stai!Sangele mamei?
M-am ridicat repede de pe canapea intr-o fractiune de secunda fiind chiar in fata Sakurei care mai avea putin si innebunea.Mama ma privea confuza, ochii ei imi cereau niste explicatii.Nu trebuie sa afle ca rozalia e vampir, desi e mama tot ii voi ascunde acest lucru.Daca ar afla nu as mai putea sta cu Sakura niciodata.Mama s-a mai uitat o data la Sakura, s-a apropiat un pic de ea si a spus cuvantul pe care nu doream sa-l aud "VAMPIR".
Situata era din ce in ce mai rea, rozalia respira din ce in ce mai alert facandu-ma sa ma panichez.Pentru a rezolva lucrurile am facut ceva regretabil, dar n-a avut alta optiune.M-am dus in spatele mamei, i-am atins capul si am lasat ca puterile mele de vampir sa-si faca treaba.Aeasta si-a inchis usor ochii si a cazut in bratele mele, semn ca vraja de stergere a memoriei si-a facut treaba.Am dus-o apoi in camera ei, eu intorcandu-ma in bucatarie sa vad daca Sakura e bine.
Rozalia era pe un scaun si sorbea dintr-un pahar cu apa.Ochii ei ma priveau tristi, ma priveau parca cerandu-si scuze.M-am apropiat mai mult de ea si i-am zis:
Sasu:Nu e vina ta, este ceva normal acum.
Saku:Te rog, invata-ma sa ma controlez.
Sasu:Eu te pot ajuta, dar singura persoana care te poate ajuta cu adevarat esti tu.
Dupa ce m-a auzit Sakura mi-a sarit in brate, ma strangea atat de tare incat nu mai puteam sa respir.N-am respins-o, ci dimpotriva, i-am raspuns imbratisarii.

Sakura P.O.V.

*mai tarziu in camera rozaliei*

A fost asa de jenant!Cum am putut sa reactionez asa?Imi e foarte greu si nimeni nu observa asta...Cand acel miros divin mi-a inundat narile parca nu mai eram eu.As fi vrut sa gust din el fara sa ma opresc, sa-i simt gustul dulce, sa il inghit nemilos...Ah!Gatul incepe sa-mi arda cand ma gandesc la bautura asta pacatoasa!Ce n-as da sa gust putin din el....
Gandurile imi sunt intrerupte de Sasuke care a intrat in camera mea fara ca macar sa bata la usa.Ce tupeu!Va trebui sa-i tin cateva ore de maniere.Acesta m-a privit lung si mi-a intins mana, eu acceptand-o si apoi ridicandu-ma in picioare.Deodata bratele puternice ale brunetului m-au prins intr-o imbratisare stransa si brusca, apoi mi-a dus capul spre gatul lui.Ce are de gand?
Sasu:Sakura, nu te mai chinui asa!Poti sa bei oricand din sangele meu!
Saku:Cum sa fac asta?Te-as putea omori!
Sasu:Am incredere in tine...
Am amutit, nu am mai putut zice nimic.Daca el tine la mine?Daca intr-o zi il voi rani?Inima mi s-a rupt in mii de bucatele iar mici izvoare au inceput sa se prelinga pe obrajii mei...Nu il merit, nu sunt indeajuns de buna pentru el, nu merita sa il fac sa sufere...E asa de greu!Nu pot sa fac asta.
Sasuke m-a privit in ochi iar apoi, a un cavaler ce este, mi-a sters lacrimile spunandu-mi sa ma linistesc.Ne-am asezat inapoi pe pat si am inceput sa discutam.
Saku:Ce i-ai facut mamei tale?
Sasu:E o simpla vraja de stergere a memoriei.Ca vampir, am diferite puteri.
Saku:Am si eu asa ceva?
Sasu:Mmmm, nu stiu.Daca vrei putem verifica maine asta.
Dupa ce am vorbit, Sasuke si-a intins gatul spre mine, a inceput sa si-l mangaie si m-a intrebat daca nu vreau sa il gust.Am dat negativ din cap apoi i-am zis ca mi-a pierit pofta.Cand sunt cu el ma simt ca o fiinta normala, fara griji si fara probleme.Lumea mi se pare perfecta, un loc mai bun.
M-am ridicat din pat cu gandul sa ma duc la oglinda, dar o mana puternica m-a prins si m-a tras facandu-ma sa cad peste un corp binelucrat.Mi-am deschis ochii si m-am intalnit cu vartejul intunecat din ochii lui Sasuke, se pare ca eram deasupra lui.Isi plimba firav mana pe obrazul meu apoi se juca cu firele mele de par rebele, eu neputand sa zic nimic.Eram prinsa in privirea lui si, desi inima imi batea mai sa sara din piept eu eram calma si linistita.Aveam respiratia din ce in ce mai alerta, mai ales cand buzele brunetului au inceput sa se apropie de gatul meu.Ah!Coltii lui mi-au strapuns pielea, iar fiecare sorbitura din sangele meu rasuna ca un ecou in urechile mele.Aceasta senzatie ma facea sa tremmur si sa gem...de placere.Dupa ce s-a delectat din sangele meu a inceput sa ma sarute pasional, eu raspunzandu-i.Simteam in gura lui gustul sangelui meu, asa de dulce si delicat.
Mainile brunetului se plimbau neontrolat pe spatele meu, ma excitau si ma faceau sa vreau ai mult.Se urca mai sus, spre sutienul meu negru."Hai mai repede!" spuneam in gandul meu.Cand sa il desfaca melodia telefonului meu a inceput sa rasune in incapere.M-am ridicat din pat lasandu-l pe brunet cu ochii in soare ( ma rog, cu ochii in lumina lunii) si am raspuns la apel.Era chiar Pisi!Ce dor mi-a fost de ea, presimt ca vom avea o discutie foarteeeeee lunga.Am vorbit cu ea 15, 30, 45 de minute, a trecut deja o ora iar eu nu-mi puteam deslipi telefonul de ureche.Sasuke se fataia prin pat, era cam deranjat ca vorbam atat de mult.Sa-si puna pofta in cui!Deodata s-a ridicat din pat, m-a sarutat pe frunte si mi-a soptit "Sweet dreams".M-am inrosit instantaneu.Am vrut sa-mi deschid gura si sa-i zic ceva, dar brunetul meu a disparut fara urma.
Nu mi-am dat seama, dar Hinata tipa la telefon de cateva minute bune, caci eu am stat ca o nebuna cu ochii in tavan gandindu-ma la Sasuke.
Hina:Fataaaaaaaa!Ce s-a intamplat?
Saku:Am avut un vis...


Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Imagini-miscatoare-craciun-2013
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire, rom si picaturi de sange.   Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 I_icon19Sam 11 Mai 2013, 12:26

Vai, vai, vai!!!! Acest capitol e senzational!! Ai un adevarat talent si o inspiratie deosebita! Sa continui sa scrii acest fic cu toata placerea si sa pui cat mai curand nextul ala ca am sa mor fara el! Minunatia acestui capitol trece dincolo de puterea cuvintelor mele, caci am ramas complet uluita si impresionata de acest capitol!! Cu fiecare capitol acest fic e mai bun, mai frumos, mai intresant, mai savuros! Te rog mult, mult, mult sa nu te opresti si sa postezi curand nextul, dar si sa ma anunti cand il vei posta! Te kiss dulce! Spor la csris! a hug Ja ne! hi!
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire, rom si picaturi de sange.   Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 I_icon19Sam 11 Mai 2013, 12:53

Hei...ma bucur ca ai adus next-ul!
As vrea ca Sakura sa fie mai dura...sa se lase mai greu!
Motto-ul meu este ca baietii isi doresc mereu ceea ce nu pot avea!
Asa ca Saku...las-o mai moale putin...putin mai mult...
Anunta-ma la next!Te pwp dulce si spor la scris in continuare!kiss


Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 33
Sus In jos
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire, rom si picaturi de sange.   Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 I_icon19Mar 14 Mai 2013, 19:38

Hmmm....pai
Ideea asta am avut-o si eu acum mult timp, dar nu stiam cu ce sa incep, dar stiam mijlocul si sfrsitul, epic nu ? lough
Dar nu semana + ca exagerezi cu 1 lucru Sakura e in limba dupa el ai putea sa o faci mai rebela, pentru-ca asa ai descri-o la inceput
Incearca sa te axezi pe sentimente, descrie mai mult.
Cam asta e tot happy


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 R2f4

When I look at you, at look at a girl full with hope and love

But when you smile I look at an Angel.

Sus In jos
anne_marie1757
Genin
Genin
anne_marie1757

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Romania,Galati
acebook acebook : anne stan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : desen...cantat...love:x
Stare de spirit Stare de spirit : happy!!

Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire, rom si picaturi de sange.   Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 I_icon19Dum 19 Mai 2013, 11:56

CAPITOLUL 14

FOR THE FIRST TIME


Sakura P.O.V.

"Draga jurnalule,

Nu ti-am mai scris de mult, dar acum chiar iti voi spune cel mai mare secret al meu.Sunt Vampir!Da!Ai auzit bine!In perioada asta s-au intamplat muuulte lucruri ciudate in viata mea...Am ramas "repetenta", m-am pricopsit cu un vampir, am fost transformata intr-unul, iar acum inima se pare ca nu ma mai asculta, caci incep sa ma indragostesc de el.Parintii mei s-au schimbat enorm, nu ma mai ajuta si ma simt a nimanui...Nu stiu ce sa fac, sa sar in sus de bucurie sau sa ma sinucid din cauza durerii sufletesti???"

Am lasat pixul jos, si am mai privit inca o data foaia pe care mi-am scrijelit sentimentele.Apoi am mototolit-o si am aruncat-o in focul de tabara din curte.Nimeni nu ar trebui sa stie ce e in sufletul meu...nu inca.
Am facut cale intoarsa si m-am dus in camera mea, apoi m-am intins in patul pufos reflectand la ce voi face dupa rasaritul soarelui...Fara sa vreau am inchis ochii si m-am afundat in lumea viselor care mi-a oferit un sentiment de liniste profunda.
Un ciocanit in usa mea m-a facut sa ma trezesc.Am spus un somnoros "Intra!", pe usa intrand fiul mai mare al bulibasei, Itachi.S-a apropiat cu pasi apasati de patul meu si mi-a intins un pahar in care se afla o bautura rosie, mi-a spus sa o beau pe toata si apoi sa ma imbrac caci Sasuke ma asteapta.Am dat lichidul dulce pe gat si apoi l-am intrebat pe Itachi unde e Sasuke.El mi-a spus ca brunetul ma asteapta la etajul subteran pentru primul meu antrenament.
I-am facut semn lui Itachi sa iasa din camera mea eu mergand apoi la baie unde mi-am facut siesta.Dupa ce am terminat, mi-am ales o tinuta confortabila pentru antrenament:o pereche de egari negri, un tricou pe umar gri, o pereche de tenesi, in maini mi-am pus niste manusi negre iar parul mi l-am prins in coada lasand doua suvite rebele sa atarne.
M-am dus spre camera de antrenament unde l-am vazut pe Sasuke.Statea sprijinit de usa semn ca ma astepta.Cand mi-a simtit prezenta si-a ridicat privirea ochii lui parca incercand sa ma infulece.N-am bagat de seama ci i-am spus un dulce "Buna dimineata!".El nu mi-a raspuns ci a dat din cap, apoi mi-a facut semn sa inru in camera care m-ar putea schimba radical.Ce e in neregula cu el azi?Pare a fi prea incordat...
In camera erau o multime de arme, de la obisnuitele sulite ninja la incredibilele pistoale ca ale celor din FBI!M-am dus spre raft si am luat o ditamai mitraliera care m-a facut sa cad jos!Sasuke se uita amuzat la mine, si mi-a zis ca inca nu voi folosi armele.Deocamdata voi invata sa folosesc puterile de vampir.Am inteles, sa traiti!
Sasuke:Fii atenta!
Deodata Sasuke a disparut din fata mea, dar parfumul lui incomfundabil l-a dat de gol- se afla chiar in spatele meu.M-am aplecat putin si am facut cu piciorul o schema ciudata, asa din senin, care l-a facut sa cada jos.
Saku:Vai, iarta-ma!!Chiar n-am vrut sa fac asta!
Sasu:Cum m-ai simtit?
Saku:A fost simplu, ti-am simtit parfumul.
Sasu:Ciudat, mi-am ascuns orice miros cu puterile mele de vampir...Ai o putere uimitoare.
Am zambit strengar si i-am zis ca sunt pregatita de antenament.Brunetul si-a schimbat privirea, parca era un prof din acela batran, si mi-a zis ca greul deabia acum incepe.Fara sa stiu acesta a dat sa ma atace.Incerca sa ma loveasca, eu ma feream, eram din ce in ce mai obosita.Brunetul nu parea extenuat deloc, ci dimpotriva parca voa sa ma oboseasca doar pe mine.Am vrut sa fac un pas in spate, dar el m-a nimerit.Am reactionat si eu, dandu-i cativa pumni in stomac, dar el parca nici nu simtea.El facea niste miscari spectaculoase, deodata disparand iar.I-am simtit mirosul si nu mai era in spatele meu.De data asta era pe..tavan?
Saku:Bai Spiderman, da-te jos de acolo!!
Din mana lui iesise o lumina albastra, care s-a indreptat spre mine.Eu m-am ferit, lumina aceea lovind peretele din spatele meu care intr-o fractiune de secunda se daramase.Wow!Asta da putere.
Simteam cum muschii mi se contractau, ma simteam puternica, faceam miscari pe care nici nu le stiam.
Sasu:Nu te gandi la ce e intre noi, gandeste-te ca suntem dusmani!
Bine!Daca asta vrei...M-am indreptat cu o viteza uimitoare spre el, si l-am lovit fara mila.El apoi s-a ferit si a incercat sa ma loveasca din nou cu acea lumina.Eram incoltita, lumina aceea avea sa ma nimereasca, nu ma puteam feri din calea ei!Inima imi batea accelerat, respiram alert si nu stiam ce sa fac.Lumina se apropia din ce in ce mai mult.Din reflex am pus mainile in fata sa ma apar, dar mare mi-a fost mirarea cand acestea au inceput sa arda, din ele iesind o lumina rozalie, foarte puernica.Aceata lumina s-a indreptat spre cea a lui Sasuke, la contactu lor iesind scantei.
Saku:Hai sa facem o pauza.
Sasu:Bine, ne vedem mai tarziu.
Eu am plecat imediat la baie ca sa-mi fac un dus.

Sasuke P.O.V.

Puterea ei...E ceva ciudat la fata asta.N-am ai vazut un vampir cu o raza atat de puternica, de orbitoare.Mai ales ca ea e unul creat...E ceva ce trebuie sa aflu...
M-am dus in camera mea unde m-am schimbat, apoi m-am dus la bucatarie de unde mi-am luat un mar.L-am mancat repede si m-am dus in gradina, unde printre cei o suta de trandafiri rosii se afla unul roz.Nu am mai stat pe ganduri si m-am dus la Sakura sa il dau.Ei bine, pentru ca sunt 'Spiderman', nu m-am dus pe usa, ci am intrat in camera ei pe geam.Am dat perdeaua si am vazut-o pe ea uda, acoperita doar de un prosop micut.Va dati seama ca m-am inrosit instantaneu!
Sakura si-a intors un pic capul iar apoi s-a incruntat.
Saku:Daca vrei sa mai traiesti spune-mi de ce esti acolo?
Sasu:Eu..aaaaa..
N-am mai zis nimic, ci doar i-am dat trandafirul.Sakura l-a acceptat, apoi m-a sarutat pe obraz.Mi-a spus sa ies din camera caci ea voia sa se schimbe.Am plecta dar nu inainte de ai spune ca vreau sa-i arat ceva.
Dupa zece minute Sakura a iesit din camera.Am luat de mana si ne-am indreptat spre centrul orasului, la apartamentul lui Madara.
Am ajuns la acesta, el intampinandu-ne bucuros.S-a uitat la Sakura incruntat, apoi mi-a zis ca isi da seama de ce am venit.Madara este singurul in care pot avea incredere acum, mai ales ca el ne-a antrenat pe mine si pe Itachi de mici.A luat-o pe Sakura, a asezat-o pe scaun apoi a pus-o sa-i bea sangele.Aceasta l-a baut, pe gatul ei aparand un mic semn, ca un tatuaj.
Saku:Ce este acesta?
Madara:Nu te speria.Este doar o pentagrama.Cu ajutorul ei, nici un alt vampir nu va putea sti ca si tu esti o creatura cu colti.Si Sasuke are unul ca acesta.
I-am multumit pentru tot, apoi am plecat.Am urcat in lift pentru a ajunge mai repede la parter.Am coborat un etaj, dar liftul se oprise.Ce ciudat!Langa butoane era un ecran pe care scria 'Defectiune'.Scrisul apoi disparuse, pe ecran scriind 'Reparare automata- 3 ore'.Ceeee???
Liftul s-a cutremurat deodata, Sakura dezechilibrandu-se si cazand peste mine.Fata ei era asa de rosie, buzele ei parca ma chemau.Nu am mai stat pe ganduri si am inceput sa o sarut, ea raspunzandu-mi.Sarutul devenea din ce in e mai pasional, iar mangaierile nu incetau.Respiratia ei era din ce in ce mai alerta, iar mainile ei ma trageau usor de par.
Imi plimbam mainile pe spatele ei, am inceput sa ma joc cu incuietoarea de la sutien, dar m-am oprit.Sakura a vazut asta, mi-a luat mainile, si mi-a spus sa il desfac.
Sasu:Sakura,ce...
Saku:Vreau sa fii primul, si vreau asta acum!


Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Imagini-miscatoare-craciun-2013
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire, rom si picaturi de sange.   Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 I_icon19Dum 19 Mai 2013, 15:09

Saku, Saku...cred ca nu e bine ce faci...in primul rand esti intr-unn lift, in al doile rand nu cred ca e bine sa il lasi sa faca asta acum...
Anunta-m ala next!AStept sa vad ce se intampla!
Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!!kiss


Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 33
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire, rom si picaturi de sange.   Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 I_icon19Lun 20 Mai 2013, 09:58

Eh, ce rea e Sakura!!! Prea narabdatoare! Sa-si mai puna si ea pofta-n cui! Glumesc, doar glumesc! Capitolul e chiar minunat! Sper sa aduci curand si pe urmatorul si te rog sa ma anunti cand o vei face. Te kiss dulce! Spor la scris! a hug Ja ne! hi!
Sus In jos
Your_friend_for_everyday
Genin
Genin
Your_friend_for_everyday

Sex : feminin Localizare Localizare : :))) unde-ti vrea tie inimioara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 73
Reputatie Reputatie : 7

Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire, rom si picaturi de sange.   Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 I_icon19Mar 28 Mai 2013, 00:41

waaaaaaa tocmai la partea interesanta .....Ce diabolica ESTI!!!!!!!!!!!!!! biciuitor anunta-ma te rog cand pui nextu !!!BeSk pe tn i love you
Sus In jos
anne_marie1757
Genin
Genin
anne_marie1757

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Romania,Galati
acebook acebook : anne stan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : desen...cantat...love:x
Stare de spirit Stare de spirit : happy!!

Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire, rom si picaturi de sange.   Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 I_icon19Mar 04 Iun 2013, 18:42

Scuze ca n-am mai postat de mult, insa a trebuit sa invat la engleza pentru examenul de bilingvistica.L-am luat!Acum sper sa va delectati cu urmatorul capitol!


CAPITOLUL 15

WICKED...


Lumina zeitei lunii se revarsa in ochii mei odata verzi ca iarba primaverii iar ceasul urias ticaia zgomotos, parca incercand sa-mi spuna ca timpul o ia la vale, si eu odata cu el.Desi focul semineului ardea ca strafundurile iadului, caldura nu-mi putea atinge inima inghetata.Era miezul noptii iar eu nu puteam sa adorm.Monstrul care se hranea cu lichidul vietii punea din ce in ce mai mult stapanire pe mine.M-am indreptat cu pasi inceti spre patul meu.Cu fiecare miscare pe care o faceam simteam ca eram strapunsa de sute de ace.Creierul ma indemna sa nu ma gandesc, dar sufletul meu se pare ca nu tinea cont de reguli....stupide le zic eu.

*FLASHBACK*

Saku:Vreau sa fii primul, si vreau asta acum!
Ma privea cu ochi ca de catelus.Desi dorinta ardea in mine si nu mai puteam suporta ca el sa nu fie al meu, el m-a ignorat, intr-un cuvant m-a dat dracu'.
S-a ridicat usor in picioare si a deschis usa imediat, cu o putere stupida a lui de vampir, stricandu-mi astfel tot cheful.Apoi mi-a zambit si mi-a spus sa mergem mai bine acasa.Nu i-am raspuns, m-am uitat urat la el si am luat-o inainte.Poate ca eram nebuna, dar simteam prezenta cuiva aproape de mine, o aura negativa impanzea locul.Cu coada ochiului puteam vedea mici umbre, voiam sa le zic sa se opreasca.De jos s-a auzit o bubuitura infernala care m-a facut sa tresar.Am vrut sa ma duc sa cercetez locul, dar Sasuke nu m-a lasat ci mi-a zis sa stau langa lift pana se intoarce el....N-am comentat.
Am stat cateva minute singura, pana ce un urlet de durere a facut sa imi tremure toate incheieturile.M-am dus grabita spre locul incidentului: biroul lui Madara.
Am tamas incremenita!Langa el era o fata care tinea un pumnal in mana, plin de sange....L-a, l-a ucis!Ce e mai ingrozitor este ca aceasta fata arata foarte ciudat.Cum asa?Pai, nu stiu daca e o coincidenta sau nu, dar avea parul roz, ochii ca smaraldele...Ce mai, semana leit cu mine!
S-a apropiat usor de mine, puteam simti cu usuinta raceala inimii ei.Mi-a soptit ca inca nu s-a terminat.Ce vrea sa spuna?
In camera a intrat deodata Sasuke, iar fata ciudata a disparut fara urma.Brunetul ma privea cu furie si dezamagire.
Sasuke:Esti o mare tradatoare!
Nu observasem ca in mana mea era acel pumnal.Pot jura ca a crezut ca eu am fost criminala.Am izbucnit in lacrimi si am inceput sa-i explic ca nu e deloc ceea ce pare.Nu a vrut sa ma asculte...

*END FLASHBACK*

Ce doare mai tare e ca amintirile nu vor disparea.Inca simt saruturile lui dulci, imbratisarile sale atat de tandre...Ahhh, ce n-as fi dat sa fie langa mine .Inca locuiam la el, dar saptamana urmatoare trebuia sa plec, departe de el si de lumea lui plina de ciudatenii...Cateodata imi doresc sa nu ma fi bagat in asta.
Eu si Sasuke nu vorbisem de zile intregi.Parintii lui spuneau ca are o faza proasta dar ei nu stiu ce s-a intamplat cu adevarat.Nu am mai vorbit cu nimeni, nici la scoala n-am mai mers.Am ramas singura, fara nimeni caruia sa-i spun durerile mele, nu aveam nici un umar pe care sa plang.Imi era si mai greu acum caci parintii lui Sasuke trebuiau sa plece in urmatoarele zile, vorbeau ceva despre o adunare tiganeasca.In fine, e ceva complicat.Cum v-am mai spus, imi era foarte greu si nu puteam decat sa-mi plang de mila.

Next day**

Ceasul a sunat ca deobicei la ora 8:30.Mi-am facut siesta zilnica, si am plecat fara sa mananc.Ma plictisisem sa stau toata ziua singura in casa, asa ca mi-am luat un job de chelnerita la un bar din apropiere.Cand sa ies din casa, am dat nas in nas cu Sasuke.Acesta m-a ocolit, dar nu inainte sa-i zic eu vreo doua:
Saku:Neata si tie!Unde ti-ai uitat bunele maniere?
Sasu:....
Saku:Stii, uneori regret ca te-am cunoscut.Nu am vazut ce persoana esti pana nu mi-ai pus o piedica de am pupat asfaltul!
Sasu:Am avut incredere in tine, dar se pare ca esti ca toti ceilalti- o profitoare!
Saku:Nu sunt ca ceilalti!
Am plecat inainte ca el sa-mi mai zica ceva.Ma dureau cuvintele lui si n-aveam de gand sa stau si sa ma raneasca.Am grabit pasul ca sa ajung mai repede la munca.Atunci cand lucrez parca uit de problemele care ma inconjoara.
La munca am fost intampinata de seful meu, pe numele lui mic Sasori.Sunt singura angajata pe care n-o lasa sa-i spuna 'domn', si nu stiu de ce.El este un barbat destul de bineeeee...ce spun eu, arata traznet!Ochii sai par a fi a zecea minune a lumii, imi place sa-i priesc intr-una, imi dau o senzatie de slabiciune dar totodata putere.El mi-a zambit, si ca de obicei mi-a spus ca sunt din ce in ce mai frumoasa.I-am acceptat complimentul, apoi am mers la munca.
Am terminat treaba pe la 7 pm, iar acasa, adica la casa domnilor Uchiha am ajuns la 7:30.Luminile erau toate stinse, ceea ce mi-a dat o stare de ingrijorare.Oare Sasuke e plecat?Banuielile mi-au fost naruite, caci usa casei era deschisa.Am intrat pe hol si deodata mi s-a facut rau.In casa duhnea a alcool, ceea ce ma facea sa cred ca brunetul a facut vreo prostie.Mi-am dat haina jos, apoi am mers la bucatarie.
Acolo era Sasuke cu o sticla de Wisky in mana si vreo alte 7 sticle goale pe masa.Am vrut sa-i iau sticla din mana, insa acesta m-a apucat de incheietura si m-a strans atat de tare incat m-a facut sa scot un icnet de durere.M-a bruscat si apoi m-a privit urat in ochi.Eu am mers repede spre camera mea, dar Sasuke m-a prins si m-a facut sa ma opresc chiar in mijlocul sufrageriei.M-a impins apoi pe canapea si s-a urcat peste mine, eu inrosindu-ma instantaneu.
Saku:Ce vrei sa...
Sasu:Parca ai zis ca vrei sa fiu primul.Te vreau acum!


Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Imagini-miscatoare-craciun-2013
Sus In jos
Your_friend_for_everyday
Genin
Genin
Your_friend_for_everyday

Sex : feminin Localizare Localizare : :))) unde-ti vrea tie inimioara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 73
Reputatie Reputatie : 7

Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire, rom si picaturi de sange.   Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 I_icon19Mar 04 Iun 2013, 19:02

aaaaaaaaaa cee ?? iar ai facut-o !!! esti o criminalaa(de vise si curiozitate) iar te-ai oprit la parteaaa interesanta : Diabolico:)))
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire, rom si picaturi de sange.   Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 I_icon19Mar 04 Iun 2013, 20:40

Ok...asta sigur nu va iesi bine...un Sasuke beat mort, o Sakura neiva si aparent fara aparare, in fata lui Sasuke...Ce va iesii?
Vreau next-ul mai repede!Anunta-ma la next!
Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!!kiss


Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 33
Sus In jos
Sunako
Genin
Genin
Sunako

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde este distractie
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 331
Puncte : 473
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : Cant , dansez intr-un cuvant ma distrez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela ca de obicei

Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire, rom si picaturi de sange.   Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 I_icon19Mar 04 Iun 2013, 21:55

edit


Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Ej7ber

[size=23]Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. [/size]

 [size=24]Fara ea ai fi un etern afon in corul imens al omenirii.[/size] 

———futaba&kou——————————————————
Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Dlrcp4
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire, rom si picaturi de sange.   Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 I_icon19Mier 05 Iun 2013, 09:12

Pot sa pun pariu pe orice ca nu la asta se referea Sakura! Si eu am talent la pariuri.... Nimeni nu taie un pariu ca mine!! Ah, amintirri date naibii!!! Stii, aveam o stare asa aiurea si aveam de gand sa mi-o inec in lumea draga mie, a scrisului, sa ma ocup de capitole de la ficuri sau sa-mi termin odata discursul pentru final de clasa a opta. Sau puteam sa las tot si sa raman cu cartea mea in mana, dar ma bucur c-am decis sa vizitez mai intai forumul! a hug Ziua mea incepuse asa... pffff..... dar ficul tau mi-a readus zambetul pe buze! Si, subiectul initial fiind ficul, restul doar idei marunte care le-a conectat creierasul meu la el, ma lasi putin nedumerita. Si nu ma refer la Sasuke si Sakura, ca de la ei stiu la ce sa ma astept. Si na, cum eu nu pot sa ma gandesc la ceeea ce au ei de gand, nu de alta, dar eu nu-s asa tipica, eu ma gandesc la ce s-a intamplat in biroul lui Madara, cu Sakura si chestia aia. Ah! Chiar vreau sa aflu mai multe!! Asa ca sa aduci cat de repede poti nextul si sa ma anunti si pe mine! Spor la scris! a hug Te kiss dulce! Ja ne! hi!
Sus In jos
Continut sponsorizat




Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire, rom si picaturi de sange.   Iubire, rom si picaturi de sange. - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Iubire, rom si picaturi de sange.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-