Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love will remember - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love will remember - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Love will remember

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Love will remember - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love will remember   Love will remember - Pagina 3 I_icon19Mier 07 Aug 2013, 00:24

Hei Deny happy
Mersi ca mai anuntat de next thank you si ma bucur ca ai venit asa repede cu el heh
Capitolul asta mi-a placut mult de tot deoarece ai oferit mai multe informatii ceea ce ajuta la intelegerea actiuni. Acum am mai inteles toata acea faza cu Sakura...
De aceasta data nu mai am intrebari, adica doar una si este pentru tine: Cate parti va mai avea acest capitol? Fic-ul tau este cu personaje magice sau fantastice sau cum li se mai spune?
Cam atat a fost pentru saptamana asta heh Pana data viitoare te-am kiss
~Sayonara~ a hug


Love will remember - Pagina 3 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Love will remember - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love will remember   Love will remember - Pagina 3 I_icon19Mier 07 Aug 2013, 18:19

Buna!
Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si data viitoare!
Imi pare foarte rau ca am comentat tarziu. Sunt la munte si nu merge prea bine netul.
Capitolul mi-a placut foarte mult si ma bucur ca a fost lung, ca de obicei.
Sper sa pui nextul repede.
Spor la scris si la idei!
Kissez! kiss
Sus In jos
Mrs.Meow
Chūnin
Chūnin
Mrs.Meow

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : ●Bucuresti●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 600
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 28
Hobby-uri Hobby-uri : ●Sa visez●
Stare de spirit Stare de spirit : ●Schimbatoare●

Love will remember - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love will remember   Love will remember - Pagina 3 I_icon19Lun 12 Aug 2013, 20:58

Deci , mnooo ! Nu am cuvinte. Foarte frumos capitolul ! Sfarsitul a fost unul foarte frumos. Vreau sa aflu continuarea . Deci , sa aduci capitolul cat de repede posibil ca inebunesc aici de nerabdare. Multumesc de mesaj si sper sa o faci in continuare. Imi pare rau ca nu am venit sa comentez maidin timp dar am avut o problema cu internetul si acum s-a rezolvat. Te pup dulce kiss Spor la scris , draga mea kiss 
Sus In jos
Tianna
Genin
Genin
Tianna

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Nica Tatiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 247
Puncte : 313
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Arta.
Stare de spirit Stare de spirit : Teen Spirit

Love will remember - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love will remember   Love will remember - Pagina 3 I_icon19Lun 19 Aug 2013, 20:16

Unele capitole au fost triste , si nu sunt mici , sunt chiar potrivite! Imi place cum scrii , cum descrii .. Si cred ca ,,Trandafir fara spini" ar fii cel mai frumos titlu!! Si se potriveste , decat Fight for love , care e foarte folosit!! Next!! Anunta-ma!! :* Sayonara!!


 Love will remember - Pagina 3 Xglbh5
Love will remember - Pagina 3 2qjbzop
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

Love will remember - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love will remember   Love will remember - Pagina 3 I_icon19Mier 21 Aug 2013, 14:01

Capitolul VI
Partea I
Din punctul de vedere al Hinatei
 

        Mi-am inchis ochii, lasandu-mi capul sa se odihneasca pe umarul lui Sasuke. Vantul se juca usor cu parul meu, iar pe fundal se auzeau vocile vesele ale prietenilor mei. Naruto se certa cu Shinji pentru nu stiu ce prostie facute de Allen, printre glasurile lor puternice auzindu-se din cand in cand soaptele Sakurei ce se imprietenise repede cu Misaki. Lena fredona un cantec ce imi e mai mult decat cunosccut, iar Sasuke tasta de zori pe telefon mesaje prietenei sale. Eu asteptam nerabdatoare sa ajunga matusa Layla si cei doi copilasi dulci ca mierea ai acesteia.
        M-am afundat mai adanc in propia-mi minte, lasandu-ma purtata de un val de ganduri negre. Auzeam voci ce ma strigau neincetat, ma chemau la ele, dorind sa imi fure sufletul. Am deschis ochii speriata, nestiind unde ma aflam, cum sau de ce eram in acel loc pustiu. Copaci inalti, uscati, subtiri ma inconjurau, iar podoaba lor de frunze era imprastiata la picioarele mele. Speriata, m-am intors, caci simtisem o mana rece pe umarul meu, dar spre fericirea mea nu se afla nimeni acolo. Ma inspaimantau acele voci ce cu fiecare secunda se auzeau tot mai tare, tot mai aproape. Ma atrageau ca un magnet, dar am rezistat ispitei luand-o in partea opusa. Abia imi simteam picioarele, iar o durere nesuportabila imi strafulgera pieptul. Respiram greu si imi simteam inima zdrobita, iar teama ca cineva ma urmareste era prezenta. Aveam impresia ca vedeam fete, siluete, cadavre oriunde priveam. Ma abtineam cu greu sa nu tip, sa nu chem si mai multe pericole pe urmele mele.  Am cazut rapusa de oboseala cu dureri groaznice si fara suflu la radacinile unui copac. Parul pana la genunchi disparea usor, in locul sau trei perechi de serpi imensi standu-mi pe picioare. Am tipat, ridicandu-ma repede si am inceput sa fug unde vedeam cu ochii. Imi era frica, sangele circula prea repede prin vene iar eu tremuram din toate incheieturile.
        Simtind o durere imensa in piciorul stang, am cazut pe pamantul rece, lacrimi amare murdarindu-mi chipul. Ghemuindu-ma, ma rugam sa scap cu viata din toata nebunia aceea, sa ajung acasa si sa ma invelesc cu patura mea moale. O soapta, un raset, un tipat mi-au dat semnalul ca trebuie sa plec cat mai repde de acolo, ca viata imi e in pericol. Auzeam pasi tot mai aproape de locul unde ma aflam, asa ca m-am ascuns cu ultimile puteri ramase sub un tufis. M-am sprijinit cu spatele de o piatra si mi-am privit piciorul ranit. Invelit intr-o matie de sange, iar cizma ce il proteja sfasiata, acesta detine o durere insuportabila ce ma face sa vreau sa tip. Am strans tare materialul catifelat al rochiei, lasand lacrimile sa curga. Pentru o clipa am rasuflat usurata, bucuroasa ca nu mai auzeam nimic ce ma putea ameninta cu moarte. Pasarelele lipseau cu desavarsire din peisaj, iar greierii parca erau straini acestor taramuri infricosatoare. Doar lupi si din cand in cand o pufnita se auzeau din indepartare, facand inevitabil sa imi creasca frica. Frunzele ce cadeau din copacul carui radacini le foloseam sa ma ascund ma acopereau usor, din cap pana in picioare. Aveam grija sa nu ma misc, oprindu-mi pana si respiratia cand am auzit din nou pasi intreptandu-se in directia mea. Cu mana tremuranda am apucat un bat ce isi facea veacul intr-o balta din apropiere, si privind atent tot ce ma inconjura, am asteptam ca posibila moarte sa imi bata la usa. Ceva insa imi parea ciudat. Nu stiam cum ajunsesem aici, cum plecasem de langa Sasuke si ceilalti. Am strans mai tare batul in mainile-mi mici si cand am vazut materialul pantalonilor barbatesti, m-am ridicat alertata in picioare ignorand durerea ce inca o simteam, si cu toata forta l-am lovit, insa lovitura mea nu avea sa ii faca nici macar o zgarietura, caci in secunda doi parul meu se afla in mainile lui si batul in balta in care cu cateva minute isi ducea veacul. Ochii mari, verzi ma priveau batjocoritor, o ora imensa incoltind in inima mea. Mi-a sucit mana la spate si m-a lipit cu fata de trunchiul copacului, strangandu-mi incheietura cand incercam sa ma zbat. Lasandu-ma pagubasa, am inchis ochii, rugandu-ma ca Naoki sa nu imi faca rau. Spre bucuria mea, mi-a dat drumul, iar eu am cazut la piciorele lui. 
       -Ce mai face Sakura? Nu ii e dor de mine?
       Nu am spus nimic, cu toate ca ma degusta atat de tare comportamentul sau din ultima luna incat abia il mai recunosteam. Uram ce devenise, uram ca e impotriva noastra, uram ca nu aveam cum sa il ajut. El nu e ca mine, el e ca ei, iar vinovat pentru asta e acel diavol cu chip de om. Am jurat ca il voi opri, ca il vom opri impreuna, dar Naoki nu s-a tinut de promisiune, ne-a tradat si acum vrea doar sa ne faca rau. 
       -Naoki...am spus cu glasul stins, tremurand din toate incheieturile. 
       -Tie frica de mine. a spus ranjind mandru. S-a indepartat de mine, disparand. Ochii cerseau lacrimi, dar inima nu mai avea, iar nodul din gat ma sufoca. Am oftat, cazand langa radacinile mari si, inchizand ochii, am incercat sa uit de durerea ce provenea din piciorul rani, de acea aura neagra ce imi apasa inima si suferinta ce imi spanzura sufletul.



       -Hinata! m-am auzit stigata, dar nu am deschis ochii, facandu-ma comoda langa Sasuke.
       -Myuki, fa liniste. Hinata e obosita, las-o sa doarma! 
       -Misaki, Sakura! Ajutati-ma sa pun masa. am auzit-o pe matusa Izumi pe fundal, dar nici glasul sau puternic nu m-a facut sa ma trezec. 
       -Sasuke, te cauta cineva! Brusc am devenit atenta la ce se intampla in jurul meu, deschizandu-mi putin ochii.
       -Vin acum, a spus bucuros brunetul si a plecat numai decat, eu cazand pe patura. Mormaind in barba, am revenit cu capul pe pamant, ridicandu-ma nervoasa. Doar Allen mai era langa mine ce se juca cu doi baietasi de varsta lui, ce mai mult ca sigur sunt verisorii Sakure. Daiki, mai mic cu un an decat Allen si celalalt baiat, avea parul blond si ochii caprui, obrasii rozalii facandu-l foarte adorabil. Celalalt, cu numele de Daisuke, avea parul negru si ochii verziu cu putin caprui prin ei. Erau toti dulci, frumosi si bine crescuti. Naruto ar trebui sa ia lecti de la ei. Mi-am spus, ridicandu-ma de jos. Stomacul meu facea zgomote ciudate, iar gura-mi era uscata, asa ca m-am hotarat sa fac o vizita bucatarie, dar m-am oprit vazand cele trei mese asezate frumos una langa alta, pline cu bunatati. Punandu-ma intre Misaki si Layla, ce o hranea pe micuta Myuki, sora lui Daisuke. Am luat-o in brate, hranindu-ma pe mine, dar si pe ea, din cand in cand oferindu-i cate un mic sarut pe obrajii rumeni. Cu toate ca eram vesela si vorbareata, inca ma gandeam la Naoki si la faptul ca ziua cand ne vom reintalni fata in fata e tot mai aproape. Imi era frica, dar luptam si nimic nu avea sa ma opreasca sa o protejez pe Sakura si amintirile ei. Nu va mai dura mult pana adevarat lupta va incepe.

Am revenit cu next-ul, dupa cum puteti vedea. Stiu ca in ultimul timp am postat capitole plictisitoare si nu sunt prea mandra de asta, plus canu m-am simtit prea bine, dar acum mi-am revenit si sunt  mai in forma ca niciodata. Vreau sa va stiu parerile despre noul titlu, daca va place sau nu. Deny va kiss
P.S. Capitol necorectat.


Love will remember - Pagina 3 Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Love will remember - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love will remember   Love will remember - Pagina 3 I_icon19Joi 22 Aug 2013, 19:59

Hei Deny happy Mersi ca mai anuntat de next si scuze ca nu am venit mai repede cu comm-ul puppy eyes
Capitolul a fost interesant, mai ales ceea ce a patit Hinata. Cand s-a intalnit cu acel Naoki,parca, a fost un vis nu? Abia astept sa inceapa "Marea lupta".
Pana data viitoare spor la idei in continuare, te-am kiss
~Sayonara~ a hug


Love will remember - Pagina 3 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Love will remember - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love will remember   Love will remember - Pagina 3 I_icon19Vin 23 Aug 2013, 09:09

Buna!
Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si data viitoare. Scuze ca am trecut tarziu! Titlul fic-ului imi place foarte mult, la fel de mult cum imi place capitolul. Ma intreb cui ii scris Sasuke, sper ca nu vreunei iubite?! confuz O are pe Sakura, nu ii trebuie altceva. Oricum, astept next-ul. Spor la scris si la idei. Kissez! kiss


Love will remember - Pagina 3 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Mrs.Meow
Chūnin
Chūnin
Mrs.Meow

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : ●Bucuresti●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 600
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 28
Hobby-uri Hobby-uri : ●Sa visez●
Stare de spirit Stare de spirit : ●Schimbatoare●

Love will remember - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love will remember   Love will remember - Pagina 3 I_icon19Sam 24 Aug 2013, 17:31

Hey , hey ! Imi pare rauz ca nu am venit mai devreme ! Super capitol . Imi plae foarte mult. Devii mai buna pe zi ce trece , iar asta ma bucura enorm de mult. Multumesc ca m-ai anuntat ! Pupici :*
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

Love will remember - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love will remember   Love will remember - Pagina 3 I_icon19Sam 07 Sept 2013, 15:25

Capitolul VI
Partea II
Din punctul de vedere al Sakurei


       Precum o perdea, stelele acopera cerul negru unde  domneste cu eleganta si finete Luna. Vantul se contopeste cu aerul cald, miscand frunzele copaciilor batrani, o stare de neliniste incoltindu-mi inima. Lasand capul pe spate, privesc micii licurici ce se plimba deasupra apei. Acel portocaliu cald, liistitor se oglindeste in apa rece, alaturi de lumina maretei Luni facea ca acel loc sa para intradevar magic, daca nu era cumva asa. Intr-o clipa de inconstienta, m-am ridicat de langa prietenii mei, ajungand cat mai aproape de apa, reflectandu-mi chipul usor trist. De ce? De ce sunt asa? De ce acei ochi mari si verzi arata ca isi doresc sa verse lacrimi reci peste obrajii mei calzi? De ce imi tremura atat de tare corpul, iar inima se loveste violent de pieptul meu atunci cand sunt in preajma acestor doi baieti? Ce se intampla cu mine, cum de nu mai plang, de nu mai sunt atat de neajutorata? Nu, din contra, inima ma doare mai tare, iar un nod ma impiedica sa respir, lucruri ce ma fac mai neajutorata decat niciodata.
       Si totusi, de ce? De ce? O enervanta si prea iritanta intrebare, ce nu isi va gasi raspunsul cuvenit, pentru ca pur si simplu nu exista. Imi e frica, cu toate ca nu stiu de ce. Cateva clipe ma simt linistita, protejata, dar apoi parca sunt ultimul om de pe pamand, dar de ce?
       Ma las jos, picioarele mele atingand suprafata apei. Rochita lila, daruita de mama lui Naruto imi acopera genunchi, manecile lungi, transparente dandu-mi fiori de fiecare data cand vantul le izbeste de pielea mea alba. Atat de frumoasa, eleganta, rafinata si speciala, aceasta rochie mi-a dat gandurile peste cap, crescand o data cu intrebarile si nelinistea mea. Imi e frica de necunoscut, dar ce e acel necunoscut? De ce nu pot gandi limpede, de ce ma simt incoltita?
       Imi doream sa plec din acel apartament in care ma simteam prizoniera, imi doream sa plec din acel spital in care parca as fi trait o viata, iar acest loc minunat mi-a indeplinit dorinta, insa de ce ma doare inima? De ce? De ce?
       -Hinata, ce se intampla cu mine, de ce in mintea mea sunt doar cuvintele ,,De ce?" urmate de altele ce isi pierd intelesul dupa prima silaba?
       Venind langa mine, ma priveste adanc, de parca incerca sa gaseasca un raspuns la acea intrebare, insa nu a fost asa, caci a schimbat subiectul, intrebandu-ma ce parere am despre familia lui Naruto si locul in care ne aflam, apoi si-a lasat privirea in jos.
       Nu am ignorat intrebarea precum as fi vrut sa o fac, ceva nu ma lasa, asa ca i-am spus ca ii voi spune maine, motivul fiind ca sunt foarte zapacita. Nu a spus nimic, lasand vantul sa se joace cu parul sau lung, negru ce se pierdea in suvitele intunecate ale noptii.
       -Hinata, de ce ai ochii lila? De ce Misaki nu vorbeste cu Sasuke? De ce Sasuke e asa de trist? Si cine e acea fata cu care...
       Punandu-si mana delicata peste a mea, m-a oprit, ingrijorarea citindu-se pe chipu-i palid. Nu se simtea bine, am constatat privindu-i mai atent trasaturile fara cusur ale fetei, lucru ce ma ingrijora si mai mult.
       -Imi pare rau, nu trebuia sa fiu asa de directa. Iarta-ma, am spus rusinata de vorbele-mi negandite, insa nu am rezistat sa nu dau drumul altei intrebari. Hinata, de ce nu imi vorbesti? Te-am suparat cu ceva?
       Nu a spus nimic si de aceasta data, iar eu am simtit ca nu imi voi mai putea stapanii lacrimile. Eram speriata, tremuram, inima-mi chinuindu-se sa incetineasca, caci batea de mii de ori mai repede decat era normal. Eram agitata si nu stiam de ce, dar aveam vaga impresie ca e din cauza faptului ca imi e frica sa nu se supere micuta mea prietena pe mine. Nu, Hinata e mai mare ca mine, ea mereu a avut grija de mine, iar eu nu am putut sa o rasplatesc cu nimic. Vreau sa imi vorbeasca, sa imi spuna de ce e suparata. Ah, deja ma doare capul!
       -Sakura, ce iti voi spune acum ramane intre noi, da? m-a intrebat de parca as fi un copil mic, detaliu ce m-a deranjat, dar am lasat prostiile deoparte, fiind atenta la ce are sa imi spuna fata cu ochii lila, ochii mult prea ciudati.
       -Orice ai face, Sasuke nu trebuie sa afle despre asta, da?
       De ce nu trebuie sa afle Sasuke? Are legatura cu el? Am inceput sa imi frec mainile, nerabdatoare si ingrijorata de ceea ce voi afla, in timp ce Hinata privea un punct fix pe suprafata apei ce eu nu il puteam vedea. Glasul sau trada o urma de ingrijporare, iar buzele ii tremurau atunci cand avea sa spuna ceva, insa se oprea gandindu-se mai mult la ce urma sa imi zica. E chiar asa de grav, incat nu poate sa imi spuna direct? Hinata, spune ceva, orice, pentru ca daca nu o faci, simt ca am sa inebunesc, tipam in mintea-mi tulburata, insa nici macar un raspuns de la bruneta. Ce se intampla?
       -Sti fata aceea satena cu ochii caprui?
       -Alice? Da, e sora lui Sasuke, nu?
       -Mnu, ea e iubita lui, a spus parca sugrumata de propiile cuvinte. Am ramas total uimita, simtind ca ceva ma loveste dupa cap, insa am ramas calma, nu stiam ce va mai spune Hinata, cu toate ca in mintea mea ma trageam de par, dintr-un motiv nestiut de mine.Cum adica e iubita lui? Sasuke are o iubita? Asta nu e posibil, prea greu de crezut un astfel de lucru. E atat de ciudat, Sasuke nu mi-a spus niciodata de ea, dar de ce? E clar, trebuie sa il iau la un interogatoriu dur, in care il voi obliga sa imi spuna tot ce mi-a ascuns in toti acesti ani.
       -E insarcinata.
       -Ce? Cine?
       -Alice.
       -Cu Sasuke?
       -Nu.
       Stai, stai, ca eu nu mai inteleg nimic. Cineva sa ma loveasca in cap, poate ajung si eu sa pricep ce spune bruneta. Asta nu e posibil! Adica acea fata l-a inselat pe Sasuke? De aceea Hinata nu vrea sa stie asta?
       -Trebuie sa ii spunem lui Sasuke! am spus ridicandu-ma, o data cu mine si Hinata.
       -Sakura, parca am spus ca el nu trebuie sa afle, iti amintesti?
       -Dar merita sa stie, e pana la urma iubita lui, nu? O iubeste, iar daca nu ii va spune ea, ii voi spune eu! am informat-o pe Hinata ce urma sa fac, dar mana sa m-a oprit. Am privit-o in ochii plini de lacrimi, simtindu-i mana cum tremura sub fiecare adiere de vand. Plangea? De ce? Eu am facut asta? Nu. Alice e de vina. Daca Hinata a reationat asa, atunci Sasuke ce va face?
       -Gandeste-te cat va suferi Sasuke daca afla. Te rog, nu ii spune, nu vreau sa il vad trist.
       E atat de ciudat, nu stiu ce se intampla, ce sa fac, cum sa reactionez. Acum nu pot simti ce simte Hinata, niciodata nu am putut, dar acum cateva clipe puteam sa simt cum inima i se zbate iar sufletul se chinuie in durere. Parca as fi un om mort, dar din ce cauza. De ce? De ce? Iar acea intrebare stupida, iar acele indoieli numeroase, iar acea ingrijorare. Nu, nu sunt ingrijorata, dar nu stiu ce se intampla cu mine.
       -Hinata, unde esti? am intrebat brusc cand nu am mai putut vedea nimic, simtind cum un corp se loveste de mine. Nu stiam daca era Hinata, daca era fata sau baiat, puteam doar sa respir adanc incercand sa imi recapat aerul pierdut, dar asta a fost marea mea greseala. Mii de picaturi de apa mi-au intrat in nas si in gura, apa acoperindu-ma in totalitate. Ma sufocam cu fiecare clipa trecuta, iar atunci am realizat ca am cazut in lac, sau mai probabil am fost aruncata. Ce se va intampla cu mine? Voi muri? Nu, nu trebuie sa mor, mai am atatea amintiri de adunat cu prietenii mei, nu vreau sa mor! Nu acum, nu maine, niciodata! Imi e frica! De ce am impresia ca daca voi muri azi vom pierde toti ceva important? Eu nu sunt importanta pentru nimeni, poate doar pentru Hinata, care mereu mi-a fost ca o sora. Ce e? Cum? De ce? Ah, inebunesc inainte sa mor! Dece nu pot gandi limpede, sa incerc sa inot. L-am auzit pe Sasuke strigandu-ma, iar Naruto se afla deja langa mine. Hinata plangea, o auzeam ca un ecou prin apa ce ma inghitea. M-am agatat cu toata puterea de gatul blondului, insa am simtit cum ceva ma tragea de picior tot mai jos, in intunericul ce predomina fundul lacului. Imi era frica! Imi e frica!
       -Fratioare, ajuta-ma...


Hey! Am revenit cu next-ul, mai tarziu ce e drept, dar macar e aici. Scuze ca am postat atat de rar, dar dupa ce va incepe scoala cred ca imi voi face un program ca sa stiti cand voi posta, ca sa nu asteptati atat. probabil sambata, nu stiu exact, dar va voi mai anunta. Sper ca v-a placut capitolul, cu toate ca e scurt. Stiu ca pare lung, dar am folosit mult dialog, care stiu ca e foarte sec. O sa incerc sa mai reduc din el, dar in capitolul asta nu am putut. Capitolul e necorectat, sper sa nu fie multe greseli. Sper ca ati inteles putin ce s-a intamplat in acest capitol, daca nu ve-ti intelege in urmatorul. Deny va kiss


Love will remember - Pagina 3 Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Love will remember - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love will remember   Love will remember - Pagina 3 I_icon19Sam 07 Sept 2013, 18:53

Bunaaa. Am revenit cu edit-ul. kiss 
Este o poveste minunata, plina cu multe enigme, mistere si intrebari ce nu au un raspuns inca. Abia astept next-ul, pentru ca sunt foarte curioasa sa aflu mai multe indicii ce, sper, ca imi vor alunga toate acele lacune legate de adevarata identitate a Sakurei si restul.  a hug
Si acum cateva intrebari. dap ! 
Pentru Sasuke:
Uite, stiu ca e cam prea din start, dar trebuie sa stiu.
1.De cat timp o stii pe Sakura?
2.La ce se referea Misaki cand spunea ca te-ai jucat cu rozalia si ca ai parasit-o? Ati format un cuplu? well? awesome right? puppy eyes
3. Ce alte minciuni i-ati mai spus?


Pentru Hinata:
1.Ce simti pentru Naruto?
2.Dar pentru fratele lui, Shinji?
3. Te-ai sarutat vreodata cu vreun baiat?
4. Ce a reprezentat acel Naoki pentru tine?
5. La ce te-ai referit atunci cand ai spus ca Sasuke nu se tine intotdeauna de promisiuni? what?lol! 



Pentru Naruto:
1.Ce simti pentru Hinata?
2.Cum ti se pare ideea ca voi doi sa formati un cuplu?
3.Cate iubite ai avut pana acum?
4. Cum reactiona daca ai afla ca Sakura si Sasuke au o relatie? well? awesome right? 


Mda.. Banuiesc ca sunt de ajuns acestea pentru moment. lough Scuze, dar am vrut sa recuperez.
Spor la next, my sweetie. Sper sa vina curand. ;;) 
Rebee te kiss si multe, multe a hug !


Love will remember - Pagina 3 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..


Ultima editare efectuata de catre Rebee. in Dum 08 Sept 2013, 15:31, editata de 2 ori
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Love will remember - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love will remember   Love will remember - Pagina 3 I_icon19Dum 08 Sept 2013, 08:42

Buna!
Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si data viitoare! Capitolul mi-a placut foarte mult, chiar daca a fost cam mult dialog. Nu pot sa cred ca Sasuke are o iubita, care e insarcinata cu altcineva! De ce ii trebuie lui o iubita? O are pe Sakura si, mai ales ca Alice l-a inselat. Ma intreb cine a impins-o pe Sakura in lac. Spor la scris si la idei! Te pup! kiss


Love will remember - Pagina 3 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Love will remember - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love will remember   Love will remember - Pagina 3 I_icon19Dum 08 Sept 2013, 23:15

Bine...bine...i-a stai putin...cum a ajuns Sakura in lacin timp ce ea discuta cu Hinata?! huh? cine a impins-o sau ce s-a intamplat?! huh? Si i-a spus lui Naruto "Fratioare..." asta inseamna ca si-a amintit totul?! sper ca da puppy eyes stii nu m-am prins de ce a fost Hinata asa de afectata de faptul ca iubita lui Sasuke este insarcinata cu altul...
Cum ai spus si tu la sfarsit...voi afla mi multe in capitolul urmator, pe care sper ca il vei putea aduce pana cand incepe scoala, pentru ca mai lasat intr-un suspans...de nici nu am cuvinte...sper sa lamuresti in urmatorul capitol ce s-a intamplat cu Sakura.
Pana data viitoare te-am kiss Spor la tastat si sper sa iti vina multe idei in cap'sorul ala heh


Love will remember - Pagina 3 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

Love will remember - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love will remember   Love will remember - Pagina 3 I_icon19Lun 16 Sept 2013, 19:42

Buna prieteni. Cred ca toti sperati sa aduc un nou capitol, insa imi pare rau sa va dezamagesc, dar nu il pot posta deoarece calculatorul imi merge foarte greu si maine il va duce tata la reparat si nu stiu cand va fi gata. Nu mai pot intra, numai de pe telefon, care imi merge si el foarte greu, si de pe tableta. Imi cer mii de scuze, dar nu cred ca voi mai posta pentru vreo doua-trei saptamani urmatorul capitol. As vrea totusi sa nu imi inchida nimeni ficul pentru ca eu chiar vreau sa il continui si il voi continua si poate cu putin noroc il voi finaliza. Acelasi lucru valabil si pentru celalat fic, Cafea amara. Sper sa intelegeti si sa nu va suparati pe mine, chiar nu vreau asta pentru ca m-am atasat foarte mult de voi toti. Deny va kiss si va cere inca o data scuze. puppy eyes


Love will remember - Pagina 3 Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

Love will remember - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love will remember   Love will remember - Pagina 3 I_icon19Vin 04 Oct 2013, 16:37

Am revenit cu raspunsurile la intrebari. Nici acum nu am adus next-ul, dar maine mai pe seara il voi posta. De acum voi posta cate un capitol in fiecare sambata, asa vor fi mai lungi si nu trebuie sa asteptati atat de mult, fara sa stiti nici macar un indiciu despre cand il voi posta. Scuzati greselile, dar ma dor mainile de la atata scris la romana si mate. Deny va kiss 


Pentru Sasuke:
Uite, stiu ca e cam prea din start, dar trebuie sa stiu.
1.De cat timp o stii pe Sakura?
De cand avea noua ani, cred. think  Atunci s-a mutat in oras si nu avea habar cine sunt, dar a aflat dupa vreo doi ani. think 
2.La ce se referea Misaki cand spunea ca te-ai jucat cu rozalia si ca ai parasit-o? Ati format un cuplu? Love will remember - Pagina 3 2573201749 Love will remember - Pagina 3 2332602154
Nu, nu am format un cuplu, am fost doar prieteni. confuz Adevarul ca nu prea stiu la ce se referea Misaki, dar stiu ca am facut multe greseli ce au ranit-o pe Sakura si imi pare rau. sad 
3. Ce alte minciuni i-ati mai spus?
Pai... Dupa cum cred ca sti, Sakura crede ca mama ei e moarta, ca tatal sau (defapt unchiul)  nu o baga in seama, ca toti o urau cand era mica si ca nu are frati sau surori. Crede ca Naruto are 20 de ani, iar eu sunt de varsta sa si nu cunoaste partea orasului in care candva locuia.  Atat stiu, caci mintea Sakurei e data peste cap uneori si mereu isi schimba povestea. 


Pentru Hinata:
1.Ce simti pentru Naruto?
 Pentru Naruto?? confuz 
Hmm... think Imi e un bun prieten, e amuzant si tin la el, e ca un frate mai mare. hug2  Dat fiind faptul ca Sakura imi e ca o sora si ei doi sunt frati, asta inseamna ca Naruto imi e si mie frate, nu?roll  Oricum, tin la el, e dragut, frumos si un adevarat prieten. Sper ca am inteles bine intrebarea. rusinos 
2.Dar pentru fratele lui, Shinji?
(D) 
Nu prea il cunosc, dar cand era mic era plinut si foarte enervant. nervi!  De vreo trei ani  s-a schimbat foarte mult, e chiar atragator. think  Imi place sa il enervez cu inaltimea lui, caci e mai scund de cat mine si intre noi sunt doar cateva luni ( eu sunt mai mare) Tin si la el, tin la toti prietenii mei.  in love Imi place sa consider ca fac parte din familia lor si ca am o gramada de frati care sa ma protejeze. hug2 al noualea cer 
3. Te-ai sarutat vreodata cu vreun baiat?
Da... very sad 
4. Ce a reprezentat acel Naoki pentru tine?
A fost...um... prietenul meu....crying 

 5. La ce se te-ai referit atunci cand ai spus ca Sasuke nu se tine intodeauna de promisiuni?
Sasuke a facut o priomisiune lui Allen, fratele mai mic al Sakurei. I-a promis ca il va duce de ziua lui in nu stiu ce parc, iar in acea zi Sasuke avea intalnire cu o fata, cu ALice cred. In fine, a trebuit sa il ia si pe Allen cu ei, iar Sasuke s-a intors acasa ud din cap pana in picioare si avea vata da zahar in par. Nici acum nu stim ce s-a intamplat, dar Allen l--a parat tatalui lui Sasuke ca nus si-a tinut promisiunea, lucru destul de umilitor pentru Sasuke, care e fiu de preot. Totusi, eu si Naruto nu pierdem ocazia sa facem misto de el, mai ales cand stim cat de tare il enerveaza. 
Pentru Naruto:
1.Ce simti pentru Hinata?
Eh, Hinata? Pai e o fata draguta, cam inalta pentru varsta ei. (D)  E buna prietena cu Sakura si mereu o ajuta, cu toate ca a trecut si ea prin multe.Imi e simpatica, ma face sa ma simt in siguranta, mereu m-a ajutat sa trec peste momentele de depresie cum a fost cea din spital. happy  Habar nu am daca am raspuns intrebarii ce mi-ai adresat-o, dar nu prea stiu ce sa spun. nervi! puppy eyes can\'t see !!! rusinos  
2.Cum ti se pare ideea ca voi doi sa formati un cuplu?
Pai, e putin cam mica, intre noi sunt opt sau noua ani, nici macar nu majora, deci nu intra in discutie dap !  Oi fi eu zapacit si cu capul in nori, dar nu profit de cea mai buna prietena a surorii mele, plus ca imi e si Hinata ca o sora.  in love 
Mama, ce familie mare am!!!!! what?lol! what?lol! 
3.Cate iubite ai avut pana acum?
Nu stiu exact, dar in jur de vreo sapte-opt. think  Nu sunt fustangiu, daca la asta te gandesti. yeah  Totusi l-am intrecut pe Sasuke cu mult.  dance2 we party !! heh 
4. Cum reactiona daca ai afla ca Sakura si Sasuke au o relatie? Love will remember - Pagina 3 2573201749 
As inebuni, cred. :|  E cam imposibil pentru ca Sakura e mica iar Sasuke are prietena.  hmm..realy?  Nu prea stiu, dar un lucru e sigur, asta nu se va intampla prea curand. dap !  Poate niciodata.  (D)


Love will remember - Pagina 3 Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Love will remember - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love will remember   Love will remember - Pagina 3 I_icon19Vin 04 Oct 2013, 20:32

Heiiii, Deniiii. kiss Mersi mult pentru intrebari, mi-au placut mult raspunsurileee. Abia astept sa pui next-ul, cu siguranta va fi unul reusit. kiss Te pup si multa inspiratieee, gogosico. lough  dap ! Ja ne & hugs. a hug 


Love will remember - Pagina 3 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

Love will remember - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love will remember   Love will remember - Pagina 3 I_icon19Sam 05 Oct 2013, 18:25

Capitolul VI
Partea III


Din punctul de vedere al Sakurei



       Fluturi albi si albastrii acopereau suprafata apei, nelasandu-ma sa ajung sa il mai privesc o data pe blond. Strangandu-ma tot mai tare de mana il auzeau puternic si clar prin perdeaua de apa ce ma invaluia. Imi striga numele iar si iar si iar si puteam sa jur ca ii auzeam pana si lacrimile ce se loveau de apa ce ma inghitea. Nu vedeam si nu puteam sa spun nimic. Imi doream atat de tare sa tip, sa strig dupa ajutor, dar nu mai aveam nicio putere. Imi era frica, daca muream? Nu, nu pot sa mor. nu inca. Mai am atatea de facut, atatea de trait, e imposibil si de neiertat sa renunt acum!
       M-am agatat cu toata puterea de bratul blondului, iar el punandu-si cealalta mana pe talia mea, m-a tras mai aproape de el. Cand m-am simtit inconjurata de aer, am tras adanc acel leac ce ma oprea sa mor. Naruto ma striga incontinuare, ochii sai sclipind in lumina lunii. Obrajii, parul si hainele ii erau ude, dar puteam sa vad lacrimile fierbinti ce ii alunecau pe chip pana la apa rece care inca ne inconjura. Tremurand si scuipand apa, mi-am miscat piciorul  violent vrand sa scap de acea creatura ce ma tragea incontinuare spre adancurile intunecate ale lacului. Ce voia de la mine, de ce eu? Ce am facut?
       Stiam ca Naruto nu va mai rezista mult, iar franghia de care ne agatam amandoi se va rupe, spre tristetea celor aflati la malul apei. Tipetele imi facea frica sa creasca, iar suspinele Hinatei, ale lui Izumi si Misaki imi rupeau inima. Am privit chioras peste umarul blondului, rugandu-ma sa reusesc sa ii vad inca o data pe prietenii mei. Hinata era in locul in care vorbisem cu cateva minute in urma, plangand alaturi de Misaki, iar Shinji se chinuia sa le linisteasca. Era speriat, ingrijorat, ingrozit de ceea ce puteam sa patesc, iar acest lucru m-a facut sa ma urasc si mai tare. L-am cautat cu privirea pe Sasuke si m-am speriat cand nu l-am gasit, strangand si mai tare mainile in jurul gatului lui Naruto. Acea forta neagra inca ma tragea in adancuri, inca voia sa imi ia viata, facandu sa imi inghete sangele in vene. Imi era frica! Voiam ca totul sa se termine, sa fi fost un vis, iar cand ma voi trezi voi fi in patul meu cu asternuturi albastre, cu castile in urechi ascultand o melodie linistitoare. Speram ca atunci cand ma voi trezi, ciocolata mea calda sa fie pe noptiera de langa pat, iar pisicuta mea sa doarma pe perna mea. Voiam sa ma trezesc cu Myuki in brate si Hinata iesind din baie. Voiam sa fie un cosmar urat care se sfarseste, dar imi era prea frica si orgoliul ma impiedica sa cred ca asta e realitatea. E imposibil, nu vreau sa se termine asa. Nu vreau...
       Am tipat puternic, cand nu am mai simtit bratele lui Naruto pe talia mea, cand nu am mai putut sa vad nimic, iar plamanii mi-au fost sufocati de apa ce imi intra violent pe gura si nas. M-am zbatut, incapatanata ca de obicei, reusind sa ies cateva clipe din nou la suprafata, iar atunci l-am vazut pe Sasuke. Era de cealalta parte a raului, cu tata si unchiul meu, strangand-o in brate pe Alice. Nu am realizat pe moment, inca privindu-i invidioasa, dar acum nu mai simteam nimic strangandu-mi piciorul. Sasuke o linistea pe Alice ce plangea si suspina cu putere, ca si cum i-ar pasa ca eu aveam sa mor in cateva minute, poate secunde. Nu o interesa ca Sasuke va suferi cand va afla ca e insarcinata, ca l-a inselat. Va fi umilit, trist, distrus, iar acum eu ma sting incet. Nu mai respiram, fixandu-i socata cu privirea, cand Sasuke si-a ridicat privirea spre mine. Am simtit ca voi muri acolo, de tristetea si ingrijararea ochilor sai, dar acea creatura m-a cuprins de talie si cu o viteza uluitoare m-a tras in adancurile apei. L-am auzit pe Sasuke tipand, apoi ca si cum ceva ar cadea in apa, urmat de alte tipete ingrozite si plansete puternice. Le auzeam tot mai incet, tot mai stins, mai rar, iar capul imi pulsa puternic. Lacul era adanc, mai adanc de cat imi aminteam, mai adanc de cat trebuia sa fie. Mai intunescos si mai rece, mai pustiu si mai mort.
        Am vazut doua lumini albastre prin acel intuneric inghetat, dar apoi mi-am dat seama ca erau doi ochii senini, calzi si iubitori ce nu ma priveau niciodata pe mine asa, cu toate ca asta era cea mai mare dorinta a mea. Voiam sa fie al meu. Am crezut ca era Naruto cand s-a apropriat, sperantele ca el m-ar fi salvat fiind distruse, dar nu am mai fost asa de sigura cand i-am simtit mainile calde pe talia mea. Am inchis ochii, crezand ca visez, ca nu ma voi mai trezi vreodata, adormind cu ochii sai in minte. Nu vreau sa mor....


***


       Am deschis ochii, mici luminite de diferite culori jucandu-se in fata mea. Am dat cu mainile in ele, facandu-le sa dispara, dar mi-am dat seama ca nu existau si ca erau doar rolul imaginatiei mele. Am pasit ametita pe suprafata rece care o simteam prin balerinii mov si am incercat sa imi dau seama unde sunt si ce caut aici, dar fara prea mare noroc, pentru ca tot ce puteam ditinge in albul ce ma inconjura era o canapea crem, in fata careia se afla un monitor imens. Unde sunt? Ce caut aici? Ce s-a intamplat cu toata apa si frica ce ma inconjura, cu tipetele si suspinele ce se auzeau ca un ecou? Am murit? m-am intrebat in gand, in ochii mei incoltind mici lacrimi ce ma usturau. Am clipit des, facand sa dispara orice gand rau si mi-am spus ca poate ma aflu intr-un spital. Am sperat ca asa e, dar o voce masculina m-a facut sa tresar, marturisindu-mi ca ma insel. Cineva se afla aici cu mine si nu aveam habar daca e de partea mea sau nu. Daca imi facea rau, daca ma omora? Dar daca sunt deja moarta? M-am luat cu mainile de cap, scancind ca un catel mic din cauza durerii ce ma lovise ca o tornada. L-am auzit razand, pasii lui zgarindu-mi timpanele. Avea un ras placut, linistitor ce iti inspira incredere, dar nu puteam sa ma iau dupa un sunet ce imi inspira protectie, nu puteam sa ma incred in cineva pe care nici nu il cunoasteam. Mi-a luat mainile intre ale lui, eu sesizand mult prea tarziu ca se afla langa mine, tintuindu-ma cu ochii caprui inchis, aproape negrii. Cu buzele intredeschise si cu ochii mari, socati, inima a inceput sa imi bata mai repede, iar eu aveam impresia ca vrea sa imi paraseasca pieptul. El doar mi-a zambit, privindu-ma cu ochii usor acoperiti de parul ciocolatiu, si mi-a spus cu caldura:
       -Ce mare si frumoasa te-ai facut Sakura! Mi-a fost dor de tine, pitic! Apropo, ce mai face Sasuke?
       -Nobu!?



Am revenit cu next-ul. In sfarsit, dupa mult timp am adus si aceasta parte a capitolului. Imi pare rau ca e asa de scurt, dar urmatoarele vor fi mai lungi. Am avut timp doar azi sa scriu si mai trebuie sa postez next-ul si la Cafea amara, deci trebuie sa va multumiti doar cu atat. Sper sa va placa si astept intrebari, daca aveti. In urmatorul capitol se va explica ce s-a intamplat si cum Sakura a ajuns in rau apoi cum a ajuns la Nobu si daca Sakura si-a recuperat memoria sau nu. Deny va kiss si va in love

P.S. Capitol necorectat. happy


Love will remember - Pagina 3 Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Love will remember - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love will remember   Love will remember - Pagina 3 I_icon19Sam 05 Oct 2013, 19:14

Bunaaa. kiss Ce mai capitol excelenttt. Vreauuuuu nextttt! in love Si il vreau acummm!!! puppy eyes 
Mersi de anunt, sper sa il primesc cat de curand. Sunt chiar foarte curioasa sa  vad ce se va intampla  in continuare. Oare de se va intampla cu Sakura? think 
Mi-ai imbunatatit ziua cu acest next superb, dar scurt. sad well? awesome right? 
Multa inspiratiiee si mult, mult timp liber. kiss a hug 
P.S. Primaa. nr1 rainbow :\ 


Love will remember - Pagina 3 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Love will remember - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love will remember   Love will remember - Pagina 3 I_icon19Sam 05 Oct 2013, 23:40

Hey happy Mersi ca mai anuntat de next kiss
Capitolul a fost interesant chiar daca a fost asa de scurt + ca ai oferit cateva explicatii in legatura cu ceea ce a patit Sakura, desi tot nu ne-ai lamurit daca si-a recuperat memoria sau nu, dar tu ai spus ca in urmatorul capitol vei dezvalui acest mic amanunt si sper ca ea sa isi fi recepatat memoria, adica la sfarsit l-a recunoscut pe acel Nobu care Hinata zicea ca i-a tradat(parca).
Dar sa o lasam asa...ah da am niste intrebari happy2
Pentru Sasuke: De ce te-ai uitat la Sakura cu privirea aceea trista si nu i-ai sarit in ajutor?
Pentru Sakura: Cum ai ajuns in acel loc? Crezi ca prieteni tai vor veni dupa tine in acel loc?
Pentru Naruto: Cum ai scapat-o pe Sakura? Crezi ca a murit?
Si cam astea au fost intrebarile mele happy2 Pana data viitoare spor la tastat si la idei bune in continuare heh
~Sayonara~ a hug


Love will remember - Pagina 3 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

Love will remember - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love will remember   Love will remember - Pagina 3 I_icon19Sam 12 Oct 2013, 17:06

Capitolul VII


Din punctul de vedere al Sakurei





       -Nobu!?
       Nu stiam ce sa fac, daca era de facut ceva. In fata mea statea Nobu si parea mai inocent ca oricand, mai bun si iubitor, de parca nu era el in ultimul timp. Nu, acesta e adevaratul Nobu pe care m-am chinuit sa il chimb atat de mult timp si toata munca mea a fost data pe apa sambetei din cauza unui drac impielitat. Odata ce scap de aici o sa am grija sa ii rup coada aia si sa ii bag coarnele in ochii, sa se invete minte ca daca se pune cu o Haruno va avea de suferit. Dar, mai important, cum am ajuns aici? Si Nobu? Parca eram in lac zbatandu-ma sa scap cu viata, iar acum ma aflu aici holbandu-ma la frumosii lui ochii caprui, nereusind sa spun ceva. Oarecum ma bucuram ca il vad, dar imi era frica de faptul ca si acel demon se afla undeva pe aici, vrand sa imi ia viata.
       -Ma bucur sa vad ca sti cine sunt, Sakura, a spus cu aceasi aura de ingeras si acei ochii infricosator de sclipitori. Cum adica stiu cine e? Am avut impulsul de a imi da o palma peste frunte, caci eram atat de absorbita de chipul lui incat uitasem ca pana acum cateva minute eu nu stiam nici ca Naruto imi e frate. Totusi, cum de acum imi amintesc? Am vrut sa il intreb, dar nu m-a lasat, incepand sa rada, iar ochii sai sclipeau mai tare. Erau foarte frumosi, dar nu ii depaseau pe ai lui Sasuke, nici macar pe ai lui Naruto, ia Hinata si Shinji se afla pe al treilea loc, la egalitate. Nu credeam ca e posibil ca doua perechi de ochi sa se potriveasca atat de tare cand posesorii lor se cearta din cinci in cinci minute.
       Am dat robotic din cap, lasandu-mi privirea sa admire podeaua, sau mai bine spus sa isi dea seama care e, noi fiind inconjurati de un alb orbitor. Usor mi-am desprins palmele dintre ale sale si am facut un pas in spate, dorind sa il pot vedea mai bine, sa gasesc un defect ce sa il dea de gol cum ca nu ar fi el. Dar seamana atat de tare cu Nobu. Ce naiba Sakura, pana la urma e Nobu! Mi-am tipat in minte, dar nu a avut mare impact ca eu tot nu o ascultam. Ochii ma usturau usor si puteam sa pun pariu ca erau rosii, lucru ce ma enerva peste masura. Aveam impresia ca daca voi vorbi voi incepe sa plang, sau sa lesini din cauza ca ma simt atat de secata de puteri.
       Si totusi, cum am ajuns aici?
       -Sa-ku-ra, a spus pe un ton jucaus, facand un pas in fata, vrand sa faca acea mica distanta ce o creeasem sa dispara, iar inima mi se facu cat un purice. Nu mi-ai raspuns la intrebare, a continuat apoi pe un ton serios, eu inghitind in sec in incercarea esuata de a face ca acel nod din gat sa dispara.
       -Ce intrebare? am intrebat sugrumata parca, sperand ca aveam sa reusesc sa trag de timp. Mare greseala.
       -Ce face Sasuke? Am crezut ca va veni si te va salva din mainile mele, ca apoi imi va trage o mama de bataie de sa o tin minte si dupa ce mor, iar apoi te va lua in brate si te va duce la prietenii tai.
       Mi-am plecat privirea inca o data, incetand sa mai respir si luptandu-ma cu lacrimile sa ramana acolo unde le e locul, adanc in sufletul meu. Ce puteam sa ii spun? Ca am avut impresia ca ii vad superbii ochi albastri dupa mult timp apropiindu-se sa ma salveze si ca in scurt timp se va afla aici, sau ca l-am confundat pe Naruto cu el, sau in cel mai rau caz ca m-a privit cu parere de rau inecandu-ma, iar a ramas alaturi de prea iubita lui prietena ce l-a inselat si va avea un copil cu un alt barbat. La naiba, dupa ce voi scapa de aici, al doilea lucru pe care il voi face va fi sa ii rup parul din cap si sa i-l indes pe gura. Idioata!
       Am scancit, rapusa de suspinele ce doreau sa mi se strecoare printre buze si mi-am strans cu putere ochii, punandu-mi mainile in jurul pieptului, tremurand. Ce urma sa fac in continuare? Nu sunt in stare de nimic, iar Nobu, aici de fata, probabil ranjeste multumit din cauza neputintei mele. Am tresarit puternic cand i-am simtind mainile incalzindu-mi spatele, iar respiratia sa calda se juca pe gatul meu. Nu am mai rezistat si am inceput sa plang zgomotos, simtind ca o data cu lacrimile se va evapora din interiorul meu si inima sparta in mii de bucatele. Foarte frumos, divin si impresionat ca o fata de nici saisprezece ani sa planga pe umarul unui fost prieten din copilarie ce a tradat-o plecand de partea raului, si toate aste sunt din vina unui fiu de preot de douazeci si patru de ani, care nu isi da seama de sentimentele mele. Idiotul. Am gasit un al treilea lucru pe care sa il fac dupa ce scap de aici. Il voi pedepsi crunt si nemilos pe Sasuke, mi-am spus razand trist, iar Nobu s-a foit cu mine in brate. M-a mangaiat usor pe spate, jucandu-se cu parul meu lung, roz. Roz? Ce naiba? L-am impins pe fostul meu prieten, cautand o oglinda, iar cand m-am intors cu spatele la Nobu in fata mea se afla o oglinda imensa in care se reflecta imaginea mea mai mult decat ingrozitoare. Am parul roz! La naiba, la dracu', la Alice si la idiotul de Naoki, cine mi-a facut asta? Satenul radea usor in spatele meu, iar eu nu mai puteam de nervi. Urasc rozul, de ce am parul asa? Nu putea sa fie albastru, sau verde, sau chiar lila? Culorile astea imi plac, dar roz? De ce roz?
       -Iti sta bine, a soptint crezand ca nu il aud, iar eu m-am intors spre el privindu-l cu ura, simtind inca cum lacrimile curg pe chipul meu. De ce roz?
       Nobu, fara pic de retinere, mi-a marturisit ca Sasuke a ales culoarea, imediat dupa ce mi-am pierdut memoria, in speranta ca nu imi voi aminti cine sunt cand ma voi privi in oglinda. Dezamagita, distrusa si radat m-am asezat jos, fara sa imi dau seama ca acum stau pe canapeaua crem foarte comoda ce se afla la zece metri de mine. Nu am dat importanta nici faptului ca Nobu se asezase langa mine, foarte aproape de trupul meu plapand.
       -De ce nu voiau ca eu sa imi recapat memoria?
       -Au considerat ca e mai bine asa, deoarece tu intr-un fel sau altul aveai memorie, dar nu aveai amintirile adevarate ci unele false, trimise in creierul tau de mine.
       L-am plesnit puternic, facandu-l sa isi intoarca capul la nouzeci de grade spre dreapta si sa scuipe cateva picaturi de sange. Eram nervoasa, ma simteam dezamagita, si el ca un idiot ce e imi spune relaxat ca in tot timpul asta s-a jucat cu mintea mea. Nu inteleg, ce are baiatul asta cu mine? Ce au toti cu mine? In regula, inteleg ca am puteri speciale, pe care oamenii nu le poseda, dar de aici pana la a se juca cu viata mea e un drum lung si de ce imi vor puterile? Ce au de gand sa imi faca? Am inceput sa tremur usor cand mi-am dat seama ca ma aflu pe terioriul lor, iar eu il plesnisem pe unul dintre supusii demonului, care acum ma omoara din priviri. Nobu s-a aruncat deaspura mea, iar eu am constatat speriata ca acea canapea draguta se transformase intr-un pat imens, acoperit cu cuvertura fina de culoare crem. Am incercat sa ma zbat, sa ma eliberez din stransoarea lui, dar imi era cu neputinta, dat fiind ca el era de zece ori mai puternic si mai greu decat mine, si, la naiba, imi era frica!
       -Tot la fel de incapatanata, de pierduta in ganduri, de frumoasa... a soptit, privindu-ma cu ura, iar eu am inghetat de spaima. Mi-am lovit picioarele cu toata puterea pe care o avea de ale sale, dar fara nici un folos, iar acum eram fara scapare, secata de energie si fara vreo idee cum as putea sa imi activez acele afurisite de puteri ce imi fac probleme inca din clasa a saptea. Satenul m-a amenintat cu acea privire neagra ca ma va pedepsi pentru purtarea mea, ca ma va face sa ma chinui captiva in propriul meu corp, iar cu un picior in stomac, si alti cativa pumni in acelasi loc, mi-am pierdut cunostinta, plangandu-mi prietenul de mult pierdut. Si cand eu chiar credeam ca e de partea mea.
       Mai tarziu, pierduta intr-o alta lume, de aceasta data neagra, mi-am dat seama ca Nobu e cel care m-a impins de pe marginea lacului si ca tot el ma tragea la fund. M-am rugat ca cel care incercase sa ma salveze sa fie Sasuke, ca o lasase acolo singura pe Alice, ca m-a ales pe mine. Speram ca acele perle ale cerului presarat cu apa erau ale sale, ca acea privire plina de tandrete imi era menita mie, ca era al meu. Voiam sa imi acopar acel sentiment de singuratate, gandindu-ma mereu la el si rugandu-ma ca nu va mai trece mult timp si ma voi trezi pe marginea lacului, uda cu Sasuke langa mine, iar Naruto si Hinata ma vor imbratisa, Shinji, Misaki si mama sarutandu-ma dulce pe frunte. Speram sa se termine mai repede, ca acea durere de stomac va disparea, ca totul va fi bine, dar sperantele mele se naruiau cu trecerea timpului. Nu stiam ce ora era, sau in ce lume ma aflam, dar simteam cum timpul trecea, iar eu tot acolo ma aflam, plutind in intuneric, plangandu-mi soarta si hranindu-mi orgoliul cu mii si mii de planuri pe care le puneam la punct in fiecare seara, dupa ce l-am cunoscut pe Sasuke. Imi era teama, ca atunci cand ma voi trezi voi fi singura, doar cu pisica primita de Sasuke acum o saptamana. Am inghitit in sec, dar lacrimile au inceput sa curga, suspinele auzindu-se ca un ecou prin acea noapte ce ma bantuia. Voiam sa vina cineva si sa imi stearga definitiv acea amintire cu Nobu, care ma lovea fara sa clipeasca. Ma durea sa stiu ca am mai pierdut inca un prieten, ca va trebui inca o data sa o iau de la capat, incercand sa ii adun de peste tot si tare imi e teama ca nu voi reusi.
       Nu am mai simtit nimic, doar cateva voci se faceau auzite ca o soapta printr-o usa albastra aflata in fata mea. Ma intrebam cum aparuse, cum de nu o vazusem pana acum, si m-am ridicat in capul oaselor, pasind speriata spre acea cale de scapare din toata durerea si suferinta ce ma invaluiau. Vreau sa am o viata normala, sa fiu alaturi de prietenii mei si sa zambesc alaturi de familia mea fara griji si temeri ca in orice secunda mi-ar fi disparut toate persoanele la care tin. Cer asa mult? Pana la urma e vina mea ca eram plictisita de viata pe care o aveam inainte, ca mereu visam la povesti in care eu eram eroina, ca eu am scris acea poveste plina de durere, eliberandu-mi dorintele negre in acele pagini, e vina mea ca mi-am dorit asta. E doar vina mea!
       Am pasit de cealalta parte a usii, iar o lumina ciudata, lila, ma absorbea, in urma mea ramanand doar un colier cu o semiluna ce era al lui Naoki. Deci asta a fost lumea lui Naoki, mi-am spus amintindu-mi de zambetul lui tamp de care Hinata era atat de indragostita. Nobu, Naoki, felicitari, ne-ati dezamagit...

***

       -Unde sunt? am intrebat somnoroasa, frecandu-mi ochii ca sa pot vedea mai bine. O data ce imaginea imi era mai clara le-am vazut pe Hinata si Misaki dormind langa mine, iar eu am zambit fericita. Inca ma intrebam ce se intamplase, de ce nu ma inecasem, asa ca mi-am aruncat ochii spre calendar. Era vineri, douazeci si nooua iunie, deci ieri eu chiar am cazut in lac. Totusi, cine m-a salvat? Am incercat sa ma ridic, dar am cazut inapoi in pat, iar in acel moment Hinata si Misaki s-au trezit. Misaki a iesit repede din camera, iar Hinata m-a intrebat daca sunt bine, ajutandu-ma sa ma ridic. Ma durea burta si capul si aveam impresia ca dormisem ani de zile, plus ca ochii ma usturau ingrozitor, dar in loc sa ii spun toate astea, am dat usor din cap in semn de ,,Sunt bine", zambind. Dupa cinci minute in care Hinata s-a holbat la mine si eu la ea, pe usa camerei a intrat Misaki, urmata de mama, Naruto, Sasuke, Shinji si Alice. M-am abtinut sa nu oftez degustata, dar am fost surprinsa ca a fost asa usor sa imi infranez aceasta reactie, insa nu am dat prea mare importanta.Important era ca eram bine, sanatoasa cat de cat si cu memoria intacta. Acum puteam sa facem un plan ca sa il oprim pe demon si pe ceilalti, aveam destul timp.
       -Sakura esti bine! a spus mama bucuroasa, apoi i-a multumit lui Sasuke ca m-a salvat. Am crezut ca voi incepe sa zambesc ca nebuna sau ca o sa plang de fericire, dar nu s-a intamplat, lucru foarte ciudat. Auzeam insa cum inima imi batea repede si cum fericirea mi se urcase la cap. Sasuke chiar ma salvase!
       L-am privit curioasa, observand ca purta lentilele de contact ce ii ascundeau ochii albastri, superbi, magici, acum avand acea privirea neagra ce dupa mine nu i se potrivea deloc. Bine, doar putin, dar mie imi plac mai mult ochii lui albastri. Am tresarit, insa, cand Naruto m-a intrebat daca stiu cine e, iar eu am zambit, stiind ca puteam sa ii spun ca mi-am recapatat memoria. Deja imi imaginez ce fericit vor fi toti, mai putin Alice, care pun pariu ca se va preface. Sa nu uit sa o pedepsesc pentru ce i-a facut lui Sasuke, mi-am amintit eu, ranjind rautacios in gand.
       -Esti unul dintre cei mai buni prieteni ai mei, fiul doamnei Uzumaki si fratele mai mare al lui Misaki, am spus si m-am blocat de ceea ce mi-a iesit pe gura. De ce am spus asta? Trebuia sa ii spun ca e prea iubitul meu frate! Ce naiba se intampla?



Am revenit cu next. heh  Sper ca v-a placut. kiss  Maine voi pune next-ul si la Cafea amara, azi nu pot. crying  Acum raspunsurile la intrebari:
Pentru Sasuke: De ce te-ai uitat la Sakura cu privirea aceea trista si nu i-ai sarit in ajutor?
Eram trist pentru ca stiam ca ceva rau se va intampla si din capitolul anterior ai aflat ca eu am salvat-o. hmm...?! 
Pentru Sakura: Cum ai ajuns in acel loc? Crezi ca prieteni tai vor veni dupa tine in acel loc?
Inca nu stiu cum ajuns acolo, dar stiu ca e mana lui Nobu. hmm...?! Dupa cum ai afla deja, prietenii mei m-au salvat. in love 
Pentru Naruto: Cum ai scapat-o pe Sakura? Crezi ca a murit?
Din pacate pentru mine, nu eu am salvat-o pe Sakura si sunt foarte dezamagit de mine. nervi!  Sakura sa moara? lough  Niciodata, ea e cea mai puternica fata pe care am intalnit-o. hmm..realy?  Ma bucur insa ca nu a patit nimic. dap ! 

P.S. Capitol necorectat (D) 


Love will remember - Pagina 3 Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Love will remember - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love will remember   Love will remember - Pagina 3 I_icon19Sam 12 Oct 2013, 19:43

Heiiii, Denii. Bunaaa. kiss Mersi de anunt, in primul rand. A fost un capitol exceptional! in love Ma bucur ca Sasuke a fost cel care a salvat-o pe Sakura, si chiar foarte mult. Abia astept next-ul, deci pune-te repede pe tastat. waiting Te-am pupat, talentata mica ce esti! a hug Multa inspiratie in continuare.


Si acum... INTREBARILEE: 
Pentru Sasuke:
1. De ce ai ales tocmai roz pentru culoarea parului Sakurei? well? awesome right?
2. O iubesti pe Alice?
3. Esti fericit ca vei fi... tatic? :| 
4. Daca ai avea de ales intre Sakura si Alice, pe cine ai alege? Si sa nu aud niciun "Nu ştiu..". Vreau un raspuns concret.
5. Ce iti place cel mult la Sakura?


Pentru Sakura:


1.Ai de gand sa ii spui lui Sasuke ca acel copil nu este al lui?
2. Ce culoare avea parul tau inainte?
3. Nobu a fost iubitul tau?
4. Ai de gand sa le spui celorlalti ca ti-ai recuperat memoria?


Pentru Nobu:


1. Ce simti pentru Sakura?
2. Ai de gand sa o ucizi?
3. Ai fost gelos vreodata pe Sasuke?




Mda.. Cred ca e suficient, deocamdata. lough Urmatoarea tura de intrebari vine la urmatorul next. kiss 
Ja ne, originala mica! a hug 


Love will remember - Pagina 3 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Love will remember - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love will remember   Love will remember - Pagina 3 I_icon19Mar 15 Oct 2013, 23:04

Hei happy Mersi de anunt si scuze ca nu am venit mai repede cu un comentariu dar nah...timpul nu mi-a prea permis sad
Capitolul a fost superb dar nu pot sa cred ce i-a facut nemerniul de Nobu Sakurei :X(: nu il suport pe omul ala :X(:
Deci din capitolul asta mai lasat doar cu o singura curiozitate...de ce Sakura a gandit ceva si i-a spus cu totul altceva lui Naruto? Nu imi spune ca o controleaza cineva sau ceva de genul pentru ca asta ar fi foarte frustrant sad
Acum te las pentru ca maine am scoala si mi-e cam somn sincer heh Pana data viitoare te-am kiss
~Sayonara~ a hug


Love will remember - Pagina 3 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

Love will remember - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love will remember   Love will remember - Pagina 3 I_icon19Vin 06 Dec 2013, 20:36

Capitolul VII


Din punctul de vedere al Sakurei


       Se spune ca atunci cand iti pierzi memoria, pierzi si jumatate din sentimentele pe care le aveai pentru anumite persoane, dar cele mai puternice raman. Nu am uitat ca tineam la prietenii mei, sau cum e sa fi indragostita, sa iubesti pe cineva, dar in mintea mea se amestecau incat aveam impresia ca nu sunt reale, ci vise a falsei mele existente. Acum ca mi-am revenit acele sentimente sunt mai clare, mai prezente in sufletul meu, dar si mai dureroase, precum o camera de tortura pentru inima mea.
       Sunt atat de multe lucruri de spus, atatea amintiri de depanat, insa nici o clipa pentru a petrece timp impreuna, cum faceam pe vremuri. Suntem toti, in acelasi loc in care am trait atatea momente frumoase, dar ceva lipsesti, ceva nu e la locul lui. Am fost zdruncinati, loviti cu brutualitate de cei pe care candva ii iubeam atat de mult, persoane pe care le-am pierdut asa cum a pierdut Domnul ceata lui Lucifer. Au plecat, luand si fericirea noastra cu ei. Am putea lupta, sa zambim mergand inainte, dar cum putem face asta cand nici nu pot sa spun ce vreu sa spun?
       Am respirat adanc, evitand orice contact vizual cu fratii mei, mama si Sasuke. Hinata ma strangea tare in brate, nevrand sa imi mai dea drumul, iar Alice probabil coborase jos. Foarte bine, nimeni nu are nevoie de ea aici, cel putin nu eu. Nici acum nu imi vine sa cred ca e insarcinata, ca l-a inselat pe Sasuke, ca poate sa se joace cu sentimentele lui. Si cand ma gandesc ca sunt de atata timp impreuna imi vine sa ma dau cu capul de pereti.  
       M-am linistit, tinandu-ma cu mana de burta din cauza acelor lovituri primite de la Nobu, lasandu-mi capul sa se odihneasca pe umarul Hinatei. Miroasea a portocale, atat de puternic si de proaspat, incat aveam impresia ca ma aflu in spatele casei, inconjurata de verdeata, mancand o portocala. Am lasat portocalele la o parte, rasucindu-mi mintea sa gasesc un raspun cat mai cooerent pentru problema pe care o am. De ce am spus ce am spus?L-am intristat pe Naruto, care era atat de fericit ca mi-am revenit, dar am l-am facut bucuros pe Nobu, al carui ras enervand inca se auzea in capul meu ca un ecou, dar incercam sa il ignor.
       Indepartand firele catifelate de par de pe chipu-mi obosit, am intrebat-o pe bruneta ce se intamplase cu o zi in urma, de parca nu as fi stiut deja. Dar stiam! Stiam ca Nobu ma rapise sub privirile indurerate ale familiei mele, inscenandu-mi moartea prin inec, apoi ademenindu-ma intr-o dimensiune paralela cu aceasta, jucandu-se cu mintea mea si enervandu-ma la culme, sfarsind batuta si cu sufletul sfasiat.
       Misaki, cu ochii mari, stralucitori, imi povestise ce stia, ca am cazut in lac si Naruto a incercat sa ma salveze, insa adevaratul erou era Sasuke, ce isi pierduse lentilele de contact in apa ce ma inghitea cu totul, lasandu-si la iveala frumosii ochii albastri, atat de profunzi, de mari, de stralucitori, de calzi, de iubitori, superbi. Nu mentionase si pierderea lentilelor, lucru destul de previzibil, dar totusi enervant de suparator.
       L-am privit cu emotie pe Sasuke, ce parea ingrijorat, suparat, si i-am zambit timida, apoi am fost fericita ca mi-a raspuns cu unul dintre acele zambete superbe. Mi s-a topit inima cand mi-a spus ca totul va fi bine, ca va avea grija de mine si am vrut sa plang, dar m-am bucurat ca nu am facut-o, ca Nobu nu m-a lasat.
       M-am ridicat cu greu din pat si m-am sprijinit de noptiera, vrand sa ma simt stapana pe propriul corp, si am reusit sa ajung pana langa geam. L-am deschis si am lasat racoarea verii si miresmele naturii sa ma invaluie. Era atat de bine, de placut!
       -Hin, Naru, ce facem azi? i-am intrebat inca pierduta in peisajul natural de care ma despartea imensa fereastra.
       -Naruto are un copac mare in spatele garajului in care e construita o casuta. voiam sa facem un mic picnic daca te simti mai bine. Nu trebuia sa imi spuna de doua ori, eram mai mult decat ingantata de idee, aparent banale, dar care ma bucura enorm. Siam de casuta, eu facusem planul si il convinsesem pe tata sa o construim. Voiam sa il pun la incercare pe Nobu lovindu-l cu propriile arme, iar acella era locul potrivit. Simteam ca ceva maret se va intampla.
       -Mie imi surade ideea, am spus si l-am privit jucaus pe Sasuke, care inca imi zambea, si m-am chinuit sa imi amintesc toate motivele pentru care ma indragostisem de el, dar nu imi era cu putinta.


Din punctul de vedere al autorului


       Liniste. Acest cuvand descria incaperea in care se afla cei patru prieteni. Hinata, bruneta inalta si cu o eleganta de o inegalitate rara, isi freca nervos mainile albe, pe cand Naruto, cel mereu hiperactiv era mai linistit ca niciodata, cel putin asta dadea impresia. Prin fumul de tigara, se distingeau ochii obositi si rosii de la plans ai Misakai, al carui corp se legana usor intr-o parte si in alta pe fotoliul vechi, un scartait sec auzindu-se la interval de cateva secunde. Pe pat, cu ochii inchisi, se odihnea cu parul rozaliu imprastiat pe perna turcoaz, Sakura, iar chipul alb, lipsit de imperfectiuni ii parea de portelan. Picior peste picior, statea langa fereastra larg deschisa unchiul Sakurei. Fumul ce i se srecura printre buzele crapate, usor rozalii, se pierdea asemenea unei fantasme prin aerul racoros ce se juca cu perdeaua transparenta, matasoasa si ciudat de eleganta. In privirea-i negricioasa i se citea ingrijorarea, fapt ce ii speriau pe Naruto, Hinata si Misaki.
        Iar erau langa patul frumoasei fete, stand cu sufletul la gura, asteptand ca ochii mari si verzi ai copilei sa se deschida. Era un suflet de copil, incarcerat intr-un corp de adolescenta. Avea maturitatea unei mai femei de afaceri, grija unei mame, viata incarcate de momente pline de invalmasarea sentimentelor asemenea unei bunici, iubirea unei sotii devotate, era prietena ideala si totusi avea sufletul si mintea unui copil. Nu credeau ca e posibil ca cineva atat de plapand, firav si iubitor poate sa sufere atat, insa DUmnezeu ii pune la grea incercare pe cei mai buni pentru a demonstra ca ei sunt cu adevarat cei alesi.
       -Unchiule, cand se va trezi? intreba absenta Misaki, iar ochii ei fura scaldati de alte lacrimi fierbinti si dureroase.
       Domnul Haruno nu raspunse insa, fiind prea concentrat pe vartejul de fum din aer. Era prea absorbit de jocul cerculetelor fumurii, totusi in ochi avea o sclipire trista, nebunatica si extrem de chinuitoare.
       -Nu inteleg, spuse el, oftand. De ce a cazut asa? Era bine, apoi pur si simplu si-a pierdut cunostinta. Ofta inca o data, mai zgomotos si mai tremurat, abtinandu-se sa nu planga. Durea sa isi vada nepoata inconstienta, fara aparare. Au trecut trei zile, de ce nu se trezeste? se intrebase pe sine, insa blondul ii raspunse parca posedat, avand privirea unui pshihopat, lucru ce o ingrijorara pe Hinata, insa nu ca si spusele barbatului.
       -Se joaca cu mintea ei, o chinuie, ii vor sufletul mort. Puterea ei e scopul lor, iar ca sa il atinga au nevoie de corpul Sakurei, insa fara suflet. Ii vor macina sufletul, ii vor da foc, apoi cand va fi rapusa de durere, o vor rani cu amintiri, aruncandu-le pe cele mai veninoase in ce a mai ramas din sora mea. O vor omori, trebuie sa facem ceva!
       Hinata icni speriata, cutremurandu-se, apoi incerca sa ii priveasca chipul blondului prin perdeaua de lacrimi ce ii acopereau ochii. Ii era frica, simtea ca se sparge de fiecare data cand cuvintele lui Naruto i se plimbau prin cap. Ingrozitor! Dureros! Nebunesc! Spusele fratelui prietenei ei o aduserape culmile nebuniei si ale fricii, incat gemu infundat, tragandu-si nasul, tremurand de parca se afla invaluita de racoarea cruda a iernii. Misaki nu era nici ea bine, fiind parca o drogata, al carui elicsir al fericiri era pe sfarsite, iar in acel moment se pregatea sa dea din nou piept cu realitatea. Se intreba daca oare era vina ei, caci nu se abtinuse si ii spusese lui Sasuke ca logodnica lui era insarcinata si nu era copilul lui. Nu era nevoie sa mai mentioneze al cui e copilul, Sasuke nu avusese niciodata nicio astfel de relatie cu Alice, insa aveau sa aiba dupa ce se casatoreau, insa nunta celor doi iesea in acest moment din discutie.
       Si acum Misaki isi amintea ce se intamplase, cu toate ca ea fusese de vina pentru tot, si nu inceta sa isi aduca aminte, felul ei de a se pedepsi. O vedea si acum pe Alice, ce zambea frumos spre iubitul ei, ce o tinea absent de mana,iar Sakura in spatele lor, zambind prosteste, aflandu-se dupa mult timp la casuta din copac de cand erau ei mici, dupa o zi de la posibilul inec al Sakurei. Inca nici acum nu isi daduse seama cum izbucnise si de ce, insa isi amintea perfect cum ii reprosase brunetului ca poate iubi o asemenea finta, precum fosta lui logodnica. Ii spusese tot, iar Sakura se lupta cu cel ce o controla sa o opreasca pe soraei. Rozalia nu il dorea nefericit pe Sasuke, caci stia ca inima ei s-ar fi spart daca l-ar fi vazut asa. Efortul fu insa prea mare, iar in momentul in care Sasuke lasase mana lui Alice, privind socat fata ce o iubise atat de mult, Sakura lesina.
       -Misaki, nu trebuia sa ii spui. Sasuke ar fi aflat la momentul potrivit, spusese Hinata plangand cu capul in maini. Hinatei nu ii veni a crede cu cata ura a fost Sasuke in stare sa o priveasca pe Alice, cu cat dezgust o alungase, insa nu putea uita nici tristetea, dezamagirea si socul ce il avuse, cat de distrus fusese. Starea Sakurei il ingrijorase si mai mult, incat Sasuke nu rezista sa mai stea in preajma ei sau a prieteniilor lor caci ei stiau de ceea ce facuse Alice si nu ii spusesera. Il dezamagisera, cu toate ca Sasuke era atat de pierdut si distrus fara Sakura si Naruto, prietenii lui cei mai buni.



Hey, prieteni, am revenit cu un nou capitol. happy Sper ca v-a placut, ca nu va indus in eroare si ca nu v-a plictisit. dap ! Incerc sa devin mai buna si sper ca am evoluat putin. happy Multumesc Rebee pentru intrebarile puse, sper ca vei mai avea si de aceasta data. kiss Deny va kiss

Intrebari:

Pentru Sasuke:
1. De ce ai ales tocmai roz pentru culoarea parului Sakurei?
Pentru ca Sakura uraste rozul.
2. O iubesti pe Alice?
Daca nu as iubio nu as mai fi impreuna cu ea. hmm..realy? 
3. Esti fericit ca vei fi... tatic? :|
dap ! Ce? :| 
Deny: Nimic, nimic, a tastat gresit. Intrebarea era pentru.... um... phuu  unchiul Sakurei, acela cu numele complicat. happy 
Sasuke: Mincinoaso (D) 
Deny: happy2 heh 
4. Daca ai avea de ales intre Sakura si Alice, pe cine ai alege? Si sa nu aud niciun "Nu ştiu..". Vreau un raspuns concret.
Umm...Pe Alice, ea e prietena mea hmm..realy? 
5. Ce iti place cel mult la Sakura?
Pai sunt mai multe lucruri care imi plac la ea, cum ar fi ochii, ca are acea aura de persoana matura, desi se prosteste de fiecare data cand are ocazia, imi place ca e pasionata si scrie povesti, imi place cum canta si multe altele. Vreau sa stiu insa ceva: ce e cu intrebarile astea? (D) 

Pentru Sakura:


1.Ai de gand sa ii spui lui Sasuke ca acel copil nu este al lui?
As vrea, dar nu pot, Sasuke nu stie ca Alice e insarcinata, iar Sasuke ar fi distrus. sad 
2. Ce culoare avea parul tau inainte?
Negru ca noaptea in love  , dar uneori era si un saten mai inchis think 
3. Nobu a fost iubitul tau?
Nu, am fost doar buni prieteni dap ! 
4. Ai de gand sa le spui celorlalti ca ti-ai recuperat memoria?
Vreau sa le spun, dar nu pot sad  Nobu o sa plateasca pentru asta biciuitor (D) 


Pentru Nobu:


1. Ce simti pentru Sakura?
Momentan nimic.
2. Ai de gand sa o ucizi?
Nu, scopul meu nu este sa o ucid, ci sa ii fur puterile.
3. Ai fost gelos vreodata pe Sasuke?
Nu, de ce as fi?
Deny: waiting 
Bine poate o data, sau de doua ori hmm...?! 
Deny: down

Nu am putut corecta capitolul, timpul nu mi-a permis. Scuze, voi da un edit daca voi avea timp. happy


Love will remember - Pagina 3 Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500


Ultima editare efectuata de catre Deny :) in Dum 09 Feb 2014, 13:52, editata de 1 ori
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Love will remember - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love will remember   Love will remember - Pagina 3 I_icon19Vin 06 Dec 2013, 20:40

       Bună, Deny! kiss Mersi mult pentru mesaj, îl aşteptam de ceva timp. 
       A fost un capitol excelent! Sunt chiar foarte bucuroasă că am descoperit în sfârşit şi că am înţeles tot despre soarta săracei Sakura. Nenorocit eşti Nobu! >.< Îmi pare rău pentru Sasuke. Nu vroiam să sufere astfel, dar la un moment dat tot trebuia să afle şi oricine ştie că cu cât e mai devreme cu atât mai bine! 
       Aştept cu nerăbdare capitolul următor, căci trebuie neapărat să aflu ce se va întâmpla cu Sakura si cum va evolua relaţia acesteia cu senzualul brunet      
       Până la aterizarea next-ului îti urez multă inspiraţie si timp liber! *Hugs!* ^^


Love will remember - Pagina 3 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Love will remember - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love will remember   Love will remember - Pagina 3 I_icon19Joi 12 Dec 2013, 18:54

Hei Deny happy Mersi ca mai anuntat de next si sciluze ca nu am venit pana acum cu un comentariu, dar a fost o perioada mai grea si mnoah...dar acum sa revenim la capitol care a fost foarte interesant happy
Eu nu am inteles o mica chestie, daca mi-ai putea explica si mie totul ar fii super happy2 De ce Sakura nu poate sa le spuna ca si-a recuperat memoria? inafara de aceasta mica nelamurile la care as vrea sa imi raspunzi happy2 capitolul a fost interesant. Sper sa vii repede cu next-ul, dar pana atunci te-am kiss
~Sayonara~ a hug


Love will remember - Pagina 3 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Love will remember - Pagina 3 Asss10Love will remember - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Love will remember - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love will remember   Love will remember - Pagina 3 I_icon19Joi 06 Mar 2014, 10:38

Fanfic SasuSaku blocat din cauza inactivitatii.


Love will remember - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Love will remember - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Love will remember   Love will remember - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Love will remember

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-