Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O noua zi, aceeasi speranta Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O noua zi, aceeasi speranta Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 O noua zi, aceeasi speranta

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Bianca.I
Academy Student
Academy Student
Bianca.I

Sex : feminin Varsta : 26
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 47
Puncte : 55
Reputatie Reputatie : 6

O noua zi, aceeasi speranta Empty
MesajSubiect: O noua zi, aceeasi speranta   O noua zi, aceeasi speranta I_icon19Joi 11 Apr 2013, 17:41

Buna! Acesta este primul meu fic asa ca va rog sa fiti mai ingaduitori cu mine. Totusi criticile constructive sunt binevenite. Dupa cum spuneam acest fic este despre Sakura si Sasuke bazat pe actiunea serialului Naruto Shippuden si are ca punct de plecare episoadele 212-220 (cred ca alea erau nu mai stiu sigur), mai exact, totul incepe cu putin inainte de plecarea lui Naruto in acea misiune secreta de rand S. Inca nu sunt foarte sigura de cum se va termina povestea (totusi vreau sa aiba un final care sa nu influenteze actiunea propriu-zisa a episoadelor, stiti ca filmele Naruto) si nici titlul nu cred ca va ramane acesta, de aceea astept sugestiile voastre.
Sper sa va placa !



Introducere


"Nu lasa visele sa piara pentru ca daca visele mor, viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare..."
Langston Hughes



Capitolul I Amintiri

        Am apasat pe clanta si usa de la camera mea s-a deschis cu un scartait usor. Am pasit in intunericul ce invaluia camera, bajbaind dupa intrerupatorul lampei. Dupa ce l-am gasit in sfarsit, am aruncat o privire spre ceas. Era trecut de ora unsprezece, dar cu toate astea nu imi era somn. Se intamplasera atat de multe lucruri in ultima vreme asupra carora nu am avut timp sa reflectez, incat simteam ca o sa-mi explodeze capul. Am tras draperia si m-am asezat langa fereastra deschisa, privind melancolica cerul senin si instelat pe care domnea o luna plina, palida.
        Era o seara linistia. Tacerea noptii era din cand in cand intrerupta de cantecul greierilor sau de pasii vreunui satean grabit sa ajunga la culcare dupa o zi grea de munca. Adevarul e ca de cand Konoha fusese distrusa, mai toate zilele erau grele fiind cu toti preocupati cu reconstructia cat mai rapida a satului. De parca asta n-ar fi fost de ajuns, Madara mai si declarase razboi celor 5 mari natiuni. Partea buna era ca Tsunade-sama isi revenise in sfarsit din coma in cursul acestei zile si putea sa-si reia titlul de hokage pentru a ne indruma ce sa facem in continuare. Asta ar fi trebuit sa fie un motiv de bucurie, insa cumva eu tot ma simteam trista. Si aveam si motive.

        M-am aplecat incet spre noptiera, intinzand mana. Am apucat fotografia si am revenit la locul meu de langa geam. In ea eram noi, fosta echipa 7. Fusese facuta in urma cu mai multi ani, la scurt timp dupa ce am absolvit academia si am format o echipa. Am privit cu nostalgie chipurile celor din poza. Eram cu totii fericiti, chiar daca expresiile de pe fetele lui Sasuke si Naruto exprimau mai degraba indignare. Niciodata nu s-au inteles, se certau tot timpul, dar de fapt erau cei mai buni prieteni. Erau exact ca fratii. Am simtit cum un suras plin de nostalgie mi se schiteaza pe chip, amintindu-mi de momentele frumoase si amuzante petrecute impreuna. Imi era dor de acele vremuri. Cine s-ar fi gandit pe atunci ca echipa 7 se va destrama, ca Sasuke va pleca la Orochimaru, ca mai apoi sa se alature celor din Akatsuki vrand sa se distruga intreg satul? Cred ca nimeni...Altfel lucrurile ar fi stat diferit acum.

        Am simtit cum o adiere imi mangaie fata, jucandu-se cu o suvita din parul meu. Mi-am ridicat pentru un moment privirea de la poza si m-am uitat din nou afara, vazand ca acum cerul era acoperit de cativa nori. Era o noapte linistita, exact ca asta cand, in urma cu trei ani, Sasuke s-a decis sa paraseasca satul. Am incercat sa-l opresc, i-am marturisit ce simteam eu pentru el si l-am implorat sa ramana. Insa…am esuat. Atunci am crezut ca am facut tot ce-am putut pentru a-l convinge sa se razgandeasca. Dar m-am inselat. Mai mult decat atat, i-am pus lui Naruto o povara imensa pe umeri, rugadu-l sa-l aduca inapoi pe Sasuke. Mi-a promis, fara tragere de inima, ca va face acest lucru si el a incercat intr-adevar tot ce i-a stat in putinta pentru a se tine de promisiune, in timp ce eu m-am dovedit total inutila.
        Apoi am inceput antrenamentele cu doamna Tsunade si am devenit mai puternica. Totusi nici Naruto nu a stat degeaba 2 ani si jumatate, astfel ca acum a devenit eroul satului. Intotdeauna si-a urmat calea ninja, si a incercat sa devina din ce in ce mai puternic prin propriile puteri, sa se faca recunoscut si admirat de catre toti. Niciodata nu a renuntat sa faca un lucru, chiar cand parea ca nu mai exista speranta, dand dovada de o ambitie extraordinara. De aceea il admir foarte mult. Mereu si-a pus prietenii pe primul loc iar daca au fost in pericol a facut tot posibilul pentru a-i salva.

        A facut atatea lucruri pentru toti, dar si pentru mine! Insa eu nu am fost in stare sa fac nimic semnificativ pentru el. Tot ce-am facut a fost sa-i ranesc sentimentele mintindu-l ca il iubesc. De fapt… nu a fost o minciuna in totalitate, chiar tineam foare mult la el dar nu in acel fel, ci ca la un frate. Am fost o proasta sa sper ca va crede ceea ce i-am spus. Probabil ca nu m-am gandit niciun moment ca va crede toate acele lucruri fara ca macar sa clipeasca, totusi am incercat. Am sperat ca va renunta la acea promisiune si nu-l va mai cauta pe Sasuke pentru a nu se mai pune pe sine in pericol. Dar se pare ca face acest lucru pentru vrea, pentru ca inca il mai considera prietenul sau si vrea sa-l ajute. Si eu imi doresc ca el sa se intoarca in Konoha si sa fie totul cum era inainte. Dar nu e asa de simplu.
        Astfel, nereusind sa-l conving pe Naruto, m-am dus de una singura dupa Sasuke cu gandul de a-l ucide chiar eu, incercand sa uit de tot ce am simtit pentru el vreodata. I-am spus sa ma ia cu el, iar eu am fost din nou fraiera crezand ca va face asta. A incercat sa ma ucida, chiar de doua ori si, bineinteles, Naruto m-a salvat din nou. Daca nu ar fi aparut la timp acum as fi fost moarta. Asadar, am esuasem din nou.

        Revenind la realitate, am simtit cum o lacrima mi se prelingea pe obraz si cade pe rama fotografiei pe care inca o tineam in mana. Plangeam. Plangeam de furie ca nu eram in stare de nimic, ca procedam intotdeauna gresit. Nu mai suportam sa fiu inutila. Trebuia sa fac ceva. Dar ce…?
        Am incercat sa ma opresc din plans, m-am ridicat, punand la loc poza si m-am bagat in pat. Am stins lampa si am inceput sa privesc tavanul, gandindu-ma la o solutie, dar nu imi venea nimic in minte. Decat sa ma duc din nou dupa Sasuke. Insa aveam nevoie de un plan mult mai bun de data asta. Un plan care sa nu ii includa pe Naruto si pe ceilalti. Daca ar fi aflat ce puneam la cale, probabil m-ar fi incuiat intr-o celula si ar fi aruncat cheia doar ca sa se asigure ca nu incerc iar nimic periculos si necugetat. Totusi aveam nevoie de cineva precum Kiba sau Sai pentru a-i lua urma lui Sasuke. In niciun caz nu puteam apela din nou la ei. Asadar trebuia sa gasesc pe cineva dispus sa ma ajute si care nu ar incerca sa ma opresca, cineva care are abilitatea de a detecta o anumita persoana si care sa stie cateva despre Sasuke si despre ascunzatorile sale, cineva….
Aproape ca puteam vedea acea persoana in minte insa nu imi aminteam cum arata si cum se numea. Eram prea epuizata ca sa ma mai pot gandi limpede la ceva. Asa ca m-am lasat atrasa catre lumea viselor, sperand ca imi voi da seama cine era acel cineva...


Imi cer scuze ca acest capitol nu are si dialog dar promit sa ma revansez!


Ultima editare efectuata de catre Bianca.I in Dum 16 Iun 2013, 19:47, editata de 1 ori
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

O noua zi, aceeasi speranta Empty
MesajSubiect: Re: O noua zi, aceeasi speranta   O noua zi, aceeasi speranta I_icon19Joi 11 Apr 2013, 19:29

Hey! heh
Nu cred ca acesta este primul tau fic , deoarece esti chiar priceputa , esti grozava. I rock peopleee!!!
Pentru primul capitol este foarte bine. good job
Sunt curioasa cum va evolua poveste si daca nu e prea mare deranjul , te rog sa ma anunti si pe mine cand pui next-ul. puppy eyes
Deny te kiss si iti ureaza succes in tot ceea ce faci a hug


O noua zi, aceeasi speranta Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500
Sus In jos
Rosalline
Academy Student
Academy Student
Rosalline

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in lumea mea imaginara
acebook acebook : Roxana Petrea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 46
Reputatie Reputatie : 2

O noua zi, aceeasi speranta Empty
MesajSubiect: Re: O noua zi, aceeasi speranta   O noua zi, aceeasi speranta I_icon19Joi 11 Apr 2013, 20:07

Hei happy Interesant fic...

Imi place cum scrii, sunt foarte incantata dap !
Pentru primul fic te descurci de minune! Ai citit multe ficuri? well? awesome right?
Dialogul apare, nu-ti fa griji! Insa ai grija sa nu-l folosesti prea mult sau la chestii banale precum:

"- Ce faci?"
"-Bine, tu?"
"-La fel."

Oricum eu zic ca te descurci happy Anunta-ma la next. Sunt f curioasa de ce se va intampla. Te-am pupat kiss

Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

O noua zi, aceeasi speranta Empty
MesajSubiect: Re: O noua zi, aceeasi speranta   O noua zi, aceeasi speranta I_icon19Joi 11 Apr 2013, 20:10

Buna! Imi place ficul tau, este dragut! Ideea nu e tocmai originala, dar sper s-o continui tu original! Am inteles ca te inspiri din Naruto Shippuden, dar sper ca acest fic sa se termine cand Sasuke si Sakura se iubesc( iubirea celor 2). Am mai intalnit ficuri, inspirate din Naruto Shippuden, dar unele nu s-au terminat cu un final fericit pentru cei 2, dar oricum poate si tu vei termina ficul cand ei se iubesc! Oricum mie una imi place titlul ficului tau! Astept nextul si te-as ruga sa ma anunti cand il pui te rog! Spor la scris! Ja ne! <3


O noua zi, aceeasi speranta Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Bianca.I
Academy Student
Academy Student
Bianca.I

Sex : feminin Varsta : 26
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 47
Puncte : 55
Reputatie Reputatie : 6

O noua zi, aceeasi speranta Empty
MesajSubiect: Re: O noua zi, aceeasi speranta   O noua zi, aceeasi speranta I_icon19Vin 12 Apr 2013, 15:35

Va multumesc pentru aprecieri. Comentariile voastre mi-au oferit mai multa incredere pentru a continua. Probabil o sa vi se para plictisitor ceea ce voi scrie mai departe fiind destul de putina actiune. Dar nu va faceti griji, ajung si la partile interesante. Sper sa nu va dezamagesc si sa iasa ceva frumos in final. Asadar iata urmatorul capitol si va doresc o lectura placuta!


Capitolul II Misiunea

        ...cineva…cineva...
        - Sakura…
        - Cineva…
        …cineva…K…
        -Sakura-chan…
        Am deschis brusc ochii si am vazut in fata mea o persoana foarte aproape de mine. M-am ridicat dintr-o data si l-am pocnit cu putere, fara sa imi dau seama exact de ceea ce faceam, fiind inca buimacita din cauza somnului.
        - Aaaauch! Sakura-chan, de ce m-ai lovit? spuse el cu o voce plangareata.
        In camera mea, intins pe podea datorita loviturii si vaicarindu-se, era Naruto.
        - Imi…imi pare rau…,mi-am cerut eu repede scuze. Dar ai meritat-o. Poate asa te inveti minte ca data viitoare sa nu mai sperii oamenii in timp ce dorm, am continuat eu netezindu-mi parul cu ambele maini.
        Apoi m-am dat jos din pat si l-am ajutat sa se ridice, verificand daca l-am lovit foarte rau. Din fericire nu era nimic grav. Mi-am cerut scuze inca o data si i-am adus niste gheata sa puna pe mica umflatura de pe fata lui. L-am intrebat ce cauta la mine la ora aia asa de dimineata, fiind inca putin nervoasa ca m-a trezit amintindu-mi ca eram pe cale de a afla ceva important in vis; dar nu mai stiam ce anume.
        - Ce vrei sa spui? Nu e asa de devreme, e ora 11. Si in plus, credeam ca esti treaza de mult, spuse Naruto.
        -11?m-am mirat eu si m-am uitat la ceasul de pe noptiera. Era intr-adevar 11. Se parea ca dormisem mai mult decat trebuia din cauza ca statusem pana tarziu aseara.
        -Totusi, i-am raspuns eu pe un ton autoritar, asta nu explica de ce esti la mine in camera fara ca eu sau altcineva sa te fi invitat.
        Se scarpina in cap putin incurcat apoi spuse:
        -Pai, am batut de cateva ori la usa, dar cum nu ai raspuns am banuit ca poate inca dormi sau ca poate erai in alta parte. Apoi, plecand sa-i spun bunicii Tsunade ca nu am reusit sa dau de tine, am vazut ca fereastra ta era deschisa si m-am gandit sa intru sa vad daca esti sau nu acasa. Te-am gasit vorbind in somn, repetand intr-una “cineva… cineva…”, spuse el maimutarindu-se. Am crezut ca poate ai un cosmar si ar fi mai bine sa te trezesc.
        Acum imi aminteam. Se parea ca adormisem cu gandul la persoana care ma putea ajuta sa-i iau urma lui Sasuke. Cand in sfarsit era sa imi dau seama cine era aceea, m-a trezit imbecilul de Naruto! M-am infuriat putin, dar nu am aratat acest lucru si i-am spus:
        -Tsunade-sama?! Ce treaba ai tu cu ea?
        -Ah! Pai, vezi tu, cum nu te-a intalnit azi deloc, era putin ingrijorata. M-a rugat sa vad ce-i cu tine si sa-ti transmit ca vrea sa-ti dea o misiune.
        Grozav! A observat ca lipsesc doar cateva ore si asta pentru ca m-am trezit tarziu. Cum ar reactiona daca as fugi din sat si as lipsi cateva zile? Se parea ca trebuia sa renunt la planul meu de a-l gasi pe Sasuke.
        -Ce fel de misiune? am continuat.
        -Nu prea stiu, sa fiu sincer.
        -A zis ca vrea sa vin urgent? Sau mai poate astepta?
        - A spus doar ca te asteapta azi la ea in birou sa-ti dea detaliile legate de misiune. Deci banuiesc ca nu e nimic urgent.
        -Inteleg…, am spus eu.
        Apoi, dupa ce am mai schimbat cateva cuvinte, Naruto a plecat -de data aceasta pe usa- lasandu-ma sa ma pregatesc pentru a merge sa vorbesc cu Tsunade. Intr-o jumatate de ora eram gata de plecare. Aproape tot drumul m-am gandit la acel “cineva” al carui nume se parea ca incepea cu “K”. Pe cine stiam eu cu K? Kiba…Kakashi…Kurenai-sensei…K…K…Kabuto?!...Nu, in niciun caz nu putea fi vreunul din ei. Era cineva mult mai important, pe care sigur il cunosteam. Dar cine?




Imi pare rau ca acest capitol a iesit atat de scurt. O sa incerc sa vin cu al treilea cat de curand posibil. Pana atunci astept comentariile voastre indiferent daca sunt bune sau rele, doar sa imi spuneti unde am gresit si am sa incerc sa ma mai perfectionez.
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

O noua zi, aceeasi speranta Empty
MesajSubiect: Re: O noua zi, aceeasi speranta   O noua zi, aceeasi speranta I_icon19Vin 12 Apr 2013, 15:51

Buna! Ms ca m-ai anuntat! mi-a placut foarte mult capitolul, a fost interesant! Oare cine este acel cineva, cumva Kabuto? Naruto e idiot, a trezit-o pe Sakura din visul ei explicativ! Ce misiune va primi Sakura? Legata de Sasuke? Astept nextul si anunta-ma cand il pui, please! Spor la scris! Te kiss dulce!
P.S. PRIMA! nr1
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

O noua zi, aceeasi speranta Empty
MesajSubiect: Re: O noua zi, aceeasi speranta   O noua zi, aceeasi speranta I_icon19Vin 12 Apr 2013, 15:58

Hey! a hug
Multumesc ca m-ai anuntat. dap !
Saracutul Naruto , imi pare rau pentru el. sad
Insa a meritat-o :>happy
Daca nu ar fi venit el , probabil Sakura afla cine e acel cineva de care are nevoie pentru misiune. (D)
Insa e mai bine ca nu a aflat , ar fi fost prea banal , prea plictisitor. yeah
Asa , cu acest mister , vei capta cititori , astfel facandu-i sa iti citeasca ficul , pentru a afla cine e acel cineva si ce se va intampla in continuare. ;;)
Ai gandit bine aceasta parte , de aceea vreau sa te felicit. a hug
Iar in legatura cu marimea capitolului , daca adaugai mai multa descriere probabil iesea mai lung , dar nu e nici o problema , din greseli si sfaturi invatam. dap !

Iar cu dialogul , mie cel putin nu mi s-a parut sec , te descurci foarte bine , insa incearca sa adaugi replicile neimportante sau neinteresante in vorbirea indirecta. rusinos
Mda , daca voi continua voi primi ban , asa ca te las sa te descurci. lough
Oricum , mai ai un capitol si vei putea sa faci o cerere pentru a fi criticata. yeah
Mda , deja lungim prea mult acest comentariu. lough
Eu te las si iti urez succes in continuare. jos palaria in fata
Deny te kiss


O noua zi, aceeasi speranta Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500
Sus In jos
Rosalline
Academy Student
Academy Student
Rosalline

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in lumea mea imaginara
acebook acebook : Roxana Petrea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 46
Reputatie Reputatie : 2

O noua zi, aceeasi speranta Empty
MesajSubiect: Re: O noua zi, aceeasi speranta   O noua zi, aceeasi speranta I_icon19Vin 12 Apr 2013, 17:41

Hey bunaaaa! Ms de anunt kiss Mi-a placut capitolul!

M-a amuzat la inceput saracul Naruto. El o pateste mereu rolling on the floor

Pana la urma Sakura renunta la planul ei? Ca eu asta nu am inteles....

Totusi cred ca persoana din vis e Kabuto...Parerea mea happy

Anunta-ma la next si succes la scris kiss kiss kiss
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

O noua zi, aceeasi speranta Empty
MesajSubiect: Re: O noua zi, aceeasi speranta   O noua zi, aceeasi speranta I_icon19Vin 12 Apr 2013, 18:07

Hey happy M-am gandit sa dau si eu pe aici happy
Imi place ca te bazezi pe actinunea din anime happy
Saracul Naruto ce palma a incasat puppy eyes Oare la cine se gandeste Sakura ca ar putea sa o ajute in localizarea lui Sasuke?? Sper doar sa nu apeleze la Kabuto....ca atunci ar fi naspa rau de tot sad .... Ma intreb despre ce misiune este vorba think
Spor la scris in continuare si daca poti anunta-ma si pe mine cand postezi nextul happy Mersii kiss
~Sayonara~ kiss a hug


O noua zi, aceeasi speranta Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Bianca.I
Academy Student
Academy Student
Bianca.I

Sex : feminin Varsta : 26
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 47
Puncte : 55
Reputatie Reputatie : 6

O noua zi, aceeasi speranta Empty
MesajSubiect: Re: O noua zi, aceeasi speranta   O noua zi, aceeasi speranta I_icon19Vin 12 Apr 2013, 18:20

Rosalline a scris:
Hey bunaaaa! Ms de anunt kiss Mi-a placut capitolul!

M-a amuzat la inceput saracul Naruto. El o pateste mereu rolling on the floor

Pana la urma Sakura renunta la planul ei? Ca eu asta nu am inteles....

Totusi cred ca persoana din vis e Kabuto...Parerea mea happy

Anunta-ma la next si succes la scris kiss kiss kiss


Ma bucur ca ti-a placut. Referitor la planul Sakurei...citeste in continuare si o sa aflii! happy
Sus In jos
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

O noua zi, aceeasi speranta Empty
MesajSubiect: Re: O noua zi, aceeasi speranta   O noua zi, aceeasi speranta I_icon19Lun 15 Apr 2013, 14:02


Buna ! Am ajuns si eu pe aici si chiar m-ia placut ce am citit , adica pentru primul fic te descurci foarte bine .
Sunt chiar curioasa sa vad ce misiune va primi Sakura si ce se va intampla cu planul ei , deci hai cu next-ul !
Spor la scris si la multe ideei geniale in continuare ! rusinos

P.S. sper sa ma anunti si pe mine cand vei posta next-ul .

hi!
Sus In jos
Bianca.I
Academy Student
Academy Student
Bianca.I

Sex : feminin Varsta : 26
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 47
Puncte : 55
Reputatie Reputatie : 6

O noua zi, aceeasi speranta Empty
MesajSubiect: Re: O noua zi, aceeasi speranta   O noua zi, aceeasi speranta I_icon19Lun 15 Apr 2013, 22:52

Va multumesc din nou pentru aprecierile si sfaturile voastre. Sper sa va plac ce am scris in continuare.


Capitolul III

        Pierduta in gandurile mele abia observam persoanele din jurul meu care muceau din greu la reconstruirea satului, ce incet-incet, incepuse sa prinda forma. Treceau pe langa mine grabiti, unii carand diferite materiale de constructie, altii dand indicatii, iar batai de ciocane se auzeau rasunand din toate directiile. Oameni de toate varstele se implicau, pana si copiii, ajutand fiecare cu ce putea.Pe fetele tuturor se putea citi entuziasmul cu care lucrau acum ca hokagele isi revenise. Toti locuitorii o iubeau pe Hokage pentru ca era o persoana extrem de capabila si care facea tot ce putea pentru binele acestora.
        Lasand in urma satul care fremata de activitate, m-am indreptat catre biroul lui Tsunade-sama. Ajunsa acolo, am batut la usa de doua ori si am asteptat sa-mi raspunda. Dupa ce m-a invitat inauntru, am salutat-o respectuos, am inaintat in tacere cativa pasi si am asteptat sa ridice privirea din numeroasele hartii insirate pe masa acesteia pentru a-mi spune de ce m-a chemat. Cand facu acest lucru am reusit sa disting, cu greu, trasaturile ei frumoase in lumina catorva raze ce patrundeau in incaperea intunecoasa printr-o fereastra mica laterala. Totusi i-am putut vedea chipul alb, ca de portelan incadrat de parul lung si auriu. Ochii ei caprui erau limpezi si stralucitori, ca si cum in spatele lor s-ar fi aflat o sursa de lumina. Parea cu vreo 20 de ani mai tanara decat era in realitate multumita tehnicii de transformare folosite permanent. Am mai putut de asemenea sa observ ceea ce era mai important: privirea aceea care sugera incredere in sine si impunea respect, la fel ca intotdeauna. Am remarcat aceste lucruri si in vocea ei atunci cand, dupa ce ma privi un moment, in sfarsit imi vorbi:
        -Sakura, am o misiune pentru tine!
        Doar atat mi-a spus apoi mi-a intins o foaie cu detaliile legate de misiune. Avand in vedere tonul cu care a rostit acea propozitie am crezut pentru o clipa ca era ceva important. Insa m-am simtit oarecum dezamagita cand am vazut ca era doar de rang D si pierzandu-mi entuziasmul care m-a cuprins pentru scurt timp, m-am uitat rapid peste acele date pentru a vedea despre ce era vorba. Dupa cum banuisem, nimic interesant. Trebuia doar sa culeg niste buruieni sau, ma rog, plante medicinale. Cu toate ca am incercat sa nu arat acest lucru,Tsunade mi-a citit nemultumirea de pe chip:
        -S-a intamplat ceva, Sakura?
        -Nu... nimic. Doar ca...credeam ca va fi o misiune mai importanta, am spus ezitand.
        -Dar este foarte importanta! In curand va incepe al 4-lea Mare Razboi Ninja si vom avea mare nevoie de aceste plante care sa ajute la vindecarea celor raniti!
        Incercarea ei de a ma convinge de acest lucru nu prea i-a reusit. Totusi mi-am spus ca aceasta misiune imi va prinde bine deoarece ma va ajuta sa nu ma mai gandesc la... anumite chestii. Asa ca am afisat un zambet cat se putea de natural si am incuviintat din cap. Am intrebat-o apoi daca aveam sa merg singura, intrucat, desi parea simplu ceea ce aveam de facut, avea sa dureze o vesnicie daca nu ma ajuta cineva. I-am spus ca ar fi fost mai bine sa ma insoteasca si restul echipei.
        -Pe Naruto l-am trimis deja intr-o misiune speciala de rang S, iar Sai va merge si el de asemenea in alta. Vei pleca singura si ii voi trimite apoi pe Ino si Choji, imediat dupa se intorc din misiunea pe care o vor incepe azi la pranz. Probabil ca au sa ajunga la cel mult o zi dupa tine, ma lamuri ea.
        -Am inteles.
        Dupa aceea mi-a spus ca puteam sa las deoparte celelalte obligatii pentru a ma putea pregati de misiune. A mai zis de asemenea ca pot pastra acea hartie pe care inca o tineam in mana, deoarece pe ea se aflau scrise toate plantele pe care trebuia sa le gasesc . Dupa ce am impaturit cu grija foaia si am pus-o in buzunar, mi-am luat la revedere si am plecat.
        Cum acele pregatiri nu durau extrem de mult, se parea ca aveam o zi libera, numai pentru mine.

***
        Ma indreptam spre casa pentru a ma pregati de drum, de data asta fiind putin mai atenta la ce se intampla in jurul meu. Forfota satului incetase momentan. Era ora pranzului, asa ca oamenii lasasera pentru putin timp la o parte treburile pe care le aveau pentru a lua o pauza de masa. Mergeam incet, studiind cerul. Soarele stralucea orbitor, incercand sa le faca fata norilor plumburii prevestitori de ploaie ce incepeau sa se adune in jurul sau. Speram totusi ca avea sa fie vreme buna.
        Aveam o senzatie ciudata, presimteam ca urma sa mi se intample ceva, insa nu stiam daca ceva bun sau rau. In orice caz, indiferent ce-ar fi fost, nu aveam de gand sa las acel lucru sa-mi afecteze buna dispozitie care ma cuprinsese intre timp. Speram totusi sa fie de bine. Deodata m-am gandit ca simturile mele s-ar putea sa ma insele si ca ceea ceea ce simteam era de fapt stomacul meu care protesta. Nu apucasem sa iau micul dejun in acea dimineata asa ca foamea incepuse sa-si spuna cuvantul. Mi-am zis ca ar fi mai potrivit sa trec intai pe la Ichiraku Ramen si sa mananc pana sa incep sa fac orice altceva.
        In timp ce visam cu ochii deschisi, gandindu-ma la delicioasele feluri de mancare care ma asteptau, am auzit in spatele meu o voce ce imi striga numele, aducandu-ma la realitate.
M-am rasucit pe calcaie, surprinsa.
        -Sakura, nu mai auzi cand te strig? Sau incerci sa ma eviti? spuse in loc de salut.
        In fata mea statea o fata putin mai inalta decat mine, cu parul lung, de un blond palid, prins intr-o coama. Isi tinea capul usor inclinat intr-o parte si o mana in sold. Ochii ei de un albastru limpede asemenea cerului ma priveau iscoditori.
        -Imi pare rau, Ino! i-am spus zambindu-i prietenos. Ma gandeam la ceva.
        Imi raspunse cu acelasi zambet, asigurandu-ma ca glumea doar.
        -Credeam ca ar fi trebuit sa pleci intr-o misiune, am zis.
        -Asa este. Urmeaza sa ma intalnesc cu Choji la iesirea din sat, insa mai intai trebuie sa trec pe la Divizia de Informatii pentru a-i duce tatei astea, spuse Ino aratand spre un dosar din mana ei. Stii, ajuta si el la interogarea acelei fete… cum o cheama? Karin…? adauga ducandu-si ganditoare degetul aratator la buze.
        Brusc mi s-a aprins un beculet in minte si am simtit cum ma curpinde un val de incantare.
        -Ino, multumesc! Esti un geniu! am exclamat imbratisand-o.
        Fata ma privea nedumerita, fara sa scoata un cuvant, surprinsa de reactia mea ciudata. Probabil credea ca am innebunit. Am dat sa plec, dar apoi m-am intors din nou spre ea si, ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic am intrebat:
        -Hei, vrei sa vin cu tine? Divizia de Informatii este chiar in drumul meu.
        Aceasta nu spuse nimic, ci doar dadu o data din cap in semn de da, fiind inca uimita, apoi am pornit din loc. Nu i-am oferit nicio explicatie cu privire la ceea ce s-a petrecut cu mine in acel moment, dar nici ea nu ceru, asa ca nu am mai adus in discutie acest subiect. In timp ce mergeam incepu sa-mi povesteasca diferite lucruri, insa nu eram cu adevarat atenta la ceea ce spunea, ci doar interveneam din cand in cand cu cate un “da” , “aha” sau “inteleg”.
        Paream calma, desi in sinea mea pe de-o parte eram fericita, pe de alta ma certam pe mine insami pentru ca nu am resuit sa-mi dau seama mai devreme. Bineinteles, Karin! Cum de nu ma gandisem la ea ? Ea avea informatii despre Sasuke si pe langa asta mai era si un nija de tip senzorial. Problema era cu aveam sa plec din sat pe ascuns si sa o iau si pe ea fara ca cineva sa observe. Era imposibil sa fac asta. Macar de as fi reusit sa obtin cumva informatiile necesare de la ea. Tot ar fi fost mai bine decat sa caut acul in carul cu fan.

       Cand am ajuns la Divizia de Informatii, Ino ii inapoie acel dosar tatalui sau apoi acesta parasi cladirea in graba. Nu stiu de ce insistasem sa vin si eu. Probabil am crezut ca o sa aud din intamplare ceva legat de Sasuke, insa niciun om intreg la minte nu ar fi vorbit despre asta in fata unor adolescente. Ne pregateam sa plecam si noi cand am vazut iesind dintr-o incapere alte persoane, interogatorii, am presupus eu. Pareau foarte nervosi si plictisiti.
        -Nicio sansa, pana acum n-am reusit sa scoatem de la ea nimic din ceea ce ne intereseaza pe noi, spuse unul dintre ei.
       -Poate ca ar trebui sa ii aducem mancarea ceruta. Si intre timp sa mergem si noi sa luam pranzul, replica celalalt. Dar cineva trebuie sa o pazeasca.
        -Scuze, am intervenit eu venindu-mi o idee, as putea sa raman eu cu ea. Desigur, asta daca nu aveti nimic impotriva.
        Cei doi se uitara unul la altul un moment apoi spusera ca era in regula. Bine, asta a fost prea usor. Ori erau chiar infometati, ori prosti. Sau poate pur si simplu aveau incredere in mine. Acestia imi indicara incaperea in care era Karin si imi zisera ca vor incerca sa se intoarca cat mai repede. Tot ce aveam de facut era sa am grija sa nu fuga. Apoi cei doi plecasera. In tot acest timp Ino ma cerceta cu privirea, cautand probabil sa inteleaga ce aveam de gand sa fac. Dupa o clipa se intoarse si ii urma pe ceilalti doi. Indepartandu-se am auzit-o vorbind incet, ca pentru sine:
        -Ce-o fi cu ea azi? Se comporta din ce in ce mai ciudat.
        Apoi, amintindu-mi de pranzul meu care se parea ca trebuia sa mai astepte, m-am indreptat catre usa din fata mea, mi-am inchis ochii, am inspirat adanc si am intrat hotarata, inchizand usa dupa mine.
-Karin, am spus, vreau sa vorbim.



Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

O noua zi, aceeasi speranta Empty
MesajSubiect: Re: O noua zi, aceeasi speranta   O noua zi, aceeasi speranta I_icon19Lun 15 Apr 2013, 23:46

Prima! Dau edit maine!

Hey! kiss
Scuze ca vin atat de tarziu cu editul. puppy eyes
A fost un capitol superb. in love
Ma bucur ca Sakura a aflat cine e acel cineva din vis. happy
Ma intreb cum o va convinge sa o ajute , dar o intrebare mult mai buna ar fi Sakura chiar va pleca dupa Sasuke? think
Sunt curioasa daca il va gasi , ce vor vorbi , daca se vor lupta. ;;)
Ca sa nu o mai lungim atat iti spun ca sunt foarte curioasa de cum vor decurge lucrurile in ficul tau. roll
Multumesc ca m-ai anuntat si sper ca o vei face si in continuare. jos palaria in fata
Deny te kiss


O noua zi, aceeasi speranta Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500


Ultima editare efectuata de catre **Deny** in Mar 16 Apr 2013, 15:38, editata de 1 ori
Sus In jos
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

O noua zi, aceeasi speranta Empty
MesajSubiect: Re: O noua zi, aceeasi speranta   O noua zi, aceeasi speranta I_icon19Mar 16 Apr 2013, 13:41


Buna ! Iti multumesc pentru anunt !
Capitolul a fost bun , chiar m-ai lasat in suspans , adica Karin se va lasa usor ? Infine asta voi afla in urmatorul capitol , deci hai cu next-ul ( sper ca ma vei anunta cand il vei posta ;;) ) !
Spor la scris si la multe ideei geniale in continuare !
Te-am kiss !
Sus In jos
Rosalline
Academy Student
Academy Student
Rosalline

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in lumea mea imaginara
acebook acebook : Roxana Petrea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 46
Reputatie Reputatie : 2

O noua zi, aceeasi speranta Empty
MesajSubiect: Re: O noua zi, aceeasi speranta   O noua zi, aceeasi speranta I_icon19Mar 16 Apr 2013, 20:07

Deci nu mi-a trecut nici o secunda prin cap ca persoana din vis ar putea fi Karin... think nervi!
Initial, am reactionat la fel ca Ino. huh?
Nu stiam ce e in mintea Sakurei si abia dupa mi-am dat seama.
Ma prind cam greu, scz sunt cam blondina. lough

Ti-am mai zis ca imi place felul in care scrii?

Anunta-ma la next! Te-am pupat kiss
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

O noua zi, aceeasi speranta Empty
MesajSubiect: Re: O noua zi, aceeasi speranta   O noua zi, aceeasi speranta I_icon19Mar 16 Apr 2013, 20:58

Uuuu oare ce o sa vorbesca??
Oare Karin ii va spune Sakurei ceea ce vrea sa stie?? Abia astept sa vad ce se va intampla mai departe happy Si daca va fii sa il gaseasca pe Sasuke sa speram ca nu va fii un badaran ca de fiecare data puppy eyes
thank you ca mai anuntat de next kiss
Spor la scris in continuare si sa ai parte de multe idei bune happy
~Sayonara~ kiss a hug


O noua zi, aceeasi speranta Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

O noua zi, aceeasi speranta Empty
MesajSubiect: Re: O noua zi, aceeasi speranta   O noua zi, aceeasi speranta I_icon19Mar 16 Apr 2013, 21:16

Buna! Ms ca m-ai anuntat! happy
Capitolul a fost foarte frumos! Karin era acea persoana! Oare aceasta va vorbi? think Astept nextul si te rog anunta-ma cand il pui! ;;) Spor la scris! Te kiss dulce! Ja ne! hi!


O noua zi, aceeasi speranta Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Bianca.I
Academy Student
Academy Student
Bianca.I

Sex : feminin Varsta : 26
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 47
Puncte : 55
Reputatie Reputatie : 6

O noua zi, aceeasi speranta Empty
MesajSubiect: Re: O noua zi, aceeasi speranta   O noua zi, aceeasi speranta I_icon19Lun 22 Apr 2013, 22:09

Imi cer scuze ca am adus next-ul atat de tarziu dar am avut o saptamana aglomerata. Sper sa va placa ce am scris in acest capitol si, ca de obicei astept parerile voastre sincere. Lectura placuta!



Capitolul IV Interogatoriul

        -Karin, am spus, vreau sa vorbim.
        Fata, care pana atunci se uita pierduta la podeaua prafuita, tresari la auzul vocii mele si isi intoarse capul privindu-ma lung, fara sa spuna ceva. Am mers in liniste catre scaunul liber din fata ei, pe celalalt stand ea. O masa nu foarte mare si veche ce parea a fi din lemn de stejar, le despartea, acestea si un ceas pe unul dintre peretii de un verde sters alcatuind singurul mobilier din incapere.
        -Despre Sasuke, am continuat asezandu-ma.
        Clipi din ochi surpinsa, apoi o curpinse un aer de plictiseala. Imi imaginam ca despre asta vorbea – sau ar fi trebuit sa vorbeasca- de ore bune si ca probabil deja se saturase de asta.
        - Ei bine, poti sa-i intrebi pe acei tipi care tocmai au plecat, imi sugera ea.
        - Nu, nu ii intreb pe ei. Daca puteam face asta, nu as mai fi venit la tine. Si oricum, nu le-ai zis nimic din ceea ce vreau eu sa aflu.
        Isi indrepta pozitia relaxata din scaun si isi puse bratele pe masa, privindu-ma intrigata.
        -Ce vrei sa zici?
        Am avut un moment de ezitare, incercand sa ma decid daca sa ii spun sau nu ce aveam de gand sa fac, insa trebuia sa stie, altfel nu avea nici un motiv sa imi divulge ce aveam nevoie.
        - Vreau sa ma duc dupa Sasuke si sa incerc sa-l conving sa se intoarca in Konoha. Karin facu ochii mari si dadu sa spuna ceva, dar nu am lasat-o si am continuat: Desigur ca pentru a-l gasi trebuie sa stiu unde sa-l caut. Nu am nici cea mai vaga idee de unde sa incep iar singura persoana care ma poate ajuta cu asta esti tu. Tu detii informatiile necesare.
        - Si de ce esti asa de sigura ca am sa-ti dezvalui ceva ? spuse, privindu-ma dispretuitoare.
        - Pentru ca vreau sa fac asta pentru binele lui si al celorlalti.
        - Neconvingator, replica ea. Dupa cum le-am spus si acelor tipi acum putin timp, nu scot niciun cuvant despre ceea ce va intereseaza pana nu mi se aduce odata mancarea aia. Iar apoi…ma mai gandesc.
        - Eu nu am timp de mofturile tale, am ridicat tonul la ea. Cu siguranta nu o sa mai am ocazia sa vorbesc cu tine din nou, asa ca am nevoie sa imi spui acum tot ce stii.
        - Hm… care e planul tau?
        - Plan?
        - Daca te ajut sa-l gasesti pe Sasuke, ce vei face mai departe? Care e planul tau? Ai unul, nu-i asa?
        -Bineinteles ca am, i-am raspuns. Ti-am zis, vreau sa-l conving sa se intoarca in…
        - Da, da, am inteles partea asta, imi taie ea vorba. Cred ca stii si tu ca nu vei reusi asta printr-o simpla discutie, deci presupun ca vrei sa te duci cu el, am dreptate? Am incuviintat, iar ea continua: Dar ce vei face daca nu vrea sa te ia cu tine si te ataca iar? Si cu siguranta va reactiona astfel dupa ceea ce s-a intamplat data trecuta.
        Se asternu tacerea. Imi trecuse prin minte asta, dar nu am incercat sa gasesc o solutie. In realitate, nu aveam niciun plan, daca ma gandeam mai bine. Fireste ca nu aveam. Cand era sa fac unul ? Vazand ca nu primeste niciun raspuns, continua:
        -Exact cum credeam! Nu ai un plan.
        -Bine, asa e. Dar am sa ma gandesc eu la unul. Tu doar spune-mi ce ti-am cerut.
        - Am o idee mai buna, zise, adresandu-mi un zambet infatuat. Ce-ar fi sa vin si eu cu tine? Ma scoti din locul asta plictisitor si te ajut. In plus, sunt un shinobi de tip senzorial.
        Deci aici voia sa ajunga. Din fericire, anticipasem asta.
        - Nu, am rostit fara pic de tragere de inima. Nu putem pleca din sat amandoua fara ca cineva sa observe lipsa noastra, in special pe a ta. De fapt, nici nu stiu daca am sa pot plec macar eu.
        - Atunci de ce te mai chinui cu asta?
        - Pentru ca probabil voi gasi eu un plan.
        - Si nu te poti gandi la unul care sa ne includa pe amandoua?
        - Nu! Care parte din “absenta mult prea evidenta” nu o intelegi?m-am rastit eu. Mi-am dat seama ca am exagerat putin si am incercat sa ma calmez. Sa o iau cu mine ar fi fost o idee buna, asta daca nu era supravegheata 24 de ore din 24. Am sa ma duc singura. Deci, ma ajuti sau nu?
        - Nu, raspunse scurt.
        - De ce?
        - In primul rand pentru ca nu ai un plan –sau cel putin asa spui tu. In al doilea rand, este clar ca ti-e frica ca daca vin cu tine nu vei mai putea sa te dai la Sasuke, altfel gaseai o metoda prin care sa ma iei si pe mine.
        -Poftim?! am sarit eu ca arsa de pe scaun.
        Eram de-a dreptul socata. Imi venea sa o iau si sa dau cu ea de pereti. Bine…poate ca exageram -din nou. Dar totusi nu era momentul pentru asemenea afirmatii. Dand dovada de ceea ce am considerat a fi un veritabil semn de disciplina, m-am abtinut sa o pocnesc si m-am rezumat la ai arunca o privire ucigatoare. Nu schita niciun gest, ci doar continua sa se uite la mine.
        -Cred ca glumesti!
        -Nu.
        Nici macar nu se sinchisi sa nege. Simteam cum sangele mi se ridica la cap. Era ca un termometru pe cale sa explodeze.
        -E evident ca esti indragostita de el. Nu stiu de ce te superi atata.
        La naiba, avea dreptate.
        -Dar de la asta si pana si pana la ceea ce ai spus tu e o mare diferenta! Am luat o gura mare de aer si am continuat pe cel mai calm ton posibil, insa nu prea imi iesi. Sa iti explic: pe langa faptul ca nici nu as putea sa te scot din incaperea asta macar, ca sa nu mai vorbim de sat, cat crezi ca ar dura pana sa ne dea de urma cineva? Si chiar daca printr-o minune reusim asta si il gasim pe Sasuke, crezi ca te va intampina bucuros cu suc si prajiturele ? Uiti ca daca nu apaream noi tu ai fi fost moarta acum din cauza lui ?
        - Pai nici tu nu te afli intr-o situatie mai buna, imi tinu ea piept. Tot ce ai spus e valabil si pentru tine.
        La naiba! Avea din nou dreptate! M-am trantit la loc pe scaun, punandu-mi capul in maini. Se facu din nou linistite. In afara de respiratiile noastre si ticaitul ceasului nu se mai auzea nimic. Oh, Doamne! Ceasul! Cat timp o fi trecut de cand tot ne certam? Mi-am ridicat incet privirea spre ea.
        -Acum ca am lamurit asta, zi-mi, te rog, unde sa-l caut pe Sasuke.
        -Nu iti spun nimic.
        In acel moment incepu un schimb de priviri fulgeratoare. Ne priveam drept in ochi, de parca faceam un concurs de cine clipeste prima.
        -Spu-ne-mi! am rostit printre dinti.
        -Obliga-ma!
        -Cu mare placere.
        M-am ridicat de la masa, fara sa pierdem contactul vizual si mi-am trosnit pumnul, afisand o expresie ce spunea “Divulga tot sau te omor!” . Judecand dupa panica ce i se citea pe fata, am crezut ca a functionat.
        -Daca tu crezi ca o sa-ti dezvalui ceva, te inseli. De ce as face asta? Nici macar interogatorilor nu le-am spus.
        M-am intors exasperata cu spatele, oftand zgomotos si am inceput sa dau ocol camerei. La naiba! Iar avea dreptate. Un grup de specialisti in interogare nu a reusit sa afle nimic de la ea de cand era aici. Ce sanse aveam eu? Niciuna, mi-am raspuns singura la intrebare. Insa nu puteam sa ma dau batuta asa de usor. Trebuia sa continui sa incerc. Dar ajunsesem deja la capatul rabdarilor. Fata asta reusise sa imi intinda nervii la maxim. Si atunci aveam sa renunt? Nu, nu, nu! Uram sa pierd, cu atat mai mult in fata cuiva ca ea.
        Termometrul exploda.
        -Uite ce e, am zis indreptandu-ma catre ea si punandu-mi mainile pe masa. Sasuke e declarat infractor international. Toate cele 5 natiuni sunt pe urmele lui, iar daca il prind nu vor mai sta sa-l intrebe daca vrea sau nu sa se intoarca in Konoha. Il vor ucide direct! Asta vrei? Nu cred. Sa incerc sa impiedic asta cumva e tot ce mai pot face. Incapatanandu-te sa taci nu-l ajuti cu nimic, dimpotriva. Da, ceea ce vreau eu sa fac e lipsit de chibzuinta; da, poate n-am nicio sansa, dar asta nu ma opreste sa sper. Si pentru nimeni si nimic in lume nu o sa-mi pierd speranta! Tot ce iti cer eu e sa ai incredere in mine. Stiu ca poate iti cer mult, increderea e ceva ce se dobandeste dupa o perioada mai lunga de timp, iar tu abia daca ma cunosti, dar gandeste-te ca faci asta pentru Sasuke, nu pentru mine.
        Am facut o mica pauza pentru a-mi trage sufletul. Rostisem toate acele lucruri pe nerasuflate. Karin privea in jos, meditand, de parca nu isi gasea cuvintele. Apoi ,ridica ochii catre mine, studiindu-ma. Incercam sa imi imaginez cum aratam in acel moment. Simteam furie, care din fericire se mai diminuase, dar si o oarecare hotarare si nerabdare.
        -Fie, te ajut, spuse ea in cele din urma.
        Nu imi venea sa cred ce auzisem. Mi-am dat seama ca ramasesem cu gura cascata de surprindere , asa ca am inchis-o repede. La inceput am crezut ca glumea dar expresia fetei si tonul serios imi dadeau de inteles ca vorbea cat se poate de serios. Eram curioasa ce a facut-o sa se razgandeasca.
        - Atunci, zi-mi tot ce stii despre Sasuke si ascunzatorile sale.
        -Bine, dar fii atenta pentru ca n-am sa repet.
        Am incuviintat din cap iar apoi a inceput sa imi insire locatiile pe care le cunostea. Dupa ce termina, m-am asigurat ca am memorat totul corect.
        -Cand ai de gand sa pleci? ma intreba apoi.
        -Nu stiu inca. Ar trebui cat mai curand, inainte sa inceapa ceilalti cautarile. In privinta interogatorilor…poti sa mai tragi un pic de timp ?
        -Voi incerca, dar nu garantez ca voi reusi. Asa ca mai bine te-ai grabi. Facu o pauza, iar cand vorbi din nou am remarcat o urma de ingrijorare in vocea ei. Sakura…sa ai grija…Dupa cum am mai spus, Sasuke e diferit de cel pe care il stiai tu. E din ce in ce mai rece. Daca mai exista vreo sansa sa isi revina atunci profita de ea la maxim. In momentul asta cred ca tu esti singura care il mai poate ajuta.
        -Stai linistita. Eu…
        Imi facu semn sa tac. Se auzeau pasi pe hol din ce in ce mai aroape, iar in secundele urmatoare usa se deschise, intrand cei doi tipi. M-au intrebat daca a fost totul in regula cat timp ei au lipsit si dupa ce i-am asigurat ca asa a fost mi-au spus ca pot sa plec. Inainte de a iesi i-am soptit lui Karin, fara ca ceilalti sa observe, un “multumesc” plin de recunostinta, apoi m-am indreptat in graba spre casa. Trebuia sa ma gandesc cat mai repede la un plan.
        In timp ce mergeam, mi-am amintit ceva. Am scos din buzunar hartia pe care mi-o daduse doamna Tsunade si m-am uitat din nou peste ea, mult mai atenta de data asta. Dupa o clipa, gasind ceea ce cautam am zambit satisfacuta.






Ultima editare efectuata de catre Bianca.I in Mar 23 Apr 2013, 10:50, editata de 1 ori
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

O noua zi, aceeasi speranta Empty
MesajSubiect: Re: O noua zi, aceeasi speranta   O noua zi, aceeasi speranta I_icon19Lun 22 Apr 2013, 22:42

Prima! Dau edit maine , caci acum imi e ataaat de somn....Noapte buna kiss

Edit:


Mulumesc ca m-ai anuntat , draga mea. jos palaria in fata
Un capitol frumos , intradevar. in love
Ma bucur ca Sakura a reusit sa o convinga pe Karin sa o ajute happy
Acum incepe adevarata actiune yeah
Sunt atat de nerabdatoare de ce se va intampla ;;)
Sper ca Sakura sa il convinga si pe Sasuke ca pe Karin sa se intoarca in sat happy
Deci , pana data viitoare , Deny iti ureaza spor la tastat si cat mai multe idei a hug
Deny te kiss


O noua zi, aceeasi speranta Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500


Ultima editare efectuata de catre **Deny** in Mar 23 Apr 2013, 15:53, editata de 1 ori
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

O noua zi, aceeasi speranta Empty
MesajSubiect: Re: O noua zi, aceeasi speranta   O noua zi, aceeasi speranta I_icon19Lun 22 Apr 2013, 22:53

Hey happy thank you ca mai anuntat de next
Deci Karin e tare incapatanata...dar se pare ca pana la urma a cedat...Ma intreb ce va face Saku acum ca a aflat ceea ce vroia sa stie despre Sasuke ...
Spor la scris in continuare si ne auzim data viitoare happy
~Sayonara~ kiss a hug


O noua zi, aceeasi speranta Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Rosalline
Academy Student
Academy Student
Rosalline

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in lumea mea imaginara
acebook acebook : Roxana Petrea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 46
Reputatie Reputatie : 2

O noua zi, aceeasi speranta Empty
MesajSubiect: Re: O noua zi, aceeasi speranta   O noua zi, aceeasi speranta I_icon19Mar 23 Apr 2013, 16:07

In primul rand merci pentru anunt kiss

Capitolul a fost foarte frumos dar a avut cam mult dialog....
Imi place dialogul heh Nu, acum serios--> chiar imi place dialogul. ;;)
Pana la urma Saku a reusit sa o traga pe Karin de limba heh Bravo ei!
Acum trebuie doar sa isi faca un plan happy

Te astept cu urmatorul capitol. Spor la scris si la idei marete! kiss


Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

O noua zi, aceeasi speranta Empty
MesajSubiect: Re: O noua zi, aceeasi speranta   O noua zi, aceeasi speranta I_icon19Mar 23 Apr 2013, 21:25

Buna! Mersi ca m-ai anuntat! happy
Capitolul a fost foarte interesant, dar cu mult dialog, iar data viitoare as prefera si descrierea.
Ma bucur ca Sakura a aflat informatii de la Karin!
M intreb daca Sakura va reusi sa-l schimbe pe Sasuke... think
Astept nextul si te rog anunta-ma in continuare cand il pui! ;;)
Spor la scris si la idei! happy2
Te kiss! Ja ne! hi!


O noua zi, aceeasi speranta Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

O noua zi, aceeasi speranta Empty
MesajSubiect: Re: O noua zi, aceeasi speranta   O noua zi, aceeasi speranta I_icon19Mar 23 Apr 2013, 21:29


Buna ! Multumesc mult pentru anunt !
Capitolul a fost frumos si abia astept sa vad ce se va intampla in continuare , deci hai cu next-ul !
Spor la scris si la multe ideei ! happy2
Pana data viitoare te-am pupacit dulce ! kiss

P.S. sper sa ma anunti si pe mine cand vei posta next-ul

hi!




O noua zi, aceeasi speranta Ss501-song-sing-music-video


Agent blue terminat ...
Sus In jos
Bianca.I
Academy Student
Academy Student
Bianca.I

Sex : feminin Varsta : 26
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 47
Puncte : 55
Reputatie Reputatie : 6

O noua zi, aceeasi speranta Empty
MesajSubiect: Re: O noua zi, aceeasi speranta   O noua zi, aceeasi speranta I_icon19Lun 29 Apr 2013, 09:58


Iar am intarziat cu nextul, imi cer scuze. Dar se apropie tezele si am mult de invatat. Voi incerca sa scriu mai mult pe timpul vacantei de Paste.
Nu stiu cat de bine mi-a iesit acest capitol, dar sper sa va placa. Daca data trecuta am avut prea mult dialog, acum nu mai e deloc.
Va multumesc ca imi cititi ficul si ca imi lasati comentarii. Totusi as vrea sa fiti putin mai critici daca se poate, pentru ca fiind primul meu fic (si primea mea scriere de mai mare intindere, avand in vedere ca refuz cu incapatanare sa particip la concursurile de creatie de care ne spune tot timpul profesoara de romana) nu pot sa-mi dau singura seama unde gresesc, unde mai am de lucrat.
Acum am sa va las sa cititi ficul.




Capitolul V Sentimente inghetate


        -Mama? Tata? am strigat intrand in casa.

        Am asteptat cateva secunde, dar cum nu veni niciun raspuns mi-am dat seama ca erau plecati. In acest caz, puteam sa alcatuiesc linistita un plan. Dar mai intai, masa! Am amanat-o atat de mult incat acum stomacul meu se revolta, scotand sunete din ce in ce mai puternice si mai dubioase care rasunau pe hol. M-am descaltat si apoi m-am dus direct in bucatarie, oprindu-ma in fata frigiderului. L-am deschis si am inceput sa ma holbez la mancarea care era acolo –sau mai bine zis care nu prea era. Cam batea vantul… Totusi am gasit o portie de ramen pe care am luat-o si am pus-o pe masa, asezandu-ma pe scaun. Am inceput sa mananc absenta, gandindu-ma la ce urma sa fac.

        Dupa vreo cinci minute am lasat balta pranzul si m-am dus in camera mea. Intrand acolo, m-am repezit la un sertar in care am inceput sa scotocesc dupa o harta. Am intins-o pe pat si asezandu-ma, m-am aplecat peste ea, studiind-o. Am scos si hartia din buzunar si, uitandu-ma cand la ea, cand la harta, mi-am confirmat banuielile. Exact cum credeam! Locurile pe care le mentionase Karin nu erau departe de cel in care trebuia sa-mi duc la bun sfarsit misiunea. Totusi era o distanta. Insa trebuia sa profit de faptul ca era una relativ mica. Locatiile acelea erau oarecum in drumul meu –unele- asa ca ma gandeam ca pot sa ma abat putin si sa le verific. Dar daca il gaseam pe Sasuke? Ce aveam sa fac? Oare daca il voi ruga sa ma astepte pana termin misiunea oficiala si apoi sa ma intorc, va fi de acord? Hm…ce intrebare stupida puteam sa imi pun si eu. Daca se intampla asa ceva trebuia sa renunt la misiune si atunci cand Ino si Choji vor aparea si ei si isi vor da seama ca lipsesc, cu siguranta nu vor crede ca mi-am luat liber sau ceva asemanator.
        Acum ca veni vorba de Ino…oare si-a dat seama de ceea ce am de gand sa fac? Nu e proasta si cand vrea, poate sa stie ce se intampla cu mine, oarecum. Iar faptul ca nu a spus nimic nici cand am reactionat eu ca o nebuna nici cand am hotarat sa raman sa o pazesc pe Karin, ma face sa cred ca si-a dat seama. Si privirea aceea banuitoare pe care mi-a aruncat-o inainte sa plece…Parca spunea ceva de genul “Nu stiu ce pui tu la cale, dar o sa descoper eu, iar daca e ce cred eu ca e, fii sigura ca nu o sa te las sa iti pui planul in aplicare, deci ai grija ce faci”. Sau poate era doar impresia mea. Si totusi…daca era asa? Si daca ii va spune lui Tsunade-sama? Dar ce ar putea sa ii spuna? Macar si-a dat seama ce-i cu mine? Daca da, atunci chiar o sa faca asta? Si atunci sa renunt la plan? Off, prea multe intrebari si niciun raspuns.

        Am pus harta deoparte si m-am intins pe pat incercand sa-mi fac ordine in ganduri. Poate ca imi faceam degeaba griji in legatura cu Ino. Si in plus, ea era intr-o misiune acum, asa ca nu avea cum sa ma opreasca. Prioritatea mea era sa fac cat mai repede un plan pentru a putea sa plec din sat. Daca nu ma grabeam, in curand cei de la Divizie aveau sa scoata de la Karin acele informatii in cele din urma, iar daca se intampla asta nu mai puteam sa plec nicaieri pentru ca riscam sa fiu prinsa.
        Mai rau chiar, daca il gaseau pe Sasuke inaintea mea…si daca…ei bine…daca…Nici nu ma puteam gandi la asta. Nu puteam lasa sa se intample asa ceva! Nu! Si din nou intrebarea: atunci ce ar trebui sa fac? Sa ma duc dupa el? Desi nu imi placea sa recunosc, Karin avea dreptate. Nu va fi atat de usor pe cat imi imaginam eu. De fapt, nici nu credeam ca va fi usor. Ce urma sa fac daca Sasuke imi spunea verde-n fata ca nu vrea sa merg cu el? Dar daca nu se mai obosea sa zica nici macar asta si incerca direct sa ma ucida exact ca data trecuta? Si daca reuseam cumva sa il conving, ce aveam sa fac apoi?
        Deja simteam dureri de cap de la atatea intrebari inutile. Era adevarat ca trebuia sa iau in calcul orice posibilitate, dar nu aveam cum sa prevad totul.
        Ridicandu-ma in capul oaselor, am incercat sa nu ma mai gandesc la nimic altceva decat la un plan, la cum sa plec sa cercetez toate ascunzatorile alea fara sa observe cineva. Abia apoi puteam sa imi framant mintea cu raspunsurile la acele intrebari.
Am tras din nou harta spre mine si mi-am concentrat toata atentia pe ea. Haide, Sakura, gandeste! Usor de zis, greu de facut. Bine. Sa vedem ce avem…Stiu unde trebuie sa caut, doar sa gasesc momentul potrivit…Maine trebuia sa plec intr-o misiune si…Misiunea! Mai bine incepeam sa-mi fac bagajul, poate imi venea vreo idee in timpul asta.

        M-am dat jos din pat si am cautat intr-un dulap un rucsac. Dupa ce l-am gasit, am inceput sa-l umplu cu tot felul de lucruri: haine, arme, trusa de prim-ajutor si nu in ultimul rand, mancare. Terminand un pic cam repede, am incercat sa imi mai fac de lucru, punand in ordine tot ceea ce nu era la locul lui. Nu dura nici aceasta prea mult deoarece camera mea nu era tocmai dezordonata. M-am asezat pe podea, stand sprijinita de pat, cu capul dat pe spate.
        Acum chiar trebuia sa ma gandesc la un plan. Daca as fi putut sa ma folosesc cumva de misiunea asta…Asa trebuia sa si fac pentru ca nu se stia cand voi mai fi trimisa din nou intr-o misiune, care sa aiba de altfel si un traseu asemanator cu aceasta. Sa cercetez inainte sa ajung la destinatie nu ar fi fost cea mai buna idee. Dar nici la intoarcere nu puteam sa fac asta, intrucat aveam sa fiu insotita de Choji si Ino. Daca as putea sa fiu in doua locuri deodata…Era imposibil asa ceva …
        Sau nu ? As putea incerca…sa ma folosesc de o clona. Sa trimit clona sa culeaga plante medicinale in timp ce eu il cautam pe Sasuke…ar fi fost o idee. Dar nu stiam cat ar putea dura. Si nici cat puteam tine tehnica activata. Chiar daca aveam un control foarte bun al chakrei, nu eram atat de buna la tehnica clonelor umbrei precum Naruto. Ar trebui sa fie relativ usor avand in vedere ca ceva mai simplu decat culesul unor buruieni –pardon, plante- nu exista, deci nu aveam de ce sa-mi fac griji in legatura cu o eventuala lupta pentru clona. Trebuia sa-mi fac griji pentru mine. Daca intram eu intr-o lupa, as fi putut sa-mi pierd concentrarea necesara pentru pastrarea jutsului. Si nici daca consumam multa chakra nu prea era de ajutor. Dar merita sa incerc macar. Asa as fi putut castiga ceva timp cu asta.

        Fara sa-mi dau seama, am inceput sa ma plimb prin camera, analizand aceasta posibilitate. Ar fi putut sa mearga. Nu mai incercasem asa ceva dar pentru toate exista un inceput, corect? Acum ca stabilisem asta trebuia sa ma gandesc ce voi face mai departe. Si din nou, era prea complicat. Ce aveam sa fac daca il gaseam pe Sasuke? Existau n variante! Dupa cum am mai spus, putea sa ma ucida pe loc. De aceea trebuia sa fiu atenta. Daca era de acord –putin probabil, totusi trebuia sa sper- atunci trebuia sa il conving cat mai repede posibil sa se intoarca in sat. Iar daca nu reuseam…atunci sa raman cu el si sa iau parte la planul diabolic de a distruge Konoha? In niciun caz, daca se ajungea la asta trebuia sa ma ocup personal de el. Si oare as fi fost in stare? Data trecuta nu am putut. Data trecuta…
        Am scuturat din cap incercand sa-mi blochez toate acele ganduri si m-am indreptat spre fereastra. M-am uitat un moment la ce se intampla dicolo de ea, apoi mi-am zis ca ar fi bine sa iau un pic de aer pentru a-mi limpezi mintea. Poate asa gaseam si niste raspunsuri la intrebarile mele.

        Am iesit cu pasi greoi din casa si am inceput sa merg fara sa stiu unde. M-am lasat purtata de picioarele mele intr-o directie oarecare. Cerul era acoperit in totalitate de nori vinetii si nicio raza de soare nu mai patrundea printre ei, amenintand astfel ca urma sa inceapa o ploaie, Vantul incepea sa bata din ce in ce mai tare, ridicand praful si frunzele cazute, purtandu-le intr-un vartej de-a lungul strazii. Am simtit un zambet amar pe chip, dandu-mi seama ca nu era o diferenta prea mare intre gandurile care imi navalisera in minte si vartejul de frunze, ce se invarteau neincetat.
        Oare de ce faceam asta? De ce ma puneam in pericol? Si pentru cine? Pentru mine, pentru Naruto sau pentru Sasuke? Poate pentru toti trei. Nu stiu. Eram perfect constienta ca asta era probabil cel mai prostesc si mai necugetat lucru pe care il facusem in viata mea. Si poate chiar ultimul pentru ca daca nu reuseam, muream ori eu ori el. Daca nu reuseam sa-l fac sa se razgandeasca, mai ramanea sa-l ucid eu insami. Si nu stiam daca puteam. Data trecuta cand am incercat asta, am esuat. Credeam ca sunt pregatita dar ma inselasem. Am fost incapabila din cauza sentimentelor mele. Insa asta trebuia sa se schimbe acum. Nu puteam sa dau gres din nou. Nu puteam! Trebuia sa fac ceva.
Dar sa-mi neg adevaratele sentimente nu era o solutie. M-as fi mintit singura daca imi spuneam ca el nu mai insemna nimic pentru mine. Facuse o gramada de lucruri pentru care acum ar fi tebuit sa il urasc si sa-mi doresc sa-l vad mort. Ce simteam eu pentru Sasuke nu putea sa dispara asa, dintr-o data.

        Un strop rece ca gheata imi ateriza pe obraz si aluneca incet pe fata mea. Pentru o clipa am crezut ca am inceput iar sa plang. Cred ca m-as fi luat singura la bataie daca se intampla asta pentru ca plansesem prea mult in ultima vreme si, cum era de asteptat, asta nu a rezolvat nimic. Ridicandu-mi privirea am vazut ca incepuse sa ploua. Mi-am continuat indiferenta drumul pe strada pustie, prin ploaia ce ma invaluia la fel ca si gandurile mele ce devenisera din ce in ce mai asurzitoare.
        Nu era nimeni prin preajma care sa vada ce simteam, care sa poata intelege ce era in inima mea. Nici macar eu nu stiam. Si asta ma enerva. Simteam tot felul de lucruri: confuzie, teama, nesiguranta si alte lucruri legate de Sasuke.
        Amintirea lui era mai tot timpul prezenta in mintea mea. In momente ca acestea, cand eram singura si nu imi ocupam timpul cu ceva, ma invadau tot felul de ganduri. De la plecarea lui din sat, facusem tot posibilul sa merg mai departe si sa ma comport ca o persoana puternica. Cu toate acestea, adevarul este ca nu ma impacasem cu faptul ca Sasuke se dusese de bunavoie la tipii rai. Ma torturau zi de zi intrebarile de genul “dar daca?”. Dar daca as fi incercat sa fac mai mult pentru a nu-l lasa sa plece? Dar daca as fi strigat dupa ajutoare? Si daca as fi fost, pur si simplu, capabila sa incerc sa vad mai devreme dincolo de tipul aratos si sa ii inteleg suferinta cauzata de pierderea intregii familii, sa-l fac sa se deschida in fata noastra, a prietenilor sai? Cu siguranta totul ar fi fost diferit acum. De aceea credeam ca eu purtam cea mai mare parte din vina.

        Totusi asta nu mai conta prea mult acum. Degeaba regretam cele intamplate, nu puteam da timpul inapoi pentru a indrepta lucrurile. Trebuia sa las trecutul deoparte si sa am grija de ceea ce era in prezent, sa fac ceea ce trebuie pentru a nu mai avea remuscari din nou. Bine, si atunci ce ar trebui sa fac?
        Enervandu-ma, am lovit cu piciorul intr-o balta, udandu-ma si mai mult decat eram deja. Iar imi puneam aceeasi intrebare stupida. Poate ca era momentul sa termin cu intrebarile la care oricum se parea ca nu reuseam sa gasesc raspunsuri si sa actionez. Speram ca aveam sa stiu ce voi face la momentul potrivit. Dar imi era teama…Imi era teama sa nu fac ceva gresit...
        Un zgomot puternic ma aduse la realitate. Fulgere puternice sagetau vazduhul in departare. Mi-am dat seama ca ma indepartasem un pic cam mult de casa si incepuse sa ploua si mai tare. Daca mai stateam mult acolo aveam sa racesc si nu mai puteam pleca apoi nicaieri. M-am rasucit pe calcaie si am luat-o la fuga pe unde am venit. Nu stiu daca mai avea sens sa ma grabesc sau nu din moment ce eram uda din cap pana in picioare, dar am hotarat sa nu mai zabovesc totusi. Picaturi mari si reci de ploaie imi izbeau fata din toate partile, fortandu-ma sa-mi inchid ochii.

        In cele din urma am ajuns acasa. M-am dus direct la baie, lasand in urma mea o dara de apa de podea. Intentionasem sa ma grabesc pentru a putea apoi sa mai pun la punct anumite detalii. Insa apa calda de la dus, care imi deznoda muschii spatelui si imi calma pulsul ma facura sa mai aman acest lucru. Intr-un final n-am mai putut rezista altor ganduri si idei care-si faceau loc in capul meu. Am inchis apa, m-am sters cu prosopul si mi-am luat pe mine un tricou vechi si niste pantaloni de trening gri. Mi-am frecat din nou parul cu prosopul, apoi am trecut repede peria prin el.
        Am tasnit afara din camera sa vad daca intre timp parintii mei se intorsesera. Inca nu. M-am intors, hotarata sa ma bag in pat, dar m-am dus la obisnuitul meu loc de langa fereastra. Ploaia lovea cu putere in ea. In intunericul care se instalase afara se puteau vedea siluetele inalte si neclare ale copacilor, unduindu-si crengile in bataia vantului.

        O idee imi fulgera prin minte: sa plec chiar in acea noapte pentru a mai castiga timp. Dar nu era posibil. In primul rand pentru ca turna cu galeata, iar in al doilea rand - vechea poveste- paza satului era bine asigurata.
        Mi-am sprijint capul de geam si am inchis ochii, ascultand zgomotul ritmic al ploii. In minte imi aparu un sir de imagini cu el. Nu intelegeam de ce ma gandeam mereu la el. Trebuia sa mi-l scot din minte. Trebuia sa uit tot ce simteam pentru el, ceea ce era dificil. Ajunsesem la o hotarare in urma acelei dupa-amieze. Pentru a putea face ce era bine, pentru a-mi atinge scopul, trebuia sa imi inghet sentimentele fata de el. Nu sa le neg, ci sa le ascund adanc inauntrul meu, undeva in spatele unui zid gros de gheata, sa nu le las sa se intensifice si sa nu imi mai influenteze deciziile.
        M-am ridicat incet si apoi m-am prabusit pe pat, obosita. Mi-am strans pleoapele, straduindu-ma sa nu ma mai gandesc la el si am incercat sa adorm.





Ultima editare efectuata de catre Bianca.I in Lun 29 Apr 2013, 20:00, editata de 2 ori
Sus In jos
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

O noua zi, aceeasi speranta Empty
MesajSubiect: Re: O noua zi, aceeasi speranta   O noua zi, aceeasi speranta I_icon19Lun 29 Apr 2013, 10:39


Pirma !! heh Ieeeei !
Infine ...... revenind la fic :
Capitolul a fost dragut , dar doar de acum incolo va incepe actiunea , deci hai cu next-ul ( sper ca ma vei anunta in continuare ) !

P.S. noi nu putem critica ficurile , doar critici , deci daca doresti o critica pentru a te perfectiona poti face o cerere la ,, cereri critici la Fan ficurile voastre " .

Pana data viitoare te-am pupacit dulce ! kiss




O noua zi, aceeasi speranta Ss501-song-sing-music-video


Agent blue terminat ...
Sus In jos
Continut sponsorizat




O noua zi, aceeasi speranta Empty
MesajSubiect: Re: O noua zi, aceeasi speranta   O noua zi, aceeasi speranta I_icon19

Sus In jos
 

O noua zi, aceeasi speranta

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-