Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Moartea îmi bate la uşă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea îmi bate la uşă    Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 I_icon19Mier 03 Iul 2013, 23:38

Hello, bantuiam pagina de ficuri si am dat peste al tau, asa ca am intrat-mi s-a parut interesant titlul si am decis sa intru, dar probabil ca nu-l mai vazusem-. Nu am mai intalnit ideea, iar ultimul tau capitol a fost foarte lung dupa parerea mea. Sasuke a devenit un nemernic fara limite. S-a decis sa-i faca Sakurei viata un calvar, sau ma rog, cat i-a mai ramas din viata. Am o presimtire ciudata cum ca Sakura nu va muri. Oricum, cel mai mult mi-a placut din capitolul asta replica in care face pe nevinovatu', iar Sakura habar nu are ce sa mai spuna. A fist o faza diabolica, mi-a placut mult. Bafta si kisses!



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 Asss10Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea îmi bate la uşă    Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 I_icon19Joi 11 Iul 2013, 15:37

FanFic Blocat la cererea autoarei.


Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea îmi bate la uşă    Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 I_icon19Vin 19 Iul 2013, 23:16

Fanfic redeschis la cererea autoarei.


I had to break myself to carry on.


Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Limoncello
Genin
Genin
Limoncello

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 388
Puncte : 575
Reputatie Reputatie : 69
Hobby-uri Hobby-uri : Desenul, acultat muzica continuu, cititul, scrisul, plimbarile in aer liber, animeuri, seriale coreene, filme
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare.

Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea îmi bate la uşă    Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 I_icon19Vin 19 Iul 2013, 23:24

Hey, Hey^^
Nu-l voi mai bloca, never. Si l-am redeschis acum, caci am fost ambitionata de Alle si Andreea Schmitt. Faptul ca m-au incurajat sa-l redeschid, am facut-o si voi reveni cu urmatorul capitol. Daca nu in seara asta, cel tarziu maine. Va multumesc mult pentru voturile de la ficul lunii. Apreciez:X
Revin cu editul:X

Raspunsuri la intrebari:

Pentru Sasuke:
1. So... Mr. Sasuke, ai recunoscut ca Sakura este mai draguta ca Hinata... Bun, bun. Ce ai face daca ai afla ca ai putea sa fi cu Sakura? Ai parasi-o pe Hinata?
Daca as putea? Suna ca si cand nu as putea sa fiu cu o minorosita ca Sakurina. Daca vreau pot, dar de ce as vrea sa fiu cu un cap roz? Hinata este logodnica mea, deci in niciun caz nu as parasi-o. Plus ca Hinata nu iese din cuvantul meu. Sakura e total opusul. Ma enerveaza.
2. Ai saruta-o pe Sakura?
Cum te poti gandi la asta? NUU! Vreau doar sa o scot din minti si sa-i creez probleme. Bee-sama mi-a spus sa ma distrez si acum am ocazia.
3. Tu ce crezi ca e Sakura ?
Mi-a dat multe batai de cap, habar nu am. Mesager al mortii nu este pentru ca nu are parul negru, dar totusi ma poate vedea. O sa-l fac eu pe Kukushi sa-mi spuna.
4. Te-ai facut vizibil si oamenilor numai ca s-o enervezi pe Sakura si sa va prinda Neji ?
Da. Chiar sunt curios in legatura cu ce-i va spune si cum va reactiona acel tantalau.

Pentru Sakura:
1. INteleg ca esti super puternica si asa mai departe, dar nu trebuie sa te comporti asa de dur tot timpul. Cum ar fi nu ai vrea sa te indragostesti de cineva ? De Sasuke poate? 
Dragoste? Exista asa ceva intre o femeie si un barbat? Cred ca glumesti. Singura persoana pe care o iubesc este Haruhi si asa va fi mereu. Iar Sasuke? Dumnezeule, ma scoate din minti. Am sa-i arat eu cine-i seful.
2. Sincer acum, nu arata bine Sasuke ?? Mai bine si decat Naruto?
Nu am stat sa ma holbez la el... bine poate am stat, dar cine sunt eu sa-ti dau explicatii? Iti vei da seama pe parcursul ficului mai...
Este pocnita de autor.
vio: Mai Sakura, vorbeste frumos cu fanii tai.
Sakura: Cum indraznesti sa ma lovesti? Haa, am sa-ti arat eu tie.
Bataie...
vio: O.O
3. Nu vrei sa-mi dai un miccc, mic indiciu in privinta cu ce esti ?
In niciun caz. Nimeni nu trebuie sa afle asta.

Bun, tin sa precizez ca renunt la aceasta idee cu intrebarile, caci vreau sa va uimesc pe parcurs fara prea multe detalii, iar timpul abia imi permite sa fac asta. Acestea fiind spuse, am adus capitolul. Scuzati greselile de tastare, dar abia mai vad tastele de la somn:)) Lectura placuta >:D<


Capitolul 3

- partea a 2-a -


Din perspectiva lui Sasuke


- Oh, Doamne? Cine esti tu pletosule? Sakura, poti sa-mi explici si mie cine este acest barbat?
- Eu..., incearca ea sa-si aleaga cuvintele, dar prea tarziu. Sasuke unui, iar Sakura zero. Incepe sa-mi placa jocul asta.


O privesc amuzat cum se gandeste la o scuza pentru a-l linisti pe acest bleg care mai are putin si explodeaza din cauza aburilor ce-i ies din nari. Roseata din obraji imi da de inteles ca se va topi daca mai fierbe mult, dar serios. Pana si eu m-am plictisit sa astept un raspuns de la aceasta domnisoara intepata in camasa rosie.
- Neji, vrei sa te calmezi?  spune aratand cu degetul spre mine, scarbita, de parca as fi un intrus. Mda, recunosc. Sunt un intrus, dar sunt unul dintre oamenii lui Bee. Acest ipocrit a intrat in casa fara ca eu sa-i dau voie. Ar trebui sa analizezi mai intai situatia, sa vezi despre ce este vorba si mai apoi sa tipi la mine.
- D-da, dar tu si el... si tu si el...si...
- Ahh, la dracu. Unde este Haruhi?! tipa ea la sotiorul ei scump care renunta s-o mai traga de limba, parand chiar ingrijorata de situatia fiicei ei.
- Este in bucatarie, deasta nici nu fac scandal ca te-am prins cu asta in casa!
Tipul asta incepe sa ma calce pe nervi. In primul rand, mi se adreseaza cu " asta ". In al doilea rand, nu asa ar reactiona un barbat profund indragostit de nevasta lui, precum am vazut eu de-a lungul anilor. Din potriva, ar trebui sa sara la gatul meu si sa ma arunce pe fereastra. Ar trebui sa ma faca sa inteleg ca este numai femeia lui si a nimanui, ar trebui sa aiba grija de ce-i apartine cu toate fortele de care dispune. Sau macar din propriul orgoliu " ce-i al meu, e doar al meu ", un alt principiu dupa care se ghideaza multi badarani. Se dau in spectacol ca sunt femeile lor si recurg la lupta, desi poate ii doare undeva de insotitoarele lor dragi pe tocuri. Hmm, asta clar imi confirma ca bleg mai mare ca Neji nu exista. Pana si eu faceau prapad in lumea mea daca cineva o atingea pe Hinata cu un singur deget si vorba aia, nu prea imi pasa, ma plictisea si ma enerva, dar stiam ca e logodnica mea, nu a altcuiva.
- Asta? intreb eu ridicand o spranceana.
- Ce? intreaba amandoi pe un ton alarmat, de parca le-am intrerupt cine stie ce moment de " suntem casatoriti ".
- Nu am auzit eu bine, sau tu, pletosule mi te-ai adresat cu asta?
Ma priveste atent si confuz, de parca nu ar intelege limba pe care o vorbim. Ridica din umeri incercand sa se ascunda dupa prostia ce-l definsete, dar nu-i prea reuseste de data asta. Va cum siroaie de transpiratie i de sgurg pe fata si se sterge la frunte cu un servetel pe care-l scoate din buzunarul costumului pe care-l poarta. Agitatia lui imi provoaca o stare de disconfort, gandindu-ma ca nu ar fi trebuit sa ma arat lumii inca. Nu pot sa cred ca aceasta femeie m-a determinat sa foosesc cutiuta neagra dupa atatia ani, doar ca sa i-o platesc cu aceeasi moneda. Este ca si cand as fi intrat in jocul prostesc al unui copil, doar pentru a-i demonstra cine este mai bun ca celalat. Inca am aceasta dorinta arzatoare in piept, de a-i rade in fata si de-a enervao, de a-i lua viata cu orice pret si sa rad lacom si tare la sfarsit, cand voi avea dreptate. Dar cum de am aceste dorinte infantile dintr-o data? De ce-mi doresc atat de mult sa-i arat ca eu am dreptate. Poate raspunsul este faptul ca ma enerveaza prea mult siguranta ei fata de propria persoana. Este un om la dracu! Dar este un om ce m-a vazut, un om ce-l vede pe Kakashi, un om ce ma calca profund pe nervi cu stapanirea de sine.
- Intr-adevar, dar tu esti cel care a venit in casa peste Sakura.
- Esti sigur de ceea ce spui?
Isi intoarce privirea perplexa catre Sakura si cred ca a facut asta, doar ca sa nu mai fie nevoit sa-mi sustina privirea incruntata. Recunosc, ma uit la el in cel mai infiorator mod posibil, avand sprancenele incruntatae si maxilarul inclestat din cauza nervilor ce-mi perturba ratiunea. Nici nu mai pot gandi limpede in acest spectacol de-a indragostitii.
- Sakura, spune-mi adevarul. Tu l-ai chemat sau el a venit peste tine?
- El a intrat peste mine!
- Ea m-a chemat! spun in acelasi timp cu Sakura, doar din dorinta de a-l enerva mai mult. Chiar vreau sa vad ce are de gand sa faca si pe cine va crede.
- Serios acum. Tu crezi in sotia ta sau un mine?
- Pai... n-nu prea stiu ce sa cred. Tu, tu ce spui? Chiar esti amantul ei sau ai venit peste ea?
Imi dau o palma peste frunte ca sa ma doara si-mi inchid ochii pentru cateva secunda, intrebandu-ma cum Doamne iarta-ma poate fi un barbat asa. Ma aplec usor la Sakura, asezandu-mi o mana pe umarul ei si-i soptesc ingrozit la ureche:
- Cum dracului l-ai luat pe papitoiul asta de barbat?
- Ai vrea tu sa stii, Uchiha. Dar ca sa te asigur ca sunt intreaga la cap, iti spun ca nu a fost decizia mea.
Il examinez din nou cu privirea pe Neji si ma uimeste profund reactia lui la scena pe care a vazut-o cand a intrat in camera. Chiar credeam c-am sa-i cauzez mari probleme Sakurei cu aparitia mea, dar probabil am reusit mai mult sa-i starnesc amuzamentul, ceea ce inseamna ca suntem la egalitate cu acel scor prostesc. Privindu-l pe Neji din cap pana in picioare, observ masivitatea corpului sau, muschii usor conturati si incordati ce i se ivesc prin camasa alba pe care o poarta, expresia fioroasa pe care o are si aerul misterios pe care il are. Acel aer feroce ce dainuieste intr-un barbat, acea expresie de leopard infometat. Este inalt, chiar cat mine, atingand o inaltime de 1.90. Cum de este atat de pampalau? Intrebarea asta ma macina si nu-mi da pace, trezindu-mi suspiciuni la comportamentul sau. Ma face sa cred ca nu este ceea ce pare, ca si cand s-ar ascunde dupa o masca, altfel nu-mi explic. Ceea ce mi-a spus Sakura mai devreme ma face sa cred ca am dreptate, altfel de ce ar obliagao cineva sa se marite cu cineva care nu are niciun cuvant de spus in fata ei?
Sirul gandurilor imi este intrerupt de melodia telefonului lui Neji. Acesta raspunde rapid, parand destul de stresat si enervat totodata, adancindu-se tot mai mult in cearta de la telefon si, desigur, el nu are nimic de spus si se supune cerintelor, fiind intr-un final de acord cu sefii lui.
- M-au chemat la servici, din nou, spune acesta oftand, lasandu-si capul in jos.
- Mereu te cheama doar pe tine, replica Sakura cu mainile ingrucisate la pieptul sau generos.
- Stiu, dar trebuie sa plec. Ramai tu cu Haruhi, Sakura. Stiu ca tu urma sa fi plecata maine, dar cred ca voi lipsi ceva timp. Seful meu parea destul de nervos.
- De fapt planuiam sa aman ceea ce am de facut pentru urmatoarele zile, sau saptamani, sau tot ce am pana la sfarsitul luni asteia! pune ea accent pe cuvinte si o inteleg. Timpul pe care-l am de petrecut cu ea este de maxim o luna, dar nu o inteleg. Oare este ingrijorata ca ma aflu aici sau nu? Voi sta eu cu Haruhi, nu-ti face griji. Chiar vreau sa savurez fiecare zi langa ea.
- Foarte bine, eu imi fac un bagaj si plec. La dracu, daca nu era tipul asta aici faceam si noi...
- Nu faceam nimic, Neji. Am destule pe cap incat sa-mi mai arda de asa ceva.
- Dar stii ca nu am mai facut asta de mult. Imi lipsesc momentele alea, iar acum nu o sa mai am parte cine stie cat.
- Nici nu cred c-o sa mai ai parte vreodata... spune ea mai pe infundate, rontaindu-si unghia de la degetul aratator.
- Ce vrei sa spui?
- Huh? Nimic, doar m-am trezit vorbind.
Imi dau ochii peste cap si astept plictisit ca aceasta conversatie sa se incheie. Il vad pe Neji cum se duce la sifonierul din camera si isi indeasa cateva haine intr-un geamantan pe care il ia de pe sifonier. Sakura priveste indiferenta, aruncandu-mi din cand in cand cate o privire severa, eu facand acelasi lucru si, probabil asteapta la fel de mult ca mine ca acest clown sa paraseasca locuinta ca sa-si limpezeasca si ea gandurile sau sa ma inghesuie pe mine cu intrebarile despre moartea ei. Sigur nu are cum sa stea calma si sa nu se ingrjoreze in aceasta privinte, dar nu-mi prea pasa. Tot ce vreau este sa o scot din minti, apoi sa-i iau viata, razand triunfator.
Sakura ii leaga cravata la gat inainte sa iasa pe usa, iar eu inca astept in pragul de la dormitor. Neji nu uita sa-si ia cheile de pe masuta de langa peretele pe care se afla cuierul incarcat de haine si cateva umbrele, apoi ii da scumpei sale rozali un sarut scurt pe buze. Din nou, imi dau ochii peste cap, gandindu-ma la incapabilitatea lui de-asi exprima dorintele cum vrea cand este cu Sakura. Oare chiar a avut curajul sa o atinga in pat? Felul cum a sarutat-o pe buze ma face sa bufnesc in ras pentru simplu fapt ca nu am mai vazut asa ceva. In cel mai rau caz, nu o saruta deloc, dar asa? Nici eu nu voiam sa o sarut pe Hinata cand am plecat din lumea noastra, mai mult ea face acele lucruri, dar eu macar nu sunt indragostit de ea, iar Neji ar trebui sa fie de rozalie. Ar trebui sa-i devoreze acele buze rosiatice ale carui venin nu s-ar scruge in veci.
Ofteaza si se sprijina cu palemele de usa dupa ce o inchide in urma sotului ei, apoi se uita la mine cu aceeasi seriozitate de mai devreme.
- Ma vei urmari pana mor?
- Exact, desi si mie imi displace asta la fel de mult.
- Ciudat ca cineva ca tine respecta regulile regelui tarii de jos.
- Pentru asta am rangul de mesager, nu-i asa? Totusi, sa stii ca ma plictisesc repede. Ce ai de gand sa faci acum ca te-a parasit barbatu? o intreb ridicandu-mi sprancenele.
- Pff, am sa caut solutii cu care sa scap de tine. Voi incepe cu prepararea mesei pentru Haruhi. Sper ca-ti place sa stai intr-o bucatarie pe post bucatar.
O urmez pe intepata pana la bucataria de care dispune si raman uimit de spatiul imens in care isi petrece activitatea. Ma intreb pentru ce-i trebuie atat de mult spatiu. Inchide din nou usa in urma ei, apoi se duce la masa dreptunghiulara si alba din mijlocul bucatariei, unde se afla scumpa ei fata, Haruhi. Aceasta sta cuminte pe un scaun, colorand o carte cu niste creioane indesate intr-un penar mov. Pereti sunt tot albi, avadn cateva picturi pe panza asezate intr-un mod uniform, fiecare avand o insemnanta. Ceea ce reprezinta am vazut de-a lungul timpului in muzee idtorice sau muzee de arta, orice se afla intr-un muzeu. In alt colt al incaperii se afla si ornamente pecum am vazut in piramide. A fost foarte plictisitor sa pazesc un arheolog cum moare, dar am reusit sa mai invat cate ceva din istorie. Ma surprind gusturile ei, in ciuda faptului ca Bee mi-a spus ca este periculoasa, iar ea vrea sa para o persoana rea si insetata de sange, dar se pare ca bruneta de la masa are ceva care o imbuneaza si o inmoaie, ceea ce ma face sa cred ca Sakura nu a fost asa intepata de la inceput. Si cum realizez ca ma gandesc la ea si la numeroase posibilitati ce demonstreaza comportamentul si fiinta ei anormala, de cand am venit aici, incep sa ma agit. Sunt total debusolat in legatura cu ratiunea mea si incerc sa-mi dau seama de ce imi pasa atat de mult ce se intampla cu fiinta asta si de ce face atat de curios de enervant in privinta ei.
Ma apropii de masa si iau loc langa micuta Haruhi. O privesc in ochi si ii vad blandetea profunda din privire. Are un tent alb, lucios de fetiscana si vreo doi pistrui pe nasul micut. Obrajii ei au cuprins o usoara nuanta de roscat, vazandu-ma si pot sa-mi dau seama de ce. Faptul ca sunt anormal, ma face sa fiu si prea perfect pentru oamenii de pe pamant, iar pe Haruhi probabil o uimeste o prezenta masculina ca mine, dar si Sakura are parte de o frumusete anormala pentru cineva ce este doar om, un lat semn de intrebare.
- Hei, Haruhi, ii spun in timp ce o mangai bland pe cap, aceasta rosind si mai tare. Eu sunt Sasuke. Sunt aici sa o ajut pe mama ta sa aiba grija de tine.
Stiu ca nu-mi sta in caracter sa fiu dragut, dar trebuie sa tin cont de faptul ca este un copil. Nu pot spune ca-mi displac copii, mai ales cei cuminti, doar ca nu am mai avut de mult de aface cu unu. De cand am avut in sarcina sa supraveghez un copil ce urma sa moara, mi-a fost atat de dificil, incat i-am cerut lui Bee sa nu ma mai trimita niciodata in astfel de misiuni. Haruhi zabeste, fiind foarte fericita de faptul ca ma compot frumos cu ea. Ii zambesc si eu, privind-o in continuare cu aceeasi blandete.
- Esti frumos, imi spune ea cu un glas timid.
Chicotesc si-i ciufulesc parul, apoi ii strang mana intra mea pe masa.
- Nu mai frumos ca tine, Haruhi. Ce ai vrea sa mananci astazi? Sa spunem ca... ii arunc o privire Sakurei care se intinde pe masa in fata noastra, astazi este o zi importanta, sosirea mea, continui eu, si mama ta iti da voie sa alegi ce vrei tu.
Ii mangai usor mana calda in palmele mele, incercand sa o fac sa uite de prezenta mea atat de atragatoare si sa o fac sa-mi vorbeasca normal. E chiar dragut modul in care-mi vorbeste, felul ei inocent si privirea-i induiosatoare de copil.
- Vreau ceva cu cartofi si clatite, sau prajituri. Sti sa faci prajituri, Sasuke? ma intreaba ea, strangandu-mi mainile in palme ei, prinzand mai mult curaj, vazandu-ma cum incerc sa ma apropii de ea.
Ma uit la Sakura, la modul ei protector de a fi in compania fetei ei, de parca ar fi o alta persoana. Una buna, dragastoasa, o mama in adevaratul sens al cuvandului. Din ochii ei verzi precum algele, profunzi precum abisul din lumea mea si stralucitori precum luceafarul. Pot sa-mi dau seama de pe chipul ei ca o iubeste mult pe Haruhi. Nu pot nega ca-mi place aceasta conexiune dintre ele doua pe care o simt ca si mesager, ceea ce rar am simtit in numeroasele mele misiuni.
- E in regula, draga mama, daca ii faci astazi poftele ficei tale? Bucatarul Sasuke aici de fata va va ajuta, ii spun ranjind.
Isi da ochii peste cap, apoi zambeste bland, cuprinzandu-i obrajii fetei in palmele sale subtiri, apoi tragand-o usor de pometi. Incepe sa rada.
- Fie, doar astazin vei manca ce vrei, nu este bine sa te inveti cu mancare nesanatoasa. Ai inteles, Haruhi?
- Doar astazi, pentru venirea lui Sasuke in casa.
Fata incepe sa ma traga de mana, iar eu o privesc si o intreb riodicand din umeri care ii este urmatoarea nelamurire sau dorinta.
- Cat vei sta la noi Sasuke? ma intreaba ea, radiind de fericire.
- Voi sta destul de mult timp micuto, nu-ti face griji, nu plec prea curand.
Ma ridic de la masa si merg in dreptul Sakurei, luand-o de mijlocul ei de viespe. Imi presez capul de umarul ei, aplcandu-ma putin si o intreb pe un ton seducator:
- Cine va face prajitura cu toping de ciocolata? Hmmm?



Nu am avut cand sa corectez capitolul, dar promit ca voi corecta greselile de tastare si voi delimita paragrefele. Sper ca nu v-ati enervat citind acest capitol. Sper ca v-a placut si voi incerca sa vin cat mai repede cu urmatorul capitol >:D<















Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea îmi bate la uşă    Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 I_icon19Sam 20 Iul 2013, 10:49

Hei happy Mersi ca mai anuntat de next thank you si ma bucur ca te-ai gandit sa continui acest fic superb happy
Capitolul a fost interesant...dar ma surprins reactia lui Neji...adica ma asteptam sa ii faca un scandal Sakurei, nu doar sa ii puna niste intrebari stupide :| dar oare el chiar ascunde ceva asa cum zicea Sasuke...si ca tot veni vorba de Sasuke lough imi place mult cum se comporta lough
Abia astept sa vad cum va continua totul...pana data viitoare, spor la scris in continuare.Te-am kiss
~Sayonara~ a hug


Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
İuliá
Academy Student
Academy Student
İuliá

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Iulia Cristiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 38
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Singing & Reading
Stare de spirit Stare de spirit : ♥♫

Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea îmi bate la uşă    Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 I_icon19Sam 20 Iul 2013, 12:09

Oh,Doamne! Cat de frumos a putut fi acest capitol! Sunt o fana a ficului tau, si il urmaresc de mult timp. Ma bucur ca l-ai redeschis! :). Hmm...mi se pare mie,sau Sasuke a inceput sa prinda sentimente pentru Sakura? :->
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea îmi bate la uşă    Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 I_icon19Sam 20 Iul 2013, 16:27

Hei ya!!! hi! 
Am ajuns si eu pe aici...deci mi-a placut capitolul asta, si ma bucur sa vad ca l-ai redeschis!
Chiar merita continuat...poate pe parcurs la redeschizi si pe restul...cine stie?!
Deci...a fost un capitl super...si abia astept next-ul!!
Anunta-ma la next!!! Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!! kiss 


Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 33
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea îmi bate la uşă    Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 I_icon19Sam 20 Iul 2013, 16:58

Nu imi vine sa cred ca ai deschis acest fic. Dau petrecere we party !! lough 
Ii dau dreptate lui Sasuke in legatura cu Neji. Cred ca e cel mai mare bleg ca sa nu zic altfel pe care l-am vazut in viata mea. Nu cred ca trebuie sa mai zic ca sunt foarte curioasa si abia astept sa aflu ce este defapt Sakura, ca om nu cred ca este.
Mersi de anunt si sper sa te tii de cuvant in legatura cu faptul ca nu il mai inchizi.


Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 296f8lk
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea îmi bate la uşă    Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 I_icon19Sam 20 Iul 2013, 19:05

Hey!Multumesc de anunt si imi place mult ca lai redeschis chiar merita continuat
deci un capitol foarte frumos, ma astepta, la un scandal mare nu de cum la o scurta vorba
Scuze ca am com cu intarziere, sper sa vina repede nextul
Sasuke are dreptate in legatura cu Neji, si se vede ca incepe sa ii cam place sakura
te pwp spor la idei


Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea îmi bate la uşă    Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 I_icon19Lun 05 Aug 2013, 13:51

Fan Fic Sasuke&Sakura blocat la cererea autoarei.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Moartea îmi bate la uşă    Moartea îmi bate la uşă  - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Moartea îmi bate la uşă

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-