Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
El amor siempre gana Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
El amor siempre gana Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 El amor siempre gana

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Didi01
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : În lumea misterelor,vrajitorilor,varcolacilor şi vampirilor.
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 15
Puncte : 26
Reputatie Reputatie : -1

El amor siempre gana Empty
MesajSubiect: El amor siempre gana   El amor siempre gana I_icon19Mar 18 Iun 2013, 09:56

LECTURA PLACUTA!
                                          
                                                    Capitolul 1

  Este miezul noptii. Diana se pune in pat si adoarme iar fratele ei mai mare,Dan(in engleza se citeste), se joaca Metin2. Dupa 2 ore a a venit Mos Gene si la baiat si intr-un sfarsit a adormit si el. 
       A trecut noaptea si a doua zi a sosit.


     
              Diana P.O.V.
     Este asa frumos afara. Abea astept sa intru in VACANTA! Ma ridic repede din pat si ma duc la baie de unde il aud pe somnorosul casei cum sforaie. Incep sa zambesc in sinea dupa care apas pe clanta si intru in baie. Dupa ce imi fac toaleta ma duc in dormitorul meu ca sa ma schimb. Imi iau o bluza mov cu dungi nege care imi ajunge pana la fund si o pereche de egari kaki(pentru casa).
    O aud pe mama cum ma striga ca sa-mi ceara sa ma duc la fratele meu sa il trezesc.
     Intru in dormitorul lui. Ce frumos doarme! Dupa ce ma holbez la el 2-3 secunde,ii urlu in urechi sa se trezeasca.
      Isi deschide ochii nervos si imi spune:
     - Ce mama masii? Ce cauti tu aici la ora asta? (trage o privire la ceas si continua) Ce naiba? Este ora 10! Vrei sa ma vezi cum ma imbrac sau ce? Hai pleaca!
      M-am inrosit instantaneu la auzul spuselor lui. De ce? Nu stiu! Ma duc repede jos si ma pun la masa.

        Dan P.O.V.
 
    S-a si inrosit! Ce fraiera! Ma ridic din pat lenes si ma duc la baie dupa care cobor jos. Dau un "Buna ziua" si ma asez la masa. Dupa ce mananc o felie de pizza delicioasa ma ridic de la masa si ma indrept spre dormitorul meu ca sa ma schimb.

         Diana P.O.V.
 
    Am ajuns in camera mea. Imi iau pe mine un maieu albastru mulat,o jacheta neagra care imi ajunge umpic mai jos de bust si o pereche de blugi.
     Cobor jos si dupa 5 minute de asteptare il observ pe Dan cum coboara jos cu blugii lui albastri si cu un tricou ales la intamplare: negru cu un schelet.
    Noi suntem in Mexic si el are 16-17 ani si aici este altfel legea. Poate sa conduca.
    Il salut si observ ca ma masoara cu privirea.

          Dan P.O.V.
  
    Ce sexy este! Daca n-ar fi soramea cred ca m-as indragosti de ea. Sau de trupul ei. O salut si ii spun pe un ton de bad boy sa plecam . Inchid usa deoarece nimeni nu mai este acasa. Mama si tata sunt la serviciu. Ne urcam in Mercedesul meu decapotabil si plecam la scoala Dianei intai dupa care o las si eu plec la liceul meu Cervantes.
    In masina ne certam pe muzica. Ea vrea o muzica plictsitoare iar eu una rook. Pana la urma eu castig.....ca deobicei. Zambesc pervers si opresc masina deoarece am ajuns.

      Diana P.O.V.
 
   L-am lasat sa castige cu melodiile deoarece n-as fi vrut sa faca un accident. Acum sa revenim la prezent. Il sarut pe obraz in semn de multumire dar abea dupa acea imi dau seama ca n-a fost un sarut tocmai fratesc. Inrosesc si ii spun un "scuze" aproape in soapta. Dan pleaca fara sa-mi zica nimic. De ce-am facut asta?

   AS DORII NISTE COMENTARII CA SA POT OBSERVA CUM AM FACUT PRIMUL CAPITOL.
Sus In jos
Skitte
Chūnin
Chūnin
Skitte

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare :
acebook acebook : Bogdan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 819
Puncte : 1112
Reputatie Reputatie : 153
Stare de spirit Stare de spirit : Anything Could Happen

El amor siempre gana Empty
MesajSubiect: Re: El amor siempre gana   El amor siempre gana I_icon19Mar 18 Iun 2013, 13:28

Salutare. Am intrat să citesc un fic şi am dat peste al tău. Mmm, m-am chinuit destul de mult să citesc, ştii... culorile. În primul rând scrie cu alb... totul. Altfel, am văzut unele cuvinte scrise greşit : abea - abia, umpic- încearcă să foloseşti cuvinte mai relevante. Am văzut propoziţii care încep cu subiect şi nu au predicat după care pui punct. Nu, nu este o propoziţie, cred că ai vrut să fie o continuare. Ideea este una destul de bună însă am citit o grămadă de poveşti cu ideea asta. Dacă vrei să fie atractiv, pune descriere sentimentală, nu de jachetă mov, albă, pizza, Mercedes. Ai ceva acţiune acolo dar nu este destul. Deocamdată pentru acest capitol atât am avut de zis. Aştept să pui următorul capitol!


El amor siempre gana Mhfux3
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

El amor siempre gana Empty
MesajSubiect: Re: El amor siempre gana   El amor siempre gana I_icon19Mar 18 Iun 2013, 13:38

Buna! Vreau sa-ti zic ca e dragut ficul si ideea pana acuma si tare as vrea sa vad cum continui mai departe , dar sa sti ca poate incerci si tu sa pui next-urile mai lungi si cu intamplari mai amuzante si ale chesti si iti pot da un sfat? Incearca sa nu mia scri cu culorile acestea c anu vad , deoarece sunt foarte inchise . Si inchearca sa faci o descriere mai ampla a sentimentelor .


El amor siempre gana 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
El amor siempre gana Asss10El amor siempre gana J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

El amor siempre gana Empty
MesajSubiect: Re: El amor siempre gana   El amor siempre gana I_icon19Mar 18 Iun 2013, 18:50

Culorile inchise sau imposibil de citit sunt interzise intr-un fic. De asemenea, capitolele unui fic trebuie sa aiba cel putin 25 de randuri, dupa cum prevede Regulamentul. :)


El amor siempre gana Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
El amor siempre gana Asss10El amor siempre gana J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

El amor siempre gana Empty
MesajSubiect: Re: El amor siempre gana   El amor siempre gana I_icon19Mier 11 Sept 2013, 09:07

FanFic Blocat din cauza inactivitatii.


El amor siempre gana Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




El amor siempre gana Empty
MesajSubiect: Re: El amor siempre gana   El amor siempre gana I_icon19

Sus In jos
 

El amor siempre gana

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-