Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Beautiful Rich Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Beautiful Rich Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Beautiful Rich

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Beautiful Rich J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Beautiful Rich Empty
MesajSubiect: Beautiful Rich   Beautiful Rich I_icon19Lun 15 Iul 2013, 23:37

Beautiful Rich 5zoc


Capitolul 1



Strada Longford este întotdeauna plină de oameni înveșmântați în haine scumpe care își croiesc drumul spre conacul familiei Haruno. Aici, în fiecare săptămână se dau cele mai în vogă petreceri ale orașului. Domnișoare îmbrăcate ca prințesele din basme își îndreaptă semețe spatele, iar coamele lor bogate sunt prinse de agrafe, formând coafuri complicate. Bărbați de toate vârstele uită de căsătoriile aranjate pe care au fost obligați să le susțină nu doar financiar, ci și cu o anumită dragoste și întorc capul după femei tinere, atrăgătoare. De asemenea, bârfitoarele de pe bulevardul Euston sunt prezente și nu se sinchisesc să comenteze apariția lipsită de strălucirea a oamenilor săraci. Vocea pițigăiată a doamnei Curtis se aude pentru prima oară în această seară, exprimând nemulțumire totală:

-Absolut îngrozitor! Cum poți asorta o rochie albastră cu acei pantofi hidoși pentru bărbați?

Madame Ambriose stă și cugetă, jucându-se cu materialul fin al tivului pe care îl răsucește între degetele subțiri și palide. Domnișoara Zenda îi pare atrăgătoare în acel asorteu bizar, dar nu-și poate exprima adevărata părere. Denisse Curtis este una din cele mai orgolioase bătrâne pe care le-a cunoscut vreodată și nu poate să o contrazică. În caz contrar, ar deveni subiectul fiecărei discuții din casele ”prietenelor” sale. După o analiză îndelungată, răspunde privirii ostile care îi este aruncată:

-Oh, da! Câtă dreptate! Ca întotdeauna, scumpo!

Rânjetul satisfăcut al zgripțuroaicei îi dă de înțeles că vorbele dulci, dar false, au fost apreciate cu o bucurie prefăcută. Oftează ușor, cât să nu fie auzită, și-și întoarce atenția către invitații care par să se distreze. Sakura Haruno, mezina familiei, încă nu este de găsit, pe când părinții ei se plimbă de la o persoană la alta, dorind să afle păreri despre noua reuniune pe care au organizat-o. Plini de o modestie sinceră, pleacă capul în fața complimentelor mărețe legate de eveniment sau de munca pentru copiii fără ajutor. Zâmbesc fără încetare, iar Izumi, soția domnului Haruno, își refuză cu delicatețe pretendenții care tot revin de trei ani întregi, de când s-au mutat în Londra, părăsind Japonia lor frumoasă. Împrejurările i-au obligat să-și facă bagajele și să plece, contrar dragostei nemărginite pentru propria patrie. Prietenii apropiați i-au însoțit, iar lacrimile nu au secat nici azi, continuând să le facă vizite regulate, noapte de noapte.

-Dar ce se petrece aici?

Buimac, bătrânul Evans, în nădragii săi ponosiți și cămașa descheiată la primii nasturi, se chiorăște la peisajul care i se derulează în fața ochilor. Mereu dormea la această oră  și nu avusese ocazia de a vedea ”destrăbălarea” ce are loc. Cu un aer sceptic, se plimbă prin mulțime, așteptând o explicație. Muzica încetase să mai răsune, iar chipurile de pretutindeni exprimă uimire, debusolare și reticență. Cum se poate? Moșul ăsta conduce pe toată lumea, doar un cuvânt și totul se termină ! Din păcate, nu doar în seara asta, ci pentru totdeauna.  Izumi înghite în sec, dorindu-și ca totul să fie o farsă stupidă. Își face curaj și înaintează, dorindu-și ca tocurile să nu facă prea mult zgomot. Tonul blând, dar autoritar se face auzit în grădina vilei sale:

-Domnule Evans! Ce onoare să te avem printre noi!

-Onoare pe naiba! Spune, femeie, ce-i cu această nebunie?

-E doar un mod de a ne relaxa. Nimic deosebit, vă jur!

Omul îngână în barba deasă, lungă, dar lasă lucrurile să decurgă normal. Intră în clădirea mare și se așază pe un scaun dintr-un colț, departe de petrecăreții înflăcărați. Picior peste picior, pozează într-o imagine fermecătoare, dar nereușită. Este evitat datorită trăsăturilor vârstnice și nebuniei de care dă dovadă prin îmbrăcămintea sa, dar este un conducător bun, luând decizii înțelepte în cele mai tensionate momente. Doar așa a dobândit respect în Londra, altfel ar fi fost un muritor de rând cu nimic aparte. Poate doar prostul gust în materie de... orice. Brusc, liniștea pune stăpânire pe adunare. Șușoteli de aud pretutindeni, iar el înțelege doar un nume: ”Sakura”.
În capătul scărilor se află o fată frumoasă care nu pare să depășească șaptesprezece ani. Părul rozaliu cade în valuri pe umerii ei, iar rochia albă se mulează pe sânii mici și devine vaporoasă spre glezne. Ochii verzi par să ascundă secrete întunecate, pe când rânjetul de pe fața palidă arată ca o umbră. Coboară treptele gratios, dând timp tuturor pentru a o admira. Semeață, își recunoaște puterea de a se afirma, atât prin inteligență cât și prin frumusețe. Petrecerea ia amploare, fiecare dezlănțuindu-se în modul său unic. Domnișoarele își ridică picioarele lungi, expunând o mică parte de piele, iar bărbații ating șoldurile femeilor, invitându-le la dans. Copila rozalie își admiră în tăcere creația, mândră de noua sa reușită.

Da, Sakura Haruno și-a făcut prezența!




Okay, încă un fic, de această dată în colaborare cu Ami (Miss Hell).Vă spun de acum că nu va fi ideea comună legată de o Sakura răsfățată și un Sasuke sărac și despre o eventuală întâlnire, ori iubire, ci despre un cerc al bogătașilor. Răul este la putere...
Sper să vă placă!
P.S.: Capitolele sunt scrise separat și facem cu rândul. Când una din noi nu va putea aduce următorul capitol, cealaltă va posta de două ori. happy2


Beautiful Rich Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -


Ultima editare efectuata de catre Lexa in Joi 05 Sept 2013, 20:23, editata de 3 ori
Sus In jos
Otti
Genin
Genin
Otti

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : This is a Wasteland... (Tulcea)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 272
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : I'm Alive
Stare de spirit Stare de spirit : Drowning myself in boredom...

Beautiful Rich Empty
MesajSubiect: Re: Beautiful Rich   Beautiful Rich I_icon19Lun 15 Iul 2013, 23:48

Prima al noualea cer 

Salut hi!  

Imi pare bine ca in ficul tau este vorba despre Londra, in special destpre evenimentele din trecut a hug 

Ai descris frumos felul cum toate femeile - damele- comentau si iar comentau happy2 

Ai scris fara greseli si ai folosit cuvinte si nume frumoase think 

Imi place lough 

Sper ca la next sa ma anunti si pe mine dap ! 

Bafta la tastat rusinos 

Pa jos palaria in fata  


...life is only beautiful… because it’s so fleeting, so transient


Beautiful Rich Sasori___Deidara_by_Yue_Iceseal


what’s the point of something that disappears as soon as it’s born? true beauty lies in the things that
last forever, never rotting or fading


                                                                                                                                                        
Sus In jos
http://bastille07.tumblr.com/
Lottie
Genin
Genin
Lottie

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Pe scaun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 185
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : Scrisul, cititul, dansul în ploaie...
Stare de spirit Stare de spirit : Bună.

Beautiful Rich Empty
MesajSubiect: Re: Beautiful Rich   Beautiful Rich I_icon19Lun 15 Iul 2013, 23:51

Îmi place tare mult. Aţi reuşit să îmi captaţi atenţia încă din primul capitol şi să îmi doresc cu ardoare continuarea. Ideea pare foarte promiţătoare şi sunt sigură că va fi un fic mai mult decât reuşit.
Momentan asta e tot ce pot spune, aştept ca ideea să prindă contur. Sper să mă anunţaţi şi pe mine la urmatorul capitol.
Baftă în continuare şi spor la scris.
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Beautiful Rich Empty
MesajSubiect: Re: Beautiful Rich   Beautiful Rich I_icon19Mar 16 Iul 2013, 15:56

Hellau! Am trecut pe aici si chiar ma bucur ca am facut asta.
Pentru inceput mi se pare chiar foarte interesant.
Deci, n-am ce comenta.
As fi vrut sa fie mai lung, sa nu ma opresc din citit dar ce sa-i faci, asta-i viata.
Astept cu nerabdare nextul.
Va pup, spor la scris!
Ja ne! kisskiss

P.S.: Daca va rog ati putea sa ma anuntati de next? Mersi mult. kiss


Beautiful Rich Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Beautiful Rich J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Beautiful Rich Empty
MesajSubiect: Re: Beautiful Rich   Beautiful Rich I_icon19Mier 31 Iul 2013, 21:35

Okay. Voi aduce eu următorul capitol în câteva zile. Am fost plecată, apoi a venit un alt concurs, așa că nu prea m-am mai ocupat de fic. Eventual revin cu un edit.
Mă bucur că vă place mica mea lucrare. Chiar mă încântă acest lucru. happy2
Vă voi anunța, promit!


Beautiful Rich Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Beautiful Rich Empty
MesajSubiect: Re: Beautiful Rich   Beautiful Rich I_icon19Joi 01 Aug 2013, 12:16

Buna!
Am trecut si eu pe aici si imi place mult ce vad!
Imi place foarte mult ideea, mai ales ca are legatura cu Londra. Din cate am inteles Sakura este bogata si Sasuke este sarac. Abia astept sa apara si Sasuke!
Sper sa ma anunti cand pui nextul!
Spor la scris si la idei!
Kissez. kiss
Sus In jos
Pasila
Genin
Genin
Pasila

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ghost Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 147
Puncte : 198
Reputatie Reputatie : 31
Hobby-uri Hobby-uri : Asta şi asta
Stare de spirit Stare de spirit : Awesome :)

Beautiful Rich Empty
MesajSubiect: Re: Beautiful Rich   Beautiful Rich I_icon19Vin 09 Aug 2013, 04:00

edit, maine, mai pe seara:-? Dupa amiaza, cred.

Helllăăăău, Lexa. Cum comm-ul meu frumos s-a dus, nu stiu ce o sa scriu acum, fiind mai mult un zombie pentru ca sunt treaza de peste 30 de ore.
Asa, vreau sa incep cu asta: SUPERB! Deci da, superb! A fost asa dragut, iubesc orice fic care are legatura cu istoria, cu rochiile, cu doamnele si lucrurile astea, ai prins ideea. Ma incanta sa mai vad si fic-uri de genul asta, foarte frumos ca te-ai gandit sa scrii tu unul, ca sa nu citesc ceva scris de incepatori, pentru ca se vede ca ai ceva experienta, doar ai descris si ai narat asa bine, eram si eu pe acolo, un soi de stafie sau ceva de genu', oricum eram, sau eram in camera mea? Cert e ca am vazut si am simtit toate alea, si pot sa spun ca ador ideea, si fii atenta, e primul capitol! Imagineaza-ti! Hmmm. Mda, mda, clar, dar CLAR aduci next-ul ca de nu capisi ori tu, ori bunaciunea pe care o visezi.
Si sa ma anunti si o sa te stesez pe mess sa scrii, pregateste-te!



Elina Dynamitte: Mesajul tău este din 9 august, noi aflându-ne în 12 august. Te rog să îţi editezi mesajul pentru că este marcat ca şi spam!

Mda, nu e ca si cum nu l-as fi dat daca puteam mai devreme -.- In fine.


Ultima editare efectuata de catre Cocktail:) in Vin 16 Aug 2013, 15:54, editata de 1 ori
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Beautiful Rich J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Beautiful Rich Empty
MesajSubiect: Re: Beautiful Rich   Beautiful Rich I_icon19Joi 15 Aug 2013, 04:50

Capitolul 2


Sakura pășește lin, murmurând ocazional câte un” pardon” plin de o aparentă jenă, înjurând în minte trupurile asudate ale oamenilor pe jumătate beți. Tinerele domnișoare chicotesc ușor, murmurând cuvinte ce exprimă pură admirație, iar bărbații mai curajoși se prezintă în fața ei cu chipurile inocente, cerându-i o întâlnire romantică. Sunt refuzați cu eleganță, însă orgoliul lor este vizibil rănit. Adolescenta nu ia în considerare aceste aspecte total inutile, după părerea sa, ci își continuă liniștită drumul. Cu privirea își caută prietenii prin haosul din jurul ei și aproape că răsuflă ușurată când îi găsește la o masă suficient de mare din partea vestică. Parcurge distanța cu mândrie, lăsându-și părul rozaliu să-i încadreze chipul palid, atingându-i ușor pomeții și linia maxilarului. Cu ochii verzi mocnind de o răutate estompată, își uită gândurile pașnice și împinge persoanele din jurul ei fără să se rușineze. Alec, fratele său vitreg, o întâmpină cu zâmbetul său frumos, larg, absolut cuceritor. Îi cuprinde umerii goi cu brațul drept, sărutându-i fruntea protector. Inocenta Sakura îi răspunde printr-o îmbrățișare călduroasă, spunându-și pentru sine că el este singurul pe care îl iubește cu adevărat. Desigur, nu-și poate uita părinții, dar ei nu-i sunt alături tot timpul și nici nu reușesc să o protejeze de invidia lumii.

- Până la urmă, petrecerea chiar este o reușită.

Comentariul uimit al Sabinei poate doar să o încânte. Se retrage spre locul liber dintre Naruto și sora lui, Raya - copil din flori, acceptat cu greu atât de societate cât și de mama înșelată prin vorbe și fapte - și își îndreaptă satisfacția spre bună sa prietenă din copilărie. Da, Sabina nu se aștepta ca aceste persoane inteligente să nu-și fi dat seama de scopul adevărat al banchetelor dese. Populația trebuie observată și vrăjită de cei cinci adolescenți care vor să dețină puterea absolută. Pentru moment, totul merge perfect, dar au nevoie de un singur turnător pentru a fi scoși din joc. Trupul mic al Sakurei este acaparat de un tremur inofensiv ce nu se datorează răcorii, ci amintirilor îngrozitoare
care-i bântuie existența cum nimeni și nimic nu a făcut-o vreodată. Își înclină capul, atingându-și bărbia cu degetele lungi.

- Sab, stai fără grijă! Tot este sub control, inclusiv reputația noastră.

- Sakura, câteodată ești prea optimistă, râde cu nesaț Naruto, în același timp aplecându-se pentru a-i săruta buzele pline.

Amândoi își lasă pleoapele să coboare, bucurându-se în tăcere de atingerea senzuală, dar plină de sentimente. Mereu i-a plăcut să se sărute cu acest blond, în mare parte datorită personalității lui reci și a liniștii interioare de care dă dovadă. Însă comportamentul i se schimbă vizibil în preajma ei, comportându-se mai mult ca un copilandru îndrăgostit și mai puțin ca un bărbat de douăzeci și unu de ani. Adoră toate aceste lucruri, modul în care tresare involuntar la contactul dintre buzele lor fierbinți, dogoarea trupurilor stăpânite de o dorință nespusă pe când palmele sale mari îi ating gingaș gâtul lung, obrajii și spatele, oprindu-se mai mereu în dreptul mijlocului. Oh, atât de multe clipe minunate îi unesc, dar Naruto nu poate să nu remarce confuzia iubitei lui atunci când îi șoptește cât ține la ea. Bineînţeles, îi desparte o diferență de patru primăveri, chiar el ar fi confuz în legătură cu trăirile ce-l macină.

Oftează. Doar un murmur suferind și își îndreaptă spinarea, țintuindu-și albastrul învolburat al irișilor asupra ei. Aceeași mimică care își schimbă conturul, expunând prima oară deznădejde, iar mai apoi mâhnire. ”Poate îl iubesc, în ciuda a orice” se gândește tânăra. Dar cunoaște foarte bine acea parte a temperamentului ei și știe că, oricât de sigură ar fie astăzi de îndrăgosteala lor, mâine poate regreta fiecare cuvânt. De aceea nu-i comunică această bănuială care o supără de ceva vreme. Î.n ciuda faptelor meschine pe care le făptuiește alături de grupul ei, nu vrea să-l rănească.

Chicotelile Rayei îi trezește din starea ce i-a cuprins. Nervos, cu fața roșie, își mută centrul atenției spre roșcata care, fără pic de inhibiții, îi
scrutează dezaprobator. Explodând, rostește vorbe răutăcioase, dar care, în opinia lui, reprezintă purul adevăr:

- Niciodată nu-mi voi înțelege tatăl! El, mult prea ușor de fraierit și suficient de milostiv încât să te adopte, iar mama ta o pramatie profitoare. Faptul că nu-ți fac existența un coșmar nu înseamnă că te doresc în preajma mea sau a celor dragi mie și cu atât mai puțin în a iubitei mele!

O durea. Inima îi era sfâșiată din nou, iar vechile reproșuri îi întunecă minte. Nu a fost făcută pentru o astfel de viață, nu are ce căuta în ea. S-a săturat de mila familiei Uzumacki, s-a săturat, s-a săturat. Nimeni nu o iubește sau, dacă cineva simte așa ceva, preferă să țină  secret. A venit în Londra această bârfitoare fără voia sa, ci din obligație. Când mama i-a murit, adăpostul ei s-a destrămat și avea doar două opțiuni. Se ridică. Începe să alerge spre ieșire, chinuindu-se să ignore înțepăturile lacrimilor amare. Poate a fost și vina ei. De prea multe ori și-a bătut joc de dragostea chinuită a celor doi, aruncând ocheade îndrăznețe, total nepotrivite. Inspiră cu nesaț. Cu siguranță își merită pedeapsa.

***

- Cum ai putut să-i spui așa ceva? Pentru numele lui Dumnezeu, e sora ta!

Alec e nervos. Aproape îi sare la gât amicului său, uitând de tot. Oamenii s-au oprit din chefuit și îi privesc cu o curiozitate evidentă. Unde au dispărut puștii calmi? Până acum nu și-au pierdut firea, nici măcar în cazurile cele mai odioase! Este imposibil așa ceva! Nerăbdători, așteaptă replica tânărului Naruto, care nu se lasă dorit prea mult.

- Doar cu numele! Nu-i vina mea că este o indiscretă și o fetiță crescută prost!

Sabina, tăcută până acum, se proptește de scaun, atacându-i cu răceală. Le face semn spre mulțimea care asistă la spectacol printr-un gest simplu, dar a fost suficient cât să-i liniștească.  Toți patru, albi și tremurând abia vizibil, își cer scuze mute părinților care, după posturile impunătoare, poziționați unul lângă celălalt și drepți ca la armată, par dezamăgiți de această ieșire.
Doar o minune îi mai poate salva...





Okay. Pentru început, vreau să vă anunț că această colaborare s-a încheiat. Ami mi-a spus că nu are idei și poate acest lucru de datorează hotărârii noastre inițiale de a scrie total separat, cu concepții diferite. Așadar este doar ficul meu. Decizia a fost unanimă.
Capitolul este pentru Cocktail. Știu că nu o cunosc de foarte mult timp, dar este o persoană incredibilă.
Sper să vă placă!


EDIT: A intervenit o problemă cauzată de neatenția mea. Îmi cer scuze față de Cocktail. Am schimbat-o pe Hinata cu roșcata Raya. Din nou, mii de scuze.


Beautiful Rich Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -


Ultima editare efectuata de catre Lexa in Vin 06 Sept 2013, 16:41, editata de 4 ori
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Beautiful Rich Empty
MesajSubiect: Re: Beautiful Rich   Beautiful Rich I_icon19Joi 15 Aug 2013, 21:37

Mersi de anunt! kiss
Mi-a placut mult capitolul.
Nu stiu cum, dar ador felul cum scri. Cred ca am mai zis asta...nu stiu, am sentimentul ala de deja vu think 
Eh, dar sa nu deviez de la subiect.
Deci a fost frumos.
Imi pare rau pentru Hinata.
Pentru prima oara in viata o sa spun ceva ce n'am mai spus: Naruto a fost cam nesimtit. sad 
Ei, sper sa isi schimbe comportamentul fata de sora lui.
Astept cu nerabdare nextul si sper sa ma anunti in continuare.
Spor la scris!
Te pup, C'ya! kisskiss


Beautiful Rich Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Otti
Genin
Genin
Otti

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : This is a Wasteland... (Tulcea)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 272
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : I'm Alive
Stare de spirit Stare de spirit : Drowning myself in boredom...

Beautiful Rich Empty
MesajSubiect: Re: Beautiful Rich   Beautiful Rich I_icon19Vin 16 Aug 2013, 11:19

Salut

Imi pare tare rau ca am intarziat dar am fost plecata si nu am vazut mesajul

Cum am spus si la capitolul anterior, imi place tema ficului tau ^-^

Deci toti copii de p-acolo sunt reci si fara sentimente ? :)) tragic

Multumesc de anunt, si abia astept sa vad cand apare Sasuke in peisaj

Sper sa ma mai anunti ;)

Otti, terminat *muzica dramatica*


...life is only beautiful… because it’s so fleeting, so transient


Beautiful Rich Sasori___Deidara_by_Yue_Iceseal


what’s the point of something that disappears as soon as it’s born? true beauty lies in the things that
last forever, never rotting or fading


                                                                                                                                                        
Sus In jos
http://bastille07.tumblr.com/
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Beautiful Rich Empty
MesajSubiect: Re: Beautiful Rich   Beautiful Rich I_icon19Vin 16 Aug 2013, 21:19

Buna!
Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si data viitoare!
Capitolul mi-a placut foarte mult! Nu ma asteptam ca Naruto sa fie atat de rece!
Astept cu nerabdare next-ul! Bafta in continuare!
Te pup!


Beautiful Rich Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Pasila
Genin
Genin
Pasila

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ghost Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 147
Puncte : 198
Reputatie Reputatie : 31
Hobby-uri Hobby-uri : Asta şi asta
Stare de spirit Stare de spirit : Awesome :)

Beautiful Rich Empty
MesajSubiect: Re: Beautiful Rich   Beautiful Rich I_icon19Lun 19 Aug 2013, 03:50

Lexaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :X God, ce-mi vine sa te bat ca pe covoare! Uita-te si tu cat intarizii daca nu ma mai bati la cap, auzi la ea sa fiu suparata... ma rog. A trecut faza, vreau s-o uit. Brrr, urata faza a fost aia.
CAPITOL PENTRU MINE! Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! Caaaat de tare pot sa fiu, iiiiiiiiiiiiiiiiiiii. Ce ma bucuuuur. Chiar sunt fericita ca ma crezi o asemenea persoana :X Yupiii.
Si God, ce capitol. Sakura pare asa... tare. Si God, crede-ma, eu am mai spus de maxim 3 ori ca Sakura e tare. E ceva sa o auzi de la mine. Adica... e asa o fire puternica. O ador :3 Pot eu sa fiu in locul ei? Pot, pot? NARUTO iubit :X <3 Perfect. Paradis. Blodnul ala e o bunaciune, vreau eu locul ei. Bineinteles ca-i place sa se sarute cu Naruto [-( El saruta bine, eu l-am invatat tot ce stie b-)
Ce rau a fost cu sora-sa, Jesus! RAU, RAU, RAU! Sau mai pe limba ta: LAU, LAU, LAU! :hmm .....:
Asa ceva nu se face [-( Nu, nu.
Ar trebui, pe langa ca Naruto sa fie mai dragutel, sa te apuci si tu de scris mai repede! Zau! Chiar ar trebui sa te misti mai repede cu capitolul 3, pacatosul, de cat timp il astept.
Ah, si sa ma anunti! Si ai grija ce scri, eu visez si momente hentai :"> *angel*.
Bye!
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Beautiful Rich J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Beautiful Rich Empty
MesajSubiect: Re: Beautiful Rich   Beautiful Rich I_icon19Lun 19 Aug 2013, 04:35

Capitolul 3


Izumi se învârte în cerc de aproape cinci minute, târșâindu-și picioarele în urma ei și păstrând mimica supărată. Şuviţele roșcate ce erau prinse într-un coc ordonat, acum îi ating umerii goi. Ochii verzi se plimbă fioroși de la Alec la Sabina și Sakura, ajungând în dreptul nătângului de Naruto. Cum și-au permis o astfel de ieșire? Mai mult ca sigur le-au dat bârfitoarelor de Curtis și Ambriose un nou subiect palpitant, legat de proasta creștere a copiilor cu bani. Iar Raya părea tare supărată, ținând cont de lacrimile și viteza cu care fugea spre ieșirea principală. ”Sărăcuța! Ce este în sufletul său doar ea știe!” se gândește cu amar doamna Haruno. Îl cunoaște prea bine pe Naruto, băiat obișnuit să primească tot ce își dorește, dar respectuos. Răspunde astfel doar când este greu încercat, iar sora sa vitregă nu pare chiar atât de inocentă. Oftează încet, apoi își drege vocea și se oprește în mijlocul camerei.

- Vreau să-mi justificați comportamentul vostru infantil! Eu și părinții voștri suntem tare dezamăgiți!

Sakura, cu aerul unui om stăpân pe sine, se ridică de pe canapeaua cu motive florale. Iubitul ei nu pare în regulă, gura sa păstrându-și linia dreaptă, iar mâinile continuă să-i tremure. Îi cuprinde palma cu a sa, atrăgându-i atenția. Safirele sale parcă imploră iubire, iar buzele sale cerșesc o sărutare. Din păcate, momentul nu este potrivit, astfel că se mulțumesc cu apropierea corpurilor care mocnesc de dor. Încurajat de simpla prezență a Sakurei, Naruto relatează în amănunt povestea ce s-a petrecut acum mai puțin de o oră. Se săturase de Raya până peste cap, ca să nu mai spună că urăște când cineva se interesează în exces de relația lui cu frumoasa rozalie. Urăște, urăște, urăște. Vocea sa frumoasă, însă înflăcărată, devine domoală când relatarea se încheie. Poate Aya îl va pedepsi, dar acest amănunt nu-l deranjează, în mare parte deoarece merită, însă și pentru simplul fapt că nu regretă. A fost răutăcios cu o rudă apropiată, iar el nu o vede așa și începe să creadă că relația lor va rămâne la fel de rece poate pentru totdeauna.

- Eşti iertat. Alec, cât despre tine, îți las părinții să judece soarta ta.

Aya Uzumaki pare tristă, însă toți cunosc antipatia dânsei față de” fiica” sa concepută de bărbatul ei, cel pe care îl iubește cu pasiune, cu o altă femeie. Oh, dar nici Usui nu a scăpat ușor. Soția să îl tratează cu răceală, în ciuda scuzelor și a declarațiilor de dragoste pe care i le oferă cu fiecare ocazie. Nu va recunoaște prea curând cât îl doare această situație, ura venită de la propria sa familie - iar aici se referă la cea legitimă - îi ucide sufletul încet și dureros. Chinuit, își lasă bărbia să-i atingă pielea din apropierea gâtului într-un gest smerit, total opus firii sale dinamice.” Stupid, atât de stupid!” își zice fără încetare de câteva luni, blestemând singura noapte în care a băut cu adevărat.

Sabina, liniștită, se îndreaptă spre sora să mai mare. Alături de familiile Haruno și Uzumaki pleacă în căutarea roșcatei, lăsând în urmă porumbeii iubăreți.

***

Niciodată nu se simțise atât de singură. Pantofii cu toc, foarte dichisiți, i-a lăsat în urmă, undeva printre copacii grădinii Queen Mary. Asfaltul pietruit îi rănește tălpile, dar continuă să alerge. Este atât de confuză! Mai ales că a uitat drumul. Cum se va mai întoarce în acea casă imensă, alături de persoanele acelea oribile care o disprețuiesc? Supărată, se oprește pentru câteva secunde, uitându-se confuză la bifurcația din fața sa. Alege să urmeze drumul din stânga, ridicându-și poalele rochiei și începând să respire greu. La mai puțin de cincizeci de metri găsește o bancă goală, luminată doar de lună. Își lasă trupul mic să se prăbușească pe acea porțiune rece, uitând pentru un moment de tot: de fugă să, de moartea mamei sale dragi, de răutăţile nesuferitului de Naruto și de tatăl său ușuratic, după părerea dânsei. Dintre toți, pe el îl suportă cel mai puțin. Putea trăi foarte ușor și singură, la casa mătușii Elizabeth din Paris. Ba chiar ar fi învățat franceza, limbă pe care o adoră cu toată ființa ei. Da, ar fi avut un trai decent, departe de gurile rele ale Londrei, de vremea ploioasă care parcă îi induce acea stare de rău pe care dorește să o elimine. Cunoaște engleza suficient cât să nu fie considerată ”prostuță”, dar această limbă nu-i atrage interesul într-un mod deosebit. Născută în Varșovia, dar cu originile în Japonia, a preferat să-și cunoască foarte bine tradițiile natale, iar venirea ei aici s-a petrecut cât se poate de urât.

Cu ultimele sale puteri, își îndreaptă spatele suficient cât să atingă lemnul rece, apoi își îndoaie genunchii și își îngroapă chipul în materialul de un alb strălucitor, însă care, în această clipă, pare distrus complet. Unde țesătura nu a fost ruptă sunt pete de pământ, iar pielea îi sângerează fără oprire adăugând culoare costumației sale. La acest gând trecător, total absurd situației în care se află, umbra unui zâmbet își face simțită prezența. Toți acei bani afurisiți aruncați pe un singur veșmânt o înfurie până peste poate. În trecut nu-și permitea nici măcar să participe la un bal nenorocit și nici măcar nu aduce aminte despre zilele întunecate în care nu se puteau hrăni. Regretă că nu a putut să-și ajute părintele mai mult, singura faptă care o rănește nespus.

Tresare când aude glasul dulce al prietenei Sabi. Pare necăjită de lipsa bruscă cauzată de cearta cu fratele ei vitreg.

- Raya! Raya, răspunde, pentru numele lui Dumnezeu!

Dar ea continuă să tacă. Închide ochii, dorind să evadeze din propria piele pentru măcar o singură zi. Fără să conștientizeze, întunericul pune stăpânire pe timp, pe noapte, pe ea. Zboară ca un fluture printre amintiri, lăsându-și trupul înfrigurat în urmă. Da! Pentru douăzeci și patru de ore nu-i va mai păsa de absolut nimic. Va sta puțin cu ea însăși, doar puțin...

***

Usui este cel care a găsit-o. Cu inima bătând puternic în piept îi verifică pulsul. În ciuda a tot, este copilul lui și o iubește, chiar dacă i-a îngreunat existența foarte mult. Brațele puternice o ridică cu greutate, dar el nu ține cont de statură mică sau de vârsta înaintată. Răgușit, își cheamă prietenii, cerând un ajutor mut. Curând toți se aflau în jurul ei, cu îngrijorarea întipărită în fiecare mișcare a lor. Riah Haruno, mai curajos din fire, își presează degetele lungi de gâtul subțire al tinerei domnișoare. Se retrage îngrozit, căutând sprijin în soția sa.

- Are pulsul slab. Nu cred că va mai rezista mult.


Beautiful Rich Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -


Ultima editare efectuata de catre Lexa in Vin 06 Sept 2013, 16:43, editata de 3 ori
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Beautiful Rich Empty
MesajSubiect: Re: Beautiful Rich   Beautiful Rich I_icon19Lun 19 Aug 2013, 17:30

Mersi de anunt. ^^
Mi-a placut mult capitolul.
Imi pare rau pentru Raya.
Sper sa reuseasca cineva sa o salveze...sad
Ei, sincer nu stiu ce sa mai spun.
Nu am ce comenta.
Ai un capitol perfect. Genial!
Astept cu nerabdare nextul.
Spor la scris!
Kisses, C'ya! kiss


Beautiful Rich Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Pasila
Genin
Genin
Pasila

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ghost Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 147
Puncte : 198
Reputatie Reputatie : 31
Hobby-uri Hobby-uri : Asta şi asta
Stare de spirit Stare de spirit : Awesome :)

Beautiful Rich Empty
MesajSubiect: Re: Beautiful Rich   Beautiful Rich I_icon19Mar 20 Aug 2013, 03:18

Foarteee frumos, capitol. Adica.... wow. Nu credeam ca e posibil ca cineva sa poata povesti asa frumos la persoana a treia. :X Ah, God, m-am indragostit.
Nici nu stiu cu ce sa incep. Faza aia cu luatul la socoteala ca de ce ai facut nu stiu ce, ah... o inteleg atat de bine =))
Apoi... stai, CE? Sakura? Singurica? Sange? Bani? Rochie? Waaaaa? O.O M-ai speriat! [-( LEAO!
Puls slab? Glumesti, nu? Nu as vrea sa i se intample ceva rau saracutei. Adica... de omora n-o omori, dar chinuri X_X Valeu. T_T Sa nu vad/aud/ citesc asa ceva.
Acuuu' haaai, ce mai stai cu ochii aici? Pune-te pe scris pana nu te omor ca m-ai lasat si in suspansul asta de habar n-am ce se intampla.
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Beautiful Rich Empty
MesajSubiect: Re: Beautiful Rich   Beautiful Rich I_icon19Mar 20 Aug 2013, 10:09

Hey!
Ma bucur ca ai postat next-ul!
Capitolul mi-a placut foarte mult! A fost foarte interesant.
Saraca Raya, imi este mila de ea. Tu chiar vrei s-o ucizi?
Ma intreb cand va aparea si Sasuke in peisaj. Pana atunci astept next-ul.
Spor la scris si la idei. Kissez! :*


Beautiful Rich Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Otti
Genin
Genin
Otti

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : This is a Wasteland... (Tulcea)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 272
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : I'm Alive
Stare de spirit Stare de spirit : Drowning myself in boredom...

Beautiful Rich Empty
MesajSubiect: Re: Beautiful Rich   Beautiful Rich I_icon19Vin 23 Aug 2013, 12:10

Salut happy2

Sa-mi fie rusine ca mi-a luat atat de mult sa vad mesajul trimis

Nextul este interesant, pe cand ficul este din ce in ce mai atragator

Sunt ca de obicei curioasa sa vad ce se va intampla

Multumesc pentru PM si astept urmatorul capitol

Otti terminat ^-^

*muzica dramatica*


...life is only beautiful… because it’s so fleeting, so transient


Beautiful Rich Sasori___Deidara_by_Yue_Iceseal


what’s the point of something that disappears as soon as it’s born? true beauty lies in the things that
last forever, never rotting or fading


                                                                                                                                                        
Sus In jos
http://bastille07.tumblr.com/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Beautiful Rich Asss10Beautiful Rich J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Beautiful Rich Empty
MesajSubiect: Re: Beautiful Rich   Beautiful Rich I_icon19Mar 27 Aug 2013, 22:15


Lexa, nu stiu sincer ce as putea critica la ficul tau, avand in vedere ca evolutia ta clara te-a adus pana in acest moment foarte sus si scrii foarte bine. Descrierea se imbina frumos cu naratiunea, iar dialogul este unul lejer, ce ma ajuta sa inteleg totul mai bine si, totodata, ma relaxeaza. Ma simt ca in fata unui ecran la cinematograf, ori ca in fata unei scene la teatru, cu evenimentele derulandu-se in fata ochilor mei, caci evidentiezi atat de bine fiecare element, incat totul capata viata in mintea mea. Ideea mi se pare interesanta si, desigur, modul in care o conturezi este la nivelul asteptarilor. Titlul adce un strop de eleganta pe langa acea aroganta din firea anumitor personaje, lucru care face ca legatura dintre el si fic sa fie evidenta.

Tin sa te felicit pentru atentia cu care iti tratezi capitolele, caci nu am vazut greseli si totul este aranjat si dichisit, de ti-e mai mare dragul sa citesti. Un singur sfat as avea pentru tine si anume sa folosesti un alt font, caci acesta schimba anumite diacritice si, in cuvintele mai lungi, se vede urat. In rest, nu am nimic de obiectat si iti urez spor la scris in continuare.



In cer iertare ca am sosit atat de greu cu critica, iti citisem capitolele de ceva timp, insa nu am avut acces la un calculator pana acum. Inca o data, felicitari pentru povestea si ideea ta si succes pe viitor.


Beautiful Rich Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Beautiful Rich Empty
MesajSubiect: Re: Beautiful Rich   Beautiful Rich I_icon19Joi 29 Aug 2013, 12:54

Hey! Am trecut si eu pe la ficul tau si iti spun ca imi place foarte mult! Eu practic zbor prin ceea ce scrii tu acolo, ai un fel infloritor de a descrie si chiar sa stii ca imi face placere sa citesc. Nu ma ingreuneaza nimic iar ochii se plimba foarte usor peste randurile scrise. Intregul tau fel de a scrie imi da senzatia de romantism si eleganta din poveste amestecat de putin dinamism, pentru ca asta va avea povestea ta si in viitor nu? Ma intreb cu ce se ocupa in particular tinerii acestia de vor sa nu li se strice reputatia si vor sa dea bine in fata tuturor. Mai presus de toate ma intreb cand si cum Sakura il va intalni pe  Sasuke. M-am intristat cand am aflat prin ce trecuse Raya, ma gandesc ca trebuie sa-i fie greu sa se integreze, iar asta ma face sa imi dau seama ca este o pesoana foarte puternica, dar care poate fi strivita usor. Sper sa fie bine, sa nu moara, asa din primele capitole, pentru ca, daca i-ai acordat un capitol aproape intreg imi dau seama ca e destul de importanta aici. Sper sa aduci repede nextul, spor la scris si la idei si multa inspiratie! Te-am pupat!


Beautiful Rich Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Beautiful Rich J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Beautiful Rich Empty
MesajSubiect: Re: Beautiful Rich   Beautiful Rich I_icon19Vin 06 Sept 2013, 17:38

Capitolul 4

Alec nu-și poate opri un fior de spaimă. Raya, frumoasa și exotică Raya șade aproape moartă în brațele tatălui ei biologic, cu buzele albe întredeschise și pletele roșcate atingându-i umerii înfrigurați. Oh, dar de ce ea? Nu merită o astfel de pedeapsă, ea a fost și este un simplu muritor slab de inimă pentru planurile lor nebunești. Poate nu ar fi trebuit să o aducă în Londra, orașul acesta fiind mult prea mare, extravagant și răutăcios pentru o femeie plăpândă ca dânsa. Da, fără îndoială că ar fi trebuit să rămână printre pământurile natale, departe de cruzimea nejustificată a populației față de o” țărăncuță” lipsită de maniere. Bineînțeles că nimeni nu avea curajul să-i spună lucruri atât de îngrozitoare, doar rămâne fiica marelui Usui Uzumaki, unul din oamenii cu influență.
Trist și dezamăgit, încearcă să-și îndepărteze gândurile total nepotrivite. Urmându-și părinții, se îndreaptă spre conacul familiei lui Naruto, rugându-se, pentru prima oară în viața sa, că scumpa lui amică să se însănătoșească. Sunt doar cinci adolescenți în căutare de putere, dar mocnesc de o răutate incurabilă și nu sunt chiar atât de uniți. Ar trebui doar ca o minte inteligentă să realizeze acest detaliu bine mascat într-o prefăcătorie devastatoare pentru a se duce totul de râpă. Adevărul este că se îndrăgesc, însă fiecare are o fire imposibil de încăpățânată și se ceartă des din motive banale. Oftează, descurajat de toate întâmplările recente. Mai devreme au avut o dispută tare urâtă în fața tuturor insignifianților care dansau absolut oribil.
- Să deschidă cineva ușa aceea imposibilă!
Glasul îngrijorat, dar nervos al Sabinei îl trezește din dulcea sa visare. Cât de ușor îi este să se piardă! Sprinten, împinge cu putere în față, apoi de dă la o parte din drum pentru a le face loc. Soții Haruno au pornit, din câte a înțeles Alec, după doctorul de la periferie, iar ei și-au continuat drumul pentru a o duce într-un loc sigur, călduros. Sabi nu arată foarte bine, își dă seama el. Încearcă să zâmbească și chiar îi reușește, apoi îi cuprinde palma rece în a lui și, împreună, se îndreaptă spre bucătărie. Traversează holurile lungi, urcă cele patru trepte și ajung în locul dorit.” Un ceai?” o întreabă, politicos, băiatul. Tânăra încuviințează printr-un semn lejer și se face confortabilă pe un scaun mai scund de la masă, ținându-și degetele firave în poală. Cu privirea plecată, încă încearcă să-și astâmpere emoțiile care o acaparează cu nerușinare. S-au petrecut prea multe lucruri pentru o singură seară, ba chiar și ea, o stăpână desăvârșită peste orice situație îi apare în cale, se confruntă cu o bruscă deznădejde.
- Sper să fie bine...
Aude o voce șoptită din spate. Sakura, superbă ca în fiecare zi, își ține poalele unei rochii noi puțin ridicate pentru a putea merge în voie. În dreapta sa, Naruto, cu părul blond în ochi, nu pare răvășit, nu cu sinceritate. Iubita lui ține la Raya, ba chiar o considera ca pe o soră pierdută și nu se teme să-și arate îngrijorarea de pe chipul perfect, lipsit de machiaj. Are cearcăne și colțurile gurii sunt ușor îndreptate în jos, iar tremurul corpului fragil este mai mult ca vizibil. Brațele scumpului ei o înconjoară, iar rozalia își așază fruntea pe umărul lui. Liniștea domnește între ei, lăsându-i pe fiecare să analizeze pericolul care-i pândește. Niciodată nu s-au temut că moartea le va lua pe cineva apropiat, mereu au fost calmi și au judecat faptele la rece. Iar în aceste clipe agonizante, nimic nu le încălzește sufletele zăpăcite...
***
Usui și Aya stau în colțuri separate ale dormitorului lor, fiecare fiind dezamăgiți de trăirile partenerului său. De o parte, bărbatul nu poate neglija faptul că fiica îi este bolnavă și îngrijorarea predomină, iar femeia are o satisfacție greu de înțeles. Domnul Scotch, medicul, le-a comunicat că mâine totul se va rezolva, însă domnișoara, cel mai probabil, este răcită. Altfel spus, veștile sunt bune și rele. Acea” bastardă”, așa cum îi spune mama sa vitregă, nu va dispărea din calea fericii dumneaei, ba chiar va avea parte de un tratament special. ”Fantastic! Doar eu pot avea un asemenea noroc! Lumea râde în hohote văzând diferențele dintre mine și ea, iar vecinele fac glume pe seama mea, punându-mi la îndoiala capabilitatea de a satisface un bărbat. Poate voi pleca. Într-o săptămâna este un vapor disponibil. Nu! Mai bine merg cu trenul. Întotdeauna mi-am dorit să călătoresc și o vacanță nu-mi poate face rău, ci doar bine. Da, așa este!” își judecă situația frumoasa soție. Ridicându-se, adoptă o privire visătoare. Smerită asemeni unei măicuțe îi strigă numele, apoi îngenunchează în fața lui. Comunicându-i dorința, așteaptă să vadă o reacție din partea soțului ei, dar aceasta întârzie.
- Iubitule, avem probleme mari, iar eu simt nevoia să mă regăsesc. Imaginează-ți, am aflat că, în trecut, nu am fost suficient de bună pentru tine! Mă distruge acest fapt, scumpul meu...
- Niciodată să nu mai spui aceste aberații! Te-am iubit dintotdeauna. Nu-mi place, dar te voi lăsa să pleci, cu promisiunea că te vei întoarce într-un an sau mai puțin.
Iar ea jură, visându-se deja într-o altă lume...



Îmi cer scuze pentru întârziere. Choco, mulțumesc! happy2
Sper să vă placă! 


Beautiful Rich Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
Pasila
Genin
Genin
Pasila

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ghost Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 147
Puncte : 198
Reputatie Reputatie : 31
Hobby-uri Hobby-uri : Asta şi asta
Stare de spirit Stare de spirit : Awesome :)

Beautiful Rich Empty
MesajSubiect: Re: Beautiful Rich   Beautiful Rich I_icon19Vin 06 Sept 2013, 17:49

Hello, dear, ma bucur ca ai pus capitolul. Si na! M-ai anuntat :3 Stiam eu ca nu te poti abtine, ma iubesti prea mult ^^ Dragut din partea ta, ma simt bine sa fiu din nou prima, ca intotdeauna. b-) 
Ooo, si uite ce capitol! Maiculita! Superb :3 Ador relatia dintre Sakura si Naruto :3 Si bine ca Sakura nu e machiata, deci daca era "muream". Adica, traind sofisticat si asa, ma asteptam sa fie, dar e o nota de originalitate ca ai lasat-o naturala. Ma bucura asta. Si ete ce mama mai e si aia, vrea sa plece, se gandeste numai la ea, egoista. [-( urat din partea ei, ar putea sa-si faca griji si pentru altii, dar ea nuuuu, sa nu cumva. >.> 
Darling, pune-te pe scris, vreau nextul, e inteles? Vreau, vreau, vreau :3 Da, imi place verbul asta, vreau sa stiu unde pleaca aia, vreau sa stiu ce o sa se mai intample, pentru ca ai o minte de savant nebun si asa... totul e posibil. Abia astept sa ne surprinzi. Spor la scris :3 
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Beautiful Rich Empty
MesajSubiect: Re: Beautiful Rich   Beautiful Rich I_icon19Sam 21 Sept 2013, 13:58

Fan fic blocat la cererea autoarei. Daca doresti sa il redeschizi, poti anunta un critic/moderator.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Continut sponsorizat




Beautiful Rich Empty
MesajSubiect: Re: Beautiful Rich   Beautiful Rich I_icon19

Sus In jos
 

Beautiful Rich

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-