Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Salvata de un vampir Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Salvata de un vampir Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Salvata de un vampir

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Limoncello
Genin
Genin
Limoncello

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 388
Puncte : 575
Reputatie Reputatie : 69
Hobby-uri Hobby-uri : Desenul, acultat muzica continuu, cititul, scrisul, plimbarile in aer liber, animeuri, seriale coreene, filme
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare.

Salvata de un vampir Empty
MesajSubiect: Salvata de un vampir   Salvata de un vampir I_icon19Sam 12 Oct 2013, 00:48

Salvata de un vampir





Ii privea pe toti din jurul ei, intrebandu-se daca nu cumva este nebuna. Nu intelegea de ce toata lumea o arata cu degetul, razand de ea si de nascocirile pe care le spunea, dar stia ca povestile ei erau reale, putea sa bage mana in foc pentru argumentele sale. Isi strangea pumnii, inchizandu-si ochii de ciuda. Nici nu voia sa-i mai priveasca sau sa mai auda hohote de ras la adresa ei. Simtea cum lacrimile ii siroiesc pe obrajii imbujorati de la furia ce-i invada trupul. Se simtea nedreptatita, avea impresia ca toata lumea se intoarce impotriva ei. Cu toate ca oamenii incepura sa o loveasca sau sa o traga de halatul alb cu care era imbracata, incerca sa se convinga ca ea nu este nebuna.
Si acum isi aducea aminte chipul acelui barbat, care venise la fereastra ei. Frumusetea si sarmul sau inca ii invada spatiul personal, facandu-i mintea si trupul sa o ia razna. Stia ca nu minte, dar oamenii din sat erau prea increzuti incat sa aplece urechea la vorbele unei copile de saisprezece ani.
Intr-un moment de neputinta si neliniste, fata izbucni in urlete, dand alarmata din maini si din picioare, pentru a-i indeparta pe cei care se atingeau de ea.

- Trebuie sa ma credeti, vampirii exista! striga din toti plamanii.

Toata lumea o privea acum tacuta, dar dupa doua minute de liniste camera se umplu din nou de vorbe batjocoritoare si hohote de ras.

- Esti doar un copil fara minte, abandonat de parinti si lasata singura. Pun pariu ca foamea te-a facut sa ai halucinatii!
- Asa este, nu esti decat o nesuferita tignita! Satul va avea de suferit cu o femeie nebuna ca tine. Cel mai bine ar fi sa te cari de aici!

Fata cazuse in genunchi pe podeaua din lemn si isi acoperi fata cu palmele sale ce tremurau. Nu voia sa para slaba in fata copiilor mai mari, dar cedase deja vorbelor care o raneau. Era singura, fara nimeni alaturi, fara cineva care sa o ajute la greu sau sa-i ia apararea. Se indreba de ce soarta a decis acest lucru, de ce era doar ea singura din sat care nu avea o familie sau un sprijin. Incepuse sa planga mai tare, gandindu-se din nou la barbatul ce-l zarise cu cateva zile in urma. Daca tot era un vampir si o lasase sa-l admire, de ce nu venea acum in ajutorul ei? Oh, pe cine pacalea. El era un demon. In niciun caz nu ar salva o biata fata de la o asemenea deradere.

- Ajuta-ma... te rog, ajuta-ma, soptise.

Toti tacura. O priveau speriati, iar majoritatea credeau ca recurge la blesteme sau farmece ca sa-i alunge, dar ea doar se ruga ca el sa vina. Ii simtea prezenta in apropiere, stia ca o urmareste. Si atunci, de ce nu venea? Oare chiar visase, isi imaginase toata atmosfera de la fereastra din cauza halucinatiilor?

- Este clar nebuna.
- Asa este. Poate cel mai bine ar fi sa o ucidem. Daca ne blesteama?
- Fii serios, o piticanie ca ea nu ar putea sa...

Dar al treilea baiat ce vorbise, ramasese cu vorbele in aer, in timp ce draperiile de la fereastra incepura sa fie purtate alarmat de vant, cand fereastra se trantise de perete. Toti scapasera batele si cutitele din maini, ramanand cu gurile cascate. Pana si fata care plangea pe podea, il privea cu o umire de nedescris, desi o urma de bucurie se citea in ochii ei verzi, care sclipeau de dorinta.
Parul lung si brunet ii flutura in bataia vantului, iar mantia lunga si rosie se lasa mladios pe umerii sai puternici, pe trupul sau masiv si foarte frumos modelat. Era ca un zeu antic, atat de aratos, incat putea sa seduca si o vaduva insetata de sange. Chpul frumoasei fete se lumina, iar colturile buzelor ei delicate se ridicau usor intr-un zambet. El venise sa o salveze, chiar venise. Isi dorea sa strige la toti din incapere ca a avut dreptate, dar tot ce facea era sa-l priveasca pe chpesul vampir.

El se apropie usor de ea si-i intinse o mana ca sa o ajute sa se ridice de jos, iar cand palmele lor s-au atins, ea rosi vizibil. Simtea curenti electrici invadandu-i trupul, din cap pana in degetele de la picioare. Se ruga sa nu se impiedice si sa cada la loc pe podea de emotie, in timp ce mana lui o mangaia ferm pe a ei si o strangea intr-un mod protector. Ii zambise atat de seducator, incat fata isi simtea picioarele moi, avand inca impresia ca se descompune prin incapere. Dumnezeule, cat de mult il dorea!
Vocea lui suava sparse linistea, iar o uitatura incruntata, ii facura pe toti sa ramana fara aer.

- Cine a suparat-o pe aceasta doamnisoara?

Un ucenic indraznise sa ia un cutit de jos si sa vorbeasca catre cel nepoftit:

- Cine esti? Ce vrei?

Vocea lui tremura, iar asta il incanta pana la Dumnezeu pe vampir.

- Tu esti cel care a suparat-o? intreba el calm.
- Si daca spun ca da, ce se intampla? Cine este ea de te bagi sa-i iei apararea? Ea nu este decat o ciudata, ea este...
- Ea este femeia mea! il intrerupse cu severitate vampirul.

Auzind acestea, toti erau alarmati, infricosati si simteau cum inima abia le mai pulsa in piept. Toti respirau greu si simteau acea aura demonica cum se imprastie rapid prin corpurile lor plapande, nesignifiante pentru o monstruozitate ca el. Cu o brutalitate si o sete de nedescris, vampirul ii casapi pe toti fara mila, doar hainele murdare si ciopartite ramanad pe podea. Fata nu putea nega ca-l privea cu teama, ca-i parea rau pentru moartea rapida a satenilor, dar era extrem de fericita ca el venise in ajutorul ei.
Brunetul se intoarse spre ea, si cu pasi lenti venea sa o intampine. Ii luase mana intr-a lui, ducand-o in dreptul buzelor sale pline si ferme. Doamne, cat voia fata sa-i fure un sarut!
El ii saruta delicat mana, apoi o privi adanc cu ochii lui de un rosu intunecat precum sangele ce se scurgea fara oprire prin coliba.

- Ce vrei in schimb pentru ca m-ai salvat?

El zambi, admirand curajul domnitei de a vorbi cu el dupa toata scena sfasietoare pe care a vazut-o.

- De unde stii ca vreau ceva?
- Pentru ca esti un demon. Nu ai face nimic pe gratis.
- Ai dreptate. Dar as face doar pentru femeia de care m-am indragostit, de aceea, imi doresc trupul tau. Vreau sa fii a mea, ii soptise suav la ureche, iar ea simtea cum sangele i se urca in cap.

Nu ii venea a crede ca el chiar o dorea. Il lasase apoi sa o stranga puternic la piept si ii inhala mirosul divin, nu se mai satura de el. Voia mai mult, desi se simtea neputincioasa. Era constienta de faptul ca este doar o copila, stia ca nu avea cum sa-l satisfaca indeajuns de mult, dar nu putea sa se abtina si se lasa prada bratelor sale lungi si puternice, isi lasa trupul sa cedeze in fata atingerilor sale maestre.
Brunetul ii desprinse elasticul rosu ce-i tinea parul lung si castaniu strans intr-o coada de cal, iar acum ii cadea lin si voluminos pe umerii goi, inconjurati de trupul lui fierbinte. Ii mangaie ferm fata palida, privind-o in continuare in acei ochi verzi cu o dorinta de neinchipuit.

Ii trasa delicat buzele pline si le saruta cu o pofta complesitoare, iar ea ii raspunse imediat, deschizandu-si gura pentru a adanci acel sarut dinvin, rupt ca din basme. El ii explora lacasul umed al gurii cu limba, imbatandu-se cu aroma ei, dorind-o tot mai mult. Se sarutau fara oprire, unduindu-si trupurile incalzite pe acelasi ritm, doritori de actiune si de multa dragoste, caci amandoi isi doreau o experienta de neuitat. Ea ii masa apasat spatele puternic, zgariind-ul usor cu unghiile lungi, lasandu-l sa patrunda in ea, in timp ce el ii traversa cu mainile fiecare curba dezgolita, facand-o sa se simta in al noualea cer. Simtea ca pluteste in bratele lui, iar cand se apropie de urechea lui, ii soptise printre gafaieli:

- Te iubesc, te iubesc nespus de mult.

Nu stia daca inseamna ceva, dar stia ca putea sa moara fericita, stia ca si-ar da viata pentru un astfel de barbat si, mai presus de toate, el venise sa o salveze cand aceasta i-a cerut ajutorul. Pentru ea era cel mai frumos cadou oferit vreodata, iar pentru asta inima ei salta de bucurie.
Brunetul zambi, si ajungand cu buzele pe gatul fetei, isi infipse coltii adanc in pielea ei fina, imbatandu-se de aceasta data cu sangele ei dulceag.





Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Salvata de un vampir Empty
MesajSubiect: Re: Salvata de un vampir   Salvata de un vampir I_icon19Sam 12 Oct 2013, 08:34

OMG! Ce poveste incredibila! in love Mi-a placut enorm, mai ales momentul in care el a venit in ajutorul ei. dap ! Mersi mult de anunt, sper ca o vei face si cu alta ocazie, pentru ca ador sa citesc ceva scris de tine. Te-am pupat, gogosico! kiss 
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Salvata de un vampir Empty
MesajSubiect: Re: Salvata de un vampir   Salvata de un vampir I_icon19Sam 12 Oct 2013, 08:57

O să mă rezul la idee în sine, nu mai intru în alte detalii legate de compoziţie sau structură sau chestii. Am venit să admir creaţia.
Simpluţă ce-i drept, dar ai abordat o poveste frumoasă oricum, sunt adeptă a creaţiilor învechite şi chiar mi-ai atins coarda sensibilă cu one-shotul.
Dar încearcă totuşi să dai mai mult volum de substanţă poveştii. This is all. Kiss ,kiss!
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Salvata de un vampir Empty
MesajSubiect: Re: Salvata de un vampir   Salvata de un vampir I_icon19Sam 12 Oct 2013, 10:18

Deci, mi-a placut foarte mult povestea! A fost foarte frumos si sensibil momentul cand ea a fost salvata
de acel vampir.
Nu o mai lungesc, cred ca ti-am spus ca ai facut treaba buna cu acest one-shot. Imi plac foarte mult creatiile tale si era de asteptat sa-mi placa si aceasta.
Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si data viitoare. Kiss you! :*
Sus In jos
S. Felicia
Chūnin
Chūnin
S. Felicia

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brăila
acebook acebook : Felicia Stratulat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 606
Puncte : 817
Reputatie Reputatie : 55
Hobby-uri Hobby-uri : Seriale, citit, facebook, muzică, filme, prosteală
Stare de spirit Stare de spirit : meh...

Salvata de un vampir Empty
MesajSubiect: Re: Salvata de un vampir   Salvata de un vampir I_icon19Sam 12 Oct 2013, 14:13

Oh, God! Ador One Shot-urile! :)
Mi-a plăcut mult cum ai început, cum ai descris situaţia fetei aflate în suferinţă. Faptul că ea, că ea era urâtă de lume, dată la o parte datorită situaţiei sale. Că nu era crezută. Câ până şi ea începuse la un moment dat să se îndoiască de propriile vorbe. Citeam printre rânduri şi mă delectam cu fiecare cuvânt în parte. Este clar unul dintre cele mai frumoase One Shot-uri pe care le-am citit. Nu mai zic că aura ce o transmitea contopirea dintre cei doi, îmi dădea fiori dulci :)


Când am văzut mesajul de la tine, am crezut că ai adus next-ul de la "Cu tine pot trece peste toate". Mă gândeam "aşa repede?".
Eii, dar când am citit "one shot", nici nu am mai stat pe gânduri şi am şi intrat.

Mi-a plăcut. Cred că ţi-ai dat seama de asta deja. 
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

Salvata de un vampir Empty
MesajSubiect: Re: Salvata de un vampir   Salvata de un vampir I_icon19Dum 13 Oct 2013, 14:41

Heeeiiii
Mersi mult de mesaj in love 
Deciii... ai trecut la One Shots ;;)  Hmmm...
Foarte tare! Nu ma asteptam sa fie asa interant avand in vedere faptul ca am mai avut niste tentative de a citi One Shot-uri, dar am renuntat.
E clar faput ca esti o scriitoare minunata.
A foast super, pana data viitoare te pwp kiss

BaiBai kiss kiss
Sus In jos
XPuppet
Genin
Genin
XPuppet

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Departee de realitate
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 54
Puncte : 70
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Music is my life
Stare de spirit Stare de spirit : Alta lume...alta era...pentru prostii care spera ! Viatza e nedreapta !

Salvata de un vampir Empty
MesajSubiect: Re: Salvata de un vampir   Salvata de un vampir I_icon19Dum 13 Oct 2013, 22:59

Wow...deci...pur si simplu am fost fascinata. Ador felul in care descrii in love 
Ideea este atat de originala, si imi place atat de mult cum ai construit caracterele personajelor.
Sper ca o sa mai existe si o continuare, si sper ca ma vei anunta.happy2 
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Salvata de un vampir J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Salvata de un vampir Empty
MesajSubiect: Re: Salvata de un vampir   Salvata de un vampir I_icon19Dum 27 Oct 2013, 07:54

Limoncello' a scris:
Salvata de un vampir

   



Ii privea pe toti din jurul ei, intrebandu-se daca nu cumva este nebuna. Nu intelegea de ce toata lumea o arata cu degetul, razand de ea si de nascocirile pe care le spunea, dar stia ca povestile ei erau reale, putea sa bage mana in foc pentru argumentele sale. Isi strangea pumnii, inchizandu-si ochii de ciuda. Nici nu voia sa-i mai priveasca sau sa mai auda hohote de ras la adresa ei. ( " .. sau să mai audă hohotele de râs pe care prezența ei le provoca/ din cauza poveștilor ei. " )   Simtea cum lacrimile ii siroiesc pe obrajii imbujorati de la furia ce-i invada trupul. Se simtea nedreptatita, avea impresia ca toata lumea se intoarce impotriva ei. Cu toate ca oamenii incepura sa o loveasca sau sa o traga de halatul alb cu care era imbracata, incerca sa se convinga ca ea nu este nebuna.
Si acum isi aducea aminte chipul acelui barbat, care venise la fereastra ei. Frumusetea si sarmul sau inca ii invada spatiul personal, facandu-i mintea si trupul sa o ia razna. Stia ca nu minte, dar oamenii din sat erau prea increzuti incat sa aplece urechea la vorbele unei copile de saisprezece ani. ( Corect: șasesprezece. )    
Intr-un moment de neputinta si neliniste, fata izbucni in urlete, dand alarmata din maini si din picioare, pentru a-i indeparta pe cei care se atingeau de ea.

- Trebuie sa ma credeti, vampirii exista! striga din toti plamanii.

Toata lumea o privea acum tacuta, dar dupa doua minute de liniste camera se umplu din nou de vorbe batjocoritoare si hohote de ras.

- Esti doar un copil fara minte, abandonat de parinti si lasata singura. Pun pariu ca foamea te-a facut sa ai halucinatii!
- Asa este, nu esti decat o nesuferita tignita! ( Forma corectă este: țiCnită. Cu "c", nu "g". )     Satul va avea de suferit cu o femeie nebuna ca tine. Cel mai bine ar fi sa te cari de aici!

Fata cazuse in genunchi pe podeaua din lemn si isi acoperi fata cu palmele sale ( Logic că plamele ei. )     ce tremurau. Nu voia sa para slaba in fata copiilor mai mari, dar cedase deja vorbelor care o raneau. Era singura, fara nimeni alaturi, fara cineva care sa o ajute la greu sau sa-i ia apararea. Se indreba ( Corect: întreba. )     de ce soarta a decis acest lucru, de ce era doar ea singura din sat care nu avea o familie sau un sprijin. Incepuse sa planga mai tare, gandindu-se din nou la barbatul ce-l zarise cu cateva zile in urma. Daca tot era un vampir si o lasase sa-l admire, de ce nu venea acum in ajutorul ei? Oh, pe cine pacalea. El era un demon. In niciun caz nu ar salva o biata fata de la o asemenea deradere. Ultima parte e total seacă. )    

- Ajuta-ma... ( Virgulă în loc de puncte de suspensie. )     te rog, ajuta-ma, soptise.

Toti tacura. O priveau speriati, iar majoritatea credeau ca recurge la blesteme sau farmece ca sa-i alunge, dar ea doar se ruga ca el sa vina. ( Reacțiile personajelor nu sunt normale. De obicei oamenii nu se sperie din cauza unei rugăciuni, normal, poate chiar și interesant, era să prelungești momentul cu batjocura lor asupra ei. )     Ii simtea prezenta in apropiere, stia ca o urmareste. Si atunci, de ce nu venea? Oare chiar visase, isi imaginase toata atmosfera de la fereastra din cauza halucinatiilor?

- Este clar nebuna.
- Asa este. Poate cel mai bine ar fi sa o ucidem. Daca ne blesteama?
- Fii serios, o piticanie ca ea nu ar putea sa... ( Vezi, până și după cum vorbesc personajele nu reiese faptul că sunt speriați de ea, ci doar o consideră nebună. )    

Dar al treilea baiat ce vorbise, ramasese cu vorbele in aer, in timp ce draperiile de la fereastra incepura sa fie purtate alarmat de vant, cand fereastra se trantise de perete. Toti scapasera batele si cutitele ( Aici era bine dacă făceai o scurtă povestire a locului în care se află, de ce aveau acei oameni bețe și cuțite în mâini. Nu cred eu că deja și-au furnizat toate astea ca s-o rănească pe fată. )     din maini, ramanand cu gurile cascate. Pana si fata care plangea pe podea, il privea cu o umire  ( Corect: uimire.)   de nedescris, desi o urma de bucurie se citea in ochii ei verzi, care sclipeau de dorinta.
Parul lung si brunet ii flutura in bataia vantului, iar mantia lunga si rosie se lasa mladios pe umerii sai puternici, pe trupul sau masiv si foarte frumos modelat. Era ca un zeu antic, atat de aratos ( Sună urât "arătos" în contextul de față. Poate " fermecător". )    , incat putea sa seduca si o vaduva insetata de sange. Chpul ( Corect: chipul. )     frumoasei fete se lumina, iar colturile buzelor ei delicate se ridicau usor intr-un zambet. El venise sa o salveze, chiar venise. Isi dorea sa strige la toti din incapere ca a avut dreptate, dar tot ce facea era sa-l priveasca pe chpesul ( Corect: chipeșul. )     vampir.

El se apropie usor de ea si-i intinse o mana ca sa o ajute sa se ridice de jos ("...ajutând-o să se ridice." Există cumva se ridică de sus? Nope. )    , iar cand palmele lor s-au atins, ea rosi vizibil. Simtea curenti electrici invadandu-i trupul, din cap pana in degetele de la picioare. Se ruga sa nu se impiedice si sa cada la loc ( "...înapoi.." )     pe podea de emotie, in timp ce mana lui o mangaia ferm pe a ei si o strangea intr-un mod protector. Ii zambise atat de seducator, incat fata isi simtea picioarele moi, avand inca impresia ca se descompune prin incapere. Dumnezeule, cat de mult il dorea!  ( Ciudată atracția asta dintre ei. Nici nu s-au văzut bine că și se doresc, cel puțin în cazul fetei. Sunt false sentimentele, mult prea devreme manifestate. )  
Vocea lui suava sparse linistea, iar o uitatura incruntata, ii facura pe toti sa ramana fara aer.

- Cine a suparat-o pe aceasta doamnisoara?

Un ucenic indraznise sa ia un cutit de jos si sa vorbeasca catre cel nepoftit:

- Cine esti? Ce vrei?

Vocea lui tremura, iar asta il incanta pana la Dumnezeu pe vampir.

- Tu esti cel care a suparat-o? intreba el calm.
- Si daca spun ca da, ce se intampla? Cine este ea de te bagi sa-i iei apararea? Ea nu este decat o ciudata, ea este...
- Ea este femeia mea! il intrerupse cu severitate vampirul.  ( Dialog sec. Nu știi să îți exprimi sentimentele așa cum se desfășoară în mod normal. )  

Auzind acestea, toti erau alarmati, infricosati si simteau cum inima abia le mai pulsa in piept. Toti respirau greu si simteau acea aura demonica cum se imprastie rapid prin corpurile lor plapande, nesignifiante pentru o monstruozitate ca el. Cu o brutalitate si o sete de nedescris, vampirul ii casapi pe toti fara mila, doar hainele murdare si ciopartite ramanad pe podea. Fata nu putea nega ca-l privea cu teama, ca-i parea rau pentru moartea rapida a satenilor, dar era extrem de fericita ca el venise in ajutorul ei.  ( Tot trebuia să fie șocată de burtalitatea lui, indiferent că îl iubește sau nu. )  
Brunetul se intoarse spre ea, ( Fără virgulă. )     si cu pasi lenti venea sa o intampine. Ii luase mana intr-a lui, ducand-o in dreptul buzelor sale pline si ferme. Doamne, cat voia fata sa-i fure un sarut!
El ii saruta delicat mana, apoi o privi adanc cu ochii lui de un rosu intunecat precum sangele ce se scurgea fara oprire prin coliba.

- Ce vrei in schimb pentru ca m-ai salvat?

El zambi, admirand curajul domnitei de a vorbi cu el dupa toata scena sfasietoare pe care a vazut-o.

- De unde stii ca vreau ceva?
- Pentru ca esti un demon. Nu ai face nimic pe gratis.
- Ai dreptate.( Virgulă și literă mică. )     Dar as face doar pentru femeia de care m-am indragostit, de aceea, imi doresc trupul tau. Vreau sa fii a mea, ii soptise suav la ureche, iar ea simtea cum sangele i se urca in cap.

Nu ii venea a crede ca el chiar o dorea. Il lasase apoi sa o stranga puternic la piept si ii inhala mirosul divin, nu se mai satura de el. Voia mai mult, desi se simtea neputincioasa. Era constienta de faptul ca este doar o copila, stia ca nu avea cum sa-l satisfaca indeajuns de mult, dar nu putea sa se abtina si se lasa prada bratelor sale lungi si puternice, ( Punct și propoziție nouă. )     isi lasa trupul sa cedeze in fata atingerilor sale maestre.
Brunetul ii desprinse elasticul rosu ce-i tinea parul lung si castaniu strans intr-o coada de cal, iar acum ii cadea lin si voluminos pe umerii goi, inconjurati de trupul lui fierbinte. Ii mangaie ferm fata palida, privind-o in continuare in acei ochi verzi cu o dorinta de neinchipuit.

Ii trasa delicat buzele pline si le saruta cu o pofta complesitoare, iar ea ii raspunse imediat, deschizandu-si gura pentru a adanci acel sarut dinvin, rupt ca din basme. El ii explora lacasul umed al gurii cu limba, imbatandu-se cu aroma ei, dorind-o tot mai mult. Se sarutau fara oprire, unduindu-si trupurile incalzite pe acelasi ritm, doritori de actiune si de multa dragoste, caci amandoi isi doreau o experienta de neuitat. Ea ii masa apasat spatele puternic, zgariind-ul usor cu unghiile lungi, lasandu-l sa patrunda in ea, in timp ce el ii traversa cu mainile fiecare curba dezgolita, facand-o sa se simta in al noualea cer. Simtea ca pluteste in bratele lui, iar cand se apropie de urechea lui, ii soptise printre gafaieli:

- Te iubesc, te iubesc nespus de mult.

Nu stia daca inseamna ceva, dar stia ca putea sa moara fericita, stia ca si-ar da viata pentru un astfel de barbat si, mai presus de toate, el venise sa o salveze cand aceasta i-a cerut ajutorul. Pentru ea era cel mai frumos cadou oferit vreodata, iar pentru asta inima ei salta de bucurie.
Brunetul zambi, si ajungand cu buzele pe gatul fetei, isi infipse coltii adanc in pielea ei fina, imbatandu-se de aceasta data cu sangele ei dulceag.







Titlu - Este sec, neatrăgător.
Idee -Vampiri, alea-alea, s*x și iubire. Combinația tipică, cunoscută, citită și monotonă. Totuși ideea ta mi-a plăcut, deoarece deși a trecut atâta timp de când ideile cu vampiri au apărut și toate s-au demodat, mie continuă să-mi placă. Nu e cea mai bună idee pe care am citit-o de genul, dar nici cea mai proastă.
Descriere - Chiar dacă lucrarea ta se bazează pe niște idei supranaturale, sentimentele ar trebui să fie aceleași ca la toți ceilalți. Au fost mult prea grăbite, le-ai manifestat neadecvat și așa textul tău a fost lipsit de o mare parte din descrierea care îi era necesară. Totul s-a desfășurat irațional, nu ai asociat scenele pe care le-ai avut în minte cu cele din realitate, tocmai de aceea sentimentele au fost false, forțate. Pe lângă descrierea sentimentală, ți-a lipsit și o mare parte din descrierea locurilor, a presonajelor. Puteai să descrii persoanele care se luau de fată, puteai să conturezi mai bine personalitatea vampirului cu ajutorul gesturilor și vorbelor acestuia. Ca să nu mai zic că nici nu știu când s-a ajuns la partea în care fac dragoste, pentru că acum o secundă era îmbrăcată și imediat după aceea era goală.
Dialog - Sec, nu mi-a plăcut deloc.
Acțiune - Deși e un one-shot, a fost puțin grăbită.
Estetică - Aici arată bine.
Greșeli de tastare/exprimare - Le-am enumerat mai sus. Ai grijă cu pleonasmele, sunt mult mai ușor de corectat în scris decât oral. Spre deosebire de alți membri, tu ai avut un număr mic de greșeli, deci țin să te felicit pentru un asemenea lucru.  


Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Rozze †
Academy Student
Academy Student
Rozze †

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Îți pasă?
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 14
Puncte : 19
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Chestii.
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Salvata de un vampir Empty
MesajSubiect: Re: Salvata de un vampir   Salvata de un vampir I_icon19Joi 07 Noi 2013, 20:56

- Ce scrii ,  pare destul de promițător , iar cu sfaturile criticului , sigur va ieși mult mai bine următorul capitol ! Mult succes ! :*
Sus In jos
Continut sponsorizat




Salvata de un vampir Empty
MesajSubiect: Re: Salvata de un vampir   Salvata de un vampir I_icon19

Sus In jos
 

Salvata de un vampir

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: One Shots :: One Shots Finalizate-