Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Be my lover Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Be my lover Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Be my lover

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Sakuraa
Academy Student
Academy Student
Sakuraa

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oriunde ma duce inima
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Orice,mai ales cand e vorba de extreme
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt extrem de simpla si extrem de clara... dar pot fi si extrem de calma si extrem de vulgara

Be my lover Empty
MesajSubiect: Be my lover   Be my lover I_icon19Vin 25 Oct 2013, 23:26

Cap. 1 
Sakura pov:
Abia aștep ziua de astăzi.De ce?Pentru că am reușit in sfarșit să scăp de vechiul liceu,iar astăzi voi merge la noul liceu numit Konoha Monsters.De ce monsters?Pentru ca e un liceu de monștrilor,al ființelor mistice.Vechiul liceu era prea sălbatic.Adică cum reușești frate să stai acolo?Este culmea rău de tot.Mereu profesorii țipă la elevi,le dă mai mereu detenție daca spui nu sau nu pot pentru ca am nu știu ce problemă de familie sau ceva de genu ăsta.Adica ce papucii lui Eminescu mai sunt și ăștia?Cu siguranță prufesori nu sunt.Bună mă numesc Sakura Haruno,am șaptesprezece ani abia impliniți,am părul roz ca și cele mai frumoase flori de cireș,ochii ii am de un verde ca și cele mai frumoase smaralde și sunt un vampir.Să vă spun cum stă treaba cu vampirii sau cum ni se zice in lumea oamenilor ” mâncători de sânge” sau ” moartea cu cloți sângerii”.Nu știu care-i  faza cu ”moartea cu colți sângerii”,adică mai provocăm noi moartea dar facem asta când ne este foarte foame.Și când ne ste foarte foame mintea nu mai acționează și corpul parcă ar fi controlat de cineva,de un păpușar cum zice fratele meu.Treaba cu vampirii stă cam așa.Sunt trei tipuri de vampiri.NOVA,ALPHA,DELTA și OMEGA.Am spus cumva și Omega?Bine sun defapt patru tipuri de vampiri dar Omega nu mai exista de vreo o suta de ani,așa că au rămas celelate.Să vă spun ceva depre fiecare.În Nova sunt vampirii doar cu sange pur și au o putere foarte mare,in care la vârsta de șaptesprezece ani ramțn pentru tot.În Nova ma incadrez eu doarece tata a fost în Nova,iar mama in Alpha,în care se încadreaza fratele meu.Că tot veni vorba de el,ar trebui să vă spun ceva despre el dar la sfârșit.În Alpha este aceeași situatie doar cș la varsta de nouăsprezece ani vor rămâne pentru totdeauna sub acea formă.În Delta este altă poveste.În el sunt altfel de vampiri.Ei nu au sânge pur așa ca ei mereu au fost geloși pe Nova,Alpha și Omega.Din totdeauna au vrut să ne omoare și să rămâna numai ei.Delta se bazează mai mult pe invidie decât pe înțelepciune,înțelegere sau încerdere.Eu le am pe toate trei doar că,câteodata mai intra neinvitată invidia sau gelozia,dar eu nu le las sa ma stăpânească.Ce pot să vă mai spun?Despre Omega nu știu prea multe,dacât că au fost foarte puternici,înțelepți și pașnici.Altceva nu pot să vă spun despre ei.Acum că tot mi-am amintit.V-am promis să vă spun cate ceva despre fratele meu.Ce as putea sa va spun despre el?Il cheama Ken,are parul roscat,ochii verzi ca ai mei si este mai mare ca mine cu doi ani.Ce mai pot sa va spun?Despre parinti,asa-i?Pai cum v-am mai spus mama a fost in Alpha,iar tata in Nova.De ce am spus „ a fost”?Deoarece ei au murit acum cinci ani din cauza unei nu stiu ce boli si de atunci eu si Ken am ramas singuri.Inca le mai simt lipsa dar Ken a reusit sa treaca peste,nu ca mine.Cateodata ma gandesc cum de mama si tata au reusit sa se casatoreasa,adica ei sunt tipuri diferite de vampiri,au fost.Mama mi-a spus odata ca daca chiar iubesti pe cineva cu adevarat ai face orice ca sa fiti impreuna chiar daca ai sa regreti sau chiar si sa mori pentru aceea persoana.Mama mereu mi-a dat sfaturi bune,chiar foarte bune.Cat despre tata..........el mi-a zis ca daca esti un vampir tanar ar trebui sa iti traiesti tineretea din plin,cat o sa o mai ai.Acum ar trebui sa ma pregatesc de liceu.Sper ca totul sa mearga bine.Ma duc in baie pentru a-mi face siesta de dimineata.Am sa ma spal cu samponul pe care mi l-a dat nebunu de fratemiu anul trecut dupa ce a facut o farsa profului de franceza.E un sampon super.Miroase a zmeura si flori de cires(cel care i la dat Ken dupa farsa)Dupa ce ma spal imi infasor trupul cu un prosop,imi iau feonul si incep a-mi usca parul.Am terminat de uscat parul,iar acum ma intorc in camera unde ma asez in fata dulapului.Acum intrebarea intrebatoare CU CE NAIBA SA MA IMBRAC?Deoarece lenjeria intima am ales-o.Ea consta in chiloteii mei roz cu dantela neagra cu sutien la set.Deoarece uniforma de la noul liceu nu a asjuns inca,am sa ma imbrac intr-o fusta neagra cu o palma si jumatate sub fund(scz de expresie),o camasa alba cu maneca treisferturi si de incaltat mi-am ales niste tenesi albi.Parul mi-l prind intr-o coada lasand bretonul sa se joace pe fata mea.Dupa ce m-am imbracat mi-am luat de pe masuta de machiaj parfumul meu preferat de la „Imperial Majesty” care are note de lamaie si iasomie,dat de la fratiorl meu traznit.Dupa ce m-am dat de doua ori cu parfum,am plecat spre camera lui Ken sa vad daca e gata pentru liceu.Am ajuns in fata usii de lemn de nuc unde am batut de doua ori si am auzit un simplu „Intra”.Am intrat in camera unde l-am vazut pe scumpul meu frate pregatit ca de obicei de o noua zi traznita din viata noastra.Ken era imbracat intr-o camasa alba cu maneca treisferturi,o pereche de blugi verzi si de incaltat avea niste tenesi negri.I-am spus ca trebuie sa plecam pentru ca deja este destul de tarziu si nu vrem sa intarziem din prima zi.S-a uitat la ceas si i s-au facut ochii mari cat cepele.Vroiam si eu sa ma uit,dar m-am trezit trasa de Ken spre masina.L-am intrebat ce are si mi-a spus ca este ora opt si patruzeci si cinci de minute,iar la noua incepem cursurile.Deja eram in intarziere.Acum ce o sa creada colegii nostri despre noi.Ca noii colegi sunt niste intarziati,nu?Firar!Am intrat in masina,un Buggatti decapotabil gri inchis si Ken a inceput a conduce ca nebunu pe strazi.Poate ne trezim cu politia si cu o amenda.Asta ne-ar mai trebui!Ma intreb cum vor vi noii colegi.Oare vor fi lafel ca cei de la vechiul liceu sau vor fi diferiti?Oare Ken v-a mai fi pentru fetele din liceu un baiat cool sau sexy sau cum le mai zic ele „Zeul lor Sexos”,asta-i culmea.Cica zeu sexos.Da sigur.Oare eu voi mai fi pentru baieti o fata atragatoare sau doar o simpla fata?Prinsa in gandurile mele,am observat ca am ajuns in fata liceului,unde am observat ca in curte sunt elevi.Ce bine!Nu am intarziat.Am coborat din masina,Ken deschizandu-mi portiera ca un gentleman(portiera se deschide in sus).Am intrat in curtea liceului unde toate privirile elevilor au fost atintite asupra noastra.Cred si eu.Doar eram noii colegi.Amobservat trei fete venind spre noi.Una dintre ele se aproprie de mine si.............SUSPANS


Eeeeeee........am facut si eu un fiv.Sper sa va placa.Siiiiii........fiti blanzi.
Sus In jos
Sakuraa
Academy Student
Academy Student
Sakuraa

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oriunde ma duce inima
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Orice,mai ales cand e vorba de extreme
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt extrem de simpla si extrem de clara... dar pot fi si extrem de calma si extrem de vulgara

Be my lover Empty
MesajSubiect: Re: Be my lover   Be my lover I_icon19Sam 26 Oct 2013, 12:42

Cap 2
Sakura pov:
Acestea se aproprie de mine si incepe a se prezenta:
-Buna eu sunt Leah,iar ele sunt prietenele mele Hinata si Ino.Voi trebuie sa fiti noii colegi,nu?ma intreaba Leah
-Da,asa e.Eu sunt Sakura,iar nebunu de langa mine este fratele meu mai mare,Ken.raspunde eu cu zambetul pe buze
-Buna.le saluta Ken dupa care continua-Daca tot ne-am imprietenit nu ati vrea sa ne prezentati si noua colegii Sakurei si mai apoi colegii mei?le intreaba fratemiu
-Sigur de ce nu?raspund fetele in cor,dupa care Leah continua-Dar mai intai as vrea sa stim in ce calsa sunteti apoi vi-i putem prezenta
-Sormea e in a 11 A,iar eu in a 13 B.Dar voi?intreaba Ken
-Noi suntem in aceeasi clasa cu Saku,iar Leah in aceeasi clasa cu tine.raspunde bruneta vesela ca este in aceeasi clasa cu mine
Se pare ca nu vi le-am prezentat asa-i?Sa incepem cu Ino.Ea este o fata cu parul blond,lung si prins intr-o coada sus,ochii ii are de un albastru deschis ca cerul si este imbracata in uniforma scolii,care este alcatuita dintr-o fusta gri cu o palma sub fund,o camasa alba cu maneca scurta si gulerul gri,o cravata gri si o pereche de tenesi albi.Hinata este o fata cu parul negru,lung si cu cateva tente de mov si ochii ii are de un lila superb.Leah este o fata cu parul blond si ochii portocalii care sunt chiar frumosi,dar nu mai frumosi ca ai lui Hin.Le propun fetelor sa mergem undeva pe o bancuta si sa ne prezinte colegii acolo. ,iar ele accepta imediat.Am ajuns la bancuta si ele au inceput sa ne spuna care sunt colegii mei si care sunt ai lui Ken.Din cate am inteles cei din clasa noastra sunt TenTen(o fata cu parul saten prins in doua coculete si ochii maro ca si ciocolata),Temari(o fata cu parul blond prins in patru codite si cu ochii albastrii inchis),Tori(o fata cu parul mov scurt pana la umeri si ochii verzi),Ana(o fata cu parul prins in doua codite brunet si ochii maro),Sai(un baiat brunet si ochii negri),Neji(un baiat saten cu ochii cai ai lui Hin si este varul ei)Suigetsu(un baiat cu parul alb spre bleo si ochii mov),Gaara(un baiat roscat cu ochii bleo),Kiba(un baiat saten cu ochii negri),Shikamaru(un saten cu ochii negri),Naruto(un blond cu ochii albastri ca cerul) si Sasuke(un brunet cu parul de la spate facut tepi si ochii negri).Deci acestia sun colegi mei.Vreau sa o intreb pe Leah ceva dar sunt intrerupta de o roscata care imi spune ca....................SUSPANS
Sus In jos
Katherine Miller
Genin
Genin
Katherine Miller

Sex : feminin Varsta : 104
Localizare Localizare : nicăieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 464
Puncte : 562
Reputatie Reputatie : 34

Be my lover Empty
MesajSubiect: Re: Be my lover   Be my lover I_icon19Sam 26 Oct 2013, 16:27

Buna ! Tin sa te anunt ca un capitol 
trebuie sa aiba minim 25 de randuri, ori al doilea are abia
17 randuri. Atat am avut de spus bafta in continuare!dap ! 


       Be my lover Tumblr_nag2nxK5yf1tj5c9yo1_250 Be my lover Tumblr_nag2nxK5yf1tj5c9yo4_250                   


Courage is going from failure to failure without losing enthusiasm.
Sus In jos
Sakuraa
Academy Student
Academy Student
Sakuraa

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oriunde ma duce inima
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Orice,mai ales cand e vorba de extreme
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt extrem de simpla si extrem de clara... dar pot fi si extrem de calma si extrem de vulgara

Be my lover Empty
MesajSubiect: Be my lover   Be my lover I_icon19Dum 27 Oct 2013, 14:22

Cap 3
Sakura pov:
Vreau sa o intreb pe Leah ceva dar sunt intrerupta de o roscata care imi spune ca a mai venit o fraiera in scoala inafara de Leah,Hin si Ino.Bun,deci nimeni nu ma face pe mine fraiera dar mai ales pe prietenii mei.As vrea sa-i raspund dar mai bine nu ma pun la mintea unei c***e asa ca decid sa plec de acolo.Ne ridi cam de pe banca si plecam de acolo deoarece aerul e inputit de prostia ei.Trecem de ea si inaintam dar roscata al carui nume nici nu-l stiu ma intreaba daca mie cumva frica de ea dupa se pune pe un ras isteric la care se alatura doua gemene satene cu ochi caprui,care probabil sunt cateii ei de companie.Dar acum serios.Frica?Mi-e frica?Nu mi0e frica de nimic.Nici de moarte,nici de lupta de nimiic.Ma intorc la ea si ii spun:
-Asculta aici roscat-o.Mi-e nu mie frica de nimic.Nici de tine,nici de fitele tale si nici de asa zisele tale puteri de monstru daca pot dsa le zic asa.Si sa nu te mai iei de mine,de fratele meu sau de prietenii mei altfel nu stiu ce-ti fac.Asa ca taci,fa stanga imprejur si fa pasi ca daca nu te iai de coama aia de doi lei si te dau la animale.
-Se pare ca par roz a prins tupeu.Las ca i-l iau eu.Asculta rozalio.Eu sunt Karin.Cea maitare si populara fata de aici si nimeni,dar nimeni nu a indraznit sa ma infunte vreodata.Sunt cea mai......dar nu termina ca i-o tai eu
-Esti cea mai mare pitipoanca pe care am vazut-o vreodata.
-Cum mi-ai spus?Daca imi mai spui vreodata asa ceva despre mine am sa te omor.Ai inteles pinky?comenteaza roscata de Karin la minme
Nu o bag in seama si imi continui drumul alaturi de fratele meu si fete.Probabil s-a inuriat Karin la cat de mult i-am raspuns.Acum ca mi-am amintit.Le intreb pe fete cine sunt gemele de langa Karin,iar ele imi raspund ca sunt Nina si Mina si sunt roboteii ei(lui Karin).Asa cum credeam.Sunt cateii ei de companie.Leah imi mai spune ca in urma cu un an ele nu erau prietene cu Karin si ca nici nu o suportau si ca dintr-o data au devenit ”cele mai bune” prietene.Am vrut sa le intreb ce s-a intamplat dar ceva sau mai bine zis cineva m-a prins de par obligandu-ma sa cad in genunchi.Oare cine credeati ca era?Karin.”Prietena noastra cea buna”.Prietena pe dracu.Dupa ce am cazut in genunchi roscata a spus ceva la care chiar m-am enervat.
-Asculta aici rozalio si baga bine in capsorul ala frumusel al tau ca n-am sa ma repet.Eu sunt sefa aici si faci ce spun eu.Daca o data mi te mai adresezi asa nu stiu ce-ti fac.Ai inteles?ma intreba idioata asta strangandu-ma si tragandu-ma mai tare de par
Ken a vrut sa intervina dar i-am spus sa nu se bage altfel ar putea fi ranit si nu vreau ca si el sa aiba probleme cu directorul sau directoarea dupa care i-am facut cu ochiul si zicand ca totul e sub control si sa nu-si faca griji degeaba pentru ca stie ce se intampla cand sunt suparata.Acum sa revenim la roscata din spatele meu.Nici nu i-am raspuns si -iam dat un cot in burta si reusesc sa ma eliberez.Am scapat si de stransoarea ei,dar se pare ca am enervat-o pana peste cap pe Karin.De parca mi-ar pasa mi-e de ea.Inaintez putin spre ea dupa care ii spun:
-Asculta Karin.Eu nu am nimic cu tine asa ca vreau sa ti minte ce-ti spun acum.Mi-e nu-mi spune nimeni ce sa fac.Nici macar tu,fratemiu sau oricare altcineva.Iar daca o data le mai jignesti sau bati sau oricealtceva prietenelor sau prietenilor mei vei avea de a face cu mine,ai inteles?Acum scuza-ma,ma asteapta ceilati si trebuie sa mergem in clasa.spun asta dupa care ma intors si dau sa plec dar ceva m-a prins de la spate.Ceva lipicios.M-am intors si am vazut-o pe Karin la forma ei adevarata.Este cam urata dar ce sa-i faci.Sa va zic cum arata.Este un fel de paianjen.Picioarele i s-au transformat.Acum are sase perechi de nici nu stiu cum sa le numesc.Are un fel de piciare de paianjen.Ce scarbos!M-a tras o data atat de tare incat m-am prins in panza ei lipicioasa.M-am zbatut cat am putut de mult dar fara succes.Parca panza ar fi de fier.Nici nu s-a rupt.Firar!De data asta am incurcat-o.Daca nu ma eliberez repede,Karin ma va injecta cu veninul ei si as deveni catelul ei de companie ca si Nina si Mina.Probabil asta l-ea facut Karin de sunt asa ”bune prietene”,caci alta explicatie nu am.Ma mai zbat de cateva ori da la fel.Fetele si Ken se aproprie de mine si inceara sa ma elibereze dar fara succes.
-Nu aveti nici o sansa.Panza mea e indestructibila.Prietena voastra e pierduta.V-a deveni animalul meu de companie exact ca si celelate.zice Karin dupa care se pune pe un ras de nebun
-Indestructibila zici,nu?intreba Ino dupa care se transforma intr-un Succubus dupa care....................SUSPANS

Sper sa va placa.Acum melodia capitolului:

Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Be my lover Empty
MesajSubiect: Re: Be my lover   Be my lover I_icon19Dum 27 Oct 2013, 15:57

Hmm e un fic dragut!
Dar mai ai mult de lucru.Descrierea e cam slabuta si greselile sunt multe.
Incearca sa faci capitolele ceva mai lungi, doar nu vrei sa incalci regulamentul....
Eu astept nextul....
Anunta-ma daca poti kiss*kiss*:*


Be my lover 3
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Be my lover Asss10Be my lover J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Be my lover Empty
MesajSubiect: Re: Be my lover   Be my lover I_icon19Dum 12 Ian 2014, 09:17

FanFic SasuSaku Blocat din cauza inactivitatii.


Be my lover Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Be my lover Empty
MesajSubiect: Re: Be my lover   Be my lover I_icon19

Sus In jos
 

Be my lover

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-