Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
my life is happy Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
my life is happy Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 my life is happy

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
FlOaReA♥De♥CiReS♥a♥NoPtI
Academy Student
Academy Student
FlOaReA♥De♥CiReS♥a♥NoPtI

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 28
Puncte : 37
Reputatie Reputatie : 4

my life is happy Empty
MesajSubiect: my life is happy   my life is happy I_icon19Dum 01 Mai 2011, 20:16

Pe o plaja pustiita,in ultima zi de vacanta o fata cu ochii verzi ca doua smaralde nemaivazute,se plimba pe nisipul rece.Ascultand melodia ei preferata,pe care o simtea cel mai aproape de sufletul ei,cand o asculta se simte libera,ca nimeni nu poate sai faca nimic rau si ca totul este perfect,cu ochii inchisi negandindu-se ca poate sa pateasca ceva,deodata sa impiedica de o scoica si a cazut pe trupul unui baiat intins pe nisip.Sanii ei perfecti se zdrobeau de corpul tare al baiatul,cand isi intredeschi-se ochii zareste doi ochi negri,si un par matasos la fel de negru ca si ochii.
-Imi pare foarte rau...
-Cum zici tu...
Tonul rece al baiatul o supara pe fata si se indeparta usor...dupa cateva minute isi intoarse capul dupa baiat dar el parca disparuse. £i asta e alt baiat de pe lumea asta.
Ajunsa acasa o vede pa mama ei...
-Salut,mama.Ce mai faci?
-Buna sakura,tiai facut vre-un prieten?
-Nu,nici numi pusesem asta in cap...
-Noapte buna.Ma duc sa ma culc,maine este prima zi de scoala,trebuie sa fiu odihnita...
-Noapte buna,scumpo...pupand-o pe frunte
Fata urca scarile si merge in ultima camera de pe coridorul lung.Se duse in baie pentru asi face un dus lung,se imbraca in niste boxeri roz cu hello kitty si un maieu negru cu roz tot cu hello kitty.Se pune in patul moale si rece si isi inchide ochii.
Am si uitat sa ma prezint,Buna sunt Sakura Haruno,am 16 ani,am parul roz pana la mijloc si am ochii verzi.
Acum ar trebuii sa ma culc altfel voi fi nevoita sa lipsesc in prima zi de scoala...si nu am vrea sa se intample asta
__________________________________________
Capitolul 1
Prima zi de scoala
Soarele mangaia Konoha,prin draperiile intredeschi-se o raza se ivi pe chipul Sakurei,si o mangaia usor trezind-o din cel mai dulce somn.Coborand usor din pat si intinzandu-se putin,se indreapta usor spre baie unde isi face siesta de dimineata,si se indreapta usor spre dulapul de cires de unde isi alege un colant negru,o bluza roz cu hello kitty,niste cizme negre putin mai jos de genunchi,si parul si-l indreapta usor cu placa iar bretonul si-l prinde cu o clama.
Luandu-si ghiozdanul mic si roz,iese pe usa,si coboara scarile.Iese usor pe usa si se indreapta spre scoala...
Ajunsa in curtea scolii vede o multime de copiii ce vorbeau,si barfeau.Cand au zarit-o pe rozalie toate privirile erau indreptate spre ea,inghitand in sec isi facu curaj sa mearga spre usa scolii,dar a fost oprita de o fata dulce cu ochii albastrii ca spuma marii si parul la fel de colorat ce o saluta:
-Salut,eu sunt Hinata Hiuga si ma bucur sa vad o fata noua in scoala noastra un pic cam comuna dupa mine...
-Salut,sunt Sakura Haruno si si eu ma bucura sa te cunosc,sunt noua si mi se pare destul de frumoasa scoala la prima vedere,si in plus vreau sa-mi fac multi prieteni.
-Pai felicitari tocmai tiai facut un prieten nou si presimt ca o sa-i ai si pe prietenii mei,spunand asta o trage de mana pe rozalie.
-Hei prieteni,uitati pe cine am gasit,o noua prietena.
-Saluut...spusera toate fetele,si baietii,ce se uitau cu gingasie la fata.
-Salut eu sunt Naruto Uzumaki,si ma bucur sa te cunosc.Un tip cu ochii albastrii,si par blond.
-Salut,eu sunt Sakura.
-Salut,eu sunt Temari.O fata blonda,si ochii negrii.
-Buna.
-Buna,sunt Shikamaru.Un tip cu par tepos,si foarte plictisit.
-Buna.
-Salut,eu sunt Kiba.Un tip cu parul maro,si cu un catelus scumpel.
-Salut.
-Salut,eu sunt Tenten.O fata cu par maroniu si doua codite.
-Salut.
-Salut,sunt Ino.O tpa cu parul blond,si ochii albastrii si cu multe fite in ea...
-Salut.
-Ok,deci ai cunoscut toti prietenii mei si sper ca tia facut placere.
-Da,mi-a facut placere si iti multumesc ca miai facut cunostiinta cu ei.
Zambind dulce la noii ei prieteni,se auzi soneria ce anunta prima ora din noul an scolar.
-Hai,prieteni sa ne gasim loc in banci...incepu’ sa chicoteasca rozalia
Intrara intr-un coridor lung si plin de o multime de copii cautara clasa a-10a B.Calcand pe tocul unei usi de lemn tare,vede o multime de copii,care se distrau,si la un moment dat toate privirile erau asupra Sakurei...se simtea foarte bine si se asaza in ultima banca de la fereastra,langa ea Hinata si in restul bancilor de pe acel rand erau toti noii ei prieteni.Isi zambira toti pentru ca se asezara pe acelasi rand.
In ultimile 5 minute de pauza,se ivi o intrebare de la hinata,cu un raspuns pe care toti din clasa il asteptau.Restul clasei o saluta pe Sakura ascultand discutia Hinatei cu rozalie.
-Si,ai id?
-Normal,doar nu-s venita din amazon.
-Mi-l dai si mie?Si numarul de telefon daca nu te superi?
Baietii,si restul clasei venira la banca ei...
-Ok,ce doriti?Spuse rozalia cu o voce amuzanta.
-Pai vrem si noi id. tau si numarul de telefon...
-Ok.Notati-l:bombonica_rouzy_saku si numarul :0769950557
-Misto id...
Intra noul dirig si ...wow...Asta ce are,e bolnav?Dece poarta o masca chirurgicala?Doua intrebari ce o cam chinuiau pe rozalie.
-Buna,copii eu sunt Kakashi si sunt profesor de istorie.
Se intoarse spre hinata si spuse pe un ton amuzant:Uraa,da cea mai plictisitoare ora...
-Sper sa ne distram impreuna,si sa reusim sa ne cunoastem.
Dupa o ora super,plictisitoare...vine pauza,ce mult o asteptam,chicoti Sakura
In pauza se distrara.Vorbira putin si...ora de sport
Profesoara cu multi nervi,intra in clasa si spune:
-Hai,dezbracare-a si pe teren,urmeaza probele pentru sefii de echipe ai fetelor si baietilor.
-Haaa???aici,toti?Cu gura cascata intreba rozalia.
-Da,probleme?spuse Ino dezbracandu-se.
-Sa zicem...
Incepe Sakura sa se dezbrace,iar baietii stateau cu gura cascata spre fata...si tot ce puteau spune era doar un :
-WOW...
Se imbraca rapid si iese gandindu-se ca poate chiar o placeau...
-Hai,sa va vad melcilor de ce sunteti in stare...
Dandu-le probe ca sa vada ce pot da si de Sakura ii da cea mai grea proba si o face cu perfectie...
-Bine melcilor,noua sefa la sport la fete este Sakura.Luni dam proba pentru baieti pentru ca va venii un coleg nou si trebuie sa-i dam si lui o sansa.
-Da,este corect.
Dupa alte ore plictisitoare,vine in sfarsit si ora plecarii.
-Uraaa.striga Naruto cu toata forta,urmat de toti prietenii.
-Paa,Hinata,pa prieteni am ajuns acasa,uitati aici locuiesc.
-WOW,mare casa are tu....balbaii Naruto
-Multumesc.cred ca Marti seara voi da o mica petrecere.
-Dece Marti,si nu Duminica?
-Pai,cred ca voi astepta sa vedem despre noul coleg,poate e de treaba si-l chemam si pe el,nu?
-Da,buna idee.spuseratoti in cor.
-Papa.
Intrand in casa striga usurata : DAAAAAA:fuge rapid pe scari si isi deschise rapid usa camerei si se arunca in pat.Merge spre baie si isi face dus,dupa care se imbraca in pijama:boxeri roz si maieu negru cu inimioare,si isi ia laptopul si se urca in pat.Usa camerei se intredesci-se si o intrebare se aude:
-Pot sa intru,Saku?
-Da,normal Rossa.
Pentru cei ce nu stiu,Rossa este ..my sister..,o fata cu parul auriu si ochii albastri,nu prea semanam dar suntem cele mai bune prietene,are 17 ani si este cea mai dulce faptura,dupa mama.
-Ce mai faci,rozalia mea?
-Nimic special,vreau sa intru pe mess,cred ca am foarte multe cereri...
-Daa,tu vorbesti.Eu am cele mai multe crede-ma.
-Amandoua lafel,altfel sari pe geam...
-Ok,Ok...ciudatico...de la tine mereu ies cu zgarieturi.
-Normal,e usor sa te bat.
-Ok,hai ca ma duc sa fac un dus si sa intru si eu pe mess,apropo vrei o punga de cipsuri?
-Nu,mersi,nu imi este pofta voi lua un baton Fitness.
-Ok.noapte buna.
-Somn usor.
Rozalia intra pe mess,cand a iesit surioara ei,cum deschise messengerul este asaltata de prieteni care asteptau sa fie acceptati.Ii saluta si le spune ca este foarte obosita si vrea putin somn,urandu-le noapte buna,stinge laptopul si se pune pe somn,cu gandul la urmatoarea party.

Sus In jos
Punk Girl
Genin
Genin
Punk Girl

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 65
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : multe :))
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt hotărâtă dar nehotărâtă, fericită dar nefiricită, rea dar bună, veselă dar tristă. Sunt un amalgam de sentimente care mă fac să fiu specială dar în acelaşi timp şi normală. :]]

my life is happy Empty
MesajSubiect: Re: my life is happy   my life is happy I_icon19Dum 01 Mai 2011, 20:46

Hello. Ei bine fic-ul tau mi-a sarit in ochii. Deci sa incep. Descirerea e foarte putina, naratiuna are o pauza, dialogul este exagerat de mult. Capitolul in mare, ce pot spune? Mai ai de lucru, nu trebuie sa te lasi doar exerseaza, mai scoate din dialog, pune descriere, naratiune si incearca sa faci lucrurile sa se desfasoare intr-o ordine mai lenta, mai detaliata. Ceva greseli, ei bine ai scris de cateva ori Hinata cu "h" mic, "Hiuga" eu stiu ca este Hyuga, te-as sfatui sa lasi spatiu dupa ce pui virgula. Cand termini o popozitie ca de exemplu "Haaa???aici,toti?Cu gura cascata intreba rozalia." ma gandesc ca trebuia sa fie "Haaa??? Aici, toti? Intreaba rozalia cu gura cascata." In fine fic-ul tau, faci ce vrei cu el. Ce ma am de spus cand termini o popozitie si incepi alta, incepe-o cu litera mare. Ce cred eu? Este ca ai uitat sau ti-a fost lene sa mai cotecrezi capitolul, alt motiv nu gasesc. Cam atat am avut de spus, sper ca nu te-ai suparat pe mine, mult succes si astept nextu si sper sa evoluezi.
P.S. Daca te-am suparat, imi cer scuze.
a hug


Imi iubesc surioara mai mica ElysS
Imi iubesc surioara mai mica ♥️º° Kιαгα °º♥️
my life is happy Whysoserious
Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

my life is happy Empty
MesajSubiect: Re: my life is happy   my life is happy I_icon19Dum 01 Mai 2011, 21:06

te rog dulce ca o savarina sa pui nextu ca mor de nerabdare sa aflu continuarea.te kiss pup si spor la scris in continuare bye bye kiss


my life is happy 22851036290152712179676

`☺️`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i`! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥️
pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®️ce autøмat!`



Sus In jos
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI
Genin
Genin
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in*lumea*mea*cea*minunata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 177
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : orce
Stare de spirit Stare de spirit : binisoooor

my life is happy Empty
MesajSubiect: Re: my life is happy   my life is happy I_icon19Dum 01 Mai 2011, 22:13

1:
Punk Girl :nu ma supi pe tine,sunt noua si accept lucrurile spuse pentru a ma ajuta
2:denieverlove:mersi cati place
sincera sa fiu lam corectat dar cred ca miau mai scapat unele greseli,si imi cer scuze pentru asta


am o poveste si cei ce o aud se indeparteaza de mn,fug de parca as avea un monstru in mine as vrea sa fiu un inger si sa nu mai cutreier strazile pline cu oameni ce nu aud vocile si lacrimile cristaline ale celor ce nu stiu ce este dragostea ca mine
sunt *singura* intr-o lume nebuna
Sus In jos
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI
Genin
Genin
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in*lumea*mea*cea*minunata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 177
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : orce
Stare de spirit Stare de spirit : binisoooor

my life is happy Empty
MesajSubiect: Re: my life is happy   my life is happy I_icon19Dum 01 Mai 2011, 22:14

adik,,,,....,,,,noua (fara prea multa experienta) dance2


am o poveste si cei ce o aud se indeparteaza de mn,fug de parca as avea un monstru in mine as vrea sa fiu un inger si sa nu mai cutreier strazile pline cu oameni ce nu aud vocile si lacrimile cristaline ale celor ce nu stiu ce este dragostea ca mine
sunt *singura* intr-o lume nebuna
Sus In jos
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI
Genin
Genin
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in*lumea*mea*cea*minunata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 177
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : orce
Stare de spirit Stare de spirit : binisoooor

my life is happy Empty
MesajSubiect: Re: my life is happy   my life is happy I_icon19Dum 01 Mai 2011, 23:31

ambele conturi sunt ale mele..............scuze ca nam spus sad


am o poveste si cei ce o aud se indeparteaza de mn,fug de parca as avea un monstru in mine as vrea sa fiu un inger si sa nu mai cutreier strazile pline cu oameni ce nu aud vocile si lacrimile cristaline ale celor ce nu stiu ce este dragostea ca mine
sunt *singura* intr-o lume nebuna
Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

my life is happy Empty
MesajSubiect: Re: my life is happy   my life is happy I_icon19Lun 02 Mai 2011, 13:03

Am o intrebare :Cand o sa pui urmatorul capitol ? ca ard de nerabdare sa aflu cine e urmatorul coleg si nu nu trebuie sa te scuzi atat ,pentru ca am si eu inca doua conturi si nu mai pot intra pe ele.Sper sa pui cat mai repede urmatorul capitol Te pup dulce dulce de tot si spor in continuare la scris.Bye bYe happy2 happy kiss kiss kiss kiss


my life is happy 22851036290152712179676

`☺️`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i`! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥️
pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®️ce autøмat!`



Sus In jos
loveversasusaku
Academy Student
Academy Student
loveversasusaku

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : in tara fericirii
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1
Puncte : 1
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : orice
Stare de spirit Stare de spirit : iubitoare.......fericita ....protectoare

my life is happy Empty
MesajSubiect: Re: my life is happy   my life is happy I_icon19Lun 02 Mai 2011, 13:40

Bune sunt tot eu adica denieverlove .Am mai citit o data cele doua capitole si am observat niste greseli deci sa incepem:in primul rand ai vrut sa scrii asa"WOW mare casa are tu....se balbai Naruto" sau "Wow ce mare casa ai ..se balbai Naruto"a doua greseluta:de ce ai scris Marti si Duminica cu litera mare?Puteai sa scri cu litera mare daca incepeai o propozitie si: lafel se scrie asa:la fel.Daca te-ai suparat pe mn ,imi pare rau.Te pup dulce bye bye kiss kiss kiss kiss happy2 si astept nextul a hug in love happy2
Sus In jos
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI
Genin
Genin
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in*lumea*mea*cea*minunata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 177
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : orce
Stare de spirit Stare de spirit : binisoooor

my life is happy Empty
MesajSubiect: Re: my life is happy   my life is happy I_icon19Lun 02 Mai 2011, 22:08

Capitolul 2:Colegul cel nou
Dimineata se ivi repede,de dupa draperiile netrase surprinsa,Sakura zambi si gandi aparandu-i un suras amuzant:
-Azi e sambata,da,aha,azi e sambata...incepu-se rozalia sa danseze prin camera.
Dupa ce se linisti,merge sa faca un dus rapid.Apa curgand usor pe trupul ei isi aminti ca pentru mari are de pregatit o petrecere.Dupa ce se spala si pe dinti merge rapid spre dulap de unde isi alege o pereche mini de blugi,si un maieu fara maneci pana la buric.Uitandu-se in oglinda isi da seama ca nu este chiar asa urata si totusi nu are prieten...
-Hmm,ar trebuii sa ies cu cineva dar cu cine???Intreaba Sakura oglinda,insistenta parca asteptand un raspuns.OK,mam ticnit.
Pe la ora 12:00 merge la Hin ca sa faca niste invitatii si sa vorbeasca despre anumite lucruri.Dupa putin timp se ivi si intrebarea:
-De cine iti place?
-Pai...sti...se balbaii Hinata pana spune raspicat:GARAAA...
-Ok,ciudato,nu trebuie sa tipi.
-Dar tu Saku,de cine iti place?
-Pai,sti de nimeni dar cred ca as vrea sa ies cu cineva...
-Cu cine ai de gand sa iesi maine?
-Pai cred ca-l voi intreba pe Garaa daca stie pe cineva,dar maine cred ca voi sta la tv..
-Aa,ok...hei ia uite e deja ora 21:00.
-Pe bune,cand a trecut timpul?Ehh,acum tre sa plec.Papa
-PA Saku.
Merge rapid din casa si ajunge imediat acasa,fara sa mai seva inafara de Noapte bunaa,si fuge in camera unde isi face dus si se pune in pat.Visele pun mainile pe fata rozaliei si merge in taramul viselor.
Dimineata pune repede razele pe rozalie trezind-o usor,era ora 11:00 si tot statea pe pat,dupa putin timp se duce cu patura pe canapea din sufragerie si sta tooata ziua la tv,cu popcorn,si coca cola,se distreaza la tv:canta cu Lady Gaga,plange cu actorii din telenovele,si o bufneste rasul alaturi de Katy Parry...o intreaga zi a trecut rapid...ora 18:00 o anunta ca trebuie sasi faca temele si sa se puna in taramul viselor.
Temele au decurs rapid chiar daca majoritatea si-a pus in gand sa nu le faca.
Se pune usor in pat si adoarme rapid,somnul o acapareaza dandu-i o stare de bine.
Dimineata pune zambetul pe rozalie facand-o sa se trezeasca,si uitandu-se la ceas constata ca...era ora 7:00 si orele incep la ora 7:30...se ridica rapid,face dusul in fuga,se spala pe dinti,si se imbraca in blugi negri mulati si un maieu roz cu alb cu Hello Kitty.
Isi ia ghiozdanul si fuge spre scoala...ajungand rapid la usa scolii se oprii sa respire si observa ca nu sa sunat,respirand usurata.
O vede pe Hin si o incearca sa o ajunga dar deodata o gloata de fete ii taie calea fugind dupa un tip,Sakurei nu ii pasa si fugi spre Hin,vazand-o de mana cu Garaa se opreste si ii zambeste.Clopotelul suna rapid si intrara in clasa lor.
-Salut,Hin ce mai faci?Hei Garaa,ai vreu prieten care,este mai dragut?
-Da,este un nou venit in........fara sasi termine fraza,un baiat intra in clasa si se pune in banca mea,iar Garaa,arata spre el,el este prietenul meu.
-Tu ce faci,Hin?
-Nimic nou,ai auzit ca cel din banca ta este noul venit?(pentru cei ce nu stiu mam mutat in banca singura ca sa o las pe Hin cu Garaa)
Merg eu nervoasa la tip si ii spun:
-Ce crezi ca faci in banca mea???
-Nimic,ce ti se pare,nu vezi ca este singurul loc liber din clasa?
-Asta era si ideea,puteai sa ma intrebi daca te las,plus ca eu stau la fereastra si tu la margine.
-Bine,daca inchizi gura fac orce.
-Multumesc lui Dumnezeu...
Intrand dirigintele in clasa ne zareste pe mine si pe noul venit certandu-ne de zor.
-Gata,liniste hai sa vi-l prezint pe...intrerupt de Ino care spune:
-Cel mai dragut tip de pe planeta...
-Domnisoara Ino tiai capatat o ora pedeapsa...
-Dar...
-Doua ore...daca nu vrei mai multe taci din gura te rog.
-Salut,eu sunt Sasuke Uchiha si restul nu va intereseaza...
-Daa,buna prezentare Enstein.bufnind-o rasul pe SAkura.
Sasuke,fiind mai rautacios de fel impinge scaunul rozaliei,dar ea ne fiind pe faza incearca sa se prinda de cineva dar reuseste sa-l prinda pe Sasuke de mana cazand peste ea lovindu-se amandoi.
-Bravo,voi doi se pare ca aveti nevoie de ingrijiri medicale hai mergeti la cabinet.
-Daa,...,fericirea noastra sta in mainile unei femei cu 2 oci si 12 ochelari pe rand,e mai chiora decat o cartita,vrei sa ajung carnati dupa ce vin,il intreaba insistent pe barbat dar el spune clar ca acolo trebuie sa se duca.
Mergand pe hol cei doi,socializeaza,minunile nu se termina,...
-Da,si cum ai zis ca te cheama?o tachineaza Sasuke,dar rozalia ii trage un pumn in umar mergand mai departe...
-Ahh,da ceam facut???
-Nimic,decat ca mai enervat un pic cam...la culme.
Mergand ajung in fata usii cabinetului,deschid usa si cand Sasuke da un pas in fata sa intre rozalia da sa fuga in staga dar Sasuke o prinde si spune:
-Daca,intru eu intri sigur si tu.
-Da,nu vreaaau....ajutooor fara sa o ajute nimeni intra si ea trasa de maneca de Sasuke.
-Esti rau...lasa-ma sa plec cat mai am timp..
-Daca eu o incurc,o incurci sigur si tu.
-Buna,copii ce avem noi aici?doi indragostiti?inrosindu-se amandoi spusera raspicat in cor:
-NUUUUUUUUUUUUU...eu,noi ....neam lovit doar.
-Aha..ia sa vad.
Sakura era lovita la picior si ii puse un bandaj,iar Sasuke era lovit la mana dreapta asa ca io puse in ghips.
-Acum tu frumusico promitemi ca vei sta langa el sa-l ajuti la scoala si sa te duci la el acasa sa-l ajuti sa isi duca ghiozdanul si cartile.
-Ce?Dece?nu are 2 maini?nu poate sa si-o foloseasca pe cea...buna....spuse Saku bufnind-o rasul.
-Stai linistita rozalio,pentru ca mai tras dupa tine si mam lovit,tu ma vei ajuta,va rog doamna doctor scrieti un bilet pentru Kakashi a sa stie ca ea ma va ajuta.
-Bine frumosule acum,hai iesiti pentru ca trebuie sa ma...cazand pe pat sforaind de zor nu mai continua...
Dupa ce ies usor din camera,pe amandoi ii bufneste rasul si rad intr-una pana in clasa unde se oprira din ras si intrara,dupa 2 secunde ii bufnira din nou rasul mult mai puternic,cu ochii inlacrimati de la atata ras Saku aluneca si cade alaturi de Sasuke bufnindu-i rasul si mai tare pana si profesorul a inceput sa rada...
Ne ridicam,iar Sasuke ii da biletul lui Kakashi si ne indreptam spre banca,razand incet.
Orele au trecut rapid si veni ora plecarii,Saku il ia de brat pe Sasu si merge spre casa,rasul ii bufnira pe amandoi deodata,neoprindu-se pana cand deodata se oprira in fata unei case.
-Ok,am ajuns,pa Sakura.
Cand se intoarse Saku vede ca casa brunetului era in fata casei ei.
-Heei,tu stai aici?
-Da care-i problema,tu unde stai?
-Pai in fata casei tale....LOGIC,ca deaia team si intrebat surprinsa...
-AAaa,apropo,te inv..it la o pet..rece..re spuse incet rozalia sperand ca brunetul nu o aude ca sa nu vina la petrecere,dar o auzi si accepta...trecand usor strada,singurul cuvant pe care la spus a fost:
-FIRAR...
Brunetul auzind-o o intreaba:
-Dece firar?
-Ehh,nimic doar am invitat un bad boy la petrecerea mea...
-Aaa,eu sunt bad boy?
-Da,probleme...spuse Sakura intrand in casa si trantind usa,rezemandu-se de usa spuse:
-Ohh,chiar e dragutz,...ce tot spui Sakura tie nuti place de el,tu il urasti...
indreptandu-se in camera vede pe laptop,pe mess un mesaj de add.
Dandui accept fara sa stie,un anume ..Bad/Boy is Sasuke..o intreaba ce mai face,dar ea nestiind ce sa-i spuna il intreaba doar de unde are id-ul ei.Raspunsul veni rapid,sti ca sunt prieten cu Garaa,care este prietenul lui Hinata care mia dat id-ul tau.
Nervoasa rozalia spuse doar pa si se puse pe pat adormind usor..


am o poveste si cei ce o aud se indeparteaza de mn,fug de parca as avea un monstru in mine as vrea sa fiu un inger si sa nu mai cutreier strazile pline cu oameni ce nu aud vocile si lacrimile cristaline ale celor ce nu stiu ce este dragostea ca mine
sunt *singura* intr-o lume nebuna
Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

my life is happy Empty
MesajSubiect: Re: my life is happy   my life is happy I_icon19Lun 02 Mai 2011, 22:11

AM INTRAT DIN NOU PE FICUL TAU *SAKURA*SI DEJA MA SUPI heh TI-AM TRIMIS DEJA DOUA MESAJE PLUS LOVEVERSASUSAKU CARE SUNT TOT EU ,SA PUI ASTAZI SAU MAINE FICUL CA DE NU ACUMA MOR. lough happy2 TE PUP DULCE a hug happy2 kiss


my life is happy 22851036290152712179676

`☺️`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i`! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥️
pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®️ce autøмat!`



Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

my life is happy Empty
MesajSubiect: Re: my life is happy   my life is happy I_icon19Lun 02 Mai 2011, 22:13

I'M SORRY NU AM STIUT CA AI PUS FICUL PENTRU CA NU AM FOST ATENTA PLZ SA MA IERTI DAR MASAJUL STA RAMANE ACELASI PENTRU CAPITOLUL 3.SPOR LA IDEI SI LA SCRIS BYE BYE a hug


my life is happy 22851036290152712179676

`☺️`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i`! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥️
pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®️ce autøмat!`



Sus In jos
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI
Genin
Genin
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in*lumea*mea*cea*minunata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 177
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : orce
Stare de spirit Stare de spirit : binisoooor

my life is happy Empty
MesajSubiect: Re: my life is happy   my life is happy I_icon19Lun 02 Mai 2011, 22:15

ms......incerc sa-l pun maine,sau mai bine zis sa-l fac pentru ca am ora cu dirigu care este profesor de mate si daca spune ceva te face sa tremuri in fiecare particica a trupului sad sad sad


am o poveste si cei ce o aud se indeparteaza de mn,fug de parca as avea un monstru in mine as vrea sa fiu un inger si sa nu mai cutreier strazile pline cu oameni ce nu aud vocile si lacrimile cristaline ale celor ce nu stiu ce este dragostea ca mine
sunt *singura* intr-o lume nebuna
Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

my life is happy Empty
MesajSubiect: Re: my life is happy   my life is happy I_icon19Lun 02 Mai 2011, 23:44

ABIA ASTEPT SA VAD NEXTU ,SPER CA O SA INCERCI SA IL PUI MAINE CA DACA NU MA SUPI SI MA DAU CU CAPUTU DE PERETE lough


my life is happy 22851036290152712179676

`☺️`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i`! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥️
pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®️ce autøмat!`



Sus In jos
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI
Genin
Genin
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in*lumea*mea*cea*minunata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 177
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : orce
Stare de spirit Stare de spirit : binisoooor

my life is happy Empty
MesajSubiect: Re: my life is happy   my life is happy I_icon19Mar 03 Mai 2011, 10:51

Capitolul 3:Petrecerea
Dimineata sosise in viteza,soarele mangaia fiecare fata a fiecarui copil din sat.
Sakura merge rapid spre baie unde isi face siesta si se imbraca cu o perche de blugi trei-sferturi si un maieu roz,si porneste spre scoala.
Pe drum i se alatura si Sasuke:
-Buna,Saku.
-Cum zici tu.
Raceala ei se simti imediat de catre brunet,care imediat si-a intors capul in fata unde din pacate nu a fost atent si a dat cu capul in stalp,cazand ca un copac taiat.Pe rozalie o bufni rasul trecand de la atitudinea rece la o fata foarte de treaba.Brunetul intreaba,sarcastic:
-Si invitatia mea unde e??
cu jumatate de gura,si mai precis fara sa vrea sa o faca:
-Ai..ci.
-Mersi,si acum ajutama sa ma ridic.
-Tu nu poti??
-Ai uitat,manaaa.
-Gata, gata nu tipa.
Il ridica si merg spre scoala,iar pe rozalie tot o bufnea rasul .Ajungand in curtea scoolii toti prietenii rozaliei,baieti, fete toata lumea pe ea,dar brunetul credea ca nu-l vrea pe aproape asa ca..pleaca putin intristat spre un pom.
-Hei Saku noi avem invitatii??
-Da normal,dandu-le invitatiile pleaca spre clasa.
Brunetul nu scotese nici un cuvant,unde e baiatul ala cool???se intreba rozalia.
Intrand profesorul in clasa spuse cu o voce fericita:
-Azi nu faceti scoala.
-Uraaaaa.
Plecand spre casa rozalia se roaga pe fete sa vina la ea acasa s-o ajute la pregatirea petrecerii.Ajungand acasa,rozalia descuia usa fara sa observe brunetul o privea pe geam,dar nu-i pasa.Intra in casa si pregatesc petrecerea.
Veni si timpul petrecerii,toti invitatii sosira chiar si Ino si Kirra(scuze ca folosesc numele asta numi venise nimic in minte happy2 )
Mancara,ascultara muzica se distrara pana venise si timpul jocurilor.Deodata se auzi:
-Hei,stiu eu un joc spuse Ino.Este un joc,eu cu Kirra va vom pune intrebari trebuie sa alegem cate 2 copii la fiecare intrebare.Eu prima....si ii aleg pe Sasu si Saku.
-Ok.
-Ce se intampla intre voi doi?
Cei doi raspunsera in cor:
-Nimic...
Amandoi se ridicara intristati de raspunsul celuilalt,si se indreptara unul in baie si unul in dormitor.
-Ok...asta a fost ciudat,acum este randul meu ii aleg pe Hina si Garaa.
-Ok.
-Ce se intampla intre voi doi?
La fel se intampla ca si la Saku si Sasu...cei 4 tacura din gura si venira inapoi la petrecere,evitand privirea celuilalt.
-Hei,de cine iti place Saku?
-Pai de nimeni si as vrea sa ies cu cineva,vrea cineva sa iasa cu mine maine?
-Eu...se auzi in cor de la Naruto si Sasuke,iar rozalia ca sa-l pedepseasca pe brunet pentru tot ce ia facut spuse:
-Hei,Naruto vi cu mine maine la un suc,si la un film?
-Sigur.
Brunetul se intrista si pleaca.Hina o ia pe Saku de mana si ii spune in soapta:
-Ce e cu tine,sti ca-ti place de el,si ca el te place.De ce nu lai acceptat.
-Pentru ca asa merita.
-Cum zici tu.
Deodata se auzii din hol:
-Hei prieteni trebuie sa anuntam ceva eu si cu Sasuke mergem in alt oras,spuse Garaa.
Toti sarira cu gura si vorbira cu ei,iar ei spun tare ca sa-i auda fetele:
-Pentru ca asa vrem noi.
Fetele spusera si ele:
-Aaaa,am uitat sa va anunt si noi plecam in alt oras.
Toti invitatii au fost poftiti sa plece si...
-Hei,Hin maine vi in Doneiro,la o scoala foarte buna?
-Sigur.
Dimineata se ivi rapid si fetele erau deja la Aeroport,iar baietii lafel.
..Cursa 35 va pleca spre Deidara peste cinci minute va rugam sa va inbarcati..
Biletele erau cam ciudate pentru ca atunci cand sau asezat erau fata in fata cu Sasu si Garaa.
-Ciudat,ne-am nimerit cu cele de care vrem sa scapam.
-Vai,ce frumos discurs,ia mai taci.
Au ajuns rapid,si s-au despartit usor.
_________________________________________________
Scoala era buna si frumoasa,dar un an intreg a trecut prea incet.
Rozalia a implinit 17 ani si sa intors in vechea scoala,dar nu prevazu-se ca si baietii se vor intoarce...


am o poveste si cei ce o aud se indeparteaza de mn,fug de parca as avea un monstru in mine as vrea sa fiu un inger si sa nu mai cutreier strazile pline cu oameni ce nu aud vocile si lacrimile cristaline ale celor ce nu stiu ce este dragostea ca mine
sunt *singura* intr-o lume nebuna
Sus In jos
Punk Girl
Genin
Genin
Punk Girl

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 65
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : multe :))
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt hotărâtă dar nehotărâtă, fericită dar nefiricită, rea dar bună, veselă dar tristă. Sunt un amalgam de sentimente care mă fac să fiu specială dar în acelaşi timp şi normală. :]]

my life is happy Empty
MesajSubiect: Re: my life is happy   my life is happy I_icon19Mar 03 Mai 2011, 11:55

Well am aterizat si eu pe aici. Voi comenta ambele capitole. Capitolul 2. Ei bine pot spune ca nu vad o evolutie asa de mare, ideea este ca ar trebuie sa tai din dialog si sa tai mult, naratiunea nu e, dialogul in exces, a venit sasuke, ai pus o conversatie lunga si oarecum plictisitoare, nu mi-o lua in nume de rau vreau doar te fac sa intelegi ca, capitolele tale nu sunt capitole ci mai degraba niste converatii picate din cer, fara o legatura. Revenind la descriere. Descrie mai mult, timpul, locul, personajele, hainele personajelor, etc. Acele detalii marunte de care uiti mereu.
Capitolul 3. Aceeasi poveste numai ca e ceva mai rau. Randurile de descriere sunt de numarat pe degete. Dialogul, nu stiu cate linii de dialog, naratiunea face scufundari, actiunea in ambele parti este pusa pe banda de alergat la viteza maxima. Ce te sfatuiesc este sa:
-> Descrii detaliile marunte.
-> Mai renunta la dialog.
-> Descrie, descrie si iar descrie. Nu numai detaliile marunte mentionate mai sus. Descrierea trebuie sa fie hai cu indulgenta 60% din capitol
-> Personajele, incearca sa faci in asa fel incat sa-ti pasa ca personajele prinda viata.
-> Adevarul este ca mai ai de lucru dar asta nu inseamna sa te descurajezi si trebuie sa continui.
-> Incearca sa folosesti experii mai diferite si mai renunta la "ok", exista si alte cuvinte care sa inlocuiasca acel cuvant.
Cam atat am avut de spus, mult succes, astept nextu si sper ca nu te-ai suparat, daca te-am suparat imi cer scuze.


Imi iubesc surioara mai mica ElysS
Imi iubesc surioara mai mica ♥️º° Kιαгα °º♥️
my life is happy Whysoserious
Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

my life is happy Empty
MesajSubiect: Re: my life is happy   my life is happy I_icon19Mar 03 Mai 2011, 12:20

buna *sakura*vad ca te-ai apucat de-al 3-lea capitol ,ma bucur ca iti pasa de cititori.Sa sti ca astept continuarea . te pup si bye bye kiss a hug


my life is happy 22851036290152712179676

`☺️`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i`! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥️
pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®️ce autøмat!`



Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

my life is happy Empty
MesajSubiect: Re: my life is happy   my life is happy I_icon19Joi 05 Mai 2011, 17:21

nervi! sad think


my life is happy 22851036290152712179676

`☺️`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i`! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥️
pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®️ce autøмat!`



Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
my life is happy Asss10my life is happy J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

my life is happy Empty
MesajSubiect: Re: my life is happy   my life is happy I_icon19Joi 05 Mai 2011, 18:25

Pai tot ce pot spune este ca nu prea stii cum sa faci un fic. Trebuie sa inveti ca fiecare capitol are introducere, cuprins si incheiere, nu numai dialog care este cam lung si sec. Nu vreau sa ma lungesc cu vorba pentru ca nu este treaba mea, ci a celor din comisie, asa ca eu imi inchei comm-ul aici si astept sa vad capitolul 4 ca sa imi dau seama daca ai evoluat sau nu. Choco te pupaceste dulce si iti ureaza multe idei si inspiratie in continuare. kiss in love kiss


my life is happy Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
my life is happy J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

my life is happy Empty
MesajSubiect: Re: my life is happy   my life is happy I_icon19Joi 05 Mai 2011, 18:58

Hai cu nextu nervi!
Ca e tare in love


my life is happy Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


my life is happy 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5my life is happy Taemin_Stamp_by_eiyuutanmy life is happy Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01my life is happy Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

my life is happy Empty
MesajSubiect: Re: my life is happy   my life is happy I_icon19Mar 10 Mai 2011, 08:53

deja ma supy ,cand o sa pui nextu ca nu mai pot sad nervi! biciuitor hai cu nextu biciuitor


my life is happy 22851036290152712179676

`☺️`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i`! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥️
pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®️ce autøмat!`



Sus In jos
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI
Genin
Genin
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in*lumea*mea*cea*minunata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 177
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : orce
Stare de spirit Stare de spirit : binisoooor

my life is happy Empty
MesajSubiect: Re: my life is happy   my life is happy I_icon19Mar 10 Mai 2011, 08:55

o sal pun azi,dupa ce vin de la scoala,imi pare rau dar a trebuit sa merg pana in mangalia la verisoara mea....si am stat o saptamana sa o ajut


am o poveste si cei ce o aud se indeparteaza de mn,fug de parca as avea un monstru in mine as vrea sa fiu un inger si sa nu mai cutreier strazile pline cu oameni ce nu aud vocile si lacrimile cristaline ale celor ce nu stiu ce este dragostea ca mine
sunt *singura* intr-o lume nebuna
Sus In jos
Dyamond
Genin
Genin
Dyamond

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In sufragerie, in fata calculatorului.
acebook acebook : https://www.facebook.com/#!/andra.andreea3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 120
Puncte : 129
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Sa vizionez Anime-uri!
Stare de spirit Stare de spirit : plictisita

my life is happy Empty
MesajSubiect: Re: my life is happy   my life is happy I_icon19Mar 10 Mai 2011, 20:55

E super. Il pui repede?

Plizzz!!!! a hug
Sus In jos
xLostCandy
Chūnin
Chūnin
xLostCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In fatza Pc`ului :-P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 842
Puncte : 950
Reputatie Reputatie : 45
Hobby-uri Hobby-uri : Multee ;-)
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca de obicei. ;-)

my life is happy Empty
MesajSubiect: Re: my life is happy   my life is happy I_icon19Mier 11 Mai 2011, 13:33

please


my life is happy 22851036290152712179676

`☺️`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`. ηu`s ai¢i`! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a``♥️
pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®️ce autøмat!`



Sus In jos
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI
Genin
Genin
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in*lumea*mea*cea*minunata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 177
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : orce
Stare de spirit Stare de spirit : binisoooor

my life is happy Empty
MesajSubiect: Re: my life is happy   my life is happy I_icon19Mier 11 Mai 2011, 18:52

Capitolul 4 :
-Serios Sakura???intreba Hin,disperata.
-Da,nu puteau sa mearga la alta scoala?se plange rozalia.
Dupa o discutie ciudata veni si timpul somnului,chiar daca nu isi doreau asta fetele adormira rapid.Somnul pune mainile pe ele si le acopera cu vise frumoase dar din pacate pentru ele dimineata aparu rapid si le trezeste cu soarele puternic.
-Neatza,cum ai dormit?intreaba linistita movalia.
-Neatza,si cum crezi ca am dormit???rau bineinteles mai ales ca incepe scoala si va trebuii sa-i revedem pe ..baieti..
Tristetea pune mainile pe ele chiar daca merg sa-si faca siesta,gandurile sunt amagitoare cu imaginile celor doi baieti.Dar din fericire fetele se trezesc din transa si isi spun reciproc:
-Impreuna la bine si la greu,noi vom trece mereu.gandindu-se ca vor trece peste fetele baietilor.
Se imraca usor,Sakura in baie si Hin in dormitor,chiar daca erau BFF,nu se schimbau fata in fata.Rozalia se imbraca cu o fusta de blug roz,un maieu roz deschis si cu accesorii adica:o cravata roz inchis,o curea alba si niste sandale albe,iar in par si-a pus o clama cu care si-a prins bretonul.Iar Hinata sa imbracat cu o fusta albastra de blug,un maieu albastru deschis si la fel ca si rozalia isi lua o cravata albastru inchis,o curea neagra si sandale negre iar in par o clama cu care si-a prins bretonul.Aratau ca doua gemene,frumoase.
-Ooo,suntem gemene.
-Da si unele chiar frumoase...
Isi luara ghiozdanele si plecara spre scoala.Mergand dau peste cativa colegi :Ten Ten,Temari,Ino,Naruto si Shikamaru.
Se salutara rapid si incep sa povesteasca pana cand se ivi o intrebare.
-Hei,ati aflat ca si Sasuke si Garaa vor venii anul acesta la noi in scoala?
O liniste se ivi pe fata fetelor dar fi doborata de o lovitura de gratie,Ino ii trage una in cap lui Naruto de ii rasarii un cucui din alt cucui.Dar se pare ca nici caderea baiatului care precizez ca dupa ce a fost lovit a cazut pe spate ca un stalp,fetele nu sau gandit decat la cei doi baieti.
Fara sa-si dea seama cineva ajunsesera in curtea scolii,unde au fost asaltati de toti prietenii si cunoscutii,lasandu-i la iveala pe Sasuke si Garaa parca pe fata celor doi se ivi o pata de culoare cand leau vazut pe cele doua parca avand ca idee reimprietenirea lor.Privirile celor patru se intersectara dar fu oprite de fete care sau intors cu spatele.Hinata ii spuse rapid rozaliei ca merge pana la intrarea in scoala sa vorbeasca cu portarul.Cand deotata brunetul apare in spatele rozaliei:
-Hei Sakura,nu neam vazut de mult.spuse el putin rosu in obraz.
-Hei Sasuke,da nu ne-am vazut de mult si as fi preferat sa nu o facem.
Tristetea apare in ochii baiatului cae se indeparta usor,cand era sigura ca a plecat se intoarce usor si lacrimi cristaline apra pe chipul ei dar si le sterge rapid cand aude ca prietena ei o striga.
-Sakura,Sakura...
Parca vazand fericirea in ochii movaliei se bucura si ea sau asa credea...
-Mam impacat cu Garaa.spuse aceasta cu rosu in obraji
-Ce??cum ai putut?
Trista pleca spre casa rapid,ploaia ii ascundea lacrimile si o facea sa inghete.Ghemuita intr-un colt fata plangea iar deodata simtea ca nu mai putea si...lesina.




lipsa de inspiratie scuze ca nu lam pus dar am avut niste probleme...so happy2 bye


am o poveste si cei ce o aud se indeparteaza de mn,fug de parca as avea un monstru in mine as vrea sa fiu un inger si sa nu mai cutreier strazile pline cu oameni ce nu aud vocile si lacrimile cristaline ale celor ce nu stiu ce este dragostea ca mine
sunt *singura* intr-o lume nebuna
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
my life is happy Asss10my life is happy J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

my life is happy Empty
MesajSubiect: Re: my life is happy   my life is happy I_icon19Mier 11 Mai 2011, 19:44

Pai trec si eu pe aici si nu prea vad o imbunatatire. Actiunea este mult prea grabita, adica acum ajung la scoala, acum o saluta si imediat se impaca dupa care fuge acasa si incepe se planga lesinand. Nu prea merge asa. Asta e parerea mea si nu spun mai multe, deoarece asta e treaba comisiei. Sper ca acest comentariu nu te-a suparat pentru ca nu asta a fost intentia mea. Astept nextul cu imbunatatiri. Choco te pupaceste dulce!!! kiss in love kiss


my life is happy Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




my life is happy Empty
MesajSubiect: Re: my life is happy   my life is happy I_icon19

Sus In jos
 

my life is happy

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-