Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Ceva nou pe la liceu...?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 I_icon19Sam 07 Dec 2013, 11:08

In niciun CAZ! Nu poti sa irosesti un fic asa bun ca al tau:x(: Parea mea este sa termini acest fic superb:o3:  Daca vrei sa mai faci altul pe langa asta, eu sunt foarte fericita:D Astept next:): Sper ca te-am motivat:** 
Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 <a href=Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 R42y  " />
Sus In jos
RlyFail
Academy Student
Academy Student
RlyFail

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...Spiridon Georgiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 35
Puncte : 41
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Drawing is my life | My dreams are supported| Anime are cherry on cake...
Stare de spirit Stare de spirit : Intelegatoare, prietenoasa, dar cand ma enervezi,ferestete.

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 I_icon19Dum 08 Dec 2013, 19:22

Chiar m-ai motivat :))
                                                          Ceva nou pe la liceu...?

     CAP.8: " CE enervant...ahhh,de acum incepe duelul,sigur va incerca sa ma faca geloasa,dar nu o sa pic in plasa...Kail asta pare un tip super de treba,nu o sa-l las pentru asta..NO-NO,in nici un caz...abea astept sa avd ce se va intampla."

                 Este ora 4:50 si-l astept pe Kail imbracata intr-o rochita roz.De ce nu m-ai ajunge?L-o trasnit fulgeru' si pe asta?Phaa..
-Buna Sakura!Scuze ca te-am facut sa astepti...
-Nu-i nimic,mergem?
-Defapt...alergam..rezervarea noastra este la ora 5,daca nu ajungem acolo in 10min,ehh mancam pe jos?
-CEEE?PHAA,cum sa alerg in rochia asta?
-Scuze...
-Hai la un picnic!
-Adica,stam pe jos?
-Adica mergem la picnic!Hai!
                             Mdaa...frumoasa prima intalnire,n-am cuvinte...tot ce-am avut la picnic au fost 2 sandwichiuri si o sticla cu apa,deci va dati seama ca bufneste mancarea din  mine la cat de plina sunt nu?Totusi este asa de dragut!
-Sakura..sti eu te plac mult..si..
                           Ce timid pare..totusi si asta este  ceva atractiv,nu?

-Ce timid esti.
-Ce?Nu-s timid..doar ca emotile mele sunt stricate si ma..fac  sa tremur si....sa rosesc..
-Da..sa sti ca-ti iese,arati ca un rac.
-Shit...
                        Se apropie si ma saruta,un timp luuuuung,parca nu se mai termina,dar este atat de pasional.Nu vreau sa se termine.

            SASUKE:
                             Astazi Tom si Jerry au intalnire..cine-s Tom si Jerry?Cei doi porumbei..si cine-s cei doi porumbei?Eh...nu m-ai dau din casa,v-ati prins si voi,nu?Merg pe stada sii vad pe Flip si Flop sarutandu-se..yack,asta inseamna RAZBOI!
-Hey!! Ken,te cheama Barbie,dute sa o vezi!
-Pe mine nu ma cheama Ken,ci Kail...
-Oare?
-Esti foarte nepoliticos sa sti...esti..
-Neinteresat de tine,pa-pa Ken,haide Sakura!
-Cee?Lasa-ma eu aleg cu cine sa ma vad!
-Bine,eu am plecat,pa!
                            AH,joci dur fato?Las ca vezi tu joc dur si nu-i din acele jocuri cu lego sau cuburi din plastic...se va lasa cu pene!!!De  ce zic pene?Doar nu credeati ca o so omor,nu?Pernele sunt cea mai buna modalitate de a cuceri o fata,sau depinde...te poate fugari prin toata casa fiindca iai stricat parul ccu penele..mda..

                         Am ajuns acasa si...
-HUAAAAAAAAAAAA!!!!!
-CE DRQ ATI PATIT BAIETI?
-E meci si astia iar pierd..
-Mda...noutati noi nu aveti?

                    Spunand asta merg in camera mea,unde statea Naruto estrem de devastat,acum ca-l vad aici,el de ce nu e fericit si nu urmareste meciul?Deobicei el este pe primul loc in asta!Trebuie sa-l intreb..dar nu apuc bine sa-l intreb fiindca observ o poza cu Hinata in mana lui..hmmm,ce puii mei sa intamplat?Sakura nu ma place,Ken ala e aiurit rau de tot,Naruto nu-i fericit si baietii zbiata ca tampitii cand deobicei zbierau ca spartii impreuna cu fetele,asta iti cam da de  gandit.Ma pun langa el,cu o poza de-a Sakurei in mana,iar el ma-ntreaba:
-Ce faci?
-Pai,sa suferim impreuna,ce zici?
             Nu mai spune nimic si ma ia in brate...acum nu as avea de ales si ar trebuie sa mi-o imaginez pe Sakura in locul lui Naruto?Neeeh,in nici un caz,ar fi prea ciudat!
       
        SAKURA: 


                          Kail ma aduce acasa sau sub numitul "Ken" si cred  toti si-au indreptat privire spre mine cand am intrat in vila toti intrebandu-ma intrebari gen: "Cum a fost?", "cE-ATI fACUT","V-ati distrat?" "Ati facut chestii interzise minorilor?",zau ca ultima interbare ma socat,dar cand am vazut ca intrebarea mi-a adresat-o Deidara m-am simtit mai usurata,dar totutsi,cunde a zis "chestii interzise minorilor" si nu altceva?Se pare ca lumea se mai si schimba...
                       Merg sus in camera mea si o vad pe Hinata la marginea patului plangand in hohote,iar ochii iei lila stralucitori erau invadati de lacrimi reci si totusi sarate,mda trebuie sa gust si lacrimi daca am gustat si iarba la viata mea!O intreb de ce plange,iar ea mi-a raspuns doar cu un simplu nume care mi-a dat de inteles multe si era chiar extrem de expresiv,acel nume era:NARUTO.SA VEZI CE-I FAC,IL DAU CU CAPU DE TOTI PERETII PE FRATI-MIU!

                   Alerg repede spre camera lui Naruto si cred ca mi-am rupt un dinte deoarece un tantalau si-a lasat ghiozdanul in mijlocul casei dar nu apuc sa-mi jelesc dintele caci aud:
-Hey Saku,mi-ai vazut ghiozdanul?
           Era Sai...hmmm ops.
-Da,este in MIJLOCUL DRUMULUI.
-Oh,mersi!
-Hmm,cu placere?

                     Sa revenim la camera lui frati-miu si a gelosului aluia.Nici nu bat la usa fiindca sunt prea stresata si daca mai auzeam si un zgomot gen: "Cioc-cioc",inebuneam.Intru si:
-CE I-AI FACUT RAMEN IMPUTIN!
-Ramen imputin?Imi place mie ramenul,dar porecla asta este dezgustatoare,nici macar ramenul nu o suporta!
-TACI!

                   Il au pe Naruto pe guler si-l izbesc cu forta de perete,astfel incat sa aude si mortii ce urmeaza sa-i fac.
-Spargi peretele FA NEBUNO!
-Ce-ai zis?

                  Nici nu m-ai stau pe ganduri si ii trag o palma,ciudat este ca Sasuke sta si se uita la noi ca la cinema,dar nu uit nici de el cu afza din seara asta cu:"Barbie" si "Ken" si-l iau si pe el de guler izbindu-l de perete...hmm mi-e mila de perete.
-Ce-ai si cu mine?
-Va spun!ASCULTATI,DACA MAI STITI SA FACETI ASTA!Tu Naruto,ai de zis un monolog in legatura cu Hinata fiindca nu stiu ce i-ai facut si vreau sa aflu,iar tu Sasuke ai de scris un roman in legatura pu povestea din seara asta cu pivestile si istericalele tale Disneq.
-Suntem cumva la scoala?
-NU,DAR VETI AJUNGE INTR-O CLIPITA LA SCOALA SBURAND DACA NU FACETI CE V-AM ZIS!

                        Nici n-au stat pe ganduri iar Naruto zice:
-M-am sarutat cu Karin in fata Hinatei ira ea de suparare sa despartit de mine...
-CE???????De ce ai sarutat-o?
-Ea ma sarutat,am incercat sa-i explic ca am o iubita dar nu a inteles si acelas lucru sa intamplat si cu Hinata,i-am zis ca nu am vrut sa o sarut dar nu a ascultat.
                   Alerg spre camera mea si o iau pe Hinata de mana ducand-o in camera lui frati-miu si incep:
-Voi doi ce v-am spus eu voua?
Naruto & Hinata: Sa nu ne mai certam...
-Si voi ce ati facut?
Naruto & Hinata: Ne-am certat...
-Si ce sa intamplat?
Naruto & Hinata: Ne-am despartit...
-Din cauza cui?
Naruto & Hinata: Karin...
-Si acum?
Naruto * Hinata: Ne pare rau...
-Deci?
Naruto & Hinata: Ne impacam!

                         Si isi sar in brate plecand afara,probabil sub un plop,invadat de razele lunii argintii,langa un lac,romantic.Ah...am uitat il mai am si pe Sasuke.
Deci,ce-ai de spus in apararea ta?
-Nimic..
-CE???
-Nu pot sa vorbesc cand sarut,nu?
                          Normal ca ma sarutat atat de apasat...ce romantic...Se pare ca ma pricep sa unesc cuplurile,dar cum ramane cu Kaile?Eh,va intelege el,oricum nu era genul meu...Ne vedem data viitoare,PA-PA!!!





                    HEY LUME!!! mersi pentru sfaturile voastre motivante si atat de dragute,m-au ajutat mult sa decid daca voi continua sau nu si m-am decis ca o sa continui....^___^ Sper sa am timp si sa pun urmatorul capitol cat mai curand!!! Va pup,pa-pa!



Capitol pe jumatate corectat ^_^


                         Lost in humanity! 
                               
                                                                 Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Tumblr_static_marcy -------->Lost in map...
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 I_icon19Dum 08 Dec 2013, 21:04

Te felicit^_^! <3. In primul rand ma bucur ca te-am motivat
      sa continui acest fic minunat in love .Genial next-ul!!!
   astept next! Nu uita ca te voi sustine in toate ficurile :*

              ----------------------------------------------------------                     

                                Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 <a href=Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 F6jx  Uploaded with ImageShack.us" />
Sus In jos
RlyFail
Academy Student
Academy Student
RlyFail

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...Spiridon Georgiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 35
Puncte : 41
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Drawing is my life | My dreams are supported| Anime are cherry on cake...
Stare de spirit Stare de spirit : Intelegatoare, prietenoasa, dar cand ma enervezi,ferestete.

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 I_icon19Lun 09 Dec 2013, 22:50

mersi mult de tot ^____^ si nu ai idee cat de mult ma bucur ca va place ficul meu !


                         Lost in humanity! 
                               
                                                                 Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Tumblr_static_marcy -------->Lost in map...
Sus In jos
Mara :)
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : romania
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 47
Puncte : 55
Reputatie Reputatie : 6

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 I_icon19Joi 12 Dec 2013, 21:24

DAI CU NEXTUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Imi place foarte foarte mult ficul tau si sper sa pui nextu' cat mai repede.
Mara:) was here!
Sus In jos
RlyFail
Academy Student
Academy Student
RlyFail

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...Spiridon Georgiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 35
Puncte : 41
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Drawing is my life | My dreams are supported| Anime are cherry on cake...
Stare de spirit Stare de spirit : Intelegatoare, prietenoasa, dar cand ma enervezi,ferestete.

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 I_icon19Sam 14 Dec 2013, 19:19

                                                                       Ceva nou pe la liceu...?

CAP.9:"  Normal ca ma sarutat atat de apasat...ce romantic...Se pare ca ma pricep sa unesc cuplurile,dar cum ramane cu Kail?Eh,va intelege el,oricum nu era genul meu...Ne vedem data viitoare,PA-PA!!!"


                          Ahhh..(cascat),ce bine am dormit si deodata aterizeaza o pereche de chiloti pe capul meu..

-Ce? Da fuc (the fuck scris cum se aude)...?
-Ah..scuze Sakura,merg la o intalnire cu Naruto..
-Aha...si te-ai gadit sa incepi cu chiloti nu?
-Mda..
                            De cand a devenit Hinata asa de seriosa?Inainte era doar o fata timida,nevazuta fiindca facea in asa fel incat sa fie invizibila,extrem de inocenta,poate cel mai inocent om de pe pamant,dar in acelas timp si draguta.De cand o stiu nu a putut sa-si exprime punctul de vedere deoarece nu stia cum sa o spuna si ii era frica sa nu creada cineva ceva gresit despre ea...era...era...eh,oricum nu era ca acum cand isi descrie si chilotu'!!
                             Imi alung gandul care in initialul lui era despre Hinata si merg jos,eh..sa nu credeti ca am uitat sa ma schimb,bine...defapt nu am realizat ca eram in pijamale pana nu am ajuns jos si Sasori se holba la mine ca la masini straine!Primul meu gand a fost: "What?Sunt cumva goala?" si a fost inpins de alt gand : "Gata,stiu...sunt in pijamale..".Sa va spun in ce m-am schimbat: o pereche de blugi albi,un maieu lung gri in dedesuptul fundului,accesori si parul prins in spic.
                 Acum serios,chiar merg jos si ma ciocnesc de Kail.
-Hey Saku!
-Netza..hmm..Kail,am sa-ti spun ceva..
-Sigur!Hai afara.

                  Ma intreb cum va reactiona cand ii voi spune,este un tip bun si nu merita asa ceva si daca totusi o sa-i spun ca vreau sa ma despart de el inima lui va fi sfasiata la fel cum



sfasie un lup prada...o sa-mi fie teama de ce va crede el dupa aceea,dar daca imi gasesc cuvintele potrivite nu se va intampla nimic,corect?Nici nu-mi dau seama  cand a zburat timpul si suntem in dreptul unui copac mare,cu flori de cires care era conturat cu mii de raze ale soarelui auriu si in acelas timp soarele era invadat de cativa nori pufosi si albi ca neaua.

-Deci,Saku..ce vroiai sa-mi spui?



-Hmmm...sti...eu..ahmm.eu,adica...

-Vrei sa te desparti de mine,nu?

-Sti..eu....stai,CE?

-Stiu asta,se vede in ochii tai verzi ca iarba proaspata.Nu ma supar sa sti,e firesc..nu poti iubi o persoana din admiratie,sau daca iti place doar atractia fizica,ei bine,aia nu-i iubire,dar tu l-ai placut pe Sasuke din prima si n-ai stiut de ce,asai?

-Da...

-Dar pe mine m-ai placut fiindca citeam si arat bine,corect?

-Mda...

-Vezi?Nu am supar,dute la Sasuke si nu-l lasa in pragul usi,iti spun sigur ca nu e ceva ce trebuie sa la si balta!

-Dar,tu de unde sti atate?Serios,ai spus totul,chiar tot ce simteam,a fost fascinant!

-Mersi,dar putem ramane prieteni,nu?

-Desigur..dar acum,am multe de facut,pa Kail!

-Pa! 


               Intru in cabana si-l vad pe Kakashi cocotat pe o masa si strigand in gura mare:"Atentie copi vom avea un concurs in tot orasul..bla bla bla..consta in echipe de 2..bla bla bla..cine castiga primeste o casa...bla bla bla..de 4 persoane...bla bla bla...!
              Stai,ce?STOP CADRU!Casa de 4 persoane?Concurs?Pha...pe mine scrie GOOD LUCK!Va dati seama?As putea sa am o dita mai casa in care am sta eu,Hinata,Sasuke si Naruto!!!
             Concursul va incepe maine,deci..am timp sa ma antrenez..dar stai,in ce consta acest concurs?cum sunt echipele?Am multe de intrebat!
-Ammm...Kakashi-sensei,in ce consta concursul si care sunt echipele,ce tre sa facem si..
-HOO FEMEIE!Am pus o fisa pe fiecare usa din camerele voastre,cititi acolo.
            Credeti ca am mai stat pe ganduri?Imediat ce mi-a zis am si fugit spre locul faptei.Pe usa din lemn de stejar,]pictat cu roz si mov de catre mine si Hinata scria calighafic: "Concursul "Liceeni talentati" va incepe maine,de la ora 7:00,concursul consta in adunarea a 10 stegulete pe care le veti gasi in tot orasul,pentru a castiga acele stegulete,veti da pentru fiecare cate o proba.Pentru inceput veti primi o harta,trebui sa gasiti locul unde se va tine fiecare concurs,acele concursuri constau in:alergat,cantat si multe alte activitati de la haiaose pana la terifiante,ce? Credeti ca asa usor castigati o casa?Daca reusiti sa ii impresionati pe cei din juriul ales de noi,veti primi un stegulet,daca nu primiti stegulete,veti iesi din joc...DECI,inainte sa va spun bafta,va voi spune echipele:

1.Karin si Kankorou

2.Kiba si Shiko

3.Deidara si Sasori

4.Kail si Shiki

5.Hinata si Naruto

6.Temari si Shikamaru

7.Ten-ten si Neji
8.Ino si Sai

9.Sakura si Sasuke"            (in caz ca ati uitat Shiko si Shiki sunt mimozele lui Karin)
 
                      BAFTA
                                         Ce echipe au les si astia...hmm..pare super interesat,ma intreb ce o sa faca Karin,orasul mai are si o mica padure,chiar nu stiu ce o sa se faca ea cu toturile ei pretioase,in noroiul sufocant si animalele salbatice din natura.Cica cine ajunge primul castiga!Abea astept sa vad concursul de maine,dr sa nu omitem un lucru,7 DIMINEATA????? Phaaa...esti nebun!

                     Sa trecem la oala noastra de Sasuke.Cred ca o sa merg la el in camera.Dar,oooooooow,cat de dragut poate fi,doarme atat de dragut (ganditi-va ca e Naruto cand era mic si dormea cu caciula aia in forma de urs si era si cu degetul in gura,ghemuit)..mai bine ar fi sa nu-l trezesc,doarme ca un prunc dupa baie,atat de linistit...este superb!Acum nici eu nu m+ai stau pe ganduri si adorm langa el visand concursul de maine!




           HEY ALL!!! Ce mai faceti?  Sper sa va placa capitolul de azi!  Va pupacesc ****!!!


                         Lost in humanity! 
                               
                                                                 Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Tumblr_static_marcy -------->Lost in map...
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 I_icon19Mier 18 Dec 2013, 18:33

Dragut capitol....imi place ideea ta...am un singur lucru ca iti spun, si anume: tu ai scris mai la inceputul capitolului "fuc" si in paranteza ai spus ca e fu*k scris cum pe aude insa nu se aude fuc ci fac...
Sa ma anunti si pe mine de next.... 
Pupiiiiiii kiss


Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 1185528_382197825239589_1994385887_n
Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
RlyFail
Academy Student
Academy Student
RlyFail

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...Spiridon Georgiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 35
Puncte : 41
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Drawing is my life | My dreams are supported| Anime are cherry on cake...
Stare de spirit Stare de spirit : Intelegatoare, prietenoasa, dar cand ma enervezi,ferestete.

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 I_icon19Joi 19 Dec 2013, 14:53

mda..uneori eu zic "da fuc" fiindca suna mai bine si mai haios :))


                         Lost in humanity! 
                               
                                                                 Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Tumblr_static_marcy -------->Lost in map...
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 I_icon19Joi 19 Dec 2013, 19:00

Hei!! Scuze ca am intarziat crying scoala asta...Dar acum am trecut sa vad si eu nextul si crede-ma ai niste idei geniale!!happy2 Ma bucur ca Kail a inteles. Abia astept next-ul te pup kiss 

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 L4cd

Sus In jos
Mara :)
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : romania
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 47
Puncte : 55
Reputatie Reputatie : 6

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 I_icon19Joi 19 Dec 2013, 20:28

Salut!
Imi place si acest capitol al tau,ai putea sa incerci foarte putina descriere,dar daca ti-e lene ,te inteleg perfect.
In rest,bafta la scris ,si sa nu uiti sa pui nextu'!
Mara:) was here !
Sus In jos
RlyFail
Academy Student
Academy Student
RlyFail

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...Spiridon Georgiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 35
Puncte : 41
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Drawing is my life | My dreams are supported| Anime are cherry on cake...
Stare de spirit Stare de spirit : Intelegatoare, prietenoasa, dar cand ma enervezi,ferestete.

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 I_icon19Dum 22 Dec 2013, 18:36

   Ceva nou pe la liceu...?
   CAP.10: 


                       Ahhhh..(cascat somnoros) ma trezesc bine-mersi in patul meu moale si calduros,mai ceva ca toiul verii...ah,stai...suntem in toiul verii...Cred ca mai stau sa dorm putin deci...ah...
-SAKURA!!!! TOM-BUM-TARARA-TI-TOC!!

                        DOAMNE,ce se aude?A,sa stau linistita,e doar Kakashi cu o famfara in spatele lui cu mii de instrumente muzicale,soprane si dirijori..nimic interesant..El chiar crede ca va reusi sa am trezeasca cu famfara de 30 de persoane,cu zgomotul asurzitor,ca si urechiile mele nu ar fi dorit sa auda?Slabe sanse tataie,slabe sanse..
-E concursul Sakura,daca nu vi,iti va ocupa locul Karin!

                           Ok,din nu stiu ce motiv picioarele mele alerga spre baie pentru a se pregati de plecare,hmmm oare de ce?Ajunsa in baia decorata in mov si roz,ma spal mai mult plictisita pe dinti,uitandu-ma in oglinda curata ca lacrima,pana la urma termin cu acest detaliu imens pnetru mine si ma apuc de un dus..mda..adica baie ca la mine nu exista dus!Stau un timp indelungat in cada  asa ca ma decid sa ies,dar am uitat un detaliu,sau mai bine zis 2 detalii.Primul detaliu,parca eram in patul lui Sasuke,cum am ajuns aici? si 2 unde-i Hinata?Mda..bune intrebari,dar n-am timp de asa ceva!Trebuie sa ma schimb.Ma imbrac cu niste pantaloni cu imprimeuri din animeuri,un bluzon parul lasat desfacut,imi fac bagajul,care arata mai rau decat lupta din al doilea razboi mondial...cred ca la mine in bagaj au fost pana acum vreo 8 razboaie...

                  Cobor jos,sa vad ce fac ceilalti prieteni ai mei si sa vad cum decurg pregatirile pentru concurs,era o liniste de nedescris,de ce nu putea fi aceasta liniste si cand incercam sa dorm?DE CE???Ii caut peste tot pe amicii mei si chiar o sa va si spun pe unde am cautat.Pe Ino am cautat-o la cosmetica (da,au asa ceva in vila aia),pe Hinata in camera lui frati-miu,iar pe frati-miu in toaleta...pe Sasuke in camera mea,iar pe Sasori in cea a lui Deidara,pe Deidara in lenjeria lui Karin,iar pe Karin in vestiarul baietilor,pe Sai in sala de pictura iar pe Shikamaru in camera lui Temari si spunand asta,i-am cutat PESTE TOT!
 
                Dar  cred ca este un loc la care neuronii mei nu  s-au gandit si acel loc este: AFARA!Nu ma mai uit pe unde merg sau daca sparg ceva in urma mea,totul in jur este ceata si vad doar destinatia mea,USA.De frica ca nu-i voi gasi acolo putine lacrimi jucause imi invadeaza ochii dar in acelas timp alerg si extrem de tare si simt ca imi zboara intreaga fata si poate capul meu ar sari din prinsoarea gatului meu.

                Mai am putin si deschid usa,o deschid si..

-BUNA ZIUA DRAGI COPII,ASEZATI-VA PE ECHIPE LA LINIA DE START,ATI CITIT REGULILE DECI,CAND AUZITI CUVANTUL "START" INCEPETI!!
               Insfarsit i-am gasit,ma intreb
de ce imi era frica ca nu-i voi gasi,cred ca am dormit prea putin.Ii observ pe prietenii mei stand gata sa inceapa concursul si ma salut dand delicat din maini,iar eu raspunzandu-le intocmai,totusi cel pe care ar trebuii sa-l gasesc este Sasuke....se pare ca si el este la linia de START si imi zambeste prieteneste.Haide sa mergem la el.

-Salut Sasuke!
-Hey Saku!Abea astept sa vad probele alea,va fi palpitant si iti dai seama ca va dura cam o saptamana nu?
-Serios?Sper sa fie distractiv..abea astept!
-Crezi ca vom castiga casa?
-Nu cred,SIGUR!

              Am un sentiment de neliniste in mine,tremur toata,oare mie frica ca voi piarde in fata lui Karin?Ca imi voi dezamagii prietenii? Sau mie frica ca eu sunt un antitalent pe cand Sasuke este un multitalent?Mie frica sa nu-l dezamagesc pe Sasuke si sa nu ma mai iubeasca?Acum stau si imi pun intrebarea inzecit de cat v-am spus-o voua: Oare de ce?Si ma mai intreb : De ce ma intreb de ce?....stiu,n-am logica...

              Deodata de aude un "Fiti pregatiti" din spate,oare incepe concursul?Nu sunt pregatita inca,inca...mie frica si n-am aflat inca din ce motiv mie frica,o fi vre-unul intemeiat?Ce se intampla cu mine?Nu mai sunt aceeasi Sakura,la ce ma tot gandesc?Sunt un multitalent,ambitioasa,frumoasa,deneinvins!!!
Constinta Sakurei: Haide Sakura!!! Stiu ca Poti!!!
Sakura: Nu puteai sa apari mai devreme?Inainte sa le storc creierii telespectatorilor  despre sentimentele mele de frica si cu nelogica mea plictisitoare?
Constinta Sakurei: Sa sti ca undeori si constintele au nevoie de o constinta...

               Vad cum lumea se alineaza pe grupuri intr-un sir drept si lung,va incepe concursul.
-Pe locuri!
                   Voi reusi!
-Fiti gata!
                    Voi castiga!Fiindca eu sunt...
-START!
                     SAKURA!!!!!!!!>........





                  Asta a fost dragii mei!!! Poate capitolul asta nu a fost asa de amuzant,dar am pus mai multa descriere.Stiti cum e: comedie cu descriere multa,nu prea se potrivesc...sper ca va placut si vreau pareri ^_____^ Noapte buna!


                         Lost in humanity! 
                               
                                                                 Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Tumblr_static_marcy -------->Lost in map...
Sus In jos
Mara :)
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : romania
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 47
Puncte : 55
Reputatie Reputatie : 6

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 I_icon19Lun 23 Dec 2013, 00:56

Ok,vreau sa stii ca imi e foarte somn ,este aproape ora 1 noaptea.
Nu m-am putut abtine sa nu iti citesc continuarea.
Comentarii nu am ce sa iti fac,deci bravo.
Spor la tastat si sa aduci nextul repede!
Mara:) was here!
P.S.Scuze ca e asa sec commul meu dar e foarte tarziu si imi cad ochii din cap. ;)
Sus In jos
RlyFail
Academy Student
Academy Student
RlyFail

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...Spiridon Georgiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 35
Puncte : 41
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Drawing is my life | My dreams are supported| Anime are cherry on cake...
Stare de spirit Stare de spirit : Intelegatoare, prietenoasa, dar cand ma enervezi,ferestete.

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 I_icon19Lun 23 Dec 2013, 13:32

:)) Mersi ca ti-ai facut timp sa-mi citesti cap. nou,la ora 1 :))

  Si te inteleg...nu esti singura nebuna care se uita pana cand adorme la animeuri si citeste si ficuri ;) Mersi :*


                         Lost in humanity! 
                               
                                                                 Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Tumblr_static_marcy -------->Lost in map...
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 I_icon19Lun 23 Dec 2013, 16:29

Hei........am venit si eu calare pe un melc - Genial nextul happy2 !!!!!! scuze de intarziere dar am avut multe de facut in ultimul timp.Capitolul a fost interesant si astept cu sufletul la gura nextul.Spor la scris si la ideei!!!!!
 Ja nee (♥️♥️) 
 
Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 <a href=Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 T7jt  " />
Sus In jos
RlyFail
Academy Student
Academy Student
RlyFail

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...Spiridon Georgiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 35
Puncte : 41
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Drawing is my life | My dreams are supported| Anime are cherry on cake...
Stare de spirit Stare de spirit : Intelegatoare, prietenoasa, dar cand ma enervezi,ferestete.

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 I_icon19Lun 23 Dec 2013, 17:32

Mersi mult -UchichaLover<33- si tuturor celorlalti ca imi studiati ficul :))

                                                   Ceva nou pe la liceu...?

       CAP.11:

                    Alerg neincetat cu Sasuke in spatele meu,ma intreb cand a ajuns in fata mea si de ce tine el harta? In fine,tot ce vreau acum este un pahar de apa si un spatiu in care pot sa dorm.Privesc peisajul,era fascinant,copacii inalti,verzi si pe ici colo se puteau observa pietre de toate marimile,pasari zburand neincetat si in fata Sasuke pe care-l doare-n cot de mine si setea mea.Totusi din neatentie n-am vazut ca sa oprit din "sportivitatea" lui si ma ciocnesc dureros de el,da cei asta ma,omu' de fier?

                    Imi alung toate gandurile care dau navale in tot corpul...ganduri fara noima.Trebuie sa-l intreb de ce sa oprit asa de brusc si unde mergem?Are vreo idee?Nu strica sa-l intreb,adica,inafara de un par de Barbie si o sine tantosa,un spate arcuit si tare,ce are el?

-Amm...Sasuke,sti cumva unde mergem?
-Mda...
-De ce ti tu harta?
-Daca o ti tu,probabil ajungem mancati de vi de un urs...
-Asta o crezi tu! DA HARTA!
-Nu!
-Ce ai spus?

                Se pare ca nu vrea sa-mi raspunda la intrebare,dar ma doare undeva,tot ii iau harta!Sar pe spatele lui,rotindu-l brutal si totusi...firesc din partea mea...ii fur harta si fug inainte spre rasarit.

-Nu mai esti asa smecher,nu Sasuke?

                  Acum ma uit mai atent la harta si observ numele unui restaurant chinezesc,un numar de telefon tiparit si niste nume de mancaruri traditionale...CE?Ma pacalit!Cand eu trebuia sa am o harta lunga,cu puncte galbene si albastre,destinatii cu stegulete si cabane cu linii de FINISH...eu am o harta traditionala pictata artistic si in unele parti are litere tiparite negre...Las' ca-i vin eu de hac si daca o sai fie foame,nici harta asta nu io dau!

                Alerg ca o handicapata prin padure,cu mainile in cap si spunand in gand vorbe "frumoase" despre Sasuke.Totusi sper ca doar le gandesc,nu le zic cu voce tare...dar ramane doar sa sper.Am gasit infractorul!

-SASUKE!!!!!!!!!!
-Credeam ca o sa-ti dai seama.Ha-ha,acum poti sa mergi cu grija la un restaurant Chinezesc,poate gasesti acolo FINISH-ul, ha-ha!
-Ok tine-o tu desteptule,sa vad cum gasesti steguletul!
-Daca o gasesc ce-ti fac?Las' ca vad eu ce-ti fac tie!

                   Nu mai rezist!Febra musculara ma cuprinde si transpiratia isi face si ea usor usor aparitia,pe Sasuke! O domnisioara nu transpira!Cand eu cred ca nu mai am nici o speranta,vad in departare un stegulet albastru si pe Sasuke strigand cat il tin plamanii: "L-AM GASIT!!!". Ce (iertati-ma nu stiu ce vorbesc),crede ca nu vad,sau ce?Pasim parca timizi in incaperea ce tocmai se afla dupa steguletul albastru luat de mine in mana si privindu-l.Intram si:

-BRAVO COPII ATI AJUNS!!In proba asta trebuie sa gatiti un preparat traditional chinezesc cu ingredientele potrivite.Daca este gustos,treceti mai departe,daca nu..Bye-Bye!!Sper ca stiti preparate traditionale si ce ingrediente au!Daca nu,imi pare rau!!!

           Ingrediente traditionale?What?Eu nu stiu nimic,nu apuc sa-mi termin gandul disperat ca il aud pe Sasuke spunandu-mi in soapta: "Stai linistita,avem o harta pentru un restaurant chinezesc...daca te-am pacalit pe tine cu aia,ii pacalesc si pe ei".

           DA-DA-DA!!! Bravo Sasuke,stiam eu ca sti si tu ce faci!O data-n viata sa sti si tu ce trebuie....e un inceput!Lumea se pregateste de gatit,iar Sasuke isi scrie ingredientele pe mana..hmm,ingenios!Acum incepem alt concurs si un alt:

-PE LOCURI!

-FITI GATA!

-START!!!


      




                    HELLO!!! Sper ca va placut acest capitol ^___^!!!


                         Lost in humanity! 
                               
                                                                 Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Tumblr_static_marcy -------->Lost in map...
Sus In jos
andreyy_30
Academy Student
Academy Student
andreyy_30

Sex : masculin Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2
Puncte : 2
Reputatie Reputatie : 0

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 I_icon19Lun 23 Dec 2013, 17:40

Salut!!!

                  Scuze ca n-am mai comentat pana acum,dar vreau sa sti ca imi place enorm de mult ficul tau!!!
               Ideile tale sunt extraordinare si nu-ti face probleme daca e tot un fic despre liceu...adica cam asta era ideea cu povestile,nu?

         Mersi pentru capitol si astept nextul :3 !


    Cel ce zâmbeşte în loc să urle, este întotdeauna cel mai puternic

   
               Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Hellsing2207
Sus In jos
Geo_Jorj
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2
Puncte : 2
Reputatie Reputatie : 0

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 I_icon19Lun 23 Dec 2013, 18:09

          Sall...sa intamplat ceva ciudat cu contul meu (eu sunt creatoarea ficului) mai demult,mi-am facut cont pe acest forum...nu l-am activat..dar de cand m-am conectat am ramas mereu pe cont,adica nu m-am deconectat...astazi m-am deconectat si cand vroiam sa-mi scriu din nou contul nu mergea...am intrat pe adresa de mail,am vazut parola contul si la numele de utilizator in loc sa scrie Geo_Joorj scria Geo_Jorj...acum nu stiu ce parola aveam la Geo_Joorj si nici macar daca mai exista acest profil...daca nu mai exista profilul meu,pe care am scris atatea capitole din acest fic,SUNT TERMINATA!!!


      VA ROG AJUTATI-MA!!!
Sus In jos
Geo_Jorj
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2
Puncte : 2
Reputatie Reputatie : 0

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 I_icon19Lun 23 Dec 2013, 18:17

        Ma scuzati ca v-am deranjat...era pe un alt cont de email :)))))

   Ce vreti? Sunt si eu neatenta :)))
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 I_icon19Lun 23 Dec 2013, 20:18

Se mai intampla lough  .... Sa revenim la oile noastre....Next-ul este super amuzant si dragut!! Intr-un cuvant :EXTRAORDINAR happy2 Te astept cu un next la fel de EXTRAORDINAR heh. Te puuup kiss 

 
Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Yc0q
                                   
I've lost everything. .
      But I will bring them back . .
    Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 M0ya
Sus In jos
RlyFail
Academy Student
Academy Student
RlyFail

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...Spiridon Georgiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 35
Puncte : 41
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Drawing is my life | My dreams are supported| Anime are cherry on cake...
Stare de spirit Stare de spirit : Intelegatoare, prietenoasa, dar cand ma enervezi,ferestete.

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 I_icon19Mier 25 Dec 2013, 18:18

                                                          Ceva nou pe la liceu...?

     CAP.12:

                         Citesc cu desavarsire harta data de Sasuke,pentru mancaruri traditionale chinezesti,desigur,pe ascuns deoarece nu vrem sa fim prinsi de catre juristi.Incerc sa scot sunete tot mai clare si totusi extrem de soptite,iar Sasuke,phaa,manuia telul atat de bine,incat puteai sa zici ca a avut ani de antrenament cu o sotie acasa,dusa cu pluta,care-l punea la treaba.
     
                         Sa trecem de subiectul acesta si sa va explic ce facem.Ca tot venii vorba de mancaruri traditionale,noi facem "Pui Shanghai cu orez".Prima data am vrut sa facem "Ramen",dar CINEVA (Naruto),nu ne-a lasat sa experimentam acest preparat,hmm,ma intreb de ce?Sasuke termina de manuit,iar eu asez delicatesele cat mai frumos in farfurie.Puiul intr-o parte,orezul in cealalta parte,iar sosul imprastiat in farfurie intr-o forma draguta si specifica retetei.Ce credeti ca am observat cand m-am intors cu spatele?

-SASUKE!!!!Lasa puiul,vrei sa pierdem?Sau il jurizeaza de la tine din burta?Ce zici?Ii luam si un interviu?
-Ok!
                BOOM! Nu va speriati,aia a fost palma mea pe fata lui Sasuke.Oare ce face frati-miu?Sa vedem...

    P.O.V. Hinata:
                              Eu si Naruto facem Ramen.Sincer este extrem de simplu,dar pe cat de simplu pe atat de greu.Am aici pe cineva care saliveaza si nu mi-e prea usor sa-l tin.Ooo,nu,se apropie,cand terminam si noi...

-NARUTO!
-Ce este Hinata?
-Ai mancat toata prezentarea noastra!!!
-A,serios?Cred ca a fost constinta mea...
                          Sper sa nu vada Sakura,altfel,Naruto va ajunge in pamant,cu 6 km. in jos..si nu va fi treaz...cred ca-l vom ingropa!

        Sakura:

               Ma intorc spre ei si...ce?????Naruto e balit din cap pana-n picioare cu orez la gura si Hinata-i cu mainile-n cap.

-NARUTOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!
-Hmm,da Saku?Saku?Hmm...ce faci cu spraiul ala?Vrei sa te fixezi?Sakura,Sakura!AJUTOOOOR!!!

              Urmeaza sa ne jurizeze,acum e acum!Juratii merg pe la toate mesele,la unele dadeau din cap afirmativ si mai si gustau pofticios din mancaruri,felicitandu-i,insa la alte mese se stranbau si spuneau suparaciosi un nu mare si plin de dezgust.Cand a ajuns la masa lui Naruto,am inceput sa transpir toata si mii de ganduri pustii imi invadau tragic mintea,daca el nu trece mai departe,atunci,am avea o sansa in minus sa castigam o casa,nu-mi pot pune toate sperantele in mine,nu?Gusta din ce a mai ramas din preparatul facut de ei si...stau si nu fac nimic.Au impietrit cumva?Nu stiu sa mai vorbeasca?Sunt cumva surdo-muti??

              Fara alte retineri,de frica si nedorindu-mi sa mai astept tip la ei:

-SPUNE-TI ODATA CEVA!!!

                  Nerealizandu-mi ce am spus imi astup gura cu ambele maini,miscandu-ma mai repede ca FulgerMcqueen.Acestia nici nu bag de seama spusele mele si spun:

-Felicitari,mergeti mai departe!

                   Stiam ca nu vor tre...CE?Au trecut?Cred ca asta e un miracol de Craciun (stiu,nu-i Craciunul,dar in realitate e,deci...).Sunt super bucuroasa,dar acum,noi oare vom trece?

                   Urmeaza masa noastra si zici ca sunt o gelatina...sar,ma misc si....TREMUR!Ce decizie dureroasa vor lua?Va fi bine,sau rau?Stiu ca voi v-ati plictisi daca as canta un cantec,dar de ce sa nu o fac?Poate o poezie...deci!---

 Daca acum voi pierde,
 Nu apas pe verde,
 Trec mai departe,
 Visul meu,scris cantr-o carte!

 Vreau sa castig,
 Sa nu ma tem de nimic,
 Vreau sa reusesc
 Sa-i arat,sa dovedesc!

 Doar o carte de bucate,
 Zis poate intr-o noapte,
 O mie de soapte,
 Traite departe!

 Asta-i arta de-a invinge,
 Niciodata nu se stinge,
 Ea pe tine te convinge,
 Pe la spate te impinge,
 Ea nu,te respinge,
 Asta-i arta de-a invinge!
                                                    (Poezia e facuta de mine,acum pe loc ^___^ )



                   Acum urmam noi si totusi nu-mi mai e atat de frica,acea poezie ma facut sa am mai multa incredere in mine si sa inving!Orice raspuns ar fi,eu stiu ca am prietni care tin la mine,parinti,profesori,si...un frate care tine mult la mine si stiu ca nu ma va lasa mereu in drup,adica totusi,e un concurs,nu castig,merg mai departe,asta e,acum nu o sa mor daca nu pot sa castig o casa!Orice raspuns,e primit cu importanta!

-Raspunsul nostru este...
 
                 Haide odata,spune-ti,vreau sa aud odata!
-Ca...
                  Da,da,ascult,nu-s surda!!

-Puteti sa va luati adio de la aceasta incapere!
                
                     Ce???

-Fiindca mergeti mai departe!!!

                 YEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!Apoi,nici nu-mi facusem griji,stiam ca voi castiga!!

-Proba urmatoare o ve-ti vedea dupa ce urmati linia galbena de pe harta aceea,poate veti intalnii obstacole multe,deci sper sa va descurcati si va spun de pe acum ca ve-ti prinde noaptea pe drum.Mult noroc si plecati!


                  Alerg,alerg,alerg,alerg,alerg,alerg...si cad...ce?Oboseste omu'!Acum eu tin harta,normal,trebuia sa vina si momentul asta.Mai e putin si se innopteaza,ar trebui sa pregatim cortul.

-Sasuke..
-Da,da, tre' sa pregatim cortul,bla bla bla...stiu!
-Apoi,apucate de treaba!
-De ce sa ma apuc eu?
-Pai..de treaba?
-Nuuu,adica,de ce sa fac eu treaba si nu tu?De ce te-as intreba de ce sa apuc,de fund,de ce?Paream prost daca te intrebam asta,nu?
-Pari prost si asa...stai linistit,nu te strofoca ca-ti iese.
 
            Cred ca nu-i ia mult sa asambleze un cort,nu?Adica e usor,pui o bucata de material,infipta in 4 cuie,mare chestie,pana face el asta eu stau pe-un scaun.Nu-i ia mult...

              Peste 2 ore:


                M-am inselat,baiatul asta e praf la aranjat corturi,sfinte macaroana!

-Da cortul!
-De ce?E o fata mai buna ca mine?
             
               Il arunc in aer,pun 4 cuie batute cu ciocanul repede si...gata cortul!

-WoW!Cum ai facut asta?
-Mda...trebuia sa fac asta mai demult...

                Ma asez in cort si nici nu apuc sa ma asez bine ca adorm...






     Buna din nou dragilor!!!In primul si-n primul rand va urez un Craciun fericit si tot ce va doriti si apropo,sper ca va adus Mosul ceva bun ^_^.Sper ca va placut ficul si vreau pareri,pa-pa!!!


                         Lost in humanity! 
                               
                                                                 Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Tumblr_static_marcy -------->Lost in map...
Sus In jos
andreyy_30
Academy Student
Academy Student
andreyy_30

Sex : masculin Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2
Puncte : 2
Reputatie Reputatie : 0

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 I_icon19Mier 25 Dec 2013, 18:35

Salut!
                       Mi-a placut foarte mult acest capitol a fost amuzant.Sper sa ai succes cu ficul acesta si foarte multe vizualizari la fic!Si bafta incontinoare la scris capitole cat mai amuzante
 
                                                                                                          Sarbatori Fericite si tie si sa te bucuri de acest Craciun alaturi de familia ta!!!!


    Cel ce zâmbeşte în loc să urle, este întotdeauna cel mai puternic

   
               Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Hellsing2207
Sus In jos
cccosmy
Academy Student
Academy Student
cccosmy

Sex : masculin Varsta : 24
Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5
Puncte : 6
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : mie imi place sa desenez si sa cant
Stare de spirit Stare de spirit : intelegator si ma enervez greu

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 I_icon19Mar 31 Dec 2013, 12:34

Felicitari! Super tare ficul. Bafta in continuare si sarbatori fericite!


Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Frbb
Sus In jos
RlyFail
Academy Student
Academy Student
RlyFail

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...Spiridon Georgiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 35
Puncte : 41
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Drawing is my life | My dreams are supported| Anime are cherry on cake...
Stare de spirit Stare de spirit : Intelegatoare, prietenoasa, dar cand ma enervezi,ferestete.

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 I_icon19Mar 31 Dec 2013, 13:06

Ceva nou pe la liceu...?

     Cap.13: 



                             Ma trezesc buimaca din somn..mda..urmeaza o noua zi,o noua descoperire,un alt concurs,o alta dezamagire.Nici nu stau sa ma gandesc bine fiindca iau harta si vad exact unde trebuie sa fim.
                            Cat  e ceasul?Cred ca e devreme,da e ora 6:00,avem timp.Incerc sa gasesc ceva de mancare pentru a gatii,continand si cautarea apei,desigur.Prepar eu ce prepar acolo si deodata:

-SAKURAAA!
-Ce...
-E ora 10:00,HAI,e tarziu!

                    Parca era ora 6:00.Ma uit mai bine la ceas si acesta e neclintit,e lafel,nu sa schimbat nimic la el de acum o ora de cand am inceput sa gatesc...mda,PROST MOMENT BATERI-O,PROST MOMENT!

             Fara alte explicatii ne apucam de drumul lung.Hmm,ciudat drum,pe harta asta.Eu si Sasuke ne-am mai oprit sa admiram copacii,sau sa mai mancam cate ceva,a fost extraordinar si foarte relaxant pana intr-un moment cand am gasit niste nisip miscator si,normal,ca experienta lui Sasuke nu ne-a ajutat si am cazut in el...

-Grozav,Sasuke si acum ce facem?
-Hmm..posibil,ne scufundam.
-Phaa..nu m-ai spune,serios?Nu stiam.

               Pana la urma inteligenta mea gaseste un copac cu o crenga ceva mai joasa si rezistenta,numai buna sa ne tragem de ea!Dintr-o tragere am reusit sa ies de acolo,dar Sasuke,sa spunem din a doua tragere.Ne continuam drumul si normal ca Sasuke a inceput sa strige la mine sub pretextul ca el ar trebui sa tina harta.

-Ba nu!
-Ba da!

                 Si "boom" ma inpinge,dar nu-i momentul bun sa merg sa rasplatesc cu aceeasi moneda fiindca ma lovesc de un stejar si se deschide un fel de trapa,un locsor mic,in care era doar o scrisoare,una ceva mai veche,dar titlu mi-a atras curiozitatea,acesta era: "In acel liceu,mereu va fi ceva nou...!".Ce liceu?Ce vroia sa spuna?Cine e acesta?Trebuie sa citesc in continuare!O sa va spun ce scrie cu voce tare:

                                                "   In acest liceu,mereu va fi ceva nou...? "

               " Salut!Eu sunt Rumpark,zeul atotputernic,cu o scoala faimoasa de zeitati,tocmai in Apolos,un tinut magic unde zeitatile invata sa-si foloseasca puteriile din orice domeniu,exemple ar fi:frumusete,putere,intelepciune si multe altele.Trebuie sa recunosc ca eu,am furat formularul celor mai bune zeitati,pentru primirea in scoala mea,dar asta nu este intocmai o problema.Am trimis o copie a formularului in liceu "Konaha",acolo sar putea sa vina cineva nou,sau chiar mai multe persoane noi,este ceva magic,desi eu sunt personajul negativ,nu m-am putut abtine sa nu-mi scriu actiunile pe o foaie alba.Acum,acele persoane "noi" vor veni in liceul "Konaha",pentru investigatii si o cale de a ma ucide,sau cel putin de a-mi lua formularul de admitere in liceul de zeitati.Vor avea nevoie de muritori pentru asta...Am ascuns acest mesaj intr-un copac cu speranta de-al gasi un muritor,de ce m-am dat singur de gol?Nu stiu,poate n-am ce face. "


         SERIOS?Asta mai imi trebuia,un mister care-mi contine liceul.Deocamdata n-am timp de asta,dar ma voi gandii continuu la asta.Sa ne intorcem la concurs.

           Cred  ca am gasit o cabana si stegulet,YEE.Acum intram in minunata cabana si vedem din nou 2 reprezentanti.

-Buna copii,concursul de astazi este sa ne raspundeti la 3 intrebari grele din care numai cei cu istoria stabila ne pot raspunde!
      1 Intrebare:  Cum se numeste tinutul magic,total existent si totusi negasit de  nimeni,la care invata zeitatile de mare clasa?

                   Se pare ca aceea scrisoare chiar ma ajutat si in acelas timp si aceasta intrebare.

-Hmm...Apolos?
-CORECT!
      2 Intrebare: Cum se numeste vestitul rege si in acelas timp si creatorul acestei scoli:

-Rumpark?
-CORECT!WoW,esti buna!
    3 Intrebare: Numestem 3 posibile clase ale zeitatilor:

-Intelepciune,putere si frumusete?
-CORECT! Bravo,puteti merge mai departe!!

                   Scrisoarea aia chiar era adevarata?Asta da zi ciudata.Cand se va termina concursul trebuie neaparat sa le spunem si prietenilor nostri tot ce am gasit si efectuat.Este chiar important,se spune ca zeitatile se enerveaza repede,cel putin unele dintre ele.
 
                 Eu cu Sasuke iesim repede din cabana si ne indreptam spre alta,concursul asta chiar e plictisitor,zau!Nu dupa mult timp ii vedem pe Naruto si Hinata,lor trebuie sa le spunem despre acesta harta!

-Naruto!Hinata!

                 Sau intors,ce bine!Le arat scrisoarea dubioasa,le spun intamplarile noastre de pana acum si le povestesc despre intrebarile acordate de catre jurati,care erau cat se poate de adevarate si totusi,era o coincidenta mult prea mare,noi 4 am cazut deacord la ceva,am spus-o toti deodata:

-Trebuie sa rezolvam msiterul ! x4...



    
         

                Hey,sper ca va placut acest capitol si desigur si ultimul din 2013,fiindca vine 2014 !! Yee..un an nou fericit si...astept pareri ^__^ !
                   


                         Lost in humanity! 
                               
                                                                 Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Tumblr_static_marcy -------->Lost in map...
Sus In jos
RlyFail
Academy Student
Academy Student
RlyFail

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...Spiridon Georgiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 35
Puncte : 41
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Drawing is my life | My dreams are supported| Anime are cherry on cake...
Stare de spirit Stare de spirit : Intelegatoare, prietenoasa, dar cand ma enervezi,ferestete.

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 I_icon19Sam 04 Ian 2014, 17:50

Ceva nou pe la liceu...?

                 CAP.14:



                                Inca am ramas mirata de-abinelea pe tema scrisorii,este ceva dubios si iti da mari dureri de cap.Aceea scrisoare poate avea multe intelesuri,te poti gandii logic,sau poti prevedea ca e o gluma sau cei curajosi incerca sa descopere,fie ca e adevarat fie ca nu.Naruto si Hinata au mers in drum cu noi,deci acum practic de ajutam,nu-i nici o regula care sa interzica asta,corect?

                   Drumul pare de nesfarsit,gropi mari si adanci sunt in unele parti ale intunecatei paduri,da,asa este,e seara,padurea pare atat de periculoasa si pustie seara,plina de animale care te pot ranii crunt si nici nu iti dai seama pe moment,iar dimineata aceasta padure,precum celelalte,pare asa de inocenta si  primitoare,pana la urma toate vietatile care semnifica ceva in planeta asta,au o masca sau poate mai multe,altfel nu-mi pot explica de ce imi par unele lucruri asa diferite pe zicetrece si din tot ce am spus aici : oameni,fiinte ale naturii,stari,animale,pana si scrisoarea primita, tot ce cuprinde viata si lumea,au o parte ascunsa,care nu insista sa fie aratata.Sau cei acre gandesc dincolo de ce spune lumea,ajung sa fie certati,manipulati si indrumati de ceilalti oameni,spre partile comune celorlalti,iar aici,ei bine,aici apare aceasta masca,care se roaga sa nu fie vizibila decat de detinatorul ei.
            
              Mergand spre linia orizontului,vedem o piatra mai ciudata,cine nu si-ar fi dat seama ca e ciudata?Adica,e patrata...fara alte amanunte plictisitoare,Naruto,cel mai grabit dintre toti si curioasa de mine,investigam piatra fara sa realizam ca,defapt,avea o portita de intrare,aceea era,calcatul unui bat.Facand asta sa deschis piatra iar in ea am gasit o poza,o poza care la inceput nu parea interesant,parea simpla,ca orice alta poza gasita sau facuta,desigur,asta pana cand Hinata a gasit scris mic intr-un colt al pozei :  "Affey".

-Ce credeti ca inseamna? spune nedumeritul de Sasuke,care pana in momentul acesta nu ne-a ajutat cu nimic.

-Pai..n-am nici o idee,dar pare a fi un nume grecesc... (spune Hinata)
-Grecia?Hmm...suna cunoscut,dar totusi,necunoscut,ne vom da noi seama.
 
              Am pus intr-un dosar aceea scrisoare,iar acum sa alaturat si aceea poza.Nu vam descris poza,nu?Deci,in aceea poza este o fata cu parul albastru,impletit,matasos cu o rochie de printesa bleo,care avea modele de fulger pe ea,din dantela...hmm ciudat,ochii ei erau albastru inchis si cel mai neimportant detaliu,dar totusi o sa vi-l zic,peisajul era albastru si prin imprejurimi putin de alb,pufos...ciudat peisajs i totusi denefolos.

               Prinsa in gandurile mele,la fel ca si coechipierii mei,n-am realizat ca deja am ajuns la alta cabana cu un alt joc.Deja incep sa ma plictisesc de acest joc,daca nu era acest concurs,acum probabil nici nu-mi mai unpleam capul cu prostii gen zeitati si alte alea,acum eram in patul din cabana de vacanta alaturi de Sasuke,dar din pacate,soarta a fost si este cruda cu mine.

             Ii lasam pe Naruto si Hinata sa intre primii in cabana pentru a nu se onserva ca am stat alaturi pana aici,apoi intram noi.Acum mi-ar trebuii putina liniste,dar trebuie ca in fiecare cabana sa strige toti:

-BUNA ZIUA DRAGILOR,VA ANUNT CU PLACERE CA ASTA E ULTIMA CABANA DIN ACEST CONCURS,DAR SA NU CREDETI CA ATI SCAPAT,DUPA CE TERMINATI ACEST CONCURS,VA URMA O CURSA PANA LA FINALA,ACOLO TREBUIE SA AVETI O TRUPA DE 4 PERSOANE SI SA CANTATI MAI BINE DECAT TOTI,CINE CASTIGA VA PRIMII CASA DE 4 PERSOANE!!!

           In incapere se auzeau doar tipete si urlete de bucurie,in ecou,normal ca si eu sunt entuziasmata,dar mai bine pastrez asta in sinea mea.Cineva,probabil mai aiurit,intrerupe juratii din explicat pentru o intrebare stupida si persoana care a intrebat este la fel de stupida:

  -Hmm..pot sa merg la baie?

                 Va dati seama ca aceea persoana a fost Naruto si ca raspunsul juratilor a fost nu,asai?Aud ca acest concurs consta in  cate sti despre cooechipierul tau.Sa vedem,Karin si Kiba,haide sa tragem cu urechea:

Juratii:  Karin,care e data de nastere a lui Kiba?
Karin:  Hmm..3 aprilie 2000?
Juratii: Gresit!
Karin: Ce?De ce?
Kiba:   Aia e data cainelui meu...
Karin:  Pai si care-i diferenta?
Juratii:  Kiba!Unde se desfasoara Karin cel ami bine?
Kiba : In pat!
Karin: Cee?Nu-i adevarat!!!
Juratii:  Sincer, e pe cat de posibil adevarat! CORECT!

                        Ha-ha-ha!!!Cat am putut rade la faza asta,e cel mai sincer raspuns dat vreodata de Kiba!Acum ii ia pe toti la rand,sincer doar raspusurile lor am vrut sa le stiu.Mie frica,daca nu stiu indeajuns de multe despre Sasuke,sau invers?Putem pierde concursul,posibil si alte dovezi despre acel incident cu zeitatile,sau poate o prietenie deoarece nu voi sti nimic despre el.Va fi complet aiurea,va fi...

Juratii: VOI URMATI!  Deci Sakura,ce adora Sasuke cel mai mult,inafara de tine?
Sakura:  Iepurasii pufosi si albi!
Juratii: CORECT!
Sasuke: Off..doamne,acum toti vor sti asta..
Juratii: Sasuke,care este cel mai mare secret al Sakurei?
Sasuke:  Hmm..pai este...

                      Oare el imi stie secretul?Nici nu mai tin minte daca i l-am spus vreodata.Secretul meu cel mai mare este tracul de scena!Daca vot afla ca tupeista de mine,curajoasa si,totusi,sunt o Haruno,daca ei vor afla asta,vor rade de mine si probabil isi vor bate joc de asta,dar voi risca.Dau aprobator din cap,semn ca Sasuke poate sa apuna de ce ma tem si incepe:

 Sasuke:  Ea are trac de scena.
Juratii: Corect,puteti merge mai departe si grabiti-va,trebuie sa va alegeti de pe acum inca doi coechipieri,trebuie sa ajungeti toti al linia de sosire,unde veti agsi mai intai scena.Primele 2 echipe ajunse,se vor confrunta,si mai departe stiti voi.

                     In mod inevitabil mie frica,dar toate aceste sentimente dispar odata ce Sasuke ma imbratiseaza cald si tandru,asta era tot ce aveam nevoie.Acum sa trecem la facut echipe,normal ca i-am luat pe Naruto si Hinata,cine altcineva?In acest moment alergam de graba spre scena,un drum lung as putea spune,fiindca picioarele mele vor o pauza si nu cred ca e doar una de 5 minute,apropo de trac,ce voi face eu?Presupun ca ne va vedea o gramada de lume si va fi o scena imensa,cu decoratiuni minunate si actiuni puse bine la cale,deasemenea,cam tot liceul are talent la cantat,chiar daca voi castiga printre primele 2 echipe,cu ce sunt eu mai buna decat adversarul?Cu nimic.Dupa toate astea,mai trebuie doar sa am incredere.

                  DA,asta e raspunsusul la tot ce am nevoie,este:

                     INCREDERE!!!

 
                 


        Hallo all!!!  Sper sa va placa capitolul asta,cum sper intotdeauna si astept pareri!!!


                         Lost in humanity! 
                               
                                                                 Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Tumblr_static_marcy -------->Lost in map...
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 I_icon19Sam 04 Ian 2014, 20:27

Hey! Scuze ca n-am prea comentat dar sunt putin deprimata...Am aflat ca Naruto Manga se va termina in 2014>.< T_T *crying*....
Anyway....Imi place ideea cu concursulXD Sunt absolut sigura ca Sasuke, Sakura, Naruto si Hinata vor castiga cabana:P
Mult succes si spor la multe idei!


Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 3216174793_1_2_dhCecdPQ
Sus In jos
Continut sponsorizat




Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Ceva nou pe la liceu...?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-