Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Ceva nou pe la liceu...?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
RlyFail
Academy Student
Academy Student
RlyFail

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...Spiridon Georgiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 35
Puncte : 41
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Drawing is my life | My dreams are supported| Anime are cherry on cake...
Stare de spirit Stare de spirit : Intelegatoare, prietenoasa, dar cand ma enervezi,ferestete.

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 I_icon19Dum 05 Ian 2014, 18:11

Mersi mult si sa sti ca si eu am aflat asta si sunt  extrem de enervata,suparata si alte 1000 de sentimente oribile.Imi vine sa-l impusc pe Kisimoto pentru asta,dar poate merge o imbtatisare---...

----> virtual hug >.<   <----


    


                         Lost in humanity! 
                               
                                                                 Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Tumblr_static_marcy -------->Lost in map...
Sus In jos
Mara :)
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : romania
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 47
Puncte : 55
Reputatie Reputatie : 6

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 I_icon19Dum 05 Ian 2014, 23:41

Saluuuuuuuut!!!!
Scuze ca nu am mai trecut pe aici :(
Oricum,E MORTAL(ficul)!!!
Asa ca,Next!Next!Next!Next!Next!
Te pup :*
Mara:) was here!
Sus In jos
RlyFail
Academy Student
Academy Student
RlyFail

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...Spiridon Georgiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 35
Puncte : 41
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Drawing is my life | My dreams are supported| Anime are cherry on cake...
Stare de spirit Stare de spirit : Intelegatoare, prietenoasa, dar cand ma enervezi,ferestete.

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 I_icon19Lun 06 Ian 2014, 22:00

  Ceva nou pe la liceu...?
          
             CAP.15:


                                  Alerg impreuna cu prietenii mei,normal ar fi trebuit sa fiu franta la cat am alergat in ultimul timp,dar in schimb,sunt mai mult emotionata.Gandul meu isi imagineaza ce se va intampla cu mine din clipa in care voi calca pe scena.Voi fi aplaudata sau jignita?Aceste intrebari rasuna in gandul meu,nici el nu stie ce sa mai creada.

                       In zare incepe sa se vada scena,se asorteaza perfect cu peisajul.Copaci impanziti frumos prin padure,dar nu destul in cat sa acopere si micile portiuni de camp deschis,flori colorate,apusul soarelui,care avantaja imaginea si la urma,scena,care parea minuscula pana sa ne apropiem de ea,observand ca este imensa cu multe decoratiuni,care pareau primitoare,dar nu destul incat sa-mi pierd tracul de scena.Nici nu stiu de ce am trac si nici nu cred ca voi scapa  de el vreodata.Ce o sa fac cand voi canta si dansa pe aceea scena?Voi sta cu spatele la public?Si atunci mi-ar fi frica,iar in acelas timp nu cred ca asta ar fi un mod politicos si bine gandit de-ati arata talentul si castiga o casa.

                 Sasuke tot continua sa zica chestii gen : "Totul o sa fie bine", "Nu-ti fa griji",incurand o sa-mi fac eu grija pentru el si o sa-l duc la psiholog,atunci pot eu sa-i spun raspicat "Nu o sa fie bine" !Naruto e relaxat in timp ce vorbeste cu Hinata,dar ea nu-l asculta fiindca e interesata sa vada daca am ajuns noi primii sau macar sa fim pe locul doi.Ii vad pe toti juratii de pana acum printre care si Kakashi venind spre noi.

-Bravo copii!!!Voi 4 si echipa lui Karin formata din Kiba,Karin,Shico si Deidara,vor concura impotriva voastra pentru casa!!!

                   Urechile mele sunt incantate de ce au auzit,sunt extrem de fericita dar totusi,mie frica.Ahhh...parca creierul meu si-a luat concediu si nu mai pot gandi,lasa ca daca se-ntoarce va primi un roman intreg cu vorbe "dragute" din partea mea.Fiecare emotie intersecteaza si dau nastere altor emotii mai puternice si mult mai greu de inteles.Furia mea este amestecata cu bucuria,tristetea cu fericirea,timiditatea cu tupeismul,iar talentul zburda si el pe acolo degasit de nimeni.Daca eu nu ma inteleg,atunci cine?Eu femeia nu ma inteleg,huh...si unele femei mai au pretentia ca barbatii sa le inteleaga...Se presupunea ca trebuie sa cantam,noi toti am decis astfel: Naruto va canta la tobe,Sasuke la chitara,Hinata va canta si ea la chitara doar la unele acorduri si uneori spunand deodata amandoua unele versuri.Eram in padure,intr-un colt mai retras,pentru a repeta singuri,fara vazul lumii.Nu puteam sa spun corect,era o harababura totala.Sasuke nu putea tine ritmul dupa Naruto,Naruto canta asa de bine incat ma enrva,Hinata nu facea nimic fara mine,iar eu,ei bine,eu...eram pierduta in spatiu,un spatiu etern fara gandire,nu stiam ce sa mai fac,ce sa gandesc,cum sa aplic si nici nu mai stiam daca ar trebuii sa am trac,va dati seama ce ma intrebam?Daca ar trebuii sa am trac!Ce intrebare stupida rasuna in constinta mea,ceva mai stupid n-am mai auzit.E clar ca trebuie sa-mi stapanesc emotiile.

                    Pana la urma am reusit,chiar daca cantam mai bine nevazuta de nimeni.Primim un fel de semn de la Kakashi in care ne spunea sa ascultam ce va canta Karin.Cum credeam,Karin cu coopera cu nici unul din coechipierii ei,era ea si numai ea.Ea canta,ea dansa si ceilalti la intsrumente dar,ii acoperea Karin imediat.Canta prea cum sa zic...ca sa nu zic altfel,voi zice +18.Miscarile ei erau prea provocatoare,cantatul phaa..mai avea putin si ii zbura limba pe scena si engleza ei era stricata rau,dar poate va castiga,cine stie?

   ALELUIA!!!A terminat de cantat,dar stai,ce?NOI URMAM!Nu,nu,nu nu-i bine,sa cheme cineva o salvare!Gata stiu,ma dau moarta o sa anuleze concursul si dupa ce vor sa ma ingroape ma dau vie!Oh doamne numai ganduri tampite am,nu pot gandi si eu ca un om normal?Stiu deja raspunsul...nu-mi stricati momentul.


-Sakura,sigur vei fi bine?
-Pfff..normal...ce te face sa crezi asta?
-Hmm..transpiri toata,te-am strigat de 10 ori inainte sa-mi raspunzi si,cel mai rau,te-ai incaltat invers.
-Aha...

                            E randul nostru,stiu melodia,ce trebuie sa fac,deci nu cred ca va fi o problema.

    DUPA 5 min,in care SAKURA e acum pe scena in fata tuturor:

      
                 Vai de mine,am uitat tot,ce ma apucat,mie frica.Incepe melodia,Naruto inepe sa dea din tobe acompaniat de Sasuke,ar trebuii sa intru imediat dupa Hinata...Hinata incepe sa cante insa eu,ee...am impietrit.Pur si simplu nu-mi pot misca maxilarul intr-un mod duios,mda..ciudat mod de a spuna ca nu poti canta.Acum nu mai pot spune decat un singur lucru:

-NU POT FACE ASTA!

                  Sasuke ma trage de umar si imi pune mana pe el.Ciudat,dar totusi fug de pe scena in lacrimi.Intru intr-o camera,o incui si incep sa insirui lacrimile mele sarate.Nu-mi pot stapanii emotiile si aud sunetul scos de chitara Hinatei,moment in care eu trebuie sa incep sa cant,iar in mod inevitabil,am inceput sa cant,cu o pofta extrema,nu-mi mai era teama de nimic inchisa acolo si nevazuta de nimeni.Era magic,parca nimeni nu mar fi putut oprit.Am cantat cu mandrie si,si...fara teama!

                  Dupa ce am cantat toata melodia in lacrimi,cu putere si dansand,am auzit mii de apluze,iar apoi am realizat ca pe umarul pe care ma atins Sasuke era un microfon si o camera,toti ma vazusera,dar n-am realizat.Acum imi spun in gand doar:

-Sasuke,esti un geniu!

                              Kakashi alaturi de toti juratii ies pe scena imensa vrand sa spuna ce echipa a castigat:

-Raspunsul nostru este...echipa lui KARIN!!!

               Ce????Nu se poate...

-STATI!!!Echipa lui Karin a cantat bine,dar si Sakura a cantat superb,doar.Echipa lui Karin a cantat mai bine decat Sakura,dar prietenia din echipa Sakurei a fost invincibila,erau uniti,nimic nu-i putea desparti,iar asta...asta este ceea  ce conteaza.Cum spunea un intelept candva : "Cei ce isi abandoneaza misiunea pentru niste prieteni,sunt niste gunoaie,dar cine isi lasa prietenii pentru o misiune,sunt considerati mai mult de atat "(Kakashi Hatake-Naruto Shippuden).De aici concluzionam ca echipa Sakurei,A CASTIGAT!!!

                            Eram extrem de fericita si inca sunt,toti au sarit in sus de bucurie pentru noi,ba chiar erau mai fericiti decat noi,dar tot ce mai pot spune dupa tot ce sa intamplat in aceasta zi,este:

-Doamne...mie foame!






                          Pai...asta a fost dragii mei,va pup si va urez distractie si bucurie la scoala (mda...de parca ati avea),dar totusi va dau asta:

                     -----> virtual hug <-----


                               AND


              ----->    virtual kiss (pe obraz)  <-----


                          Sa nu uitam de asta:


                 ----->        virtual batut la cap pentru a-mi da o parere despre capitolul de azi,cum a inceput la voi scoala si...ce mai faceti :))    <------




                     ----->  virtual PA-PA <-----

                 


                         Lost in humanity! 
                               
                                                                 Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Tumblr_static_marcy -------->Lost in map...


Ultima editare efectuata de catre Geo_Joorj in Sam 29 Mar 2014, 11:10, editata de 1 ori
Sus In jos
Mara :)
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : romania
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 47
Puncte : 55
Reputatie Reputatie : 6

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 I_icon19Lun 06 Ian 2014, 22:52

Neataaaaa!!!
Imi place foarte muuult!Abeea astept sa vad ce se intampla in continuare!
Pai...sper ca scoala ta este inchisa pentru ca VREAU NEXT!!!!!!!!!Cat mai repede*
Si eu iti dau un virtual hug si te pupacesc muuuult de tot :*
Mara:) was here!


Sus In jos
RlyFail
Academy Student
Academy Student
RlyFail

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...Spiridon Georgiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 35
Puncte : 41
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Drawing is my life | My dreams are supported| Anime are cherry on cake...
Stare de spirit Stare de spirit : Intelegatoare, prietenoasa, dar cand ma enervezi,ferestete.

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 I_icon19Vin 24 Ian 2014, 15:21

                                                                          Ceva nou pe la liceu...?

 
       Cap.16:




                                         "O noua zi o noua speranta",mda,de de unde?Stau in autocar de 6 ore si inca n-am ajuns,mie somn de mor si unii urla de zici ca-u vazut-o pe Karin nemacheata,soferul intra in toate gropile posibile sau creeaza el unele noi si cel mai rau lucru,stau langa Ino,care a adormit si baleste pe mine...mda,ce frumos am inceput si eu ziua...Acum ca am castigat si magnifica casa (si cand am zis asta ma gandam la Suleiman Magnificul ^__^ ),ne putem intoarce veseli la noua noastra casa.

                             Stau si ma uit pe geam,ca de obicei,plictisindu-ma si acum ca mi-am adus aminte si ca am timp sa ma gandesc,ce drq e cu scrisoarea aia si poza,mesajul lui,taramul Apolos si cu zeitatea Affey,este dubios si suna in acelas timp si destul de periculos,hmm....imi place!Daca stam sa punem cap la cap totul,n-as si n-am descoperii nimic,imi trebuie mai multe indicii,mai multe dovezi si..mai multi oameni.Hmm,ma simt ca Sherlock Holmes,dar oare cine-i Dr. Watson?Eh,n-am doar un ajutor,eu am 3 mari si late.

                       Cand am atipit si eu,cand imi era lumea mai draga si cand totul mi se parea comod soferul striga:

-AM AJUNS!!!

                    Mda,ca nu puteai sa spui asta acum 5 ore...si nici nu ma mira de ce sunt atatea accidente cu soferii astia,la ce frana a pus singura explicatie este pentru ca şoferii de azi circulă cu viteza de mâine pe şoselele de ieri,mda,sper ca-ti prins gluma.Cobor somnoroasa,la cat de somnoroasa eram chiar nu-mi dadeam seama de ce toti se uitau la mine si prin toti ma refer doar la baieti,ce?Am ceva pe fata?Apoi imi sopteste Naruto care si el se abtinea sa nu se uite la mine:

-Hmm,psst,Sakura,toti se uita la tine fiindca ti-a cazut breteaua de la sutien,ti se vede sutienul si esti imbracata doar intr-un sutien si un bluzon...

                   Ah mda...mi-am adus aminte...nu-mi pasa si imi continui drumul spre vechea mea casa,pentru a junge la noua mea casa,suna ciudat,ilogic si totusi la fel de logic,fiindca e logica mea.Merg,merg,merg,merg,merg,merg,daca intreba-ti de ce tot spun "merg",mda,fiindca nu stiu ce sa mai zic,pana voi ajunge in casa si..Ia uite,am ajuns!!! (mda..lol).

-MAMA!!!
-HAU?
-VEZI CA PLEC DE AICI,NU MA MAI INTORC!
-APOI,BINE,DA SA IEI O PAINE CAND TE-NTORCI!


                       Destul de intelegatoare,prea intelegatoare...stai unpic!Alerg spre directia vocei iei care-mi spune infundat sa cumpar paine si dau de ea,mancand ciocolata..

-MAMA!!!Ascunzi ceva?
-Daca vrei ciocolata sa sti ac eu nu-ti dau.
-MAMA!
-Bine,bine,iti zic,ma mituit Naruto ca sa-l las sa plece din casa,te-am lasat si pe tine fiindca imi era ca o sa-mi dai si tu ciocolata si o sa fac diabet.


                       Mda,logica mamei,sau sa zic mai bine ilogica ei?Acum stiu de unde mostenesc logica mea,ilogica,care totusi e logica,logic nu?Tocmai ce vroiam sa intru in camera ca sa-mi fac bagajele si imi vibreaza piciorul,what?Imi vibreaza piciorul?Aaa,telefonul:

-Alo?Sasuke?Ce-i?
-Mda...Saku?Unde esti?
-Hmm,tocmai ce vroiam sa intru in camera,de ce?
-Pai,astept pe balcon de ceva timp...

                          HUH?Ce?Ce cauta asta pe balconul meu?Dupa ce-am auzir farza asta am deschis usa in viteza luminii,mda..l-am gasit pe Sasuke,,ha-ha,doamne nici nu pot explica,cum sa explic sa intelegeti mai bine?Era cu fata lipita pe fereastra,de zici ca a salutat asfaltu' si avea si o privirea din aia gen: "AJUTOR" !!

-Ce puii mei cauti pe balconu' meu?
-Sa-ti explic,am venit la tine acasa,am urcat in camera ta,vroiam sa ies pe balcon,sa inchis usa de la balcon,n-am dat importanta si cand vroiam sa ies n-am mai putut si-am ramas inchis aici,cu fata lipita de fereastra si arat ca o ciumafaie...
-NO,gresit,arati mai urat de cat o ciumafaie.
-Serios?Deci nu vrei sa ma saruti?
-Ce?Nu,doar ca...
           

                       Api,exact atunci ma imbratisat strans,izbindu-ma de perete si dandu-mi un mic pupic,rece,pe obraz.Nu stiu de ce,dar mi-a venit sa-l intreb asta:

-Tie frig?
-Atata timp cat vei sta in bartele mele,nu o sa-mi mai fie..

                  Stiu ca n-am voie,dar trebuie ---> ^__^.Ma sarutat intens,ce pot spune mai mult?A fost magnific,ca de fiecare data.Dupa asta am intart in casa,mi-am facut bagajul care a durat ecva timp,dar tot ce conta a fost ca la-m facut cu Sasuke si nu mi-a dat drumul din imbratisare decat pentru a-mi impaturii chilotii.

                  Ei bine,a venit timpul somnului,mda...Sasuke a dormit cu mine,dar nu inainte dea se aseza peste mine si a ma  saruta,dar dupa toate astea inca mai traiesc si am putu adormi.







                            Salutare,ma scuzati ca n-am mai postat de mult timp,dar n-am avut timp fiindca trebuia sa-mi maresc medile si asta insemna multa munca si nema timp de ficuri :)).Eh,sper ca va placut si va spun:


              1.CAPITOL NECORECTAT.
              2.Poate e scurt,n-am idee,deci,imi pare rau.
              3.Abea astept parerile voastre.         


                         Lost in humanity! 
                               
                                                                 Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Tumblr_static_marcy -------->Lost in map...
Sus In jos
M0theřfucķer
Academy Student
Academy Student
M0theřfucķer

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Iaşi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 21
Puncte : 28
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Ficurile si toate cele :)
Stare de spirit Stare de spirit : Sometimes, in love.

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 I_icon19Vin 24 Ian 2014, 16:26

Bun... deci... iti zic din prima... IUBESC FICUL TAU! Cred ca l-am citit de 3 ori pana acum. Apropo... nu-i asa ca ma ierti ca nu am comentat de la inceput? :* :)


lol! Daný was here dawg

Am si eu un fic aici :https://sasu.forumgratuit.ro/t14499-be-mine-16
 banda  banda  banda  banda  banda 
Sus In jos
RlyFail
Academy Student
Academy Student
RlyFail

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...Spiridon Georgiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 35
Puncte : 41
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Drawing is my life | My dreams are supported| Anime are cherry on cake...
Stare de spirit Stare de spirit : Intelegatoare, prietenoasa, dar cand ma enervezi,ferestete.

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 I_icon19Vin 24 Ian 2014, 18:30

                        Hey!!!


                 Normal ca te iert :3  

            Mersi ca-mi vizionezi ficul si apropo si eu ador Itasaku,dar na,am inceput asa...


                   -----> virtual hug  <------


                         Lost in humanity! 
                               
                                                                 Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Tumblr_static_marcy -------->Lost in map...
Sus In jos
RlyFail
Academy Student
Academy Student
RlyFail

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...Spiridon Georgiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 35
Puncte : 41
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Drawing is my life | My dreams are supported| Anime are cherry on cake...
Stare de spirit Stare de spirit : Intelegatoare, prietenoasa, dar cand ma enervezi,ferestete.

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 I_icon19Lun 27 Ian 2014, 17:34

                                                                                   Ceva nou pe la liceu...?

    CAP.17:



                           Somnul meu e adanc tot timpul,linistitor,plin de vise si sperante,mereu o portita spre o lume magica,inventata de constinta mea,care sincer nici ea nu mai stie ce sa inventeze.Un somn placut,mereu dorm asa......DAR numai nu azi!Cine ar dormi,cand ninge asa frumos afara?DA,exact,ninge ca-n povesti,eh,de parca asta n-ar fi o poveste..Il daram pe Sasuke din pat,nu ma mai uit nici pe unde merg,dar acum e momentul sa ma gandesc cu ce ma imbrac...mda,nu-i momentul!Iau o pereche de blugi negri din dulap,un pulover alb-negru cu inimioare si restu',cred ca stiti,haina,manusile,caciula,cizme si hopa la bulgareala!Apropo,vam mentionat si de Sasuke care acum e tras de mine,aproape adormit,afara?

                          Cobor scarile,una,doua,din ce-n,ce-n mai repede.ajungand intr-un sfarsit la usa,sincer,nici nu vreau sa stiu ce-a patit fata lui Sasuke.Dupa ce-am deschis usa,simt cum sunt trantita in zapada,mda,opera lui Sasuke,logic.Ninge asa de frumos, pare că-ntr-o noapte de vară,ca-r fi nins deodată o pulbere de diamant peste toată lumea şi urmele acelei străluciri ar fi inmuiat şi-ndulcit aerul cel dulce,îşi leagănă mişcătoarele şi lungile lui mirosuri si cei care zic ca zapada e aiurea,ei bine ii informez ca nici un fulg de zapada nu cade niciodata acolo unde nu trebuie.Dar uneori,am momente cand cred ca multor oameni le place zapada,dar uneori gasesc ca nu este nimic altceva decat un inghet lipsit de necesitate al apei,ciudat cum imi schimb emotile,care sunt ca o balanta mai nestapanita.

                                Dupa toata filozofia mea cu zapada,intru in casa,scimbandu-ma de toate acele haine ude,atinse de mii de bulgari de zapada,troene si alte lucruri ce cuprind acest domeniu.Bagajele mele sunt in totalitate pregatite pentru mutare.Nu mai pot astepta,sunt nerabdatoare!

                        In drum spre casa,ne intalnim cu Naruto si Hinata,vorbind prieteneste,cot la cot,dar totusi distractia moare repede,cand dam de Karin.

-Huh,salut netotilor!Ce faceti aici?Faceti baie?Mda,stiam voi ca sunteti saraci dar nici in halul asta...

                          Imi vine sa o injur,dar mai bine reactionez ca un om normal si spun:

-Cati oameni ar ramane muti,daca li sa-r interzice sa vorbeasca de bine pentru ei si de rau pentru altii.

                    Ma simt mai bine.Acum n-am decat sa-mi continui drumul.Un drum lung...Mda,am ajuns.(lol).

-Insfarsit!
-YEY!

                            Am intrat ca un taifun in casa,mda..casa dulce casa,nu m-ai ramane decat sa dam o petrecere de casa noua si gata,asai?Mda,va fi superb!


-Deci,fiecare isi alege camerele,haideti fuga!! ----Naruto a spus asta----



                         Fuga,fuga si iar fuga,uneori am senzatia ca vorbesc numai despre asta,fuga in sus si jos,mereu trebuie sa fug,dar stiti si voi cum e,trebuie sa suporti fuga,pentru a ajunge la o destinatie nefugara (lol-n-are nici un sens -_-).


                        Am ajuns in dreptul usii,era o usa ca toate celelalte,dar totusi nu la fel,pe aceasta usa voi,intra si iesi mereu,este o usa din lemn negru,sau cel putin e vopsita in negru,o usa stralucitoare,dar acum,trebuie sa vad ce mistere ascunde aceasta usa.Mana mea tremura pe clanta,parca mm-ar astepta un strigoi cu 7 capete pe cealalta parte,sau un uragan destinat spre rau,sau orice alte bazaconii si-ar imagina mintea mea.

                      Am deschis usa si.....HUH?CE>?Nu-mi venea sa cred,arata ca o camera de pe timpurile razboaielor,era ca un conac micut de pe timpuri,ciudat,cu un scaun care se balansa neincetat,de parca ar fi fost bantuit de o fantoma de ceva vreme...era mult spatiu,n-am ce sa comentez,dar patul era unul mai vechi,dar totusi sofisticat,avea colturile arcuite,o saltea subtire si cateva perne brodate,geamurile aveau perdele din cusaturi fine,dar totusi ciudate,dulapuri erau multe,mici si puse unele langa altele,mai era un covor parca croit de bunica,asa de ciudat arata iar cireasa de pe tort era aca masa cu o calimara si o pana alba infipta pe ea,iar langa niste foi raspandite cam pe tot biroul,serios acum,din ce an e camera asta?Mai era un dulap pentru haine,din curiozitate deschid dulapul si am ramas suprinsa din nou,erau haine in el.O rochie de pe timpuri cu volane si ceva de pus in cap ce se asemana mai degraba cu o palarie de printese,oar langa era un costum barbatesc,mai degraba pentru printi.Aceste lucruri ma fac sa cred ca sunt in anul 1800 sau chiar mai departe de atat.


-Nu stiu ce se intampla!

                            Am spus eu raspicat,dar totusi doar pentru mine...Am trecut prin atatea,m-am bucurat neincetat,am indurat constant si doar pentru,pentru,pentru..ASTA?Este o bataie critica de joc si,....stai...am mai gasit ceva,era mai ascuns,supa dulap,se vedea o fasie neagra,sau cel putin asa parea,de vedea putin,bine ca am vederea buna.

                    Incerc sa dau dulapul la o parte,incerc dar nu pot decat sa-l clintesc putin,mi-ar lua o vesnicie sa fac asta..dar,merita.



                     PESTE O ORA:



 
                                 Huh,insfarsit,am reusit!

            Ce este acest sentiment?Mai intai sa va explic ce-am gasir,este o usita neagra,ciudata dar totusi micuta,cat sa poata sa se tarasca o persoana pe acolo,asta in cazul daca ar fi un tunel,dar daca e un  seif?Cine stie ce se ascunde acolo,ma pot gandi la orice in acest moment,dar fara sa mai lungesc momentul,o sa o deschid


                       O deschid si...








                    GATA!!! ^___^   -----> Capitol necorectat.




                                


                         Lost in humanity! 
                               
                                                                 Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Tumblr_static_marcy -------->Lost in map...
Sus In jos
RlyFail
Academy Student
Academy Student
RlyFail

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...Spiridon Georgiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 35
Puncte : 41
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Drawing is my life | My dreams are supported| Anime are cherry on cake...
Stare de spirit Stare de spirit : Intelegatoare, prietenoasa, dar cand ma enervezi,ferestete.

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 I_icon19Vin 28 Mar 2014, 21:18

                                                      Ceva nou pe la liceu...?
Cap.18:
   ""O deschid si..."


  O deschid si  era totul zidit,caramida cu caramida.Ma bucur ca nu e nimic,dar in acelasi timp...PE BUNE?M-am chinuit 2 ore,deci 2 ore ca sa dau dulapul ala la o parte si ce am avut de castigat?Cel mai probabil o coloana rupta.Acum ca ma gandesc puteam sa-l pun pe Naruto sa faca asta,dar n-ai sa vezi atata inteligenta de la Madame Sakura.
  Incerc sa trec peste acest moment,incepand sa-mi despachetez lucrurile,ordonandu-le alafabetic.Ce?N-aveam ce face...
  Aud usa deschizandu-se,pe ea facandu-si aparitia Hinata.
-Haide Sakura,cina este gata!
-Ce?Pe bune?Ai gatit tu?
-Nu,ma crezi bucatareasa,mi-am luat de acasa mancarea...
  Ii fac semn Hinatei in sensul ca voi venii imediat,incercand sa-mi termin treaba cu ordonatul.Dupa ce am reusit sa-mi pun toate hainele in dulap incepand de la pantofi,pana la palarii,mi-am scos toate indiciile punandu-le cap la cap.
  Prima data am scos fotografia cu acea fata,semnata Affey,iar mai apoi am scos scrisoarea pe care am gasit-o in tabara,subnumita din tinutul Apolos.Daca stam sa ne gandim putin,asa,putin mai mult,stiti de ce o sa ne dam seama,sau mai precis de ce o sa-mi dau seama?De....NIMIC!N-am reusit sa rezolv nimic!Nu inteleg ce am gasit ce am...
-SAKURA!!!
    Huh,ce?De ce ma striga oare?
-HAIDE LA MASA!!!
     Masa?Aaa,am uitat complet.Cobor repede scarile,observandu-i pe cei trei crai de la rasarit.
-Eu cu Naruto am terminat,deci o sa urcam sus...
   Hmm..Hinata,oare la ce te gandesti?
-Sa face-ti niho,niho sau ce?
-Sasuke!
-Scuze,Sakura...

   Trebuia sa ma astept,astazi chiar  nu a zis nimic de genul,trebuia sa spuna la un moment dat.Ma asez pe scaun,incepand sa infulec mancarea.Am realizat ca aveam o foame de lup.Puteam sa jur ca Sasuke ma privea intr-una.Chiar vroiam  sa-l fentez,asa ca ma apropi de el,ca deobicei,eram la o mica distanta,deci se putea realiza un sarut,dar doar vroiam sa-l fentez.
-Deci,Sakura,vrei sa...
-Nu!Dar ti-am creeat senzatia,asta-i tot ce conteaza.
-Uneori esti ciudata Sakura.
-Daca n-as mai fii ciudata,n-as mai fii Sakura.
     Am spus asta in drumul meu spre camera.Dupa ceva timp a a venit si Sasuke,asezandu-se langa mine.
-Ce crezi ca faci printisorule?
-Nimic!
-Dar atunci de ce...
-TACI DOAR!
   Dupa toate aceste vorbe a inceput sa ma sarute,asezandu-se peste mine.
-Mai...usor....
-Eu nu cunosc termenul asta.
   Deci se crede mai inferior decat mine ah?Dupa asta m-am urcat eu deasupra lui controland totul,pana cand am spus:
-Gata,iti ajunge!
    M-am intors cu spatele la el,adormind bustean,gandindu-ma la ce se v-a intampla maine.

A DOUA ZI:
                  Dimineata,cea mai frumoasa parte a zilei,in care te trezesti bucuros in mijlocul familiei si cel mai dulce lucru,langa persoana iubita.Totul e calm si...
-SAKURA INTARZIEM LA LICEU!!!
         Stiam eu ca era o dimineata prea linistita pentru noi.
-DE CE PUII MEI NU M-AI ANUNTAT MAI DEVREME?
-Riscam sa fiu omorat de propria iubita...
-Eh,aici ai dreptate.
         M-am pregatit pentru scoala atat de repede,sigur daca nu ma cunosteai ai fi spus ca am facut o magie.Eram in drum spre liceu,doar noi 4.Un drum lung si plictisitor,pana cand am ajuns la destinatie.Culoarele liceului erau pline de dragii nostri colegi.Priveam si analizam cladirea pana cand ma ciocnesc de cineva.
-Ah,scuze n-am vrut sa...
     Era tocmai,nu-mi vine sa cred,era...



 

    "

    


                         Lost in humanity! 
                               
                                                                 Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Tumblr_static_marcy -------->Lost in map...


Ultima editare efectuata de catre Geo_Joorj in Sam 29 Mar 2014, 11:02, editata de 1 ori
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 I_icon19Vin 28 Mar 2014, 22:13

Maaamă, am uitat să comentez la capitole. Cât de mediocră trebuie să fiu? De fiecare citisem capitolele dimineața când îmi făceam temele și îmi spuneam „Eh, lasă că am timp după școală”. Te rog să mă ierți că sunt o mediocră care nu mai știe să comenteze la capitole.
Revenind la capitole, ce mă bucur că am mai citit next-urile tale. Capitolele, toate la care n-am comentat, au fost super amuzante și drăguțeXD
Și, tot ca înainte, ador suspansul tău și, oarecum, mă enervează în același timp>.<
Scuză-mă încă o dată că nu am comentat puppy eyes 
Aștept următorul capitol!
Ja nee!


Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 3216174793_1_2_dhCecdPQ
Sus In jos
RlyFail
Academy Student
Academy Student
RlyFail

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...Spiridon Georgiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 35
Puncte : 41
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Drawing is my life | My dreams are supported| Anime are cherry on cake...
Stare de spirit Stare de spirit : Intelegatoare, prietenoasa, dar cand ma enervezi,ferestete.

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 I_icon19Sam 29 Mar 2014, 10:57

   Eh,nu este nici o problema ;).Ma bucur ca iti place,doar asta conteaza si te avertizez,daca nu erai o Uchiha nu te iertam  rolling on the floor .

     a hug 


                         Lost in humanity! 
                               
                                                                 Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Tumblr_static_marcy -------->Lost in map...
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 I_icon19Joi 17 Apr 2014, 21:38

Nu ai voie să răspunzi comentariilor în acest topic, prin postări proprii, decât dacă o faci în postarea capitolului. Dacă doreşti să le mulţumeşti cititorilor sau să comunici cu ei, o faci prin mesaj privat sau, cum am mai spus, prin menţionare atunci când postezi capitolul respectiv. Ai făcut spam şi este prima avertizare.
Pe lângă asta, culorile stridente sunt interzise. Lasă fontul alb, nu combina capitolul în x nuanţe.
Mai multă grijă pe viitor. O seară bună!


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
RlyFail
Academy Student
Academy Student
RlyFail

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...Spiridon Georgiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 35
Puncte : 41
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Drawing is my life | My dreams are supported| Anime are cherry on cake...
Stare de spirit Stare de spirit : Intelegatoare, prietenoasa, dar cand ma enervezi,ferestete.

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 I_icon19Mier 18 Iun 2014, 19:09

     Salut All!Scuze ca -am mai postat de ceva timp,dar cred ca stiti si voi cum este cu profi si am avut si niste medii de rezolvat,dar iata capitolul!---                                                  



                                                                  Ceva nou pe la liceu...?
CAP.19:


                    "M-am pregatit pentru scoala atat de repede,sigur daca nu ma cunosteai ai fi spus ca am facut o magie.Eram in drum spre ,doar noi 4.Un drum lung si plictisitor,pana cand am ajuns la destinatie.Culoarele liceului erau pline de dragii nostri colegi.Priveam si analizam cladirea pana cand ma ciocnesc de cineva.
-Ah,scuze n-am vrut sa...
     Era tocmai,nu-mi vine sa cred,era..."


       Era chiar acea fata,in carne si oase.Ii puteai simti parfumul intiparit pe haine.Miroasea ca o adiere de vant de primavara,parul era lafel de lung si matasos,ochii mari  te hipnotizau si aspectul ei albastru era prezent pe ici-colo.
       I-am intins o mana de ajutor,inca holbandu-ma la ea,parca vrand sa o mananc.S-a scuturat usor de praful creeat de accident si si-a asezat hainele botite de impact,dar totusi zambea incontinuu.

-Nu-i nimic,stai linisita!

      Am dat din cap in semn de recunostinta pentru ca mi-a acceptat scuzele.Chiar daca a plecat ca un taifun de langa mine,am continuat sa imi intorc privirea dupa ea,parand o nebuna pentru unii si chiar o lez***na pentru altii...Am observat ca prietenii mei au plecat inainte fara mine.Mi-am incruntat privirea in timp ce picioarele mele faceau un efort.Gandul meu incerca sa ia o mare gura de aer pentru a aranja imaginile din capul meu.
    Intru in clasa,langa Sasuke,dar n-am putut sa-i dau nici macar un "salut" fiind scufundata in situatii.Cu o mana pe frunte si una pe genunchi,n-am reusit nici pe profu' sa-l bine-dispun cu un "buna ziua".

 -Domnisoara Haruno!

   Aud vocea profului pe fundal ca un ecou.Ma ridic lenesa in picioara spunand un soptit "Da?".

-Sper ca data viitoare sa stii sa saluti!

   Pff,ce sa zic.Am o alta problema pe cap,dar totusi mereu trebuie sa satisfac si profesorii.Ca in fiecare zi,trebuie sa se faza prezenta,pe un ritm alert,luand din ora mai putin de 2 minute,dar acea fata nu este strigata,pana cand...

-Dragi elevi,ave-ti o colega noua.Numele ei este Affey si...

    A-af-Affey?Stiam eu ca nu am halucinatii,trebuia sa pun pariu.Gandul meu trebuia sa-si aduca aminte de o particica din aceasta poveste.Intrebarea este:Affey este un actor cu o personalitate buna,sau rea in aceasta poveste?
    Mi-am intors cu incetinitorul capul spre Sasuke avand o fata cu o expresie infricosatoare,stupefiata,dar reactiile lui mi-au dat de inteles ca el nu stie ce vreau sa-i spun.Poti intelege multe din niste umeri da-ti in sus si un "Ce este?" soptit.I-am scris pe caiet numele fetei,dar el chiar este un cap sec inascut,fiindca a avut aceeasi reactie ca mai devreme,doar ca acum a fost adaugat si un scarpinat nedumerit in cap.
  Enervandu-ma la culme am strigat cat se poate de tare:

-AFFEY!

   Faptul meu ma dezgustat pe mine insumi.Toate privirile au fost intreptate cu ura spre mine."Ce-a fost in capul meu?" imi repeteam de nenumarate ori in gand,pana cand timpul s-a oprit brusc,ceilalti fiind ca niste figuri de sticla in jurul meu.Ciudat era ca doar eu puteam sa ma misc.Gura mea era larg deschisa,pana-n pamant.Un fapt supranatural s-a petrecut in fata ochilor mei.Timpul erste oprit,acum ma poate amuza doar fata lui Sasuke care arata ca insfarsit a inteles ce-am spus,dar imi venea sa ma bag cu capul in pamant cand observam privirile colegilor mei.

   Eram singura-n timp si spatiu,acum putand sa jefuiesc orice magazin de dulciuri ce-mi sarea-n cale,pana cand am simtit ca o mana mi-a atins umarul."Poate o sa o jefuiesc cu el!" imi spun in gand.




                         Lost in humanity! 
                               
                                                                 Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Tumblr_static_marcy -------->Lost in map...
Sus In jos
LeHisoko
Academy Student
Academy Student
LeHisoko

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : NyanCatia
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3
Puncte : 5
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : Depressed but Well Dressed

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 I_icon19Joi 19 Iun 2014, 21:19

Foarte bun fan-fic Geo ^^,dar totusi,nu imi place ca schimbi genul.De la normal la supranatural.Insa faci ce vrei.A da,pentru nestiutori,ea m-a obligat sa comentez pentru a nu a mai face dublu-post


I'm Weird...


Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Large
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 I_icon19Vin 20 Iun 2014, 13:00

Huh? Cine e Affey? N-am înțeles nimic din povestea cu Affey, dar sper să mă lămurești:)
Însfârșit. Un nou capitol la această poveste. Mă întreb cât o să mai decurgă în continuare pentru că văd că ai multe idei.
Btw LeHisoko, nu știu unde ai văzut tu că trece de la normal la supranatural, dar, în fine.
Sper să aduci capitolul următor cât mai repede, pentru că m-am atașat de povestea asta(cred că de la a 3-a pagină în 'colo) și vreau să citesc cat mai mult^^
Ja!


Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 3216174793_1_2_dhCecdPQ
Sus In jos
RlyFail
Academy Student
Academy Student
RlyFail

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...Spiridon Georgiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 35
Puncte : 41
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Drawing is my life | My dreams are supported| Anime are cherry on cake...
Stare de spirit Stare de spirit : Intelegatoare, prietenoasa, dar cand ma enervezi,ferestete.

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 I_icon19Sam 21 Iun 2014, 14:34

   Salut dragilor!Scuze ca v-am ametit cu faza cu Affey,dar sper ca in acest capitol ve-ti intelege totul.Mersi pentru aprecieri si spor la citit ;).

                                                                                Ceva nou pe la liceu...?

CAP.20:

           "Eram singura-n timp si spatiu,acum putand sa jefuiesc orice magazin de dulciuri ce-mi sarea-n cale,pana cand am simtit ca o mana mi-a atins umarul."Poate o sa o jefuiesc cu el!" imi spun in gand."


          Corpul meu a tresarit putin la atingerea rece care mi s-a dat.Aveam mici banuieli cu cine ar putea fi si printre toate,nici una care confirma ca faptura din spatele meu ar putea fi un om.Inainte de a vedea cine este in spatele meu,am pus palma pe mana ei,rasucindu-i mana.Efecul a fost minor pentru ea,fiindca intr-o secunda m-am trezit izbita cu o forta bruta in perete si un mic scancet mi-a iesit printre buzele,acum crapate.
          Cand am incercat sa-mi deschid ochii,totul era inconjurat de ceata deasa,iar imaginile erau greu de descifrat,dar zgomotele inca mai erau clare."Ce proasta este aceasta fata!"am auzit asta venind din ceata continuata de o alta fraza,a altei voci:"Da,cum sa fie manipulata in acest hal?",iar apoi tot ce-am putut auzi au fost rasete,fiindca imaginea devenea din ce in ce mai lumina,iar eu eram uda leoarca strabatuta de un tipat de-al meu."A fost doar un vis" imi sopteste gandul,care ma linistit ca i-am auzit prezenta.
             Il vad pe Sasuke intrand pe usa,parea foarte ingrijorat.

-Ce este?Ce a fost cu acel sunet?
 
             Niste intrebari stupide pot spune,n-ar fi evident ca fost doar un cosmar?Dar totusi,parea atat de reala excursie,parea atat de real mersul la scoala,ceata si tot ce s-a petrecut pana la aceasta faza.Poate ca intrebarea lui a fost potrivita,pentru ca nu doar el vrea sa stie ce s-a intamplat.

-Te pot intreba acelasi lucru.


             Ii raspuns vizibil agitata.Ma amuza fata lui,care afisa nedumerire,iti dadea-i seama repede,dupa spranceana ridicata si mainile puse-n sold.Continu-i nfraza,pentru a-i smulge nedumerirea.

-Excursia a fost reala?Ceata aceea,oprirea in timp,concursul,au existat macar?Sau a fost doar o intamplare marcanta sfarsita cu un vis terifiant?
-Sigur vrei sa sti?

             Dau afirmativ din cap,asteptandu-mi raspunsul clar.


-Ai enervat-o pe Karin in ultima vreme si ea ti-a facut o festa.Excursia a fost reala,dar scrisoare pe care ai gasit-o in acel copac si poza cu acea fata semnata "Affey" si deasemenea si prezenta ei la scoala cu tenta albastra,n-au fost reale.Shiko a pus scrisorea si poza in copac,iar capcana a fost pusa la cale de catre Karin.Shiki a fost costumata in "Affey" si ceata  a fost produsa de catre clasa.


            N-am stiut ca poti manipula un om atat de rau,dar naivitatea mea s-a aratat insuportabil de mult.Ma asteptam de la Karin la o farsa,dar una atat de bine gandita si in acelasi timp nu ma asteptam ca si clasa sa contribuie la asta.Ca tot veni vorba,cum am sjuns in pat,daca eu eram prinsa in ceata clasei?

-De ce a contribuit clasa la asta?Cum am ajuns aici?

       Sasuke vine mai aproape de mine imbratisandu-ma strans,dandu-mi apoi o sarutare.

-Clasa a vrut un moment de razbunare fiindca in ultimul timp tu continuai sa te porti superioara lor,ceea ce nu este adevarat,dar Karin i-a manipulat pe toti,intr-un final facandu-i sa creada acest lucru.Ai lesinat din cauza acelui fum,care ar fi trebuit sa semene cu o ceata.Te-am adus aici cu acordul directoarei,nu suportam sa te las la cabinetul scolii.

      I-am dat o imbratisare calda,urmata de alte sarutari pasionale."Macar il mai am pe el",imi spun in gand,fericita.  Deci,clasa a contribuit la asta.Hmm....stai putin!Din clasa fac parte si Naruto,dar si Hinata si ca tot veni vorba,nu i-am vazut in ultimul timp.

 -Dar Hinata si Naruta unde sunt?Au contribuit la asta?

          Sasuke se ridica brusc de pe mine,fara sa spuna nici un cuvant.Se duce la marginea patului stand cu fata in jos.Chiar daca Sasuke e misterios in felul lui de a fi,iti dai seama sigur ca acum nu are sentimente bune.

-Sasuke...

        Spun pentru ai atrage atentia.Dar el tot nu da nici o urma de viata,ii mai rostesc odata numele,dar inainte sa-l termin s-a trezit si Bruce Lee sa-mi raspunda raspicat,parca cantand  o melodia de afon:

-Au contribuit bine?Si ei s-au lasat pacaliti...

      Cee?Si ei au contribuit?Daca ei au facut-o nu ma-r mira nimic daca as afla ca si Sasuke a contribuit cu ceva."Mi-e foame!"imi spune constinta.Pfff,bine ca te-ai trezit acum,creier nesuferit!


                         Lost in humanity! 
                               
                                                                 Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Tumblr_static_marcy -------->Lost in map...
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Asss10Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 I_icon19Dum 13 Iul 2014, 13:10

Miuuky a scris:
                                                   Ceva nou pe la liceu...? (nu e nevoie ca la inceputul fiecarui capitol sa precizezi numele ficului; e de ajuns numarul capitolului respectiv)
CAP.20: ('Capitolul X' arata mult mai bine, asa ca foloseste aceasta forma de acum inainte)

"Eram singura-n timp si spatiu, (space) acum putand sa jefuiesc orice magazin de dulciuri ce-mi sarea-n cale, (space) pana cand am simtit ca o mana mi-a atins umarul. (space) "Poate o sa o jefuiesc cu el!" ('o' asta n-are nicio noima; mai devreme te refereai la un magazin, care la singular are forma de masculin, ori 'o' e forma pentru feminin) imi spun in gand."


Corpul meu a tresarit putin la atingerea rece care mi s-a dat. (space) Aveam mici banuieli cu cine ar putea fi (mai degraba 'Aveam mici banuieli asupra persoanei respective') si printre toate, (space) nici una (niciuna) care confirma ca faptura din spatele meu ar putea fi un om. (space) Inainte de a vedea cine este in spatele meu, (space) am pus palma pe mana ei, (space) rasucindu-i mana. (space) Efecul a fost minor pentru ea, (space) fiindca intr-o secunda m-am trezit izbita cu o forta bruta ('forta bruta'?) in perete si un mic scancet mi-a iesit printre buzele, (virgula nu-si are rostul aici) acum crapate.
Cand am incercat sa-mi deschid ochii, (space) totul era inconjurat de (o) ceata deasa, (space) iar imaginile erau greu de descifrat, (space) dar zgomotele inca mai erau clare. (space) "Ce proasta este aceasta fata!" (space) am auzit asta venind din ceata (,) continuata de o alta fraza, (space) a altei voci: (space) "Da, (space) cum sa fie manipulata in acest hal?", (space) iar apoi tot ce-am putut auzi au fost rasete, (space) fiindca imaginea devenea din ce in ce mai lumina (asta n-are sens, cum adica 'imaginea devenea lumina'?) , (space) iar eu eram uda leoarca (,) strabatuta de un tipat de-al meu. (nu stiu cum poti fi strabatut de propriul tipat; trebuia sa formulezi altfel aceasta fraza) (space) "A fost doar un vis" imi sopteste gandul, (space) care ma (m-a) linistit ca (cand?) i-am auzit prezenta.
Il vad pe Sasuke intrand pe usa, (space) parea foarte ingrijorat. (n-am inteles folosirea imperfectului in cea de-a doua propozitie, puteai utiliza un gerunziu si era mult mai bine)
-Ce este? (space) Ce a fost cu acel sunet?

Niste intrebari stupide pot spune, (space) n-ar fi evident (de ce conditional optatic, de ce nu indicativ?) ca fost doar un cosmar? (space) Dar totusi, (space) parea atat de reala excursie (excursia) , (space) parea atat de real mersul la scoala, (space) ceata si tot ce s-a petrecut pana la aceasta faza. (space) Poate ca intrebarea lui a fost potrivita, (space) pentru ca nu doar el vrea sa stie ce s-a intamplat. (exprimarea e ciudata rau, n-am prea inteles ce-ai vrut sa spui)

-Te pot intreba acelasi lucru.


Ii raspuns ('Ii'; in plus, propozitita asta trebuia pusa in continuarea intrebarii si abia apoi reveneai cu un nou paragraf) vizibil agitata. (space) Ma amuza fata lui, (space) care afisa (nu inteleg de ce folosesti imperfectul, nu se potriveste in context) nedumerire, (space) iti dadea-i (dadeai) seama repede, (fara virgula) dupa spranceana ridicata si mainile puse-n sold. (space) Continu-i nfraza (Continui fraza), (space) pentru a-i smulge nedumerirea. ('smulge' nu e cea mai fericita alegere, puteai opta pentru un alt cuvant, spre exemplu 'indeparta')

-Excursia a fost reala? (space) Ceata aceea, (space) oprirea in timp, (space) concursul, (fara virgula) au existat macar? (space) Sau a fost doar o intamplare marcanta sfarsita cu un vis terifiant?
-Sigur vrei sa sti (sa stii) ?

             Dau afirmativ din cap, (space) asteptandu-mi (asteptandu-i) raspunsul clar.

-Ai enervat-o pe Karin in ultima vreme si ea ti-a facut o festa. (space) Excursia a fost reala, (space) dar scrisoare (scrisoarea) pe care ai gasit-o in acel copac si poza cu acea fata semnata "Affey" si deasemenea (de asemenea) si prezenta ei la scoala cu tenta albastra (pe asta n-am inteles-o, cum adica 'scoala cu tenta albastra'?) , (space) n-au fost reale. (space) Shiko a pus scrisorea si poza in copac, (space) iar capcana a fost pusa la cale de catre Karin. (space) Shiki a fost costumata in "Affey" si ceata  a fost produsa de catre clasa.


N-am stiut ca poti manipula un om atat de rau, (space) dar naivitatea mea s-a aratat insuportabil de mult (nici asta nu-i cea mai fericita exprimare, puteai formula ideea altfel, incat sa capete ceva mai mult sens) . (space) Ma asteptam de la Karin la o farsa, (space) dar una atat de bine gandita (aici puteai pune semnul intrebarii si continuai cu majuscula) si in acelasi timp nu ma asteptam ca si clasa sa contribuie la asta. (space) Ca tot veni vorba, (space) cum am sjuns (ajuns) in pat, (space) daca eu eram prinsa in ceata clasei? ('ceata clasei' este, din nou, o chestie fara prea multa noima)

-De ce a contribuit clasa la asta? (space) Cum am ajuns aici?

Sasuke vine mai aproape de mine imbratisandu-ma strans, (space) dandu-mi apoi o sarutare.

-Clasa a vrut un moment de razbunare (,) fiindca in ultimul timp tu continuai sa te porti (ca si cum ai fi fost) superioara lor, (space) ceea ce nu este adevarat, (space) dar Karin i-a manipulat pe toti, (space) intr-un final facandu-i sa creada acest lucru. (space) Ai lesinat din cauza acelui fum, (space) care ar fi trebuit sa semene cu o ceata. (space) Te-am adus aici cu acordul directoarei, (space) nu suportam sa te las la cabinetul scolii. (toata povestea asta e mai mult decat trasa de par; sa fim seriosi, cum naiba poti manipula o clasa intreaga avand numai 17 ani? zici ca nu suntem intr-o lume normala, zau...)

I-am dat o imbratisare calda, (space) urmata de alte sarutari pasionale. (space) "Macar il mai am pe el", (space) imi spun in gand, (space) fericita. Deci, (fara virgula) clasa a contribuit la asta. (space)Hmm.... (space; sunt numai trei puncte de suspensie) stai putin! (space) Din clasa fac parte si Naruto, (space) dar si Hinata si ca tot veni vorba, (space) nu i-am vazut in ultimul timp.

-Dar Hinata si Naruta unde sunt? (space) Au contribuit la asta?

Sasuke se ridica brusc de pe mine, (space) fara sa spuna nici un (niciun) cuvant. (space) Se duce la marginea patului stand cu fata in jos. (space) Chiar daca Sasuke e misterios in felul lui de a fi, (space) iti dai seama sigur ca acum nu are sentimente bune. (si o alta fraza fara sens)

-Sasuke...

Spun pentru ai atrage atentia. (space) Dar el tot nu da nici o (nicio) urma de viata (expresia e 'a da un semn de viata') , (space) ii mai rostesc odata (o data) numele, (space) dar inainte sa-l termin s-a trezit si Bruce Lee sa-mi raspunda raspicat, (space) parca cantand ('parca cantand' e o cacofonie de toata frumusetea) o melodia de afon:

-Au contribuit (,) bine? (space) Si ei s-au lasat pacaliti...

Cee? (space) Si ei au contribuit? (space) Daca ei au facut-o (,) nu ma-r (m-ar) mira nimic daca as afla ca si Sasuke a contribuit cu ceva. (space) "Mi-e foame!" (space) imi spune constinta (constiinta) . (space) Pfff, (space) bine ca te-ai trezit acum, (space) creier nesuferit!


         Descrierea e la pamant. In mare parte, vad ca te preocupa dialogul si naratiunea extrem de succinta, astfel ca nu mai lasi loc si de descriere. Asa cum am mai spus-o si-o voi mai spune, descrierea are un rol important intr-un text. Trebuie sa-mi imaginez cadrul in care se petrece actiunea, culorile, elementele, personajele. La inceput de tot mi-ai descris protagonistii ca la clasa intai (eu sunt X, am Y ani si ochii de culoarea Z). Nu se face asa. Mai apoi, la Tsunade parca, mi-ai scris in paranteza ca nu mai are rost s-o descrii ca si-asa stim noi despre ce e vorba. Ei bine, faptul ca personajele sunt luate dintr-un anime nu-ti da tie dreptul sa le neglijezi. Trebuie sa le descrii, atat fizic, cat si moral in asa fel incat cititorii sa isi poata da seama de firile si personalitatile lor. In plus, in toate situatiile de pana acum, n-am vazut mai deloc o descriere ampla a gandurilor vreunui personaj. Nu tu frica, anxietate, suparare, furie, bucurie, nimic. Am impresia ca sunt mai mult niste marionete pe sfoara decat niste personaje ce ar trebui sa intruchipeze anumite tipuri umane. De asemenea, naratiunea este cam la acelasi nivel. Am vazut ca te-ai straduit in unele locuri sa narezi, dar mai mult de o insiruire de actiuni nu prea ti-a iesit. Gandeste-te ca trebuie sa pornesti de la evenimentul central, cel mai important, si in jurul sau sa croiesti si altele, mai putin interesante, dar care sa se lege si sa formeze un tot unitar, oferind totodata textului veridicitate. Trebuie sa combini descrierea cu naratiunea in asa fel incat sa faci ca intamplarile sa para cat mai reale. Gandeste-te la cum ai reactiona tu in anumite momente, la ce sentimente ti-ar provoca anumite situatii si tot asa. Ideea e sa explorezi cat mai mult gandurile personajelor si sa ne dezvalui si noua ce se intampla in mintea lor, dar si-n lumea ce le inconjoara.
Dialogul este mult si deloc de calitate. Nu cred c-am dat peste vreo replica satisfacatoare pana acum. Toate au fost seci, ori previzibile ori pur si simplu fara vreo noima. Personajele vorbesc intre ele de parca altceva n-ar avea ce face. Pana la urma, de ce o mai fac, daca nu ca sa ne transmita noua ceva? Foloseste subtilitati, ironie, ce vrei tu, numai sa dai culoare dialogului. Si acolo unde chiar nu-i cazul, nu-l folosi, ci abordeaza vorbirea indirecta.
         Ideea mi se pare un amalgam de evenimente luate din alte ficuri. N-am intalnit pana acum ceva care sa fie original, poate doar intamplarea din final, cea cu Karin, dar aceea a fost atat de prost povestita, incat n-am inteles nimic din ea. Colegii noi, concursul, echipa castigatoare si tot ce-ai mai facut tu pe-acolo au fost deja spuse de atatea ori si povestite din nspe mii de unghiuri diferite, incat nu prea mai au ce oferi interesant. Plus ca relatiile dintre personaje sunt aceleasi, bineinteles cu un grad ridicat de superficialitate. Sakura si Naruto au ajuns la liceu, deja au fost intampinati de colegii lor, deja si-au gasit niste bff si i-au invitat la ei acasa. Nu e chiar asa. Si mai apoi buf, Sasuke si Sakura se indragostesc si la fel si Hinata si Naruto. Serios, suna atat de copilaresc, pana si in basme e o poveste mai complicata pana cand protagonistii ajung sa se intalneasca. Titlul e atat de neinteresant... Serios, pe langa legatura sa cu textul, care deja nu mai e un element extrem de important, nu gasesc nimic care sa ma atraga la el. Sunt sigura ca puteai sa te gandesti la ceva mai captivant, eventual vreun substantiv sau vreun verb mai neobisnuit care sa atraga atentia si interesul cititorului.
         Exprimarea e de groaza. Nu ai greseli chiar atat de grave, trebuie sa recunosc, dar sunt probleme cu unele cuvinte (niciun, nicio spre exemplu) si cu cratima, pe care o folosesti gresit in unele cazuri. Intra aici pentru mai multe detalii. In plus, vocabularul tau e saracacios, nu prea am vazut cine stie ce cuvinte interesante sau figuri de stil care sa coloreze putin povestea, ci un limbaj uzual cu care deja m-am obisnuit si de care cam incep sa ma satur. Inbogateste-ti vocabularul, foloseste sinonime si evita repetitiile enervante. De asemenea, ai grija la modurile si timpurile verbale, caci uneori ai tendinta de-a le folosi fara sa te gandesti ca luat in ansamblu, enuntul respectiv suna aiurea. Ca sa nu mai spun ca in unele locuri ai o exprimare aat de intortocheata si ciudata, incat nu inteleg ideea pe care vrei sa mi-o transmiti. Inca o chestie pe care am mai observat-o: folosirea parantezelor sia  emoticoanelor. Nu-i nici corect si nici estetic, asa ca renunta la aceste doua elemente. Cu punctuatia ai probleme destul de mari. In primul rand, dupa semnele de punctuatie/ ortografie trebuie sa lasi un spatiu liber. Nu numai ca asa este corect, dar ajuta si la estetica, iar cititorului ii e mult mai usor sa citeasca. In al doilea rand, ai grija cu virgulele, unde trebuie puse si unde nu. Iti sugerez sa treci pe aici si sa te lamuresti cand e nevoie sa le folosesti si cand nu. Ai grija si la punctele de suspensie si incearca sa nu exagerezi cu folosirea lor. Estetica ar putea fi si ea imbunatatita. Am vazut ca n-ai mai scris colorat, lucru foarte bun. De asemenea, incearca sa renunti la bolduirea textului, caci e mai greu de citit asa si nici nu are un aspect placut. Dupa cum ti-am spus si in corectare, nu e nevoie sa precizezi titlul ficului la fiecare inceput de capitol, iar numarul capitolului ar trebui scris complet, doar prima litera a cuvantului fiind majuscula, eventual si centrat.

         Acestea fiind spuse, succes in continuare si sper sa te fi ajutat aceasta critica.


Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Asss10Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 I_icon19Sam 02 Aug 2014, 12:37

Fanfic blocat la cererea autoarei.


Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Ceva nou pe la liceu...?   Ceva nou pe la liceu...? - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Ceva nou pe la liceu...?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-