Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ce poate face serviciul pe scoala? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ce poate face serviciul pe scoala? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Ce poate face serviciul pe scoala?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Alefeher :)
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : intr-o tara cu unicorni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 10
Puncte : 12
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Matematica,cititul,cartile vechi.
Stare de spirit Stare de spirit : cam naspa...

Ce poate face serviciul pe scoala? Empty
MesajSubiect: Ce poate face serviciul pe scoala?   Ce poate face serviciul pe scoala? I_icon19Vin 27 Dec 2013, 08:58

Salut!In primul rand as vrea sa va urez Craciun Fericit(ok ok,nu mai e Craciunul da macar "Sarbatori fericite!" pota sa va urez,nu?).In al doilea rand as vrea sa va spun ca sunt noua pe forum si acesta este primul meu fic si astept orice felde comentariu si orice critica si de asemenea v-as ruga sa imi spuneti daca merita sa continui sau mai bine il inchid.Lectura placuta!

Capitolul 1

Sakura p.o.v.:

Eram pe un camp din ciocolata,cu flori din bomboane si caramele,cu iarba din acadele,cu copaci din zahar-ars si cu un cer din tiramisu...Totul era atat de dulce si de bun in jur!Intind mana catre o bomboana si cand sa o ating,aud un zgomot...zbringgggg!!!!!zbringgggg!!!!!zbringgggg!!!!!zbringgggg!!!!!Apoi,liniste.Linistea dinaintea furtunii.Cerul incepe sa cada,pamantul mi se crapa sub picioare,tot acel paradis dulce se naruie sub ochii mei.O bucata imensa de tiramisu(cer)cade si se indreapta cu o viteza amenintatoare spre mine.O nu!O sa mor!Si chiar inainte ca bucata sa faca contanc cu mine,ma trezesc.Blestemat sa fi tu ceas desteptator care mi-ai facut universul dulce sa se darame!
Of...revenind din lumea unicornilor,azi e prima mea zi de scoala,clasa a 10-a.Ma scol lenesa din pat si ma duc sa imi fac un dus.Apa(la inceput rece)cade peste corpul meu si ma ajuta sa ma relaxez si tot odata sa revin pe Pamant.Dupa vreo 10 minute de stat sub apa,ies si ma infasor cu un prosop.Ma duc sa vad cu ce ma imbrac.Fata de alte fete,eu imi aleg extrem de rapid hainele:o pereche de blugi si un tricou roz cu model negru.Imi iau niste tenisi negri si bratarile mele negre(bine,recunosc ca nu le-am mai dat jos de pe mana de vreo juma' de an,da' nui bai...).Imi fac ghiozdanul aruncand niste caiete la intamplare,oricum cred ca de pe la ora a 3-a o sa ma plictisesc si o sa plec.Imi prind parul meu roz intr-o coada de cal si sunt gata de plecare.Nu folosesc machiaj decat foarte rar,deci prefer sa raman naturala.
Plec spre inchiso...a pardon scoala,da,am vrut sa zic scoala,sunt sigura ca asta am vrut sa spun.Pe drum ma intalnesc cu Hinata,prietena mea cea mai buna.Ne cunoastem de multi ani si un mic detaliu amuzant este ca ea si-ar dori sa aiba ochii mei de un verde crud si parul meu roz-bombon,in timp ce eu mai bucura nespus sa am un par mov ca al ei si niste ochi lila asemenea ei.O imbratisez strans si ne continuam drumul spre inch...scoala.Acolo ne intalnim,a pardon Hinata se intalneste cu restul prietenilor ei,eu sunt mai retrasa si nu ii consider prieteni decat pe Hinata si pe Naruto...Naruto e un mic clovn blond cu ochi albastri ca cerul(cerul real,nu ala din tiramisu care era sa imi cada in cap) care se pare ca la nastere a primit sarcina de a face pe toata lumea sa rada.Revenind,in timp ce Hinata isi saluta gasca(as zice cum ii cheama dar habar n-am)eu ma retrag spre clasa...Aveam nevoie de cateva momente de liniste si singuratate ca sa casc si sa ma intind cat colo,pentru ca inca sunt amortita.Imediat dupa aceea se suna de intrare si incet-incet intra toti colegii.Eu ca de obicei ma asez in ultima banca,ca sa pot dormi fara sa ma vada profii.Mai stam ce mai stam si vine dirigul in clasa sa ne ureze spor in noul an scolar,sa ne dea orarul si bla bla bla...Apoi zice:
-De astazi incepem serviciul pe scoala si se pare ca sa schimbat sistemul:de acum vor sta 2 copii la serviciu,pentru ca e multa treaba,multe hartii si multe usi de inchis,holuri de supravegheat,etc.De asemenea,fiecare copil va sta cate o saptaman la serviciu.Nu se mai urmeaza ordinea de la catalog si oricum multi copii nu vor sa piarda ore de curs(in mintea Sakurei "Care or mai fi si copii aia,ca eu nu ii cunosc") deci listele nu mai au rost.Cine ar vrea sa fa...
-Eu domnu' dirig,spun eu nelasandu-l sa termine intrebarea.
-Bine Sakura Haruno,sti ce ai de facut.O sa iti trimit un coleg din clasa vecina.
Yes!Yes!Yes!Yes!Yes!Yes!Yes!Yes!Yes!Yes!E fain sa stai de serviciu,doar deschizi si inchi usile cand se suna si scri cine intra in scoala si de ce.Ma duc jos acolo unde e banca elevului de serviciu si ma asez comod,imi pun castile in urechi si astept sa vina colegul/colega care va sta cu mine la serviciu saptamana asta.Sper sa nu fie o printesa sau un do***oc.
Desi am castile aud niste pasi pe holuri.Sunetul lor e constant si e din ce in ce mai aprope.Cand simt o prezenta in apropiere si pasii devin foarte clari in urechile mele,ma intorc si dupa 2 secunde vad ca pe usa mare intra colegul/colega de serviciu.In 3 secunde am analizat persoana respectiva si se pare ca era...era...*facand o incercare cu gandul ca va va tine in suspans*

Sper ca nu am gresit prea mult,e prima oara cand incerc sa scriu ceva care nu e obligatoriu pentru scoala.A si am scris capitolul la 3 noaptea,deci daca la un moment dat pomenesc de ceva unicorni care mananca iarba roz si canta ca aia de pe stadion vreau sa stiti ca nu,nu am fumat nimic,eram doar foarte obosita cand am scris.
Pa!
Sus In jos
csilla12
Genin
Genin
csilla12

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : sibiu
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 87
Puncte : 95
Reputatie Reputatie : 0

Ce poate face serviciul pe scoala? Empty
MesajSubiect: Re: Ce poate face serviciul pe scoala?   Ce poate face serviciul pe scoala? I_icon19Vin 27 Dec 2013, 12:07

Mie una imi place primul capitol , vreau sa vad cum va decurge actiunea. Te pup  kiss
Sus In jos
Alefeher :)
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : intr-o tara cu unicorni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 10
Puncte : 12
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Matematica,cititul,cartile vechi.
Stare de spirit Stare de spirit : cam naspa...

Ce poate face serviciul pe scoala? Empty
MesajSubiect: Re: Ce poate face serviciul pe scoala?   Ce poate face serviciul pe scoala? I_icon19Vin 27 Dec 2013, 19:22

Am facut si capitolul 2, dar vreau minim 3 comentarii inainte sa il pun(2 ca unul l-am primit) ca sa vad daca va place sau nu.  rainbow :\
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Ce poate face serviciul pe scoala? Empty
MesajSubiect: Re: Ce poate face serviciul pe scoala?   Ce poate face serviciul pe scoala? I_icon19Vin 27 Dec 2013, 20:30

Anunţurile precum cel de mai sus, dat de tine, nu sunt permise. Faci spam, poţi aştepta până primeşti trei fără să dai un comentariu de genul şi apoi postezi capitolul. De asemenea, nu ai voie nici să răspunzi prin mulţumiri altor comentarii decât atunci când postezi următorul capitol, adaugi acolo ca o paranteză.
Este prima avertizare, este de considerat faptul că eşti începătoare şi nu ai ştiut, însă nu ai trecut nici pe la regulament. Dacă vrei să adaugi ceva cu privire la ce am scris aici, o poţi face printr-un mesaj privat.
O seară bună!


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Mara :)
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : romania
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 47
Puncte : 55
Reputatie Reputatie : 6

Ce poate face serviciul pe scoala? Empty
MesajSubiect: Re: Ce poate face serviciul pe scoala?   Ce poate face serviciul pe scoala? I_icon19Vin 27 Dec 2013, 20:48

:) Daca nu pui nextu' intr-o zi nu stiu ce iti fac! Te....te ....te ..BLESTEM!!!
Mda,nu pot sa fac lucrul asta...
Ok ,nu am ce critica sa iti fac,e super tare.
Pai,sper sa pui nextul AZI,sau MAINE(in cel mai rau caz)
Te pup :*
Mara:) was here!
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Ce poate face serviciul pe scoala? Empty
MesajSubiect: Re: Ce poate face serviciul pe scoala?   Ce poate face serviciul pe scoala? I_icon19Vin 27 Dec 2013, 20:57

Draguta poveste..la prima vedere pot sa spun ca imi place dar vreau sa ma surprinzi yeah Am incredere ca va fii un fic bun kiss


Ce poate face serviciul pe scoala? 3216174793_1_2_dhCecdPQ
Sus In jos
Alefeher :)
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : intr-o tara cu unicorni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 10
Puncte : 12
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Matematica,cititul,cartile vechi.
Stare de spirit Stare de spirit : cam naspa...

Ce poate face serviciul pe scoala? Empty
MesajSubiect: Re: Ce poate face serviciul pe scoala?   Ce poate face serviciul pe scoala? I_icon19Vin 27 Dec 2013, 21:37

Mersi pentru comentari si atentionari.Am adus next-ul,care va avertizez ca e un pic mai plictisitor,cam pana pe la capitolul 5 o sa fie mai putina actiune dar in fine,lectura placuta!




Capitolul 2

Sakura p.o.v.:
Era chiar Sasuke Uchiha(cred ca asa il cheama,abea daca imi stiu colegii pe nume,ce sa mai vorbim de cei din alte clase). Din cate am inteles e nesociabil, retras si face economie la cuvinte. Se pare ca dirigul a avut grija sa imi aleaga pe cineva care(sper)ca nu ma va enerva si nu va veni cu intrebari stupide. Hmm...imi plac ochii lui, sunt negrii la fel ca parul, ciudata culoare. Se uita la mine 2 secunde apoi spune un "Buna!" plictisit si neinteresat, dupa care se aseaza langa mine. Eu nu ma chinui sa il salut si ii fac un simplu semn din mana, dupa care ma intorc la castile mele.

Sasuke p.o.v.:

Off...ajung la "receptie" si vad o fata cu parul roz-bombon(sunt 99.99% sigur ca e vopsita,oricum a ales o culoare de imi vine sa vomit cand o vad)si ochii verzi ca iarba cruda. Hmmmm...presimt ca o sa inceapa cu fite si mofturi din secunda 2, o sa am o saptamana...Mare politicos ce sunt ii arunc un "Buna!" plictisit si ma asez la locul meu. Spre surprinderea mea, imi face un semn din mana parca si mai plictisita decat mine.

Dupa 3 ore(din 8 cat aveau de stat):

Sasuke p.o.v.:

Wow! Cred ca am judecat-o gresit pe fata asta, de 3 ore nu a scos o vorba, a facut pana si treaba pe care eu trebuia sa o fac si nu a comentat nici macar cand eu mare nesimtit ce sunt am adormit, lasand-o pe ea responsabila de toata scoala. La inceput am crezut ca e muta sau extrem de timida, dar dupa ce s-a certat cu un betiv care nici nu cred ca stia unde e, se pare ca are si voce si curaj...Sakura(am aflat cum o cheama cand i-a scapat ecusonul langa mine)e asa de ciudata...As vrea sa aflu mai multe despre ea, dar avand in vedere ca sunt cam zgarcit la vorbe, va trebui sa ma folosesc de fapte...

-Sasuke sau cum te-o fi chemand, vezi ca lipsesc 2 minute, stai tu aici un pic? ma trezesc la realitate cand ii aud vocea. Stai! Lipseste 2minute? Perfect, pot sa imi pun planul in aplicare. Ca sa nu o las chiar in aer, ii arunc un "Da." plictisit si astept sa plece.

Cand vad ca a plecat, incep sa ii cotrobai prin ghiozdan. Stiu, sunt cam nesimtit, dar asta-i viata. Perfect! Punct ochit, punct lovit, i-am  gasit carnetul de note. Haolo, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 10, 10, 10, vai ce tocilara! Hmmm,ce mai e pe aici? O punga de chipsuri( cred ca nu are un stil de viata prea sanatos, in fine). What?!?!(Ce?!?) Zeci sau chiar sute de hartii pe care scrie ceva de genul:

"Stimati parinti ai elevei Sakura Haruno, pe data de x-x-xxxx fiica dumneavoastra a lipsitde la x ore de curs, iar la orele X, Y, Z si-a batut joc de profesori/a injurat in clasa/s-a batut cu X coleg.
Cu stima, X Xulescu,dirigintele elevei."

Si erau o groaza!!! Gasesc doar date contradictorii cum ar fi tocilara chiulangie si batausa. In fine, revenind la "cautarile arheologice" se pare ca e cam dezordonata, e plin de caiete aruncate aiurea si hartii cu "X si O" pe ele. In mod ciudat nu gasesc chestii de fete gen machiaj, jurnal, oglinda, etc. CEEEE???Fata asta si-a propus sa ma faca sa fac infarct? Telefonul ei e plin de melodii rock si rap... Mai cotrobai ce mai cotrobai si la un moment dat imi ridic ochii din ghiozdanul ei si ma uit in fata... Sasuke ai incurcat-o, pentru ca rozalia e in fata ta si se uita la tine. Grozav, hai tipa si trage-mi 2 palme, recunosc ca sunt cam nesimtit.

-Scuze, eu doar...Stai stai stai, cand am spus eu asta si decand imi cer eu scuze, in fine...eu doar...
-Nu-i nimic, macar mi-ai adus aminte ca e ora pranzului, spune ea cu o tenta de umor in glas si arata spre punga de chips-uri care era aruncata pe masa langa celelalte lucruri ale ei.

Hmm...destul de toleranta, macar am scapat de scandal.

Sakura p.o.v.:

Vin de la baie si il vad pe asta ca imi cotrobaie prin lucruri. Fii calma Sakura, fii calma! Daca te certi de pe acum cu el e posibil sa ai o saptamana de cosmar, deci calmeaza-te. Ok, ok, is calma, acuma cum fac mai departe? Spre surprinderea mea incearca sa gaseasca o scuza, dar i-o tai repede si ii zic ca macar mi-a adus aminte ca e ora pranzului. Desfac punga mea de chips-uri si incep sa mananc dar dupa 2 minute imi dau seama ca ar trebui sa ii dau si lui. In fine nu ar merita ca a fost cam nesimtit sa imi umble un lucruri dar na... Ii intind punga si el se uita 2 secunde putin derutat(presupun ca iar era pe taramul unicornilor, cum a fost aproape toata ziua)apoi se serveste.

Sasuke  p.o.v.:

Deci dupa ce azi am dormit ca un porc, i-am cotrobait in ghiozdan si nici macar nu am fost in stare sa gesesc o scuza buna,  ea isi imparte pranzul cu mine? Ori are ceva de ascund,  ori e foarte de treaba si extreme de toleranta. La un moment dat se aud zgomote la etajul 2(noi eram la parter) si cum e si jumate, nu au cum sa fie elevi. Sakura imi spune ca se duce sa vada ce s-a intamplat, rugandu-ma sa ma ocup de oamenii care vin si daca sta mai mult, de usile care trebuie deschise la fara 10. Stau ce stau si deja a trecut si de pauza si Sakura nu s-a intors. Desi nu sunt eu mare sentimental cred ca ar trebui  sa ma duc dupa ea, nu vreau sa o am pe constiinta dupa aia daca pateste ceva.

Ma urc pana la etajul 1: nimeni si nimic. Ma uit cu atentie sa nu imi scapa ceva si vad pe jos una dintre bratarile pe care le avea pe mana. Inghit in sec, nu par a fi semen de bine. Ajung la etajul 2 si acolo aud niste gemete slabe de durere. Bun, macar stiu ca rozalia e pe aproape. Stai, de ce ma bucur ca e pe aproape? Sasuke, prostule, fata aia geme de durere si probabil e ranita,si tu stai ca prostu’ si nu faci nimic?

Incep sa fug si cand dau coltul(scoala are forma de L)vad ceva care ma inspaimanta si ma ingrijoreaza…era…era…*nu va zic cine/ce era*

Asta a fost si capitolul 2,nu stiu cat e de reusit,eu scriu atunci cand inspiratia ma loveste si imi invineteste un ochi asa ca...
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Ce poate face serviciul pe scoala? Empty
MesajSubiect: Re: Ce poate face serviciul pe scoala?   Ce poate face serviciul pe scoala? I_icon19Vin 27 Dec 2013, 22:44

Hello ! 
Am ajuns si pe la fic-ul tau. 
Nu pot spune decat ca e interesant si astept sa vad despre ce e vorba de fapt. 
Ar fi mai bine daca nu ai mai schimba pov-ul asa de repede, zapacesti cititorul, care nu o sa isi mai dea seama cine povesteste de fapt intr-un final. 
Eh, as vrea sa iti zic, daca ai de gand sa te dai batuta in caz ca ai comm-uri nefavorabile, pai nici nu te mai apuca de fic-uri. 
Nu vreau sa te supar, dar te intreb, tie iti place sa scrii sau te-ai gandit doar sa incerci, ca un hobby de plictiseala ? 
Cam atat.
Astept next, sper sa ma anunti. 
Ja ne !


 "I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Ce poate face serviciul pe scoala? Empty
MesajSubiect: Re: Ce poate face serviciul pe scoala?   Ce poate face serviciul pe scoala? I_icon19Vin 27 Dec 2013, 23:35

E super interesant si se pare ca folosesti suspansul:)) in fine...nu e asa plictisitor, e...normal,
deci cred ca de la capitolul 5 o sa mor de nerabdare pt un capitol, nu?XD
Imi place ca povestesti si de la Saku si de la Sasuke:))
Imi place ca il faci pe Sasuke cel normal...adica nesimtit, indiferent si care nu spune prea multe:))
Sper sa aduci next-ul maine! 
Ja nee!


                      Ce poate face serviciul pe scoala? Vt4a  

                                      Ce poate face serviciul pe scoala? Xeu2  " />
Sus In jos
Alefeher :)
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : intr-o tara cu unicorni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 10
Puncte : 12
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Matematica,cititul,cartile vechi.
Stare de spirit Stare de spirit : cam naspa...

Ce poate face serviciul pe scoala? Empty
MesajSubiect: Re: Ce poate face serviciul pe scoala?   Ce poate face serviciul pe scoala? I_icon19Sam 28 Dec 2013, 16:06

Hei am adus next-ul,e scris pe fuga ca in 30 de minute plec la munte si pana la 6 ianuarie nu o sa pot sa postez,dar promit ca pe 6(sau pe 7)va aduc un capitol mare si frumos.Lectura placuta!

Capitolul 3

Sasuke p.o.v.:

Era Sakura, prabusita pe jos si tinundu-se de mana stanga. Am mai zis ca nu sunt sentimental, dar situatia asta imi provoaca mila. Sunt sigur ca o doare foarte tare, dupa cum se tine cred ca si-a rupt mana, am avut si eu mana rupta, doare foarte tare. Fug spre ea si o intreb ce a patit, dupa ce o adun cu grija de pe jos.

-Mergeam pe hol si am inceput sa aud cum alerga cineva. Zgomotul venea din partea stanga, dar nu am apucat sa ma intorc, pentru ca am fost trantita jos cu brutalitate de persoana care fugea de parca ar fi urmarit-o o duzina de ursi furiosi. Nu am putut sa imi dau seama cine era, dar parea sa fie un baiat destul de inalt, iar parul lui semana cu al tau.

Ultimele cuvinte m-au lasat masca...era cum va...ba nu, nu avea cum sa fie el, Sasuke lasa sperantele aiurea. Merg cu Sakura jos la parter, unde se pare ca ne astepta ceva lume. Ii spun rozaliei sa se duca la baie sa isi puna o compresa cu apa rece la mana, pana am eu grija de coada asta de oameni. Totusi, daca era el? Nu, imposibil, l-am vazut cu ochii mei mort in acel accident de masina. Totusi tip inalt, par negru ca al meu...Daca nu venea rozalia sa ma scoata din gandurile mele, cred ca ramaneam asa pana dimineata. Acum realizez ce repede a trecut vremea, deja 8 seara, trebuie sa inchidem usile si sa lasam cheia la portar, apoi putem merge acasa.

Imi adun lucrurile si ma ofer sa o ajut pe Sakura, dar ea incapatanata nu si nu ca se descurca. Intr-un fel o inteleg, se vede ca nu vrea sa para slaba sau neajutorata, dar acuma fie ca vrea fie ca nu, va trebui sa accepte ajutor. Ii iau cartile, caiete si ce mai avea pe acolo si i le bag in ghiozdan, nemaipasandu-mi de ordine, oricum se vedea ca nu tine la ea.Ma  ofer sa o conduc acasa ca 1.e bezna afara 2.cu mana e si mai vulnerabila dar ea nu si nu si nu. De data asta cedez(in ochii ei)dar o urmaresc de la distanta si se pare ca stam pe aceeasi strada, cum de nu am vazut pana acum? O vad ce e la cativa pasi de usa, asa ca imi iau privirea de la ea si ma indrept spre casa mea care era chiar fata in fata cu a ei. 

Dau sa bag cheia in usa cand aud un tipat. Fug repede sa vad ce e si se pare ca Sakura statea impietrita de frica si arat cu degetul spre o pata de sange de pe jos, iar din tufisuri se auzeau zgomote ciudate. Ma pun rapid in fata ei cand o umbra se indreapta catre noi dinspre tufisuri. Al dr**u' mate, ca se bat pana lasa balti de sange pe jos. Dupa ce ma asigur ca e totul ok si ca nu erau altceva decat niste pisici amarate, ma intorc spre Sakura care statea inca impietrita de frica. O linistesc si ii spun ca nu erau decat niste pisici turbate, iar ea sopteste un "Multumesc!". 

Era cam speriata si o conduc pana la usa si ii recomand sa mearga la un ortoped ceva sa vada ce are la mana.

Dupa 1 ora in care Sasuke a mancat,a facut un dus si s-a bagat in pat la somn:

Sasuke p.o.v.:

Azi parca nu am fost eu...adica cel putin in ultima parte a zilei am fost cam prea dragut, prea sentimental. Oare ce m-o fi apucat? Poate doar daca incep sa ma indr...nu, am jurat in acea zi sa imi ingrop inima intr-un strat de gheaza imposibil de spart/topit. Dupa acea tragedie nu pot sa simt pentru o persoana mai mult decat mila...Si cine o fi fost cel care a trecut fugind de a daramat-o pe rozalie?Inalt, par negru ca al meu, inalt, par negru ca al meu, inalt, par negru ca al meu, inalt, par negru ca al meu, numai asta imi rasuna in cap. Cunosc doar 1 persoana in toata Japonia care sa sa fie inalta si cu parul negru...bine, defapt o cunosteam, chiar mia fost un prieten si un fr...nu pot rosti cuvantul ala, ma intristeaza prea mult...un membru al familiei foarte bun. Offf, cate amintiri frumoase...Ce as vrea sa fie din nou aici, cu mine, sa fie ca pe vremuri, cand mama si tata erau aici, iar eu si It...nu pot sa ii rostesc numele,chiar nu pot...in fine, eu si acea persoana ne jucam in curte si eram doar 2 copii fara griji sau probleme.

Adorm cu aceste ganduri, iar dimineata ma trezesc cu un plan mai ciudatel. Imi fac repede un dus, ma imbrac cu niste blugi negri si un tricou tot negru+ un hanorac ca e destul de frig, imi iau 2 doze de suc si o punga mare de chipsuri, niste caiete, inchid usa si ma indrept spre...*o sa vedeti mai incolo*

Scuzati ca e cam scurtut si ca pe Sasuke l-a cam apucat politetea(sau mai mult de atat).Apropo,puteti sa puneti intrebari personajelor.
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Ce poate face serviciul pe scoala? Empty
MesajSubiect: Re: Ce poate face serviciul pe scoala?   Ce poate face serviciul pe scoala? I_icon19Sam 28 Dec 2013, 20:19

Super capitol:* Foarte interesant:D Intradevar l-ai cam scos putin pe Sasuke din atitudinea lui dar merge si-asa..tot dragut e! heh 
Intrebari:
Sasuke:
Cum ti se pare Sakura?
Sakura:
Cum ti se pare Sasuke?:))


Ce poate face serviciul pe scoala? 3216174793_1_2_dhCecdPQ
Sus In jos
Mara :)
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : romania
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 47
Puncte : 55
Reputatie Reputatie : 6

Ce poate face serviciul pe scoala? Empty
MesajSubiect: Re: Ce poate face serviciul pe scoala?   Ce poate face serviciul pe scoala? I_icon19Sam 28 Dec 2013, 23:18

NEAŢA!!!
Îmi place foarte mult! Continua tot aşa !
În rest,nu prea am critici. :)
Bafta la tastat!
Mara:) was here!
Sus In jos
Danutza
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 0

Ce poate face serviciul pe scoala? Empty
MesajSubiect: Re: Ce poate face serviciul pe scoala?   Ce poate face serviciul pe scoala? I_icon19Dum 29 Dec 2013, 22:17

Buna ! Am trecut si eu pe aici iar acest fic este .. Este ... Este ... Singurele cuvinte care imi vin in minte sunt extraordinar , excelent , minunat si toate cele de mai sus . Sper sa pui repede next te pwp chao :* .
Sus In jos
Alefeher :)
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : intr-o tara cu unicorni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 10
Puncte : 12
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Matematica,cititul,cartile vechi.
Stare de spirit Stare de spirit : cam naspa...

Ce poate face serviciul pe scoala? Empty
MesajSubiect: Re: Ce poate face serviciul pe scoala?   Ce poate face serviciul pe scoala? I_icon19Vin 03 Ian 2014, 21:23

Am venit de la capre,catei si alte animale si am adus(insfarsit)un capitol.Lectura placuta!

Dar intai, intrebarile:

UchihaLover<33

Cum ti se pare Sakura?

Sasuke:Exterior:e draguta,pacat ca s-a vopsit roz.Interior:vrea sa para dura dar e un catelus fara aparare.
Sakura:Nu sunt vopsita ba pro**ule!!!!Si catelus fara aparare esti tu,cu tot cu ghips la mana te bat.
Ale(eu):Sakura!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Esti tu personajul meu preferat, dar daca mai spui ce se intampla in capitol te mananc cu fulgi cu tot!
Sakura:Scuze ca am dezvaluit o parte din capitol,dar nu ma puteam abtine.Nu ma omora ca nu o sa mai pe cine sa pui in capitol in locul meu,unde mai gasesti tu o fata cu par roz?
Ale:Hinata,treci aici,de azi te vopsim cu roz!

Cum ti se pare Sasuke?:))

Sakura: Exterior: destul de dragut, (in soapta sa nu auda Sasuke)imi plac ochii lui. Interior: nu stiu ce sa cred, ba e dur, ba e grijuliu(iar in soapta ca sa nu auda Sasuke)imi place mai mult cand e grijuliu.
Ale:Acuma zici? Si eu care ma gandeam ca de la capitolul 15 in colo sa il fac orb :|
Sasuke:Ale, ai baut nitel spirt?
Sakura:Fereasca sfantu' sa faci asa ceva ca te bat de te refuza 3 spitale!!!!!
Ale:Ho ho, am glumit, nu ma omorati, is un copil nevinovat!!!

Capitolul 4:

Sasuke p.o.v.:

Ma indrept spre casa Sakurei. Am aflat ca azi mergem la serviciu pe scoala (autor: va reamintesc ca urmau sa faca o saptamana, din care a trecut doar o zi) de la 10 la 19:00 dar banuiesc ca Sakura nu stie, asa ca ar trebui sa o anunt+ca e deja 9:30 deci putem merge impreuna, ca oricum restul vin abea la 12:00 asa ca...In 30 de secunde eram deja la usa ei, apasand pe sonerie.
-Vin imediat! se aude o voce din interior.
In 3 secunde Sakura era in fata mea, cu o spranceana ridicata si o fata gen "Mda...Si...Ce cauti tu aici?". Dintr-o data incep sa cred ca nu am facut chiar bine sa vin aici,dar cand ma uit putin mai jos de fata ei, ma razgandesc imediat cand vad ceva la care intr-un fel ma asteptam: avea mana in ghips.
-Am venit sa te anunt ca trebe sa mergem de la 10 la scoala azi, spun eu incercand sa nu observ faptul ca era cam nervoasa.
-Stiam Uchiha, am primit telefon de la dirigu' acum juma' de ora,spuse Sakura.(in mintea lui Sasuke: la naiba,am ajuns prea tarziu)
-A ok...apropo,e 9:40 si scoala e destul de departe, cand ai de cand sa pornesti la drum?
-Pai acuma ma pregateam, ne vedem acolo.
Zicand asta se pregateste sa imi inchida usa in nas, dar o opresc si o intreb daca nu vine cu mine, aceasta spunand ca merge cu Hinata.
-Cap de bomboana, ei au ore de la 12.
-Nu imi zi cap de bomboana ca te gaseste d**cii!
-Bine, scuze, da zi odata vi sau nu?Tine minte ca e 9:45 si ca cu ghipsul o sa iti fie greu sa iti cari lucrurile si sa ajungi intreaga pana la scoala.
Spre dezamagirea mea a zis un mare si raspicat "NU!". Of, cred ca trebe sa o las in pace, oricum pare nervoasa. Ma indrept inspre scoala, pe drum oprindu-ma la un magazin sa iau niste chestii.

Sakura p.o.v.:

Offfffffffffffffffffff!Dupa ce ca mi-am rupt mana, ca m-am speriat aseara de niste betivi care se certau fix in faxa usii mele, ca am parut slaba si neajutorata in fata lui Sasuke si ca nu am pe nimeni acasa sa ma ajute sa ma imbrac, ma mai trezesc si cu cap de pasare la usa sa ma anunte ca mergem de la 10 si sa ma roage sa vin cu el. Daca stau sa ma gandesc bine poate nu trebuia sa fiu asa dura cu el...aici ar urma "a incercat doar sa fie dragut" dar putin imi pasa, naspa e ca s-ar putea razbuna azi pe mine si sa imi strice si mai rau ziua. Haolo!!!!!!!!! E deja 9:50 si eu sunt in casa. Sakura unde dr**u te gandesti atat, fugi spre scoala!!! Incep sa alerg ca disperata, verificandu-mi ceasul din 10 in 10 secunde. Buufff! Bravo Sakura, ai reusit sa cazi si sa le arati oamenilor cat de impiedicata esti tu. Au!! Nu pot sa ma ridic, din cauza ca nu ma pot sprijini in mana cu ghips. Din nou, bravo Sakura!! Va trebui sa astepti sa te ridice cineva inteli-geanto(am scris intentionat asa). Mai incerc sa ma adun singura de pe jos, ce sa mai zic ca eram plina de sange pe genunchi, cand ma simt ridicata din spate usor si grijuliu de pe asfaltul rece. Ma intorc si dau sa multumesc dar cand vad cine era raman cu gura cascata. Era chiar cap de pasare, ce cauta el aici? Ar fi trebuit sa fie deja la scoala. In fine, continua sa te faci de ras Sakura, poate o sa arati bine in ochii lui. Mda...ma dezmeticesc si fara alte politeturi il intreb cum de nu e deja la scoala iar el imi raspunde ca era la magazin. Wow! Savanta explicatie, clar ca nu te puteai gandi la asta Sakura, ca doar nu sunt decat vreo 15 magazine in jur.

Sasuke p.o.v.:

Ieseam din magazin si dintr-o data vad o persoana care fuge ca disperata cum se prabuseste "frumos" pe jos si nu se poate ridica. Fug repede si vad cu uimire ca era chiar aiurita de Sakura. Da stiu, o sa ziceti ca sunt cam prost ca na, is 5678456789 persoane cu par roz si ghips in orasul asta, dar avea un hanorac cu gluga si era cu spatele. In fine, lasand asta o adun cu grija de pe jos. Se pare ca era la fel de uimita ca si mine sa ma vada aici si ma intreaba cum de nu sunt deja la scoala. Ii spun ca am facut o mica oprire la magazin iar apoi ii spun pe un ton usor sarcastic:
-Acum, ca ai cazut asa frumos pe jos, ca ai genunchii plini de sange, mana rupta, esti plina de noroi si oricum nu ajungem decat pe la si 10, vi cu mine la scoala?
Da ochii peste cap si spune un "Da." nervoasa si in vreo 5 minute eram la scoala. Oricum "toata planeta" ne-a observat lipsa si erau "o gramada" de persoane care ne asteptau. Ziua de azi a trecut fara prea mari incidente, iar spre surprinderea mea Sakura a acceptat doza de suc pe care am cumparat-o pentru ea si niste chipsuri (dupa 70000 de ani am aflat ca nu avea mancare la ea in ziua aia, la cum fugea pe strada ca nebuna sa nu intarzie nici nu ma mir ca si-a uitat mancarea).

Pe la 21:30(Tot Sasuke p.o.v.):

Am dus-o pe Sakura acasa, am trecut pe la magazin ca in frigiderul meu bate vantul,am facut ceva sa mananc si am facut un dus, am ajuns si eu (insfrasit) in pat. Incerc sa adorm cand cineva suna la sonerie. Ignor zgomotul ascutit si deranjant, incercand sa adorm. Soneria nu se oprea, zici ca era stricata, iar la un moment dat am auzit o voce de fata cum striga "Sasuke!!!Coboara odata jos!!!!" apoi o injuratura. Ma scol lenes din pat si ma duc sa vad ce arde. Cand deschid usa vad *nu vreau sa va spun pe cine vede*

P.S.: scuzati ca e cam nereusit si scurt, as pune o scuza stupida gen "Mi-a murit unicornul si a trebuit sa ma duc la inmormantare" dar spun direct ca mi-a fost cam lene+nu am avut inspiratie.

Capitol necorectat ca ma dor ochii.
Sus In jos
Mirunikuuu
Academy Student
Academy Student
Mirunikuuu

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Intr-o lume de Ciocolata
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Anime :D
Stare de spirit Stare de spirit : Anime , Crepypasta , One Direction , muzica , sportul , Wattpad !

Ce poate face serviciul pe scoala? Empty
MesajSubiect: Re: Ce poate face serviciul pe scoala?   Ce poate face serviciul pe scoala? I_icon19Sam 04 Ian 2014, 22:23

Hmmm....Imi place. Il ador :) 
De ce nu te-ai apukat sa faci acest fic mai devreme  ? 
Nu prea mai stiu ce sa zik in continuare decat .... : NEXT !
 
Acum intrebarile : Pentru Sasuke 
1) Ce parere ai despre Sakura ?
2) Daca ai afla ca nu e vopsita ce ai spune ?
3) Ti-ar placea sa fii mai mult timp de serviciu cu Sakura ? 




Pentru Sakura :
1) Ce parere ai despre Sasuke ? 
2) Ti-ar placea sa fii mai mult timp de serviciu cu Sasuke ? 




Cam atat !

Daca nu te va deranja sper sa pui next-ul cat mai repede :)


Ce poate face serviciul pe scoala? Images?q=tbn:ANd9GcRDjzHh3g9mlA--MdXq2JeF9nyRPGKaNf7bjcLkqx2Z7Bdjux1Y5g





[size=16]Cand rupi o coarda la vioara
[/size]
Ea geme lung si suspind
O alta coarda o-nlocuieste
S-auzi vioara iar cantand . 
Dar cand o cruda despartire 
Coarda inimii loveste
Ea geme lung o viata-ntreaga
Cu alta n-o inlocuieste .
Sus In jos
Mara :)
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : romania
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 47
Puncte : 55
Reputatie Reputatie : 6

Ce poate face serviciul pe scoala? Empty
MesajSubiect: Re: Ce poate face serviciul pe scoala?   Ce poate face serviciul pe scoala? I_icon19Dum 05 Ian 2014, 09:59

Aaaaaaaaaaaaaaaaaah!!!!!!!
Ma innebunesti cu suspansul !
Ficul e la fel de bun,deci BRAVO!
Nu mai am ce sa zic,asa ca spor la tastat.
Te pup :*
Mara:) was here!
Sus In jos
Alefeher :)
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : intr-o tara cu unicorni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 10
Puncte : 12
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Matematica,cititul,cartile vechi.
Stare de spirit Stare de spirit : cam naspa...

Ce poate face serviciul pe scoala? Empty
MesajSubiect: Re: Ce poate face serviciul pe scoala?   Ce poate face serviciul pe scoala? I_icon19Mar 07 Ian 2014, 00:06

Salut!Am adus next-ul dupa 7 ani dar va garantez ca va fi un capitol cel putin interesant.

Inainte de asta,intrebarile, la care sa stiti ca iau in considerare si cele care sunt pentru mine.

Mirunikuuu:

De ce nu te-ai apukat sa faci acest fic mai devreme?
Ale(eu): Nu am avut cont si nici adresa de email ca sa imi fac cont...

Pentru Sasuke:

1). Ce parere ai despre Sakura?
Sasuke: e frumoasa, desteapta, cu bun simt si imi place parul ei care are o culoare speciala si care sunt sigur ca e natural.
Sakura: catel cuminte! Catel cuminte! Vedeti ce bine l-am dresat?

2). Daca ai afla ca nu e vopsita ce ai spune?
Sasuke: Am aflat si am de spus doar un singur lucru: Nu ma omori!!!!!Nu am stiut!!!!!
Sakura: repet, uitati ce bine l-am dresat!!

3). Ti-ar placea sa fii mai mult timp de serviciu cu Sakura?
Sasuke: deja crede ca sunt catelul ei asa ca...
Sakura: Sasuke are niste probleme technice cu un pumn pe care l-a primit acum 3 secunde asa ca termin eu ce avea el de spus: "Da, normal ca as vrea sa fiu mai mult timp de serviciu cu Sakura".
Sasuke: AUUUUU!! Nu asta vroiam sa zic, vroiam sa zic ca nu as...
Ale: Sakura nu il mai bate pe Sasuke ca o aduc pe Hinata, o vopsesc cu roz in cap si o pun in locul tau, jur!
Sakura: Nu imi spui tu mie ce sa fac.
Ale: cu ajutorul meu ai aparut in povestea asta asa ca iti spun eu ce sa faci, impacate cu ideea! Echipa, am nevoie de multa vopsea roz de par si lentile de contact verzi. Hinata hai aici,am o surpriza pentru tine!

Pentru Sakura:

1).Ce parere ai despre Sasuke?
Sakura: ii un catel bun.
Ale: Sakura, Sasuke nu e catelul tau!!!! Pentru asta in capitolul asta o sa patesti ceva rau, foarte rau.

2).Ti-ar placea sa fii mai mult timp de serviciu cu Sasuke?
Sakura: raspunsul meu ar faceo pe Ale sa ma scoata din poveste asa ca mai bine tac.

Gata cu intrebarile,sa incepem cu capitolul.Lectura placuta!

Capitolul 5(cred):

Ma duc la usa si vad o persoana. Cu ochii abia deschisi dau sa intreb "Unde arde?" dar nu apuc sa termin ca deschid mai bine ochii si vad ca acea  persoana era plina de zgarieturi, avea hainele rupte, se tinea de burta si plangea.
-Unde...Sakura! Ce ai patit? Hai intra in casa, e frig afara.
Zicand astea o trag in casa si o pun pe canapeaua albastra din living. Nu facea absolut nimic, doar plangea si ma lasa sa o duc unde vreau eu. Ii spun ca ma duc sa fac niste ceai pana isi revine ea si o sa imi poata povesti ce a patit, cand sunt tras de mana si vocea ei tremuranda se aude in incapere:
-Nu pleca! O sa vina dupa mine! Daca pleci o sa intre aici si o sa ma omoare!
Cand aud asta simt un fior de teama si neliniste si ma asez inapoi langa ea, inghitind in sec. O mai intreb odata ce a patit iar ea incepe sa imi povesteasca niste lucruri oribile.

Autor p.o.v.:

Ii lasam pe cei doi si ne intoarcem in timp cateva minute, in casa Sakurei.

Sakura p.o.v.:

Stateam in cada plina cu apa fierbinte. Spuma cu miros de vanillie ma ocoperea complet. Tocmai  ma clateam si ma pregateam sa ies cand incep sa aud zgomote prin casa. Imi iau rapid un halat pe mine si ma strecor cu pasi de felina spre scari. Acolo vad un baiat de vreo 25 de ani, musculos, cu parul si ochii negri ca ai lui Sasuke...Ba nu...ca ai..PERSOANEI CARE MA DARAMAT si  mia rupt mana. Desi atunci nu iam vazut fata,imi pare cunoscut...NU!!!!!!!!! NU se poate sa fie...E chiar cel ce sa "jucat" cu familia mea acum 5 ani!

Flash Bag:

Ma jucam impreuna cu sora mea mai mica cand auzim tipete usoare din bucatarie. Cand ajungem acolo vedem cu groaza cum mama era legata si plina de zgarieturi,cu fracturi si oase care ii ieseau prin piele,dezbracata si plina de vanatai.Un baiat  de vreo 20 de ani o batea si o tortura chiar sub ochii nostri si nu parea sa ii pese ca suntem aici. Eu si sora mea am privit cu groaza cum dupa ce termina treaba si o omoara pe mama,o intinde pe masa si face ceva ciudat in spatele ei,am aflat dupa un timp ca asta se numeste "viol". Termina si asta si il vedem cum se indreapta spre noi, poi spune pe un ton care facea fiecare osisor din mine sa tremure:
-Tatal vostru este legat in debara si el urmeaza la rand, apoi voi. Puteti sa asistati la spectacol sau sa fugiti cu speranta falsa ca nu va voi gasi. Toate telefoanele sunt distruse, usile sunt inchise, geamurile la fel, toate clantele sunt stricate si nu aveti cum sa va inchideti intro camera. In locul vostru mas duce in bucatarie, as manca niste bomboane si as astepta cuminte. Daca faceti asta va asigur o moarte rapida, fara durere. Daca fugiti veti muri in chinuri groaznice.
Aceste vorbe ma faceau sa ma cutremur. Imi iau sora si cand incerc sa o sfatuiesc ce sa faca, cand sunt luata cu brutalitate de langa ea.
-Draguto, fiecare isi decide singura soarta.
Ma duc in bucatarie si astept. Se pare ca sora mea mai mica a decis sa riste... La un moment dat aud tipetele disperaate ale tatallui meu, apoi, liniste. Dupa cateva minute bune aud usa cum se deschide.
-Bravo, fetita cuminte. Ma duc dupa sora ta si banuiesc ca sti ce voi face cu ea, apoi ma intorc la tine si daca te gasesc la fel de cuminte poate, subliniez poate te las in viata.O sa te gasesc tot aici, nu?
Cuvintele lui m-au cutremurat. Dau usor din cap in semn de "Da" si apoi inghit in sec. Astept cateva minute, aud un tipat al surorii mele apoi aud pasi si usa dechizanduse.
-Imi place de tine, esti cuminte. Daca imi urmezi instructiunile te las in viata. Ma asculti?
-D-d-d-a,spun eu cu o voce tremurata.
-Bun. Pe sora ta o legam de teava asta, spune el legando strans pe sora mea care facuse pe ea de frica. Acum hai cu mine.
Spunand asta ma ia de mana si ma trage in sufragerie,unde era tata intro stare la fel ca a mamei. Ma pune sa ma asez pe canapea si apoi pune o caseta video la televizor.
-Uitate si ascultama cu atentie.
Zicand asta da drumul la TV si pe caseta erau inregistrate chinurile prin care au trecut absolut toate rudele mele.
-Inafara de sora ta care are minutele numarate, nu mai ai pe nimeni pe acest pamant. O sa primesti mosteniri si vei trai aproximativ bine, iar eu o sa am grija sa nu fi dusa in casele de orfani. Viata ta va depinde de mine. In momentul cand eu ma plictisesc din stat degeaba o sa ma distrez cu tine, violandute, torturandute si in cele din urma bagandute in mormant.
Am inceput sa tremur la cele auzite,iar omul acela(am inteles ca il cheama Itachi)a plecat spunand doar "Sunt cu ochii pe tine.", nu inainte sa o omoare pe sora mea.

End of flash bag.

Sakura p.o.v.:
Din acea zi nu l-am mai vazut niciodata, pana azi. Trebuie sa ma grabesc, poate am o sansa mititica sa scap de el. Fug repede in camera si imi iau niste haine pe mine, nu de alta dar daca ma vede in halat ma violeaza in secunda 2, apoi baricadez usa, asteptand. Aud pasi pe coridor. El e. Cu o forta incredibila usa e deschisa si patul, dulapul si biroul sunt aruncate cat colo din fata ei, de parca ar fi din puf.
Ma uit speriata la el si aud doar un "Nu mai esti fetita cuminte, nu? Ai sa vezi ce o sa patesti tu din cauza asta! "spune el trantindu-ma de perete cu o forta incredibila. Imediat a inceput sa imi "care" pumni si picioare in burta si fata, pana cand nu mai stiam de mine. Nu Sakura, nu vei lasa sa se intample asta. Ii dau un genunchi acolo unde doare mai tare si fac un gest nebunesc, pe care nu credeam ca sunt in stare sa il fac. Ma indrept spre fereastra, ma prind de un stalp ca sa imi mai incetinesc caderea si ...Buf! Ma doare putin piciorul dar nu e momentul sa ma plang. Fug repede in strada: in stanga nu e lumina, in dreapta nici atat. Stai, ce e acolo? La Sasuke e o lumina mica sus, inseamna ca nu doarme. Desi nu imi place sa fac asta fug spre casa lui si sun ca nebuna la sonerie, strigand dupa el si injurandul mai ceva ca pe stadion. La un moment dat nu mai rezist din cauza durerii de burta (primisem vreo 10 picioare in burta si vreo 2 pumni) si incep sa plang. Deschide usa si cred ca da sa zica "Unde arde?" dar se uita mai atent la mine si ma trage repede in casa.

Autor:Tot ce nea povestit Sakura ia zis si lui Sasuke.

Sasuke p.o.v.:
Imi povesteste toate astea si nu stiu cum sa reactionez. Deci in primul rand fratele meu e viu, in al doilea rand el ia omorat familia Sakurei si in al treilea rand acum a venit dupa ea. La na**a! Ce sa fac eu cu Sakura, unde sa o duc ca sa fie in siguranta? Rude nu are, politia din orasul asta e egala cu 0, am inteles ca are 2 prieteni: Hinata si Nanuto(sau cum so fi numind), dar a zis ca ei nu au cum sa o ajute. Dintr-o data de sus se aud pasi...ciudat, nu e nimeni in casa inafara de noi.
-El e, a venit dupa mine...spune Sakura inghetata de frica.
In momentul asta mi se lumineaza becul din capul meu gol. Desi ma tinea de mana cu o forta destul de mare pentru ea, ma eliberez si fug pana in bucatarie. Punct ochi, punct lovit: am gasit pistolul pe care il am in caz de hoti sau alt pericol. O trag pe Sakura in spatele meu, apoi ma uit spre scari, asteptand. Dupa cateva minute apare Itachi care e cam surprins sa ma vada aici. 
-Fratioare, esti asa de bun incat sa imi ofer ocazia sa omor 2 iepuri dintro lovitura? spune el pe un ton gen "Satana" sau "Dracula".
-Cum de nu esti mort, ce vrei de la noi si ce cauti aici? spun eu.
-Din cauza ca vad curiozitatea pe fata ta, o sa iti spun, oricum nici tu nici mica ta prietena nu mai aveti mult de trait. In accidentul ala am facut un pact cu diavolul si acum trebe sa omor cat mai multi oameni, ca sa raman in viata. Membri familiei si persoanele carora le e frica de mine sunt cei mai buni si cum rozaliei tale i-am ucis familia si sta toata ziua cu frica, e perfecta. Tu esti ultimul Uchiha (inafara de mine) si nu m-as supara sa te omor, spune el luand un scaun si stand de parca era la mama acasa.
O simt pe Sakura cum tremura...gandeste Sasuke, cum sa scapi de aici, GANDESTE! De odata imi vine o idee: Itachi nu a vazut pistolul pe care il tineam ascuns asa ca il indrept spre el cand nu e atent si...Gata! E mort! Ce usor a fost.
-Hmmm...esti mai destept decat credeam, fratioare. Avand in vedere pactul facut de mine, eu o sa invii in maxim 7 zile. Pana atunci ai timp sa incerci sa te ascunzi, spune el cu un zambet oribil pe fata, apoi moare.
Il iau si il car pana la casa Sakurei si il las in voia cainilor. Ma intorc si o vad pe Sakura plangand pe canapea, cu genunchii la piept si tremurand mai rau ca cea mai tremuratoare gelatina gelatinoasa.
-Hai sa te conduc in camera de oaspeti, am aruncat o privire in casa ta si e praf, o sa dormi aici pana vedem cum facem, ok?spun eu incercand sa o calmez.
Dupa 10 minute: am dus-o pe Sakura in camera de oaspeti si acum stau la birou, mazgalind ca un copil mic. Dintr-o data aud un tipat din camera Sakurei si fug repede la ea.
-Ce ai patit, spun eu ingrijorat.
-Nimic. Scuze, nu trebuia sa tip, m-am speriat de furtuna de afara, imi pare rau ca team trezit, spune ea.
-Nu mai trezit, oricum avand in vedere situatia nu prea am de gand sa dorm noaptea asta. Vrei sa stau cu tine pana se mai domoleste furtuna?spun eu de 10 ori mai bland decat de obicei, stiind ca Sakura e deja moarta de frica. 
La auzul acestor cuvinte da usor din cap in semn de "Da" si imi face semn sa ma asez langa ea.Stau cu ea pana adoarme,apoi ma duc la birou sa rezolv niste chestii.

Dimineata:

Sakura p.o.v.:

Ma trezesc si vad ca Sasuke nu e pe nicaieri, casa e pustie. Asta e cam ciudat... Dintr-o data aud pasi pe poteca din fata casa. Mie frica sa ma uit asa ca fug in bucatorie si iau 2 tigai si un cutit.Usa se deschid si pe ea intra...*pe ea intra suspansul pentru ca nu ma simt eu bine daca nu va las in suspans*

Stiu, mult dialog, putina descriere, capitol scris cam aiurea si cu multe greseli. Imi era prea lene sa il formulez ca lumea asa ca sper sa nu va suparati pe mine.*fata de catelus*

P.S.:Ceva imi spune ca v-am promis ceva legat de capitolul 5, imi spuneti voi daca m-am tinut sau nu de promisiune.
Sus In jos
Mirunikuuu
Academy Student
Academy Student
Mirunikuuu

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Intr-o lume de Ciocolata
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Anime :D
Stare de spirit Stare de spirit : Anime , Crepypasta , One Direction , muzica , sportul , Wattpad !

Ce poate face serviciul pe scoala? Empty
MesajSubiect: Re: Ce poate face serviciul pe scoala?   Ce poate face serviciul pe scoala? I_icon19Mar 07 Ian 2014, 17:59

Ce frumos a fost capitolul :) 
 
Sa vedem nu mai am ce sa-ti zik asa ca pun intrebari : Pentru Itachi : 
1) De ce nu mori dreku odata si ne lasi in pace ? 
2) Nu puteai fi si tu un om bun ?


Pentru Sasuke : 
1) Cum te-ai simtit cand ai vazut-o pe Sakura in halul in care era ? 
2) Cum te-ai simtit cand ti-ai vazut propiul frate care credeai ca e mort ? Dar cand ai aflat ca e criminal  ?
3) Cum te-ai simtit cand ai auzit ce fel de om e ? Dar cand ai auzit povestea Sakurei ? 


Pentru Sakura : 
1) Cum te-ai simtit cand ai auzit ca Sasuke e frate cu cel care ti-a ucis rudele ? 
2) De unde stii tu ca ceea ce i-a facut Itachi se numeste ''viol'' ? ? ? ? ? well? awesome right?  well? awesome right?  well? awesome right?  well? awesome right? 
3) Tie frica de furtuni ? 
4) Cum te simti ca ai dormit la Sasuke acasa ? 


Hai cu next-ul ! Hai cu next-ul !  beer2  beer2 


Ce poate face serviciul pe scoala? Images?q=tbn:ANd9GcRDjzHh3g9mlA--MdXq2JeF9nyRPGKaNf7bjcLkqx2Z7Bdjux1Y5g





[size=16]Cand rupi o coarda la vioara
[/size]
Ea geme lung si suspind
O alta coarda o-nlocuieste
S-auzi vioara iar cantand . 
Dar cand o cruda despartire 
Coarda inimii loveste
Ea geme lung o viata-ntreaga
Cu alta n-o inlocuieste .
Sus In jos
Alefeher :)
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : intr-o tara cu unicorni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 10
Puncte : 12
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Matematica,cititul,cartile vechi.
Stare de spirit Stare de spirit : cam naspa...

Ce poate face serviciul pe scoala? Empty
MesajSubiect: Re: Ce poate face serviciul pe scoala?   Ce poate face serviciul pe scoala? I_icon19Sam 11 Ian 2014, 13:21

Am adus si eu next-ul dupa 10.000 de ani. Scuzati-mi intarzierea, dar teste, teme, note si alte chestii ma impiedica sa scrie. Si ar mai fi faptul ca mai asteptam ca cineva( care a comentat mereu) sa comenteze dar aste e partea a 2-a. Sper sa va placa capitolul desi e scris cam pe fuga.

Dar pana atunci intrebarile:

Mirunikuuu[ms pentru numarul mare de intrebari, eu si personajele mele ne distram cand raspundem la ele :))]:

Pentru Itachi:

1) De ce nu mori dreku odata si ne lasi in pace ?

Itachi: asta depinde de Ale, ea se ocupa de capitolul nastere/moarte/inviere gen "miracol"/inviere dupa un pact cu Satana.

2) Nu puteai fi si tu un om bun ?

Itachi: inainte de accidentul in care am murit as fi putut sa fiu...acuma daca devin om bun mor si ard in flacariel iadului deci...nu mersi.

Pentru Sasuke :

1) Cum te-ai simtit cand ai vazut-o pe Sakura in halul in care era ?

Sasuke:imi era mila de ea si eram furios pe cel/cea care i-a facut asta.

2) Cum te-ai simtit cand ti-ai vazut propiul frate care credeai ca e mort ? Dar cand ai aflat ca e criminal  ?

Sasuke:cand am aflat de frate-mio am repetat un gand "Piei Satana!" si cand am aflat ca e criminal am inceput sa il urasc.
Itachi: fratioare,ma urasti? buuun, va trebui sa te vanez si pe tine si pe micuta ta prietena si sa ma joc cu voi ca o pisica cu un soarece.
Sakura: Sasuke, deja vrea asta sa ne omoare, de ce il mai infurii si tu? chiar vrei sa mori in chinuri?

3) Cum te-ai simtit cand ai auzit ce fel de om e ? Dar cand ai auzit povestea Sakurei ?

Sasuke: prost. Si cand am auzit de povestea lui Saku mi sa facut mila, stiu cum ii sa iti moara parintii.

Pentru Sakura :

1) Cum te-ai simtit cand ai auzit ca Sasuke e frate cu cel care ti-a ucis rudele ?

Sakura:nici cum, ce are daca is frati? atata timp cat Sasuke nu o sa devina un criminal posedat ca Itachi nu am nimic impotriva.

2) De unde stii tu ca ceea ce i-a facut Itachi se numeste ''viol'' ? ? ? ? ? 

Sakura:desi Ale nu a zis clar asta, acuma am 16 ani si cam stiu ce e aia mai ales ca era sa o patesc...Dar atunci aveam 11 si nu stiam... in fine.

3) Tie frica de furtuni ?

Sakura: NUUUUU!! Normal ca nuuuu! Numa ca ma gandeam sa inventez un nou cantec tipand ca descreierata cand fulgera si tuna se zici ca se rupea cerul in 2 si de asemenea l-am chemat pe Sasuke in camera ca sa jucam Poker. Normal ca mie frica.

4) Cum te simti ca ai dormit la Sasuke acasa ?

Sakura: pai cum ar trebui sa ma simt? Avand in vedere ca un criminal obsedat ma vrea moarta cu orice pret, ca probabil va trebui sa fug din oras sau din tara, ca va trebui sa ma las de scoala ca sa pot sa joc "soarecele si pisica" cu un criminal, terenul de joc fiind toata planeta si ca probabil va trebui sa raman cu Sasuke pana scapam de ala (sau pana ne omoara), faptul ca am dormit la Sasuke nu e nici pe departe cea mai mare problema a mea. Acum hai gata cu vorba ca vreau sa vad cine intra pe usa.

Capitolul 6:

 Usa se deschide si pe ea intra Sasuke, cu o tona de bagaje dupa el.
-Saku, stai jos, trebe sa vorbim! spune el pe un ton putin cam disperat.
-Ok ok, unde arde?
-Eu folosesc principiul "Fuga e rusinoasa, dar e sanatoasa." si azi plec. Tu ai 3 variante: 1. vi cu mine mai ales ca mi-am permis sa caut informatii despre tine si ai multe apartamente si casi prin tara mostenite de la nush care rude.
-Hmmm... care sunt variantele 2 si 3?
-2: stai aici si astepti sa mori in chinuri din cauza lui Itachi.
-Varianta 2 iese din discutie... si 3 care e?
-Te omor aici pe loc ca sa nu prinda Itachi mai multa putere si sa scapi de chinuri, spune el aratand spre pistolul de pe masa.
-AAAAAAAA... cred ca variante 1 e cea mai buna.
-Asa ma gandeam si eu, ai bagajele deja gata facute si in 2 ore o sa iesim din oras. Uite-ti telefonul, suna pe cine ai de sunat dar nu le spune adevarul, spune-le mai bine ca ai gasit nush ce ruda de mult pierduta sau ceva de genul.
Zicand asta imi arunca telefonul si spune ca se duce sa faca micul dejun. O sun pe Hinata si ii spun ceva minciuna cu un var si o rog sa anunte si restul lumii careia ii pasa de mine, apoi inchid telefonul si la nici 2 secunde il aud pe Sasuke cum ma striga sa vin la micul dejun. Omleta cu sunca si ceai de fructe...Hmm...Sasuke gateste bine pentru un baiat, in alte circumstante l-as angaja ca bucatar. Dupa ce mancam dam o fuga cu masina (mda...Sasuke conduce desi e minor si are carnetul falsificat dar in fine, la ce politie e in oras nu imi fac probleme) pana la bancomat sa scoatem ceva bani ca cine stie prin ce loc aterizam si nu or fi bancomate. Dupa aia mergem inapoi la casa lui Sasuke sa lu-am bagajele si plecam spre...spre...Sasuke nu mia zis unde mergem deci mergem spre nicaieri.

Dupa 2 ore de condus:

Au!Am adormit pe scaunul care nu era prea confortabil.Deschid mai bine ochii si il vad pe Sasuke cum era atent la drum si parea destul de obosit.
-Cat mai avem de mers? spun eu cu o voce plictisita. La auzul cuvintelor mele Sasuke tresare usor si apoi ma intreaba:
-S-a trezit somnoroasa din padurea adormita? spune el pe o voce extrem de enervanta. Mai avem vreo 3 ore de drum, asta daca nu facem vreo pauza. Ti-e foame?
-Cam da...
-Dati scaunul total pe spate, apoi cauta niste pungi pe bancheta din spate, spune el fara sa isi ia ochii de la drum.
Ii urmez indicatiile si vad 2 pungi din care iesea abur. Iau una si spre fericirea mea era plina cu cartofi prajiti, friptura si salata+ moartea mea: tiramisu.
-UUUUU!!! Mancarurile mele preferate, mai ales tiramisu.De unde stiai? spun eu aproape topaind de fericire.
-Am ghicit. Ia te rog si cealalta punga si dami-o mie, spune el oprind masina.
Avea si el ceva mancare pe acolo dar nu ma interesa, deja devoram cartofii mei prajiti cu ketcup. Am terminat aproape tot si acum stateam turceste, savurand desertul. Cand ma uit la Sasuke vad ca a adormit. Avand in vedere ca are vreo 24 de ore decand nu a dormit, il inteleg.

Sasuke p.o.v.:

Dormeam asa de bine cand sunt trezit de o briza rece. Deschid ochii si vad usa Sakurei care era deschisa. Ma uit mai bine si vad mici urme de sange pe scaunul ei. Ma alarmez si ies din masina strigand dupa ea.
-Sakura,Sakura!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! strig ca descreieratul.
-Da,aici,prezenta,unde arde de tipi asa?spune ea pe un ton ciudat.
-Arde, ce e cu sangele din masina, de ce nu erai in masina si de ce *injuratura* ai sange pe fata? spun eu enervat.
-Scuze cu faza cu sangele din masina, am adormit si a inceput sa imi curga sange din nas, acum hai calmeazate si sa mergem, spune ea pe un ton care ma mai linistit putin.
Atunci scot din portbagaj o punga cu suc, apa, chipsuri si ciocolata ca sa o tina pe Sakura ocupata. Nu de alta dar nu sunt un sofer prea bun si nu vreau sa ma distraga si doamne fereste sa facem vreun accident. Am studiat harta si am marcat toate proprietatile( casi/ vile/ apartamente/ garsoniere) pe care le-a montenit vreunul dintre noi, facam un traseu astfel incat sa dormim in masina si sa stam maxim 48 de ore in acelasi loc.

Dupa alte 3 ore de drum in care Sakura sa indopat cu ciocolata:

Sasuke p.o.v.:

Am ajuns insfarsit la prima oprire: o garsoniera modesta cu bucatarie tip hol, baie minuscula si o singura camera. Nu e cine stie ce dar...in fine. Intram si Sakura se duce sa pregateasca patul si alte chestii cand o aud tipand. Ma duc rapid la ea si o vad catarata pe pat, aratand cu mana spre un paianjen micut din fata patului. Il omor si il arunc in gunoi, apoi ma intorc la ea.
-Sakura, daca te sperii de orice, cand te ataca Itachi sau altcineva, striga te rog ceva gen "Ma ataca!" sau "Ma omoara!" ca sa nu imi rup gatul fugind la tine din cauza unui simplu paianjen, ok? spun eu incercand sa ascund faptul ca eram extrem de nervos.
-Ok, scuze, spune Sakura facand o fata de catelus plouat.
-A si spune te rog de ce iti e frica.
-Furtuni, stradute intunecate, drogati, betivi, insecte ,intuneric, spuse ea dupa 2 secunde.
Auzind astea ma intorc spre un dulap si incep sa despachetez, punand deoparte niste chestii ca sa dorm pe ele, ca aveam doar un pat de o persoana. La un moment dat Sakura ma roaga sa ies cateva minate ca sa se schimbe, timp in care eu ma duc sa fac un dus.Cand ma intorc o vad intainsa in pat, uitandu-se la televizor. Imi asez si eu niste paturi si haine pe jos si ma pregatesc sa ma culc cand Sakura ma intreaba ce fac acolo.
-Patul, raspund eu simplu.
-Dupa ce ca azi noapte nu ai dormit, ca ai condus cu masina atatea ore si ca fara tine eram acum moarte prin vreun canal, chiar te astepti sa te las sa dormi pe jos ca un caine? spune ea cu o voce calda si totusi poruncitoare.
-Si unde vrei sa dorm mai exact? spun eu cu un ton usor ironic.
-In pat, langa mine. Daca tragem patul in asa fel incat sa se creeze o gaura intre el si perete, putin mai mica decat mine, ca sa nu cad prin ea,dar in care sa stau eu, incapem amandoi, mai ales daca dormim pe o parte.
Hmmm...bogata imagine mai are si rozalia asta. Totusi, interesanta propunere. Stau 3 secunde pe ganduri si apoi o accept, chiar nu imi ardea acum de dormit pe jos.

Sakura p.o.v.:

Am reusit sa il aduc pe Sasuke langa mine, insfarsit. Urasc sa dorm in locuri straine si am nevoie de ceva cunoscut ca sa reusesc sa adorm. Ma intorc spre perete si incerc sa adorm, cand simt ca salteaua se lasa usor in jos, din cauza greutati lui Sasuke. Simt si aud cum se intinde si se apropie de mine. In mod absolut ciudat si deloc tipic lui, ma prinde de talie si ma ia in brate. Tresar usor si desi nu imi place sa recunosc, ma simteam intr-un fel protejata. Plus ca mai era si cald, iar in camera era cam frig, deci imi comvenea ca ne incalzeam "ca eschimosii". Adorm repede cu gandul la unicorni care danseaza pe curcubee cu miros de ciocolata.

Dimineata:

Sunt semi-treaza si imi e cam lene sa ma ridic, cand simt ca 2 brate puternice ma ridica cu tot cu patura cu care era acoperita, avand grija la mana mea cu ghips (stiu ca nu am mai pomenit de el, dar timp de 10 zile, ghipsul o sa fie in continuare acolo) si ma duc undeva. Ma chinui si deschid ochii si vad cu surprindere ca...*sper ca deja sunteti obisnuiti cu suspansul, pentru ca va anunt ca va fi prezent la fiecare capitol*

Asta a fost si capitolul...a nu ma stiu ce numar e da nu-i bai. Scuza-ti tonele de dialog sec si plictisitor. Oricum astept comentarii si mai astept sa imi scoateti ochii cu greselile mele, ca altfel nu le vad. Va urez o sambata placuta si un weekend magic(vorba profului de techno)!
Sus In jos
Mirunikuuu
Academy Student
Academy Student
Mirunikuuu

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Intr-o lume de Ciocolata
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Anime :D
Stare de spirit Stare de spirit : Anime , Crepypasta , One Direction , muzica , sportul , Wattpad !

Ce poate face serviciul pe scoala? Empty
MesajSubiect: Re: Ce poate face serviciul pe scoala?   Ce poate face serviciul pe scoala? I_icon19Sam 11 Ian 2014, 19:40

Next-ul mai repede ! 
As pune cateva intrebari mai multe dar pun mai putine : Sasuke : 
1) Da ma de unde ai gasit informatii despre Sakura ? Sa gasesc si eu >)
Sakura : 
1) Iti place sa dormi in aceelasi pat cu Sasuke? 
Ale : 
Ca.....Ca ce cine-i ???


Ce poate face serviciul pe scoala? Images?q=tbn:ANd9GcRDjzHh3g9mlA--MdXq2JeF9nyRPGKaNf7bjcLkqx2Z7Bdjux1Y5g





[size=16]Cand rupi o coarda la vioara
[/size]
Ea geme lung si suspind
O alta coarda o-nlocuieste
S-auzi vioara iar cantand . 
Dar cand o cruda despartire 
Coarda inimii loveste
Ea geme lung o viata-ntreaga
Cu alta n-o inlocuieste .
Sus In jos
Alefeher :)
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : intr-o tara cu unicorni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 10
Puncte : 12
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Matematica,cititul,cartile vechi.
Stare de spirit Stare de spirit : cam naspa...

Ce poate face serviciul pe scoala? Empty
MesajSubiect: Re: Ce poate face serviciul pe scoala?   Ce poate face serviciul pe scoala? I_icon19Joi 06 Feb 2014, 00:04

Salut!Am adus next-ul si da,stiu ca am intarziat extrem de mult,dar am avut calculatorul stricat si nu prea se mai putea repara si pana sa imi iau altu' nou a durat ceva timp,mai ales ca a trebuit sa ii instalez antivirus si alte chestii,cine a cumparat un calculator stie cum e.

Intrebarile:

Mirukinuuu:

Sasuke:

1). Da ma de unde ai gasit informatii despre Sakura?Sa gasesc si eu >)
Sasuke:AAAAAAAAAAAAAAAA...ceva prieteni din F.B.I.,daca dau mai multe detalii ar trebui sa te omor.

Sakura:

1).Iti place sa dormi in acelasi pat cu Sasuke?
Sakura:Aleeeeee,sti ce ai de facut.
Ale:*Il duce pe Sasuke pe cealalta parte a planetei ca sa nu ne auda.*
Sakura:Sincer...da...imi inspira siguranta.
Ale:*Il aduce inapoi pe Sasuke*

Ale:

Ca...ca ce cine-i?
Eu:Nu am inteles intrebarea.

Capitolul 7:

Sakura p.o.v.:

Ma chinui sa deschid ochii si vad cu surprindere ca eram afara (erau 0 grade,putea sa ninga linistit, nu inteleg cum de nu mi-am dat seama unde ma aflu). Imi mut privirea si vad ca Sasuke mergea destul de repede, cu tot cu mine in brate. Ii zic sa ma lase jos iar el raspunde pe un ton usor sarcastic ca nu imi recomanda sa merg desculta pe strada, in pijamale roz cu unicorni si curcubee. Ii dau dreptate si dupa cateva secunde aud o usa cum se deschide si simt cum sunt asezata cu grija pe o saltea moala. Deschid ochii pe care din pura lene i-am inchis si obsev ca stau intr-un pat cu asternuturi roz-pal, intr-o camera cu pereti de metal si cu un geam mic, in spate.Nu apuc sa analizez mai bine locul ca Sasuke sparge linistea.
-O dubita.Ma gandeam ca o sa iti placa si o sa stai mai comod,asa ca am dat la schimb vechea masina pentru ea.Sper ca iti place cum am aranjat,pentru ca am schimbat putin traseul ca sa nu mai fie atat de previzibil si sa nu mai trecem prin orase mari,dar din cauza asta vom dormi cateva nopti in dubita.Deci...iti place?spune el asezanduse la volan si folosind un ton ciudat rau.
-Da...spun eu cu jumatate de gura.
Ma uit mai bine si vad ca totusi erau de toate pe aici:un televizor mic,un mini-frigider,o masa si un scaun,un laptop pe masa,un MP3 si patul dublu.Nu imi dau seama cum au incaput toate astea aici,si pentru mine e cam ilogic,dar in fine.
Peste vreo 7 ore de mers cu masina(Tot Saku p.o.v.)(Sasuke conduce incet,nu va mirati ca are nevoie de 2 orepentru 1 km de drum):
La na**a! E frig de mori, ploua, am ramas intepeniti in noroi si nu avem semnal ca sa chemam pe cineva sa ne ajute! Ce poate fi mai rau de atat? Mda, a inceput Sasuke sa vorbeasca si presimt ca situatia se "imbunatateste":
-Sakura, stai aici in masina, nu iesi, nu vi in fata, nu faci galagie, nu dormi, nu te uiti la televizor, nu asculti muzica. Stai aici pana ma duc eu sa caut semnal si esti atenta la orice miscare. Daca ti se pare ceva inneregula, ma chemi. Ia pistolul asta si nu il lasa din mana, cand te simti in pericol tragi siguranta asta, incarci pistolul, il ti drept inspre capul/pieptul atacatorului si tragi. Eu o sa incui usile si singura cheie e la mine, daca auzi ca se deschid usile, nu te speria, sunt doar eu, ok?spune el nervos si ingrijorat.
-D....d....d....a,spun eu cu o voce speriata.
-A si inca ceva: ia ceasul asta, din 30 in 30 de minute o sa ma intorc sa ma asigur ca esti bine,spune el inmanandu-mi un ceas.
Apoi il vad ca iese din masina cu o pelerina de ploaie pe el, apoi zgomotul usilor, cativa pasi prin noroi care devin din ce in ce mai neclari apoi...nimic, inafara de sunetul ploii care refuza sa se opreasca. Tic-tac-tic-tac, ascultam sunetul ceasului si numaram secundele.
Stau asa de cateva minute bune cand aud pasi in departare. Ma speriu pentru ca nu trecusera mai mult de 15 minute de la plecarea lui  Sasuke si ma uit pe geam, avand grija sa nu fiu observata. Observ un barbat, cu pelerina aproximativ ca cea a lui Sasuke, dar din cauza pozitiei persoanei si a departarii nu ii pot distinge trasaturile fetei. Pasii aveau un ritm constant si se intensificau. Stiam ca e prea periculos sa ma uit pe geam asa ca desi imi repetam in gand "E doar Sasuke!!!!!!!", imi pregatisem pistolul. Mi de emotii si de temeri mi se strecurara in suflet cand am auzit ca cineva incearca sa deschida usa si sa o forteze. Aud un zgomot de chei, apoi vad cu usile se deschid. Imi infrunt frica si ridic capul, sa vad cine e. Inainte sa ridic capul, vars o mica lacrima de frica si din cauza gandului ca va trebui sa omor un om. Privesc cu sfiala si vad ca era chiar....Sasuke!Deja tremuram toata si ramasesem ca un animal speriat care se preface mort.
-Cati unicorni te-au calcat pe cap de esti asa speriata?spune el luandu-mi din mana pistolul pe care inca il tineam indreptat spre el.Am gasit semnal si am chemat niste padurari,maine dimineata o sa vina sa ne scoata de aici,continua el dupa ceva vreme.
Maine dimineata?Deci...trebe sa petrecem o noapte in padurea asta izolata,intr-o dubita,singuri,in mijlocul lui Nicaieri,cu un criminal care ne urmareste si cu toti ursii si lupii din padure?Minunat.Ce mai urmeaza?Sa ne omoare o turma de unicorni care vomita zacusca multicolora?In fine,ma impac cu aceasta situatie "minunata" si ma culc,chiar am nevoie de un somn lung si adanc.
A doua zi(tot Sakura pentru ca Sasuke are ceva treburi zilele astea si nu poate vorbi cu noi):
Ma trezesc(cam greu)si observ ca...Ale a revenit cu suspansul.


Mi sau miliarde de scuze pentru intarziere,sper sa nu ma omoare careva *fata de catel plouat*.
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Ce poate face serviciul pe scoala? Empty
MesajSubiect: Re: Ce poate face serviciul pe scoala?   Ce poate face serviciul pe scoala? I_icon19Joi 06 Feb 2014, 13:06

Super capitol! Ma face sa ma simt bine mai ales ca eu imi imaginez ca afara e innorat, nu?:)) Si mie imi place vremea innorata... 
Chiar m-am speriat cand am vazut ca vine ''cineva'' ingrijorat  si m-am linistit cand am vazut ca era Sasuke.

Intrebari:
Sasuke:
1)Ce crezi ca i s-ar intampla Sakurei cat esti tu plecat?
Sakura:
1)Ce ai face daca Sasuke ar intarzia cu 2 minute dupa cele 30 de minute in care a spus ca va veni?
Mda...m-am obisnuit cu suspansul, cred ca incurand o sa o iau la sanatoasa.XD

Astept next-ul!
Ja nee!
Sus In jos
Love_You
Academy Student
Academy Student
Love_You

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : undeva departe
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 21
Puncte : 21
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : sportul ,dansul ,poezia etc
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu vesela ,cu capul pe umeri

Ce poate face serviciul pe scoala? Empty
MesajSubiect: Re: Ce poate face serviciul pe scoala?   Ce poate face serviciul pe scoala? I_icon19Vin 07 Feb 2014, 00:01

Scuze ca am dat de ficul tau asa de tarziu  puppy eyes ,dar iti spun ca ficul e genial  happy
Sus In jos
Just A Dream
Academy Student
Academy Student
Just A Dream

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 57
Reputatie Reputatie : 13

Ce poate face serviciul pe scoala? Empty
MesajSubiect: Re: Ce poate face serviciul pe scoala?   Ce poate face serviciul pe scoala? I_icon19Vin 07 Feb 2014, 11:53

Heei!! :) Vreau sa.mi cer scuze ca deabea acum am dat de ficul tau! :o3
Este genial, il iubesc! Abia astept next.ul!!

Sasuke: Ce simti mai exact pentru Sakura?
Daca intarziai, iar cand veneai il gaseai pe Itachi violand.o pe Sakura, cum reactionai?

Sakura: Ce simti mai exact pentru Sasuke?
Daca din greseala apasai pe tragaci si.l nimereai pe Sasuke?


Cam atat....Dar vreau next.ul caci ador toata povestea taaa!! :*
Sus In jos
Alefeher :)
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : intr-o tara cu unicorni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 10
Puncte : 12
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Matematica,cititul,cartile vechi.
Stare de spirit Stare de spirit : cam naspa...

Ce poate face serviciul pe scoala? Empty
MesajSubiect: Re: Ce poate face serviciul pe scoala?   Ce poate face serviciul pe scoala? I_icon19Dum 09 Feb 2014, 21:56

Buna! Am adus nextul, iar prima parte a acestui capitol va fi surprinzatoare (parerea mea), de aia ar fi bine sa ascultati melodia In the end, de la Black Veil Brides, doar asa, ca sa se potriveasca cu "tema" capitolului.

Intrebarile:

UchihaLover<33:
Sasuke:
Ce crezi sa i s-ar intampla Sakurei cat esti tu plecat?
Sasuke: Cred ca a calcat-o un unicorn peste capatana, ca era foarte speriata cand m-am intors.

Sakura:
Ce ai face daca Sasuke ar intarzia cu 2 minute dupa cele 30 de minute in care a spus ca va veni?
Sakura: Nimic, probabil as fi deja prea moarta de frica ca sa ma mai pot misca sau ca sa mai pot vorbi ca sa il cert.

Just A Dream:

Sasuke:
Ce simti exact pentru Sakura?
Sasuke: As strica tot farmecul povestii daca as zice, o sa aflati in capitolul asta oricum, deci nu are rost sa stric surpriza.

Daca intarziai, iar cand veneai il gaseai pe Itachi violand-o pe Sakura, cum reactionai?
Sasuke: Pai...am mereu un pistol la mine si cred ca de aici iti dai si tu seama ce as fi facut.

Sakura:
Ce simti exact pentru Sasuke?
Sakura: Il iubesc ca pe un frate...sau ceva mai mult...
Sasuke: Ce "ceva mai mult"?
Sakura: Nimic nimic...Ale ai uitat de intelegerea noastra?
Ale: Ups... *Ii sterge memoria lui Sasuke, el nu si-a mai amintit niciodata partea cu "ceva mai mult"*

Daca din greseala apasai pe tragasi si-l nimereai pe Sasuke?
Sakura: Sasuke, de curiozitate, cate gloante erau in pistolul ala?
Sasuke: 6, de ce?
Sakura: NU conteaza...cred ca voi banuiti ce as fi facut cu cele 5 gloante ramase *mimand o sinucidere*...oricum am uitat sa trag siguranta la pistol, asa ca...

Capitolul 8:

Sakura p.o.v.:

Ma trezesc(cam greu)si observ cu surprindere ca era inca noapte si Sasuke ial de unde nu-i. Ma ridic din pat, iau pistolul pe care Sasuke il lasese pe noptiera si ies din dubita cu ochii in 4. Merg cativa metri buni, cand din spate apare ceva, din cate imi dau eu seama un animal cu blana cenusie si ma doboara la pamant. Tip si vad ura si foamea din ochii animalului, care pare a fi un lup. Acea disperare, acea ura, acea forta si acea dorinta de supravietuire din ochii lui ma imobilizeaza, ma tin la pamant, ma fac sa cred ca e mai rau si mai disperat decat un om. Voi avea mai in colo timp sa analizez animalul si voi descoperii ca e extrem de slab si probabil nu mai mai mancase nimic de saptamani bune. Aud din ce in ce mai aproape urletele haitei, urlete parca venite mai degraba din Iad decat de pe pamant. O groaza de lupi sar pe mine, de parca seful lor, lupul cu blana cenusie si plina da sange, cu miros de animal in putrefactie, probabil de la hoiturile mancate in ultimul timp, nu ar fi de ajuns. E clar, aici o sa mor...nu o sa mai apuc sa trec pe la mormantul mamei, nu o sa o mai pot imbratisa pe Hinata, nu o sa mai mananc tonele de tiramisu pe care le gasesc in fiecare zi alaturi de mancarurile mele preferate pentru care stiu sigur ca Sasuke se trezeste extrem de devreme...Sasuke...oare unde o fi? Daca si el a patit ceva...nu, nu se poate, el e puternic, nu il pot omori niste catelusi. Ma credeti sau nu, toate astea mi-au trecut prin cap in nici 2 secunde. Stau nemiscata si plina de sange pe pamant, sunt total deconectata de lumea reala, nu mai simt frig, durere sau frica. Se aude un schelalait si e mult sange in jur, ganditi-va ce zgomote oribile pot face niste lupi cand isi devoreaza prada inca vie...in capul meu erau versurile melodiei pe care a zis Ale sa  ascultati (sper ca a zis de melodia aia, altfel nu stiu ce ii fac) si puneam accent pe "'Cause it's the end and I'm not afraid,/I'm not afraid to die" (Pentru e sfarsitul si nu imi este frica sa mor). Tot ansamblul asta de sunete bizare era acompaniat de focuri de pistol. Nu, cine se gandeste ca a venit Sfanta Legiune a Unicornilor sa ma salveze, greseste. V-am zis ca aveam un pistol la mine, doar nu credeti ca il foloseam ca sa imi aprind o legatura de patrunjel (desigur rulata in hartie de ziar) sau sa decojesc mere, nu? Nu prea aveam tinta,dar am reusit sa dobor ceva lupi (desigur dupa ce am revenit pe pamant, dupa o mica excursie in Narnia). Cred ca ma luptam de ceva minute cand am reusit sa gonesc lupiii. Ranile mele? Piciorele sfasiate, burta la fel, spatele zgariat cumva in "X" , mainile zgariate si inca ceva zgarieturi si muscaturi minore pe alte parti ale corpului. Numar de lupi ucisi? 3. Numar de lupi raniti? 2. Gloante folosite? Minim 2, maxim sasa. Glumesc, toate cate am ajut. Durere? Insuportabila. Lesin? La 1 minut dupa ce au plecat lupii... Nu o sa va mai povestesc cum pluteam undeva in vid si dupa aia m-am trezit intr-un spital, cu Sasuke langa mine stand pe un scaun cu capul in palme, extrem de obosit, nervos si dezamagit de propria lui persoana pentru ca nu a putut sa aiba grija de mine si o sa il las pe el sa ne spuna o poveste despre unicorni, cartofi si Sfanta Narnie. Auuuu, la naiba, in spitalul asta nu exista vreo aspirina ca sa imi treaca durerea?
Ale: Ce zici acolo Sakura?
Sakura: Nimic, ignorati tipetele mele de durere si treceti odata la Sasuke.

Sasuke p.o.v. (la 4 dimineata, in ziua in care a fost atacata Sakura, dar inainte de atac):

Ce Sfantul Unicorn cu toti cartofii atot-puternici din Narnia se aude la 4 dimineata? Ma ridic din pat cu grija sa nu o trezesc pe Sakura si ma duc cu o lene pe care nu o pot descrie in cuvinte, afara. Din padure se vede o lumina care se misca de colo colo, iar in spatele ei abea se distinge o silueta de om. Am inteles ca o sa vina padurarii din de dimineata, dar chiar la 4 dimineata? Off, in fine, ma indrept spre acea silueta care imi pare din ce in ce mai cunoscuta pe masura ce ma apropii...era un barbat mediu la inaltime, blond si destul de musculos. Imi concentrez privirea spre ochii lui. Acei ochi...pareau atat de familiari. Erau negri si in spatele lor vedeam ura si dezgust. Ajung langa acel om care sper surprinderea mea era singur( ma asteptam ca in spatele lui sa mai fie inca cativa). Ma pregatesc sa il salut cand simt o durere puternica in cap. Ochii mi se incetoseaza si apuc doar sa vad cum acel om se indeparteaza cu un ciocan in mana. La un moment dat ma trezesc si observ ca e deja dimineata. Incerc sa ma ridic si vad ca din buzunarul meu cade o hartie.
"Nu, INCA nu esti mort. Daca nu stiai imi place sa ma joc cu victimele, oricum nu scapi, fi linistit. Dar ceva imi spune ca prietena ta nu e atat de norocoasa. Nu te chinui sa o cauti, dragii mei lupi au facut-o deja bucatele. Nu te mai obosi macar sa cauti dubita, mi se parea utila si am zis ca nu te superi daca o imprumut.Pistolul tau e prin iarba, imi era lene sa il mai iau, cu putin noroc il gasesti.Itachi"
Nu apuc sa diger bine informatiile ca aud un tipat vag de pe dealul aflat la ceva metri buni departare. Imi indrept privirea in directia aia si vad o silueta feminina cu par lung si roz cum cade pe jos doborata de ceva ce as spune mai degraba ca e o umbra decat un lup. In timp ce fug in colo vad cu fata...adica Sakura, prostule, ca doar nu or fi 70 de fete cu par roz in padurea asta, se ridica, trage de cateva ori cu un pistol, apoi cade pe jos. Cand am ajuns acolo Sakura era plina de sange, sfasiata toata, zacand pe solul rece. Din alta directie veneau padurarii(seamana cu politistii, apar doar cand nu se mai poate face nimic).
Stateam de 2 zile pe un scaun, langa patul de spital al Sakurei. Cum am putut fi atat de prost incat sa o las singura? Ea e singura persoana care a reusit sa dea jos un strat de nepasare si ura de pe mine, ura care s-a depus cand parintii mei au murit, impreuna cu fratele meu care se pare ca totusi nu e mort si pe care il "iubesc" atat de mult incat imi vine sa il spanzur cu sireturile de la adidasi. Oricum, revenind, cum am putut sa o las pe fata pe care o iubesc( da, ai auzit bine) singura, in mijlocul padurii, total constient ca un criminal fara toate tiglele pe casa vrea sa ne faca sa murim in cele mai rele chinuri? Sutn total afundat in gandurile mele cand aud asta:
-Sasuke, si tu ai murit? spune slab Sakura.
-NU, asa cum nici tu nu ai murit. Cred ca Itachi a uitat ca ai totusi un pistol la tine atunci cand a pus haita aia de lupi pe tine.
-Ce cum ce cand cum unde cine Itachi?
-Pai vezi tu...si de aici am inceput sa ii povestesc faza dela 4 dimineata, biletul de la Itachi si toate cele, pana cand am auzit-o pe Sakura cum spune:
-Deci...*suspans*

Informatie pretioasa: O sa mor in ziua in care nu va voi lasa in suspans, viata mea depinde de suspans. *zambet stranb*

Capitol necorectat.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Ce poate face serviciul pe scoala? Empty
MesajSubiect: Re: Ce poate face serviciul pe scoala?   Ce poate face serviciul pe scoala? I_icon19

Sus In jos
 

Ce poate face serviciul pe scoala?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-