Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dance with an angel Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dance with an angel Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Dance with an angel

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Just A Dream
Academy Student
Academy Student
Just A Dream

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 57
Reputatie Reputatie : 13

Dance with an angel Empty
MesajSubiect: Dance with an angel   Dance with an angel I_icon19Joi 16 Ian 2014, 22:56

Este primul meu fan-fic, asa ca daca am greseli nu ezitati sa mi le spuneti. Astept pareri din partea voastra, deoarece in prima faza nu am vrut sa il postez pentru ca m-am gandit ca nu este foarte bun. Bye! 




Capitolul 1




Era o zi frumoasa de iarna. Afara ninge ca in povesti. Totul era alb...Era ca o parte rupta din rai. Fulgii mari si albi se asterneau repede, dar din pacate toti dormeau si nimeni nu putea sa admire tot ce era afara. Deodata se auzi cum ca ceva s-a spart in casa mea. Probabil era o vaza...Apoi se mai auzi cum se sparse alta mai aproape de camera mea. M-am trezit confuza si speriata, si am pus repede mana pe...un feon?!

-Pe bune? Un feon?! spun eu sarcastica. Ma numesc Sakura Haruno, am 16 ani, ochii ii am de un verde nemaintalnit, iar parul roz bombon. Este parul meu natural.

Deodata usa se deschise, iar pe ea aparuse...Hinata. Hinata e cea mai buna prietena a mea, are tot 16 ani, parul brunet, iar ochii un lila superb.

-Sakura, ce faci cu feonul? intreaba Hinata razand.

-Cum ai intrat aici, Hinata? intreb eu rasufland usurata.

-Usa e deschisa? intreaba Hinata ridicand o spranceana.

-Mda... zic eu vrand sa ma pun inapoi in pat, dar Hinata incepe sa tipe ca nebuna prin camera mea.

-Sakura nu e timp de stat...Grabeste-te si imbraca-te. Trebuie sa ajungem undeva urgent!

-Bine...zic eu ducandu-ma spre dulap si alegandu-mi niste haine, fara sa o mai intreb unde mergem fiindca stiu ca nu-mi va raspunde, dar Hinata ma opreste si imi zice ca ar fi mai bine sa-mi iau o pereche de colanti, o fusta, un tricou, si o pereche de adidasi sau tenesi.

-Hinata, afara ninge! zic eu ripostand.

-Lasa-ma cu astea! Iti iei pe tine inca ceva ca sa nu ingheti. zice ea impingandu-ma in baie. Sa te grabesti! 

Peste 10 minute ies din baie imbracata, aranjata, machiata.

-Asa, acum putem plecaaa! tipa Hinata zburdand.

Mergem cat mergem, iar la un moment dat ne oprim. Era o cladire imensa in fata mea, iar cand intru raman socata.

-Pe bune? Scoala de dans?! Iti bati joc de mine?! Astept niste explicatii domnisoara Hinata Hyuuga! zic eu foarte suparata.
-Hai mai, te-am mai vazut dansand, si te pricepi de minune, asa ca ne-am inscris. zice Hinata zambind.
-Pardon...Tu m-ai inscris! Si nu exagera. Dansez numai cand sunt binedispusa...adica cand am chef mai pe scurt. zic eu ducandu-ma spre iesire.
-Domnisoara, va rog sa luati un loc alaturi de celelalte fete. se aude o voce masculina. Ma reintorc spre grupul de fete care erau foarte entuziasmate.

-Ma numesc Yamato Uchiha, si sunt instructorul vostru. Dupa cum bine stiti, aici este o scoala de dans, si daca vreti sa intrati in ea, o sa da-ti o proba imediat dupa ce va prezentati fiecare. zice instructorul serios. Aveti intrebari?
-In ce consta proba? Mai exact! zic eu serioasa.
-Pai, o sa va alegeti o melodie pe care o sa dansati, si daca chiar aveti talent o sa ramaneti, dar daca nu...imi pare rau dar va trebui sa parasiti aceasta incinta.
-Ok, am inteles. Multumesc. zic eu politicoasa.
Toata fetele au inceput sa se prezinte, pana cand, la sfarsit a venit si randul meu.





Deci, dragilor, astept pareri. Pupici!


Ultima editare efectuata de catre Just A Dream in Vin 17 Ian 2014, 19:53, editata de 1 ori
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Dance with an angel Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel I_icon19Joi 16 Ian 2014, 23:42

Hello ! 
Foarte dragut, sweetie, pentru inceput, cam mult dialog, dar merge pentru prima incercare. 
Cam scurtut primul capitol, dar te astept cu urmatorul cat de curand. 
Dear, chiar daca nu il consideri prea bun fic-ul tot e bine sa il postezi, doar asa poti vedea ce ii lipseste si sa completezi pe parcurs, ca doar nimeni nu s-a nascut invatat. 
Astept sa ma anunti cand pui next printr-un pm, pana atunci ne mai citim pe aici.
Ja ne !
Sus In jos
Just A Dream
Academy Student
Academy Student
Just A Dream

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 57
Reputatie Reputatie : 13

Dance with an angel Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel I_icon19Vin 17 Ian 2014, 20:12

Capitolul 2




-Buna! Ma numesc Sakura Haruno, am 16 ani, sunt o fire mai sensibila, dar tupeista. Imi place foarte mult sa-mi fac prieteni noi, si...sper sa fim prieteni buni cu totii! zic eu zambind.
-Ok, acum ca am terminat cu totii, sa inceapa proba. Sakura, vrei sa fii tu prima? intreaba instructorul curios.
-Mda. zic eu ducandu-ma in mijlocul salii si incepand sa dansez pe melodia lui Skrillex Ft. Damian Marley - Make It Bum Dem. Am ales aceasta melodie fiindca are un dans simplu, din punctul meu de vedere si nu am stat sa fac coregrafii peste coregrafii. Asta a fost pura improvizare.
-Asa Sakuraaa! tipa Hinata incurajandu-ma.
Ma simteam atat de bine dansand, aratandu-le si celorlalti ce pot. Nu puteam vede pe nimeni altceva. Cand mai sunt suparata, singura metoda de a ma inveseli este doar dansul si muzica. Aici, acum eram doar eu si muzica. Ce bine suna! Melodia se termina, iar eu ma duc la loc langa celelalte fete.
Sper ca o sa raman, deoarece am indragit ceea ce o sa urmeze sa fac. Faza mortala a fost cand o fata a inceput sa danseze pe melodia lu' Rihanna-S&M ca o gaina. Am crezut ca mor de ras!
-Asa! Proba s-a terminat, iar fetele care au trecut sunt Hinata Hyuuga, Mina Ysano, Charlotte Yamano, si fetele au tot continuat, dar eu nu imi auzeam numele. Pana si fata cu dansul de gaina a ramas. Iti bati joc de mine?! 
-Hinata, felicitari, bravo, ma bucur enorm pentru tine, dar eu plec! Nu mai are rost sa raman, deoarece nu am nicio sansa. Ne mai vedem! zic eu incepand sa fac pasi catre iesire, deoarece nu mai aveam nicio sansa. Eram vreo 50 de fete, dintre care vreo 15-20 au norocul sa ramana. 
-Iar ultima, dar nu cea din urma, este o fata care chiar daca a improvizat, am vazut ca are talent. M-as bucura sa ramana in aceasta scoala de dans. As fii chiar foarte bucuros sa am o fata atat de talentata, Sakura Haruno! zice instructorul accentuand numele meu. Eu bucuroasa incep sa tip si sa sar prin sala.
-Daaaaa, am ramaaaas! Yeah baby! I don't care about you, losers! I'm sexy and I know it! Yeeey! tip entuziasmata prin sala, iar fetele ma priveau cu o fata ciudata, gen " Uite-o si pe nebuna asta!" 

Si antrenamentele au devenit din ce in ce mai intense. De la scoala am mai si lipsit, pentru ca am antrenamente de 3 ori in cursul saptamanii si tot week-end-ul. De dimineata pana seara nu facem altceva decat antrenamente grele.
A trecut o luna intreaga, iar astazi a ramas ca vom vorbi ceva important. Nu stiu ce, dar cu siguranta va fi ceva de bine.
Azi e luni, si am antrenamente, asa ca imi iau pe mine o pereche de colanti roz, o fusta alba, un tricou mulat roz si o pereche de adidasi roz. M-am machiat repede, si am fugit pe usa, deoarece Hinata ma astepta afara.
-Buna Hinata, si scuze ca mai asteptat.
-Nu-i nicio problema Sakura. zice ea zambind.
-Deci, ai mai exersat dansurile? o intreb eu pe Hinata.
-Da, dar sunt grele. Si..am cam uitat din ele.
-Cuum? Eu chiar daca as vrea sa mi le scot din cap, tot nu as putea, dar nu vreau! zic eu razand. In timp ce o priveam pe Hinata, am mai observat si faptul ca azi si-a luat pe ea o pereche de pantaloni de trenning corai, cu un maieu lila, iar bluza de trenning pe ea. Este o fata foarte stricta cand vine vorba despre haine, moda, accesorii, incaltaminte si asortare. De asta suntem noi prietene foarte bune!
Am ajuns in sala la grupul de fete, care se pare ca exersau dansurile. Deodata usa se deschide, iar pe ea intra instr...STAI! Nu e domnul Yamato!
-Luati loc! rasuna vocea masculina in toata sala. LINISTE! tipa, si in urmatoarea secunda nici musca nu se mai auzea.

Cine e el?

Acesta este si capitolul 2 scumpilor! Astept pareri! Ja Ne!
Sus In jos
Mirunikuuu
Academy Student
Academy Student
Mirunikuuu

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Intr-o lume de Ciocolata
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Anime :D
Stare de spirit Stare de spirit : Anime , Crepypasta , One Direction , muzica , sportul , Wattpad !

Dance with an angel Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel I_icon19Vin 17 Ian 2014, 20:57

Imi place ideea povestii tale :) 
As dorii sa bagi odata next-ul ala ...Acum si azi :) 
Si daca ai putea....ai putea sa ma anunti cand pui next-ul  ? 
Plss :o3
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Dance with an angel Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel I_icon19Sam 18 Ian 2014, 21:13

Titlu interesant, inceput promitator. Imi place melodia pe care a dansat Sakura. Capitolele mi-au placut mult. Sunt interesante. Ideea in sine imi place foarte mult desii am mai intalnit-o, dar destul de rar. Siii sunt foarte curioasa cine e tipul misterios. Sigur e Sas'ke nu? Asa'i? Asa'i? Astept nextul cu nerabdare si te rog, daca ai timp si nu'i prea mare deranju' sa ma anunti! Anata ni kisu, Ja ne! :*
Sus In jos
Just A Dream
Academy Student
Academy Student
Just A Dream

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 57
Reputatie Reputatie : 13

Dance with an angel Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel I_icon19Sam 18 Ian 2014, 21:36

Hei! Am venit si cu urmatorul capitol! Sper sa va placa, si daca nu va deranjeaza, lasa-ti si comentarii, fie ele bune sau rele. :) Amaterasu' iti multumesc! 

Capitolul 3

-Ma numesc Sasuke Uchiha,sunt fiul instructorului vostru, Yamato Uchiha si de azi inainte eu voi fii instructorul vostru. Tata nu a putut ajunge din motive personale, asa ca va voi prelua eu. Nu stiu ce ati facut cu tata, dar totul se va schimba. Daca nu veti veni o singura data la antrenamente, sa nu va mai sinchisiti sa veniti la urmatoarea ora, deoarece va voi da afara. Nu ma intrereseaza ca sunteti bolnave, s-a despartit de voi iubitu' , sau ca va murit pisica! Daca nu sunteti prezente, atunci stati acasa. tipa Sasuke la noi.
Noul instructor, Sasuke Uchiha, avea pe el un tricou alb care ii punea in evidenta pectoralii, o pereche de pantaloni de trenning, iar bluza de trenning era legata imprejurul mijlocului lui,  are ochii negrii abisali si puteai sa te pierzi in orice secunda in ei, iar parul este negru si ciufulit,si... are un corp dorit de toate fetele dupa parerea mea.
-Aveti vreo intrebare? ma trezeste din visare brunetul.
-Cati ani ai? intreaba o fata.
-18 ani.
-Ai iubita?
-Nu este treaba voastra daca am sau nu iubita. Nu va bagati in intimitatea mea. Este strict problema mea! Nu trebuie sa va bagati nasul chiar in orice. tipa Sasuke la noi.
-Sunetm in armata? o intreb eu incet si chicotind pe Hinata.
-Pot sa stiu si eu de ce razi, rozalio? intreaba cat se putea de tare si clar , iar privirea rece ma inghetase.
-Nu am ras...
-Nu ai ras? Ma faci si chior? 50 de flotari! zice el poruncitor.
-Dar..
-Niciun " dar..."! 50 de flotari am zis.
Daca as putea sa-i zic vreo doua as face-o, dar va fi instructorul asa ca trebuie sa ma abtin. La cati nervi am, fug repede la baie. Incep sa-l injur pe Sasuke in gand si dau cu pumnii in pereti. Deodata observ ca incepe sa-mi curga sange, dupa are cad in fund.
-Du-te dr***u, Sasukeeeeeee! incep sa tip atat de tare incat sigur m-a auzit, dar sincer, nu as fi vrut sa ma auda. In urmatoarea secunda usa este trantita de perete, iar pe ea isi face aparitia...Sasuke.
-Ai dr**i pe tine? Vrei sa te domesticesc? tipa Sasuke la mine. Daca vrei sa ma injuri, injura-ma in gand, nu sa tipi sa te auda jumate de oras. 
-Daca nu incepeai tu cu toate astea, poate ca nu se intampla asta! Crezi ca stii tot despre noi? Te inseli! Un pustan de 18 ani ne invata pe noi sa dansam? Da' ce dr**u esti?  tip nervoasa  la el, apoi imi pun mana la gura.
-Deci chiar ai dr**i pe tine! Vrei sa iti arat cum se domesticeste o fata ca tine? Tu ai cerut-o! zice el venind spre mine, luandu-ma de par in asa fel incat sa ma ridic in picioare, mai apoi sarutandu-ma agresiv. Ma saruta atat de apasat, incat puteam sa-i simt nervii cum i se scurgeau prin buze. Coboara la jos la gat, mi-l saruta, apoi il musca atat de tare incat am crezut ca imi va curge sange, dar sunt sigura ca asta imi va ramane pentru totdeauna ca si semn. Bluza zboara undeva pe langa noi, la fel si colantii cu fusta.
-Sasuke! Opreste-te! Te..rog...Te rog, Sasuke! zic eu plangand. Se opreste dupa care ma avertizeaza si ma ameninta in acelasi timp.
-Asta sa o iei ca pe un avertizment! Data viitoare vei ramane si fara lenjerie intima...si puritatea ta, deasemenea! Asa ca daca tii la ele, mai bine te-ai controla data viitoare ca sa nu se ajunga la asta! zice el iesind pe usa. Eu stateam jos si plangeam. Nu puteam sa-mi scot din cap toata scena de mai devreme. DE CE EU? Ma ridic de jos, ma imbrac inapoi, ies din baie, dar in loc sa ma duc spre sala, ies din cladire si ma indrept spre casa. Am nevoie de un dus si sa ma odihnesc. Nu imi pasa daca ma va scoate din scoala de dans. Poate sa faca ce o vrea, acolo nu ma mai intorc!Chiar cand ma simteam foarte bine acolo, a trebuie el sa strice totul, iar pentru asta...il urasc! Fac un dus, dupa care imi iau pe mine o pereche de blugi, un tricou alb pe care scrie "NEVER LOOK BACK", o pereche de cizme negre, geaca de piele si ies pe drum. M-am hotarat sa ies in parc singura. La ce folos prietenii? Singura prietena adevarata pe care ma pot baza mereu este Hinata, dar este la antrenamente, asa ca...alti prieteni adevarati nu mai am! La ce folos prietenii? Doar ca sa te injunghie pe la spate cand esti cu moralul la pamant...Invidie, egoism, si indiferenta primesc de la multi dintre asa zis "prietenii mei". Revin cu picioarele pe pamant si ma asez pe o banca din parc. Oftez usor la ceea ce vad. Multi indragostiti care se incalzesc reciproc. 
-La dr***u cu toti indragostitii! zic eu inchizand ochii, dar ii redeschis imediat, deoarece in minte mi-a aparut Sasuke. Ma enervez usor, dupa care ma ridic si plec mai departe prin parc. In timp ce ma plimbam am pierdut notinuea timpului, si cand ma uit la ceasul de la telefon indica ora 18:30.


Dragilor, v-am postat si capitolul 3, si as vrea macar 3-4 comentarii! Nu cer mult! :o3 Ja Ne!
Sus In jos
Mirunikuuu
Academy Student
Academy Student
Mirunikuuu

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Intr-o lume de Ciocolata
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Anime :D
Stare de spirit Stare de spirit : Anime , Crepypasta , One Direction , muzica , sportul , Wattpad !

Dance with an angel Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel I_icon19Sam 18 Ian 2014, 22:04

O singura greseala : prea scurt ! 
Deci sa inteleg ca daca ai 3-4 comentarii aduci next-ul  ?
Atunci ai 1 unul 
Si Sasuke ce bou esti !! Dar parca imi placea ..parca vroiam sa mai continuie ...Si...De unde stie el ca ea e ''pura'' ? 
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Dance with an angel Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel I_icon19Sam 18 Ian 2014, 22:25

Error: Chapter too short
Vreau mai mult!>.<

As putea sa pun intrebari pentru personaje?
Daca da, acestea sunt intrebarile:
Sasuke:
1) Iti place cumva de Sakura?*.*
2)Chiar trebuia sa o saruti ca sa se invete minte?>.<

Sakura:
1)Mai mergi la scoala de dans?
2)Simti ceva pentru Sasuke?

Daca nu pot sa pun intrebari, scuze, nu e nevoie sa raspunzi la ele. puppy eyes 

Genial capitolul! Nu pot sa cred ca asa isi impune Sasuke autoritatea>.<
Mda...n-am comentat la celalalte capitole, dar crede-ma, le-am citit:)) si acesta m-a dat pe spate:o
Super fic, tine-o tot asa!:DD


Ja nee!

Dance with an angel Tumblr_mz769dvgXb1sopmy4o1_500

                                                                                                                                 ❤️ Wake me up inside*
                                                                                                                                                Call my name and save me from the dark❤️
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Dance with an angel Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel I_icon19Dum 19 Ian 2014, 12:16

Nu m'ai anuntat. :( Dar sa lasam asta. Mi-a placut capitolul, dar trebuie sa le dau dreptate fetelor. Si eu voiam sa fie putiiin mai lung. Deci am avut dreptrate. Era Sas'ke. Oi, ce nesuferit e. °(>_<)°  Cel putin acum, la inceput. Iar Sakura...credeam ca e mai puternica de atat, dar e ok si asa cum e. E mult mai interesant asa. In rest nu am ce comenta. Mi-a placut capitolul si sper ca data viitoare ma vei anunta de next. Anata ni kisu, Ja na! :*
Sus In jos
Mirunikuuu
Academy Student
Academy Student
Mirunikuuu

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Intr-o lume de Ciocolata
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Anime :D
Stare de spirit Stare de spirit : Anime , Crepypasta , One Direction , muzica , sportul , Wattpad !

Dance with an angel Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel I_icon19Dum 19 Ian 2014, 22:28

Hai ma ... uite cate comentarii ai ! Pune odata next-ul ! 
Te rog! 
Te rog! 
Te rog frumos! 
Te implor !!!!
Sus In jos
Just A Dream
Academy Student
Academy Student
Just A Dream

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 57
Reputatie Reputatie : 13

Dance with an angel Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel I_icon19Lun 20 Ian 2014, 22:03

Va multumesc foarte mult! Sunt nespus de fericita ca va place. Imi pare rau ca nu am putut sa postez ieri, deoarece am fost plecata de dimineata pana seara...Dar, v-am adus acum next-ul! 
 UchihaLover<33 sigur ca poti pune intrebari! Uite si raspunsurile...

Sasuke:1) La prima vedere, arata bestial fata, dar neah! Eu iubesc decat un singur lucru, si acela este dansul. So...

               2)Daca trebuia sa o sarut? DA! In primul rand, trebuia sa o invat minte, si in al doilea rand...nu m-am putut abtine!



Sakura: 1) Sincer...nu stiu! Daca nu intervenea Sasuke, cu siguranta ca ramaneam, dar nuuu, a trebuit sa-si bage nasul el! Afurisitul!

            2)Pentru Sasuke? Cel care m-a facut sa nu mai ma duc la scoala? IL URASC! Cat de...ARGH! Imi vine sa-i dau una, de sa-l bag in coma!






Capitolul 4


-S-a intunecat, iar Hinata a treminat antrenamentele...dar nu termin de zis, deoarece un tip mi-a furat telefonul din mana. 
-Stai, intoarce-te. Inapoiaza-mi telefonul! Ajutor! Mi-a furat telefonul! dar degeaba strigam eu si fugeam dupa hot, caci nimeni nu se sinchisea sa-l prinda. Ce ati patit lume buna? Mi-a furat telefonul! Ajutati-ma careva! tip, dar in zadar. Alerg, alerg, dar degeaba. Nu se oprea din alergat, dar nici eu nu ma lasam. Prea multe pentru o singura zi! El a traversat strada, iar cand eu am incercat sa fac la fel am ramas panicata in mijlocul drumului. Farurile orbitoare a unei masini care venea spre mine claxona, dar eu eram prea inghetata ca sa ma pot misca. Frica pusese stapanire pe mine, dar soferu' ala nu putea sa puna frana?! Chiar cand trebuia sa se produca incidentul neplacut, cineva sarise si ma salvase. Doamne, iti multumesc, iti multumesc nespus de mult ca nu ai vrut sa mor. Dar...tipul care ma salvase oare e bine?  Se ridica si vrea sa plece, dar eu il opresc.
-Umm...esti bine? Vreau doar sa-ti multumesc pentru ca mi-ai salvat viata! zic eu timida.
-Nu imi multumi...am fost la locul si la momentul potrivit! zice tipul misterios tinandu-se de umarul drept. Plecase, iar eu...inca stateam acolo si realizasem ce era sa patesc. Cand ajung acasa, imi fac un dus lung si relaxant. Dupa ce ies din baie, ma pun in pat imbracata in pijamale, si ma gandeam.  
-Arghhh! Cine o fi fost baiatul?  zic eu punandu-mi o perna pe fata. Imediat imi iau perna de pe fata si incep sa tip.
-Nu cred!  Maine trebuie sa-mi iau alt telefon..dar nu termin de zis, deoarece Hinata aparu ca prin magie in camera mea.
-Sakura! zice ea gafaind. Telefonu' tau! zice ea aratandu-mi obiectul care il pierdusem acum cateva ore in urma.
-Telefonul meu! Cum de l-ai...
-Era pe trotuarul de langa scoala de dans.
-Poftim? Cum de...dar nu termin de zis, deoarece imi aduc aminte ce se intamplase. Poate ca il scapase...dar, ...nu cred! 
-SASUKE! zic eu impacientata, dar imi pun mana la gura, deoarece am uitat ca Hin era inca langa mine.
-Ce e cu el? 
-Ah, nimic...
-Apropo, dupa ce disparusei la baie...unde ai fugit de acolo? intreaba Hin ridicand o spranceana.
-N-Nicaieri. Am..venit acasa. zic eu privind in jos.
-De ce? Cine te-a suparat?
-Nimeni...
-Ai pierdut tot azi! Sasuke ne-a adus parteneri de dans, iar la mine a picat un baiat super de treaba. Ah, Doamne, ce n-as da sa fie iubitul meu! zice ea cu un pic de sclipire in ochi.
-Hin..Hinata, te-ai indragostit cumva? zic eu fericita.
-Prostii! Doar ca...ah, pe cine pacalesc...este cel mai sexy baiat din lume..dar nu termina din cauza ca o intrerup eu.
-Ba nu-i adevarat! Cel mai sexy baiat din lumea intreaga este Sa...imediat imi pun mana la gura, deoarece era sa scot pe gura o prostie mare cat mine.
-Sa...Cine? Aaa? 
-Hinata, revino-ti! Nu mai vorbi de scoala aia nesuferita de dans. Las-o dr***u ca nu e muzeu! zic eu nervoasa.
-Cine esti? Ce s-a intamplat cu Sakura mea? zice ea sarcastica.
-Lasa-ma! zic eu ducandu-ma in baie si inchizandu-ma acolo. Incepe usor cate usor sa-mi curga lacrimi.
-De ce plang? Din ce motiv? soptesc eu usor, inecandu-ma in lacrimile cristaline.
-Sakura! Deschide usa! Ce s-a intamplat cu tine?

-Lasa-ma, te rog! Pleaca! tip la Hinata, care se pare ca a plecat pana la urma la insistentele mele. Ies din baie, dupa care ma pun in pat si ma ia somnul. 

De dimineata m-am pregatit sa ma duc la scoala de dans, adica sa ajung inaintea fetelor, si a lu' Sasuke la fel...doar ca e cam imposibil. Mi-am luat pe mine o pereche de blugi, un maieu largut care imi venea peste fund, o pereche de tenesi, ma machez, imi fac parul coc, iar o suvita am lasat-o libera. In ciuda faptului ca afara ninge, eu am iesit pe drum in maieu. Nu ma intereseaza daca racesc sau nu! Trebuie sa vad neaparat ceva.Sa nu va ganditi ca ma pun in genunchi in fata brunetului si sa-i cer sa ma readuca in scoala. NEVER! 
Ajung repede, si cand intru pe usa, se aude muzica.
-Asa de devreme au venit fetele? ma intreb in timp ce inaintez, dar in loc sa vad fetele care exersau, il vad pe brunet. Facea antrenamente grele. Ma apropii mai mult, dar in asa fel incat sa nu ma vada. Il urmaream cum isi facea linistit magia. Eram uimita cat de bine si frumos stie sa danseze. Oftez sonor, si fara sa-mi dau seama.  Deodata Sasuke isi intoarce privirea spre locul cu pricina.
-Cine e acolo? intreaba el autoritar. Ma ridic usor si sfioasa fac 2 pasi inainte. Ce e cu tine aici? De ce te-ai intors? tipa el la mine.
-Eu...dar cuvintele nu ieseau. Mai aveam putin si incepeam sa plang. Atat de jos am ajuns? In halul asta? Nu se poate!
-Tu...ce? zice el apropiindu-se de mine.
-Um...am venit sa...
-Sa ce? Sa ma vezi? Iti era dor de mine?
-Tu crezi ca totul se rezuma numai la tine? zic eu ridicandu-mi dintr-o data fata si privindu-l. Fara sa vreau mi-am indreptat privirea spre umarul lui drept...WTF?! 
-Tu esti! zic eu neluandu-mi ochii de la uamrul lui.
-Ce sunt? Ah, asta? Am cazut cand..cand dansam.
-Nu mai mintii! Stiam eu! Stiam! Tu erai cel ce mi-a salvat viata! Dar...de ce ai facut-o? Nu ma urai de moarte pentru ce ti-am facut? zic eu ducandu-mi privirea in pamant. 2 lacrimi mi se scurse pe obraji, dar mi le-am sters repede ca nu cumva brunetul de langa mine sa le vada.
-Eu...nu te urasc. Doar ca atunci chiar meritai asta. zice el apropiindu-se si mai mult de mine, mangaindu-mi fata cu doua degete.
-Inceteaza! zic eu ripostand. Se pare ca am avut ultimul cuvant, deoarece in urmatoarea secunda fetele intrau pe usa. 
-Sakura! Unde ai fost ieri? Ne-a fost dor de tine! zic fetele luandu-ma in brate.
-Mi-a...mi-a fost rau si am plecat acasa. 
-Pai si azi ce faci? Nu esti imbracata corespunzator...zice Hinata suparata.
-Hin...eu..am putina treaba, asa ca...l-am anuntat acum si pe Sasuke, asa ca va las! Antrenamente grele, va doresc! zic eu incepand sa rad. Ies pe usa, fara sa intorc capul inapoi. Ma intorc acasa, dupa care incep sa-mi fac cate ceva de mancare.



Dragilor, acesta a fost capitolul 4! Astept parerile voastre! Hug&Kiss!
Sus In jos
Mirunikuuu
Academy Student
Academy Student
Mirunikuuu

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Intr-o lume de Ciocolata
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Anime :D
Stare de spirit Stare de spirit : Anime , Crepypasta , One Direction , muzica , sportul , Wattpad !

Dance with an angel Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel I_icon19Lun 20 Ian 2014, 22:19

Bine ! MA bucur ca ai adus next-ul ! Chiar daca seara . Cand m-ai anuntat vroiam sa ma culc . Mdeaa ... eu ma trezesc la 06:00 :(( 
Decii sa vedem ceva intrebari Sasuke? 
1) Deci cum WTF? Cum de ai salvat-o ? Chiar nu ma asteptam la asta din partea ta . 
2) Ti-a fost dor de Sakura ?
3) De ce ai intrebat-o : ''Ai venit sa ma vezi ? Ti-a fost dor de mine ? '' Oare nu tie ti-a fost dor????
Sakura :"la tine nu prea am : 
1) Deci Sasuke te-a salvat ....Te bucuri ca el a fost ? 
2) Ai simtit cumva fluturasi in stomac cand ti-a zis : ''Ai venit sa ma vezi ? Ti-a fost dor de mine ? ''
3) Dar cand era asa aproape de tine >? 

Vleu next si sa ma anunti :) :P Te Rog
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Dance with an angel Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel I_icon19Lun 20 Ian 2014, 23:48

Hei scumpo! Multumesc pentru anunt. Capitolul a fost extraordinar. Ai grabit putin actiunea, dar in rest mie una mi-a placut.  Daca Sas'ke ar fi fost real cred ca l-as fi cerut de sot din prima :)) Daaar asta e o alta poveste, deci sa nu deviez de la subiect :)) Asa, as avea o mica intrebare: Nu se indragostesc prea repede unul de altul?
Ce pacat ca fetele le-au stricat momentul. Daca nu apareau ele, poate se lasa si cu vreun sarut. Ei bine, cam atat am avut de spus. Astept cu nerabdare nextul! Spor la scris! Anata ni kisu, Ja na Dream-chan! :*
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Dance with an angel Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel I_icon19Lun 20 Ian 2014, 23:53

Aww! Cat ma bucur ca s-au impacat si ca nu se urasc:DD Mersii pentru raspunsuri^^ Inca o data te iubesc pentru inca un capitol genial! Chiar nu ma asteptam la Sasuke...Oare o urmarea? well? awesome right? 
Nyaa! Nu comentez prea mult pentru ca ma doare capul si mai fac si tema la mate>.<
Dar totusi am o intrebare pentru Sakura:
Sakura: De ce sa plangi pentru Sasuke sau pentru ce ti-a facut? sad  Tu trebuie sa fii o femeie puternica care stie ca nu poate cadea in fata lui Sasuke! nr1
Atat cu comentatul! Nu am ce sa-ti reprosez, doar laude, complimente si pupici. a hug 


Ja nee!

Dance with an angel <a href=Dance with an angel Xqs  

                                                                                                                           ❤️ Wake me up inside*
                                                                                                                                                Call my name and save me from the dark❤️
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Dance with an angel Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel I_icon19Mar 21 Ian 2014, 17:35

Hello, dear ! 
Scuze ca am ajuns tarziu si ca am ratat capitole, dar nu am primit vreo instiintare ca ai fi pus next. 
Deh, nu e nimic, se ai intampla.
Acum trecand la fic. 
Ideea e originala in continuare, imi palce din ce in ce mai mult. 
Actiunea e cam grabita si ar trebui sa mai bagi din dialog in vorbirea indirecta, va fi ceva mai bina asa. 
Il urasc pe Sasuke, eu un nesuferit, ingamfat, si multe alte epitete, dar mi-e lene sa le insir. 
Sakura ar trebui sa fie mai puternica, doar nu e bebe, ce tot plange atat ? 
Astept next sa vad ce se mai intampla. 
Sper sa ma anunti. 
Ja ne ! 
PS : Sa ai grija si la cuvintele pe care le folosesti, chiar daca le pui ***, tot se intelege despre ce e vorba, si nu cred ca Sakura e atat de violenta incat sa releve asta si din limbajul ei.
Sus In jos
Just A Dream
Academy Student
Academy Student
Just A Dream

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 57
Reputatie Reputatie : 13

Dance with an angel Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel I_icon19Mar 21 Ian 2014, 21:52

Hei, am adus next-ul! Sper sa va placa si acest capitol! :)
Raspunsuri:
Mirunikuuu: Sasuke: 1) Sa stii ca, daca nu arat celorlalti ca nu-mi pasa de ei, nu inseamna ca nu o fac! Sunt si eu om, doar nu o lasam sa moara! :O
                    2) Sa zicem ca da, sa zicem ca nu. Sakura imi cauza numai probleme! De cand a plecat ea, ma simt mult mai bine...Cred?! :-s


                   3) I-am pus acea intrebare pentru ca simteam nevoia sa o intreb! De ce oare sa vina la scoala? Dupa tot ce i-am facut atunci...Mie? Niciodata! Nu am cum sa-mi fie dor de cineva pe care nici macar nu-l cunosc cu adevarat...


Sakura: 1) Poate da, poate nu! Cred ca ma inclin cu balanta mai mult spre " POATE DA!", deoarece...ah, ce greu e...imi gasesc cu greu cuvintele...deoarece acum ca am aflat, poate ca ma voi comporta altfel cu el?! Nu stiu!...
        2) Fluturasi in stomac? Nuuuu! Doamne iarta-ma! Gata, vorbim frumos unul cu celalalt ca gata! Trebuie sa ma indragostesc de el! Este pur si simplu...prietenie...
        3) Mda, poate atunci da...Ii simteam respiratia atat de aproape de mine...Eh! Nu am bagat-o in seama ! :)


UchihaLover<33:  Sakura: 1) Ai dreptate! Doar ca stii ca in viata mai ai unele momente de slabiciune...Atunci a fost la mine momentul de slabiciune. Dar, sincer, nu stiu de ce plangeam...Cred ca ma simteam vinovata, fiindca daca nu incepeam sa chicotesc catre Hinata, nu se ajungea aici! :(




Capitolul 5



In loc de mancare, mi-am facut niste clatite, le-am umplut cu nutella si am inceput sa le "devorez". Erau atat de bune...mor dupa ele. Dupa ce am terminat, m-am hotarat de ies pe balcon. Aerul rece imi inunda narile si ma facea sa ma simt foarte bine. Am stat vreo 30 de minute pe balcon, privind lumea, dar daca ningea, nu prea aveai pe cine sa vezi. Mi-am bagat castile in urechi si am inceput sa ascult muzica. Deodata incepe melodia lu' Toni Braxton- Un-Break My Heart, iar lacrimile la fel. Nu se opreau asa ca am intrat in casa. M-am trantit pe perna, iar plansul nu se oprea. Cred ca am adormit ghemuita cu o perna la piept si plangand. Totul era atat de negru, pana cand se auzi pasi spre camera mea. Iar e Hinata? Ce o vrea la ora asta? Imi deschid ochii usor, si ma ridic in sezut. Ultima data cand era Hinata, ea a spart cate ceva...ma gandesc eu in timp ce luam telefonul sa ma uit la ceas. Era 12:30. Daca aparea ceva urgent, ma suna...si ea nu calca asa...Deodata incep sa tremur toata. Doar nu poate fii un hot, nu? Am incuiat usa...tin minte foarte bine asta. Ma ridic din pat, iar cu miscari de felina, iau o vaza care era in camera mea, si stateam langa usa. Asteptam ca cel care va intra in camera, sa-l lovesc tare cu vaza. Nu era un plan foarte ingenios, dar poate mai castigam ceva timp pana ieseam din casa. Cand usa se deschide, eu ma pregateam sa dau, dar...

-Argh! tip eu, fiind pusa cu fata la perete de mascul. Mana imi era prinsa intre omoplati, iar asta durea. Inca nu pricep cand a reusit sa ma imobilizeze asa.

-Vrei sa ma omori? intreaba sexy o voce masculina foarte cunoscuta, incepand sa-mi sarute gatul.

-Sasu...zic eu facand niste ochi mari.

-Sasu...Imi place, Saku! zice el trantindu-ma in pat dintr-o miscare, iar el fiind deasupra mea. Incepe sa-mi sarute gatul in continuare, o mana fiind pe coapsa mea, iar cu cealalta imi tinea bratele deasupra capului. Cobora mai jos cu sarutarile, dar maieul il incurca. Imediat a zburat pe jos, incat el a continuat. S-a dus si mai jos cu sarutarile, pe abdomen, apoi pantalonii il incurcau, din nou.

-Sasuke, ce te-a apucat? Inceteaza! Nu ai somn? Sa stii ca m-ai speriat de moarte...Aahhh...dar nu mai pot continua, deoarece un geamat si-a facut aparitia, iar asta nu e de bine, deoarece l-a intaratat si mai mult.

-Chiar vrei sa ma opresc? Chiar cand ne aflam la punctul culminant? zice el privindu-ma strengareste.

-Da! Poate ca tu esti major, dar eu nu, asa ca nu ma intereseaza daca tu vrei sa te culci cu cineva...poti sa o faci cu alte fete, nu cu mine, si am incheiat subiectul! Dupa mine sa-ti iei mainile. zic eu in timp ce-mi muscam buza inferioara de placere. As fi dat orice sa-l simt pe brunet langa mine, dar...nu! Mai bine asa...

-Mhm...bine! Tu vei regreta mai apoi! Mai bine recunoaste ca...

-Ca tie tia fost dor de mine! zic eu serioasa.

-Mie? Nu ai sa vezi asa ceva de la mine! zice el serios, dar i-o tai.

-Deci esti genul de baiat care sta cu o fata o noapte si apoi trece mai departe. Am inteles. zic eu impingandu-l de pe mine. Ma ridic din pat, deschid usa si ii trimit priviri pline de venin. Brunetul intelege ca nu are nicio sansa, si pleaca. Chiar nu stiu ce l-a apucat. Imi vine sa-i dau una in cap, sa-l buseasca masina, orice! Cu aceste ganduri ma pun in pat, dupa care ma ia somnul instantaneu. 

Din nefericire, ma trezise telefonul care suna ca disperatu'. Cine poate fii atat de dimineata? Doamne, e 08:30 ceasul, cine e atat de disperat incat apeleaza la ajutorul meu la aceasta ora? Cand vad ca Hinata este cea care ma suna de zor, ii raspund.

-Da, Hinata! Ce ai mai patit? Stii cat e ceasul? Nu ai somn cumva...dar nu termin de dus intrebarea la bun sfarsit, deoarece urmatoarele cuvinte au pus fericirea si entuziasmul sa ma acapareze..dar, raman pana la urma calma, si ii zic Hinatei ca ne intalnim peste o ora in fata unui parc aproape de niste magazine de rochii. Sigur va intrebati de ce am reactionat asa...o sa aflati voi pana la urma. Ma imbrac cu o pereche de colanti negrii, o pereche de blugi scurti bleumaren, un tricou cu doi ochi negrii, o pereche de tenesi albastrii cu tinte, ma machez, parul mi-l impletesc, si ma duc la un restaurant. Acolo imi comand cate ceva, iar peste 30 de minute plec. Ceasul era deja 09:45, si o sun pe Hinata. A zis ca in 10 minute apare, si chiar asa a si facut. O trag dupa mine, la niste magazine de rochii , noi aparute, si incepem sa le colindam pe toate. Pana la urma, eu mi-am ales doua rochii. Una lunga pana in pamant, rosie ca focul, cu spatele gol, si cu pietre pretioase pe bretea, si marginea rochiei. Eram ca o printesa. Nu puteam sa descriu ceea ce vazusem, deoarece era ceva dumnezeiesc. Iar cealalta roz bombon, scurta, cu pietre pretioase in jurul mijlocului, fara bretele, si in parti aveam ca un fel de trena. Si aceasta era superba, era o rochie foarte foarte sexy, iar culoarea de facea sa te simti sufletul petrecerii. Bineinteles ca le-am luat pe amandoua, deoarece nu ma puteam hotari care este mai frumoasa. Hinata si-a ales o rochie mov, si cu putin lila, lunga pana in pamant, cu spatele gol, cu crapatura pe piciorul stang,  cu crapatura intre sani, cu o singura bretea si pe bretea avea pietre pretioase. Eram doua printese. Bineinteles ca ne-am ales si pantofi. Eu mi-am luat o pereche de pantofi roz cu platforma pentru rochia roz, iar pentru cea rosie o pereche de pantofi rosii cu pietre pe platforma. Draga mea Hianta si-a luat o pereche de pantofi cu toc si platforma de un mov mai deschis fata de rochie. Eu si Hinata nu ne-am luat posete, deoarece nu ne dam in vant dupa ele. Eram o adevarata printesa.Trebuie sa ma hotarasc neaparat cu ce rochie ma imbrac. 

 Scumpilor, acesta a fost si capitolul 5. Poze va pun maine, caci sunt prea obosita ca sa mai caut! :D. Astept pareri, si sa fiti cu ochii pe ficul meu ca o sa pun pozele dinainte sa postez next-ul ca sa aflu ce rochie v-ar placea! :))  Hug&Kiss! :*



 





Ultima editare efectuata de catre Just A Dream in Mar 21 Ian 2014, 22:35, editata de 1 ori
Sus In jos
Mirunikuuu
Academy Student
Academy Student
Mirunikuuu

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Intr-o lume de Ciocolata
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Anime :D
Stare de spirit Stare de spirit : Anime , Crepypasta , One Direction , muzica , sportul , Wattpad !

Dance with an angel Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel I_icon19Mar 21 Ian 2014, 22:32

Primaaaaaa.....
Wow ....Ador next-ul :)
 Intrebari : Sasu : 
1) Cum ai aflat unde sta Saku ? 
2) Cum ai intrat in casa ei  ?
3) De ce ai facut ce ai facut ? 
4) Ti-a placut ? 

5) Deci sa recapitulam : LA inceput ai vrut s-o violezi ! Acum te astepti sa ti se daruiasca ? 


Saku : 
1) Deci am citit raspunsurile la intrebari iar tu mi-ai raspuns la una : Trebuie sa ma indragostesc de el! 


2) Deci sa inteleg ca trebuie sa te indragostesti de el ? . well? awesome right?  well? awesome right?  well? awesome right?  well? awesome right? 
3) Pentru ce v-ati luat rochitele alea superbe - Mai ales ale tale -
4) De ce l-ai oprit pe Sasu> ? Vroiam sa continuati ! 


Acum am sa-ti dau un sfat Sasu n-are voie sa se bage !!angry 
De ce nu-l SEDUCI ? 


Bun cam atat ! :) 
Multumesc foarte mult ca m-ai anuntat si sper s-o faci in continuare ! :) 
NEXT !: ) 
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Dance with an angel Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel I_icon19Mar 21 Ian 2014, 22:53

Hello. Mersi mult de anunt! :* Dumnezeule, ce capitol! Mi-a placut mult inceputul. Momentul ala dintre Sakura si Sasuke... genial! Sincer nu am ce comenta. A fost un capitol frumos, dar putin cam scurt dupa parerea mea. 
Ei, astept cu nerabdare nextul. Sunt tare curioasa ce o sa se mai intample intre cei doi.  Spor la scris! Anata ni kisu, Ja na! :*
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Dance with an angel Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel I_icon19Mar 21 Ian 2014, 23:04

Uuu evenimente!:D 
Abia astept sa vad despre ce este vorba<3 Hinata si Sakura erau atat de entuziasmate...Nuu!! Nu mai pot astepta! Nerabdarea imi acapareaza mintea>.<
Deci..SUPER-DUPER-EXTRA-MEGA-ULTRA-HIPER-GIGA capitol! Cum a intrat Sasuke in casa ei? Si pe bune ce l-a apucat, credeam ca nu-l intereseaza de ea:( 
Si daca tot erau asa "seriosi" amandoi de ce nu s-a oprit Sasuke?>.<
Uff...nesuferitul...but still my love<33
Nu mai am intrebari, sunt prea curioasa de ce se va intampla in continuare si nu vreau sa-mi stric suspanul sentimentelor lui Sasuke:3


Deci cam atat!:)
Ja nee!

Dance with an angel <a href=Dance with an angel K3q  " />

                                                                                                                           ❤♬ Wake me up inside*
                                                                                                                                                Call my name and save me from the dark❤♬
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Dance with an angel Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel I_icon19Joi 23 Ian 2014, 00:15

Buna, dear ! 
Iarasi ajung ultima, sorry.
Am citit si next-ul si nu pot spune ca imi place ce vad, nu prea are logica, de ce a facut Sasuke asta. 
Si sper ca stii pana unde ai voie sa mergi cu astfel de scene. 
Imi place descrierea rochiilor, dragut, dar incearca sa fii mai detaliata in privinta a ce simte personajul, astfel incat sa inteleaga si cititorul ce sa petrece in sufletul lui, nu ne mai lasa in ceata.
Pe deasupra inca mi se pare ciudata faza cu Sasuke, e abia capitolul 5. 
Cam atat am avut de zis.
Te pupaceste Demy :*
Ja ne !
Sus In jos
Just A Dream
Academy Student
Academy Student
Just A Dream

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 57
Reputatie Reputatie : 13

Dance with an angel Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel I_icon19Vin 24 Ian 2014, 17:59

Scuzati-ma ca am intarziat cu pozele si cu next-ul, dar nu mi-a mers netul timp de 2 zile. Am crezut ca o sa mor!!! As dori sa va uitati atent la rochiile si pantofii Sakurei, si sa-mi spuneti care va place cel mai mult, dupa care, vad care este cea mai favorizata si pe aceea o s-o aleg in urmatorul capitol! Ja Ne! :*

Rochiile Sakurei:

Dance with an angel 1-rochii-de-ocazie-scurte-cu-trena

Dance with an angel Rochii-de-seara-rosii-rochii-elegante

Pantofii Sakurei:

Dance with an angel Pantofi-cu-platforma-toc-si-cap-de-mort~4536164
Dance with an angel 1333197375_13525200_FitWithMargin_800x800



Rochia Hinatei:

Dance with an angel Rochii-de-seara-mov-si-lila-3

Pantofii Hinatei:

Dance with an angel Pantofi-sweet-desire-violet-%2B(1)
Sus In jos
Mirunikuuu
Academy Student
Academy Student
Mirunikuuu

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Intr-o lume de Ciocolata
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Anime :D
Stare de spirit Stare de spirit : Anime , Crepypasta , One Direction , muzica , sportul , Wattpad !

Dance with an angel Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel I_icon19Vin 24 Ian 2014, 18:07

Rochia ROSIE ROSIE 
Ai auzit ? Aia o aleg dintr-o mie :)
Rosieee 
Rosiiee
Rosie 
Rosie !!!!!!!!!!
Vreau ROCHIA ROSIE 
vleu NEXT !!!!!
Sus In jos
ღ♥Sakura♥ღ
Academy Student
Academy Student
ღ♥Sakura♥ღ

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Craiova
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 14
Puncte : 18
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul,desenatul,scrisul şi.. anime-urile <3
Stare de spirit Stare de spirit : Prietenoasă, înţelegătoare, şi.. cam atât

Dance with an angel Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel I_icon19Sam 25 Ian 2014, 12:48

Haaai mai rpd cu nextul
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Dance with an angel Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel I_icon19Sam 25 Ian 2014, 15:32

Si eu tot rochia rosie o aleg. E foarte frumoasa. Si pantofii sunt destul de frumosi chiar daca nu sunt genul meu. Adica nah...intelegi tu :)) Ei, astept nextul si sper sa il aduci cat mai repede. Anata ni kisu, Ja na! :*
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Dance with an angel Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel I_icon19Sam 25 Ian 2014, 15:53

Rosu!^^ Abia astept sa vad ce se intampla in urmatorul capitol^^ 
Vreau neaparat sa citesc ceva, ma plicitisesc de moarte! Nu am ce sa fac si nu am chef sa fac nimic...afara ploua si ma simt asa deprimata:( trebuie sa citesc ceva:( 


                                                                                                                                                                ❤♬ Wake me up inside*
                                                                                                                                                Call my name and save me from the dark❤♬
Sus In jos
Continut sponsorizat




Dance with an angel Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel I_icon19

Sus In jos
 

Dance with an angel

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-