Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dance with an angel - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dance with an angel - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Dance with an angel

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Mirunikuuu
Academy Student
Academy Student
Mirunikuuu

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Intr-o lume de Ciocolata
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Anime :D
Stare de spirit Stare de spirit : Anime , Crepypasta , One Direction , muzica , sportul , Wattpad !

Dance with an angel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel - Pagina 3 I_icon19Vin 07 Feb 2014, 22:27

Cee ? Ce scrie ? Ooo iti place sa ma tii in suspans !! 
Deci ! Adoor acest capitol ! Hai mai Saku !! Ce se poate intampla daca o faci cu Sasu ? 
Ne oferi noua niste placere :)) =)) 


Nu bagi poze ? Vreau sa vad lenjeria si rochitele !!! :) 
Prima !! Muri-ti de ciuda ! :)) =)) 
Te log sa bagi next-ul repede !! :)) =)))
Sus In jos
Just A Dream
Academy Student
Academy Student
Just A Dream

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 57
Reputatie Reputatie : 13

Dance with an angel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel - Pagina 3 I_icon19Sam 08 Feb 2014, 23:03

Hei, v-am adus next-ul! Chiar daca am primit doar un comentariu, va postez capitolul, deoarece nu pot sta fara sa scriu! Iubesc asta! :3 
Mirunikuuu, uite pozele: 

Rochia Sakurei:

Dance with an angel - Pagina 3 Rochii_de_seara_mulate_scurte_13


Pantofii Sakurei:

Dance with an angel - Pagina 3 Img_object_320351304799548_300_300

Lenjeria Sakurei: 

Dance with an angel - Pagina 3 6622841

Rochia Hinatei: 

Dance with an angel - Pagina 3 Rochie-JewelOcassion-Black

Pantofii Hinatei:

Dance with an angel - Pagina 3 Pantofi-negrii-cu-toc-inalt-300x300


Deci, daca acum am terminat cu pozele, sa revenim la capitol! :)

Capitolul 13




        Deci cand am inceput sa citesc, ochii mi se marira, iar la un moment dat...mi-a cazut fata. Nu pot sa cred ce minciuni a putut sa bage! Sigur va intrebati de ce sunt asa de nervoasa! Pai, minunatul de Itachii, i-a scris brunetului meu ca m-am culcat cu el, si ca am fost exceptionala la pat. Cum poate sa minta in halul asta? Cum a putut sa-l minta pe Sasuke ca am facut-o cu el?! Il omor pe baiatu' ala! Il omor, am zis! Ies cu nervii intinsi la maxim din camera brunetului, si fug in camera mea. Cum am intrat in camera mea, incep sa tip, si sa ma descarc de toti nervii.
-Argh...ITACHII! Te omor! tip eu nervoasa. Ma simt calcata in picioare. Sper ca Sasuke sa nu fi crezut ceea ce era scris in acea scrisoare. Oftez sonor, dupa care ma duc la un dus fierbinte, apoi imi iau pijamalele pe mine, si adorm. 
De dimineata m-am trezit, mi-am facut siesta si mi-am luat pe mine o pereche de blugi trei-sferturi albi, o bluza corai cu o gaura in forma de inima pe spate, si o pereche de sandale albe. Iau repede micul dejun, dupa care fug spre academie. Acolo Sasuke nu era. M-am uitat prin toate incaperile, dar nu-l gaseam. Ma las batuta, si plec acasa. 
-Nu inteleg! Parca vroia sa ma invete dansurile pentru concurs! soptesc eu in timp ce mergeam agale spre casa. Cand ajung, ma duc si imi pregatesc ceva de mancare. Am o pofta mare de ceva dulce. Pana la urma m-am hotarat sa-mi fac un tort de ciocolata. Ce?! Nu numai bucatarii iscusiti stiu sa faca! In 2 ore, munca mea nu a fost in zadar. Mi-a iesit un tort ca de nunta, nu ca as vrea sa ma laud, dar asta e adevarul! Incep sa mananc din el, apoi ma bag la un film. A fost un film de dragoste la care am si plans. Se termina, iar cand ma uit la ceas, se pare ca era 18:25. Ce repede trece timpu'! O sun pe Hinata, si mai stam de vorba in jur de o ora, razand de mama focului amandoua, dupa care ma bag la dus, si ma culc. Sunt extenuata, fiindca toate acele cumparaturi sunt chiar foarte obositoare. 
Ma trezesc de dimineata, imi fac siesta si imediat imi aduc aminte ca maine e ziua brunetului meu. Imi iau pe mine o pereche de blugi taiati bleumaren, o bluzita roz cu un decolteu generos, si o pereche de tenesi tot roz. Astazi vreau sa ies cu fetele in oras. Am sunat-o pe Hinata, care la randul ei, a sunat inca 3 fete. A zis ca sunt bune prietene, asa ca, de ce sa nu vina si ele? Ies pe usa, si merg la o cafenea unde trebuia sa ne intalnim cu toate. Merg agale pe drum, si ma gandeam. La ce? La scrisoarea aia nenorocita! In acest moment il detest pe Itachi! Nu ma intereseaza ca e fratele lu' Sasuke, il urasc, si nu seamana deloc, poate doar la fizic. Imi revin, si observ ca am ajuns la cafeneua respectiva. Intru inauntru, si o vad pe Hinata care statea cu inca 3 fete. 
-Buna, Hinata! zic eu zambind. 
-Buna, Sakura! Fetelor, aceasta este Sakura, prietena mea cea mai buna. Sakura, ele sunt Ino, TenTen si Temari. zice Hin aratand spre cele 3 fete. Ino este o fata blonda cu parul prin intr-o coada, are ochii albastrii, si se pare ca este cu noutatile  despre moda si barfe la curent. TenTen este o fata satena, cu doua coculete, are ochii caprui, si este foarte energica, ii plac foarte mult tot ce este legat de arme...ciudat! Temari este o fata blonda, cu patru coculete, are ochii albastrii, si ii plac foarte mult evantaiele. Am baut un suc, dupa care au inceput conversatiile. Eu eram prinsa in gandurile mele, si nici macar nu ma interesa ce vorbeau  ele. Nu-mi pasa ca TenTen era sa-si ia gatu' din greseala cu o arma, nici ca Temari si-a rupt evantaiul preferat. Ino vorbea cu Hinata ceva legat de moda, dar acum, nici asta nu ma interesa. Maine e ziua lu' Sasuke, si decat la asta ma pot gandi. Cateodata stau si ma gandesc, daca e bine sa iubesti...Ce iti poate oferi iubirea? Cu ce te ajuta daca iubesti? Bineinteles ca dupa iubire, poate venii si suferinta. Toate gandurile mi le spulbera Hinata, intrebandu-ma daca sunt bine.
-Mda...sunt bine, fetelor, nu ma bagati in seama.
-Pai si atunci ce ai patit? La ce te tot gandesti?
-La nimic..Simple ganduri...zic eu zambind fals. Se pare ca acest zambet fals al meu le-a pacalit...dar nu si pe Hinata. Ma priveste insistent, si imi dau seama doar din acea privire ca ma intreaba daca este despre brunet. Imi duc privirea in pamant, dand inteles ca da. Ma ridic de pe scaun, si imi cer scuze.
-Fetelor, aveti dreptate. Nu ma simt deloc bine, asa ca...va rog sa ma scuzati, dar trebuie sa plec acasa! zic eu fara sa schitez nici un zambet. Fetele da din cap, si se uita lung la mine. Eu parasesc incinta, dupa care merg usor pe drumul aproape pustiu. Am o presimtire foarte ciudata. Ca si cum cineva m-ar urmari. Ma opresc din mers, si imi intorc privirea. Observ o masina care se pare ca sta pe loc. Era la vreo 10 m de mine. Merg in continuare, sperand ca acest simt al meu sa se insele. Aud motorul masinii mult mai aproape de mine. 
-Nu fugi, nu fugii, nu fugii! imi tot repeptam in cap. Maresc pasul si se pare ca masina tot la fel facea. Am tot marit pasul, pana cand am ajuns sa fug. Alergam cat de tare ma tineau picioarele pana acasa. Masina nu se mai vedea in spatele meu, dar in acest timp in care cautam masina din priviri, eram la iesirea de pe o straduta pe care mai circulau masini, dar rar. Imi intorc privirea in dreapta mea, dar nu apuc sa vad nimic, fiindca instinctul m-a facut sa ma retrag. Era cat pe ce sa mor! Nu, pe bune! Era sa ma loveasca o masina! Ma uit la cine conducea masina, dar nu am putut sa vad decat un zambet diavolic. Am incremenit, dar intr-un sfarsit am plecat de acolo. In sinea mea tremuram... 
Cand intru pe poarta, observ usa casei mele deschise. Inima mi-a luat-o la galop, si am inceput sa transpir. Ma apropii usor de usa, pun mana pe clanta, dar un val rece mi-a invaluit corpul. Ma indepartez de usa, si fug acasa la brunet. Dau busna in casa, urc scarile, si intru in camera lui. Il vad ca statea in pat relaxat, fiind la bustu' gol. Inchid usa in spatele meu, si cad in fund. Mii si mii de siroaie de lacrimi isi facu aparitia pe fata mea. El, vazandu-ma in ce stare sunt, a sarit ca si ars din pat.
-Sakura, ce ai patit?
Eu nu i-am raspuns. Stateam cu ochii fixati inainte. Nu mai vedeam nimic, doar imi imaginam cum ca, iubita mea casuta a fost sparta. Ma trezeste din visare brunetul care ma striga disperat.
-Sakura, raspunde! Ce ai patit? Sakura? Pentru numele lui Dumnezeu! tipa la mine, zdrancinandu-ma. Imi revin si il privesc.
-C-Casa mea...C-Casa mea...zic eu fara vlaga.
-Casa ta? intreaba baiatul mirat. Dau din cap afirmativ, dupa care isi ia un tricou pe el, si ma ia de mana, spunandu-mi sa-i arat. 
Cand am ajuns in fata casei mele, inima iar a inceput sa-mi bata cu putere, de frica, bineinteles. 
-Stai afara! Ma duc sa vad eu..dar nu termina fiindca i-o tai.
-Nu! V-Vin cu tine! zic eu tremurand. Ofteaza sonor, dupa care imi zice sa stau in spatele lui. Intram usor pe usa, dupa care inima parca mi-a stat in loc. Sufrageria era distrusa! Canapeaua era...de fapt aceea nici nu se mai putea numi canapea. Masuta de sticla era sparta, plasma TV era distrusa, parchetul vai de el, parca a fost taiat cu toporul, ce sa mai?! Toata sufrageria, daca se mai poate numi asa, era praf! Fug in bucatarie, si acolo erau numai cioburi...Toate farfuriile, canile, paharele, TOT, era spart. Aragazul si cu celelalte erau daramate. Deci daca doar aceste doua incaperi erau asa, atunci...camera mea?
-Camera mea! soptesc, dupa care fug pe scari. Am uitat si de pericole, si de tot. Ajung in fata camerei mele, iar usa era zgariata, iar pe ea scrie mare cu sange " I WILL KILL YOU! " . Tip, dupa care cad jos intr-un plans de neoprit. Sasuke vine imediat, si cum vede, fata lui se face, rosie-verde-galbena-albastra, semn ca ori era nervos, ori era si el speriat...ma rog, acolo putin. Ma ridica de jos, dar eu ii zic ca nu vreau sa plec si ca vreau sa-mi vad camera. Apas clanta, dupa care raman masca. 
-Camera mea! soptesc, dupa care maresc ochii. Patul meu era franjurat, plasma TV era sparta, dulapul zgariat la randul lui. 

-Hainele mele! tip, dupa care fug si deschid dulapul. Din mare fericire,  unele dintre hainele mele erau intregi. Oftez la acest gand, dar...degeaba....acum...sunt fata strazii! La acest gand, totul s-a invartit in jurul meu, dupa care mi-am pierdut echilibrul, si era sa fac contact cu parchetul...ma rog, ce mai era din el, daca nu ma prindea brunetul.
-Sakura...O sa fie bine, iti promit..
-Sasuke, nu intelegi? Sunt fata strazii acum! zic eu incepand sa plang.
-Ba nu! 
-Ce vrei sa zici cu asta?
-Vin-o sa locuiesti cu mine!
-Sasuke, chiar nu am chef de glume acum..
-...Dar nu glumesc, vorbesc cat se poate de serios! zice el privindu-ma adanc. 
-Nu pot...
-Ba da! Nu te las pana nu zici 'da'!
-...Bine...
-Asa! zice el zambind putin. Ma ia in brate, si imi saruta fruntea, si imi promite ca o sa fiu bine, si ca nu va trebui sa-mi fac griji de nimic de aici incolo. Intr-un fel e bine ca ma mut cu el, dar...mi-am pierdut casa...iar cineva este pe urmele mele...STAI! 




So...acesta a fost si capitolul 13! Astept mai multe comentarii decat data trecuta! :*
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Dance with an angel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel - Pagina 3 I_icon19Dum 09 Feb 2014, 11:58

Scuuuuuuuuuuuuuze ca am lipsit atat de mult, nici nu mai stiu cate capitole am pierdut, multumesc mult pentru ca m-ai anuntat de fiecare data. 
Foarte frumoase toate capitolele, intr-un fel, doar ca ma si sperie putin. 
Cine i-a pus gand rau Sakurei ? 
Cu al cui sange era scris pe usa ? (Stiu ca e o intrebare ciudata, dar nu a fost nimeni omorat inca.)
Si mai e si Itachi, Sakura, sa stii ca facem echipa, il ucid, omor, alte sinonime. Nu se poate casa tori cu Sakura, din mai multe motive.
Iar Sasuke e un ciudat, de ce a intrat inapoi in camera ? De ce nu s-a mai prezentat la academie ? ( se pot pune ca intrebari pentru Sasuke ) .
Acum nu mai am nimic de spus, astept next si sper sa ma anunti ca de fiecare data.
Pupicei dulci de la Demy.
Ja ne !
Sus In jos
Mirunikuuu
Academy Student
Academy Student
Mirunikuuu

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Intr-o lume de Ciocolata
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Anime :D
Stare de spirit Stare de spirit : Anime , Crepypasta , One Direction , muzica , sportul , Wattpad !

Dance with an angel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel - Pagina 3 I_icon19Dum 09 Feb 2014, 12:46

Uuuuu ! Ce capitol reusit ! Ii asa dragut !!! Vreau next ! 


Intrebari : Sasuke : 
1) Chiar crezi ce scrie in acea scrisoare  ?
2) Cine crezi ca i-ar face asta Sakurei ? 
3) De ce i-ai zis sa se mute cu tine ? 
4) De ce nu te-ai prezentat sa o inveti pe Sakura dansul ? Ea vrea sa te ajute , dar tuu .... ?

Sakura : 
1) Cine crezi ca ti-ar face asta ? 
2) Si lenjeria si rochia au fost distruse ??? :(((
Sus In jos
anonim 13
Genin
Genin
anonim 13

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Oriunde si nicaieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 69
Puncte : 90
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Teatru,Naruto,Desen.....
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta...Ca de obicei...

Dance with an angel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel - Pagina 3 I_icon19Dum 09 Feb 2014, 23:16

Hello!Am aterizat si eu pe aici,si pot spune un singur lucru IMI PLACE LA NEBUNIE!Sincer titlul m-a atras,iar dupa primul capitol,toata povestea!
Poate te uiti si tu la capitolul meu,vreau sa stiu cat mai multe pareri: https://sasu.forumgratuit.ro/t13437-story-of-my-life
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Dance with an angel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel - Pagina 3 I_icon19Lun 10 Feb 2014, 20:37

Yay! Capitol nou si lung!
Scuze ca am venit asa de tarziu dar, na, se face auzita si lenea la un moment dat + prima zi de scoala dupa o vacanta de vreo 2 saptamani>.<
Saraca Sakura:(, macar are Sasuke grija de ea well? awesome right? 
Uff...tu si suspansul tau. Deci Sasuke a vazut pana la urma biletul pe care l-a lasat Itachi?
In fine nu vreau sa stric suspansul cu intrebarile mele stupide deci iti zic doar ca abia astept next-ul!\
Ja nee!
Sus In jos
Just A Dream
Academy Student
Academy Student
Just A Dream

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 57
Reputatie Reputatie : 13

Dance with an angel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel - Pagina 3 I_icon19Mar 11 Feb 2014, 22:10

Heei! Scuzati-ma ca nu v-am adus next-ul, doar ca stiti cum e...prima zi dupa vacanta, apoi teme....OBOSITOR! 
Va multumesc foarte mult pentru aceste comentarii...poate ca nu va dati seama, dar pentru mine aceste comentarii care mi le lasati, inseamna enorm. Asta ma motiveaza sa scriu in continuare pe langa faptul ca pur si simplu iubesc asta, si cand scriu, imi asez toate sentimentele aici. :) 
Sper sa o tine-ti tot asa cu comentariile, sa fie cat mai multe! :D

βιαχ◑ω◐ iti multumesc mult, iar la fic-ul tau ce sa zic? E superb! :*

Raspunsuri:
Mirunikuuu:  Sasuke : 
1) Chiar crezi ce scrie in acea scrisoare  ?
Pai...ce sa mai cred si eu? Ea a fost un an plecata, avea timp sa faca absolut tot ce-si dorea...asa ca...

2) Cine crezi ca i-ar face asta Sakurei ? 

Nu stiu...Oricum, cineva care ii vrea cu orice pret raul, sau sa o aiba...

3) De ce i-ai zis sa se mute cu tine ? 

Pentru ca alta solutie nu exista...Si in plus, ma bucur ca o am aproape de mine! 


4) De ce nu te-ai prezentat sa o inveti pe Sakura dansul ? Ea vrea sa te ajute , dar tuu .... ?
De ce? Pentru ca primisem scrisoarea aia tampita de la Itachi! Mi s-a dus tot cheful de dans, de absolut totul. Simteam cum sangele mi se urca la cap, si ca in urmatorul moment o sa explodez!!!




Sakura : 
1) Cine crezi ca ti-ar face asta ? 

Cineva rau, si care nu ma suporta...

2) Si lenjeria si rochia au fost distruse ??? :(((


Nuu, slava Domnului! Ce ma faceam eu fara ele? :O Ma bucur ca-ti plac! :3

♥Demy♥: Sasuke: 1) Nu ma face ciudat, ca nu sunt! Si am intrat inapoi in camera, deoarece daca vazusem acea scrisoare "minunata" , eram prea trist...si nervos...
2) Cum sa ma pot prezenta la academie daca aveam nervii intinsi la maxim?!


Capitolul 14


...mi-am pierdut casa...iar cineva este pe urmele mele...STAI! 
-Sasuke...am uitat sa-ti spun, dar cineva este pe urmele mele! Vrea sa ma omoare cu orice pret...zic eu trista.
-Poftim?
-Da! De exemplu azi am iesit cu fetele la un suc, si daca nu m-am simtit bine, am plecat! Pe drum am avut o presimtire ciudata ca si cum cineva m-ar urmarii, si cand mi-am intors privirea, o masina neagra ma urmarea! Si pe o straduta era sa ma loveasca, iar eu m-am ferit la timp, si cand m-am uitat cine era la volan, nu am vazut, dar...am vazut un zambet diabolic! zic eu tremurand. Brunetul ma ia in brate si imi zice ca totul se va rezolva daca voi sta cu el. Oare am facut bine? Dar..altundeva nu aveam unde sa ma duc, ma rog...la Hinata, dar...nu vreau s-o deranjez. Mi-am luat toate hainele si m-am mutat la brunet. Deci, sa recapitulam...haine, periile de par, ondulator, placa de par, pantofi, accesorii...sunt gata! Sasuke imi zice ca pot avea orice camera din casa, dar...mie prea frica. Imi arata fiecare camera in parte, dar o refuz pe fiecare.
-Pai si unde vrei sa dormi? intreaba el, stiind unde " bat"  eu.
-C-Cu tine! zic eu timida. Il vad ca zambeste smecher, dupa care imi ia bagajele si mi le duce la el in camera. Norocul meu a fost ca in camera lui spatioasa, erau doua dulapuri. Cam ciudat, dar...eh! Imi asez fain frumos hainele, pantofii, accesoriile, si tot ce mi-am luat, dupa care ma asez in pat. Inchid ochii, dupa care imi aduc aminte de rochii.
-Rochia! soptesc, dupa care fug pe usa. Traversez strada cu atentie, dupa care intru in camera mea. Caut iute printre hainele rupte, si o gasesc. Si rochita, si lenjeria. Rasuflu usurata, dupa care simt cum cineva m-a prins de la spate si mi-a pus cutitu' la gat. 
-Pentru cine vrei sa fii atat de sexy? I-a spune tu, rozalio! sopteste o voce masculina.
-Da-mi drumul!
-Ai vrea tu! zice el ranjind, si incepand sa ma pipaie. Mi-a bagat mana sub bluza, si incepuse sa ma stranga de piept. Eu bineinteles ca ma zbateam.
-Psihopatu' dr***u! Da-mi drumu' ! tip eu la el din toti plamanii. In secunda doi nu mai aveam bluza pe mine. Nu plangeam, fiindca nu doream sa-i arat ca sunt slaba, ci din contra, mai tare tipam la el.
-Degeaba tipi, printeso! Nimeni nu te poate ajuta! Cred ca ai observat ceea ce e scris pe usa ta!
-Da, si ce-i cu asta?!
-HaHa! Tie nu-ti pasa de viata ta, catusi de putin? Nu vrei sa mai traiesti? Nu vrei sa vezi cat de bun e iubitu' tau la pat? intreaba baiatul misterios, punand accent pe " iubitul tau la pat" . Mi-am dat seama dupa accent, ca e nervos.
-Ce treaba ai tu cu mine? In primul rand da-mi drumu' , si mars ca m-am plictisit de tine! tip la el. 
-Mars sa-i zici lu' dobitocu' de gagicatu' ! zice el dandu-ma cu capu' de perete. Nu mi-am pierdut constiinta, dar simteam cum ca imi curge sange din lovitura la cap. Il lovesc intre picioare, si fug cu tot cu rochii in mana pana la casa brunetului. Imaginea vizuala mi se innegrea din ce in ce mai mult in timp ce alergam. 
"Doamne, ajuta-ma sa ajung in camera lui!" mi-am spus in gand, dupa care il vad pe brunet care alerga spre mine. Ma prinsese in ultima secunda, deoarece lesinasem. 
Imi revin dupa vreo 2 ore, din spusele brunetului. Acum stau in sezut, ghemuita pe canapeaua de piele neagra din sufrageria brunetului, cu o patura pe mine, iar lui i-a revenit postul de a-mi face o ciocolata calda! Sorb putin cate putin, dupa care il aud pe Sasuke din bucatarie ca ma intreba daca mai doresc ceva. II spus un 'Nu' simplu, dar in secunda doi vine langa mine.
-Hai iubito, ce iti mai doreste sufletelu' ? Iti dau orice vrei tu...orice! zice el serios. Deodata incep sa rad, iar el ma intreaba ce am patit.
-Nimic, doar ca...esti foarte caraghios! zic eu razand in continuare. 
-Asa faci? Binee! zice el incepand sa ma gadile.
-Sasuke, opreste-te! Te rog...in urmatorul moment o sa mor daca ma mai gadili! tip eu, dar nimic. El ma gadila in continuare, iar eu pur si simplu nu ma puteam abtine. Asta este slabiciunea mea cea mai mare. GADILATUL! Scap intr-un sfarsit, dupa care fug sus, in camera lui. Acolo ma intind pe pat, si raspuflu usurata, dar in secunda urmatoare, usa se deschide larg, iar pe ea apare brunetul tipand " Atac surpriza!"
-Tuu! Esti ca un ninja, nici macar nu te-am auzit! zic eu razand, din cauza ca brunetul ma gadila in continuare. Ma rasucesc, eu aflandu-ma pe brunet, si incepand sa gafai.
-Esti obositor rau, dar si foarte bun! Recunosc ca tu gadili bine! zic eu razand subtil.
-Dar nu numai la gadilat sunt bun! zice el smecher, iar in urmatoarea fractine de secunda, se afla peste mine. Ma priveste adanc in ochi, dupa care ma saruta. Sarutul se adancea din ce in ce mai mult. Mainile mele se afla pe spatele brunetului, iar la vreo muscatura a baiatului, il strangeam de tricou...In secunda doi ii dau jos tricoul, iar pectoralii mari ai brunetului imi spunea "Atinge-ma, atinge-ma! " Era chiar foarte ispititor! Obrajii imi ardeau si mi-am mutat privirea in alta parte. Daca doar din atat lucru ma rusinez, maine...ce o sa fac? Infarct direct, ce sa mai?! Sasuke imi ia mana dreapta si mi-o pune pe pectoralii lui. Instinctiv imi retrag putin mana la contactul cu pielea lui infierbantata, si il privesc direct in ochi. Din privirea lui observam faptul ca ma vrea acum...dar...mai poate astepta o zi. 
Se ridica de pe mine si pleaca cu o "nuanta" de tristete. Il cred...
-Stai...vreau sa stiu ce s-a intamplat inainte sa lesin. zic eu inainte ca brunetul sa iasa pe usa. Il vad ca ofteaza, dupa care se aseaza langa mine.
-Vezi tu...ai fost pana in camera ta sa-ti iei niste ..rochii din cate am vazut, si acolo nu stiu ce s-a intamplat, dar ai venit plina de sange pe bluza, iar parul era " imbracat" in lichidul rosu. Eram la balcon...si te-am vazut cand abia alergai, asa ca am fugit ca disperatu' si te-am prins la fix. Acum tu trebuie sa-mi zici ce s-a intamplat mai exact acolo! zice el privindu-ma insistent. Imi aduc aminte totul foarte clar acum...Incep sa tremur, deoarece imi era foarte frica ca sa scot vre-un cuvant.
-P-Pai, am fost in camera mea sa-mi iau acele rochite, si acolo cineva mi-a pus un cutit la gat si a zis ca o sa ma omoare. Si dupa cum ai vazut, eram si fara bluza pe mine, deoarece avea de gand sa ma si violeze! zic eu nervoasa.
-Frate, de ce toate aceste chinuri pe capul nostru? Trebuie sa sun la politie urgent! Sa vina sa ia amprente si sa investigheze! spune el oftand. Ma simt ca o pacoste...atat de prost, ca stau pe capul lui, si poate o sa-l omoare si pe el, si nu vreau asta! 
-Sasuke, imi pare rau, dar nu mai pot sta aici...dar nu termin de dus propozitia la capat, deoarece brunetul ma intrerupe.
-Ba vei sta aici! Nu ma intereseaza daca vine cu 40 de psihopati in casa mea! O sa chem chiar si F.B.I daca e nevoie ca sa te protejez! Nu ma face sa te leg de pat cu catusele, ca pot face si asta! Vei ramane langa mine, doar asa pot sa te protejez! Daca va fi nevoie o sa stau noaptea treaz si o sa te pazesc! zice el foarte autoritar si serios. Ma sperie! Niciodata nu l-am vazut atat de serios! Nu schitez nimic, doar ma cuibaresc in bratele lui. Nu stiu ce sa fac...Are dreptate, dar ii fac rau daca stau aici...dar doar el ma poate ajuta! Mai bine nu-l intalneam...mai bine stateam in ziua aia nenoro**ta, acasa, si nu ma mai sinchiseam...sau macar nu trebuia sa iau proba aia! Deodata imi aduc aminte ceva asa ca incep sa vobresc cu Sasuke.
-Auzi...dar, tatal tau, unde e? intreb eu curioasa.
-Pai...stii atunci ca v-am zis ca e problema personala.
-Da...
-Pai...a murit...zice el trist. Am ramas socata.
-Poftim?! Cum?
-A facut accident de masina...Un nenoro**t a intrat cu masina in el, si...paf! S-a dus inca o viata! zice el lasandu-si privirea in jos. Nu pot sa cred...
-Iar mama ta?
-La 1 an dupa ce m-am nascut eu a murit si ea! 
Atata durere s-a abatut asupra lui...si decat pe mine ma mai are! Trebuie sa stau langa el si sa-l sprijin! 
Il iau in brate si incep sa-l mangai. Deodata privirea mi s-a fixat undeva, intr-un coltisor. Era o carcasa de chitara. Canta la chitara? Ma indept cu pasi rapizi spre ea, o iau si deschid carcasa, dupa care o chitara mare si frumoasa, care lucea sub privirile mele, se arata. O iau si ma duc la brunet.
-Canta ceva! zic eu zambind. El se uita la mine dupa care imi zice trist.
-Nu pot!
-Dar de ce?
-...Aveam 16 ani cand mi s-a intamplat ceva ingrozitor! Eram pe scena, si incepusem sa cant o melodie grea, iar la un moment dat un pusti din public s-a gasit sa spuna: " Pana si bunica canta mai bine decat tine! " Nu l-am bagat in seama, dar nu am mai putut sa ma concentrez, si incepusem sa gresesc corzile, iar melodia nu mai era melodie...De atunci am jurat sa nu mai pun mana pe chitara! zice el trist. 
-Pana azi! Un pusti te-a facut sa dai inapoi? Pe Sasuke Uchiha? Doamne, nu te lasa! Vreau sa te aud cantand, te rog! Fac orice ca sa te aud! zic eu luandu-l in brate.
-Dar...
-Nici un "dar..", doar canta! zic eu dandu-i chitara. Ofteaza indelung, dupa care i-a chitara si face putine acorduri. Dupa care incepe sa cante melodia lui Adda- Iti arat ca pot. Eu fara sa gandesc, am inceput sa cant. Se pare ca am si voce! Muream si nu stiam ca am voce. 
"Mi-a zis mama, nu iubi ca incepe drama!" Vai cat adevar in acest vers. Ma simteam super in acest moment...faceam un duo perfect!






Dragilor, acest a fost si capitolul 14! Sper sa va placa, si sa-mi lasa-ti la fel de multe comm-uri! Voi ma motiva-ti in a-mi scrie in continuare fic-ul! :> >:D<
Sus In jos
anonim 13
Genin
Genin
anonim 13

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Oriunde si nicaieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 69
Puncte : 90
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Teatru,Naruto,Desen.....
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta...Ca de obicei...

Dance with an angel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel - Pagina 3 I_icon19Mar 11 Feb 2014, 23:29

Neata!Am citit ci acest capitol si imi place la nebunie faptul ca Sasuke e atat de grijuliu cu Sakura! in love 
Vreau si eu un baiat ca Sasuke!Weeea! sad 
Nu uita sa ma anunti si data viitoare si poate lasi si tu un comentariu la fic-ul meu,cum ai spus si tu ma motiveaza mai mult sa scriu next-uri.Ja'ne! thank you

R∆IN: Nu ai voie sa iti faci reclama la propriul fic folosind un altul. Daca sunteti prietene, atunci ii puteai transmite acest lucru in privat. Daca nu va cunoasteti, atunci consider ca este nedrept fata de ea. Te rog sa nu mai incluzi astfel de reclame in mesaje. Multumesc.
Sus In jos
Just A Dream
Academy Student
Academy Student
Just A Dream

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 57
Reputatie Reputatie : 13

Dance with an angel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel - Pagina 3 I_icon19Vin 14 Feb 2014, 22:21

Hei! V-am adus next-ul chiar daca am primit decat un singur comentariu...Chiar atat de rau a fost capitolul trecut? :o3


Capitolul 15


"Mi-a zis mama, nu iubi ca incepe drama!" Vai cat adevar in acest vers. Ma simteam super in acest moment...faceam un duo perfect! In timp ce canta, brunetul se uita parca pierdut in ochii mei. Adevarul este ca nu pot rezista fara el, sunt neajutorata...Terminam de cantat, dupa care el se ridica serios, ia telefonul si suna la 112.
-Sasuke ce s-a intamplat? intreb eu curioasa.
-Pai, dupa cum ti-am zis o sa sun la politie si sa vina sa investigheze. imi explica brunetul. 
Are dreptate...sa vina...Doar asa pot sa-mi dau seama dupa amprente cine este. Adica mi-a distrus casa! Ce nesimtit a putut sa faca asta? Sau...chiar asta a planificat, ca mai apoi sa ma mut la brunet si sa ne distruga pe amandoi? Aoleu, cate intrebari fara sens in cap'sorul meu! Imi scutur capul, dupa care observ ca se aud sirenele de politie, si cobor impreuna cu brunetul, in living. Au si ajuns? Super! Traversez drumul care era plin de masini de politie, dupa care vad un om care coordona toata activitatea. Incepuse sa ia amprente, sa caute indicii, dar nu dau importnanta si vreau sa intru.
-Domnisoara, trebuie sa parasiti curtea acestei case ...dar io tai imediat.
-Eu sunt proprietara casei! 
-Ah, scuzati-ma! Nu am stiut! Mii de scuze, domnisoara...
-Haruno Sakura! zic eu privindu-l in continuare.
Deodata un alt baiat care avea in jur de 21 de ani, venise cu niste ochi mari spre seful lui.
-Trebuie sa veniti imediat in casa!
Ma speriat atitudinea lui...Ce s-o fi intamplat? 
Urc scarile dupa acel baiat si sef, si ne arata usa.
-Da, stiu, am vazut ceea ce scrie pe ea...zic eu incruntandu-ma. 
-Atunci, ati vazut ceea ce aveti in baie? intreaba baiatul ridicand din spranceana.
-Baie? Nu..Ce am acolo? zic eu speriata.
-Deci nu stiti cu al cui sange a fost scris pe usa? 
-WTF?! Poftim? zic eu incepand sa tremur. Baiatul a inceput sa mearga spre baie, dupa care a deschis usa incet. Inima mi-a stat in loc...Nu vad decat degete pe faianta, ca si cum s-a zbatut cineva, si sange pe gresie, pe faianta...cum a tasnit sangele, iar in baie, o mare de sange...si...cu un baiat blond in ea. Era...mort! Mi se oprise pur si simplu inima in loc, si am pornit intr-un tipat ca al unui nebun. Sasuke venise in urmatoarea secunda la mine, gafaind, ma losese in brate, ma mangaia pe cap si privi peste umarul meu in baie. Incetase din ce facea, dupa care ma uit la el. Avea o privire, care nu exprima nimic, pur si simplu ascundea acea frica. Il strang mai tare ca niciodata in brate, si plang. Parca eram la o inmormantare...
-Sakura, totul va fi bine, nu mai plange...te rog! spune el incet.
-Cineva a fost omorat la mine in baie, Sasuke! Nu intelegi prin ce trec acum..nu ai de unde! zic eu plangand mai tare ca niciodata. Peste 2 minute, brunetul ma ia pe sus, si ma duce la el in camera.
-Stai aici, vin imediat! spune el iesind pe usa ca o tornada. Ma intind pe pat, iar in urmatorul moment cineva se urca peste mine si ma saruta apasat. Mana mi-a pus-o la ochi, si nu puteam sa vad nimic, plus, ca in camera era intuneric, fiindca lumina era stinsa. 
Acel sarut, acele atingeri...Itachi! Nu se poate...el era tot acest timp! Imi eliberez o mana, dupa care ii trag o palma, el cazand din pat. Ma urc repede peste, si ii vad privirea.
-De ce mai urmarit in tot acest timp? Spune! Lepra ce esti! De ce vrei sa ma omori? Jegosul dr***u! zic eu nervoasa, dupa care ii trag o palma. 
De ce este asa calm? Eu l-am injurat, si i-am tras doua palme...iar el? Ma opresc din vorbit, si il vad cum ii apar lacrimi in ochi.
-Pentru ca te iubesc! Nu am crezut vreodata sa ajung sa iubesc vreo fata, dar ai aprut tu! La inceput totul a fost doar un joc, te-am vrut doar pentru formele voluptoase...Dar de cand ai plecat, parca nu mai eram eu...eram pur si simplu un oarecare baiat. Tu ma completai, ma faceai sa ma simt barbat, ma faceai sa zambesc chiar daca eram trist...Dar tu il vrei pe frate-meu. Intotdeauna fetele l-au adorat pe el pentru ca are abdomaneul mai mare ca al meu, ca are pectoralii iesiti in evidenta de fiecare data, are muschii lucrati si ca poate da orice fata pe spate doar cu o privire...
-Sa stii ca nu e asa...nu l-am iubit de cand l-am vazut, defapt l-am urat...Ne-am cunoscut la scoala de dans, dupa care am inceput sa ne injuram, iar el ma amenintase ca ma violeaza daca nu-l ascult..ma rog, e o poveste lunga! Pe scurt, si important a fost ca nu l-am iubit pe loc...S-a dezvoltat aceasta afectiune fata de Sasuke foarte mult. Nu stiu ce crezi tu despre el, dar vreau sa stii ca este un baiat bun. Chiar daca la capitolul fete si intalniri si relatii excela, asta nu ar trebui sa te deranjeze, ci din contra, trebuia sa te faca sa ajungi ca el, nu sa-l dobori. E fratele tau, cum sa-i faci asa ceva? zic eu mirata, dar explicandu-i cu lux de amanunte tot.
-Si te-a violat? intreaba el curios.
-Din tot discursul meu, tu doar atat ai tinut minte? Doar la asta ai fost atent? zic eu deranjata de intrebare.
-Am fost atent, dar...zice el privindu-ma duios.
-Nu...NU! Nu te mai uita asa la mine...zic eu nervoasa. Chiar daca eram peste brunet si puteam sa-i vad toate miscarile...stai! Simt ceva...Argh! 
-Doamnee! tip eu dandu-ma jos de pe brunet. Ma inrosesc la fata dupa care tip la el.
-Tu vorbesti serios?! 
-Scuze...Doar ca in pozitia asta ma excitai foarte tare.
-Taci! TACI! tip la el. Ma ridic de jos si ma intorc cu spatele la el. Incerc sa ma calmez, dupa care ma intorc spre el dar...Ia-l de unde nu-i! Fereastra se pare ca era deschisa. Mda...zici ca sunt in filmele alea siropoase in care atunci cand fata vede fereastra deschisa se duce sa vada daca iubitul ei a iesit pe ea. Vezi sa nu! Ma duc, inchid fereastra dupa care ma duc dupa brunet. 
-Sasuke? Sasuke? Si tu ai disparut? tip in casa imensa, dar decat ecoul vocii mele se auzea. Intru in bucatarie si se pare ca facea ceai si asculta muzica la maxim in casti. Ii iau o casca si incep sa tip.
-AICI ERAI, SASUKE? 
-Nuuuu, delooc! zice el sarcastic.
-Te-am strigat dar tu nimic! 
-Scuze, dar ti-am facut un ceai. zice brunetul intinzand mana.
-Mersi...zic eu asezandu-ma pe canapeaua din living. Incepem sa dezbatem diferite subiecte, timpul trecand imediat. Se face seara, fac un  dus si ma bag in pat, alaturi de brunet. Am un plan! 
Astept sa adoarma brunetul, asta insemnand o ora, dupa care ies repede din pat, imi trag blugii, un tricou si tenesii si fug repede pe usa. M-am intalnit cu Hinata dupa care am inceput sa vorbim despre maine.
-Stii...abia astept! zic eu incet.
-Ah...norocoasa mai esti sa ai asa un baiat.
-Mda...norocoasa mai sunt..dupa ce ca nu mai am casa, sunt norocoasa rau.
-Trebuia sa vii la mine, te primeam...logic! zice ea zambind.
-Da, vroiam, dar nu m-a lasat Sasuke...poate ca e mai bine asa! zic eu arcuindu-mi buzele intr-un mic zambet.
-Eh...poate ca asa e. zice ea razand.
-Deci, la ce ora ne gasim? intreb eu curioasa.
-Pai, vin la voi la 18:30. E bine?
-E super! Abia astept. Sa anunti ca la 18:30 incepe petrecerea! zic eu zambind.
Mergem la un magazin, ne luam doua pungi de seminte cu sare, si incepem sa radem si sa barfim. Chiar daca nu-mi place sa barfesc, nu prea am ce face ca m-am plictisit. Am ras atat de mult, incat am crezut ca o sa lesin. Ceasul indica ora 1:35. Ups...am stat cam mult, dat fiind faptul ca am plecat de langa brunet de la 11:53. Imi iau la revedere de la Hinata si am plecat spre casuta brunetului zambind. Intru usor, iar cu miscari de felina intru si in camera, dar cand vreau sa inchid usa, altcineva o inchide iaintea mea.
-Unde ai fost, Sakura? intreaba o voce masculina. Doamne, am dat de dr***u! Cum a putut sa ma simta cand am plecat...am fost foarte atenta!
-Pai..m-am intalnit cu Hinata..
-Si nu puteai sa discuti cu ea maine? tipa la mine.
-NU, nu puteam! Era urgent! 
-Daca pateai ceva pe drum, fiind intuneric?
-Ma vezi? Sunt bine! Nu m-a violat nici-un vagabond! Daca vrei sa verifici, verifica! tip la el, dupa care intru in baie.
-Sakura, iesi de acolo! Acum! Asculta-ma cand iti spun ceva, ca esti in casa mea! 
Deschid usa, dupa care ma duc si imi iau cele doua trollere.
-Ce vrei sa faci?
-PLEC! Asta fac! Daca asta e casa ta, si tipi la mine, dupa cate mi s-a intamplat azi! Dupa ce ca venise Itachi la mine si  iar vroia sa ma violeze cat timp tu ascultai la casti...tip la el, dupa care imi inghesui hainele in trollere. 
-Ce a facut Itachi?
-Ce-ai auzit! tip la el dupa care deschid usa si incep sa cobor scarile.
-Sakura, stai! zice Sasuke venind dupa mine si apucandu-ma de mana, asa facandu-ma sa ma opresc.
-Ce crezi ca faci? Iar trebuie sa fac ce zici tu? Da-mi drumu'! zic poruncitor. Ma saturasem la cate am avut azi, dar chiar nu-mi da de ales. Pur si simplu mai am putin si crap de nervi.
-Sakura, inceteaza, nu te controlez eu, doar ca...iarta-ma, eram prea nervos. Ma speriasem caci nu te-am vazut in pat, plus ca aveai telefonul inchis. Scuze, chiar nu am vrut! zice el duios. 
-Da-mi drumul, Sasuke! zic eu mai autoritar ca niciodata, punand un accent pe numele lui. Se pare ca nu imi da drumu asa ca nu am alta solutie. Ii lipesc o palma de toata frumusetea pe obraz, si tip la el.
-Tu chiar crezi ca poti sa te joci oricand cu mintea mea ca esti tu Uchiha? Hai lasa-ma cu siroposenia asta pe capul tau si lasa-ma in pace! tip al el dupa care ies pe usa. Recunosc, si pe mine m-a durut ceea ce i-am zis, dar nu vreau sa vada ca sunt slaba. Dar degeaba vreau sa par tare, caci imediat cum m-am departat de casa lui, am inceput sa plang.
-Ce proasta sunt! Ma urasc! Ma urasc! Trebuia sa fac o scena in fata lui?! Argh! Imi vine sa ma omor! tip pe strada pustie. Nu pot sa fac asta, plus ca nu e nimei pe strada, si unde ma voi putea duce? Trebuie sa ma intorc la Sasuke...alta solutie nu prea am...
Deodata privirea mi se duce pe o banca din parc. Era..chiar Naruto. Ce o fi patit la ora asta?
-Hei, Naruto? Ce ai patit, blondule? zic eu asezandu-ma pe banca.
-Sakura? Ah, vreau sa ma apropii mai mult de...Hinata si nu reusesc de fiecare data cand vreau. zice el oftand sonor. Dar tu?
-Pai...M-am certat cu Sasuke...Trebuia sa fac eu o scena...
-De ce?
-Pai...cand ne-am bagat la culcare, eu peste o ora plecasem sa vorbesc cu Hinata despre ziua lu' Sasuke ca e ziua lui maine. Si de la 11:53 de cand am plecat de langa brunet, am venit la 1:35, iar lui i-a sarit tandara ca nu stia unde sunt. Si de aici ne-am certat si uite-ma aici! zic eu oftand foarte tare.
-Hai mai Sakura...Fii macar tu mai indulgenta, nu trebuia sa te superi pe el! In fond...tu esti de vina, caci daca nu te duceai sa te intalnesti cu Hin, nu se ajungea la asta...
-Stiu, blondule, doar ca na, se mai intampla! Sunt proasta, stiu, dar nu prea am ce face, caci daca o sa ma duc la el, sigur nu o sa ne impacam. zic eu 
-Vino la mine in seara asta! 
-Nu pot accepta, e prea mare deranju'..
-Ba chiar deloc! Macar noi sa te ajutam...
-Oh, cum ma faci tu sa accept...
-Deci hai sa mergem spre casa mea. zice el ridicandu-se si plecand cu mine spre casa lui. In 7 minute am ajuns, dar am ramas muta la vederea casei lui.
-Tu iti bati joc de mine? De cat timp ne cunoastem de ce niciodata nu am stiut de casa ta cum arata? il intreb in timp ce ma uitam la "palatul" din fata mea. Acum imi dau seama ca mai toti din prietenii mei au asa "palate" . Imi scutur capul, dupa care intru inauntru. Daca pe afara arata mare, inauntru este ca un intreg palat. Ma fac comoda intr-o camera, cu peretii roz pal, patul dublu cu lenjerie alba, un giga-dulap, parchet pe jos, plasma TV, baie cu jaccuzi si multe alte detalii exceptionale.
-Deci presupun ca nu te superi daca iesi pe usa ca sa pot sa-mi iau haine si sa fac un dus, nu-i asa? zic eu zambind.
-Sigur! Noapte buna! zice blondul inchizand usa dupa el. 
In sfarsit singura dupa atata galagie si stres. Imi aleg niste pijamale cu ursuleti, dupa care intru in baie. In acel jacuzzi mi-am pus un gel de dus de capsuni, dupa care intru in apa fierbinte. Acum eram doar eu si apa, pana cand gandurile despre Sasuke imi inunda capul. Nu trebuia sa reactionez in halul ala. Acum pe bune, nu stiu ce sa fac...Adica, l-am suparat, dar...doar maine la ziua lui o sa ne vedem. Cu acest gand ies din jacuzzi, dupa care ma imbrac, ies din baie si ma bag in pat. 
"Noapte buna, Sasuke!" spun in gand, dupa care inchid ochii si ajung in lumea viselor.




So...acesta a fost si capitolul 15! Sper ca v-a placut, si nu uitati sa-mi lasati comm-uri cat mai multe! Va rog! :o3
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Dance with an angel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel - Pagina 3 I_icon19Sam 15 Feb 2014, 00:01


Nyaa! Capitolul trecut n-a avut nimic! A fost perfect! Sunt eu proasta și am uitat să comentez dar asta-i altă treaba...
Capitolul ăsta este atât de interesant că n-am cuvinte să-l descriu!
Cu câteva capitole în urmă am spus că [,] credeam că Itachi o iubește pe Sakura și apoi credeam că m-am înșelat, dar aveam dreptate, deci medium mă fac=')))
Mă întreb cât o să dureze cearta...o.o
Nu mai știu ce să spun...Abia aștept capitolul următor!
Spor la scris!
Ja nee!


Ultima editare efectuata de catre AnUchiha✩ in Lun 17 Feb 2014, 23:29, editata de 1 ori
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Dance with an angel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel - Pagina 3 I_icon19Sam 15 Feb 2014, 13:24

Sa-mi fie rusine ca n-am intrat mai devreme. Capitolele au fost geniale. Pur si simplu geniale. Imi pare tare rau pentru casa rozaliei, dar ma bucur ca locuieste cu Sasuke. Sunt asa draguti. Ei, in rest nu stiu ce sa mai zic. Ai un fic foarte frumos. Astept cu nerabdare nextul. Si mersi mult de anunt! Anata ni kisu, ja na! kiss*
Sus In jos
Alexãã
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1
Puncte : 1
Reputatie Reputatie : 0

Dance with an angel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel - Pagina 3 I_icon19Sam 15 Feb 2014, 17:39

Imi place ! Astept cu  nerabdare next-ul <3 !!! in love  love  rainbow :\  rainbow :\  rainbow :\  rainbow :\ 
Sus In jos
Just A Dream
Academy Student
Academy Student
Just A Dream

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 57
Reputatie Reputatie : 13

Dance with an angel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel - Pagina 3 I_icon19Lun 17 Feb 2014, 22:23

Hei, va multumesc mult pentru comm-uri! >:D< Deci, lectura placuta!


Capitolul 16

Razele fierbinti ale soarelui care intrasera in camera mea, ma trezisera. Mi-am intins oasele amortite, si priveam in camera. Mda, deci asta e camera blondului. Vreau sa fiu puternica, dar nu reusesc niciodata. Vreau sa arat ca pot sa fiu independenta si puternica si ca nu ma las usor batuta, dar niciodata nu-mi iese. Toti ma cred o fata mica si neputincioasa, dar nu este asa. Vreau ca toata lumea sa stie ca m-am schimbat...dar intrebarea lor vesnica va fi "Cu ce te-ai schimbat? Ca te-ai marit si ca te-ai dezvoltat? Ca poti sa te mai abtii putin si sa nu plangi in fata cuiva, iar mai apoi sa intrii in baie si sa versi toate lacrimile? Cu ce Sakura? Cu ce te-ai schimbat?" Doar intrebarile astea imi stau in cap'sor. Doamne, am nevoie sa ies si sa vorbesc cu Hinata. Nu stiu cum sa-i multumesc, caci a stat langa mine chiar daca a avut treaba, necazuri, si multe alte probleme. O prietenie trece si prin foc, iar asta mi-a dovedit-o! Toate gandurile imi sunt intrerupte de telefon. Hin mi-a dat un mesaj in care mi-a zis ca trebuie sa ne intalnim. Okey, nu stiam ca putem vorbii prin telepatie, dar merge si asa. Ma dau jos din pat, ma imbrac cu o pereche de blugi negrii, o bluza decoltata alba cu un craniu negru pe ea, si o pereche de tenesi albi. Ies pe usa camerei mele, si in living dau de blond. 
-'Neata! zic eu dand din mana.
-Hei, Sakura, 'neata! zice el zambind.
-Mda, ma duc sa ma intalnesc cu Hinata, bagajul mi-l las aici, caci aici o sa ma imbrac pentru petrecere. zic eu iesind pe usa fara sa astept raspunsul blondului. Mi-au revenit multitudinea de ganduri. Ma gandeam daca brunetul ma va ierta oare? Va vrea sa ma vada la petrecerea lui? O sa mai am curajul sa dau ochii cu el? Deodata tot tupeul imi pierise...
-Sakuraaa! Pamantul catre Sakura! zice o persoana care se afla in fata mea. Se pare ca era Hinata.
-Daaa, Sakura catre Pamant! Receptionat! zic eu razand. 
-Deci...te-am chemat caci nu stiu ce sa fac...Vreau sa ma ajuti cu sfaturi despre baieti...dar imediat i-o tai.
-Daa, si te-ai gasit la cine sa vii...zic eu sarcastica.
-De ce? Ce ai facut, iar? intreaba bruneta punand accent pe "iar".
-Pai...stii ca aseara am venit sa vorbesc cu tine, iar cand m-am intors acasa, el era treaz si incepuse sa tipe la mine ca daca pateam ceva ca de, e noapte! Plus ca a zis ca trebuie sa-l ascult ca sunt in camera lui...si mi-am facut bagajele si am plecat..la Naruto.
-Tu vorbesti serios? De ce la Naruto?
-Pentru ca m-am intalnit cu el in parc, si era suparat.
-Aha...
-Deci, zi!
-Il plac mult de tot pe...Naruto, si nu stiu daca simte la fel, nu stiu daca ma va vrea langa el, nu stiu...
-Aoleu, lasa "nu stiu"-ul asta ca e enervant! Pur si simplu trebuie sa simti si gata! Lasa-te purtata de val, caci nu o sa ajungi nicaieri cu "nu stiu"-ul tau! zic eu serioasa.
-Mda, o sa fac cum mi-ai zis tu...dar..nu crezi ca e cam tarziu?  E deja ora 14:15. zice ea razand. Mi se facuse fata alba-galbena-maro-neagra. Nu aveam timp sa ma pregatesc. Adica trebuia sa mananc, sa-mi fac siesta, sa ma machiez, sa-mi fac parul, sa-mi iau rochita si cealalta rochita pentru mai..tarziu, si pantofii. Imi iau la revedere si fug repede spre casa lui Naruto. Intru ca o furtuna si ii zic decat un singur lucru.
-Tantalaule, imbraca-te mai repede! E deja 14:30! Pana incepem noi vine ziua de maine! tip prin casa, cu speranta ca blondul sa ma auda.  Fug in bucatarie, imi fac un sandwich si il halesc. Intru in baie, fac un dus de 30 de minute. Am inceput sa ma machez, nu strident, mi-am facut parul coc, iar doua suvite stau rebele pe langa obraji, mi-am luat rochia si pantofii, iar acum il asteptam pe blond. Am coborat jos, dar inainte de asta mi-am luat o plasuta cu rochita. Doamne stau de 10 minute in living, iar asta nu mai apare.
-Doamne, mireas-o, mai ai mult? tip ca din gura de sarpe la Naruto care se pare ca-l durea in pai'spe de mine si ca aproape raguseam. Baiatu' cobora usor si lent, zici ca era pe podium, pe scari dupa care imi zice.
-Am terminat! E deabea...ups! zice el dandu-si o palma peste frunte.
-Desteptule e deja 18:30! Misca-ti fundul mai repede!
-Hopa, nu mai fi atat de irascibila!
-Hai si*tir! Misca! zic eu impingandu-l mai repede. Intram in masina, dupa care goneste ca nebunu' pe strazi, iar in 5 minute am ajuns. Hinata se pare ca si ea tocmai acum a ajuns si ne facea cu mana, zambind. Zambesc la randul meu, dupa care intram fain-frumos inauntru. Totul era cu gust aranjat. Nu mai stau sa dau detaliile de la petrecere, caci va da-ti seama cum arata casa lui, fiind un baiat foarte, foarte popular. Adica, dupa ce ca e bogat, arata bestial, are o casa cat doua palate, mai este si popular. Vorbesc serios, are vreo 150 de invitati. Intru lejer inauntru pana cand il vad. Zambea fals catre toata lumea. Normal ca mi-am dat seama...doar zambetul ala il folosesc mai tot timpul cand sunt suparata, nervoasa etc. Cei doi prieteni ai mei, se duc si ii ureaza brunetului "La Multi Ani!" si ii da cadoul. Eu ma duc spre el cu pasi finuti, ii urez "La Multi Ani!", dupa care ii soptesc la ureche "Cadoul tau il vei primi mai incolo!" dupa care zambesc strengareste, si plec. 
Totul este perfect aici! Muzica ai de unde alege, caci dj-ul ne face toate poftele! Ma asez pe canapeaua de piele a brunetului si priveam cum toata lumea se distreaza. Il vad pe Sasuke ca se duce la dj si ii sopteste ceva la ureche dupa care zice:
-Aceasta melodie este pentru toti indragostitii! spune dj-ul zambind, dupa care pune o melodie lenta. Sasuke venea spre mine si ma invita la dans. Accept bucuroasa, dupa care mergem in mijlocul salii si incepem sa dansam. Era atat de romantic. Nu puteam sa explic ceea ce se producea in acest moment, dar din nefericire, se terminase imediat. Ma despart de brunet, dupa care ma asez din nou pe canapea. Ma simt...prost pentru ca tipasem ieri la el. Si chiar nu stiu cum sa fac sa-mi treaca si lui la fel aceasta prostie pe care o facusem. Imi vine sa ma dau cu capul de pereti daca as putea. 
Trecuse deja de miezul noptii, iar noi inca dansam cu putere. De la vreo 4 energizante, mai zic si eu! Stiu ca suna ciudat, dar in tot acest timp nu ne-am bagat in seama. Deodata brunetul ia un microfon si urca pe asa zisa scena si inceapa sa vorbeasca.
-Hei, va multumesc tuturor pentru urari si cadouri, si sper ca va-ti distrat si ca va distrati in continuare. Imi cer scuze pentru ca v-am oprit muzica doar ca sa pot vorbii eu, dar este foarte important pentru mine. Printre voi se afla o fata minunata, pentru care mi-as da si viata. A fost alaturi de mine la bine, la greu, m-a invatat sa iubesc, cum sa zambesc, si atunci cand este langa mine ma simt in al 9-lea cer. Sakura Haruno, te iubesc enorm, si as vrea sa ma ierti! zice el cu niste ochi de catelus. In acest moment imi vine sa plang, dar din toate puterile ma abtineam. Pur si simplu m-am inmuiat! Mi se facuse loc pana la 'scena', iar eu paseam gratios spre Sasuke. Coborase, dupa care ma privea adanc in ochi.
-Iarta-ma, nu am vrut ca in seara aia sa pleci, sa ma lasi ca pe un prost, dar chiar asta am fost. Am fost un prost!
-Te rog, nu te face asa, mai ales de ziua ta! Eu am fost, fiindca nu trebuia sa reactionez asa...Aveai dreptate! Iarta-ma!
-Te iert, daca ma ierti! zice el razand.
-Te iert! zic eu zambind. Ma ia in brate, dupa care ma intreaba de cadou. Ii zic ca nu ar mai fi surpriza, dupa care incep sa rad si sa rosesc. 
Ceasul indica ora 1:30, insa nimeni nu era obosit. Cred ca s-a baut pe putin 100 de energizante, adica...de unde atata energie?! Ma rog...
Ma duc la Hinata si Naruto si le zic ca am putina treaba cu brunetul, Hinata prinzandu-se de ceea ce am vrut sa zic. Fug in dormitorul brunetului, intru ca un fulger in baie si incep sa ma schimb in acea lenjerie. Ma uit in oglinda, si incepuse sa-mi tremure inima. Trebuie s- fac si p'asta...in plus sunt majora! Hai Sakura! Fii barbata! La acest gand incep sa chicotesc. Ies din baie, inchid lumina in camera si il sun pe brunet. 
-Daca vrei sa vezi cadoul surpriza, vezi ca e in camera ta! zic senzual dupa care inchid. In urmatoarea secunda, Sasuke deschisese usa. Ii vad silueta, dupa care a inchis usa, dar cand a vrut , i-am atins mana si l-am oprit. Il ating suav pe obraz, dupa care il sarut. Inima imi tremura in continuare, dar nu am prea bagat-o in seama. 
Brunetul m-a ridicat, eu fiind acum cu picioarele in jurul taliei lui, dupa care ma tranteste in pat. Ma saruta apasat, dar totodata pasional, dupa care coboara la gat. Mi-l saruta, dar mi-l si musca in diferite parti. Deodata se ridica dupa mine, bate din palme, air lumina se aprinde. Il vad cum isi musca buza inferioara, gen: "Auuu, ce bunaciune am in pat!" . La acest gand rad, dupa care el bate din nou din palme si lumina se stinge. Revine la ceea ce facea, scapand usor de lenjeria de pe mine. Am ramas doar in sutien si chiloti, iar eu eram inca rosie in obraji. Ma stramb putin, dupa care ii dau tricoul brunetului jos, ramanand la bustul gol. Pectoralii mari ieseau asa usor in evidenta, asa ca nu am putut rezista tentatiei si i-am atins. La prima atingere simteam infierbanteala brunetului. La fiecare muscatura mai tare, imi infigeam unghiile in spatele lui. De pantaloni a scapat el, ramanand in niste boxeri negrii. Se pare ca ne-am asortat! A scapat in scurt timp de sutien, ca sa fim chit, dar cand sa scape si de chiloti l-am oprit. Am inghitit un nod cat de mare posibil, dupa care l-am privit in ochi chiar daca era intuneric. Se vedea sclipirea din ochii lui, si am cedat tentatiei. Scapase si de acea parte a lenjeriei, dupa care...stiti si voi ce a urmat. Eram in culmea extazului! 
Cred ca totul a durat in jur de 2-3 ore si nu mint. Am cazut amandoi la pat imediat. Eram foarte obositi avand in calcul ca era si vreo 4 dimineata. Puteam citi fericirea de pe chipul brunetului, si nu pot sa mint, caci si mie mi-a placut! Cred ca asta a fost totul...Totul e bine cand se termina cu bine...STAI! Spune-mi Doamne ca nu am facut greseala de a uita ceea ce este important! Spune-mi Doamne! 
Sper ca s-a protejat, caci...mie frica....nu stiu cum sa cresc un copil...
Eu dormeam intr-un somn adanc, pana cand razele alea nenoro**te ma trezise. Ma aflam in bratele brunetului, care se pare ca ma mangaie si ma privea atat de frumos. Imi spune un "Neata" somnoros, dand de inteles ca acum s-a trezit si el, sau acum cateva minute.
-Neata! Stii ce vreau sa te intreb...Spune-mi daca...dar imediat ma intrerupe.
-Nu...Am uitat...Dar lasa asta...spune el incet.
Ma ridic din pat, stand in sezut si ma stramb.
-Tu, Doamne, de ce? Daca..
-Nici-un "daca"...O sa fii o mama minunata! spune el sarutandu-ma. 
Mna, ma lasat fara cuvinte! Ce ma fac eu cu baiatul asta, Doamne? 


Mdaa...deci acesta a fost capitolul 16! Sper ca v-a placut! :> :3 Nu uitati sa-mi lasati comentarii cat mai multe! >:D<
                                                                          Ja Ne! :**
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Dance with an angel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel - Pagina 3 I_icon19Lun 17 Feb 2014, 23:24

Mulțumesc de anunț!:*
Deci m-ai surpins total! Faza aia de pe scenă a fost super draguță^^
Mă așteptam la acest "cadou" al Sakurei, dar poți să bagi mâna-n foc că nu mă așteptam ca Sasuke să nu se protejeze! Of, of Sakura...
Măcar a scăpat de calvarul care o aștepta în continuare cu Itachi. Și, chiar, mă întreb cum va reacționa Itachi?
Anyway, am uitat să te complimentez pentru că ai adus next-ul...și ce mai next.
Deci mor de nerăbdare să văd ce se va întâmpla în continuare!
Te rog să mă anunți când pui next-ul!
Ja nee!
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Dance with an angel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel - Pagina 3 I_icon19Mar 25 Feb 2014, 21:12

Konbawa ! 
Scuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuzeeeeeeeeee ca ajung atat de tarziu, din nou, multumesc pentru anunt. 
Deci, capitolul e foarte frumos, adica cel putin scena in care Sasuke isi cere scuze pentru ceva de care nu era vinovat e atat de ododododooooo, ca iti vine sa il papi. 
Itachi i'll kill you !!! Sa stii ! Cum indraznesti sa te strecori asa peste Sakura ??? 
Sa stii ca esti un mare nesimtit.
Acum, Sasuke, tu vrei sa te casatoresti cu Saku ? ( zi da, zi da , zi da ) 
Ma bucur ca ai explicat si faza cu sangele de pe usa, si ma bucur ca blondul nu era Naruto cum am crezut la inceput.
Am si o mica criticuta pentru tine, nu mai pune cifre cand vrei sa scrii numere, in naratiune nu se folosesc. De ex : 100 de energizante = o suta de energizante , nu e greu sa scrii asa, sa stii. 
In rest nu prea mai am ce sa iti zic. 
Oyasumi nasai, Dream-chan !
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Dance with an angel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel - Pagina 3 I_icon19Sam 08 Mar 2014, 19:47

Hello, ai uitat că ai început un fic?
Nu ai mai dat niciun semn de viață și sper că vei continua ficul pentru că chiar vreau să știu cum se termină acest fic și ce se mai întâmplă.
Sper că nu închizi ficul, chiar îmi place.
Te aștept cu următorul capitol de care sper că n-ai uitat sau l-ai făcut.
Ja nee!
Sus In jos
My dream <3
Genin
Genin
My dream <3

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 101
Puncte : 133
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Distractia!!
Stare de spirit Stare de spirit : Buna

Dance with an angel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel - Pagina 3 I_icon19Sam 08 Mar 2014, 19:59

Imi place capitolul sper sa pui next-ul repede.Te pupacesc kiss si noroc la scris.
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Dance with an angel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel - Pagina 3 I_icon19Joi 17 Apr 2014, 21:16

Fanfic blocat datorită inactivităţii.
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Dance with an angel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel - Pagina 3 I_icon19Mier 23 Apr 2014, 21:47

Fanfic redeschis la cererea autoarei.
Sus In jos
Just A Dream
Academy Student
Academy Student
Just A Dream

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 57
Reputatie Reputatie : 13

Dance with an angel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel - Pagina 3 I_icon19Mier 23 Apr 2014, 22:17

Heeeeei! Scuuuuuze ca nu am mai postat capitole, dar sa fiu sincera nu am mai avut inspiratie DELOC! Dar acum mi-am revenit, si intru in forta! ^_^ Va multumesc mult de tot pentru comentarii, si nu ma las de acest fic pana nu-l termin! Am ajuns atat de departe, si ma inec chiar la mal?! 
Sooo....Lectura placuta, si SCUUUUZEEE inca odata! :o3




Capitolul 17






Ma ridic din pat fain-frumos, si ma duc la baie. Imi fac siesta mea obisnuita de zi cu zi, dupa care revin in camera, imi aleg o bluza cu un pisoias pe ea, o pereche de blugi taiati bleumaren, si o pereche de tenesi. Se pare ca brunetul nu e in pat. Cobor jos, si il vad ca "manevra" menajerele ce sa faca si cum. Nu puteam sa nu-i observ tinuta de azi. Se imbracase cu o pereche de blugi trei-sferturi, un maieu negru mulat si o pereche de tenesi negrii. Iesea in evidenta muschii bine lucrati, la fel si pectoralii. Stiti acele faze in anime-uri cand baiatului in curge instantaneu sange din nas cand vede o fata in nu stiu ce ipostaze? Uite ca la mine e invers! Ma inrosisem toata la fata, insa parfumul brunetului ma trezise.
-'Neata, floricica! Ce faci? ma intreaba el suav.
-B-bine...de ce n-as fi bine? Sunt bine...nu ma mai privii insistent! zic eu rosie toata la fata.
-Ce ai patit? intreaba el razand.
-Nimic, de ce as patii ceva?...esti...prea...sexy imbracat azi...zic eu lasand capul in jos si vorbind incet. Il simt ca m-a luat in brate, si m-a sarutat pe crestetul capului.
-De cand esti tu asa de timida?
-E-eu? Pai sa recapitulam....de asearaaaa! zic eu tare incat ma auzise menajerele. Uhm....scuzee....intorceti-va la treaba pe care o faceati, si nu s-a intamplat nimic aseara! zic eu gesticuland in continuare. Il vad ca rade dupa care se intoarce la "manevrarea " menajerelor. Dupa un sfert de ora de explicatii, menajerele parasise incaperea, iar eu mi-am facut simtita prezenta.
-Auzi...cu academia cum ramane? 
-Pai...azi ma duc la antrenamente. Ahhh...am uitat! Avem o noua eleva, ca sa zic asa. 
-Ce? De cand?
-Pai am vorbit acum cateva zile in urma cu ea si a zis...
-Unde v-ati intalnit? De unde te stie?
-Pe bune? Esti geloasa?! Ne-am intalnit la academie, este o fata noua care vine din nu mai stiu eu ce tara, si vrea sa ajunga profesionista in domeniul dansului. zice el serios
-Nu sunt geloasa! Doar ca nu mi-ai zis, si...lasa...nu mai conteaza! Nu baga toate prostiile mele in seama! zic eu zambind fals. Oare aici e sfarsitul? Nici de cum! Abia e inceputul! Inceputul unui razboi mare intre mine si acea fata, dar deocamdata nici macar nu stiu ceea ce se va intampla! Intuitia de fata imi spune sa-l pastrez pe Sasuke, si sa nu renunt niciodata la el, caci el imi va fi aproape mereu, oriunde! 
-Hei, Sasuke, ma duc la magazin. Revin! zic eu iesind pe usa intr-o fuga. Am mintit...M-am dus in parc, ca sa ma pot elibera de stres. Mereu ma intreb daca a fost bine ceea ce am facut...Adica, il iubesc, si fara el nu pot rezista. Ma intreb oare cum era daca nu il intalneam? Oare acum aveam iubit? Oare, oare, oare! Imi scutur capul si ma linistesc, caci de aceea am venit aici! Ma asez pe o banca, dar nici nu apuc sa clipesc, caci cineva imi pune la gura o batista cu somnifere. Ma zbat, dar degeaba. Simt si cunosc acel parfum...dar nu poate fi adevarat! E imposibil ca acea persoana sa ma fi spionat in tot acest timp!
Totul era negru...Strigam disperata in intuneric, doar ca cineva sa ma auda si sa-mi raspunda. Alergam...dar nici eu nu stiam unde. Deodata ma opresc, si totul in jurul meu prindea culoare. Eram...undeva unde era multa verdeata. Apareau incet-incet banci, cerul de un albastru fermecator, soarele auriu, si...doua persoane. Era o fata pe care nu am mai vazut-o niciodata, si un baiat...Sasuke! Mergeau amandoi tinandu-se de mana, sarutandu-se, au urcat deodata intr-un apartament, dupa care ...nu! Numai pot! Ce sunt toate aceste imagini? Opriti-va! Sasuke! Opreste-te! Nuuu! 
Toate aceste imagini disparusera, iar eu inca plangeam. Acum totul e mai....clar pe na*ba! Sunt intr-o camera intunecata, si tot ce se mai putea vedea era o lampa care lumina slab. Cand dau sa ma ridic, sunt oprita de...niste catusi! Doamne! Ce rau am facut ca sa merit asta? De ce eu Doamne? Cu ce am gresit?
Incercam sa-mi scot mainile de acolo, dar nu puteam! Perfect! Asta imi mai lipsea...sa-mi curga sange, caci m-am ranit in timp ce vroiam sa-mi scot mainile! Incep sa tip, in caz ca cineva ma aude...dar  nu prea cred asta! "Incercarea moarte n-are!" buna aceasta zicala...
In zadar incercam, si faceam tot posibilul sa ies, caci nu ajungeam nicaieri cu asta. Deodata usa se deschide, iar pe ea isi face aparitia doi baieti. Unul era inalt, bine-facut, parul negru si aranjat din cate am putut sa vad, caci era mult prea intuneric ca sa pot distinge culoarea ochilor si culoarea parului. Celalalt era mai scund si avea o culoare mai deschisa a parului. 
-Ce crezi ca putem face cu ea? intreaba tipul scund.
-Multe, nici nu-ti poti imagina...spune cel inalt razand "malefic" ca sa zic asa.
-Ce dra*u vreti sa-mi faceti? tip eu fara sa ma controlez...parca eram controlata de nervi.
-Oooo, domnisoara are tupeu! Se pare ca ai uitat ca tu esti cea legata! zice tipul scund venind spre mine si luandu-mi o suvita de par.
-Itachi, lasa-ma sa o domesticesc! 
-Jesus! Itachi? am soptit socata. Deci...era pana la urma adevarat ceea ce am simtit atunci cand m-a rapit! Parfumul...
-NU! Nimeni nu o atinge inafara de mine...Afara! 
-Dar eu o vreau...
-GET OUT! a tipat Itachi la celalalt. In urmatoarea secunda numai noi doi am ramas in incapere.
-Cum ai putut? Doar esti fratele lui Sasuke! 
-DA! Si el te-a avut mereu, te-a atins, te-a sarutat...dar nu te-ai culcat cu el, si asta imi da un avans! zice el zambind rau.
Deci el crede ca nu m-am culcat cu Sasuke? Asta imi ofera mie un avantaj! 
-Si ce propui? tip la el, dar in urmatorul moment m-a sarutat. Se pare ca e direct si nu sta sa se gandeasca cum sa actioneze. God, sper sa nu se intample nimic rau! Ma saruta pe gat, dupa care imi zboara hainele dupa mine. Trebuie sa recunosc! NU E MAI BUN CA SASUKE! Frate, nu are cum sa fie mai bun ca el! Imi face scarba! Ma zbateam degeaba, caci in fata lui paream ca o pisicuta speriata, dar gata sa-si scoata ghearele ca sa sara pe persoana din fata ei...
In acea seara...nici nu pot sa cred! S-a intamplat! Fara voia mea, dar s-a intamplat...M-a violat, iar v-a platii pentru asta cu orice pret! Nimeni nu-si bate joc de mine! Chinul a durat in jur de 2-2 ore jumate. Se opreste din tot ce facea si  cu o fata nervoasa, ma apuca de par si zbiara la mine.
-Te-ai culcat cu frate-meu? Baga-mi-as....!!! Si am crezut ca voi fi primul care te voi avea! zice el nervos, dupa care imi da o palma. Nu mai aveam nici un pic de demnitate...
Iese furios pe usa, dupa ce s-a imbracat, iar eu incerc sa-mi iau telefonul care se afla la celalalt cap al patului, in buzunarul de la blugi. L-am impins cu piciorul, si l-am recuperat, dupa care am apasat cu nasul mai mult, deoarece mana nu prea aveam cum sa o folosesc. L-am sunat pe Sasuke, si a raspuns intr-un sfarsit.
-Alo, Sakura, unde esti? 
-S-Sasuke...a-am nevoie de a-ajutorul t-tau...te r-rog! 
-Sakura? Ce ai patit? Unde esti? intreaba el ingrijorat.
-Nu stiu...am fost in parc, si apoi...am ajuns intr-un loc...intr-o camera intunecata...Ajuta-ma! spun plangand.
-Bine, activeaza-ti GPS-ul ca sa te pot gasii! 
-M-Mie frica! 
-O sa ajung imediat, nu te ingrijora! Te iubesc! spune Sasuke, dupa care inchide. Activez GPS-ul imediat, dupa care imi pitesc telefonul. Cel mai rau era ca nu puteam sa ma imbrac, si mai era si frig in camera. Am asteptat in jur de 30 de minute, dupa care aud niste focuri de arma. Eram ingrozita...daca era Sasuke acolo? Aceasta "premonitie" s-a adeverit, caci peste 5 minute mi se deschisese usa, iar pe ea intrase dragul meu brunet. 
-Sakura! Slava Domnului ca esti...goala?! spuse socat.
-Sasuke, ajuta-ma, te rog! zic eu panicata. Brunetul nu a mai asteptat, si a inceput sa ma dezlege  si sa-mi dea hainele pentru a ma imbraca. Acum il vad perfect, era tot acelasi Sasuke, doar ca avea umarul drept plin de sange, iar tricoul era sfasiat, iar abdomenul zgariat. Incep sa plang, dupa care il imbratisez. Imi era atat de dor de el...Nu stiu ce as fi facut daca nu era el...Brunetul imi ridicase barbia cu doua degete, dupa care ma saruta pe frunte.
-Nu te teme. O sa fii in siguranta acum.
-Dar...cei doi? 
-Cand am venit, am avut echipaje de politie...s-au ocupat de cei doi. Dar ce e mai important acum...Zi-mi ca nu te-a violat! spuse brunetul inclestand pumnul. Las capul in jos, dupa care imi musc buza inferioara ca nu cumva sa incep sa plang.
-Il omooor! Jegu' dr**u! Infunda puscaria asta! Il omor, si o sa intru la inchisoara, dar o sa stau linistit caci o sa stiu ca vei fi in siguranta...
-Ba nu! Nu il vei omorî! Si nu te vei duce la inchisoare! Daca vei face asa ceva si vei intra la inchisoare, ma omor! Nu mai are rost viata mea fara tine! zic eu plangand. Se va ocupa politia de el...hai sa mergem! zic eu tremurand din toate incheieturile. 


~Peste o saptamana~


Intr-adevar, politia s-a ocupat de acel inculpat dezgustator, dar eu am ramas cu sechele. Adica ma trezesc noaptea din cauza cosmarurilor, si nu mai pot dormii apoi. Ma gandesc ca daca scapa de la inchisoare si intra peste mine si iar ma violeaza? Daca ma omoara? Mie prea frica ca sa ma adorm, si ajung ca ziua sa fiu slabita, cu cearcane, si de nerecunoscut. Sasuke m-a intrebat daca vreau sa ma duc la un psiholog, dar eu am refuzat. Cosmarurile ma bantuie oriunde merg, asa ca m-am hotarat sa ma inchid in mine, in camera si decat Sasuke are "acces" la mine. Hinata si Naruto nu m-au mai vazut de o saptamana si le e dor de mine, dar si mila in acelasi timp. Va intrebati ce fac acum cu siguranta. Pai sa va zic...stau fain-frumos in camera noastra, a mea si a brunetului, si imi apare in minte Itachi din ziua aceea. Era nebun dupa razbunare. Intru in baie repede, trag cheia, dupa care imi dau cu apa pe fata, si ma uit in oglinda. Piele aspra, par ciufulit, cearcane, nemachiata, si pe langa asta...mai si duhnesc a tot felul de mirosuri. 
Deodata in oglinda  se reflecta tot ce s-a intamplat in acea seara. Eu tipand, plangand si tragand de cearceafuri, iar Itachi continua sa-si bata joc de mine. Nu avea nici un pic de mila...Ii vedeam zambetul satisfacut, iar atunci...am inceput sa tip si sa dau cu pumnu' in oglinda, reusind din prima s-o sparg. Sunt sigura ca m-a auzit jumatate de oras. 
In secunda doi, Sasuke a spart usa si a intrat peste mine cu o fata ingrijorata, speriata, dau si nervoasa. Imediat ce ma vede in ce hal sunt, ma intreaba ce s-a intamplat.
-Ce s-a intamplat?! Ce s-a intamplat?! Am sechele! Ma trezesc noaptea cu Itachi in cap si cu ce s-a intamplat! M-a violat, Sasuke! Nu stii prin ce chin am trezut atunci...nu ai de unde sa stii cum e sa fii violat! Era satisfacut de ceea ce facea! Ii placea la nebunie, chiar! Mie frica ca tu sa te mai apropii de mine! Mie frica, Sasuke! Crezi ca  vreau sa-mi fie frica de tine? Te iubesc, iar faptul ca trebuie sa stau departe de tine, ma omoara tot mai mult in fiecare zi! Arat in ultimul hal! Cum sa te mai atrag? Te-ai scarbit de mine! tip si plang, dupa care cad jos. Brunetul nu renunta si se apropie incet de mine, dar ma feresc si ma ghemuiesc intr-un colt.
-Sakura, nu mi s-a scarbit de tine! Si nu vreau sa-ti fac nici-un rau! Te rog, lasa-ma sa te ajut! Poate ca nu inteleg prin ce treci, caci tu ai fost victima, dar si pe mine ma doare...te rog lasa-ma sa te ajut sa-ti revii! Poate daca mergeam la un psihlog...
-Si ce sa facem acolo? Sa-mi fie mai rau? Sa ma puna sa-mi amintesc ce s-a intamplat ca sa-mi ving asa zisa "frica"? Sasuke...
-Sakura! Revino-ti! tipa la mine Sasuke, dupa care ma i-a in brate strans. Eu dadeam din maini si din picioare, chiar l-am si lovit saracu'! Nu a zis nimic, si din ce in ce mai tare ma strangea!
-Intelege ca nu-ti dau drumu, Sakura! Poti sa si musti din mine! Te iubesc! spuse el duios. Am incetat sa mai dau in el, dar m-am pornit in plans.  Ma ridic in picioare, cu ajutorul brunetului, dupa care ma aseaza pe pat.
-Iti jur! Nu ma ating de tine, pana nu vei vrea tu! Dar macar lasa-ma sa fiu langa tine, sa te ajut! Te rog! spuse el sarutandu-mi mana. Eu inca tremuram, si imi era frica, dar el totusi era iubitul meu si trebuia sa-l las sa imi fie alaturi! 
Asa mi-am petrecut ziua, stand in casa privind tavanul si peretii...Booooring! As vrea sa fi fost totul doar un cosmar, iar cand ma trezeam, sa fi fost langa Sasuke, Hinata si Naruto! A sosit noaptea, asa ca in sfarsit dupa atata timp...am facut dus. Imi era frica sa ma duc singura in baie. Am iesit repede, si am deschid dulapul. Nimic nu-mi convenea, doar...o camasa a brunetului iesise in evidenta si "striga" cu disperare " Poarta-ma! Poarta-ma!" asa ca am cazut in plasa ei, si am luat-o pe mine. Aveam o lenjerie neagra, iar cu camasa alba a brunetului care trecea putin de fund, era perfect! Ma pun in pat, inchid ochii, dupa care...ce sa vezi? S-a pornit furtuna afara! WTF?! 
-Mai rau de atat nu poate fi! oftez sonor, dupa care mi se zbarceste parul ca la gaina, cand aud tunete si fulgere afara. Tip, si ies pe usa, ducandu-ma direct in living. Acolo era saracul brunet care dormea pe o canapea din piele neagra. Fac pasi marunti catre el, dar deschide ochii, iar cand ma vede sare ca si ars.


Acesta a fost si capitolul 17...Sper ca a fost interesant si ca m-am revansat fata de voi! :o3  Sa nu uitati sa lasati comentarii! ^_^
                                                                                                         Ja Ne! :**
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Dance with an angel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel - Pagina 3 I_icon19Joi 24 Apr 2014, 22:26

Pentru un capitol așa de lung și frumos cum să nu te iertăm?^^
Chiar m-ai lăsat în suspans de fericire capitolul trecut. Chiar voiam să știu ce se întâmplă în continuare, de asta ți-am mai scris un coment. Apropo, scuze pentru coment dacă am părut răutăcioasă:3
Deci, a fost cel mai tare capitol EVER! Mi-a plăcut atât de mult. A avut comedie, drama, actiune, dragoste, thriller. A fost mai mult ca perfect!
Ce bine că ți-ai revenit în forțe. Îmi vei face viața mai interesantă:3
Apropo, mersi mult pentru anunț, chiar mi-ai făcut ziua:3
Abia aștept următorul capitol.
Ja nee!
Sus In jos
Just A Dream
Academy Student
Academy Student
Just A Dream

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 57
Reputatie Reputatie : 13

Dance with an angel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel - Pagina 3 I_icon19Vin 09 Mai 2014, 23:01

Scuze de intarziere, dar am crezut ca mai lasati comentarii. AnUchiha, iti multumesc pentru comentariu, si ca mai iertat! ^^  Am mai intarziat cu next-ul si din cauza ca m-am apucat sa scriu alt fic. O sa incep sa postez din celalalt cand o sa-l termin pe asta, ca o sa fie greu sa jonglez cu doua! :))
Lectura placuta! :* :3
 
Capitolul 18

Fac pasi marunti catre el, dar deschide ochii, iar cand ma vede sare ca si ars.
-A-Am vrut s-sa...dormi...cu mine....zic eu privind in jos. Vine spre mine, iar eu din instinct dau un pas inapoi. Il vad cum se intristeaza, si se duce la bucatarie. Nu inteleg...de ce e asa de greu sa ma obisnuiesc? De ce inca am frica asta in mine? Cum o sa ma reobisnuiesc cu el? Cand o sa-mi treaca? Ma simt foarte prost pentru cate i-am facut...Intotdeauna se intampla asta intr-o poveste de dragoste...Dar de ce? Mereu trebuie sa fie cineva care face ceva rau, iar dragostea s-a dus...Trebuie sa ma invat cu el, caci nu el mi-a facut rau! Cu acest gand m-am dus la bucatarie dupa el, si l-am vazut ca a scos o sticla de wiskey, si incepea sa si-o toarne pe gat. Am ramas incremenita. Adica, din cauza mea...bea? Eu ar fi trebuit sa fiu cea care se imbata! 
-Sasuke...zic eu cu o voce stinsa. Inceteaza! zic eu incet, dar incat sa ma auda. Trece pe langa mine val-vartej, si urca sus in camera. Il urmez, ingrijorata, iar cand intru in camera, mai sa cad din picioare. Avea un pumn de pastile in mana, gata sa le inghita.
-Sasuke, nu face prostia asta! De ce vrei sa mori? Nu are nici-un sens viata mea fara tine! Tu ma faci mai puternica in fiecare zi, doar tu ma faci sa continui! tip la el, cu lacrimi in ochi. 
-Sakura...Nu ai de unde sa stii cum e sa-ti vezi iubita, si sa n-o poti atinge! Mor de dragul atingerilor tale! EU NU SUNT ITACHI! Te iubesc cu adevarat, si niciodata nu o sa-ti fac vre-un rau! Cand vad ca ma respingi...simt ca mor! Imi dau seama prin ce ai trecut, dar...chiar si asa, te rog, lasa-ma sa fiu langa tine! Uite la ce ma aduce exasperarea! As muri pentru tine, doar stii! spune el, atat de trist, incat jur ca mai avea putin si plangea. Imi este foarte greu sa-l las sa ma atinga, dar ce pot face? 
Ma apropii usor de pat, si i-am mangaiat obrazul stang. Inca tremuram, dar pana aici! Ma asez pe picioarele lui, fiind cu fata la brunet, dupa care am inceput sa-l sarut incet. Imi raspunde la sarut dupa 5 secunde, in care s-a mirat de atitudinea mea, si s-a lasat pe spate, astfel incat eu sa stau deaspura lui. Frica pierise, iar nebunia se nascuse in mine. Am inceput sa-l musc de buza inferioara, el zambind la faptul ca imi revenisem. Acum brunetul domina, si incepuse sa-si faca treaba. Ma saruta agresiv, dar totusi pasional. A coborat, sarutandu-mi, muscandu-mi, si sugandu-mi pielea gatului. Iar simteam acea placere...A coborat din nou, dar l-a incurcat bluza mea, asa ca a scapat de ea. Imi placea la nebunie ce-mi facea, si probabil se vedea prin gemetele de placere la fiecare muscatura a brunetului. Ii dau tricoul jos, si ii ating pectoralii infierbantati, dupa care imi da pantalonii jos, eu pe ai lui, ramanand amandoi doar in lenjerie. Mor ca sa-l simt din nou! 
Chiar daca a fost foarte tarziu, noi ne-am facut de cap, si asa mi s-a dus frica. A fost o noapte pe cinste. Il ador pe Sasuke, caci stie cum sa faca o fata sa se simta bine! La gandul acesta mi-am muscat buza, dupa care am adormit in bratele lui. 
Razele fierbinti ale soarelui intrase pe fereastra, si ma atentiona ca era dimineata. Mi-am intins oasele obosite si amortite, dupa care usa se deschide si pe ea isi face aparitia Sasuke cu o tava plina cu de-toate. Erau sandwich-uri cu salata, rosii, piept de pui...Mhhhmmm, o bunatate!  Eram surprinsa placut de gestul lui, asa ca am ridicat o spranceana dupa ce s-a asezat pe pat langa mine. 
-Wow, deci asta e un vis? intreb eu surprinsa zambind suav.
-Pai i-a sa vedem. Daca e un vis, poti simtii asta? intreaba dupa care ma saruta. Dar asta? intreaba iar si ma musca de gat. Am inceput sa rad, dupa care l-am tras peste mine in pat si am inceput sa ne sarutam. Deodata telefonul brunetului ii suna si raspunde. Dupa voce era o fata...Deja imi inclesteam maxilarul. Inchide rapid, dupa care spune ca trebuie sa ne grabim caci acea fata de care mi-a povestit e la academia de dans. M-am trantit inapoi in pat tipand ca o nebuna.
-Pe bune? Chiar cand vroiam mai mult! spun fara sa-mi dau seama ca m-a auzit si brunetul. Ma inrosesc la fata, ma ridic si intru in baie. Imi dau hainele jos, si las apa sa-mi invaluie corpul. Picaturile mici de apa imi incalzeau pielea. Dupa 15 minute ies din incapere, machiata, pieptanata, aranjata, dar cu un prosop pe mine. Fug repede la dulap, si imi trag pe mine o pereche de colanti negrii, o fustita neagra, si un tricou tot negru cu spatele gol pe care scria "Smile. It's free!" .  Cobor jos si il vad pe brunet admirandu-se in oglinda. 
-Dar vai, domnule Uchiha ce bine aratati astazi! La fel ca intotdeauna! spune el privindu-se in oglinda. Parca s-a indragostit de el insasi. Cobor ca o felina scarile, dupa care il imbratisez pe la spate pe brunet. 
-Dar vai, domnisoara Haruno...dar Sasuke ma intrerupe imediat.
-...domnisoara Uchiha, ce sexy aratati astazi! Parca imprastiati fericire peste tot...Oare vre-un barbat este de-vina? intreaba el zambind pervers.
-Pai nu stiu...sa-mi aduc aminte. Da! Este chipes, sexy, stie cum sa faca o fata sa se simta bine alaturi de el, politicos, sincer, pervers...
-Ah! M-ati descris perfect, domnisoara Uchiha! spune el, accentuand numele de familie. Imi aduc aminte de academie asa ca oftez sonor, dupa care ii reamintesc si lui. Plecam in graba. Cand ajungem in fata academiei, o fata draguta cu ochii albastrii, si parul blond ne intampina cu zambetul pe buze.
-Buna! Ma numesc Ino ,am 17 ani jumate, si sunt eleva domnului Uchiha! spune ea zambind.
-Buna! Ma numesc Sakura Haruno si sunt iubita lui Sasuke. Sunt de asemenea eleva lui. spun eu zambind, dar dupa acel zambet fals se ascunde nervozitatea pe care o am, caci am cunoscut imediat privirea pe care o avea Ino cand l-a vazut pe Sasuke. O cunosc, din ziua aceea cand iesise cu mine, Hinata si inca doua fete. Nu o sa pierd in fata ei! Ma incrunt usor in timp ce o priveam. Cand m-a vazut, si-a ridicat o spranceana si zambea diavoleste. Fara sa vreau rad.
-Hah! dar imediat ma uit la brunet care ridicase o spranceana. Mi-am adus aminte ca nu am mai dansat de mult, si ca probabil am uitat unele miscari. Ai vrea sa mi le reamintesti? spun eu punandu-mi mana pe pectoralii lui. Zambeste dupa care spune zambind pervers.
-La ce miscari te referi? 
Ma inrosesc imediat la fata, dupa care ii spun "Care le vrei!". Ino tuseste intentionat, dupa care zice ca ar fi bine sa incepem. Sasuke a anuntat imediat pe toti ceilalti elevi ai academiei, asa ca in jumatate de ora toti eram pregatiti de lucru. Am obosit imediat dupa doua dansuri. M-am odihnit putin pe un scaun, dupa care m-am ridicat sa dansez dar Sasuke m-a oprit.



Acesta a fost si capitolul 18. Sper ca v-a placut, si mai lasati comm-uri, ca sa ma motivati sa postez mai repede next-ul! Scuzati-ma, pentru ca este scurt! :)  
                                                                                                                Ja Ne! 


Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Dance with an angel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel - Pagina 3 I_icon19Vin 09 Mai 2014, 23:52

Pe cât de scurt e, pe atât de mult l-am „savurat”. Poate și mai mult.
Capitolul a fost așa de frumos și dramatic. M-a surprins reacția lui Sasuke de la începutul capitolului, dar a fost într-un scop atât de frumos și sadic. Ce bine îmi pare că Sakurei nu mai poartă frica cauzată de Itachi^o^ Omg, acum că mă gândesc, povestea lor și eu sunt atât de drăguți împreună in love 
Sakura și Ino...uuuXD. Hmm...aveam atât de multe de spus în continuare, dar mi-a pierit cheful pentru că pe fundal(la TV) era o melodie enervant de plictisitoare. Numai „repară, repară, repară”. Mi-a pierit atât de mult cheful și tocmai când mă gândeam la ei doi T^T
Huh...trist...abia aștept să aduci următorul capitol happy2 
Ja nee!
Sus In jos
Just A Dream
Academy Student
Academy Student
Just A Dream

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 57
Reputatie Reputatie : 13

Dance with an angel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel - Pagina 3 I_icon19Mar 13 Mai 2014, 22:37

Hei! Atat de rau a devenit ficul, incat numai un comentariu primesc? :o3 AnUchiha, iti multumesc din nou ca mi-ai citit next-ul, si sper sa-ti placa si acesta; sper sa va placa tuturor! :)


Capitolul 19


Am obosit imediat dupa doua dansuri. M-am odihnit putin pe un scaun, dupa care m-am ridicat sa dansez dar Sasuke m-a oprit.
-Nu te forta daca nu poti. Mai odihneste-te!
-Sunt bine. zic eu zambind. Am inceput sa dansam iar, dar pe la jumatatea dansului, simteam cum imi venea sa vars. Am fugit la baie imediat. Chiar asa a si fost. Am varsat. Dar nu stiu de unde, ca nu mi-a fost rau, eram perfect sanatoasa. Nu am mancat nimic stricat sau mai stiu eu ce. Sasuke bineinteles ca venise dupa mine, ingrijorat peste masura. Ma intrebase ce am, iar eu am iesit din baie si i-am zis ca mie foame doar. 
-Pe bune Sakura? Versi, si apoi zici ca tie foame? Ce ti s-a intamplat? Sunt niste simptome ciudate. zice el nestiind ca in mintea mea se facea legatura. Varsaturi+foame+greturi=...sunt insarcinata...
-Stii ceva? Ai dreptate...ma duc la farmacie sa-mi iau ceva. Revin. spun eu sarutandu-l pe obraz pe brunet, dupa care ies pe usa. Ma indreptam spre farmacie, pentru alte motive. Imi luam un..test de sarcina. Imi era foarte frica. Cand am ajuns la farmacie, mi-am luat un test, si m-am reintors la academie. Ma strecor in baia din academie, dupa care fac testu' si....sunt insarcinata. Nici macar nu-i pot spune brunetului! Adica...daca sunt eu socata, ma gandesc cum va reactiona Sasuke. Dar sigur e...copilul lui? Trebuie sa fac un test de partenitate, dupa aceea! 
Acum eu stateam si ma priveam in oglinda; defapt pe mine si acel test. Usa se deschide, iar pe ea intra Sasuke. Pitesc testul la spate, el vazand asta, vine spre mine, si incepe sa ma sarute, iar din cauza ca am fost neatenta, mi-a "furat" testul de sarcina de la spate. Cand il vede se face alb la fata.
-Sakura...esti ins-insarcinata? spune el inghitind un nod cat el de mare. Nu stiu ce sa-i zic. Este clar ca e al meu, dar cum sa-i zic? "Auzi, sa stii ca ai dreptate! Sunt insarcinata! Acum am aflat si eu. Se pare ca vom aveam un copil neutru...Jesus! Nu stiu ce e!" la acest gand incep sa chicotesc. Sasuke ridica o spranceana, iar eu las capul in pamant.
-Asa...asa se pare. zic eu cu o voce stinsa. In urmatorul moment ma ridica in brate zambind. Niciodata nu l-am vazut atat de fericit. Ma invarte, dupa care ma pune jos, si cu o fata serioasa imi zice ca trebuie sa ma odihnesc si sa nu ma fortez. Nu trebuie sa mai dansez, caci va gasi pe altcineva, dar imediat i-o tai.
-Crezi ca scapi asa usor de mine? Dansul face parte din viata mea, la fel ca voi doi. Tu, si bebe! zic eu zambind. Deocamdata sunt bine, si vreau sa dansez. Doar stii ca va fi un concurs foarte important peste o jumatate de an.
-Dar pana atunci vei avea burtica mare! Cum crezi ca vom dansa? Crezi ca o sa te las sa-ti faci rau? Daca va fi nevoie, o sa te incui in casa. 
-Dar este important pentru tine! zic eu punand botic.
-TU! TU si bebe sunteti acum cei mai importanti pentru mine. Daca va fi nevoie, nu o sa ma duc la concurs, doar ca sa stau cu tine. Acum trebuie sa am grija de tine, sa vad ce iti mai trebuie sa mancare, sa te ajut cu treburile...dar ce zic aici? Trebuie sa fac toate treburile...dar il intrerup.
-Nu sunt imobilizata la pat! Pot sa merg, sa fac mancare, treaba si multe altele. Incet, chill! Calmeaza-te, ca nu sunt chiar asa de...neputincioasa acum. zic eu razand. Ma bucur ca brunetul e fericit, si nu a reactionat ceva gen "Cee? O sa fiu tata de acum? Nu ma intereseaza, faci avort! Vreau sa-mi continui cariera!" . Zambesc, dupa care il observ pe Sasuke care se pune pe un scaun din sala, si ofteaza sonor.
-Aoleu, ce greu e sa fii tata! 
-"Helau!" Eu sunt cea care poarta copilul! Mi se pare drept ca eu sa fiu cea care sa se vaite! zic eu punand mainile in sold si privindu-l amuzata.
Se ridica, ma ia in brate si mergem la grupul de fete care erau deja intinse pe parchetul rece, ca sa se odihneasca. Am luat parte din nou la dansurile ce urmase. Eram foarte atenta la ce pasi faceam, caci din cand in cand imi mai dadea cate un junghi in abdomen. La un moment dat nu am mai putut suporta junghiurile care deveneau din ce in ce mai puternice, si am cazut in genunchi, cu o mana tinandu-ma de abdomen. Sasuke venise repede la mine si ma intreba ce am patit. Nu puteam nici sa-i raspund, caci durerea era si mai puternica. Insa Ino si-a bagat nasu' si a inceput sa comenteze. Adica eu sunt " pe moarte" si ea isi bat ejoc de mine? Nu am ajuns atat de rau! Adica daca m-as cobori la mintea ei, as da de petrol! Hai sa fim seriosi. Adica la antrenament nu stia cum sa faca o pirueta, sau sa se i-a dupa noi. Macar atat! 
Ma ridic de jos, si incep sa ma cert cu ea.
-Auzi! Nu mai da in mine cu picioarele ca nu spala m*ta! Ce tot comentezi acolo? Ce nu-ti ajunge? Vrei sa ne certam? Dar nu ma cobor eu la mintea ta, ca daca as face-o, as  da de petrol, asa ca fa pasi mai incolo! Ce pisicii mei te-ai mai inscris la academie daca nu ai habar nici macar cum se face o pirueta? Si cica mai vrei sa ajungi si mare dansatoare. Pe dr**u! spun eu nervoasa, in timp ce ma scuturam.
-Stii ce nu-mi ajunge? Faptul ca Sasuke e al tau! Da. Am zis-o! Il urmaresc de ceva timp pe Facebook, si in realitate. Il ador. Pur si simplu daca as putea sa te omor acum, as face-o! zice ea, lasandu-ma masca. Asta e un razboi. Nu o sa pierd in fata ei, niciodata! Sasuke va fi tata in curand...ma rog, peste aproape un an. Dar totusi, nu o sa renunt la el chiar cand am ajuns atat de departe. Vreau sa fim o familie fericita, si sa ne iubim. Cer prea mult? Ii zic nervoasa ca niciodata nu o sa-l aibe pe Sasuke, dar ma intrerupe, tipand la mine ca " DE CE? CINE MA IMPIEDICA?" 
-1 la mana: nu mai tipa la mine, ca te fac afis, si 2 la mana va fi tata! Asta te impiedica! Sau esti para***a d'aia dupa cen***a care fura barbati? Sa nu te prind ca il atingi, ca te mananc! spun eu nervoasa. Niciodata nu am vorbit atat de urat, dar una ca Ino m-a facut sa vorbesc in halul asta. Pur si simplu sunt nervoasa, si asta nu e de bine. 
M-am dus la baie si am inceput sa inspir si sa expir, ca sa ma relaxez, caci mai aveam vreo 2 ore de antrenamente. Nu am mai vorbit cu Sasuke, caci imediat cum am terminat antrenamentele, am fugit acasa si am facut un dus lung, dupa care m-am bagat in pat. Am adormit instantaneu, caci dupa ce zi grea am avut azi, era si normal. 



Sper ca v-a placut si acest capitol. Macar doua comentarii lasati! Nu cer exagerat de mult! :o3 Si vreau sa ma scuzati din nou caci nu am scris foarte putin, dar sunt foarte obosita. O sa ma revansez...promit! :*
                                                                                           Ja Ne! :*
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Dance with an angel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel - Pagina 3 I_icon19Mar 13 Mai 2014, 23:03

E cel mai draguț și amuzant și mă simt ca la film când pui personajele pe ceartă:)) Haaah...pur și simplu ador ficul ăsta. Capitolul mi-a plăcut la nebunie. Acum mi-am amintit să Sasuke îi zisese Sakurei că „o să fie o mama minunată”. Să fiu sinceră, și eu credeam că glumea dar lucrurile devin din ce în ce mai interesante, e super drăguțXD
Abia aștept să pui next-ul! Mersi de anunț^^
Ja nee!
Sus In jos
Continut sponsorizat




Dance with an angel - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dance with an angel   Dance with an angel - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Dance with an angel

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-