Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Un copil poate aduce iubirea? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Un copil poate aduce iubirea? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Un copil poate aduce iubirea?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Cum vi se pare ficul?
Frumos
Un copil poate aduce iubirea? I_vote_lcap67%Un copil poate aduce iubirea? I_vote_rcap
 67% [ 6 ]
Normal
Un copil poate aduce iubirea? I_vote_lcap0%Un copil poate aduce iubirea? I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Mai trebuie lucrat
Un copil poate aduce iubirea? I_vote_lcap22%Un copil poate aduce iubirea? I_vote_rcap
 22% [ 2 ]
Oribil, poti sa-l inchizi
Un copil poate aduce iubirea? I_vote_lcap11%Un copil poate aduce iubirea? I_vote_rcap
 11% [ 1 ]
Total voturi : 9
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Emyly
Genin
Genin
Emyly

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In lume
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 293
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Tennis si volley
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Un copil poate aduce iubirea? Empty
MesajSubiect: Un copil poate aduce iubirea?   Un copil poate aduce iubirea? I_icon19Dum 23 Feb 2014, 15:42

Capitolul 1
Afara totul e plin de viata,se aud risete cristaline de copii,parintii merg prin toate magazinele posibile pentru a bucura picii fiindca azi ziua lor prima zi de vara 1 iunie.Ma scol lenesa din pat îmi spal usor ochii de smarald apoi iau un prosop rosu și pufos.Intru în baie si dupa 20minute de rasfat ies.Parul meu rozaliu avea un parfum de trandafiri.Ma îmbrac cu o rochita rosie fara bretele cu spinarea goala,sandale negre cu toc 5cm,buzele le dau cu rosu aprns spre roz imi iau un lantisor si cobor jos unde ma asteptau parintii,fratele meu enervant Marc si sora Mira.
Daca  am prezentat pe toti acum sa ma prezint pe mine:
Ma numesc Sakura Haruno am 17 ani împlinesc 18 pe 18 iulie,sunt curajoasa si rebela sa spun asa,iubitul meu Kabuto e un tip simpatic si cool chiar daca sta cu un grup de baieti nu asa de simpatici,parintii mei sunt oameni foarte cumnoscuti aici in Los Angeles.
Azi ma întilnesc cu fetele sa mai discutam descpre vacanta de vara cine si ce va mai face.Nu stau mult pe giduri îmi iau portofelul,telefonul si castile, plec.În garaj stateau mii de masini nu stiu pe care sa o aleg deoarece eu merg mai mult cu motorul totusi fratele meu a insistat sa il dau lui pe 5 zile.Ma învirtescvreo 10 minute pîna aleg un Ferrari argintiu.Repede sunt în fata mallului unde ma asteapta fetele.Ino o blonda cu ochii albastri si un caracter rautacios citeodata,Hin o bruneta cu ochii lilea si foarte timida,TenTen o fata cu ochii si parul ca ciocolata are un caracter vesel si Temari o fata blonda ochii negri si foarte serioasa.La intrare ne-am întîlnit cu baietii care au fost bucurosi sa ne țina companie.Primele etaje si deja 20 de pungi e super.Cînd sa ajungem la al 3 dau ochi si îi vad pe Karin si Kabuto sarutînduse.Nu peste mult timp si ceilanti au observat.Am lasat pungile jos si am mers la ei dîndule  cîte o palma frumusica.Fetele pentru a mai înfrumuseta atmosfera au propus sa mergem la pizza am fost de acord.Dupa ce am dat comanda am mers la baie cînd am intrat am fost trasa de cineva într-o cabina acel cineva era Pain un baiat care a distrus multe fete.A început sa ma sarute fortat am început sa ma zbat fara vreun rost.Lacrimi amare se preling pe fata mea alba si înspaimînta.Dintr-o data usa se deschide pe ea intra Sasuke,îi da un șut baiatului astfel zburînd de pe mine.Eram complet uimita cel mai pervers baiat din scoala sa gasit sa ma salveze?Îi voi pune aceste întrebari mai tîrziu, ies repede de acolo împreuna cu Uchiha care zîmbeste pervers spre mine.Fetele cind ma vad sar pe mine multumindui Domnului ca sunt bine.Am mai stat 1ora acolo glumind totusi nu puteam sa îmi iau gîndul de la Uchiha.Fetele îmi povestesc ca ele l-au trimis fiindca sau speriat asa am lamurit eu neîntelegerile.Cînd am a juns acasa am vazut-o pe cumnata mea Fabia o fata foarte amabila dupa parerea mea.Pîna acum ea a fost la mama ei care era bolnava.Mama vine si îmi spune sa ma pregatsc fiindca vine viitorul logodnic al surorii mele sa vorbeasca despre nunta.Stop logodnic cine?Nu am primit niciun raspuns asa ca voi astepta pina la asa zisa întîlnire.


Ultima editare efectuata de catre Emyly in Mar 22 Iul 2014, 14:20, editata de 1 ori
Sus In jos
zoey.angel
Genin
Genin
zoey.angel

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Dambovita
Nr. mesaje Nr. mesaje : 217
Puncte : 243
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, Cititul si Distractia:))
Stare de spirit Stare de spirit : Excelent:D

Un copil poate aduce iubirea? Empty
MesajSubiect: Re: Un copil poate aduce iubirea?   Un copil poate aduce iubirea? I_icon19Dum 23 Feb 2014, 19:46

Bun este interesant ficul tau, dar este foarte scurt. Ai unele greseli de scriere si exprimare, dar mai important este ca ai grabit extrem de mult actiunea si nu ai nici macar o linie de dialog. Oricum, astept sa vad cum se desfasoara lucrurile in continuare. Sper sa nu te superi... :D
Sus In jos
Emyly
Genin
Genin
Emyly

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In lume
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 293
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Tennis si volley
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Un copil poate aduce iubirea? Empty
MesajSubiect: Un copil poate aduce iubirea?   Un copil poate aduce iubirea? I_icon19Joi 27 Feb 2014, 14:12

Deci am adus nextul sper sa va placa l-am facut mai lung si zoey îi mulțumesc de sfaturi deci sa nu mai lungim iata capitolul:
Capitolul 2.O întîlnire neasteptata.
A sosit ora 18,adica ora cinei toti erau super agitati cu exceptia mea.Am mai stat în atmosfera asta înca 2 minute cînd se aude soneria
asurzitoare.Marc se duce ca un domn sa deschida usa pe ea intra un domnsi o doamna destul de cunoscuti totusi nu stiu de ce,apoi un baiat cu parul lung prins într-o coada care tot îmi aduce aminte de cineva.Cînd sa închida usa pe ea intra SASUKE UCHIHA?Acum mi-am dat seama de unde cunosteam aceasta familie.Ne asezam cu toții la masa sa mai vorbim:
-Doamna Haruno e o vest minunata dupa parerea mea ce credeti?
-Da ai dreptate totusi de ce sa vorbim doar noi sa mai întrebam si viitorul cuplu cum se simte totusi e viitorul lor!
-Sunt de acord,deci copii cum va simtiti?
-Doamna Uchiha e foarte frumos si placut sa am pe cineva ca fiul dumneavoastra lînga mine!
-Mama,de ce pe ea o întrebi,dar pe mine nu?
-Bine cum te simti tu?
-Eu,mai bine ca mniciodata aceasta atmosfera este una foarte placuta si îmbietoare.
Așa au continuat 3 ore cu mii de întrebari si linguseli sincer nu e de mine asa ceva.Au fixat data nuntii exact la doua zile dupa ziua mea.Nu e asa de minunat chiar daca altii ar sari în sus de bucuri pentru nunta surorii lor eu nu sunt asa,mai ales ca e fratele lui Sasuke asa devin automat cumnațica lui și un subiect bomba pentru tot liceul.
-Domnule si doamna Uchiha ce ar fi sa ramîneți la noi în seara asta copii nu cred ca s-ar supara!
-De ce nu?
-Deci am stabilit,Iatachi va dormi cu Mira numai fara nebunii,domnii Uchiha în camera de oaspeți,iar Sasuke cu Sakura.
-Mama,nu dorm cu el nu e nicio camera pregatita sau ce?
-Sakura e doar o noapte nu te îngrijora totul va fi bine si nu vezi ce baiat bun e Sasuke?Acum fara mofturi si dul în camera ta!
Îi spun un bine ragusit,dar în gîdul meu de ar ști mama ce pervers e Uchiha nu ar mai spune nimic totusi nu am de ales.
Urcam sus unde spre surprinderea mea usa era deschisa asta fiind ciudat deoarece eu mereu o închid la cheie.Intru urmata de domnul ”PERFECT”care intra înaintea mea fara sa spuna nimic (Aloo puțin respect totusi este camera mea lasama sa intru eu prima ca un domn si apoi intra si iesi înca de 10 ori)Totusi despre cine vorbsc eu aici despre cel mai needucat baiat.Intru si eu oprinduma cînd ma lovesc de Uchiha care se uita la ceva mai bine zis cineva adica la Kabuto serios oameni cîte surprize mai pot primi pîna la miezul nopții?
-Deci Sakura m-ai lasat cu ochii în soare în mall cînd m-ai lovit...
Dar nu apuca sa termine ca i-o tai eu:
-Nu sunt eu cea care se saruta cu orice c***a care îmi iese în cale.
-Stai ca n am terminat deci sa înțeleg ca sarutul acela ți-a dat ocazia sa scapi de mine si sa treci la Uchiha a?
-Da,putem spune si asa de mult asteptam o asa sansa si iata cu Domnul m-a ascultat si pe mine.
Sasuke se uita la mine dupa un semn la spate întelege ce fac si intra în joc.
-Amice nu te întrista nu țoți au norocul de a avea asa o bomboana lînga ei
-Nu te baga aici e o discuție între mine si rozalie.
-1.Nu sunt rozalia ta.
2.Pleaca de aici.
3.Vreau sa am o noapte cu noul meu iubit nu ai Înțeles?

-Ne vom mai revedea noi,dar într-un anturaj diferit va promit.
-Bine arrivederci!
A sarit de pe balcon omul asta, nu e sanatos sincer cum de nu am mai observat.Dupa plecarea fostului mi-am întors capul spre domnul Sasuke care zîmbea pervers si l-am luat laîntrebari si deasemenea i-am spus ca nu sunt bomboana lui acesta aparînduse.dupa cearta sa lamurim cum dormim:
-Eu dorm pe pat si tu pe canapea ai înțeles?
-Poate invers tu pe canapea si eu pe patsunt oaspetele tau.
-Da poate cu mine în pat nu vrei?
-De ce nu e și asta o cale care ma satisface mai mult.
-Bine dorm eu pe canapea si tu pe pat ok?
-Merge.
Merg la dulap sa îmi iau niste haine,dar cînd ma întorc simt cum douamîini mi le prind pe ale mele astfel simținduma ca într-o cusca,dar norocul e de partea mea azi ca intra mama astfel dindumi repede drumul la mîini.Ca de obicei mama cu întrebarile ei cum vom dormi i-am spus si aceasta parea muțumita.Îmi cer scuze iau din dulap niste haine si intru în baie.
O închid sa nu ma trezesc cu un pervers lînga mine si dupa 30minute ies îmbracata cu un maiou pîna la buric niste pantaloni scurți si niste papuci pufosi.Parul meu era ud asa ca am uitat de asazisul oaspete ma asez lînga el acesta facîndusi iluzii,dar eu mi-am scuturat parul lung si ud pe el acesta vazînd începe sa arunce cu perne în mine dupa oastfel de joaca de 1 ora vreau sa ma culc,dar minune nu pot sa adorm.Si cum doar asta îmi mai lipsea am auzit un mic chițait în camera apoi am vazut pe podea un șoarece.Am început sa țip nu chiar atît de tare pentru a nu scula pe toți doar pe brunet care dormea asa de dulce,dar l-am sculat acesta sculînduse a început sa rîda ca nebunul de mine
-Ți se pare funny?
-WTH?!Sigur e doar un soarece mic cred ca si el ride de tine!!!
.Dupa ce am mai țipat asa vreo10minute a venit m-a luat ca pe o mireasa si m-a pus pe pat,iar soarecele l-a omorît.De frica am adormit în brațele brunetului fara niciun pericol.
Lectura placuta tuturor.
Sus In jos
zoey.angel
Genin
Genin
zoey.angel

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Dambovita
Nr. mesaje Nr. mesaje : 217
Puncte : 243
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, Cititul si Distractia:))
Stare de spirit Stare de spirit : Excelent:D

Un copil poate aduce iubirea? Empty
MesajSubiect: Re: Un copil poate aduce iubirea?   Un copil poate aduce iubirea? I_icon19Joi 27 Feb 2014, 20:41

Buna este interesant. Ai cam grabit si acum actiunea... dar pe parcurs cred ca nu se va mai intampla. Oricum mi-ar placea sa vad mai multa descriere si sa incerci cumva sa faci deoarece acolo la dialoguri (la primele) nu prea s-a inteles cine cu cine vorbea. Ar trebui sa spui cv de genu:

,, [size=15.454545021057129].Ne asezam cu toții la masa sa mai vorbim. Domnul Uciha este primul care deschide discutia adresandui-se mamei:[/size]
[size=15.454545021057129]-Doamna Haruno, este o veste minunata dupa parerea mea ce credeti?Spune acesta zambing cu caldura spre sora mea care statea alaturi de viitorul sau sot.[/size]
[size=15.454545021057129]-Da ai dreptate. II raspunse mama dupa un moment scurt de gandire. Totusi de ce sa vorbim doar noi? Sa mai întrebam si viitorul cuplu cum se simte totusi, e viitorul lor!''[/size]


[size=15.454545021057129]Sau ceva de genul asta... Sper sa nu te superi pe mine. Astept sa vad cum evoluezi pe parcurs.[/size]
Sus In jos
Emyly
Genin
Genin
Emyly

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In lume
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 293
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Tennis si volley
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Un copil poate aduce iubirea? Empty
MesajSubiect: Re: Un copil poate aduce iubirea?   Un copil poate aduce iubirea? I_icon19Vin 28 Feb 2014, 18:59

Ms de com ideia e ca nu doar eu îl scriu sut în colaborare cu o prietena asa ca cind eu cind ea dar sper ca ne vom corecta happy
Sus In jos
Emyly
Genin
Genin
Emyly

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In lume
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 293
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Tennis si volley
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Un copil poate aduce iubirea? Empty
MesajSubiect: Re: Un copil poate aduce iubirea?   Un copil poate aduce iubirea? I_icon19Vin 28 Feb 2014, 18:59

Ms de com ideia e ca nu doar eu îl scriu sut în colaborare cu o prietena asa ca cind eu cind ea dar sper ca ne vom corecta happy
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Un copil poate aduce iubirea? Empty
MesajSubiect: Re: Un copil poate aduce iubirea?   Un copil poate aduce iubirea? I_icon19Vin 28 Feb 2014, 20:16

Emily, ești nouă pe forum și observ că nu ai trecut pe la regulament, cum ar fi trebuit. Nu ai voie să răspunzi comentariilor în postări diferite, o faci când postezi următorul capitol sau trimiți mesaj privat persoanei respective. Deci, să mă fac ușor înțeleasă, după ce primești un comentariu, conform regulamentului, nu poți posta și tu unul în care menționezi ceva, așa cum ai făcut mai sus. Ai făcut și double-post.
P.S.: Nu este nevoie să răspunzi comentariului meu.
Zoey.angel, mai ai de lucrat până vei ajunge să oferi sfaturi utile, și tu ai problemele menționate. Rezumați-vă la a dezvolta ”îmi place” sau ”nu îmi place”, lăsați criticarea descrierii, a ideii și așa mai departe. Mai multă grijă pe viitor, asta e prima avertizare.
Vă rog, citiți amândouă regulamentul și treceți și pe la normele lingvistice
Sus In jos
Emyly
Genin
Genin
Emyly

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In lume
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 293
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Tennis si volley
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Un copil poate aduce iubirea? Empty
MesajSubiect: Un copil poate aduce iubirea?   Un copil poate aduce iubirea? I_icon19Mar 11 Mar 2014, 18:42

Capitolul 3.Daca mai stau în preajma lui simt ca mor.Part1



Raze jucause se strecoara pe fata mea alba,simt un corp lînga mine care îmi ofera o senzație placuta.Dupa cum m-am obisnuit speram sa fie fratele meu care deobicei venea lamine si tot cu mine adormea,dar surpriza sunt în bratele lui UCHIHA.Ma ridic si țip cît ma țin plamînii:



-Uchiha,nenorocitule scoalate si da-mi drumul ACUM!!!!!!



-Buna dimineata si tie Sakura.



-Da-mi drumul acu ca de nu te omor ai înteles?



-WOW,prințeso,calmeazate si daca nu ții minte tu mi-ai spus sa te i-au de pe canapea din cauza soarecelui.



-Dar nu ti-am spus sa te culci cu mine în pat.



-Nu ai alta treaba de facut?



Îi întorc spatele si cu un zîmbet trec pe lînga el îmi iau niste haine din dulap si merg sa îmi fac siesta de dimineața.Dupa o 30minute ies îmbracata într-o rochie alba aproape transparenta prin care se vedea lenjeria mea rosie.Super am uitat ca e si Sasuke cu mine în camera care se uita de parca nu m-a mai vazut de secole.Ce sunt eu ma o fantoma sau ce.



-Arați bine,dar fara ea ai fi perfecta.



-WOW!Am uitat ca sunt cu un pervers în camera.



-Papuso linistestete nu musc.



Aș vrea eu totusi ca sa nu ridic o cearta încerc sa plec,dar cum usa era încuiata,iar cheia nicaieri.Întorc capul spre Sasuke care parea nedumerit,dar lasa ca îl dumeresc eu pe el.Îl iau la întrebari unde e cheia el face pe nestiutorul încep sa țip poate cineva aude nu nimeni de parca casa e pustie,ma învîrt vreo 15minute pîna calc pe o foaie si alunec spre fericirea mea m-a prins brunetul.Întorc fata spre bilet pe care era scris ceva.



,,Draga Sakura,



Noi am plecat la cumparaturi pentru nunta si am mai vazut ca dormi îmbrațisata cu cumnațelul asa ca v-am mai lasat sa dormiti micul dejun e jos pe masa clatite ne revedem diseara.



PS:Nu ma omorî,dar cred ca cheile nu le vei gasi fiidca le-am scapat din greseala peste balcon,oricum vei avea sansa sa te mai cunosti cu Sasuke„



Am o familie nebuna detot daca cred ca ma voi împrieteni cu acest pervers,tembel si nenorocit.El a citit scrisoarea si era indiferent de ce ce se va întîmpla pîna,dar eu nu asa ca un beculeț si-a facut aparitia.Pe chipul meu se citea ca am o ideie.Am început sa alerg prin camera cautînd cearsafuri.Brunetul se uita la mine nedumerit pîna l-am tras de mina sa ma ajute acesta asa a si facut.Am scotocit toate dulapurile 1 ora pîna am facut rost de 50 de plapume si cearsafuri.Cred ca v-a întrebați care e faza cu plapume si cearsafuri deci sa va zic uimitoarea mea ideie:



Le vom lega pe toate asa formînd ca un lanti il aruncam pe balcon si bingo iesim pri gradina dupa care intram în casa.A desigur si de ce 50 si mai simplu eu si brunetul ne aflam la etajul 3 al vilei care e situat cam sus dupa parerea mea.



Brunetul nu are nimic în potriva asa ca fara multe întrebari am legat tot ce trebuia ,iar acum cine coboara primul.



-Sasuke tu cobori primul.



-Doar pentru un sarut.



-Puneți pofta in cui.



-Atunci coboara tu prima.



-Esti la mine acasa asa ca faci cum vreau eu.



-Bine nu țipa vad ca de dimineașa încerci sa îmi spargi timpanele.



Așa cum credeam am cîstigat.El a coborît usor,dar cînd sa cobor eu am alunecat,iar nodul s-a desprins,stiam ca trebuia sa îl las pe brunet sa îl lege,dar nu am un orgoliu prea mare asa ca acum sunt într-o cadre.Toata viata îmi trece prin fata ochilor cînd sa fac contact cu pamîntul am aterizat pe ceva moale.Am deschis ochii si surpriza eu eram peste brunet ,iar buzele noastre unite,pentru cîteva minute m-am pierdut în ochii lui fara sa întrerup sarutul,totusi m-ia venit mintea la cap si m-am ridicat.Am plecat lasîndul jos pe gazonul verde.În bucatarie am mîncat apoi am primit un mesaj de la Ino care propune ca în seara asta sa mergem în clubul,,Queen of night”Ochii mi-au stralucit asa ca nu am stat pe gînduri trimitindui mesajul de accept dupa citeva minute il vad pe brunet vorbind cu Naruto si din cite am întles omul asta vine si el la club.Urc sus sa astept ora 18 pentru a merge la club.Ma trîntesc pe pat si simt cum sunt luata în lumea viselor.
Sus In jos
Mirunikuuu
Academy Student
Academy Student
Mirunikuuu

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Intr-o lume de Ciocolata
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Anime :D
Stare de spirit Stare de spirit : Anime , Crepypasta , One Direction , muzica , sportul , Wattpad !

Un copil poate aduce iubirea? Empty
MesajSubiect: Re: Un copil poate aduce iubirea?   Un copil poate aduce iubirea? I_icon19Mar 11 Mar 2014, 18:54

In sfarsit next ! :P Imi place asa mult acest capitol !! :P :)) 
Dar e prea scurt ! Serios ! Si eu faceam compuneri mai lungi ! Deci te rog ! : Data viitoare fa-l mai luung ! :P 
P.S . Astept next-ul 
2.P.S . Sper sa ma anunti :P
Sus In jos
zoey.angel
Genin
Genin
zoey.angel

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Dambovita
Nr. mesaje Nr. mesaje : 217
Puncte : 243
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, Cititul si Distractia:))
Stare de spirit Stare de spirit : Excelent:D

Un copil poate aduce iubirea? Empty
MesajSubiect: Re: Un copil poate aduce iubirea?   Un copil poate aduce iubirea? I_icon19Mar 11 Mar 2014, 23:22

Buna. Este interesant. Imi pare sincer rau ca nu ti-am raspuns la PM, dar o sa incerc sa imi fac timp pentru a raspunde. Imi place capitolul, este ok. Te rog sa ma anunti cand postezi nextul
Sus In jos
Emyly
Genin
Genin
Emyly

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In lume
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 293
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Tennis si volley
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Un copil poate aduce iubirea? Empty
MesajSubiect: Un copil poate aduce iubirea?   Un copil poate aduce iubirea? I_icon19Sam 15 Mar 2014, 13:44

Capitolul 3part 2
Daca mai stau mult în preajma lui simt ca mor.
Am adus next mersi de com si cum am promis capitolul va fi mai lung.
Sakura
Mă trezesc la ora 17:00.Dupa ce mă mai întind un pic intru în baie si dupa 15minute ies.Mă pun în fata dressingului pentru a alege ceva.Dupa ce m-am hotarît am ales o fustă blugi scurtă, un top negru si o pereche de cizme lungi albe.M-am machiat nu prea strident doar un gllos si rimel.Ca accesorii am luat un pandantiv din argint,un inel cu piatra albastra si o pereche de cercei.Au mai ramas 10 minute ma duc sa vad ce face brunetul.
Sasuke
Am facut un dus rapid mi-am luat o pereche de blugi,un tricou pe care scrie ,,Bad Boy”si o pereche de adidasi,,nike”.Cînd sa ies dau nas în nas cu rozalia.Ea arata foarte fain.
-Grabestete naiba odata ca au mai ramas 5minute.
-Nu țipa la mine ca nu esti sefa.
-S-a gasit cine sa vorbeasca.
-Parca doreai sa mergem eu sunt deja la usa.
-Nu o face pe desteptul,arati foarte nasol.
A coborît si ea urmatoarea destinatie ,,Clubul”.Pe drum tot ne-am certat.Într-un final am ajuns ea a plecat la gasca ei de fete,iar eu am ramas cu gasca mea.
Sakura
Am ajuns la fete,iar Ino ma asalta cu întrebari:
-A fost ceva între voi?
-Faci misto de mine?
-Nu,cum e tipu?
-Cam...misterios.
-Misterios sexy sau Sexy misterios?!
-What?Crezi ca daca ma sarutat a fost ceva intre noi?
-Vați sarutat?
-Nu el m-a sarutat.
-WOW,HAI SPUNE TOT...
Sasuke
Vad baietii ce se indreapta spre mine zimbind.
-S-a întîmplat ceva?!
-Ce ți s-a îtîmplat ție?
-A!Despre asta era vorba.
-Ai sarutato?
-Normal ca da.
-Cum a fost?
-Spontan.
Fara alte discuții ne asezam la o masa unde povestim tot.
Sakura
Fetele ma iau si mergem spre masa baietilior.Acolo continuam diferite subiecte,mai comandam cite ceva de baut,brunetul ma sobea din priviri,dar eu mindra îi întorceam capul sau îi trimiteam privitri ucigatoare.
La ora 00:00 primesc un mesaj de la mama care suna astfel:
,,Draga Sakura stiu ca esti in club,dar dupa ce iesi i-al si pe Sasuke cu tine acasa deoarece noi vom mai lipsi ceva zile fiind plecati in Londra,
pentru cumparaturi”Cool asta îmi mai lipsea ma duc îi spun brunetul care stia, toti au facut ochii cit cepele,apoi am plecat amindoi.Acum doar la ceva ma gindesc:
Daca mai stau mult în preajma lui simt ca mor
Sus In jos
Mirunikuuu
Academy Student
Academy Student
Mirunikuuu

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Intr-o lume de Ciocolata
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Anime :D
Stare de spirit Stare de spirit : Anime , Crepypasta , One Direction , muzica , sportul , Wattpad !

Un copil poate aduce iubirea? Empty
MesajSubiect: Re: Un copil poate aduce iubirea?   Un copil poate aduce iubirea? I_icon19Sam 15 Mar 2014, 13:48

Deci .. Sa inteleg ca asta ii mai lung ? Te rog ! Cred ca-i mai scurt decat celalalt !! x-( ! Dar nu conteaza ! Mai bine mai scurt si mai des decat lung si rar : P
Dar .. Te rog  ! Fa-l mai lung data viitoareeee !! 
:P :)) 

Ps : Imi place si nu uita sa ma anunti :P
Sus In jos
My dream <3
Genin
Genin
My dream <3

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 101
Puncte : 133
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Distractia!!
Stare de spirit Stare de spirit : Buna

Un copil poate aduce iubirea? Empty
MesajSubiect: Re: Un copil poate aduce iubirea?   Un copil poate aduce iubirea? I_icon19Sam 15 Mar 2014, 20:16

Hmmm nu am dreptul sa comentez dar pot sa-ti dau doar un micut sfat:Este prea mult dialog  si putina actiune incearca sa pui ambele egal.
Te pup si sper sa nu te fi suparat kiss 
Astept nextu-l well? awesome right? 
Sus In jos
zoey.angel
Genin
Genin
zoey.angel

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Dambovita
Nr. mesaje Nr. mesaje : 217
Puncte : 243
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, Cititul si Distractia:))
Stare de spirit Stare de spirit : Excelent:D

Un copil poate aduce iubirea? Empty
MesajSubiect: Re: Un copil poate aduce iubirea?   Un copil poate aduce iubirea? I_icon19Dum 16 Mar 2014, 18:15

Ei bine... asta nu a fost un capitol lung... Ai avut greseli de scriere si descrierea aproape inexistenta. Sper sa pui capitolul urmator repede.
Sus In jos
Hurrem
Genin
Genin
Hurrem

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : La serai
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 305
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : Barfa, scrisul, cititul ficurilor, muzica.
Stare de spirit Stare de spirit : In general stare prietenoasa, uneori superioara :3

Un copil poate aduce iubirea? Empty
MesajSubiect: Re: Un copil poate aduce iubirea?   Un copil poate aduce iubirea? I_icon19Lun 17 Mar 2014, 00:11

Bunaa:**.Am trecut si eu pe la ficul tau, comic si grabit ca atunci cand cineva pierde avionul.Banuiesc ca scrii capitolele de pe telefon, de aceea de fiecare data ai folosit i cu caciulita, pentru ca eu nu pot :)) . De asemenea i cu caciulita se pune la inceput sau la sfarsitul cuvantului.Actiune este ciudata,comica si grabita.Cum se poate ca Sakura sa observe un soarece IN CASA?Cum se poate ca Sakura sa se imrace atat de sumar din moment ce chiar ea spune ca Sasuke este un pervers.Actiunea este grabita, sarutul fiind deja prezent in postarea a doua, spun asa pentru ca nu am inteles exprimarea capitolul 2.0.Este ciudat ca parintii Sakurei au stiut ca ea este in club, parca ar avea cu ea un GPS:)).Imi place exprimarea cu civnte contemporane, conferindu-i ficului un plus de amuzament.
In incercarea disperata de a scrie cat mai multe randuri, capitolele sunt in proportie de peste 90% dialog, asta fiind nu tocmai placut sau incitant, pentru ca ai vazut si tu ca ti sa reprosat asta.Dialogul nu ne arata sentimentele si trairile personajelor, ai putea sa elimini linia de dialog si sa tranformi acele propozitii in vorbire indirecta. De exemplu: Sakura, haide sa mergem la mall! Ai putea sa tranformi in:
Hinata,cu o voce calda, imi propune sa mergem la mall.
In acest fel ai putina descriere, ne oferi un plus de informatie asupra a ce se vorbeste si astfel linia de dialog nu mai este stapana asupra capitolului.
Am avut dificultati in citirea ficului, deoarece virgula lipseste in mare parte, eu nestiind intonatia corecta, m-a facut sa citesc intr-un mod total lipsit de sens! 
Este extrem de evident ca in ultimul capitol, ai incercat sa iti tii promisiunea, dar a fost evident faptul ca ai lasat 3 spatii intre liniile de dialog, exagerat de numeroase.Un alt aspect comic sau ciudat a fost ca ai mentionat CINCIZECI DE CEARSAFURI . Intr-o casa de nenumarati metrii patrati nu exista cincizeci de cearsafuri, dar intr-o camera? Atunci cand ne spui niste detalii mai ciudate, pentru ca vad ca nu se povestesc, ai putea sa ne spui si de ce este sau se intampla acest lucru. De exemplu in loc sa spui: Am un costum de Spiderman in dulap, ceea ce este foarte derutant, ai putea sa explici de ce se afla acolo: Am un costum de Spiderman in dulap pentru ca verisorul meu la uitat aici, este un copil zapacit...
Nu vreau sa privesti acest comentariu ca pe unul super mega negativ.Spun aceste lucruri pentru a informa din perspectiva cititorului asupra ficului, pentru ca din perspectiva scriitorului si eu pot sa confirm ca totul este bine, iar ideile sunt perfecte, as ami se pare si mie in ficul meu.Dar cand cineva citeste un fic isi pune niste intrebari si face niste speculatii, dar tu ca scriitor si absolut toate raspunsurile.
Ficul mi se pare foarte interesant, chiar are potential ! Nu te supara pe mine, chiar imi place si vreau sa ma anunti cand postezi nextul! Puuuuuuuuups :3.

Itachi: Cred că glumești. Numai un critic poate detalia și specifica greșelile, imperfecțiunile descrierii, ale ideii și așa mai departe. Rezumă-te la o părere succintă, aceasta e prima avertizare. Dacă nu asculți și de următoarea: ban.
Sus In jos
Emyly
Genin
Genin
Emyly

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In lume
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 293
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Tennis si volley
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Un copil poate aduce iubirea? Empty
MesajSubiect: Un copil poate aduce iubirea?   Un copil poate aduce iubirea? I_icon19Vin 21 Mar 2014, 18:17

Capitolul4.Cursa de orientare.
Ma trezesc dimineata învelita într-o patura pufoasa si rosie,dar nu îmi amintesc sa fi avut o astfel de patura.Mai stau sa ma ma mai gîndesc cînd se deschide usa la baie si pe ea iese Sasuke.Mă uit nedumerita la el care parea amuzat de fata mea si totusi ce face el în camera mea?
Îl privsc ca proasta,iar el chicoteste usor,pâna îl întreb care-i faza si ce cauta el aici.Amuzat,dar si cu o fata gen „serios nu stii?”îmi spune sa îmi amintesc.Încerc,încerc si bingo mi-am amintit:
FLASHBACK:
Stau întinsa pe pat,încerc sa adorm dupa ce am venit din club ma simt moarta de oboseala.Când sa adorm, nebunii de vecini au dat boxele la maxim ca se zguduia casa de atâta muzica rock.Ce as da sa fiu în locul lui Sasuke, camera lui e singura izolata fonic unde nu se aude nimic.Dupa doua ore de muzica rock am început sa bat în pereți ca o nebuna sa înceteze,dar vezi ca m-au auzit, au dato si mai tare „La naiba”                                                                                                                                                 Îmi iau cu mine plapuma cu care eram învelita si cobor la primul etaj unde era camera lui Sasuke.Se pare ca azi voi dormi cu el.Iau cheile dintr-un cuier caci fiecare din casa are fiecare setul lui din 30 de chei.Deschid usa,si îl vad cum ma priveste uimit.Nici ca îi trag atenție,sar peste el pe partea cealalta si ma învelesc,adormind pe loc.
ENDFLASHBACK.                                                                                                              
Acum ca mi-am amintit încep si eu sa râd.Apoi urc în camera si intru în duș.Stau 20minute dupa care ies cu doar un prosop pe mine,cînd deodata suna telefonul,raspund cu un „Alo” plictisit.Cel ce m-a sunat era profu meu,care cu o voce enervanta îmi spune sa ma îmbrac si sa vin la scoala, ca avem cursa de orientare în padure.Pun receptorul dupa care primesc si de la Ino aceiasi veste.Daca profu m-a sunat,cred ca si Sasuke stie asa ca nu îmi fac griji.Îmi iau un sutien si lenjerie neagra,o pereche de jeans negri si un maiou rosu si o pereche de ghete.Puls geanta,telefonul,cheile si cîteva accesorii.Cobor jos unde îl vad pe brunet într-un maiou prin care i se observau muschii,si niste jeans albastri,iar în picioare o pereche de adidasi.Am mîncat cîte un bol de cereale si am plecat spre scoala.
La Scoala:
Stam si asteptam profu care se pare ca nu mai vine,dupa înca cîteva minute apare un atobus care ne va duce în padure.Nu asteptam mult si urcam cu totii.Am mai vorbit cu Ino diferite chestii interesante,iar dupa 1ora am ajuns.
În padure:
Kakashi ne-a spus ca mai vine un liceu ceva de genu „Sweet Amores” dragut numeDupa aceia ne-a stricat dispozitia spunînd ca vom trage la sorți partenerul adica unul din baieti.Dupa noroc am cazut cu naruto,dar Hinata m-a rugat asa ca am facut schimb cu parteneri,dar nu am întrebato cine e partenerul ei asa ca am fost nevoita sa caut numarul 18.Dupa un timp m-am plictisit si am strigat „Cine are numarul 18 sa vina aici”si ghiciti cine e partenerul meu,Marele Uchiha,of ce as da sa fi ramas acasa,dar nu am noroc.Dupa ce s-au format echipele ni s-a spus despre cursa.E formata din 3 etape,la fiecare etapa va trebui sa gasim noi însine punctul de control.Cineva ne va astepta si ne va spune despre urmatoarea proba,daca reusim vom trece la proba urmatoare.Prima etapa e bazata pe orientare,trebuie sa ne deplasam în padure.Si pentru a nu ne pierdevom avea la dispozitie harti pentr a ne arata drumul cel bun.
-Voi tine eu harta,astfel sunt sigura ca nu se va pierde.
-Ok domnule macho men,daca doresti.
Toti au început sa se împrastie prin padure.
-Deci îmi poți arata harta pentru a vedea drumul? -Am pierduto,deci fara alte comentarii.                                                                                                                                       -Ce ai facut ai pirerdut harta,esti nebun stii ce mare e padurea asta?
-Eu am spus fara comentarii si plus vom putea si fara harta.
M-a luat de mîna si am început sa mergem pîna am luato pe calea cea buna.Dupa 30minute de mers am ajuns.
-În sfîrsit, ati ajuns am crezut ca nu mai apareti,de ce a durat asa mult?
-Am pierdut harta altcev?
-Bine domnisorule Uchiha nu va enervati,asa ca acum sa trecem la urmatoarea etapa asa ca ascultati atent.Aceasta etapa este mai dificila,trebuie sa gasiti mai multe obiecte în padure si apoi mi le aduceti aici.Poftim lista.
-Bine domnule.
-Ah,stati putin,pentru a dovedi ca ati trecut pe aici,trebuie sa va pun o stampila pe mîna.
Eu si Sasuke am întins mâinile spre prof.
-O,firar sa fie,am pierdut-o.dar sunt sigur ca am avut-o cînd au trecut Karin si Amber.
Bine ca sa va spun Amber este în echipa cu fițoasa aia,totusi nu spun ca nu seamana,dar sa trecem la Subiect,ele doua au cazut într-o echipa deoarece nu mai erau baieti disponibili.Acum ca am auzit numele lor sunt sigura ca eele au luat stampila.
-Domnuleprofesor nu putem trece altfel?
-Nu domnisorule Uchiha.
-Bine,profu v-o m gasi stampila aia idioata.
-Domnisoara Haruno ce fel de vorbe sunt astea?
-Vrei sau nu stampila?
-Bine.
Am plecat de lînga prof pentru a gasi stampila si am dat de Ino car ma întreaba daca nu am vazut vreo veverita.O întreb care-i faza,iar aceastaîmi spune ca e pe lista.WOW,profii sunt atât de nasoli în veremea asta.Totusi o întreb daca nu a vazut si fitoasele la care Ino a facut o fata si a faspuns un „nu” enervant.Padurea e asa mare cred ca am traversat jumate si nu le-am gasit,totusi am dat de Temari care ne întreaba daca nu am gasit un „animal din padure”.Toata lumea e la aceiasi faza serios?Am dat acelasi raspuns si am plecat mai departe.Dupa 1ora am dat de Karin care a facut o fata cînd ne-a vazut.Am întrebat de stampila,dar aceasta a spus ca daca nu îi dam un animal din padure nu o primim.Sasuke s-a enervat,dar l-am linistit si am plecat înspre cautarea stampilei.Spre norocul nostru am dat de Ino care o gasise asa am putut trece la etapa urmatoare. Deci sa vedem lista:

Avem nevoie de un obiect creiat de om,ceva stralucitor,o frunza de marimea unei mâini,o amprenta,o insecta si un animal din padure.



Am început sa cutam,la scurt timp am gasit ceva creiat de om adica un cutit,datorita lui Sasuke,apoi am gasit ceva stralucitor,o frunza de marimea unei mîini am gasit într-un copac din mijlocul padurii,o insecta si amprenta am desnato noi,bine dar sa fim sinceri nu noi ci Hinata.Acum ca am ajuns la ultimul obiect de pe lista un animal din padure.Profu ne-a spus ca e ceva pus intentionat deci va fi greu.Dupa ce am cutreierat padurea în lung si lat,Sasuke a cazut într-o vizuina plina cu iepuri de plastic deci asta era.Am alergat spre prof unde am dat toate lucrurile,asa am trecut la etapa a treia.Ne-a condus spre un baiat destul de dragut dupa parera mea care a spus ca pe copaci sunt gravate litere asa ca am început sa le cautam,dar lînga rîu Amber a sa rit în gîndul lui Sasuke sa-l sarute,iar acesta nu reactiona,se pare ca îi placea.Am dat sa plec deoarece nu puteam sa-i vad asa nustiu parca inima mea plînge,dar cînd sa plec brunetul ma ia de mîna si spune sa plecam deoarece am gasit toate literele.Eu îmi ascund repede supararea si merg cu el.Am ajuns la baiat care ne-a spus ca trebuie sa le ordonam si sa formam un cuvînt.Brunetul nu a stat mult si a spus repede„Paris”.Spre uimirea mea a fost corect,el a zâmbit,dar eu m-am întors.Când sa pornim Karin mi-a pus piedica astfel cazînd în rîu si sucindumi glezna.Asa ele au pornit în fata.Brunetul a vrut sa ma ajute,dar am refuzat,tot sun t suparata ca s-a sartutat cu Amber,dar nu stiu de ce.Fara voia mea ma luat în brate si am luato pe alt drum.S-a întunecat el m-a vazut ca tremur toata a scos din ghiozdanul lui o jacheta si mi-a puso pe umeri.Cred ca am racit.M-am pus în bratele lui si l-am întrebat:

-De ce te-ai saturtat cu Amber.

-M-am sarutat?Mai bine zis scîrbit,saruta mai rau ca bunicamea.

Cînd am auzit astea am ris usor.Deodata am auzit un strigat se pare ca era Naruto.A venit spre noi si ne-a condus la ceilanti care erau îngrijorati.Asa nu a câstigat nimeni,profii erau prea îngrijorati.Deci pot spune ca am avut o cursa de orentare destul de interestanta.Sasuke a venit si azi la mine.A fost o zi plina cu surprize.
Sus In jos
Hurrem
Genin
Genin
Hurrem

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : La serai
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 305
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : Barfa, scrisul, cititul ficurilor, muzica.
Stare de spirit Stare de spirit : In general stare prietenoasa, uneori superioara :3

Un copil poate aduce iubirea? Empty
MesajSubiect: Re: Un copil poate aduce iubirea?   Un copil poate aduce iubirea? I_icon19Vin 21 Mar 2014, 19:10

Primul comm ^_^ :)).K deci nu voi detalia pentru ca se pare ca nu e voie, vreau sa spun ca mi-a placut mult, a fost si lung, chiar mi-a placut.Pe mine nu ma intereseaza greselile de tastare, asa ca nu am ce comenta, iar cu i cu caciulita m-am obisnuit:)) .Mersi pentru anunt, sper sa o faci si data viitoare si sa aduci repede nextul ! 
Sus In jos
My dream <3
Genin
Genin
My dream <3

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 101
Puncte : 133
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Distractia!!
Stare de spirit Stare de spirit : Buna

Un copil poate aduce iubirea? Empty
MesajSubiect: Re: Un copil poate aduce iubirea?   Un copil poate aduce iubirea? I_icon19Vin 21 Mar 2014, 20:06

Pai este bine.Imi place si sunt sigura ca incetul cu inectul vei deveni mult mai buna
Te pup si astept next-ul. kiss 
Sus In jos
Emyly
Genin
Genin
Emyly

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In lume
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 293
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Tennis si volley
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Un copil poate aduce iubirea? Empty
MesajSubiect: Un copil poate aduce iubirea?   Un copil poate aduce iubirea? I_icon19Sam 05 Apr 2014, 12:59

Capitolul 5 -Mini Party-
Din perspectiva lui Sasuke
Ma trezesc din cauza unei muste enervane care îmi strica somnul de frumusețe.O vad pe rozalie afundata cu capul în perna asa ca sa nu fie deranjata de ea care cel mai probabil a intrat pe fereastrea fiindca am uitat sa o închid.Mă cuprind un sir de gîânduri toate ducând spre rozalie.Mă gândesc ca de trei zile stau în casa ei si dorm noptile cu ea,dar totusi nu am atinso nici cu un deget.Bine desigur am sarutato,dar asta a fost o pura întîmplare.De ce nu o pot pur si simplu sa o vrajesc,iar apoi sa o transfom într-o cârpa asa cum am facut cu altele?Mii de idei si întrebari îmi zboara prin cap de parca ar fi avioane ce arunca cu bombe în inamici astfel ca cu fiecare bomba aruncata sa apara o noua întrebare la care nu pot gasi un raspuns.Doresc sa o trezesc pe rozalie,dar un alt dusman adica alarma mi-o ia înainte.Am început sa apes ca nebunul pentru a o opri,dar ghinion, rozalia s-a sculat si început sa râda de mine, aproape ca se tavalea pe jos de râs.O!!! nu cred ca face asta nimeni nu a mai râs de Sasuke Uchiha mi-o va plati.Am sarit pe ea cu o perna dorind sa i-o arunc în fata,dar ea mai agila se scoala de sub mine si ma împinge cazând astfel pupând podeaua.
-Hei amorezilor va las singri totusi sa va fac o fotografie.Deja vad titlul care va fi pe prima pagina a ziarului „Sasuke Uchiha o noua cucerire PODEAUA”
Astea fiind spuse a facut o fotografie si a zbughito din camera.Lasa ca o prind eu.Am început sa alergam prin casa ca doi nebuni totusi am eu ac de cojocul tau Haruno.Am intrat în bucatarie unde am luat un pachet de 2kg de faina si o cana plina cu apa pe care i le voi arunca drept în fata.Ea e pe hol atigurânduse ca nu sunt eu si fuge repede spre baie,dar nu apuca ca o prind de mâna o pun la podea,iar eu fireste peste ea.Aceasta crede ca ma gândesc la chestii perverse,nu,azi sunt malefic.Scot de la spate faina si o torn peste ea si deasemenea apa.Fara sa se priceapa statea ca o statuie.Pe mine ma apuca risul,dar din cauza asta si ea se trezeste din somnul ei si îmi da 5 palme. Obrajii mei se înrosira.Am vrut sa profit de faptul ca ea mai este pentru ai întoarce palma ,dar cînd era gata sa faca contact cu fata ei de undeva apare Ino asa ca am fost nevoit sa o mângâi pe fata.
-Porumbeilor,nu vreau sa va deranjez asa ca spun repede.Eu si Sai organizam o Mini Party la care sunteți invitați,deci eu am plecat.
A plecat la fel de repede cum a si venit,dar rozalia enervata a început sa țipe.
-Ba tu esti sanatos la cap sau nu?
-Sigur papusa cum altfel?
-Cum altfel?Ce mama dracului ai crescut în padure ca alt undeva e imposibi!!!
-Draga,am crescut într-o vila cu 3 etaje si nu în padure.
-Si cine naiba o confirma ca eu nu cred,stii de ce fiindca eu stau sub tine plina de aluat nu ma pot misca si plus tu ma mângâi în fata lui Ino.
-Doamna mai încet ca te aud vecinii.
-Nu îmi pasa date în..........de pe mine ca te omor.
Auzind amenintarea m-am dat de pe ea si am plecat pentru a ma precati de petrecere.
Din perspectiva Sakurei
Ma omul asta e nebun de-a binelea,nu ca ma facut numai aluat,ma si mângâiat pe fata si acum a plecat.Mai scap niste înjuraturi printre dinti ca sa ma descarc si plec în camera unde îmi iau niste haine si intru în dus.Dau drumul picaturilor de apa care îmi încânta corpul,mirosul de smpon îmi inunda narile oferindule niste momente de relaxare.Dupa 20min ies din dus.Ma îmbrac cu o fusta de blugi si un tricou pe umar,iar în picioare niste sndale.Parul mi-l prind în coc,îmi iau ochelarii de soare,geanta,mobilul si niste bani dupa care urc în masina pentru a pleca spre mall.În drum le-am luat pe Ino si Hinata care nu aveau nimic în potriva.Când sa iesim din masina primesc un telefon de la mama.
-Buna,scumpo.
-Buna,mama,e ceva urgent caci ma grabesc?
-Deci,draga mîine e logodna Mirei cu Iatachi,iar fiindca nu avem timp sa venim o vom organiza aici în Venezia.
-Bine,dar cum ajung eu acolo?
-Am trimis un avion privat care va va lua pe tine si prietenii tai.

-Cool atunci,dar Sasuke stie?
-Da el stie.
Fara multe discutii a pus receptolul,fetele bucuroase au spus ca acum e cel mai bun moment de cumparaturi.Am intrat în mall acolo am masurat orice haina,orice accesoriu,pantofi si am iesit peste 4ore cu 10 sacose fiecare si înca câte 10 în masina,chiar a fost obositor.Am ajuns acasa,dupa ce le-am dus si pe fete,am trimis tuturor mesaje ca sa fie mâine prezenti la aeproportul familiei mele la 8 dimineata.
Din perspectiva lui Sasuke
Rozalia a plecat la cumparaturi si nu demult am ajuns si eu exact la țanc ca sa nu trezesc suspiciun si sa am puse 1000 de întrebari de la Sakura.Am avut grija si de transferul banilo si marfa e gata de livrat asa ca nu sunt prea de îngrijorat.Mama m-a anuntata ca mîine fac logodna,deci nu vom petrece asa de bine la Sai.Dupa 3ore de ascultat muzica intru în baie si fac un scurt dus,îmi iau niste jeansi pe mine, un tricou si o pereche de tennisi.Jos ma astepta rozalia pentru a plecala petrecerea care o organizau cei doi porumbei.Am urcat în masina mea,dupa 10 minute am ajuns la destinatie,si cum a spus si Ino e o petrecere mica unde suntem eu,Sakura,Ino,Sai,Naruto si Hinata.Am început sa jucam un joc mai exact „Provocre Extrema”prima care începe e Ino:
-Naruto te provoc sa o iei pe Hinata si sa o învârti prin camera.
Naruto o ia pe Hinata si o învîrte,dar într-un minut de neatentie aluneca si cade cu ea.Dupa ce mai îndeplineste odata porunca e rîndul lui.
-Deci,Sakura te provoc sa îti dai jos rochia.
-Naruto esti nebun.
-Nu ai auzit e o provocare.
-Nu vreau.
A început o cearta ca la carte în care Sakura câstiga,iar Naruto pierde.Dupa ce am mai jucat 2 ore Ino a spus sa scriem fiecare pe o foita ce ne dorim si sa le punem într-un bol,dar sa nu ne scriem numele.Dupa ce toti au scris,Sai a luat borcanul si a început sa citeasca dorintele:
1)Îmi doresc sa ma casatresc.(Hin)
2)Îmi doresc sa fac dragoste(Sakura)
3)Vreau o noua masina.(Sai)
4)Îmi doresc ce îsi doreste si Sakura.(Sasuke)
5)Vreau sa o am pe Hinata lînga mine.(Naru)
6)Vreau ca toate dorintele care au foat scriese sa se îndeplinesca(Ino)
Astea au fost dorintele fiecaruia,dar nu ma gândeam ca sunt toate niste dorinte atât de mari.
Din perspectiva Sakurei
Nu cred ca Sasuke a scris asta,adica doreste si el ce doresc eu.Merg spre el si îltrag dupa mine într-un loc mai retras.
-Tu vrei ce vreau eu?
-Nu înteleg despre ce vorbesti,dar daca e despre bilet atunci da.
-E o minciuna!
-Nu tot e adevarat vreau acelasi lucru.
Se apropie de mine,era distanta asa mica între noi,ne priveam atât de intens de parca nu am fi vrut sa ne despartim niciodata.Deodata simt ceva umed peste buzele mele.Era el ma dorea,am început un un joc cu limbile care parea ca nu are sfârsit,eram doar eu si el nimen alt cineva,dar oare e adevarat?
Am rupt sarutul fugind,inima mea era sfâsiata nu puteam crede ca eu m-am sarutat cu el.Ino m-a vazut asa ca a venit si m-a consolat.Am adormit la ea în brate cu inima facuta bucati.
Sus In jos
My dream <3
Genin
Genin
My dream <3

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 101
Puncte : 133
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Distractia!!
Stare de spirit Stare de spirit : Buna

Un copil poate aduce iubirea? Empty
MesajSubiect: Re: Un copil poate aduce iubirea?   Un copil poate aduce iubirea? I_icon19Sam 05 Apr 2014, 13:16

Imi place este chiar dragut sper sa aduci next-ul. Spor la scris si te rog sa ma anunti cand il pui. Ja ne kiss 
Sus In jos
Emyly
Genin
Genin
Emyly

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In lume
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 293
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Tennis si volley
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Un copil poate aduce iubirea? Empty
MesajSubiect: Un copil poate aduce iubirea?   Un copil poate aduce iubirea? I_icon19Sam 12 Apr 2014, 12:59

Capitolul 6 -Logodna-

Din perspectiva Sakurei

Câteodata ma gândesc,cum unii oameni pot fi atit de cruzi.Cum pot unii sa omoare cu singe rece?Fara sa stie ca acea persoana are sau nu pe cineva acasa care îl asteapta.Crime,care sunt comise zilnic,jafuri,trafic de droguri,violuri.Toate acestea duc la o viata mizerabila.De ce?De ce nu putem duce o viata fara a folosi o identiatte falsa care sa ne arate altfel?Posibil,unii sa ofere speranta,iar altcineva sa creada,dar toate acestea sa fie numai vise desarte?Posibil.Si,iar apare intrebarea aceasta,de ce?Nu sunt mare filozof,dar voi incerca sa dau raspuns la intrebarile care singura mi le-am pus.Viata nu e ceia ce pare,cind ma gindesc ca simt ceva pentru el,ceva ce inseamna iubire,oare poate fi adevarat,oare pot iubi,dar cel mai important,ma iubeste?

Ma trezeste din vis Ino,care vine si spune sa ma pregatesc ca plecam,e ora 7:40,deci mai am 20 de minute.Fac un dus,îmi imbrac rochita alba adusa de Ino si cobor.Jos ma asteptau toti cu zimbetul pe buze,mai putin cel pe care am inceput sa-l iubesc,Sasuke.El ma priveste întrebator.Daca era alta atmosfera poate îi aruncam o privire mai blinda,dar gindul ca el nu are sntimente pentru mine ma omoara.Nu îmi dau seama ca ajung în fata prietenilor mei de aseara,dar mai trebuie sa trecem sa luam câtiva,adica Neji,TenTen,Shikamaru,Temari si alti prieteni de-ai surorii si viitorului meu cumnat.

Dupa ce îi luam pe toti am urcat in avion,si dupa cum stiti urmatoarea oprire,Vnetzia.


Din perspectiva lui Sasuke
Negru,o culoare pe care fetele o adora,dar sa fie chiar asa?Mafioti si criminali,asta semnifica culoarea.Noaptea,golanii,pericole.Fiecare pas poate fi ultimul.Dar exista rosu,o culoare care se asorteaza perfect,dar ce smnifica?Un pahar de vin,o noapte printre petale de trandafir si apoi dragoste?Oare dupa asta poate urma dragostea?Sau,tot ce a fost era doar un circ pe care l-ai jurat ca-l vei juca cu orice fata?Durere,oare o poti uita dupa ce stii ca cele doua persoane pe care le-ai iubit cel mai mult nu mai sunt?Poate exista dupa asta dragoste?

În spate se aud tipete si injuraturi care vin din partea prietenilor mei care pierd la poker.Tousi l-am auzit si pe Naruto tipind,deci nu el cistiga,dar atunci cine?Merg în spate si ce sa vezi toti înjura si numai rozalia e calma,fiindca a cistigat.

Prietenii spun sa joc si eu,iar fiindca sunt al naibi de insistenti,m-am alaturat si eu jocului.Dupa 30 de minute eu si rozalia i-am eliminat pe toti deci am ramas doar noi doi.Inima îmi spune ca voi câstiga,dar un sentiment de nesiguranta,ma face sa ma cutremur.Iar acelasi sentiment pe care l-am avut si în ziua când am întâlnit-o pe ce-a care am iubito,dar nu am avut putut sa o am alaturi de mine.A murit.Scenele de criza si zilele negre pe care le-am avut ma fac sa ma simt slab.Pe ea am pierduto,dar pe Sakura o voi tine linga mine pe veci,O Iubesc!!!

Naruto îmi da un ghiont,astfel trezinduma la realitate.Am început sa ma concentrez la joc.Ultima partida si momentul adevarului,îl aud pe Naruto care spune „Cartile pe fata”

Sakura scoate cartile si are un full house,dar nu o las eu sa cistige astfel pun si eu cartile si am un royal flash.Ea ramine cu gura cascata,iar eu zimbesc smecher.

Dupa 3 ore:

Într-un sfirsit am ajuns în faimoasa Venezia.Am aterizat la aeroport acolo ne asteptau deja parintii.Ne-au condus la un hotel,acolo vom petrece urmatoarele 2 zile.Logodna va fi efectuata jos intr-un mic local.Deci va fi ceva frumos.Pot spune ca fratele meu e cineva de-a dreptul norcos.Si-a gasit iubirea pe care o astepta.Sper ca si rozalia va accepta iubirea mea.Vreau sin toata inima sa stiu ca este linga mine si ca ma iubeste.Gindurile îmi zboara pina vine nebunul de Naruto,care tipa ca a adus bagajele.

Din perspectiva Sakurei.

Venezia un oras magnific.Vise si dorinte.In sta intinsa pe patul de la hotel rasfoind o revista de moda.Ma alatur si eu,dupa ce o privim pe toata încep sa ma panichez.Am uitat rochia pe care am pregatito acasa.Dar buna mea surioara,Ino,a avut grija de tot,asa ca a mai luat cu ea o rochie.Am probato si pot spune ca e superba.

Apoi m-am culcat ca sa fiu plina de energie diseara.

-Seara-

Alarma a sunat,iar eu si Ino ne-am sculat repede.Am facut fiecare cite un dus si am iesit.Rochia care mi-a dato Ino e lunga în spate si scura în fata,de o culoare bleu marin si pentru accesorii un pandantiv si niste cercei de aceiasi culoare.Dar nici ea nu a s-a lasat mai prejos,a îmbracat o rochie argintie,pe umar.Ne-am fardat putin si am iesit din camera.Pe drum am dat de Hinata care era îmbracata într-o rochie neagra în fata scurta.Am dat si de baieti care si ei erau înbracati la 4ace.În sala deja se adunase lumea.Logodnicii,erau în centrul atentie.Noi ne-am asezat la o masa libera.Am început sa discutam despre diferite subiecte.Pina cind pe fundal s-a început o melode lenta,fetele nici nu mai erau pe scaun,deja dansau.Sasuke se apropie de mine si ma întreaba daca vreau sa dansez.Îi raspund cu un simplu zîmbet.

Toti dansau inclusiv noi doi,totusi nici nu ne priveam,pina cind Sasuke m-a întrebat:
-Ce sa întâmplat cu tine?De ce,nu îmi dai nici-o atentie?
-Sauke,nu fi copil,noi doi suntem prieteni doar atit.
-Doar atit?Atunci de ce tremuri cind pui asta.
-Cine tremura?Eu?
-Nu Sakura,eu.
-E de înteles acest lucru,asa ca hai sa ne aseza ca s-a terminat melodia.
-Nu ne asezam Sakura,ci vei veni cu mine.
-Sasuke,da-mi drumul acum,ma doare!
Nu m-a ascultat,a mers mai departe,pina am ajuns în camera lui de hotel,unde a închis usa.
-Spune-mi ca ma urasti,ca nu ma placi,spune-mi ca tot ce a fost,a fost un circ,un joc.
-Ce vrei de la mine?
-Vreau sa stiu,daca tot ce a fost pina acum a însemnat ceva pentru tine.
-Vrei sa stii atunci bine!Îti voi zice,dar nu acum mîine.
-Vreau sa stiu totul acum!
Mi-am smuls mina dintr-a lui si am plecat,dar nu înainte de ai spune ceva „Mîine seara la 7 în parc lînga lac vei afla tot”
Am plecat in sala plina cu oaspeti ca si cum nu s-a întâmplat nimic.Astfel am petrecut acea seara.
Sus In jos
Lerka
Academy Student
Academy Student
Lerka

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 16
Puncte : 18
Reputatie Reputatie : 0

Un copil poate aduce iubirea? Empty
MesajSubiect: Re: Un copil poate aduce iubirea?   Un copil poate aduce iubirea? I_icon19Vin 18 Apr 2014, 14:29

O ideie de inceput.
Foarte frumoasa.
Capitolele si ele.
Unde mai lungi,unde mai scurte.
Dar la fel de bune.
Astept next.
Sus In jos
Emyly
Genin
Genin
Emyly

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In lume
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 293
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Tennis si volley
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Un copil poate aduce iubirea? Empty
MesajSubiect: Un copil poate aduce iubirea?   Un copil poate aduce iubirea? I_icon19Sam 26 Apr 2014, 12:15

Capitolul 7
-Doua Cuvinte-

Din persperciva Sakurei:
Dupa o noapte HAPPY simt ca nu mai vreau sa fac nimic.Totusi ce s-a întâmplat seara trecuta nu îmi da pace.Ce a vrut de la mine.Da,îl iubesc nu pot nega acest lucru,dar cum sa-i spun?Cum va reactiona?Desigur îl va umple râsul de prostia ce o voi spune.Si totusi ma simt într-un impas.Ino se apropie de mine si începe sa-mi povesteasca cum a dansat cu Sai bla-bla-bla.Of,trebuia eu sa fac ceva sa o opresc.Atunci brusc mi-a venit o ideie,ce ar fi sa o întreb pe ea ce sa fac cu Sasuke.Asa si voi face.

-Ino,vreau sa te întreb ceva.
-Hai da-i drumul,zi ce ai de spus ca nu am o zi la dispozitie.
-Pai,daca te-ai îndragosti de persoana pe care o urasti cel mai mult,iar ea sa nu simta nimic pentru tine,ce ai face?
-Depinde cât de tare iubesti acea persoana.Din punctul meu de vedere cred ca i-as spune ca-l
 iubesc,deoarece ar putea-o face cineva înainte de mine,astfel pierzând acea persoana pe veci.Hei,dar ce îti trebuie tie sfaturi despre iubire?
-Nimic important.Am avut si eu un gând mai copilaresc.

Mi-a zâmbit si a iesit din camera.Acum stiu ce o sa fac,azi în parc îi voi raspunde la toate оntrebarile,dar si el va fi nevoitsa raspunda la ale mele.Ma scol lenes din pat si ma îndrept spre dus.Dau drumul picaturilor de apa sa-mi desfate corpul.Dupa ce ies îmi iau un tricou si niste pantaloni scurti,apoi cobor sa vad ce avem de mâncare.Serios,discutiile despre iubire îmi fac foame.Jos era adunata maulta lume,iar galagia de nedescris.Bagaje,servitori si oameni,fiercare cu treaba lui.Îmi fac loc prin multime si merg în camera de servit masa.Privesc prin jur si îmi vad parintii alaturi de familia Uchiha.Merg si ma asez lânga fratele meu care nu se mai oprea din vorbit.Dar nu îi atrag atentie si ma pun pe mâncat.Dupa ce termin,ma ridic si plec.Nu pot,pur si simplu nu pot sa-l mai privesc.E atât de indiferent fata de mine,dar totusi îl iubesc.Se spune ca viata merge mai departe si ca nu trebuie sa traim în trecut,dar daca nu ma accepta îl voi putea uita?În camera erau cele mai bune prietene ale mele Ino si Hinata care discutau de zor.M-am bagat si eu astfel vorbind mai bine de 3 ore.Dupa asta ele au plecat în oras,iar eu am ramas sa ma pregatesc.Fiindca e cald mi-am luat o rochie scurta de culoare rosie si niste sandale.Era ora 18:30,deci plec.Am luat un taxi deoarece nu prea stiu locurile de aici.Ajunsa acolo m-am îndreptat spre lac.Era asa frumos,pe margini ciresi înfloriti,flori cu arome îmbatatoare si un lac cu apa cristalina.Un peisaj superb pentru un artist.Simt cum vântul adie usor,o atmosfera atât de linistita.Ma asez lânga un copac delectânduma cu privelistea.Dar nu a durat mult,am simtit cum cineva s-a apropiat de mine si m-a ridicat.Era Sasuke.Am evitat sa-i întâlnesc privirea,dar m-a fortat.Ma pierd оn ochii lui abisali,dar nu pentru mult timp:

-Acum esti gata sa-mi raspunzi la оntrebari?
-Doar daca raspunzi si tu la ale mele.
-Bine,de ce nu?Dar eu voi оncepe.
-Nu ma intereseaza cine începe,doar vereau sa fie rapid.
-Aceste zile оn care am foat împreuna ce au însemnat pentru tine?

Când am auzit întrebarea sa mor,oare sa-i spun sau nu,de ce nu ma pot decide,dar nu vreau sa par sala deci voi fi cât mai hotarâta posibil,chiar daca risc sa pierd totul.

-Au fost frumoase recunosc,dar nu au nici-o însemnatate.
-Dar sarutul acela acasa la Ino ce a fost?
-Sasuke fii serios ce e cu întrebarile astea copilaresti?
-Tu raspundemi!
-O mica placere,ceva banal pot spune.
-Ok!Dai drumul întreabama ce ai de zis ca m-am saturat sa stau aici.
-De ce m-ai sarutat?
-Are vre-o importanta,singura ai spus ca e ceva banal,dar vreau sa-ti raspund,acel sarut a fost un semn pentru tine.
-Ce fel de semn,mai exact pentru ce?
-Esti atât de naiva,chiar nu ai înteles pâna acum?
-Ce sa înteleg?De ce vorbest în ghicitori?
-Nu mai am sa-ti zic decоt atвt.Ai pierdut ceva de pret.

A plecat,nu am înteles nimic.Astfel m-am departat si eu.Amândoi în directii opuse.Ce a vrut sa spuna?Ce a însemnat?Am simtit ceva,am simtit iubire în glasul lui,unul asa de blând.Asta vrea sa însemne ca ma iubeste nu?A vrut sa spuna asta,a vrut sa spuna ca îl voi pierde.Nu am mai stat pe gânduri si m-am întors repede,iar el a facutacelasi lucru.Am început sa fugim unul spre celalant.M-a cuprins si mi-a soptit:

-Te iubesc.
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Un copil poate aduce iubirea? Empty
MesajSubiect: Re: Un copil poate aduce iubirea?   Un copil poate aduce iubirea? I_icon19Sam 26 Apr 2014, 12:46

Frumos fanfic! Sa ma anunti cand pui next-ul! Succes in continuare!  happy
Sus In jos
Hurrem
Genin
Genin
Hurrem

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : La serai
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 305
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : Barfa, scrisul, cititul ficurilor, muzica.
Stare de spirit Stare de spirit : In general stare prietenoasa, uneori superioara :3

Un copil poate aduce iubirea? Empty
MesajSubiect: Re: Un copil poate aduce iubirea?   Un copil poate aduce iubirea? I_icon19Dum 27 Apr 2014, 00:13

      Bunaa:**. Am mai postat eu inainte, insa am uitat sa mai trec pe la ficul tau, mai ales ca sunt asa de multe pe care le citesc si mereu apar altele noi incat mai uit de unele. Vreau sa spun ca imi place ceea ce vad, e mult scris, si mi-a placut sfarsitul de la ultimul capitol, a fost asa dragutz ^_^. Dar ce ai vrut sa spui cu asta:,, am simtit ca cineva se apropia de mine si ma ridicat''. Cum naiba a ridicat-o, a luat-o de gat? :O. Trebuie s-o spun ca ficul tau a evoluat inca de la capitolul 3, dar vreau sa spun ceva important, ceea ce am spus la majoriattea ficurilor. DUPA ORICE SEMN DE PUNCTUATIE SE PUNE ''SPACE'' !
Evident, aceasta nu a fost o critica, ci ceva marunt care este acceptat de catre regulament. Sper sa ma anunti, te pup dulce :3 :*.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Un copil poate aduce iubirea? Empty
MesajSubiect: Re: Un copil poate aduce iubirea?   Un copil poate aduce iubirea? I_icon19

Sus In jos
 

Un copil poate aduce iubirea?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-