Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Teach me how to love again[SasuSaku]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5
AutorMesaj
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Teach me how to love again[SasuSaku]   Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 I_icon19Sam 20 Aug 2011, 16:41

OMFG! huh?
Nu pot sa cred ca stie. happy
De unde? yeah
Sper ca nu o vrea drept un trofeu, nu? good
Pai... Iar mi-ai furat vorba hmm...?!
Ce sa mai zic... astept next heh
Te pup kiss Zbye hi!
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
♥Barbie
Genin
Genin
♥Barbie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ghiceste..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 311
Reputatie Reputatie : 29
Stare de spirit Stare de spirit : Happy'bwaa :x

Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Teach me how to love again[SasuSaku]   Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 I_icon19Sam 20 Aug 2011, 17:01

OMFG....Wow....
deci..sper sa pui rapid nextul ca de nu ma dau cu capul de pereti pana ajung in ficul tau...


Ca o stea x3` rainbow :\ Fii atent.`Are o aura ce te-atrage,`Stie ca o placi, de-aia nu te lasa-n pace.`E atat de tacuta,`Misterul iti provoaca o privire pierduta.`Stii, te debusoleaza.`Crezi ca-i aproape, dar-i departe cand se insereaza.`Cateodata te intristeaza`Cand in zilele cu ghinion nu te lumineaza.`Ai zile in care te debusoleaza,`Dispare de pe cer ca reper cand se incetoseaza.`Da, e exact ca o stea,`O vezi doar cand vrea, de-aia esti nebun dupa ea.`De la distanta pare mica rau,`Da` de-i aproape, e chiar imens sufletul sau.`Pentru tine de neatins,`Nu-i ca o stea, e chiar o stea. Te-ai prins?.` in love
Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Img1439861115large
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Teach me how to love again[SasuSaku]   Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 I_icon19Sam 20 Aug 2011, 17:09

Hai k m-ai dat pe spate =)) huh? . Pe bune, la inceput m-ai facut sa cred ca Naruto o sa-i spuna si tu incerci sa il opresti. E prea tare, deci o iubeste si ea este un vampir e chiar tare :X:X:X.
Vad ca Sakura chiar il doreste si astept sa vad daca i se va darui lui cum s-ar spune.
Astept nextu cu nerabdare si de abia astept sa vad ce mai zice Sasuke 8->
Sper sa il aduci repede ca daca nu te pap.
Pupici kiss



Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o1_250 Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o4_r4_250
。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Si atunci cand te apropii de mine
Inima imi spune sa strig,
Iar creierul sa tac.
Si nu stiu pe cine sa ascult,
Si nu stiu daca este bine...
Dar eu zambesc, pentru ca si tu zambesti la mine!

:。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Teach me how to love again[SasuSaku]   Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 I_icon19Sam 20 Aug 2011, 20:22

HMMMMMMMMMMMM DE UNDE STYE? DAK DE LA IDIOTUL DE NARUTO IL STRANG DE GAT PE VARCOLACUL ALA SI PUN HINGHERII PE EL biciuitor next happy2


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
.allii.
Genin
Genin
.allii.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : in my fantasy world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 375
Puncte : 406
Reputatie Reputatie : 28
Stare de spirit Stare de spirit : de la foarte bine in susXD

Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Teach me how to love again[SasuSaku]   Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 I_icon19Mar 23 Aug 2011, 20:38

Scuze , scuze , scuze ca iti las com asa de tarziu dar am fost plecata cateva zile si abia astazi m-am intors . crying
Deci capitolul il adooooor . Dar imi pun si eu aceeasi intrebare ca toata lumea . De unde stie Sasuke ? Daca i-a spus Naruto il omor !!! angry

Scumpa mea sa ne aduci nextul ca sunt super - curioasa , si nu cred ca sunt singura yeah kiss


Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 48570246469560354616212



Intunericul nu aduce intotdeauna raul
Asa cum lumina nu aduce intotdeauna binele
Sus In jos
*Byby-Chan*
Academy Student
Academy Student
*Byby-Chan*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 46
Puncte : 80
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen
Stare de spirit Stare de spirit : timida, retrasa, dezamagita, sensibila

Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Teach me how to love again[SasuSaku]   Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 I_icon19Mar 23 Aug 2011, 22:40

huh? deci cum sa-ti spun? think ADOR FICUL TAU!!! in love sa pui curand nextul ca mor de nerabdare sa vad ce se mai intampla dance2
kiss de la Byancha* hi!


Iubirea nu e doar un zambet, nu e doar o floare, iubirea e un suflet ranit si apoi vindecat de altul...
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Teach me how to love again[SasuSaku]   Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 I_icon19Sam 27 Aug 2011, 11:06

Multumesc dragilor pentru comm`uri! >:D<
Va adooor, la nebunie :x:

Deci, am venit cu nextul si sper sa va placa!

Acest capitol il dedic lui Alle, Byby-chan, SweetBunny, Demonique Angel, kattya96 si .allii.

Lectura placuta!




"-Stiu ca esti un vampir!"


Sakura's P.O.V.:

Poftim? Stie? Cum? De unde? Am avut mare grija le ceea ce fac si cum fac. Raman ipietrita la auzul acestor cuvinte. Nu! Nu se poate! Ma ridic, speriata, normal, din bratele lui si ma dau trei pasi mai in spate, respiratia accelerandu-se.

Vocea imi era inghetata, dar am reusit sa scot doar un "De ce?". Sasuke se uita putin mirat, neintelegand probabil intrebarea. Eu, inspirand niste aer, continui: De ce nu mi`ai zis? In momentul urmator, vocea imi era asa de puternica incat am urlat:
-De ce nu mi`ai spus ca sti? Cristale ude imi mangaie fata, coborand spre obraji si oprindu-se undeva pe iarba verde.

Sasuke ofta si se apropie de mine, incet. In lumina lunii, fata lui nu exprima nimic. Er o liniste apasatoare. Nu eram decat noi si padurea. Stergandu-mi repede lacrimile, mi-am scos coltii la iveala, fata incepand sa se transforme, iar ochii sa devina stacojii.
-Nu te apropia sau vei regreta, spun eu, putin iritata. Brunetul nu se opri si ajunse, in cele din urma, chiar in fata mea. Isi deschise ochii, care pana acum ii avea inchisi, si se uita la mine.

-Haide Sakura, stim amandoi ca nu ma vei rani. Vorbele lui ma enervau. puteam sa- omor in orice clipa. Dar ceva....ceva ma oprea? Sa fi foat oare dragostea prea mare pentru el? Nu. Nu-l pot iubi, mai ales acum cand stiu ca mi-a tradat increderea. Sunt trezita de mana brutenului, care-mi mangaia fata, incet, facandu-ma sa tresar. Acesta imi spune ca imi va explica totul, doar sa am incredere in el.

Oare mai pot sa am incredere in el? De unde voi sti ca-mi va spune adevarul? Ceva imi soptea "Ai incredere, ai incredere." Probabil era vocea mea interioara. Am hotarat sa-i dau dreptate.

Am inchis ochii si am inceput Transformarea din vampir in om. Coltii se retrasesera, incet, ochii nu mai avea acea culoare aprinsa, ci de un verde linistitor. Am deschis ochii si l-am putut vedea pe Sasuke calm, dar cu un mic zambet pe chipul sau perfect. Aprob din cap in semn de "Sunt gata", iar acesta ma ia de mana stanga si incepem sa pasim, pana ajungel la capatul fantanii, unde ne asezam si chiar in acel moment primesc un mesaj. Scot telefonul din buzunar si incep sa-l citesc:

"Sakura, tin sa-ti spun ca de azi inainte nu mai faci parte din echipa de balet. Nu ne dai lta optiune. Neprezentaile tale, in numar mare deja, ne-au afcut sa luam aceasta decizie.
Iti admiram in continuare talentul si sacrificiul pe care l-ai facut pentru noi si iti dorim o viata frumoasa.
Tsunade"

Deci, se pare ca nu mai sunt balerina. Eh, oricum era o pierdere de timp si energie. Pun telefonul pe marginea fantanii, iar atentia mea se indreapta din nou inspre Sasuke.
-Deci, spune-mi, de unde sti ce sunt? spun eu serioasa, desi aveam niste emotii de credeam ca explodez, nu alta.
Brunetul isi deschise gura si incepu sa vorbeasca:

-Cum ti-am mai zis, sunt vanator de vampiri. De vampiri si alte fiinte supranaturale. Iar de cum seful meu a aflat ca la acest liceu, unde suntem noi, exista aceste fiinte, m-a pus sa fac niste cercetari si m-a trimis sa ma inscriu.
-Si cum ai ajuns la mine? spun eu. Brunetul zambi si-mi spusese ca clasa lui Gaara este plina de vampiri si teriantropi* si ca atunci cand ne-am intalni prima data pe hol si i-am zis de Gaara, a banuit ceva.

-Deci, in tot acest timp..ma-i mintit, zic eu plangand. Toate lucrurile pe care mi le-ai zis:ca ma iubesti si alte lucruri...erau...MINCIUNI! urlu eu, lacrimile neputand sa se opreasca, desi vroiam cu stupoare s-o faca. Nu vroiam sa ma vada slaba.
Brunetul se apropie de mine, imi prinde mana deapta in a lui, iar cu cea stanga imi prinde chipul, tragandu-l mai aproape de el, respiratia lui facand contact cu pielea mea alba. Fruntile ni se atinge, iar nasurile erau la fel, respiratiile amandurora fiind accelerate.

Sasuke spune in soapta "Imi pare rau" , iar in urmatorul moment, buzele noastre se framantau, fara pic de inhibitii.

__________________________________

* teriantrop=fiinta supranaturala capabila sa-si schimbe forma.



Sper sa va placa, pentru ca eu cred ca e groaznic. E scris in graba si cu muuulta lene.
Astept comm`uri!

Losty va pupa!


Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Teach me how to love again[SasuSaku]   Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 I_icon19Sam 27 Aug 2011, 13:27

OMG OMG OMG!!!! huh?
E suuuper tareeee in love
Nu pot sa cred ca-s prima la un capitol asa frumos a hug
Pai.. vreau next ca vreau ceva actiune de la cei doi lough
Te pup kiss Zbye hi!

P.S: Ms de mesaj! heh
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
♥Barbie
Genin
Genin
♥Barbie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ghiceste..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 311
Reputatie Reputatie : 29
Stare de spirit Stare de spirit : Happy'bwaa :x

Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Teach me how to love again[SasuSaku]   Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 I_icon19Sam 27 Aug 2011, 13:36

OMG....mersi de dedicatie kiss
a fost foarte frumos...intr-un fel putzin tristut fiindca Saku nu prea avea incredere dar pana la sfarsit totul a prins o idee superba...
mi-a placut foarte mult..
abia astept nextul in love


Ca o stea x3` rainbow :\ Fii atent.`Are o aura ce te-atrage,`Stie ca o placi, de-aia nu te lasa-n pace.`E atat de tacuta,`Misterul iti provoaca o privire pierduta.`Stii, te debusoleaza.`Crezi ca-i aproape, dar-i departe cand se insereaza.`Cateodata te intristeaza`Cand in zilele cu ghinion nu te lumineaza.`Ai zile in care te debusoleaza,`Dispare de pe cer ca reper cand se incetoseaza.`Da, e exact ca o stea,`O vezi doar cand vrea, de-aia esti nebun dupa ea.`De la distanta pare mica rau,`Da` de-i aproape, e chiar imens sufletul sau.`Pentru tine de neatins,`Nu-i ca o stea, e chiar o stea. Te-ai prins?.` in love
Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Img1439861115large
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Teach me how to love again[SasuSaku]   Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 I_icon19Lun 29 Aug 2011, 12:21

Multumesc de comm`uri dragelor!!
Va anunt pe toti ca mai vreau inca 5 comm`uri[de la utilizatori diferiti] si dupa pun nextul!
Losty va pupa!


Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Teach me how to love again[SasuSaku]   Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 I_icon19Lun 29 Aug 2011, 13:26

Buna iubita, am ajuns si eu aici.
Uite ca mai ai un commulet si de la mine.
deci a fost superb capitolul, il ador.
Hai repejor si cu celalalt ca mor de curiozitate.
Multa inspiratie si spor la scris kiss
Pupici dulci de la Alle kisskisskiss


  Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Teach me how to love again[SasuSaku]   Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 I_icon19Mar 30 Aug 2011, 11:41

Mersi Alle in love
Se pare ca nu vreti nextul, nup? Ei bine..asa va fi.
Nextul nu va aparea pana nu mai vad inca 4 commuri. hmm...?!
Losty va pupa!


Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Teach me how to love again[SasuSaku]   Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 I_icon19Mar 30 Aug 2011, 11:49

Pff...scumpik mika...nu am mai trecut de mult pe-aici, nu-i asa?
Ehh, sa-mi fie rusine, am citit fiecare capitol si comm...m-am lenevit...
Oricum, ador acest fic, e foarte reusit si actiunea e din ce in ce mai interesanta.
Astept next si te poop doolce kiss a hug


Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Rwre

Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Teach me how to love again[SasuSaku]   Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 I_icon19Mier 31 Aug 2011, 13:44

♥ LostAngel ♥ a scris:
Multumesc dragilor pentru comm`uri! >:D<
Va adooor, la nebunie :x:

Deci, am venit cu nextul si sper sa va placa!

Acest capitol il dedic lui Alle, Byby-chan, SweetBunny, Demonique Angel, kattya96 si .allii.[/u]

Lectura placuta!




"-Stiu ca esti un vampir!"


Sakura's P.O.V.:

Poftim? Stie? Cum? De unde? Am avut mare grija le [la] ceea ce fac si cum fac. Raman ipietrita [impietrita] la auzul acestor cuvinte. Nu! Nu se poate! Ma ridic, speriata, normal, din bratele lui si ma dau trei pasi mai in spate, respiratia accelerandu-se.

Vocea imi era inghetata, dar am reusit sa scot doar un "De ce?". Sasuke se uita putin mirat, neintelegand probabil intrebarea. Eu, inspirand niste aer [Hmm, "inspirand niste aer" suna cam urat dear, puteai incerca sa inlocuiesti acel "niste" cu "putin" ^^] , continui: De ce nu mi`ai [Bun, hai sa incercam sa nu mai folosim semne de mess ^^. Mi-ai] zis? In momentul urmator, vocea imi era asa de puternica incat am urlat: [ Ok, aici s-a intamplat ceva ce pe mine ma cam deranjeaza in multe fic-uri: trecerea de la un timp la altul. Din moment ce ai mentionat cand (in urmatorul moment) si, ai folosit prezentul, obligatoriu urmatorul verb care sugereaza ce se intampla in continuare trebuie sa fie la acelasi timp, pe cand tu ai folosit trecutul. " In momentul urmator, vocea imi ESTE asa de puternica incat URLU", cam asa ar fi trebuit sa sune ^^]

-De ce nu mi`ai [mi-ai] spus ca sti? Cristale ude imi mangaie fata, coborand spre obraji si oprindu-se undeva pe iarba verde.

Sasuke ofta si se apropie de mine [Din nou aceeasi problema: "ofta" acum 200 de ani si se apropie acum. Stiu ca tie nu ti se pare deranjant, dar pentru unii cititori chiar este, mai ales pentru cei care sesizeaza imediat timpurile distincte] , incet. In lumina lunii, fata lui nu exprima nimic. Er [era] o liniste apasatoare. Nu eram decat noi si padurea. Stergandu-mi repede lacrimile, mi-am scos coltii la iveala, fata incepand sa se transforme, iar ochii sa devina stacojii.
-Nu te apropia sau vei regreta, spun eu, putin iritata. Brunetul nu se opri si ajunse , in cele din urma, chiar in fata mea. Isi deschise ochii, care pana acum ii avea inchisi, si se uita la mine. [Nu inteleg deloc! Observ ca tinzi sa povestesti mai mult la timpul trecut, precum si la unele din modurile acestuia, dar folosesti adverbe de timp pentru prezent. Isi deschise(verb reflexiv, timpul trecut) care pana ACUM(adv. de timp la prezent) ii avea(Imperfect, trecut) inchisi.]

-Haide Sakura, stim amandoi ca nu ma vei rani. Vorbele lui ma enervau. Puteam sa omor in orice clipa. Dar ceva....ceva ma oprea? Sa fi foat [fost] oare dragostea prea mare pentru el? Nu. Nu-l pot iubi, mai ales acum cand stiu ca mi-a tradat increderea. Sunt trezita de mana brutenului [brunetului], care-mi mangaia fata, incet, facandu-ma sa tresar. Acesta imi spune ca imi va explica totul, doar sa am incredere in el.

Oare mai pot sa am incredere in el? De unde voi sti ca-mi va spune adevarul? Ceva imi soptea "Ai incredere, ai incredere." Probabil era vocea mea interioara. Am hotarat sa-i dau dreptate.

Am inchis ochii si am inceput Transformarea din vampir in om. Coltii se retrasesera [Vaiii, iubita, perfectul simplu se foloseste in povestiri de pe vremea lui Stefan cel Mare pentru a sugera mai bine perioada, acum 2000 de ani! Puteai spune mai simplu "Coltii s-au retras] , incet, ochii nu mai avea [Au...de dezacord intre subiect si predicat! Sper ca a fost doar o greseala de tastare. "Ochii nu mai aveaU]acea culoare aprinsa, ci de un verde linistitor. Am deschis ochii si l-am putut vedea pe Sasuke calm, dar cu un mic zambet pe chipul sau perfect. Aprob din cap in semn de "Sunt gata", iar acesta ma ia de mana stanga si incepem sa pasim, pana ajungel [ajungem] la capatul fantanii, unde ne asezam si chiar in acel moment primesc un mesaj [ Pfai, s-a stricat tot. Atmosera asta misterioasa este rupta in doua de intrarea in actiune a unui obiect ce face parte din viata de zi cu zi. Incearca sa nu mai amesteci mai multe elemente] . Scot telefonul din buzunar si incep sa-l citesc:

"Sakura, tin sa-ti spun ca de azi inainte nu mai faci parte din echipa de balet. Nu ne dai lta [alta] optiune. Neprezentaile [In primul rand, era "neprezentarile", in al doilea rand, ma indoiesc in privinta existentei acestui cuvant in DEX. ] tale, in numar mare deja, ne-au afcut [facut] sa luam aceasta decizie.
Iti admiram in continuare talentul si sacrificiul pe care l-ai facut pentru noi si iti dorim o viata frumoasa.
Tsunade"

Deci, se pare ca nu mai sunt balerina. Eh, oricum era o pierdere de timp si energie. Pun telefonul pe marginea fantanii, iar atentia mea se indreapta din nou inspre Sasuke.
-Deci, spune-mi, de unde sti ce sunt? spun eu serioasa, desi aveam niste emotii de credeam ca explodez, nu alta.
Brunetul isi deschise gura si incepu sa vorbeasca:

-Cum ti-am mai zis, sunt vanator de vampiri. De vampiri [Repetitie] si alte fiinte supranaturale. Iar de cum seful meu a aflat ca la acest liceu, unde suntem noi, exista aceste fiinte, m-a pus sa fac niste cercetari si m-a trimis sa ma inscriu.
-Si cum ai ajuns la mine? spun eu. Brunetul zambi si-mi spusese [ "Spusese"? Nu cred. Poate "spuse"]ca clasa lui Gaara este plina de vampiri si teriantropi si [,] ca atunci cand ne-am intalni [intalnit] prima data pe hol si i-am zis de Gaara, a banuit ceva.

-Deci, in tot acest timp..ma-i [m-ai ^^] mintit, zic eu plangand. Toate lucrurile pe care mi le-ai zis: ca ma iubesti si alte lucruri...erau...MINCIUNI! [Nu este necesar sa scrii cu 'Caps Lock' daca mentionzi dupa ca "ai urlat"] urlu eu, lacrimile neputand sa se opreasca, desi vroiam cu stupoare s-o faca. Nu vroiam sa ma vada slaba.
Brunetul se apropie de mine, imi prinde mana deapta in a lui, iar cu cea stanga imi prinde chipul, tragandu-l mai aproape de el, respiratia lui facand contact cu pielea mea alba. Fruntile ni se atinge [Vaiii, nu pot sa cred ca apucat ziua in care sa vad asa ceva! Pfai, dear, incep sa cred ca nu sunt numai greseli de tastare..."Fruntile ni se ATING] , iar nasurile erau la fel [Cum adica erau la fel? Sincer nu am inteles...], respiratiile amandurora fiind accelerate.

Sasuke spune in soapta "Imi pare rau" , iar in urmatorul moment, buzele noastre se framantau, [Of of...mor aici. Sasuke spune(acum), iar in urmatorul moment se framantau(ieri, luna trecuta, acum un an)] fara pic de inhibitii.

__________________________________

* teriantrop=fiinta supranaturala capabila sa-si schimbe forma.



Sper sa va placa, pentru ca eu cred ca e groaznic. E scris in graba si cu muuulta lene.
Astept comm`uri!

Losty va pupa!

So dear, sa incep ^^...

Titlul - Hmm, pentru mine este cam bizar. Nu este prea sugestiv, mie personal nu imi sugereaza nimic. Pe langa asta, este cam comun, am mai intalnit multe fic-uri cu nume asemanatoare dar, imi place ca este in engleza ^^.

Ideea - Putin cam neclara, dar totusi destul de originala. Mereu mi-au placut fic-urile cu vampiri sau cu lucruri paranormale, dar ceea ce nu-mi place deloc e ca nu prea stii sa imbini frumos realitatea cu fictiunea. Pe parcurs sper sa te dezvolti mai mult si poate, cine stie...

Actiunea - Decurge normal, nu pot spune ca este grabita dar pe alocuri ai mai sarit de la o idee la alta...eh, trec cu vederea, este destul de normal sa faci asa ceva fara sa-ti dai seama, mai ales la inceput.

Estetica - Aici nu prea am nimic de obiectat^^. Este foarte bine ca apesi "Space" dupa fiecare semn de punctuatie si ca ai paragrafe.

Descrierea - Bun, am ajuns la partea ce conteaza cel mai mult. Din pacate, nu prea am sesizat descrierea in fic-ul tau. Este mai mult absenta decat prezenta, ori sa descrii vestimentatia sau sa mai adaugi cate un adjectiv nu insemna descriere. As vrea sa vad mai multa descriere sentimentala, sa simt ca sunt acolo in mijlocul actiunii, asta prinde la "public". Astept sa vad cum evoluezi! ^^

Greseli de tastare/Ortografie/Exprimare - Tot ce am avut de comentat la acest capitol le-am mentionat mai sus. Ca un "P.S", as vrea sa iti dau un sfat legat de folosirea timpurilor si modurilor aiurea. Am observat ca ti-e mai usor sa scrii la trecut, nu am nimic impotriva, dar evita pe cat posibil verbele sau chiar adverbele la prezent! Inafara de asta, nu mai folosi timpuri de trecut care ne duc cu gandul la ceva ce s-a intamplat cand era mama fata mare! Evita pe cat posibil:
- Modul indicativ - Perfect simplu (avuram, avuseram)
- Modul indicativ - Mai mult ca perfectul (avuseserati)

Cel mai indicat ar fi sa citesti capitolul inainte de a-l posta^^

Peace Ya!
Sus In jos
.allii.
Genin
Genin
.allii.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : in my fantasy world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 375
Puncte : 406
Reputatie Reputatie : 28
Stare de spirit Stare de spirit : de la foarte bine in susXD

Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Teach me how to love again[SasuSaku]   Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 I_icon19Mier 31 Aug 2011, 14:07

Comul numarul 3 numai si numai pentru tine scumpa mea Losty .
Este un capitol minunat , nu , nu este minunat este extraordinar . Imi pare rau pentru Saku ca nu mai este balerina ...
Astept next cu nerabdare kiss


Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 48570246469560354616212



Intunericul nu aduce intotdeauna raul
Asa cum lumina nu aduce intotdeauna binele
Sus In jos
alexandra14
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : aici si niciunde altundeva
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1
Puncte : 4
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : plictisita...

Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Teach me how to love again[SasuSaku]   Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 I_icon19Mier 31 Aug 2011, 17:46

frumos fic te rog continual

Interevnit de Milkshake. Nu mai lasa mesaje sub 10 cuvinte si treci pe la REGULAMENT!
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Teach me how to love again[SasuSaku]   Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 I_icon19Joi 01 Sept 2011, 16:56

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO super continuarea si scz k nu am dat comm mai devreme dar a fost veri pe la mn. abia astept sa vad ce se va mai intampla happy2


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
AnDrA99GiRl
Genin
Genin
AnDrA99GiRl

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : in fata monitorului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 210
Puncte : 275
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : citirea fiicurilor(foarte frumoase)
Stare de spirit Stare de spirit : super mega happy!!!

Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Teach me how to love again[SasuSaku]   Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 I_icon19Vin 09 Sept 2011, 23:10

Heyam atarizat si eu pe aici cu intarjiere se pare

Capitolul e minunat,il ador
vino repede cu nextuu kiss

P.S.:ms de mesaj


Increderea se castiga greu
Dar se pierde usor


Cu mult drag,
aum_andra@yahoo.com
Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Teach me how to love again[SasuSaku]   Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 I_icon19Dum 11 Sept 2011, 20:01

Hay cu nextu ca e super in love
Kida te pwpa


Intervenit de Milkshake. Nu mai lasa mesaje sub 10 cuvinte si treci pe la REGULAMENT!


Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Jjbm
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Teach me how to love again[SasuSaku]   Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 I_icon19Mar 13 Dec 2011, 19:54

Buna dragilor ! :x
Multumesc ca aveti rabadare in continuare. Imi pare nespus de rau ca intarzi asa mult cu nextul, dar de cand a inceput liceul, parca nu-mi mai vad capul de treburi.
Va asigur ca incerc din rasputeri sa va multumesc pe toti si daca mai aveti putina rabdare, o sa aduc nextul.

Lolly^^


Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class
Milkshake ♥

Merite deosebite :
Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Teach me how to love again[SasuSaku]   Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 I_icon19Joi 05 Ian 2012, 17:25

La cererea autoarei acest fic va fi inchis. :)


Once you go black you never go back
Sus In jos
Continut sponsorizat




Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Teach me how to love again[SasuSaku]   Teach me how to love again[SasuSaku] - Pagina 5 I_icon19

Sus In jos
 

Teach me how to love again[SasuSaku]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-