Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Legaturi de sange , ura si iubire (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
ѕωєєту«3!
Genin
Genin
ѕωєєту«3!

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Monetan .. Pai .. In Alaska dupa Deidara cu tigaia :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 226
Puncte : 270
Reputatie Reputatie : 29
Hobby-uri Hobby-uri : Cantatu` la chitara bee <3 !!
Stare de spirit Stare de spirit : Super buna Beiibi` :x

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi de sange , ura si iubire (+16)   Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 I_icon19Mar 28 Iun 2011, 17:47

Deyutza :X !! Foarte frumos skumpete !! Eu sunt al 2 cel mai mare fan :D :p !! Bai deci te pap daca nu aduci nextu` !! Te log eu sh Roxy dulikiki ca niste savarine sa pui nextul :o3 !!


Copilashhi : Chris sh Choco:love:
Barbatzel : Suke in love
Matushika: Mela
Mamy : Jessye in love
Taty: Tudorel
Surioare : Melly~>Bluffy~>Muffin' Jordan este al meu ... Andy Six ti'l dau :-" Te iubescc Melii :X Mumoasa mea :X:X Siis :X Jordaaan in love Hachi a meea :X:X :x Care il iubeshte pe Shiki .. Deci daca ii faceti voi ceva lu` Hachiko a mea va omor ! vine shiki sh va bea sangele k paiu` >:)Te iubesc Shibba lx: Malefica^^ Asta e siisu` meu pervers aolo vin in boxeri cu durex =)) Soricelu` meu siisu` care rotaie toot va bat daca ii face`ti cv ! Si iubirea mea RoxYuuKikyo albinutsa mea ❌x care zumzaiee o iubesc in love daca ii faceti ceva va intep cu furca de va fac fundu`strecuratoare >:) !

Nepotsi : denieverlove

Roseta e pe vaal dj
Sus In jos
http://rebeka-sakura.hi5.com
big_eyed_froggie
Chūnin
Chūnin
big_eyed_froggie

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In a dark hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 945
Puncte : 1190
Reputatie Reputatie : 222
Hobby-uri Hobby-uri : skateboard,role,desen
Stare de spirit Stare de spirit : always smiling`

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi de sange , ura si iubire (+16)   Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 I_icon19Mar 28 Iun 2011, 20:22

Heyy^^
Thanks ca mai anuntat~Imi place dar iar e scurt><
Sper sa pui repede next`ul..KISS AND HUG!
Buh bye^^


Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Tumblrl6wel8g5xx1qd1toh

You`re lost.You`re alone.You`re disappointed of life on which a go!
Sus In jos
♥Deyutza♥
Chūnin
Chūnin
♥Deyutza♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in Narniaaa <3 :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 884
Puncte : 1129
Reputatie Reputatie : 72
Stare de spirit Stare de spirit : Acceptabila. :)

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi de sange , ura si iubire (+16)   Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 I_icon19Mar 28 Iun 2011, 20:27

mama.. numai fani rolling on the floor.... eh fetele ma bucur ca va place ... nextu va veni joi rusinos cred


 Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Tumblr_mjzxjpfSXH1s76p5uo1_500

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 11uyc9l
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi de sange , ura si iubire (+16)   Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 I_icon19Joi 30 Iun 2011, 12:16

Am ajuns in sfarsit si eu la ficul tau happy2
Pai sa vedem:

Titlul imi place foarte mult. Este sugestiv si ce-i drept, atrage cititorii.

Ideea este frumoasa si pana acum pare destul de originala, chiar daca ai zis ca Sakura e noua...lucru destul de utilizat in alte ficuri. Astept cu nerabdare da vad cum o dezvolti happy

Descriere ai. Asta imi place cel mai mult. Te-ai axat pe sentimente si imprejurimi mai mult decat pe alte aspecte mai putin importante. Chiar daca folosesti persoana l, este bine.

Dialogul este atat cat trebuie si nu este sec. Felicitari pentru asta.

Mie una imi place mult atitudinea lui Sasuke. Ai schimbat mult comportamentul lui fata de cel din anime si asta da ficului un plus de originalitate.

Actiunea nu pot sa spun ca e grabita, desi ai putea sa o lungesti si mai mult. Spre exemplu puteai sa insisti mai mult pe ce s-a intamplat pe hol, sa descrii rugamintile Sakurei sa fie lasata in pace...sper ca ai prins ideea.

Greseli de tastare:

"s ail"- sa il

"nou"- noua

"su"- nu

"sis pre"- si spre

"sprea"- prea

"allege"- alege

"nun e-ai"- nu ne-ai

"la fug"- la fug

Pe viitor sa fii putin mai atenta si sa incerci sa corectezi capitolul inainte sa il postezi.

La estetica mai ai putin de lucrat. Intre dialog si descriere lasa un rand liber, asa e mult mai usor de citit.
Propozitia se incepe cu litera mare.
Dupa ce termini ce ai de zis, pui semnul de punctuatie, lasi un spatiu liber si abea dupa continui.

Cam asta am avut eu de spus. Sper sa tii cont de sfaturile ce ti se dau happy2
Spor la scris in contiunare.
Te pup kiss


Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Hag
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand


Desert Rose
Sus In jos
Rose <3
Chūnin
Chūnin
Rose <3

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : acolo unde ma cauti si nu ma gasesti :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 904
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : »Just In Love«

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi de sange , ura si iubire (+16)   Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 I_icon19Joi 30 Iun 2011, 12:52

sys, poti sa-mi dai in cap.. imi cer scuze ca nu am trecut mai devreme :(
ideea o iubesc si imi place cum o dezvolti
actiunea incearca sa o mai incetinesti, merge cam repede
descriere mai poti pune, incearca un pic mai mult
Am o mica banuiala de inspiratia ta, dar nu chiar sigur..
hai cu nextu ca te pap toata
pupici dulci kiss*


Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Fantasys

"Ea un înger ce se roagă - El un demon ce visează
Ea o inimă de aur - El un suflet aposat
El în umbra lui fatală stă-ndărătnic răzimat
Tristă, Sfântă, Ea veghează"
...
"În a sufletului taină ea iubea; clar şi încet"
...
"Despărţiţi de-a vieţii valuri"
Sus In jos
♥Deyutza♥
Chūnin
Chūnin
♥Deyutza♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in Narniaaa <3 :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 884
Puncte : 1129
Reputatie Reputatie : 72
Stare de spirit Stare de spirit : Acceptabila. :)

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi de sange , ura si iubire (+16)   Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 I_icon19Lun 04 Iul 2011, 18:41

Ehe a sosit si capitolul 5 rusinos . Acest capitol este dedicat lu' : Rose , Roxy , Elena (big_eyed_froggie) , Crys , Aniska si Ayanna rusinos si pentru cui ii mai place desigur . Lectura placuta !



Capitolul 5


Noaptea , este acoperisul creaturilor . Maiastra luna sau regina nopti vegheaza de pe tronul ei pe cei buni si rai . Ea nu face diferenta , dar are mare grija de copilasii ei . Acele fiinte care isi fac aparitia decat la lasarea intunericului . Ele stau ascunse un umbra fara a fi vazut si pandesc . Asteapta prada ca acei vanatori nemilosi care vaneaza animale salbatice crezand ca fac bine si ca sunt mult mai buni ca ele . Ei se inseala nu sunt cu nimic mai buni decat animalele salbatice .
Mai sunt si acei vanatori care vor sa distruga toti vampiri de pe pamant . Uitand ca atunci cand s-au “angajat” pentru asta au jurat sa-I elimine decat pe cei rai . Acestia au devenit nebuni dupa asa zisul lor scop crezand ca vor ajuta lumea facand fapte bune scapand de el . Acei vanatori nu erau cu nimic mai presus decat un vampir insetat de sange caci si lor le placea la nebunie sa verse sange chiar daca era sangele nevinovatilor .
In aceasta lume nebuna luna este singurul confident carei ii poti incredinta secretul tau . Multi muritori ar spune ca odata cu venirea seri incep necazurile dar nu in tot dea-una acolo unde este intuneric se poate intampla ceva bun sau … nu ?
Noaptea , ea poate fi mirajul sigurantei . Oriunde ai fi oricand fie zi sau intuneric raul te poate pandi si sa te atace cand te astepti mai putin . Pe o strada intunecata daca soarta vrea sa scape de tine ei bine o va face fie ca-ti convine sau nu .
Era in jur de miezul nopti . Doi tineri se apropiau usor de o anumita casa . Era atata liniste incat le puteai auzi pasi pe trotuar . Ajunsi in fata case fetei baiatul rupse tacerea .

- Sakura , stiu ca nu ne cunoastem de mult , ma rog nici de o zi . In fine cea ce vreau eu sa-ti spun este o parte din adevar . fata se uita nedumerita la el . Nu intelegea la ce se refera acesta dar isi putea da seama ca era ceva foarte serios , asa ca astepta in liniste ca acesta sa-i spuna . Draga mea Sakura , inainte sa te atasezi prea mult de mine cred ca ai dreptul sa sti caci eu sunt un monstru . Un monstru fara suflet dar iti jur pe ce am mai scump ca nu sunt un criminal . As vrea ca tu sa ma crezi . . . eu sunt un vampir .
Rozalia parka picase din paradis in cruda realitate . Nu-i venea sa creada ca brunetul era un…un monstru insetat de sange . Corpul incepu sa-i tremure cat de tare putea . Sufetul ei se lupta cu frica , ura si iubirea . Da , il iubea chiar daca sa-r putea spune ca e prea rapid . Cuvantul “iubire” este atat de puternic in cat e greu sa-l folosesti in vant . Sakura stia asta , dar simtea adanc in inima ei ca el nu i-ar face rau dar inima spunea una iar creierul alta .

- S-si acum ce-mi vei face ? O sa … nu apuca sa termine propozitia caci Sasuke ii opri cuvintele punandui degetul pe buze .
Sakura isi ridica usor privirea spre el si ochii i se oprira in ochii brunetului . Nu mai avea acei ochii negri in care te pierdeai in abis . Acum ii avea rosi , o mare de sange in doi ochii . Perle de ccristal incepura ca apara pe fata rozaliei .
Baiatul isi putea da seama usor din privirea fetei ca-l ura si ca-i era frica de el . Stia ca asa se va intampla dar totusi sperase ca ea sa fie altfel sa intelega sis a nu judece . Dar oare la ce se gandea ? O muritoare nu va putea in veci sa intelega . Dar ea nu era or ice muritoare , ea era al lui si asta nu se va schimba fie ca vor fi impreuna fie ca nu . A stiut ca indata ce-i va spune totul se va schimba . Se gandise sa-i spuna mai devreme decat mai tarziu sis a regrete prea mult . Nu ii era frica ca ar putea spune tuturor ce era el si sa ajunga pe lista vrunui vanator insetat de crima . Vazand teama din ochii fetei se indeparta usor si disparu .
Sakura cazu in genunchi si incepu sa planga cu toata puterea . Dupa aproximativ
un minut se ridica si intra in casa .
Se descalta rapid si o lua la fuga pe scari . Intra rapid in camera si se tranti pe pat . Isi lua perna in brate si incepu sa planga iar . De ce el ? De ce el dintre toti baieti din lumea asta de ce tocmai el era un vampir ? Asta nu putea intelege ea . Dupa o jumatate de ora in care planse fara incetare somnu isi facu aparitia . Sakura se scufunda usor pe taramul viselor , taramul lumi perfecte . In acel taram totul era perfect . Era exact asa cum dorea fata o lume fara pericole , plina de zambete si iubire . Asta era tot ce o facea sa reziste in aceasta lume nebuna si rea .





Mda , sper sa va placa si imi pare rau pt greselile de scriere . Astept sfaturi , critici si comm-uri rusinos .


 Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Tumblr_mjzxjpfSXH1s76p5uo1_500

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 11uyc9l


Ultima editare efectuata de catre ♥Deyutza♥ in Lun 04 Iul 2011, 21:05, editata de 2 ori
Sus In jos
Rose <3
Chūnin
Chūnin
Rose <3

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : acolo unde ma cauti si nu ma gasesti :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 904
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : »Just In Love«

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi de sange , ura si iubire (+16)   Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 I_icon19Lun 04 Iul 2011, 19:23

Aww esti o dulceata sys a hug, mersi de dedicatie..capitolul a fost minunat.
Chiar ai avut descriere si mi-a placut, greselute am ochit..
de actiune as putea spune ca o grabesti putin..adica nu e cam repede sa-i spuna? dar banuiesc ca ai tu ceva in mintea ta nebuna hey sexy !
Nu pot sa cred, iar reactia fetei era normala si nu ai schimbat-o..sunt curioasa sa vad ce va face cand il va vedea din nou.
Te iubesc si pupacesc a hug in love


Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Fantasys

"Ea un înger ce se roagă - El un demon ce visează
Ea o inimă de aur - El un suflet aposat
El în umbra lui fatală stă-ndărătnic răzimat
Tristă, Sfântă, Ea veghează"
...
"În a sufletului taină ea iubea; clar şi încet"
...
"Despărţiţi de-a vieţii valuri"
Sus In jos
big_eyed_froggie
Chūnin
Chūnin
big_eyed_froggie

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In a dark hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 945
Puncte : 1190
Reputatie Reputatie : 222
Hobby-uri Hobby-uri : skateboard,role,desen
Stare de spirit Stare de spirit : always smiling`

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi de sange , ura si iubire (+16)   Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 I_icon19Lun 04 Iul 2011, 19:35

Wow ..acesc capitol a fost special^^
Mi`a placut foarte mult..a si thanks pentru dedicatie
Nu prea am ce comenta .Ai descris foarte bine sentimentele plus ca l`ai facut lung de data asta
Hug and kiss^^
Buh bye!^^


Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Tumblrl6wel8g5xx1qd1toh

You`re lost.You`re alone.You`re disappointed of life on which a go!
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Asss10Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi de sange , ura si iubire (+16)   Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 I_icon19Lun 04 Iul 2011, 20:07

Eu, eu, eu... So, draga mea, am ajuns si eu la ficul tau, abia acum, ar trebui sa ma bati, dar vezi ca ma invinetesc repede... Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 169309

Descriere: ai avut si chiar mi-a placut. Reusesti sa faci ca lumea pe care ti-o imaginezi tu sa para reala pentru cititor, felicitari.

Dialog: ai avut cateva replici, dar nu au fost seci.

Actiune: nu mi se pare grabita, expui toate momentele importante foarte bine.

Estetica: imi place, nu am ce comenta.

Greseli de tastare/ortografie: si-acum sa te tii... Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 169309

miastra - maiastra

nopti - noptii

copilasi - copilasii

un - in

vazut - vazute

aceii - acei

crezenad - crezand

vampiri - vampirii

el - ei

seri - serii

in tot dea-una - intotdeauna

pasi - pasii

cea - ceea

cunoaste - cunoastem

fata - Fata

sti - stii

caci - ca

parka - parca

sa-r - s-ar

ochii - ochi

rosi - rosii

ochii - ochi

ccristal - cristal

sis a - si sa

or ice - orice

sis a - si sa

fug ape - serios, nu stiam Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 947835 fuga pe

somnu - somnul

Eu cam atat am avut de spus. Te-as sfatui sa-ti corectezi capitolele inainte de a le posta. Astept cu nerabdare nextul, asa ca pune-te pe tastat.

Choco te pupaceste dulce de tot!!! kiss in love kiss


Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
RoxYuuKikyo
Genin
Genin
RoxYuuKikyo

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ma gasiti ratacind prin legende si aventuri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 136
Puncte : 180
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri, cantat, dansat, desenat, citit(doar ce vreau ca ce ne da la scoala nu imi place)
Stare de spirit Stare de spirit : E bine si asa... ;)

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi de sange , ura si iubire (+16)   Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 I_icon19Lun 04 Iul 2011, 23:14

Deyutza mea, printesa mea, stii cat de mult te iubesc? in love in love in love in love
Capitolu' este extra-super-mega-giga superb . kiss nr1
Haide repede cu nextu' please
Deci I LOVE YOU si talentul tau.
Roxy-chan te pupaceste dulcik ca o savarina cu ciocolata si lapte ! kiss kiss kiss


"Numele meu este Sasuke Uchiha. Urasc multe lucruri, si nu-mi place ceva in mod deosebit. Ce am eu nu se numeste vis, pentru ca-l voi face sa devina realitate." - Sasuke
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi de sange , ura si iubire (+16)   Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 I_icon19Mier 06 Iul 2011, 15:34

Miau miau !

Iii, fetita mea dulce si frumoasa in love Dupa cum ti-am promis am dat si pe la Fic-ul tau. Am venit si cu o critica, deci, sa incepem.

1. Descrierea- Bun, deci descriere ai avut. Ai descris sentimentele, poate trebuia putin mai mult insa a fost bine si asa. Mi-a placut cum ai descris. Poti sa te mai axezi putin pe sentimente.

2. Dialogul- Dialogul l-ai adaugat atunci cand trebuia, deci aici nu am ce comenta.

3. Actiunea- Ei bine, actiunea nu mi s-a parut grabita. Ai mers lent si ai descris totul. Nu ai trecut de la o idee la alta. Puteai sa mai descri atunci cand Sasuke a plecat si Sakura a inceput sa planga.

4. Estetica- Aici am ceva de comentat. Deci, am observat ca scrii un cuvant apesi space, pui un semn de punctuatie, apoi iar dai space si scri alt cuvant. Deci nu asa. Scrii cuvantul si pui direct si semnul de punctuatie, abea dupa aceea dai space si scri celalalt cuvant. Exact cum scriu eu acum. In rest a fost bine.

5. Greseli de tastare, ortografie, gramatica :

" nopti " - ---> noptii <---

" un " - ---> in <---

" vazut " - ---> vazute <---

" sa-I " - ---> sa-i <---

" carei " - ---> careia <---

" case " - ---> casei <---

" cea " - ---> ceea <---

" fata " - ---> Fata <---

" refera " - ---> referea <---

" parka " - ---> parca <---

" punandui " - ---> punandu-i <---

" ccristal " - ---> cristal <---

" ca " - ---> sa <---

" sis a " - ---> si sa <---

" or ice " - ---> orice <---

" al lui " - ---> a lui <---

" sis a " - ---> si sa <---


Cam astea au fost greselile de tastare. Au fost putin cam multicele. Dupa ce termini de scris capitolul, reciteste-l. Astfel incat sa iti dai seama unde, ce si cum ai gresit. Astept urmatorul capitol. Spor la scris si la idei !

Mrr
dap ! hi!


Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 2zohwko




☼ P E R F E C T I O N 
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi de sange , ura si iubire (+16)   Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 I_icon19Joi 14 Iul 2011, 05:18

Eh, ti-am promis ca o sa-l citesc si uite ca am reusit happy2 . Este un fic frumos, cu o idee noua si interesanta. Am vazut ca ai cateva greseli de scriere care se pot corecta daca vei fii mai atenta. Dupa cum am spus imi place foarte mult sa vedem ce va urma happy2
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi de sange , ura si iubire (+16)   Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 I_icon19Joi 14 Iul 2011, 08:43

Este foarte,foarte,foarte,foarte,foarte,foarte,foarte nervi! frumos (scuze,m-am blocat la cuvantul "foarte").Asta nu conteaza,ce conteaza este ca:
-mie imi place ficul,il ador
-astept next-ul
-esti uimitoare,lafel si ficu-l
-te rog dulce ca o ciocolata sa-l pui
Pui te rog next-ul?Te rogggggggg!!!!!
Sus In jos
♥Deyutza♥
Chūnin
Chūnin
♥Deyutza♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in Narniaaa <3 :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 884
Puncte : 1129
Reputatie Reputatie : 72
Stare de spirit Stare de spirit : Acceptabila. :)

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi de sange , ura si iubire (+16)   Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 I_icon19Mier 20 Iul 2011, 15:31

Eh, dupa multa asteptare a sosit si noul capitol, proaspat scos din cuptor dap ! lough . Deci acest capitol este dedicat tuturor carora le place acest fic rusinos. Lectura placuta!


Capitolul 6

A doua zi sosi destul de greu. Era o dimineata groaznica. Vantul batea cu o forta ne mai vazuta pana acum. Crengile copacilor se loveau cu brutulalitate de pamantul rece. Bucati de ghiata incepeau sa cada din cerul negru ca smoala. Tiglele caselor faceau un mic dans haotic prin aer. Intreaga natura parka incerca sa-si verse toata furia acumulata, pe locuitorii orasului.
Intr-o casuta destul de mare, o fata statea in pat si calngea cu lacrimi amare. Camera acesteia era mobilata destul de modern si simplu. Un pat dublu aflat langa o fereastra mare. In fata patului se afla un birou plin cu foi si carti. Pe o parte a patului se afla o noptiera, iar langa aceasta un dulap pentru haine. In camera rozaliei predomina culorile negru si r oz.
Sakura sa afla pe pat, ridicata in sezut si plagand de ceva timp. In mana dreapta strangea cu putuere o scrisoare. Era o foaie destul de normala la prima vedere dar aceasta avea o incarcatura dura si emotionanta. Foaia isi pierduse culoarea alba, era murdara de noroi si … sange.
Fata se opri in cele din urma din plans si reciti din nou scrisoare de la mama ei.

“ Draga Sakura,

Stiu cat de greu va fi pentru tine tot ce iti voi spune, dar trebuie sa accepti adevarul. Nici mie nu imi e usor sa-ti scriu toate astea, cand ar fi trebuit sa ti-le spun fata in fata. Imi pare rau dar timpul ma preseaza. Nu voi lungi prea mult ceea ce vreu sa-ti spun, dar te rog sa fi foarte atenta sis a-mi promiti sa fi puternica. Deci voi incepe.
Sti ca tatal tau, Erik, a fost un vanator de fiare ale intunericului. Ei bine, in noaptea in care el a … murit, tu aveai 9 ani. Era o noapte agitate si infricosatoare. Cinci vampiri ne-au atacat casa iar Erik a facut tot ce a putut pentru as apara comoara. A reusit sa-i invinga pe trei dintre ei, dar in urma lupte el a fost ranit grav. In cele din urma ceilalti doi l-au invins. A fost un cosmar pentru mine. Nu steam ce sa fac, era evident ca nu aveam nici o sansa contra lor. In momentul in care am vrut sa te protejez cum puteam eu mai bine a aparut el. Nu pot sa-ti spun cine era caci nici eu nu stiu dar, stiu bine ca era un vampir. Stiu asta pentru ca nu voi uita acei ochii rosi ca sangele. Eh, ca sa-ti spun mai pe scurt el te-a protejat. Dece spun ca pe tine te-a protejat? Eh, pentru ca viata mea nu mai conta in acele clipe, tot ce conta era ca tu sa taiesti. Dupa ce ne-a salvat a disparut inainte ca eu sa-i multumesc.
Acum, draga mea Sakura sti adevarul. Probabil ca in aceste clipe in care tot citesti, eu probabil sunt acum langa Erik. Ah, ce dor imi e de el.
Sakura, promite-mi ca nu vei face nimic necugetat. Vreau sa mai sti ca eu sic red ca si tatal tau, suntem foarte mandri de tine, si orice sa-r intampla noi te vom iubi mereu.

Cu dragoste,
Haruno Nami “

Rozalia isi musca buza inferioara lasand un firicel de sange sa-si faca aparitia. Era nervoasa si dezamagita pe ea. Daca ar fi fost mai puternica, poate ar fi reusit sa o protejeze. Stia ca acum era prea tarziu pentru regrete. Era constienta ca trecutul nu-l mai putea schimba. Ah, ar fid at orice numai sa-si vada parinti din nou impreuna, zambind, plini de viata.
- NAIBA SA VA IA PE TOTI ! AH, JUR PE PARINTII MEI CA MA VOI RAZBUNA! ATI AUZIT VAMPIRILOR? O DA, VA VOI OMORA UNU CATE UNU! tipa fata cat de tare putu. era atat de furioasa si trista in cat ai zice ca isi pierduse mintile. Inima ei luminoasa si plina de iubire se transforma intr-una intunecata si plina de ura. Tot ce isi dorea era razbunarea. Da, dulcea razbunare. Nu stia cum dar vroia cu orice prêt sa razbune moartea parintilor ei.


Sper ca va placut. Imi pare rau daca mai sunt greseri de scriere sau daca este prea scurt. Astept comm-uri si sfaturi rusinos.


 Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Tumblr_mjzxjpfSXH1s76p5uo1_500

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 11uyc9l
Sus In jos
Rose <3
Chūnin
Chūnin
Rose <3

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : acolo unde ma cauti si nu ma gasesti :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 904
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : »Just In Love«

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi de sange , ura si iubire (+16)   Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 I_icon19Mier 20 Iul 2011, 20:03

ce incurcatura mare..un vampir e interesat de Sakura :> abia astept sa vad ce va fi si tin sa cred ca Sakura are o poveste mai profunda de a fost salvata tocmai de un vampir, ceva se petrece (D) ce mistere ascunzi, nu stiu..
Incearca mai multa descriere a sentimentelor, chiar de povestesti la persoana a 3-a poti sa accentuezi sentimentele cat de cat.
Bye.


Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Fantasys

"Ea un înger ce se roagă - El un demon ce visează
Ea o inimă de aur - El un suflet aposat
El în umbra lui fatală stă-ndărătnic răzimat
Tristă, Sfântă, Ea veghează"
...
"În a sufletului taină ea iubea; clar şi încet"
...
"Despărţiţi de-a vieţii valuri"
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi de sange , ura si iubire (+16)   Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 I_icon19Mier 20 Iul 2011, 21:15

Iha Deya!! Ce mi-a placut acest next, foarte frumos dap ! adu nextu ca mor de nerabdare.


Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Taemin_Stamp_by_eiyuutanLegaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
♥Deyutza♥
Chūnin
Chūnin
♥Deyutza♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in Narniaaa <3 :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 884
Puncte : 1129
Reputatie Reputatie : 72
Stare de spirit Stare de spirit : Acceptabila. :)

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi de sange , ura si iubire (+16)   Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 I_icon19Vin 22 Iul 2011, 08:18

Pai eu deja am nextul scris dar mai astept inca 3 comm-uri si apoi pun nextul rusinos.


 Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Tumblr_mjzxjpfSXH1s76p5uo1_500

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 11uyc9l
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Asss10Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi de sange , ura si iubire (+16)   Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 I_icon19Sam 23 Iul 2011, 00:42

Inca un comm de la mine... Vreau next, urgent. Imi place mult ficul, mai ales ideea. Astept cu nerabdare capitolul urmator, asa ca pune-te pe tastat. Vezi ca vin la tine si te pap. Choco te pupaceste dulce de tot!!! kiss in love kiss


Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
♥Deyutza♥
Chūnin
Chūnin
♥Deyutza♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in Narniaaa <3 :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 884
Puncte : 1129
Reputatie Reputatie : 72
Stare de spirit Stare de spirit : Acceptabila. :)

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi de sange , ura si iubire (+16)   Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 24 Iul 2011, 12:13

Inca 2 comm-uri si pun nextu dap ! sau hai inca un comm si aveti nextul ingrijorat hmm...?!


 Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Tumblr_mjzxjpfSXH1s76p5uo1_500

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 11uyc9l
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Asss10Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi de sange , ura si iubire (+16)   Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 24 Iul 2011, 12:19

Inca un comm. Eu inca astept nextul ala, dar vad ca nu vrea sa apara... Ei, lasa ca te tin eu minte... Pai ce pot sa mai spun? Ficul este foarte frumos, imi place foarte mult. Astept capitolul urmator, asa ca sa te pui pe tastat. Vin la tine si te pap, te devorez sa stii... Choco te pupaceste dulce de tot!!! kiss in love kiss


Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
♥Deyutza♥
Chūnin
Chūnin
♥Deyutza♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in Narniaaa <3 :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 884
Puncte : 1129
Reputatie Reputatie : 72
Stare de spirit Stare de spirit : Acceptabila. :)

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi de sange , ura si iubire (+16)   Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 24 Iul 2011, 12:29

Eh, acest capitol a sosit in cele din urma. Capitolul este pentru choco :X. Lectura placuta! Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 301723

Capitolul 7

Era in jur de ora unu si jumatate. Furtuna se calmase si lasa razele soarelui sa mangaie bland orasul.
Pe micile stradute oamenii incepusera sa iasa sfios din case. Uni erau binevoitori se le dadea o mana de ajutor sarmanilor, adica celor cu care natura a fost mai rea si le-a zburat acoperisurile caselor. Intreg orasul se trezise la viata.
In casa rozaliei era o liniste mormantala. Fata se oprise de cateva ore buna din plans si din injurat. Acum se afla pe taramul viselor. De mica stia de la mama ei ca in acel taram se poate ori de cate ori se simtea trista. Acolo era o lume superba. Tot timpul cald si bine. Mii de copaci si flori imprastiind mireasma lor ametitoare. Acolo nici o data nu ploa si nimeni nu era trist. Era genul de lume ideala, unde totul este perfect. Dar, oare chiar asta visa fata? Putea oare sa mai faca acea lume sa fie frumoasa?
O nu, totul era plin de vampiri morti peste tot. Nori negri plateau deasupra lor amenintatori. Cea care ii omorase pe toti era nimeni alta decat, Sakura. Avea in mana doua sabi, una in mana dreapta si una in mana stanga, ambele erau pline de sange si ura. Fata incepuse sa rada incontrolabil. Insa acea “feicire” disparu brusc. In spatele ei se afla Sasuke care o luase in brate. Se apropie uso de urechia ei si ii sopti :
“ Nu draga mea, tu nu esti asa. Nu esti si nu vei fi nici o data. Tu iubito nu esti o criminala. Crezi ca ei, ar fi vrut sa fi asa? “ dupa ultima propozitie in fata ei aparura parinti fetei.
Dintr-o data fata se ridica rapid in sezut. Era speriata. Inima ii batea cu putere. Mici picaturi de transpiratie ii aparu pe frunte. Se intreba ce era oare cu visul ala ciudat. Totul parea asa de real. Isi scutura usor capul pentru a alunga toate gandurile. Dupa cateva clipe se auzi un sunet ciudat, slab da totusi il auzi. Isi ridica usor capul si zambi.

- Eh, cred si eu ca mi-e foame doar n-am mai mancat de ieri dimineata.

Dupa ce-si spuse asta se ridica usor si iesi din camera. De-a lungul holului se aflau trei poze. Una cu rozalia, alta cu o femeie cu parul roz si ochii albastri ca marea, si in cea de a treia poza se afla un barbat cu parul negru si ochii de smarald. La poza acestuia Sakura se opri pentru cateva clipe, mangaie usor poza si isi vazu de drum.
Ajunsa in bucatarie isi scoase un bol pe care il umplu cu lapte si varsa niste cereale cu ciocolata. Mda, era cam ciudat sa mananci cereala la pranz dar cum ea nu stia sa gateasca trebuia sa se descurce.

-Hei frumoasa, doar n-ai sa manaci aia la pranz, nu? De ce nu ma lasi sa-ti fac eu ceva gustos?

fata tresari. Ii era frica sa intoarca capul. Inghiti in sec si incepu sa tremure usor. Ii era frica sa mai si respire. Nu stia clar de ce ii era asa frica. Oare era socul ca cineva era in casa sau ca vocea se parea cunoscuta ? In cele din urma isi facu curaj si se intoarse. Era …


Imi pare rau ca este scurt dar, daca continuam unde mai era suspansul? Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 994253 Deci imi cer scuze pentru eventuale-le greseli de scriere. La 5 comm-uri aveti nextul Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 268890.


 Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Tumblr_mjzxjpfSXH1s76p5uo1_500

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 11uyc9l
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi de sange , ura si iubire (+16)   Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 24 Iul 2011, 12:34

Deyu fa-l mai luung:(: sad sad Ca imi place asa de mult, si am nevoie de mai mult, mai mult!!!! Next urgent!!!


Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Taemin_Stamp_by_eiyuutanLegaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
♥Deyutza♥
Chūnin
Chūnin
♥Deyutza♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in Narniaaa <3 :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 884
Puncte : 1129
Reputatie Reputatie : 72
Stare de spirit Stare de spirit : Acceptabila. :)

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi de sange , ura si iubire (+16)   Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 24 Iul 2011, 12:36

Pai draga mea Ele, daca primesc inca 4 comentari voi pune nextul tot azi Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 268890. Si ma bucur mult ca-ti place kiss


 Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Tumblr_mjzxjpfSXH1s76p5uo1_500

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 11uyc9l
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Asss10Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi de sange , ura si iubire (+16)   Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 24 Iul 2011, 14:17

Vai, pentru mine? Multumesc mult, uite mi-au dat si lacrimile...Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 896861 Glumesc, glumesc, sunt foarte happy. Pai cu ce sa incep? Imi place mult de tot capitolul, dar este cam scurt sa stii... Oricum, ideea este chiar foarte draguta si suspansul este ca la el acasa ca sa zic asa. Astept cu nerabdare nextul si sa stii ca sunt atat de curioasa incat nu pot sta locului. Of, of, ce ma fac eu cu tine? Te-am pupacit dulce de tot!!! kiss in love kiss


Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi de sange , ura si iubire (+16)   Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 24 Iul 2011, 14:41

Si pe noi ne lasi in suspans? sad
Pei sa te apuci de tastat caci eu chiar vreau sa vad ce se mai intampla
Te pup! kiss


Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
Continut sponsorizat




Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturi de sange , ura si iubire (+16)   Legaturi de sange , ura si iubire (+16) - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Legaturi de sange , ura si iubire (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-