Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Do you feel the pain?  - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Do you feel the pain?  - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Do you feel the pain?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Do you feel the pain?  - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Do you feel the pain?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Do you feel the pain?    Do you feel the pain?  - Pagina 4 I_icon19Dum 05 Iun 2011, 19:19

Melyscutza in love
A fost superb prea tare
Si Jhon ala cred ca vrea sa ramana fara descendenti
Am eu ac de cojocul lui [muhahahaha]
Next scumpo in love


Do you feel the pain?  - Pagina 4 Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Do you feel the pain?  - Pagina 4 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Do you feel the pain?  - Pagina 4 Taemin_Stamp_by_eiyuutanDo you feel the pain?  - Pagina 4 Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Do you feel the pain?  - Pagina 4 Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Nyko
Genin
Genin
Nyko

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Lost in Paradise
Nr. mesaje Nr. mesaje : 101
Puncte : 106
Reputatie Reputatie : 5

Do you feel the pain?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Do you feel the pain?    Do you feel the pain?  - Pagina 4 I_icon19Dum 05 Iun 2011, 20:20

Ce l-as bate pe John .
Mi-a placut foarte mult partea asta in love
hai cu Next please


Do you feel the pain?  - Pagina 4 9r4p45
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Do you feel the pain?  - Pagina 4 Asss10Do you feel the pain?  - Pagina 4 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Do you feel the pain?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Do you feel the pain?    Do you feel the pain?  - Pagina 4 I_icon19Mar 07 Iun 2011, 06:39

Deci imi pare nespus de rau ca nu am mai trecut pe aici. Am fost plecata, dar acum revin in forta si iti dau un comm. Asa draga mea, as vrea sa te felicit pentru acest capitol care este foarte frumos, mie chiar mi-a placut. Stii cat l-as bate pe nesugeritul ala? I-as da cu tigaia de clatite in cap. Auzi la el cica o sa-i faca o vizita la noapte... Eu astept cu nerabdare nextul. Pune-te pe tastat ca de nu, vin la tine si te pap. Choco te pupaceste dulce de tot!!! kiss in love kiss


Do you feel the pain?  - Pagina 4 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Un bucheţel de zâmbete ♥
Genin
Genin
Un bucheţel de zâmbete ♥

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : La măta.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 112
Puncte : 128
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : Happy! :)

Do you feel the pain?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Do you feel the pain?    Do you feel the pain?  - Pagina 4 I_icon19Mar 07 Iun 2011, 06:59

Da şi eu,ce i-aş frige una la bucurii X( :d
Sper să pui nextul cât de curând :)


Recunosc că poate-ai jucat mai bine.Dar nu uita! E 1-0 pentru mine ;)
Sus In jos
Lady marmalade. ♥
Genin
Genin
Lady marmalade. ♥

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : În ţara minunilor.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 436
Puncte : 544
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Spending time with my amazing friends!
Stare de spirit Stare de spirit : Happy.

Do you feel the pain?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Do you feel the pain?    Do you feel the pain?  - Pagina 4 I_icon19Mar 07 Iun 2011, 10:21

Buna draga Melly :) ( daca pot sa-ti spun asa :d )
Am citit si eu povestea ta si mi se pare frumoasa happy
Titlul mi se pare destul de sugestiv pentru ca pe mine m-a atras ca un magnet :))
Anyway,sper sa aduci nextul curand ok ? :)
Te pup.Bye-bye :-h


I will be remembering, the shadow of your smile! ♥️

Do you feel the pain?  - Pagina 4 43041335886647080746110


Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Do you feel the pain?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Do you feel the pain?    Do you feel the pain?  - Pagina 4 I_icon19Mar 14 Iun 2011, 17:40

Draga mea matushica, nu pui o data next?
Noi vrem next.
Te pup dulce si vreau next, daca nu vin la tine si te bantui.
Bye.


  Do you feel the pain?  - Pagina 4 J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
Soprena_
Genin
Genin
Soprena_

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Winterfell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 328
Puncte : 471
Reputatie Reputatie : 91

Do you feel the pain?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Do you feel the pain?    Do you feel the pain?  - Pagina 4 I_icon19Mier 15 Iun 2011, 07:48

Vaii , de cand nu am mai trecut pe aici .. Ce rusinee !

=> E foarte frumos deci imi place la nebunie happy2
=>Asstept nextu` cu nerabdare happy2
=>Esti geniala si o s`o spun de cate ori e nevoie :X
=> Bai ` ! Deci sa`l puna cineva la punct cu vreo palma sau ceva pe John ca de nu merg eu si il nenorocesc
kboom biciuitor

Deci cum am spus astept nextu` mamii . a hug .


Ja ne Shi ! hi!


Do you feel the pain?  - Pagina 4 Large
LORD GRANT ME PATIENCE NOT TO TURN EVERYONE INTO GODDAMN TACOS
Sus In jos
http://toosassyforya.blogspot.ro/
HellGirl
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Somewhere...trying and failing to not write in english...FanFiction Net's a b*tch...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 189
Puncte : 210
Reputatie Reputatie : 19
Hobby-uri Hobby-uri : FanFicion...Pissing people off,lazying around...and being bitchy..
Stare de spirit Stare de spirit : Does batshit insane count as a mood?

Do you feel the pain?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Do you feel the pain?    Do you feel the pain?  - Pagina 4 I_icon19Dum 26 Iun 2011, 08:51

ficu e dragut...abia astept nextu!si wow...dar zau ca am dat multe commuri azi...

Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Do you feel the pain?  - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Do you feel the pain?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Do you feel the pain?    Do you feel the pain?  - Pagina 4 I_icon19Dum 26 Iun 2011, 16:03

Miau miau !!

Melly !! Surprizaaa !! Hehe, de cand nu am mai trecut eu p'aci, nu'i asa ? Ei bine, uite ca am venit heh Ce mai faci ? Cum o mai duci ? :> Hee, ok, lasand asta la o parte, sa trecem la lucrurile cu adevarat serioase happy2

1. Descrierea- Ei bine, descrierea din cate am observat, pot spune ca este destul de ok. Insa nu chiar .. daca ma intelegi. Sentimente vad ca exista, insa trebuie mai mult. Incearca sa dezvolti descrierea, de exemplu puteai descrie mult mai mult sentimentele Sakurei, dar nu ai facut-o. Incearca sa o faci ..

2. Dialogul- Dialogul este ok. Nu e lung, nici sec. Pot spune cu usurinta ca se incadreaza aproape perfect.

3. Actiunea- Actiunea mi s-a parut putin grabita atunci la faza cu Sasuke si Sakura, ai cam grabit-o putin, acolo. Incearca sa descrii mai mult sentimentele si sa mergi mai lent.

4. Estetica- Ok, deci estetica nu mai trebuie sa comentez. Pentru ca stii deja ca imi place, si plus ca nu am vazut nicio greseala. La capitolul Estetica tine-o tot asa pentru ca esti pe drumul cel bun ;;)

5. Greseli de ortografie, gramatica, tastare :


" scartai " - ---> scartait <---


Ai avut decat o greseala de tastare, asta chiar e bine ^^

Capitolul mi-a placut, frumos si interesant. Adu repede next-ul, si sa ma anunti cand il pui !!

Spor la scris si la idei multe <3

Pupici dulci, scumpa kiss

Mrr dap ! hi!


Do you feel the pain?  - Pagina 4 2zohwko




☼ P E R F E C T I O N 
Sus In jos
HellGirl
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Somewhere...trying and failing to not write in english...FanFiction Net's a b*tch...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 189
Puncte : 210
Reputatie Reputatie : 19
Hobby-uri Hobby-uri : FanFicion...Pissing people off,lazying around...and being bitchy..
Stare de spirit Stare de spirit : Does batshit insane count as a mood?

Do you feel the pain?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Do you feel the pain?    Do you feel the pain?  - Pagina 4 I_icon19Dum 26 Iun 2011, 19:04

ficu e interesant...asa ca NEXT!!! dap !
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Do you feel the pain?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Do you feel the pain?    Do you feel the pain?  - Pagina 4 I_icon19Sam 21 Apr 2012, 23:43

FanFic deschis la cererea puiului :*


I had to break myself to carry on.


Do you feel the pain?  - Pagina 4 Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Mellz.<3
Genin
Genin
Mellz.<3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In inima lui ! <333
Nr. mesaje Nr. mesaje : 453
Puncte : 566
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : Multe:P
Stare de spirit Stare de spirit : Ehh. Nici eu nu stiu. ='(

Do you feel the pain?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Capitolul 7   Do you feel the pain?  - Pagina 4 I_icon19Sam 21 Apr 2012, 23:49

HEI HEI HEI ! MELL A REVENIT IN FORTAAAAA ! Mamaaa miaa, de cand n-am mai scriiis. Mi s-a facut asa un dooooooooooor <3333 hehe, sper sa va placa noul capitol. :*

Capitolul 7

Singura … atat de singura. Niciodata n-am avut pe cineva aproape de sufletul meu, cineva care sa ma inteleaga cu adevarat. Uneori mi se face mila de mine. Nu am fost niciodata o persoana puternica, si nici nu cred ca voi fi. Toate gandurile pozitive, sunt acoperite de toata durerea care-o simt. Niciodata in viata mea nu m-am simtit mai singura si folosita. Nimic nu se mai auzea in camera, doar suspinele mele infundate… Nimeni nu merita sa treaca prin asa ceva, nici macar eu. Sunt o persoana asa slaba, ma las doborata de toti. Sau mai bine zis, de cuvinte. Cuvintele dor cel mai tare. Dar de asemenea, si faptele. Mereu am vrut sa trec peste, sa uit, sa nu mai trebuiasca sa ma prefac ca totul este okai. Mi-as dori sa pot fii fericita cu adevarat, macar pentru o clipa, pentru ca as profita la maxim de ea. Mi-as dori sa pot zambii fara sa ma prefac, fara sa port masca aceea menita sa ascunda toate gandurile, emotiile, sentimentele mele adevarate. Imi sterg cu incheietura mainii lacrimile si iau telefonul de pe noptiera, vazand ca am primit un mesaj. Sasuke ! Este in fata blocului meu si vrea sa vorbeasca neaparat cu mine. WTF ?! Ce cauta aici la ora asta ? Curioasa din fire, ma imbrac cat pot de repede, deschid usa din camera usor, fara sa auda John si ies afara, in fata blocului. Tremuram usor, fiind destul de racoare seara. Statea cu spatele la mine, nici nu cred ca m-a observat, si privea cerul instelat. Parea absent , era desprins de lumea reala… Am tusit usor, semn ca eram si eu pe aici, si se apropie de mine, tinandu-si mainele in buzunar, dandu-I un aer superior, foarte cool pot spune. Ma privea fix in ochi, eu intrebandu-l din priviri ce s-a intamplat de este asa urgent sa vorbeasca chiar acum cu mine.

- Sakura, vreau sa intelegi niste lucruri pentru ca imi dau seama cat de confuza esti … si simt ca ai nevoie de cineva, cineva care sa te sprijine , sa fie alaturi de tine. Inceteaza sa crezi in cuvinte care nu au niciun sens, intentia acelei fete era sa …

- Nu Sasuke, a vrut doar sa-mi deschida ochii cu adevarat …

- Nu, in niciun caz, a vrut sa te vada jos, si tu cazi mereu, intotdeauna crezi tot ce zic oamenii despre tine ! Ignora, trebuie sa crezi in cine esti tu cu adevarat, nu in tot ce spun ceilalti ! Doar … ai incredere in mine !

Fara sa mai stau pe ganduri, il strang tare la piept, nu credeam ca ma voi atasa atat de tare de el. Are foarte mare dreptate in tot ceea ce a zis … eu sunt proasta aici, eu cred tot ce mi se spune. Incepe sa mi se lumineze mintea. Ma bucur atat de mult ca ii pasa catusi de putin de mine, ma bucur ca poate acolo intr-un coltisor al sufletului sau reprezint ceva pentru el. Lacrimile amare incep sa curga usor pe obrajii mei, Sasuke observand repede asta.

- Nu, nu face asta … nu vreau sa te mai vad plangand vreodata ! Ai niste ochi prea frumosi …

Si ma trage mai aproape de el, cuprinzandu-mi buzele intr-un sarut, unul din saruturile lui, dupa care ma topeam de fiecare data. Simteam cum imi ard obrajii, dar asta nu m-a lasat mai prejos. Eram absorbita total de atmosfera creata de acest sarut, absolut magnific … Limbile noastre se duelau tot timpul, mi-as fi dorit ca acest moment sa dureze mult, sa nu se mai termine. Am simtit pur si simplu ca in sfarsit traiam. Spre nefericirea mea, isi desprinse usor buzele de ale mele, si cu miscari usoare, imi sterse lacrimile ramase la ochi, zambindu-mi apoi dulce…


Fericirea este un vis, durerea este reală.

Do you feel the pain?  - Pagina 4 Tumblrly7n7v81c11qju6qm


I’ll never walk away.
Tear down!, the walls that will surround.
Cry out!, above the burning sound.
Show me!, how bleeding hearts still pound.
If we stand together we will be unbroken!



Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Do you feel the pain?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Do you feel the pain?    Do you feel the pain?  - Pagina 4 I_icon19Sam 21 Apr 2012, 23:56

Hellăăău, my chicken a hug

Mell a revenit in sfarsit si datorita cui, ha? cui??? Ehehe, lasa ca te tin eu mine lough
Imi era atat de dor de felul in care scrii, de felul i n care descrii sentimentele personajelor, de felul in care ne uimesti pe toti cu talentul tau nemarginit :x Uimesti si-un elefant, nu doar pe noi.
In legatura ca fic-ul. A fost genial, iar replicile lui Sasuke m-au dat gata, mi-au ajuns la inima. Of of of, frumosul de el <3 Ce n-as da sa ma sarute si pe mine lough Oh God deja delirez rau de tot !
Puiule eu vreau next-ul cat mai repede si ma bucur ca ai revenit, slava DOmnului.

Kiss and Hug and I <3 U !


I had to break myself to carry on.


Do you feel the pain?  - Pagina 4 Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Do you feel the pain?  - Pagina 4 Asss10Do you feel the pain?  - Pagina 4 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Do you feel the pain?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Do you feel the pain?    Do you feel the pain?  - Pagina 4 I_icon19Dum 22 Apr 2012, 10:07

Kawaii in love Deci este asa de dulce acest capitol. =p~ Daa, vezi ca raman aici intepenita cu ochii in ecran. Pai ce-i asta? :)) Doamne, nu pot sa cred ca te-ai hotarat sa il continui, sunt in culmea fericirii pot spune. kiss Adica toate laudele celui care te-a convins. :> :))) Asa, pai, capitolul este foarte frumos si imi place ca in sfarsit are si ea parte de putina iubire. Ma intreb ce o sa se mai intample cu cei doi, peste ce greutati vor trebui sa treaca si ce obstacole vor trebui sa depaseasca. Spor la scris in continuare si multe idei pe viitor. Te-am pupacit dulce. in love
choco :)


Do you feel the pain?  - Pagina 4 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Mellz.<3
Genin
Genin
Mellz.<3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In inima lui ! <333
Nr. mesaje Nr. mesaje : 453
Puncte : 566
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : Multe:P
Stare de spirit Stare de spirit : Ehh. Nici eu nu stiu. ='(

Do you feel the pain?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Do you feel the pain?    Do you feel the pain?  - Pagina 4 I_icon19Dum 22 Apr 2012, 22:12

Heiiii, v-am adus nextul. Dar se pare ca scriu mai mult pentru mine... Btw, sper sa va placa.

Capitolul 8


Probabil am ramas asa cateva minute bune, privindu-ne adanc in ochi . Nu mi-am fi putut imagina vreodata ca poate fi atat de dulce, atat de … pur si simplu nu am cuvinte. Ohh, Sakura, esti indragostita de el. Trebuia sa admit asta, cu toate ca imi era frica. Imi este frica sa iubesc, teama pe care mi-o provoaca acest sentiment este infinita. Teama de a nu fi dezamagita, mai pe scurt. Dar de ce, de ce atatea ganduri, de ce atata ratiune ? De ce nu-mi pot asculta inima macar o singura data ?
Linistea mortuara este intrerupta de prea cunoscuta voce , care ma tot striga de la geam.

“ Sakura, daca nu intrii in casa acum, iti jur ca nu stiu ce-ti voi face ! Treci imediat aici ! ”

Eram foarte speriata de cuvintele lui, fiind si foarte nervos, nu stiu la ce s-ar putea
ajunge daca ma intorc. Singurul lucru care il aveam in cap era : Fugi ! Fugi cat mai repede ! Simteam ca daca ma intorceam, ma astepta ceva rau. Foarte rau. Sasuke parea foarte nelinistit , probabil ca nu intelegea ce se intampla, dar nu aveam timp de explicatii. L-am strans de mana si i-am spus ca trebuie sa fugim , sa nu ne gaseasca. N-a mai stat pe ganduri si m-a tras dupa el. Aerul rece se lovea de obrajii mei, imi era foarte frig, dar trebuia sa continui sa fug de el … il uram, il uram din tot sufletul meu. Si sincer, n-as regreta niciodata daca ar muri, merita din plin. Merita pentru tot raul care mi l-a cauzat. Probabil Sasuke stia unde mergem, fiindca ne-am oprit in fata unei case imense. Mi-a dat drumul la mana, poftindu-ma inauntru. Ah, aici locuieste. Chiar nu vreau sa deranjez, poate or fii parintii lui acasa.

- Sasuke, imi pare rau, nu vreau sa deranjez, ma duc intr-un parc. Poate sunt parintii tai acasa, nu stiu.

Brusc, isi lasa capul jos si strange din pumn. Oare am zis ceva gresit si l-am suparat ? Isi ridica usor privirea, in ochi citindu-se o tristete adanca, chiar nu intelegeam de ce. M-a asigurat ca nu este nicio problema, nu e nimeni acasa. Inca sunt confuza. Ce a insemnat acel gest ? Isi arunca hanoracul pe canapeaua din sufragerie si se aseaza comod.

- Hmm, sa inteleg ca el este fratele tau ? ma intreaba curios , dar in acelasi timp cu nervozitate in voce, trezindu-ma la realitate. Am dat afirmativ din cap, dar putin imi pasa de ce s-a intamplat mai devreme. Vreau sa stiu ce a insemnat gestul de mai devreme… de ce a reactionat asa ?

- Sasuke, este ceva ce nu imi spui ? De ce ai reactionat asa mai devreme, cand am pomenit de parintii tai ? il intreb pe un ton foarte serios.

Aveam o vaga banuiala, dar nu eram sigura. Din nou, isi coboara privirea, ridicandu-se de pe canapea, facandu-mi semn sa-l urmez. Urcam scarile din marmura, care probabil duceau la camera lui. Exact, aveam dreptate. Deschide usor usa camerei, provocand un mic scartait, aprinde lumina si se apropie de noptiera. Mi-a aratat o poza cu doi oameni. O femeie de o frumusete rara, parul brunet si ochii negri ca cea mai intunecata noapte scoteau in evidenta frumusetea orbitoare a acesteia si langa ea, un barbat, cam la varsta a doua, avand o privire serioasa.

- Ei … erau parintii mei. Au m-murit acum 8 ani …

Pe chipul sau nu se citea niciun sentiment, nici eu nu puteam spune ceva, eram socata de cele aflate, in acelasi timp imi parea si rau pentru el. Probabil au insemnat foarte mult.

- Si lucrul care m-a facut sa ma apropii atat de mult de tine este el…Si scoase dintr-un rucsac un ursulet de plus, vechimea isi pusese amprenta pe el. Ohh, nu se poate. Nu poate fi adevarat. Am crezut ca l-am pierdut pentru totdeauna. Dar, poate o fi doar o coincidenta. Al meu avea initialele mele inscriptionate pe spate. Este imposibil…sunt chiar acolo. Nu imi vine sa cred.

- Acum 8 ani … si incepe sa-mi povesteasca …


Flashback
Sasuke P.O.V.

" - Nu mai plange Sasuke, barbatii adevarati nu plang ! Fii tare, poti trece peste ! imi tot repeta Itachi, incurajandu-ma.

Dar nu are cum. Sunt doar un copil ! Nu imi puteam opri lacrimile, era prea dureros pentru mine. De ce tocmai ei ? Persoanele la care tin cel mai mult ? De ce? Continuam sa-mi sterg lacrimile, dar tot reveneau si reveneau. Vroiam sa fiu puternic, sa rezist, dar nu pot. E prea mult. Nu inteleg de ce. Brusc, Itachi primeste un telefon urgent si pleaca de langa mine, soptindu-mi ca va reveni in cateva minute. Eram absolut distrus, credeam ca se vor face bine, asa mi-au promis. De ce m-au lasat singur? Cine imi va mai da pupicul de noapte-buna? Langa mine se aseaza o fetita, de aceeasi varsta cu mine, cu parul de o culoare nemaiintalnita de mine, ci anume rozul, si imbracata intr-o rochita de aceeasi culoare. Speriat, imi sterg repede lacrimile. Barbatii adevarati nu plang.

- Hei, plangeai cumva? Uite, iti dau ursuletul meu. Te va ajuta foarte mult, pe mine m-a ajutat. Va fi langa tine atunci cand simti nevoia sa imbratisezi pe cineva. Eu sunt aici pentru ca bunica mea e bolnava, dar mami mi-a spus sa nu imi fac griji. Va fi bine, se va duce intr-un loc mai bun si va avea grija de noi de sus, printre stele.
Nu mai reusesc nici sa ii multumesc, deoarece a plecat destul de repede … “

End of flashback


Fericirea este un vis, durerea este reală.

Do you feel the pain?  - Pagina 4 Tumblrly7n7v81c11qju6qm


I’ll never walk away.
Tear down!, the walls that will surround.
Cry out!, above the burning sound.
Show me!, how bleeding hearts still pound.
If we stand together we will be unbroken!



Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Do you feel the pain?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Do you feel the pain?    Do you feel the pain?  - Pagina 4 I_icon19Dum 22 Apr 2012, 22:24

Hellăău, my love. a hug
Deci a fost incredibil de incredibil de genial de superb de frumos de foarte fain de super de incredibil de genial de foarte tare. Hm, as mai putea continua, insa nu are rost. Nu pot sa cred ce frumos scrii si cat de mult ma impresionezi :x Sakura e foarte foarte puterniica din cate observ si cu ajutorul lui Sasuke o sa treaca peste toate greutatile, sunt ferm convinsa ca el o va ajuta pentru ca tine la ea. Mm, astept next-ul si nu te descuraja. Te iubesc kiss


I had to break myself to carry on.


Do you feel the pain?  - Pagina 4 Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Do you feel the pain?  - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Do you feel the pain?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Do you feel the pain?    Do you feel the pain?  - Pagina 4 I_icon19Vin 27 Iul 2012, 18:19

Fic inchis pentru inactivitate.

Merge la >> Fan Ficuri blocate.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Do you feel the pain?  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Do you feel the pain?    Do you feel the pain?  - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

Do you feel the pain?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-