Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Parerea mea despre relatia lor Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Parerea mea despre relatia lor Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Parerea mea despre relatia lor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Parerea mea despre relatia lor Asss10Parerea mea despre relatia lor J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Parerea mea despre relatia lor Empty
MesajSubiect: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor I_icon19Mar 03 Iun 2014, 23:13

Vreau de pe acum sa va anunt ca nu vreau comuri rautacioase sau puncte scazute la reputatie. Este parerea mea Proprie si nimeni nu o poate schimba.
Eu cred ca nu a existat nimic intre ei doi. Tot ce a fost intre ei a fost o relatie de prietenie formata din cauza echipei 7. Singurul moment care chiar a fost ceva special a fost cel din episodul 33 cand el primeste semnul blestemat si ea.. etc. Daca Sasuke o "iubea", mai incerca sa o omoare? 
Eu una as vrea ca cei doi sa moara la sfarsitul serialului iar cuplul final sa fie NaruHina. Este adevarat ca este cuplul meu preferat insa devine oarecum plictisitoare speranta ca ei sa fie impreuna. 
As vrea sa vad sutele de copile pline de speranta suferind dupa moartea cuplului minune care nici macar nu e un cuplu. E un cuplu format de fani, cuplu ce are sense minime in serial.

Cam atat am vrut sa ma spun. sunt mai sadica, stiu. Poate mai sunt si altii de aceasi parere cu mine, nu stiu. Sper doar sa nu imi sariti prea rau in cap pentru ca si eu stiu sa fac asta kiss 
Pupicei!
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Parerea mea despre relatia lor Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor I_icon19Mier 04 Iun 2014, 16:59

Okay, vei primi comentarii contra părerii tale oricum, întrucât oricine e liber să-şi exprime propria opinie. De altfel, ce rost ar mai avea topicul tău, huh? Cum spuneai şi tu la început, este strict părerea ta şi nimeni nu o va schimba; good for you, nici tu nu-i vei face pe restul să şi-o schimbe cu acest post.


Au fost mai fost momente SasuSaku în afară de cel petrecut în timpul examenului chuunin -şi mă refer doar la prima parte a animeului-, dar cred că majoritate îs conştienţi de acest lucru şi de faptul că sentimentele Sakurei s-au dezvoltat în timp. Okay, am mai spus asta recent într-un alt topic, dar repet, Sasuke mereu a fost instabil emoţional, iar în manga această formă de abuz emoţional s-a accentuat. Deşi lasă impresia unei persoane indiferente, are nevoie de piloni de sprijin şi imediat ce unul dintre ei cedează, se vede cuprins de un sentiment distructiv, ce se propagă spre alte situaţii. Toată treaba cu Danzou şi Clanul Uchiha îl terminase, nici nu am fost surprinsă, având în vedere superioritatea cu care Danzou i se adresa, i dunno. Faptul că a pus-o la încercare pe Sakura dovedeşte că avea un prag scăzut de toleranţă la frustrări, iar ea, în momentul ăla, era foarte uşor de citit, era anxioasă şi trăgea de timp. A fost un proces inconştient... 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Yeah, nu pare îngrijorat...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Hahaha, uită-te la faţa lui, e evident că nu dă doi bani pe ea...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

... priveşte-l nefăcând  n i m i c

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mă întreb cum de a ajuns acolo primul...

Şi oricum, nu e ca şi cum e prima dată când e îngrijorat, deci, da, ai dreptate, şansele sunt minime ca ei să devina canon.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Şi rânjetul ăsta, Holy, mă întreb ce avea în minte la momentul respectiv.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Amuzant e că lui Naruto i-a spus de două-trei ori:dont let your guard down, i-a spus şi lui Kakashi în numerele trecute, dar Sakurei niciodată.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Noi ştim foarte bine cât de indiferentă îi este, indeed.

Să ştii că nu doar copilele de 12-13 ani sunt ahtiate să vadă acest cuplu devenind realitate. Majoritatea autoarele ficurilor în limba engleză sunt studente, altele sunt căsătorite, prin urmare nu văd ce e ruşinos în asta, whatever. Cred că ar avea o relaţie foarte interesantă, Sasuke e dominant, dar Sakura a preluat mult din trăsăturile de caracter ale lui Tsunade şi nu cred că ar înghiţi în sec la fiecare remarca răutăcioasă venită din partea lui. Să îi rânjească şi să o faca enervantă, oh, să o facă enervantă după ce se va termina războiul, hahaha.
Well,
when sasusaku does become canon
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus In jos
Hurrem
Genin
Genin
Hurrem

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : La serai
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 305
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : Barfa, scrisul, cititul ficurilor, muzica.
Stare de spirit Stare de spirit : In general stare prietenoasa, uneori superioara :3

Parerea mea despre relatia lor Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor I_icon19Mier 11 Iun 2014, 18:52

Bunaa:**. Sunt de acord cu Geo, chiar daca imi doresc cu atat ardoare sa o placa, nu se va intampla niciodata. Acele momente cand Sasuke a salvat-o pe Sakura in padure sau nu stiu mai unde, a fost doar pentru ca ea este fata si se simtea obligat, fiind baiat, sa aiba grija de ea si sa o protejeze. Relatia dintre cei doi a fost, este si va fi una strict de prietenie, cel putin din partea lui Sasuke. Daca i-ar fi placut de ea s-ar fi dat la ea din pimele zile, si chiar daca nu ar fi facut-o, nu ar fi vrut sa o omoare atunci cand Sasuke l-a ucis pe Danzou, asa ca sa fim sinceri. Nu stiu sigur unde am citit ca Sasuke a ruga pe Sakura sa fie cea cu care isi va reconstrui clanul. Pft. Asta nu a fost absolut nimic, nici macar un simplu apropo cum ca ar vrea sa fie cu ea. Defapt, nici macar nu stiu unde am citit aia dar nu cred ca este adevarat. Sasuke o sa ramana singur, pentru ca el asa vrea sa fie si pentru ca s-a adancit prea mult in ura si razbunare si nimeni nu-l va putea scoate. Asta e parerea mea si asta-i viata...
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Parerea mea despre relatia lor Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor I_icon19Mier 11 Iun 2014, 21:17

WHAT THE HELL IS WRONG WITH YOU PEOPLE?
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Parerea mea despre relatia lor Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor I_icon19Mier 11 Iun 2014, 22:43

Ok, fetelor. Deci practic toate acțiunile pe care Sasuke le-a făcut pentru Sakura de când s-a alăturat războiului și până acum au fost doar reacții datorate faptului că îi este coechipieră? Inclusiv mimica feței sale, care arăta o foarte mare îngrijorare pentru Sakura -numai pentru ea, cu toate că și Kakashi și Naruto erau acolo- atunci când ea era pe punctul de a fi rănită? Scuzați-mă dacă greșesc, dar eu nu cred că Sakura nu înseamnă nimic pentru Uchiha. Trecutul lui rămâne marcant pentru el, mai ales din punct de vedere psihic și sentimental, lucru care accentuează neputința de a-și exprima sentimentele din punct de vedere verbal, căci prin acțiuni se observă CLAR că o face. Argumentele aduse de Andreea reprezintă în mod evident posibilul început al unei relații dintre cei doi. Iar la faza cu Danzō, puneți-vă în locul lui, voi ce ati face? După cum a spus și Andreea, Sakura mințea atât de evident că propriul comportament și mod de a vorbi au dat-o de gol, iar Uchiha trecea prin niște momente groaznice. Voi la ce v-ați fi așteptat? Să spună că o acceptă și să o ia cu el? Asta ar fi arătat că Sasuke ori e pro*t, ori vrea să-și bată joc de ea. Sasuke nu e prost, iar dacă nu avea sentimente pentru ea, își bătea joc de ea. A reacționat normal. LOL, a aflat că a fost mințit tot timpul. Voi v-ați pus o singură dată în locul lui?-repet- OMFG, și de ce ar vrea cineva ca Sakura și Sasuke să moară la sfârșit? Ce au făcut așa de grav încât să merite să moară? Și nu înțeleg încă o chestie: de ce, Geo, ai vrea să vezi fanele SasuSaku suferind? Cu ce te-ar satisface?

Lumea din ziua de azi e așa de pesimistă.

P.S.: Andreea, mi-a plăcut foarte mult gif-ul tău!! A fost prea șmecher. :)))))))


Ultima editare efectuata de catre Aneta Blanche in Mier 11 Iun 2014, 23:40, editata de 2 ori
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Parerea mea despre relatia lor Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor I_icon19Mier 11 Iun 2014, 22:59

High five, girl!!!!!!!!
Sus In jos
Léa.
Genin
Genin
Léa.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Does not matter.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 242
Puncte : 304
Reputatie Reputatie : 42

Parerea mea despre relatia lor Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor I_icon19Mier 11 Iun 2014, 23:41

Chiar dacă ei nu o să devină un cupul în anime, asta nu ar conta. Ei doi, mi-au completat o parte din copilărie, mai mult ca Naruto în sine. Şi până la urmă, dacă o să se termine exact cum "nu" vrem noi... Asta-i viaţa! Eu una o să-mi imaginez un happy-end ca în poveşti. În final, eu sunt cu totul de acord cu @Kakashi şi @Aneta Blanche. M-aţi motivat, fetelor! Pwp!

Ps: Kakashi, mi-au plăcut acele secvenţe din manga, chiar nu am observat reacţiile lui Sasuke. :D
Sus In jos
Katherine Miller
Genin
Genin
Katherine Miller

Sex : feminin Varsta : 103
Localizare Localizare : nicăieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 464
Puncte : 562
Reputatie Reputatie : 34

Parerea mea despre relatia lor Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor I_icon19Joi 12 Iun 2014, 01:00

.


Ultima editare efectuata de catre Katherine Miller in Mier 09 Aug 2017, 18:42, editata de 1 ori
Sus In jos
Hurrem
Genin
Genin
Hurrem

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : La serai
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 305
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : Barfa, scrisul, cititul ficurilor, muzica.
Stare de spirit Stare de spirit : In general stare prietenoasa, uneori superioara :3

Parerea mea despre relatia lor Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor I_icon19Joi 12 Iun 2014, 11:47

God, nu am zis niciodata ca sunt impotriva relatiei lor. Chiar as vrea sa fie impreuna, vreau atat de mult, vreau sa-l vad pe Sasuke cum o pupa si o mangaie, dar nu se va intampla niciodata! Mi-am facut cont pe acest forum pentu ca vreau sa traiesc un vis care nu se va implini niciodata, acela ca nu voi fi niciodata impreuna. Macar pe acest forum sa fie daca in anime nu... Nu stiu, dar chiar asta cred! Nu am citit manga, insa chiar si in imaginile postate de Anreea nu exista dovezi relevante care sa arate un apropo din partea lui Sasuke ca ar vrea sa fie cu el sau alte lucruri mai asa... Nu am inteles nimic din acele imagini, si nici nu mi s-a parut ceva neobisnuit sa wow. Oricum, vom vedea la sfarsit.
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Parerea mea despre relatia lor Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor I_icon19Joi 12 Iun 2014, 15:46

Ahahaha, fără preludiu şi s*x nu e nimic deosebit/wow, fml...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Parerea mea despre relatia lor Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor I_icon19Joi 12 Iun 2014, 16:33

Bine Andreea. (I)-ai spus-o. :)))))

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

Parerea mea despre relatia lor Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor I_icon19Joi 12 Iun 2014, 17:08

Cu toţii vrem ca SasuSaku să fie canon...Sau poate doar eu?
bitch:


Ultima editare efectuata de catre Yang Guðsdóttir in Sam 06 Sept 2014, 18:55, editata de 2 ori
Sus In jos
Katherine Miller
Genin
Genin
Katherine Miller

Sex : feminin Varsta : 103
Localizare Localizare : nicăieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 464
Puncte : 562
Reputatie Reputatie : 34

Parerea mea despre relatia lor Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor I_icon19Joi 12 Iun 2014, 17:25

=)))))


Ultima editare efectuata de catre Andreea S. in Dum 03 Aug 2014, 00:29, editata de 1 ori
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Parerea mea despre relatia lor Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor I_icon19Sam 14 Iun 2014, 23:47

Oh, Andreea, m-ai motivat mult mai mult prin perseverența ta în acest cuplu:)) Sunt total de acord cu voi, și da, Yang, majoritatea vrem canon:))
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Parerea mea despre relatia lor Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor I_icon19Dum 15 Iun 2014, 12:33

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Hahaha
Sus In jos
Katherine Miller
Genin
Genin
Katherine Miller

Sex : feminin Varsta : 103
Localizare Localizare : nicăieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 464
Puncte : 562
Reputatie Reputatie : 34

Parerea mea despre relatia lor Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor I_icon19Dum 15 Iun 2014, 13:16

Mor =)))
Sus In jos
Nobody
Genin
Genin
Nobody

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Departe.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 448
Puncte : 477
Reputatie Reputatie : 7
Stare de spirit Stare de spirit : Instabilă

Parerea mea despre relatia lor Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor I_icon19Dum 22 Iun 2014, 14:31

Voi chiar nu aţi remarcat că Masashi Kishimoto a adus în prim plan sentimentele lui Naruto faţă de Sakura şi viceversa? Nu pe ale lui Sasuke - deşi nu neg că a părut surprins atunci când Sakura s-a repezit spre Madara, iar apoi îngrijorat (dar dacă Naruto nu ar fi salvat-o atunci din mâinile lui, nu ar mai fi avut pentru cine să se mai îngrijoreze) -. Sentimentele lui Sasuke faţă de Sakura în momentul acesta contează cel mai puţin, okay? Deşi mi-ar plăcea să se întâmple ceva între ei, pentru a evita să fiu dezamăgită la sfârşit, încerc să fiu obiectivă acum. Să fim serioşi, Kakashi a spus, într-adevăr, că sentimentele Sakurei în ceea ce-l priveşte pe Sasuke s-au modificat şi, deşi mulţi spun că asta ar putea însemna doar că Sakura nu-l mai idolatrizează ca atunci, că iubirea ei s-a maturizat - nu neg nici asta -, eu tind să cred şi că nu mai e nimic romantic în sentimentele ei. Să fim serioşi, chiar credeţi că îl mai iubeşte pe Sasuke după ce a încercat să o ucidă de două fucking ori? Şi după ce relaţia ei cu Naruto s-a consolidat atât de mult? Chiar credeţi că Naruto va rămâne singur sau cu Hinata - pe care nu o iubeşte ca pe Sakura, în orice caz (ştiu că într-unul din episoadele de dinainte de război, CHIAR DACĂ HINATA ÎI SPUSESE DEJA CĂ-L IUBEŞTE, el tot a afirmat că există o fată pe care o iubeşte, numită SAKURA - asta demonstrează că, indiferent dacă Naruto are sentimente faţă de Hinata sau nu, Sakura întotdeauna va fi marea lui dragoste) după ce că Sakura acum ştie ce sentimente nutreşte Naruto faţă de ea, după ce că a salvat-o de atâtea ori - şi odată chiar din mâinile lui Sasuke -? Faptul că lui Sasuke îi pasă de Sakura nu înseamnă automat că acesta o iubeşte. Aş mai adăuga că, indiferent dacă Sasuke a regretat că a încercat să o ucidă atunci pe Sakura - situaţia ar putea fi asemănată cu dăţile de la începutul Shippudenului, în care Naruto şi-a pierdut controlul din cauza lui Kyuubi, Sasuke fiind instabil, distrus, labil psihic, gata să ucidă tot ce-i ieşea în cale -, oricum, revenind, chiar dacă el regreta, asta nu diminuează gravitatea faptului, cel puţin, nu în ochii Sakurei. Şi asta e evident, mai ales după ce Sakura, în capitolele recente, s-a întrebat: "Sasuke - kun ... mă întreb dacă îi mai pasă..." sau ceva de genul, cu acel chip dezamăgit. Şi să nu uităm că, după ce Sasuke şi-a făcut apariţia pe câmpul de luptă, Sai i-a spus Sakurei că faptele lui Sasuke nu pot fi trecute cu vederea, iar ea i-a zâmbit fals, spunând: "Mă bucur că e aici ... şi am încredere în el." Nu ştiu dacă se bucura sau nu, mi-ar plăcea să cred că da, însă partea cu încrederea e falsă, la fel ca zâmbetul ei. Iar încrederea, atunci când vine vorba de o relaţie de orice fel, romantică sau cum vreţi voi, e cea mai importantă. Odată ce se pierde, nu va mai fi niciodată ca la început.
Ah, şi să ne amintim vorbele lui Yamato, de la începutul Shippudenului ... "Sakura, e evident, ţie îţi pasă de Naruto ... tu ... îl ....." - okay, cred că intuim cu toţii ce voia să spună dar nu a mai apucat - (poate Kishimoto este conştient că mulţi dintre fani se uită la anime în mare măsură şi pentru a vedea cine cu cine rămâne la sfârşit, aşa că de ce să spună şi să micşoreze entuziasmul lor pentru anime şi/sau manga, poate a vrut să lase loc de interpretare tocmai pentru a veni persoane ca noi şi a umple Internetul de asemenea postări, nu?)
Şi îmi amintesc că într-un episod chiar Sakura a recunoscut că are sentimente pentru Naruto - nu mă refer la episodul în care i s-a confesat -, doar că "Sasuke e încă acolo ..." - Sasuke pare mai mult un împiediment în relaţia celor doi, decât un posibil "pretendent" ( Sasuke şi "pretendent", în aceeaşi frază ... Asta e amuzant :)) ), cel puţin, aşa pare.

În fine, nu vreau să credeţi că prin această postare scopul meu a fost o eventuală demonstrare a faptului că nu se va întâmpla nimic între cei doi - căci există unele socoteli neîncheiate între ei -, deşi poate părea aşa. Tot ce am vrut să spun e că există atât aspecte PRO SasuSaku, cât şi PRO NaruSaku, şi nu ştim ce se va întâmpla pe parcurs ... Încă sper, deşi ştiu că Naruto e epersonajul principal, şi ... Mda.

Oricum, la fel cum în prima serie a anime-ului nici nu bănuiam că ar putea fi ceva între Sakura şi Naruto, aşa cum unii cred că acum nu ar mai putea fi nimic între Sasuke şi Sakura, lucrurile pot lua oricând o întorsătură aşa cum îi stă în fire lui Kishimoto să creeze, nu ştim cum va evolua relaţia dintre Sasuke şi Sakura, cea dintre Naruto şi Sakura, sau Naruto şi Hinata. Sunt şanse şi pentru SasuSaku, NaruSaku, şi NaruHina. Deşi fiecare fan aduce argumente pentru cuplul pe care îl susţine, nu toate au veridicitate în ochii creatorului, deci ... Nu ne rămâne decât să citim capitolele în continuare şi/sau să vizionăm episoadele şi vom vedea.

- Pare că am vorbit mai mult despre Naruto şi Sakura, nuh? Well, ceea ce am spus legat despre cei doi are o mare influenţă asupra relaţiei dintre Sasuke şi Sakura, aşa că m-am simţit nevoită să mă pronunţ şi în ceea ce priveşte relaţia dintre cei doi. Şi, ca să fie clar, şi eu vreau să văd SasuSaku întâmplându-se, nu încerc să demontez opiniile nimănui, fiecare e liber să creadă ce vrea, atâta timp cât nu are opinii greşite şi nu înţelege pe dos acţiunea din anime - poate nici eu nu am interpretat anumite aspecte cum ar trebui, sunt oricând dispusă să-mi asum acest lucru dacă cineva vine cu argumente mai bune -, dar .... cum am mai spus, încerc să fiu obiectivă.
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Parerea mea despre relatia lor Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor I_icon19Dum 22 Iun 2014, 17:22

Anne Marie a scris:
Voi chiar nu aţi remarcat că Masashi Kishimoto a adus în prim plan sentimentele lui Naruto faţă de Sakura şi viceversa? Nu pe ale lui Sasuke - deşi nu neg că a părut surprins atunci când Sakura s-a repezit spre Madara, iar apoi îngrijorat (dar dacă Naruto nu ar fi salvat-o atunci din mâinile lui, nu ar mai fi avut pentru cine să se mai îngrijoreze) -. Sentimentele lui Sasuke faţă de Sakura în momentul acesta contează cel mai puţin, okay? Deşi mi-ar plăcea să se întâmple ceva între ei, pentru a evita să fiu dezamăgită la sfârşit, încerc să fiu obiectivă acum. Să fim serioşi, Kakashi a spus, într-adevăr, că sentimentele Sakurei în ceea ce-l priveşte pe Sasuke s-au modificat şi, deşi mulţi spun că asta ar putea însemna doar că Sakura nu-l mai idolatrizează ca atunci, că iubirea ei s-a maturizat - nu neg nici asta -, eu tind să cred şi că nu mai e nimic romantic în sentimentele ei. Să fim serioşi, chiar credeţi că îl mai iubeşte pe Sasuke după ce a încercat să o ucidă de două fucking ori? Şi după ce relaţia ei cu Naruto s-a consolidat atât de mult? Chiar credeţi că Naruto va rămâne singur sau cu Hinata - pe care nu o iubeşte ca pe Sakura, în orice caz (ştiu că într-unul din episoadele de dinainte de război, CHIAR DACĂ HINATA ÎI SPUSESE DEJA CĂ-L IUBEŞTE, el tot a afirmat că există o fată pe care o iubeşte, numită SAKURA - asta demonstrează că, indiferent dacă Naruto are sentimente faţă de Hinata sau nu, Sakura întotdeauna va fi marea lui dragoste) după ce că Sakura acum ştie ce sentimente nutreşte Naruto faţă de ea, după ce că a salvat-o de atâtea ori - şi odată chiar din mâinile lui Sasuke -? Faptul că lui Sasuke îi pasă de Sakura nu înseamnă automat că acesta o iubeşte. Aş mai adăuga că, indiferent dacă Sasuke a regretat că a încercat să o ucidă atunci pe Sakura - situaţia ar putea fi asemănată cu dăţile de la începutul Shippudenului, în care Naruto şi-a pierdut controlul din cauza lui Kyuubi, Sasuke fiind instabil, distrus, labil psihic, gata să ucidă tot ce-i ieşea în cale -, oricum, revenind, chiar dacă el regreta, asta nu diminuează gravitatea faptului, cel puţin, nu în ochii Sakurei. Şi asta e evident, mai ales după ce Sakura, în capitolele recente, s-a întrebat: "Sasuke - kun ... mă întreb dacă îi mai pasă..." sau ceva de genul, cu acel chip dezamăgit. Şi să nu uităm că, după ce Sasuke şi-a făcut apariţia pe câmpul de luptă, Sai i-a spus Sakurei că faptele lui Sasuke nu pot fi trecute cu vederea, iar ea i-a zâmbit fals, spunând: "Mă bucur că e aici ... şi am încredere în el." Nu ştiu dacă se bucura sau nu, mi-ar plăcea să cred că da, însă partea cu încrederea e falsă, la fel ca zâmbetul ei. Iar încrederea, atunci când vine vorba de o relaţie de orice fel, romantică sau cum vreţi voi, e cea mai importantă. Odată ce se pierde, nu va mai fi niciodată ca la început.
Ah, şi să ne amintim vorbele lui Yamato, de la începutul Shippudenului ... "Sakura, e evident, ţie îţi pasă de Naruto ... tu ... îl ....." - okay, cred că intuim cu toţii ce voia să spună dar nu a mai apucat - (poate Kishimoto este conştient că mulţi dintre fani se uită la anime în mare măsură şi pentru a vedea cine cu cine rămâne la sfârşit, aşa că de ce să spună şi să micşoreze entuziasmul lor pentru anime şi/sau manga, poate a vrut să lase loc de interpretare tocmai pentru a veni persoane ca noi şi a umple Internetul de asemenea postări, nu?)
Şi îmi amintesc că într-un episod chiar Sakura a recunoscut că are sentimente pentru Naruto - nu mă refer la episodul în care i s-a confesat -, doar că "Sasuke e încă acolo ..." - Sasuke pare mai mult un împiediment în relaţia celor doi, decât un posibil "pretendent" ( Sasuke şi "pretendent", în aceeaşi frază ... Asta e amuzant :)) ), cel puţin, aşa pare.

În fine, nu vreau să credeţi că prin această postare scopul meu a fost o eventuală demonstrare a faptului că nu se va întâmpla nimic între cei doi - căci există unele socoteli neîncheiate între ei -, deşi poate părea aşa. Tot ce am vrut să spun e că există atât aspecte PRO SasuSaku, cât şi PRO NaruSaku, şi nu ştim ce se va întâmpla pe parcurs ... Încă sper, deşi ştiu că Naruto e epersonajul principal, şi ... Mda.

Oricum, la fel cum în prima serie a anime-ului nici nu bănuiam că ar putea fi ceva între Sakura şi Naruto, aşa cum unii cred că acum nu ar mai putea fi nimic între Sasuke şi Sakura, lucrurile pot lua oricând o întorsătură aşa cum îi stă în fire lui Kishimoto să creeze, nu ştim cum va evolua relaţia dintre Sasuke şi Sakura, cea dintre Naruto şi Sakura, sau Naruto şi Hinata. Sunt şanse şi pentru SasuSaku, NaruSaku, şi NaruHina. Deşi fiecare fan aduce argumente pentru cuplul pe care îl susţine, nu toate au veridicitate în ochii creatorului, deci ... Nu ne rămâne decât să citim capitolele în continuare şi/sau să vizionăm episoadele şi vom vedea.

- Pare că am vorbit mai mult despre Naruto şi Sakura, nuh? Well, ceea ce am spus legat despre cei doi are o mare influenţă asupra relaţiei dintre Sasuke şi Sakura, aşa că m-am simţit nevoită să mă pronunţ şi în ceea ce priveşte relaţia dintre cei doi. Şi, ca să fie clar, şi eu vreau să văd SasuSaku întâmplându-se, nu încerc să demontez opiniile nimănui, fiecare e liber să creadă ce vrea, atâta timp cât nu are opinii greşite şi nu înţelege pe dos acţiunea din anime - poate nici eu nu am interpretat anumite aspecte cum ar trebui, sunt oricând dispusă să-mi asum acest lucru dacă cineva vine cu argumente mai bune -, dar .... cum am mai spus, încerc să fiu obiectivă.

what
the
fuck
Cum poţi să spui că Kishimoto a adus în prim plan sentimentele lui Naruto faţă de Sakura şi invers, huh? I am tired of this bullshit.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Aş putea să spun că ai dreptate şi că, într-adevăr, între Sakura şi Naruto există o legătură care nu înclină spre prietenie cum înclină spre iubire. De natură romantică, desigur.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Narusaku 4ever
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cred că aş putea spune că se gândea la Sakura în momentele alea.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Partea aceasta deja a apărut în anime la începutul lunii şi, din păcate, a venit odată cu moartea lui Neji (RIP Neji, vei rămâne mereu viu în inimile noastre), dar îmi voi focaliza atenţia asupra cuplului Naruhina, care spre deosebire de Narusaku, nu se va întâmpla.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Şi după partea asta, a urmat:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Lăsând ironiile la o parte, toţi ştiu că lui Naruto îi pasă de întreaga alianţă shinobi şi în afară de Team 7+cei 4 hokage reanimaţi, restul au fost prinşi în genjutsu, dar a fost foarte interesant cum atenţia i-a fost captată de Hinata. Dacă faţa lui nu exprimă îngrijorarea, atunci eu nu mă numesc Andreea. Whatever.
Okay, când vine vorba de sentimentele Sakurei, se tot găsesc fani Narusaku care se declară realişti şi afirmă că ceea ce simte pentru Sasuke nu poate fi iubire. We'll see that.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Jeez, după ce că asta s-a petrecut fix în timpul războiului, există persoane care se îndoiesc de sentimentele ei faţă de Sasuke?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sasuke nu oferă explicaţii oricui, dar nu e ca şi cum îi oferă atenţie specială Sakurei.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Numai uitându-te la privirile lor îţi dai seama că sunt conectaţi într-un fel.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
E chiar evident de ce Kakashi crede că e o fată bună; îl iubeşte în ciuda faptului că a încercat să o ucidă de două fucking ori şi scopul ei este să-l salveze din întuneric. O să fie lângă el orice s-ar întâmpla, pentru că sentimentele ei s-au dezvoltat şi pentru că s-a maturizat atât de mult de când el a plecat din Konoha.
În legătură cu "...Sasuke doesn't seem to care..."; Sakura habar nu are că el, spre deosebire de Naruto şi Kakashi, a reacţionat imediat şi l-a atacat pe Madara, iar faptul că nu a întrebat-o dacă e okai, cum a făcut restul echipei 7, demonstrează că are încredere că îşi poate purta singură de grijă, nu că nu îi pasă... Şi oricum, stoicismul e trăsătură caracteristică.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Te rog...
De ce e atât de greu de înţeles că Sakura îl iubeşte pe Naruto doar ca un prieten? Nu e cel mai bun prieten al ei? Ce logică ar avea să se îndrăgostească de el acum, în timpul războiului, având în vedere faptul că Kishimoto s-a concentrat pe Naruhina şi Sasusaku până în momentul de faţă? Şi dacă s-ar întâmpla -ceea ce e imposibil-, personajul Sakurei ar decade îngrozitor.
Încep să cred că fanii NaruSaku confundă realitatea cu viziunea lor asupra relaţiei perfecte. Dragostea adevărată e dureroasă, cel puţin aşa cred eu, iar controlul asupra reacţiilor proprii e foarte redus. Cu o singură privire simţi că în interiorul tău e un roller coaster, iar lucrul acesta se vede în ochii celor patru, în expresiile lor faciale: Naruto, Hinata, Sakura şi Sasuke.
Eu nu am găsit niciun aspect pro-Narusaku care să-mi demonstreze că acest cuplu va deveni canon. Naruto is kind of asshole când vine vorba de puterea Sakurei.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Prin urmare, Narusaku
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
... uneori am impresia că nu citim cu toţii aceeaşi manga...

Şi chiar nu înţeleg de ce vă mai faceţi cont pe un forum dedicat cuplului Sasusaku...






Sus In jos
Rhye
ANBU
ANBU
Rhye

Sex : feminin Varsta : 15
Localizare Localizare : intr-un ocean cu bani
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1164
Puncte : 1496
Reputatie Reputatie : 212

Parerea mea despre relatia lor Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor I_icon19Dum 22 Iun 2014, 19:20

Sincer, este pentru prima oara cand trec pe la acest topic. Am citit toate comentariile, iar din cate am vazut, sunt mai multe contra cuplului SasuSaku. Nu stiu de ce, dar asa mi s-a parut mie.
Totusi, v-ati dus cu gandul mult prea departe.
Andreea, tu dai multe argumente din manga, celor care isi expun parerea(contra) asupra cuplului, dar cu detalii din anime. Mi se pare absolut normal, ca otaku, dar si ca membru al forumului, sa vizionezi anime-ul si sa citesti manga-ul. Totusi, sunt unii care nu fac asta. Sunteti vehementi in exprimarea opiniilor voastre, desi inca nu s-a terminat Naruto. Nu ma mai mira nimic la Kishimoto. Lui ii trec prin minte cele mai nastrusnice idei, ever. 
Oricum, eu sunt pro asupra cuplului SasuSaku. Desi inainte de a citi  manga, eram contra. Andreea a observat anumite expresii faciale, replici, priviri din manga, ce ar trebui sa insemne ceva. Cei care sunteti contra, apucati-va si cititi manga, asa veti fi la curent cu parerile altora, din toate punctele de vedere. Sugerez, sa nu mai dati argumente doar din manga sau doar din anime. Andreea, sincer, este scoasa din aceasta categorie fiindca ea a mai dat argumente si din anime. Este intre, dupa parerea mea. Oricum, vom afla dupa ce se termina Naruto, ce se intampla intre cei doi. 
P.S: N-am nimic daca veti comenta asupra parerei mele, dar sa stiti ca in acest topic, citind comentariile, se simte o atmosfera neplacuta. :(


Ultima editare efectuata de catre Rhye in Lun 15 Mar 2021, 19:36, editata de 2 ori
Sus In jos
Nobody
Genin
Genin
Nobody

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Departe.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 448
Puncte : 477
Reputatie Reputatie : 7
Stare de spirit Stare de spirit : Instabilă

Parerea mea despre relatia lor Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor I_icon19Dum 22 Iun 2014, 19:42

what
the
fuck
Cum poţi să spui că Kishimoto a adus în prim plan sentimentele lui Naruto faţă de Sakura şi invers, huh? I am tired of this bullshit.
- Ăăăă, pentru că asta s-a întâmplat de la începutul Shippudenului până în prezent. Relaţia dintre Naruto şi Sakura e mai bine dezvoltată, pentru că amândoi au arătat că au sentimente unul pentru celălalt, iar Sakura, cum am mai spus a recunoscut că are sentimente pentru Naruto - nu mă refer la episodul în care i s-a confesat -, doar că "Sasuke e încă acolo ..." ( aşa a spus ) - Sasuke pare mai mult un împiediment în relaţia celor doi, decât un posibil "pretendent".

Nu am acordat prea multă atenţie cuplului NaruHina, pentru că, din punctul meu de vedere, e foarte clar pe cine iubeşte Naruto şi am dubii serioase că asta se va schimba; poate Naruto se uită acum cu alţi ochi la ea, dar mă îndoiesc că ar putea ajunge să o iubească la fel de mult ca pe Sakura.

 Aş putea să spun că ai dreptate şi că, într-adevăr, între Sakura şi Naruto există o legătură care nu înclină spre prietenie cum înclină spre iubire. De natură romantică, desigur. - Ironia nu prea-şi are locul aici. Da, la partea asta chiar ai dreptate. Ar putea la fel de bine să fie doar prietenie, - deşi mă îndoiesc, până şi fanii SasuSaku se îndoiesc -, dar şi iubire - nimeni nu poate afirma cu certitudine că nu. Uite, doar pentru că speri - ca mine, de altfel - din tot sufletul ca între Sasuke şi Sakura să fie ceva, nu înseamnă că ai dreptul să încerci să minimizezi importanţa sentimentelor lui Naruto faţă de Sakura. E evident că dintre el şi Sasuke, Naruto o iubeşte pe Sakura cel mai mult, şi a dovedit-o de fiecare dată, chiar dacă nu a ajuns înaintea lui Sasuke lângă Madara, când Sakura l-a atacat.



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Lăsând ironiile la o parte, toţi ştiu că lui Naruto îi pasă de întreaga alianţă shinobi şi în afară de Team 7+cei 4 hokage reanimaţi, restul au fost prinşi în genjutsu, dar a fost foarte interesant cum atenţia i-a fost captată de Hinata. Dacă faţa lui nu exprimă îngrijorarea, atunci eu nu mă numesc Andreea. Whatever. - Hm, dacă atenţia lui a fost într-adevăr concentrată DOAR asupra Hinatei, atunci ar fi ceva. Dacă.
Okay, când vine vorba de sentimentele Sakurei, se tot găsesc fani Narusaku - NU SUNT FAN NARUSAKU, TU CHIAR NU MI-AI CITIT COMENTARIUL PÂNĂ LA CAPĂT? care se declară realişti şi afirmă că ceea ce simte pentru Sasuke nu poate fi iubire. We'll see that. - Într-adevăr.




[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Jeez, după ce că asta s-a petrecut fix în timpul războiului, există persoane care se îndoiesc de sentimentele ei faţă de Sasuke? - Nu cred că faţa ei exprimă tocmai fericire, în ciuda faptului că iubirea ar trebui să fie un sentiment care să-ţi aducă fericire odată cu ea, nu?


Numai uitându-te la privirile lor îţi dai seama că sunt conectaţi într-un fel. - Nu te contrazic, dar nu poţi afirma că conexiunea - la naiba cu cacofonia -  dintre Naruto şi Sakura ar fi eclipsată de a lor.



E chiar evident de ce Kakashi crede că e o fată bună; îl iubeşte în ciuda faptului că a încercat să o ucidă de două fucking ori şi scopul ei este să-l salveze din întuneric. O să fie lângă el orice s-ar întâmpla, pentru că sentimentele ei s-au dezvoltat - s-a maturizat, într-adevăr, dar a se schimba - pentru că asta a spus Kakashi, că sentimentele ei s-au schimbat - nu e acelaşi lucru cu a se dezvolta - şi pentru că s-a maturizat atât de mult de când el a plecat din Konoha.
În legătură cu "...Sasuke doesn't seem to care..."; Sakura habar nu are că el, spre deosebire de Naruto şi Kakashi, a reacţionat imediat şi l-a atacat pe Madara, iar faptul că nu a întrebat-o dacă e okai, cum a făcut restul echipei 7, demonstrează că are încredere că îşi poate purta singură de grijă, nu că nu îi pasă... Şi oricum, stoicismul e trăsătură caracteristică. - Aici ai dreptate, în legătură cu faptul că Sakura nu a observat




Te rog...
De ce e atât de greu de înţeles că Sakura îl iubeşte pe Naruto doar ca un prieten?
- mie şi multor altor fani care nu sunt neapărat susţinători ai cuplului NaruSaku, ba chiar unii sunt chiar fani SasuSaku înrăiţi, ni se pare că ar fi ceva mai mult decât o iubire prietenească -. Nu e cel mai bun prieten al ei? Ce logică ar avea să se îndrăgostească de el acum, în timpul războiului, având în vedere faptul că Kishimoto s-a concentrat pe Naruhina şi Sasusaku până în momentul de faţă? Şi dacă s-ar întâmpla -ceea ce e imposibil-, personajul Sakurei ar decade îngrozitor. - Ba mie mi se pare că ar regresa îngrozitor dacă, în ciuda a tot ceea ce a făcut Naruto pentru ea, s-ar comporta cu Sasuke de parcă ... de parcă ar fi normal să aibă o relaţie cu el, chiar dacă cineva a salvat-o din mâinile lui, când încerca să o omoare, şi nu doar atunci. Ăsta e motivul principal pentru care Sakura ar fi dispreţuită de multă lume, pentru că şi eu, fiind fan SASUSAKU DE CÂND MĂ ŞTIU, nu pot ignora realitatea! (care, în cazul nostru, e ficţiune, dar ... mă rog)
Încep să cred că fanii NaruSaku confundă realitatea cu viziunea lor asupra relaţiei perfecte. Dragostea adevărată e dureroasă, cel puţin aşa cred eu, iar controlul asupra reacţiilor proprii e foarte redus. Cu o singură privire simţi că în interiorul tău e un roller coaster, iar lucrul acesta se vede în ochii celor patru, în expresiile lor faciale: Naruto, Hinata, Sakura şi Sasuke. - Sasuke? Nu cred că e contextul potrivit în care să poţi afirma aşa ceva. Şi, ţin să te contrazic, dragostea adevărată NU ar trebui să fie dureroasă, ar trebui să fie un sentiment care te înalţă, la un nivel cu adevărat transcedental ... în opinia mea, asta se regăseşte din plin la Kushina şi Minato.
Eu nu am găsit niciun aspect pro-Narusaku care să-mi demonstreze că acest cuplu va deveni canon. Naruto is kind of asshole când vine vorba de puterea Sakurei.



Mă rog. Sunt şanse ca atât NaruSaku să aibă loc, cât şi SasuSaku. Poate şi NaruHina ... deşi mă îndoiesc că sentimentele lui Naruto faţă de Sakura se vor schimba aşa ... dintr-odată, după ce de mii de ori a dovedit că o iubeşte şi că ar face orice pentru ea. Nu-mi place să mă repet, dar NU SUNT fan NaruSaku, doar pentru că mă străduiesc să nu distorsionez realitatea din anime şi să iau faptele din manga ca atare, fără să mă las influenţată de dorinţa mea de a vedea un cuplu pe care îl susţin devenit realitate, şi a interpreta cu subiectivitate. Mulţi iau fiecare fapt în parte, fără să privească în ansamblu, şi spun: Vai, Sasuke a salvat-o pe Sakura, va fi SasuSaku! Naruto a slavat-o pe Sakura, va fi NaruSaku! Naruto a strâns-o de mână pe Hinata, va fi NaruHina! şi tot aşa pentru fiecare cuplu. Do you understand what I mean? Sunt şanse pentru fiecare cuplu pe care l-am adus în discuţie, deşi, dacă privim în ansamblu, unul dintre ele este mai bine consolidat ca restul, şi, dacă s-ar întâmpla ca unul din celelalte două să devină realitate, atunci cred că ... nu ştiu, anime-ul ar fi incomplet ... stricat, nu ar mai fi avut niciun sens tot efortul creatorului de a-i apropia pe cei doi. În fine, precum ai spus şi tu ... We'll see.

@Alexandra: sper că nu te referi la mine când spui:
Mi se pare absolut normal, ca otaku, dar si ca membru al forumului, sa vizionezi anime-ul si sa citesti manga-ul. Totusi, sunt unii care nu fac asta.
Cei care sunteti contra, apucati-va si cititi manga, asa veti fi la curent cu parerile altora, din toate punctele de vedere. Sugerez, sa nu mai dati argumente doar din manga sau doar din anime. Oricum, vom afla dupa ce se termina Naruto, ce se intampla intre cei doi. - Sunt unele episoade din anime pe care le-am revăzut de zeci de ori, şi e cât se poate de evident că citesc şi manga - chiar de patru ani, dacă nu mă înşel, poate chiar mai mult, şi la anime mă uit de când eram în scutece - bine, glumeam, dar ştiu că eram în clasele primare când am văzut primele episoade de pe Jetix - deci vorbesc în cunoştinţă de cauză.


Ultima editare efectuata de catre Anne Marie in Mar 08 Iul 2014, 16:39, editata de 4 ori
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Parerea mea despre relatia lor Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor I_icon19Dum 22 Iun 2014, 20:01


  • SasuSaku fans:Sakura still loves Sasuke
  • Casual Naruto fans:Sakura still loves Sasuke
  • NaruHina fans:Sakura still loves Sasuke
  • Different translators:Sakura still loves Sasuke
  • Japanese fans:Sakura still loves Sasuke
  • NaruSaku:no.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Nobody
Genin
Genin
Nobody

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Departe.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 448
Puncte : 477
Reputatie Reputatie : 7
Stare de spirit Stare de spirit : Instabilă

Parerea mea despre relatia lor Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor I_icon19Dum 22 Iun 2014, 20:09

Kakashi. a scris:

  • SasuSaku fans:Sakura still loves Sasuke
  • Casual Naruto fans:Sakura still loves Sasuke
  • NaruHina fans:Sakura still loves Sasuke
  • Different translators:Sakura still loves Sasuke
  • Japanese fans:Sakura still loves Sasuke
  • NaruSaku:no.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Okay. Fuck off. Dacă Kishimoto găseşte un prilej de a-i aduce pe cei doi împreună - pe Sasuke şi Sakura - astfel încât lucrurile să fie bune şi frumoase şi toată lumea să trăiască fericită până la adânci bătrâneţi, fără să pară anormal - atunci sper că mă vei vizita la azilul de nebuni. Tot atâta ... Vreau SasuSaku, dar de fiecare dată când mă gândesc îmi apare în minte Naruto cu iubirea lui pentru Sakura şi Minato cu "Eşti iubita lui?" şi Sasuke cu idioţenia şi impasibilitatea lui şi ... toate astea mă deprimă şi mă disperă şi Kishimoto e aşa ambiguu ... Fuck. Fie ce-o fi.
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Parerea mea despre relatia lor Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor I_icon19Dum 22 Iun 2014, 20:31

Ahaha. Cred că ţii minte episodul când Sakura i-a mărturisit lui Naruto că îl iubeşte şi el i-a reproşat că minte şi că mereu va fi Sasuke la mijloc. Cum naiba crezi că vor fi împreună, ştiind că, cel mai probabil, Sasuke se va reîntoarce în sat şi că sentimentele ei nu se vor schimba. A fost plecat trei fucking ani şi îl iubeşte. A încercat să o ucidă de doua fucking ori şi îl iubeşte. Ce vrei mai mult?

Dacă eşti fan Sasusaku, mi-aş face mai multe griji ca Naruhina şi Shikatema să devină canon, iar Sasusaku nu.
Sus In jos
Nobody
Genin
Genin
Nobody

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Departe.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 448
Puncte : 477
Reputatie Reputatie : 7
Stare de spirit Stare de spirit : Instabilă

Parerea mea despre relatia lor Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor I_icon19Dum 22 Iun 2014, 20:48

Da, am văzut episodul ... Deşi unii zic că Sakura nu minţea. Cel puţin, nu în totalitate. E confuză în ceea ce priveşte propriile sale sentimentele, şi acţiunile ei mă fac să cred că acestea oscilează ... când Sasuke, când Naruto ... N-aş fi aşa de sigură că atunci când Sasuke se va întoarce în sat Sakura se va repezi în braţele sale. Atitudinea asta mi-ar displăcea total, iar Sasuke nu e genul care să ... i don't know, facă ceva în privinţa asta, de exemplu. S-au întâmplat multe ... Probabil ea e mai reticentă în ceea ce-l priveşte ... Rămâne de văzut ce va fi.
Naruhina sau Shikatema zici?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Se vehiculează cumva că va fi un singur cuplu? Fiindcă dacă e aşa, ar fi cam naşpa să nu-l includă pe personajul principal. Pentru că Masashi Kishimoto ar echilibra balanţa în cazul în care SasuSaku va deveni canon, doar dacă Naruto ar trece peste sentimentele sale pentru Sakura şi ar accepta-o pe Hinata. Aici intervine frustrarea ... mi-e greu să cred că Naruto nu ar mai iubi-o pe Sakura. De aia îmi vine să-mi smulg părul din cap, pentru că ştiu că sentimentele lui au întâietate, iar pe fruntea lată a Sakurei ar scrie cu litere mari şi roşii BITCH dacă l-ar lăsa cu ochii în soare pe Naruto, even she still loves Sasuke, who tried to kill her. Poate ai început să mă înţelegi ... Eu nu încerc să spun că va fi neapărat cuplul X, iar cuplul Y nu are nicio şansă. Încerc să fiu cât mai realistă pentru a evita să fiu dezamăgită la sfârşit, cu toate că m-am ataşat mult de ideea că ar putea fi ceva între Sasuke şi Sakura.
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Parerea mea despre relatia lor Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor I_icon19Dum 22 Iun 2014, 21:15

Doar nu crezi că Sakura va purta eticheta pe care o poartă Karin "once a fangirl, always a fangirl". S-a maturizat for fuck's sake. Oricum, ştiu şi eu că se vehiculează că la final va fi un singur cuplu, dar pe bune, Naruhina nu există fără Sasusaku, cum nici Sasusaku nu există fără Naruhina.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Parerea mea despre relatia lor Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor I_icon19

Sus In jos
 

Parerea mea despre relatia lor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Păreri legate de Sasuke & Sakura și relația lor-