Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Parerea mea despre relatia lor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Nobody
Genin
Genin
Nobody

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Departe.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 448
Puncte : 477
Reputatie Reputatie : 7
Stare de spirit Stare de spirit : Instabilă

Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 I_icon19Dum 22 Iun 2014, 21:22

Kakashi. a scris:
Doar nu crezi că Sakura va purta eticheta pe care o poartă Karin "once a fangirl, always a fangirl". S-a maturizat for fuck's sake. ( cam asta încercam să spun şi eu prin "nu cred că i-ar sări în braţe" - asta e ceva ce Karin ar face, cum ai spus ) Oricum, ştiu şi eu că se vehiculează că la final va fi un singur cuplu, dar pe bune, Naruhina nu există fără Sasusaku, cum nici Sasusaku nu există fără Naruhina.
Exact. Sunt întru totul de acord.
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 I_icon19Dum 22 Iun 2014, 21:34

Precum majoritatea, sunt de acord cu opinia extrem de argumentată a Andreei (Kakashi), plus că ar fi cel mai verosimil curs al întâmplărilor. NaruSaku e bullshit - vor fi gen Jira și Tsunade -, Sakura e încă în limbă după Sasuke, e mai clar ca niciodată și am impresia că Naruto începe să o observe pe Hinata.
Sus In jos
Akumaki
Genin
Genin
Akumaki

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Wonder land or not. Just kidding, Ploiesti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 73
Puncte : 80
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Arta de orice fel iar prin asta cred ca am spus totul

Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 I_icon19Lun 23 Iun 2014, 00:35

Nu vreau sa supar pe nimeni prin acest post, doar imi expun propria viziune.

Mie mereu mi s-a parut ca (cacofonie) cuplu NaruSaku se potriveste de minune. Va mai aduceti aminte de cuplul Minashina? (Minato&Kushina)
Naruto seamana mullt, foarte mult cu Minato (aspect si comportament) la fel si Sakura cu Kushina. Cele doua se aseamana foarte mult, ambele sunt/erau puternice, in acelsi timp vulnerabile. Pana si culoarea parului seamana putin : ) )
Eu cred ca cei doi s-ar potrivi bine. Now, how's care about Sasuke?
Sincer, nu sunt un mare fan al cuplului sasusaku defapt, nu-mi place niciun cuplu din anime. Si chiar daca narusaku sau sasusaku ar exista. cu ce ne-ar ajuta asta pe noi? Dude, nu e ca si cum indivizii aia chiar exista, sunt doar niste personaje inventate de un om, desenate apoi animate. DOAR ATAT. How's care? De ce va bateti atata capul acela frumos? Oricum "relatia" lor nu ar schimba nimic in viata reala, so dude, take it easy  ;;) 
Sus In jos
Hurrem
Genin
Genin
Hurrem

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : La serai
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 305
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : Barfa, scrisul, cititul ficurilor, muzica.
Stare de spirit Stare de spirit : In general stare prietenoasa, uneori superioara :3

Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 I_icon19Lun 23 Iun 2014, 00:59

Ai perfecta dreptate, Sasuke, Sakura, Naruta, nimeni din Anime nu este real. Insa daca Sasuke si Sakura ar fi impreuna, ar fi o implinire sufleteasca, o implinire, nu stiu cum sa spun. Este un vis pe care multi il impartasim. Pana la urma multi dintre noi si-au facut cont aici ca sa isi traiasca intr-un fel visul lor, acela ca Sasuke si Sakura vor fi impreuna. De aceea multi scriu ficuri cu cei doi, fiindca isi transpun dorintele in ceea ce scriu. Sunt de acord ca Kushina seamana cu Sakura, sunt firi vulcanice, si da, seamana si la par. De Minato nu mai vorbim, clar seamana cu Naruto. Naruto poate o iubeste pe Sakura, a si recunoscut. Problema este ca Sakura saliveaza dupa Sasuke, asa cum au spus si cei ce au comentat inaintea mea. Nu cred ca NaruSaku au vreo sansa. Insa nu stiu ce sa spun acum despre SasuSaku. M-am uitat inca odata peste postarile Andreei, si am zis sa fac o incercare si sa citesc manga. Am surprins anumite dialoguri, priviri, energii... Am acum o speranta ca cei doi vor fi impreuna, si chiar cred acum ca au o sansa. Sunt sanse, intr-adevar sa fie impreuna. CHIAR SUNT, OAMENI BUNI, PROASTA AM FOST, OMFG! ~_~.
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 I_icon19Lun 23 Iun 2014, 01:35

I'm glad you finally realized
Sus In jos
Katherine Miller
Genin
Genin
Katherine Miller

Sex : feminin Varsta : 103
Localizare Localizare : nicăieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 464
Puncte : 562
Reputatie Reputatie : 34

Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 I_icon19Lun 23 Iun 2014, 13:11

Intreb a doua oara....de ce va mai faceti conturi pe siteuri ale caror baza este cuplul SasuSaku, daca spuneti ca nu vor avea o relatie impreuna?
Sus In jos
Antoinette
Academy Student
Academy Student
Antoinette

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 16
Puncte : 27
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Drawing

Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 I_icon19Dum 29 Iun 2014, 00:18

Yo. Am avut, am şi voi avea mereu (even if they don't end up together) o părere bună despre amândoi, Sasuke şi Sakura. 
În primul rând, Sasuke nu este un personaj rău, dacă stăm şi ne gândim mai bine... am face la fel, sau cel puţin cei mai mulţi dintre noi. Mă rog, asta este doar părerea mea, este un personaj care merge după regulile sale, neţinând cont de faptul că îi poate răni pe cei din jurul său. Fie sunt bune sau rele acţiunile sale, de la Naruto Shippuden, primul episod, şi până acum ceva timp... el a fost într-un continuu regres. Ştim cu toţii povestea cu fratele său, clanul său, ure pe care o genera împotrivta lumii, etc.. N-are rost să aduc asta în discuţie, a fost un factor negativ pentru el, dar nu a uitat ce s-a întâmplat cu Sakura, Kakashi, respectiv Naruto.
În al doilea rând, Sakura dezvoltă o  relaţie mai specială cu Naruto, părerea mea este că ţine la el ca la un frate (sau mai mult, 30% şanse, dar nu-mi vine să cred că Masashi Kishimoto o va arunca pur şi simplu în groapă pe Hinata la sfârşit). Îl iubeşte pe Sasuke. Asta este sigur, l-a iubit de când erau mici, până în momentul de faţă. Nu putem spune că este doar o fată ce se ţine după Sasuke datorită aspectului său sau orice altceva pentru că nu este adevărat. Sakura îl iubeşte pe Sasuke cu adevărat, pentru aspectul său dar şi pentru ceea ce este el, chiar dacă în ultimul timp el s-a distanţat de ea, ca să zic aşa. Ştie prin ce a trecut şi încă o face.
Sunt multe argumente cu care pot veni ca să dovedesc asta... cât şi faptul că Sasuke a ţinut mult la Sakura, probabil încă ţine, nu-mi vine a crede că s-a dus totul. Ea a fost ultima care l-a văzut când a plecat, ea a fost prima care l-a văzut când s-au întâlnit cei trei din nou (whatever, lăsând la o parte faptul ca Sai ştia de el, asta e o poveste diferită aşadar intrăm într-un alt subiect).
În al treilea rând (Sper să nu ajung la ''în al 48-lea rând, dar poate...), a vrut să o omoare de câteva ori, dar ciudat este că de fiecare dată nu a fost el, persoana care a salvat-o pe Sakura a fost mereu acolo ca să zică ceva de genul ''Chiar a vrut să o omoare, Sasuke.. în ce te-ai transformat?'', cuvinte ca astea. Ura, dispreţul, nervii sunt cei care i-au invadat inima dar şi... creierul. :D
În Data Book, la început, Kishimoto a spus clar.. The one who filled his lonely emptiness with the emotion called love was Sakura, dacă nu mă înşel. Sunt multe lucruri care dovedesc faptul că Sakura nu a fost o simplă fată, teammate, fangirl pentru el. Chiar dacă în Naruto Shippuden nu o arată, încă îi pasă. Asta e ceea ce credem eu şi mulţi alţii.
Susţin de la bun început Sakura-Sasuke, pentru ei şi pentru Naruto am început să mă uit la acest anime, iar dacă se va întâmpla ceva de genul... yaoi ending sau Naruto-Sakura sau Sasuke-Karin, probabil va însemna că am greşit eu.. şi alte mii de persoane. Nu pot spune milioane... dar nu ştii niciodată ce e în mintea omului.
Iar apoi, mai e si faptul că am fost obişnuita de la bun început cu cei trei, respectiv Sakura şi Sasuke.. ca o pereche ''în devenire''. Am fost foarte dezamăgită când a fost băgată Karin în toată asta, o displac şi mereu o voi displace. Nu-mi place genul ei. Nu cred că ţine la Sasuke cum ţine Sakura, actually, singura care îl iubeşte cu adevărat este Sakura.
Ca să spui că Sakura este o fangirl who's chasing Sasuke... not true. Gândiţi-vă din nou. Dacă vreţi, vă aduc o serie de argumente pro acestui fapt ^^ Am tot timpul din lume.
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 I_icon19Mar 15 Iul 2014, 14:07

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Me:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Katherine Miller
Genin
Genin
Katherine Miller

Sex : feminin Varsta : 103
Localizare Localizare : nicăieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 464
Puncte : 562
Reputatie Reputatie : 34

Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 I_icon19Mar 22 Iul 2014, 18:48

cand apare urmatorul numar? :(
Sus In jos
Antoinette
Academy Student
Academy Student
Antoinette

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 16
Puncte : 27
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Drawing

Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 I_icon19Mar 22 Iul 2014, 19:28

Următorul capitol apare mâine.
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 I_icon19Mar 22 Iul 2014, 20:02

Maine.
Sus In jos
Katherine Miller
Genin
Genin
Katherine Miller

Sex : feminin Varsta : 103
Localizare Localizare : nicăieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 464
Puncte : 562
Reputatie Reputatie : 34

Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 I_icon19Mar 22 Iul 2014, 21:21

Multumesc mult! Nu stiu de ce, aveam impresia ca azi :).
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 I_icon19Vin 25 Iul 2014, 15:19

Andreea, te iubesc, jur !  lough 
Esti absolut geniala si ma bucur mult ca ai adus atatea dovezi despre SasuSaku.
Pe bune, voi chiar credeti ca el nu simte absolut NIMIC pentru ea? Daca imi spuneti asta am sa cred numai in cazul in care sunteti orbi, altfel nu.
Sasuke de fiecare data a sarit s-o salveze, de cand erau mici. Si daca nu-i pasa asa de tare cum vreti voi sa-l faceti sa para, nu se obosea s-o salveze. Da, a incercat s-o omoare insa nu a facut-o. Si Kishimoto putea s-o scoata pe Sakura din joc la fel de repede cum la scos pe Neji, care a fost extrem de popular printre fane. So stfu
O sa cred in SasuSaku pana in ultima clipa. NaruSaku? Nu are absolut nicio logica acest cuplu, niciuna. Si eu nu cred ca doar fanii au contribuit la existarea cuplului SasuSaku. Au fost multe momente care ne-au indreptat spre acest cuplu, okay? Nu vorbiti aiurea
Eu nu cred ca Naruto chiar o iubeste pe Sakura, sincer. El mereu a fost preocupat de toata lumea si Sakura probabil a fost pentru el mai mult ca o sora iar el a confundat iubirea asta cu cealalta. NaruSaku no way .. no way
Voi ca sa credeti in SasuSaku vreti direct sa sara pe ea s-o intrebe daca e bine etc. Dar nu realizati ca asta nu se poate asa deodata, intelegeti? Sasuke e genul indiferent in exterior, n-ar fi fost nimic ciudat ca de la un capitol la altul sa se schimbe total si sa se preocupe extrem de mult pentru Sakura?
Dovezile aduse de Andreea sunt mai mult decat suficiente, deocamdata. Lucrurile trebuie sa parcurga incet
Am s-o zic pana la sfarsit, NaruSaku never. Imi pare rau pentru fanii acestui cuplu, nu stiu daca v-am enervat sau nu dar pe bune acest cuplu e imposibil si asta-i parerea mea.


I'M HAPPY - SASUSAKU 4EVER


 rainbow :\ 
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 I_icon19Vin 25 Iul 2014, 15:39

Ahaha, I know, right?  take this! 
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Asss10Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 I_icon19Sam 02 Aug 2014, 18:15

Daca eu vreau ca cei doi sa moara la final, nu trebuie neaparat sa sara unii dintre voi chiar asa. 
Gusturile nu se disputa, mai stiti?
Ca voi toti, am dreptul sa imi spun si eu opinia despre acest cuplu, chiar daca unora nu va convine. Chiar daca acest cuplu se va fosrma, eu tot vreau sa moara. Aceasta este placerea mea nebuna, sa ii vad pe cei doi murind. 

P.s pentru Andreea S.
Din toti membrii de pe acest forum, sunt multi care nu au nici o legatura cu acest cuplu. Si eu am venit aici pentru fan ficurile cu cei doi, nu pentru anime in sine. Cand am venit aici ma durea fix in cot de anime sau de relatia lor din anime. Am venit pentru a citi. la fel ca mine, mai sunt multi membrii. Sper sa nu mai aud aceasta replica cu " De ce ai cont pe un forum SasuSaku daca nu stiu ce"
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 I_icon19Sam 02 Aug 2014, 20:43

Citat :
Daca eu vreau ca cei doi sa moara la final, nu trebuie neaparat sa sara unii dintre voi chiar asa.

What the flyin fuck, doar nu ai impresia ca aceasta dorinta a ta "sadica" m-a facut sa comentez, nu? In primul rand reciteste o parte din ce ai zis acum o luna:


Citat :
Eu cred ca nu a existat nimic intre ei doi. Tot ce a fost intre ei a fost o relatie de prietenie formata din cauza echipei 7. Singurul moment care chiar a fost ceva special a fost cel din episodul 33 cand el primeste semnul blestemat si ea.. etc. Daca Sasuke o "iubea", mai incerca sa o omoare? 
Eu una as vrea ca cei doi sa moara la sfarsitul serialului iar cuplul final sa fie NaruHina. Este adevarat ca este cuplul meu preferat insa devine oarecum plictisitoare speranta ca ei sa fie impreuna. 
As vrea sa vad sutele de copile pline de speranta suferind dupa moartea cuplului minune care nici macar nu e un cuplu. E un cuplu format de fani, cuplu ce are sense minime in serial.

Nu am sa mai repet ce am zis si in primul meu post cos it's fuckin pointless, insa gandeste-te putin la ce spui, analizeaza actiunile/gesturile personajelor si adu argumente solide daca vrei sa fii luata in serios.



Citat :
Gusturile nu se disputa, mai stiti? Ca voi toti, am dreptul sa imi spun si eu opinia despre acest cuplu, chiar daca unora nu va convine. Chiar daca acest cuplu se va fosrma, eu tot vreau sa moara. Aceasta este placerea mea nebuna, sa ii vad pe cei doi murind.

Placerea mea nebuna e sa ma contrazic cu persoanele care nu au dreptate, e foarte enervant, y'know, dar cred ca ai observat.




Citat :
P.s pentru Andreea S.
Din toti membrii de pe acest forum, sunt multi care nu au nici o legatura cu acest cuplu. Si eu am venit aici pentru fan ficurile cu cei doi, nu pentru anime in sine. Cand am venit aici ma durea fix in cot de anime sau de relatia lor din anime. Am venit pentru a citi. la fel ca mine, mai sunt multi membrii. Sper sa nu mai aud aceasta replica cu " De ce ai cont pe un forum SasuSaku daca nu stiu ce"

Sunt constienta ca exista un procent de 1% (MAXIM) format din membri care stau doar pe chat si care au vazut o parte din anime, dar carora nu le pasa de aceste cupluri, insa for god's sake, 1%, atat. Okay, mai este o categorie de membri, fanii NaruSaku, care din punctul meu de vedere nu au ce cauta pe un forum dedicat cuplului Sasusaku; si revenind la semi-amenintarea ta, nu imi amintesc sa te fi intrebat pe tine de ce ai cont pe acest forum. Oh dear God, nu primesc ordine din partea oricui, mai ales din partea ta.
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 I_icon19Sam 02 Aug 2014, 21:41

Fiecare are dreptul la o parere sau viziune si nu zic asta in favoarea sau defavoarea vreuneia dintre voi. Pana la urma nimeni nu stie ce se va intampla, avem doar banuieli, deci sa-i lasam pe fiecare din membri sa-si spuna parerea/dorintele vizavi de acest cuplu etc. Incercati ambele sa nu mai luati subiectiv lucrurile, asa normal ca fiecareia i se va parea ca una arunca cu noroi in cealalta. Daca are cineva ceva de adaugat sau de obiectat privitor la unul din comentarii, sa o faca intr-un mod prin care nimeni sa nu se simta lezati. Ah, si fara subtilitati. Din nou, tre' sa respectam parerea fiecaruia fie ca ne place, fie ca nu. Multumesc! 
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 I_icon19Sam 02 Aug 2014, 22:42

Ahaha, subtilitati precum scaderea reputatiei, ty Geo.
Sus In jos
Hurrem
Genin
Genin
Hurrem

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : La serai
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 305
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : Barfa, scrisul, cititul ficurilor, muzica.
Stare de spirit Stare de spirit : In general stare prietenoasa, uneori superioara :3

Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 I_icon19Sam 02 Aug 2014, 23:00

Vreau sa se intelegea de pe acum ca nu fac niciun fel de aluzie cu privire la cearta sau alte lucruri. Prima data nu nu prea dadeam sanse cuplului Sasusaku, dar s-au observat anumite priviri si gesturi care mi-au dat de gandit:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Nu stiu daca intr-adevar a fost o privire din aceea... Stiti voi, sau doar o simpla privire interpretata de fanii cuplului SasuSaku. Ce vreau sa spun este ca cuplul Sasuke si Sakura au sanse de a forma un cuplu, dar inclin mai mult spre ideea ca nu o vor face. Acum e ceva, cei care cred ca cuplul nu va fi un cuplu niciodata, neaga ideea ca Sasuke s-ar fi uitat la ea intr-un anumit mod sau ca simte ceva pentru ea, iar cei care vor foarte mult ca cei doi sa fie impreuna, interpreteaza fiecare gest, privire, care, sunt de fapt, nesemnificative. De ce am zis ca cel mai mult nu vor forma un cuplu? Sasuke pur si simplu nu pare tipul sentimental, care sa aiba o relatie, sa se implice. El defapt este mai inchis, nu isi arata sentimentele, iar asta ar putea insemna ca el poate o place pe Sakura, dar defapt nu recunoaste sau nu arata chestia asta din orgoliu, el fiind considerat un dur, care si-a omorat si fratele si mastrul, iar o relatie, mai ales cu o fata din satul frunzei, sat pe care a zis de atatea ori ca il uraste, i-ar putea compromite acest statut. 
       Despre ce a zis Bubu, ca Sasuke a vrut sa o omoare, dar nu a facut-o. Gresit! A vrut sa o omoare, dar nu a PUTUT! Daca nu ar fi intervenit Kakashi, eu zic ca se ajungea la altceva, iar pe Sakura nu poate sa o elimine cum a facut-o cu Neji, fiindca Sakura are alte legaturi de alta natura cu Naruto si Sasuke, deci, e mai importanta
Mi se pare normal si firesc ca Sasuke sa o apere pe Sakura. In primul rand era membra a echipei sapte, si nu e ca si cum Sasuke nu a sarit pentru naruto ( amintesc aici de lupta fintre cei doi si Haku). In al doilea rand el se simtea indatorat sa o apere, prin simplul fapt ca el este baiat si ea fata, iar acele momente sunt ceva natural. De cate ori Choji si Shikamaru nu au sarit pentru Ino?
Sus In jos
Katherine Miller
Genin
Genin
Katherine Miller

Sex : feminin Varsta : 103
Localizare Localizare : nicăieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 464
Puncte : 562
Reputatie Reputatie : 34

Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Aug 2014, 00:24

Eu nu am intrebat >>de ce v-ati facut cont , daca nu va uitati la anime?<<
Am intrebat strict in legatura cu cuplul pentru ca acest forum este dedicat lui, deci mi se parea normal ca daca imi faci cont, nu sunt fan NaruHin (Sai&Ino, Temari&Shikamaru etc. etc.), ci SasuSaku.
Nu ma refeream la tine, ci in general. Ai spus ca fiecare are parerea lui, deci asta era parerea mea(intrebarea de fapt), nu am jignit pe nimeni, te-ai aprins prea repede si nu inteleg de ce.
 Ai spus "am venit pentru a citi", pai bine, ficurile nu sunt tot pe baza cuplului???


Te-ai suparat degeaba pe mine...


Ultima editare efectuata de catre Andreea S. in Dum 03 Aug 2014, 00:58, editata de 1 ori
Sus In jos
Antoinette
Academy Student
Academy Student
Antoinette

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 16
Puncte : 27
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Drawing

Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Aug 2014, 00:43

Uhm, in case no one noticed... Sakura îl iubeşte pe Sasuke. Kishi nu l-ar aruncat în faţă de fiecare dată când Sakura a fost în pericol pentru ca, la sfârşit, să se arunce în braţele lui Karin/Hinata/Tsunade/Kushina/etc., if you know what I mean.
Da, este închis în el, dar are scăpări. Are nevoie de dragoste, for fuck's sake. He's a human too.
Oh, şi să ne amintim de
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
So... yeah.
Asta este doar părerea mea, dar serios acum, există ceva între ei doi.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Să lăsăm la o parte faptul că asta s-a întâmplat fix în mijlocul războiului astfel încât sentimentele ei să fie respinse din nou, la sfârşit. Kishi, you b*tch.
Dar ok, dacă unii aleg să ignore aceste momente, nu văd ce s-ar schimba.
Sus In jos
✞Heaven`s Calling✞
Chūnin
Chūnin
✞Heaven`s Calling✞

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Hell
acebook acebook : Heaven's Calling
Nr. mesaje Nr. mesaje : 559
Puncte : 633
Reputatie Reputatie : 32

Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Aug 2014, 01:11

Am observat că nu sunt singurul care nu crede că Sasuke și Sakura vor forma un cuplu. Deși dintre toate ăsta îmi place cel mai mult, cred că are cele mai puține șanse. NaruSaku pare să aibă cele multe puncte.
Încă de la început, Sasuke a arătat că o cinsidera pe Sakura doar o altă admiratoare enervantă. Echipa 7 i-a determinat să lege o prietenie, datorită antrenamentelor și misiunilor, dar nimic mai mult. Când Sasuke a primit semnul de la Orochimaru au fost momente în care părea să țină la ea în mod deosebit, dar din câte se vede nu a fost nimic. Când Gaara a atacat satul în timpul finalei examenului chunin și a prins-o pe Sakura, Sasuke i-a zis lui Pakkun (sper că așa se scrie) că nu vrea să mai piardă alte persoane la care ține, sau ceva asemănător, nu mai știu exact. Evident, s-a referit și la ea, dar nu se știe în ce sens. Poate în sens de prieteni, poate mai mult, nu se știe, dar un lucru e sigur. Cuplul nu are foarte multe șanse.
Sasuke are multe scăpări cretine, la urma urmei, deși personajul unui anime, totuși e și el om și face greșeli, right Funky? =)) Oricum, de când a aflat adevărul și-a pierdut complet mințile. Vreau să zic, mai rău ca înainte. o.o Deci da... poate au o mică șansă, poate vor mai exista momente ca la examenul chunin, dar nu știe nimeni, doar Kishimoto. :-??
Sus In jos
Antoinette
Academy Student
Academy Student
Antoinette

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 16
Puncte : 27
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Drawing

Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Aug 2014, 13:40

Zeci de cuvinte folosite cu scopul de a induce în eroare atât cititorul, cât şi autorul lor. Partea bună a lucrurilor e că cititorul şi-a dat seama de faptul că autorul se contrazice singur. Sper că înţelegi ceva de-aici.
Now let me prove my point.
În primul rând, tu spui că unele momente care s-au întâmplat în timpul examenelor chunin au fost speciale... dar nu prea. Întâi, când Sasuke a primit semnul de la Orochimaru. Ok, tu zici că au fost clipe în care părea să ţină la ea în mod deosebit, dar din nou, nu prea, nu a fost nimic. Apoi, când a spus că nu mai vrea să piardă persoane dragi lui, evident s-a referit şi la Sakura. Evident, s-a referit şi la ''admiratoarea enervantă''. Eşti sigur pe tine când spui că SaskuSaku nu are foarte multe şanse. Şi la sfârşit, zici că poate vor mai fi momente ca cele din timpul examenelor chunin. Mi se pare mie sau te contrazici singur?
În al doilea rând, nu m-am referit la acest lucru când am zis că are scăpări, la care tu ai adăugat ''cretine''. No, no way. Citeşte mai bine. 
Încă de la început, Sakura a fost doar o admiratoare enervantă pentru el, nu? Asta înseamnă că înca de la început, s-a purtat cu ea cum s-a purtat cu Ino şi Karin. Probabil ştii şi tu prea bine că nu e adevărat. Şi dacă tot nu e nimic mai mult decât o admiratoare enervantă pentru el, then why the fuck does he even bother saving her? Din câte ştiu eu, un om normal la cap ar vrea să scape de admiratorii enervanţi. Se simte îndatorat, săracu', nu?...
Şi de ce spui că NaruSaku are cele mai multe puncte? Chiar sunt curioasă de ce crezi asta.
E părerea ta, ok, dar singurul lucru care mă deranjează e acel ''Dar un lucru e sigur''... m-am tot gândit. Poate ai uitat să adaugi ''pentru mine''.
I'm just sayin'.


Verwandlung: Lesin
Sus In jos
Byby_Smiley
Genin
Genin
Byby_Smiley

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : În pragul altei lumi, unde zeii mor.
acebook acebook : Beatris


Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 307
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : scris și poezie
Stare de spirit Stare de spirit : incertă

Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Aug 2014, 17:30

Eu cred, sincera sa fiu, m-am tot gândit ca Kishi va face cupluri gen Asuma si... Am uitat cum o cheamă, in fine. In primul rând Sakura i-a spus lui Sasuke ca-l Iubește chiar in momentul in care acesta ieșea din Konoha. Deci, sa nu uitam acel moment in care Sasuke i-a mulțumit, un moment uluitor din punctul meu de vedere, apoi a avut grija de dansa, lasand-o sa se odihneasca pe bancuta. Voi chiar credeți ca el o considera in continuare doar o admiratoare dupa ce i-a mulțumit pentru faptul ca-l iubeste si pentru faptul ca l-ar fi urmat oriunde(ținând cont de faptul ca Sakura i-a spus atunci lui Sasuke s-o ia cu el). Eu cred ca Sasuke i-a mulțumit Sakurei, pana la urma, pentru ca ea era diferit de restul si nu-l admira numai pentru aspect si statutului lui social cat pentru ceea ce el era, de fapt. Adică sa ne gândim oleaca, ce nebuna sta dupa curul lui Sasuke, mai ales ca el devenise un nebun! Ino renuntase la Sasuke din clipa in care il vazuse pe Say... Iar Karina, cum i-a simțit puterea s-a speriat si a lesinat( dacă mai Țineți minte episodul cand Sasuke plecase pe urmele lui Danzo.)
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 I_icon19Mier 18 Mar 2015, 16:26

● Acum ca s-a terminat manga si ne-am lamurit cu totii cred vca pot spune ca nu-mi va lipsi. Nu ca nu ar fi fost munca depusa si recunosc e o lucrare grandioasa.
Printre primele anime-uri raspandite in afara Japoniei precum Dragon Ball, One Piece sau cele legate de gaming, a influentat mult si le-a adus castiguri mari producatorilor si echipei.
● Nu am nimic cu "shipping-ul", dar Naruto a ajuns la apogeul acestuia ca sa zic asa. Relatia asa-zisa dintre Sasuke si Sakure distrage atentia de la plot-ul seriei, adica la scopul lui Naruto de a ajunge Hokage, care pana la urma a facut-o. Felicitarile mele, poate intru si eu la facultate.
● Sakura mi se pare un personaj problematizant care creeaza multe conflicte intre celalte personaje care este absolut de enervant. As putea spune ca ea implicit si actiunile sale fac parte din intriga uriasa. Cele mai mari probleme se crapa in capul lui Naruto. Este si un exemplu prost pentru fete in ceea ce priveste iubirea.
● Sasuke e un personaj arogant care nu este interesat decat de propria persoana. Nu este un personaj negativ, dar nici nu ma impresioneaza foarte mult.  Ii apreciez mult determinarea.
● Dupa cum am vazut toti in manga in timeskip-ul acela, Sasuke pleaca in lume, foarte bine a facut. Sakura are si niste copii poate ca facuti cu Sasuke, chiar nu imi pasa de unde ii are.
● In concluzie relatia celor doua este total inexistenta pentru mine si o posibila ultima rastunare de situatie in ceea ce priveste "relatia lor" si casatorie dintre ei si bla bla ce mai  faceau ei acolo, ar fi stricat seria complet. Relatia lor mi se pare ca nici nu ar fi trebuit sa existe si in momentul de fata nu am fi avut sute de fane , sau weebos ca sa folosim un termen mai cunoscut de internauti si otakus (adevaratii internauti si otakus) crizate, care fac o reputatie proasta pt comunitatea noastra.

Nu am intentionat sa ofensez pe nimeni, iar daca s-a simtit cineva va rog sa imi reproseze pe privat. Chiar nu ma supar.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Parerea mea despre relatia lor   Parerea mea despre relatia lor - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Parerea mea despre relatia lor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Păreri legate de Sasuke & Sakura și relația lor-