Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O iubire interzisa - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O iubire interzisa - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 O iubire interzisa

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

O iubire interzisa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire interzisa   O iubire interzisa - Pagina 2 I_icon19Vin 08 Iul 2011, 23:49

o daaaa prima la com :x hai mai repede cu nexutl ala kiss
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

O iubire interzisa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire interzisa   O iubire interzisa - Pagina 2 I_icon19Sam 09 Iul 2011, 00:53

Imi place! Ce pot sa spun altceva? kiss Astept next-ul! Te pup dulce de tot!kiss


O iubire interzisa - Pagina 2 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

O iubire interzisa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire interzisa   O iubire interzisa - Pagina 2 I_icon19Sam 09 Iul 2011, 18:20

Incetul cu incetul , se apropia miezul zilei, si copila inca privea cerul , cu aceleasi cuvinte spuse de brunet, pe care inca incerca sa le gaseasca un inteles .
Timpul trecea si fetei nu ii venea sa se ridice de pe iarba cea moale, si verde unde , parca se simtea linistita.Peste cateva minute , aceasta aude niste pasi , cineva venea spre ea.Se ridica , si isi intoarse privirea, atunci il vazu pe cel care din cauza lui , inima ii era franta , si mintea "inundata" de ganduri.
-Sasuke....
-Sakura , cum te mai simti?
-Sunt bine,multumesc!Auzi , ma gandeam...
-La ce?o intreba acesta calm
-La vremurile frumoase, la misiunile patetice pe care le faceam, la cum te certai cu Naruto, era frumos pe atunci , era soare peste tot, dar deodata cerul s-a intunecat dupa ce ai parasit satul.
-Ti-am mai spus,am parasit satul ca sa devin mai puternic, sti si tu asta.
-Da , dar a fi puternic nu inseamna a uri, si a ucide fara ezitare.in timp ce spuse acestea ochii acesteia se umplura de lacrimi,fata incerca sa se abtina din plans , dar nu putu....inca odata fusese furata de acea melalcolie , isi dorea sa redevina totul asa cum a fost odata.
-Sakura....plangi?
-Nu, doar ma ustura putin ochii, cred ca de la praf.
-Si te astepti sa te cred?Aici nu prea este praf.
-Si daca ti-as spune ca plang , mai lasa in pace? Si te rog ceva:fa si tu putin efort si gandeste-te ca daca vei distruge satul , o sa fie ceva asemanator, ca atunci cand clanul tau a fost distrus.
-Nu este chiar asemanator, clanul meu a fost distrus de catre Itachi , pentru a-si incerca abilitatile,iar eu voi distruge satul din razbunare.
-Si ce lucriri diferite,....pana la urma vei ucide cu sange rece.
In continuare siroaie de lacrimi curgeau pe fata rozaliei, si pareau ca nu se vor termina curand , in aceste lacrimi se vedea suferinta pura.Se intinse dinou pe iarba,si Sasuke se apropie de ea , stergandu-i lacrimile.
-N-nu te pot intelege,ce ti-a facut Konoha?Sasuke, ...daca inca eram fata de acum cativa ani, orbita de dragostea pentru tine , nu as fi tinut cont de nimic, chiar te-as fi ajutat,dar acum realizez cate nu am fost capabila sa vad in spatele chipului tau calm."Sasuke,inca te iubesc , dar imi iubesc si satul."
-Sakura, ma asteptam de la tine , ....sa nu mai fii cea veche,dar nici eu nu mai sunt acel Sasuke.
Timpul trecea incet , incet si cei doi stateau unul langa altul , fara sa zica nimic, doar gandindu-se.Soarele incepea si el sa apuna,si se facuse destul de firg.
Fata simti aerul rece, dar nu ii pasa , atata timp cat incerca sa il cunoasca iar pe Sasuke.Aerul rece , facu contact cu pielea ei , incetul cu incetul o facuse sa tremure , si isi puse mainile in jurul corpului pentru a se incalzi.
-"Aceasta Sakura , este mult mai matura decat cea veche,mai temperata,mai puternica,si are o atractie deosebita.""Hei Sakura, hai sa mergem inuntru, se face frig , si vad ca deja tremuri.
-Bine, dar sa sti ca oricum vroiam sa plec.
-Bine , cum spui tu , hai inautru.
Brunetul ii intinse mana , pentru a o ajuta sa se ridice,aceasta la randul ei ,i-o dadu , si se ridica.Facuse un pas inapoi,dar se dezechilibra deoarece calca pe o piatra, si isi sucise glezna.
-Awchi,glezna mea...
-Stai, lasa-ma sa vad.acesta ii examina glezna fetei cu miscari mici ale mainilor.
Cred ca ti-ai scrantit-o , si ti s-a unflat.
Sakura incerca sa se ridice , pentru a merge , dar nu putu din cauza durerii prea mari,si cazu iar.
-Cum se face ca de fiecare data trebuie sa te iau in brate?
-Ghinionul tau!Dar daca te deranjaza asa tare, voi merge singura.
-Si crezi ca te las?Adica crezi ca te las sa iti faci mai mult rau la picior?
-Nu te mai deranja atat!spuse aceasta cu orgoliu.
Baiatul o lua pe sus , in brate ,chiar daca aceasta nu fusese de acord, si o duse pana in dormitorul ei , unde ii ingriji piciorul.
-Chiar trebuia sa ma iei asa brusc?
-Daca nu ai vrut...nu puteam permite sa ti se agraveze aceasta rana.
-De ce?
-Pentru ca altfel nu ai mai putea sa te antrenezi mai mult si...."Ce naiba tot indrug eu aici?Nu mai suport sa o tot vad ranita , si suferind."
-Deci , iata inca odata , dovada ca pentru tine sunt ca o unealta in plus , care te va ajuta sa distrugi satul.Crede-ma ca daca inca nu as mai tine la tine , te-as omori chiar daca ar insemna sa mor si eu.
-Daca nu ai mai tine la mine?Parca ziceai ca nu mai simti nimic pentru mine.
-Tu chiar crezi ca dragostea pentru singurul baiat pe care l-ai iubit se duce asa repede?fetei i se intrista privirea , si privi in jos.
"Cum de fata asta are curaj sa zica atatea, si eu nici macar nu imi pot exterioriza sentimentele pentru ea?"


O iubire interzisa - Pagina 2 26974622846250718754841

Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

O iubire interzisa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire interzisa   O iubire interzisa - Pagina 2 I_icon19Sam 09 Iul 2011, 18:48

I LIKE IT! a hug Come on cu next-ul! lough Imi place foarte mult ideea, dar tot cred ca ar fi bine daca ai mai scurta dialogul si ai mai pune niste naratiune in locul lui very sad Eu nu vreau sa te supar. Nu am spus-o cu gandul la asta. Doar sa te ajut pentru ca asa ar atrage mai mult, crede-ma heh
Te pup dulce! kiss


O iubire interzisa - Pagina 2 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
Lady marmalade. ♥
Genin
Genin
Lady marmalade. ♥

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : În ţara minunilor.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 436
Puncte : 544
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Spending time with my amazing friends!
Stare de spirit Stare de spirit : Happy.

O iubire interzisa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire interzisa   O iubire interzisa - Pagina 2 I_icon19Sam 09 Iul 2011, 19:27

I like it, too!
Şi sunt de acord cu Yumi, mai scurtează dialogul.. şi nu s-ar supăra nimeni dacă ai mai băga pe acolo puţină descriere happy
Pupici! kiss Cya hi!


I will be remembering, the shadow of your smile! ♥️

O iubire interzisa - Pagina 2 43041335886647080746110


Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

O iubire interzisa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire interzisa   O iubire interzisa - Pagina 2 I_icon19Sam 09 Iul 2011, 22:24

ok imi cer scuze dar se pare ca mai am de invatat si sper sa evoluez cu fiecare capitol pe care il scriu :*
am mai postat si pe alt forum acest fic si acolo nu imi spunea foarte multa lume sa scurtez dialogul asa ca continuam cu felul meu de a scrie dar imediat ce voi ajunge si aici la zi va voi asculta sfaturile fara nici o retinere
multumesc inca odata si va pup dulce!


O iubire interzisa - Pagina 2 26974622846250718754841

Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

O iubire interzisa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire interzisa   O iubire interzisa - Pagina 2 I_icon19Sam 09 Iul 2011, 22:53

Ma bucur sa aud asta iubita! kiss
Dar next-ul totusi unde este? sad Ai uitat de el? Vrei sa ma culc in seara asta fara? sad Sa stii ca nu pot! [-x
Te rog eu frumos sa-l pui kiss


O iubire interzisa - Pagina 2 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

O iubire interzisa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire interzisa   O iubire interzisa - Pagina 2 I_icon19Dum 10 Iul 2011, 02:51

Uite ca am venit si eu cu NEXTU' !
Va multumesc pt commuri si sper sa va placa!



Timpul trecea repede, si deja se facuse ora 5:43 dimineata.Sakura , se trezii, dupa care se schimba in hainele ei , si iesi sa il caute pe Sasuke.
Dupa o cautare destul de lunga , aceasta constata ca baiatul nu era nicaieri, si se sperie."Trebuie sa il caut , daca a pronit spre Konoha?"gandi fata ,si pleca in cea mai mare graba.In acest timp , Sasuke , se lupta cu Deidara , un tip cu parul blond si prins intr-o coada ,care facea parte dintr-o organizatie pe nume Akatsuki , alcatuita din ninja raufacatori exilati din satul lor .
Lupta nu era departe de ascunzatoare , si provoca deasemenea foarte mult zgomot , asa ca fetei nu i-a fost greu sa ajunga acolo.
Brunetul era destul de ranit , dar nici Deidara nu era intr-o stare mai buna.
-Sasukeeee!!! il striga aceasta. Ce ai patit, de la ce a inceput lupta?Esti ranit, lasa-ma sa te vindec.
-Nu Sakura, pleaca de aici , si Karin are cateva abilitati de vindecare , asa ca ma poate vindeca ea.
-Deci ,...nu vrei sa accepti ajutorul meu. in ochii copilei aparura cateva lacrimi,dar intr-un final a putut sa si le stapaneasca
-Nu e asta, doar ca , poti fi ranita , si nu as permite asta , sa te ranesti dinou.
-Fii fara griji.Doar am fost andrenata de Tsunade-sama, si daca nu te voi vindeca....In timp ce vorbi rozalia isi pregatea pumnul,semn ca vrea sa se alature lupte,...atunci voi lupta impreuna cu tine.Dupa de spuse acestea dadu cu pumnul atat de puternic in pamant , incat se grapa in doua.
Lupta era destul de intensa, si atunci cand ceilalti membrii ai organizatiei au vrut sa se alature , fata i-a oprit si le-a zis ca ar fii periculos pentru ei,sa lupte conta un membru Akatsuki,si ca daca vor fi raniti , va avea si mai multi de vindecat , dupa ce ca Sasuke are rani destul de grave.
In timpul desfasurarii lupte brunetul facea fel de fel de jutsuri , si Sakura dadea cu pumnii in toate partile , insa era destul de greu invingi un membru Akatsuki.
-Sasuke, daca vom continua asa , vom ramane fara chakra.
-Da sakura dar.....uite hai sa creem o diversiune, il vei ataca cu cunaiuri otravite, si eu cu Kichidori, iar dupa vei arunca o bomba cu gaz somnifer,am inteles ca il faci destul de puternic.
-Asa e.Si atunci el nu va putea vedea bobmele ca va fi ocupat sa se apere.
-Exact.
Cei doi facura exact asa cum isi propusesera,si intr-un final au reusit sa castige, desi era secata de chakra si de putere , Sakura atunci cand il vazu pe Sasuke destul de ranit , i-a rugat pe Suighetsu si pe Jugo sa il duca la ascunzatoare , pentru ca aceasta sa il poata vindeca.
-Baieti , duceti-l la el in dormitor, si puneti-l pe pat,il voi vindeca acolo.
-Bine!au spus cei doi intr-un glas.
-Sakura, dar de ce sa il vindeci tu , pana sa apari , numai eu il vindecam pe Sasuke, si acum dintr-o data te-ai gasit sa il vindeci?
-Inceteaza Karin , nu am timp acum de orgoliul tau ,in plus ma pricep mai bine sa vindec decat tine,si Sasuke trebuie vindecat in totalitate.AI INTELES?
-Bine, bine , nu trebuie sa tipi asa.Am inteles, dar sa sti ca Sasuke tot al meu e.
-Tie de asta iti pasa acum ?Oricum stai linistita , nu mai am sentimente pentru el.
Acum trebuie sa plec, trebuie sa vindec pe cineva.
In scurt timp rozalia ajunsese in dormitorul brunetului , unde acesta statea intins in pat din cauza ranilor.Aceasta reusi sa il vindece in totalitate, si el se trezi.
-Sasuke....fata il lua in brate , si lacrimi ii apareau in ochi.Ea inca il iubea ,dar nu vroia sa para iar Sakura aceea disperata .
-Sakura...
Aceasta ii dadu drumul si se aseza aproape de el.
-L-am invins pe Deidara?
-Da, stai linistit.......si..
-Si..?
-Acum sa nu iti faci griji din cauza ranilor, ti le-am vindecat.
-Dar tu?Inca mai ai cateva rani.De ce nu ti le vindeci?
-Aaa,...pai din pacate am ramas fara chakra,dar nu-ti fa griji,mi le voi pansa.
-Nu Sakura,trebuie sa ti le vindeci repede , ca altfel iar te vor deranja , si te vor durea.Ii voi spune lui Karin sa te vindece , chiar acum , aici.
-Off,Karin....decat sa mai mi le vindece ea , mai bine sufar.E asa de egoista , cand am venit aici sa te vindec, ea se gandea ca vreau sa i te fur , sau, bine asta s-a inteles din ce a zis.Crede-ma e obsedata de tine.
-Haaa,....mai cunosteam eu pe cineva.
-Stiu ce vrei sa insinuezi , ...stai linistit , nu mai alerg dupa tine , daca vrei o fata care inca sa te placa , dute la Ino.dupa ce spuse asta Sakura a ras putin.
-Nu mersi.Totusi , eu zic ca ar fi bine sa o lasi sa iti vindece ranile.
-Cand am spus NU , NU este.Stai lunistit , nu sunt rani asa de adanci ,se vor vindeca repede.
-Bine, bine...
Timpul trecea pe nesimtite , iar cei doi inca mai vorbeau despre diferite lucruri , in dormitor la Sasuke.Dupa o vreme Sakura ii spune acestuia ca trebuie sa plece,pentru a se culca , dar ei nu ii era somn , nu ii facea placere sa pereaca foarte mult timp cu brunetul,deoarece , ii aducea aminte de zilele din Konoha, ca echipa 7.
Peste cateva ore aceasta iese afara , pentru a privi cerul , deoarece deja se inserase , si luna impreuna cu stelele erau minunate.
Sta pe iarba ceva timp , si se gandeste , ce frumos ar fii daca , ar fi cu Sasuke , dar in Konoha, alaturi de prieteni.
Se lasa destul de frig , dar aceasta nu vroia sa intre inauntru.
Peste cateva minute , si Sasuke sa gandeste sa iasa afara ,pentru a lua putin aer , si o zareste pe Sakura.Acesta a observat ca fata tremura,si se duse sa ia o paturica din camera lui , pentru a o adaposti .
Sakura simte , cum cineva ii acopera umerii si spatele cu o paturica,...cand se intoarse il vazu pe Sasuke.
-Multumesc, dar de unde stiai ca sunt aici , si ca mie frig?
-Am vrut sa iau putin aer proaspat , si te-am vazut tremurand.
-Sasuke,..."Ce dragut e , si e asa frumos cand lumina lunii ii limineaza chipul.Nimeni nu m-ar condamna ca inca il iubesc."
-Da, spune....."De cat timp nu am mai vorbit cu ea asa,sub lunima lunii, imi pare rau ca ultima data am facut asta lasand-o sa sufere, dar a fost mai bine pentru ea."
-Tu te mai gandesti vrunpic la momentele cand eram in echipa 7?
-Hm,...
-Exact cum credeam ,....ce fraiera am fost ca te-am intrebat , trebuia sa stiu ca NU.in acele momente ochii fetei sa umplura de lacrimi .
-Sakura, nu mai plange, ti-am mai spus , nu mei vreau sa te vad suferind,sau plangand.
-S-Sasuke...
-Normal ca imi aduc aminte.Ca atunci cand incercam sa ii vedem fata lui Kakashi,si au fost misiuni periculoase , dar si ridicole.
-Auuu,....mana,iar imi sangereaza.
-Lasa-ma sa vad.Ai o rana destul de adanca , dar daca nu vrei sa te vindece Karin atunci , te voi pansa eu.
Sasuke ii pansa rana fetei , care statea foarte aproape de el .Timpul trecea , si pe rozalie o fura somnul .Adormi in bratele brunetului pe iarba fara sa isi dea seama si ramasesera asa pana dimineata.


O iubire interzisa - Pagina 2 26974622846250718754841

Sus In jos
ayumidulcik
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 19
Puncte : 26
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Cant, dansez shi citesc ficuri SASUSAKU!
Stare de spirit Stare de spirit : happy!

O iubire interzisa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire interzisa   O iubire interzisa - Pagina 2 I_icon19Dum 17 Iul 2011, 11:06

Super tare! Astept nextul cu nerabdare! Te pup dulce! LOVE! kiss in love
Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

O iubire interzisa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire interzisa   O iubire interzisa - Pagina 2 I_icon19Lun 18 Iul 2011, 21:11

Am venit cu nextul....sper sa va placa si astept parerile voastre. a hug



Dimineata sosi , si Sakura se trezi in acelasi loc , si se pare ca dormise in brate la Sasuke.Aceasta se ridica repede , vrand sa plece , dar baiatul o prinse de incheietura , si o trase jos, pe iarba.
-Sasuke.....ce faci?
-De ce vroiai sa pleci asa repede?
-Pai , ...adica noi am dormit aici , si...
-Si , ai dormit langa mine.Ce ti se putea intampla?
-Nimic , dar e fost putin racoare , si acum ma doare capul. Inca nu mi-a revenit chakra in totalitate ,asa ca nu o sa ma vindec , o sa merg sa iau niste pilule din satul alaturat, si asa vreau sa ma plimb putin.
-Bine.Pai , daca zici ca te doare capul ar fi mai bine sa intram inauntru.
Cei doi intrara inauntru , spre disperarea lui Karin ei erau impreuna , si brunetul o tinea de mana pe rozalie , deoarece aceasta era inca somnoroasa , si din cauza durerii de cap nu prea se simtea bine.
-Ce cautati voi doi impreuna , si de mana?ii intreba Karin nervoasa.
Atunci cand acestia vazusera ca inca se tineau de mana , Sakura si-o luase repede , si pleca in camera ei , pentru a se intinde in pat.
Sasuke ii atrase atentia roscatei:
-Karin , sa nu mai indraznesti sa ne atragi noua atentia cand ai chef, mai ales acum era cel mai nepotrivit moment,pe Sakura o doare capul.
-Sakura in sus Sakura in jos , dar ce ti-a facut fata asta?
-Daca mai imi ceri explicatii de multe ori voi fi nevoit sa te ucid.
-Bine , gata nu te mai enerva atata.
Baiatul merse pana in dormitorul fetei , unde aceasta inca statea intinsa in pat.
-Cred ca voi trimite pe cineva sa cumpere acele pilule.Nu cred ca esti in stare sa mergi singura.
-Nu ,Sasuke, stai linistit, ti-am spus , am nevoie de putin aer curat.
-Bine , dar inainte sa pleci , eu zic sa te mai odihnesti putin, poate iti va trece durerea.
-Bine, si multumesc !
-Pentru ce imi multumesti?
-Pentru comportamentul tau .Crede-ma ca atunci cand am decis sa ii las pe prietenii mei sa plece , am crezut ca nu voi fi multumita ca am ramas cu tine,dar cred ca sunt.
-Hm....
Dupa aceasta mica conversatie acesta iesi din camera Sakurei , pentru ca ea sa se poata odihni.
Dupa cateva ore in care aceasta dormi , se simti putin mai bine , insa nu refacuta in totalitate.Isi lua pe ea o pelerina neagra si pleca in satul vecin pentru a cumpara ceva , care sa ii potoleasca durerea.
Nu merse mult , si ajunse .Acolo ii atrase atentia un magazin destul de mare plin cu plante medicinale si medicamente.
In tot acest timp , cat fata isi facea cumparaturile , cineva ii urmarea fiecare miscare .
Dupa ce rozalia termina de cumparat tot ce ii trebuia , la iesirea din sat , cineva ii pune mana la gura , de la spate si ii dadu una in asa fel incat sa lesine , apoi o duse intr-o ascunzatoare.
Acel cineva ,era un ninja exilat din satul Ploii, care avea abilitati destul de bune , fiind si puternic , deasemenea.
Cand a ajuns in ascunzatoare a legat-o pe copila cu funie de un scaun , asteptand sa se trezeasca.
Dupa o asteptare de cateva ore lungi, aceasta deschise ochii incet , fiind confuza.
-Unde ma aflu?Ce s-a intamplat?
-Stai acolo , si nu mai intreba nimic.Apropo de intrebari , ce cauta o fata frumoasa ca tine singura pe strazile acestui sat?Nu ai auzit ca sunt oameni destul de periculosi pe aici?
-Cine naiba esti?Lasa-ma sa plec de aici , ACUM!ochii Sakurei se umplura de lacrimi.
-Taci si nu mai tipa atat , oricum nimeni nu te poate auzi , dar sa te gaseasca , nu ma face sa rad!
Timpul trecea , si Sasuke era destul de ingrijorat , deoarece Sakura plecase de multa vreme , si inca nu se intoarse.
-Karin!
-Da , Sasuke.
-Tie ti-a zis cumva Sakura ca mai merge si in alta parte inafara de magazinul pentru medicamente?
-Nu , mi-a zis doar ca se intoarce destul de repede.
-Bine, multumesc.
"Dar au trecut deja cateva ore , si ea nu s-a intors.Daca i s-a intamplat ceva ?Cu acea durere de cap , nici nu ar putea sa lupte bine.Voi merge sa o caut , dar am nevoie de Karin , ca sa ii simta chakra."
-Karin!
-Da.
- Poti simti chakra Sakurei?Stii unde se afla?
-Stai putin....roscata detecta o cheakra slaba a Sakurei , dar putu sa ii dea lui Sasuke locatia exacta.


O iubire interzisa - Pagina 2 26974622846250718754841

Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

O iubire interzisa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire interzisa   O iubire interzisa - Pagina 2 I_icon19Joi 21 Iul 2011, 15:18

Frate...nimeni nu imi citeste ficul, sincer nu stiu ce rost mai are sa scriu la el sad angry


O iubire interzisa - Pagina 2 26974622846250718754841

Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

O iubire interzisa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire interzisa   O iubire interzisa - Pagina 2 I_icon19Joi 21 Iul 2011, 21:44

Dupa ce aflase unde era Sakura, Sasuke pleca grabit spre acel loc temandu-se sa nu i se intample ceva.
In tot acest timp,rozalia,era chinuita de gandurile murdare ale rapitorului ei,acesta numindu-se Shigeru.
-Ce vrei de la mine?Da-mi drumul!
-Mai incet frumoaso,nu te mai agita atata.Nu o sa se intample nimic.
-Si atunci de ce mai rapit!ochii fetei incepura sa se umezeasca,formandu-se o "cascada" de lacrimi.
-Nu mai plange atata iubito!Nu o sa se intample nimic,decat o sa ne distram putin.
Aceata,se apropia usor de copila,facand-o pe aceasta tremure.Cu fiecare pas pe care il facea teama fetei era tot mai puternica.
In acest timp,Sasuke o cauta simtind ca ceva rau i se va intampla Sakurei.
"Nu trebuia sa o las sa plece singura.Trebuia sa imi dau seama ca nu se poate apara daca va fi in pericol.Acum trebuie sa o gasesc..."
Brunetul se apropie rapid de locul indicat de Karin , insa acolo Shigeru se apropie tot mai mult de rozalie , si incepu sa o sarute , si sa isi strecoare mainile pe sub tricoul acesteia.Copila plangea,pana intr-un moment cand chipul i se lumina, la vederea stapanului inimii ei , Sasuke.
-Ce e draguto , de ce esti asa vesela?o intreba Shigeru.
-....
-Daca tii la viata ta , dai drumul imediat.spuse Sasuke , din spatele acestuia.
-Si ce imi vei face daca nu vreau?
-Gata , m-am saturat de glumele tale proaste.AMATERASU(flacara neagra eterna,facuta cu ajutorul sharinganului,care distruge tot in calea sa.)Baiatul o lua pe Sakura, care inca tremura , si o duse intr-un loc mai indepartat de jutsul sau.
-Sasuke...ii sari in brate , incepand sa planga.
-Sakura,stai linistita , totul e in ordine acum , l-am ucis , nu iti mai poate face rau.Dar , ti-a facut ceva nemernicul?
-De fapt , daca nu apareai tu , nu stiu ce ar fi urmat sa se intample.
Brunetul o lua in brate, asteptand pana aceasta se va opri din plans si tremurat.Dupa cateva minute,s-a calmat.
-In sfarsit te-ai potolit.spusese acesta pe un ton bland.Stai linistita Sakura , nu voi mai permite nimanui sa iti faca rau.Cine va mai incerca vrodata sa se apropie de tine , va sfarsi ucis.
-Multumesc .
-Eu zic sa plecam de aici.
-Ai dreptate , sa mergem.
Atunci cand rozalia incerca sa se ridice , observa ca are glezna luxata, din cauza cazaturii,de cand a lesinat,si Sasuke , a dus-o in brate , pana la ascunzatoarea organizatiei , in camera Sakurei.
O puse pe pat , si se aseza langa ea.
-Stii , Sakura...cat timp am fost departe de sat,nu prea am avut timp de petrecut cu nimeni,deoarece eram ocupat cu antrenamentele.Ma gandeam , cum ne distram...Dar de altfel , am avut timp sa ma gandesc , si la faptul ca mi-ai lipsit.Aceasta plecare , m-a facut sa realizez intr-un fel , ca tin la tine.
-Sasuke, dar tu sti ca eu tin la tine, cat timp ai fost plecat din sat , nu am facut decat sa sper , ca va veni odata ziua cand ma voi reintalni cu tine.Plecarea ta a socat pe toata lumea, si in sufletul meu a lasat o rana greu de vindecat.spunand acestea, fata greu se abtinu din plans, dar intr-un final lacrimile au pus stapanire pe ea.
-Nu mai plange, ti-am spus ca nu mai vreau sa te vad suferind,si plangand.Dupa ce spuse acestea brunetul o lua in brate pe Sakura si o ...saruta,cu multa dragoste.In acel moment fata se simtea protejata si iubita alaturi de el.
-S-Sasuke...
-Sakura, crede-ma , nu mai suportam sa te vad asa distanta , comparand cu felul tau de a fi , din vremea cand eram in sat .Si asa te voi putea proteja, astfel te voi sti in siguranta.
Pe chipul fetei se putea citi uimirea, la auzul vorbelor lui Sasuke.
-Sasuke, crede-ma te-am iubit , te iubesc, si te voi iubi mereu.Dar situatia de fata m-a facut sa fiu , asa cum sunt acum ,distanata.Cand auzeam cate provocai , nu imi venea sacred ca tu esti acel Sasuke.A fost un soc pentru mine.
-Sakura, tin la tine enorm,si nu vreau sa continuam asa.
Intr-un moment buzele celor doi s-au unit formand un sarut , prin care se intelegea faptul ca isi doreau acelasi lucru:sa fie impreuna, sa nu ii opreasca nimic.

Dar va renunta Sasuke la razbunarea lui ,pentru Sakura?


O iubire interzisa - Pagina 2 26974622846250718754841

Sus In jos
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

O iubire interzisa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire interzisa   O iubire interzisa - Pagina 2 I_icon19Joi 21 Iul 2011, 22:44

CONTINUA TE ROG,TE IMPLOR please


O iubire interzisa - Pagina 2 Scaled.php?server=577&filename=00000012i
Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

O iubire interzisa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire interzisa   O iubire interzisa - Pagina 2 I_icon19Dum 31 Iul 2011, 00:30

Dupa ceva vreme , sarutul celor doi fusese intrerupt de Suighetsu care intra pe usa, vrand sa vorbeasca cu Sasuke.
-Ups...imi pare rau ca a trebuit sa va deranjez ,dar trebuie sa discut ceva cu domnul amorezat.spuse acesta incercand din greu sa isi stapaneasca rasul.Aaa, Sakura, ma bucur ca esti bine.
Rozalia , nu spuse nimic , ci doar a schitat un zambet.
-Suighetsu....inceteaza cu prostiile astea ca ma scoti din sarite, si spune odata.
-Pai....cred ca ar fi mai bine sa discutam asta intre patru ochi.
-Sasuke, e inregula,mergeti sa vorbiti.ii spuse Sakura pe un ton calm.
Cei doi iesira din dormitorul fetei, si se indreptau spre sala de conferite a grupului.
-Deci,....spune mai repede ce este.
-Mai incet Sasuke.Bun , sti ca in cateva zile a fost planificata distrugerea Konohei.Dar acum ca tu i-ai spus rozaliei ca o iubesti,nu crezi ca se va supara daca vei distruge satul?
-Ramane asa cum am stabilit.Nu voi da inapoi deocamdata.Trebuie sa curat numele claunului Uchiha.
In acel moment Sakura intra in sala unde discutau cei doi, dupa ce ascultase fara sa vrea ultima parte din conversatie.
-Sasuke....tipa aceasta.Parca spuneai ca mai vrei sa ma vezi suferind.Daca distrugi satul crezi ca nu o sa mai sufar si o sa sar in sus de bucurie?Spune! aceasta incepu sa planga.
-Sakura...spuse acesta.Suighetsu,lasane singuri.
-Bine,si incerca si tu sa o faci sa potolesti putin, ca ma doare capul ca cat plange.
-Nu ti-am cerut nici un sfat , si nici nu te-am intrebat nimic.PLEACA ODATA!
Acesta parasi camera, asa cum ii ordona brunetul.Fata plangea in continuare,si a cazut in genunghi.
-De ce imi faci asta?De ce trebuie sa sufar de fiecare data , atunci cand cred ca pot fi fericita?De fiecare data am suferit din cauza ta.Am fost o idioata sa cred ca totul va fi bine,si sa am sperante ca nu vei mai merge pe drumul razbunarii.
Baiatul merse si o lua in brate, dupa care o puse pe canapea,pentru a se linisti.
-Sasuke,...te iubesc asa de mult.Te rog nu ma face sa regret asta.Nu ma face sa cred ca toti au avut dreptate in privinta ta, ca nu mai esti acel Sasuke , pe care il stim.Eu....eu am avut mereu speranta ca inca esti acel Sasuke de care m-am indragostit.
La auzul spuselor acesteia, baiatul a lasat sa se vada,ca inca tine la sat.
-Bine scumpete,ceea ce ai crezut este adevarat.Acum am realizat ca daca distrug satul , nu te voi mai avea pe tine.Si, pana la urma ,Itachi a pretuit satul.
Rozalia il imbratisa cu multa dragoste pe Sasuke, dupa care il saruta dulce.Acesta in cateva minute ii chema in sala de conferinte si pe Suighetsu,Karin si Jugo.
Brunetul o tinea in brate pe Sakura.
Atunci cand a intrat si a vazut asta, Karin a inceput sa tipe si sa faca in toate felurile,mai avea putin si o lua la bataie pe copila,daca nu o oprea Sasuke.
-Karin,daca mai ai vrodata asemenea iesiri fata de Sakura,te voi ucide.Bun, lasand la o parte incidentul cu nebuna de Karin,v-am chemat sa va zic ca toate planurile in legatura cu distrugerea Konohei,s-au anulat.Nu mai exista.
-Si poti sa ne spui si noua ce te-a facut sa iti schimbi decizia?Parca vroiai sa cureti numele clanului Uchiha.il intreba Jugo.
-Din cate stiu nu am de ce sa va dau voua explicatii.Datoria mea a fost doar sa va anunt in legatura cu asta.Acum puteti pleca.
In cateva secunde nu mai era nimeni in incapere, doar cei doi.Era o liniste apasatoare,oarecum enervanta.In cateva secunde linistea fu sparta de rozalie.
-Sti , Sasuke.Ma bucur ca ai luat decizia asta.spuse aceasta privind in gol, parca nedorindsa ii intalneasca privirea brunetului.Insa acesta o lua de barbie si o intoarse spre el.
-Ce s-a intamplat?
-Ma gandeam, faptul ca suntem impreuna o sa supere o multime de fete,si multe vor face ceva asemanator cu ce a facut Karin.Sti ca le pot bate rau pe multe dintre ele,dar eu imi folosesc forta doar cand lupt impotriva unui dujman adevarat.
-Hei,si care este problema?Atunci cand eram genini, la fel de multe fete se imbulzeau la mine.Si dun cate stiu nu ma uitam la niciuna.
-Nici la mine?spuse Sakura cu putin amuzament in glas.
-Exceptandu-te pe tine rozalia mea.
-....dar eu ma refeream la ...da nu apuca sa termine caci fu intrerupta de Sasuke.
-Stiu la ce te refereai.Vrei sa ne intoarcem in sat.De asta ai adus vorba de fete, pentru ca fac parte din sat.
-Da,adica eu sunt plecata din sat de o luna si ceva.Toti probabil se intreaba daca te voi aduce inapoi,si ce s-a intamplat cu mine,luandu-se dupa faptul ca ei cred ca m-ai putea ucide,sau folosi ca o arma.
-Daca ei cred asta se inseala.
-Stiu,tocmai dasta, te rog hai sa ne intoarcem.
-Bine,cum vrei tu.Dar ce facem cu aiuritii astia 3?
-Ii luam si pe ei in Konoha.Pana la urma tu esti liderul lor nu?Si te vor urma.Ar fi niste shinobi buni pentru sat.Daca o excludem pe Karin.Oricum,probabil va fi folositoare.
-Bine,atunci ne vom intoarce in sat.
-Sasuke....ma faci extrem de fericita spunand asta.
Sakura se ridica de pe canapea, dar brunetul o brinse de incheietura , si o trase inapoi sarutand-o cu multa dragoste, si imbratisand-o.




Astept pareri !


O iubire interzisa - Pagina 2 26974622846250718754841

Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

O iubire interzisa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire interzisa   O iubire interzisa - Pagina 2 I_icon19Dum 31 Iul 2011, 00:54

Ce dulce! Imi pare rau ca nu ti-am dat com mai devreme doar ca nu stiam ca-i pus continuarea . Imi place ficul, n-am ce zice. Astept insa capitolul de zi al tau cu descriere, dupa cum mi-ai spus happy2
Te pup si sa pui next-ul mai repejor! kiss heh


O iubire interzisa - Pagina 2 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

O iubire interzisa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire interzisa   O iubire interzisa - Pagina 2 I_icon19Dum 31 Iul 2011, 01:16

Eu am terminat ficul , este tot postat pe celalat forum , si voi posta si aici in continuare , pana il termin , dar vreau sa vad ca imi citeste lume a ficul ,au fost capitole cand nu prea am avut de loc comentarii...mai sunt persoane , care probabil citesc si nu lasa com, dar voi pune continuare curand pt u kiss
pwp


O iubire interzisa - Pagina 2 26974622846250718754841

Sus In jos
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

O iubire interzisa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire interzisa   O iubire interzisa - Pagina 2 I_icon19Dum 31 Iul 2011, 02:01

offff haide mai repede cu next-ul aal ca mor deja.te rog fi o savarina te implor in love


O iubire interzisa - Pagina 2 Scaled.php?server=577&filename=00000012i
Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

O iubire interzisa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire interzisa   O iubire interzisa - Pagina 2 I_icon19Dum 31 Iul 2011, 11:36

Uite ca am venit si eu cu nextu'


So...enjoy!



din acest capitol voi intra in pielea personajelor adik atunci cand se va povesti ceva va povesti unul dintre personaje.



SAKURA:

Nu pot sa cred ca Sasuke se poarta asa de .....diferit, nu mi l-am imaginat niciodata asa , dar imi place.
In orice caz , ceea ce i-am spus lui Sasuke este adevarat , probabil sunt putin egoista , insa nu vreau sa mi-l ia vro alta fata atunci cand ajungem in sat.Probabil cand m-am gandit la asta am parut putin ingijorata , deoarece brunetul m-a intrebat daca s-a intamplat ceva.Ii spun ca nu este nimic si ma ridic de pe canapea sa plec spre dormitorul meu , dar nu inainte sa il sarut pe obraz.Acesta imi spune ca in cateva zile vom pleca spre Konoha.....ah ce fericita sunt.
Ajung in camera mea si observ ca pe par se afla nimeni alta decat Karin , care probabil imi va umplce capul cu chestii de genul ca de ce i l-am furat pe Sasuke si dastea.Inchid usa si in 3 , 2, 1 incepe cearta.
- In sfarsit ai venit si tu PAR ROZ!
Nu suport sa imi vorbeasca cineva urat , atata timp cat nu i-am zis nimic.
-Asculta Karin , in primul rand eu nu te-am facut ochelarista da?Sin in al doilea rand ce naiba cauti tu in camera mea?
Cred ca faptul ca i-am zis ca nu am facut-o ochelarista a enervato destul de mult , dar un lucru neasteptat s-a intamplat....doamne dar fata asta a inebunit ce i-a venit sa sara la bataie? Infine dupa cateva minute depa ce am scuturat-o putin si si-a luat cateva palme zdravene s-a linistit.
-Ce ti-a venit nebuno de ai sarit asa la bataie?Ce ai?
-Si tu de ce mi l-ai furat pe Sasuke....ar fi trebuit sa fie doar al meu .
In timp ce bombanea , ceea ce doar ea stia am luat-o frumusel de mana si am dat-o afara din camera , daca ma intrebati , nici nu cred ca a observat.
Am terminat si cu asta , acum trebuie sa ma odihnesc si eu putin , pentru ca e sestul de tarziu.
Mi-am facut un dush si m-am imbracat intr-o camasa de noapte roz pana deasupra genunchilor , dupa care m-am bagat la somnic.
Noaptea trecea , soarele nu se lasa asteptat si a aprut pe cer , anuntand inceputul unei noi zile.
Deschid incet ochii si ma ridic lenes din pat indreptandu-ma spre baie pentru ami face siesta de dimineata . Dupa cateva minute ma imbrac in hainele mele obisnuite de ninja imi aranjez parul si totul este gata.
Cand ies din camera mea m-am lovid de Suighetsu care se pare ca se indrepta intr-o directie opusa de a mea.
In acel moment mi-am pierdut echilibrul si am cazut peste el ....dar ceva cu adevarat ingrozitor s-a intamplat , atunci cand am cazut peste el buzele noastre s-au unit si s-a format un sarut destul de dezgustator pentru mine dar nu stiu daca si pentru el.
Ghinionul a facut ca in acel moment Sasuke sa treaca pe acolo exact inainte sa ma ridic eu de pe Suighetsu , ca si asta alta treaba nu avea decat sa mearga si sa nu se uite pe unde dar ce tot vorbesc ca si eu eram aeriana.
M-am dat de pe el si Sasuke m-a luat brusc de mana si m-a bagat la mine in dormitor...parea destul de nervos , si il cred .
-Sakura , ce-i cu tine?Cum poti sa te porti asa?Sau am fost prea bun pentru ca am renuntat la planul meu de a distruge Konoha?
Cand l-am auzit cum vorbeste cu mine , tonul pe care il folosea era mult mai rece decat cel pe care il folosea atunci cand se enerva pe oricine....dar stiam ca marit asta si tristetea din sufletul meu nu putea fi descrisa in acele momente cand vorbea cu mine.Nu m-am mai putut abtine si an dat drumul siroaielor de lacrimi care imi inundau fata.
- Si tu chiar crezi ca asta a fost intentionat , chiar crezi ca am vrut sa il sarut pe Suighetsu?Daca asta era adevarat nu ma mai chinuiam atata sa te fac sa vezi cat te iubesc si sa te duc inapoi in Konoha.Atat crezi ca valoreaza dragostea mea pentru tine?
Era o cearta destul de ingrijoratoare in cele momente eu plangeam in hohote si vorbeam tare si el pe acel ton calm si distant, rece.
In timpul "discutiei" mele cu Sasuke a dat Domnu sa apara si nemernicul ala (Suighetsu)
-Sasuke , ce ai de iti versi nervii pe ea? Daca asta a fost vrei sa iti zica pana maine dimineata acelasi lucru ca sa o crezi?Daca asta vrei voi spune si eu cu ea ca sa te linistesti si sa o crezi , sau tu atata crezi ca valoreaza sentimentele ei pentru tine ,baremi daca te insela sigur era cu unul tot de nivelu tau sau mai sus ....in nici un caz unul ca mine.....
Si cu asta a vrut sa para amuzant ....Alt ceva nu putea sa zica....infine cred ca e bine si asa..
-De ce vorbesti prosti Suighetsu ....eu nu l-as insela niciodata pe baiatul pe care l-am iubit de cand l-am vazut prima oara.
Cand am spui acestea , sinceritatea mi se putea citi pe chip.Asa ca m-am dus si l-am imbratisat pe Sasuke cum nu am mai inbratisat niciodata pe nimeni im viata mea , cu o dragoste nemaivazuta , dupa care l-am sarutat dulce pe obraz.Se pare ca asta a vut efect , pentru ca si el m-a imbratisat si mi-a soptit la ureche un dulce "Te iubesc!".
Eram asa de fericita in acele momente, si se pare ca dupa ce problema s-a rezolvat baiatul cu parul alb...infine nu sunt prea sigura de culoarea parului lui... si-a luat talpasita;)
-Gata , chiar nu mai esti suparat?
-Nu , mi-am dat seama ca tot ce ai spus a fost sincer .
Cand am auzit asta am sarit pe al asa de tare incat l-am daramant , noroc ca era patul in spate ....stiu ca la faza asta m-am comportat copilareste dar il iubesc asa de mult.An stat cateva secunde asa dupa cre l-am sarutat dulceee.



Astept sa veniti cu commuri si sper sa va placa.


O iubire interzisa - Pagina 2 26974622846250718754841

Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

O iubire interzisa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire interzisa   O iubire interzisa - Pagina 2 I_icon19Dum 31 Iul 2011, 11:37

Imi cer scuze pentru greselile de tastare dap ! nervi!


O iubire interzisa - Pagina 2 26974622846250718754841

Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

O iubire interzisa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire interzisa   O iubire interzisa - Pagina 2 I_icon19Dum 31 Iul 2011, 12:03

.Deci lasa greselile k oricine poate avea si important este texul care mi-a placut la nebunie denici nu styu ce sa mai zic. Doar un singur cuvant mai am in cap si acela este...........next. happy2
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


O iubire interzisa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire interzisa   O iubire interzisa - Pagina 2 I_icon19Dum 31 Iul 2011, 12:08

ficul este super deci pune continoarea
please


Ultima editare efectuata de catre coraa in Dum 31 Iul 2011, 14:52, editata de 1 ori
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

O iubire interzisa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire interzisa   O iubire interzisa - Pagina 2 I_icon19Dum 31 Iul 2011, 13:43

Ce dragut si dulce e! Am doar din nou o mica problemuta. Stiu ca te enervez si eu ma enervez pe mine. De ce nu-i nici un kiss pe buze? sau stiu si eu ceva mai intim? Adica nu sunt chair pustani de 12 ani, nu? Chiar, cati ani au?
In rest mi-a placut mult ca de obicei
Astept next-ul ce sper sa vina repede!
Pupici! kiss


O iubire interzisa - Pagina 2 Uchiha-sasuke-naruto-shippuden-sharingan-mangekyou-sharingan-fresh-hd-wallpaper

Pentru ca teatrul vietii va continua
Si tu poti avea replica ta
Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

O iubire interzisa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire interzisa   O iubire interzisa - Pagina 2 I_icon19Mar 02 Aug 2011, 22:00

Am venit cu nextul  si sper sa va placa.
       Enjoy 



       Sakura:


       Timp de cateva zile nu a avut loc nici o actiune iesita din comun si nici nu am plecat spre Konoha.
       Sunt la mine in camera gandindu-ma la minunatele momente petrecute cu prietenii mei din sat , desi stiu ca voi merge inapoi in sat destul de curand parca minutele s-au transformat in ore , si orele in zile ....timpul trece asa de greu .Nu mai rezist , trebuie sa merg la Sasuke sa imi spuna exact cand ne vom intoarce in sat.
      M-am ridicat din pat , si am iesit din dormitor indreptandu-ma spre terenul de antrenament , acolo unde era si el , si se antrena  asa ca nu l-am deranjat , si am gandit ca mai bine sa isi tremine antrenamentul si dupa vorbim, asa ca m-am asezat pe iarba.
     Ops....se pare ca nu am fost destul de discreta , deoarece si-a intrerupt antrenamentul si s-a indreptat spre mine.
     Intr-un fel a observat ca sunt trista  ....dar credeam ca am ascuns asta.
     -Ce s-a intamplat cu tine?De ce esti trista?
     -Aaa.....nimic...defapt doar ...adica vreau sa spun cand ne intoarcem in sat?Crede-ma imi este dor de toti , si au trecut cateva zile de cand ai spus ca ne intoarcem?
     M-a sarutat dulce pe frunte dupa care ceea ce a spus m-a linistit.
     -Bine atunci,maine ne vom intoarce in sat , asa ca hai in sala de conferinte sa ii adunam pe toti si sa le spunem.
     Am dat afirmativ din cap si dupa l-am imbratisat si am parasit terenul , lasandu-l sa isi continue antrenamentul.Atunci cand v-a termina ,ne va anunta sa mergem in sala de conferinte.
     Cam intr-o jumatate de ora ne-am strans cu totii , pentru ca eu si sasuke sa le spunem ca maine ne vom introarce in sat.
     Dupa ce s-a asezat fiecare la locul lui discutia a inceput.
    -Bun, v-am chemat sa va spun ca maine ne vom intoarce in Konoha.Cum toate planurile in legatura cu distrugerea Frunzei au fost anulate , noi vom fi cetateni si shinobi ai Konehei.Dupa ce vom ajunge ,vom merge cu totii in birou la hokage ca sa semnam un tratat de pace intre Konoha si Organizatia Sarpe , de altfel va trebui sa semnam astfel de tratate cu toate natiunile.Daca mai are cineva intrebari...
    -Deci , sa integ ca noi de maine vom fi shinobi Satului Ascuns intre frunze?
    Doamne prostia fete asteia ma inebuneste si pe mine.Oare Sasuke nu a explicat destul de clar?
    -Da Karin , exact cum a spus Sasuke ...sau tie trebuie sa iti dam scris ca sa intelegi?
    Infine dupa acest mic incident fiecare a plecat unde a vrut.
    Eu am plecat la mine in camera pentru a-mi strange lucrurile...eram asa de entuziasmata ca ma intorc in sat.In acest timp aud un ciocanit la usa , m-am dus sa deschid , si cel care a batut era nimeni altul decat Sasuke. L-am poftit inauntru , si acesta s-a uitat putin nedumerit la mine , dupa cateva secunde i-a aparut un mic zambet in coltul gurii , era un zambet bland.I-am zambit si eu la randul meu , dupa care l-am luat de mana si l-am dus pe pat.Ne-am asezat amandoi pe pat.
     -Atat de mult astepti sa te intorci in sat?
     Nu am spus nimic , decat am zambit larg si an dat afirmativ din cap.La acest gest , el m-a imbratisat si m-a sarutat pe frunte.
      -Ai nevoie de ajutor?
      -Nu multumesc, dar vom pleca spre Konoha dimineata  nu?
      -Da.Dupa ce termini aici eu zic ca ar fi bine sa te odihnesti , pentru ca afara deja s-a inserat.
      -Nu iti face griji , asa voi face .Oricum nu mai am mult.
       Acesta m-a sarutat si dupa , a parasit incaperea ramanand singura.
       In scurt timp am terminat , si m-am dus la somnic.Ceva se intampla , deoarece nu puteam sa dorm...eram asa de fericita in legatura cu ziua ce va urma , incat nu aveam somn.
       Am stat privind tavanul timp de 2-3 ore pana am adormit.
       Noaptea a trecut , cand nici nu am simtit , am dormit ca un bebelus avand in vedere faptul ca m-am culcat pe la 1-2 dimineata.Asta a fost o miscare destul de proasta deoarece a doua zi m-am trezit destul de tarziu , de fapt nu m-am trezit eu ...pe la 7 dimineata a venit Sasuke la mine in camera sa ma trezeasca.
       -Buna dimineata , somnoroaso!Ce ai facut azinoapte de esti acum asa de obosita?
       Eu nu prea suport sa imi deranjeze cineva somnul , nu conteaza cine este ...nu suport. 
       Asa ca mi-am pus perna in cap si patura peste...nu ma mai  vedeam deloc.
       -Bine ...iti mai spun inca odata ...trezeste-te ...nu ma face sa aduc paharul cu apa.
       Cand am auzit de pahar cu apa  am sarit din pat ca si arsa.
      -Gata ...m-am trezit.Am zis cascand.Deodata mi-am amintit ca azi trebuia sa ne intoarcem in sat.Asa ca nu i-am mai spus nimic lui Sasuke , doar l-am impins afara din camera si am inchis usa.Saracul , cred ca era putin confuz , dar asta e ...sunt in criza de timp.
      M-am dus in baie unde mi-am facut siesta si dupa m-am imbracat in hainele mele , mi-am luat rucsacul si am iesit afara.Acolo ma asteptau toti.
      Nu am mai stat pe ganduri si am pornit spre sat cu o viteza de care si eu m-am mirat.
      Drumul a fost destul de obositor , dar putea fi si mai obositor daca trebuia sa ne luptam cu nu stiu ce shinobi care il vaneaza pe brunet si organizatia lui.
      Pe seara am ajuns in Konoha , ce dor mi-a fost de satul meu,...acolo am mers direct spre biroul Hokageului.
      Am intrat toti in cladire pe furis , pentru ca se anuntase ca Sasuke a patruns in sat ,credeti-ma era o nebuneala totala.Chiar daca erau cu totii prietenii lui , erau si ninja din Satul Frunza si tot odata shinobi din Natiunule Unite  si trebuia sa respecte intelegerea cu Raikage.
      Nu dupa mult timp am ajuns in biroul doamnei Tsunade , care a fost surprinsa sa ma vada.M-am dus la es , am imbratisat-o , deoarece este maestrul meu o respect si tin la ea.
     -Sakura , ma bucur sa te vad, si pe tine Sasuke .Am fost anuntata ca ai patruns in sat , dar nu m-am agitat , deoarece stiam ca e si Sakura cu tine.Voi anunta sa se inceteze toate activitatile de a te cauta.
     Zis si facut Tsunade-sama i-a nuntat pe toti sa inceteze , si i-a chemat in birou pe Naruto si Kakashi-sensei.
     -Bun , Sakura pana sa vina Kakashi si Naruto vreau sa imi spuneti exact ce se va intampla.
    -Bine inteles..mai bine spunele tu Sasuke.
    -Tsunade-sama , organizatia mea , adica in mare masura eu , vrem sa semnam un tratat de pace cu toate natiunile si sa ma intorc la a fi shibi pentru Konoha , si acestia trei sa devina .Daca sunteti de acord.
    -Sasuke , cum poti sa ma intrebi daca sunt de acord?De cand ai plecat din sat toti acesti copii ar fi fost dispusi sa isi dea viata ca tu sa te intorci.
    Tsunade scoase pe birou o hartie , presupun ca era tratatu si i-a pus pe cei 4 sa semneze .In scurt timp acestia au semnat , si pe usa au intrat Kakashi-sensei si Naruto.In sfarsit , echipa 7 este reintregita.Sunt asa de fericita.
     Acum sa vedem ce ne va rezerva viitorul.

   Astept sa veniti cu pareri!


O iubire interzisa - Pagina 2 26974622846250718754841

Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

O iubire interzisa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire interzisa   O iubire interzisa - Pagina 2 I_icon19Dum 07 Aug 2011, 22:23

Viitorul asta chiar ma tine cu sufletul la gura deci te rog sa pui next ca nu prea e confortabil sa ai inima in gat de curiozitate happy2


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

O iubire interzisa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire interzisa   O iubire interzisa - Pagina 2 I_icon19Mier 10 Aug 2011, 19:45

Uite ca am venit si eu cu nextu'


So ....enjoy !




Sakura :


Timp de o ora si ceva , cat Tsunade-sama vorbea cu Sasuke si ceilalti 3 eu ma gandeam ce vom face azi.In primul rand echipa 7 va merge la un suc , undeva , oricum trebuie sa fim impreuna , iar dupa ne vom intalni cu prietenii nostri.
Eram asa de pierduta in gandurile mele , incat nu am auzit cand ma striga Hokagele.
-SAKURA! ma striga doamna Tsunade pe un ton autoritar , si ma trezeste din visare.
-Da !
-Ti-am spus ca puteti pleca!
-Ma scuzati doamna , nu am fost atenta.
-Nu-i nimic , felicitari inca odata , pentru ca l-ai adus pe Sasuke inapoi.imi spune aceasta cu un zambet dulce pe fata.
Ii multumesc si ies din biroul dansei impreuna cu Sasuke si cei 3.
Fiecaruia i-a fost dat cate un apartament , dar lui Sasuke i-a fost dat acelasi , de cand era mic , nu stiu daca o sa credeti , dar Tsunade nu a vrut sa dea nimanui apartamentul acesta , si nu a lasat pe nimeni sa intre acolo , deoarece stia cat tinem eu si Naruto la Sasuke , l-a pastrat pentru cand se va intoarce , si totul in el este exact ca si acum 2 ani.
Cred ca vestea , ca brunetul s-a intors in sat a circulat destul de repede , deoarece in pata cladirii unde se afla locuinta lui , s-au strans deja o multime de fete.Ce enervant.
Ops ...asta imi aduce animte ca nu am vorbit cu Sasuke, asa ca il opresc putin din mers si ii spun:
-Sasuke , as vrea sa tinem ascuns pentru o perioada faptul ca suntem impreuna, te rog!
- Bine , dar de ce? ma intreaba privindu-ma in ochi.Ah Doamne , ce ochi are.
-Doar ai incredere in mine!
Nu mai spune nimic , doar da afirmativ din cap si dupa ne continuam drumul.Nu puteam sa ii spun ca vreau sa vad cum se poarta fetele cu el , acum ca s-a intors.
Nu mai mergem mult si dam peste multimea de fete care il astepta , bine inteles ca Ino era printre primele , dar spre surpinderea mea , i-a urat un simplu "Bun-venit" , si dupa a plecat.
Lasand-o pe blonda , aici mai sunt vro 10 fete care sar pe el , si il imbratisata , aici chiar este depasit numeric.
Chicotesc putin , dupa care le linistesc putin sruncand un somnifer , nu este destul de puternic , dar le tine adormite cateva minute pana il bag pe Sasuke in casa.
-Multumesc ca m-ai scapat!
-Cu placere , dar u nici macar nu incercai sa le arunci de pe tine !spun eu incercand sa par suparata.
-Hai mai pui , ce ai ? dupa asta vine si imi da un sarut scurt , dar dulce .Cum sa mai fac eu pe suparata acum?
-Nimic , bun , vezi totul e exact asa cum ai lasat cand ai plecat. spun asta lasand capul in jos.
-Da , dar acum sunt aici.
-Asa este , ce spui acum sa ne intalnim cu Naruto si Kakashi-sensei?
Acesta ma ia de mana si pornim amandoi spre Iurukimaru, deoarece eram sigura ca cei doi sunt acolo .Mai mergem putin si ...AM AVUT DREPTATE ! Sunt acolo.
Mergem pe furis prin spatele lor si .....BAUUUU! Saracul Naruto , i-a cazut ramenul pe jos la ce sperietura a tras , si Kakashi s-a inecat.
Dupa cateva ore petrecute la ramen am mers cu totii spre vechiul loc de antrenament al echipei 7 , si ne-am antrenat zdravan pana seara.
A fost o zi minunata , dar tot odata si nostalgica , ne-am adus aminte de trecut .De data aceasta antrenamentul a fost acelas , doar ca nimeni nu a mai ramas legat de bustean, si am lucrat ca o adevarata echipa.
Cand am plecat , Sasuke m-a condus acasa , si cand am ajuns m-a sarutat scurt pe buze , avand grija ca nimeni sa nu il vada.
Am intrat in casa , mi-am salutat patintii si m-am dus in camera mea de unde am mers in baie , si acolo am facut un dus revigorant , iar dupa m-am culcat.Credeti-ma ca am adormit imediat.





DUPA 2 LUNI:


Stau impreuna cu Sasuke , ne ne asteptam elevii.Lumea a aflat ca noi suntem impreuna , dar in timpul acesta s-au mai fosrmat si alte cupluri.
Hinata este impreuna cu Naruto , Ino cu Sai, Shikamaru cu Temari si Neji cu Ten Ten .Fiecare este fericit .
Naruto si-a implinit visul si a devenit hokage intr-un timp fosrte scurt, doar in 2 luni .Eu si Sasuke suntem coordonatorii fortelor militare si a ANBU sin sat , iar Tsunade-sama este coordonatoarea ANBU medical.
Dupa cum am spus , noi ne asteptam elevii, deoarece am decis sa avem cate un genin pe care sa il antrenam separat.
Cum stiti , Naruto deja il antreneaza pe Konohamaru , eu antrenez o fata micuta , care isi doreste sa devina ca mine , pe nume Aiko ,iar Sasuke antreneaza un baiat asemanator lui , cand era in academie.Totul este perfect.
Au venit picii, si mergm la antrenamente.
Timpul a trecut foarte repede , si antrenamentele s-au sfarsit.
-Sakura , vino cu mine , vreau sa te duc undeva.
-Bine , Sasuke!
Acesta ma ia de mana si ne indreptam pre un loc cunoscut doar de el.
In cateva minute ajungem.
Era un loc foarte ciudat , dar in acelas timp frumos si magic.
-Ce este aici?
-Aici , este un loc special al clanului Uchiha.Mama mi-a spus sa vin aici cu fata care voi vrea sa imi fie alaturi toata viata.
Cand am auzit asta , am simtit ca nu mai pot de fericire , am sarit pe el , si l-am sarutat dulce si pasional , iar el m-a luat strans in brate si mi-a soptit la urece un dulec "Te iubesc , Sakura!"
Totul este minunat langa el , si il iubesc asa de mult!

Dragostea e asemeni febrei; nu le putem stapani pe nici una si nici nu putem limita durata sau intensitatea lor.
Trebuie sa cautam dragostea acolo unde suntem, chiar daca asta ne-ar costa ceasuri, zile,s aptamani de deceptii si tristetii. Caci in clipa in care pornim in cautarea iubirii, si ea porneste in intampinarea noastra. Si ne salveaza.

~THE END~ ~THE END~ ~THE END~


O iubire interzisa - Pagina 2 26974622846250718754841



Ultima editare efectuata de catre allecsutza in Mier 10 Aug 2011, 19:47, editata de 1 ori (Motiv : THE END)
Sus In jos
Continut sponsorizat




O iubire interzisa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O iubire interzisa   O iubire interzisa - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

O iubire interzisa

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-