Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Jurnalul unei fete Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Jurnalul unei fete Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Jurnalul unei fete

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

Jurnalul unei fete Empty
MesajSubiect: Jurnalul unei fete   Jurnalul unei fete I_icon19Dum 04 Ian 2015, 15:00

Salut  un fic nou am facut pentru voi prieteni.Cititi si lasati-va parerile.





Capitolul I:





Inceputuri 








Sakura point of view:

      "13.09.2015 vineri,  ziua in care mi-a inceput viata cu adevarat,dar si niste cifre scrise pe o cruce de lemn frumos lacuita, chiar langa alte cifre si litere aratand cam asa : Nascut: 16.04.1876    Decedat: 13.09.2015. Mhm..frumos nu... asa cred si eu.Asa este ziua in care tatal meu a murit a fost ziua in care m-am schimbat..in bine.Peste doua zile va fi inmormantarea la care il voi vedea pe cel care m-a crescut de mica, ingropat la trei metri de noi.El acum nu mai exista...trupeste dar nu si sufleteste caci sufletul lui a trait,traieste si va trai vesnic.Acum stiu ca am pierdut un <> dar mai inportant am pierdut o persoana...una pe care nu o voi uita si stiu ca nu ii mai pot spune aceleasi cuvinte pe care nu i le-am spus de multa vreme.Acesta este sfarsitul vietii lui dar inceputul vietii mele."


           Cu aceste cuvinte am inceput sa scriu in jurnalul pe care tatal meu mi l-a dat inainte sa isi dea ultima suflare.Stateam pe o banca in parcul din fata blocului in care m-am mutat cu parintii mei acum  trei zile. Nu stiu pe nimeni aici. Sunt o straina in acest oras pe care nici nu il stiam existent pana am venit aici .Acum e prea tarziu nu mai putem pleca de aici din cauza tatei si stiu ca luni voi merge la noua scoala, voi fi vazuta ca o ciudata, dar nu imi pasa, si stiti de ce?Pentru ca conteaza ceea ce e in interior nu in exterior .Aa...Era sa uit....ma numesc Sakura, iar voi sunteti la fel ca ceilalti nepasatori, daca nu veti intelegeti cine sunt si ceea ce voi deveni.

           Gandindu-ma la toate astea privind cerul de stele inconjurand-usi regina de cristal, Luna.Ma ridic de pe banca si plec...unde ma va duce vantul rece de toamna...hmh...glumesc plec acasa sa o impac pe mama.Saraca!Sigur plange siroaie de lacrimi in momentul  asta.
           Ajung in fata blocului la un balcon se vede un steag negru.Acolo stau eu.Cu picioarele tremurande, intru in scara mai rece ca de obicei.Deschid usa, intru in bucatarie, ma asez pe podea iau un servetel si il dau mamei care statea tot acolo facand ceea ce stiam deja.Plangea.Aceasta isi ridica ochii ei verzi si frumosi pe care i-am mostenit de la ea plind de lacrimi sarate si pline de durere.

-Unde ai fost?ma intreaba
ea cu vocea tremuranda.
-Sa imi lamuresc gandurile.Ii spun eu in timp ce ma ridicam de pe jos.Ma duc in camera! zic asta si plec spre usa dormitorului meu.
Intru in incapere unde gasesc un pat facut din lemn de cires, un birou, o noptiera, si ele din acelasi material.O lampa, un laptop si multe, multe carti.
Ma asez in pat adormind imediata gandindu-ma la ce va urma.    

Sus In jos
Ale-chan
S-Class
S-Class
Ale-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

Jurnalul unei fete Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul unei fete   Jurnalul unei fete I_icon19Mier 07 Ian 2015, 19:50

Heei!
Am venit și eu pe aici și nu m-am putut abține să nu comentez.
Îmi place foarte mult ideea iar capitolul a fost atât de trist.. am simțit și eu durerea Sakurei în timp ce citeam.
Sunt curioasă să văd cine v-a mai apărea în fic....poate Sasuke?
Să aduci capitolul ăla cât de repede poți, am o curiozitate „monstroasă”.
Spor la scris, te-am pupăcit!
Ja nee! :3
Sus In jos
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

Jurnalul unei fete Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul unei fete   Jurnalul unei fete I_icon19Joi 08 Ian 2015, 21:54

Capitolul II:














Ciudata cu parul mov din ultima banca


















    Ochii ma dor din cauza unei lumini puternice care se varsa peste fata mea alba ca spuma laptelui.Erau afurisitele raze ale Soarelui.Ma ridic din pat si ma uit la ceas....stai....UNDE este jurnalul meu. Atat mai am de la tata,ATAT!OH!Era pe jos.Asa unde ramasesem..a da ceasul.Oooo nu e 7:30 peste jumate de ora plec la ''inchisoare'' ca sa spun asa.Ma simt oribil. As vrea sa stau in casa sa citesc carti de-ale tatei si sa-i simt parfumul pe care acum..doar il visez....infine!Ma imbrac in fusta mea pentru scoala, neagra si camasa alba.Parul meu roz il prind in coada dar nu prea stransa ca nu-mi place.Imi iau jacheta de piele, neagra cu gluga si ma incalt in cizmele mele negre.Ma uit in oglinda si imi statea...chiar foarte bine in negru.Fug in bucatarie unde mama pregatea micul-de-jun.Ma asez la masa,jurnalul il pun langa mine caci ma gandeam sa il iau cu mine,cum am mai zis o sa scriu TOTUL in el.




-Esti gata de scoala scumpo?im zice mama de pe balcon.



-Da mama sunt gata!zic eu in timp ce mama imi aducea o farfurie cu paine si gem.Mananc repede imi iau ghiozdanul dragut negru cu inimioare roz care se odihnea pe dulapul de pantofi de langa usa.Ies din casa si o iau spre scoala.





**La Scoala**







    O cladire mare, cu multe ferestre, veche, stearpa si fara pic de frumusete, inconjurata de un gard de otel se afla in fata mea.Aceasta ridicare trebuia sa fie viitoarea scoala in care voi invata.Primarul nu poate face nimic in legatura cu asta, acum serios spun.Avea o curte imensa inconjurata de copaci batrani si uscati,iar la  marginea tulpinilor lor se aflau tufisuri carora le zburasera deja frunzele.






      Intru in cladire.Era lineste ca de mormant.Cred ca ar trebui sa incetez sa ma gandesc la lucrurile aste intunecate, dar pur si simplu nu pot.Era destul de intuneric pe coridor, ceea ce ma inspaimanta.Strang puternic jurnalul la piept si continui sa merg.

       -Cred ca esti noua copila nu-i asa?aud o voce masculina care parca venea din  spatele meu.Ma intorc repede.Frica imi facea sangele sa alerge prin vene.Deodata frica dispare neasteptat.In fata mea se prezenta un barbat destul de ciudat.Avea parul brunet cu tenta de ciocolata si lung iar ochii sai erau de un negru spre caprui. Cred ca un profesor sau un parinte care a venit sa vorbeasca cu directorul.

       -D-da sunt noua.Ma puteti ajuta?spun eu cu timiditatea pe care nu o am.

       -Da desigur in ce clasa esti domnisoara!A da sa ma prezint eu sunt Fukaku Uchiha profesorul de Limba romana.imi spune acesta cu un zambet larg pe fata.

       -Buna ziua eu sunt Haruno Sakura si sunt din clasa...dar ma intrerupe profesorul



       -A IX-a B! Daca nu gresesc .

       -Da dar de unde stiti?il intreb eu

       -Pai chiar acum am ora la ei vino cu mine draguta!imi spune el luand-o inainte.Il urmez cu pasi grabiti pana ajungem, nu departe de locul din care am plecat, in fata unei usi albe cu o placuta pe care scrie ”Clasa a IX-a B” atarnata de aceasta iar mai jos, pe ea, scria mare cu marcar negru ”Nu intrati!! Accesul interzis profesorilor plictisitori”.Deci am o clasa de smecheri..super.Din spatele ei se auzea o zarva de nedescris.

       -

Liniste, liniste va rog! spune profesorul in timp ce intra pe usa.Am ceva sa va spun.Aveti un nou coleg, de fapt o noua colega! spune Fukaku zambind. Haide vino Sakura.
              -Buna eu sunt Sakura Haruno si voi fii noua voastra colega de clasa.
               -Buna Sakura!spune lumea din incapere de odata.
               -Sakura poti sa mergi in banca te rog.imi spune profu'.
               -Da domnule profesor.spun eu mergand printre randuri. Am trecut pe langa trei fete care chicoteau si barfeau dar prima oara am crezut ca vorbeau despre mine, insa vorbeau de o fata din ultima banca. Ma asez in banca de langa ea.
               -Buna eu sunt Sakura si cred ca o sa ne intelegem bine.dar fata nu imi raspunde. Era foarte frumoasa dupa parerea mea. Avea ochii lila si parul mov si lung.
             Imi scot jurnalul si incep a scrie frumos pe foaie:

      ''Scoala e la fel ori unde te-ai duce.  Pana  si colegii sunt la fel, dar aici am vazut pe cineva mai special care se pare ca ascunde ceva, ceva dureros si o sa aflu ce chiar daca o sa imi ia tot anul. Ciudata cu parul mov din ultima banca.''
              Inchid jurnalul si il bag in ghiozdat. Observ ca ciudata se uita la mine. Isi da seama ca am observat-o  si isi indreapta privirea in alta parte. Oare ce-o fii cu ea? Vocea profesorului ma face atenta. Intrebase daca avem vreun absent. Un baiat blond se ridica si spune.
           -Sasuke Uchiha.

Sus In jos
Ale-chan
S-Class
S-Class
Ale-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

Jurnalul unei fete Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul unei fete   Jurnalul unei fete I_icon19Sam 10 Ian 2015, 18:39

Ohayo!
Scuză-mi întârzierea, dă vina pe teme.
Ți-am citit de pe mobil capitolul doi, dar mi s-a descărcat bateria, n-am putut posta... așa că am intrat acum pe PC și uite-mă!
Capitolul mi se pare interesant, sunt curioasă ce se v-a întâmpla și tare aș vrea ca cei doi să se întâlnescă woaaaa Așa că hai cu nextul ăla mai repede dap !
Konban wa!
Sus In jos
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

Jurnalul unei fete Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul unei fete   Jurnalul unei fete I_icon19Sam 10 Ian 2015, 22:42

Buna am adus next-ul ca si asa nu aveam ce face azi :). Scuze ca e mic dar e pe telefon scris, dar promit ca urmatorul va fi mai luuung.Apropo merrrsi pentru comentarii. Love you!!!

                   
                               

Capitolul III:



                                            Tata si fiu



-Sasuke Uchiha.Cine mai e si asta?Ia stai putin...Fukaku Uchiha,Sasuke Uchiha.Cred ca sunt rude sau ceva de genu...dar de ce ma chinui cu lucruri de astea.Mie chiar nu imi pasa.Uff!!Iar o fac.Imi pierd capul...again!

-Separe ca brunetul meu a plecat de acasa si a uitat sa vina la scoala...suiera profu' printre dinti.Bine atunci saii punem absenta nu?Deodata usa e trantita de perete care primeste inca o gaura.Toata clasa ramane muta.Nici musca nu se aude.Imi ridic privirea cate putin si se ridica in fata mea o persoana.Un baiat de fapt.
-Scuzati-mi intarziere!zice baiatul plictisit.
-Ai intarziat domnisorule!"rage" profu la el in timp ce se ridica din locul in care statea.
-Fii atent.Nu imi pasa tati!spune baiatul punand accent pe "tati".Nu prea cred ca se inteleg.Brunetul, caci asta ii e culoarea parului,se uita atat de urat la taica-su de era sa  il ucida nu alta.
-Treci in banca Sasuke...Cu  fata a noua, ranjeste profu'.da fata a noua...stai a noua...Eu sunt a NOUA.Ma uit la Sasuke,Sasuke la mine.
Ii apare  un zambet ca al lui taica-su pe fata aia alba ca varul. Eu ma stramb la el si imi indrept privirea in alt loc.
-Buna eu sunt Sasuke Uchiha, iar tu...dar i-o tai repede.
-Sunt neinteresata.zic eu si privesc spre profesor care se uita insistent la noi de parce ar vrea sa ne manance cu totul, deodata.

Orele se termina. Aleluia!! Acum ma plimb pe strada care duce acasa. Ma gandesc sa o iau pe scurtatura pana la blocul meu. O iau pe langa blocuri si brusc ma opresc. Nu ma puteam misca, parca eram paralizata. In fata mea se afla colegul meu de banca de astazi sarutandu-se cu o roscata. Cat de scarb*os. Tusesc intentionat pentru a stii ca sunt aici. Brunetul se intoarce rapid spre mine si zice''ce cauti aici'' iar eu ii spun ca ma duc acasa si il intreb daca taica-su stie cu cine  e si ce face. Ma roaga  sa nu ii spun ca nu il lasa sa fie cu ea sau ceva de genul asta. Ii spun ca nu imi pasa si continui sa plec mai departe.


Ajung acasa. Eram foarte obosita. Am avut o zii plina. Imi aduc aminte ca am teme si plec la mine in camera. Nici cu mama nu am chef de vorbit acum. Ma tot gandesc la brunetul ala si nici macar nu ma intereseaza. Ce o fii cu mine? Ce are el? Si alte intrebari care acum nu au raspuns, dar o sa le deslusesc..sper. termin temele, ma schimb in pijamale si ma bag la culcare. Maine iar am de tras cariti dupa mine in toata scoala.
Sus In jos
Ili-chan
Genin
Genin
Ili-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 215
Reputatie Reputatie : 57
Hobby-uri Hobby-uri : I am too lazy for this world...
Stare de spirit Stare de spirit : I am not OK, but it's OK

Jurnalul unei fete Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul unei fete   Jurnalul unei fete I_icon19Dum 11 Ian 2015, 00:52

Draguta poveste, sunt curioasa sa vad cum o dezvolti, cum cresti suspansul si cum ajung cei doi impreuna. Vad ca a aparut si Karin(sau cel putin presupun ca e ea) si sincera sa fiu nu o suport, mai ales ca de obicei se comporta ca o usuratica, dar aici depinde de tine cum ii construiesti personalitatea. Mi s-a parut cam scurt capitolul totusi, anyway anunta-ma cand pui continuarea.
Sus In jos
Ale-chan
S-Class
S-Class
Ale-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

Jurnalul unei fete Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul unei fete   Jurnalul unei fete I_icon19Dum 11 Ian 2015, 15:57

Hellău!
Superb, superb capitolul. Cu câteva greșeli de tastare, dar în rest e ok. Nu pot să cred că Sasuke vorbește așa cu tatăl lui. Iar Sakura, neinteresată :) Frumos capitolul, n-am ce zice. Scriitoarea mea preferată. Adu capitolul următor repejor!
Spor la scris și inspirație!
Ja nee!
Sus In jos
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

Jurnalul unei fete Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul unei fete   Jurnalul unei fete I_icon19Lun 12 Ian 2015, 21:55

Buna am adus next-ul, l-am facut mai lung acum...muuult mai lung.Am sa postez in continuare peste 2 zile. LoVe YoU !!! :* :* :*





Capitolul IV:




Cine e movalia?



         Dorm.Visam frumos n-am ce zice, pana cand aud ceva ce nu venea din capu' meu.Era ceasul meu blestemat."Trrtrr,trrtrr!"non stop.Incepe sa ma calce pe nervi.

         Ma ridic lenesa din pat.Ating podeaua rece care ma face sa ma cutremur putin si plec spre baie.O incapere micuta unde imi fac in fiecare dimineata siesta.Ma spal pe fata sa imi piara ultima firisoara de somnic, ma spal pe dinti si fug in camera sa ma schimb in asa zisa mea uniforma scolara.

Iau jurnalul si plec spre locul de munca al mamei mele....BUCATARIA.Mananc si plec plistisita la scoala.







***In clasa***  










           Totul e la fel pe aici.Aceiasi elevi plictisitori si enervanti, aceleasi banci incomode unde adormi instantaneu, aceleasi geamuri curatate imediat dupa ce plecam acasa,aceeasi usa mazgalita  si aceeasi...ia stai....unde este colega mea movalie???


             Ma ridic din banca si o rup la fuga pe holul mai tot timpul intunecat. Va intrebati de ce?Pai cred ca cineva se juca la sigurante si a ars becurile, iar de atunci nu le-au mai schimbat.Cel putin asa a spus o colega de a mea cand ma plimbam pe acolo. O iau spre baia fetelor.Intru in incapere, ma indrept spre ghiuvete, unde imi atintesc privirea spre un chip alb, cu niste ochii verzi asezati in centrul fetei.Doua buze rosii, primite din nastere, deasupra lor aflandu-se  un nas drept si micut.Doua fire rebele cu o culoare de un roz ca de petale de cires se preling pe chip si scotand in evidenta obrajii rosiatici de la caldura.Era fata mea care se reflecta in oglinda imensa asezata pe perete.

           -Ce faci aici?Aud o voce care venea din spatele meu.Ma intorc rapid si vad persoana pe care o cautam.Era mai frumoasa decat o stiam.Ochii lila cu o sclipire blanda in ei, parul mov care se aseza  lin pe spate,tenul alb ca zapada si buzele rosii ca sangele.

            -Te cautam pe tine,ii spun eu incet, aproape in soapta.Eu sunt Sakura,Iar tu..?

            - H-Hinata...spune ea lasand capul in jos.Tu esti fata cea noua nu?ma intreaba ea.

            - Aha...de ce esti asa misterioasa...sau poate esti timida?


            -A doua varianta.spune ea vrand sa plece pe usa,dar nu-i reuseste caci ii blochez iesirea cu mana. 

            -Si asta te face sa nu vorbesti cu mine?...s-ar putea sa ne intelegem mai bine decat crezi.

            -Nu stiu nu am mai vorbit demult cu cineva de cand...si se opreste.

            - De cand ce? o intreb eu privind-o confuza.

            -Nu mai conteaza uita...zice ea incercand sa imi dea la o parte mana.

            -De ce ai vrea sa pleci? Ai uitat ca suntem in aceasi clasa? zic eu la ea zambind.

            -Nu, nu am uitat.Ce vrei de la mine?zice ea aproape tipand.

            -Doar sa te intreb daca stai in banca cu mine si daca vi sa mananci cu mine la pranz.

            -A...scuze...B-bine a-accept, spune Hinata in timp ce isi ridica privirea spre mine si schitand un zambet larg si sincer.

           -Bine atunci! Hai in clasa ca se supara domnu' ! Tip eu si imi las mana sa coboare in jurul corpului.

           -Dar avem sport,profesorul Kakashi intarzie mereu.Mai zi ceva despre tine, spune ea mergand spre ghiuveta si stropindu-se  pe fata cu apa.

           -Bine..aaa...am un caiet la mine in care imi scriu gandurile,tatal meu a murit acum cateva zile si parul meu e natural, seman cu tata.Atat!spun eu intr-o suflace caci nu era prea greu de zis.

           -Wow! Ce repede vorbesti...ia deruleaza....Ai un caiet in care iti scrii gandurile, si tatal tau a mutit?

           -....Da....si ce-i cu asta?

           -Si eu am un caiet de genul asta,dar al meu e acasa....si...apoi ofteaza lung.

          -Ce s-a intamplat?

          -Chiar vrei sa stii? spune ea incet.

          -Da logic e prietena mea...daca zici ca si tatal tau a murit esti cea mai buna prietena a mea,zic eu tare si clar.

          -Hm..nu...dar i-o tai repede.

          -A bine, atunci care este problema.

          -Lasa-ma sa continu-i(cred ca asa se scrie,nu ?).OK?

          -Okay,soptesc eu privind in alta parte.

          -Spuneam ca tata nu a murit...ci mama...acum doi ani....Sakura?

             Aveam ochii mari cat cepele,si mai erau si verzi pe langa.Nu pot sa cred...cred ca tocmai m-am facut cu o cea mai buna prietena.O iau in brate si incep sa o pup pe obraz de era sa o albesc mai rau decat era.Din fericire ma opreste rasul ei colorat.O iau de mana si mergem in clasa.Cand am ajuns proful nu venise,exact cum  a zis Hin. O pun cu mine in banca si incepem sa vorbim cate ceva.Toata lumea era uimita.Nu cred ca au mai vazut-o pe movalie sa se comporte asa.Unii erau uluiti,altii socati, iar unele fete erau fericite ca cica si-a revenit.

             Simt un brat care imi inconjoara gatul,iar altul era pe langa al  Hinatei.

          -Wow fetelor sunteti asa dragute cand zambiti! se auzii o voce din spate.Era colega noastra...nu mai stiu cum o cheama, nici ea nu prea vorbeste.Buna eu sunt Ino!Fate era de fapt o blonda cu par lung prins in coada cu niste ochii albastrii ca marea.Nu va deranjati daca stau si eu la mijloc?Intreaba ea in timp ce executa miscare.

          -Buna Ino eu sunt Sakura.

          -Iar eu Hinata.

          -Stiu dragele mele,chiar ma gandeam cand va veti imprietenii, va potriviti...dar nu in felu' ala, daca stiti la ce ma refer.Incepem sa radem zgomotos,insa enervantul nostru profesor intra pe usa.

          -Scuzati-mi intarziere,si face un semn lui Naruto, un blond cu ochi albastri si bine facut.Acesta o zbugheste pe usa iar in uma lui restul baietilor,si  va spun ca erau o gramada,caci doar 9 fete suntem in clasa...DIN 29!Se duceau la fotball ca doar avean sport nu?

          Ma uit pe banca si vad o foicica mototolita,dar usor de desfacut.A da! Im amintesc.In timpul cursei spre terenul de forball un baiat mi-a aruncat un biletel pe banca,dar nu l-am vazut la fata din cauza raului de disperati dupa transpirat si alergat.Acum serios cui ii place fotball-ul, inafara de baieti, adica e un joc fara noima, complicat, dupa parerea mea.Deschid biletelul pe care scrie citet ca sa pot intelege: "Coboara jos.Ne vedem langa ciresul din spatele salii.".

         -Te duci? ma intreaba fetele in cor uitandu-se la biletel.

         -Da!spun si ies din clasa fara sa ii spun profului, care oricum nu m-a observat caci citea o carte.









Oare se cine a fost baiatul...veti afla in urmatorul capitol. BYE!!!
Sus In jos
Ale-chan
S-Class
S-Class
Ale-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

Jurnalul unei fete Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul unei fete   Jurnalul unei fete I_icon19Vin 16 Ian 2015, 18:57

„ -Da!spun si ies din clasa fara sa ii spun profului, care oricum nu m-a observat caci citea o carte.” ........și după aia?
Mă lași așa în ceață? Adică....
Bună!
Frumos capitolul dar parcă e prea puțin, prea puțin pentru mine, cel puțin.
Cu alte cuvine, vreau nextul ACUM!
Bine , nu chiar acum pentru că știu că-i imposibil, dar îl vreau cât mai repede!
Cer prea mult?
Aștept next și aș vrea să mă anunți printr-un mesaj data viitoare, dacă nu-i prea mare deranjul.
Spor la scris și inspirație, te pup woaaaa
Sus In jos
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

Jurnalul unei fete Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul unei fete   Jurnalul unei fete I_icon19Vin 16 Ian 2015, 23:11

Am sa pun nextul...dar nu acum caci nu pot, si pe langa asta vreau sa va pun sa cititi muult...bine nici asa mult ca va dor ochisorii si va pierdeti vederea haha  lough lough a hug. Am sa il pun maine I promise
Sus In jos
Silver
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucharest
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4
Puncte : 6
Reputatie Reputatie : 0

Jurnalul unei fete Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul unei fete   Jurnalul unei fete I_icon19Sam 17 Ian 2015, 14:36

Imi place foarte mult ficul. Astept next-ul. Sa ma anunti. :*l
Sus In jos
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

Jurnalul unei fete Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul unei fete   Jurnalul unei fete I_icon19Sam 17 Ian 2015, 21:31

Am adus nextul dragilor si unele intamplari chiar mi s-au intamplat dar o parte ca sunt modificate pentru impact :)). Sper ca nu va-ti suparat ca [size=48]am intarziat am avut de scris la istorie.[/size]



Capitolul V :









Oare simte ceva pentru mine?



    Autor: Din capitolul trecut: Sakura isi da seama cine este fata ciudata cu parul mov.Primeste un biletel misterios de la cineva pe care il vom intalni.


  Sakura point of view:


    Cobor rapid scarile care parca nu se mai terminau pana cand ajung sa ma ciocnesc de...profesorul de desen.Incerc sa ma opresc dar opincutele in care eram incaltata nu  ma ajuta ci mai rau!Ma faceau sa alunec...Cand..Poc!!...dau de burta profesorului.Imi cer scuze si imi continui drumul. Ajung  la iesirea spre terenul de football, dar cand dau sa deschid larg usa vantul rece de toamna imi cuprinde fata facandu-ma sa tresar putin.O iau din nou la fuga si...daca as fi fost pusa la o intrecere cu un ghepard cred ca il intreceam de mult. Fac ocolul, sar o ridicatura de pamant si ajung in fata unei bancute din lemn asezata la umbra facuta de un cires urias,cred ca mai batram ca scoala,foarte des si frumos. Ma asez la tulpina copacului,caci banca era murdara si pariez pe orice ca e mai incomoda decat arata.Scot jurnalul,pixul roz cu o pufosenie neagra in varf si incep sa scriu pe coala alba...ma rog...galbuie.

        

     "Parca as fi intr-un film horror, iar prietena mea cea mai buna ar fi singura...in viata...de langa mine,caci totul pare fara vlaga in scoala asta.Pana si copacul asta pare mort,dar cu toate radiaza de frumusete...la fel ca si mine.Parca as avea in interior un razboi intre fizicul si sufletul meu, castigatorul primind inima mea.Ma simt..."     

      Dar nu apuc sa scriu ca ma sperii si imi sare pixul la auzul "Ai venit.hn". Aceste cuvinte au fost rostite cu o asemenea  rautate de imi venea sa ma stramb.

      -Ce te-a adus aici fetita?imi zice baiatul care statea in fata mea, pe jos,nelasandu-ma sa ma ridic.

      -Biletul tau id****le !ma rastesc eu la el.

      -Ce rea este fetita! zice el batjocoritor de ma facea sa vars.Da-mi jurnalul!

     -CE??tip eu la el.

      -Ce-ai auzit.zice el zambind.Ca de nu...

      -Ca de nu ce?il intreb eu amenintator.

      -Asta...zice si se apropie de mine sarutandu-ma apasat.O facea cu sila.Era asa scarbos de nu pot explica in cuvinte ceea ce simteam.

      

       

      Simt cum este tras de pe mine si, deschizandu-mi ochi il vad pe fiul profesorului de limba romana cum ii trage un pumn zdravan in fata.Roscatul__caci asa avea parul__ pleaca buimacit de la fata locului, eu ramanand cu brunetul.

           -Esti bine? ma intreaba el cu o privire ingrijorata.Eu dau din cap in semn ca da si dau sa plec,dar mana lui grea ma opreste.

           -Vrei sa te duc acasa?ii raspund ca da si plecam spre locuinta mea primitoare.




###In fata blocului###











       Ne oprim in fata scarii si acesta ma intreaba daca pot sa urc....bai frate parca as avea piciorul rupt...ce o fi cu el de e asa dragut,iar cand ne-am intalnit pe langa blocuri m-a amenintat...tipul asta e ca vremea.Ii spun ca pot sa merg si imi iau la revedere de la Sasuke.

       Intru in casa, plec in camera mea si ma asez in pat.Ma pun razemata pe niste perini si imi iau jurnalul...il deschid...Firar!!...l-am lasat langa copac.Acum eu cu ce mai scriu in jurnal?Acum intrebarile ma cuprind si imi dau de lucru: De ce m-a ajutat Sasuke? Cine e baiatul asta?Ce o vrea sa faca? si multe altele...Oare simte ceva pentru mine?



###Dupa ceva timp,la scoala###










  Vocea Autorului:

          In spatele salii de sport,lanfa ciresul uriasi si frumos sclipeste ceva.Pixul cu puf negru.O silueta neagra se indreapta catre micul lucrusor de scris si il ridica. Un zambet gingas se arata pe fata lui alba.Era Sasuke.Ochii lui negri abisali priveau puful care il facu sa-l mangaie.Il baga in buzunar si pleca spre clasa.Avea Romana cu tatal sau. 

        

Sus In jos
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

Jurnalul unei fete Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul unei fete   Jurnalul unei fete I_icon19Dum 25 Ian 2015, 17:18

Am adus continuarea...Sper sa va placa:

Capitolul VI









O intalnire neobisnuita



Sasuke point of view:
 
Ochii mei negri priveau dezorientati prin dormitorul in care ma aflam...de fapt era o camera de zi.Ma rasucesc in pat, dar surpriza, ma lovesc de podeaua rece acoperita cu gresie de albastru-inchis.Sigur eram acasa si am adormit aici(in camera de zi). Ma uit la ceas...e 7:02 si...e sambata.Grozav!
Plec spre baie sa  imi fac un dus. Picuri de apa precum ploaia se izbesc de pielea mea alba ca laptele.Imi spal parul negru cu sampon si ma clatesc. Plec in camera mea si ma schimb in niste blugi albastri si un tricou mulat, negru, cu un craniu alb pe el.
Imi aud telefonul sunand dinspre incaperea in care am adormit(camera de zi) si fug repede intr-acolo.
Se pare ca persoana care ma suna ca disperata era chiar Naruto, cel mai bun prieten al meu.Pe Naruto il cunosc de cand aveam 4 ani si ne jucam cu masinutele la mine acasa.Pe atunci mama inca traia.Asa e. Ea(mama) a murit cand aveam 5 ani.De atunci m-am schimbat radical.Eu cu Naruto suntem buni prieteni,dar si parteneri...Va las sa ghiciti cu ce ma ocup.Da asa este sunt agent F.B.I,la fel si vulpea(Naruto,caci asta e numele lui de cod). Eu sunt sarpele,caci sunt cel mai istet, 'veninos' si puternic...practic eu sunt seful din echipa.
Sa ne intoarcem la subiect. Raspund plictisit la telefon si scot un "Da.." din gura. "Sas'ke!!Vino la baza am ceva sa ati spun!A, da.Sa iei cu tine un pix...o sa ai nevoie."zice Naruto.
Ma invart prin camera dupa un pix si deodata zaresc ceva ce ma face sa zambesc strengar.Un pix roz cu puf negru e pe masuta de cafea.E al fetii pe care am salvat-o din mainile lui Gaara, caci asa il chema pe nemernic.Nu stiu de ce dar am salvat-o...din instinct...A reactionat de data asta inima si nu creierul. Ce o fi cu mine. Iau pixul cu tot cu pufosenia neagra si ies din casa.
Urc pe motorul meu negru si o iau la goana pe strada catre periferiile orasului.Pe drum catre locatia finala am zarit ceva pe trotuarul din dreapta...de fapt pe cineva...O fata cu parul roz ca florile de cires, cu piele alba ca a mea si imbracata in negru(stilul meu).Era..Sakura...La acest gadnd ma dezechilibrez de pe motor si aterizez intr-un tuhis de pe partea stanga.Ametit pana peste cap am auzit un "Hei! Esti bine?" a carei voce mi se parea destul de cunoscuta, dar totusi neclara.Simt cum cineva ma zgaltaie pe la spate, ceea ce ma face sa imi revin. Imi intorc privirea catre persoana ingrijorata de langa mine.Era chiar motivul pentru care am cazut,Sakura.
-Esti Ok? ma intreaba ea pentru a mia oara.
-Da sunt bine ,dar de ce te intereseaza?
-Pai nu ma intereseaza, de ce mi-ar pasa?
-Pai tu esti aici cu mine.
-Adevarat...ok credeam ca te-ai dus si vroiam sa chem ambulanta sa te duca la morga. Zice ea zambind.
-Daaaa..sigur...zic eu.."ce e cu mine" ?
-Infine imi pare bine s ca te-am vazut..si multumesc..
-Pentru ce imi multumesti?stiam de ca dar vroiam sa o aud vorbind, vocea ei e ca o muzica pentru urechile mele.
-Ei stii de ce...spune ea cu o fata de smecher.
-Cum de sti? Citesti ganduri si eu nu stiu?
-Nu stiam ca stii de ce iti multumesc...de fapt stiu acum! "ce  inteligenta e fata asta!''
-Am intrat in capcana nu-i asa?intreb eu bosumflandu-ma
-Aha!!face ea  schitand un zambet.
Cred ca a fost prima data cand am vazut-o zambind, e frumos.
Ne luam la revedere unul de la celalalt si plecam pe drumul nostru sa zic asa.Imi iau motorul care era la 3 metri de mine si pornesc spre periferii.Tot drumul m-am gandit numai la rozalie.parca ar fi un virus care mi-a intrat in minte si nu se mai sterge chiar daca dau de mai multe ori  "Delete".
Ma trezesc din visare si observ ca am ajuns in fata unei cladiri posomorate.Sediul. Ma dau jos de pe motor si intru pe o usa din lemn masiv.
-Sas'ke!!Ai venit! se aude din spatele meu o voce  foarte cunoscuta, aceea fiind a prietenului meu.
-Da, da, am venit Naruto. Care-i graba?
-Vino!spune el si ma trage inspre lift, care se inchide imediat ce noi intram.Acesta(Naruto) apasa pe butonul care arata numarul 12, fiind ultimul etaj al cladiri in care ne aflam.Dupa un timp nu prea lung usile se deschid si Vulpea o ia la fuga pe coridorul nu prea lung al cladiri oprindu-se in fata unei usi rosiatice.In spatele usii se afla biroul supraveghetorului nostru care se pare ca ne-a chemat...ma rog pe Naruto l-a instiintat de acest lucru. Deschid usa si intram in incapere in timp ce spunem un "Buna ziua!".Incaperea era destul de incapatoare..si intr-o buna zi va fi a mea. Peretii erau pictati cu un rosiatic inchis, cu mobila neagra si un covor de  o culoare maro-inchis foarte moale.In mijloc de afla un birou de aceasi culoare cu mobila din parti, pe scaunul acestuia stand supraveghetorul nostru drag Hatake Kakashi. Un om destul de ciudat si inteles ca fiind o persoana inspaimantatoare, dar nu e de loc asa, de fapt  este chiar un tip de treaba si amuzant...dar ii cam place sa citeasta carti plictisitoare...Hei! Toata lumea are un defect, nu? 
-Am venit, Boss! striga Naruto.
-Stiu Vulpe, nu sunt chior!spune Kakashi.
-De ce ne-ati chemat domnule? spun eu incercand sa par interesat, desi ma gandeam la Sakura.
-Sper ca ati adus un pix bun ca avet mult de scris!zice 'boss-ul'.
-Da am adus, zic si scot pixul cu puf negru.
-Ce e ala? ma intreaba Naruto.
-Ceea ce vezi! zic eu incruntandu-ma la el.
-Bun incepeti, zice Kakashi. "Pe data de 25.11.2014 s-a gasit intr-un apartament un cadavru al unei fete. La o data apropiata, de cel mult 3 zile s-a mai gasit o victima la 2 blocuri distanta.Persoana era de sex masculin si se afla in baie, in cada. Principalul suspect am crede ca este Haruno Yanu..."
La auzul penultimului(asa se scrie?) cuvant am incremenit.Acela era numele de familie al fetei pe care nu o mai pot scoate din minte...Sakura.

________ Va Urma... _________





Hei dragilor...stiu e urat si neinteresant ...dar macar e ceva.Lasati-va parerea si spuneti-mi unde am gresit...OK?  LoVe YoU :* .    
Sus In jos
Ale-chan
S-Class
S-Class
Ale-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

Jurnalul unei fete Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul unei fete   Jurnalul unei fete I_icon19Dum 25 Ian 2015, 17:48

Bună, Andreea!
Am venit și eu pe aici. Nu mai anunțat, dar în fine.
„penultimul” - chiar așa se scrie, nu ai greșit :)
Capitolul a fost...complicat. De-abia acum a început acțiunea. Și cine o fi Yanu Haruno? Tatăl sau fratele Sakurei...XD chiar vreau capitolul următor! Anunță-mă, că nu mai rezist phuu
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Jurnalul unei fete Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul unei fete   Jurnalul unei fete I_icon19Dum 25 Ian 2015, 20:37

Interesant fic,chiar daca nu am comentat pana acum,mi se pare chiar interesanta ideea ca Sasuke e un agent FBI,rar am intalnit ideea asta,in fine,abia astept sa citesc next ca sa vad ce se mai intampla:)))))
Sus In jos
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

Jurnalul unei fete Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul unei fete   Jurnalul unei fete I_icon19Dum 01 Feb 2015, 14:08

Capitolul VII

 Cine e Yanu Haruno?

Sasuke point of view:

Nu ma mai puteam misca. Parca muschii mei nu intelegeau ceea ce le cer. Stateam ca o stana de piatra in fata sefului. Priveam in gol si cred ca aveam si gura deschisa pe jumatate. Singurul lucru pe care il auzeam era doar vocea mea interioara care zbiera in tot corpul: "Ce faci ma!? Eu te-am rugat sa nu te indragostesti de ea ca o incurci si ca mirosea a belele!" iar eu ii ziceam sa taca ca ma enerveaza si ca vad eu ce am de facut. Sincer nu stiam ce ar trebui sa fac, daca il omoram pe...ce rea el pentru ea nu mai vorbea cu mine niciodata si sigur asta m-ar durea...bine nici acum nu vorbim prea mult ca deabea( sorry daca e gresit) ne cunoastem, dar stiu ca macar nu e suparata pe mine.
-Sasuke, Sasuke! Hey! se aude vocea lui Naruto facandu-ma sa imi revin din transa in care eram de...un sfert de ora?
-Aaa?...ce e Naruto?
-Esti bine?... Ia stai putin! tipa el din toti plamanii. Haruno?..Hei avem si noi un Haruno in clasa...de fapt o Haruno, zice el punand accent pe "o".
Mda... asta era ultimul lucru pe care il vroiam sa il faca Vulpea. Cand e vorba de gandit baiatul asta e cam in urma, ce vreti sa ii fac eu. Dar lucrurile rele acum se intampla facandu-ma sa ma prabusesc intr-o prapastie de 60m, caci Kakashi spune cu seriozitate catre mine:
-Du-te si petrece timpul cu fata si afla cine este acest om si unde locuieste, daca nu coopereaza adu-o aici si voi vorbi eu cu ea.
Pe la sfarsitul frazei spuse de boss, acesta incepu sa isi frece mainile.
-De ce faceti asa domnule? il intreb eu speriat de miscarile pe care le face cu mainile.
-A pai cat erai tu in transa m-am dat cu crema pentru maini... vrei si tu? zice el destul de normal.
...O..k.. asta a fost cam ciudat, nu? Bine, pentru voi, caci eu v-am avertizat de Kakashi si cum e personalitatea lui, bine sa continuam. Il aud pe sef cum imi spune sa termin de scris datele si, fiind o persoana care exagereaza mult incep a scrie numele criminalului: "Yanu Haruno :P". Bine am exagerat... umpic cam mult..


Sakura point of view: 

Stau si ma gandesc...cat de frumos ar fi..daca nu m-as fi plictisit atat! Stau in patul meu calduros si ma uit pe pereti...Acum sa fim seriosi oameni buni baiatul ala era sa moara. Brunetul asta a ajuns sa faca parte din inima mea si sigur nu ca un bun prieten,cred ca incep sa il plac...umpic. Imi inchid pentru cateva minute ochii verzi, dar ceva incepe sa ma deranjeze. Era telefonul meu care ma anunta ca ma contacteaza cineva...pe bune, asa zicea: " Va contacteaza abonatul cu  numarul 076 775 1189". Acel numar era al unchiului meu Yanu care cred ca acum e pe la Paris, din cauza serviciului, nu stiu unde lucreaza dar cred ca e ceva legat de...oameni. Il iubesc pe unchiul meu, e o persoana foarte draguta, iubitoare si, o data a ajutat-o pe Mia, pisicuta mea, care se urcase pe ata de rufe de pe balcon a vecinului de langa noi si nu mai putea veni inapoi.
raspund la telefon cu un "Alo?" iar pe partea cealalta se aude vocea groasa a unchiului, care, atunci cand eram micuta ma speria cand ne jucam de-a pitulusul. Zice-ai ca e un criminal.
-Ce mai faci unchiule? il intreb eu vesela ca  pot vorbi cu fratele geaman al tatalui meu.
-Bine papusica mica si roz ce mai faci ?
-Bine stau si invat. Unde esti?
-La Paris scumpo. Cum  a fost la scoala?
-Bine... Deodata aud un tipat care venea din telefon.
-Trebuie sa inchid...aaa...prietenul meu sa speriat de..un paianjen, da! Tipa ca o fetita cand ii vede. Trebuie sa plec. Pa! si imi inchide telefonul in nas.
A fost destul de ciudat, cred ca ascunde ceva.
-Cine era? ma intreaba o voce cunoscuta asa ca imi intorc capul spre persoana care poseda vocea.
Era....Suspans!!




Am adus nextul...insfarsit. V-am lasat si suspans sa fie nerabdarea mai mare. Sper sa va placa. Va pupa Deea.
LoYe Ya!! :*

 
Sus In jos
Ale-chan
S-Class
S-Class
Ale-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

Jurnalul unei fete Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul unei fete   Jurnalul unei fete I_icon19Dum 01 Feb 2015, 15:43

Prima nr1
Bună!
Am venit la fic imediat cum am văzut mesajul. Ai făcut trebă bună ca de obicei, Yanu Haruno e defapt unchiul ei? Bănuiam eu. Sunt curioasă, ce v-a face Sasuke? Îl va omorî pe unchiul Sakurei sau o să refuze misiunea și v-a primii pedeapsa (presupun că-i o pedeapsă)? Ce mi-a plăcut cel mai mult a fost faza asta:
„ Pe la sfarsitul frazei spuse de boss, acesta incepu sa isi frece mainile.
-De ce faceti asa domnule? il intreb eu speriat de miscarile pe care le face cu mainile.
-A pai cat erai tu in transa m-am dat cu crema pentru maini... vrei si tu? zice el destul de normal.”

Am răs de m-am spart =)
În fine, aștept următorul capitol și te rog să mă anunți!
Baftă la scris, ide și dacă nu ști cum se scrie un cuvânt, caută pe Google dap !
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Jurnalul unei fete Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul unei fete   Jurnalul unei fete I_icon19Dum 01 Feb 2015, 21:56

Un capitol interesant si amuzant chiar:)))) Faza cu Kakashi si crema a inveselit mult capitolul si Saku incepe sa se indragosteasca:>
Astept cu nerabdare next si sper sa mai bagi cate o faza d'asta amuzanta:))))
Sus In jos
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

Jurnalul unei fete Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul unei fete   Jurnalul unei fete I_icon19Mar 03 Feb 2015, 13:53

Thanks guys pentru commuri. Iata nextul:

Capitolul VIII

Sarutul....

Sakura point of view:

-Cine era? ma intreaba o voce cunoscuta asa ca imi intorc capul spre persoana care poseda vocea. Persoana era la tocul usii mele de lemn din cires. Imi ridicam privirea incet, si in momentul in care i-am vazut fata am inlemnit. Ochii lui negri ma priveau din cap pana in picioare. Il vad cum isi musca buza inferioara privind spre decolteul meu, asa ca imi trag peste el bluza de pijama, care arata ca un fel de camasa.
-De ce ti-ar pasa? ii spun eu uitandu-ma chioras la el.
-....Nu imi pasa...Era tatal tau?
-Nu...tata a murit acum cateva zile, zic lasand capul in jos incercand sa imi ascund lacrimile, cu toata ca nu stiam de ce imi apareau.
-Imi pare rau...spune acesta scufundandu-se in propriile ganduri. Fratele tau? ma intreaba el...din nou.
-NU! strig la el iritata! De ce vrei sa sti?
-...Am motivele mele. Raspunde-mi la intrebare. Spune el, mai mult amenintandu-ma.
-Am si eu ma multe intrebari pentru tine! 1. Ce cauti aici? 2. De ce ma intrebi lucruri din astea! Si 3. care e cea mai importanta: Cum dr**u ai intrat!?
Cat timp spuneam toate astea, nu mi-am dat seama cat de aproape venisem spre el. Cand ma tresesc din visare, ochii mei se intalnise-ra cu ai lui. Si, in momentul acela, trebuie sa ma credeti, ca era sa lesin atunci cand....  buzele lui erau peste ale mele formand impreuna un sarut dulce.
Stam asa cel mult 2 minute, dar brunetul imi da drumul, ca si cum as fi fost in lanturi.
- Mai intai vreau sa iti zic ca ai gust de ciocolata. In al doilea rand sunt aici sa iti fac o vizita,...pentru a doua intrebare vei afla mai tarziu, iar pentru a treia...am intrat pe geam logic, ca oricare adolescent "normal". Ce? Vroiai sa bat la usa sa imi raspunda mama ta si sa ii spun: " Buna ziua doamna H fica dumitale e acasa ca vreau sa ii pun niste intrebari ca la interogatoriu si sa o sarut....Pot sa intru?"? Zi asta vrei, asta ? face el la mine parca ironizandu-ma, intimp ce isi tinea mana ridicata ca la scoala.
Nu ma pot abtine si incep sa rad ca nebuna, iar dupa ce sufletele se mai calmeaza in camera il pup pe obraz.
-Haha...iesi din camera mea! spun eu rapid.
-Bine! face el si se pune pe geamul meu. PA baby! zice el si sare pe geam.
Ramasesem in picioare, uitandu-ma la geamul deschis larg, pe el intrand briza rece a noptii care intra in porii mei. Ma apropii mai mult, si ma asez pe pervaz, privind spre luna plina care acum parea mult mai mare ca de obicei. Ma gandesc mai in profunzime si imi zic: " Ce bine ca am mancat inghetata aia  acum o juma' de ora. Aww...Acum o sa imi spuna ciucalata lui :))".
Ma ridic din nou in picioare, inchid geamul si fug in sufragerie...nu stiu de ce s-a chinuit Sasuke sa intre pe geam, putea oricum sa intre pe usa, mama nu-i acasa. Ma asez pe canapea si aprind televizorul, trebuie sa ma uit la telenovela mamei ca ea nu are timp si tre' sa ma uit eu ca sa ii povestesc in lux de amanunte.

Sasuke point of view:

"Bravo ,Sasuke! Bravo!! Stiam ca esti idiot, dar nici in halul asta? Cand ai sarutat-o am crezut ca am sa-ti ies din piept! Ai facut ceea ce ai planuit,dar problema e ca inca nu stii ce e criminalul pentru fata, tatal tau o sa se supera, rau! Stii bine ca e seful F.B.I.-ului." imi spuneau inima si creierul la unison. cred ca incep sa innebunesc.
Mergem pe motor, bine  spus mergea singur, ca eu ma gandeam la "Cai verzi pe pereti", serios vorbesc, vredonam  partile pe care le canta Smiley, pur si simplu imi placea de tipul asta...pe bune e un prieten bun, si de gasca. Ne-am intalnit cu el acum  2 ani, cand melodia asta era la toate radiourile.Spun "ne-am" pentru ca eram cu Naruto si Neji Hyuga, un alt agent F.B.I si un coleg super tare de clasa.
Ma trezesc din visare in fata casei. Imi bag "bijuteria" in garaj si merg sa ma schimb in haine mai normale, si sa mananc ceva.
Intru in camera, imi iau un maieu  albastru, aratandu-mi muschii si niste blugi negri, dar nu inainte de a face un dus, care nu a durat mai mult de 3 minute. Dupa ce ma imbrac merg in bucatarie sa imi pregatesc ceva de mancar. Fac un ou ochi si tai niste salam, si imi fac cafeaua. Am de gand sa stau treaz asta noapte.
Merg in garaj, unde ma astepta Mirabela. Asa e. Mi-am botezat motorul. E timpul sa facem cateva reparatii la frumusica asta.
Inchid usa si ma apuc de treaba.




Melodia pe care o fredona Sasuke :))):


 

Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Jurnalul unei fete Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul unei fete   Jurnalul unei fete I_icon19Mar 03 Feb 2015, 17:38

Cat de random e capitolul :3 Sakura e o dulcica,iar Sasuke un smecheras,dar asta il face chiar haios si scena cu sarutul a fost chiar draguta:)))) Abia astept nextul! :3
Ja nee!! :*
Sus In jos
Ale-chan
S-Class
S-Class
Ale-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

Jurnalul unei fete Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul unei fete   Jurnalul unei fete I_icon19Mar 03 Feb 2015, 18:14

Bună!
Când am citit mesajul pe care mi l-ai dat am făcut reacția mea a fost:

Jurnalul unei fete Tumblr_lwrjw8dzFR1r19rjs

Am întârziat, asta-i viața, a trebuit să-mi termin anime-ul.
Păreri?
Păăi, a fost prea scurt capitolul, nici cinci minute nu mi-a luat să-l citesc.
„Merg in garaj, unde ma astepta Mirabela. Asa e. Mi-am botezat motorul.”
Sasuke și-a botezat motorul, vaai =))
Așa o cheamă și pe mătuși-mea, LoL =)
Revenind, la sărut nu m-am așteptat nici o secundă. Nu mi-a plăcut, adică mi-a plăcut dar a fost parcă prea devreme pentru un sărut între cei doi....idk.
Voiam puțină ceartă, ceva piperat.
Scuze pentru mesajul ăsta lung, dar am vrut să zic și eu ceva! =)
Pune nextul, anunță-mă și scrie mai mult că te crep dacă n-o faci :)
Sus In jos
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

Jurnalul unei fete Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul unei fete   Jurnalul unei fete I_icon19Mier 11 Feb 2015, 19:25

Capitolul XI

Misiunea...

Sasuke point of view:

Iarna isi face aparitia in micul nostru orasel, si dupa cum  se pare o ia destul de serios cu treba, l-a ingropat cu totul in zapada, care iti vine pana peste genunchi. Ninge deja de ieri, cap de la 8 p.m. Multi ar spune ca este foarte  rau acum ca vine frigul, caci vor trebui sa isi puna anvelopele de iarna, sa cumpere pulovere si lemne pentru foc...in unele cazuri. Pentru mine e mult mai usor. Pot spune sincer ca iubesc acest anotimp, cu toate ca sunt nascut vara. Imi place sa vad pomii cu crengile inghetate peste care s-a pus zapada, precum frisca alba pe inghetata...sau tort, sa fac oameni de zapada si sa ii vad pe copii cum se bat cu bulgari de zapada in toiul gerului. Singurul lucru care nu imi place e ca trebuie sa imi scot de acum masina...si nu motorul. NUUU!! Si cand te gandesti ca tocmai ieri o reparasem pe Mirabela, saracuta . Nu voi mai putea sa ard soselele cu draguta asta. O iubesc asa de mult. Ca vorbim de iubire, oare ce-o mai face Sakura, nu am mai vazut-o de ieri. Am sa trec pe la ea sa mergem impreuna la scoala. Sa revenim in prezent:
Ma ridic lenes din pat, imi fac siesta de dimineata, in baie evident, ma imbrac in uniforma mea monotona de scoala mananc ceva si plec spre casa Haruno. Tocmai mi-am amintit ca trebuie sa o angajez pe Saku la F.B.I, dupa cum m-a rugat tata...

**Flashback**

Dupa ce am terminat de reparat motorul, am luat-o la goana pe sosea catre sediu pentru ca, seful al mare - adica tata - m-a rugat sa trec pe la el.
Eram prins in ganduri. Oare ce o vrea de la mine? Am facut ceva gresit la munca? Acasa? Nici macar nu mi-am dat seama ca ajunsesem in fata aceleiasi usi din lemn. Ma indrept cu pasi repezi pe coridorul care se lungeste drept inainte. Nu intru in nici un lift.    
In fata mea se inalta o usa din lemn negru,  iar pe care se afla o placuta din metal gravat pe ea numele tatalui meu. Cu asta se ocupa tata defapt,nu e un profesor, era doar sub acoperire pentru a o spiona pe Saku, de aceea s-au intalnit pe coridor in prima zi de scoala, acel coridor pe care eu oprisem toate becurile , ca fata sa se piarda.

In legatura cu fata aia roscata cu care m-a prins Sakura era Karin, o c**** pe care tata m-a rugat sa o arestez ca furase nu stiu ce diamant pretios al tarii, dar nebuna aia a sarit pe mine la sarutat ca aproape ma sufocam...la propriu .

Sa revenim la oile noastre. Deschid usa enervant de scartaitoare si ma indrept catre biroul asezat in mijlocul incaperii. Nu va mai spun cum arata interiorul, caci va-si plictisi cu vorbele mele fara noima. Tata se uita chioras la mine, ceea ce ma face a sa ma simt putin stanjenit.
- Sasuke, ai idee de ce te-am chemat? Ma intreaba tata pe un ton superior, ceea ce ma enerveaza la culme.
-Mnu...dar ma intrerupe seful tata.
- Ucigasul tocmai a actionat seara trecuta la Paris. Trebuie sa aduci fata incoace imediat.
-Dar tata eu...si mi-o taie iar.
- Nici sa nu aud de vreo scuza. Nu ma intereseaza daca o placi sau nu , o aduci aici si am terminat.
- Bine tata, susotesc eu printre dinti si ma indrept catre usa. Deschid usa di ii spun privindu-l cu (,) coada ochiulul:
-Tata nu o plac.....o iubesc. Si trantesc usa lasandu-mi tatal uimit,  iar in acelasi timp fericit. De ce fericit? Numai el stie.

**Endflashback**

Cine s-ar fi gandit ca plimbatul este chiar placut, cu siguranta nu eu. Ma intreb de ce tata o vrea pe rozalie in randul agentilor F.B.I ? Imi cunosc tatal, sigur coace el ceva...dar ce? Asta nu conteaza acum caci sunt in fata blocului fetei, care, nu stiu cum, mi-a furat inima. Urc scarile si bat la usa.
-A buna! imi spune Sakura imediat cum deschide usa si ma vede.
-Hai esti gata?
-Gata pentru ce? imi raspunde ea cu o intrebare.
-Pentru scoala.
-Aa..asta. Da, nu cred ca vin.
-CE? spun eu cu voce tare.
-Shh..mai incet, imi sopteste ea.
-Ce? Cum adica? soptesc eu.
-Pai mama e bolnava si tre' sa am grija de ea.
-Bine atunci, nici eu nu mai merg...Te ajut? o intreb.
-Pai nu mergi la scoala? Se va supara tatal tau.
-Aaa...a intrat in concediu paternal.
-De ce? insista ea.
-Ca o sa...NASCA!
-....Ce?...spune ea ironica ridicand o spranceana.
-Ok am sa spun adevarul acum, zic eu mintind, e bolnav si nu vine azi.
-Aaa. Pai de ce n-ai spus asa? zice ea dandu-mi un pumn in pectoral, amical.
Zambesc fortat si intru in apartament.  Ma asez pe un scaun din bucatarie in timp ce ma uit la ea cum face un ceai de musetel pentru mama bolnava, care e in camera de vizavi (am cautat pe Google ^-^) .
Nu stiam cum sa o intreb, adica nu era usor fratilor: "Hei Saku, sunt agent secret si am venit de fapt sa te intreb daca vrei sa te amgajez la F.B.I. , ca asa mi-a spus sefu' care e tata si el nu e profesor, de fapt te spiona, iar eu te iubesc. Si apoi ii cade parul roz, si ii explodeaza capul, iar dupaia plec sa mananc o gogoasa." . Foarte inteliget Sarpe!!
-Sasuke, yuhu !! zice Sakura care facea cu mana in fata ochilor mei, facandu-ma sa ma trezesc din visare.
-Ce e? o intreb eu buimac.
-Esti bine? Pari cam obosit .
-Sakura trebuie sa te intreb ceva.
-Ce s-a intamplat? ma intreaba ea in timp ce incerca sa ridice ibricul de pe aragaz,  care facea un zgomot in care nici gandurile nu ti le auzi.
-Vrei sa fi agent F.B.I, cu mine, Naruto si Hinata? o intreb eu. Daca nu stiati pana acum Naruto e si  el in aceeasi misiune, pe care el a terminat-o cu brio. A fost la Hinata, iar aceasta a acceptat rusinoasa ca de obicei.
-Poftim? ma intreaba Sakura uimita la culme cand termin cuvantul  "Hinata".

_____To be continued______




Oare v-a reusi sa o aduca Sasuke la sediu pe fata??? Veti afla in capitolul urmator!!!


Sper ca v-a placut si astept pareri!!! ^-^ Lada <3



 
Sus In jos
Ale-chan
S-Class
S-Class
Ale-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

Jurnalul unei fete Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul unei fete   Jurnalul unei fete I_icon19Joi 12 Feb 2015, 18:54

Key, hei!
Am trecut și eu pe aici, n-am prea mult timp la dispoziție și psihicul meu e la pământ, așa că o să comentez scurt și la obiect. Mi-a plăcut capitolul, însă trebuia să ți-o spun de la capitolul 3, dar m-am abținut. Te-ai schimbat, defapt ți-ai schimbat, într-un fel capitolele. Nu știu cum să-ți explic, dar am impresia că citesc un fic al unei începătoare. Ori ai rămas în pană de idei, ori ceva lipsește cu desăvârșire. Descriere nu prea e și asta mă stresează. Nu-mi pot da seama din două, trei enunțuri cum se simte personajul. Per total,mă cam doare capul încercând să citesc de scrii. La primul capitol mi-a plăcut cum ai descris situația, dar de la primul până aici, am cam rămas în ceață. Asta a fost părerea mea personală, nu mi-o lua în seamă, dar m-ai dezamăgit cumplit. Sper că nu o să te superi, nu mai puteam să țin în mine, era prea mult. :|
Tot ce îți pot spune e să continui să scri și să mă anunți de următorul capitol, (apropo, mersi de mesaj kiss ) sper să mai fie unul.
Baftă la idei, scris și școală!
Ja nee woaaaa
Sus In jos
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

Jurnalul unei fete Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul unei fete   Jurnalul unei fete I_icon19Joi 12 Feb 2015, 22:51

Capitolul X
                                   Inapoi la inceput


  Sakura point of view:

        Timp de jumatate de ora ascultam un t****t cum imi explica tot ce mi s-a intamplat. Da asa il condider acum pe Sasuke, cum va povestesc in momentul acesta. Nu pot sa cred ca in tot acest moment el s-a folosit de mine, el si taica-su. Ma simt ca un trup fara viata, un cadavru. Oh, tata, unde esti cand am nevoie de o alinare. Sufletul ma strange atat de tare incat simt ca nu mai pot respira. Ceea ce simt in momentul asta este doar durere si dezamagire, doua sentimente pe care nu le-a mai simtit de cand l-am intalnit pe el. Asa zisul meu print. Cand m-a sarutat am crezut ca ma va vindeca de starea pe care o  aveam din cauza tatei, ca un fel de medicament, care s-a dovedit a fi un drog care iti pune im pericol sanatatea trupului, a mintii si in cazul meu al sufletului. Simt ceva umed pe obrajii mei rumeni de la caldura din incapere. Lacrimi. Mai degraba doua rauri care curg fara oprire spre un punct mort. Nu vreau sa plang, dar nu e vina mea, ci a sensibilitatii pe care o tin ferecata in mine, dar se pare ca acest baiat a rupt lanturile inimii mele si a dat drumul unui dragon, care in loc de flacari, sufla durere, bucurie, tristete, dezamagire, mandrie si multe alte sentimente pe care nici nu stiam ca le aveam.
           Gandurile imi sunt alungate din memorie cand simt doua maini calde pe fata mea, care imi sterg lacrimile. Ochii verzi se uita la chipul intristat al baiatului. Imi pare rau ca a trebuit sa il fac sa ma cunoasca. Ma simt o carpa, un bibelou mai degraba. Ii zambesc trist facandu-l si pe el sa zambeasca la fel si ii iau mainile din "rauri" facandu-l si mai intristat decat era. De ce trebuie sa ii fac pe toti pe care ii cunosc sa sufere? De ce viata mea e data pentru a distruge alte vieti? Cea mai grea intrebare a mea este... de ce mai traiesc daca fac rau prin simplul lucru pe care il fac, sa respir?
        - Deci vrei? ma intreaba el cu ultimul gram de speranta pe care il mai are.
        - Nu stiu...am sa ma gandesc la asta.
        - Bine atunci, spune el vrand sa plece dar se intoarce spre mine, atragandu-mi atentia. Aaa...era sa uit. Asta e al tau, nu? spune el scotand in pix cu puf negru.Dau din cap afirmativ si il iau. Nu l-am mai vazut de mult. Spun un " Sasuke.." si imi ridic ochii, cautandu-l, dar brunetul nu mai este. Se vede ca e agent sub acoperire. Ma intreb cati ani are de fapt.
             Ma asez pe scaun si incep a ma gandii ce faceam cu pixul asta. Atunci mi-am amintit se o promisiune data cuiva care nu mai este...trupeste. Tata. Fug in camera mea si dau de o biblioteca. Ma apropi spre ea si incep a cotrobai printre cartile vechi si noi. Dau de un caiet pe care nu il mai vazusem de foarte multa vreme. Jurnalul meu. Il deschid cu mare dragoste, atingand filele faurite din lemn, acum ingalbenite de la vreme. Acesta a fost al tatalui meu,  cand era copil, dar a uitat de el si nu l-a terminat niciodata. El mi l-a dat mie, iar eu il voi termina...jur asta. Ma asez in pat.Deschid  la o pagina oarecare si incep a citi, ceva scris de el. Suna cam asa : " Cel mai depret lucru in viata nu sunt banii, si nici afacerile, este familia, lucrul care niciodata nu te va ignora, niciodata nu te va parasi. Va ramane statornica pentru vecie, ca o sotie cuminte si iubitoare. Vreau cel mai bun pentru familia mea , vreau sa las tot ce am fetei mele, si singurului meu copil. Tati te iubeste Sakura, indiferent de ce se va intampla, sa nu uiti asta. Haruno Hakury. ". Lacrimile incepura a cadea pe foaia, acum uda. Imi las degetele sa cada pe hartie,parand ca mangai o panza cusuta cu fir de aur si lacrimi de cristal. Imi inghit sughiturile provocate de la abtinere, imi musc buzele si spun cu vocea stinsa " Si eu te iubesc tati.". Ma las in jos pe perna moale si las sentimentele sa isi faca treaba, plangand mai mult de durerea sufletului decat cea a dorului. Dupa o ora de plans cad intr-un somn adanc. Nu vreau sa merg  la scoala, nu asa.


Sper ca acum e ceva la care ma asteptam si eu dar si voi. Ale-chan merci ca m-ai atentionat. Simteam eu ca ceva nu miroase bine. Stiu ca e scurt si va rog sa ma iertati atat am putut scoate de la Sakura si sunt si pe telefon. Hai ca plec . Pa!! ♡♥♡♥
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Jurnalul unei fete Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul unei fete   Jurnalul unei fete I_icon19Vin 13 Feb 2015, 22:17

Saraca Sakura...Mii de scuze ca n-am comentat la cap anterior,oricum e la fel de frumos ca si restu. Sper ca Sasuke si Sakura se vor impaca pentru ca sunt chiar draguti impreuna :3
Sus In jos
Continut sponsorizat




Jurnalul unei fete Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul unei fete   Jurnalul unei fete I_icon19

Sus In jos
 

Jurnalul unei fete

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-