Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Legaturile Muzicii - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Legaturile Muzicii - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Legaturile Muzicii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Va placut ficul?
Da, a fost frumos.
Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_vote_lcap100%Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_vote_rcap
 100% [ 10 ]
Da, dragutel.
Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_vote_lcap0%Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Da... Cat de cat.
Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_vote_lcap0%Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Nu, ii lipsea ceva.
Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_vote_lcap0%Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Nu, nu mi-a placut.
Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_vote_lcap0%Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 10
 

AutorMesaj
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Legaturile Muzicii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_icon19Mar 23 Aug 2011, 12:59

Dar dupa 4 commuri pui next plssssssssssss sad ?



Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Legaturile Muzicii - Pagina 5 Asss10Legaturile Muzicii - Pagina 5 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Legaturile Muzicii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_icon19Joi 25 Aug 2011, 14:22

Ok... nu stiu cat de bun va fi, cat de lung va fi, dar stiu ca nu o sa va placa. :P

___________۝ Oº°‘¨ĹЭğắŧยяłζє [̲̅M̲̅]ยžίςเเ¨‘°ºO ۝___________

Capitolul 23

Sasuke's P.O.V.:



Si aleg cat pot de tare. Tipul acela misterios ma tot urmareste. Nu tin minte sa fi facut ceva rau, dar nu ma lasa in pace. Imi dau seama dupa coasa lui ca este acel "om" ce ne ia viata tuturor, la propriu. Oare mi-a venit randul? Oare chiar asa va fi? Nebagand de seama, acel schelet imi sare in fata. Ii vad intunericul din "suflet". Exact ca mine. Balmajeste ceva pe acolo dupa care ridica coasa in sus. Lasa greutatea obiectului in jos. Avea directia atintita sprea gatul meu si...


Ma trezesc. Inima imi bate cu putere mai sa-mi iasa din piept. Totul parea asa real incat m-am speriat rau de tot. Poate... chiar a fost ceva de care trebuie sa tin cont. Nu am mai avut un vis ca asta de milioane de ani, bine, zile.

Perna moale sta strivita sub capul meu, in timp ce plapuma alba ca spuma laptelui ma incalzeste. Totul pare impotriva mea, ca si cum eu as fi de vina in toate, chiar si in cel mai mic subiect. Iau telecomanta in mana si aprind televizorul. Iar dau peste stirile de dimineata care, cica nu as mai canta si ca m-as concentra pe firma tatalui meu. Nu stiu de ce, dar acesti jurnalisti fac tot posibilul sa aibe audienta pe niste minciuni.

Dar nu stiu cum se face ca ii cere prezentatoarea unui invitat sa ne spune de ce ma las de muzica. Asta de unde mai stie? Acum trebuie sa ascult ce zice, ca altfel cum ma documentez?


-Ei bine cum sa va spun eu? Sasuke, fiul meu, s-a plans in ultima vreme ca ii este foarte greu sa lucreze si la firma si sa cante. M-a rugat sa va anunt eu ca numai canta, iar cu durere in suflet v-o spun si eu. le spune tatal meu acelor tipi.
-Multumin domnule Inamy. Maruta, ai legatura.


Sting televizorul nemaivrand sa mai aud o iota. Oare chiar asa sa fie? Sa ma las de muzica? Va fi foarte greu pentru mine, mai ales ca acest lucru imi aduce mai multi bani decat credeam. Faima, de ea numai zic, caci e foarte mare.

Chiar nu stiu ce, cum sau de ce, dar mintea imi zboara catre momentul accidentului. Inchid ochii si ma imaginez la locul impactului. Sunt una cu imaginatia, totul devenind aproape real. Vad cum natura parca ar zbura din loc intr-o viteza uimitoare si eu, odata cu ea. Dar totul ia o intorsatura brusca. Acum totul e cu incetinitorul, de parca as fi filmat si as da replay cu incetinitorul. Vad o petala de floare de cires, cam ciudat. Acea mica particica imi vine pe frunte, lipindu-se bine de tot.

Numai realizez ce fac si las lacrimile sa o ia la vale pe chipul meu. Nimic nu ma va mai inveseli intr-o zi ca asta. Dar simt cum alte doua buze moi si calde se unesc cu ale mele, ce sunt rosii de la muscaturi din cauza nervilor. Simt cum doua maini imi inconjoara chipul. Caldura pe care mi-o daruieste este necunoscuta mie.

Imi deschid ochii. Acum sunt uzi, de parca chiar as retraii momentul. A fost... sinistru. Doua degete de femeie imi sterg lacrimile. Cu foarte mare senzualitate ma saruta. Suvitele ei rosii sunt stranse de mana mea ce face ca sarutul sa fie mai apasat. Amandoi stateam cu ochii inchisi de parca am fi un cuplu. Ambele ei maini stateau de o parte si de alta a pieptului meu.

mda.... cam atat...:P
Capitol necorectat


Legaturile Muzicii - Pagina 5 212
N  e  u  t  r  a  l    to   l  i  f  e .
Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

Legaturile Muzicii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_icon19Joi 25 Aug 2011, 15:22

in sfarsit a dat Domnu' sa vi si tu cu nextu.
Ok , nu am cuvinte sa spun cat de mult imi place acest fic , si dak ai aduce capitolele mai repede ar fi si mai bine.
pls , de data asta sa nu dureze ata please


Legaturile Muzicii - Pagina 5 26974622846250718754841

Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Legaturile Muzicii - Pagina 5 Asss10Legaturile Muzicii - Pagina 5 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Legaturile Muzicii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_icon19Lun 29 Aug 2011, 17:40

Oº°‘¨ĹЭğắŧยяłζє [M]ยžίςเเ¨‘°ºO

Capitolul 24

Sakura's P.O.V.:

Parca totul ia o intorsatura brusca si nimic numai e la fel. Dintr-o data ma trezesc printre mii de culori deschise si pline viata ca intr-un tablou proaspat pictat, iar eu sunt in centrul picturii ca sa ma vada toata lumea. Parca as zbura printr-o balta de culori, toate amestecate. Un pic speriata ma uit in jur si realizez ca inca sunt inconstienta iar imaginatia imi joaca feste a doua oara.

Si totusi culorile se alinieaza una cate una pe rand si formeaza cate o usa, rezultatul fiind un hol lung cu usi diferite. Nu ma sperii cu una cu doua si ma las ghidata de instinct. Ma uitam la usi in timp ce mergeam si nici una nu ma interesa. Nu eram deloc curioasa ce e dupa, in interior. Dar o camera cam prea banala imi atrase atentia. Sunetul melodios al clapelor unui pian ma indeamna sa deschid usa facuta din lemn de cires. Cu degetele pipai formele de pe obiect si cu grija intru inauntru.

Melodia aceia fara niciun inteles, cantata rapid de catre o persoana. Acele versuri incalcite ce te faceau sa tremuri sunt acompaniate de o vioara ce apare din senin. Tot cantecul parca se lega unul de altul si formau o melodie nemai pomenita. Parca totul se lega de amintiri si de trairi si pe care le simteam cu desavarsire. Totul o lua la goana si devenea din ce in ce mai iute.

Imaginile se derulau atat de rapid incat nu intelegeam nici macar ce se intampla. Cantecul continua, dar amintirile alearga prin fata mea ca niste foi in bataia vantului. Si totusi o simpla amintire se trezeste sa mi se arate. Si ce credeti? Iarasi momentul accidentului. Nu pot iesi pe nicaieri eu fiind parca intr-o cutie de otel invizibila. Eram parca mimul din casuta lui. Dar totodata eram marioneta propriei constiinte. Pianul se lasa batut si se opreste lasand vioara sa-si intre in rol. Melodia se schimba si devine mult mai lenta si trista de-mi ajungea la suflet.

Simteam teama din versuri si frica cu care o canta. Ceva sau cineva ma obliga sa ma uit in fata, exact pe trecerea de pietoni. Nu ma pot apara si parca sunt controlata, sunt ca o papusa in mainile papusarului. Acum cred ca e momentul sa imi arate partea mult mai rea din situatie. Aud bubuitura de imi face pielea de gaina. Vad cum sangele aluneca in jos, facand mai apoi contact cu asfaltul rece. Privirea imi este intetosata de lacrimi, fara niciun motiv. Vioara nu se opreste din cantat acum devenind mai rapida, dar cu un suflu de rautate in glas. Parca ceva rau urmeaza sa se intample.

Si totusi ii vad privirea lui plina de dispret si invidie. Il vad cum se uita la mine cu superioritate si cum parca ar vomita. Ca si cum as fi un gandac ce-i sta in cale. Il vad cum fumeaza nestiind la ce se expune. Suvitele lui negre ca pana corbului ii pica pe frunte, iar ochii aceia ca smoala imi da fiori. Cum am ajuns oare de pe sosea, intr-un tren? Cum am ajuns iar sa simt acel tip de sentiment de care vreau sa scap mai repede decat pot? Cum am ajuns sa ma simt ca ultimul om de pe pamant? Dar de un singur lucru sunt constienta, nu fac eu aceste lucruri.

Ma priveste cu superioritate si imi inmana un ziar. Nu eram curioasa decat la data si atat. Si cand ma uit, 29.08.2020. Acum clar sunt in viitor alaturi de el. Trenul parca plutea pe sine, nesintind nici macar cand a trecut un minut. Sasuke isi scoate tigarea din gura si incepe sa bata din palme. Cat ai clipi un majordom ii aduce o tava cu doua cesti pe ea. Una din cestile din portelan imi este data de catre brunet. Zambea pervers. Ma uit la el timida si fara sa stiu ce se intampla. Gust din ceaiul de tei si apoi simt de parca as fi strangulata de cineva. Ma sufoc incetul cu incetul, iar lumina zilei parca disparea odata cu aerul, iar privirea lui era numai un zambet.

cam atat.
Imaginea capitolului:
Legaturile Muzicii - Pagina 5 Sasuke_by_FaKeDEaTh

Capitol necorectat ;)


Legaturile Muzicii - Pagina 5 212
N  e  u  t  r  a  l    to   l  i  f  e .
Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

Legaturile Muzicii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_icon19Lun 29 Aug 2011, 21:07

frumos si trist.
Sincer abia astept sa se trezeasca Sakura , si sa revina Sasuke la normal.
Crede-ma , abia astept asta , si sper sa nu se intample ceea ce spunea Sakura ca este in viitor.
Hai cu nextu.


Legaturile Muzicii - Pagina 5 26974622846250718754841

Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Legaturile Muzicii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_icon19Vin 02 Sept 2011, 10:49

Aoleu ma omori. vreau next sa vad ce se mai intampla happy2


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Legaturile Muzicii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_icon19Vin 02 Sept 2011, 12:10

Hey hey scumpa mea Ana.
Imi pare rau ca las tocmai acum comentariu.
Superb fic-ul, insa nu-mi place ca Sasuke i-a interziis sa mai cante. Pune-ne rapid continuarea caci sunt curioasa.
Ma intreb pana unde va ajunge Sasuke cu acele prostii din capul lui. Of of of

Spor la scris is la idei! Te pup.kiss


" You turned my whole world upside down " 

Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Legaturile Muzicii - Pagina 5 Asss10Legaturile Muzicii - Pagina 5 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Legaturile Muzicii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_icon19Mar 13 Sept 2011, 19:19

Oº°‘¨ĹЭğắŧยяłζє [̲̅M̲̅]ยžίςเเ¨‘°ºO


Capitolul 25

Sakura' P.O.V.:

Aud cum suna aparatele. Un sunet pitigaiat parca ma surzeste. Imi pun mainile la urechi si inchid strans ochii. Cad in ghenunchi dar nu stiu unde. Tip cat ma tin plamanii si ma balansez in fata si in spate, la fel ca o persoana de la spitalul 9. Din tipat o dat in plans. Plang cu lacrimi de crocodil si parca nu pot sa ma opresc. Deschid ochii incremenita si speriata de locul unde as putea fi. Iar in acelasi punct. Nemarginitul alb. Vocea-mi este din ce in ce mai ragusita si parca s-ar termina firul de ata, caci numai pot vorbi. Siruaiele de apa imi inunta chipul alb ca varul. Un dreptunghi vertical imi apare in fata si nedumerita ma uit la el. Cu mana imi sterg lacrimile, lasand ultima picatura sa se alature prietenelor sale.

Dintr-o data forma aceia incepe sa lumineze, ca un bec. Imi pun mana pe genunchi si ma ridic. Rochita mea alba pe care am imbracat-o la inceput nu are nici macar o ruptura, desi am trecut prin multe, doar aici, in mintea mea cu propria mea constiinta. Am fost pictata, am oprit timpul, am fost pana si otravita. Nu mie frica de moarte, imi e frica sa nu pierd ce am mai drag pe lume. Privesc inainte si fara sa realizez, inaintam lent. Intru in luminita aceia si parca numai simt pamantul sub picioare, parca as zbura, dar fara aripi. Parca m-as arunca dintr-un avion, dar fara parasuta.

Sasuke's P.O.V.:

O dau pe roscata la o parte si cu mana dreapta imi dau suvitele de pe fata intr-o parte. Gandurile imi zboara in diferite parti si confuz ma ridic in fund. Ma cocosez nintelus si apoi imi pun mainile pe fata. Apoi mi le trag un pic mai jos, ajungand la nas. Ma uit in fata si ma gandesc la Sakura. Cum sa fac sa ma despart de ea, adica nu e cine stie ce pentru mine, dar apoi ar incepe sa redevina acea cantareata ce a marcat Japonia. Nu pot sa fac asa ceva, dar ma simt inchis intr-o cutie sau o inchisoare cand ma gandesc ca am o prietena, plus ca nu o iubesc.

Cu o usoara atingere, Karin, roscata de langa mine, imi pune mana in par, incepand sa se joace cu firele de par negre. Cu zambetul pe buze, gen "sunt smechera" si cu plapuma trasa in zona pieptului, imi sopteste sa ne intalnim si in aceasta seara. Hah? Pe bune? Ea nici macar nu stie cat de mult vreau asta. Zambesc la randul meu si o sarut pe buze. Foarte repede rup sarutul si ma dau jos din pat. Imi iau in picioare papuceii roz cu paiete ai ei si ma indrept spre baie. Nici musca nu bazaie, dar pasii mei da. Deschid usa baii si intru val vartej. Dau drumul la apa de la chiuveta si pun mainile sub apa rece. Picaturile se inmulteau cat ai zice "peste" iar pumnul meu plin cu lichid incolor dadea pe afara. Ma spal pe fata si ma pregatesc sa intru sub dus caci azi ma asteapta o zi lunga la serviciu.

Dupa ce-mi fac siesta de dimineata, care sincer nu a durat mult, intru din nou in dormitor. O vad pe Karin cum da draperiile la o parte si deschide geamul. Ghinionul nostru e ca suntem la parter, iar paparatzzi ne pot fotografia. Ea nerealizand ce face isi vede de treaba. De nicaieri apare un puhoi cu ziaristi filmandu-ne si fotografiindu-ne. O iau de mana pe roscata si ma sarut intentionat cu ea ca sa-i arat lumii cat de rebel sunt. Cat de liber ma simt cand Sakura e in coma. Cam toti de la geam ne spuneau sa zambim si alte cele.

Dupa zece minute de a fi un star, ma intind pe pat. Oftez lung si parca usurat si ma ridic in sus. Intr-o fractiune de secunda ma trezesc sarutat de roscata, care zambea de fericire.

-Deci asta inseamna ca suntem impreuna? ma intreaba ea dulce, vrand mai apoi sa ma sarute iar. Dar eu lacom cum sunt, nu ii primesc "pupicul" si ii spun clar si raspicat ca asta e doar pentru afaceri.

Capitol necorectat.;)


Legaturile Muzicii - Pagina 5 212
N  e  u  t  r  a  l    to   l  i  f  e .


Ultima editare efectuata de catre ஐ°ღ§ครย§คкย≡ℓ๏vعღ°ஐ in Vin 23 Sept 2011, 19:24, editata de 1 ori
Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Legaturile Muzicii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_icon19Mar 13 Sept 2011, 20:24

Doamneeee... nu ma lua.. good
Mai am multe de vazut si multe de auzit lough
Zau, mi-a placut la nebunie acest capitol insa si celelalte. rusinos
Sa stii ca ti le-am citit... insa am uitat de comm fara sa vreau hmm...?!
Ciudat... eu nu uit sa las comm... so happy2
Cum am mai zis, imi place capitolul si ma facut sa rad lough
Astept nextishor repejos si ceva actiune heh
Te pup veri's kiss Zbye hi!
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Legaturile Muzicii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_icon19Mar 13 Sept 2011, 22:54

Hey hey draga mea.
Am ajuns din nou pe aici si la timpul, desi timpul nu prea ma ajuta.
Imi place insa nu am inteles de ce Sakura's pov, cand la un moemntdat e din perspectiva lui Sasuke. Aici m-ai cam incurcat...

Insa e super desi nu imi place ce ii facce brunetul Sakurei. Este o lipsa de respect din punctul asta de vedere. mai ales ca ea este in spital tocmai din cauza lui, insa ce sa le ceri?

Of of..SPor la scris, la idei si mult timp. Cand pui next-ul sa ma anunti si pe mine..Te pup


" You turned my whole world upside down " 

Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

Legaturile Muzicii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_icon19Mier 14 Sept 2011, 10:40

foarte frumos , ador capitolul , si sincer sasuke mi se pare cam nesimtit . angry
si in continuare astept o reactie dim partea sakurei , adik sa se trezeasca , abia astept .
hai cu nextul cate de repede poti , nu mai vreau sa astept asa mult ca si pana acum .


Legaturile Muzicii - Pagina 5 26974622846250718754841

Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Legaturile Muzicii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_icon19Mier 14 Sept 2011, 23:42

CE tampit idiot si prost mai e sasuke. chiar ma enerveaza. e meschin , se crede buricul pamantului si e foooooooooooooooooooooarte egoist. nul sufar. mai ales cai face asta bietei sakura biciuitor angry down


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Legaturile Muzicii - Pagina 5 Asss10Legaturile Muzicii - Pagina 5 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Legaturile Muzicii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_icon19Joi 15 Sept 2011, 21:29

Hei, nextul este foarte tare, ma bucur ca l-ai pus...

Astept urmatorul capitol...

Pupici... in love


Legaturile Muzicii - Pagina 5 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Legaturile Muzicii - Pagina 5 Asss10Legaturile Muzicii - Pagina 5 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Legaturile Muzicii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_icon19Vin 23 Sept 2011, 20:11

Hehe... Laly meu, eu uitaseshi sa pun "Sasuke's P.O.V.:" scuze... rusinos
Acum si urmatorul capitol... ceva mai incurcat... sau nu?

_________________________________________________________________

Oº°‘¨ĹЭğắŧยяłζє [̲̅M̲̅]ยžίςเเ¨‘°ºO


Capitolul 26

Sasuke's P.O.V.:

Dupa ce ma imbrac la patru ace, ma gandesc cum ar fi sa fiu din nou cu rozalia. Adica nu mi-ar strica din nou acea publicitate, dar tot mai bine e sa fii liber si sa-ti petreci timpul langa niste fete sau la baruri cu baietii. Sa ma distrez non-stop si sa fac ce vreau eu cu paparazzi, adica sa-i fac sa creada ca imi pasa de ce cred unii. Bun, acum am treaba la firma, deci nu cred ca trebuie sa mai stau aici si sa ma gandesc cat de oribil ar fi sa-mi refac relatia cu Sakura. Cred ca nu ar fi zi in care sa nu vomit cand o vad.

Eh... Decat sa-mi amintesc momentele acelea atat de scarboase si sa ma enervez, mai bine stau calm si imi vad de viata. Imi iau chieile in mana si ies din casa. Cu zambetul pe buze si sigur ca azi va fi o zi perfecta, ma indrept spre masina mea. Cu mare usurinta puteam vedea cum sunt "spionat" de catre jurnalisti. Cu un fel de fior ca ceva ce nu-mi place imi va da contradictoriul la ziua mea perfecta, dar trec peste asta ca si cum nu s-ar fi intamplat si totusi, sunt sunat de tata ce avea sa-mi spuna ceva.

Ii raspund calm si foarte linistit. Ma urc in masina punandu-ma la volan. Tata imi datea indicatii pentru ziua de azi, practic, mi-a facut un program pentru toata ziulica. Ma avertizase ca mi-a facut rost de o secretara, dar si de un birou mai pe gustul meu. Bag cheile in contact si pornesc masina. Gonesc inca de la pornire, fara sa-mi imaginez ca o sa mai am vreun accident sau o sa ma amendeze politistii astia de doi bani. Parca eram in filmele alea de actiune in care tipul bun ii urmareste pe aia rai si pana la urma castiga. Pf, la mine e cu totul si cu totul diferit. Eu ma duc la firma unde o sa plictisesc de moarte si singura distractie o sa fie secretara.

Urc cu liftul la etajul noua unde aveam eu biroul. Cu mainile in buzunar si oftand pasesc inainte spre incapere. Fac stanga imprejur si dau de secretara mea. Deci, daca ma credeti, asta nici nu-i sectretara. Fara bidoane, cu ochelari si nici simt al modei nu are. Parul prins in coc, mai deslegat asa, si cu un ruj rosu aprins pe buze. Of frate. Trebuie sa o schimb si pe aceasta cu una mai exotica sau sa o transform intr-o adevarata lady. Ii cer documentele de care trbuia sa ma ocup si intru in in birou. Arunc foile pe masa si ma asez pe fotoliu. Pun mana la barbie si incep sa ma gandesc.

E abia dimineata si deja ma asteapta un teanc de file scrise ce par fara fund.

_______________________________________________________________

Eh... n-am ce sa zic...
E un talmes balmes acolo.
Stiu ca nu intelegeti, dar ma rog
Capitol necorectat si o astept pe Ioana cu critica kiss


Legaturile Muzicii - Pagina 5 212
N  e  u  t  r  a  l    to   l  i  f  e .
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Legaturile Muzicii - Pagina 5 Asss10Legaturile Muzicii - Pagina 5 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Legaturile Muzicii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_icon19Vin 23 Sept 2011, 21:31

Nee-chan, ce e asta?

Pai asta e capitol? Asa de scurt?

Of, of, ce ma fac eu cu tine? :))

Sa faci nextul mai lung da? :D

Astept cu nerabdare...

Spor la scris si multe idei...

Te-am pupacit dulce... in love

choco^^


Legaturile Muzicii - Pagina 5 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Legaturile Muzicii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_icon19Vin 23 Sept 2011, 21:52

ஐ°ღ§ครย§คкย≡ℓ๏vعღ°ஐ a scris:
Hehe... Laly meu, eu uitaseshi sa pun "Sasuke's P.O.V.:" scuze... rusinos
Acum si urmatorul capitol... ceva mai incurcat... sau nu?

_________________________________________________________________

Oº°‘¨ĹЭğắŧยяłζє [̲̅M̲̅]ยžίςเเ¨‘°ºO


Capitolul 26

Sasuke's P.O.V.:

Dupa ce ma imbrac la patru ace, ma gandesc cum ar fi sa fiu din nou cu rozalia. Adica nu mi-ar strica din nou acea publicitate, dar tot mai bine e sa fii liber si sa-ti petreci timpul langa niste fete sau la baruri cu baietii. Sa ma distrez non-stop si sa fac ce vreau eu cu paparazzi, adica - o micuta repetitie aici happy2 sunt sigura ca o poti inlocui.. un mic exemplu: "Sa ma distrez non-stop si sa fac parazzi sa creada ca imi pasa de ce cred unii." - sa-i fac sa creada ca imi pasa de ce cred unii. Bun, acum am treaba la firma, deci nu cred ca trebuie sa mai stau aici si sa ma gandesc cat de oribil ar fi sa-mi refac relatia cu Sakura. Cred ca nu ar fi zi in care sa nu vomit cand o vad. - ok aici nu am ce comenta da vreau sa mentionez ca totusi suna c-am nasol.. parerea mea ca cititor... mai ales ca am si mancat ceva cu pofta inainte de a citi ingrijorat... insa in acelasi tiimp mi-a starnit rasul happy -

Eh... Decat sa-mi amintesc momentele acelea atat de scarboase si sa ma enervez, mai bine stau calm si imi vad de viata. Imi iau chieile in mana si ies din casa. Cu zambetul pe buze si sigur ca azi va fi o zi perfecta, ma indrept spre masina mea. Cu mare usurinta puteam vedea cum sunt "spionat" de catre jurnalisti. Cu un fel de fior ca ceva ce - OMG Dubla cacofonie huh? Hmmm cum putem remedia asta? think A da: "Cu un fel de fior ce nu-mi da pace si intr-un fel deranjant, imi da contradictoriul..." sau cum vrei tu.. e doar un sfat... - nu-mi place imi va da contradictoriul la ziua mea perfecta, dar trec peste asta ca si cum nu s-ar fi intamplat si totusi, - Ok... nu vreau sa par o obsedata de corectitudine sau de orice altceva legat de asta insa... "totusi" se foloseste cand vrei sa continui ideea... gen: "[...] dar trec peste asta ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic si *totusi*, simt ca ceva rau se v-a intampla..." Intelegi? Adica trebuie sa continui ideea... nu sa incepi alta... Sfat: Stergel cu tot cu virgula in caz ca vrei sa pastrezi ce ai scris mai departe dap ! - sunt sunat de tata ce avea sa-mi spuna ceva.

Ii raspund calm si foarte linistit. Ma urc in masina punandu-ma la volan. Tata imi datea - fara suparare, dar nu cred ca Sasuke al nostru imbracat la 4 ace e taran de zice "datea" lough Poate "dadea" - indicatii pentru ziua de azi, practic, mi-a facut un program pentru toata ziulica. Ma avertizase ca mi-a facut rost de o secretara - Il avertizase ca a primit o secretara? Scuza-ma.. insa nu cred ca i-a facut nimic Sas-ke lu tacsu de la avetizat ca-i v-a da o alta secretara sau ceva de genu' lough... cel mai probabil l-a "anuntat" happy - , dar si de un birou mai pe gustul meu. Bag cheile in contact si pornesc masina. Gonesc inca de la pornire, fara sa-mi imaginez ca o sa mai am vreun accident sau o sa ma amendeze politistii astia de doi bani. Parca eram in filmele alea de actiune in care tipul bun ii urmareste pe aia rai si pana la urma castiga. Pf, la mine e cu totul si cu totul diferit. Eu ma duc la firma unde o sa - "ma" - plictisesc de moarte si singura distractie o sa fie secretara.

Urc cu liftul la etajul noua unde aveam eu biroul. Cu mainile in buzunar si oftand pasesc inainte spre incapere. Fac stanga imprejur si dau de secretara mea. Deci, daca ma credeti, asta nici nu-i sectretara - "secretara" -. Fara bidoane - Bidoane? lough :)))) Aoleu... sa inteleg ca te referi la sani? lough - , cu ochelari si nici simt al modei nu are. Parul prins in coc, mai deslegat asa, si cu un ruj rosu aprins pe buze. Of frate. Trebuie sa o schimb si pe aceasta cu una mai exotica sau sa o transform intr-o adevarata lady. Ii cer documentele de care trbuia - "trebuia" - sa ma ocup si intru in in - dublura happy2 Fi mai atenta... imi inchipui ca te gandeai ce sa scrii si ai uitat ca ai mai scris odata... stiu cum e... nu-i nimic. Exista optiunea de "edit" rusinos - birou. Arunc foile pe masa si ma asez pe fotoliu. Pun mana la barbie si incep sa ma gandesc.

E abia dimineata si deja ma asteapta un teanc de file scrise... - aici trebuie pus un semn.. cel mai probabil punctul sau cele de suspensie cum am pus eu yeah - ce par fara fund.

_______________________________________________________________

Eh... n-am ce sa zic...
E un talmes balmes acolo.
Stiu ca nu intelegeti, dar ma rog
Capitol necorectat si o astept pe Ioana cu critica kiss

OK. Deci am c-am terminat aceasta parte intai din "slujba" mea acum sa trecem la a doua. happy2

________________________________

Titlu: Este bine ales si chiar pot spune ca e atragator. happy

Ideea: Una total paralela cu ce am mai intalnit eu pana in prezent deci mie una mi se pare originala. Pot spune ca nici macar ceva asemanator n-am mai intalnit, iar scenariul e bine pusa la punct. Bravo! rusinos

Naratiunea: E bine. Intotdeauna stiu ce si cum, poate chiar prea mult. lough Ai grija la unele detalii. happy2

Descrierea: Aici e aici. Acest capitol, din punct de vedere al descrieri este "mort". Ca si cum ar fi un epilog. In plus fata ceea ce trebuie scris in poveste. Nu e aproape deloc descriere, in afara faptului ca ai descris secretara aia afurisita. Mancau-ar purecii s-o pape. :| As dori descriere sentimentala. Multaaa! Ai fi putut sa mai descrii ce a simtit el inainte pentru Sakura, cum se simte in prezent - in afara faptului ca ii vine sa vomite lough - si tot asa... Cei drept la caracterul curent al lui Sasuke nici nu prea ai ce face... Puteai sa mai bagi din perspectiva Sakurei si in asa fel aveai si capitolul mai mare. Ai grija de acum si lasa lenea ca e cucoana mare. roll

Greseli de tastare/exprimare/ortografie: Ti le-am specificat mai sus... Te-as ruga sa le corectezi, si ai grija data viitoare la cum te exprimi. happy2

Dialog: Aici te pot felicita. Ma bucur ca ai transfomat dialogul in vorbire indirecta dap ! Credeam ca vei baga conversatia dintre cei doi "barbati" Uchiha. good M-am inselat... so, imi voi musca limba lough

Actiune: Merge repejor din punct de vedere al timpului, insa din punct de vedere al sirului de idei parca nu vrei sa o scoti pe Sakura mai repede din spital. E bine... pot spune. dance2

Estetica: Se vede frumos, insa daca ai corecta si greselile mentionate ceva mai devreme ar fi si mai bine. heh

________________________

Pai c-am asta a fost critica mea happy2
Sper ca nu a fost rautacioasa. hmm...?!
Nici unul din critici nu intentioneaza asta ci doar sa va ajute dand critici constructive. good
Sper ca urmatorul capitol sa aiba ceva mai multa descriere. happy
Daca are descriere, sunt sigura ca o sa fie si lung. happy2
Sper sa nu asteptam o luna pana atunci ike
Te pup veri'ss kiss Zbye hi!
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Legaturile Muzicii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_icon19Dum 25 Sept 2011, 14:55

ohhhhhhhhhh imi vine sa-l omor pe sasukie. adik sakura e pe patul de spital iar sasuke se gandeste doar la el angry ? infumuratul asta nu merita ingerul ala de fata biciuitor


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Legaturile Muzicii - Pagina 5 Asss10Legaturile Muzicii - Pagina 5 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Legaturile Muzicii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_icon19Mar 04 Oct 2011, 22:46


Oº°‘¨ĹЭğắŧยяłζє [̲̅M̲̅]ยžίςเเ¨‘°ºO


Capitolul 27

Pe cerul cristalin nu gaseai nici un pic de nor, desi formele lor ne lipseste cu desavarsire, momentele cand incerci sa descrii o anumita floare, o persoana draga, sau pur si simplu un obiect. Micile vietuitoare zburatoare calatoresc si ele prin vazduh, prin aerul proaspat si parfumat de florile verii, dis de dimineata. Vantula die usor, clatinand coroanele copacilor inalti. Iarba verde deschis dansa si ea pe ritmul cantaretului, vantul. Animalele din padure plimbandu-se libere prin natura si bucurandu-se de o noua zi, abia inceputa. Dincolo de padurice, in oras, masinile alergau de colo pana colo, fiecare in locuri diferite, la persoane diferite. Galagia nu lipseste din peisaj, mai ales ca a inceput foarte devreme. Adierea vantului se simte si in biroul brunetului, unde acesta semna niste acte. Serul misca perdelele usoare de la geam, ca si cand niste stafii ar fi trecut pe acolo.

Fiind stresat de cate de mare este teancul de dosare, de cat de presat este de timp si de cate probleme are de rezolvat, brunetul se opreste la un moment dat din a scrie, rezemandu-se de spatarul scaunului si privind in gol, gandindu-se la diferite lucruri. In mana avea pixul cu gel negru, cu care completa orice dosar imprortant. Capacul ba il punea la loc, facand un intreg cu cealalta portiune din pix, ba il scotea, din lipsa de distractie. Privea drept si in gol. Era mult prea stresat sa se gandeasca la acte si firme noi pe care trebuie sa le finanteze. Se gandea cum oare poate fi din nou in centrul atentie, cum se poate distra fara sa se mai complice ca poate nu are timp sau trebuie sa faca nu stiu ce treaba. Avea de gand sa renunte la tot, doar sa fie un adolescent fara vreo problema, in familie sau sociala. Se simtea prost ca ii este prea scurt timpul, iar viata lui, abia incepe si deja se plictiseste de ea.

Ofteaza lung dupa care se apuca din nou de scris. Durerea de cap apare in cele din urma, semn ca numai poate si ca trebuie sa-si ia o pauza. Se ridica de la birou si pleaca spre baie. In urma sa vantul se joaca cu micile bucati de hartie, imprastiindu-le peste tot prin camera, parca jucandu-se de-a vate-ascunselea. Sasuke foarte derutat si nestiind ce sa faca in continuare, ii cere secretarei sale sa aibe grija de tot cat timp el lipseste de la locul de munca. Coboara scarile, evitand sa ia liftul. Avea in minte acel proverb "mersul pe jos, face piciorul frumos". Cu mainile in buzunar si indiferent ajunge la parterul firmei anuntandu-si angajatii ca el isi va lua cateva ore libere. Apoi iese din cladire rapid si gandindu-si urmatoarea miscare. Unde se va duce, cu cine si cand. Scoate chieile din buzunar si opreste alarma la masina, dupa care porneste pe sosea mai rau ca Flash.

Apasa pe frana doar cand ajunge la destinatie. In spatele masinii sale lasand urma de frana. Coboara repede si hotarat urca doua- trei trepte si intra in curtea spitalului. Pasarelele cantau de zori, iar parfumul florilor inca se mai simtea. In stanga si in dreapta puteai vedea cu fiecare persoana isi viziteaza rudele ce sufera de o boala. Atata tristete pe chipurile unora, ce exprima nesiguranat de a trai, atata speranta ca se vor face bine, dar nimic nu poate fi sigur. Dumnezeu ne ia vietile, ni le da.

Bataile inimii i-au devenit din ce in ce mai rapizi, de parca ar fi emotionat, dar el nu credea asta. Nu vroia sa auda cumva ca are emotii. Era hotarat sa faca ce si-a propus, indiferent de ce se intampla. Trebuia sa stie ca si-a terminat treaba. Ajunge in fata unei asistenta si o roaga sa il lase sa intre in salonul Sakurei. Domnisoara la randul ei accepta, conducandu-l la salocul cu pricina. Usor agitat, intra in camera. Cu inima pan' la gat se aseaza pe scaunul de langa rozalie. Ofteaza scurt si isi indreapta privirea catre frumoasa adolescenta.

-A...Am cateva cuvinte sa-ti zic. ii sopteste incet rozaliei, cu teama in suflet. Imi pare rau ca am dat cu masina peste tine, doar ca...doar ca nu am....Sakura, te-am iubit foarte mult si mi-e greu sa-ti zic in fata, de parca as mai rezista sa te astept pana te trezesti, dar, undeva in sufletul meu, inca mai stai. Existi acolo, te tin la murat cum s-ar zice. si chicoteste scurt, zambetul pierandu-i repede. Imi pare rau! si o saruta pe obraz, iesind val-vartej pe usa.
Ma rog.... nu-i nici macar jumatate din cat as fi vrut sa scriu lough
Sper sa va placa, desi dialogul e cam sec, nu credeti? lough
Acest cap. il dedic lui milena si lu' veri`s al meu.
Va pwp si astept comuri kiss !


Legaturile Muzicii - Pagina 5 212
N  e  u  t  r  a  l    to   l  i  f  e .
Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Legaturile Muzicii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_icon19Mier 05 Oct 2011, 05:59

WHAAAAT?!? huh?
Ce faceee? happy
L-o apucat strechea sau ce? lough
Parca mai adineaori sa tavalea cu una in pat, iar acum se duce la rozalie? huh?
Asta chiar e ceva nou. dap !
Ohh veri'ss-ul meu drag in love
Iti multumesc de dedicatie a hug
E un capitol excelent. rusinos
Stiu ca nu mai sunt critic insa, ar trebui sa corectezi capitolul hmm...?!
Pentru ca sunt multe greseli de tastare si exprimare good
Pai, astept next nerabdatoare heh
Te pupic pe "botic" ubitha mea veri'ss kiss Zbye hi!
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Legaturile Muzicii - Pagina 5 Asss10Legaturile Muzicii - Pagina 5 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Legaturile Muzicii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_icon19Mier 05 Oct 2011, 06:38

Ce maaa? :)))

Deci asta ori a fost muscat de o rama aka eu, ori a cazut in cap...

Legaturile Muzicii - Pagina 5 361396 Stii, chiar ma intreb ce are...

Chestia asta nu mi se pare de bun augur... :>

Oricum, astept cu nerabdare nextul...

Spor la scris si multe idei...

Te-am pupacit dulce... in love

choco^^


Legaturile Muzicii - Pagina 5 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Legaturile Muzicii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_icon19Mier 05 Oct 2011, 15:09

in sfarsit sasuke isi arata sentimentele k dak o mai tinea mult cu egoismul si goana asta a lui dupa faima cred k il omoram biciuitor next a hug


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Legaturile Muzicii - Pagina 5 Asss10Legaturile Muzicii - Pagina 5 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Legaturile Muzicii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_icon19Vin 21 Oct 2011, 14:37

Oº°‘¨ĹЭğắŧยяłζє [̲̅M̲̅]ยžίςเเ¨‘°ºO

Capitolul 28

Imi pare rau! si o saruta pe obraz, iesind val-vartej pe usa.

Se propteste de obiect dandu-si o palma peste frunte. Ofteaza lung si-si lasa mana pe langa corp. Aluneca usor in jos punandu-si capul in palme, gandindu-se profund la ce a zis si ce a facut. Era ca si cum un prost comanda o pizza cu mult ardei la o cafenea. Se simtea ca si cand pamantul i-ar fi plecat de sub picioare si doar el si prostia se mai aflau pe-acolo. Ofteaza de doua-trei ori scurt, apoi se ridica de jos si porneste catre iesire. Isi baga mainile in buzunar, trecand pe langa o gramada de persoane, acestea la randul lor radeau pe la spatele brunetului dintr-un oarecare motiv. Adolescentul se simte un pic jenat cand observa comportamentul persoanelor din jurul sau. Chiar nu stia ce se pertece asa ca isi ridica umerii in sus si de, merge mai departe fara sa stie ce se petrece. Cu privirea in pamant, acesta de loveste de cineva. Din instinct, isi pune din nou mana pe fata, scotand un scancet incet de durere. Parca un cucui imens se ridica ca-n desene in sus tinand locul unui cuier de haine.

Se da un pas-doi in spate si apoi deschide ochii. Doi carbuni arsi de viata se ivesc, marindu-se la vederea unei frumuseti de fete. Se roseste in obraji, nestiind ce sa zica. Ii era pur si simplu greu sa creada ca o vede. A trecut mult prea mult timp de cand nu a mai vorbit cu ea. Ii studieaza cu mare atentie formele. Pielea ei fina ii lipseste atat de mult, ii e dor sa i-o atinga cu pana alba, sarutandu-i-o din cand in cand. Buzele ei carnoase si rosii ca visinele, niciodata nu le-a rezistat, gustand din ele la fiecare cinci minute. Se pierdea de fiecare data in ochisorii ei albastrii ca marea linistita. Parul ei carliontat ii gadila mereu chipul, facandu-l sa zambeasca. Un alt lucru care ii placea la fata erau formele sale. Il dadeau peste cap mereu cand o vedea, baietii din oras fiind gelosi pe Sas'ke cand il vedeau cu adolescenta. Erau in stare sa o si rapeasca numai sa nu o vada langa baiat, mai ales atunci cand aveau momente de romantism si tandrete de fata cu ei. Nu ii puteau rezista fetei.

Sasuke isi schimba chipul mirat si, sinceri sa fim, care aproape saliva, intr-unul calm si smecher, ca pe vremuri. Isi revine cu greu la vederea fetei si se gandeste putin si apoi rosteste niste cuvinte atat de invechite incat pana si banala intrebare "Ce faci?" e mai nou-nouta decat putem crede. Cu jumatate de gura cuvintele abia se pot auzi, fata dandu-si capul intr-o parte un pic nedumerita si aratand din priviri ca nu intelege ce vrea sa zica brunetul. Isi da parul saten peste umar zambind cald la baiat. Ii raspunde la salut si il intreaba ce a mai facut in ultima vreme. Sasuke chiar nu stia ce sa zica, parca (,) cuvintele se legau intre ele, amestecandu-se si nu puteai sa descifrezi ce spune. Ii era prea greu sa-i raspunda, dar cu mult efort o face in sila si nevrand sa dea ochii cu ea. Ce poate fi mai batran decat cuvantul "bine"? Stim cu totii, inceputul unei conversatii plictisitoare. Se uita urat, apoi isi continua drumul, ciocnundu-se de umarul fetei. Intr-o viteza de zici "ce-i aia?" o domnisorica, caruia nu-i dai mai mult de treisprezece ani, se arunca in salonul rozaliei ca si cand ar pierde masina.

Lasa in urma ei o "dara de praf" invizibil, si niste panglici de hartie igienica pe jos. Tot personalul spitalului a inceput sa rada, mai ales pacientii sau vizitatorii acestora. Pana si Sasuke a scos un mic ranjet in coltul gurii. Ca un robotel dintr-acela micut ce stie a vorbi doar cateva cuvinte, se intoarce spre oameni punand intrebarea simpla "ce?". Nedumerita de ce se intampla, iar ea nu stie, se enerveaza brusc facand ca toti racii de pe pamant. Cu umerii in sus, pumnii stransi tare, cu fata incruntata si cu gura mare, repeta la nesfarsit intrebarea pusa cu patru secunde mai devreme. Nimeni nu se oprea din chicotit, mai ales ca panglicile acelea de hartie igienica veneau de la ea de la pantaloni. Pana la urma se prinde si ea de "mica" grozavie, punandu-si mana la cap, scarpinandu-se si cerandu-si scuze te taraboi. Telefoanele, aparatele de filmat, toate erau pe ea si fiti siguri ca o sa apara pe YouTube, devenind un star ca Justin Biberon, asta, Bieber.

Brunetul se intoarce sa iasa din cladire, dar hohotele au reaparut, de aceasta data fiind mai zgomotoase. Ce credeti ca s-a intamplat? Ei nu radeau de faza trecuta, ci chiar de Sasuke. De ce? Ei bine cand s-a asezat jos, stiti voi, cand nu-i venea sa creada ce a zis, s-a asezat, fara sa stie, pe un "pat" de faina scapata de bucatareasa spitalului. Stiu ca nu credeti ca un spital sa aive bucaareasa, dar oamenii au facut un gest caritabil, donand bani spitalului pentru a face o cantina pentru neajutorati. Greu de crezut ca pe criza asta cineva sa dea bani unui amarat de spital ce abia se pot descurca cu aparatura, ca sa faca o cantina. E insa adevarat ce se petrece aici. Dar ar trebui sa revenim la subiectul "faina". Sasuke si-a lasat privirea in jos, mai precis spre posterior si s-a inrosit brusc la fata. Nici nu ati crede ce s-a intamplat dupa. Fetita de treisprezece ani a inceput sa-l aclame si sa-l aplaude caci s-a rusinat. Adauga mai apoi trei cuvinte. "Sa-ti fie rusine!" dupa care se incrunta si se duce in solunul rozaliei.

_____________________________________________________________________________________________________________
Un student,Naruto, gaseste un loc liber langa profesor, Sasuke.
Sasuke:- Lebăda porcului nu-i este prieten.
Naruto: - Bine, atunci eu am zburat.
Profesorul se supără şi a hotărât să-l pice la examen. Îi dă cele mai grele întrebări,dar studentul răspunde foarte bine. La sfârşit, Sasuke îi pune o ultimă întrebare:
- Mergi pe drum şi vezi doi saci: unul cu aur şi unul cu minte. Pe care îl ale...gi?
- Pe cel cu aur.
- Dar eu l-aş lua pe cel cu minte.
- Fiecare ia ce-i lipseşte.
Profesorul înnebuneşte şi scrie pe lucrare "Măgar". Blondul, fără să se uite în ea se ridică şi pleacă. Peste un timp se întoarce şi spune:
- Domnule profesor, vaţi semnat, dar nu mi-aţi pus nota.


Sper sa va placa, scriam mai mult da' de, sila ii mare.

Capitol necorectat!

P.S.: Acest capitol il dedic lui milena, Veri's, Choco, Laly, itasaku99, allecsutza si cred ca... adica si pentru cei care nu au cont dar imi "urmaresc" cu ochisorii lor ficul:).

Pa! Va pwp!


Legaturile Muzicii - Pagina 5 212
N  e  u  t  r  a  l    to   l  i  f  e .


Ultima editare efectuata de catre *SasuSaku=love* in Sam 22 Oct 2011, 09:53, editata de 1 ori
Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Legaturile Muzicii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_icon19Vin 21 Oct 2011, 17:50

Aoleu... chiar pe mine mai pocit? lough
In fine.. cui ii pasa? Mersi de dedicatie a hug
Capitolul a fost unul excelent in love
Pff... ce sa mai zic si de gluma.. super tare! lough
Astept sa vad ce se mai intampla heh
Te-am pupat kiss Zbye hi!

P.S: Prima nr1
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Legaturile Muzicii - Pagina 5 Asss10Legaturile Muzicii - Pagina 5 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Legaturile Muzicii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_icon19Vin 21 Oct 2011, 20:21

Pentru moi? (GOO) :)))
Eii, imi place capitolul, dar partea de la final este cu adevarat amuzanta =)))
Astept cu nerabdare nextul..
Spor la scris si multe idei in continuare..
Te-am pupacit dulce... in love
choco^^


Legaturile Muzicii - Pagina 5 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

Legaturile Muzicii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_icon19Vin 21 Oct 2011, 23:18

Imi pare rau ca nu a mai trecut pe la ficul tau.
Deci imi place la nebunie si sper ca Sasuke sa isi dea seama ce greseala a facut.
Astept nextu scumpo cat mai repede cu putinta
Te pwp si spor la scris si la ideei happy2



https://www.youtube.com/watch?v=eDJSUzrBx8Y&feature=related
Parca era magie,
Parca era un vis,
Parca eram o floare...
O floare-n paradis.
Totul parea o gluma,
Un basm din strabuni
Ce niciodata
Nu avea stricaciuni.
Dar pana la urma,
Parca am inteles
Ca nu era o gluma,
Ca nu era un vers.
Era copilaria,
Ce repede-a trecut.
Era o fericire ce traia de demult.


My Fic: https://sasu.forumgratuit.ro/t1340-boys-before-flowers
https://sasu.forumgratuit.ro/t3379-for-you-i-will-try
:music:G.M.G:music:
Sus In jos
Continut sponsorizat




Legaturile Muzicii - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 5 I_icon19

Sus In jos
 

Legaturile Muzicii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-