Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Legaturile Muzicii - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Legaturile Muzicii - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Legaturile Muzicii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Va placut ficul?
Da, a fost frumos.
Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_vote_lcap100%Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_vote_rcap
 100% [ 10 ]
Da, dragutel.
Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_vote_lcap0%Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Da... Cat de cat.
Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_vote_lcap0%Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Nu, ii lipsea ceva.
Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_vote_lcap0%Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Nu, nu mi-a placut.
Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_vote_lcap0%Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 10
 

AutorMesaj
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Legaturile Muzicii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_icon19Dum 10 Iul 2011, 20:54

:O:O:O:O:O:O
Nu pot sa cred lui ii place show-il chiar si cand se vb. de el de rau
Imi place mut ficu, baga next ca t carpesc ike
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Legaturile Muzicii - Pagina 3 Asss10Legaturile Muzicii - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Legaturile Muzicii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_icon19Mier 13 Iul 2011, 15:02

Capitolul 14 ( " Observ cu mare atentie... " )

Sakura's P.O.V.:

Nu-mi puteam crede ochilor. Am orbit? Visez? Ce fac? Sincer nu stiu ce sa fac. Cum poate mama sa fie in camera alaturata mie? Este asa de ciudat.

Ea a murit acum hoho, cati ani. Nu poate trai. Nu poate. Am fost prezenta la inmormantarea ei. am plans in hohote dupa ea. Nu am mai mancat zile intregi, iar tata, tata nu stia nimic din ce fac sau ce simt.

Nu cred ca a realizat mama cat de greu o sa-mi fie fara ea. Dar ea a vrut sa moara? Sa ma lase singura? Nu, nu a vrut. Nu cred eu ca putea fi in stare de asa ceva. Nu pot crede asa ceva. A avut o inima mare si acolo unde e, sus in Ceruri, inca se mai uita la mine, ma priveste cu dragoste si afectiune. Doar ea stie prin cate am trecut, doar ei ii pasa de mine, ma iubeste enorm de mult.

Nu vreau sa spun ca Izabela, Spike, Naruto, Hinata si toti ceilalti nu tin la mine, dar niciunul nu-mi poate reda dragostea de mama care mi-a lipsit ani de zile. Acea dragoste pe care nu o mai cunosc de multa vreme. Nu o mai stiu. E ca si cum m-as fi intalnit cu un strain si ar fi plecat continuandu-si drumul.

Chipul ei asa de inocent ca al unui copil nou-nascut. Vocea ei asa blanda, calda si plina de afectiune. Inima ei ce e numai a mea. Ce a fost a mea... Imi e dor de mama... Imi e dor de tot ce aveam langa mine, de ea.

Inaintez cu pasi marunti si nesiguri. Aveam acea speranta in mine ce ma facea sa cred ca e ea. Ca nu a murit, ca-i inca in viata si ma asteapta pe mine.

O mica parte din sufrageria vechei mele case din copilaria mea apare in mijlocul unui lung alb fara fund. Ma simt coplesita de emotii. Respiram repede si tremuram ca varga. Imi ascult trupul si nu-l mai fortez. Ma asez jos si ma uit in fata.

O vad. Ea e. Chiar ea e. O vad stand pe un fotoliul verge inchis calma, gandindu-se la ce numai ea stie. Zambetul ii apare pe fata si isi deschide ochii. Acele smaralde pretioase ce le-am pierdut si eu cu cateva luni in urma isi fac aparitia.

Focul ardea in semineu cerand, milogindu-se, lemne uscate si cat mai mari. El isi inalta tepii pana mai sus de bucurie cand mama arunca un lemn pe el. Oftez lung si ma uit atent.


" -Mami, imi faci si mie o cadita impletita? ii cer nerabdatoare mamei un asa zis "serviciu". Ea, bucuroasa, imi accepta propunerea si eu ma asez in fundutez in fata ei. Priveam focul cum incolteste lemnele mancandu-le fericit.

Mama imi mangaie parul cu pieptanul si se uita la mine cu bucurie, dragoste si melanolie in ochi. Ma studia cum putea ea mai bine. Ma pupa in crestetul capului si imi canta cantecul meu favorit. Asa am tinut-o ore in sir.

Dar nu stiu de ce, dar mama calma si sigura pe ea, imi sopteste: "Candva, cand vei mai mare, vei ajunge un star. Asa cum iti doresti. Iti vei cunoaste perechea inimi tale si veti trece prin multe peripetii."


Pe-atunci nu stiam ce vrea sa zica. Credeam doar ca asa crede ca voi ajunge. Asa imi doream si eu, dar odata ce acest lucru s-a adeverit, nu mi se mai pare asa de palpitant. Totul parca-i negru in fata ochilor si nu mai ies din el cand sunt cu Sasuke. Oare el o fi dragostea vietii mele? Nu prea cred eu asta.

Mama iar incepe sa-mi cante. Iar eu, imi las gandurile de-o parte si ascult vocea ei. Se vede de unde am mostenit-o.

-"I can almost see it
That dream i'm dreaming
But there's a voice inside my head saying
"You'll never reach it"

Imi e dor de el. As vrea sa-l cant, dar fiind oprita de Sasuke, nu prea pot face acest lucru.

Totul dispare brusc, auzindu-se doar cantecul mamei. Pasesc nestiutoare prin tot acest alb nemarginit. Fac acest lucru degeaba, nu ajung nicaieri. Dar parca, ma duc in sus si vad negru....


Legaturile Muzicii - Pagina 3 212
N  e  u  t  r  a  l    to   l  i  f  e .
Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

Legaturile Muzicii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_icon19Joi 14 Iul 2011, 13:07

esti cea mai tare si ma bucur ca ai postat nextul kiss
sunt curioasa sa vad ce se intampla in continuare si inca astept sa aiba loc o "scena" cu cei doi happy2
Sa nu mai spun de faptul ca m-ai lasat in suspans.....ce se intampla mai departe?
OK asta sunt sugura ca voi afla curand asa ca te rooooog grabeste-te cu NEXTUL please


Legaturile Muzicii - Pagina 3 26974622846250718754841

Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

Legaturile Muzicii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_icon19Joi 14 Iul 2011, 13:10

NEXT


NEXT

NEXT

NEXT

NEXT

NEXT

NEXT

NEXT

NEXT nr1 please


Legaturile Muzicii - Pagina 3 26974622846250718754841

Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Legaturile Muzicii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_icon19Joi 14 Iul 2011, 19:14

Super tare frate... huh?
N-am cuvinte happy
Chiar ca trebuie sa pui repede next happy
Verisoara mea fan nr 1 a hug
Stiu... ciudat lough
Pai baga next ca eu ce citesc? sad
Te pup, kiss Zbye hi!
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Legaturile Muzicii - Pagina 3 Asss10Legaturile Muzicii - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Legaturile Muzicii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_icon19Joi 14 Iul 2011, 20:26

Deci, daca vreti cu nerabdare acest lucru.... Sa stiti ca celalalt nu e corectat, si are greseli muulte, dar nici acesta nu va fi mai prejos.

Capitolul 15 ("Dar parca, ma duc in sus si vad negru...")

Sasuke's P.O.V.:

Observ cu mare atentie chipul ei. Sta atat de calma, adica, cum poate sta altfel daca e inconstienta? Ce minte am si eu. Nici de gandurile mele nu mai stiu. Nici sa vorbesc nu mai stiu.

Buzele ei asa de rozalii, s-au transformat intr-un roz spalacit. Cum le mai sarutam eu inainte, cum imi doream nespus de mult asta, sa o sarut.

Cum de am putut sa-i fac atatea lucruri, cum de inca mai pot face aceste lucruri gandindu-ma doar la mine?E asa de greu sa cred ca ma iubeste, ca o iubesc, ca ne iubim in general. De ce e viata asa de cruda?

Genele ei mari, doar acestea imi aduc aminte de ochii ei de un verde ca iarba frageda. Doar ele adapostesc acele smaralde pretioase. As vrea sa se deschida. Dar cum? Nu, nu se vor deschide. Sunt eu prea imbecil sa cred asta.

Parul... Firele acelea subtiri de un roz bombom, au suferit mult din cauza mea. De cate ori nu am luat-o de par si am amenintat-o? De cate ori? Nu le pot numara, dar stiu ca au fost in numar mare in ultimul timp.

De ce oare ma gandesc acum la aceste lucruri? Nu m-am gandit decat la ce crede despre mine. Stiu ca ma uraste si nu vrea sa o mai fac sa sufere, dar ea, profitoarea, nu ma va opri sa-i fac viata un calvar. Profita de mine. Cum altfel s-o rasplatesc?

Imi ridic mana si cu usoare miscari, mi-o pun in parul ei. Mana mea face contact cu firele subtiri de ata si un fior ma domina pentru scurt timp. Cu degetul mare ii mangai crestetul capului.

De ce fac asta? Nu merita, dar nu ma pot abtine. Trupul nu ma lasa. Inima imi controleaza fiecare particica din corp. De ce? Nu simt nimic pentru aceasta faptura. De ce nu pot sa o resping in aceste momente cand o pot face cu usurinta. De ce cand e cu mine nici o vad, dar acum da? De ce?

Miile de intrebari nu-mi vor aduce niciodata raspunsul, desi as vrea cu nerabdare acest lucru.

Din nou acel sentiment ce nu-mi da pace si vrea cu disperare sa-mi manance burta apare. Ce mai vrea si asta? Nu e de ajuns ca ma pune sa ma gandesc la Sakura si pe patul de spital, chiar daca nu o mai plac? Ce tot vrea? Parca cineva mi-ar tot da pumni in stomac, asa ma simt. Se razbuna pe mine? Nu pot sti acest lucru.

Scot un scancet de durere si strang ochii foarte tare si imi pun mana libera in jurul bazinului. Da' doare fratele meu! De parca n-as mai fi mancat de o vesnicie, asa ma simt.

Intr-un moment de neatentie, imi pun aceasta intrebare cu voce tare. De ce nu pot sa tac?

-Ce e acest sentiment? Imi tot repet cu furie.
-Vina? Aud acel glas subtire de la durerea ce o afecteaza. Da. Aveti dreptate. E vocea Sakurei. Cum a putut sa se trezeasca? Cum? Chiar cand credeam ca... Nu, nu se poate. Chiar nu visez.

Are acele smaralde pe jumatate expuse. Dar din nou, sentimentul nu-mi da pace. De ce o tot tine asa? Nu mai pot de niciun chip sa il mai suport. Trebuie sa fac ceva si cat mai repede.

Imi strang bazinul de durere si tot scot scancete. Nu mai suport ce mi se intampla. Nu mai pot. Imi intorc privirea catre ea si Sakura face la fel.

Cu greu pot spune ca e bine, ca da tot ce poate sa isi revina, dar... Ma priveste. Se uita la mine cu dragoste. Simt asta. Chiar o simt. De ce? De ce chiara cum?

Pielea ei alba ca varul ma intristeaza, simtind parca (,) ca nu va reveni la culoarea sa initiala de un roz deschis. Ma uit la chipul ei atat de frumos. Cu mare atentie o studiez. N-am mai facut asta de luni intregi, dar parca nu ma satur.

Isi lungeste buzele si imi arata... un zambet?


Gata dragelor, sper sa va placa!


Legaturile Muzicii - Pagina 3 212
N  e  u  t  r  a  l    to   l  i  f  e .
Sus In jos
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI
Genin
Genin
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in*lumea*mea*cea*minunata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 177
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : orce
Stare de spirit Stare de spirit : binisoooor

Legaturile Muzicii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_icon19Joi 14 Iul 2011, 21:32

ce superb....eu una am inceput sa plang
yeah nu stiu dece..dar chiar miau dat lacrimile..
oricum superb capitol...scuze ca nam dat com pana acum dar nu prea am mai intrat...
minunat capitol si abia astept nextul
spor la scris si moolta inspiratzie


am o poveste si cei ce o aud se indeparteaza de mn,fug de parca as avea un monstru in mine as vrea sa fiu un inger si sa nu mai cutreier strazile pline cu oameni ce nu aud vocile si lacrimile cristaline ale celor ce nu stiu ce este dragostea ca mine
sunt *singura* intr-o lume nebuna
Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Legaturile Muzicii - Pagina 3 Asss10Legaturile Muzicii - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Legaturile Muzicii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_icon19Vin 15 Iul 2011, 10:37

Pentru a pune nextul mai am nevoie de comm-uri...
Nu as vrea sa pun mereu nextul doar cand cineva da un singur comm...
Vreau mai multe de un singur comm, si nu tot de la aceasi persoana.
L-am facut de cateva ori asa, doar pentru ca nu mai aveam rabdare. rusinos


Legaturile Muzicii - Pagina 3 212
N  e  u  t  r  a  l    to   l  i  f  e .
Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

Legaturile Muzicii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_icon19Vin 15 Iul 2011, 22:39

you are the best:*:
iubesc felul cum scri si singer chiar nu cred ca as avea rabdare dak art dura cateva zile pana ai pune nextul,adik eu intru every day pe ficul tau sa vad dak ai postat nextul si tu... sad
inf ideea e ca :NEXT NEXT NEXT

NEXT NEXT NEXT

NEXT NEXT NEXT please


Legaturile Muzicii - Pagina 3 26974622846250718754841

Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Legaturile Muzicii - Pagina 3 Asss10Legaturile Muzicii - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Legaturile Muzicii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_icon19Dum 17 Iul 2011, 12:34

Dupa 2 comm-uri mai pun continuarea!

Capitolul 16 ("Isi lungeste buzele si imi arata... un zambet?")

Sakura's P.O.V.:

Il vad cum se uita la mine asa mirat. Nu l-am mai vazut asa de secole. Ce s-a intamplat cu el? L-a lovit o cometa? Ceva? E foarte ciudat din partea lui.

Imi inchid ochii si astept sa "vad" ce se intampla. Dar cum fac acest lucru, acel negru misterios ma invaluie si ma duce din nou in acel loc. In intunericul nemarginit. Ciudat e ca nu e alb. Dar m-am obisnuit si cu aceasta nonculoare. Nu-i ceva necunoscut pentru mine, mai ales ca stau in casa cu Sas'ke.

Ma asez in fund, plutind pot spune. E asa de ciudat. Parca as pica. Imi imbratisez picioarele asezandu-le la piept. Firele de par se asezau linistite pe spinarea mea. Sunt asa de singura. Cred ca se vede asta de la o posta.


Sasuke's P.O.V.:

A inchis ochii, din nou. O firar. Nu mi-o pot lua din minte de niciun chip. De ce oare o fi asa de greu? Nu pricep. Adica, sunt singurul baiat greu de abordat, iar ea ma fascineaza si cand doarme.

Nu asta credeam acum cateva ore in casa. Cate se pot intampla intr-o singura zi. Nu credeam ca voi ajunge sa fac un accident, dar totusi uite aici. Ea e in spital din vina mea. Numai a mea.

Ce tie si cu sentimentele astea schimbatoare... Nu le poti controla deloc. As vrea sa pot. Dar nu sunt in stare de asa ceva. Nu am harul asta dat de Dumnezeu.

Tot gandindu-ma, nu realizez cat de repede a trecut timpul. Stau aici de doua ore si nimic. Camera e lipsita de zgomot. Ciudat!

Pe usa maronie intra doctorul. Era foarte ingrijorat in privinta rozaliei. Doamne ce nu o mai suport. De ce imi invadeaza minte in fiecare moment al zilei? De ce?

Cu un mic catalog in mana, ma pofteste afara din camera pentru a face niste teste de sange. Se pare ca asta ii trebuia domnisoarei Haruno ce zace acolo inconstienta.

Ce ar trebui sa fac dupa aceasta zi? Sa nu bag in seama cele intamplat? Sa ma prefac ca imi pasa cu adevarat? Sa-mi pese? De ce mi-ar pasa pana la urma de ea? Vreau s-o scat din minte, nu s-o bag in inima mea pe aceasta profitoare.

Scuze pentru greseli!


Legaturile Muzicii - Pagina 3 212
N  e  u  t  r  a  l    to   l  i  f  e .
Sus In jos
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI
Genin
Genin
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in*lumea*mea*cea*minunata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 177
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : orce
Stare de spirit Stare de spirit : binisoooor

Legaturile Muzicii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_icon19Dum 17 Iul 2011, 12:47

wow....deci super tare capitolul
....
abia astept continuarea in love
spor la scris si moolta inspiratzie dap !


am o poveste si cei ce o aud se indeparteaza de mn,fug de parca as avea un monstru in mine as vrea sa fiu un inger si sa nu mai cutreier strazile pline cu oameni ce nu aud vocile si lacrimile cristaline ale celor ce nu stiu ce este dragostea ca mine
sunt *singura* intr-o lume nebuna
Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Legaturile Muzicii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_icon19Lun 18 Iul 2011, 00:32

huh?huh?huh?huh?huh?huh?
ESTE EXTRAORDINAR!!!
Cel mai tare cap happy
Verisoara. ma uimesti pe zi ce trece, talent sa stii... huh?
Se stie de mult asta heh
Pai... as dori next repede happy2
Imi pate rau ca nu ti-am lasat comm si la celalal fic insa ma fost plecata good
Insa tu baga next ca mor de nerabdare dap !
Te pup kiss Zbye hi!
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Legaturile Muzicii - Pagina 3 Asss10Legaturile Muzicii - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Legaturile Muzicii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_icon19Lun 18 Iul 2011, 13:42

Capitolul 17 ("...nu s-o bag in inima mea pe aceasta profitoare.")

Sasuke's P.O.V.:

Ies din camera si merg in spatele doctorului, urmandu-l. Bag mainile in buzunar si nepasator ma uit prin jur. Aerul avea un miros oribil. Batea spre clor. Dar ce ma mira? E un spital pentru numele meu!

Oamenii se uitau la mine ca la masini straine, cand defapt eu nu sunt strain nimanui, doar sunt o vedeta internationala. Doar unii copii sau adolescenti stiau de mine. Ce tara uitata de informatii mai e si asta? Unde sunt puhoaiele de admiratori? Am mii, miliarde de fani si nimeni nu-mi cere macar un autograf? Imi vine sa vomit!

Privire imi e atintita de o persoana ce statea ingrijorata la usa spitalului. Avea un pahar cu suc rece, de la canicula de afara- si mie mi-ar prinde bine unul- in mana si tremura de frica.

Oare are vro persoana grav bolnava in aceasta cladire? De ce i-ar pasa? Trebuie sa se gandeasca doar la propria persoana daca vrea sa ajunga undeva. Sa imi urmeze sfatul ar fi cel mai bine.

Parul ei atat de lung ii acoperea umerii, in timp ce chipul ei exprima teama, ingrijorarea si frica de a pierde pe cineva. Asa aratam si eu in urma cu cativa ani cand mi-am pierdut parintii. O inteleg perfect.

Inainte sa imi dau seama ca doctorul sta chiar langa mine, deranjat de atitudinea mea, o mai privesc o data lung si examinand-o incetisor.

Intru in camera "recomandata" de Jeremaiah, doctorul ce ma calca pe nervi, si ma asez pe un pat de spital. Imi suflec manicile bluzei si imi imaginez ce sala de sport as face din blocul asta darapanat.

Si totusi, brusc simt cum sunt ciupit de o injectie. Ma stapanesc sa nu scot un zgomot de durere si apoi ma calmez si las acest paianjen sa ma ciupeasca in continuare.

Dupa ce Jeremaiah termina, imi inmaneaza un pahar cu apa rece. Torn pe gat licidul incolor si imi umezesc gatul uscat.

Acest capitol va e dedicat voua, celor ce-mi cititi ficul. Il dedic verisoarei mele , Ioana si surorilor mele, Choco si Christine.

Pun nextul dupa minim doua commuri.


Legaturile Muzicii - Pagina 3 212
N  e  u  t  r  a  l    to   l  i  f  e .
Sus In jos
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI
Genin
Genin
FlOaReA*de*CiReS*a*NoPtI

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in*lumea*mea*cea*minunata
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 177
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : orce
Stare de spirit Stare de spirit : binisoooor

Legaturile Muzicii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_icon19Lun 18 Iul 2011, 14:19

superb capitol...
Doamne ce atitudine are si sask'e...merita un pumn in cap..dar ce sa-i faci.. dap !
lasand asta laoparte...un minunat capitol..si singurul lucru pe care-l spun este :
...N
....e
.....x
......t
please


am o poveste si cei ce o aud se indeparteaza de mn,fug de parca as avea un monstru in mine as vrea sa fiu un inger si sa nu mai cutreier strazile pline cu oameni ce nu aud vocile si lacrimile cristaline ale celor ce nu stiu ce este dragostea ca mine
sunt *singura* intr-o lume nebuna
Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

Legaturile Muzicii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_icon19Lun 18 Iul 2011, 16:55

CEL MAI TAREEE
imi plac mult ultimile doua capitole si IUBIREA INVINGE DOMNULE UCHIHA lough
sper sa postezi nextul repede pt ca eu una nu am rasbdare sa astept cand vine vorba de ficul tau a hug
asa ca pune-te pe scris si NEXT NEXT NEXT
te pup


Legaturile Muzicii - Pagina 3 26974622846250718754841

Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Legaturile Muzicii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_icon19Lun 18 Iul 2011, 17:03

Yuuuuhuuuu rusinos
Un capitol dedicat mie dap !
Ma simt iubita happy2
Si stiu ca sunt, si da! Si eu te ube!! in love
Muuult a hug
Un capitol foarte frumos
Imi place mult cum descrii si ideile...
Ma bucur ca ai gasit "scuza" pentru a nu grabi actiunea happy
Astept next love
Te pup kiss Zbye hi!
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Legaturile Muzicii - Pagina 3 Asss10Legaturile Muzicii - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Legaturile Muzicii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_icon19Lun 18 Iul 2011, 18:27

Deci va trebui sa pun next? Poi inca n-am idei... Bine, poate vro trei, dar nu stiu cum sa le dezvolt...


Legaturile Muzicii - Pagina 3 212
N  e  u  t  r  a  l    to   l  i  f  e .
Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Legaturile Muzicii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_icon19Lun 18 Iul 2011, 19:06

La fel si eu in legatura cu primu fic al meu lough
Culmea coincidentei lough
Vezi tu cum faci si cu ocazia acestui comm te invit la ora 8 sa treci pe la el - ficu - sa citesti cap 24 happy2
Te astept cu un comm lung de tot heh
Hai cu next happy
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

Legaturile Muzicii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_icon19Lun 18 Iul 2011, 20:45

Poi cam da ....ar trebui sa pui NEXTUL
NEXT NEXT NEXT NEXT fun


Legaturile Muzicii - Pagina 3 26974622846250718754841

Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Legaturile Muzicii - Pagina 3 Asss10Legaturile Muzicii - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Legaturile Muzicii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_icon19Lun 18 Iul 2011, 21:24

Bine, daca voi vreti....

Capitolul 18- partea I (" ...imi umezesc gatul uscat.")

Ana's P.O.V.: (eu)

A trecut aproape o zi de cand stau aici. A trecut o zi de cand e aici, internata. Sunt fana ei numarul unu si nu as putea rezista sa nu o vizitez aici. E intr-o situatie destul de delicata si asteapta o mana de ajutor. Eu i-o pot da. Stiu asta, cel putin asta simt ca o pot face.

Acelasi pahar de unica folosinta, acelasi scaun, acelasi rezultat. Asteptatul. Nu mai rezist. Stau aici de cinci ore si nimic. As vrea sa o ajut, dar cum? Nu pot. Nu stiu cum sa fac acest lucru mai ales acum. Nu sunt in stare, dar trebuie sa imi fac o data si o data curajul asta.

Il vad pe doctorul ei. E foarte ingrijorat cand e cu catalogul ala al ei in mana. Imi las privirea in jos si oftez scurt si in sinea mea. De ce e viata asa de cruda? Nu stiu cum sa definesc sentimentul meu de acum, dar mai bine as tacea, asta ar fi cel mai bine.

Doctorul Jeremaiah, ca doar asa scrie pe ecusonul lui, vine spre mine si cu blandete in voce ma intreaba de ce sunt aici. Ii povestesc totul. De ce sunt trista, ce imi doresc sa se intample si cap- coada, ma intelegea.

Un zambet gingas ii aparu pe chip, facandu-ma si pe mine sa scot o chicoteala slaba si simpatica. Imi spune ca ma intelege perfect si ca si el a trecut prin astfel de lucruri. Ma incurajeaza si imi spune ca totul va fi asa cum imi doresc.

Inspir aganc si expir repejor dupa. Imi fac curaj si intreb doctorul ce ma mangaia pe spate, daca as putea vedea daca sangele meu este compatibil cu al ei. Vroiam sa o ajut, iar acum cred ca o pot face doar in felul asta.

Am incredere ca se va face bine. Va fi in aceiasi stare de acum cateva ore. Va fi aceiasi Sakura pe care o stiu. Energica, simpatica, amuzanta si iubitoare.

Melodia capitolului: https://www.youtube.com/watch?v=BF73OcIp4Ps&feature=player_detailpage#t=40s

Bine... capitolul nu-i terminat, dar aceasta va fi melodia pe care sper sa o ascultati cand citit capitolul 18. Va pwp!


Legaturile Muzicii - Pagina 3 212
N  e  u  t  r  a  l    to   l  i  f  e .
Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

Legaturile Muzicii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_icon19Lun 18 Iul 2011, 23:24

Prima la comm happy2
Foarte frumos capitolul nu pot spune decat NEXT
Sper ca Sakura sa se faca bine repede si poate asa va realiza si Sasuke cat inseamna Sakura in viata lui ca nu prea ii place cand e pe patul de spital , asa ca nu ar mai trebui sa fie asa arogant si sa recunoasca ca o iubeste.
NEXT
NEXT
NEXT
NEXT
NEXT
NEXT
NEXT
NEXT please


Legaturile Muzicii - Pagina 3 26974622846250718754841

Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Legaturile Muzicii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_icon19Mar 19 Iul 2011, 06:00

A doua la coooom happy2happy2happy2happy2
Supet tare veri happy
Nu ma asteptam sa faci din perspectiva fanului ei nr unu dap !
Suna interesant si chiar... original heh
Tot ce pot spune e:
NEXT nr1 :ne1: nr1
Te pup kiss Zbye hi!
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
♥Barbie
Genin
Genin
♥Barbie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ghiceste..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 311
Reputatie Reputatie : 29
Stare de spirit Stare de spirit : Happy'bwaa :x

Legaturile Muzicii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_icon19Mar 19 Iul 2011, 09:40

superb capitol ^^
nu mai pot spune nimik...decat:
NEXT
NEXT
NExt....[si tot asa...]
dap !


Ca o stea x3` rainbow :\ Fii atent.`Are o aura ce te-atrage,`Stie ca o placi, de-aia nu te lasa-n pace.`E atat de tacuta,`Misterul iti provoaca o privire pierduta.`Stii, te debusoleaza.`Crezi ca-i aproape, dar-i departe cand se insereaza.`Cateodata te intristeaza`Cand in zilele cu ghinion nu te lumineaza.`Ai zile in care te debusoleaza,`Dispare de pe cer ca reper cand se incetoseaza.`Da, e exact ca o stea,`O vezi doar cand vrea, de-aia esti nebun dupa ea.`De la distanta pare mica rau,`Da` de-i aproape, e chiar imens sufletul sau.`Pentru tine de neatins,`Nu-i ca o stea, e chiar o stea. Te-ai prins?.` in love
Legaturile Muzicii - Pagina 3 Img1439861115large
Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

Legaturile Muzicii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_icon19Mar 19 Iul 2011, 22:09

hei ce faci.....vrei sa ne lasi fara continuare sad
pls grabeste-te cu nextul ala please


Legaturile Muzicii - Pagina 3 26974622846250718754841

Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Legaturile Muzicii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_icon19Mier 20 Iul 2011, 10:39

Verisoara? take this!
Cum vrei sa te mananc?
Ai 3 variante: Prajita, fripta sau coapta?
Bineinteles daca nu vrei sa te ike baga nest happy2
Hehe... Glumesc heh
Te rog baga next ca n-avem ce citi...
Serios happy2
P.S: Ce zici de noua mea semnatura? happy
please NEXT NEXT NEXT please
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Legaturile Muzicii - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Legaturile Muzicii   Legaturile Muzicii - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Legaturile Muzicii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-