Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love me like you do - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love me like you do - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Love me like you do

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Cryout
Genin
Genin
Cryout

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 114
Puncte : 148
Reputatie Reputatie : 24
Stare de spirit Stare de spirit : Habar n-am cum ma simt.

Love me like you do - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love me like you do   Love me like you do - Pagina 2 I_icon19Mier 29 Apr 2015, 21:24

Iertati-mi intarzierea   puppy eyes Lectura placuta!
Capitolul este necorectat,trec mai tarziu sa fac asta.Ja ne dance2


Melodia: https://www.youtube.com/watch?v=d020hcWA_Wg
(e o piesa aleasa la intamplare,dar e foarte frumoasa)


Capitolul X:Crazy little things


Sakura's point of view:


Ma trezesc si imi fac rutina de dimineata,purtand un zambet tamp pe chip.Imi privesc cearcanele in oglinda.Nu dormisesem toata noaptea,atipisem cateva momente,nimic mai mult.
Oftez prelung si incep sa ma machiez,nu am de gand sa ma duc,prezentandu-ma si aratand ca un monstru,mai ales dupa cele intamplate cu el.
Ma imbrac repede:trag pe mine o pereche de blugi casual,un tricou simplu si peste un sacou deschis.In picioare incalt o pereche de sandale cu toc subtire,imi iau geanta si o esarfa colorata,parul lasandu-mi sa cada liber in valuri rozalii pe umeri.
Trebuie sa ma grabesc,asa ca decid sa iau un taxi pana la companie.Inauntru,Ino ma conduce in biroul meu,privindu-ma banuitor.Ii ignor comportamentul,simtind telefonul vibrandu-mi in buzuranul pantalonilor.Este Hinata,dar nu am cum sa ii raspund in acest moment.Ma simt atat de prost ca ii fac asta celei mai bune prietene,insa nu am de ales.
Probabil ca nu mai vrea sa mai aiba de-a face cu mine niciodata.
Oftez prelung,intrand in birou.Inchid usa dupa mine si pe cand ma intorc,ma opresc,inghetand.Imi tin respiratia,vazandu-l asezat pe scaun.
Imi zambeste ciudat.Simt cum ma inrosesc.Ezitand,imi asez geanta in cuier si raman cu spatele la el pentru cateva momente.Simt doua maini atingandu-mi talia.El ma invarte in asa fel inca aproape ca ating cu fruntea pieptul sau bine facut.
-Domnule Uchiha,murmur,stanjenita.
-Esti ok?Ce iti mai face capul?ma intreaba el,punandu-mi mana pe par,mangaindu-ma.
Ma cutremur.
-Sunt bine,multumesc de intrebare.Spun,privind in alta parte.Imi ridica barbia,obligandu-ma sa ma uit in ochii sai abisali,intunericul invaluindu-ma.
-Imi cer scuze pentru comportamentul de ieri.Zice,facandu-mi cu ochiul.A fost complet imatur din partea mea.
Ma holbez la el si fara sa vreau las sa imi scape urmatoarele cuvinte:
-Sa inteleg ca nu va mai fi o "data viitoare"?
Imi acopar socata gura cu mainile,imediat cand imi dau seama de ce am spus.El ranjeste,dandu-si jos sacoul elegant pe care il poarta.
Il aseaza pe canapeaua de langa birou,invitandu-ma sa iau loc.
~'~
Nu pot spune ca ma simt comod.M-a intrebat atatea,iar dupa fiecare raspuns pe care il dadeam ma simteam mai patetica si mai patetica.Daca de fapt era doar politicos?Daca de fapt asa trebuia sa faca cu fiecare nou angajat?Poate ca nu ma placea.
Dar de ce mi-ar fi pasat?
Inima imi bubuie in piept incat ma doare.Imi este frica sa nu ma indragostesc de el,dar daca deja am facut-o?
"Baka,intelege ca el nu s-ar uita niciodata la tine!"imi urla in ureche subconstientul.
Oftez prelung.
Mana brunetului o acopera pe a mea,readucandu-ma in prezent.
-Esti ok?ma intreaba,privindu-ma ingrijorat.Te simti rau?
Zambesc tamp.
-T-totul es-este b-bine.Ma balbai.Nu pot sa ma concentrez nici macar sa port o conversatie normala in preajma lui,mai ales ca se uita in acel mod la mine.Poate ce ma crede o nebuna scapate de la azilul de nebuni.Stiu ca asta crede.
-Poti sa imi spui orice,Sakura.Zice el,punandu-mi mana pe obraz,tragandu-ma mai aproape.Tot corpul meu e incordat,asteptandu-i urmatoarea miscare.Vreau sa stii ca poti avea incredere in mine,ai inteles?ma intreaba el.
Dau usor din cap.
-Da,domnule Uchiha.Soptesc.
-Pentru tine e Sasuke,spune-mi Sasuke.Murmura aplecandu-se si sarutandu-mi obrazul,coborand mai jos pe gat.
Las sa imi scape un geamat inocent.Opreste-te,baka,te faci de ras!
-Sasuke-kun..icnesc cand mainile sale trag de sacoul meu.
~'~
-Iertati-ma,a fost o greseala neintentionata!continui sa spun,invartindu-ma agitata in jurul brunetului.
Acesta ma trage de mana,oprindu-ma.Ma priveste serios.
-Este in regula,Sakura.
Tocmai l-am lovit in picior.Am fost atat de emotionata,el continua sa ma sarute pe gat,nu am stiut ce sa fac.Schioapata usor pana la usa,cerandu-si scuze.Vazandu-ma singura,imi musc buza inferioara,dandu-mi o palma mintala.Baka!
Nu o sa mai pot niciodata sa mai dau ochii cu el.
~'~
Dupa incheierea programului ma avant afara din cladire,evitand-o pe Ino si biroul brunet.Afara este multa lume,iar traficul s-a blocat.
Decid sa merg pe jos pana acasa,putina miscare nu strica,insa o masina opreste in fata mea,blocandu-mi calea:un chevrolet corvette(ZO6 pentru mai multe detalii :>).Usa din dreapta se deschide,iar doua maini palide ma trag inauntru.
-Ce nai..
______________________To be Continued__________________

Tinuta Sakurei:Love me like you do - Pagina 2 166zm6c
Sus In jos
Charity†
Genin
Genin
Charity†

Sex : feminin Varsta : 99
Localizare Localizare : Aici, acolo, nicăieri.
acebook acebook : Loading...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : I like books, music and stuff...
Stare de spirit Stare de spirit : I hate my name :-1

Love me like you do - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love me like you do   Love me like you do - Pagina 2 I_icon19Mier 29 Apr 2015, 21:31

Edit
Good God ce îmi faci tu mie. 
Acum chiar ca sunt în ceață. Sincer, nu știu ce se va întâmpla dar îmi dau cu presupusul. Pana la urma e cert ca cei doi vor rămâne împreună, nu?  :X
Când aduceți next??
Sus In jos
MacKenzie
Genin
Genin
MacKenzie

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In pat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 89
Puncte : 141
Reputatie Reputatie : 26

Love me like you do - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love me like you do   Love me like you do - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Mai 2015, 11:03

Edit azi mai sprea seara

Buna imi cer scuze ca iti las comentariu asa tarziu ,dar deabia azi am reusit sa termin de citit acest fic.Tot ce pot spune despre fic , este o colaborare draguta si o ideie ingenioasa.Nu pot sa zic ca e perfect , dar imi place il citesc cu cea mai mare placere ! Spor la scris si la idei !


Ultima editare efectuata de catre Scaraoschi in Lun 04 Mai 2015, 15:51, editata de 1 ori
Sus In jos
Carmen
Academy Student
Academy Student
Carmen

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Arges, Pitesti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 45
Puncte : 54
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : make-up-ul, cititul si calatoriile
Stare de spirit Stare de spirit : fericita :*

Love me like you do - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love me like you do   Love me like you do - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Mai 2015, 14:16

Imi place mult. Astept nextul si va rog sa ma anuntati a hug
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Love me like you do - Pagina 2 Asss10Love me like you do - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Love me like you do - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love me like you do   Love me like you do - Pagina 2 I_icon19Vin 11 Sept 2015, 01:10

Blocat din cauza inactivității.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Love me like you do - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love me like you do   Love me like you do - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Love me like you do

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-