Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
The Demons Inside Him[+18] Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
The Demons Inside Him[+18] Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 The Demons Inside Him[+18]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Cryout
Genin
Genin
Cryout

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 114
Puncte : 148
Reputatie Reputatie : 24
Stare de spirit Stare de spirit : Habar n-am cum ma simt.

The Demons Inside Him[+18] Empty
MesajSubiect: The Demons Inside Him[+18]   The Demons Inside Him[+18] I_icon19Dum 29 Mar 2015, 21:12

Am revenit cu un nou fic,sper sa va placa,fani Sasusaku pregati-va :3 as aprecia niste pareri si critici,orice.Ja ne!
Melodia capitolului:https://www.youtube.com/watch?v=H1Yt0xJKDY8


Capitolul 1.Obsesia


Simteam privirea lui,arzatoare,incercand sa patrunda prin mine.Imi urmarea fiecare miscare.Mi-am agatat geaca in cuier si am inaintat inauntru.Clasa a XII-a era naspa,toata lumea se asteapta sa intri in grupuri si sa socializezi,sa bei pana nu mai stiai de tine,sa fumezi si cel mai rau sa te droghezi.Cred ca aproape toti din clasa mea se drogau,multe fete si-au pierdut puritatea,unele chiar lasandu-se de scoala si apucandu-se de "altele".Pe cateva le mai intalneam pe strada in cautare de potentiali clienti,dar parca s-au evaporat.Au disparut.Asa le trebuie,daca asta au ales sa faca cu viata lor..
M-am asezat in banca,privirea sa inca sagetandu-ma.Un fior imi strabatu corpul,dar am tacut,scotandu-mi cartile.
Am auzit o pocnitura,trezindu-ma cu o durere usturatoare in ceafa.Nici macar nu m-am obosit sa ma mai intorc sa vad cine..
-Micuto,cand ai de gand sa te mai si tunzi?Arati de parca ti-ai astepta printul sa vina sa se catere pe flocul tau de par si sa te salveze!Nu o sa se intample!a vorbit pe un ton extrem de pitigaiat Ino,sa zicem blonda secolului,f*fa cu care o fac toti tipii din scoala.
Era adevarat,parul meu extrem de lung,ajungandu-mi pana la fund,avand o culoare extrem de neobisnuita,dar naturala,iesea in evidenta oriunde m-as fi dus.Am mai intampinat aceasta problema,dar niciodata nu s-a mai luat cineva de mine din cauza asta.
Mi s-a mai spus ca sunt pitica sau nerusinata sau egoista sau indisciplinata,obraznica,plicticoasa,tocilara,baietoasa si multe altele..
Azi dimineata,mi l-am prins intr-o coada lunga si mi l-am inghesuit intr-o sapca neagra,dar la ore nu avem voie sa purtam palari in cap,asa ca mi-am dat-o jos.Blonda incepu sa traga de el,provocandu-mi un icnet scurt,dar intens.Nu era foarte multa lume in clasa,dar oricum nimeni nu s-ar fi amestecat,tuturor le era frica de ea.Nu intelegeam de ce,era doar o c*rva nenorocita si asta va ramane mereu.O priveam cu ura.
-Haide,vorbeste tu mica t*rfa ce esti!ma provoca ea.Pe cand sa imi ridic mana si s-o lovesc peste toata faia ei imbibata in machiaje,facuta din mai mult plastic decat o papusa Barbie,un glas barbatesc,puternic si incredibil de provocator ma opri.
Blonda imi dadu imediat drumul cand acesta ii se adresa pe un ton poruncitor.Nu din nou,nu el.
-Sasuke..murmura ea,apropiindu-se tantos,dar totusi temator.Mi-am dat ochii peste cap dezgustata,privindu-i picioarele schiloade,de tarantula,acoperite doar de niste ciorapi negri,subtiri,rupti in unele locuri si de fusta extrem de scurta,rosie,din imitatie de piele,standu-i bombata din cauza posteriorului imens,plasticizat.
Brunetul,unul dintre cei mai mari afemeiati baieti pe care ii cunosc,ii zambi pervers.Sasuke Uchiha,un fost coleg de gradinita,le-a dezvirginat pe aproape toate fetele din liceu,chiar si pe boboace,face parte dintr-o familie extrem de instarita,iar activitatea lui preferata este sa isi bata joc de cele care nu ii se daruiesc si sa le faca viata un calvar.In categoria aceasta ma aflu eu,doar ca sunt singura,restul s-au culcat cu el sau sunt pur si simplu innebunite sa ii cada la picioare si sa i-o s*ga.
Am dat din cap dezgustata.In ultima vreme ii s-a pus pata pe mine,probabil crede ca o sa ma f*ta,ei bine numai sa incerce sa se apropie de mine.
Blonda ii se apleaca putin in fata,mangaindu-i umflatura din pantaloni,acesta maraie,tragand-o mai aproape,dar in continuare tintindu-ma cu aceea privire abisala.
Din fericire pentru mine in clasa intra profesorul,anuland posibili inmultire care era pe punctul sa inceapa.Ino a oftat,deranjata de intrerupere.Expresia brunetului mi-a adus un ranjet tamp pe fata,dar l-am sters repede cand a privit inspre mine.Sasuke Uchiha poate fi foarte periculos atunci cand cineva il deranjeaza,probabil ca ma vede ca pe o intrusa in "templul" sau de f*fe.
Dupa ore,am luat metroul pana acasa.Mama inca nu ajunsese acasa,deci eram libera sa fac ce vreau.Am sfarsit prin a tolani pe canapea,cu muzica data la maxim,versurile melodiei "I See Fire" rasunand in tot apartamentul.Am zambit ca o proasta la gandul ca il voi vedea in realitate pe Ed Sheeran la concertul lui din vara.
Il iubeam pe Ed Sheeran,el fiind singurul artist in care ma regaseam in totalitate in muzica sa.
M-am ridicat brusc cand am auzit motorul inconfundabil al masinei mamei.Am sarit de pe canapea,stingand TV si alunecand pe parchetul proaspat curatat pana la fereastra imensa din camera de zi.Locuind intr-un bloc din centru Tokyo-ului,aveam o vedere uimitoare catre toate punctele orasului.Si iat-o pe mama mea,trantind agitata usa masinei sale,o Honda Accord Tuning alba.Nu ma intrebati cum a facut rost de ea,sa zicem doar ca are un job bine platit.
Am zambit cand am auzit usa de la intrare deschizandu-se,iar femeia asta identica cu mine -ma rog,aproape identica- tratind-o de perete.Mama si-a facut aparitia in living,tremurand ca de obicei,foarte agitata,rezemandu-si stangace servieta neagra din imitatie de piele,de perete.
-Buna,scumpo!spuse ea,zambindu-mi dragastos.M-a imbratisat,facandu-ma sa scot un sunet de revolta,dar ea nu si-a dat seama,niciodata nu o facea.Ea nu va stii niciodata ca eu urasc linguselile si chestiile...pline de "dragoste".Nu ma pricepeam la astea,dar am imbratisat-o la randul meu,caci era mama mea si ..o iubeam.
Ne-am asezat apoi la masa,dar inainte am dat comanda pentru o pizza,iar ea si-a luat mancare chinezeasca.
Nu o intelegeam,uram mancarea chinezeasca.Am discutat lucruri marunte,despre note,scoala,carti.Niciodata nu am discutat cu mama despre haine si bigudiuri sau baieti si ...chestii pe care orice mama le-ar placea sa le discute cu fiica ei.
Mama stia ca nu eram ca si altele si ma accepta asa,dar vedeam in ochii ei ca si-ar fi dorit sa fiu ca si ele,o clona fara minte,din platic,umflata cu pompa pana explodeaza.Desigur,ea nu stia adevarul,despre ce se intampla la scoala si preferam sa o protejez de toate alea.Intotdeauna am fost eu cea matura,ea facand greselile,iar eu reparandu-le.
Mama era avocat,unul chiar foarte bun.
M-am ridicat dupa cateva minute de la masa,multumind,mergand in camera mea,dar nu inainte sa o sarut scurt pe frunte.In dormitor,m-am schimbat in pijamalele mele preferate,adica un tricou cu cateva numere mai mari,negru si niste pantaloni de trening in carouri.Mi-am dezlegat parul,lasandu-l sa cada in valuri pe umeri.Am privit catre fereastra,in noaptea adanca.Culoarea intunecata a cerului mi-a amintit brusc de ochii lui,iar imaginea sa mi s-a strecurat in minte.Mi-am scuturat capul,incercand sa o alung.Mi-am bagat castiile in urechi,dand volumul la maxim,lasand muzica sa ma poarte in bratele ei,intr-o alta lume,lumea placuta mie.In cele din urma am adormit,insa m-am trezit tipand pe la miezul noptii.
M-am ridicat din pat,muzica inca rasunandu-mi in urechi.Ma durea capul.Am mers la baie,turnandu-mi un pahar cu apa rece.Am deschis fereastra,lasand un vanticel rece sa mi se strecoare in camera,lovindu-ma usor in fata,calmandu-ma.I-am constatat prea tarziu prezenta acolo jos,ma privea.I-am sustinut privirea cateva momente,apoi el imi zambi pervers.M-am tras repede,dezgustata."Obsedat."mi-a scapat un gand.


Ultima editare efectuata de catre Cryout in Lun 30 Mar 2015, 19:43, editata de 1 ori
Sus In jos
Zahăr ◕‿◕
Genin
Genin
Zahăr ◕‿◕

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Piatra Neamt
acebook acebook : Stormi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 320
Puncte : 428
Reputatie Reputatie : 56
Hobby-uri Hobby-uri : citit , handbal

The Demons Inside Him[+18] Empty
MesajSubiect: Re: The Demons Inside Him[+18]   The Demons Inside Him[+18] I_icon19Dum 29 Mar 2015, 21:32

Aoleu ce fic adorabil avem aici , chiar daca e primul capitol il ador  happy2 Greseli de tastare nu prea am vazut si am citit pe nerasuflate acest capitol , mai draguta chiar ai talent , imi place ideea ficului , si iti mai zic ceva imi plac ficurile perverse. Ce cauta Sasuke acolo ?  (D) Sa pui nextul cat mai repede si anunta-ma si pe mine  rainbow :\
Sus In jos
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

The Demons Inside Him[+18] Empty
MesajSubiect: Re: The Demons Inside Him[+18]   The Demons Inside Him[+18] I_icon19Lun 30 Mar 2015, 00:23

hmm...?! Deci in momentul in care citeam cuvintele alea imi venea sa zic : Ceee!!! Nu cred!!!LOL!!!!!
Bai frate nu stiu de unde iti vin ideile astea  perverssse hey sexy ! . Deci cand spuneam eu ca te iubesc era pe  bune nu asa...pffff in love
Deci repejor cu next ca mor aicea dap !  .
Aaa...da...
Da si tu edit dupa ca ai niste greselute la scrisul cuvintelor. Pupicei si hug-iri multe.
Good night!!
Sus In jos
Darky.Jack
Chūnin
Chūnin
Darky.Jack

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Darky
Nr. mesaje Nr. mesaje : 584
Puncte : 614
Reputatie Reputatie : 16
Hobby-uri Hobby-uri : Let's just sing,okay?
Stare de spirit Stare de spirit : Yas.

The Demons Inside Him[+18] Empty
MesajSubiect: Re: The Demons Inside Him[+18]   The Demons Inside Him[+18] I_icon19Lun 30 Mar 2015, 14:40

Uh, de ce te-ai oprit aici? crying  
Imi place foarte mult idea si dupa cum a zis si Stormi, am citit tot capitolul pe nerasuflate. Hmm...te cam prinde.  well? awesome right? Imi place personalitatea Sakurei, chiar foarte mult, in schimb as ucide-o pe Ino. lough  Iubesc felul in care descrii totul, actiunea, pe scurt : felul in care scrii si da, crede-ma nu sunt o persoana care sa foloseasca cuvantul "iubesc" la orice. :)) Deci e ceva aici, if you know what I mean. ;)  Te rog sa ma anunti cand postezi urmatorul capitol pe care sper ca o sa il aduci curand, asa-i?  good
Te  kiss . Ja ne. ^^
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

The Demons Inside Him[+18] Empty
MesajSubiect: Re: The Demons Inside Him[+18]   The Demons Inside Him[+18] I_icon19Lun 30 Mar 2015, 21:29

Buna ! 
Am trecut si eu pe aici, dragut fic ai tu aici, esti realista, reflecti imaginea lumii care ne inconjoara ( din pacate), inca nu mi-am dat seama de idee, eu cautam un fic supranatural cu demoni, dar, ma rog, trecem peste, e destul de bun inceputul din punct de vedere al actiunii. 
Daca tot ai vrut si ceva critici, iti pot spune ca ai si scapari, adica mie una nu imi place deloc faptul ca folosesti unele cuvinte, chiar scrise cu stelute, tot sunt acolo si suna chiar urat in fic, il strica, inteleg ca asa sunt lucrurile, dar cred ca ai putea sa gasesti cuvinte mai placute ochiului in care sa iti zugravesti fic-ul. 
Cam atat am avut de spus, sper sa aduci next repede si sa ma anunti si pe mine de el, abia astept sa vad cum vei continua. 
Ja ne !
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
The Demons Inside Him[+18] Asss10The Demons Inside Him[+18] J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

The Demons Inside Him[+18] Empty
MesajSubiect: Re: The Demons Inside Him[+18]   The Demons Inside Him[+18] I_icon19Lun 30 Mar 2015, 21:42

Spoiler:

Am mai menționat chestia asta la un alt fic, dar tot ceea ce implică scene/ limbaj/ detalii +18 e interzis conform regulamentului. Cenzurat, necenzurat, tot tre' să respecți regulile, așa că fii mai atentă atunci când scrii viitoarele capitole.
Și ți-as sugera să folosești aliniatul sau să lași un rând liber între paragrafe pentru a putea citi mai ușor. O să arate estetic mult mai bine și o să fie benefic pentru cititori. Baftă în continuare.
Sus In jos
Cryout
Genin
Genin
Cryout

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 114
Puncte : 148
Reputatie Reputatie : 24
Stare de spirit Stare de spirit : Habar n-am cum ma simt.

The Demons Inside Him[+18] Empty
MesajSubiect: Re: The Demons Inside Him[+18]   The Demons Inside Him[+18] I_icon19Mar 31 Mar 2015, 22:42

Buna,am revenit cu a doua parte,am renuntat la cuvintele vulgare  rusinos dar tot apar niste mici scapari,insa nu atat de "grave",in rest sper sa va placa capitolul,stiu ca nu e mare lucru,dar nu mi-ar placea totusi niste pareri (si critici),le primesc cu mare placere,va   :ahug:Ja ne!

Capitolul 2:Melodie
Am intredeschis usor usile liceului,acestea scartaind,rasunand strident in tot holul.Am injurat in soapta si am intrat inauntru.Am dat sa fug inspre clasa mea,privind ceasul imens de pe perete.Urma sa ajung la jumatatea orei,dar tot puteam prinde o parte din lectie.Am inceput sa alerg pe holuri,respiratia devenindu-mi alerta,incepand sa transpir.
Am simtit cum ma izbesc de un corp solid si am icnit,injurand.
S-a auzit un chicot,ochii mei mariindu-se din cauza socului.Ai lui ma patrunzeau cu totul,tragandu-ma in abisul lor,facandu-ma sa cad.Am ramas paralizata,corpul meu atingandu-l pe al lui,stand mai aproape ca niciodata,blocata intr-o n*norocita de transa.
In acel moment picioarele m-au lasat,dar am fost prinsa la timp de catre bratele sale puternice.Nu m-am putut abtine sa nu imi musc buza inferioara la atingerea cu pieptul lui bine facut.El a remarcat asta,un ranjet pervers rasarindu-i pe fata aratoasa.
Parca mi-ar fi dat cineva o palma,trezindu-ma la realitate.M-am smucit brutal de langa el,aruncandu-i o cautatura urata.El continua sa imi zambeasca,privindu-ma pofticios.
Am scos un sunet iritata,uitandu-ma in alta parte.Uram cand facea asta.Mereu privea fetele ca pe niste portii de mancare,apoi sarea la gatul lor muscandu-le si lingandu-le,iar ele innebuneau,cazandu-i la picioare,implorandu-l sa le-o faca.
Ele au adus aceasta imagine vulgara femeilor,iar barbatii-majoritatea dintre ei- au ajuns sa ne catalogheze pe toate asa.Uchiha era unul dintre acei barbati si iata-l aici in fata mea,salivand dupa asa zisele mele "comori".Nu m-am putut mandri niciodata cu ele,cel putin dupa parerea mea,pentru ca nu am putut spune niciodata ca le am mari,nu ca mi-ar pasa.Decat o bucata de plastic ca si Ino,mai bine fara.Si totusi ceva legat de aspectul meu il inflacara pe brunet.Am trecut rapid cu vederea imbracamintea mea:niste blugi negri,stramti,punandu-mi in evidenta picioarele lungi si slabe,un hanorac visiniu larg,cu cateva numere mai mari si perechea preferata de Converse,negri.Parul mi l-am lasat ca niciodata liber,cazandu-mi peste umeri,pe spate,pana la fund,in cascade rozalii,acoperindu-mi intentionat o parte din fata,jumatate din ea fiind umflata de la lovitura primita.
Nu intelegeam de ce paream atat de "provocatoare",imi venea sa rad batjocoritor,eram la fel de atragatoare ca si o conserva cu peste,singurul lucru care ne diferentia era mirosul.Conserva mirosea mai bine.
Nemai suportand situatia,am facut stanga impreujur,dand sa plec,urma sa pierd si cealalta jumatate de ora.Desigur,nu ma interesa chiar atat de mult scoala,doar ca eram buna,era singurul lucru la care eram buna,sa invat,aveam o memorie deosebita.Eram prima din clasa si totusi nimeni nu se batea sa stea la extemporale cu mine,dar nu ma deranja.Ii multumesc lui Dumnezeu ca ma lasau in pace!
Nu eram chiar singura,Hinata ma astepta in clasa,cred ca am speriat-o atat de tare.

-Stai putin,papusa!i-am auzit vocea ademenitoare si nu m-am putut abtine sa nu ma intorc sa-l privesc.

Ce mai vroia de la mine?De ce nu ma putea lasa odata in pace?
-Ce zici daca iesim undeva,dupa ore?propuse,taindu-mi respiratia.O liniste apasatoare se lasa intre noi,incapabila sa vorbesc,doar holbandu-ma ca o idioata la el.Pentru numele lui Dumnezeu,el arata atat de atractiv si nu ma puteam abtine sa nu imi imaginez..chestii.
Mi-am tras o palma mintala,iritata.Cum sa ma gandesc la asa ceva?Trezeste-te Sakura,tu nu esti o usuratica obligata sa il satisfaci!
Vroiam sa plec si asta si incercam sa fac,dar imi bloca calea si in spate nu ma puteam da,caci ma tinea de mana.Am privit socata inspre mainile noastre unite.Mi-am tras-o repede,aruncandu-i o cautatura urata.El mi-a zambit pervers,facandu-ma sa ma cutremur,sigur gandindu-se la prostii.Era corupt si nu doream sa ma influenteze.Intr-un moment de neatentie al sau am gonit afara din holul cu pricina,inspre clasa.
~~~
Am dat buzna inauntru,trantind brutal usa de perete.Profesoara si intregul colectivi de mediocri se uitau la mine ca la felul 14.Mi-am dat ochii peste cap,inclestandu-mi degetele in pumni si am mormait o scuza ridicola catre profesoara.Aceasta a dat din cap si m-a invitat sa iau un loc.M-am tarat pana la banca din coltul clasei vizavi de cea a Hinatei,care ma privea ingrijorata.
I-am facut semn ca nu am nimic si m-am asezat la locul meu.
Dupa ore,am zbughit-o afara in atmosfera friguroasa de toamna,vantul rece biciundu-mi obrajii palizi.Putea fi mai rau decat atat?De parca soarta si-ar fi batut joc de mine,incepura sa cada din cer picaturi mari si inghetate de apa.Ploua.Vizavi de liceu era o cafenea,obisnuiam sa merg cu mama acolo,dar asta a fost acum mult timp.Parea un loc potrivit pentru un adapost.Am zambit usor,mandra ca m-am gandit la asta.Urma sa stau acolo pana cand ploaia inceta.
Zambetul mi-a disparut in clipa in care am zarit-o pe Ino pasind tantos inauntru,urmata de "clonele" ei.Am pufait,furioasa.Adapostul meu era ruinat.Nu aveam de gand sa ii dau satisfactie si un alt motiv sa ma faca de ras.Am oftat prelung simtindu-ma ca si o carpa umeda,cu siguranta asa si aratam.
Sunetul ascutit al unui claxon ma facuse sa ma dezechilibrez si sa cad fix in mijlocul unei balti nen*rocite Mi-am simtit pantalonii udandu-se instantaneu si puteam sa jur ca am auzit un chicotit.Am pufait nervoasa.Ce puteam sa mai fac acum?
O masina luxoasa,cu capota lucioasa se opri langa mine.Daca nu ma inselam,era un Lamborghini Aventador,neagra.Era magnifica.Inca de mica am fost obsedata cu masinile,mama neintelegand aceasta "pasiune"a mea,neobisnuita pentru o fata.
Usa soferului se deschise si tot ce am putut vedea a fost chipul sau palid,ranjindu-mi superior.
Am marait.
-Ma urmaresti sau ce?am mormait mai mult pentru mine,dar m-a auzit,razand usor.Si-a intins mana,prinzandu-ma de brat,incordandu-ma toata la atingerea cu el,tragandu-ma in picioare.
Ma cerceta din cap pana in picioare,inca zambindu-mi.Simteam cum ma inroseam toata.Doamne,ce stupida eram!
Stiam ce vedea el,o mata vopsita,cu blana uda si puturoasa si cu o fata zbarcita,cel putin asa imi imaginam eu ca arat.
-Iti sta bine asa.Spuse,indepartandu-mi o suvita de par de pe fata.M-am tras repede,cascand ochii.
Ma atinsese,el ma privi ciudat.Probabil credea ca sunt dementa sau ceva in genul,dar ce imi pasa mie de asta?
A dat din umeri,deschizand usa din dreapta soferului,facandu-mi semn cu mana.De data aceasta eu l-am privit ca pe un nebun.
-Te duc eu acasa.Spuse el,facandu-mi cu ochiul.M-am abtinut sa nu il plesnesc.
-In visele tale.I-am zis,el razand.
-Haide,ploua afara.Insista.Am pufnit.
-Nu mai spune?Credeam ca e soare si bat rafale de vant caldute ce aduc nisip.Credeam ca e vremea buna sa merg sa fac o baie la piscina.Am mormait,ironica.
El ridica din umeri.Am oftat,dandu-mi ochii peste cap.Am dat sa ma intorc si sa plec,dar i-am simtit mana inclestata pe bratul meu.
De ce nu ma putea lasa pur si simplu in pace?
~~~
(porniti melodia asta https://www.youtube.com/watch?v=lp-EO5I60KAMa uram pentru ca am urcat in masina cu el.Ma uram atat de tare incat vroiam sa ma sinucid.Si totul pentru ca imi era frica ca pana la urma sa ma raneasca atat de tare incat chiar sa ma sinucid.De ce se comporta atat de diferit cu mine?De ce ma trata..decent si normal?
De ce eram atat de "speciala"?
-Stii,spuse el,rupand tacerea apasatoare,alte fete ar muri sa se afle in masina cu mine.
Asta mi-a provocat un ras batjocoritor.El m-a privit urat,readucandu-ma la tacere instant.Nu imi doream probleme cu el.Vroiam sa ma lase in pace,trebuia sa stau departe de el.
Dar cum sa fac asta cand ma aflam in masina lui,doar cativa centimetri distanta despartindu-ne?
Mi-am intors privirea pe geam,privind stropii marunti,parca de diamant batand in geam.
Intre timp el daduse drumul la radio,versurile melodiei mele preferate rasunand in toata masina.
"When your legs don't work like they used to before
And I can't sweep you off of your feet

Will your mouth still remember the taste of my love

Will your eyes still smile from your cheeks" (Ed Sheeran-Thinking Out Loud)



Mi-am inchis ochii,relaxandu-ma imediat.Atmosfera era chiar placuta.Era caldura in masina,iar melodia combinata cu bataile ploii in parbriz suna grozav.
Uitasem de tot din jur,izolandu-ma in adancul meu,bucurandu-ma cum nu am mai facut-o de mult,dar nu a durat decat pentru cateva momente,caci el incepu sa fredoneze usor cu glasu-i melodios:
-"So honey now
Take me into your loving arms

Kiss me under the light of a thousand stars

Place your head on my beating heart

I'm thinking out loud

Maybe we found love right where we are." (Ed Sheeran-Thinking Out Loud)



Mi-am deschis ochii,socata,icnind.El se uita la mine ca la felul 14,dar nu imi pasa.El canta melodia mea si o canta al n*ibii de frumos.


Ultima editare efectuata de catre Cryout in Mier 01 Apr 2015, 21:28, editata de 2 ori
Sus In jos
Darky.Jack
Chūnin
Chūnin
Darky.Jack

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Darky
Nr. mesaje Nr. mesaje : 584
Puncte : 614
Reputatie Reputatie : 16
Hobby-uri Hobby-uri : Let's just sing,okay?
Stare de spirit Stare de spirit : Yas.

The Demons Inside Him[+18] Empty
MesajSubiect: Re: The Demons Inside Him[+18]   The Demons Inside Him[+18] I_icon19Mar 31 Mar 2015, 23:07

Primaa. nr1
 Oh God, ce dragut capitol.  Cand Sasuke a inceput sa fredoneze puteam sa jur ca ar fii urmat ceva duet. xD  A fost scena mea preferata.  in love Abia astept next-ul. 
Bafta la idei :* Ja ne. ^^
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

The Demons Inside Him[+18] Empty
MesajSubiect: Re: The Demons Inside Him[+18]   The Demons Inside Him[+18] I_icon19Mar 31 Mar 2015, 23:36

Buna ! 
Dragut next, ma bucur ca te-ai limitat la cuvinte decente de data asta. 
Desi, mi se pare cam cliseatic capitolul, nu stiu de ce imi aduce aminte de "Asul negru" intr-un fel. 
Mi se pare ciudat titlul capitolului precedent, iar eu abia acum am realizat ca nu i-am priceput sfarsitul, pana la urma cine e obsedat de cine, ea de el sau el de ea....eh, ma rog...sunt eu mai zapacita.
Actiunea e draguta, doar un pic cam brusca schimbarea de atitudine a lui Sasuke, e ciudat..
Imi place si ca iti acompaniezi capitolele cu muzica si eu tot asa ma inspir, iar faptul ca el ii atinge sufletul cantand e oarecum dulce. 
Cred ca am palavragit destul, astept next, ma bucur ca pe asta l-ai adus repede si sper sa ma anunti data viitoare cand pui next. 
Ja ne !
Sus In jos
Cryout
Genin
Genin
Cryout

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 114
Puncte : 148
Reputatie Reputatie : 24
Stare de spirit Stare de spirit : Habar n-am cum ma simt.

The Demons Inside Him[+18] Empty
MesajSubiect: Re: The Demons Inside Him[+18]   The Demons Inside Him[+18] I_icon19Joi 02 Apr 2015, 16:29

Melodia capitolului(nu stiu daca se potriveste cu capitolul,dar este foarte frumoasa): https://www.youtube.com/watch?v=JznXx1Ns374

Capitolul 3:Extemporal



Ma grabeam sa ajung la ora de istorie,desi mai aveam la dispozitie inca 15 minute,nu imi repetasem lectia si dadeam extemporal.Eram foarte nelinistita,in general imi invatam pentru teste,dar aseara pur si simplu nu eram in dispozitia in care sa ma pot concentra.Motivul era evident:Uchiha.
Dupa ce ajunsesem acasa nu ma mai puteam gandi decat la intamplarea din masina si la faptul ca a cantat melodia mea preferata si pentru numele lui Dumnezeu,a facut-o intr-un mod atat de frumos,avea o voce placuta,atragatoare,rasunandu-mi in minte toata noaptea.
Revenind in prezent,pe holurile aglomerate ale liceului,m-am strecurat printre ceilalti elevi,de toate felurile:infumuratii din echipa de rugby,cocotele care o faceau cu toata lumea,"printesele" majorete,barfitoarele liceului si tocilarii,singurii de treaba,dar foarte timizi.Nu ma consideram o tocilara,dar cum spuneam imi placea scoala,imi placea sa scriu si sa citesc si imi placea sa memorez lucruri.
~~~
Cand am intrat in clasa,am fost asaltata de catre Hinata,care practic m-a tarat pana la banca ei,obligandu-ma sa ma asez pe scaun si sa ii povestesc tot.Ma uitam la ea ca la felul 14.
-Nu face fata asta,Sakura,mormai ea,suparata.Te-au vazut cand ai intrat in masina lui.
Am cascat ochii,uimita.M-au vazut?Cine?
Asta nu era de bine.Reputatia mea avea sa se schimbe,toata lumea va crede ca sunt una dintre "fetele" cu care o face.
Era drept ca nu imi pasa de ce cred altii,dar nu aveam de gand sa accept una ca asta.Trebuia sa stau departe de el,sa le dovedesc ca nu e asa.
-N-nu stiu despre ce vorbesti,Hin.Am spus,atragand cateva priviri,mai ales pe cele ale barfitoarelor,care imi ranjeau superior si totusi puteam sa remarc o scanteie de gelozie in ochii lor.
M-am intors catre prietena mea,parea dezamagita,daca era o persoana care sa il displaca mai mult pe Uchiha,ei bine ea era aceasta,desi era topita dupa prietenul lui cel mai bun,Naruto Uzumaki.Uzumaki era un baiat de treaba,hiperactiv,cu note proaste.Odata i-am sugerat movaliei sa ii ofere niste lectii in particular,dar in clipa in care ea a vrut sa ii propuna acest lucru,s-a facut mai rosie ca o tomata,a bajbait niste cuvinte cu nonsens si a sfarsit scapandu-si cartile,iar baiatul ca un gentleman s-a aplecat sa ii le ia,dar in acelasi timp s-a aruncat si Hinata asupra lor si amandoi s-au ciocnit cap-in-cap.Asta a fost singura "interactiune" dintre cei doi.
Spre bucuria mea,in acel moment a intrat in clasa profesoara,tinand sub brat un teant de foi,testele.Ne-a lasat 10 minute sa ne mai repetam,eu multumindu-i cerului de asta.Am reusit sa memorez o parte din lectie,dar tot mai aveam mici scapari,insa era mai bine decat sa nu stiu nimic.Dupa ce ne-a impartit foile si am vazut intrebarile,m-am incantat ca stiam raspunsurile,astfel ca am terminat prima,ceilalti uitandu-se la mine ca la felul 14,dar i-am ignorat.M-am intors inspre Hinata sa vad daca se descurca,aceasta scriind de zori.Era o eleva buna,dar era dupa mine.Aveam un avantaj,memoria.
Pe la jumatatea orei usa clasei a fost trantita brutal de perete si inauntru si-a facut aparitia el.Fetele au scos niste icnete de iepe in calduri,Hinata a pufait nervoasa,iar eu m-am multumit prin a-mi da ochii peste cap,dar nu era ca si alta data.
Brunetul le-a zambit natangelor si s-a asezat in singurul loc liber,adica langa..mine.
A primit si el o foaie de test,profesoara neobosindu-se sa il mai intrebe de ce a intarziat atat de mult.Nici macar nu stiam de ce mai venise,oricum avea sa pice testul.
~~~
Avusesem dreptate.M-am uitat la fata brunetului care era foarte agitata.Se vedea ca nu a invatat.M-am uitat repede la foaia lui si am vazut ca inafara de intrebarile din lectie era goala.Am oftat prelung,muscandu-mi buza inferioara,cativa din fata mea intorcandu-se sa ma priveasca,insa profesoara batu in tabla cu creta,facandu-i sa se intoarca inapoi.
-Sakura,ai terminat?ma intreba profesoara,plictisita,cu glasu-i rasunand in intreaga clasa.Am afirmat,spunandu-i ca mai vreau sa imi verific.Asta i-a atras atentia brunetului,asa cum speram ca o va face.
M-am miscat in banca,inclinandu-mi foaia inspre partea lui,astfel incat aceasta sa aiba vedere libera la raspunsurile mele.In cateva minute copiase tot,evident incantat ca am facut asta.Pana la sfarsitul orei,buzele mele erau inflamate de la cat le-am muscat.
Dupa ce clopotelul suna,am fost prima care a predat testul,tasnind afara din clasa.
~~~
Celelalte ore au decurs repede,insa Hinata nu a mai stat cu mine in pauze.O intelegeam,stiam ca era suparata.Ne mai certam uneori,dar mereu ne impacam,insa aveam impresia ca de data asta va dura ceva mai mult aceasta "neintelegere".
Strabateam holul linistita catre usa liceului.Aveam nevoie de putin aer,era pauza de pranz si mai aveam o singura ora,chimie.Pur si simplu uram materia aia,insa invatam pentru ea,ca si pentru celelalte.
M-am asezat pe scarile din fata cladirii,privind ceilalti elevi cum se plimba in grupuri si povestesc.Eram singura,fata cu parul asemeni petalelor de cires era singura ca de obicei.
Oftatul lasat sa imi scape pe gura semana ca si un suspin.Privirea mi-a cazut pe trunchiul unuia dintre copacii ce imprejmuiesc liceul.Pe acel trunchi era scrijelita o inima,iar in interiorul acesteia literele mari de tipar "A+R".
Niciodata nu am inteles de ce cuplurile faceau asta,nu era ca si cum ramaneau impreuna toata viata.Stiam din propia experienta,ma rog,a mamei de fapt.Oamenii se desparteau,iubirea nu era atat de puternica.Mi-am privit timp indelungat tenisii visini,cand brusc o umbra imi acoperi lumina data de soare.
M-am uitat in sus la chipul lui aratos.El ma privea la randul sau,insa nu imi zambea,era foarte serios.
Mi-a intins mana,iar eu nu stiu de ce i-am luat-o.M-a tras in picioare,aducandu-ma la acelasi nivel -aproape acelasi,caci era cu un cap si jumatate mai mare decat mine- cu el.
-Ce vrei?l-am intrebat,plictisita.
Acesta se uita in continuare la mine,cercetandu-ma din cap pana in picioare.Din reflex mi-am pus mainile in sold,facandu-ma sa ma simt ca si o alta clona infumurata,ca si Ino mai precis,asa ca le-am lasat automat inapoi cum erau.
Brunetul zambi usor,amuzat de comportamentul meu.M-am abtinut sa nu imi dau ochii peste cap.
-De ce esti tot timpul atat de irascibila?ma intreba superior.
Am icnit,nervoasa.
-Asta e in loc de multumesc?i-am raspuns pe acelasi ton,ochii sai scanteiind.Nu mai spuse nimic.Nu m-am putut abtine sa nu ranjesc victorioasa.
-Multumesc.Murmura el,apropiindu-se mai mult de mine.Ranjetul imi diparu,inima incepand sa imi bata mai tare.Ce avea de gand sa faca?De ce venea atat de aproape de mine?
-Multumesc,Sakura.Spuse din nou,doar cativa centimetri distantand fetele noastre.Chipul sau era mirific.Avea niste ochi frumosi,negri,ca si abisul unei prapastii adanci in care te afunzi,amintindu-mi de smoala ce curge,iar parul lui era facut tepi,doua suvinte din fata acoperindu-i fruntea si o parte din obrajii palizi.Parul lui era de culoarea unei pene de corb.Buzele sale erau pline,rozalii.
In acel moment mi-am dorit sa ma aplec si sa le gust,sa simt gustul dulceag despre care pomenesc toate fetele.M-am tras repede.Asa este Sakura,toate fetele au gustat acele buze,de ce ai face-o si tu?
Am dat sa plec,iar in clipa in care m-am intors cu spatele si am facut primul pas,m-am impiedicat in propriile mele picioare si am cazut.Era sa o fac de fapt,caci doua brate puternice m-au prins,inainte sa iau contact cu pamantul,trupul sau sustinandu-l pe al meu.
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

The Demons Inside Him[+18] Empty
MesajSubiect: Re: The Demons Inside Him[+18]   The Demons Inside Him[+18] I_icon19Joi 02 Apr 2015, 16:42

Buna ! 
Priiimaaaa  nr1
Am terminat capitolul inainte sa se termine melodia si iti sunt teribil de recunoscatoare ca ai adus next pentru ca exact de asta aveam nevoie acum. 
Acum, captolul e frumos, adica s-au sarutat, adica el a sarutat-o si a fost un moment draguuut, dar totusi mie ceva nu imi miroase a bine...hmm  think
Om trai si om vedea daca am dreptate. 
Sper sa ma anunti de next, pe care sa il aduci repede.
Te-am pupacit :*
Ja ne !
Sus In jos
Darky.Jack
Chūnin
Chūnin
Darky.Jack

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Darky
Nr. mesaje Nr. mesaje : 584
Puncte : 614
Reputatie Reputatie : 16
Hobby-uri Hobby-uri : Let's just sing,okay?
Stare de spirit Stare de spirit : Yas.

The Demons Inside Him[+18] Empty
MesajSubiect: Re: The Demons Inside Him[+18]   The Demons Inside Him[+18] I_icon19Joi 02 Apr 2015, 16:46

Ayeee, prima din nou.  Sau cel putin era sa fiu, insa cineva mi-a luat-o inainte in timp ce scriam comentariul. =))) 
 Ca deobicei, capitolul a fost extraordinar. Ei na, cica iubirea nu e atat de puternica, o sa vada ea. :> :))) Pana la urma, Sasuke o sa se ocupe sa ii schimbe parerea.  Imi place ca Sakura nu se lasa usor. Si faza cu copiatul, nu stiu de ce, dar m-a facut sa rad, asa..putintel. :)) 
Astept next-ul, dar pana atunci spor la idei :* 
Ja ne.  kiss
Sus In jos
Cryout
Genin
Genin
Cryout

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 114
Puncte : 148
Reputatie Reputatie : 24
Stare de spirit Stare de spirit : Habar n-am cum ma simt.

The Demons Inside Him[+18] Empty
MesajSubiect: Re: The Demons Inside Him[+18]   The Demons Inside Him[+18] I_icon19Sam 04 Apr 2015, 23:05

Melodia capitolului:https://www.youtube.com/watch?v=CsxLHA3b-XU


Capitolul 4:Sufletul infloreste


M-am  indepartat imediat de el,privind rusinata in jur:toata lumea se holba la noi,cateva fete din apropiere barfeau.Am simtit ca ma inrosesc si i-am intors spatele,fugind inauntru.Nu l-am mai vazut in acea zi,spre fericirea mea el nu m-a cautat.
Dupa ore,am luat metroul catre casa.Am gasit-o in camera de zi pe mama urmarind atenta stirile de la TV.Mi-am dat ochii peste cap,prezentatoarea zicand doar aiureli.
M-am dus direct in camera mea,neobosindu-ma sa ma mai schimb si m-am trantit pe patul nefacut.Eram lenesa,nearanjandu-mi dimineata inainte sa plec la scoala camera,fapt ce o enerva pe mama destul de tare.Am oftat prelung,inchinzandu-mi ochii.Am adormit instantaneu si in acea noapte am avut un vis ciudat:era el,tinandu-ma de mana,eu strangandu-l si nevrand sa ii dau drumul.Imi era foarte frica,frica ca-l voi pierde.El imi zambea,era atat de frumos.Brusc nu mi-a mai zambit,mi-a dat drumul la mana si m-a impins.Eu ma indepartam de el,tipand,lacrimile inundandu-mi fata.
~~~
M-am trezit strigand,strangand in brate cuvertura.Tremuram toata.Am lasat sa imi scape un suspin.Dupa ce m-am linistit,m-am ridicat din pat,acesta scartaind usor.M-am dus la baie,intrand in cada,cu tot cu hainele pe mine,dar nu imi pasa.Am dat drumul la apa rece ca gheata,lasand-o sa imi calmeze corpul infierbantat.
Dupa un timp,m-am scufundat cu totul in ea,tinandu-mi respiratia mai mult timp decat era necesar,sufocandu-ma.De parca asa as reusi sa ma protejez,de parca as reusi sa ma indepartez de toata lumea care imi dorea raul.Cand am iesit la suprafata gafaiam,tremurand mai tare decat atunci cand m-am trezit.Am iesit afara,stropind peste tot.Mi-am dat hainele jos,aruncandu-le pe podeaua incaperii.Mi-am luat pe mine lenjeria si un tricou larg,alb,impletindu-mi parul ud in spic.Intorcandu-ma in dormitor mi-am dat seama ca de fapt nu imi doream sa fiu acolo.Am oftat,privind pe fereastra,lasandu-ma purtata de ganduri.De ce a trebuit sa ma intalnesc cu el?De ce l-am ajutat la extemporal?De ce mi-am dorit sa ii gust buzele?De ce nu ma putea lasa n*ibii in pace?
M-am lasat sa cad pe podeaua rece,gemand.Ma durea ingrozitor sa stiu ca de fapt incepeam sa simt ceva pentru el,ca de fapt ceva in interiorul meu inflorea,un sentiment nestiut.Nu imi doream acest sentiment,nu doream sa fiu doar o alta carpa,sa stearga pe jos cu mine.Dragostea nu exista cel putin nu in conceptul meu.Dragostea era suferinta,dragostea era moarte.
~~~
A doua zi nu a venit la liceu,nici in urmatoarea,nici restul saptamanii.Spre sfarsitul lunii am inceput sa ii simt lipsa.Il doream langa mine,il doream mai mult decat orice.Vroiam sa ii vad chipul din nou,vroiam sa ma stranga in brate.
-HARUNO!profesoara cu glasul ei strident ma readuse in prezent,ceilalti uitandu-se la mine ca si la o nebuna,iar n*suferita de Ino imi zambea rautacios.
-La tabla!imi ceru profesoara,privindu-ma sever.Un fior imi strabatu corpul.Chimia:o metoda de tortura.Am murmurat ceva neinteligibil,ridicandu-ma si indreptandu-ma in fata clasei.Uram sa fiu scoasa la tabla,desi stiam pe de rost toata materia din acest an.Am privit fix catre bucatile de creta albe,amintindu-mi de pielea lui frumoasa.
Profesoara incepu sa imi dicteze o problema,care din fericire parea usoara.La sfarsitul orei o rezolvasem partial si reusisem sa o conving ca merit un 9.Clopotesul a sunat,iar eu am tasnit usurata afara in aerul rece al lunii noiembrie.
Orele se incheiasera,iar eu ma indreptam obosita,dar voioasa cum n-am mai fost demult inspre statie.Eram la cativa metri departare de trecerea de pietoni cand s-a facut verde.M-am grabit,fugind,dar nu reusisem sa-l prind la fix.Si totusi,ma strecurasem rapid printre masinile care bagau viteza ca sa treaca.Pe cand sa ajung la celalalt capat al strazii una aproape ca ma lovi din plin,frana extrema provocand fum,claxonul rasunand strident.Spaima ma acapara,eu inghetand instantaneu.
Se auzi o injuratura,iar el iesi tunand si fulgerand din masina sa scumpa.Cand ma vazu chipul ii se lumina,el ramanand uimit,privindu-ma temator.
-Sakura.Murmura.
Cand i-am vazut chipul am simtit ca mi-a fost redata o parte din sufletul meu.Mi-a trebuit toata stapanirea mea ca sa nu-i sar in brate chiar acolo,in mijlocul strazii.
Alte masini au trecut in viteza pe langa noi,claxonand,iar soferii nervosi injurandu-ne,dar nu imi pasa.El era bine.
Ma prinse de mana,tragandu-ma in masina lui.
~~~
-Nu inteleg,facu el,nervos.
Priveam fix prin parbriz,ascultandu-l cum ma cearta.
-Trebuie sa fii mai atenta,putea sa fie altcineva in locul meu.Putea sa te calce si sa te nenoroceasca pe viata!continua pe un ton enervant.
Nu-l intelegeam.Cum isi permitea sa imi spuna asta?Cine se credea?
Recunoscusem ca ma bucuram sa-l revad,chiar daca doar ma gandeam la asta si nu am spus-o cu voce tare,dar felul in care imi vorbea si se comporta cu mine ma facea sa imi schimb parerea.
-Ce te face sa crezi ca imi poti vorbi asa?m-am revoltat,el aruncandu-mi o cautatura urata.
Eram surprinsa,nu imi mai vorbise atat de aspru pana acum.
-Inceteaza,Sakura!spuse.
-Nu,tu sa incetezi!i-am intors-o si inconstient l-am prins de brat.El se intoarse atat de brusc catre mine,fiind atat de aproape de el,incat parul lui dezordonat mi-a atins fruntea,furnicandu-ma.
M-am tras repede.Am simtit cum ma inrosesc toata.
O tacere stanjenitoare se lasa intre noi,iar eu ma simteam ca cea mai mare id*oata de pe lume.
~~~
-De ce ai lipsit?m-am trezit intrebandu-l cand opri masina in fata casei mele.
El nu ma privi in timp ce imi raspunse:
-Am avut niste treburi de rezolvat.
Am ridicat din umeri,iesind din masina si trantind usa in urma mea.Nu ma puteam baga in viata lui si oricum trebui sa il las in pace.Trebuia.
-Sakura!facu el inainte sa intru in bloc.M-am intors fara tragere de inima,privindu-l nerabdatoare.
-Doar..ai grija.Murmura inainte ca masina sa dispara,lasand in urma sa fum.
Un zambet mic rasari pe fata mea,in timp ce priveam strada pustie.
Sus In jos
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

The Demons Inside Him[+18] Empty
MesajSubiect: Re: The Demons Inside Him[+18]   The Demons Inside Him[+18] I_icon19Dum 05 Apr 2015, 16:13

Hey!!! Scuze ca am intarziat cu comentariul pana acum.
Deci eu care credeam ca " in sfarsit a adus nextul asta mica" si cand ma uit eu fac : " Stai un capitol....doua....TREI!!!" .Si asa m-am trezit si yo sa ma duc la ficul tau.
Mi-a placut asa muuult! Astept next si sa ma anunti.
P.S: primaaa!! nr1
Sus In jos
Darky.Jack
Chūnin
Chūnin
Darky.Jack

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Darky
Nr. mesaje Nr. mesaje : 584
Puncte : 614
Reputatie Reputatie : 16
Hobby-uri Hobby-uri : Let's just sing,okay?
Stare de spirit Stare de spirit : Yas.

The Demons Inside Him[+18] Empty
MesajSubiect: Re: The Demons Inside Him[+18]   The Demons Inside Him[+18] I_icon19Dum 05 Apr 2015, 18:05

Awee  in love Ce dragut a fost acest capitol.
Of of, Sasuke... bine ca te gandesti la Sakura cand conduci si tot pe ea era sa o si calci, neatentule.  biciuitor  Ce romantic ar fii fost un sarut pe mijlocul trecerii de pietoni.  in love Iar ma comport ca o romantica incurabila. -.-  Abia astept next-ul, sincer. ^^
Ja ne. :* 
P.S. Din nou nu-s prima... *lacrima*
Sus In jos
Cryout
Genin
Genin
Cryout

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 114
Puncte : 148
Reputatie Reputatie : 24
Stare de spirit Stare de spirit : Habar n-am cum ma simt.

The Demons Inside Him[+18] Empty
MesajSubiect: Re: The Demons Inside Him[+18]   The Demons Inside Him[+18] I_icon19Lun 06 Apr 2015, 11:56

Hei,am revenit cu un nou capitol  hi! acesta va fi povestit din perspectiva lui Sasuke  hey sexy ! sper sa va placa,astept pareri(si critici) ..Hugs pentru toata lumea  a hug


Capitolul 5: "In my recovery,I'm a soldier at war.." 

Sasuke's point of view:

Am plecat in incercarea de a ma indeparta de ea.De cand mi-am dat seama ca este diferita am incercat sa o tin la distanta pentru a nu o rani.Era periculos sa o tin aproape,desi devenisem dependent de prezenta sa,doream sa o stiu in siguranta.Spre nefericirea mea nu am mai suportat si a trebuit sa ma intorc,mai ales ca mama ma suna disperata in fiecare dimineata si noapte pentru a ma implora sa vin acasa.Mama,singura persoana careia ii pasa cu adevarat de mine.Tatal meu,un bastard,plecat mai tot timpul de acasa,ocupandu-se cu ceva afaceri ilegale a distrus tot ce era mai bun din mine si din fratele meu,Itachi,plecat de asemenea impreuna cu el.Doar eu am mai ramas cu mama,stiind ca va suferi cand o voi lasa singura.
Am urmarit-o pe rozalie de ceva timp,observand cat de diferita era de restul cocotelor cu care imi petreceam deseori noptile.Era frumoasa,nespus de frumoasa,desi ea nu stia,iar incercarea ei de a parea baietoasa in hainele simple,inchise la culoare si largi pe care le purta era cu totul inutila pentru mine.Puteam sa ii remarc formele rotunde,nu prea iesite in evidenta,dar perfecte si atragatoare,totusi ar fi de preferabil sa nu continui,caci deveneam mult prea pervers,incepand sa imi inchipui..lucruri.
In ziua dinainte sa plec m-a ajutat la test.Ma intreb cu as putea sa ii arat recunostiinta.Nu prea m-am descurcat atunci cand era aproape sa o calc cu masina,nu-i asa?
M-am simtit ca un id*ot dupa ce am tipat la ea.Ma schimba,ea reusea sa scoata tot ce era mai bun din mine.
~~~
A doua zi,dimineta,o asteptam in masina pe strada de langa blocul in care statea.Intarzia,de obicei pornind mai repede.Recunosc ca am urmarit-o,dar asta doar pentru a ma asigura ca este in siguranta.
Intr-un final usa de la intrare se deschise,facandu-si aparitia rozalie,imbracata intr-o flanela neagra si in niste blugi inchisi.Parul ei frumos era prins intr-o coada lunga de cal,ajungandu-i pana la fund.Facu ochii mari cand ma vazu,blocandu-se in mijlocul strazii.Nu m-am putut abtine sa nu ranjesc pervers.Acest gest paru sa o readuca cu picioarele pe pamant.Ea isi dadu ochii peste cap trecand pe langa mine,inaintand inspre statia metroului cu care mergea de obicei la scoala.Am pornit masina,ajungand-o din urma.Ea ma ignora,facandu-ma sa chicotesc.Fata asta ma omora incetul cu incetul.
Am accelerat,depasind-o si am oprit in fata ei,astfel incat sa ii blochez calea.
Ea imi arunca o cautatura urata.Am ridicat din umeri,inca zambind.
Intre timp metroul a sosit in statie.Rozalia se panica,luand-o la fuga,dar nu ajunsese la timp.In acel moment m-am simtit prost..sau poate ca nu.Cand inaintat si am oprit langa ea,deschizand usa din dreapta soferului.
-Haide,te duc eu pana la scoala.I-am spus.Ea nu imi raspunse.Am oftat.Imi pare rau.
-Nu-i nevoie.Astept urmatorul metrou.Imi zise pe un ton rece.
-Da,sigur.Am mormait,dandu-ma jos din masina si apropiindu-ma de ea.
Ma privea confuza.
-Ce vrei sa..
Am luat-o pe sus,facand-o sa tipe.
-Da-mi drumul,jigodie!striga ea ca din gura de sarpe,incepand sa ma loveasca cu pumnii in spate.
Am ras,bagand-o cu forta in masina,cativa oameni de pe strada oprindu-se si uitandu-se la noi ca la niste retardati.
-Esti n*bun!facu ea suparata,respirand greu.Si totusi cand se uita la mine i-am observat amuzamentul din ochi.
Pe parcursul drumului nu ne-am vorbit.Ajunsesem in fata liceului,iar ea iesi repede,vrand sa plece.Am prins-o la timp,oprind-o.
-Cu placere.I-am zis,facandu-i cu ochiul.Ea isi ridica o spranceana.
-Scuza-ma?
Am ridicat din umeri,amuzat de situatie.
-Pai te-am dus cu masina.
-Daca nu ma faceai sa pierd metroul nu era nevoie sa ma duci cu masina!facu ea,gesticuland cu mainile.
Am chicotit.
-Sa zicem ca suntem chit.Ea isi puse mainile in sold.
-Totusi,de ce ai facut-o?
Zambetul mi-a disparut imediat,eu privind in jos.Nu puteam sa ii spun,ar fi insemnat sa o pun in pericol.Am facut stanga imprejur si am plecat,trebuiindu-mi toata stapanirea sa nu privesc in urma.
~~~
(porniti melodia asta: https://www.youtube.com/watch?v=m9DO3zpdWqw )Strabateam holurile nervos.Simteam nevoia sa pocnesc pe cineva in fata.Telefonul imi virba.L-am deschis cu miscari bruste,citind mesajul:"Fukaku:Imi pare rau,nu am putut face nimic."
Am marait,trantind telefonul pe jos,facandu-se tandari la contacul cu podeaua,cateva cioburi sarind in sus,zgariindu-mi pielea de pe brate.Siroaie de sange mi se prelingeau,stropind podeaua,dar nu imi pasa.Era mort.Era mort din cauza lui.
Am racnit,izbind cu pumnul intr-unul dintre dulapurile de pe holuri,metalul indoindu-se la contacul violent cu mana mea.Respiram greu,incepand sa vad in ceata,din cauza lacrimilor ce mi se adunau in jurul ochilor,pe care nu vroiam sa le las sa cada.
Am iesit afara din cladire,suspinand.Conduceam cu a patra,nepasandu-mi de celelalte masini,ele nu existau pentru mine.Lumea mea se prabusise.
~~~
Am gasit-o pe mama plangand in hohote in bucatarie,tinand strans un cutit in mana,sprijinita de un perete.Era extrem de palida,ca si o fantoma,din buza-i crapata curgandu-i firicele sangerii.
Am luat-o in brate,linistind-o,lacrimile curgandu-mi pe parul ei intunecat.
Dupa ce a adormit,am dus-o in camera ei,asezand-o in pat.Ochii ma dureau.Am gemut.Tot corpul ma durea.
Era mort.Era mort.
Am iesit afara,trantind usa in urma mea.
Era mort.Era mort.
Aerul rece al noptii ma izbi in fata,calmandu-ma.
Era mort.Era mort.
Am zambit sadic.Era mort.
~~~
Barul nu mi se paruse niciodata mai distractiv,bautura mai buna si fetele mai atragatoare.O blonda mi se aseza in poala in timp ce eu comandam un alt pahar cu lichidul acela bun,dulce,albastrui.
Era mort.Priveam in gol,lasand-o pe fata sa se joace cu mine,in timp ce altele imi faceau avansuri.Le raspundeam mecanic,incapabil de fapt sa gandesc.Dadusem gata paharul abia servit de catre barmar.I-am aruncat cateva bacnote in fata,mormaind ceva neinteligibil,lasand-o pe fata sa ma conduca n*iba stie unde.
Ea ma tranti pe pat,aruncandu-se peste mine,incepand sa ma sarute,sa ma l*nga.
Am gemut.Era mort.
Totul se intampla repede si la obiect.Dupa am iesit din bar,abia mai tinandu-ma pe picioare.Am privit ceasul de pe bord:3:45 AM.Era atat de tarziu,dar abia constientizam.Am pornit motorul,conducand cu viteza.Ma asteptau acasa cu toti,pacat ca eu nu aveam de gand sa merg.Nu era acolo locul meu,nu mai era.
Am oprit in fata blocului ei,tremurand din toate incheieturile.Era mort.Am iesit din masina,urcand scarile de incendiu exterioare pana la fereastra ei.Vroiam sa o vad,sa ii simt atingerea.Am batut usor in geam,aproape dezechilibrandu-ma.Eram la o inaltime considerabila,astfel incat mi se facu rau.Am cazut aproape lovindu-ma de geamul ei,dar aceasta il deschise fix atunci prinzandu-ma in bratele ei.Icni socata.Ma trase inauntru,strangandu-ma la pieptul ei.Era mort.
Sus In jos
Darky.Jack
Chūnin
Chūnin
Darky.Jack

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Darky
Nr. mesaje Nr. mesaje : 584
Puncte : 614
Reputatie Reputatie : 16
Hobby-uri Hobby-uri : Let's just sing,okay?
Stare de spirit Stare de spirit : Yas.

The Demons Inside Him[+18] Empty
MesajSubiect: Re: The Demons Inside Him[+18]   The Demons Inside Him[+18] I_icon19Lun 06 Apr 2015, 12:12

Primaaaaaaaaaaaaaaa. nr1
Cine? Cine e mort? O.O 
Cand am citit fraza "am incercat sa o tin la distanta pentru a nu o rani"  chiar ma gandeam la acea expresie gen "Raul care-mi face bine" xD Bineinteles ca nu o sa o ranesti daca nu mai mergi pe la blonde, mai Sasuke mai.  biciuitor Rusinica.  
Huh, Doamne, cu acest capitol m-ai lasat in suspans. xD  *lacrima*
Abia astept sa vad cum evouleaza relatia dintre ei 2. :> 
Pana cand o sa aflam cu totii, spor la scris si la idei. Te puuup :* Ja ne. ^^
P.S. Ti-am mai zis ca sunt fana nr 1. a ficului tau? xD (Nuu,nu-s disperata) 
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

The Demons Inside Him[+18] Empty
MesajSubiect: Re: The Demons Inside Him[+18]   The Demons Inside Him[+18] I_icon19Lun 06 Apr 2015, 12:35

Kyyyyyyyyyyyyyyyyyaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
Lipsesc un capitol si tu ce faci ? 
Pui o perspectiva a lui Sasuke ? Cum ai putut face asa ceva ? In primul rand, nu prea pricep cine e mort, presupun Itachi, dar nu-s sigura. 
Ma mira ca ai pus perspectiva lui, iar asta imi distruge toate ipotezele, multumesc frumos. 
Capitolul precedent ( scuze ca nu am ajuns pe la el) Ca si inceputul astuia ai fost odododooo, dragute, chiar daca au avut ceva suferinta pe mine m-au atins la suflet. Acum sunt un pic zapacita de cum se poarta si cu gandeste Sasuke pentru ca nu are o logica anume, ci mai degraba mintea lui e in dezordine, de parca nici el nu ar sti ce vrea exact. 
Sper sa aduci next cat mai repede si sa limpezesti lucrurile, astept cu sufletul la gura. 
Spor la scris si la idei.
Ja ne !
Sus In jos
Cryout
Genin
Genin
Cryout

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 114
Puncte : 148
Reputatie Reputatie : 24
Stare de spirit Stare de spirit : Habar n-am cum ma simt.

The Demons Inside Him[+18] Empty
MesajSubiect: Re: The Demons Inside Him[+18]   The Demons Inside Him[+18] I_icon19Mier 08 Apr 2015, 19:21

Buna tuturor,am revenit cu next-ul,cam tarziu cei drept dar am scuze bune pe care banuiesc ca nu prea vreti sa le ascultati  al noualea cer .Oricum sper sa va placa acest capitol,Ja ne!  hug2


Capitolul 6:Hurricane


Sakura's point of view:


L-am tras mai aproape,imbratisandu-l.El ma tinea strans,de parca nu avea de gand sa imi dea drumul niciodata,iar asta nu m-ar fi deranjat.Am simtit ca ma inrosesc,dar acest minunat moment fusese naruit de catre duhoarea de alcool si tigari emanata de hainele si de pielea lui.M-am strambat,incercand sa ignor asta,concentrandu-ma pe ceva mai important:lacrimi cristaline ii curgeau pe obraji,inundandu-i fata frumoasa.Am ramas blocata,holbandu-ma la chipul sau angelic.
Fiind intr-o pozitie incomoda,am vrut sa ma ridic ca sa ma reasez mai bine,dar bratele sale ma oprira imediat,el gemand.
-Te rog,nu ma parasi.Suspina,lacrimile sale udandu-mi tricoul.Cu mainile tremurandu-mi,i-am mangaiat parul intunecat,neobisnuit de moale,ce ii statea in toate partile.La scoala mereu si-l aranja in tepi aspri.
Imi placea mai mult asa.Am continuat sa il strang in brate,mangaindu-l ca sa il calmez.Dupa un timp respiratia ii deveni regulata si mi-am permis sa ii arunc o privire:dormea.Mi-am tinut respiratia la vederea sa.Era un inger.M-am ridicat fara sa il trezesc,indreptandu-ma inspre baie.Am incuiat usa in urma mea.
M-am asezat in cada,dar nu am dat drumul la apa.Ce mama n*ibii cauta el aici si de ce l-am lasat sa intre?
Mi-am acoperit ochii cu mainile.Ma durea capul.R*hat!
Ce n*iba m-a apucat?
Inima imi batea extrem de tare,sudoarea imi curgea pe frunte si..plangeam.De ce plangeam?
De ce a venit la mine?De ce se joaca asa cu sentimentele mele?
Baka,poate ca ii s-a intamplat ceva rau si a avut nevoie de ajutor!
Dar de ce ar apela la mine?Ce insemn eu pentru el?
Am gemut,pornind robinetul,insa nici de data asta nu mi-am dat hainele jos de pe mine.
~~~
Am iesit din cada,aruncandu-mi pijamaua uda pe jos,acoperindu-ma cu prosop destul de scurt,pufos si am mers in dormitor.El tot dormea,dar isi schimbase pozitia.Statea sprijinit de pat,murmurand ceva in somn.
-E mort.Murmura el.E mort.
Am cascat ochii.A murit cineva?
Am dat sa ma apropiu de el,dar m-am oprit brusc.Era beat,stiam asta de cand l-am lasat sa intre,de cand l-am prins in brate.Pur si simplu nu puteam sa stau langa el acoperita doar de un prosop,nu-i asa?
Am tras repede pe mine o pereche de pantaloni de trening negri si o bluza cu maneci lungi,subtire,de culoarea caramelului.M-am asezat langa el,mangaindu-i fruntea uda din cauza transpiratiei.Tremura.Avea un cosmar.
Repede m-am ridicat,ducandu-ma in baie si intorcandu-ma cu un servetel umed.Am inceput sa ii sterg usor fata infierbantata.Inca nu puteam sa ma obisnuiesc cu perfectiunea chipului sau.Dar despre ce vorbeam?Nu numai chipul sau era perfect,intreaga fiinta al lui era perfecta.
Cum putusem sa fiu atat de id*oata incat sa nu imi dau seama de asta pana acum?
Mi-am tras o palma mintala.Sunt asa o r*tata.
-Ratata.Am mormait,tragand plapuma de pe pat si invelindu-l cu ea.
M-am cuibarit in patul meu,dar nu inainte sa mai verific odata daca era bine.Desi nu aveam cu ce sa ma acopar si era destul de frig in camera ma simteam mai implinita ca niciodata.Am putut sa-l ajut,iar asta era cel mai important lucru.
~~~
M-am trezit intr-o baie de soare,razele incalzindu-ma,facandu-ma sa cred ca de fapt viata e frumoasa si ca toate vor fi bine.Trezeste-te,Baka,nimic legat de viata ta nu e bun!
M-am ridicat fara tragere de inima in fund,cascand.Ma trezisem inaintea ceasului,deci mai puteam lenevi cateva minute.
Am privit in jurul meu.Eram acoperita in intregime cu patura si in aer duhnea un miros puternic de bautura.Am icnit,amintirea noptii trecute lovindu-ma brusc in fata.
Am sarit din pat,impiedicandu-ma si cazand spre norocul meu pe covor.Ma dureau picioarele si mainile,dar nu imi pasa.El...chiar venise aici.Bause si apoi venise la mine.Dar de ce?
~FlashBack~
.El tot dormea,dar isi schimbase pozitia.Statea sprijinit de pat,murmurand ceva in somn.

-E mort.Murmura el.E mort.

~End of FlashBack~
Dumnezeule!
Am tras repede pe mine o pereche de blugi stramti si un pulover.
M-am incaltat cu tenisii mei si parul mi l-am prins intr-o coada simpla,ajungandu-mi pana la fund.Am iesit in graba afara,abia apucand sa imi iau ruscacul cu cartile si telefonul.Mama plecase deja la serviciu si nu aveam timp sa imi pregatesc singura micul-de-jun.Oricum nu as fi putut inghiti nimic.Trebuia sa il vad.Trebuia sa stiu ca e bine.
~~~
(porniti melodia asta https://www.youtube.com/watch?v=Dxk0f8uKHaI )Ajunsesem extrem de repede,desi majoritatea elevilor veneau la aceasta ora sa mai apuce sa isi copieze temele,sa o mai faca prin bai,sa se mai bata,sa mai barfeasca,dar v-ati prins voi.
Am dat fuga inauntru,ciocnindu-ma de cateva persoane,mormaind scuze in treacat.
Am trecut chiar si pe langa Hinata,care paru ca nu ma observa.Am dat din umeri,stiind ca nu pot schimba cu nimic situatia si intr-un final,rasufland usurata,am ajuns in fata clasei.
Am intrat fara tragere de inima,cu un mic zambet pe buze.Aveam sa il revad azi.Aveam sa stau cu el.
In fata mea fulgera o imagine ingrozitoare.Inima mi-a stat in loc.Restul nu pareau sa observe o id*oata holbandu-se la cei doi care o faceau in ultima banca.Blonda ma vazu,zambindu-mi veninos.In acea clipa ma duru in inima.Ea ii sopti ceva brunetului,acesta cascand ochii socat,uitandu-se inspre mine.
Ma holbam ca o pr*asta mare ce eram la el.Era doar cu blugii pe el,colturile boxerilor sai iesind la vedere.
Pieptul lui bine facut,iar bratele musculoase ma facura pe loc sa ma inrosesc,dar nu era din cauza emotiei.In momentele in care statu cu spatele la mine,peste blonda,in timp ce o lingea si o facea cu ea,i-am vazut tatuajul de pe spate ce se continua pe gat,reprezentand un sarpe incolacit in jurul semnului familiei sale.Era ..impresionant,dar acum nu mai avea nici un farmec.I-am intors spatele si am plecat,auzind in urma mea o injuratura.Am auzit pasi si am luat-o la fuga.Venea dupa mine.Lacrimile se adunau in jurul meu,facandu-ma sa vad in ceata.Ce credeai,Baka,ca urma sa se schimbe?Ca urma sa se comporte diferit?Doar pentru ca nu ti-a tr*s-o credeai ca nu o va face cu celelalte?Asta credeai?
Sincer da,chiar asta crezusem.Dar se pare ca ma inselasem ca de obicei.Ma uram.Ma uram caci imi facusem sperante.Am iesit afara din liceu,impingand oamenii din jurul meu ca sa imi fac loc.Am vazut metroul apropiindu-se de statie.De data aceasta nu aveam de gand sa il pierd.
-Sakura!tipa el in spatele meu.Am alergat cat ma tineau picioarele.Semaforul se facea verde si stiam ca nu va mai tine mult.Se facu galben,iar in ultima clipa am reusit sa trec,el ramanand pe partea cealalta.Injura.
Am fugit in statie,neuitandu-ma in urma.Lacrimile imi curgeau in siroaie,iar vantul imi biciuia nemilos fata inflamata.
M-am urcat in metrou,nu erau prea multi oameni asa ca mi-am permis sa scap cateva scancete.Inainte sa plec,i-am vazut chipul indurerat.Iesise afara fara tricou in speranta ca ma va ajunge.Nu ma vei mai ajunge,Uchiha.Am plecat deja.
Sus In jos
Darky.Jack
Chūnin
Chūnin
Darky.Jack

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Darky
Nr. mesaje Nr. mesaje : 584
Puncte : 614
Reputatie Reputatie : 16
Hobby-uri Hobby-uri : Let's just sing,okay?
Stare de spirit Stare de spirit : Yas.

The Demons Inside Him[+18] Empty
MesajSubiect: Re: The Demons Inside Him[+18]   The Demons Inside Him[+18] I_icon19Mier 08 Apr 2015, 20:44

Oh God.
Mama, ce trist capitol. Huh, Uchiha iti tre' doar blonde,ai?  angry Dar chiar...Ino? -.- Gusturi naspa. :))) Mi-a placut cum ai descris momentele "triste", adica m-au facut sa simt tristetea Sakurei si a lui Sasuke,deci da, e de bine. :)) :*  Abia astept sa vad ce se mai intampla in capitolul urmator, desi stiu caci ca de fiecare data, ma vei impresiona. 
Spor la scris si la idei. Ti pup. :* 
Ja ne. ^^
Sus In jos
Charity†
Genin
Genin
Charity†

Sex : feminin Varsta : 99
Localizare Localizare : Aici, acolo, nicăieri.
acebook acebook : Loading...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : I like books, music and stuff...
Stare de spirit Stare de spirit : I hate my name :-1

The Demons Inside Him[+18] Empty
MesajSubiect: Re: The Demons Inside Him[+18]   The Demons Inside Him[+18] I_icon19Vin 10 Apr 2015, 16:56

Hey. Sunt noua pe aici, deci am onoarea de a spune ca ăsta a fost primul meu fic citit de pe aici :D, și sincer îmi place mult. Ideea e așa de... secolul 21, îmi place mult. Abia aștept următorul capitol, spor la scris și la idei! Aa, și mă poți anunța și pe mine când îl pui? Ar fi drăguț. Cya!
Sus In jos
Cryout
Genin
Genin
Cryout

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 114
Puncte : 148
Reputatie Reputatie : 24
Stare de spirit Stare de spirit : Habar n-am cum ma simt.

The Demons Inside Him[+18] Empty
MesajSubiect: Re: The Demons Inside Him[+18]   The Demons Inside Him[+18] I_icon19Vin 10 Apr 2015, 17:13

Capitolul 7:"Say something, I'm giving up on you"


Sakura's point of view:


(melodia: https://www.youtube.com/watch?v=-2U0Ivkn2Ds
-Spune ceva.Am soptit.Spune ceva.
Orice...macar daca ar fi incercat sa imi explice,insa oricum nu as fi ramas.Nu as fi strans din dinti,nu as fi indurat.Pentru ce sa ma fi injosit asa?Toata lumea m-ar fi aratat cu degetul.Asa ca am facut ce am stiut mai bine,am fugit.Vroiam sa plec de tot,insa aveam in spatele meu persoane care tineau la mine..sau jucau un rol?Vroiau sa plec?
Era ridicol,eu eram ridicola.De ce trebuia sa dramatizez atat?
Puteam pur si simplu sa imi fac bagajele si sa imi iau talpasita.Ce putea fi mai rau decat atat?Nimeni nu imi va simti oricum lipsa.
De ce sa traiesc aceasta viata,cand pot sa dispar?Mi-am promis,mi-am promis ca nu voi cadea din cauza lui.Trebuia sa ies invingatoare si pentru asta trebuia sa plec.Dar cum as fi putut face asa ceva?Nu aveam nici bani,mama cu siguranta nu m-ar fi ajutat.
Sa ma incred in niste straini?Sa fac autostopul?Ar fi o prostie.
Sa ma incred in el?Sa cred ca ma va lasa de acum in pace?Ca se va intoarce la viata lui obisnuita?Ca isi va vedea de "treburile" lui cu f*fele acelea?
Oricum nu insemnam nimic pentru el,putea bine mersi sa stearga pe jos cu mine daca dorea,insa l-as lasa?M-ar lasa inima sa accept ca de fapt el asta vrea sa faca cu mine?Sa ma umileasca,sa ma calce in picioare?
-Spune ceva.Am soptit,o singura lacrima prelingandu-se pe chipul meu palid.Imaginea mea reflectata in oglinda care acum cateva minute era intactata,infatisa o fata stearsa,cu buzele uscate si parul murdar.Mainile mele tremurande au ridicat un ciob mai mare de pe podea.A marait,privindu-mi sangele cazand de pe pielea mea.
As fi putut sa il omor..
Nu cu un cutit,nici cu o alta arma.L-as putea omori cu sentimentele pe care ii le port.As putea..as putea..
-Sa spun orice.Mi-am continuat gandul cu voce tare,zambind sadic.Am dat drumul ciobului,aceasta spargandu-se in mii si mii de bucatele,taindu-mi picioarele.
~~~
Nu am fost constienta de prezenta lui pana cand nu am simtit mana sa pe umarul meu,apasandu-l usor.Am marait,dar l-am ignorat.
-Buna dimineata.Spuse el,insa nu primi raspuns.De data aceasta el marai,strangand mai tare.M-am tras,el prinzandu-ma din nou.I-am aruncat o  cautatura urata si chiar pe cand sa imi deschid gura sa ii spun vreo doua a intrat in clasa profesorul,cerandu-le celor ce stateau in picioare sau pe la bancile altora sa mearga la locurile lor.
I-am zambit rautacios brunetului,aceasta privindu-ma cu ciuda cand pe mine cand pe profesor.
Ora a decurs repede,nu prea reuseam sa imi pastrez atentia la lectia pe care o preda profesorul la tabla,caci mereu ii simteam  privirea sa atintita asupra mea.Stiam ca era la cateva banci in spatele meu.
Am simtit un cot imbrancindu-ma in spate.Am tresarit,intorcandu-ma si privindu-l urat pe cel ce a facut-o.Acesta se uita la mine confuz,intinzand inspre mine o hartiuta indoita in doua.
I-am aruncat o cautatura,iar acesta ridica din umeri.Mi-am dat ochii peste cap.luand-o si intorcandu-ma cu fata inspre tabla.
Din fericire profesorul nu era atent asa ca am desfacut-o repede:"Trebuie sa vorbim.Esti ok? -S".
Am pufnit,cativa intorcandu-se inspre mine.I-am ignorat,muscandu-mi buza inferioara.Am mototolit hartia,aruncand-o in rucsac.R*tat.
~~~
Am fugit din clasa,atunci cand clopotelul a sunat,dar tot nu am reusit sa il evit caci m-a ajuns pe holuri,prinzandu-ma de mana si tragandu-ma intr-un colt mai retras.
-Ce se intampla?zise el,privindu-ma serios.Abia mi-am mascat mirarea cand am zarit in ochii lui ingrijorare.
-Da-te inapoi,Uchiha!am suierat,impingandu-l,dar acesta nici macar nu se clinti.M-am uitat la el ca la felu' 14.
-Lasa-ma.Am insistat.
-Nu pana nu imi spui ce ai.Zise el,tinandu-ma de mana.
Nu imi venea sa cred!N*norocitul asta se comporta de parca ziua de ieri nu existase.
Daca asa vroia sa ne jucam.
Mi-am schimbat imediat expresia,rostind pe un ton provocator si totusi jucaus:
-Totul este in regula.Ma simt foarte bine.
M-a privit neincrezator,eu oferindu-i un zambet fals.Ma simteam ca si o c****.
-Ce faci diseara?ma intreba,tinandu-ma in continuare de mana.Mi-am muscat buza inferioara,tragandu-mi mana din a lui.
Si brusc mi-a venit o idee.Baka!Am chicotit.
-De fapt am o intalnire.
~~~
Am pierdut metroul,prinsa in gandurile mele asa ca m-am vazut nevoita sa intru in cafeneaua de langa liceu.De cum am intrat inauntru un miros dulceag si totusi placut ma izbi in fata.Am gemut usor,asezandu-ma la o masa din capat.Chelnerita veni imediat sa imi ia comanda.
-Nu m-am hotarat inca.Am murmurat,aceasta aproband si plecand.
Nu aveam de gand sa stric bani.Trebuia doar sa astept aproximativ un sfert de ora pana cand urmatorul metrou avea sa vina.
Intre timp mi-am scos o carte si am inceput sa citesc fara ca de fapt sa vad cuvintele,randurile,paginile..
El imi ocupa gandurile si le intortochea in asa fel incat nu mai intelegeam nimic.Ma simteam ca si o toanta.Mintisem.Intalnirea nu exista,iar el stia asta.


FlashBack:
-O intalnire?facu el,incruntandu-se.
Am injurat.
-Da,cu un baiat extraordinar.Am icnit,intorcandu-i spatele si luand-o la fuga cat de repede ma tineau picioarele.


End of FlashBack.


Si totusi nu imi doream ca el sa aiba dreptate.Mi-am dat o palma mintala,urmata de inca una.
Baka!
-Hei,este ocupat acest loc?mi se adresa o voce,facandu-ma sa imi ridic privirea plictisita.
El avea pe chip un zambet strengaresc.Am dat din cap in semn ca "nu" si i-am facut semn sa se aseze,cercetandu-l mai bine.Parul lui avea o culoare ciudata:un fel de alb inspre albastru deschis,ochii sai erau mov,dandu-mi imediat seama ca de fapt purta lentile de contact.
M-am mirat de culoarea pielii sale,extrem de palida,aproape alba ca si foaia de hartie.
Purta un pulover din casmir purpuriu si peste o jacheta din piele neagra.
-Foarte frig afara.Murmura el,frecandu-si mainile rosiatice ca sa se incalzeasca.Am incuviintat,intorcandu-ma la cartea mea.
-Imi cer scuze de deranj.Spuse el,eu oferindu-i un mic zambet.Cat de dragut din partea lui.
-Nicio problema.Am zis,ezitand:intinzandu-i mana.Sakura Haruno.
Putea sa mearga.Puteam sa o scot cumva.
-Suigetsu,dar toata lumea imi spune Sui.Zise,facandu-mi cu ochiul.M-am fortat sa chicotesc putin.Asta paru sa functioneze,caci imediat obrajii sai capatara o nuanta rozalie.
Ma intrebam cum aratam eu.Speram ca aratam decent.Asta trebuia sa mearga bine pana la capat.
-Frate,ce tare ti-ai vopsit parul!suiera el,ranjind.
-Asa m-am nascut.Am mormait,expresia sa facandu-ma sa chicotesc..de data aceasta natural.
-Pe toti dr*cii!facu,prinzandu-mi o suvita.Un fior imi strabatu corpul,facandu-ma sa ma dau inapoi.El isi ceru scuze,privindu-ma ingrijorat.L-am asigurat ca sunt bine si am inceput sa povestim.Timpul trecea repede,afara se intuneca.
-Ar trebui sa plec.Am spus,privind ceasul de pe perete.E tarziu.
M-am ridicat,el urmandu-ma.
-Te pot conduce pana la masina ta daca vrei.Zise,zambindu-mi gentil.Am chicotit.
-Nu am masina.
Facu o moaca..
-Imposibil,atunci te duc eu acasa.Spuse,platind consumatia pe care am comandat-o si tragandu-ma afara.
-Nu e nevoie,multumesc.Am mormait in treacat,dar el nu ma auzise.
M-a condus pana la o parcare aproape de cafenea,deschizandu-mi usa din dreapta soferului.Am ezitat.Puteam avea incredere in el?Acolo inauntru se comportase atat de frumos cu mine,parea ca ma intelege perfect,dar..dar daca era de fapt doar o masca?Daca identitatea sa reala era de fapt una groaznica si dorea sa imi faca rau?
Parea totusi de o varsta cu mine.
-Cati ani ai?l-am intrebat,incercand sa par plictisita.
El imi zambi,urcandu-se in masina.
-Implinesc 17 in curand.
~~~
-Tocmai m-am mutat aici.Spuse el,facandu-ma sa imi iau privirea de la geam.Imi povesti despre familia lui si despre ce lasase in urma in Los Angeles.
-Cred ca e foarte frumos acolo.Am murmurat mai mult pentru mine.
-Da este.Ma aproba,zambindu-mi.Te voi duce intr-o zi.Am chicotit.
-Ma cunosti doar de o zi.am soptit.
-Simt ca te cunosc de o viata.
La aceste spuse am simtit cum ma inrosesc toata.
Dupa ce a parcat in fata casei mele,oprind motorul,ne-am uitat unul la altul pentru cateva momente.
-Sper ca te voi revea in curand.Zice,intinzandu-mi o hartiuta.Am simtit un sentiment de deja-vu,pe care am incercat sa il ignor.Cu mainile tremurand,am luat-o si am iesit din masina,multumindu-i inca o data.
Am intrat in scara de bloc si am urcat scarile.Pe cand sa deschid usa apartamentului doua brate s-au incolacit in jurul taliei mele si m-au tras brutal.Am tipat,dar o mana mi-a acoperit repede mana.
-Ssst.Mi-a soptit aproape de ureche,tragandu-ma intr-un colt.
____________________
Nu e ca si cum as fi scris in graba acest capitol,stiu deja ca actiunea e grabita si o sa incerc sa am mai multa grija in urmatoarele capitole.Daca exista greseli de ortografie,gramatica etc. o sa le corectez mai tarziu,capitolul este necorectat deci..oricum mi-ar placea sa stiu parerea voastra(si critici daca este nevoie) ..Pe data viitoare,Ja ne! kiss
Sus In jos
Litlle Pinguin
Genin
Genin
Litlle Pinguin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : intrebati cunoscutii
acebook acebook : andreea.cimpoesu@yahoo.com
Nr. mesaje Nr. mesaje : 188
Puncte : 233
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : muzica si ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : ^-^ Secret ...

The Demons Inside Him[+18] Empty
MesajSubiect: Re: The Demons Inside Him[+18]   The Demons Inside Him[+18] I_icon19Vin 10 Apr 2015, 20:06

Da! Prima nr1 .
Buna , ce faci? Lasa asta. Sa vorbim despre subiect. M-ai surprins , intr-un mod dragut. La inceput am crezut ca ai transformat-o pe Sakura intr-o dementa sadica si doritoare de sange huh? think, dar mi-am revenit cand am citit mai departe ( ceva de genul: al noualea cer ) .
Foarte dragut Sui. Nu stiu daca mai e cineva nebun ca mine , dar mie imi place de Suigetsu . E un personaj foarte dragut si simpatic. L-am indragit inca din serial :) . 
Abia astept urmatorul capitol.
O seara frumoasa !
Sus In jos
Darky.Jack
Chūnin
Chūnin
Darky.Jack

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Darky
Nr. mesaje Nr. mesaje : 584
Puncte : 614
Reputatie Reputatie : 16
Hobby-uri Hobby-uri : Let's just sing,okay?
Stare de spirit Stare de spirit : Yas.

The Demons Inside Him[+18] Empty
MesajSubiect: Re: The Demons Inside Him[+18]   The Demons Inside Him[+18] I_icon19Vin 10 Apr 2015, 21:09

HA!! Na Uchiha, ti se sufla fata.  :>happy I se i-a sindromul prostiei din cauza lui Ino. *lacrima*
La fel ca si Deea-chan, la inceput chiar credeam ca Sakura o devina o dementa sadica =))  Imi place de Sui, se compoarta sexy ( adica bine) cu ea si pot sa jur ca persoana care o opreste e Sasuke, pot sa jur =)) 
Abia astept next-ul. ^^ Ti pup ti pup. :* 
Ja ne. ^^
Sus In jos
Charity†
Genin
Genin
Charity†

Sex : feminin Varsta : 99
Localizare Localizare : Aici, acolo, nicăieri.
acebook acebook : Loading...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : I like books, music and stuff...
Stare de spirit Stare de spirit : I hate my name :-1

The Demons Inside Him[+18] Empty
MesajSubiect: Re: The Demons Inside Him[+18]   The Demons Inside Him[+18] I_icon19Sam 11 Apr 2015, 00:07

Cine ar fi atât de nebun încât sa nu se lase pana nu obține ce vrea? Exact, Sasuke! Și cel din serial, manga, și cel de aici. Mulțumesc de mesaj! A meritat sa citesc și capitolul acesta, îmi place mult ideea povestei. Și Saku e așa indiferenta, numai de-ar lăsa-o în pace! Glumesc, glumesc =). 
Ce pot sa spun mai mult, Sasuke mai tine-tI mama mâinile acasă și mai lasă blondele ca te îngrași! Te pup, spor la idei, și te rog sa mă anunți în continuare!
Sus In jos
Continut sponsorizat




The Demons Inside Him[+18] Empty
MesajSubiect: Re: The Demons Inside Him[+18]   The Demons Inside Him[+18] I_icon19

Sus In jos
 

The Demons Inside Him[+18]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-