Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Iubire pana la moarte

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
mary97
Genin
Genin
mary97

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 164
Puncte : 183
Reputatie Reputatie : 9
Stare de spirit Stare de spirit : crazy

Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pana la moarte    Iubire pana la moarte  - Pagina 2 I_icon19Lun 22 Aug 2011, 16:06

Este super ficul sper sa pui curand nextul ca mor de curiozitate sa aflu ce se mai intampla nervi! nervi!



Nu te numi sarac ca visurile tale nu se vor implini.Sarac e doar cel care nu a visat niciodata.
Sus In jos
★CrIstiana★
Genin
Genin
★CrIstiana★

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Piatra Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 126
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : ♥♥Durerea te'a maturizat, te'a pus pe gânduri! Te'a invăţat să citesti printre zâmbete şi rânduri!♥♥

Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pana la moarte    Iubire pana la moarte  - Pagina 2 I_icon19Mar 23 Aug 2011, 01:10

ma bucur ca va place si voi pune nextu repede kiss
Sus In jos
★CrIstiana★
Genin
Genin
★CrIstiana★

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Piatra Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 126
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : ♥♥Durerea te'a maturizat, te'a pus pe gânduri! Te'a invăţat să citesti printre zâmbete şi rânduri!♥♥

Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pana la moarte    Iubire pana la moarte  - Pagina 2 I_icon19Mar 23 Aug 2011, 02:11

Capitolul 4: Necazurile abea acum incep ...

-E de rau!!
-Sakura! Da-mi sa vad aia! imi spune Sasuke ingrijorat. Nu se poate !! E de la Orochimaru!! Stiam ca daca o sa fiu cu tine o sa ai numai probleme! Asa a fost mereu. Mereu le face rau persoanelor iubite. Sakura......
Nici nu mai apuca sa spuna ceva deoarece eu il sarut apasat si ii soptesc la ureche ca totul va fi bine. Un zambet ii apare pe chip dar o lacrima tot i se scurge pe obraz.
-Nu-ti face griji Sasuke! O sa rezolvam asta! Naruto! Hinata! Duceti-va si anuntati asta la doamna Tsunade. Eu cu Sasuke mergem dupa Orochimaru!
-S-a facut!
-Sakura, ar fi mai bine sa merg doar eu. Asa ai putea fii in pericol!
-Nici nu se pune problema! Eu vin!
-Bine, bine!
Inainte de a pleca eu si Sasuke ne sarutam pasional, ca si cum ar fi ultimul sarut al nostru. Cand ajungem il vedem pe Orocimaru cu 2 din slugile lui si pe mama legata de un scaun cu un cutit la gat.
-Sakura! Ce mare te-ai facut! Nu mai esti acelasi bebelus de trei ani pe care l-am lasat fara mama.
Cand am auzit asta sirae de lacrimi imi apar pe fata. Cand in genunchi doborata. Nu ma mai puteam misca. Nu pot sa cred!! Deci mama nu m-a abantonat, ci a fost omorata.
-Esti un monsru!! Cum ai putut face asta! Nu te voi ierta niciodata!!
-Daca vrei sa nu o omor si pe femeia asta care pretinde a fi mama ta adoptiva dami-l pe Sasuke.
-Niciodata! Nu te voi lasa sa mi-l iei de langa mine!Te voi omori cu maine mele mizerabilule!!
-Tine minte Sakura! Tu ai vrut asta!
-Sakura nu!! Nu stii cat este de puternic! Ma ocup eu!!
-Nu Sasuke!! Tu nu intelegi? ii spun eu varsand mii de lacrimi, el mi-a omorat mama! Daca ma respecti si ma iubesti ma lasi sa ma ocup singura. E o treaba intre mine si el. Daca vrei ocupate de slugile lui. Orocimaru e al meu. Si pana la urma sunt sefa echipei deci... E un ordin! spun eu hotarata, stergandu-mi lacrimile.
-Sa te vad Orocimaru.
El face clonare umbrelor masive jutsu, si eu la fel. Sasuke se lupta corp la corb cu ceilalti 2. Pana la urma bat fiecare clona si nu e nici unul real. Dintr-o data aud un tipat de durere. Oo nuuu! E Sasuke. Cand ma intor il vad intins pe podea.
-Ce i-ai facut??? Zii !!
-De acum Sasuke e al meu!! Nu mai ai ce face! e sub controlul meu! Ce zic aia face!
-Dai drumu!! Acum!!
Vazand ca nu face nimic fac tehnica invatata de la tsunade.Ceakra mea devine mov si se transforma in dragon care arunca bile de cheakra. Am reusit sa ii dau o bila direct in inima. Nu va mai putea rezista mult. Va muri cat de curand. O durere infernala simt in spate si cad doborata la pamant. Cred ca era un kunai.
-Ma voi intoarce dupa tine Haruno!! Si nu vei scapa asa de usor! imi zice Orochimaru cazand si el de durerea ce i-am provocat-o.
Nu mai suportam. Simteam ca nu mai pot respira. Nu mai puteam tine ochii deschisi si cad la podea intr-o balta de sange. Dupa cateva ore bune ma trezesc legata de un scaun cu una din slugile lui Orocimaru langa mine. O doamne!
-Nu te apropia de mine! Ai inteles!! Te fac praf nemernicule!
El se apropie de mine si ma saruta pe gat. Ce scarbos.
-Stai departe!! Pleaca!!
El ma saruta si pe buze si imi da tricoul jos. Eram numai in sutien.
-Hai Sakura! Nu ma vrei? Sau ce ai patit?
-Normal ca nu te vreau nemernicule! Pleaca de langa mine!! Nu ma mai saruat si nu ma mai atinge!! Cand voi scapa de aici te fac praf..
-Hahaha! Sa scapi de aici?? Asta e o sfoara din ceakra! Nu ai cum sa Scapi prostut-o!! I-a spunemi...tu mai esti virgina?
-Bineinteles ca da! Si am spus sa nu te mai atingi de mine!!
-Super!!
-Pleaca!!Nuu!!!
Exact cand era pe cale sa imi de pantalonii jos apar Naruto si Hinata. Slava domnului!
-Iesi de langa Sakura idiotule! spune hina aruncand cu kunai in el.
Acesta cade doborat.
-Naruto!! Hinata!! Ati venit la timp!! Multumesc!
-Nu ai pentru ce Sakura!
-Naruto..! Ajuta-ma putin te rog!
-Bine!
-Multumesc!
-Sakura??
-Da Hina?
-Dar Sasuke unde e?
Auzind asta mi-l aduc imediat aminte pe Sasuke doborat. Simt ca o mie de ace mi se infing in inima si lacrimile nu indraznesc sa apara.
-Sasuke!!!!! tip eu spulberata de durere.
-Sakura! Ce s-a intamplata cu Sasuke? ma intreaba Naruto ingrijorat.
-El....el......l-a luat Orochimaru!! ii raspund varsand mii de lacrimi.
-Nu iti face griji Sakura! Il vom gasi! spune Naruto optimist. Dar ce ai la gat?
-Ce am??
-Ai o zgarietura adanca in forma de cruce!
-Cred ca mizerabilul ala mi-a facut-o!
-Sakura! Nu mai plange te rog!! Hai acasa!
-Si cu Sasuke cum ramane??
-Il vom gasi Saku! Nu-ti face griji!
-Si mama?? Ooo nu!!! Unde e mama? spun eu impingandu-i pe colegii mei. O vad pe mama spulberata intr-o balta de sange. Nu mai aveam deloc putere si lesin si eu in bratele ei.



Sus In jos
★CrIstiana★
Genin
Genin
★CrIstiana★

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Piatra Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 126
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : ♥♥Durerea te'a maturizat, te'a pus pe gânduri! Te'a invăţat să citesti printre zâmbete şi rânduri!♥♥

Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pana la moarte    Iubire pana la moarte  - Pagina 2 I_icon19Mar 23 Aug 2011, 02:14

scz ca e asa de scurt dar promit ca urmatorul va fi mult mai lung kiss kiss in love sper totushi sa va placa a hug a hug i love you mie ideile imi vin numa pe la 1-2 noaptea deci...va imaginati cum sunt dimineata...ca un zombi=)) friends
Sus In jos
♥Barbie
Genin
Genin
♥Barbie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ghiceste..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 311
Reputatie Reputatie : 29
Stare de spirit Stare de spirit : Happy'bwaa :x

Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pana la moarte    Iubire pana la moarte  - Pagina 2 I_icon19Mar 23 Aug 2011, 09:44

phai sa vedem...mi-a placut..
dar nu prea ai descriere...ai foarte mult dialog si uneori este sec..am vazut si cateva greseli..dar eu nu sunt din comisie ca sa zic mai multe...
incearca sa descri mai mult si sa inlocuiesti dialogul cu vorbirea indirecta..sau povestire...
acum...eu ii las pe cei din comisie sa-si zica cuvantul,sper sa pui nextul repede dap !


Ca o stea x3` rainbow :\ Fii atent.`Are o aura ce te-atrage,`Stie ca o placi, de-aia nu te lasa-n pace.`E atat de tacuta,`Misterul iti provoaca o privire pierduta.`Stii, te debusoleaza.`Crezi ca-i aproape, dar-i departe cand se insereaza.`Cateodata te intristeaza`Cand in zilele cu ghinion nu te lumineaza.`Ai zile in care te debusoleaza,`Dispare de pe cer ca reper cand se incetoseaza.`Da, e exact ca o stea,`O vezi doar cand vrea, de-aia esti nebun dupa ea.`De la distanta pare mica rau,`Da` de-i aproape, e chiar imens sufletul sau.`Pentru tine de neatins,`Nu-i ca o stea, e chiar o stea. Te-ai prins?.` in love
Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Img1439861115large
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pana la moarte    Iubire pana la moarte  - Pagina 2 I_icon19Mar 23 Aug 2011, 11:59

Ce incerca orochimaru sa faca????????????????oh dak nu veneau naru si hina si se atingea de sakura cred k il faceam cizme de sarpe biciuitor . nemernicul asta . oh vreau next k ai un fic super tare happy2


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
★CrIstiana★
Genin
Genin
★CrIstiana★

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Piatra Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 126
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : ♥♥Durerea te'a maturizat, te'a pus pe gânduri! Te'a invăţat să citesti printre zâmbete şi rânduri!♥♥

Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pana la moarte    Iubire pana la moarte  - Pagina 2 I_icon19Joi 25 Aug 2011, 15:20

buna! Ma bucur mult ca va place si promit sa nu mia fac greseli si la cap 5 happy2 dance2 pana il pun si pe ala mai astept comentarii a hug
Sus In jos
★CrIstiana★
Genin
Genin
★CrIstiana★

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Piatra Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 126
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : ♥♥Durerea te'a maturizat, te'a pus pe gânduri! Te'a invăţat să citesti printre zâmbete şi rânduri!♥♥

Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pana la moarte    Iubire pana la moarte  - Pagina 2 I_icon19Mar 06 Sept 2011, 16:19

Capitolul 5: Viata sau moarte? Ce e mai bun?

O multime de imagini imi invateaza capul. O vad pe mama mea naturala leganadu-ma si incercand sa ma adoarma, pe mama mea adoptiva spunandu-mi povestea de noapte buna si apoi sarutandu-ma pe frunte iar in cele din urma il vad pe Sasuke si pe mine sarutandu-ne de zor. Incerc sa zambesc dar nu pot. Apoi toate aceste imagini frumoase dispar si in locul lor apar unele groaznice. Eu cand eram inca foarte micuta si plangeam. Ma tinea un domn cu fata intunecata de mana si ma taraia prin tot cartierul.eu incercam sa il intreb unde sunt si unde e mamica mea iar el mi-a spus rece ca m-a abandonat , ca nu i-a pasat de mine. O alta imagine apare cu mama cu un cutit inpins de tot in gat incercand sa imi spuna ultimele ei cuvinte "ai grija de tine scumpa mea".Nu in cele din urma il vad pe Sasuke lesinat jos la picioarele lui Orochimaru. Dupa toate aceste chinuri vad alb. Numai alb. Deschid ochii si vad ca sunt intr-un loc linistit si frumos. Imi dau seama ca sunt pe un nor.Le vad pe mamele mele stand una langa alta. Fug repede inspre ele si le inbratisez.
-Ma...ma..mama!? Unde sunt ?
-Buna scumpa mea. Esti in siguranta aici. Langa noi. Esti in rai.
-Cum? Vreti sa spuneti ca am murit?
-Da. Dar stai linistita ! Ti-e mai bine aici decat pe pamant. Stai aici cu noi!
-Nu....nu pot! Imi pare rau dar nu pot! Trebuie sa il salvez! Nu il pot lasa!
-Pe cine sa salvezi frumoas-o? ma intreaba mama mea naturala
-Pe Sasuke mami! nu stiu daca stii dar el e iubitul meu. Il iubesc mai mult decat propria vita. Trebuie sa ma intorc!
-Vrei sa spui ca il iubesti pe el mai mult decat pe noi?
-Nu! Va iubesc la fel de mult ! Dar va veni vremea cand o sa vin singura aici. Nu acum ! Sunt prea tanara ca sa mor! Va rog! Am prieteni ! Nu ii pot lasa ! Mai asteptati-ma ! Ca oricum o sa vin inapoi! Nu conteaza peste cat timp dar ma voi indoarce la voi ! Doar sunteti mamele mele! Va iubesc enorm!
-Exact asta vroiam sa auzim! Noi te vom proteja de aici, din cer.
-Adica p... pot pleca?
-Sigur scumpa mea! Se vede ca iti iubesti prieteni. Noi asta am vrut sa vedem. Daca te putem lasa acolo singura. Dar se pare ca nu o sa fii singura . Ai prieteni adevarati.
-Cum adica singura?
-Nu conteaza! Acum sari de pe nor! Te iubim mult!
Ma mai uit odata cu tristete la ele si apoi ma uit in jos. E un drum lung. Imi iau adio si sar. Eram in cadere libera. Nu vedeam pamantul. Imi intorc capul in partea dreapta si ii vad pe tata si fratele meu zburand in sus. Strig la ei dar in momentul cand au realizat ca i-am vazut au disparut. In cele din urma vad pamantul. Trec printr-un spital, doar eram fantoma, apoi ma trandesc brusc pe un pat.
Simt o durere infernala in tot corpul cel mai tare la gat. Intre deschid ochii si vad ca sunt plina de pervuzii. Eram intr-un spital. Intor capul si imi vad toti prieteni stand langa mine si plangand, iar pe Hinata tinandu-ma de mana. Cand au vazut ca m-am trezit toti mi-au sarit in prate si am inceput sa planga, dar de data asta de fericire. Un doctor vine si imi scoate toate perfoziile si sa ma anunte ca sunt bine si pot pleca acasa. Naruto si Hinata s-au oferit sa ma conduca pana acasa.
-Daca tot ati venit pana aici nu ati vrea sa dormiti la mine?
-Daca se poate sigur!
Mergem cu totii in camera mea. Le povestesc visul meu si brusc imi amintesc de tata si fratele meu. Incerc sa ii sun dar nu raspund
-Ce o fi patit? Oare sunt bine? Ei au plecat acum 2 zile intr-o vacanta tata-fiu. Trebuia sa plec si eu cu mama dar ea.... -si am inceput sa plang-
-Linisteste-te Sakura! Sigur tatal si fratele tau sunt bine! Nu te mai gandi la asta!
-Ok!... Naruto tu vei dormi in camera fratelui meu iar Hinata va dormi in camera cu mine. Dar avem o singura problema...spun eu spun eu zambint si scarpinandu-ma pe nas.
-Si aceia find..?
-Nu stiu unde au pus parintii mei cheia de la usa fratelui meu. Ma ajutati sa o caut.
-Sigur.
-Mersi. Eu caut in sufragerie, Hinata cauta in balcon iar Naruto in bucatarie.
-S-a facut.
Toti ne-am fatait prin casa in jur de o ora.
-Hinata ai gasit ceva?
-Nimic. Dar tu?
-La fel.
-Naruto?
-Am gasit un inficiu. Pe frigider e lipita o hartie pe care scrie "cheia e aici" si arata o sageata in jos. Am rascolit peste tot in jos. Am scos si frigiderul din priza si l-am mutat. Dar nimic. Exista o singura posibilitate: ori au venit hotii si au furat cheia ori..
-Ori esti cel mai tampit baiat pe care l-am cunoscut.Acela e un plic . Inauntru cred ca sunt cheile. Nu puteai sa ne spui de la inceput ce ai gasit. A trebuit sa rascolesc peste tot in sufragerie; spun eu plina de nervi rosie ca un roc la fata.
-Opaa..! Greseala mea!
[/font]
Sus In jos
★CrIstiana★
Genin
Genin
★CrIstiana★

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Piatra Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 126
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : ♥♥Durerea te'a maturizat, te'a pus pe gânduri! Te'a invăţat să citesti printre zâmbete şi rânduri!♥♥

Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pana la moarte    Iubire pana la moarte  - Pagina 2 I_icon19Mar 06 Sept 2011, 16:23

[i]Sry ca e asa de scurt crying dar stiti voi...is in pana de idei capitolul urmator va fi mai interesant in love el e aproape gata dar astept sa vad ce commuri primesc pt capitolul asta kiss dance 2
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pana la moarte    Iubire pana la moarte  - Pagina 2 I_icon19Mier 07 Sept 2011, 10:38

lough nam mai putut de rass. e clar u vrei sa ne omori lough abia adtept next


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
ღAlℓஐ
Genin
Genin
ღAlℓஐ

Sex : feminin Varsta : 29
Nr. mesaje Nr. mesaje : 70
Puncte : 96
Reputatie Reputatie : 19
Stare de spirit Stare de spirit : mor incet....xD

Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pana la moarte    Iubire pana la moarte  - Pagina 2 I_icon19Mier 07 Sept 2011, 11:35

Este frumos ficul.
Saraca Sakura, ii s-a omorat mama si i-a fost rapit iubitu.
Pune next-ul.
te kiss



´*•.¸(*•.¸♥️¸.•*´)¸.•*´
♥️«´¨`•°..My love..°•´¨`»♥️
.¸.•*(¸.•*´♥️`*•.¸)`*•.


Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Displaypicture


Sus In jos
★CrIstiana★
Genin
Genin
★CrIstiana★

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Piatra Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 126
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : ♥♥Durerea te'a maturizat, te'a pus pe gânduri! Te'a invăţat să citesti printre zâmbete şi rânduri!♥♥

Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pana la moarte    Iubire pana la moarte  - Pagina 2 I_icon19Vin 09 Sept 2011, 00:38

Sper sa va placa si in continuare:* o sa pun nextu repede ...cat despre "omoratul de ras" oops Fara intentie lough

P.S thank you
Sus In jos
★CrIstiana★
Genin
Genin
★CrIstiana★

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Piatra Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 126
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : ♥♥Durerea te'a maturizat, te'a pus pe gânduri! Te'a invăţat să citesti printre zâmbete şi rânduri!♥♥

Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pana la moarte    Iubire pana la moarte  - Pagina 2 I_icon19Mier 28 Sept 2011, 16:09

buna.....skz ca nu am mai scris nextu dar nici nu stiu cat de curand o sa-l pun.... trec printr-o perioada ma grea... defapt foarte grea sad saptamana trecuta mi-a murit tatal crying sad si va imaginati ca numa la compus nu mi-e gandu ... O sa incerc sa termin capitolul ca sa il pun... dar v-am spus ca nush cat de repede sad sad sad
Sus In jos
★CrIstiana★
Genin
Genin
★CrIstiana★

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Piatra Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 126
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : ♥♥Durerea te'a maturizat, te'a pus pe gânduri! Te'a invăţat să citesti printre zâmbete şi rânduri!♥♥

Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pana la moarte    Iubire pana la moarte  - Pagina 2 I_icon19Lun 14 Noi 2011, 19:18

Hey...! Scz de intarziere..urmatorul weekend cred ca pun continuarea a hug
Sus In jos
★CrIstiana★
Genin
Genin
★CrIstiana★

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Piatra Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 126
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : ♥♥Durerea te'a maturizat, te'a pus pe gânduri! Te'a invăţat să citesti printre zâmbete şi rânduri!♥♥

Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pana la moarte    Iubire pana la moarte  - Pagina 2 I_icon19Lun 05 Dec 2011, 09:48

Capitolul 6: O zi ciudata...

Ce noapte! Am stat cu Hinata la barfe pana pe la vreo 3... Da .. si nebunul de Naruto striga in continu "ajutor" . Am mers de vreo trei ori sa verificam daca e in ordine si l-am gasit razand. Ce copil... Deschid incet ochii mei verzi precum un smarald retios si intreb cu vocea cristalina cat e ceasul.
-E 10 jumate . De ce intrebi ?
Inima incepe sa imi bata incontrolabil.
-Cum ?? Am intarziat la scoala!! Nu mi-am facut temele !! Ce stai asa linistita ?
-Pai.. Cum sa iti spun eu tie... E sambata !
Pff ! Mai proasta de atat nu pot sa fiu ! M-am facut de tot kktul. Ii spun Hinatei sa il scoale pe Naruto cat ma duc eu somnoroasa la bucatarie sa pregatesc micul dejun . Auu! De cand s-a mutat usa aici ? In fine..

Hinata
Ma scol din pat si ma intrept catre camera lui Naruto. Mai intai imi pun manusi si o masca medicinala. Ce ? doar il stiti pe Naruto . Ma asigur si eu sa nu ajung in coma la spital. Deschid usa blondului si raman masca .
-Cine esti si ce ai facut cu adevaratul Naruto?
-Ce vrei sa spui? Sunt Naruto!
-Adevaratul naruto nu ar face o asemenea curatenie. Deci...?
-Am hotarat sa ma schimb...Imi spune el cu o voce destul de ciudata.
-Ma rog... Hai jos ca Saku a pregatit masa.

Naruto
Era pe-aproape. Pustoaica asta era sa ma dea de gol. Stapanul Orocimaru a avut dreptate. Fata asta Sakura e buna rau de tot. Inainte de a-mi indeplini misiune cred ca ma pot juca putin cu ea. Trebuie sa gasesc momentul potrivit. Gandurile mele sunt intrerupte de rozalia si cealalta ma cheama la masa.

Sakura
O vad pe Hina destul de ingrijorata. Oare ce o fi patit . Nu stiu de ce tot vorbesc cu min e in loc sa o intreb pe ea.
-Ce s-a intamplat Hinata?
-Naruto!
-Ce-i cu el? (dupa ce am terminat de spus intra Naruto in camera)
-Iti povestesc eu mai incolo....
-Ce sa-i povestesti? intervine blondul.
-Despre cum ....matusa mea si-a gasit catelusul pierdut .
-Aham...
Se ajeaza si el la masa si incepem sa mancam. Hmm... observ ca Naruto e destul de atent la decolteul meu. Ce o fii in capu lu asta? Doar e prietenul Hinatei. Ce drq se da la mine? MA scuz si ma duc pana la baie sa imi iau halatul pe mine ca sa nu mai saliveze Naruto. Ce l-o fi apucat?Ma asez inapoi la masa si incep si eu sa mananc . Hmm ..Delicios! Sunt un bucatar bun...
-Ar trebui sa dai pertrecerea Sakura! Spune Naruto cu un zambet destul de smecher.
-Cum as putea sa dau o petrecre cand mama a murit iar tata si fratele sunt disparuti ! cum?
-Sakura...! Naruto are dreptate! Nu crezi ca mama ta ar vrea sa te vada fericita ? si in privinta tatalui si fratelui tau nu trebuie sa iti faci griji. Doar stii ca politia ii cauta.
-Poate ai dreptate...Dar am nevoie si de ajutorul vostru.
-Te vom ajuta! Imi spune Hina dandu-i un ghiont lui Naruto.
-Da, da, cum zice ea!
~~~~~~peste 4 ore ~~~~~~
Totul e pregatit . Invitatii vor veni in orice moment. Naruto!!!! unde-i Hinata ?
-Nu stiu. A zis ca iese putin.
Hinata? Nu-i sta in fire sa plece asa. Ma indrept spre usa sa le dau drumu invitatilor.
-La multi ani, Sakura!
-Multumesc! Haideti, intrati!
Dau drumu la muzica la maxim si incepem sa dansam in doi. Toti dansau cu partenerul sau partenera. Off... Sasuke...de ce ai plecat de langa mine ? Mi-e dor de saruturile si mangaierile tale! Nu iti face griji ca nu renunt ! O sa te caut peste tot si o sa fac tot posibilul sa devin mai puternica! Il voi invinge pe Orocimaru si te voi aduce inapoi langa mine. Te iubesc prea mult Sasuke Uchiha! Nu te voi lasa sa pleci! Cineva imi intrerupe gandurile spunand:
-Sakura .... Vrei sa dansezi cu mine?
Toate luminile erau stanse . Nu vedeam nimic. Dar acea voce.. prea enervant de cunoscuta... cine?
Ma saruta usor pe buze si imi spune sa il urmez spre dormitor ca are o surpriza. Il visez pe Sasuke facand asta. Il urmez cu pasi marunti spre dormitor. Oo Sasuke al meu.
Hinata
Ce nemernic !! Cum a putut sa ma inchida in baie. E clar ca acel baiat nu e Naruto.
~~Flash Back~~
-Tu stai aici papusa! Ma ocup mai tarziu de tine! Acum am o rozalie pe cap. Te puuupp!
~~End ~Flash Back~~
Sakura e in pericol. Trebuie sa o salvez.Unde poate fi Naruto cel adevarat . Si el poate fi in pericol. Incep sa rascolesc prin dulapurile din baie apoi in vine "ideea geniala" sa dau la oparte perdeaua de la cada.
-Naruto!!
Era legat la maini, la picioare si la gura.
-Stai calm ca te dezleg acum .
-Mersi mult Hin. M-ai salvat, imi spune el sarutandu-ma pasional si traganduma in cada. Ahh ..Saruturile acelea dulci . Acestea pot fi doar a blondutului meu dragut. Isi baga mana pe sub tricol meu dandu-mi niste senzatii minunate. Imediat imi amintesc;
-Naruto! Nu e momentul!
-Hinata ... am crezut ca si tu vrei si de asta. Nu ma intelege gresit .. Nu am vrut!
-Nu e asta! Sakura e in pericol. Ajuta-ma sa sparg usa.

Sakura
Visele mele sunt spulberate cand ma tranteste cineva pe pat. Imi sfasie rochia de pe mine iar corpul lui rece face contact cu corpul meu bine lucrat. Ma saruta pe buze apoi ajunge pe gat. Incerc sa imi eliberez mana. Pana la urma reusesc si aprind becul . Nu se poate ! Naruto? "Sakura, Sakura venim sa te salvam "se aud niste voci de jos.
-Hai mai repede pisi inainte sa intervina cineva . In urmatorul moment eram nul amandoi dar eu realizand in ce situatie sunt folosesc ceakra sa il impinh de langa mine iar apoi iau kunaiul din sertar si il infing in burta. Cineva incearca sa deschida usa. Doamne...sper ca nu a venit cu ajutoare ... Imi pun cearsaful pe mine si iau alt kunai in mana. In urmatorul moment ...
Sus In jos
★CrIstiana★
Genin
Genin
★CrIstiana★

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Piatra Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 126
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : ♥♥Durerea te'a maturizat, te'a pus pe gânduri! Te'a invăţat să citesti printre zâmbete şi rânduri!♥♥

Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pana la moarte    Iubire pana la moarte  - Pagina 2 I_icon19Lun 05 Dec 2011, 09:50

hey!! am venit si eu intr-un tarziu cu nextu... cam scurt Iubire pana la moarte  - Pagina 2 78717 Iubire pana la moarte  - Pagina 2 78717srry Iubire pana la moarte  - Pagina 2 440486
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Iubire pana la moarte  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pana la moarte    Iubire pana la moarte  - Pagina 2 I_icon19Lun 05 Dec 2011, 15:37

HEI, hi!
FRUMOS, frumos , frumos happy2 huh?
mi-a placut , imi place si imi va placea ficul tau huh?
te rog anunta-ma in legatura cu nextul dap !
chiar imi place foarte mult cum imbini descrierea cu dialogul happy
te rog fa continuarile mai lungi please
nu-mi place suspansul :|
cand am vazut ca ma ti in suspans mi-a venit sa ma dau cu capul de toti peretii casei, crede-ma nu sunt putini lough
pupici si bafta kiss good job



P.S:Crede-ma e foarte dureros sa te dai cu capul de toti peretii ! happy happy2 dap ! lough



Iubire pana la moarte  - Pagina 2 S6he8w
Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Npi5xg
Iubire pana la moarte  - Pagina 2 2myt0zq




Iubire pana la moarte  - Pagina 2 R0b9k0
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pana la moarte    Iubire pana la moarte  - Pagina 2 I_icon19Lun 05 Dec 2011, 16:52

SCZ CA NU AM COMENTAT DAR STI TU MA RUGAT O BATRANICA SA O AJUT SA ISI FACA UN CONT PE FACEBOOK. lough huh?
DAR IMI PLACE FICUL
SI ASTEPT NEXT-UL


Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
★CrIstiana★
Genin
Genin
★CrIstiana★

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Piatra Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 126
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : ♥♥Durerea te'a maturizat, te'a pus pe gânduri! Te'a invăţat să citesti printre zâmbete şi rânduri!♥♥

Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pana la moarte    Iubire pana la moarte  - Pagina 2 I_icon19Lun 05 Dec 2011, 18:43

nextu-i gata Iubire pana la moarte  - Pagina 2 78717 Iubire pana la moarte  - Pagina 2 78717 il un maine sau poimaine sa vad ce comuri mai primesc poopici la toate:* Iubire pana la moarte  - Pagina 2 962758
Sus In jos
★CrIstiana★
Genin
Genin
★CrIstiana★

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Piatra Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 126
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : ♥♥Durerea te'a maturizat, te'a pus pe gânduri! Te'a invăţat să citesti printre zâmbete şi rânduri!♥♥

Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pana la moarte    Iubire pana la moarte  - Pagina 2 I_icon19Lun 05 Dec 2011, 19:31

Hai ca pun azi si nextu Iubire pana la moarte  - Pagina 2 384738 uite-l ! Sper sa va placa ! Iubire pana la moarte  - Pagina 2 962758
Sus In jos
★CrIstiana★
Genin
Genin
★CrIstiana★

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Piatra Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 126
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : ♥♥Durerea te'a maturizat, te'a pus pe gânduri! Te'a invăţat să citesti printre zâmbete şi rânduri!♥♥

Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pana la moarte    Iubire pana la moarte  - Pagina 2 I_icon19Lun 05 Dec 2011, 19:31

Capitolul 7:

In urmatorul moment Hinata impreuna cu Naruto intra in camera.
-Slava Domnului ! Esti bine Sakura? spune Hin uitandu-se ciudat la corpul fara suflet de pe jos. Ti-a facut ceva?
-Nu! Stai calma. Au plecat invitatii?
-Da ... Acum vreo 2 min. Hai jos sa vedem ce cadouri ai primit.
-Aaa da! Uitasem de asta.
Cobor entuziasmata jos.
-Hai ajutati-ma si voi.
Din miile de cadouri din coltul camerei mi-a atras unul de o culoare albastru la fel ca tricoul preferat al brunetului meu. Ma apropii de el si vad scris "De la Sasuke Uchiha si prietenii lui". Inima imi bate repede cu putere . Il despachetez repede si gasesc un ursulet pe care scrie " TE IUBESC" si o scrisoare cu mirosul minunat al brunetului meu.
-Hey! prieteni... Uitati-va putin la asta!
-Nu se poate ! Chiar e el ..? privesc cei doi destul de uimiti.
Deschid incet plicul, narile fiindu-mi inundate de minunatul parfum al brunetului meu. Era scrisul lui...frumos si ordonat ... El e !! Sasuke al meu, iubirea vietii mele. Pe ea scria: " Buna iubire! Ce mai faci ? Cum te simti ? Esti bine? Abea astept sa te vad rozalia mea scumpa. Sper ca tu nu m-ai uitat. Sper ca tu sa imi faci o vizita. Dar cand ne vom intalni vreau sa vad ca esti cel mai puternic ninja din satul Konoha. Numai atunci ne vom putea vedea. Te sarut dulce asa cum iti place tie." Lacrimile nu indraznesc sa apara. Incep sa plang amar si sa sughit. Prietenii incerc sa ma consoleze dar nu prea le iese.Dupa ore intregi de plans ma trezesc la realitate si ma duc intr-un loc mai retras sa ma antrenez pentru a deveni puternica. Numai asa il pot salva pe Sasuke. Ore intregi m-am antrenat din greu. Rezultatul se va vedea si in viitoarele misiuni. Te voi salva cu pretul vietii mele! Nu voi lasa lucrurile asa. O sa vezi tu Orocimaru! Ma voi razbuna pentru tot ce mi-ai facut! Viata ta va fi un calvar. Dupa greul antrenament cad jos de oboseala sub un copac.
Sunt trezita de ceasul enervant din camera mea. Stai putin..Camera mea? Da parca am lesinat in padure. Prietenii mei ...Dragii mei amici. Ce m-as fac eu fara voi ? Azi e luni parca .... sau duminica ?Luni afirm eu uitanu-ma in calendar. NAruto si Hinata am dormit la mine? Ma duc sa verific si eu... Oooo ce scump!! Naruto si Hinata dorm imbratisati in camera fratelui meu. Ar trebui sa-i trezesc ca e destul de tarziu.
-Porumbeilor! E tarziu! Trebuie sa mergem la scoala.
-Inca putin mami! spune blondu impingandu-ma
-Nu ma face sa aduc altileria grea! Pistolul cu apa de sub pat la framiu.
-N-ai face asta! Ba da ai face-o ! Gata ma scol! Lasa pistolul!
-Cutu bun!
Dupa asta incep obisnuitul ritual de dimineata. Stau 10 min in fata dulapului imi aleg niste colanti scurti negri si o rochie roz cu bretele. Parul mi-l prind intr-un coc apoi merg sa vad daca cei doi indragostiti sunt gata. Zis si facut . Naruto era imbracat in niste pantaloni de trening negri cu un tricou portocaliu iar Hinata avea o pereche de pantaloni negri trei-sferturi si tricou mulat bleo. Parul ei lung de o culoare de bleomarin foarte inchis era prin precum al meu intru-n coc numai ca eu am lasat si o suvita rebela. Ne luam gegile si pornim spre scoala. Cand ajungem ne indreptam spre biroul doamnei Tsunade pentru a ne primi misiunea.
~~~~~dupa 2 ani~~~~~
Nu pot sa cred cat de repede au trecut 2 ani. Ce e nou? pai... Naruto si Hinata s-au mutat la mine si... a da! Sunt ambu.! Si eu si Naruto si Hinata. Am avut foarte multe misiuni si Tsunade nu mi-a dat voie sa-l caut pe Sasuke pana nu sunt pregatita. Azi am devenit ambu . Maine voi pleca in cautarea lui impreuna cu echipa mea(Naru si Hina). Ei doi au ramas impreuna dar totusi Hinata la fel ca si mine si-a pastrat puritatea. Acum e o seara minunata de vara iar eu stau pe acoperis uitandu-ma la stele. Maine e ziua cand vei fi cu mine, ma vei saruta pasional asa cum numai tu stii sa o faci. Si intr-o noapte chiar voi fi a ta . Iubirea vietii mele sa stii ca in acesti doi ani nu te-am inselat cu nimeni. Pentru mine nu mai exista nimeni decat tu . Te iubesc! Asa vorbesc eu in fiecare seara cu stelele imagindu-mi ca e laga mine si ma aude . Dar maine chiar il voi atinge din nou. Cobor de pe acoperis si ma indrept spre baie ca sa fac un dus. Dau drumu la apa iar picaturile reci fac contact cu corpul meu . Mii de fiori isi fac aparitia . Parca il simt langa mine, ma atinge . Termin cu visatu si ma bag in pat . Maine e o zi mare .
Sus In jos
★CrIstiana★
Genin
Genin
★CrIstiana★

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Piatra Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 126
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : ♥♥Durerea te'a maturizat, te'a pus pe gânduri! Te'a invăţat să citesti printre zâmbete şi rânduri!♥♥

Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pana la moarte    Iubire pana la moarte  - Pagina 2 I_icon19Lun 05 Dec 2011, 19:55

Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Iubire pana la moarte  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pana la moarte    Iubire pana la moarte  - Pagina 2 I_icon19Lun 05 Dec 2011, 20:03

dau edit


Iubire pana la moarte  - Pagina 2 S6he8w
Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Npi5xg
Iubire pana la moarte  - Pagina 2 2myt0zq




Iubire pana la moarte  - Pagina 2 R0b9k0
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pana la moarte    Iubire pana la moarte  - Pagina 2 I_icon19Lun 05 Dec 2011, 20:14

foarte foarte frumos huh?
te felicit huh?
ideea este foarte originala si nu pot sa cred ca abia caum am gasit acest fic ... WOW huh?
chiar imi place la nebunie huh?
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
★CrIstiana★
Genin
Genin
★CrIstiana★

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Piatra Neamt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 126
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : ♥♥Durerea te'a maturizat, te'a pus pe gânduri! Te'a invăţat să citesti printre zâmbete şi rânduri!♥♥

Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pana la moarte    Iubire pana la moarte  - Pagina 2 I_icon19Lun 05 Dec 2011, 21:40

Iubire pana la moarte  - Pagina 2 977748 for comm Iubire pana la moarte  - Pagina 2 665748
Sus In jos
Continut sponsorizat




Iubire pana la moarte  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire pana la moarte    Iubire pana la moarte  - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Iubire pana la moarte

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-