Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Loving a vampire Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Loving a vampire Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Loving a vampire

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Surorile Ideal
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2
Puncte : 6
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Muzică şi desen
Stare de spirit Stare de spirit : Super fericite

Loving a vampire Empty
MesajSubiect: Loving a vampire   Loving a vampire I_icon19Sam 03 Oct 2015, 20:22

,, De 2 luni m-am mutat la mătuşa mea Loredana, o femeia de 29 de ani, petrecăreaţă, îşi asumă orice risc. Deşi este sora mamei mele ele doua nu seamănă deloc, mama mai are încă o soră şi un frate. Eu m-am mutat la mătuşa Loredana deoarece am vrut să îmi pun ordine în gânduri,să mă mai liniştesc.
  Tatăl meu vroia să excelez in trasul cu arma, trasul cu arcul,artele marţiale,lupta cu sabia, asta mă făcea fericită într-un fel, dar uneori uitându-mă la ce am făcut nu îmi plăcea, am ucis multe persoane dar şi ele la rândul lor au ucis pe cineva, gândul acesta mă mai alina.
  În schimb mama mea vroia să fiu o adevărată prinţesă. Când mă vedea în blugi cu bluză se enerva şi mă punea să mă schimb, când mâncam la masă trebuia să fie toţi membrii familiei sau altfel nu mâncam  şi noi eram o familie de 4 copii 2 fete şi 2 băieţi  şi mama cu tata. Se întâmpla ca soră-mea să întârzie şi să o aşteptăm, sau tata să nu vina acasă nu mâncam deloc toată seara era un chin pentru mine , că eu în fiecare dimineaţă trebuia să alerg câţiva km ca să fiu în formă. Waw viaţa mea este chiar interesantă.
Afară se aude un zgomot ciudat mă uit şi nu văd pe nimeni, şi dintr-o dată o văd pe vecina mea Daniela care leşină, mă speriu îmi i-au katana şi mă duc să văd ce are.
-        Unde pleci?
-        Revin imediat.
Mă apropiu de ea , îi verific pulsul nu avea puls, atunci m-am speriat. Mă uit la ochii ei erau daţi peste cap. În acel moment eram destul de speriată nu ştiam ce să fac. Aud ceva mişcânduse în spatele meu scot repede katana.
-        Cine e acolo? Glasul îmi tremura, mâinile îmi tremurau, inima îmi bătea tare. Dintr-o dată se auzi un glas.
-        Lasă katana jos sau va ieşi urât.
M-am întors sper persoana misterioasă, îndreptând katana spre el in semn de apărare.
   - Cine eşti? Şi ce doreşti?
   - Cine sunt eu ? Sau ce sunt eu?
   - Cum adică?
În acel moment mi-a îngheţat sângele în vene ,,Ce sunt eu? ” adică el nu este om?
-        Da tu crezi că un om poate să lase o persoană fără suflare fără să lase urme?
Trebuie să recunosc că nu am văzut persoane care să nu lase urme, dar tocmai el a recunoscut că nu este om, dar atunci ce este el? Ce doreşte? De ce a omorât-o? Cum a reuşit să o omoare fără să lase urme? Sunt multe întrebări la care stiu că nu voi primi răspunsuri.
-        Cred că ai multe întrebări aşa-i? Cuvântul vampir te lămureşte ?
Am înmărmurit când i-am văzut zâmbetul diabolic, scoţându-şi colţi la iveală.
Analizându-l am văzut cum îşi trecea limba peste colţii lui albi care acum puţin timp erau pătaţi de sânge, provocându-şi plăceri când simţii gustul acelui lichid roşu gâdilindu-i papilele gustative.
Bătăile inimi mele erau tot mai accelerate cât el se apropia. Mă privea cu o dorinţă arzătoare, apropiindu-şi colţii de gâtul meu. Eram imobilizată din cauza fricii nu puteam să mişc nici un deget, iar asta mă făcea să urlu în interiorul meu.
Îmi imaginam cele mai groaznice moduri de a murii, în timp ce aşteptam contactul dintre colţii lui şi pielea mea, însă acesta nu avea loc. Mi-am deschis ochii, răsuflând uşurată când observasem că acel „vampir” nu mai era lângă mine!
Sună o alarmă Camelia se trezeşte vede ca e ora 7 trebuie să merg la scoală îşi caută hainele nu le găseşte.
-        Unde sunt hainele mele?
-        Aici dragă. Cum ai dormit?
-        Bine dar am avut un vis ciudat, trebuie să mă grăbesc.
Ajung la şcoală şi o vad pe Daniela şi îmi amintesc ce am văzut aseară şi mă speriu, nu ştiu ce să fac, vine un profesor din spatele ei si o trimite în clasă. Daniela este colega ei de clasă. Daniela stă lângă geam şi Camelia stă pe mijloc.
„Nu ştiu ce am văzut aseară sau ce pretind că am văzut, dar ştiu că ea nu mai avea puls. Dacă era moartă ce caută aici şi de ce este aşa de palidă, şi de ce are un medalion cu un liliac?
-        Camelia! Camelia! Camelia!
-        Da. Am răspuns agitată. Trezindu-mă din vis.
-        Fii atentă la tablă da?
Am dat din cap, fiind atentă la lecţie.
De câteva zile Daniela se comportă ciudat şi arată ciudat. Este din ce în ce mai palidă, nu tare vorbeşte, nu merge afară,  este mai retrasă, şi poartă un colier cu liliac care mă sperie. Poate este bolnavă, poate.
Se sună Camelia îşi face ghiozdanul. O vede pe Daniela plecând, şi ea o urmăreşte să vadă unde merge. Daniela îi simte sângele lui Camelia, dar se preface că nu ştie nimic. Merge la o casă pustie de la marginea oraşului.
-        Bine ai venit Daniela
-        Salut.
-        Cine este prietena ta?
-        Ea este Camelia.
-        Cum ai ştiut?
-        Te-am simţit după miros.
-        Tu eşti tipul din seara aia.
-        Deci pe tine te cheamă Camelia.
-        Da. Dar pe tine cum te cheamă?
-        Eu sunt……
-        Lasăl pe el. eu sunt Vlad.
-        Mă bucur de cunoştinţă.
-        Vlad! Las-o în pace da? Că altfel îţi rup capul.
-        Gata Vlad, Daniela, calamaţivă.
În acel moment eu am încremenit eram foarte speriată, nu ştiam ce să fac? Să fug. Să urlu, să încerc să îi omor sau ce? Inima îmi bate tare mâinile îmi transpiră, şi tremur umpic.
-        Ce sa întâmplat Cami?
-        N-n-n-n-nimic.
-        Eşti sigură?
-        Da. Nu. Cred. Poate. Nu ştiu?
-        Îi este frică acum eşti la mâna mea
-        Nu nu sunt. Scot din geantă un pistol şi îl îndrept spre el.
-        Bine se pare că tot timpul eşti înarmată.
-        Tatăl meu m-a învăţat să nu las garda jos niciodată.
-        Aaaaa interesant.
-        Zimi repede cum te cheamă.
-        De ce te interesează?
-        Că tu îl ştii pe al meu.
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Loving a vampire J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Loving a vampire Empty
MesajSubiect: Re: Loving a vampire   Loving a vampire I_icon19Dum 04 Oct 2015, 14:53

Hello. Încep prin a-ți spune că ai postat unde nu tebuia această poveste, așa că am mutat-o la Fanfic-uri originale, categoria în care se încadrează ficul tău. Pentru a înțelege de ce ficul tău nu a fost postat unde trebuia, ar trebui să citești acest subiect.

Deoarece am observat anumite greșeli de ortografie, dar și folosirea greșită a virgulei, te rog citești următoarele subiecte: aceasta și acesta. De asemenea, te sfătuiesc să-ți alegi o singură perspectivă, deoarece ai narat la persoana a III-a (Sună o alarmă Camelia se trezeşte vede ca e ora 7...), apoi, fără niciun avertisment, la persoana I (Ajung la şcoală şi o vad pe Daniela şi îmi amintesc...). Această schimbare poate băga pe oricine în ceață.

Deoarece ești nou venită, te rog să citești și Regulamentul forumului. Mulțumesc :)
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Surorile Ideal
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Oradea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2
Puncte : 6
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Muzică şi desen
Stare de spirit Stare de spirit : Super fericite

Loving a vampire Empty
MesajSubiect: capitolul 2   Loving a vampire I_icon19Sam 17 Oct 2015, 15:09

-        O să ţil spun mâine când mergem la un suc.
-        De ce? Las arma jos şi o bag înapoi, în ghiozdan.
-        Eu sunt un vampir manierat am maniere. Ne vedem mâine la 1 am să te i-au de acasă.
-        Ce naiba se petrece?
-        Haide Cami am să îţi explic eu pe drum.
-        OK ai multe de explicat.
-        Ştiu dar numele lui tot nu ţi-l spun.
-        La naiba.
-        Tipul cu care ai tu mâine întâlnire.
-        Nu este o întâlnire!
-        Bine cum zici tu. Deci el face parte dintr-un consiliu al vampirilor, el este şeful consiliului, adică toţi trebuie să nu supunem lui vrem sau nu vrem.
-        Aaaaaaaa deci de asta tu cu Vlad nu vaţi mai certat când el a spus să vă calmaţi.
-        Da exact. El trebuie să aibă grijă de toţi vampiri existenţi şi suntem destul de mulţi. Este o persoană bună, manierată, este frumos, chiar dacă suntem vampiri avem sentimente depinde de oameni dacă sunt buni sau răi. Vezi tu ai fost bună şi noi ne-am comportat frumos cu tine.
-        Aşa este.
-        Viaţa este ciudată uneori. Vlad tipul care sa dat la tine este fratele viitorului tău iubit.
-        Ce? De ce? Cum? Nu.
-        Ba da. Tu ai ceva ce pe noi vampiri ne atrage spre tine să te apărăm.
-        Bine Daniela ne vedem mâine la şcoală.
-        Mâine este Sâmbătă.
-        Vezi ce mi-ai făcut? Nici nu mai ştiu ce zii este mâine.
-        O sa vin pe la 12 să te ajut să te aranjezi.
-        Hei mătuşă ce faci?
-        Bine tu dragă?
-        Bine.
Eu tot cu gândul în altă parte sunt într-un fel îmi este frică, gândul că mâine mă voi întâlni cu un vampir mă îngozeşte dar mai tare m-a speriat casa aia de la margine oraşului.
-        Cami! Cami! Cami!
-        Ce? Ce?
-        Tu nici nu te-ai trezit?
-        Scuze.
-        Hai dute şi fă un duş.
-        OK.
Camelia face un duş între timp Daniela se uită la ce are ea în dulap. Cami iese din duş, Daniela o i-a şi o pune pe un scaun şi îi face părul. Îi dă să îmbrace o bluză albă cu mânecă scurtă, giacă neagră din piele, blugi negri,ciorapi culoare pieli şi papuci cu toc.
-        Waw areţi super.
-        Mulţumesc.
Sună cineva la uşă, mătuşa deschide uşa şi vede un tip înalt frumos, păr brunet, ochii verzi, bluză neagră şi peste ea o giacă de piele neagră, pantaloni de blugi si nişte adidaşi. Mătuşa o cheamă pe Camelia.
-        Scumpo geanta şi telefonul.
-        O am uitat mulţumesc.
-        Nu ai pentru ce. Ce frumos este tipul.
-        Ştiu. Pa mătuşo.
-        Ce vrei să facem azi?
-        Pai ce ar fii să ne plimbăm?
-        Sunt deacord.
-        Azi vrei să îmi răspunzi la întrebări?
-        Da spune ce întrebări ai?
-        Multe. Prima cum te cheamă?
-        Ray.
-        Ce nume frumos.
-        Mulţumesc şi al tău la fel.
-        Mulţumesc. Daniela mi-a spus că tu eşti şeful unui consiliu.
-        Da.
-        Ce este cu consiliu acela?
-        Este un consiliu care decide legi, soarta unor vampiri care au încălcat legi, şi multe altele.
-        Stai vampirii au legi?
-        Da.
-        Tu de ce ai atâta încredere în mine?
-        Nu ştiu simt că eşti de încredere.
În timp ce vorbeam cu el mă simţeam ciudat eram speriată dar şi fericită. Mă simţeam în siguranţă, cred că m-am îndrăgostit de el cred.
-        De ce eşti nesigură?
-        Pentru că niciodată nu am mai fost ă-ă-ă-ă-ă-ă. Complicat de spus.
-        Adică vrei să spui îndrăgostită?
-        Exact.
În acel moment m-am înroşit foarte tare mi-am întors capul şi m-am uitat altundeva. Cred că m-am îndrăgostit de el. Acel păr brunet, ochii verzi, felul cum se comportă, ca un prinţ cred că el este prinţul meu.
-        Hei el nu este Vlad fratele tău?
-        Ba da, dar ce face aici? Şi de unde ştii că el este fratele meu?
-        Pai mi-a spus Daniela.
-        O da am uitat.
-        Hei Cami, Ray.
-        Ce sa întâmplat?
-        Mâine vine Diana.
-        Cine este Diana?
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Loving a vampire Asss10Loving a vampire J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Loving a vampire Empty
MesajSubiect: Re: Loving a vampire   Loving a vampire I_icon19Dum 18 Oct 2015, 19:14

         Ti-am fuzionat subiectele, intrucat capitolul doi n-avea de ce sa fie subiect separat de acesta. De asemenea, te rog sa editezi si sa scrii cu un font cu marimea de maxim 16, pentru ca asa e mult prea mare. Am vazut ca ti-a mai dat si Schizzo o avertizare, iar aceasta este a doua, deci iti sugerez sa ai mai multa grija, deoarece la trei avertizari se primeste ban.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Loving a vampire Asss10Loving a vampire J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Loving a vampire Empty
MesajSubiect: Re: Loving a vampire   Loving a vampire I_icon19Sam 03 Sept 2016, 23:39

Fanfic blocat din cauza inactivității.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Loving a vampire Empty
MesajSubiect: Re: Loving a vampire   Loving a vampire I_icon19

Sus In jos
 

Loving a vampire

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-