Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Milkshake ♥
S-Class
S-Class
Milkshake ♥

Merite deosebite :
Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? Empty
MesajSubiect: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? I_icon19Vin 29 Iul 2011, 20:21

Chiar credeti ca Sakura n-a insemnat nimic pentru Sasuke...In momentele frumoase dintre cei doi, chiar daca putine, Sakura nu pare atat de indiferenta pentru Sasuke...
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? I_icon19Vin 29 Iul 2011, 21:38

Eu cred ca totusi simtea ceva acolo, poate chiar si ca nioste frati dar totusi cred ca simtea ceva fata de ea.
Sus In jos
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? I_icon19Sam 30 Iul 2011, 19:28

Si eu cred ca Sasuke in copilarie a simtit ceva pentru Sakura . Nust poate ca simte si in shippuuden . Tot ce stiu este ca el e prea orbit de razbunare si dorinta lui nebuna de a distruge satul Konoha si prietenii lui . Si in copilarie cand Sasuke era un pik mai "normal" , la lupta lui cu Gaara a spus ca nu vrea sa.si mai vada prietenii suferind(un moment foarte admirabil) . Bine asta nu are nimic in legatura cu ei doi da totusi simteam nevoia sa spun asta . Oricum , sa speram ca Kishimoto sa asculte dorinta milioanelor de fani , ca Sakura si Sasuke sa fie un cuplu . kiss dap ! a hug
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? I_icon19Sam 30 Iul 2011, 19:43

Deci acest subiect a mai fost discutat si pe alte forumuri, deci. Eu cred ca a inseamnat ceva si chiar cred ca o iubeste, macar ca pe o sora, dar...Daca ar fi aratat asta, Sakura ar fi murit, constientizand ca asta s-ar putea intampla, a decis sa ramana indiferent, rece, in inima lui iubind-o nespus de mult. Adica avem momente cand chiar se scapa, si isi arata sentimentele fata de rozalie, deci sa privim partea pozitiva, s-ar putea ca cuplul SasuSaku sa existe.
Conform unor cercetari in Akkipuden Naruto se marita cu Hinata si Sasuke revine in Konoha, probabil se va casatori cu Sakura, dar inca, deci aici este un mare ,,dar'' nu a avut loc lupta intre Naruto si Sasuke, si eu totusi cred, ca ei se vor lupta apoi Sasuke v-a scapa de ,,vraja'' si isi va reveni si se va intoarce in Konoha.
A fost parerea mea^^
Sakura a insemnat, inseamna si va insemna mereu ceva pentru Sasuke, chiar sub forma unei iubiri, sau prietene, surori.
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? I_icon19Sam 30 Iul 2011, 20:33

E mai mult decat evident ca Sasuke a simtit ceva pentru Sakura in copilarie. Sunt atatea scene care dovedesc asta. Acum nu stiu daca in Shippuden mai simte ceva pentru ea...In viziunea lui, nu are nevoie de dragoste, de prietenie, de nimic de acest gen. Ura este singurul drum sigur pe care il are de parcurs. Oricum, eu sunt sigura ca lucrurile se vor schimba. Nu stiu cum, nu stiu daca prin acea controversata lupta intre el si Naruto, insa cu siguranta se vor schimba. Nu cred ca Kishimoto si-ar lasa personajul preferat sa sfarseasca asa.
Sasusaku va exista mereu in inimile noastre, acum ramane de vazut daca si in anime se vor pune bazele acestui cuplu.
Vom trai si vom vedea ce se intampla happy
Sus In jos
Mona™
Genin
Genin
Mona™

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : La casuta mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 352
Puncte : 366
Reputatie Reputatie : 12
Stare de spirit Stare de spirit : Asa si asa

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? I_icon19Sam 30 Iul 2011, 20:52

Si eu cred ca a simtit ceva pentru Sakura dar acuma Sasuke numai este acelasi,sunt atatea amintiri cu echipa 7 care au trecut prin orice! happy2
Sus In jos
PiXxi
Academy Student
Academy Student
PiXxi

Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 15
Puncte : 17
Reputatie Reputatie : 0

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? I_icon19Joi 04 Aug 2011, 23:43

eu cred ca Sasuke nu va avea niciodata ochi pentru Sakura,el este prea orbit de razbunarea sa si cred ca relatia lor este imposibila cu toate ca ar fi frumos
Sus In jos
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? I_icon19Joi 04 Aug 2011, 23:59

Hmm nu stiu ce sa spun, cred ca da pentru ca cu totii stim cat de urat s-a comportat cu ea si era cat pe ci so omoare, noroccu Naruto deci da cred ca a fost n nimic.
Dar totusi cine stie, adica parerile se poat schimba, poate reuseste naruto sal lumineze, oricum aniemul nu sa terminat deci multe sunt posibile :d
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? I_icon19Vin 05 Aug 2011, 11:15

Ehh eu mereu am sperat ca va exista sasusaku dar acum nu mai cred asa de mult.
Au fost cateva momente in care isi arata "dragostea" pentru Sakura, dar momente putine.
Nu cred totusi ca a fost un nimic pentru el, e coechipiera lui si tine la ea la fel de mult ca la Naruto si Kakashi.
In Shippuden ,Sasuke s-a schimbat si mai mult si am tendinta sa cred ca o uraste lough
Dar ramane de vazut daca se intoarce sau nu in sat.
Cum a spus si crys " Vom trai si vom vedea"
Sus In jos
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? I_icon19Mier 10 Aug 2011, 02:04

Deci dupa 1000 de ani,aterizez si eu aici........Deci sa incepem judecata:
-cand Sasuke a parasit satul si cand s-a intalnit in aceea noapte cu Sakura,daca stiu bine cuvintele Sakurei au fost ceva de genu:,,Tu mereu m-ai urat,nui asa?"sau ma rog asa ceva nu stiu exact.Sasuke nu a spus ca nu o uraste,dar nu a spus nici ca o uraste,deci aici am pierdut eu firul sentimentelor lui Sasuke fata de rozalie.
-in Shippuden Sasuke ma enerveaza din ce in ce mai mult,adica si un orb vede ca Sakura il iubeste,acum pe bune! angry angry Sasuke se gandeste doar la setea de razbunare,pe zi ce trece mai mult cred ca in realitate sakura il v-a uita incet incet pe Sasuke daca nu isi schimba comportamentuldaca nu...il schimb eu biciuitor Asta e parerea mea rusinos
Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class
Milkshake ♥

Merite deosebite :
Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? I_icon19Mier 10 Aug 2011, 13:09

Fiecare are dreptate intr-un fel...

Cu siguranta Sasuke a simtit ceva pentru Sakura, insa ura din el care era pra mare ii invaluia sentimentele pure total.Probabil ca el nici macar nu si-a dat seama cat de mult tine la Sakura.Dar totusi nu cred ca in Shippuden a uitat-o atat de usor.Cand cineva plange pentru tine si isi dezvaluieste sentimentele nu e atat de usor sa-l uiti.Eu cred si sper ca Sasuke a plecat din Konoha ca sa devina mai puternic fara a-si omori prietenii pentru ca doar pe aceasta cale el poate obtine Mangekyou Sharingan.Probabil credea ca Orochimaru poate sa-l ajute sa obtine acea tehinca.Dupa ce l-a omorat pe Orochimaru si pe Itachi el se alatura ca (nu stiu ce vorbesc) lui Akatsuki.Iar Maadara ii baga tot felul de balarii in cap.Sincer eu cred ca Sasuke e mai prostut decat Naruto deoarece a fost pacalit foarte usor de Maadara.Oricum eu sper ca finalul sa fie unul fericit.Naruto devine Hokage, iar Sasuke cu Sakura se casatoresc si traiesc fericiti pana la adanci batraneti... dap !
Sus In jos
Sansa ♛
Genin
Genin
Sansa ♛

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : no idea.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 316
Puncte : 399
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : meh.

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? I_icon19Mier 10 Aug 2011, 14:18

Eu sincer am incetat de mult timp sa mai cred ca, cuplul SasuSaku ar putea exista...Daca reluam episodul in care Sasuke a parasit Konoha, este vizinil ca nu neaparat o iubea, dar tinea la ea. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Dar...cu inceperea seriei Naruto Shippuuden, incep sa cred ca nu o mai iubeste deloc! Adica totusi, cand se desfasura lupta cu Danzou, a incercat sa o omoare de 2 oori, fara nici un regret.

Ramane sa vedem ce se va mai intampla incontinuare! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Musette°
Genin
Genin
Musette°

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Iti rascolesc prin ganduri...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 107
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Dream...
Stare de spirit Stare de spirit : Never the same

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? I_icon19Joi 11 Aug 2011, 00:21

Poate sunt eu pesimista, dar nu cred ca a vazuto pe Sakura mai mult decat o prietena, dar si asta e ceva, pentru ca el nu avea prietene. Iar in Shippuden....am inceput sa vad online Naruto Shippuden si aproape ca ma dezgusta atitudinea lui. E un nesuferit si jumatate. Si Sakura a fost singura care l-a iubit cu adevarat...
Sus In jos
● Lene
Genin
Genin
● Lene

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Lost in my dream..But i don't care..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 119
Puncte : 146
Reputatie Reputatie : 6
Stare de spirit Stare de spirit : Lonely..

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? I_icon19Joi 18 Aug 2011, 12:40

Buun , asta ma macina si pe mine unpic, dar totusi cred ca el tinea unpic la ea deoarece o salva cand era in pericol si se dadea "cool" si spunea ca nu ii pasa..dar totusi..nu ar fi facut atatea si pentru Sakura si pentru Naruto adica sa isi dea viata pentru Naruto in lupta cu Zabuza? dar in Shippuden se schimba lucrurile..Sasuke devine din ce in ce mai absorbit de ura sa pentru sat si vrea sa distruga totul..inclusiv pe Sakura si Naruto..si pe oricine ii sta in cale..Oare isi va da seama ce sentimente are el pentru ea? Oare se va trezi la realitate? Oare gresesc eu? Multe intrebari si nici un raspuns..Raspunsul va veni abia la final..cand se va termina totul..si sant din ce in ce mai curioasa nervi!
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? I_icon19Joi 03 Noi 2011, 00:22

Eu sunt sigura ca Sasuke a simtit ceva pentru Sakura. Si poate ca inca mai simte. Tot ce putem face este sa asteptam si sa vedem ce se va intampla in continuare. Insa, cu siguranta Sasuke simte ceva..pentru ca asa cum au sp si alte persoane mai sus..in unele episoade Sakura nu pare fara importanta pentru el. Si de cate ori a salvat.o. Sa nu spunem ca a avut grija de ea pentru ca erau colegi de echipa sau ceva de genul. Se vedea clar ca ii pasa de ea. Acum sa vedem happy
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? I_icon19Joi 10 Noi 2011, 17:59

Eu zic ca Sauke a tinut la Sakura cat de cat si inca tine ,acolo pe undeva prin inima lui. Este prea absorbit de razbunare si dupa cum vedeti in shippuden il omoara pe itachi si afla adevarul de la tantalaul de madara care e un nesuferit si jumatate . Oricum, cred ca itachi n-a murit pentru ca un uciha nu moare asa repede,cred ca doar se ascunde si vrea sa vada ce face sasuke in continuare.El isi iubeste satul si nu cred ca afacut atatea sacrificii ,cum ar fi sa isi omoare clanul doar ca sa vada ca fratiorul sau mai mic il distruge.
So,am o vaga banuiala sa cred ca Sasuke se intoarce in sat in akippuden si vor trai fericiti pana la adanci batraneti.VOM TRAI SI VOM AFLA
Sus In jos
*Rina*Mandarina*Rina*
Genin
Genin
*Rina*Mandarina*Rina*

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bacau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 126
Puncte : 145
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Imi place sa ascult muzica, sa fac fan ficuri si multe altele
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? I_icon19Vin 11 Noi 2011, 23:28

Deci eu ma arunc de pe casa daca nu ese sasusaku! Apoi ajung la Sasuke in Iad si il omor pentru a doua oara![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Ah... vede el ce-i fac daca nu se casatoreste cu Sakura![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
~ baby strumf ♥
Genin
Genin
~ baby strumf ♥

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Between Moon And Stars .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 173
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : ~`Mai nebuna decat prevede legea [;xX]

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? I_icon19Sam 19 Noi 2011, 21:21

Pai, intradevar, Sasuke este distant si rece cu toti din jurul lui dar Sakura nu a fost un "nimeni" pentru Sasuke. Rozalia a insemnat ceva pentru el, mereu a fost asa. Sasuke era distant pentru ca vroia sa devina puternic si pentru ca Itachi inainte de a pleca i-a spus ca va trebui sa isi omoare cel mai bun prieten/cea mai importanta persoana din viata lui dupa care poate sa il caute pentru a-l omori.
Pentru Sasuke era foarte important ca Sakura sa afle adevarul, chiar daca nu arata asta. O jugnea mereu si o facea in toate felurile, chiar daca erau adevarate spusele lui, el o facea pentru binele ei. Vroia sa o faca puternica asa cum incerca si Itachi cu Sasuke. El nu stia ca Sakura nu este doar o simpla fana de a lui, ea chiar il iubeste si il iubeste cu adevarat.
Inainte ca Sasuke sa plece din sat, Sakura i-a marturisit sentimentele ei profunde pentru el crezand ca asta il va opri. Intradevar, cuvintele ei l-au atins insa nu a reusit sa il faca sa ramana.
Deci concluzia este ca: Sakura era cineva pentru Sasuke, chiar daca nu arata asta.
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? I_icon19Sam 10 Dec 2011, 23:27

Nu stiu ce sa spun! Nimic sigur nu a fost da nici nu a iubito cum la iubit ea!
Sus In jos
Nobody
Genin
Genin
Nobody

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Departe.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 448
Puncte : 477
Reputatie Reputatie : 7
Stare de spirit Stare de spirit : Instabilă

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? I_icon19Lun 19 Dec 2011, 11:10

Pai, cu siguranta Sakura a insemnat foarte mult pentru Sasuke. Au fost coechipieri, au dus la capat multe misiuni impreuna cu Naruto si Kakashi, dar pacat ca Sasuke se lasa cuprins de ura si nu se intoarce in Konoha, totusi nu ar fi fost chiar normal sa se fi intors dupa ce Itachi a murit, ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat dar in fine. In momentele astea nu cred ca Sasuke se mai gandeste la Naruto si Sakura, mai ales sa tina la ea. Desi imi place foarte mult acest cuplu, imi dau seama ca nu o sa fie niciodata impreuna, chiar daca imi amintesc ca in in primele episoade Sasuke a spus ca vrea sa-si reintregeasca clanul.
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? I_icon19Lun 19 Dec 2011, 11:38

Indraznesc sa i contrazic pe toti care au spus ca Sasuke nu se mai gandeste la Naruto si Sakura. Nu stiu daca a-ti observat insa e un episod in Shippuuden in care Karin era sa fie omorata. Iar Sasuke a salvat-o si si-a adus aminte de fosti lui colegi. Fiti putin mai atenti si veti fi surprinsi uni dintre voi sa vedeti ca Sasuke nu este chiar atat de indiferent :P Sa nu tragem concluzii pripite. Totul e in mainile lui Kishimoto si desi m-am plictisit sa o tot repet, sunt sigura ca acesta nu si-ar dezamagi fanii. Nu e sfarsitul anime-ului so.. Exista unele posibilitati ca cei doi sa fie impreuna. Totusi, sa nu uitam va Naruto a jurat ca il va aduce inapoi. Iar el nu isi incalca niciodata promisiunile happy2
Sus In jos
Muffin
Genin
Genin
Muffin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Mioveni
Nr. mesaje Nr. mesaje : 491
Puncte : 528
Reputatie Reputatie : 16

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? I_icon19Joi 22 Dec 2011, 12:40

cristinica ela a scris:
Eu zic ca Sauke a tinut la Sakura cat de cat si inca tine ,acolo pe undeva prin inima lui. Este prea absorbit de razbunare si dupa cum vedeti in shippuden il omoara pe itachi si afla adevarul de la tantalaul de madara care e un nesuferit si jumatate . Oricum, cred ca itachi n-a murit pentru ca un uciha nu moare asa repede,cred ca doar se ascunde si vrea sa vada ce face sasuke in continuare.El isi iubeste satul si nu cred ca afacut atatea sacrificii ,cum ar fi sa isi omoare clanul doar ca sa vada ca fratiorul sau mai mic il distruge.
So,am o vaga banuiala sa cred ca Sasuke se intoarce in sat in akippuden si vor trai fericiti pana la adanci batraneti.VOM TRAI SI VOM AFLA

Din cate inteleg eu de la tine aici, spui ca Itachi nu a murit. Ba da a murit, poate nu ati observat dar Itachi era bolnav de ceva vreme si ar fi trebuit sa moara demult. Stia ca Sasuke se va schimba si va deveni cam rece dupa moartea intregului clan. Special i-a zis lui Sasuke sa il caute cand va fi mai puternic pentru a se lupta si pentru a isi razbuna clanul odata cu razbunarea si incetarea comportamentului sau rece si a gandurilor de razbunare. Mai pe scurt sa il protejeze de a suferi toata viata si de a se distruge singur, prin moartea lui revenirea pe pamant a lui Sasuke. Dar si-a bagat nasu' Madara si Sasuke a devenit fix ce Itachi a incercat sa evite.
Cum a spus si cineva mai sus faza cand a salvat'o pe Karin si si-a adus aminte de fosti sai colegi. Are unele scapari. Parca tot Sakurei i-a spus atunci cand a plecat din sat, daca ati fi fost atente si el si-a deschis oarecum inima fata de ea, spunandu-i ceva de gen ca pentru o vreme [adica echipa 7] credea ca asta este realitatea ca ei ii sunt prietenii cu care se distreaza si lucreaza, trezindu-i umanitatea ca sa zic asa, dupa moartea clanului el se cam inchisese in el. Acum intentionat si-a inchis umanitatea devenind rece si dur, orbit ca se va putea razbuna daca isi opreste sentimentele. Doar ca mai are scapari. Faptul ca a vrut sa o omoare pe Sakura pot doar sa presupun ca a fost o incercare radicala de a scapa de acele "scapari" daca Sakura si Naruto ar fi morti nu ar mai avea regrete ca a plecat din sat sau alte lucruri. Cu ei doi mai are amintiri, daca ar fi scapat si de ei nu s-ar mai scapa. Chit ca el nu si-ar da seama ca ar suferi mai tare stiind ca ar fi morti. Odata ce acestia si-au aratat sentimentele fata de el, va dati seama ca au avut o legatura stransa de prietenie. Iar pe Sakura poate a placut-o mai mult decat o prietena, dar nu si-a dat seama, momentan nu prea face deosebire intre ura si iubire dar apoi intre prietenie si iubire. Oricum clar e ca nu este orbit de razbunare ci, obsedat, si din cauza asta se distruge singur.
Sus In jos
DeeaXSakura
Academy Student
Academy Student
DeeaXSakura

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : dansul,jocuri pe pc :metin,imvu.perfect world....
Stare de spirit Stare de spirit : sunt mai mereu bucuroasa:X

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? I_icon19Vin 30 Dec 2011, 21:31

Cred ca totusi Sasuke simtea ceva pentru Sakura...adica fata este chiar frumoasa si ei 2 se potrivesc foarte bine.....si cred ca pentru Sasuke totusi Sakura a insemnat ceva :)
Sus In jos
viki99
Academy Student
Academy Student
avatar

Nr. mesaje Nr. mesaje : 2
Puncte : 2
Reputatie Reputatie : 0

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? I_icon19Sam 31 Dec 2011, 13:44

Am venit super cu intarziere,dar sa lasam asta.Eu una cred ca Sasuke tine la Sakura,asa cum sa mai spus el a salvato de multe ori.Si daca ne aducem aminte de seara cand a plecat acesta(Sasuke)i-a multumit Sakurei,si am vazut multe poze ,cand acesta se intoarce in sat si o saruta iar in spate sant ceilalti din echipa 7.Si chiar inaintea intalnirii celor 5 Kage,el voia sa se intoarca in sat,dar Madara ia bagat si atunci in cap balarii.
Sus In jos
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? I_icon19Joi 02 Feb 2012, 14:17

:)):
Oameni buni voi nu va dati seama ce ziceti?
NU A SIMTIT ABSOLUT NIMIC!
Ce momente, ce momente?
Visati momente si le scrieti aici?
:)):
Inafara de examenul Chunin nimic :))
Dasta nu se fac ficuri ninja ca nu a simtit nimic pentru nu va-ti dat seama e gai!
Sau o fi simtit , dar cu singuranta acuma nu simte decat ura mai ales cand era sa o omoare....
Ar fi frumos , dar nu , nu se poate decat daca vrea Masashi.
Pana acum nu e nici cel mai mic semn un vis cu ea nimic e orifibl
Sus In jos
Continut sponsorizat




Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? I_icon19

Sus In jos
 

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Despre Sasuke-