Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Sexy_Hynata
Academy Student
Academy Student
Sexy_Hynata

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Pitesti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Scoala Nr.20 Tudor Vladimirescu///Dansuri
Stare de spirit Stare de spirit : Am InVatAt Ca DuReAzA aNi Sa CaStIgI iNcReDeRe Si Ca DoAr In CatEVa SeCuNdE pOtI sA o PiErzi....

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Feb 2012, 19:07

[b][i]Eu cred ca Sasuke a simtit ceva pentru Sakura, dar Sasuke nu prea are sentimente si n-a ras mai niciodata decat ras malefic. :| [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 I_icon19Lun 13 Feb 2012, 16:54

Eu cred ca Sasuke chiar a iubito cat de cat pe Sakura , iar in noaptea aia cred ca Sasuke n-a vrut sa o ia cu el deoarece iar fi pus viata in pericol si a vrut sa o protejeze .[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Gâzu ` <3
Genin
Genin
Gâzu ` <3

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : În aer, în apă, oriunde. Unde nici nu te`ai gândit vreodată .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 71
Puncte : 94
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : Just Parcii `!! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mă simt mare, intr`o lume atât de mică .

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 I_icon19Joi 03 Mai 2012, 10:29

Dacă n`ar fi avut nici un sentiment faţă de ea , nu o salva din atâtea , îi spunea că o urăşte, îi arăta semne că ar fi mai mult decât iritat de faptul că îl tot cocoloşeşte, dar cu siguranţă a simţit şi poate că înca simte ceva pentru Sakura, chiar dacă nu arată ce e în inima lui . Totuşi nu poate lăsa iubirea să`i destrame visul său de răzbunare ...deşi n`ar trebui să gandească aşa .
Sus In jos
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Mai 2012, 23:46

Da mai, dar ii era colega de echipa :|
TOtusi am gasit si eu cateva momente, dar m-am uitat la manga si cand am vazut ce era sa ii faca Sakurei am dat com-ul ala rautacios...in fine il scarpin cu lantu pe Sasuke pana ii scapa purici de pe el sa se treazeasca la realitate!
Sus In jos
PhenomenaL
Genin
Genin
PhenomenaL

Sex : masculin Varsta : 24
Localizare Localizare : Nu stiu :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 76
Puncte : 100
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : AMV ; Music ;

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Sakura and Sasuke   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 I_icon19Lun 21 Mai 2012, 17:50

PiXxi a scris:
eu cred ca Sasuke nu va avea niciodata ochi pentru Sakura,el este prea orbit de razbunarea sa si cred ca relatia lor este imposibila cu toate ca ar fi frumos
Poate Sasuke nu a simtit nimik pentru Sakura inainte de moartea lui Itachi dar apoi cind a aflat adevarul de la Madara sia dorit sa nul fi omorit pe Itachi...
+
Nu prea cred ca Sasuke simtea ceva pentru Sakura ca el a dorit sa o omoare...Sasuke doreste sa aiba mai multa putere nui pasa de nimik...
Sus In jos
https://osu.ppy.sh/u/Akyen
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 21
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 I_icon19Joi 07 Iun 2012, 23:20

uitete la dovezi sasusaku si acolo vei vedea raspunsul meu
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 I_icon19Dum 22 Iul 2012, 20:27

Este imposibil ca Sasuke sa nu simta ceva cat de mic pentru Sakura...altfel de ce in lupta cu Gaara era gata sa isi dea viata ca sa o salveze...pe ea si pe Naruto....Chiar daca a trecut mult tmp si s.au instrainat mult unul de altul eu tot cred ca ma are unele sentimente frumoase in legatura cu Sakura....chiar daca sunt mici cat o jumatate de purice...ele tot exista...sunt sigura...adica e imposibil sa fi uitat tot ce eu patimit impreuna.....
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
ElaKrev
Chūnin
Chūnin
ElaKrev

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : nici unde dar peste tot
acebook acebook : https://www.facebook.com/ela.cerasela.737
Nr. mesaje Nr. mesaje : 792
Puncte : 874
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : Tumblr
Stare de spirit Stare de spirit : foarte buna

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 I_icon19Dum 29 Iul 2012, 00:23

in copilarie simtea ceva ceva
dar in shippuden a vrut sa o omoare deci nu mai simte nik
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 I_icon19Mier 01 Aug 2012, 21:02

Eu cred ca a simtit , simte si va simtii pana isi va da rasuflarea . Acum nu stiu dak vrea sa arate acest lucru . Asteptam vesti de la Kishimoto
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 I_icon19Vin 31 Aug 2012, 17:16

Da, si eu cred ca ei se potrivesc, mai ales ca Sakura il iubeste pe Sasuke, si daca va amintiti episodul acela din Naruto in care Orochimaru i-a facut semnul lui Sasuke, veti vedea ca si Sasuke simte ceva pentru Sakura, sau macar a simtit! love (SasuSaku)
Sus In jos
floricica gingasa
Genin
Genin
floricica gingasa

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 91
Reputatie Reputatie : -2
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,desen si sa ma distrez
Stare de spirit Stare de spirit : mult mai bine decat ieri

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 I_icon19Lun 03 Sept 2012, 17:24

Eu cred ca nu simtea nimic pentru ca mereu se gandea la fratele lui poate ceva mic
si eu as vrea ca kishimoto sa nu-si asculte fani adica sa nu-i puna pe sasuke si pe sakura impreuna.
as vrea ca sakura sa fie impreuna cu naruto pentru ca naruto tine mult la ea naruto ar fi foarte trist daca iar vedea pe sasuke si sakura impreuna happy
Sus In jos
oana2000
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : Calarasi,Romania
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2
Puncte : 2
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa ma uit la Naruto,sa desenez caractere,sa ma plimb cu bicicleta si sa joc carti si Conquizador
Stare de spirit Stare de spirit : happy:)

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 I_icon19Mier 05 Sept 2012, 23:54

Sasuke?Acel monstru rece care a lasat-o pe Sakura in urma,ignorandu-i rugamintiile de a ramane in Konoha,tratand-o ca pe o durere de cap!?Nu,in niciun caz nu cred c-a iubit-o!Da,intr-adevar,in copilarie,cred ca a avut niste sentimente calde pentru ea,dar pe atunci el nu era un demon!Era un copil cu niste vise,care lupta pentru a se agata de viata!Acum,cand ma uit la el,vad un monstru!Un nimic care a uitat de prietenii lui,de satul lui,de tot!Uneori,cand imi amintesc cum era inainte,imi vine sa plang!Privirea lui si aroganta lui,dorinta de a ucide,este leit Itachi.Si cand ma gandesc cati shinobi au murit incercand sa-l aduca pe acest demon inapoi!Nu cred ca-i pasa de nimeni!El traieste pentru el si lupta ii confirma existenta!Scopul lui este razbunare si ucidere!N-are rost sa te gandesti ca isi va reveni!
Sus In jos
† Sakku †
Genin
Genin
† Sakku †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 I_icon19Mar 18 Sept 2012, 17:15

Sincera sa fiu nu cred ca intr-adevar Sakura nu a insemnat chiar nimic. Sunt sigura ca daca Sasuke nu trecea prin ce a trecut in copilarie si daca avea o familie intacta si fericita ca inainte de macelul provocat de fratele sau, el chiar isi datea arama pe fata si isi arata sentimentele fata de Sakura si chiar daca erau mici tot erau si oricum dragostea sa pentru ea incoltea tot mai mult cu timpul, dar fiindca s-a intamplat acel dezastru el si-a facut un singur scop si anume razbunarea neavand timp pentru o relatie si de aceea nu s-a axat pe dragostea sau simpatia fata de Sakura :(.
Din pacate, ce am scris mai sus este valabil pentru Naruto simplu, deoarece in Naruto Shippuden Sasuke fiind orbit de razbunare si intaratat de dementu' de Madara, vrea sa-si razbune acum fratele protector si sa ucida chiar oameni nevinovati. Deci in concluzie din cauza urii si razbunarii Sasu al nostru a luat-o cam pe aratura si a cazut intr-o depresie puternica, iar dupa parerea mea este putin inconstient:)).
In fine, in concluzie Sakura a insemnat ceva pentru Sasuke cu siguranta si numai e nevoie sa fac un comm-zila ca sa dovedesc caci stiti si singuri la ce ma refer cand afirm asta, si poate chiar mai inseamna si acum ceva doar ca Sasuke este prea orbit de razbunare ca sa mai simta dragostea in floarea ei si singurul care il mai poate scoate din bezna asta este ori Itachi [ cel mai probabil], ori familia sa :). Eu chiar sper ca la sfarsit Sasuke sa-si revina si sa ia in serios sentimentele pe care i le impartaseste Sakura caci se potrivesc de minune si sunt mare fan SasuSaku :)).
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 I_icon19Mier 19 Sept 2012, 19:56

Sakura nu a fost niciodata "nimic" pentru Sasuke. In primul rand i-a fost coechipiera, iar in al doilea rand prietena.
Nu cred ca a avut sentimente de iubire pentru ea, caci el nu se gandea decat la razbunarea aia prosteasca.
Daca ar fi avut o familie unita, daca nu ar fi fost nevoit sa fie distant cu toti cei din jurul lui, atunci e
posibil ca situatia sa fi stat altfel, dar asa...
Cand a "salvat-o" pe Sakura din mainile lui Gaara, nu a facut-o pentru ca o iubea,
ci pentru ca ii era prietena si coechipiera. Mi-as dori enorm de mult sa fi simtit ceva
pentru ea in trecut, dar am renuntat de ceva timp la acest vis. Oricum, daca la
sfarsitul anime-ului vor fi impreuna, si se vor iubi, as fi maxim de fericita.
Asta este tot ce am avut de spus. Vom vedea ce se va intampla cu sentimentele lui
Sasu pentru Saku.
-Zbyee kiss-
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 I_icon19Joi 18 Oct 2012, 22:05

Sincera sa fiu,eu nu cred ca Sasuke simte alceva pentru Sakura decat prietenie,din cauza aceea o salveaza si o protejeaza...dar el a salvat-o si pe Karin de cateva ori si pe mai multe fete din Naruto dar nu simte nimic pentru ele.....Dar sa speram ca la sfarsit in Shippuden o sa se indragosteasca de ea<3<3
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 I_icon19Mier 09 Ian 2013, 01:51

Eu cred ca Sakura a insemnat ceva acolo in inima brunetului.. intr-un coltisor ascuns.. Pe bune nu mai fiti asa de rai... Am vazut ca cineva a spus ca vrea NaruSaku. Nu am nimic personal cu acest cuplu..dar nu se potrivesc deloc ;;).
Si oricum in manga a aparut un moment NaruHina..so NU EXISTA SANSE PENTRU NARUSAKU dance2 .
Sus In jos
Shiseru
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Ninja World
acebook acebook : Sorry, lume, nu am.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 156
Puncte : 177
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ies cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita lulea

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 I_icon19Sam 09 Feb 2013, 21:40

Nu cred ca Sakura a fost "nimic" pentru Sasuke.
In seara aceea, cand Sasuke a plecat din parc a zis "Multumesc", apoi a lovit-o, dar a pus-o pe banca, desi putea sa o lase acolo pe jos. Cand s-au intalnit dupa lupta cu Danzou, Sasukeputea sa foloseasca genjutsu si sa o omoare intr-o clipita, dar nu a facut-o.
Sus In jos
csilla12
Genin
Genin
csilla12

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : sibiu
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 87
Puncte : 95
Reputatie Reputatie : 0

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Mar 2013, 16:56

sakura pentru sasuke ? hmm da a insemnat ceva poate ceva mai mult dar in schimbul puterii el da pana si prietenia lui cu sakura si naruto. numai in multumescu ala au fost o mie de sentimente pentru ea.
Sus In jos
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 I_icon19Dum 31 Mar 2013, 13:11

In Shippuden Sakura nu a insemna nimic pentru Sasuke, mai ales ca el voia s-o omoare. Ea tine in continuarea la el, prosteste un pic, insa asta nu-l schimba.

In schimb, in Naruto, cand erau de 12-13 ani, cred ca a simtit macar putin ceva pentru ea, caci mereu o apara si la plecarea sa, a facut un moment destul de dramatic si un pic romantic. Putea sa nu-i spuna nimic, putea doar s-o adoarma cu Sharingan, insa el i-a multumit si a pus-o frumos pe banca. Si au mai fost si alte momente cand a putut s-o lase si sa fie indiferent, insa n-a facut-o love Inca sper la un moment SasuSaku, caci in manga NaruHina a aparut deja si sincer, mi se parea mai posibila relatia Uchiha Haruno decat Uzumaki Hyuga lough dap !
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 I_icon19Dum 31 Mar 2013, 17:36

Sincer, cred ca ceea ce a simtit nu a fost nici iubire, nici nimic. Poate doar colegialitate sau prietenie. Pana la urma faceau toti parte din aceeasi echipa, era normal sa se ajute reciproc. Ca Sasuke a salvat-o de mai multe ori, asta e partea a doua. Pana la urma, el era cel mai puternic, mai bun si decat Naruto, salvarea Sakurei era ceva normal.
Undeva, in adancul inimii sale probabil a simpatizat-o catusi de putin pentru ca, din cate imi aduc eu aminte, cand a fost acel examen genin, Sakura se simtea ciudat [deoarece stiti ca fusese testata de Iruka-sensei, iar acesta se folosise de o clona drept Sasuke] iar Uchica cand a observat-o si-a spus in gand ''Sakura se comporta ciudat'' . Apoi, cand au vrut sa intre in clasa, stiti ca stateau doi ''bodyguarzi'' la usa, si pusese un genjutsu. Iar atunci Sasuke a laudat-o pe Sakura, cum ca ea are cea mai buna minte din echipa, etc.
Deci ceva, ceva, a fost. Parerea mea...
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 I_icon19Dum 31 Mar 2013, 21:33

Sincera sa fiu, am o parere neclara in legatura cu ce simtea Sasuke pentru Sakura. Cred ca, inainte sa inceapa Shippuden-ul, in Naruto original, relatia dintre Sasuke si Sakura era o simpla relatie de colegialitate. Ca sa fiu serioasa, nu cred ca daca a prins-o cand era sa cada a fost ceva, ca sa numesc ''iubire'''. Sunt de parere ca acestea au fost doar niste gesturi frumoase, totusi s-ar putea sa i fost si o urma stearsa de prietenie.
In Shippuden, nu sunt sigura daca Sasuke si Sakura mai au un "fel'' de relatie. S-au distantat foarte mult si abia ca isi vorbesc, probabil deloc.
Ma rog, aceasta a fost parerea mea. Cred ca Sakura a insemnat ceva, dar un ceva mic pentru Sasuke inainte de Shippuden. Acum, el se gandeste doar la razbunare. Deci, nu cred sa-l mai intereseze Sakura.
Sus In jos
naruto_4ever
Genin
Genin
naruto_4ever

Sex : masculin Localizare Localizare : sibiu
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 50
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde de starea ta :P

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 I_icon19Vin 13 Sept 2013, 17:04

Eu ma tot gandesc la faza cand Itachi ia spus lui sasuke ca trebuie sa isi omoare cel mai bun prieten pentru a deveni puternic. Deci poate sasuke s-a comportat asa cu sakura doar ca sa nu creada el ca i prietena ca sa nu o omoare zic eu ...la faza cu naruto habar n-am a incercat si pe saracu blond dar n-a putut si nici nu va putea. De ce ? mio zis o prietena ca o citit undeva o conversatie intre sasuke si itachi unde itachi zicea: nu iti vei putea ucide cel mai bun prieten!! Nu stiu daca e adevarat , ma rog. Oricum sakura nu a fost un nimic pentru pentru sasuke . A tinut la ea cand era in echipa 7 acum ..nu stiu..
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Asss10Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 I_icon19Vin 11 Oct 2013, 12:42

Povestea dintre Sasuke si Sakura este una tipic realista din punctul meu de vedere. Eu nu cred ca Sasuke o iubea sau placea pe Sakura. Erau colegi de echipa, era normal sa o salveze.

Pt lupta cu Gaara cand ea cade desub nisp si el o prinde.- Un gest de multumire, si ea s-a pus in fata lui si a fost ranita on locul lui.

Acel "Multumesc" de la plecarea lui- poate fi interpretat, nimeni nu stie pt ce a multumit :)

Tot la examen in padure, ea il strange in brate si el isi revine la normal- Acel demon se hranea cu ura si daca ati vazut s-a pus accent pe acea lacrima, lacrima inseamna afectiune, mila, lucru ce au facut demonul sa se retraga.

fiecare moment are o explicatie normala.

Sasuke nu a iubito pe Sakura iar "iubirea" Sakurei pt el nu a fost decat o obsesie in punctul meu de vedere. Sa nu uitam sa Sasuke a incercat sa o omoare pe Sakura yeah
Sus In jos
leila_unal
Academy Student
Academy Student
leila_unal

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4
Puncte : 4
Reputatie Reputatie : 0

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 I_icon19Dum 13 Oct 2013, 21:01

Cu siguranta k Sakura a reprezentat ceva pt.Sasuke.Nu stiu daca sentiment de iubire, dar sigur ea a fost (si este dupa mine) o persoana importanta din viata lui, poate ca el a considerat-o coechipiera sa si sora lui,acelasi lucru l-a simtit probabil si pt.Naruto si Kakashi, au fost ca si familia pe care el nu a putut-o avea.Cu ei a trecut prin multe,au crescut impreuna, s-au luptat impreuna,au avut momente frumoase,amuzante si urate.Eu am facebook-ul actritei de voce care o interpreteaza pe Sakura in varianta originala,japoneza,eu am intrebat-o si mi-a raspuns vorbeste fluent engleza asa ca s-ar putea sa aveti succes in a comunica cu ea.Eu nu vreau sa o zapacesc cu mesajele si sa nu imi mai raspunda (desi eu nu cred asta pt.ca din cate am vazut pana acum,Chie Nakamura este o persoana tare draguta si amuzanta) asa ca puteti sa va incercat si voi norocul.Va pot trimite URL facebook-ului ei.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
leila_unal
Academy Student
Academy Student
leila_unal

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4
Puncte : 4
Reputatie Reputatie : 0

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 I_icon19Joi 17 Oct 2013, 20:19

Eu cred că a însemnat ceva pentru el pentru că atunci a părăsit Satul Frunzei el i-a zis ,,Sakura...mulțumesc '' și și-a mușcat buza care potrivit Pshihologiei înseamnă indispoziție evidentă.Dacă interlocutorul face asta,este îndurerat sau trist.Gestul poate fi inconștient,atunci când subiectul se teme că nu place suficient.A iubit-o foarte mult, dar nu cred că el mai simte asta și în Naruto Shippuden.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?   Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke? - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Chiar credeti ca Sakura a fost ''nimic'' pentru Sasuke?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Despre Sasuke-