Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
We'll be a dream  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
We'll be a dream  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 We'll be a dream

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
♥Barbie
Genin
Genin
♥Barbie

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ghiceste..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 311
Reputatie Reputatie : 29
Stare de spirit Stare de spirit : Happy'bwaa :x

We'll be a dream  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: We'll be a dream    We'll be a dream  - Pagina 2 I_icon19Joi 25 Aug 2011, 01:33

hmm..pai interesant capitol..
nu sunt din comisie dar totusi puteai sa scri acolo cand naruto incepe sa strige..fara sa mai pui si ce striga..si continuai...
oricum..nu este treaba mea cu crititcatul deci vreau nextul repejor dap !
Sus In jos
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

We'll be a dream  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: We'll be a dream    We'll be a dream  - Pagina 2 I_icon19Joi 25 Aug 2011, 02:20

Da da,dar iti zic si pe acest site:Tot nu stiu cine e tatal sakurei,si ma enerveaz!Ma arunc de la atj daca nu bagi nextul! biciuitor si stii tu bine ca nu glumesc,bine glumsc a hug
Sus In jos
~ baby strumf ♥
Genin
Genin
~ baby strumf ♥

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Between Moon And Stars .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 173
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : ~`Mai nebuna decat prevede legea [;xX]

We'll be a dream  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: We'll be a dream    We'll be a dream  - Pagina 2 I_icon19Sam 27 Aug 2011, 00:48

Okay , okay uite pun nextu` :)
Sper sa va placa si arigatou pentru comentarii :*
Enjoy !

Capitol dedicat lui Dia :)

Capitolul 7


Sakura POV:

-Pai Sakura , tu ce stii despre parintii tai ?

Wow , asta a fost mai rau ca un cutin infipt in inima , de ce trebuie sa mi se aminteasca despre asta tot timpul , ma simteam sufocata , simteam ca nu mai am pentru ce trai , vreau sa schimb acesta lume , vreau sa aduc pacea si sa fac ca razboaiele sa ia sfarsit , iar intr-o zi , mama iti promit ca te voi razbuna si il voi gasi pe tata ! Imi incalcesc pumnul , imi trag aer in piep , dupa care ii spun :

-Nu stiu .....
-Sakura , mama ta Yenna a murit intr-un razboi ninja , iar tatal tau Yahiko te-a dat unor oameni de increde dupa care nu s-a mai auzit nimic de el ... uite Sakura stiu ca pare ciudat si ca nu o sa ma crezi dar ... eu sunt tatal tau , Sakura .

Poftim ?! Cred ca glumesti , am ramas pur si simplu masca , marele Pein , liderul Akatsuki , este tatal meu .... cine ar fii crezut . Nu i-am raspuns , doar mi-am atintit privirea in podea , lacrimi cristaline imi inunda chipul meu alb ca spuma laptelui . Pein , pardon , adica tata se apropie de mine cu doua degete imi ridica barbia , se uita in ochii timp de cateva secunde dupa care imi sterge lacrimile . Imi saruta fruntea . Imi spune ca pot sa plec sa ii cunosc pe ceilalti , eu dau aprobator din cap dar cand am ajuns in fata usi ii aud vocea lui Pein , pardon , tata cum imi spune ceva ce m-a socat :

-Sakura , acum esti una din Akatsuki ... si inca ceva ... Te Iubesc Sakura .

Wow , stiu ca este ciudat si pe mine ma lasat masca , cred ca in gura mea au intrat in jur de 10 muste . Dar ca sa nu fiu nesimtita ii raspund:

-Am inteles , tata .

A fost atat de usor sa spun tata , nu ma mai simteam tat de goala pe dinauntru` asa cum obisnuiam sa ma simt , cred ca in sfarsit incep sa simt ce inseamna cu adevarat o dragoste parinteasca . Parasesc camera si ma indrept spre camera unde m-am tresit inconjurata de baietii Akatsuki . Ma apropii de usa si aud voci , bine doar doua voci , nu stiu cine erau , dar de ce imi bat eu capul , ma gandesc numai la faptul ca mi-am gasit tatal si la faptul ca mi-am tradat satul , venind la Akatsuki . Hmm .... Naruto te rog iarta-ma dar nu am de ales , tata e tata . Prieteni , Tsunade-sama , Kakashi-sensei , Konoha , imi pare rau ... La gnadul asta las capul in jos , insa imi revin cand aud o voce din camera cum striga . Wow si cu ce mai decibeli striga , cred ca am surzit deja . Apas pe clanta si intru in incapere . Aha , deci astia doi imi deranjau mie gandurile , un blond pe nume Deidara si un roscat pe nume Sasori . Acestia inca se certau , nici macar nu m-au observat , ce nesimtiti . Tusesc fortat ca sa le atrag atentia . Cand acestia ma vad , un zambet smecher si-a facut aparitia pe fata lor , Doamne ce n-as da sa le sterg zambetul ala idiot de pe fata , dar nu vreau sa ajung cine stie unde daca fac vreo prostie , asa ca nu ma bag . O liniste de gheata pune stapanire de noi . Eu stateam in aceasi pozitie de acum 5 minute , sprijuta pe un picior , mainile in san , uitandu-ma la cei doi idioti care de 5 minute ma masoara din priviri , gata deja m-am enervat , nu vreau sa-i lovesc pentru ca sincer sunt simpatici astia doi , dar vreau sa-i fac sa inceteze sa se mai holbeze la mine si sa iasa din camera , asa ca o s-o iau cu frumosul , daca nu merge , o sa aiba de suferit . Incep sa bat din picior dupa care ince morala Ala Sakura :

-Bun baieti , am s-o iau cu frumosul , sunteti tare simtatici cand va certati , dar nu asta e idea . Eu sunt aici de 5 minute asteptand sa iesit de aici dar nu am primit de la voi decat ochii dulci , ceea ce ma face sa disper , nu cred ca vreti sa vedeti cum fac atunci cand disper cu adevarat . Bun , deci ori plecati ca sa ma pot odihni , ori o luam pe calea grea , ce ziceti ?
-Bine , bine iesim .

Deci , a mers cu frumosul , ahh ce ma bucur , chiar nu aveam chef sa ma iai la bataie cu acesti doi idioti , dar ma rog . Dupa ce pleaca , ma trantesc in pat si incerc sa adorm insa cand sa inchid ochii , la usa ciocane cineva , ahh acum ti-ai gasit si tu sa vii , off mama masi de viata . Ma ridic din pat si ma indrept spre usa . Cand deschid usa , isi face aparitia Sasori care inra in camera si inchide usa in urma lui , okay acum ce mai vrea ? Dar nu mor eu curioasa asa ca intreb :

-Ce mai vrei acum Sasori ?
-Pai vreau sa iti spun sa ai grija si ... sa nu faci ceea ce nu vrei , ai inteles ?
-Ooookaaay , atat ?
-A si inca ceva ...

Spunand asta Sasori incepe sa se apropie de mine , cu fiecare facut de Sasori inainte , eu dau inapoi , pana simt perete rece , ohh nu , cine a pus peretele asta aici ?! Pe papuci lui Mihai Eminescu , cine a inventat peretii , in cazuri ca astea ! Sasori acum se afla ametitor de aproape de mine , se apropie din ce in ce mai mult pana cand ....



SUSPANS :D
Sper ca va placut nextu ` :)
Scuze de greseli :(
Va pup :*
Love Ya'll a hug
Sus In jos
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

We'll be a dream  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: We'll be a dream    We'll be a dream  - Pagina 2 I_icon19Sam 27 Aug 2011, 00:59

da!!!!!!!!!!!!!!!!!Asa am crezut dupa ce ai pus penultimul capitol,oarecum il banuiam pe pein ca e
tatal ei,altfel de ce ar fi dus-o la el?E tare si vreau nextul!!!!!!

DIA E FANUL nr1 AL ACESTUI FIC!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


We'll be a dream  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: We'll be a dream    We'll be a dream  - Pagina 2 I_icon19Sam 27 Aug 2011, 10:04

pana cand ....
Ce? Iar ne-ai lasat in suspans. Of . Ne omoara .Defapt , ma omoara :)
Deci ficul asta este superb,uimitor,minunat. Te rog sa pui next-ul mai repede .

Sus In jos
~ baby strumf ♥
Genin
Genin
~ baby strumf ♥

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Between Moon And Stars .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 173
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : ~`Mai nebuna decat prevede legea [;xX]

We'll be a dream  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: We'll be a dream    We'll be a dream  - Pagina 2 I_icon19Sam 27 Aug 2011, 10:30

Pai Dia , putea s-o aduca la el si pentru ca ..... Nu Zic ! E secret dar vei afla mai tarziu happy2
Si Cora o sa pun nextu` cat mai redepe !

Arigatou pentru comentarii fetelor , va pup kiss
Love Ya'll in love

Ja Ne ! hi! a hug
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


We'll be a dream  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: We'll be a dream    We'll be a dream  - Pagina 2 I_icon19Sam 27 Aug 2011, 10:53

Ok,astept.Desii va fi greu ma voi abtine.nu vreau sa par stresanta desii poate o fac fara sa vreau. :)
Spor la scris si asteptam next-ul.
a hug
Sus In jos
♥Barbie
Genin
Genin
♥Barbie

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ghiceste..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 311
Reputatie Reputatie : 29
Stare de spirit Stare de spirit : Happy'bwaa :x

We'll be a dream  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: We'll be a dream    We'll be a dream  - Pagina 2 I_icon19Sam 27 Aug 2011, 13:39

moor..prea misto capitolul.. dap !
abia astept nextul dap !
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
We'll be a dream  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

We'll be a dream  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: We'll be a dream    We'll be a dream  - Pagina 2 I_icon19Sam 27 Aug 2011, 15:38

Deci ma macina intrebarea lough
Este SasuSaku?
Si raspunde la intrebari ca ma freaca la ficat lough
Ador acest fic
Imi place mult
Next!
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
~ baby strumf ♥
Genin
Genin
~ baby strumf ♥

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Between Moon And Stars .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 173
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : ~`Mai nebuna decat prevede legea [;xX]

We'll be a dream  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: We'll be a dream    We'll be a dream  - Pagina 2 I_icon19Sam 27 Aug 2011, 21:48

Da este SasuSaku happy2 !!
O sa vedeti , doar asteptati . Are multe chesti si o sa credeti ca este ori GaaSaku ori SasoSaku ori blah blah blah , dar nu , este SasuSaku in love
Arigatou pentru tot a hug
Nextu` o sa vina cat de repede !
Va pup kiss
Love Ya'll in love
Ja Ne ! hi!
Sus In jos
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

We'll be a dream  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: We'll be a dream    We'll be a dream  - Pagina 2 I_icon19Dum 28 Aug 2011, 18:18

Unde e nextul draga? confuz De ce nu e prezent pe site nextul?Baga-l te roggggggg angel hug ca de nu biciuitor
Sus In jos
~ baby strumf ♥
Genin
Genin
~ baby strumf ♥

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Between Moon And Stars .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 173
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : ~`Mai nebuna decat prevede legea [;xX]

We'll be a dream  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: We'll be a dream    We'll be a dream  - Pagina 2 I_icon19Dum 28 Aug 2011, 21:21

Am venit cu nextu` :)
Sper sa va placa si arigatou pentru comentarii :)
Lectura placuta !
Enjoy !

Capitolul 8


Sakura POV:

Pana cand palma mea face contact cu obrazul lui , care l-a facut sa-si intoarca capul la 90 de grade , saracul ,dar n-am cei face . Sasori isi duce mana dreapta spre locul in care l-am plesnit , care sincer era mai rosu ca o rosie , isi intoarce capul spre mine cu o fata de "Fugi ca nu mai scpai!" , dar nu ma sperii eu de un asemena idiot , indiferet ca este in Akatsuki sau nu , il vad cum isi ia mana de pe obraz si incearca sa ma plezneasca , dar nu stiu cum dar i-am prins mana , si cu un picior l-am lovit in abdomen atat de tare incat l-am izbit in peretele din partea cealalta a camerei , cand a facut contact cu peretele rece a scos un geamat de durere si mici firicele de sange au iesit din gura lui . Oh Doamne ce-am facut ?! Nu , nu am intrebat bine , cum am facut asta ?! Parca corpul actiona singur , era intr-un fel ca nisipul lui Gaara , el nu facea nimic , ci nisipul il apara , exact asa ma simteam si eu , dar cum e posibil , ce se intampla cu mine ?!
Ma indrebt spre Sasori , ajungand in fata lui , incep sa-l vindec , pentru ca sincer l-am lovit atat de tare incat avea o rana pe abdomen , Sasori nici macar nu reactiona , statea pur si simplu si astepta . Dupa ce am terminat l-am ajutat sa se ridice dupa care i-am zis :

-Sasori , gomenasai , nu am vrut ... dar nici macar nu am fost eu , adica ...
-Nu-i nimic , inteleg , era si normal , eu sunt de vina , nu ar fii trebuit sa incerc sa te sarut dar sincer sa fiu , tentatia era prea mare.
-Hmm ... nu-i nimic , acum dute si odihnestete .

Spunand acestea ii iau mana si i-o pun imprejurul gatului meu , dupa care ne indreptam spre camera lui Sasori , vai saracul , rana aia nu ii permite sa se miste foarte bine si poate sa isi piarda echilibrul in orice moment , ca altfel nu il ajutam , bineinteles . Cand am ajuns in camera lui , i-am spus noapte buna si parasesc camera , fara sa mai astept un raspuns de la roscat .
Merg agale spre camera mea , gandindu-ma la Konoha , la prietenii mei , la ce am lasat in urma , pana ajung in fata camerei mele . Deschid usa indreptandu-ma spre pat . Ma trantesc fara sa ma schimb , adormind in urmatoarele 3 minute .


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ۩۞۩ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


Intre timp in Konoha , toata lumea era agitata , inclusiv Tsunade , ii era frica ca Sakura nu se va mai intoarce . Era pur si simplu disperata , a trimis ANBU , dar nu au gasit-o , a trimis si alte echipe de elita a satului , dar nici acestia nu au reusit sa o gaseasca sau au fost omorati . Nu mai stia ce sa faca , pe de alta parte Naruto , se plimba pe strazile satului , cu privirea atintita in pamant si gandindu-se la Sakura si la momentele petrecute impreuna , chiar si cele petrecute ca echipa 7 ce era atunci , era trist , prima oara si-a pierdut cel mai bun prieten si rival in acelasi timp , iar acum Sakura , care dupa plecarea lui Sasuke , s-a apropiat foarte mult de el , erau de nedespartit , chiar daca si-o mai primea de la ea , tineau unul la altul mai mult ca ochii din cap . Vroia el sa se duca sa o caute si sa o aduca inapoi impreuna cu Sasuke , dar Tsunade nu il lasa , Naruto credea ca lui Tsunade nici macar nu ii pasa de Sakura , dar se insela amarnic , nu stia cat de disparata este Tsunade , dar ea nu l-a lasat pe Naruto , pentru ca nu vroia ca Akatsuki sa il prinda si sa ii ia vulpea cu noua cozi , ii era frica , nu mai stia ce sa faca si se gandea la ce era mai rau .
Ceilalti erau la fel de deprimati , toti tineau la Sakura , inclusiv Ino era ingrijorata , indiferent ca cele doua se ceartau si sunt rivale , tot tin una la alta . Toti erau in stare sa faca orice ca sa o aduca inapoi .
Fiind noaptea tarziu , toata Konoha a adormit , cu exceptia unui baiat blond care inca strabatea strazile satului , mergea si mergea pana cand ......


SUSPANS :D !
Sper ca va placut :)
Scuze de greseli :(
Va pup :* !
Ja Ne ! :-h
Sus In jos
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

We'll be a dream  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: We'll be a dream    We'll be a dream  - Pagina 2 I_icon19Dum 28 Aug 2011, 21:55

Iar suspans?Ma omori cu astea!!!!!!!! biciuitor Frumos frumos dar de ce nu-l faci mai lung si te rog,fara suparare sa mai bagi putina descriere,vreau nextul happy2
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
We'll be a dream  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

We'll be a dream  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: We'll be a dream    We'll be a dream  - Pagina 2 I_icon19Lun 29 Aug 2011, 09:44

Pana cand?
Aoloo suspansul la un fic excelent cat il urasc!
Adu repede repeedee nextul!
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

We'll be a dream  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: We'll be a dream    We'll be a dream  - Pagina 2 I_icon19Joi 01 Sept 2011, 23:10

OHHHHHHHHHH suspansul asta al tau abia astept next
Sus In jos
~ baby strumf ♥
Genin
Genin
~ baby strumf ♥

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Between Moon And Stars .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 173
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : ~`Mai nebuna decat prevede legea [;xX]

We'll be a dream  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: We'll be a dream    We'll be a dream  - Pagina 2 I_icon19Vin 02 Sept 2011, 09:02

HiHi , am venit aici sa va spun ceva crying
Sunt foarte ocupata si nu pot sa scriu nextul atat de repede pe cat credeam ,
Si chiar imi pare rau , dar am sa incerc sa il scriu cat de cat in timpul liber crying
Arigatou pentru comentarii si sper sa nu va suparati dar chiar nu am timp ...

Va pup kiss
Va iubesc in love
Va imbracisez a hug

Ja Ne ! hi!
Sus In jos
~ baby strumf ♥
Genin
Genin
~ baby strumf ♥

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Between Moon And Stars .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 173
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : ~`Mai nebuna decat prevede legea [;xX]

We'll be a dream  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: We'll be a dream    We'll be a dream  - Pagina 2 I_icon19Lun 05 Sept 2011, 17:03

Am venit cu nextul kiss
Sper sa va placa .
Lextura placuta.
Enjoy !

Capitolul 9


Pana cand acesta nefiind atent , se impiedica si cade . Hinata - o fata timida , frumusica cu parul brunet cu nuante de albastru inchis si cu ochi lila , care este indragostita nebuneste de blond - trecand pe acolo il vede pe Naruto intins pe jos si strngand cu putere pamantul in pumnul lui . Vantul a inceput sa bata cu putere iar cerul parea sa anunte o furtuna nu prea frumoasa . Hinata speriata , s-a indreptat in fuga spre blond si il ajuta sa se ridice . Naruto ii multumeste politicos ascunzandu-si tristetea sub un zambet fals , dand sa plece dar vocea cristalina a brunetei il face sa tresara .

-Na-naruto-kun , ai v-vrea sa mergi cu m-m-mine la un Ramen ?

Spunand aceste cuvinte , obraji brunetei au inceput sa se faca din ce in ce mai rosii . Blondul ii zambeste - de data asta , nu fals - si accepta bucuros cu gandul ca ar putea uita cat de cat de rozalie .
Intre timp in ascunzatoarea celor de la Akatsuki , dobandea linistea . Pe holurile lungi , ca niste labirinturi nesfarsite , luminate doar de niste torte care erau aprinse tot timpul , asteptand parca sa le stinga cineva ca sa se odihneasca si ele , o fata cu parul roz ca cele mai frumoase flori de ciresi si cu ochi ca de smarald , se indrepta spre camera tatalui ei fara sa scoata vreun sunet . Ajunsa intr-un final la destinatie bate politicos in usa . Se aude un "Intra" iritat si plictisit , rozalia intra in camera salutand politicos . Cum o vede liderul organizatiei , alias tatal rozaliei , se ridica din pat indretanduse spre fica sa , o saruta pe frunte ca un parinte proctor dupa care incepe sa ii povesteasca detaliile misiunii ce va avea loc .

-Deci , Sakura , tu va trebui sa te intorci in Konoha ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat - se opreste cateva secunde dupa care continua cu un ton serios - va trebui sa ne dai informatii despre sat si despre Kyuubi , nu trebuie sa trezesti suspiciuni . Pleci maine la ora 7 am, ai inteles ?
-Da tata , am inteles .
-Bun , liber !

Rozalia paraseste incaperea si se indrepta cu pasi repezi spre camera sa . Lacrimi cristaline ii inunda chipul angelic , se gandea , se gandea ca isi va trada cel mai bun prieten , cel pe care il considera un frate si satul in care a copilarit . Prinsa in ganduri si neatenta , da peste cineva , cazand cu tot cu acea persoana . Sakura se ridica stanjenita de intamplare si isi cere scuze .

-Nu-i nimic Saku-chan , dar ce ai patit , de ce plagi ?
-Umm , nu-i nimic , nimic important .
-Bine , daca tu zici .

Peste cine a dat rozalia , este nimeni altul decat Deidara , "artistul" organizatiei , care a ajuns cel mai bun prieten a lui Sakura din organizatie .
Rozalia il ajuta sa se ridice dupa care se isi continua drumul spre camera acesteia . Ajunsa intr-un final , intra in incapere inchizand usa in urma ei . Isi scoate un rucsac unde isi pune strictul necesar pentru misiune . Cu lacrimi in ochi se indrepta spre baie unde isi face un dus
relaxant , lasand amintirile sa se zdrobeasca odata cu picaturile de apa ce se zdrobeau de pielea fina si catifelata a rozaliei .
Dupa ce a terminat dusul , iese din baie cu un prosop in jurul corpului si se indrepta spre sifonier de unde isi alege niste pijamale simple cumparate din satul din apropiere , formate din niste pantaloni scurti de culoare albastra si un maieu de aceasi culoare . Se tranteste in pat adormand cu gandul la ziua de maine , la ziua in care va trebuie sa isi minta satul si cel mai bun prieten .


Asta a fost , sper sa va placa happy2
Scuze de greseli si pentru ca e scurt rusinos

Va kiss
Va in love
Va a hug

Ja Ne !! hi!


Sus In jos
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

We'll be a dream  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: We'll be a dream    We'll be a dream  - Pagina 2 I_icon19Lun 05 Sept 2011, 17:54

urrrraaaaaaaaa! nr1 vai draga cat te in love ca ai bagat nextul! frumos,minunat rusinos
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


We'll be a dream  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: We'll be a dream    We'll be a dream  - Pagina 2 I_icon19Lun 05 Sept 2011, 17:56

in love Superb in love
♥️Ce se v-a intampla?
♥️Cand pui continoarea ?
♥️Ma anunti si pe mine ?
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

We'll be a dream  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: We'll be a dream    We'll be a dream  - Pagina 2 I_icon19Mar 06 Sept 2011, 21:52

URAAAAAAAAAAAAA ai pus next si ce bn imi pare. imi pare totusi rau de rozalie. sper sa gaseasca o solutie happy2
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
We'll be a dream  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

We'll be a dream  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: We'll be a dream    We'll be a dream  - Pagina 2 I_icon19Mar 06 Sept 2011, 22:21

Lalalala am revenit
Deci capitolele, ultimele 2 au fost cam plictisitoare
Nu s-a intamplat nimic fantastic
Pff, haaaiii nu ne mai tine in suspans
Pune pe maasaa tot ce ai mai bun
Este un fic bun
Next!
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
~ baby strumf ♥
Genin
Genin
~ baby strumf ♥

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Between Moon And Stars .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 173
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : ~`Mai nebuna decat prevede legea [;xX]

We'll be a dream  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: We'll be a dream    We'll be a dream  - Pagina 2 I_icon19Mier 21 Sept 2011, 16:37

Hey , hey .
Am venit cu nextul .
In acest fanfic cei din Akatsuki sunt toti in viata cu exceptia lui Itachi , Orochimaru este mort !
Sper sa va placa .
Lextura placuta .
Enjoy !


Capitolul 10


Sakura POV:

Razele soarelui intra in camera mea , obligandu-ma sa imi deschid incet ochii mei de smarald . Astazi va fii ziua cea mare , ziua din care voi incepe sa imi mint satul si cel mai important ... pe cel mai bun prieten . Ma ridic lenesa din pat si ma indrept spre baie cu pasi marunti . Deschid usa iar in fata mea se inalta o baie destul de maricica cu gresia de un albastru deschis combinat cu diferite nuante de albastru , cand pielea fina a piciorului meu face contact cu gresia rece ma face sa tresar dar nu bag de seama . Dupa ce imi termin siesta de dimineata , ma indrept spre sifonier de unde imi aleg vesnicul meu kimono de lupta . Ma aranjez cat de cat si parasesc camera indreptandu-ma spre bucataria organizatiei .
"Ma gandesc , oare o sa pot duce misiunea asta pana la capat ?" Intrebari fara raspuns nu imi dau pace . Oh , se pare ca am ajuns . Intru timida in bucatarie si aflu cu stupoare ca toti membri organizatiei , plus tata , erau asezati la masa si ma asteptau . Ii salut politicos si ma asez la masa , locul meu fiind langa Deidara -un tip cu parul lung pana la omoplati , blond , cu ochii albastri - .

-Bun , acum ca suntem toti aici . Sakura ... tu trebuie sa spionez Konoha , asa cum ti-am zis si ieri , trebuie sa ne dai si ce-a mai mica informatie posibila . Deidara va veni in fiecare duminica sa culeaga informatiile , a si inca ceva , vei face echipa cu Deidara , ai inteles ?
-Da , tata .
-Da , lider-sama .

Dupa ce terminam de mancat micul dejun , eu imi iau rucsacul , pregatit de aseara , imi iau ramas bun de la membri organizatiei si ma indrept spre iesire , insotita bineinteles de catre Deidara , noul meu coiechiper de echipa . Iesim din organizatie , in sfarit , si ne indrept spre Konoha . A da , am uitat sa va spun ca Deidara trebuie sa vina cu mine pana in apropierea Konohei , ca sa nu cumva "sa patesc ceva" , spusele lui tata .
"Acest Deidara , seamana cu Naruto destul de mult , imi e atat de dor de el ... dar totusi ma bucur ca il voi revedea"
Uh , si cand ma gandesc ca pana in Konoha mai sunt ore bune de strabatut deja ma "dor" picioarele .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ۩۞۩ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


Intre timp in Konoha , lucrurile s-au mai linistit umpic , Insa Tsunade nu mai stia ce sa faca , era devastata . Avem si vesti bune pe deasupra , Naruto si Hinata , formeaza deja un cuplu . Se pare ca portia de Ramen , le-a pierit amandurora , ce frumos . In biroul lui Tsunade , se afla si Kakashi , fostul sensei a lui Sakura si Naruto , care era de asemenea foarte ingrijorat pentru fosta lui eleva . Atmonsfera era foarte tensionata iar o liniste de gheata dobandea . La un moment dat pe usa intra Jirayia , care spune ca are noi vesti printre gafaieli .

-Ce e Jirayia ?
-Am aflat ceva care ma lasat masca chiar si pe mine , huh , huh .
-Ce ?! Zii odata Jirayia !
-Bine ... liderul Akatsuki este chiar Yahiko si cred ca de asta a luat-o pe Sakura ...
-Ce ?! ... Nu se poate ... nu poate sa o ia de langa mine , e ca si o fiica pentru mine ...

Pe chipul Hokage-iului se putea citi cu usurinta tristete si nervozitate in acelasi timp . Ce era de mirare , pe chipul aceteia au alunecat doua lacrimi cristaline in timp ce a inganat numele fetei pe care o considera o fica .

In acest timp Sakura si Deidara se apropiau din ce in ce mai mult de Konoha . Sakura se bucura ca in acest timp nu au avut de a face cu nimei , pe langa Deidara care se tot plangea ca nu are pe cine sa isi testeze noua lui tehnica . "Deja incepe sa ma enerveze mai mult decat o facea Naruto cu "arta" lui , dar totusi e simpatic cand nu vorbeste de porcariile alea" .

Deidara POV:

Uff , mai avem mult pana acolo si n-am avut ocazia sa-mi folosesc noua mea frumusete de tehnica , ce ghinion frate ! Sakura se pare ca se opreste , asa facand si eu . Ma apropii de ea si o intreb de ce ne-am oprit , ea neraspunzandu-mi . O mai intreb odata si imi spune ca o doare foarte tare capul , dar nu apuca sa mai zica ceva pentru ca lenisa , dar eu fiind rapind reusesc sa o prind ."Ma intreb ce are , de ce a lesinat asa ? .. Oh , stai daca reusesc sa ajung pot sa o folosesc ca sa para ca a scapat defapt de la organizatie .. hihi , scuze Sakura , dar e pentru binele tau." .
O pun pe rozalie in spate si incep sa alerg cu toata viteza mea , trebuie sa ajung cat mai repede ...
"Uff , am ajuns . Bun acum ce sa fac ... a stiu."Imi scot un kunai si o tai usor pe Sakura in diferite parti ale corpului , dar intentionat am sa o tai mai rau la umarul drept , ca sa para ca a luptat din greu . Am lasat-o pe rozalie acolo , am facut o pasare din clei , m-am urcat pe ea si am plecat de acolo , ca sa nu fiu prins ."Sper sa te gaseasca cineva , Sakura.".

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ۩۞۩ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


Dimineata urmatoare , Sakura se afla deja la spitalul din Konoha , intr-o camera de un alb imaculat , intr-un pat cu asternuturi albe dar nu prea confortabil , tinuta in perfusii . Naruto , Hinata , Ino , TenTen , Neji , Kiba si inca multi alti erau in acea camera asteptand cu sufletul la gura sa se trezeasca fata cu parul roz , care in toti acesti ani a fost ca o sora pentru ei .
La un moment dat in incapere intra Tsunade care le spune sa iasa din incapre . Acestia cu ezitari ies din incapere . Tsunade ii mai face cateva analize si iese din incapere , lasand-o pe rozalie sa se odihneasca .

Sakura POV:

"Huh ?! Am murit ?" Incet , incet imi deschid ochii si constat ca sunt la un ... spital ?!"Ce caut aici ? Si de ce ma doare caput atat de tare ?!" . Imi smulg perfuziile si ma indrept cu pasi marunti spre oglinda . Cand ajung in fata oglinzii ..."Nu se poate ! Asta-i Rinnegan ?! Ce ma fac , nu pot sa las sa ma vada cineva , plec de aici !" Ma imbrac repede cu kimonoul de ieri care era pe noptiere si ies pe fereastra , fara sa fiu observata ."Urmatoarea destinatie , ascunzatoarea Akatsuki , alias acasa !".

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ۩۞۩ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


Dupa cateva ore pline ... rozalia ajunge intr-un final la organizatie , aflandu-se chiar la intrare tragandu-se sufletul . Intre timp in organizatie toti membri organizatiei , plus inca patru noi membri se afla in sala de conferinte a organizatiei . Pain era singurul care lipseste , dar acesta isi face aparitia dupa cateva minute . Intra in incapere cu o privire destul de iritata.

-Bun , de astazi inainte avem noi membri , acestia sunt ..-

Dar nu apuca sa spuna nimic deoarece pe usa intra Sakura cu Rinneganul activat si striga :

-Tata ! Am Rinne ...


Sakura cu Rinnegan :
We'll be a dream  - Pagina 2 Sakurarinegan

SUSPAND happy2 happy2 happy2 Spun suspans pentru ca in loc de Rinnegan Sakura o sa zica ceva yeah
Sper ca va placut nextul si scuze de greseli rusinos

Va kiss
Va in love
Va a hug

Ja Ne ! hi!



Sus In jos
~ baby strumf ♥
Genin
Genin
~ baby strumf ♥

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Between Moon And Stars .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 173
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : ~`Mai nebuna decat prevede legea [;xX]

We'll be a dream  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: We'll be a dream    We'll be a dream  - Pagina 2 I_icon19Mier 21 Sept 2011, 20:48

Uite am venit cu nextul pentru ca acum sincer nu am ce face si vreau sa-mi ocup timpul :D
Sper sa va placa :D
Lextura placuta .
Enjoy !

Capitolul 11


-Tata ! Am Rinne ... Sasuke ?!
-Sakura?!

Cei doi se uita in ochii celorlati , foarte confuzi de ce se intampla , mai ales Sasuke care a avzut in ochii Sakurei Rinnegan-ul . Insa Pain era in culmea fericirii desi nu o arata . Karin - o fata cu parul rosu si ochii la fel de rosi , si cu ochlerai - se uita cu o oarecare gelozie la cei doi . Pain o ia pe Sakura de mana si o trage langa el sarutand-o pe fica sa pe frunte dupa care se intoarce la ceilalti si spune :

-Aceasta este fica mea Sakura si se pare ca a mostenit Rinneganul .
-Multumesc tata , te iubesc .
-Si eu .

Spunand aceasta Sakura il imbraciseaza pe tatal ei el raspunzandu-i la imbracisare . Pentru ca asta era mult prea frumos ca sa fie adevarat actiunea este stricata de Tobi :

-Moment tata-fica , ce frumos !
-Tobi-baka taci odata !
-Scuze Deidara-sempai .

Toti au inceput sa chicoteasca , cu exceptia lui Sasuke care a prefecar doar sa zambesca in mod pervers , lucru foarte ciudat din partea lui . Pain ii da drumul lui Sakura care se duce langa Deidara sub privirile geloase ale brunetului .
Pain ii indeamna sa se prezente , asta si facand . Dupa ce Pain le spune ca sunt liberi toti ies din camera de conferinte a organizatiei . Sakura se indrepta cu Deidara spre bucatarie , in timp ce Sasuke ii urmarea fara ca acestia sa isi dea seama .
Cand acestia ajung in bucatarie se aseaza la masa si incep sa povesteasca diferite lucruri , avantajul fiind ca in bucatarie nu era nimeni .
Blondul a inceut sa deschida deferite subiecte , rozalia raspunzand la fiecare intrebare cu zambetul pe buze , pana cand Deidara o intreaba ceva ce cu siguranta s-a blocat :

-Deci Sakura-chan , de cine iti place ?

Auzind aceasta intrebare Sasuke s-a apropiat mai mult de usa pentru a auzi ce spune Sakura .

-Pai ... umm ... Deidara , pentru ca imi esti drag o sa-ti spun ... acum 4 ani eram indragostita nebuneste de Sasuke Uchiha , dar dupa ce a parasit satul sentimentele mele pentru el au disparut , iar cand am venit aici toti va-ti purtat atat de frumos cu mine mai ales tu , care esti aproape ca si Naruto , iar daca ar fi ca aleg dintre cineva care sa imi placa asta ai fi tu .
-Serios ... ?
-Da , dar asta nu o pot numi iubire , ci doar o atractie fizica mai degraba .

Deidara a inceput sa se apropie de Sakura din ce in ce mai mult , asta facand si ea , dar cand erau numai la 2 mm distanta au fost intrerupti de catre brunet care a intrat in bucatarie prafacandu-se ca nu a auzit nimic . Deidara nervos a facut o fata de "O sa mori Uchiha!" , iar Sakura se uita la Sasuke cu un mare dispret .
"Te urasc Uchiha , pentru ca mi-ai stricat momentul cu Sakura-chan !" gandeste blondul in timp ce ii sopteste lui Sakura ca el se duce pana la el in camera .
Dupa ce Deidara iese din bucatarie , rozalia se ridica de la masa dand sa plece , dar o mana calda si puternica o prinde de brat fortand-o sa se intoarca cu fata spre el . Rozalia nestiind cum sa controleze Rinneganul inca il activat . Sakura isi smulge mana din stransoarea lui Sasuke si pleaca fara sa mai zica nimic .
Sakura intra in camera ei si a incuiat usa , ca sa nu se trezeasca cu surprize . Se tranteste in pat si incepe sa citeasca cu voce tare o carte care a gasit-o in bibloteca organizatiei "...... Jupiter intelese atunci ca, prigonind pe ahei, va rascoli maina sotiei sale Junona, zeita inaltimilor albastre. Stia el ca Junona nu va privi cu ochi buni biruinta troienilor, ba ar fi ulnetit chiar impotriva sa, facandu-i multe necazuri. Dar, atunci, marele zeu isi aminti ca impotriva lui se unisera pe vremuri Junona, Minerva si Neptun, fratele sau, puternicul zeu al marilor....( Acest citat este din Iliada-scrisa de Homer, legenda Troiei, actiune petrecuta in Grecia Antica)" dar este oprita de un ciocanit in usa . Sakura pune cartea deoparte si se indrepta spre usa . Cand o deschide usa in fata sa statea Deidara care o anunta pe Sakura ca Pain vrea sa o vada . Rozalia ii multumii dupa care se indrepta spre camera tatalui sau .
Cand ajunge in fata usii , nu mai bate , ci doar intra .

-Doreai sa ma vezi , tata ?

Aceste aproba din cap si ii face semn lui Sakura sa se aseze pe pat langa el . Rozalia facu ce i se spune .

-Sakura , trebuie sa incepem antrenamentul tau , ca sa inveti sa stapanesti Rinneganul la perfectie .
-Da , tata .

Pain a inceput sa-i povesteasca despre cand , cum si unde vor avea loc antrenamentele si in ce consta acestea . Rozalia asculta cu atentie fiecare cuvant fara sa scape nimic . Era pur si simplu uimita de ceea ce trebuia sa faca si ceea ce contine Rinneganul ."Wow , sunt atat de multe lucruri de facut , dar ma bucur ca voi devenii puternica si pentru prima oara lumea o sa tremure in fata mea ."
Dupa ce acesta termina ce are de spus ii spune ca antrenamentul incepe de maine de la ora 7 am . Sakura aproba din cap , isi saruta tatal pe obraz dupa care da sa plece dar o opreste vocea tatalui care ii spune ca Rinneganul necesita multa chakra si ca maine inainte de antrenamente ii va pune piercingurile cu chakra . Rozalia paraseste incapere fara sa mai spuna nimic .
"Hmmm ... se pare ca voi avea si piercinguri , mama ce schimbare . " isi spuse rozalia in gand in timp ce se indrepta spre camera sa . Cand intra in camera pe patul ei se afla cineva , acel cineva este nimeni altul decat ....
SUSPANS :D :D :) :)

Sper ca va placut .
Scuze de greseli si pentru ca asa plictisitor dar n-am avut inspiratie 😊
Spuneti-mi parerea voastra :)

Va :*
Va ❤
Va a hug

Ja Ne ! :-h
Sus In jos
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

We'll be a dream  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: We'll be a dream    We'll be a dream  - Pagina 2 I_icon19Joi 22 Sept 2011, 20:11

decat?daca e Sasuke pic din pat dar daca e deidara atunci sar in sus de bucurie dance2 vreau nextul in love
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

We'll be a dream  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: We'll be a dream    We'll be a dream  - Pagina 2 I_icon19Vin 23 Sept 2011, 01:10

next. si nu ne mai tine atata in suspans k innebunim. trebuia sasuke repede sa asculte el la usa. offffff bagaciosul happy2
Sus In jos
Continut sponsorizat




We'll be a dream  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: We'll be a dream    We'll be a dream  - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

We'll be a dream

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-