Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cupidon Indragostit - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cupidon Indragostit - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Cupidon Indragostit

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Licuu`
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Licuu`

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2008
Puncte : 2110
Reputatie Reputatie : 46
Stare de spirit Stare de spirit : Forever happy!! >.<

Cupidon Indragostit - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cupidon Indragostit   Cupidon Indragostit - Pagina 4 I_icon19Vin 02 Sept 2011, 09:05

Am trecut si eu pe aici, si ficul tau este genial!
Hai mai repede cu nextul si te rog sa ma anunti.
Buh Bye! kiss


Let's run free and
carry on like we did
when we were young


Cupidon Indragostit - Pagina 4 Iihiw


Sus In jos
Loren
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Loren

Sex : feminin Varsta : 25
acebook acebook : Lo Ren
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2369
Puncte : 2533
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Emoshinki

Cupidon Indragostit - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cupidon Indragostit   Cupidon Indragostit - Pagina 4 I_icon19Sam 03 Sept 2011, 12:37

Va anut de pe acum ca acest capitol este putin mai sentimental. Scuze ca a durat atat dar nu prea am avut chef sa scriu, si daca nu am chef nu iese nimic. Lectura placuta


Lacrimi si suspine


Sakura:

“Ma intorc si observ ca persoana ce ne privea era chiar Sasuke…” . Cam asta merita, vreau sa il fac gelos pana explodeaza. Am zis ca ma joc cu el asa ca, sa inceapa distractia! El a vrut sa jucam dur asa ca, asta pateste cand se pune cu mine. Isi cere scuze din nou si se uita in joss pre pamantul rece. Deodata isi pune mainile in jurul capului si incepe sa scanceasca putin, dar totusi incat sa auzim. Alexis se duce inauntru deoarece este chemat de tatal lui, iar eu raman singura cu Sasuke. Era o liniste sumbra intre noi, nu se auzea nimic. Simteam adierea vantului ce imi improspateaza pielea alba. Ochii mei verzi erau atintiti spre ai lui, ma pierdeam in acel abis negru ca cerul fara stele. Nu stiu de ce, dar de fiecare data cand ma uit in ochii lui, imi apar din nou fragmente de amintiri ce nu imi dau pace. Mana incepe sa imi tremure si sa imi transpire, dar de ce? De ce numai cand e el prin preajma ma pierd? Nu mi s-a mai intamplat asta cu nici un baiat, mereu eram constienta de ce se intampla, eram cu picioarele pe pamant, iar acum..sunt cu capul in nori, in niste nori ce aduc o mare confuzie. De ce mi-se pare ca ochii lui arata blandete si dragoste? Stiu ca nu este asa, el vrea o noapte cu mine, gandesc logic nu?

El ma intreaba daca nu sunt cu Alexis, dar tonul lui nu era acelasi cu care imi vorbea deobicei, era un ton mai linistit dar vedeam o urma de regret in vocea lui. Raspund cu un da cam stins, uitandu-ma la cerul instelat, incercand sa ii evit privirea. Drept sa va spun, e cam interzis sa ma indragostesc, sunt cupidon, nu prea am voie. Tot ce trebuie sa fac este sa nu ma dau de gol si sa afle consiliul. Ma intorc cu fata la Sasuke si ii zambesc dulce. Acesta sta si se uita la mine, statea nemiscat si deodata imi zice:
-Zambetul tau, parca l-am mai vazut undeva, dar nu stiu unde…
Incepe sa il doara capul din nou si il intreb ce se intampla, acesta spune ca nu are nimic.

Deodata usa de la restaurant se deschide sip e ea iese o femeie roscata. Se uita la noi, mai exact la Sasuke si ramane muta, uimita, iar dupa isi indreapta privirea catre pamant. Da..acea femeie era mama, dar de ce a facut fata aia? Spune pe un ton strict dar totusi tremurat ca trebuie sa mergem acasa. Mai mult era tremurat dar de ce? Ma uit atent la mana ei si vad ca ii tremura. Stai asa? Ce se intampla aici? Vreau si eu sa stiu! De ce mereu eu nu trebuie sa aflu chestiile astea. Mama ma prinde de mana si ma conduce pana la masina. Se pune repede la volan eu stand langa ea. Observ cum o lacrima argintie se prelinge pe chipul ei. De ce plange? Ce am mai facut de data asta? Chiar am suparat-o…?

Sayuri:

De ce? Trecutul se intoarce? Cum de fix de el am dat, adica a dat?! Nu vreau sa se intample acelasi lucru ca data trecuta, nu vreau sa ii sterg din nou amintirile. Si mai sunt si fragmentele alea de amintiri cauzate de Ren, pff cate probleme! Desi imi face rau, eu tot continui sa il iubesc, iubesc o bestie, de ce? Nu mai imi suport viata asta, vreau sa schimb tot, nu mai vreau durere, mai bine nu-l cunoscusem! Dragostea este un sentiment frumos la inceput, simti cum zbori mai sus de nori ajungand sa iti poti atinge steaua, in acelasi timp poate adduce numai suferinta si probleme. Am continuat sa il iubesc, am continuat sa il iubesc timp de saptesprezece ani in continu, nu puteam sa il uit, orice imi aducea aminte de el. In urma mea toti acesti ani am lasat numai lacrimi si sperante naruite de cenusa groasa a realitatii. Visam ca se va intoarce, ca vom fi din nou o familie unita si fericita, ca inca ma iubeste, da, s-au dovedit doar vise, vise ce au fost spulberate de realitate. Stiu acum, e imposibil sa il aduc inapoi, a innebunit cu totul, vrea sa imi spulbere viata…

Parchez masina in curte si ma dau jos. Se pare ca Ino chiar a mers acasa mai devreme. Intru in casa si ma duc in bucatarie sa spal vasele. Ren, pana la urma, ce vei face? Imi vei distuge viata? Daca asta vrei, se pare ca va trebuii sa te opresc, oricat de greu ar fi. Ma asez la masa si i-au un calmant. Imi pun mainile la tample si le masez usor, trebuie sa ma calmez si sa nu ma mai gandesc la asta, imi fac mai mult rau. Usa se intre-deschide si observ cum doi ochi verzi ma privesc cu putina teama. Deschide usa mai larg si paseste inauntru. Parul ei roz era prins intr-un coc frumos iar ochii ei verzi erau putin tristi vazandu-ma asa. Cu glasul tremurat ma mai intreaba din nou, despre trecutul ei. Nu ii pot spune, nu trebuie sa afle. Ma ridic de pe scaun si dau sa plec in camera mea dar ea ma prinde de mana si ma intoarce cu fata la ea. Ma intreaba din nou acelasi lucru ridicand tonul. Inca nu intelege ca nu ii voi spune. Palma mea se indreapta spre obrazul ei fin si in mai putin de un minut cele doua fac coliziune. Din ochii fetei cadeau perle stralucitoare, ochii e ice de mult aratau dragoste fata de mine acum arata ura. Imi spune ca sunt rea, ca nu merit sa mi-se mai vorbeasca si pleaca spre camera ei.

Nu imi vine sa cred ca am facut asta…

Sakura:

E prima data cand da in mine, este dureros, nu fizic ci sufleteste. Ce a determinat-o sa faca asta? Am dreptul sa imi stiu trecutul! De ce nimeni nu imi spune nimic? De ce nu vrea sa imi spuna ce s-a intamplat? Este chiar asa de grav daca aflu? Lacrimile mele curg neincetat ajungand pe podeaua rece ca gheata. Acum in momentul asta cred ca as face o balta din lacrimile mele. Aud telefonul cum suna neincetat. Raspund cu un glass tins si la cealalta linie e un barbat dupa voce.
-Papusa, vrei sa iti aflii trecutul nu? Atunci asteapta, eu sunt cel care iti da semnele, vei afla la momentul potrivit. Apropo, mi-o poti da pe Sayuri la telefon?

Cine mai e si tipul asta? Ii cunosc vocea, dar de unde? Imi este foarte familiala. Ii duc telefonul mamei uitandu-ma in jos, nu vroiam sa o privesc in ochi dupa ce a facut. Merg repede in camera mea si ma asez pe pat uitandu-ma la tavanul alb.

~Convorbirea intre Sayuri si Ren~

Autor: Roscata ia telefonul si iil pune la ureche. Cand aude acea voce din nou o lacrima I-se prelinge pe chipul fin si cu un glas strict il intreaba ce vrea de la viata ei:
-Auzi Sayuri, nu crezi ca e timpul ca, cum o cheama? a Sakura, sa afle ce greseala a facut acum trei ani?
-Nici macar numele ficei tale nu il ti minte monstrule! Ai fost greseala mea fatala in viata! Sti bine ca consiliul a spus sa nu spunem nimic despre asta, de ce vrei asa de mult sa imi faci rau? De ce vrei sa ma termini cu totul?! Ren, asculta, daca vrei razboi asa sa fie, voi anunta consiliul sit e voi prinde! Spune Sayuri nervoasa.
Barbatul incepe sa rada cat il tin puterile zicand ca consiliul nu are ce sa-I faca. Mama Sakurei inchide telefonul se aseaza in living pe canapea, deschizand o cutie ce era inchisa cu lacat…






Sper ca v-a placut, astept pareri si critici kiss


Cupidon Indragostit - Pagina 4 Cassiopeia

Always Keep The Faith
Hope to The End
Sus In jos
killerbunny
Genin
Genin
killerbunny

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : printre stele
Nr. mesaje Nr. mesaje : 95
Puncte : 119
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica
Stare de spirit Stare de spirit : buna dar nebuna

Cupidon Indragostit - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cupidon Indragostit   Cupidon Indragostit - Pagina 4 I_icon19Sam 03 Sept 2011, 12:50

Este foarte frumos,astept cu nerabdare nextul. heh happy2


incep sa te urasc pentru ca mai umplut de vicii.Fumez clipe ca si cum as fuma sentimente,beau vise ca si cum as bea sperante..tu m-ai facut sa urasc viata si tot ce are legatura cu ea.Tie iti datorez clipele desarte in care am asteptat sa apara ceva mai bun in viata mea.In tine am avut incredere si am sperat ca nu o sa ma parasesti,dar si tu la randul tau te-ai dovedit a fi doar un vis trecator in viata mea lipsita de importanta.Datorita tie am invatat sa urasc si iti multumesc pentru acest sentiment..m-ai facut sa imi pierd speranta in orice si oricine atunci cand totul era mai frumos in viata mea...de aceea tin sa-ti multumesc pentru ca m-ai invatat sa urasc cu toata fiinta mea..acum datorita tie nu mai pot avea incredere in nimeni. sad
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Cupidon Indragostit - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cupidon Indragostit   Cupidon Indragostit - Pagina 4 I_icon19Sam 03 Sept 2011, 13:19

A fost foarte frumos.. incep sa ma prind incet incet... Sakura a facut o greseala de asta i s-a sters memoria, iar Sasuke este in viziunile ei. Deci e ceva legat de Sakura si el, banuiesc ca la amandoi li s-au sters memoriile. Nu pronunt mai mult pentru ca acum probabil te tii de burta de ras, din cauza a ce scot eu pe gura, sau mai bine zis ce scriu =)).
Astept nextul sunt foarte curioasa si te pupic doolce kiss



Cupidon Indragostit - Pagina 4 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o1_250 Cupidon Indragostit - Pagina 4 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o4_r4_250
。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Si atunci cand te apropii de mine
Inima imi spune sa strig,
Iar creierul sa tac.
Si nu stiu pe cine sa ascult,
Si nu stiu daca este bine...
Dar eu zambesc, pentru ca si tu zambesti la mine!

:。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Sus In jos
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

Cupidon Indragostit - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cupidon Indragostit   Cupidon Indragostit - Pagina 4 I_icon19Sam 03 Sept 2011, 13:35

Superb scumpo kiss !
Imi place foarte mult ficul tau in love !
Si eu acum incep sa ma prind , probabil Saku a facur greseala sa se indragosteasca de Sasuke in trecut think Abstract =))
Astept Nextul :o3 !
Imi trimitzi PM te rog candil bagi plss !
Te kiss !
Ja ne !





Cupidon Indragostit - Pagina 4 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo2_250  Cupidon Indragostit - Pagina 4 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo6_250

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...


Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Cupidon Indragostit - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cupidon Indragostit   Cupidon Indragostit - Pagina 4 I_icon19Sam 03 Sept 2011, 13:55

Sa-mi trimiti si mie un pm pls...
Si Caρρυccιησ ♥️ si eu ma gandeam tot la asta =)) da n-am vrut sa ma pronunt happy2 Ai facut-o u in locul meu heh



Cupidon Indragostit - Pagina 4 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o1_250 Cupidon Indragostit - Pagina 4 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o4_r4_250
。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Si atunci cand te apropii de mine
Inima imi spune sa strig,
Iar creierul sa tac.
Si nu stiu pe cine sa ascult,
Si nu stiu daca este bine...
Dar eu zambesc, pentru ca si tu zambesti la mine!

:。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Cupidon Indragostit - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cupidon Indragostit   Cupidon Indragostit - Pagina 4 I_icon19Sam 03 Sept 2011, 14:21

Wow . cat de tare . Este superb .Hai cu next-ul mai repede si am o intrebare .Sasuke e vampir , medium sau ce? Ca sa aflu sa pui next-ul ca ma supar daca nu il pui
Sus In jos
Licuu`
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Licuu`

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2008
Puncte : 2110
Reputatie Reputatie : 46
Stare de spirit Stare de spirit : Forever happy!! >.<

Cupidon Indragostit - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cupidon Indragostit   Cupidon Indragostit - Pagina 4 I_icon19Sam 03 Sept 2011, 15:03

Super capitolul.
Nu am inteles eu foarte multe, dar clar trecutul lui Sasuke are legatura cu trecutul rozaliei.
Oricum, vreau nextul si te rog sa ma anunti si pe mine cand il pui.
Buh Bye!Cupidon Indragostit - Pagina 4 208323


Let's run free and
carry on like we did
when we were young


Cupidon Indragostit - Pagina 4 Iihiw


Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Cupidon Indragostit - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Cupidon Indragostit - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cupidon Indragostit   Cupidon Indragostit - Pagina 4 I_icon19Sam 03 Sept 2011, 15:21

Woow scumpa! Este chiar magnific! :x
As fi vrut totusi sa scri si din perspectiva lui Sasuke...ar fi fost mai interesant asa..cred. happy2
Deci, adu nextuletzul ala repejooor!
Losty te pupa!


Cupidon Indragostit - Pagina 4 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Cupidon Indragostit - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cupidon Indragostit   Cupidon Indragostit - Pagina 4 I_icon19Sam 03 Sept 2011, 19:50

WOW. ai un fic de ma lasat cu gura cascata. deci nam mai intalnit nicaieri ideea asta si nu mai pot de curiozitate sa styu ce sa intamplat atunci.abia astept next happy2


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Cupidon Indragostit - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cupidon Indragostit   Cupidon Indragostit - Pagina 4 I_icon19Sam 03 Sept 2011, 21:37

hey hey drasga mea. Multumesc ca m-ai anuntat. Genial pot spune, si ma intreb ce s-a intamplat acum 3 ani asa de important? Hmm ciudat:-??
Pune repede continuarea!! Te pup..A da si daca mai doressti sa m anaunti si pe mine...

Thanks...See ya!


" You turned my whole world upside down " 

Sus In jos
Iron Maiden
Genin
Genin
Iron Maiden

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In propria-mi lume
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 287
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Sarita de pe fix si scufundata in plictiseala...

Cupidon Indragostit - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cupidon Indragostit   Cupidon Indragostit - Pagina 4 I_icon19Sam 03 Sept 2011, 21:40

Frumos !!! Eu chiar vreau ca Sakura sa isi afle trecutul !! Si eu vreau foarte mult sa aflu ce s-a intamplat de a trebuit sa i se stearga memoria! Am eu o vaga banuiala de ceva dar nu sunt sigura !!! Si totusi nu imi vine sa cred ca Ren nici macar nu stie cum o cheama pe fiica lui wtf !!! Scumpo vreau nextul !!! Repede to rog !!! please Spor la scris!! Te pupacesc dulce kiss !!! Si inca ceva cand pui nextul te rog anunta-ma printr-un P.M daca ai timp!! Mersi ! kiss a hug
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Cupidon Indragostit - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cupidon Indragostit   Cupidon Indragostit - Pagina 4 I_icon19Sam 03 Sept 2011, 23:16

Iubita am revenit si eu cu un comulet.
Deci a fost un capitol pur si simplu fantasgic, il ador.
Doamne, o sa inebunesc daca nu ne zici mai repede ce s-a intamplat in trecutul rozaliei atat de important.
Nu mai pot sa astept, mor de curiozitate.
Te implooor sa na dezvalui si noua mai repede acel mister, nu mai pot, vreau sa afluuu, te rooog.
Pune nextul repede repejor ca vreau sa vad ce se mai intampla.
Si nu uita sa o anunti si pe mamica ta.
Mami te pupaceste dulcik de tot kisskisskiss
Spor la scris si o inspiratie extrema.
Bye kiss


  Cupidon Indragostit - Pagina 4 J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

Cupidon Indragostit - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cupidon Indragostit   Cupidon Indragostit - Pagina 4 I_icon19Dum 04 Sept 2011, 16:43

~`Lorelay`~ a scris:
Va anut de pe acum ca acest capitol este putin mai sentimental. Scuze ca a durat atat dar nu prea am avut chef sa scriu, si daca nu am chef nu iese nimic. Lectura placuta


Lacrimi si suspine


Sakura:

“Ma intorc si observ ca persoana ce ne privea era chiar Sasuke…” . Cam asta merita, vreau sa il fac gelos pana explodeaza. Am zis ca ma joc cu el asa ca, sa inceapa distractia! El a vrut sa jucam dur asa ca( atentie la repetitii),

.
.
.
.
.



Parchez masina in curte si ma dau jos. Se pare ca Ino chiar a mers acasa mai devreme. Intru in casa si ma duc in bucatarie sa spal vasele. Ren, pana la urma, ce vei face? Imi vei distuge viata? Daca asta vrei, se pare ca va trebuii sa te opresc, oricat de greu ar fi. Ma asez la masa si i-au un calmant. Imi pun mainile la tample si le masez usor, trebuie sa ma calmez si sa nu ma mai gandesc la asta, imi fac mai mult rau. Usa se intre-deschide si observ cum doi ochi verzi ma privesc cu putina teama. Deschide usa mai larg si paseste inauntru. Parul ei roz era prins intr-un coc frumos iar ochii ei verzi erau putin tristi vazandu-ma asa. Cu glasul tremurat ma mai intreaba din nou, despre trecutul ei. Nu ii pot spune, nu trebuie sa afle. Ma ridic de pe scaun si dau sa plec in camera mea dar ea ma prinde de mana si ma intoarce cu fata la ea. Ma intreaba din nou acelasi lucru ridicand tonul. Inca nu intelege ca nu ii voi spune. Palma mea se indreapta spre obrazul ei fin si in mai putin de un minut cele doua fac coliziune. Din ochii fetei cadeau perle stralucitoare, ochii e ice de mult aratau dragoste fata de mine acum arata ura. Imi spune ca sunt rea, ca nu merit sa mi-se mai vorbeasca si pleaca spre camera ei.

Atentie la repetitii!!







Sper ca v-a placut, astept pareri si critici kiss

Titlul : Ei bine titulu imi place. Are legatura cu continutul textului si atrage atentia cititorului! good job

Ideea: sincera sa fiu la inceput ma simteam cam dezamagita cand am trecut prima data cu vederea asupra textului. Elevul nou la scoala este o idee folosita si rasfolosita, insa chiar m-ai uimit. AI reusit sa transformi o ideee folosita intr-una oroginala. pot spune ca nu am mai citit asemenea fic. Deci felicitarile mele pentru asa ceva happy

Descriere: Ai evoluat mult. Fata de capitolul acesta si primul capitol al ficului este o diferenta enorma. In acest next ai avut mai multa descriere sentimentala , ceea ce este grozav. Pe viitor incearca sa adaugi si mai multa descriere sentimentala, fiindca aceasta este cea care face ficul frumos.

Naratiunea: AI narat lent, ceea ce este bine. Mi-a placut ca nu ai trecut prea repede de la o idee la alta. Bravo. Stii, naratiunea este strans legata de descrierea sentimentala. Cu cat ai mai multa descriere cu atat naratiunea este mai lenta.

Dialogul: Nu este sec si nici mult. L-ai adaugat exact cand trebuia. S-a imbinat minunat cu celelalte moduri de expunere happy

Greseli de tastare/ exprimare/ punctuatie:

joss- jos
pre- spre
deodata- de-odata
sip e- si pe
adduce- aduce
in continu- incontinuu
e ice- ei ce
mi-se - mi se
glass tins- glas stins
sit e- si te
sa-I - sa-i

Actiunea: Este ampla si lenta in acelasi timp. Te descurci foarte bine aici. Mi-a placut felul cum ai dezvoltat-o si cum ai aplicat ideea cu ajutorul acesteia . Foarte bine happy

Estetica: Mi-a placut ca ai lasat spatiu dupa semnele de punctuatie si ca ai folosit acel mod de a scrie. Ai ami avut cateva greseli de tastare, insa se pot corecta cu un edit.

Pe viitor:

- Adauga si mai multa descriere sentimentala. In timp ce descrii sentimentele sa te folosesti de imprejurimi si de celelalte personaje. Asa cititorul va fi mult mai atras happy2
- Ai grija la greselile de exprimare si de tastare happy





Cupidon Indragostit - Pagina 4 552748_443759188987896_686437293_n_large


So I turned up at the time and place
Thinking I give you a final chance
But you’re nowhere, but you’re nowhere
And I just can’t take that I was here before.

Sus In jos
Rose <3
Chūnin
Chūnin
Rose <3

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : acolo unde ma cauti si nu ma gasesti :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 904
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : »Just In Love«

Cupidon Indragostit - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cupidon Indragostit   Cupidon Indragostit - Pagina 4 I_icon19Lun 05 Sept 2011, 12:54

Nepotico te bat... cat mai ai de gand sa ma mai tii in acest imens suspans? un lacat, farame de amintiri.... Ren ia zis papusa Sakurei, propriei fice, e obsedat happy din moment ce Sasuke nu isi aduce aminte inseamna ca si lui i sa sters memoria. Interesant..

Te pup dulce si abia astept next.
Bye


Cupidon Indragostit - Pagina 4 Fantasys

"Ea un înger ce se roagă - El un demon ce visează
Ea o inimă de aur - El un suflet aposat
El în umbra lui fatală stă-ndărătnic răzimat
Tristă, Sfântă, Ea veghează"
...
"În a sufletului taină ea iubea; clar şi încet"
...
"Despărţiţi de-a vieţii valuri"
Sus In jos
Loren
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Loren

Sex : feminin Varsta : 25
acebook acebook : Lo Ren
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2369
Puncte : 2533
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Emoshinki

Cupidon Indragostit - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cupidon Indragostit   Cupidon Indragostit - Pagina 4 I_icon19Lun 05 Sept 2011, 14:24

Hihihi, scuzati-ma ca vine asa greu nextul dar temele astea de vacanta ma doboara dap ! . In orice caz nextul vine ori in seara asta ori maine dimineata sau dupa-amiaza. Si veti afla trecutul Sakurei cam peste 5 capitole deci mai aaveti de asteptat ceva. Va pwp kiss


Cupidon Indragostit - Pagina 4 Cassiopeia

Always Keep The Faith
Hope to The End
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Cupidon Indragostit - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Cupidon Indragostit - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cupidon Indragostit   Cupidon Indragostit - Pagina 4 I_icon19Lun 05 Sept 2011, 22:57

Sper ca nextul sa vina in seara asta! in love

Losty te pupa!


Cupidon Indragostit - Pagina 4 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
..'MiHa'..
Academy Student
Academy Student
..'MiHa'..

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Ma aflu exact unde sunt acum
Nr. mesaje Nr. mesaje : 12
Puncte : 12
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Baschet
Stare de spirit Stare de spirit : Spiritul meu inca se afla in corp

Cupidon Indragostit - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cupidon Indragostit   Cupidon Indragostit - Pagina 4 I_icon19Vin 09 Sept 2011, 22:48

[b]Foarte frumos ficul, imi place mult, pentru gustul meu putin prea pervers, dar ideea,actiunea si misterul sunt formidabile! Succes la ficul acesta si la celelalte.
Cu drag,Miha


Di tati. happy happy2 kiss yeah heh dance2 a hug in love hi! huh? ingrijorat think rusinos crying dap ! lough bere :| angry sad roll ike nr1 biciuitor down good take this! good job music very sad thank you love la multi ani! angel hug al noualea cer dj hug2 shy confuz dance1 dance 2 i love you therethere therethere fotbal unsure beer2
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Cupidon Indragostit - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Cupidon Indragostit - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cupidon Indragostit   Cupidon Indragostit - Pagina 4 I_icon19Sam 10 Sept 2011, 10:41

Hey, nextul?
Aoleu Lorelay vreau si eu next, fimeo!
Imi place mult sti bine!
Hai repede cu next!


Cupidon Indragostit - Pagina 4 Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Cupidon Indragostit - Pagina 4 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Cupidon Indragostit - Pagina 4 Taemin_Stamp_by_eiyuutanCupidon Indragostit - Pagina 4 Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Cupidon Indragostit - Pagina 4 Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Cupidon Indragostit - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cupidon Indragostit   Cupidon Indragostit - Pagina 4 I_icon19Mier 21 Sept 2011, 18:30

Iubitaaaaa, adu mai repede nextul ala, vrei sa mă omori?
Pune-te repede pe tastat si fa capitolul următor.
Mor aici pana il aduci.
Mami te pupa kisskisskiss


  Cupidon Indragostit - Pagina 4 J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

Cupidon Indragostit - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cupidon Indragostit   Cupidon Indragostit - Pagina 4 I_icon19Joi 22 Sept 2011, 20:07

yeah au trecut deja cateva zile si nu e nextul dar noroc ca te inteleg ca altfel as plange sad astept nextul


Cupidon Indragostit - Pagina 4 Scaled.php?server=577&filename=00000012i
Sus In jos
Teo.Dora
Genin
Genin
Teo.Dora

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Stefanestii de Arges
Nr. mesaje Nr. mesaje : 111
Puncte : 119
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : fac parte din Anamblul de jocuri populare Dorul jr.
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare

Cupidon Indragostit - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cupidon Indragostit   Cupidon Indragostit - Pagina 4 I_icon19Mar 04 Oct 2011, 18:49

te roooog pune next-ul !!!!
e uimitor ficul tau!!!!:X:X:X

SPOR LA SCRIS!!! :X:X:*:*
Sus In jos
Loren
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Loren

Sex : feminin Varsta : 25
acebook acebook : Lo Ren
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2369
Puncte : 2533
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Emoshinki

Cupidon Indragostit - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cupidon Indragostit   Cupidon Indragostit - Pagina 4 I_icon19Dum 06 Noi 2011, 22:41

Ma scuzati ca am venit atat de tarziu cu nextul dar am avut destul de multe teme si prea putin timp liber dar acum am reusit sa scriu tot capitolul. Sper sa va placa ^.^ :

Luni: Ziua plina de surprize

-Sakura Haruno! Mai repede jos ca te asteapta cineva! Nu-l fa pe baiat sa astepte si vino mai repede!
Cee?! Ce baiat?! Doamne cand dorm si eu bine trebuie ca cineva sa ma trezeasca brusc! Bine ca nu ma trezesc la alarma ceasului dar la vocea mamei care se aude de jos din bucatarie da. Cine naiba ma poate deranja la ora asta? Ma uit la ceas si vad ca este ora 7 jumatate. Ouu, e cam tarziu...Cobor jos nervoasa, pregatita sa urlu la cel care a indraznit sa ma deranjeze. Ajunsa in pragul usii de la bucatarie urlu cat ma tin plamanii ca in viata lui sa nu mai faca prostia asta si sa ma deranjeze. Cand ma uit mai atent mai sa-mi cada cerul-n cap. Alexis se uita ca la masini straine la mine. Eu desigur eram imbracata in pijamaua mea roz cu puf si cu capete de pisicuta pe ea. Doamne cat de penibil! Ma uit la mama nervoasa iar dupa ii spun lui Alexis sa ma astepte ca vin imediat.

Mama chiar zambea in ciuda a ceea ce s-a intamplat sambata. Voi incerca sa uit toata harababura aceea, sa nu mai ma gandesc la trecutul meu. Ajunsa in dormitorul meu, imi i-au pe mine un tricou negru cu o fata zambitoare, niste blugi negrii si in picioare tenisii mei galbeni. Parul mi-l las desprins. Cobor repede jos sa mananc dar cand vad ca micul meu dejun sunt ca deobicei clatitele mamei mele parca imi piere pofta. Eh poate mi-a pierit pofta de clatite dar stau si ma uit la Alexis zambind parca asteptand ceva. Dandu-si seama parca ca nu am pofta de clatite se ridica de pe scaun ma prinde de solduri si imi spune:

-O, da am inteles, nu ti-e pofta de clatite, dar nu-i asa ca ti-e pofta putin de buzele mele nu?spune el cu vocea lui ce ma duce in culmile placerii
-Off Alexis chiar nu inteleg cum reusesti sa imi citesti gandurile de fiecare data...

Zambim amandoi si apoi buzele noastre se intalnesc formand un sarut dulce. Vrem sa iesim din casa dar mama ne opreste intrebandu-ne de ce nu i-am spus ca e ceva intre noi. O doamne ne-a vazut?! Asta e tot ce mai imi lipsea, sa ma cicaleasca mama! Pana la urma dupa o lunga morala a mamei reusim sa mergem intr-unh sfarsit la scoala. Iesim pe usa si eu o i-au inainte crezand ca Alexis e in spatele meu. Dupa 2 minute aud un sunet de claxon si ma uit catre acea masina. Era un lamborghini aventador portocaliu. Cand ma uit mai bine la cine era la volan observ ca era Alexis ce mi-a deschis portiera sa intru. Off baiatul asta ma surprinde pe minut ce trece! Urc si ii spun ca nu trebuie neaparat sa mergem cu o masina de lux la scoala. Acesta zambeste si apoi sa drumul la muzica. Ma bucur ca Alexis s-a transferat in clasa la mine, asa putem petrece mai mult timp impreuna.

In cateva minute ajungem in curtea scolii. Observ cum toata lumea isi indreapta privirea catre masina. O da baby! E momentul meu de popularitate! Alexis iese primul apoi indreptandu-se spre partea mea ajutandu-ma sa cobor. Isi pune bratul in jurul gatului meu si pornim impreuna catre clasa. In timp ce noi mergeam auzeam tot felul de susoteli cum ca nu suntem defapt impreuna si alte prostii, dar cine le da importanta? Atat cat sunt impreuna cu persoana pe care o iubesc ce la conteaza. Observ ca un jaguar xkr-s albastru parcheaza in fata scolii. Muzica era data la maxim cred ca se auzea pana acasa la mine. Deodata muzica se opreste si din masina ies..Sasuke, Naruto, Sai si Shikamaru?! What? De cand sunt ei asa cool? Toate fetele se uita cu ceva interes la ei iar eu eram singura care se uita cu dispret asa de mare la ei. Brunetul imi face cu ochiul iar eu desigur, i-am scos limba. Mda, stilul meu...

Il i-au pe Alexis si mergem in clasa. Ajunsi acolo le vad pe fete si fug la ele desigur impreuna cu Alexis. Temari incepe sa urle si sa il intrebe pe Alexis daca poate sa ii atinga hanoracul. Mda, tipic Temari, desigur ca atunci cand la atins a urlat si mai tare. Hinata si Ino ma i-au de mana si imi spun:
-Nu stiu ce naiba ai facut Sakura de iesi cu Alexis, defapt nici nu imi pasa dar sa nu te puna pacatul sa nu mai stai cu noi clar?! spune ele razand
Incep si eu sa rad iar dupa ma alatur celorlalti incepand sa povestim. Nu dupa mult timp incepe si ora de romana si eu si cei care aveau sceneta ne-am dus sa repetam.

**Peste 20 de minute**

-O Julieta! O Julieta! Stiu ca mama ta e inpotriva dragostei nostre dar...
-Nu Sasuke! Nu asa! Mai cu viata, mai cu romantism, uitate in ochii ei si gandeste-te ca iti dezvaluii adevarata dragoste, fii sensibil, transmite acea dragoste spectatorilor! spune profesoara de actorie. Oh doamne, de ce tre sa fiu Julieta?! De ce ai pus acest blestem pe mine?!
Sasuke isi spune replica uitandu-se in ochii mei. Chiar parea a fi indragostit de mine, joaca chiar bine!
-Acum, sarut-o! Sasuke se apropie amenintator de mine mai aproape, si mai aproape...Trrrr! -Ok copii, trangem tot, luati pauza! o aud pe profa spunand. Niciodata nu am crezut dar s-a intamplat, "Salvata de clopotel", ce bine! Ies pe holurile liceului si ma uit la toate pitipoancele care barfesc. Lumea asta chiar ca se duce de rapa...Ma plimb singura pe holuri in continuare analizand pe toata lumea, pana cand aud cum suna clopotelul, ora asta am sport, off din nou trebuie sa port fusta aia mini...
Impreuna cu fetele ma duc in vestiar unde o gasesc pe gasca fara pene imbracandu-se. Dap, vorbesc despre piti-phu. Karin, roscata aia ochelarista enervanta. Se uita la noi apoi isi pune capul de tigru si dupa pleaca. Incepem sa radem, ne imbracam si apoi intram in sala. Cand ne vad toti baietii incep sa ne fluiere dar nu au mult timp sa ne studieze pentru ca imediat vine Anko si ii pune la antrenament. Se pare ca Alexis se descurca destul de bine, iar Mike inca imi face ochi dulci, idiotul...

**Dupa-amiaza**

Dupa o zi asa de plictisitoare la scoala era si timpul pentru relaxare nu? Acum sunt in skatepark cu fetele si stam si ii privim pe Sasuke, Naruto Sai, Shikamaru si Alexis cum dau scheme pe skate. Se descurca destul de bine, trebuie sa recunosc. Aud un sunet cunoscut. Ma intorc si observ niste roleri venind in skatepark. Dadeau o gramada de grind-uri pe rolele lor agresive. Inafara ca erau atat de buni pe role de dadeau toate grind-urile intalnite sio tot felul de combinatii, mai erau si...mama mama, ce hot erau si ce zambete aveau. Unul m-a atras pe mine, dadea acid pe o bara mai ondulata. Ma uit la el si privirile noastre se intalnesc. Observ cum el se apropie de mine si imi spune:
-Ma bucur sa te revad....Sakura!
Cee?.....



Cupidon Indragostit - Pagina 4 Cassiopeia

Always Keep The Faith
Hope to The End
Sus In jos
Teo.Dora
Genin
Genin
Teo.Dora

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Stefanestii de Arges
Nr. mesaje Nr. mesaje : 111
Puncte : 119
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : fac parte din Anamblul de jocuri populare Dorul jr.
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare

Cupidon Indragostit - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cupidon Indragostit   Cupidon Indragostit - Pagina 4 I_icon19Lun 07 Noi 2011, 10:54

iei!! prima la com:X:X:X
super tare cap asta :X:X:X
sopr la scris :*


Teo;) te-a pupacit:*love*
Sus In jos
Rose <3
Chūnin
Chūnin
Rose <3

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : acolo unde ma cauti si nu ma gasesti :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 904
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : »Just In Love«

Cupidon Indragostit - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cupidon Indragostit   Cupidon Indragostit - Pagina 4 I_icon19Lun 07 Noi 2011, 16:09

Ce? Ce? Cine apare?
Nu te-a invatat mama ta ca nu e frumos sa tii o persoana mai batrana [eu] in suspans?
Faza cu opera "Romeo si Julieta" se potriveste foarte bine celor doi, pentru ca mama Sakurei chiar e impotriva lor. Si eu care asteptam un sarut de la cei doi si tu ai oprit totul cu un sunet de clopotel >.<

Deci vreau next cat mai repede
Cand vii cu urmatorul?
Doar stii ca te iubesc mult.
Hai te rooog eu nu tine prea mult timp suspansul ridicat.
Bye.


Cupidon Indragostit - Pagina 4 Fantasys

"Ea un înger ce se roagă - El un demon ce visează
Ea o inimă de aur - El un suflet aposat
El în umbra lui fatală stă-ndărătnic răzimat
Tristă, Sfântă, Ea veghează"
...
"În a sufletului taină ea iubea; clar şi încet"
...
"Despărţiţi de-a vieţii valuri"
Sus In jos
Continut sponsorizat




Cupidon Indragostit - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cupidon Indragostit   Cupidon Indragostit - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

Cupidon Indragostit

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-