Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 balerina iubirii{sasusaku}

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul
AutorMesaj
NayachanKawaii
Academy Student
Academy Student
NayachanKawaii

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Pff Departe .... cred
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : 6
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Love is much like a wild rose, beautiful and calm, but willing to draw blood in its defense. ღ For every beauty there is an eye somewhere to see it. For every truth there is an ear somewhere to hear it. For every love there is a heart somewhere to receive it. ღ Life is full of beauty. Notice it. Notice the bumble bee, the small child, and the smiling faces. Smell the rain, and feel the wind. Live your life to the fullest potential, and fight for your dreams.
Stare de spirit Stare de spirit : Bai , sunt mandra

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 I_icon19Joi 17 Mai 2012, 18:07

Credeam ca nu o sa-l mai aduci ...
Multumesc ...


[center]

Love is much like a wild rose, beautiful and calm, but willing to draw blood in its defense.

For every beauty there is an eye somewhere to see it. For every truth there is an ear somewhere to hear it. For every love there is a heart somewhere to receive it.

Life is full of beauty. Notice it. Notice the bumble bee, the small child, and the smiling faces. Smell the rain, and feel the wind. Live your life to the fullest potential, and fight for your dreams.
Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 I_icon19Vin 18 Mai 2012, 18:32

Cat de dulce, cat de romantic, cat de fantezist! in love
Deci este clar, vrei sa ma bagi in mormant de la atata dulceata! lough
Nu pot sa zic decat....VREAU NEEEEEEEXT! thank you


balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 C546b551
Mereu lumea te va eticheta dupa infatisare, ori ca ai un chip placut vederi sau mai putin placut. Dar adevarata fata pe care doar ochii prietenilor adevarati, o pot vedea, este fata inimii si a sufletului tau, este ceea ce esti tu cu adevarat!

Ficurile mele:
Panterele din New York https://sasu.forumgratuit.ro/t6046-panterele-din-new-york
Fic in colaborare:More than a band, true friends https://sasu.forumgratuit.ro/t5117-more-than-a-band-true-friends
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 I_icon19Lun 21 Mai 2012, 17:50

doamneeeeeeeeeeeee. povestiti totul cu atatea amanunte si atat de frumos incat ati putea scrie o carte in care copiati toti ce ati facut aici. lumea trebuie sa afle de talentul vostru.
totul e atat de elegant si frumos incat nu imi vine sa cred.
nici basmele nu sunt asa frumoase.
va iubeeeeeeeeeeeeeesc super mult si abia astept nextul a hug


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Asss10balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 I_icon19Mar 29 Mai 2012, 10:31

WOW...dici ador acest capitol
Iti urmaresc de foarte mult povestea ...nu ma mai pot satura de ea . O ador :X:X:X:X
Sa ma anunti si pe mine cand pui next
Te pup dulce ca o briosica :X:X:X
Sus In jos
just.oana14
Academy Student
Academy Student
just.oana14

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin!!!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4
Puncte : 5
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Sa cant, sa dansez, sa citesc fic-uri si multe altele....
Stare de spirit Stare de spirit : Happy at any time of day!

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 I_icon19Dum 03 Iun 2012, 18:19

Buna. Am trecut si eu pe aici. Vreau sa-ti spun ca iti ador ficul si te rog sa pui nextul.


I had a dream - of the wide open prairie
I had a dream - of the pale morning sky
I had a dream - that we flew on golden wings
And we were the same - just the same - you and I
Follow your heart - little child of the west wind
Follow the voice - that's calling you home
Follow your dreams - but always, remember me
I am your brother - under the sun

We are like birds of a feather
We are two hearts joined together
We will be forever as one
My brother under the sunbalerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Music_wallpaper_77d7b
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 I_icon19Lun 04 Iun 2012, 19:00

te rog ca cadou de ziua mea pe 7 iunie pls ca daca nu mor kboom
Iti ador ficul [i] [u]


balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Tumblr_me0pco6sfS1qbc9uxo2_500_large
LIFE
SUICIDE

Moartea nu e atăt de rea, după ce-ai trecut prin ea o dată.
Iar eu am trecut.
Nu-mi mai e frică de moarte acum.
Mi-e frică de tot restul.
-Nastya Kashnikov
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 I_icon19Lun 04 Iun 2012, 20:00

daca in doua zile nul termin il termin eu waiting well? awesome right?


balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Tumblr_me0pco6sfS1qbc9uxo2_500_large
LIFE
SUICIDE

Moartea nu e atăt de rea, după ce-ai trecut prin ea o dată.
Iar eu am trecut.
Nu-mi mai e frică de moarte acum.
Mi-e frică de tot restul.
-Nastya Kashnikov
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 I_icon19Lun 04 Iun 2012, 20:01

pardon in 3


balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Tumblr_me0pco6sfS1qbc9uxo2_500_large
LIFE
SUICIDE

Moartea nu e atăt de rea, după ce-ai trecut prin ea o dată.
Iar eu am trecut.
Nu-mi mai e frică de moarte acum.
Mi-e frică de tot restul.
-Nastya Kashnikov
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 I_icon19Mar 05 Iun 2012, 07:10

Maria & Sasuke daca ai ceva de spus, spune doar intr-un mesaj. Asa ai facut duble-post... waiting hmm...?! si daca iti m-ai vine idee dai edit waiting waiting
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 I_icon19Mier 13 Iun 2012, 09:32

Iubireaa mea!!!!
Unde e next :(??
Vrei sa mor aici?
Te rogg pune urmatorul capitol kiss*!!
Stii ca nu pot sta fara next-uri la ficul tau!
Te pupiceste Deea kiss.



balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Cooltext1711025034_zps229023de
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
kika_kida
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : eeeeeh na.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 40
Puncte : 40
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : cant
Stare de spirit Stare de spirit : happy everyday

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 I_icon19Joi 14 Iun 2012, 18:29

din toaaaaaaaate ficurile mele citite avand ca idee "vampiriii" asta e cea mai frumoasaaaa poveste de drg........
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 22:41


Capiotlul 13: Reborn

 

Sakura pov:

Stau in sezut desfacand ultimele cadouri de la ziua mea.Primisem rochii,parfumuri,tablouri,bijuterii scumpe, si tot tacamul, dar nu ma lasau impresionata...Aveam in jurul meu o multime de Pungi de cadouri, hartii rupte, colorate, stacojii.Era mai rau ca biroul tatalui meu , cand il gaseam la munca, la varstele copilariei.Ultimul cadou era o vaza de cristal, cu delfini.Zambesc, punand florile in ea, si udandu-le radacinile insetate , cu apa.Ma ridic, si privesc fereastra.Norii plumburii de afara prevesteau ca soarele nu-mi va zambi azi,eu fiind inca in castelul de gheata.Sasuke mi l-a dat mie, ca semn al aprecierii.M-am simtit jenata sa-l accept, insa la sarutul sau de atunci, nu am putut refuza.A fost prea convingator, prea rugator, prea dulce ca sa-l ignor.

El statea linistit pe canapea, citind cateva felicitari de pe cadouri.Parea la fel de plictisit ca mine.Surad , facandu-l sa tresara.Ma priveste dragastos,sarutandu-mi mana, ce mi-o intindeam orbeste spre parul lui.Ma lasa sa-i intorc pe degete, ca intr-un dans haotic, suvitele negre, abisale, lasandu-se dezmierdat de unghiile mele trandafirii.

-Mergem la teatru azi.Catelul are si un teatru, si piesa se va tine aici.Romeo si Julieta.Sper sa-ti placa.

-Normal ca o sa-mi placa, dar pregateste batistele...Simt ca va fii foarte romantic.

Rad, asteptandu-l sa rada cu mine, insa el doar zambeste.

-Nu inteleg de ce razi...O Sakura fara inima plina de iubire si fericire, nu e Sakura mea , pe care o cunosc , pe care o iubesc, si cu care vreau sa-mi traiesc eternitatea.Continua sa-mi zambesti, sa razi la fiecare raza de soare, pastreaza-ti inocenta de care m-am indragostit nebuneste doar privindu-te de la distanta, abtinandu-ma sa nu te sufoc, sa nu te fac a mea, din nou si din nou, si din nou.Intelegi nu-i asa?

Ramasesem impietrita.Se ridicase, privindu-ma gol, cu ochii aceia de un labirint intunecat, hipnotizant.Imi saruta mana,dezmierdandu-mi din priviri corpul, ochii, buzele.Simteam din nou fluturii aceia din prima zi in care m-a sarutat.El imi saruta buzele, orbeste, parca vrand sa le manance.Rupse sarutul, strangadu-ma apasat si sufocant la pieptul sau, ca si cum ar fii fost ultima oara.Ingan un "inteleg" printre aerul ramas, si ma ia de mana, iesind amandoi din camera,sa vedem piesa de teatru.Nu inteleg, oricat de mult as incerca, nu pot sa vad la el niciun defect.Aura lui mistica ma innebuneste de fiecare data, nu-i pot da de capat, si oricat as incerca, nu-i pot deveni "egala".Ma simt inferioara,desi iubirea lui imi cotropeste fiecare coltisor din corp,Ma iubeste nebuneste, si pot sa spun cu mana in foc ca nu ma minte in legatura cu nimic din ce imi spune, dar oare e chiar asa?

Autor:

Culorile noptii argintii se revarsau peste castelul intunecat ca o ploaie de pulbere de argint.Turnurile mari, vechi,uitate de vreme ale castelului, adaposteau o multime de secrete.Era invaluit intr-o aura misterioasa, de rau augur, ce tinea orice vietate departe de el.

Intr-o camera unde razele lunii tomnatice patrundeau prin perdelele vechi, prafuite si roase de vreme, intr-un cosciug, sangele curgea necontenit, alimentandu-l cu viata demult pierduta.Silueta de langa el, o silueta zvelta, cu forme voluptoase, il privea zambind demonic.Asteptase demult acest moment.Luna plina, era rosie, prevestind raul,iar din momentul in care ea se apropie de fereastra, deschizandu-o cu mainile ei lungi si subtiri, rafala de vant se inteti, rascolindu-i parul negru precum noptile de vara.

Un ras isteric o cuprinse, facand pasarile din copaci sa zboare departe, speriate de ochii ei rosii, ochii ei plini de ura, mistici.

Rochia ei neagra, era atinsa de adierile de vant, ce se inteteau, creand aievea tornade, vartejuri ce maturau frunzele tomnatice, aurii, de pe pamantul cald.

Un geamat se auzi in freamatul noptii, facand-o pe ea sa tresara, aruncandu-se la picioarele cosciugului.Vazandu-l ridicandu-se, viu din nou, dupa mii de ani, ii saruta buzele, amintindu-i de ea.El o mangaie, zambindu-i cald, revazandu-si iubirea demult pierduta.

-In sfarsit........Cat am tanjit dupa clipa asta!!Nici nu stii!In sfarsit te-ai trezit...stapane Uchiha.









stiu ca v-am facut sa fierbeti o vreme, si imi pare rau, dar acum am revenit!


balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 23:02

Wait...Time Out...
M-am pierdut pe drum.
Asa sa intelg... deci totul e frumos si roz pana la ultimele randuri.
Cine spunea ,,Stapane Uchiha,,?
Si cumva te referi la Itachi?
Aoleu...nici nu vreau sa ma gandesc ce s-ar intampla daca ar aparea in fic. Vai de pielea noastra de cititori.
Asa... ma bucur mult ca ai adus nextul, si desi nu m-ai anuntat am avut inspiratia sa ma uit dance2
Foarte frumos, foarte romantic...desi nu voi putea sa dorm la noapte gandindu-ma incontinuu la ultimele randuri.
Tu vrei sa fac preinfarct.
Aly te pupa...Somn usor vise placute happy2 in love kiss
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 23:24

nu iti face grij ca noi iubim ficul asa ca nui nicio problema


balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Tumblr_me0pco6sfS1qbc9uxo2_500_large
LIFE
SUICIDE

Moartea nu e atăt de rea, după ce-ai trecut prin ea o dată.
Iar eu am trecut.
Nu-mi mai e frică de moarte acum.
Mi-e frică de tot restul.
-Nastya Kashnikov
Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 23:31

Multumes mult ca m-ai anuntat scumpa kiss
Capitolul a fost dulce, romantic si cu o atmosfera roz dar finalul a fost bomba!
Cine era in cosciug? Itachii?
M-ai bagat total in ceata cu finalul.
Te rog sa nu ne tii prea mult in suspans asa ca adu nextul repejor. hi!


balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 C546b551
Mereu lumea te va eticheta dupa infatisare, ori ca ai un chip placut vederi sau mai putin placut. Dar adevarata fata pe care doar ochii prietenilor adevarati, o pot vedea, este fata inimii si a sufletului tau, este ceea ce esti tu cu adevarat!

Ficurile mele:
Panterele din New York https://sasu.forumgratuit.ro/t6046-panterele-din-new-york
Fic in colaborare:More than a band, true friends https://sasu.forumgratuit.ro/t5117-more-than-a-band-true-friends
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 I_icon19Joi 28 Iun 2012, 09:59

Nu imi vine sa cred ochilor ca ai pus next!!
Ma bucur ca m-ai anuntat ca de nu te biciuitor .
Ce capitol frumos :X:X dar totodata plin de mister.
Imi place la nebunie relatia dintre Sasuke si Sakura. :X
In legatura cu fraza de la sfarsit.. am impresia ca este Itachi..eu asa cred..Oricum m-ai lasat intr-un suspans nebun ! Nici nu stiu ce o sa ma fac fara urmatorul capitol :((.
Iubita mea :X sa ne aduci repede next!!!!
Spor la imaginatie si scris ! kiss
Kisses and hugs kiss !



balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Cooltext1711025034_zps229023de
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
Just4You
Genin
Genin
Just4You

Sex : feminin Localizare Localizare : in lumea viselor
Nr. mesaje Nr. mesaje : 87
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : n-am chef sa le enumar
Stare de spirit Stare de spirit : happy_*_*

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 I_icon19Vin 27 Iul 2012, 20:58

super fic il adoooooooooor atat de multa romanta,dragoste,mister.Esti o autoare inascuta nu ai nicio gresala de tastare si ai descris foarte bine oricum vreau sati spun ca mai bagat in ceata cu ultimele randuri.Abia astept nextul.[b]


balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 4212754870_9c793b92f5


Din cauza voastra plang.
Datorita voua am ajuns asa.
Voi sunteti adevarati criminali.
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 I_icon19Dum 05 Aug 2012, 17:23

[center]Hei!Hei!Hei! Ei bine nava mea a aterizat si pe aici si am decis sa citesc si eu ficeul ascesta!!
NU am multe de spus deci nu v-a retin mult: sa incepem cu ineputul
Imi place la nebunie cum descrie adica scrii cu ata de multa dulceata.
Cuvintele alea sunt pline de miere!!
Deci plss hai cu next-ul ca mor aici pe scaun!!
SI te rog sa ma anunti si pe mine cand pui nextul!!


Kiss & Hugg[/center]



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 4tpttl[/img]









Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 I_icon19Mar 07 Aug 2012, 16:40

Femeiee!!(D)
Unde este next-ul!!??
Imi este dor de capitolele tale!!!
Stii ca iti ador ficul!!!
Vreau next next next next !! sad(:(
Stiu ! Par o disperata:)). Dar e prea genial ficul :(.
Pupici kiss*:



balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Cooltext1711025034_zps229023de
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
Just4You
Genin
Genin
Just4You

Sex : feminin Localizare Localizare : in lumea viselor
Nr. mesaje Nr. mesaje : 87
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : n-am chef sa le enumar
Stare de spirit Stare de spirit : happy_*_*

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 I_icon19Sam 11 Aug 2012, 18:58

Femeiee pune odata nextul ca mor aici pe scaun de curiozitate ca daca nu biciuitor biciuitor biciuitor biciuitor balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Sasuke[center]
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 I_icon19Mier 05 Sept 2012, 14:48

Consider ca ficul tau e unul din cele mai bune pe care leam citit! Astept nextul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 I_icon19Mier 05 Sept 2012, 16:59

Hei!He Lasa Nici de Vesnicul meu salut nu mai am timp!!
Unde este Nextul!!???
Hai cu el ca stam naibilui cu Sufletele la gura!!!!!!!!!
Te imploram Te rugam Hai cu next!!!!!!!!!
Plsss!!! Plsss!! Plsss!!
waiting



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 4tpttl[/img]









Sus In jos
PandaBoo ^^
Genin
Genin
PandaBoo ^^

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In lumea mea, acolo unde nimeni nu ma poate gasi!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Arhitectura, desen tehnic, pictura si chestii mici si pufoase! :3
Stare de spirit Stare de spirit : I'm happy any time of day!

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 I_icon19Vin 07 Sept 2012, 12:26

Buna,
Am ajuns si eu pe la ficul tau. Stiu nervi! foarte tarziu. Dar na, ce sa-i faci. Asa, pai ideea imi place ca nu este comuna, dezvolti foarte bine actiunea si sentimentele si am observat ca nu prea ai greseli. Imi place mult acest si te-as ruga sa-l termini, am observat ca nu ai mai adus nextul de multisor timp. please Esti rea. Noi asteptam si tu aduci nextul cand ai timp. crying Abia astept nextul si spor la scrie. Te pup dolshe!
Zbey! hi!
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 I_icon19Lun 10 Sept 2012, 19:40

buna dragilor! imi pare foarte rau ca nu am venit pe aici mai devreme, si stiu ca aduc nexturile din an in paste, si sunt o scriitoare rea, dar cum balerina iubirii se apropie de sfarsit(sfarsitul acestui sezon, dar vor mai fii doua) voi incerca sa ajung ami repede....sper sa va placa:

Capitolul 14: The beast


Autor:

Ochi stralucitori, de un onyx nemaivazut, sters, dar totusi atat de enigmatic, priveau castelul negru, intunecat, analizandu-i fiecare coltisor. Isi stranse paltonul negru pe umerii lati, lasand parul abisal sa cada in voie, lung si rebel, pe spatele drept, asteptand rafala vanturilor cinice.
Nu-si inchipuise ca va face asa ceva, lasand copii acasa, plangand de dorul unchiului lor, pe care doreau si ei sa-i revada, si pe scumpa lui sotie, cu vesnicul ei par safiriu, si buzele roz, precum diamantele neatinse. Dar nu avea de ales, i-a lasat acolo, unde el numea "acasa", la castel, doar pentru ai proteja, de ce va urma.
Voia sa-si avertizeze fratele cu privire la ce s-a intamplat, fiind sigur ca acolo unde se afla el acum, nu a simtit. Usile castelului se deschisesera, larg, in mijlocul lor pastrandu-si inocenta, o servitoare plapanda.
-Poftiti, Stapane Uchiha. Va asteptam. Majestatea sa a sosit de doar trei ceasuri, fiind venit de la Castelul Gheturilor. Au avut o piesa de teatru de vizionat, si de aceea au intarziat. Iertare....doriti sa va iau paltonul si sa va conduc in biroul domnului?
-Multumesc frumos. Se pare ca am nimerit tocmai la ora si locul potrivit, tipic mie, sa ma sincronizez.
Servitoarea zambeste gales la ultima afirmatie, conducandu-l cu paltonul in brate, spre usile mari ale ariei imperiale de vest. Se pare ca stilurile lui nu s-au schimbat deloc de la ultima vizita.
Dupa o mica asteptare, in care servitoarea i-a facut cunoscuta prezenta fratelui sau, aceasta il invita inauntrul biroului, plecandu-si capul.
Intra, fiind primit de bratele calde ale lui Sasuke.
-Itachi, frate, mi-ai lipsit! Pacat ca nu ai putut venii acum 2 zile cu noi la Castelul Gheturilor, de ziua Sakurei. Ar fi fost incantata! Ai venit singur?
-Bine te-am gasit, Sasuke. Da, am amanat, pentru ca copii plangeau de plecarea mea, si stii ca nu-mi permit sa-i iau cu mine, mai ales ca nu am venit aici, sa stam la palavre la un pahar de vin alb....stii nu?
Sasuke il privii spintecator, invitandu-l pe canapeaua rosie.Ofta, lasandu-si capul pe spate, si inchise ochii, inspirand profund. Stia si el...era inevitabil...
-Deci ai simtit si tu?reuseste sa spuna, dupa lungi momente de tacere.
-Pana in maduva oaselor. Prezenta lui este una eminenta, nu poate fii ignorata, din nefericire. De o zi am simtit-o, si ma ingrozesc cu fiecare moment.Daca "el", a revenit, atunci razboiul trebuie sa inceapa, am dreptate?
-Perfecta dreptate! Nu mi-e teama, il pot ucide, dar nu de tot, stii bine ca daca el s-a trezit, niciunul dintre noi nu-l va putea ucide, decat putem sa-i intarziem din nou si din nou venirea, facandu-l bucatele, ca data trecuta...Oare de ce s-a mai trezit acum?
-Presupun ca pentru acelasi motiv, pentru care, era treaz si data trecuta: Sa puna stapanire pe omenire.
-Noi nu trebuie decat sa ne asiguram , ca de data asta dispare definitiv, gasim noi o cale...Pana atunci.....Dominique!
Tresari atunci cand Sasuke isi cheama servitorul, dandu-i ordine telepatice, pe care Itachi nu le intelegea, intr-o limba total necunoscuta, apoi cateva schimburi de priviri, si servitorul parasise camera intr-o tacere tiranica.
-Sa inteleg ca deja faci mutarile pionilor?
-Bineinteles, draga Itachi! Mutarea pionilor in prezenta reginei albe, si cu scuturile insangerate pregatite de atac. Doar nu-mi voi lasa pretioasa printesa sa cada prada mainilor murdare ale bestiei aceleia, am dreptate?
-Cum doresti, fratioare.
-Iar tu, imi vei sta alaturi in lupta asta, si ma vei ajuta sa pregatesc scena si piesa de teatru, avand in vedere ca "el" a ridicat deja cortina.
-Cu cea mai mare placere.
Ranjetele lor se marisera, diabolic sclipind reciproc in ochii rosiatici, cu paharele de vin rosu in mainile lungi, pregatite sa manuiasca sabiile dupa o lunga lunga vreme.....


Sakura pov:



Imi aranjam ultimele rochii in geamantanul imens adus de Domnique. Se pare ca din nou plecam, dar unde? Dominique a refuzat din toate puterile sa-mi spuna mai multe detalii. M-a rugat doar sa-mi fac bagajele si sa poftesc in holul principal dupa ce termin. Vreau sa stiu si eu cu cine merg, unde merg, si de ce asa deodata? Nimeni nu avea sa-mi raspunda, nimeni cu exceptia lui Sasuke.
E misterios de la o vreme, dar nu indraznesc ca si in clipele pe care le petrecem impreuna, sa nu ma bucur de el, si sa-l intreb de aceste lucruri. El cu zambetul acela bland si cald, cu ochii abisali, si cu corpul acela atat de perfect! Si nu in ultimul rand...gatul lui; lungul, palidul, si frumosul lui gat. Acum ca ma gandesc la el, simt nevoia sa-l devorez cu totul! Pana la ultima particica, sa nu mai ramana nimic, dar dorinta asta, e atat de arzatoare, incat imi face coltii sa zvacneasca, sa ma intepe. Parca deja simt gustul dulce al sangelui acela regal, care este numai al meu.
Daca as putea, l-as lega in lanturi, si l-as tine numai aici cu mine, numai pentru mine.......
Nu!Trebuie sa ma opresc! Ma amagesc singura! El e al meu, dar asta nu inseamna ca trebuie sa exagerez. Nu mi-am dat seama niciodata, ca tot ce mi-am dorit cu adevarat, a venit la mine pe tava, absolut totul: faima, Sasuke, prietenii, fericirea, si nimic nu poate schimba asta. Sunt o rasfatata, mult prea rasfatata.. As dorii sa numai fiu asa, dar ei ma schimba tot mai mult. Dar imi permit sa admit ca, ma bucur, ii am pe toti pentru mine, tot ce am vrut vreodata, si nu mai sunt demult un om, o fiinta puternica, dar istovitoare. Sunt un vampir, unul pur sange, egoista si carismatica, exact asa cum spuneau cartile despre vampiri, iar eu sunt oglinda cartilor acelora.
N-am ce face, natura mea s-a schimbat singura....Cateodata as vrea sa fiu ca inainte, dar nu indraznesc sa-i spun asta lui Sasuke, l-ar rani mai tare decat eu daca l-as trada.
Inchid geamantanul cu un zgomot puternic, si ies in hol, pregatita de plecare. In jurul meu, cu fetele plecate se aflau prietenii mei: Hinata, Naruto, Neji, Mirka. Cu totii aveau paltoane groase, de toamna, fete triste, si bagaje mari tinute in maini. Erau gata de plecare, si ma asteptasera pe mine.
-Hei! Ce-i cu fetele astea lungi? Mergem undeva frumos, nu? Ce ati patit?
-Adica tu nu stii? Noi.....
-Hinata! Lordul Sasuke se va ocupa sa-i spuna de asta, mai tarziu.
Mirka se intoarse dupa afirmatia facuta, si pleca cu restul grupului in holul principal, unde Sasuke ne astepta. Ii sar in brate, remarcand lipsa bagajului sau. Am vrut sa-l sarut, dar acesta se retrase incet, mangaindu-mi suvitele rozalii.
-Sakura, eu nu vin cu voi. Veti pleca la un conac din nordul orasului. Eu am niste treaba de rezolvat. Te rog, sa nu ma cauti, pana nu vin dupa tine, bine Sakura? Ne vedem diseara.

-Sasuke! Nu-mi face una ca asta tocmai acum! Vreau sa vii si tu! Daruieste-mi din nou placerea aceea de a fii una cu tine, ca inainte de ziua mea de nastere! Bea singurul sangea care te satisface, care te imbie, si din nou......
-Voi venii diseara la tine, si daca ma vei astepta in fiecare seara ca o fata cuminte ce esti, iti voi da ce ai cerut.
Nu indraznisem sa mai spun ceva. Am plecat privirea, conformandu-ma. N-am mai rezistat, astfel ca am fugit din castel cu lacrimi in ochi, direct in limuzina neagra, si nu am privit inapoi. Prietenii mei ma tot intrebau ce am patit, dar taceam, si inghiteam nodurile acelea amare, incetosandu-mi privirea cu lacrimi.Ei plecasera inainte la limuzina, si nu stiau de scena dintre mine si Sasuke.
Nu-l inteleg. Ce treaba? Ce conac? De ce se intamplau toate astea dupa ce mi s-a parut ca totul e perfect!? E imposibil....Dar inainte ca eu sa-mi dau seama de ce e posibil sau nu, limuzina gonea deja pe strazile pustii, ducandu-ne spre o destinatie necunoscuta....


balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 I_icon19Lun 10 Sept 2012, 19:57

prima prima prima astept NEXT-UL


balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Tumblr_me0pco6sfS1qbc9uxo2_500_large
LIFE
SUICIDE

Moartea nu e atăt de rea, după ce-ai trecut prin ea o dată.
Iar eu am trecut.
Nu-mi mai e frică de moarte acum.
Mi-e frică de tot restul.
-Nastya Kashnikov


Ultima editare efectuata de catre Maria & Sasuke in Lun 10 Sept 2012, 20:48, editata de 2 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat




balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 10 I_icon19

Sus In jos
 

balerina iubirii{sasusaku}

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 10 din 12Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-