Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 balerina iubirii{sasusaku}

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul
AutorMesaj
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 I_icon19Lun 10 Sept 2012, 20:14

Hei!Hei!Hei! Daaa sunt a 2-a !!!!! + ca in sfarsit ai adus next-ul!!!
I love you!!!!
Suuuper Capitol!!!
Draga spor la scris, si hai cu Next!!!!

Kiss $ Hug



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 4tpttl[/img]









Sus In jos
PandaBoo ^^
Genin
Genin
PandaBoo ^^

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In lumea mea, acolo unde nimeni nu ma poate gasi!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Arhitectura, desen tehnic, pictura si chestii mici si pufoase! :3
Stare de spirit Stare de spirit : I'm happy any time of day!

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 I_icon19Lun 10 Sept 2012, 21:32

Cat de mult mi-a placut acest capitol. Esye bestial. Sa aduci nextul mai repede de cat acesta. Te pup dulce. Zbey.
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 I_icon19Lun 10 Sept 2012, 23:21

Cat de dor mi-a fost de ficul tau :X:XX: !
Nu ai idee cat mi-a lipsit !
Un capitol asa de frumos:X:X:X..Se pare ca situatia incepe sa fie rea...din cauza ca apare acest personaj misterios...
Ma bucur ca m-ai anuntat..:X!
Sper sa ne aduci repede next ..:-w Sa nu ne faci sa asteptam :-"..Suspansul ne omoara :X!
Spor la scris si imaginatie kiss*: !
Te pup kiss!



balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Cooltext1711025034_zps229023de
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 I_icon19Joi 13 Sept 2012, 02:05

Buna! Imi pare rau ca am ajuns atat de tarziu, timpul nu prea mi-a mai permis sa citesc ficuri. hmm...?! Multumesc de anunt, chiar daca am intarziat cu commul.
Sa revenim..... imi pare tare bine ca ai adus nextul. happy2
Sincer mi-a lipsit mult ficul tau....acea eleganta, rafinament, acel ceva care pur si simplu te incanta si iti pare ca totul e atat de dulce si frumos. in love
Dar se pare ca nu mai este totul atat de perfect, un razboi e pe cale sa inceapa dar intrebarea este.....cu cine? think
Ai lasat misterul sa predomine si noi sa murim de nerabdare, dar in orice caz,am impresia ca va fi o adevarata lupta, dar sa vedem ce ne vei mai pregati.
Sa nu uiti de noi si sa nu ne lasi in suspans, deci nu mai ramane de spus decat, spor la tastat si imaginat. in love hi!


balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 C546b551
Mereu lumea te va eticheta dupa infatisare, ori ca ai un chip placut vederi sau mai putin placut. Dar adevarata fata pe care doar ochii prietenilor adevarati, o pot vedea, este fata inimii si a sufletului tau, este ceea ce esti tu cu adevarat!

Ficurile mele:
Panterele din New York https://sasu.forumgratuit.ro/t6046-panterele-din-new-york
Fic in colaborare:More than a band, true friends https://sasu.forumgratuit.ro/t5117-more-than-a-band-true-friends
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 I_icon19Dum 23 Sept 2012, 15:03

Mi-a placut la nebunie ! A fost foarte tare ! Cand pui nextu?


balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
ParkRanGi
Genin
Genin
ParkRanGi

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
acebook acebook : https://www.facebook.com/ran.gi.5?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 52
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc multe fanficuri,sa ma uit la anumeuri
Stare de spirit Stare de spirit : in love :X

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 I_icon19Mier 26 Sept 2012, 22:11

so beatiful rainbow :\ , imi place mult ficul ,norok cu nexturile dar cand il pui sper sa fi cat mai curand please


balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Lovesasusakusasusaku311

~ Love will never die, no matter how far you are from your half,
you will meet one day and no one will be able to separate ~


My fanfic: O frumoasa povste de dragoste https://sasu.forumgratuit.ro/t8418-o-frumoasa-poveste-de-dragoste
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 I_icon19Sam 13 Oct 2012, 12:04

Capitolul 15: Noapte tomnatica

 

Autor:

 

Dincolo de brazii intunecosi , si ascutiti ca niste lanci, se inalta mandru, conacul de dincolo de munti. O panorama superba pentru pasarile ratacitoare, tomnatice si iernatice, gasindu pe acoperisurile lui, mereu un loc de odihna crestata in aerul curat de munte.

Ferestre mari, slab luminate de licarirea unei flacari de lumanare, cu draperii rosiatice, prinse elegant de talie cu snururi aurii, lasand in rama de tablou camerele vintage, linistite, in a carei pasnica tacere, gaseai vampirii infometati de sangele persoanei iubite, de dragotsea lor inflacarata.

Luna se sfia sa iasa din somptuoasa ei haina de blana a norilor negrii, raspandind ochiuri de raze si stele palide peste bolta noptii.

Mangaiau chipuri, frunze, si buzele rosii ale domnitei cu par de zambila roz, si cu ochi de jad aprins de flacarile unui singur chip, ce-i ramanea intiparit in minte inca decand plecase.

Ochii ei erau o carte...o carte cu simboluri antice, de necitit, conturate de coperti dese si negre-genele- si de linii crispate de verde sters, urcand in nuante intense, apoi slabind din nou la verde crud, sarind la verde smarald, si ramanand in tonuri de jad. Era un joc al tonurilor de verde, pe care nici macar iarba nu le avea in toate anotimpurile ei frenetice.

Mana de langa ea zgaria cu unghiile trandafirii suprafata geamului de sticla, urmarind aburul ce se inalta pe fereastra odata cu respiratia ei, urmata de of-uri dese, triste si pline de melancolie.

Trupul micut si firav tanjea dupa atingerea lui, in rochia turcoaz, de matase pura, asteptand corpul plapand sa cada in mrejele bratelor mari si puternice, ce o tinusera atata timp in loc de lanturi.

Ofta inca odata adanc, indepartandu-se de fereastra aburinda. Isi simtea gatlejul parjolit, gandinudu-se la gatul lung si pal al lui, prin care ii vedea cu usurinta venele, cu sangele rosiatic trecand prin ele, circuland, in globule rosii, apetisante.

Setea o cuprinse, iar ghiarele mai aveau putin si ii strapungeau gatul, in speranta ca nu va mai simtii din nou acea sete.

-Sakura, opreste-te!

Si mana firava a Hinatei ii prinsese ghearele lungi, indepartandu-le de gat.

-Iti faci rau singura! Iei sange des de la el?

-Nu des, dar cand trebuie.....aici facu o pauza lunga, urmata de un „da” tremurat, aproape soptit, pe care nici peretii nu-l auzisera.

-Uite, am venit sa stau cu tine ca sa vorbim....voi naste peste o saptamana si ceva, dar privindu-te pe tine, ce sete iti este, nu ma pot gandii decat la faptul ca daca tu chiar numai poti rezista, asa ca ia astea. Hinata ii intinse usor o cutiuta cu pastilele cu granule rosii, e potoleau setea vampirilor pe o perioada destul de limitata, si scurta.

- Te rog nu-i da pastilele acelea Sakurei. Sunt dezgustatoare, iar gusturile ei fine nu voi lasa sa fie atinse de aceste impuritati.

Cele doua fete tresarira instantaneu, una zambind si cealalta cu frica in inima, isi retrase tremuranda mana inapoi spre piept.

Rozalia ii sarii in brate, strigand neincetat, din ce in ce mai soptit, numele lui, urmandu-i la final " Bun venit".

-Hinata, te rog , lasa-ne singuri. replica brunetul, in timp ce Hinata parasea camera. Ce lucru copilaros faci, sa iti zgarii gatul fin , doar din cauza ca iti este sete. Dar stii si tu, ar trebuii sa te constrolezi, cand nu sunt eu aici.

Sakura.....asculti sangele meu curgand prin vene, nu-i asa?

Sakura il aproba tematoare, strangandu-l si mai tare in brate, continuand sa asculte cand inima ei cand pe cea a brunetului, incercand sa le rezoneze.

-Acum ca sunt aici, nu te mai retine, voi primii absolut orice, atata timp cat e de la tine.

Sakura nu astepta mai mult, trantindu-l pe Sasuke pe patul mare, rosiatic, si infruptandu-se din gatul sau, cu lichidul acela rosiatic si dulce, ce se scurgea acum broboane pe camasa alba a acestuia.

Ochii le straluceau, aratand dorinta sclipitoare, iar inimile lor incepusera sa rezoneze, fiind singurele alaturi de sangele supt, care faceau zgomot in camera lunii pline.

Nu stia de ce, nu-i fusese niciodata atat de sete dupa sangele lui Sasuke, mai ales cand era departe de el, si incepuse de la un timp sa-i fie foarte foame.

Se indeparta de Sasuke, stergandu-si broboanele de sange de la gura cu fasia din camasa neagra a brunetului, ce era acum sfasiata din cauza ghiarelor rozaliei.

Sakura se intinse in patul mare, cu ochii la tavan, ganditoare, incercand sa afle ce se intampla cu ea, iar din cand in cand se mai uita cu dorinta la brunetul ei, ce isi schimba camasa distrusa, cu una albastra.

- Rossalinda, nu voi putea ramane cu tine, insa......brunetul se oprii brusc, auzind scancetele din spatele lui, si se intoarse rapid, luand corpul rozaliei in bratele sale.

Plangea.....Regina alba ce-i apartinea regelui negru plangea, cu ochii, cu sufletul, si nu in ultimul rand, cu inima. Incerca sa-i stearga lacrimile abundente, cu sarutari, si soptindu-i vorbe mieroase, nestiind nici el de ce incepuse sa planga.

- Iarta-ma, n-am stiut ca iti displace sa-ti spun Miranda, sau Rossalinda, ori Gabriella-celelalte prenume ale tale. Voi continua sa-ti spun Sakura, daca asta te deranjeaza, atunci spune-mi tu cum sa te strig, pentru ca orice nume, va fii frumos, daca va fii purtat de tine,

-Nu de asta, si nu plang nici pentru ca nu stai cu mine, dar ma doare, si nu stiu ce se intampla cu mine, chiar nu stiu! Cred ca voi ajunge sa innebunesc daca nu aflu, sau daca nu imi revin!

-Prostuto! Nu e nimic in neregula cu tine. Nu-ti dai seama? Nu simti? Desi au trecut numai 3 sau 4 zile, porti in pantece copilul nostru, rodul iubirii noastre, ce a iesit in lumina reflectoarelor tocmai acum.

Sakura impietrise, cu privirea atintita in ochii calzi ai lui Sasuke, mangaindu-i alene fata cu mainile ei glaciare. Incepuse incet incet sa zambeasca, sarutandu-l pe brunet apasat si romantic, inhalandu-i parfumul ametitor, si aducandu-l mai aproape de ea.

- Da-mi voie mie. o intrerupse Sasuke, asezand-o din nou pe pat. Te intrebai de ce ai nevoie atata de sangele meu? Ei bine nu numai tu ai nevoie, ci si copilul, dar asta nu inseamna ca nu va sta la tine in pantece timp de 9 luni. Ba va sta, si va creste ca un copil uman normal, insa el este un vampir, si sarcina la vampiri are doua aspecte ce sunt diferite fata de cele la oameni: copii vampirilor in dezvoltare au nevoie de sangele ambilor parinti pentru a creste, iar ei se concep dupa cateva ore, de la actul sexual, tocmai de aceea te-ai simtit ciudat, dar credeam ca iti vei da seama si singura, insa faptul ca nu ti-ai dat seama, ma face sa innebunesc si mai mult, intr-un sens bun, fiindca esti plina de surprize.

O saruta din nou, deschizandu-i rochia usor, hotarat sa-i indeplineasca dorinta ce i-o ceruse inainte de a pleca la conacul acesta.

-Sasuke, stai! Daca ii face rau copilului?

- Nu se va intampla nimic, te asigur eu.

Sasuke zambi strengareste, si continua sa o dezbrace, muscandu-i usor incheietura mainii. Acum ca era insarcinata, numai putea lua sange de la ea atat de mult, deci trebuia sa se controleze si sa rabde.

In lumina lunii, ce se incumeta sa intre prin draperiile trase, sub asternuturi, cei doi isi implineau dorinta lor, fericiti ca vor fii incurand parinti, insa pe langa aceasta fericire, crestea in inima brunetului o teama.....Daca "El" , acel el ce fusese trezit, in razboiul lor, o va gasii atat pe Sakura cat si pe Hinata, le va ucide, odata cu plozii lor, pentru razbunare, iar regina alba, patata de sange, va infige un tarus in inima brunetului, hipnotizata de raul trezit.

Nu! Nu avea degand sa lase sa se intample asa ceva, cu toate ca in aceste momente, el se visa la casa lui linistit, planificand o nunta cu Sakura, si avand grija de copilul din pantecele rozaliei, linistiti, si lipsiti de griji. Insa totul se nimerise tocmai acum, si realiza ca visul lui mai trebuia sa astepte, avand in vedere ca va trebuii sa o lase pe rozalie la conac, sa rabde dupa sangele lui, si sa incerce sa ajunga la ea, sa-i dea ce are nevoie, si sa o aibe macar pentru cateva minute cu el. Chinul si cosmarul de abia incepusera, iar cavalerul negru era dispus sa faca orice compromis numai ca sa o tina pe regina in siguranta.

 

ei ei, asta a fost dragilor......la rugamintea Diavolei, am lasat-o pe sakura insarcinata, sper sa va placa! <3


balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 I_icon19Sam 13 Oct 2012, 12:27

Buna *hug*
Priimmaaa <3
De cand nu am mai trecut pe aici? o.O
Imi pare rau ca am intarziat :o3
M-ai lasat cu o fata gent ... O.O
Insarcinata? o.O Daaaa <3
Uii :x nu putei sa descrii utin mai mult :>
Sper ca totul sa fie bine :-s
Vreau next-ul repedeee !! ^^
Spor la scris si multa imaginatie! :*

Sus In jos
ParkRanGi
Genin
Genin
ParkRanGi

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
acebook acebook : https://www.facebook.com/ran.gi.5?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 52
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc multe fanficuri,sa ma uit la anumeuri
Stare de spirit Stare de spirit : in love :X

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 I_icon19Sam 13 Oct 2012, 19:01

nu am cuvinte, este minunat abea astept nextul si sper sa fie cat mai curand please ,multa bafta in continuare.pop kiss rainbow :\


balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Lovesasusakusasusaku311

~ Love will never die, no matter how far you are from your half,
you will meet one day and no one will be able to separate ~


My fanfic: O frumoasa povste de dragoste https://sasu.forumgratuit.ro/t8418-o-frumoasa-poveste-de-dragoste
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 I_icon19Dum 14 Oct 2012, 12:57

Buna!
Nu imi vine sa cred ca ai adus next-ul.
Am asteptat un secol pentru el. Multumesc ca m-ai anuntat :X. Ador capitolul asta !!! E prea frumos!!!! Sakura e insarcinata :O? Cat de sweet:X:X:X...Mi-a placut tot ! Nu am nimic de obiectat.
Sa aduci next repede kiss !
Te pup kiss !



balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Cooltext1711025034_zps229023de
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 I_icon19Dum 14 Oct 2012, 13:30

scumpa mea capitolul imi place la nebunie
scuze ca vin asa de tarziu dar am dormit la bunica mea si de n-am net happy
astept nextul cu mare nerabdare si sper ca sura sa fie bine...
te-am pupat dulceee kiss


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 I_icon19Dum 14 Oct 2012, 19:37

What? Sakura e insarcinata.?? Cand sa intamplat?? E si asa ms ca m-ai anuntat!
Spor la scris.
Astept Next!!

Kiss & Hug!



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 4tpttl[/img]









Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 I_icon19Lun 15 Oct 2012, 12:55

Buna! dap !
Nu imi vine sa cred ca ai adus nextul. what?lol!
Ca deobicei e fabulos, dulce, romantic si surprinzator. in love
Cum adica Sakura e insarcinata?! huh?
Oricum sincer, era de asteptat sa se intample odata si o data. think
Ne-ai c-am lasat in suspans deci nu mai am prea multe de zis, decat ca abea astept nextul si mult noroc! a hug hi!


balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 C546b551
Mereu lumea te va eticheta dupa infatisare, ori ca ai un chip placut vederi sau mai putin placut. Dar adevarata fata pe care doar ochii prietenilor adevarati, o pot vedea, este fata inimii si a sufletului tau, este ceea ce esti tu cu adevarat!

Ficurile mele:
Panterele din New York https://sasu.forumgratuit.ro/t6046-panterele-din-new-york
Fic in colaborare:More than a band, true friends https://sasu.forumgratuit.ro/t5117-more-than-a-band-true-friends
Sus In jos
*DeEa*
Academy Student
Academy Student
*DeEa*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : brasov
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 52
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : karate, facebook, sa citesc ficuri si... era sa uit VAMPIRII
Stare de spirit Stare de spirit : pe alta planeta

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 I_icon19Joi 25 Oct 2012, 22:46

fcul tau mi se pare...... nu stiu cum sa spun.... nu am cuvinte sa-l descriu. jos palaria esti o scriitoare grozava. si te rog sa pui nextu, ca mor de neabdare. nr1
[b]
Sus In jos
Just4You
Genin
Genin
Just4You

Sex : feminin Localizare Localizare : in lumea viselor
Nr. mesaje Nr. mesaje : 87
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : n-am chef sa le enumar
Stare de spirit Stare de spirit : happy_*_*

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 I_icon19Vin 09 Noi 2012, 19:35

[/b]Salut! Am trecut si eu pe la ficul tau si tot ce pot sa spun ca ESTE MINUNAT!!!!!n-am vazut pe nimeni sa descrie asa de bine si sa puna atata romanta,mister si cel mai mult imi place ca este cu vampiri.De cand asteptam sa fie sakura insarcinata.SOOOOPER sa ma anunti cand pui nextul.[center]
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 I_icon19Vin 28 Dec 2012, 15:08

Fan Fic Sasuke&Sakura blocat din cauza inactivităţii.

Sam Oct 13, 2012 12:04 pm- ultimul post al autoarei ce conţine un captiol al ficului.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 I_icon19Vin 04 Ian 2013, 22:13

Fan Fic Sasuke&Sakura redeschis la cererea autoarei..
Succes cu finalul. a hug
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 I_icon19Vin 04 Ian 2013, 22:17

edit!:
Capitolul 16: The War

Ceasca de ceai fusese ridicata gratios, silentios de pe farfurie. Cu degetul mic mai sus decat celelalte, o dusese mana delicata, la buzele rosii ale Sakurei.
Nu dorea sa admita ca ochii ei , limpezi ca roua diminetii, priveau pe fereastra, la muntele plin de brazi nostalgici.
Sufletul avea un gol greu de acoperit, insa trebuia sa indure si asta, fiindca dupa furtuna se va ivi si o raza de soare.
-Sakura! Scuze, dar stii foarte bine ca Stapanul Sasuke a dat ordin clar, ca indiferent de e zi sau e noapte perdelele trebuie sa fie trase. Si este valabil pentru oricine, mai ales pentru tine.
-Dar de ce se pregateste toata lumea, Hinata? intreba rozalia, sceptica, ferecand ferestrele cu draperiile visinii. Se daduse jos de pe pervaz, rezemandu-si spatele firav de perete.
-Ei, de parca nu ai stii! Lupta e pe cale sa inceapa. Sasuke, Lordul Sasuke, vrea ca tu sa fii in siguranta, iar noi ar trebui sa ne dam viata ca sa fim siguri ca ceea ce isi doreste, se va implini.
-Cu cine se lupta?
-.....
Nu-i raspunsese. Lasase tacerea sa vorbeasca. Stia, ori nu, Hinata luase tava cu ceai , si disparu pe holul lung.
-Incepe sa-mi fie rau..... zise rozalia ca pentru sine si se aseza cuminte in pat, alegandu-si o carte buna, cu care sa-si ocupe timpul crancen. Se apuca vizibil neinteresata de continutul cartii, sa citeasca, dar parca ochii doar se plimbau pe acolo printre randuri, iar gandul ei era in alta parte, la doi ochi ai abisului.
Sasuke plecase dimineata, inainte ca ea sa se trezeasca, sarutand-o. Fusese prea obosita dupa acea noapte pentru a se trezi o data cu el. Ar fi vrut sa-l ajute in lupta, cu toate ca nu stia cine e inamicul.
Acum , se gandea si ca nu trebuie sa faca nimic necugetat, pentru ca era necesar sa gandeasca pentru doi, sa manance pentru doi, si sa odihneasca pentru doi. Orice ar fi facut ar fi putut in fata vampirilor, s-o coste viata.
Spera ca doar visa, sau era imaginatia ei bolnava, insa se rezuma doar sa vada daca si ceilalti de langa ea erau si ei in vis, pregatiti de orice.
Inafara conacului totul fusese bine, pana la amiaza, cand tunurile bubuiau, in timp ce bombele rupeau in flacari dealurile, iar tipetele vampirilor secerati se auzeau de la kilometri departare.
Nimeni nu indraznea sa iasa afara ori sa priveasca ferestrele conacului, cu toate ca pe dinafara era protejat de sute de vampiri.
Ochii ingroziti rugau cerurilor indurare. Tremurand corpurile se daposteau, iar frica acapara orice suflet.

Sasuke:

Nu pot sa cred! Nu stiu cum, sau de unde, Arystar a aflat despre Sakura. A stiut ca este aici, in orasul asta frumos, dar parasit de oameni, si exact in conacul respectiv. De ce? Nu poate fi decat un tradator printre noi, altfel nu-mi explic. Nu m-am gandit niciodata la o asemenea posibilitate.
Campul de lupta era plin de trupuri neinsufletite, care dupa cateva minute se transformau in praf. Cerul tuna si fulgera, si ma gandeam ca nu o sa se mai termine odata lupta asta! Arystar, unul dintre fratii tatalui meu, la fel de nebun, a fost trezit din somnul lui de catre Clarissa. Am crezut, ca atunci cand am salvat-o pe Rose, am omorat-o. Am vazut cu ochii mei cum fosta mea sotie ii secerea trupul, ea ramanand la pamant, in timp ce mici cristale se evaporau din ea.
Este numai vina mea, pentru ca daca as fi cercetat trupul Clarissei, as fi stiut ca e in viata si i-as fi dat lovitura de gratie. Dar tin minte ca am dat foc conacului. Cum a putut ea sa scape din flacari?
Am stiut mereu ca e nebuna, dar e si inteligenta pe deasupra. Elementul extras de la fosta mea sotie este apa. Daca a putut sa o foloseasca in timpul focului de la Swanhearst, atunci a scapat. Blesteme! Cum a putut sa-mi scape asa ceva? Nu i-am dat atentie, fiind prea fericit ca am reusit sa-i scot pe toti cu bine de acolo, cu toate ca m-am grabit, iar graba strica treaba.
Nu mi-a mai trebuit sa ma lupt cu ceilalti vampiri de pe front...Voiam doar sa ajung la Arystar si sa-l distrug odata pentru totdeauna. Itachi apara cu armata orasul, si m-a indrumat pe mine sa merg sa-l ucid pe cel care mi-a dat de furca. Mai bine ramanea in somnul lui!
Este la fel ca tata, nu suporta ca muritorii sa devina vampiri pursange si sa ne intemeiem familii. A accelerat razboiul pentru ca a aflat, pe deasupra si ca Sakura e insarcinata! Acum, stie el, si nu stie nimeni din castel sau conac, nici macar Naruto, Neji, Mirka sau Hinata.
Tunelurile prin care treceam erau lungi si aproape interminabile. Vampirii de o parte si de alta a tunelurilor, dispareau in praf, odata ce treceam pe langa ei. Erau atat de slabi incat nu-mi trebuia nici sa ridic un deget ca sa-i termin, Puterea mea mi-o pastrasem pntru altceva, sau altcineva.
Ajunsesem in fata unor usi mari, pe care le doborasem , si inauntru il vad pe Arystar, zambind sadic si malefic, pe un asa-zis tron.
-Te asteptam, Sasuke. spuse o voce groasa , malefica, ridicandu-se. Avea aceeasi infatisare ca atunci cand a adormit. Se pare ca a avut cine sa-l aduca inapoi la forma lui originala. Are frumusetea specifica cu ochi negri si par brunet a familiei Uchiha, insa sufletul lasa de dorit.
-Ma bucur sa te revad, unchiule, cu toate ca va fi pentru ultima oara.
-Eu zic sa nu fii asa sigur pe tine, baiete.
-Increderea in sine este o virtute, iar virtutea este curaj. Chiar tu ai zis asta.
Nu imi place sa stau la discutii, stia bine asta, dar totusi tragea de timp. De ce oare?
Armele erau deja pregatite, invizibile, prin toata camera, asa ca puteau sa-l strapunga in fiecare secunda. Zis si facut. Am facut un pas si corpul lui a fost secerat de sabii felurite, el cazand in genunchi, tot cu privirea lui sadica, si cu ranjetul acela deplorabil.
-Cat am asteptat sa faci asta...Durerea e placuta odata ce te obisnuiesti cu ea, mai ales cand e conferita atat de brusc.
-Ma bucur sa aud asta. Esti primul care va experimenta noua mea tehnica de tortura.
-Sunt onorat! Dar nu uita, cu cate rani imi provoci mie mai mult, cu atat scumpa ta Sakura va primii echivalentul.
Ramasesem nemiscat. Ce voia sa zica? El era aici, cine putea sa-i faca rau Sakurei? Doar daca.....


Sakura:

Ma sufoc singura aici. Ma rog, de ce sa exagerez? Este si Hinata cu mine, care doarme. N-o condamn. Mai are mai putin si va naste, simt eu asta, si au spus-o si doctorii. Zambesc in sinea mea si imi mangai burtica. Nu crescuse, si nici nu-i spusesem Hinatei, ori altcuiva. Sasuke credea ca e mai bine asa, sa pastram secret. Imi lasase inainte sa plece, si o arma, un pumnal foarte ascutit, ce poate omori orice vampir, daca ii este infipt in inima, bineinteles.
Dintr-o data ma cuprinde un fior de gheata, si vad cum ferestrele se sparg in cioburi stralucitoare.
Privesc stupefiata la tornada neagra ce patrunde in camera, pregatita de atac. Liliecii si fumul negru din jurul siluetei se evapora, lasand la iveala o figura atat de cunoscuta mie. O privesc cu stupoare si tot ce pot zice ramane decat un nume:
-Clarissa?
Aceasta chicoteste, privindu-ma fericita, intr-un mod foarte deplorant, si se apropie amenintator de mine.
Hinata se trezise si ea din cauza zgomotului, insa ramane alba cand observa persoana care tocmai intrase in camera.
-Ah, nu fiti asa surprinse, dragelor! Ne-am mai intalnit, va amintiti? La conac, cand scumpul vostru Lord Sasuke a crezut ca ma terminase cu ajutorul sotiei lui, insa s-a inselat amarnic. Dar nu-i nimic, mi-a stricat experimentele si tot ce aveam eu mai de pret, iar acum ma voi razbuna, ucigand o rozalie, ce mi-a pus bete in roate!
-Cla...
Nu apuc sa mai spun ceva, pentru ca Hinata sare peste vrajitoare, imobilizand-o. O trantise la pamant, si apoi de un perete din stanga. Se misca bine pentru o fata care nu mai are mult si naste. Ma uitam cand in stanga cand in dreapta cum ele se tranteau. Era ceva....de nedescris. Puteai sa razi daca te uitai la un film, dar eu pusa in fata faptului real, era mai greu, ramasesem trasnita cu alte cuvinte!
Sar ca arsa atunci cand Clarissa o imobilizeaza pe Hinata tinand-o de gat, deasupra ei, intr-un perete. Fata mai avea putin si se sufoca. Asta-i sansa mea!
Iau pumnalul din sertar, si alerg in spatele Clarissei infingandu-l in ea, in partea stanga, astfel incat sa fiu sigura ca-i nimeresc inima. Nu-mi placea sa omor, nu mi-a placut niciodata, ma simteam vinovata. Dar daca nu eram eu, era ea, sau Hinata. Preferam sa moara cea cu sange rece decat noi doua, care mai aveam si copii in pantece.
Sangele Clarissei, tasnea din spatele ei, in timp ce aceasta ramasese cu ochii bulbucati asupra Hinatei, iar mana ei slabise stransoarea gatului fetei, ce pica in genunchi.
Clarissa se sprijina de perete, tusind sange. Vedeam ca vrea sa-mi spuna ceva, probabil sa ma blesteme, dar nu mai apuca fiindca Neji apare pe nevazute, infigandu-i o sabie in cap. Un pumnal in inima si o sabie in cap. Da, asta a fost lovitura de gratie. Nu stiu daca sa ma bucur sau sa ma ingrozesc. Clarissa zacea cu ochii mari, sangerii, la cer, mari si bulbucati, intr-o balta de sange ce se prelingea aproape de picioarele mele. Imi priveam trista mainile cu sangele ei, negru, si mi le sterg de rochia alba. Nu-mi pasa. Acum scapasem de ea, dar oare de ce ma simteam vinovata? Fusese mai usor de invins decat ma asteptam. Venise plina de venin , involburata si inflacarata, dornica de moartea mea, dar a sfarsit cu mainile mele inecate in sangele ei. Murise. Ma apropii de ea, privindu-l pe Neji ce o ridica pe Hinata de pe jos.
Ii inchid ochii, si ii fac semnul crucii , spunandu-mi in gand: Dumnezeu s-o ierte. Imi parea rau, dar nu aveam ce face, oricum, trebuia sa moara, demult. Ea a pricinuit mai mult au decat mine vreodata. Poate si din cauza asta, sangele ei a devenit negru...
-Sakura, tu esti bine? ma intreba Neji ingrijorat, iar eu ii zambesc dulce, aprobandu-l.
-Ar fi bine s-o duci pe Hinata la Mirka s-o consulte. ii spun si acesta pleca cu ea in brate.
-Nu vii? ma intreba , intorcandu-si capul inapoi.
-O sa vin, doar sa aduc niste haine curate. Daca vezi vreo servitoare sa o chemi sa faca curat.
Acesta pleca fara sa mai zica nimic. Asa era el, tacut, el tace si face. Perfect! Acum imi trebuia decat sa verific daca intr-adevar Clarissa e moarta, incertitudine care imi fusese confirmata mai tarziu, cand inima ei incetase sa mai bata.
Iau doua rochii din dulap si ma duc la Mirka, in camera ei. Naruto era si el prezent. Fara sa ma intrebe nimic, Mirka ma asaza pe un scaun, si incepe sa ma consulte si pe mine.
-Nu te mai deranja, eu n-am nimic. ii spun ingrijorata in sinea mea, dar cat se poate de convingatoare ca ma va crede. Daca ma consulta s-ar putea...
-Da, nu ai nimic, nici tu, si nici copilul.
Fac ochii mari cat cepele. Cum de si-a dat asa repede seama?
-Copil? Ce copil? intreba Hinata speriata.
-Micuta noastra Sakura este insarcinata. Sa ai o sarcina usoara, acum ca nu exista pericole pentru tine. Sper doar ca Lordul Sasuke a terminat ce avea de facut si va revenii si el.
Hinata ma privea stupefiata, iar Neji cu putin interes, insa Mirka, numai ea ma privea cu caldura. Naruto se astepta la una ca asta, deci reactia lui fusese nula, preocupandu-se mai mult de sotia lui.
-Voi doi cand ati venit? Nu erati pe frontul de lupta? ii intreb curioasa pe cei doi "soldati", Naruto si Neji, incercand sa mai schimb subiectul.
-Ba da, dar lordul Sasuke ne-a trimis inapoi la conac ca sa verificam daca esti bine.
Perfect! Revenim din nou la mine, dar ce? Toate se invart in jurul meu mai nou?
-Sasuke cand vine? il intreb pe Naruto in timp ce-i inmanez Hinatei rochia sa se schimbe. In loc de raspuns, Naruto si Neji isi plecara capetele, in semn de "nu stim" , dar pentru mine si tacerea era un raspuns. Ma ingrozisem, insa incercam sa imi calmez inima ce o lua la galop.
Ma duc in baie sa ma schimb, fara sa-i mai intreb nimic , sperand ca si Sasuke va fi bine.



Sasuke:

Il trantesc pe Arystar la pamant, dupa ce sabiile otravite isi facusera efectul de a-l imobiliza, si ii apuc gatul, fortandu-l sa ma priveasca. Dusesem o lupta crancena cu el, inainte sa isi faca otrava efectul, astfel ca puteam spune ca eram la fel de obosit ca si el, dar inca nu terminat.
- Asteptam clipa asta. Se pare ca a esuat, Clarissa. Nu-mi vine sa cred ce puternic ai devenit. Cel mai puternic monstru ce a fost trezit vreodata! Si cand te gandesti ca tatal tau, adica tatal adevaratului Sasuke l-a omorat ca sa te trezeasca pe tine. Cata cruzime, nu-i asa?
-Voi, vampirii, nu v-ati schimbat deloc.... Imi provoci sila!
Ii intorc gatul intr-o parte ucigandu-l. Gatul ii paraie, aducandu-mi la cunostinta ca e mort. Ma indrept spre usa, privindu-l pentru ultima oara cum se transforma in praf. Apartine trecutului, la fel ca mine, dar e cineva aici, si in viitor caruia ii apartin, deci cripta mea va mai trebui sa astepte.

Bonus!: Mini-capitolul 16.1: Balerina iubirii

Autor pov.( da da stiu ca nu ar trebui sa intervin , dar e prea frumos, sa-l termin acum decat sa mai fac un capitol):


Dupa ce totul fusese pus la punct, Itachi se intorsese inapoi la Konan si la cei doi copii ai sai, fiind recunoscator ca totul s-a terminat. Oamenii platiti de Sasuke refaceau orasul, ce ii apartinea lui de acum, datorita daunelor produse.
Revenind la castel cu bine, toti se indreptau spre camera Hinatei. O asaltau cu imbratisari si felicitari pentru baietelul superb pe care il nascuse, la doua zile dupa ce toata nebunia se terminase. Avea niste ochi mari, superbi, albastrii, si parul negru cu reflexii mov, exact ca al Hinatei. Lui Naruto i se inmuiau picioarele de fiecare data cand trebuia sa-l tina in brate, dar era mandru.
Mirka si Neji planuiau si ei nunta , in iarna. Ciudat anotimp pentru o nunta, dar era asa de frumos in inima lor, incat nu-i mai interesa.
Sakura fusese prima care o vazuse pe Hinata. Dupa ce o felicita, si fusese asigurata de bruneta ca va fi nasa la botez, se indrepta sfioasa, mangaindu-si burtica, spre balconul turnului din castel.
Vantul adia lin in pletele ei rozalii, atat de stralucitoare in razele soarelui. Doua brate mari ii cuprinsesera talia, sarutandu-i tandru gatul descoperit.
-Sasuke....
Barbatul ranji malefic, si ii saruta obrazul.
-Cand facem nunta? intreba acesta serios.
-Nunta? Care nunta? Ce nunta? intreba Sakura speriindu-se. Glumesti nu?
-Nu. Nu se poate ca micuta mea mostenitoare sa se nasca fara ca noi sa fim cununati, stii asta nu? Plus ca trebuie sa ne mutam intr-o casa frumoasa, o vila de preferat, pe malul marii, ori un conac, ceva frumos. M-am saturat de castelul asta.
-Ah, de unde stii tu ca e fata? intreba rozalia vizibil iritata.
-Pentru ca stiu! spuse acesta si o saruta scurt pe rozalie, lasandu-si capul pe umarul ei.
-Daca zici tu, asa va fi. Dar oare va ajunge o balerina asa buna cum am fost eu?
-Poate..... Dar tu vei ramane pentru totdeauna balerina iubirii mele, acum , si pentru eternitate.






~The end~




Pfooai! Deci nu-mi vine sa cred ca s-a terminat....Imi vine sa plang, sincer. Fiul asta e de cand m-am inscris pe forum, si cand ma gandesc ca acum il termin, ma apuca niste calduri si emotii, de nici nu stiti! Vreau sa va multumesc pentru ca ati fost alaturi de mine capitol de capitol, si ca m-ati sprijinit, si ajutat sa evoluez, si ca v-a placut povestea mea. Multumesc din suflet! Nu voi mai face alte sezoane, lasa-l asa, ce e mult strica. Imi pare bine ca l-am putut duce la bun sfarsit, si din dragoste pentru el, o sa-l citesc cap coada in seara asta, sa raman cu o amintire placuta. Va astept cu parerile, poate ca e cam brusc finalul asta, dar cred ca e cel mai lung capitol care l-am scris vreodata la el! :)) Va pup dulce, Naty~


balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 I_icon19Sam 05 Ian 2013, 09:15

Buna balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 78717
Cred ca este al 5-lea edit pe care-l dau. balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 138742
Prima balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 4006036031
Naty ;o3 Cum sa se termine? Ai inebunit?! Nu accept asa ceva! Vreau mai mult!!!
Plang. balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 896861 Serios, eu chiar plang. balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 23826Si nu`s lacrimi de fericire. balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 2137098537 - Bine, si putin acolo dar mai mult de tristete - balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 468521
Bun, inca un sezon! balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 962758 Cu sau fara voia ta! balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 2573201749 Obligatoriu sau ne certam! balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 955647780 Ce e mult strica? balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 1733309228 Nuu, ce e mult e bine balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 994253
Nu am cuvinte sa-ti zic cat de mult imi place capitolul. Ficul. Este genial. Superb. Extraordinar. Chiar imi pare rau ca s-a terminat :( Unul din ficurile mele preferate. balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 962758
Ultima replica a lui Sas`ke - Dar tu vei ramane pentru totdeauna balerina iubirii mele, acum , si pentru eternitate. -
A fost geniala. Superba.
Sper ca vei mai scrie, nu-mi place ca s-a terminat. :(
Spor la scris pentru urmatoarele ficuri ^^
Te balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 962758si te balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 208323
edit


Ultima editare efectuata de catre •Izabella● in Sam 05 Ian 2013, 09:34, editata de 2 ori
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 I_icon19Sam 05 Ian 2013, 09:27

awwwwwww ce final frumos in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love in love
MI-au dat lacrimile !! si cum ai zis si tu : nu-mi vine sa cred ca s-a terminat in love sad
a fost totul superb puppy eyes in love si daca nu te superi cand mai postezi un alt fic ( preferabil sezonul 2 ) sa ma anunti si pe mine puppy eyes
Te-am kiss !!!


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mbalerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Yvf
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 I_icon19Sam 05 Ian 2013, 14:53

Ce final frumos :X:X.
Intotdauna mi-a placut ideea ficului tau, m-a atras de la inceput...si imi pare rau ca s-a terminat..insa ma bucur ca este un final fericit :X:X.
Multumesc ca m-ai anuntat :X.
Eu mai incolo o sa ma reapuc de citit ficul tau pentru ca mi-a placut mult :x.
Te pupa Deya kiss*.



balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Cooltext1711025034_zps229023de
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 I_icon19Lun 07 Ian 2013, 18:12

how sweeeeeeeeeeeeet kiss nu pot sa cred ca s-a terminat crying
capitolul a fost superb happy
te-am pupat dulceee


Beloved my world in darkness and in light
I take the hand of this lover,
A simbol born unright
[/b]
[url][/url]
Sus In jos
dDeiia
Academy Student
Academy Student
dDeiia

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Nicaieri
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 28
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica si Dansul
Stare de spirit Stare de spirit : Happy :))

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 I_icon19Mier 09 Ian 2013, 23:37

Buna! Am trecut si eu pe aici ca sa te intreb ceva: Chiar s-a terminat ?? sad L-am citit de la cap la coada de vreo 100 de ori si inca nu m-am plictisit. Imi place foarte mult! Spune-mi ca va fi si sezonul 2! Te rooooooog!!! puppy eyes puppy eyes puppy eyes


balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Pinkbytuxinha
Sus In jos
Fideluţă :|
Genin
Genin
Fideluţă :|

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In a world apart. A world that does not exist.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 113
Puncte : 138
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing and painting
Stare de spirit Stare de spirit : Matter what mood when everyone is "happy"?

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 I_icon19Sam 12 Ian 2013, 22:41

Maaaaw! Cat de frumos a fost! Am mai citit ficuri cu vampiri dar asta le-a pus pe toate la pamant. Mi-a placut cum i-a spus Sasuke Sakurei la sfarsit cu balerina iubirii lui pe veci. A fost asa de frumos! Meriti toate feliciarile mele. Daca mai postezi ficuri sa ma anunti si pe mine. Bravo ai lucrat perfect!
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 I_icon19Dum 17 Mar 2013, 12:04

Omg!Omg!Omg! Ce final Superb!Ma facut sa plang cand l-am citit in toata splendoarea sa !
Ai un fic Superb! Prefer si un sezon 2 dar asta este a;egerea ta!
Spor la scris si la citit!



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 4tpttl[/img]









Sus In jos
Continut sponsorizat




balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: balerina iubirii{sasusaku}   balerina iubirii{sasusaku} - Pagina 11 I_icon19

Sus In jos
 

balerina iubirii{sasusaku}

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 11 din 12Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-