Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O frumoasa poveste de dragoste Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O frumoasa poveste de dragoste Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 O frumoasa poveste de dragoste

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
ParkRanGi
Genin
Genin
ParkRanGi

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
acebook acebook : https://www.facebook.com/ran.gi.5?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 52
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc multe fanficuri,sa ma uit la anumeuri
Stare de spirit Stare de spirit : in love :X

O frumoasa poveste de dragoste Empty
MesajSubiect: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste I_icon19Mar 11 Dec 2012, 22:26

Buna la toti asta este primul meu fanfic , nu stiu cat este de reusit dar am zis totusi sa il fac si sa il postez aici can\'t see !!! .Sper sa va placa si sa imi spuneti unde gresesc (cu siguranta o sa fie muuulte greseli lough ) ^-^Lectura placuta!^-^


O frumoasa poveste de dragoste

Capitolu 1 :Ideea geniala a lui Naruto

Intr-o zi torida de vara o fata pe nume Sakura Haruno statea impreuna cu prietenii ei in varsta de 18 ani fetele , iar 19 ani baietii. Naruto,Hinata , Ino , TenTen ,Neji(fratele Hinatei) , Sai si Sasuke Uchiha (el este baiatul pe care Sakura il iubeste de cand erau mici).Acestia se gandeau ce sa faca vara asta care tocmai a inceput stand in gradina Sakurei sub un cires care niciodata nu facea fructe dar avea numai flori de un roz pal minunat la fel ca parul moale si de un miros imbietor tot de cires al Sakurei.Ea in timp ce se gandea intoarse privirea spre Sasuke care era singurul care nu prea statea cu ei,el avea parul negru ca abanosul,ochii erau tot de un negru ca penele unei lebede negre in care se vede multa durere dar si blandete , iar pielea este alba ca laptele la fel ca a Sakurei, statea pe marginea lacului de langa casa. Sakura sa ridicat de jos si s-a dus la el putin emotionata.Ea abea incerca sa scoata doua cuvinte:
-Sa’ske,…poti…adica…daca vrei sa mergi cu mine mai incolo la un film sau ceva?intreba Sakura foarte rosie la fata,iar inima batandu-i alert.
-Te-ai chinuit atat sa ma intrebi doar asta,inseamna ca nu prea ai neuroni de nu iti gasesti cuvintele si le si silabisesti in acelasi timp ,iar raspunsul meu este NU pentru ca nu ies in oras cu fete proaste ca tine .spuse acesta pe un ton enervat si pleaca.
Toti ceilalti au auzit ce au vorbit ei si s-au indreptat spre Sakura care incepuse sa planga si se lasase in genunchi , iar inima ei parka nu mai batea si simti cum un cutit i-o strapunse.
-Sakura esti in regula?intrba Hinata putin speriata de stare in care se afla.
-Sakura linistestete, nu mai plange stii doar ca mereu Sasuke a fost la fel de rece cu toata lumea,nu mai pune la suflet pentru ca iti faci rau si nu merita .ii spuse Ino luand-o in brate.
-Mi-as dori ca macar odata sa fiu cineva pentru el,sa fiu observata in sensul bun al cuvantului, dar nu sunt decat o proasta care nici sa vorbeasca nu stie.spuse Sakura in timp ce fugea in casa plangand.
Baietii se uitau putin ciudat unii la altii ne stiind ce sa zica pana cand lui Naruto i-a venit o idée geniala la care nimeni nu se astepta.
-Ce ziceti sa facem o excursie de 2 saptamani jumate la padure?intreba el deoadata speriindu-i pe ceilalti.
-Mi-e greu sa cred ca tu chiar ai venit cu o idee atat de geniala,plus ca ne-ar face bine la toti si poate Sasuke s-ar apropia de Sakura care chiar tine la el mai ceva ca la viata sau parintii ei.spuse Neji cu un zambet pe fata si uitandu-se la TenTen care era rosise.Era clar ce se intamplara cu cei doi,erau indragostiti unul de altul dar nu o recunosteau.
-Sai, vrei sa mergem maine la un suc sau la o inghetata?intrebase Ino si ea rosind putin.
-Sigur,chiar ma bucur ca m-ai intrebat.spuse Sai cu un zambet foarte dragut pe fata.
Apoi toti se uitau la Naruto si Hinata care si ea la fel ca Sakura care il iubea pe Sasuke, ea il iubea foarte mult pe Naruto.
-Na…Naruto vrei sa mergem mai incolo sa mancam niste ramen?intreba Hinata care stia ca lui Naruto ii placea la nebunie .
-Waaa,ramen, yamyam, sigur ca da,nu as refuza niciodata o astfel de invitatie mai ales de la tine.Hehe! spuse el raznd putin si mana stanga ducand-o in parul sau galben ca spicele de grau in timp ce se uita in ochii de un lila minunat ai Hinatei.
-Se pare ca acum asa se face mai nou,fata il invita pe baiat in oras si nu invers ,se pare ca fetele au mai mult curaj decat voi baieti . spuse Neji care nu prea se afla in postura de a comenta pentru ca nici el nu a invitat-o nicaeri pe TenTen desi se placeau reciproc.
-Hei hei , maine trebuie sa ne intalnim aici la ora 5 fix pentru a pune la punct toate detalii despre excursie.spuse Ino grijulie ca deobicei.
-Nu vreti sa mai trecem si pe la Saku sa vedem ce face?intreba TenTen,dar Ino ii spuse ca poate e mai bine sa fie singura in seara asta ca sa-si puna cap la cap toate gandurile.Apoi toti plecara in treburile lor poate acasa sau chiar la o intalnire.


Cam atat pentru azi, sper ca v-a placut macar putin. Nextul il pun joi,sper sa am macar cateva comentarii. Byebye a hug thank you rainbow :\
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
O frumoasa poveste de dragoste Asss10O frumoasa poveste de dragoste J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

O frumoasa poveste de dragoste Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste I_icon19Mar 11 Dec 2012, 23:17

Buna. Ti-am editateu capitolul, deoarece nu se prea putea citi cu acea culoare. Cel mai bine este sa scrii cu alb si cu un fon de marime medie astfel incat sa se vada si sa nu fie deranjant pentru ochi. Inca ceva: trebuie sa anunti Aici. ca ai inceput un nou fic si sa dai datele necesare pentru ca acesta sa fie adaugat in Index. :)
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

O frumoasa poveste de dragoste Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste I_icon19Mier 12 Dec 2012, 18:00

Buna! Deci sa vedem ce avem aici. Pot sa zic ca ai putin mai mult dialog, dar atat. Sa stii ca sunt chiar curioasa despre acea excursie. Oare ce o sa se intample in continuare? Vom trai si vom vedea. Sa ma anunti si pe mine cand pui next-ul.
Sus In jos
ParkRanGi
Genin
Genin
ParkRanGi

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
acebook acebook : https://www.facebook.com/ran.gi.5?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 52
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc multe fanficuri,sa ma uit la anumeuri
Stare de spirit Stare de spirit : in love :X

O frumoasa poveste de dragoste Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste I_icon19Mier 12 Dec 2012, 18:08

Buna dragelor, Choco multumesc ca m-ai informat in privinta culorii si marimii textului si ca trebuie sa anunt ca am inceput un nou fic.
Smile for You , stiu ca iedeea e comuna dar imi place foarte mult cand saku e indragostita lulea de sasuke si la fel hinata si ceilalti parteneri dar sper sa iti placa nexturile. O sa iau in considerare sfatul cu parantezele si o sa mai dezvolt ideile. Nu ma deranjeaza deloc faptul ca mi-ai dat sfaturi , chiar ma bucur deci multumesc mult. a hug kiss rainbow :\
Sus In jos
ParkRanGi
Genin
Genin
ParkRanGi

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
acebook acebook : https://www.facebook.com/ran.gi.5?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 52
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc multe fanficuri,sa ma uit la anumeuri
Stare de spirit Stare de spirit : in love :X

O frumoasa poveste de dragoste Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste I_icon19Joi 13 Dec 2012, 18:58

Hey,am adus nextul, sper sa va placa. ^-^Lectura placuta!^-^

Capitolu 2 : Amintirile despre parintii Sakurei

Sakura se tot gandi la cele spuse de Sasuke si era foarte trista iar ochii ei erau aproape rosii ca sangele din cauza ca plangea intruna.Lacrimele ei sunt un sentiment transpus din sufletul fetei , este durerea ce i se prelinge pe fata de multe ori si mai rar fericirea.Tristetea fetei este o suferinta amestecata cu mahnire, este o traire care determina durere fizica, care se simte in oase, in muschi, in piele, in fiecare milimetru de corp, in fiecare fir de par, pana in varful unghiilor. Tristetea este o boala a sufletului ei care ii invadeaza toata fiinta, care nu o lasa sa respire, care ii neaga speranta in ceva mai bun, care ii intuneca viitorul. Tristetea este ceea ce lasa in urma o bucurie imensa, tristetea fetei este dovada ca am fost fericita candva, este constientizarea fericirii pierdute, este doliul pe care il poarta in ea prezentul transformat irevocabil in trecut. Tristetea ii impiedica bucuria izvorata din speranta deoarece sufletul Sakureai simte ca in veci nu se va mai intalni cu o fericire asemenea celei trecute. Tristetea, ca si iubirea, este o boala a inimii, ea nu are nici o legatura cu ratiunea, cu logica.Se intreaba, cu adevarat pentru tristul etern, pentru resemnatul sinucigas, nu exista salvare?Nu o va ajutat cineva sa treaca peste?Oare una din razele inimii nu ii va fi aprinsa surprinzator de una din intamplarile vietii?Ea in acele clipe avea nevoie de o mama care sa ii fie alaturi si sa-i dea sfaturi ,dar nu mai avea de mult timp pentru ca parintii ei au murit intr-un accident de avion cand ea avea doar 5 ani.In acele momente cand se gandea la ei isi aduce aminte si de promisiunea facuta de parinti care nu a fost respectata,isi aduse aminte vorbele pe care i le-a spus mama ei :
" -Saku, mami si tati trebuie sa plece intr-o calatorie de afaceri dar nu dureaza mai mult de 3-4 zile asa ca o sa vina bunica sa stea cu tine.
-Mami da nu vreau sa plecati, iar o sa imi fie dor de voi plus ca buni nu prea se joaca cu mine si e foarte stricta.
-Iti promite mami si tati ca dupa aceasta calatorie nu o sa mai plecam niciodata de langa tine si nu o sa te mai lasam singurica.spuse pe un ton foarte cald parintesc, de altfel mama Sakurei era foarte buna.
-Promiti mami?
-Da scumpa mea.si o saruta pe frunte mama sa.
"
Dupa care mica Saku isi lua la revedere de la parintii ei ne stiind ca o sa fie ultima oara cand o sa ii vada pentru ca acestia nu s-au mai intors din cauza ca au avut un accident de avion la intoarcere.Cand Saku a vazut ca treceau zile ,saptamani si apoi luni déjà isi dadu seama ca s-a intamplat ceva cu ei si nu o sa mai poate sa ii vada vreodata.Mereu isi spunea in gand trista:
" -Mami nu ti-ai tinut promisiunea ca te vei intoarce si nu vei mai pleca,din contra ati plecat pentru totdeauna si m-ati lasat singura.Pana si bunica a plecat de tot la voi si chiar nu mai am pe nimeni si cresc singura chiar daca mai vin parintii lui Sasuke sa mai aibe grija de mine eu de voi am nevoie,nu de altcineva.Nu le voi spune nimic prietenilor mei si nici macar lui Sasuke care cu siguranta nu stie pentru ca nu vreau sa le fie mila de mine."
Rozalia se trezeste din acele ganduri indurerate si se duce sa faca un dus cu gandul ca poate isi va mai reveni putin.Dar din contra cand da drumul la dus iar apa putin prea rece pentru corpul ii loveste pielea infierbantata isi da seama ca exact la fel este si inima de baiatului de care este indragostita,rece ca gheata.Si la faptul ca a facut-o sa se simta ultimul om de pe pamant in fata celorlalti comportadu-se asa dur . Pentru fata dragostea nu se poate defini. Este un sentiment, pe care toti il simt. E sentimentul de care nu poate scapa. Cand se gandeste la persoana iubita ii navalesc tot felul de ganduri si scenarii. Cand se uita la persoana respectiva, nu ii vine sa-si mai ia ochii de la ea si te gandesti la cat de fericit esti langa ea.Dupa ce iese din baie se duce la dulapul sau si isi cauta pijamalele preferate apoi se aseaza in pat fiind déjà noapte, iar somnul isi face si el imediat aparitia.

Cam atat pentru azi(scuze ca e asa scurt can\'t see !!! ),astept parerile voastre puppy eyes ,nextul il pun marti sau miercuri nu stiu sigur think .Multumesc celor care imi citesc ficul in love kiss kiss thank you .Byebye a hug rainbow :\
Sus In jos
Lollipop :3
Genin
Genin
Lollipop :3

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Undeva... Intre cer si pamant..
acebook acebook : Pai... Nu conteaza!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 102
Puncte : 120
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Stii... Daca ti-ar pasa de hobbyurile mele, m-ai intreba!
Stare de spirit Stare de spirit : In love :3

O frumoasa poveste de dragoste Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste I_icon19Joi 13 Dec 2012, 20:40

Salut!
Am trecut si eu pe la ficul tau si pot spune ca imi place.
Ideea este foarte des intalnita, dar vreau sa vad cum evoluezi!
Mai mult nu am voie sa spun, asa ca tac! :))
E interesant , ce se va intampla in excursie oare?
Abia astept capitolul urmator !
Spor la tastat si multa inspiratie!
P.S Ai putea sa ma anunti, te rog? :))
Kisses and Hugs from me!
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

O frumoasa poveste de dragoste Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste I_icon19Vin 14 Dec 2012, 09:25

Anunta-ma cand pui nextul ! Imi place ficul tau ! Ai o idee originala !
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

O frumoasa poveste de dragoste Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste I_icon19Sam 15 Dec 2012, 14:42

Buna, Rangi!

A fost un capitol putin scurt. Dar o sa ma multumesc cu asta pana marti sau miercuri. Sa vedem cat timp ai si cata dispozitie.
Deci.... Sakurei i-au murit parintii. Pacat, foarte pacat. Cand ma gandesc ca asa ceva se intampla si in realitate, ma apuca groaza. Bine ca parintii lui Sasuke veneau la ea, dar oare acum cu cine sta? Singura? Sincer, as fi putin invidioasa, dar dupa chiar mi-ar trece repeede.
Sa vedem ce ne oferi in urmatorul capitol. Si mersi de anunt.

PS: Sa imi zici daca nu iti place sa-ti spun Rangi. :D
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

O frumoasa poveste de dragoste Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste I_icon19Lun 17 Dec 2012, 20:20


Pentru mai multe idei şi sfaturi de a vă îmbunătăţi scrisul, intraţi pe link-ul acesta şi citiţi cu atenţie. Mult succes la scris şi poftă la citit ! dap !
Sus In jos
ParkRanGi
Genin
Genin
ParkRanGi

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
acebook acebook : https://www.facebook.com/ran.gi.5?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 52
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc multe fanficuri,sa ma uit la anumeuri
Stare de spirit Stare de spirit : in love :X

O frumoasa poveste de dragoste Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste I_icon19Joi 27 Dec 2012, 14:59

Am adus nextul cu o intarziere foaarteee mare si imi pare rau ca ati asteptat asa mult can\'t see !!! ,dar am avut leptopul stricat si nu am putut sa mai intru ,in fine nu mai conteaza eu acum va urez un Craciun Fericit,sper ca ati primit de la mosu ce v-ati dorit dap ! . Smile for You imi place sa mi se spuna RanGi deci poti sa imi zici asa a hug .Va mai urez si Lectura placuta! rainbow :\


Capitolu 3: Cadoul din partea tatalui lui Ino

Dimineata vine si ea impreuna cu razele soarelui care ajung pe chipul angelic al fetei facandu-i pielea sa straluceasca ,dar una din raze fiind mai jucausa i se aseaza pe una din pleoapele ochilor facand-o sa se trezeasca din somnul ei dulce care nu il mai avuse de mult.Aceasta se da usor jos din pat si cu pasi mici si fata somnoroasa se duce la baie pentru a-si face siesta.Dupa ce iese din baie se indreapta catre dulap si isi scoase niste pantaloni sport roz cu tur , o bluza de trening pana la buric apoi isi pune o sapca pe cap si se incalta cu o pereche de tenisi albi.

Iese din casa pentru a se duce la alergat,asta facea in fiecare dimineata , iar cand nu avea ce face alerga chiar toata ziua,o relaxa dar in acelasi timp si obosea putin. Dupa ore bune de alergat se face si ora 5 fix si rozalia inca alerga , iar Ino, Naruto,Hinata Neji, TenTen si Sai si-au facut aparitia in fata casei fetei.
-Buna buna, ati venit cu totii?intrebase Ino foarte serioasa
-Buna,dapi am venit ,defapt mai putin Sakura si Sasuke. spuse Hinata
-Bun,am vorbit cu tata care stiti ca are propia lui insula in Taiwan si vom merge in padurea de pe ea,probabil va asteptati ca o sa coste mult biletele de avion insa va inselati pentru ca tatal meo o sa plateacsa tot .Dupa cum a spus si Naruto o sa stam doua saptamani jumate ,deci o sa fie ceva bagaje .Baieti voi parca aveti masini toti nu?
-Da ,normal ca avem ,ai uitat cand ne chemati sa va luam de la mall pt ca aveati prea multe cumparaturi si nu le puteati duce si trebuia sa venim noi cu masina sa va ajutam?.raspunse Neji pentru toti.
-Nu nu am uitat hehehe.Bun gata cu gluma , o sa le luam cu noi pentru a avea unde sa punem bagajele si pentru a avea cu ce sa mergem pana acolo.Acum este cineva impotriva?
-Nu,Ino cati o sa stam in cort ca nu prea vreau sa stam inghesuiti?intrebase TenTen .
-Pai o sa fie 4 corturi destul de mari in total,o sa stam cate 2 si o sa fie mai bine asa decat sa stam mai multi sau mai putini intr-un cort .
-Ino si plecarea cand va fi? intreba nerabdator Naruto ca de fiecare data.
-Acum urma sa zic Naruto, plecarea este peste doua zile la ora 11 fix trebuie sa fim in aeroport ,tata era foarte bucros pe noi ca vrem sa o ajutam pe Sakura sa nu mai fie trista si a zis ca e si prima noastra vacanta imprenua ,ii pare bine ca dupa atata timp inca sunt cei mai buni prieteni.
-Ce tare si sa stii ca nu m-am gandit pana acum dar chiar e prima noastra vacanta impreuna, ca de cand ne stim nu am avut niciuna Sper sa fie una de neuitat.spuse Hinata cu zambetu pe buze.
-Cu siguranta o sa fie,iti garantez eu.Apropo l-a anuntat cineva pe Sasuke? Ca eu cu atatea pe cap sincer am si uitat.intreba Ino.
-Da,l-am intrebat dar normal nu i-am zis scopul acestei excursii si a fost de accord,defapt ceea ce m-a uimit la el era chiar entuziasmat intr-un fel.Acum mai trebuie doar Sakurei sa ii mai zicem.ii raspunse Sai incantat.
-Wow asta chiar e ciudat,dar trebuie sa mergem sa o cautam prin tot parcul,ca vad ca nu e acasa si cu siguranta e la alergat si acum,nu stiu de ce am impresia asta si nu e un lucru prea bun, asa ca sa ne grabim.Oo uitati-l si pe Sasuke o sa mearga si el cu noi.spuse chicotind Hinata.Numai bine ca au si plecat spre parc luandu-l rapid pe Sasuke care nu apucase sa zica nici “buna”,nu ca ar fi zis el prea des.
-Hey,i-a stati asa, unde mergem.Ino inceteaza sa ma mai tragi ca ma enervezi.ii spune baiatul nervos poi isi smuceste mana din ce a lui Ino.
-Mergem sa o cautam pe Saku sa ii spunem si ei de excursie.O sa-ti dea Sai sau Neji detaliile,eu nu prea mai vreau sa le repet.
-Aha,si chiar trebuie sa mergem toti dupa Sakura?Nu era mai bine daca unu din noi o suna si ii spunea unde sa vina ca sa discutam?
- Hmm nu ,pentru ca asa ne mai plimbam si noi.Acum hai odata.Si asa au continuat drumul,mai mereu radeau de Naruto care facea o gramada de glume.La unele din ele nici macar Sasuke nu se putea abtine si isi mai arata zambetul care cu siguranta ar fi facut-o pe rozalie sa se inroseasca toata la fata.Nu dupa mult timp de cand au ajuns in parc au vazut-o.


Asta e tinuta sport a Sakurei :
Bluza de trening : O frumoasa poveste de dragoste Gfdgdfaz


Pantaloni si tenisi : O frumoasa poveste de dragoste 7da29405c8b08865bba92bb


Sapca : O frumoasa poveste de dragoste 1065y





Cam atat pentru azi, scuze ca e cam scurt si cu asa mult dialog ,nextul il pun mai pe seara sau maine dimineata si o sa fie mai multa descriere decat dialog ,sper ca v-a placut pana acum. Byebye rainbow :\
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

O frumoasa poveste de dragoste Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste I_icon19Vin 28 Dec 2012, 00:10

Buna!

Yei! Deci de trei zile sunt si eu prima! Yeeiii!!! In fine, deci capitolul asta a fost... Cu multe detalii :)) Si mult dialog. Nu stiu vezi poate n cap. urmator poti sa mai retragi din el. Ok? Bun, pai ce sa-ti mai zic? Craciun fricit si sper ca tu ai primit ceva bun de la Mosu' , fiindca eu nu am primit ceva asa de bun... down Mda... Pa, mersi de anunt!
Sus In jos
ParkRanGi
Genin
Genin
ParkRanGi

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
acebook acebook : https://www.facebook.com/ran.gi.5?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 52
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc multe fanficuri,sa ma uit la anumeuri
Stare de spirit Stare de spirit : in love :X

O frumoasa poveste de dragoste Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste I_icon19Vin 28 Dec 2012, 13:16

Am adus nextul cum am promis nu e chiar dimineata dar m-am trezit la 12 (pentru mine e dimineata inca lough ) Capitolul are ceva mai multa descriere decat dialog fata de cel anterior.Sper sa va placa,lectura placuta! rainbow :\



Capitolu 4 : Aflarea adevarului despre parintii Sakurei


Sakura era in parc unde alerga de foarte mult timp, in acea zi de la ora 7 dimineata pana la ora 5 dar si cu cateva pauze , era extenuata abea se mai tinea pe picioare nici macar nu apucase sa manance ceva consistent de doua zile pentru ca era luata cu alte treburi ,era si suparata acum si asta era singurul lucru care o calma,alergatul.Pana au ajuns prietenii ei se facuse déjà ora 6:30,iar pe corpul firav al Sakurei se vedeau destul de multe picaturi de transpiratie. Prietenii ei fiind aproape de ea au vazut-o si priveau uimiti cata forta are dar si putin speriati de faptul ca atunci cand se opri tremura toata.Sakura incerca sa mai alerge insa cazu jos din picioare facndu-si o mica rana la cap si mana care au inceput sa sangereze putin. Atunci prietenii ei erau speriati chiar si putin Sasuke asa ca s-au dus la ea repede ,dar era déjà lesinata,au incercat sa o faca sa-si revina dar nu au reusit ceea ce i-a speriat si mai mult.Ino se rasteste la Sasuke si ii spune sa o ia in brate pentru a o duce acasa,dar el refuza si ii propune pe ceilalti baieti sa o ia.Neji destul de suparat ca Sasuke se gandeste numai la el il intreaba cum poate sa fie cu o inima asa de gheata cand vine vorba de un prieten care se simte rau si are nevoie de ajutor.Cand vrea Neji sa o ia pe rozalie Sasuke ii spune ca o ia el in final dand-l la o parte din fata lui.
Se duse usor la fata si o lua incet in brate apoi incepu sa fuga catre casa ei . El era putin uimit cand ajunse acasa pentru ca nu era nimeni,se astepta sa fie unul din parinti sau cel putin o ruda, dar nu era chiar nimeni.Urca sus la etaj si o duse in camera ei apoi incepu sa caute cele necesare pentru ai ingriji ranile care erau minore dar trebuiau totusi date cu ceva pentru a nu se infecta si a trece mai repede.In timp ce ii ingrijea ranile rozalia se trezise si se uita surprinsa la Sasuke cum avea grija de ea si o mica lacrima cazuse pe obrazul ei fin,Nu era chiar asa cum zicea lumea "fara inima" doar ca nu vroia sa stie nimeni ce sentimente are si pentru cine, deoarece se gandea ca o sa para mai slab si va fi criticat.Sasuke cand observa lacrima si ca s-a trezit nu mai era asa serios chiar avea un mic zambet . El o intreaba daca se simte mai bine,iar fata raspunzadu-i ca da ii multumeste dar il roaga sa plece incepand imediat sa planga.
-O sa plec imediat ce parintii tai ajung acasa,ca sincer sa fiu nici eu nu vreau sa stau dar nu te pot lasa asa, trebuie sa imi ajut prietenii.
-Sa’ske nu stiam ca ma consideri o prietena…dar parintii mei nu o sa mai vina acasa.
-Cum adica nu o vina ,nu inteleg?.
-Sa’ske eu nu mai am parinti de la 5 ani,nu ai de unde sa stii pentru ca nu am vrut sa afle nimeni,doar ai tai stiu pentru ca mai veneau la mine in rest nimeni.si in acel moment vrand sa se duca la baie cand se ridica din pat picioarele ei nu mai aveau forta necesara pentru a o sustine asa ca au cedat dar brunetul o prinse inainte sa faca contact cu podeaua si o aseza iar in pat spunandu-i sa stea acolo sa nu se mai ridice.
-Sakura daca parintii tai sunt in alta tara asta nu inseamna ca nu o sa mai vina niciodata la tine stii doar ca te iubesc si iti vor doar binele de aceea trebuie sa plece asa des,pentru ca fara bani in zilele noastre nu ai cum sa o duci bine.
-Sa’ske parintii mei au murit,la asta m-am referit.zise ea incepnad sa planga din ce in ce mai tare.
-I…imi pare rau Sakura,nu am stiut.
In acel moment facu un gest la care nu se astepta rozalia, ii sterse lacrimile spunandu-i ca totul o sa fie bine ,se aseza in pat si o lua in brate,fata ii pronunta numele dar brunetul nu o lasa sa continuie si ii zise sa taca si sa se odihneasca.Sasuke se gandea ca rozalia a trecut prin o asemenea durere la o varsta atat de frageda.Ca a fost mereu singura , ca a trecut prin toate greutatile vietii unui adult cand ea era doar un mic copil nevinovat care avea nevoie de alinare si el in loc sa ii fie prieten o facea sa se simta exact ca ultimul om si ea tot tinea la el.Mereu ea i-a fost alaturi indiferent de situatie si el se comporta ca un prost din cauza orgoliului prea mare, dupa atata timp realizeaza cat de mult il iubeste fata.

Cam atat pentru acum, daca pot o sa pun nextul in seara asta sau maine. thank you ca imi cititi ficul ,sper sa mai primesc macar cateva comentarii.Byebye rainbow :\
Sus In jos
Hellspawn
Chūnin
Chūnin
Hellspawn

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

O frumoasa poveste de dragoste Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste I_icon19Vin 28 Dec 2012, 13:42

Awwww!^^ Ce dulce!Saraca Sakura,stiu cum este sa nu ai parinti si stiu si prin ce trece.Acum am trecut si eu pe la fic si vreau sa iti spun ca mi-a palcut muult ^^Astept nextul si sunt curioasa cum va mai evolua relatia celor 2.Te pwp :*
Sus In jos
ParkRanGi
Genin
Genin
ParkRanGi

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
acebook acebook : https://www.facebook.com/ran.gi.5?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 52
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc multe fanficuri,sa ma uit la anumeuri
Stare de spirit Stare de spirit : in love :X

O frumoasa poveste de dragoste Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste I_icon19Sam 29 Dec 2012, 13:43

Hey am adus nextul,lectura placuta! rainbow :\


Capitolu 5 : Un Sasuke putin diferit


Dupa ce vazu ca rozalia a adormit desi nu vroia sa se dea jos din pat trebuia, vroia sa ii prepare o gustare pentru ca era convins ca nu mancase nimic. Vazand ca e déjà dimineata trebuia sa se grabeasca sa ii faca micul de jun inainte de a se trezi.Ne stiind ce ii place si ce nu ii facuse o omleta si ca desert niste vafe cu sos de ciocolata si un pahar mare de lapte proaspat.El aducandu-si aminte cum se purta cu ea acum doua zile ii cumparase un trandafir rosu si langa el era un bilet in care isi cerea scuze.In tot acest timp prietenii lor ii spionasera si erau bucurosi ca acum Sasuke s-a mai schimbat umpic dar erau si trist din cauza parintilor fetei .Sasuke dupa ce terminase micul de jun urca sus la ea in camera apoi o trezi usor.
-Buna dimineata ,te simti mai bine?intreba el cu un zambet pe buze
-Sa’ske, da ma simt mai bine.zise ea de parca totul era un vis
-Ti-am pregatit micul de jun si vreau sa iti spun ca imi pare rau ca m-am purtat asa urat cu tine.
-Ehh…m-am obisnuit Sa’ske.zise cu un ton jos si putin trist.
-Chiar imi pare rau.
-Sa’ske sa fim sinceri nu iti pare rau spui doar asa pentru ca ti-e mila de mine,deaia nu am vrut sa spun nimanui de parintii mei.As vrea sa uiti ca ti-am zis de ei si sa nu spui la nimeni .
-Sa..kura.....Da ai dreptate mi-a fost mila,iar acum imi pare rau ca am pregatit toate astea pentru tine si imi retrag cuvintele.Chiar nu imi pare rau pentru ce am facut acum doua zile si in trecut!Apropo maine mergem in excursie si trebuie sa vii si tu obligatoriu asa a zis Ino ,si a zis ca daca nu vii se va supara tare pe tine,excursia este la padure si stam 2 saptamani jumate ,maine la ora 11 fix trebuie sa fim la aeroport.Pa! spuse Sasuke foarte furios trantind usa in urma lui.
Sakura tacu cateva minute apoi se apuca sa manance ce i-a pregatit brunetul sau drag si in acelasi timp incepu sa planga si se ineca astfel varsase din greseala paharul spargandu-se si nestiind ca brunetul e inca in casa el porni catre dormitorul ei in fuga si cand vazu ca se ineca cobora iar jos pentru ai adduce un pahar cu apa,el nevaznd cioburile cand se lasa in geninchi se rani dar nu spuse nimic in timp ce ii dadea usor rozaliei cu mana usor in spate ca sa ii treaca si o mai ajuta sa bea si apa pentru a nu se mai ineca.Apoi el starnse cioburile si si le scoase pe ale lui din genuchi curgand fasii mici de sange.
-Sa’ske,genunchiul tau e in regula?
-..Da,...atunci cand spun ca imi pare rau chiar imi pare.
Brunetul se ridica si pleca fara sa mai zica nimic altceva.Dupa plecarea lui rozalia termina si ea de mancat si incepu sa isi faca bagajele pentru urmatoarea zi cand va pleca in excursie desi in acele moment nu era prea incantata de excursie dar nu vroia sa se supere Ino pe ea.Apoi dupa ce terminase de facut si bagajele aceasta merse sa faca un dus si in acele timp se gandi cum a dormit in bratele brunetului ei fermecator chiar daca se comporta asa din mila sau poate nu.Cand era la el in brate se simtea protejata,nimeni si nimic nu ar fi ranit-o pentru ca se afala in bratele celei mai dragi persoane, vroia sa creada ca intr-o zi va putea visa ca il va aduce de partea ei. Vroia ca timpul sa-l opreasca sa-i spuna de fapt cat de mult iubeste ,dar tot ce-i frumos repede trece si ea reveni cu gandul inapoi pe pamant.



Cam atat pentru azi (scuze ca e asa scurt) ,nextul il pun marti,m-am cam intristat cand am vazut ca la capitolul anterior nu am decat un com sad
Sus In jos
SasukeღSakura
Genin
Genin
SasukeღSakura

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Konoha
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 136
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Naruto
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită!

O frumoasa poveste de dragoste Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste I_icon19Sam 29 Dec 2012, 15:32

Buna!Ai un fic minunat pe care pe mine sincer m-a facut sa plang , nu am cuvinte sa iti spun cat de frumos este ...Nu trebuie sa ai neaparat multe commuri.Conteaza ce crezi tu despre fic.Daca iti place tie asta este tot ce conteaza.Unii doar iti citesc ficul , altii il si comenteaza.Ai dreptate , chiar este o frumoasa poveste de dragoste ce pe mine m-a induiosat foarte tare.Felicitari pentru aceasta reusita si sper sa aduci cat mai curand next-ul deoarece sunt foarte curioasa ...Oare ce se va intampla cu Sakura?Sasuke se va uita la ea?O iubeste?Astea sunt doar 3 din miile de intrebari ce imi cutreiera mintea incercand sa gaseasca raspunsul potrivit.Inca o data felicitari si sper a ma anunti despre next xD.

Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

O frumoasa poveste de dragoste Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste I_icon19Lun 31 Dec 2012, 01:07

Hei! Da.. Pai cred ca esti putin suparata pe mine, nu? Scuze ca nu am comentat, dar am uitat. Sincer, am atata treaba cu aceste sarbatori de nu mai vad bine. Deci, capitolele au fost dragute. Nu ma asteptam la Sasuke. Ma bucur ca -sa schimbat. Si ms de anunt..
Sus In jos
ParkRanGi
Genin
Genin
ParkRanGi

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
acebook acebook : https://www.facebook.com/ran.gi.5?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 52
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc multe fanficuri,sa ma uit la anumeuri
Stare de spirit Stare de spirit : in love :X

O frumoasa poveste de dragoste Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste I_icon19Lun 31 Dec 2012, 13:57

Hey thank you pentru comm-uri ,am intrat acum ca sa va urez ca noul an sa va aduca pace în suflet, bucurie fără margini, sănătate cât cuprinde, credinţă în bine şi săruturi o mie! .Gandurile rele ,necazurile lasati-le in trecut si pasiti in nou an cu fericire.Un an mai bogat în împliniri, mai înalt în aspiraţii şi plin de succese.Distractie placuta cu prietenii/familia in aceasta seara. dance 2 we party !! La mulţi ani!
rainbow :\
Sus In jos
ParkRanGi
Genin
Genin
ParkRanGi

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
acebook acebook : https://www.facebook.com/ran.gi.5?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 52
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc multe fanficuri,sa ma uit la anumeuri
Stare de spirit Stare de spirit : in love :X

O frumoasa poveste de dragoste Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste I_icon19Mar 01 Ian 2013, 23:58

Hey am pus nextul ,sper ca aseara v-ati distrat ca eu una chiar foarte mult,in fine nu conteaza asa ca va zic lectura placuta! rainbow :\


Capitolu 6 :Plimbarea magica si noaptea in doi


In 15 minute termina de facut dusul se duce la dulap sa vada cu ce sa se imbrace pentru ca mai pe seara dorea sa faca o mica plimbare. Isi gasi o rochita roz care pe bretele si volanase avea niste triunghiuri de un mov care seamana cu culoarea prunelor,iar ca accesorii un colier cu o floare de cires si niste perle mov,se dadu cu putin creion dermatograf si putin rimel ,iar parul lasanu-l pe spate si pe la ora 6 era gata de plimbare.
In timp ce se plimba vazu un cires inflorit ceea ce era ciudat chiar daca avea si ea unul in gradina credea ca e singurul ,iar langa se afla o banca.Fata hotara sa se aseze pe ea si sa priveasca in jur.In timp ce privea diferite cupluri care treceau prin fata ei incepu sa se intristeze,un baiat cu parul negru isi facu aparitia pe banca langa ea.Rozalia intoarse privirea si cand vazu cine este langa ea se inrosise, era bunetul ei cu inima de gheata si crezand ca daca o vede se va infuria pe ea a decis sa nu zica nimic si vru sa plece dar atunci o mana calda o prinse si o trase langa el ,acesta fiind din ce in ce mai aproape de buzele ei se unira si formau un sarut pasional care parea atat de sincer.El in acelasi timp luandu-i o suvita de par si mangaind-o.Rozalia incepu sa se inroseasca dar nu vroia sa se termine acel sarut se simtea atat de bine.Dar stia ca tot ce e frumos se termina repde asa cum se si intamplara el a intrerupt sarutul si ii sopti la ureche ca ii pare rau si nu din mila ,apoi el se ridica si o lua de mana inteband-o daca vrea sa o conduca acasa pentru ca era tarziu.Tanara nu ii raspunse dar el stia raspunsul asa ca o condu-se. In drum spre casa era foarte liniste nimeni nu spunea nimic.Cand au ajuns in fata casei ea cand a vrut sa zica ceva el a imbratisat-o si i-a spus la ureche un minunat “Noapte buna,maine dimineata te voi astepta cu masina aici in fata ”apoi o saruta pe frunte si apoi inca un sarut pasional se forma pe buzele celor doi.
Ea pleca in casa putin rosie la fata dar foarte fericita ,in drum spre camera aude ceva de la subsolul casei se duce usor spre usa subsolului,o deschide si inainteaza cu putina frica da la un moment dat pentru ca era intuneric se impiedica de ceva si cazu in fund apoi auzindu-se un chitait si cand dadu de intrerupator sa aprinda lumina vazu un sobolan si incepu sa tipe fugind in casa.Rozalia o suna pe Ino si o intreba daca poate sa vina la ea pentru ca ii era frica de acel sobolan si trebuia sa faca si dus dar ii spuse ca nu era acasa si venea tarziu.Blonda ii spuse ca are o idée si ii zise ca o suna in cateva minute.Ino il suna pe Sasuke:
-Sasuke?
-Da Ino, de ce ma suni la ora asta?
-Scuze dar e o urgenta ,Sakura are in casa un sobolan sau mai multi si ii este frica sa stea singura plus ca trebuie sa faca si dus si nu are cum sa vina la mine pentru ca sunt plecata asa ca i-am zis sa vina la tine .Scuze dar nu mai ai ce sa faci acum e prea tarziu.Pa! zise ea razand
-Ino?Inoooo!?Of fata asta e de groaza.
Ino o suna inapoi pe Sakura spunandu-I ca se poate duce la Sasuke ca a fost de accord sa stea la el peste noapte.Ea cand a auzit mai sa cada jos din picioare si i-a zis ca nu se duce dar si ei ii zice acelasi lucru care i-a zis si lui Sasuke”e prea tarziu acum”terminand convorbirea. Sasuke vazand ca e tarziu si rozalia nu a venit pana acum s-a dus la ea acasa cu masina ,iar pe pervazul geamului vazu o siluieta ghemuita dar care se tinea sa nu cada apoi incepu sa strige la ea.
-Sakura ce faci acolo sus cocotata?
-Pai….mie frica.spuse ea cu o voce tremurata mai sa planga.
-Sa nu te misti de acolo vin eu la tine imediat.
Brunetul ajuns in casa urca repede scarile si intrand repede in camera rozalia ii spune cu vocea tremurata sa aibe grija.El o lua in brate de la pervaz,iar aceasta il tinea strns de gat,brunetul spund ca totul e bine sa nu mai fie speriata ca e cu el si nu va pati nimic apoi o duse la masina.
-Sakura unde iti este bagajul pentru excursie?
-Este pe pat la mine in dormitor,de ce?
-Pai maine dimineata nu mai are rost sa mai treci pe aici pentru ca nu o sa mai ai timp,plecam direct de la mine .raspunde el cu un zambet mic pe fata.
Dupa ce a luat bagajul s-au indreptat spre casa lui.Cand a ajuns inauntru fata a ramas uimita cat de mare si frumoasa era.
-Wow,Sa’ske!
- Ce s-a intamplat,nu iti place?
-Ba da, e atat de mare si de frumoasa.
-Multumesc pentru compliment ,cred.Sakura nu vrei sa faci dusul acela de care imi zise Ino? zice el razand.
-Aa,…ba da dar sigur nu te superi?intreba ea putin speriata
-Nu, de ce ar trebui?
-Imi arati te rog unde este baia?intreba incet si suav putin rosie la fata
Dupa ce Sasuke ii arata unde e baia a intrat fara sa isi aduca aminte si de pijamale ,dar cand realizeaza era déjà dezbracata iar bagajul ei era in masina,dupa ce tremina de facut dusul cam dupa 15 minute iese invelidu-si corpul angelic in acel prosop pufos,de un alb imaculat si de un miros minunat se duce la Sasuke intrebandu-l daca poate sa-I mai ceara un singur lucru.Baiatul aproba ,iar cand se intoarse cu fata la ea ramase cu gura cascata cand ii vazu pielea alba ca laptele,parul care era putin ud dar prins cu o clama sus iar cateva picaturi de apa erau in jurul gatului.Rozalia il roaga daca poate sa ii aduca bagajul din masina pentru ca a uitat ca acolo are pijamalele.Brunetul ne mai avand chef sa iasa afara ii dadu niste haine de ale lui .Sasuke ii dadu o pereche de pantaloni lungi dar subtiri si un tricou.Sakura ii spune ca pantalonii sunt mari ne vazand snurul cu care trebuia sa ii lege .El o intreaba daca i-a legat dar fata nu stia la ce se refera.
-Cu snurul de la ei ,hmm probabil nu l-ai vazut pentru ca s-a bagat in iei, il scot eu imediat .
-O..K .zise ea putin rusinata
Dupa ce ii scoate snurul o leaga si o intreba daca este prea strans sau prea larg dar ea ii spune ca e perfect si ii multumeste.
-Sakura nu vrei sa ne culcam ca e déjà tarziu?
-Eu mai stau putin , tu dute si culcate esti obosit.
-Bine, noapte buna.
-Noapte buna si vise placute Sas’ke-kun!
Rozalia s-a dus afara si s-a asezat pe banca din fata casei uitandu-se la stele.Sasuke se trezi dupa jumatate de ora ca uitase sa ii zica ca trebuie sa doarma cu el pentru ca in celelalte camere nu mai erau folosite de mult timp si erau toate lucrurile acoperite,dar sper ca si-a dat si ea singura seama . Cand se uita afara o vazu si credea ca e treaza asa ca a strigat-o sa intre in casa dar nu i-a raspuns asa ca el s-a dus dupa ea si a vazut ca adormise pe banca putin ghemuita.Acesta o ia in brate si o duce in camera la el , o puse in pat apoi se asezase si el langa ea adormind instantaneu.Peste cateva ore sa facu dimineata,pe fata alba a brunetului erau cateva raze de soare mai jucause care ii intrau in ochi asa ca s-a trezit si incepu sa se uite cateva minute la fata cu chip de inger care inca dormea si se afla intr-o lume a viselor in care numai acolo putea fi cu adevarat fericita la nesfarsit.


Rochita Sakurei : O frumoasa poveste de dragoste Sasusakusasusaku2965010



Cam atat pentru azi,cred ca am cam exagerat iar cu dialogul ><. Nextul il pun joi seara daca am cel putin 2 comm-uri. Byebye! rainbow :\
Sus In jos
SasukeღSakura
Genin
Genin
SasukeღSakura

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Konoha
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 136
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Naruto
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită!

O frumoasa poveste de dragoste Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste I_icon19Mier 02 Ian 2013, 09:57

Hei!Sunt prima happy2 Ohh yeahh nr1 .I'm the boss:)).Oricum super-zduper capitolul si oo mama Sas'ke asta il pap pe tot.Cand e rece cand e indragostit lulea.Foarte dragut capitolul si foarte frumos ficul.Spor la scris in continuare si sper sa ma anunti * ca daca nu te pap cu fulgi cu tot * vezi ce faci cu Sas'ke poate til fur la noapte:))!Te pupa je kiss))*Ce ciudat suna :o :)) * Iarta-ma ca deabea acum comentez dar acum m-am trezit :o3.Spel sa nu te supeli pe mine :o3.Spor la scris in continuare si anunta-ma te rog pentru urmatorul capitolas..:o3By3 By3!
Sus In jos
ParkRanGi
Genin
Genin
ParkRanGi

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
acebook acebook : https://www.facebook.com/ran.gi.5?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 52
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc multe fanficuri,sa ma uit la anumeuri
Stare de spirit Stare de spirit : in love :X

O frumoasa poveste de dragoste Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste I_icon19Mier 02 Ian 2013, 13:19

Buna! ღSasuSakuღ ma bucur ca iti place ficul meu si yes you are the boss cool :)).Hmm nush ce sa zic Sas'ke e a lu rozalie momentan :)) rainbow :\
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

O frumoasa poveste de dragoste Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste I_icon19Mier 02 Ian 2013, 23:22

La multi ani!Cu intarziere. Oricum, despre acest capitol pot sa zice ca parca ai grabit putin actiunea. In fine... Sasuke a fost dragut. Sper sa se distreze in vacanta. Te pup si mersi de anunt.
Sus In jos
ParkRanGi
Genin
Genin
ParkRanGi

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
acebook acebook : https://www.facebook.com/ran.gi.5?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 52
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc multe fanficuri,sa ma uit la anumeuri
Stare de spirit Stare de spirit : in love :X

O frumoasa poveste de dragoste Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste I_icon19Joi 03 Ian 2013, 21:49

Buna,am pus nextul dupa cum am promis, thank you pentru comm-uri.Lectura placuta! rainbow :\




Capitolu 7 : Frica de avion si o Sakura putin mai dura


Brunetul se duse la baie pentru a-si face siesta de dimineata ,dupa ce terminara intra inapoi in camera cu gandul de a o trezi pe Sakura.Incerca sa o trezeasca pe rozalie dar a vazut ca nu reuseste asa ca a sarutat-o odata pe obraz apoi pe buzele sale dulci si moi,evident ea s-a trezit iar cand l-a vazut ce facea se inrosise toata.
-Buna dimineata ,scuze ca te-am trezit dar trebuie sa ne grabim pentru ca suntem putin in intarziere.
-Buna dimineata.....Sa’ske.Nu-i nicio problema ,poti sa imi aduci te rog bagajul ca sa pot sa imi iau hainele? zise ea putin timida si la fel de rosie.
-Da, il aduc imidiat.
-Multumesc!
Aceasta isi alese hainele cu care se va imbraca si se duse in baie pentru a-si face siesta ,dupa 20 de minute iese afara din baie imbracata,apoi il intreba pe Sa’ske daca pot pleca sau vrea sa mai manance pentru dimineata .Acesta ii spune ca trebuie sa plece ca nu mai au timp, astfel urcandu-se in masina ,la ora 11 fix erau in aeroport ,ii asteptau pe ceilalti care se pare ca au intarziat cam 10 minute dar au aparut in final. Fetele erau imbracate de parca ar merge la cumaparturi in alta tara nu in excursie,la fel erau si baietii imbracati,tot de parca ar iesi in oras.
-Hey,hey, ati ajuns si voi?spuse rozalia pupandu-i pe toti pe obraz.
-Buna,da am ajuns putin mai greu am avut niste probleme cu bagajele care erau prea mari.spuse Ino incepand sa rada.
-Sasuke,s-a intamplat ceva intre tine si Sakura?intreba Naruto in timp ce ridica si o sparnceana stiind ca fata a dormit la el.
-Ce-ai ma ce se intample intre mine si ea ,nu s-a intamplat absolut niminc si nici nu o sa se intample vreodata.spuse el destul de enervat,iar in timpul acela fetele au trecut pe langa el , iar Sakura a auzit ceea ce o facu sa se intristeze.
-Ok ,bine nu trebuie sa faci atata tamtam era o simpla intrebare.spuse suparat Naruto,apoi aceeasi intrebare i-a pus-o si Ino Sakurei si a raspuns la fel ca Sasuke doar ca mult mai calm.
-Haideti, veniti la imbarcare?striga TenTen
-Da venim acum.ii raspunse Sai
In functie de bilete aveau si parteneru cu care vor sta,Naruto cu Hinata,Ino cu Sasuke,Neji cu TenTen si Sakura cu Sai.Ajunsi in avion toata lumea era foarte calma mai putin rozalia ,iar Sai cand a vazut o intrebase daca patise ceva dar i-a zis ca nu.Insa din contra ea era speriata de moarte se gandea la parintii ei care au murit in acel accident de avion si in sinea ei se ruga sa nu pateasca nimic avionul,atunci Sasuke isi aduse aminte si el de parintii ei si se uita in spate si o vazu ca era agitata asa ca se duce la ea si o intreaba daca este inregula ,ea raspunzadu-i pe un ton iritat ca da .
Peste putin timp decolase si avionul ,iar in acel moment in care te zgaltana putin rozalia tinea ochii foarte stransi inchinsi,iar Sasuke vazu asta dar nu avea ce face.Dupa vreo ora jumate toata lumea dormea mai putin Sasuke care chema o stiwardesa sa o intrebe daca isi poate schimba locul cu un prieten aceasta dand din cap ca da pentru ca avionul era stabil.
-Hei, Sai a zis Ino ca vrea sa te duci la ea.
-Haa?Bine.raspunse el destul de adormit
Apoi Sasuke se aseza langa Sakura care dormea ca un mic ingeras plapand si nevinovat.La un moment dat adormise si Sasuke dar din greseala capul lui i-a cazut pe umarul Sakurei care a fost trezita,iar cand a vazut cine era langa ea a ramas masca,dar nu avea ce sa faca asa ca s-a culcat inapoi dar lasandu-si si ea putin capul pe capul lui, baiatul simtind a ridicat putin mana si a magaiat-o pe obraz apoi a luat-o de mana si nu i-a dat drumu pana cand avionul nu a aterizat.In acest timp ceilalti se trezira si au observat ce a facut el si erau mandri ca planul lor mergea din ce in ce mai bine, insa rozalia nu stia ce sa mai creada acum o mangaia si o saruta doua minute mai tarziu nici nu se uita la ea sau se purta urat ,in gand fata isi spunea ca mai bine ar uita de el si de sentimentele pe care le are fata de el pentru ca era mai bine si nu va mai suferi.Dupa o ora se aude ca vor ateriza in 5 minute si toata lumea trebuie sa se pregateasca pentru aterizare.Atunci Sakura a trebuit sa-l trezeasca si pe Sasuke care dormea dus ,pentru a nu-l speria l-a trezit usor , iar acesta intreaba daca trebuie sa aterizeze si rozalia da din cap afirmativ.
-Hey Sakura esti suparata pe mine? intreba curios Sasuke.
-Sasuke,trebuie sa coboram si eu nu pot din cauza ta, nu ai de gand sa te dai?
-Aa… ba… da…,scuze.zise el in timp ce se ridica sa coboare.
De la departare se auzi vocea Sakurei care o striga pe Ino destul de insistent.
-Da Sakura ce s-a intamplat de ma strigi?Sakura o intreba pe Ino daca merge cu ea pana la baie pentru ca ii era rau.Blonda nu a mai stat pe ganduri si aluat-o pe rozalie de mana si au inceput sa fuga.Sai nestiind ce vor sa faca le intreaba unde se duc,iar Ino ii explica din fuga.
-I s-a facut rau Sakurei? intreba uimit Sasuke
-Da ,dar tie nu iti pasa si nu iti va pasa ai uitat cand ai zis asta? se rasti Naruto la Sasuke
Brunetu incepu sa fuga repede catre baie sa vada ce are,dar nu putu sa intre pentru ca era baie de femei si el nu avea voie asa ca astepta afara.Apoi le vazu pe cele doua care se tineau de mana ca niste copile jucause si se purtau de parca nimic nu s-ar fi intamplat dar el nu le credea pentru ca fata Sakurei e mult mai palida decat deobicei , si le tot intreba daca au patit ceva dar acestea nu i-au raspuns. In timp ce asteptau sa soseasca masinile lor Sakura ii povestise ce se intamplase intre ea si Sasuke ,iar Ino se enerva in asa hal incat vroia sa se duca la el sa ii dea o palma dar o opri Sakura care ii zise ca nu are rost ca nu se va schimba eventual va fi mai rau asa ca ii spuse ca va incepe de acum sa-l uite, sa nu mai aibe niciun sentiment fata de el.Ino nu stia ce sa faca asa ca doar dadu din cap ,apoi ele erau intrerupte de telefonul blondei care incepu sa sune dar termina repede de vorbit.Le-a spus baietilor ca masinile au ajuns si pot merge sa le ia,rozalia o intreaba pe blondina daca chiar trebuie sa mearga cu Sasuke in masina,iar ea spunand ca da deoarece nu stia ca se va comporta asa cu ea si in alta masina nu ar incapea din cauza bagajelor.Ele nu mai apuca sa spuna nimic pentru ca Naruto le spune foarte fericit sa urce in masina pentru a pleca.

Tinuta fetelor : O frumoasa poveste de dragoste Catsmne


Tinuta baietilor : O frumoasa poveste de dragoste 309086416113bfdyisgd



Cam atat pentru azi,sper ca v-a placut.Nextul il pun sambata sau duminica daca am tot minim 2 comm-uri.Byebye rainbow :\
Sus In jos
ParkRanGi
Genin
Genin
ParkRanGi

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
acebook acebook : https://www.facebook.com/ran.gi.5?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 52
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc multe fanficuri,sa ma uit la anumeuri
Stare de spirit Stare de spirit : in love :X

O frumoasa poveste de dragoste Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste I_icon19Dum 06 Ian 2013, 14:10

Hey am adus nextul chiar daca nu am nici macar un com.....daca nu va place si nu mai merita sa il continui il pot inchide,doar sa imi spuneti. Lectura placuta! rainbow :\


Capitolul 8 : Cearta aprinsa dintre Sasuke si Sakura


In timp ce conduceau baietii in celelalte masini erau numai muzica data la maxim ,rasete si voie buna.In schimb la Sasuke in masina nici macar un “pas” nu se auzea.Dupa un timp brunetul a spart cheata si o intreba pe fata de ce se poarta asa rece cu el, dar vazand ca nu aude niciun raspuns ii spuse ca si-ar dori sa afle raspunsul.In schimb rozalia ii spune ca nu vrea sa vorbeasca chiar de ar dao jos din masina pentru ca nu ar mirao daca ar face asta pentru ca se asteapta la orice din partea lui.Sasuke tinand-o pe a lui o se rasteste la ea sa raspunda fara a mai schimba subiectul.
-Sasuke am zis ca nu vreau si gata inceteaza cu toate intrebarile astea tampite si vezi-ti de drum!Comporta-te ca si cum nu as fi aici si lasa-ma in pace!
-Aha bine o sa imi vad de drum dar sa nu regret pentru ca daca imi zici ceva nu voi tine cont de nimic.
Dupa ce ii spuse toate aste el incepu sa accelereze din ce in ce mai tare . Ceilalti erau cu mult in spate nestiind ce se inampla.Rozalia tipa la el spunandu-I sa incetineasca dar nu face decat sa accelereze din ce in ce mai mult depasindu-I pe toti.
-Sasuke incetineste naibii odata!!!
-Ca de nu ce se intampla incepi sa palngi cum faci deobicei?
-Sasuke termina,incetineste masina!!
Brunetul ii spune ca poate face orice ca tot nu incetineste,pentru ca ii spuse sa se comporte ca si cum ea nu ar fi.Fata tinand-o pe a ei ii spune ca o sa se arunce daca nu incetineste,dar el nu o crezu.Si in acel moment Sakura deschise usa,ceilalti din spate se uitau ingroziti si nu stiau ce sa faca,dar Sasuke o inchise repede blocand-o.
-Sakura ce ai de te comporti asa?
-Omule esti nebun daca nu incetinesti tot o sa gasesc o cale sa sar din masina.atunci Sasuke intorcand capul spre ea nu isi dadu seama ca era pe banda gresita iar din fata venea un tir,dar tipatul Sakurei l-a facut sa se uite si exact la timp a trecut pe banda lui dar punand o frana brusca,iar rozalia lovindu-se la nas si incepand sa sangereze.
- Sakura esti in regula,nasul tau sangereaza?Daca vrei poti sa cobori sau sa ramai oricum nu mai conteaza o sa conduc normal.ii spune baiatul in timp ce ii da un servetel pentru a se sterge.
-Nu o sa mai merg niciodata cu tine si nu o sa mai am nicio tangenta cu persoana ta,chiar nu imi doresc sa mor din cauza ta ,pleaca mai repede cat mai departe de mine!!!!!!
Apoi Sasuke pleca cu viteza normala si o lasa pe strada pe Sakura.Intre timp au aparut si celelalte masini si ea a urcat in masina cu Ino astfel povestindu-i totul, apoi a plans aproape tot drumul pana cand i-a zis sa se odihneasca putin si sa se culce.
Intre timp au ajuns si in padurea mult asteptata. Toata lumea era fericita parca uitasera toti de probleme.In acel timp rozalia se gandea ca ea trebuia sa doarma cu Sasuke vrand nevrand pentru ca erau numai corturi de doua personae si toti erau practic pe cupluri.Seara se apropie repede si trebuiau sa isi aseze corturile, fiecare isi ajuta partenerul dar Sasuke i-a zis rozaliei ca nu are nevoie de ajutor poate sa il aseze singur.Rozalia neavnd ce face o intreba pe TenTen daca vrea sa merga cu ea pentru a cauta lemne pentru foc,ea accepta dar cand aude Neji nu o lasa sa meraga pentru ca se inseraza si e periculos apoi fata ii cere scuze rozaliei ca nu poate sa mai vina.
-Ok nu’I nicio problema,ma duc eu,vin repde.
-Sakura esti sigura?intreba putin speriata Hinata
-Da mai nu patesc nimic,nu iti fa griji plus ca nu stau mult.spuse ea dupa care pleca



Cam atat pentru azi(srry ca a fost cam scurt),deci astept sa imi spuneti daca il mai continui.Byebye kiss rainbow :\


Ultima editare efectuata de catre ParkRanGi in Dum 06 Ian 2013, 16:06, editata de 1 ori
Sus In jos
Hellspawn
Chūnin
Chūnin
Hellspawn

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

O frumoasa poveste de dragoste Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste I_icon19Dum 06 Ian 2013, 15:20

Sa vezi ce te bat bai Sasukke O frumoasa poveste de dragoste 621493cum sa te porti asa?Sper sa te manance viermi.Saraca Sakura ;(( Sper ca nu ai de gand sa inchizi ficul si sane lasi cu ochii in soare!Doar nu crezi ca te las sa ma lasi in ssupans...Ce se va intampla cu relatia celor doi?Vreau nextul!Si scuze ca nu am mai comm de mult dar calculatorul asta nu prea merge asa ca nu prea stau mult pe el.Oricum mie una imi place ficul tau :* si sper sa aduci nextul si sa il faci la fel de lung.Bafta la scris si ideei multe :*
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

O frumoasa poveste de dragoste Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste I_icon19Dum 06 Ian 2013, 23:20

Buna!

Hai sa incepem cu prima problema. Eu zic sa-l continui. Adica, nu are rost sa renunti la un fic numaii din cauza ca nu ai comuri. Eu nu am putut lasa unul din cauza ca am niste probleme si nu pot intra pe laptop prea mult. intru rar si putin. Nu te ingrijora, daca vrei. Ai putea face cerere de critici aici. Asa ai putea sa te dezvolti mai mult, cu sfaturile si indrumarile criticilor. Poate o sa ai mai mult curaj sa-l continui si nu te mai descurajezi.
Acum, legat de zic. Mie imi place. Adica da, ideea e intalnita, dar sunt curioasa cum evoluezi. Sincer, acest capitol mi-a trezit putin interesul. Adica presupun ca o sa mearga Sasuke cu ea, sau o va urmari, poate. Te sfatuiesc totusi sa faci o cerere. Asa poti si sa-ti vezi greselile, dar si sa le inlaturi. Ai suficiente capitole, deci ramane doar la voia ta. Poate un critic o sa te incurajeze mai mult sa il continui. Nu ar trebui sa renunti doar prin simplul fapt ca nu ai primit un com.
Sper ca nu te-am plictisit prea tare si spor la scris. Inca o data, scuze ca nu am tecut. Am citit capitolul pe telefon, dar nu am putu lasa com. Si nu sunt sigura ca o sa las si la viitorul capitol, dar o sa trec oricum. Tu doar sa ma anunti.
Sus In jos
Continut sponsorizat




O frumoasa poveste de dragoste Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste I_icon19

Sus In jos
 

O frumoasa poveste de dragoste

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-