Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 O frumoasa poveste de dragoste

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
ParkRanGi
Genin
Genin
ParkRanGi

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
acebook acebook : https://www.facebook.com/ran.gi.5?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 52
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc multe fanficuri,sa ma uit la anumeuri
Stare de spirit Stare de spirit : in love :X

O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 I_icon19Dum 27 Ian 2013, 19:09

Hey all , thank you pt comm-uri ,am pus nextul asa cum am promis. rainbow :\


Capitolul 16
Mica petrecere intre cupluri



Brunetul se trezeste si vazand ca ceasul arata doar 6:30 hotaraste sa mai doarma putin ,tot in aceeasi pozitie dar dupa cateva ore se trezeste observand ca este ora 10:20 ,se intinde putin ,isi ia bluza de trening pe el si inainte de a pleca acasa pentru ai aduce haine de shimb fetei ii da un mic pupic pe frunte si mangaind-o pe obraz.Dupa 15minute el se intoarce in salonul de unde please si se duse la rozalie pentru a o trezi.Incerca el ce incerca si cu cuvinte dulci si frumoase soptite la ureche precum “Ingerasul meu”,”Floarea mea de cires”,apoi ii dadu mici pupicuri pe buze.Fata cu se trezeste putin dar il roaga sa o mai lase 5 minute,baiatul vazand ca nu reuseste sa o faca sa se trezeasca ii spune sarcastic ca o va lasa sa doarma mai mult acasa in patul ei ,asta daca nu cumva ii place mai mult aici.Tanara cand auzi sari ca arasa din pat zicandu-I sa o duca mai repede acasa,Sasuke vaznd ca e agitate o roaga sa se calmeze sa nu ameteasca si sa se imbrace in hainele de plecare pe care I le-a adus el pentru ca nu creca si-ar dori sa mearga in pijamale,fata ii multumeste pentru haine si ii da un pupic pe obraz.Dupa 10 minute merg la o asistenta si semneaza fisa de externare pentru a putea pleca acasa ,dar nu inainte de a-I multumi doctorului ca a ingrijit-o.Ajunsi acasa brunetul coboara repede din masina si ii deschide usa rozaliei si o ia in brate ca pe o mireasa , o duce in casa si o pune pe canapeaua din sufragerie si pleaca iar afara dar inainte sa iasa il opreste rozalia intrebandu-l unde se duce,iar el ii raspunde ca merge pana la magazine pentru a cumpara niste floricele,iar apoi o sa vina sa o ia pentru a merge la el sa se uite la un film impreuna.
Ajuns la magazin el cumpara 3 pungi de floricele 3 de cipsuri 4ciocalati ,4cutii mari de inghetata si 3 sucuri cu gusturi diferite dar nicunul de prtocale ca sa nu mai ajunga nimeni la spital , nu uita sa cumpere si bautura adevarata cum ar fi 3 sticle de sampanie o stica de JackDaniels ,Angelli cherry si una de Tequila .Brunetul cumparase atatea pentru ca ii invitase pe Naruto ,Sai ,Neji ,Hinata TenTen si Ino la el sa vada un film cu fetele si avea de gand sa faca o petrecere pentru ca era fericit ca este impreuna cu rozalia.El dupa ce termina cuparaturile ii suna pe baieti sa vina la el sa-l ajute cu cateva decoratiuni.Baietii ajunsi el brunet incep sa puna multe perne pe jost si pe canapeaua din sufragerie ,umfla cateva baloane pentru a se juca,pun in boluri floricelele si cipsurile si fac comanda de cateva cutii de pizza ,iar aceasta ajunge in 30 de min.Timpul zboara si era déjà ora 16 si baietii au plecat dupa fete.Si pentru ca nu le-au anuntat din timp a durat cam o doua ore pana sau pregatit drept pedeapsa fapt ce ii cam enerva pe baieti dar pe fete le amuza.Dupa ce au terminat baietii le-au luat pe fete si s-au dus la brunet acasa care se afla cu rozalia lui.Ei cand au ajuns era ora 7. Dupa cateva ore si cateva pahare de tarie se simteau minunat,ei hotarasc sa joace sticluta pe provocari.
-Naruto e randul tau sa invarti stica.ii zise Hinata.El dupa ce invarte sticla se opreste in dreptul Skurei apoi ii da o provocare ce nu prea ii convine brunetului.
-Sakura ,te provoc sa te dezbraci in fata noastra ramanand doar in lenjerie.
Fata se rusina si prinse o tenta rozalie in obraji dar se conforma si facu ce ii spunse blondul care sigur brunetul il va face sa ramana fara cap pe umeri.Apoi rozalia trebuia sa invarta sticluta si se opri in dreptul lui Sai.Ea il provocase sa se invarta ca un catel in jurul cozii,ceea ce era destul de amuzant avand in vedere ca ei bausera inainte iar dupa ce termina de invartit a trebuit sa se intinda sa se linsiteasca cateva minute.Si tot asa jucandu-se ajunge si randul lui Sasuke pentru a invarti sticluta care se opreste in dreptul blondului.Era ocazi perfecta sa se razbune pe acel hiperactiv.Ii da pedeapsa de a se dezbraca pana ajunge la boxeri si ii spuse sa se duca afara ,sa strige in gura mare ca este un (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) si este mandru.Blondul ajuns afara si dupa ce spune ce trebuie se aud numai rasetele trecatorilor apoi intra in casa cu botic ,dar ii trece repede cand Hinata ii da un pupic pe obraz ca sa nu mai fie suparat.
Dupa alte 10minute de ras pentru ca Naruto facuse glume ei hotarasc sa se uite la film iar genul filmului era drama.Ei s-au asezat ba pe jos ba pe fotolii sau pe canapea si stateau cu fetele in brate si alaturi floricelele si cate 2 pachete de servetele nazale pentru ele.Pana la jumatatea filmului déjà erau consumate aproape cele doua pachete asa ca au fost nevoiti sa cumpere cate 3 pachete de fiecare si cand au venit au luat si inghetatele pentru a le manca.
Filmu pe la ora 2:30 noaptea se terminase dar fetele erau déjà adormite in batele celor pe care ii iubesc.Ele au fost invelite , sarutate usor si asa fiecare cuplu a dormit imbratisat.



Cam atat pentru azi,srry ca a fost cam scurt :>.<: ,ma bucur ca va place ficum meu.Nextul il pun marti seara sau miercuri dimineata.V-am pupat dulce kiss .Byebye rainbow :\


O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Lovesasusakusasusaku311

~ Love will never die, no matter how far you are from your half,
you will meet one day and no one will be able to separate ~


My fanfic: O frumoasa povste de dragoste https://sasu.forumgratuit.ro/t8418-o-frumoasa-poveste-de-dragoste
Sus In jos
SasukeღSakura
Genin
Genin
SasukeღSakura

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Konoha
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 136
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Naruto
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită!

O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 I_icon19Dum 27 Ian 2013, 21:07

Buna!Mai mai mai ce avem noi aici?:>Niste amorezati!!Hotomanilor.. v-am prins eu!Ha ha ha ha!Deci sa revenim la capitolul asta.Imi place deoarece este activa , si scrii cu multa inspiratie.Un capitol frumos precum intregul fic.Deabea astept sa vad ce se va mai intampla in urmatorul capitol!Pupici!!!*Anunta-ma de next please!!!!*


O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 090408134008_29

Ficurile mele :
- În desfăşurare :

- Don't trust me ... --> Click aici
- Midnight [ +16 ] --> Click aici

- Chemicals React --> Click aici
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 I_icon19Dum 27 Ian 2013, 21:42

Hey !
Ms ca m-ai anuntat !
Mi-a placut foarte mult !
A fost foarte romantic !
Ma bucur ca afost lung !
Eu iti recomand sa faci mai
mult capitolele despre sasuke si sakura,
si nu despre celelalte cupluri
Te rog anunta-ma cand pui nextul !


O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 I_icon19Lun 28 Ian 2013, 00:36

Foarte frumos.Te roggggg sa ma anunti cand pui next-ul.Semnat Akatsuki_lavy.
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 I_icon19Lun 28 Ian 2013, 16:41

merci că m-ai anunţat !!
Foarte frumos next-ul !!
Baftă şi spor la scris în continuare !! kiss
te.am kiss !!


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mO frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Yvf
Sus In jos
Hellspawn
Chūnin
Chūnin
Hellspawn

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 I_icon19Lun 28 Ian 2013, 18:34

IEiiii!Ai adus nextul!Ma bucur ca m-ai anuntat desii eu tot am ajuns asa de tarziu.Am avut test la chimie si ma pregateam si pentru cangurul engleza.Oricum acum am timp sa scriu commul si sincer ma bucur ca am citit acesta capitol deoarece a fost super siropos.Fix cum imi place mie.Mersi ca m-ai anuntat!


O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 2pyb8k7
O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Bxuzd
Sus In jos
ParkRanGi
Genin
Genin
ParkRanGi

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
acebook acebook : https://www.facebook.com/ran.gi.5?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 52
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc multe fanficuri,sa ma uit la anumeuri
Stare de spirit Stare de spirit : in love :X

O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 I_icon19Mier 30 Ian 2013, 13:50

Hey am pus nextul cu o mica intarziere sper ca nu v-ati sup. thank you pentru comm-uri.Va urez lectura placuta! rainbow :\


Capitolul 17
Picnicul si visul lui Naruto



Dimineata nu intarzie sa apara,razele jucause ale soarelui se joaca pe fetele indragostitilor facndu-i sa se trezeasca,isi ureaza cate un “neatza” somnoros apoi se duc sa-si faca siesta.Cand Naruto iese din bai ii intreaba sip e restul da ca pe ei ii doare capu sau doar al lui e mai tamp*t,dar Ino il calmeaza spunadu-I ca pe toti ii doare avnd in vedere ca au baut mult seara trecuta,dar le va trece daca vor bea zeama de muraturi se intra in discutie si TenTen.Sasuke fu intrebat de Sai daca are muraturi dar nu stia si ii era prea lene sa se scoale din bratele rozaliei care emanau o stare de bine,caldura,afectiunesi multa iubire,Vazand asta Naruto incepe sa faca glume pe seama lui si incepu sa-l strige “amorezatu” ceea ce-l enerva la culme pe brunet si incepu sa se certe cu blond apoi pleca din camera foarte serios.Dupa 5 min se intoarce cu un borcan plin cu muraturi si le celorlati sa bea din ea,apoi se apuca cu totii de curatenie.Dupa doua ore termina curatenia pentru ca era totul cu susul in jos, hotarasc sa faca cumaraturi pentru pranz deoarce vor merge la picnic,dar hotarasc sa mearga doar fetele la cumparaturi iar baietii sa se gandeasca la un loc bun pentru picnic. Dupa ce fetele termina de facut cumparaturile ii suna pe baieti sa vina sa le ia.Ei ajung in 10min cu masinile lor si le duc pe fete la rozalie acasa pentru a pregati mancarea, iar baietii la brunet pentru a mai vorbi dea-le lor.Fete se duc in bucatarie si se pregatesc sa faca sushi, kimbab,senvisuri,salata de alge cu peste si niste orez.Cam intr-o ora jumate termina tot si ii suna iar pe baieti pentru a veni si a le lua pentru a merge la picnic. Baietii au ales ca loc de picnic un loc foarte aproape de un rau limpede cu cativa pestisori care mai innotau din cand in cand pe acolo.Ajunsi la rau acestia aranjeaza patura pe jos apoi scot si mancarea.Baietii complimenteaza mancarea pregatita de fete si drept rasplata fetele ii saruta pe baieti pentru ca au ales un loc minunat.Acesti hotarasc sa se duca sa se bage putin cu picioarele in apa si asa ajung sa se balaceasca ,dupa ce termina de jucat acestia se duc acasa pentru ca a fost o zi obositoare si a fost si dupa o petrecere,ceea ce insemna sa aiba macar o seara linistita.Ceilalti fiind déjà acasa, brunetul o conduce pe floarea lui de cires la casa ei pentru a se odihni.Inainte de a pleca brunetul fata il saruta pasional apoi ii multumeste in soapta pentru ziua minunata pe care a petrecut-o si intra in casa.Aceasta se duce direct la baie pentru a face un dus apoi se indreapta spre dulap ,se imbraca cu pijamaua si se arunca direct in pat si ajunge in lumea viselor .Toate bune si frumoase pana cand pe la ora 3 dimineata Naruto viseaza ca o sa se mute cu totii intr-o singura casa si o sa fie fericiti ca stau impreuna.Apoi se trezeste brusc si incepe sa ii sune pe toti apasand butonul conferinta.
-Prieteniiii.stiga blondul.
-Naruto ce da*u vrei ? intreaba baietii
-Naruto tu stii cat este ceasul?intreaba Ino destul de iritata.
-Hei baieti ,ascultati-am avut un vis.
-Naruto tampitule, pentru asta ne-ai trezit? il intreba revoltat Neji.
-Da ,si ma gandeam poate putem sa-l punem in aplicare?Ce spuneti?
-Idi*tule tu orice visezi noaptea vrei sa faci adoua zi?il intreba Sasuke.
-Ma gandeam sa ne mutam toti intr-o singura casa ,o sa fim asa fericiti.
-O sa fim fericiti pana la adanci batraneti nu hiperactivule? Ca nici noaptea nu ne lasi in pace. se rastira fetele la el.
-Naruto uite ce e ,propunerea asta poate astepta un raspuns pana maine acum hai sa ne culcam la loc cu totii.spuse Sai calm.
-Noapte buna fetelor va viubim.spusera baietii in cor.
-Noapte buna si noi va iubim,raspunsera fetele.
Si au adormit cu totii instantaneu cu telefoanele langa ei dar nimeni nu i-a mai deranjat pana a doua zi.Fiecare s-a trezit destul de tarziu pe la ora 12:30.Dar azi au hotarat sa nu se intalneacsa deoarece era innorat afara si ploua de aceea fetele au ramas acasa inca in pijamale la fel si baietii.Se gandeau ce pot sa mai faca pentru ca mai au la dispozitie doar o saptamana de vacant iar vara asta si-au propus ca trebuie sa ramana in amintirea lor mult timp deacum inainte.S-au gandit la idea propusa de naruto si au fost de accord doar ca nu stiau la cine sa se mute.Rozalia il suna pe brunet:
-Ce faci Sas’ke?
-Bine iubire ma gandeam la ideea lu Naruto.
-Si eu si sunt de acord dar nush unde sa ne mutam.
-Pai daca vreti puteti sa va mutati la mine.Adica pe tine oricum te luam la mine acasa.
-Da Sas’ke ,vorbesti serios?intreba rozalia entuziasmata.
-Da ingeras.O sa-i sun si pe ceilalti maine bine?
-Ok.
-In rest ce mai faci?o intreba brunetul
-Nimik ma plictisesc si mi-e cam…..frica.spune ea ezitand putin.
-Stiu mi-am dat seama din glasul tau putin tremurat.Vrei sa vin la tine?
-Nu, nu imi este asa de frica plus ca pot sat rag toate draperiile si sa ma uit la tv in liniste fara sa se mai auda tunetele.
-Aaa..bine atunci.Saku eu trebuie sa inchid acum ,te sunt mai incolo,e inregula?
-Da sigur.Te iubesc,pa!
-Si eu ,pa!
Dupa ce au terminat de vorbit cei doi brunetul se gandea ca asta a fost cea mai seaca convorbire telefonica cu Sakura,de obicei vorbeau cu orele iar acum abea au vorbit 5-6 minute.



Cam atat pentru azi (srry ca iar cred ca am facut cam mult dialog nervi! , am o problema cu el cred:)) ). Nextul il pun vineri dimineata sau seara nush sigur. rainbow :\


O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Lovesasusakusasusaku311

~ Love will never die, no matter how far you are from your half,
you will meet one day and no one will be able to separate ~


My fanfic: O frumoasa povste de dragoste https://sasu.forumgratuit.ro/t8418-o-frumoasa-poveste-de-dragoste
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 I_icon19Mier 30 Ian 2013, 15:45

Heyyyy in love
Superrrr capitolul , dar cam pare puşin alergat puppy eyes
anywhay a fost superb in love
şi vreau next-ul !!


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mO frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Yvf
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 I_icon19Joi 31 Ian 2013, 08:45

Buna !
Ms ca m-ai anuntat !
A fost foarte frumos !
Genial si lung !
Te rog anunta-ma cand pui nextul !


O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 I_icon19Vin 01 Feb 2013, 21:11

te rog anunta-ma de next.Akatsuki_lavy
Sus In jos
ParkRanGi
Genin
Genin
ParkRanGi

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
acebook acebook : https://www.facebook.com/ran.gi.5?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 52
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc multe fanficuri,sa ma uit la anumeuri
Stare de spirit Stare de spirit : in love :X

O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 I_icon19Vin 01 Feb 2013, 22:22

Hey am pus nextul,Multumesc pt comm-uri.Lectura placuta! rainbow :\


Cpitolul 18
O veste dureroasa



Toata ziua s-a intrebat de ce a fost mai distanta,dar rozalia se purtase asa din cauza ca se simtea din ce in ce mai rau si nu stia din ce cauza.Aceasta si-a facut o cana cu ceai pentru ca se gandea ca poate este racita desi vara este cam greu acest lucru.Ea devenea foarte palida si slabita asa ca s-a intins pe canapea pentru a se linisti ,dar din potriva incepe sa se simta mai rau si avea febra.Aceasta lesina si scapase din mana cana cu ceai astfel spargandu-se.Intre timp telefonul incepu sa ii sune,cea care o suna era Hinata,incerca sa o sune de mai multe ori dar vazu ca nu ii raspunde, speriata se imbraca in cea mai mare viteza si se duce spre casa rozaliei sa vada daca a patit ceva.Cand in final ajunge, o vede lesinata ,se sperie, si se duce langa ea cu lacrimi in ochi.Fata o tot striga si ii spunea sa se trezeasca,aceasta lua telefonul si suna la salvare care in 5 minute era in fata casei, se urca cu rozalia in ambulanta si pornesc spre spital.Ajunse acolo niste doctori si asistente o iau pe rozalie ducand-o intr-un salon.Bruneta scoase repede telefonul si il suna pe Sasuke.
-Da Hinata.
-Sasuke? spune ea cu o voce tremurata.
-S-a intamplat ceva?
-Da Sasuke, trebuie sa vii repede la spital.
-Dar de ce?intreba el putin speriat
-Sakura e internata.
-Bine vin imediat.spuse el apoi inchise telefonul .
Se duse la masina gonind pe strazi si ajungand in 6 minute in fata spitalului.El alearga pe coridor pana o vede pe bruneta care plangea.
-Hinata ce s-a intamplat?De ce Sakura este internata?
-Nu stiu Sauke, cand m-am dus la ea am vazut-o lesinata.apoi din sala iesi un doctor care isi dadea masca jos.
-Sunteti rudele fetei?intreba doctorul
-Eu sun iubitul ei si ea este prietena ei cea mai buna.
-Am inteles,imi pare rau sa va spun dar are probleme grave cu inima.
-Cum adica grave?intreba bruneta incepand sa planga mai tare
-Trebuie sa faca un transplant de inima. Daca nu ,nu mai are mult de trait.spuse doctorul serios.
Brunetul cand auzi simti cum totul ii cade in cap,nu stia cand s-a intamplat asta pentru ca acum o zi era perfect sanatoasa si energica ,iar acum are probleme grave cu inima.Nu dorea sa piarda fiinta la care tinea cel mai mult.Apoi doctorul pleca dupa ce ii mai spunea ceva fetei.
-Sasuke ,Sakura o sa se faca bine.Ii spunea ea cu o voce calda.Intre timp Hinata ii suna si pe ceilalti ajungand si ei imediat ,dupa ce au terminat de povestit Hinata si Sasuke toti erau foarte suparati.
-Baieti doctorul mi-a mai zis ca daca semnam sa o punem pe o lista de asteptare pentru a i se dona o inima o sa fie mai multe sanse.
-Pai atunci noi suntem de accord nu’I asa prieteni?intreba Naruto.
-Da normal.raspunsera toti mai putin Sasuke.
-Hey, Sasuke frate,o sa fie bine Sakura nu iti face griji.ii spuse Neji si isi puse mana pe umarul lui.
-Sper sa gasim cat mai repede un donator.spuse Sasuke.
-Oare putem intra la ea in salon?intreaba Sai.
-Cred ca da .raspunse TenTen. In acel moment Sasuke a intrat primul in mare viteza.A fost placut surprins cand a vazut-o treaza pe rozalie.S-a dus direct la ea si a imbratisat-o.
-Sas’ke.a spus ea incet,nu se astepta sa reactioneze asa
-Iubit-o sa nu ma mai sperii niciodata in asa hal…te rog.
-Imi pare rau.
-Nu’i vina ta.apoi a imbratisat-o iar mangaind-o pe cap.
-Cand pot merge acasa?Nu imi plac deloc spitatlele.Dar in primul rand ce a zis doctorul?Brunetul cand auzi ultima intrebare se schimba-se la fata si si-a plecat capul in pamant nestiind cum sa ii spuna.
-Ai grave probleme cu inima,si trebuie sa faci un transplant cat mai repede.a spus o asistenta putin cu aere din cauza ca il placea pe brunet si vroia sa scape de rozalie dar nu stia cum exact.
-Cee? Intreaba rozalia incepand sa tremure iar siroaie de lacrimi sa i se prelinga pe fata.
-Cum indraznesti sa te bagi in discutia noastra fara sa iti fi zis cineva?intreba revoltat brunetul
-Dar nu am facut nimic rau,doar am spus adevarul.ii raspunse asistenta.
-Iesi da*u mai repede de aici pana nu te dau afara in suturei si ramai si fara loc de munca.tipa baiatul la asistenta,rozalia plangea in hohote si era rosie la fata.
-Iubito totul o sa fie bine, te rog nu mai plange.Nu stii cat ma doare sa te vad asa.
-Nu pot sa cred de ce toate mi se intampla nu mai mie.Simt ca nu mai pot face fata.Am obosit.
-Te inteleg,dar voi fi mereu alaturi de tine indiferent de situatie.Nu o sa patesti nimic rau.Te voi proteja cu propia mea viata.
-Nu ai cum daca nu apare un donator in curand eu o sa mo..dar nu apuca ,ca brunetul o intrerupe
-Nu ,nu spune acel cuvint pentru ca nu se va intampla asa.Nu o sa las sa se intample acest lucru chiar daca ar trebui eu sa mor intelegi?
-Sas’ke. Multumesc si….. te iubesc!
-Si eu iubita mea mica si frumoasa.Mereu o sa te iubesc.Dar acum cred ca ar trebui sa te odihnesti.
-Te rog nu pleca,nu ma lasa singura.
-Nu o sa te las niciodata singura.Ma duc sa ii chem. si pe ceilalti sa te vada,abea asteapta.Apoi brunetul iese afara si ii cheama si pe prietenii lor.Hinata cand o vazu ii sari direct la gatul fetei.
-O doamne ,esti bine, te doare ceva, iti mai este rau?o intreba in timp ce o si imbratisa.
-Sunt bine acum Hinata multumesc de intrebare.Prieteni imi pare rau daca v-am facut sa va speriati.
-Nu iti mai cere atat scuze nu e vina ta.ii spune Ino.
-O sa iti fim mereu alaturi,doar suntem cei mai buni prieteni nu?intreba Neji.
-Asa e suntem cei mai buni,si va iubesc pe toti.
-Si noi pe tine.apoi toti au imbartisat-o,avea nevoie de o imbratisare de grup.
-Noi acum plecam dar ne intoarcem,te lasam sa te odihnesti.Papa
-Papa prieteni.
-Sa ai grija de ea Sasuke ai inteles? a intrebat Ino.
-Normal ca o sa am,mereu o sa am.apoi o saruta pe frunte si coborand la buze.
Baiatul o aseaza mai bine in pat si o ia de mana asteptand ca ea sa adoarma.Noaptea a venit repede,tanarul aflandu-se inca in salonul fetei ,dormea cu capul pe umarul fetei aproape de fata ei.Ea se trezeste si vaznd ca e putin racoare in salon i-a o patura care se afla la picioarele ei si il inveleste pe baiat sarutandu-l pe obraz apoi culcandu-se.Dupa cateva ore dimineata apare cu mici raze de soare care te incalzeau si iti dadeau o stare de bine.Sasuke se trezeste si ramane placut surpirn cand vede ca floarea lui de cires chiar si cand e in spital are grija de el invelidu-l noaptea pentru ai nu’i fi frig.

Cam atat pentru azi,sper ca va placut si acest capitol(srry daca sunt cateva greseli necorectate,am incercat sa nu fie dar e posibil sa-mi fi scapat cateva).Nextul il pun duminica dimineata sau seara.Byebye rainbow :\


O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Lovesasusakusasusaku311

~ Love will never die, no matter how far you are from your half,
you will meet one day and no one will be able to separate ~


My fanfic: O frumoasa povste de dragoste https://sasu.forumgratuit.ro/t8418-o-frumoasa-poveste-de-dragoste
Sus In jos
SasukeღSakura
Genin
Genin
SasukeღSakura

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Konoha
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 136
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Naruto
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită!

O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 I_icon19Sam 02 Feb 2013, 11:17

Buna!!!Ce asistenta nesimtita...O sa o bat eu mar daca nu face asta Sasuke inaintea mea!!!Auzi la ea..Hm!Revenind la fic ... wow!Adica wooooooowwww!!!Super fic = super capitol = cu vreau next = vreau sezon 2 dupa ce se termina = sezon 3 etc happy2 !Acum as vrea sa te rog ceva daca nu poti nu este nimic , dar as vrea tare mult sa te vad scriind un fic Shippuden , cu o poveste usor asemanatoare cu Naruto.Mi-ar facea mare placere sa citesc acel fic!Daca nu poti nu este nimic ... Oricum pana atunci te-as ruga sa aduci next-ul cat mai repede.Si sa ma anunti:o3!Si nu stiu de ce am o vaga idee ca Sasuke ii va dona inima sa Sakurei!Chiar nu as vrea sa moara:(((!!!Ai grija de ei , te rog puppy eyes !


O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 090408134008_29

Ficurile mele :
- În desfăşurare :

- Don't trust me ... --> Click aici
- Midnight [ +16 ] --> Click aici

- Chemicals React --> Click aici
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 I_icon19Sam 02 Feb 2013, 12:02

Buna !
Ms ca m-ai anuntat !
Mi-a placut foarte mult !
A fost foarte sensibil !
Biata Sakura !
Te rog anunta-ma cand pui nextul!
Te pup !


O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 I_icon19Sam 02 Feb 2013, 22:57

Hei! Am trecut si eu pe la ficul tau si este foarte frumos!
Deci*: Incearca sa mai raresti umpic dialogul si pune si tu umpic mai multa descriere!
cAM ATAT BAFTA IN CONTINUARE SI SA MA ANUNTI CAND PUI Nextul!



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 4tpttl[/img]









Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 I_icon19Dum 03 Feb 2013, 07:10

Oau !!!! in love ce frumos a fost next-ull sad
Dar păcat că e cammmmmmm trist puppy eyes
Totuşi vreau următorul capitol !!
Te-am kiss !!


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mO frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Yvf
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 I_icon19Dum 03 Feb 2013, 14:54

dap.super.anunta-ma de next.ti pup
Sus In jos
ParkRanGi
Genin
Genin
ParkRanGi

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
acebook acebook : https://www.facebook.com/ran.gi.5?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 52
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc multe fanficuri,sa ma uit la anumeuri
Stare de spirit Stare de spirit : in love :X

O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 I_icon19Dum 03 Feb 2013, 15:47

Hey am pus nextul cu cateva ore mai devreme hehe happy2 , thank you pentru comm-uri.Lectura placuta! rainbow :\


Capitolul 19
O seara perfecta urmata de o despartire


In acea zi baiatul si-a propus sa vorbeasca cu acea asistenta despre acea lista de asteptare,vroia sa faca in asa fel incat rozalia sa fie prima care primeste o inima sanatoasa ,asa ca o invita la o cafea pe acea asistenta care aflca ca o cheam Yuki.Ea il place ape brunet doar ca aspect fizic si atat,nu era genul de fata cu care puteai avea o relatie de lunga durata,isi dorea de la un baiat dor s*x si bineinteles banii lui plus cadouri.Sasuke nu era prea incantat de ce trebuia sa faca,nu si-ar fi dorit sa se desparta de ingerul lui dar ar face orice pentru ai salva viata.Cand ajung cei doi la cafenea brunetul ii spune asistentei ca vrea sa faca o intelegere cum ar fi daca gaseste ea o inima sanatoasa si buna pentru rozalie ea sa fie prima care face operatia nu alt pacient,asa el ar face orice.Yuki accepta doar cu cateva conditii cum ar fi : sa se desparta de Sakura,sa devina iubitul ei si sa faca tot ce-I spune ea.Tanarul la inceput ezita sa fie de accord dar se gandi mai bine si accepta dar s ail mai lese doar doua zile alaturi de adevarata lui iubire,Yuki fu si de aceasta data de acoord apoi se ridica de la masa si pleca.Brunetul vroia ca in aceasta zi sa fie un de neuitat pentru Sakura asa ca suna la un restaurant renumit il rezerva pentru o seara intreaga si da indicatii pentru o cina de neuitat si cu muzica selecta unde va putea dansa cu rozalia.Cand termina de vorbit se indreapta catre o florarie de unde cumara un buchet imens cu 1001 de trandafiri rosii iar cel din mijloc era unul alb din plastic si undeva in buchet era o mica scrisoare in care scrie ca atunci cand ultimul trandafir se va ofili atunci va muri si iubirea ce i-o poarta el rozaliei.Dupa toate astea se duce la fata la spital unde o vede treaza,o saruta pasional si ii spune ca vrea sa o duca intr-un loc frumos,dar ea refuza pentru ca ii era rusine ca se afla intr-un scaun cu rotile din cauza ca nu avea forta necesara pentru a se tine pe picioare si il va face de rasp e brunet.Baiatul se aseaza langa ea pe pat ii ia chipul in maini si ii spune ca indifferent cum ar fi ea nu il va face niciodata de ras si o iubeste exact asa cum este indiferent de situatia in care se afla.El o pune in carucior ,ea era imbracat tot cu pijamalele dar pentru ei nu conta acest lucru,o duce intr-un parculet de distractii,el ii cumpara fetei o vat ape bat exact ca unui copil mic si plapand , merg la diferite tarabe unde daca jucai diferite jocuri puteai castiga ceea ce si facu brunetul,castiga un ursulet mare care tine in mana o inimioara unde scria “I love you!”,fata era atat de incantata si fericita se putea citi acest lucru pe fata ei.Mai pe seara inainte sa mearga la restaurant acestia asista la un mic spectacol de artificii la care rozalia era uimita de frumusetea lor.Cand spectacolul se termina Sasuke o duce pe Sakura la restaurant unde la inceput fata refurza sa intre pentru ca se simtea stanjenita de felul in care arata ,dar nu era ascultata si intrara amnadoi.Acolo sunt diferite cupluri cu haine care mai de care mai frumoasa de nu iti puteai lua ochii de la ele.In timp ce ea mai privea prin restaurant Sasuke se ridica de la masa si se indreapta in partea ei astfel ajutand-o sa se ridice pentru ca vroia sa danseze cu ea.Fata il apuca de gat iar el de talie o tinea bine pentru ca daca i-ar fid at drumul ar fi cazut,acestia fac cateva miscari de dans apoi se aseaza la loc pentru ca fata déjà obosise.Chiar in acel moment vine un ospatar care ii inmaneaza fetei buchetul de trandafiri.Sakura foarte emotionata gaseste si felicitarea in care brunetul ii spune ca atunci cand ultimul trandafir se va usca atunci va muri si iubirea ce i-o poarta ei.
-Sasuke….iti multumesc! spune rozalia in timp ce cateva lacrimi isi fac aparitia pe obrajii ei.
-Sakura de ce plangi?
-Pentru ca eu nu o sa te mai pot face fericit,iar tu ma faci pe mine fericita in fiecare zi,in fiecare ora si minut,iar eu in final ajung sa te ranesc,nu o sa te pot face fericit atata timp cat eu ma am putin si mo.. .dar nu apuca sat ermine ce are de zis pentru ca brunetul o intrerupe.
-Te rog….nu zi acel cuvant,tu nu ai sa patesti nimic,nu te voi lasa sa mori,sis a stii ca tu ma faci fericit in fiecare secunda cand respiri,vorbesti,razi,clipesti si pentru simplul fapt ca doar existi.
Dupa toate astea ei au plecat la spital pentru ca era tarziu si fata era obosita.Sasuke hotaraste sa ramana in acea noapte alaturi de rozalie pentru ca era ultima si ii va fi dor de ea.Noaptea trece repede si Sasuke nu se mai afla in salonul fetei se indrepta catre biroul doctorului pentru a vedea daca cineva este vre-un donator dar inca nu era nimeni,dupa ce termina de vorbit se intoarce iar in salonul fetei unde avea de gand sa-I zica ca se va desparti de ea.In mai putin de 3 minute ajunge si o vede pe fata treaza,cu o fata suparata se aseaza langa ea si ii spune:
-Sakura…vreau sa vorbim.
-Sasuke pari suparat,ce s-a intamplat?intreaba ea ingrijorata.
-Vreau sa ne departim…defapt ma desparte de tine.Te rog sa uiti ce a fost intre noi,vreau sa ne vedem fiecare de viata,fiecare pe drumul lui.Dar nu fi trista iti vei gasi pe cineva care chiar te merita sip e care il vei iubi mai mult decat pe mine.Eu acum plec….poate ne vom mai vedea candva.
-Sa..s’ke,dar de ce?Acum o zi imi spuneai ca ma iubesti si nu ma vei lasa singura,iar acum cand am cea mai mare nevoie de tine tu….pleci,ma lasi singura.Eu nu pot iubi pe altcineva infara de tine,te rog nu ma lasa.Daca am facut ceva gresit te rog iarta-ma dar nu ma lasa,nu ma ignora iar.spune ea plangand.
-Imi pare rau.apoi baiatul pleca din camera si se duce la Yuki unde ii spune ca s-a despartit de rozalie.Cu fata triumfatoare asistenta se duce la el il saruta si ii spune ca mai pe seara sa vina la ea,apoi ii baga in buzunar o hartie unde ii era scrisa adresa.




Cam atat pentru azi,srry daca am mai scapat cateva greseli.Nextul nu stiu exact cand il pun dar daca nu il voi pune in timpul saptamanii il pun sigur vineri seara.Bye bye kiss rainbow :\


O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Lovesasusakusasusaku311

~ Love will never die, no matter how far you are from your half,
you will meet one day and no one will be able to separate ~


My fanfic: O frumoasa povste de dragoste https://sasu.forumgratuit.ro/t8418-o-frumoasa-poveste-de-dragoste
Sus In jos
Hellspawn
Chūnin
Chūnin
Hellspawn

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 I_icon19Dum 03 Feb 2013, 15:59

Cum sa se desparta?Nuuuu!Fai sa fie iar impreuna!Nu poti sa ii lasi sa se desparta,eu una daca as fi fost Sasuke ii dadeam lui Yuki un pumn in gura si gata.Oricum,capitolul a fost superb,si trist.Sper sa ma anunti la next si sper sa fie iar impreuna.Altfel...N eeeeext.Apropo,acum am vazut ca o sa ajungi la cap 20 deabea astept!


O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 2pyb8k7
O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Bxuzd
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 I_icon19Dum 03 Feb 2013, 16:02

Omg!!! Cee? Doamne ce nesimtire!!!
Nu se poate asa ceva!! NemerniciieEEE!!!
Yuki!! Nemernicica aia de fata Yuki!!
Of Doamne de ce nu o omori??
Super capitol! Hai cu Next!!

Kiss ^ Hug



" I'm still hoping it's you and me in the end. "


[img]O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 4tpttl[/img]









Sus In jos
SasukeღSakura
Genin
Genin
SasukeღSakura

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Konoha
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 136
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Naruto
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită!

O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 I_icon19Dum 03 Feb 2013, 16:20

La naiba cu fata aia Yuki..Insa si Sasuke este vinovat ca a lasat-o .. daca avea incredere in rozalie ramanea cu ea.Si daca aceea fata nu isi va tine promisiunea ? Fa-o pe Yuki sa sufere sau o fac eu in felul meu evil devil mua ha ha .SasuSaku forever!Adu next te implor cat mai repede.Superb acest capitol:): . Sper sa ma anunti! Zby3!


O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 090408134008_29

Ficurile mele :
- În desfăşurare :

- Don't trust me ... --> Click aici
- Midnight [ +16 ] --> Click aici

- Chemicals React --> Click aici
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 I_icon19Dum 03 Feb 2013, 16:25

waiting
S-a băgat repede asistenta asta de la spitalu de nebuni intre ei angry
Aveau o relaţie aşa de drăguţă in love
oricum vreau next-ul şi il vreau repede puppy eyes
Te.am kiss !!


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mO frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Yvf
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 I_icon19Dum 03 Feb 2013, 18:17

Nuuuuuuu !
De ce ?
O urasc pe Yuki ! Si vreau neaparat sa o ucid !
Eu in locul lui Sasuke i-as fi explicat Sakurei treaba
, iar cand ea ar fi avut inima as fi batut-o pe Yuki !
Multumesc ca m-ai anuntat !
A fost foarte trist , dar frumos !
Te rog anunta-ma cand pui nextul !


O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 I_icon19Dum 03 Feb 2013, 21:27

hai cu next-ul.e frumos cu tot cu greseli.acelea se corecteazq.pupici
Sus In jos
ParkRanGi
Genin
Genin
ParkRanGi

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
acebook acebook : https://www.facebook.com/ran.gi.5?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 52
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc multe fanficuri,sa ma uit la anumeuri
Stare de spirit Stare de spirit : in love :X

O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 I_icon19Sam 09 Feb 2013, 14:10

Bunaa,am pus nextul,srry de intarziere dar ieri am ajuns tarziu acasa pentru ca am fost la un concert si de aceea nu am putut pune capitolul, thank you pentru comm-uri. Lectura placuta! rainbow :\


Capitolul 20
Operatia Sakurei


Asa au trecut multe zile la rand iar relatia asistentei cu brunetul era tot mai vizibila de lume .Sakura vazand asta si ca Sasuke vorbeste destul de des cu ea se intrista in fiecare zi.Intr-una din zile cand se intorcea de la baie cu o alta asistenta siroaie de lacrimi i-au aparut pe fata cand l-a vazut pe brunet ca se saruta cu Yuki.
-Sas’ke……..cum ai putut?il intreaba ea.
-Pe bune tu chiar credeai ca ar ramane cu cineva care nu mai are mult de trait daca nu se opereaza?In plus uitat-te la tine ,nici nu te compari cu mine,te-a parasit ,si-a gasit pe alta acum,gata resemneazte si nu ne face viata urata intrand tu in ea.ii spune asistenta imbufnata.
-Credeam ca iti pasa de mine,credeam… ca ma iubesti,credeam multe.Acum singurul lucru pe care il simt fata de tine este ura.Te urasc Sasuke!
-O dar vai ce m-ai ranit cu cuvintele astea.Hmm odata si odata tot se intampla sa ma vezi cu alta.In fine nu imi mai pasa de tine.De acum avem drumuri separate si nu ma afecteaza cu nimic daca tu ma urasti sa stii,chiar nu ma intereseaza ce simti pentru mine.Ma saturase-m sa stau cu cineva care se tot dadea mereu victima.Acum pa ,am treaba dupa cum vezi. ii spuse baiatul,dar il durea inima sa ii vorbeasca asa si sa-i zica toate astea, dar era pentru binele ei,pentru ca acceptase propunerea facuta de asisitenta.Zilele treceau iar Sakura se simtea din ce in ce mai rau,dupa doua saptamani aceasta afla ca i s-a gasit o inima perfect sanatoasa si compatibila,dar refuza sa mai faca operatia.Simti ca nu mai are pentru ce trai,fara el era un nimeni,se simtea singura chiar daca ii avea pe prietenii ei langa ea.Intr-o zi Ino hotara sa-l sune pe Sasuke pentru a clarifica lucrurile si ii spu-se:
-Sasuke ,ce faci esti bine?
-Da foarte chiar,de ce intrebi ?
-Vroiam sa te intreb de ce te-ai despartit pana la urma de Saku?
-Ino asta nu e treaba ta dar am sa-ti raspund pentru a ma lasa odata in pace.M-am saturat de ea,m-am saturat de cum o face mereu pe victima in orice situatie, m-am saturat de felul cum se poarta ca un copil mic si neajutorat.E doar o proasta care nu stie sa se descurce singura.
-Sasuke cu poti spune asta,nici nu iti imaginezi cat te-a iubit ,te iubeste si cu siguranta te va iubi mereu.Ai uitat de promisiunile pe care i le-ai facut?Sau au fost doar de fatada?Idiotule acum ar fi fost frumos sa te duci la ea si sa-ti ceri scuze de felul cum te-ai comportat cu ea.Nu merita.Nu o meritai,ea e prea buna ,prea iubitoare,prea miloasa,prea firava.Nu o sa iti mai permit sa o mai ranesti si sa-ti bati joc de ea.
-Ino nu ma intereseaza de ce zici,sunt foarte fericit acum.
-Sper sa fii fericit si cand nu va mai fi ea si toate asta doar din cauza ta.
-Cum adika?De ce din vina mea?Cum sa nu mai fie,nu inteleg la ce te referi?.
-Idiotule,acum nu mai e treaba ta.Am crezut ca o sa realizezi ca faci o mare greseala despartindu-te de ea dar esti prea prost ca sa intelegi.Ea nu vrea sa mai faca operatia,sper ca esti fericit,si apropo sa nu uiti sa ma tai de pe lista ta de prieteni.Pa! spuse Ino foarte suparata.
Sasuke cand auzi ca floarea lui de cires nu vrea sa mai faca operatia simti iar ca tot cerul ii cazu in cap.Facuse toate astea pentru a primi ea o inima,nu pentru ca nu tinea la ea si nu o iubea,iar acum ea vrea sa moara.Nu mai stia cum sa procedeze ca sa ii fie ei bine.Hotaraste sa se duca la spital sa o vada si sa vorbeasca cu ea.In jumatate de ora se afla in fata usii salonului.Acesta deschide usa cu putina teama si ramane uimit de cat de rau ii era fetei.Era palida la fata, parul ravasit cu o culoare parca stearsa si mult mai slaba decat era inainte.Acesta si-a dus mana in partea inimii si a strans puternic, dar cand a vazut ca fata isi deschide ochii a bagat mainile in buzunar si parea indiferent.
-Sas’ke….ce cauti aici?
-…Vroiam sa vad ce mai faci.
-De ce ti-ar pasa ma rog?
-Hei linistestete nu am venit ca sa ne certam.Am vrut pur si simplu sa vad ce mai faci ,cum mai arati si cum te mai simti.
-Asta este treaba mea,si te rog sa pleci.
-Cand trebuie sa faci operatia?
-Nu conteaza.
-Ba da,deci?
-Nu o fac,esti fericit acum?Pleaca mai repede probabil te asteapta ea.Nu e frumos sa lasi o fata sa te astepte.
-Nu ma asteapta nimeni.Dar ar fi mai bine daca nu ai renunta la operatie,nu it dai seama cat rau le faci prietenilor tai?Stii cum se simt ca nu te pot convinge sa faci operatia?Ar trebui sa fii recunoscatoare ca cineva ti-a donat inima lui.Asta este o a 2-a sansa la viata si tu ii dai cu piciorul?
-Da,este mai bine asa si ei isi vor mai face si alti prieteni care ma pot inlocui foarte usor..Acum pleaca nu stiu de ce te intereseaza asta pe tine tocmai acum.Dute la ea si uita-ma definitiv, nu mai veni nicodata la mine.Atunci fetei i se facu rau si inainte de a lesina baiatul se duce repede la ea si o intreaba ce are dar nu ii raspunde.Cu ultimile puteri fata ii spune :
-Te-am iubit si te voi iubi mereu.apoi fata lesina
-Si eu te iubesc enorm.ii spune el lunad-o in brate si strangand-o la pieptul sau.Acesta se ridica repede si se duce dupa un doctor sau asistenta pentru a o salva pe fata.Dupa ce gaseste un medic si il duce in salon acesta ii spune ca ori o opereaza acum ori o lasa sa moara,iar el accepta sa fie operata.Mai multi madici si asistenti o duc pe fata in sala de operatii,iar pana acolo brunetul o tinea de mana.Inainte da intra in sala o saruta pe buze si frunte spunandu-I la ureche ca o va astepta si ca o iubeste.Tanarul incepe sa ii sune pe prietenii lor spunadu-le ca Sakura a intrat in operatie si sa vina la spital.Cand au ajuns cu totii au ramas uimiti ca el ii sunase si inca se mai afla la spital.
-Hey omule,te-ai gandit sa ma treci si tu pe aici?intreba sarcastic Neji.
-Esti un mare prost Sasuke,iti dai seama ca daca pateste ceva e numai vina ta nu?dar nu ii raspunse ,pur si simplu el tacea si se uita in gol.
-Stii nu a fost prea frumos din parteata sa te joci cu viata ei.
-Hei baieti nu va mai luati de el nu are nicio vina intervene Hinata.care aceasta stia intregul plan al brunetului si mai afla ca inima ce urma sa fie in corpul rozaliei era cea a fratelui lui Sasuke care murise intr-un accident de motor.
-Hinata de ce ii iei apararea? E un ticalos,eu merg afara nu pot sta in aceeasi incapere cu el.tipa Naruto.
-Pentru ca stiu adevarul deaia tin cu el, nu are nicio vina.apoi a inceput sa le povesteasa tot ce a avut el defapt in gand sa faca si ca nu a avut deloc intentii rele.
-Omule…. imi pare rau ca te-am judecat gresit.
-Nu-I nimic a fost si vina mea ca nu v-am zis dar trebuia sa para totul cat mai real.
-Sa speram ca operatia o sa iasa bine.Si Sasuke….
-Da ce vrem sa iti zicem ca ne pare rau de fratele tau,stim cat de mult tineai la el si ai trecut prin asta singur fara ca cineva sa te sprijine sau sa stie acest lucru.
-Multumesc.Sper ca acum sa nu mai pierd pe nimeni la care tin extrem de mult.De cand a murit el mereu m-am rugat sa nu o ia si pe ea sa o lase aici ca voi avea eu grija de floarea mea de cires.
-Wow , stii intrun fel e amuzant ceea ce spui,nu iti cunosteam latura asta sensibila Sasuke.ii spune Naruto.
-Mda nu o veti mai vedea prea des.zise brunetul. Dupa 3 ore de asteptat rozalia iesise din operatie.
-Domnule doctor cum se simte, a decurs bine operatia.putem sa o vedem?au intrebat toti in cor.
-Usor copii,da operatia a decurs bine,in primele 24 de ore starea ei se poate inbunatati sau inrautati ,puteti sa o vedeti dar sa nu stati mult,oricum e sub efectul anesteziei si o sa doarma ceva timp.Fiecare a intrat pe rand si a vazut-o.Intre timp brunetul l-a convins pe doctor sa il lase sa stea cu ea pentru ca atunci cand se va trezi sa nu fie singura.Deja se facuse seara si tanarul inca astepta ca fata sa se trezeasca,incet incet se facu mizul noptii tanarul inca nu dormea,ii studia fata care pana si in intuneric ii stralucea asemeni unui inger,abea astepta sa ii vada iar ochii ca de smarald ,caldura ce o emana prin bunatatea si gingasia ei, dorea nespus de mult sa ii mai auda iar vocea cristalina.Brunetului ii era din ce in ce mai somn si cu greu se abtinea sa nu adoarma,dar mai spre dimineata nu a mai reusit si somnul a pus stapanire pe el.Dupa aproximativ jumatate de ora de cand dormea ,fata se trezi dar nu putea face multe gesturi pentru ca se simtea ametita,fara putere,simtea cum cineva ii apasa pe mana.Cand isi duse priverea catre mana ii vazu capul brunetului care dormea pe ea.Era oarecum fericita, dar nu putea cate i-a facut asa ca ,cu puterea pe care o avea si-a tras imediat mana de sub capul baiatului astfel trezindu-l.
-Sakura,te-ai trezit.Esti bine,te doare ceva?
-Nu pot sa cerd ca inca esti aici.Nu te mai vreau pleaca, dispari din viata mea.
-Sakura eu.. dar nu apuca sa termine de spus ca rozalia l-a intrerupt.
-Sasuke nu vreau sa mai aud niciun cuvand ti-am zis sa pleci.Ce nu intelegi?Nu vreau sa mai stiu nimic de tine si de ce are legatura cu tine.Nu vreau sa iti ascult scuzele stupide.De acum esti doar un strain pentru mine.Nu te mai cunosc de azi.
-Sakura dar…
-Niciun “dar” doar…pleaca.spune ea introcandu-se pe o parte astfel incat tanarul sa nu ii mai poata vedea fata,care acum era inundata de lacrimi . Sasuke a plecat in final facandu-i oarecum pe plac fetei.



Cam atat pentru azi,nextul il pun maine pentru ca deja l-am facut,sper ca va placut capitolul.As vrea sa va intreb daca sa mai fac cateva capitole si sa finalizez ficul sau sa mai fac unul sau doua sezoane,va astept parerile.Va poop dulce! kiss rainbow :\


O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Lovesasusakusasusaku311

~ Love will never die, no matter how far you are from your half,
you will meet one day and no one will be able to separate ~


My fanfic: O frumoasa povste de dragoste https://sasu.forumgratuit.ro/t8418-o-frumoasa-poveste-de-dragoste
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 I_icon19Sam 09 Feb 2013, 14:47

Super tare capitolul ! in love
UN sezon 2 ar fi numai bun in love
Sper că îl vei aduce ! puppy eyes
Vreau next-ul curând !!
Te-am kiss !


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mO frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Yvf
Sus In jos
Continut sponsorizat




O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O frumoasa poveste de dragoste   O frumoasa poveste de dragoste - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

O frumoasa poveste de dragoste

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-