Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O viata cu nabadai! - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O viata cu nabadai! - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 O viata cu nabadai!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

O viata cu nabadai! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 2 I_icon19Sam 24 Sept 2011, 14:04

Porecla data de minee:>..Si daca ma pun sa ma descriu pe mn nu incape pe forum sa moara 15 mii de oameni:d mai ceva ca la ficuri nu , Mada?O viata cu nabadai! - Pagina 2 994253 .DEci inca nu`mi vine ce face Kagome cu criza de nervi in continuare si kikyo creca o pun la spital...defapt stai nu pot pe urma tre sa`i fac probleme lui Kagome si nu prea merge da vad eu...Diseara nextul...Promit...O viata cu nabadai! - Pagina 2 301723


O viata cu nabadai! - Pagina 2 Giphy
I know that heroes come in many forms and shapes,
but yours is my favourite.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

O viata cu nabadai! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 2 I_icon19Dum 25 Sept 2011, 00:53

Va fost dor de mine. Serios?:)) Deci am revenit:D..Generic: Enjoy!!



Charapter 4...Koga si intalnirea cu InuYasha

Kagome nu mai avea mult si exploda se furie alaturata cu o forta nemarginita. Cand sa-i dea lovitura finala simte ca cineva o opreste din atacul de furie si o stropeste cu apa. Se trezeste brusc, si o vede pe Ayame alaturi de Sango observand ca cineva o tine strans la piept. Era un baiat straniu, brunet cu o figura indrazneata. Se uita atenta la el dupa care se smuceste din bratele lui lucrate. Le intreaba pe fete cu cine are de a face, insa acestea nu stiu. I-au spus ca era un trecator care te vazuse si l-am rugat sa ne ajute caci aratai straniu asa ca ti-am facut o "baie". Aceasta ii multumeste politicos, baiatul prezentandu-se in fata domnisoarelor noastre, sarutandu-le mainile:

-Ma numesc Koga , am 16 ani si invat in liceul Nagasaki la clasa a10-a G. Voi dragele mele?

Acesta puse ochii pe Kagome subtil fara ca ea sa-si dea seama. Eroina noastra putin rusinata se prezinta impreuna cu amicele ei. Ayame incepe sa ii bata inima tare si mai tare si mai tare...cand aceasta se prezinta in fata noului baiat. Putem spune ca i se aprinsesera calcaiele dupa el. La un sfarsit o observa si pe Kikyo impreuna cu Keiko si Hanabi pline cu vanatai adormite pe ici ,colo. Cei 3 le trezesc si le vindeca ranile insa cele 2 inca nu vorbesc. Ce-i drept nici inainte nu vorbeau, asta din clasa a 5-a, dar asta e alta poveste. Revenind la ale oile proprii fetele noastre sunt duse acasa, Kagome , Sango si Ayame, de catre noul lor amic. Drumul deschide anumite subiecte si acestia se cunosc. Toate 3 se opresc acasa la Kagome, aceasta povestindu-le de palma zdravana si tocul primit in cap de la pantoful lui Hanabi. Nu-si aducea aminte prea multe,cu exceptia momentului "baii" si cand era in bratele acelui baiat. Fusese cea mai ciudata vineri din viata ei.

-Cred ca i-ai picat cu tronc, brunet-o! amuzandu-se Sango pe seama lui Kagome.

-Crezi? spun bruneta si roscata impreuna.

Ayame pune fata in pamant, dar cele 2 inteleg mesajul. Ea nu se indragostea de oricine desi era preferata de baieti, Kagome incepu sa gandeasca logic:" Daca stau cu acest Koga, voi putea sa intru in vorba cu el aduc subiectul "Ayame" apoi o elogiez, dupa care..Bang!!!, am mai facut o fapta buna."

Gheta e sparta de un sunet deranjant a telefonul lui Kagome. Suparata ca sunetul ii sparge gandul profund la Ayame, ridica sina telefonului observand un mesaj de la un numar nou. Curioasa citeste cu atentie: "Salut! Ma gandeam ca poate vrei sa mergem sa bem ceva,putin mai tarziu. Am facut rost de numarul tau e la diriginta, desi am pacalit-o sper sa nu te superi! Astept raspuns. <3 Inu.". Ii da raspuns cu:"sigur ne vedem in fata parcului la ora 20:00,salvand numarul in telefon. In urmatoarea secunda Kagome da un tipat,de bucurie, de se auzise pana la 100 de km. Le aratase fetelor care topaiau de bucurie. Cele dou,Sango si Ayame, aveau in minte urmarile acestei intalniri, privind-o pe Kagome pervers in toata puterea cuvantului. Ea, isi da seama si speriata de privirea lor infricosatoare le loveste, pe fiecare, cu o perna in fata spunand ca nu va fi asa si ca nici nu sunt impreuna. Insa fetele noastre nu incetara cu privirea "hentai". La un moment dat se opresc si incep a se amuza pe seama brunetei. Aceasta cuprinsa , incepe sa rada si ea. Fetele o saluta in stilul nostru ca intre fete si isi iau la revedere si o privesc inca o data ca mai inainte. Kagome arunaca dupa ele cu o cutie de fard insa le rateaza. Acum incepea greul...toaleta , machiajul, pantofii si ce facea cu ranile si vanataile de la incaierarea cu Kikyo?
Kagome pov:

Acum urmeaza greul. Cum sa ma imbrac? Dca nu ii v-a placea machiajul meu? Sigur voi arata ridicol sau voi face ceva jenant. Sa ma calmez, sa o iau incet. Incep a ma pregati pentru razboiul cu dulapul meu si sertarul cu farduri. Caut, caut insa nu ma hotarasc. Intr-un colt mic se afla o rochita alba stransa sub sani si cam cu cu 15 cm mai sus de genunchii mei. Nestiind ce e cu ea ma hotarasc sa o imbrac. Parul il leg intr-o coada pe o parte cu un elastic negru invizibil in parul meu. Pantofii mi-i aleg cu grija pentru a ma simti cat mai comod si usor de umblat in ei,hotarasc sa ia o pereche de sandale fara toc negre. Aleg o poseta in stilul "ala bala portocala", totusi alba sa mearga cu imbracamintea. Vad ca mai sunt 15 minute pana la ora stabilita. Adaug fard si un luciu pentru stralucire, ma incalt si imi iau ramas-bun de la mama. Ajung iar dupa 2 minute apare InuYasha, si ma ia in brate,fara sa ne salutam. Spun incet buna, iar el sarutandu-mi fruntea raspunde asemeni. Unul langa altul ne indreptam spre o cafenea,acesta comanda pentru mine si stam de vorba.
Din vorba in vorba InuYasha remarca bandajul de pe mana lui Kagome si plasturii de pe genunchii ei. Sfioasa ii spune ca s-a "certat" cu o colega si atata tot. Brunetul nu inghite minciuna si isi da seama ca s-a batut cu cineva. Ceva straniu din partea unei floricele ca ea, gandeste InuYasha. Se apropie atent de ea o mangaie de umar si o intreaba daca o doare ceva sau daca vrea sa mearga acasa. Aceasta refuza politicos si ii multumestesi, il imbratiseaza pe brunet punandu-i capul pe pieptul ei comod. Dupa ce vine comanda si o discutie ,se indreapta spre Cinema-ul 3D. Kagome alege un film Horror, Ceasul Mortii. Cei doi intra si InuYasha plateste biletul lui Kagome, insa aceasta insista sa-l plateasca chiar ea. Fara speranta, cei 2 intra se aseaza. Urmaresc filmul insa Kagome se sperie atat de tare incat ii cade in brate lui InuYasha ascunzandu-se cu fata la pieptul sau. Filmul se terminase la ora 12:00 PM. Cei doi pleaca de mana, totusi nu bagara de seama. Kagome obosita , au inceput sa o doara picioarele de la rani si se opreste un moment. Eroul nostru, observa starea prietenei sale si o duce in brate. Kagome adoarme acolo. Si acesta obosit uita sa o lase Kagome casa la ea, deoarece nici casa lui nu era departe se duc la el acasa. Nu era nimeni acolo. Acesta o aseaza pe fata in patul sau,la etaj , iar el se duce dupa un pahar cu apa. Ajungand acolo podeaua scartaie si se aude glasul infundat al fetei:

-Mama, unde este apa? era prea obosita ca sa-si dea seama ca nu e acasa.

InuYasha , ii duce apa si o ajuta sa stea pe pat. Obositi, de la scoala si intalnire adorm. Kagome cade lin in bratele brunetului, iar acesta stinge lampa sarutand-o pe Kagome si aceasta adoarme inapoi. Cei 2 isi petrec noaptea impreuna faza ca vreunul sa sesizeze ca sunt impreuna. Orele trec, insa ei dormeau ca doua pisici lipindu-si trupurile inconstienti. Noapte pleca ,iar un rasarit o trezste pe mica noastra printesa. La un minut sesiseaza ca nu e casa si tipa"Unde sunt? M-au rapit martieniii?". Aceste zgomote il trezesc si pe eroul nostru spunand"Ce e? De ce tipi?". Se privesc unul pe celalalt si...Bang nu mai este!!

In urmatoarea secunda....Bang nu mai este! O viata cu nabadai! - Pagina 2 947835

Generic:



Pff...ce mi-e somn eu ma culc. Spor la citit si comentat dragii lu DEll!!!


O viata cu nabadai! - Pagina 2 Giphy
I know that heroes come in many forms and shapes,
but yours is my favourite.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
O viata cu nabadai! - Pagina 2 Asss10O viata cu nabadai! - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

O viata cu nabadai! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 2 I_icon19Dum 25 Sept 2011, 07:29

Iti arat eu un bang de nu te vezi sa stii... (D)

Deci capitolul acesta este mai bun in ceea ce priveste dialogul, deoarece nu mai ai atat de mutlt, insa tot mai trebuie descriere...

Oricum, esti pe drumul cel bun..

Astept cu nerabdare nextul...

Spor la scris si ulte idei...

Te-am pupacit dulce... in love

choco^^


O viata cu nabadai! - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

O viata cu nabadai! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 2 I_icon19Dum 25 Sept 2011, 17:26

Noo deci Verii am sosit si eu in love
Imi place capitolul a hug
Este frumos happy2
Dar totusi mai ai nevoie de descriere ingrijorat
Cum zice choco roll
No da sa sti ca oricum te iubesc in love
Te-am pupat dulce kiss


O viata cu nabadai! - Pagina 2 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
AnDrA99GiRl
Genin
Genin
AnDrA99GiRl

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : in fata monitorului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 210
Puncte : 275
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : citirea fiicurilor(foarte frumoase)
Stare de spirit Stare de spirit : super mega happy!!!

O viata cu nabadai! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 2 I_icon19Dum 25 Sept 2011, 18:30

E minunat,il ador
pact ca nu am trecut mai devreme dar macar am ajuns
tineo tot asa
hai cu nextuu ma repede plizzz


Increderea se castiga greu
Dar se pierde usor


Cu mult drag,
aum_andra@yahoo.com
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

O viata cu nabadai! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 2 I_icon19Lun 26 Sept 2011, 10:29

Multumesc! Nextul e gata pe hartie[metoda mea de scriere] si il pun diseara ...cred! Titlu va fi: Cosmarul si Concertul..cam pueril. Nu aveam, alta idee! DAr mai vad. Mai asteptam o persoana sa`si dea cu parerea:D


O viata cu nabadai! - Pagina 2 Giphy
I know that heroes come in many forms and shapes,
but yours is my favourite.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

O viata cu nabadai! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 2 I_icon19Lun 26 Sept 2011, 22:40

nextu a fost super si nu am mai fost pe mess ca am dormit bye si astept nextul acela cum ii zici tu pueril lough


O viata cu nabadai! - Pagina 2 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

O viata cu nabadai! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 2 I_icon19Joi 29 Sept 2011, 20:42

Iubire... am ajuns si eu p-aici...
Deci, ficul... imi place fff mult. Ideea e soper tare, ador ficul, dar totusi nu uita de descriere, iti mai trebuie...cu putin antrenament se rezolva, trebuie sa pui suflet in ceea ce scrii kiss
Acum ast urm capitol si sper sa vina repejor kiss


O viata cu nabadai! - Pagina 2 Rwre

Sus In jos
Paiin <3.
Academy Student
Academy Student
Paiin <3.

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : On You`r Mind
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23
Puncte : 29
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Sk8
Stare de spirit Stare de spirit : :)

O viata cu nabadai! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 2 I_icon19Joi 29 Sept 2011, 21:35

Scumpii` <33 .
Traee ficuu` <33 .
Nextuu ca tii papiishescc <33 .`

=.` Balonassh` <33.`


Love is Beatifuul ...
But ..
She's gone ..` .


O viata cu nabadai! - Pagina 2 Loveisgoner

Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

O viata cu nabadai! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 2 I_icon19Dum 02 Oct 2011, 01:43

V-a fost dor de mine?;;) Fara alte scuze penibile..Enjoy..Genericu``



~~~~Chapter 6~~~~~~Cosmarul si bilelete la concert!

In urmatoarea secunda ce doi striga , iar Kagome in intra in soc si lesina. InuYasha panicat incearca sa o resusciteze si ii face respiratie gura la gura. Inima incepe sa-i bata normal insa era blocata in lumea viselor, iar brunetul o aseaza in patul sau moale si coboara la parter.

^^^Kagome`s Dream^^^

Dupa un somn bine meritat eroina noastra se trezeste rasturnata peste InuYasha, socata ca nu mai avea rochia pe ea se ridica incet fara a-l trezi, dar trupul sau perfect acoperit doar de o simpla patura o atagea ca un magnet pe bruneta noastra. Dorinta fizica este in anumite cazuri mai mare decat cea a constiintei. Il privea vesela cum razele soarelui se jucau pe fruntea lui alba ca laptele, iar buzele sale mari parca ii taiau suflul cand le vedea. Inima tinerei incepe sa bata tare si mai tare si mai tare incat era gata sa sara din piept. Kagome atrasa isi lipeste corpul fierbinte de cel rece al lui InuYasha. La sarutarile lui Kagome, brunetul se trezeste si ii raspunde cu aceesi moneda. Glasul infundat al brunetei sopteste la urechea lui InuYasha incet si discret apoi muscand-o pervers:
-Buna dimineata, dragostea mea! Nu mai conteaza ce s-a intamplat ieri nopate, doar...continua!
Dragostea fierbinte su tentatiile trupesti tari ii cuprind pe cei doi tineri. Erau in cercul "Tac si Fac!", unde limbile lor duceau un razboi necontrolat unde InuYasha castiga de fiecare data, iar ca premiu acesta baga mana in perechea de bikini negri ai fetei. Ceasul ticaia incet, dar pentru "pasarele noaste" timpul statea pe loc, nu mai conta nimic ci doar placerea. Aceasta incepe ai saruta tot corpul, insa visele celor doi sunt zdrobite de o sonerie zgomotoasa de telefon mobil. Cei doi isi dau seama de ceea ce fac si se trezesc din transa si Kagome grabita se repede spre telefon. Era Sango, care o suna ingrijorata si o tot ia la intrebari de genul: "Unde esti? Ce tot faci?". Ii spunea ca o cautase mama sa si i-a zis ca este acasa la ea ca sa nu se panicheze doar ca doarme. Aceasta speriata ii spune ca ii v-a povesti si sa nu mai zica nimanui si inchide brusc telefonul. Se grabeste repede sa se imbarace, il saruta pe InuYasha pe frumte si pleaca grabita acasa. Dupa cateva zile apele se linistesc.

#````Dupa o saptamana````#

Kagome o ajuta pe mama sa cu treburile casnice cand deodata aceasta cade jos, lesinand pe podea. Panicata mama sa suna la ambulanta si este dusa la urgente impreuna cu fratele sau si doamna Higurashi. Este tinuta la aparate de tensiune si puls o noapte intreaga insa nu se trezeste din coma. A 2 a zi era luni, zi de scola, InuYasha Sango si Ayame afla si se grabesc toti trei sa o vada. Intra in sala unde era tinuta bruneta. Inca nu era treaza cei TREI o mangaie si o tin de mana. Brunetul avea o mica floare in cealalta mana. Cele 2 fete pleca pleaca pentru 10 minute , iar cei doi raman singuri din-nou. Cateva lacrimi cristaline brazdeaza obrazul eroului nostru, care ii provoaca amintiri.

$$$-Flash-Back-$$$

-Frate de ce te bagi in fata mea? Nu ma vezi chiar asa mica sunt?
-Heii asta e tantalaul care a dat peste mine mai devreme!!
-Buna dimineata dragostea mea! Pe langa asta isi facea loc si cantecul la chitaraa acompaniat de vocea lui Kagome la detentie si primul lor sarut.

$$$-End of Flash-Back-$$$

Gandind ca aceasta va fi ultimele lor clipe impreuna o saruta, iar ca printr-o minune aceasta deschide ochii sai caprui si se ridica incet. InuYasha isi umple ochii de lacrimi de bucurie si ii daruieste mica floare fetei. Aceasta emotionata il strange in brate. Chiar atunci intra doctorul cu analizele uimit cum de s-a trezit asa repede pacienta impreuna cu Cele doua fete care sar pe Kagome sa o ia in brate, tipand de bucurie. Acestia bucurosi o intreaba pe fata cum de c-a trezit.
-Eu cred ca fost de la sarut! spune fratele cel mic a lui Kagome, Souta. Cele doau uimite intreaba al cui dupa care il observa pe InuYasha, privindu-l curios facandu-l sa se simta stanjenit. Atunci Kagome nervoasa incepe sa alerge dupa fratele sau prin salon, constituind o scena de tot hazul. Atunci doctorul le atrage atentia cu privire la analizele fetei:
-Domnisora Higurashi vad ca va simtiti mai bine asta e o veste buna si mai am inca una pentru dumneavoastara. Veti avea un copil, felicitari! aplaudand.

Pe fata Lui InuYasha, Sango si Ayame se citea expresia de:" Ce? " foarte speriata. Kagome cade intr-un abis intunecat si negru al mintii sale strigand"Nuuuuuu!" Deodata se trezeste tipand intr-un loc necunoscut imbracata si InuYasha venind cu o tava cu micul-dejun. Acesta ii spunde un calduros buna dimineata, iar ea cu niste lacrimi de crocodil ii sare in brate si ii rastoarna tava cu mancare brunetului lasandu-si lacrimile peste abdomenul sau musculos. InuYasha nu prea pricepe, dar o ia in brate ca sa o consoleze. Speriata aceasta il intreaba ce s-a petrecut ieri noapte. Calm, acesta ii povesteste cum au iesit de la film si a dus-o in brate insa a adus-o acasa la el deoarece era prea obosit si au adormit bustean. Linistita aceasta il saruta pe frunte si se grabeste sa plece dar nu inainte de a curata si ai trimite un SMS lui Sango:"Daca intreaba cineva ceva eu ieri seara am fost la tine! P.S iti povestesc diseara, vino pe la mine cu Ayame. <3 Kagome". Aceasta il primeste si intelege, dupa care o suna pe Ayame si ii povesteste cam ce crede ea ca s-a intamplat insa nu o crede. Cele doua pun pariu: "Sango-Au facut-o! E clar!" si Ayame-Nu au facut nimica, asta e sigur!" si hotarasc sa o duca pe Kagome luni inaintede scoala la ginecolog. Acolo , Ayame castiga inflandu-se in pene tot restul zilei, si fetele afla adevarul de la Kagome. In drum spre liceul Nagasaki se intalnesc cu noul lor amic Koga, care le ofera 5 bilete la concertul celor de la LMFAO! Entuziasmate il imbatiseaza sufocant pe acesta, iar Kagome plesnind de bucurile il saruta pe obraz prieteneste, insa baiatul nostru interpreteaza gresit. Sango cere ca si InuYasha si Miroku sa vina, si sa mearga impreuna cu masina lui Ayame. Baietii nostrii accepta bucurosi. Porumbei nostrii isi incep rutina saptamanala. Mai era doar o zi pana la concert. Fetele nostre sa pregatesc cu atentie si toti 6 pleaca spre concert. Mai aveau de mers pe jos deoarece nu mai erau locuri de parcare. In acel drum Kagome se gandeste ca e momentul cel mai bun sa ii faca lipeala lui Ayame cu Koga. Cei doi pleca inainte discutand diverse, insa dragul nostru Koga intelege gresit, el chiar credea ca, Kagome il place. La un moment dat InuYasha incepe de deveni gelos si inganfat pana sa ajunga la arena unde se tinea concertul. La intrare Koga o ia de mana pe bruneta fara ca ea sa sesizeze era prea entuziasmata de cei de la LMFAO. InuYasha devine din ce in ce mai agitat incat fierbeau emotiile in el. In urmotoarea secunda, InuYasha nervos din cale afara...Bang nu mai are Dell..O viata cu nabadai! - Pagina 2 947835 O viata cu nabadai! - Pagina 2 947835 !!! Generic:



Explicatii:Cei din formatia LMFAO se numescO viata cu nabadai! - Pagina 2 4Js Redfoo (Stefan Kendal Gordy, nascut 3 Septembrie 1975)si SkyBlu (Skyler Husten Gordy nascut August 23 1986) .Este o formatie de electro hop formata in 2006 in Los Angeles.
LMFAO-Laughing My Fucking Ass Off(ex. Laugh My Fucking Ass Off All Over The Fucking Floor Til I Fucking Explode)folosita cand citesti ceva amuzantO viata cu nabadai! - Pagina 2 1 I LOVE LMFAO MUSIC! Peace!!:x:XO viata cu nabadai! - Pagina 2 962758 O viata cu nabadai! - Pagina 2 962758 O viata cu nabadai! - Pagina 2 962758 O viata cu nabadai! - Pagina 2 962758 O viata cu nabadai! - Pagina 2 962758 Hai ca nu mai pot..Bye


O viata cu nabadai! - Pagina 2 Giphy
I know that heroes come in many forms and shapes,
but yours is my favourite.


Ultima editare efectuata de catre LuckNess♥ in Dum 02 Oct 2011, 12:04, editata de 1 ori
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Dadaa <3
Genin
Genin
Dadaa <3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Pe undeva^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 341
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde.:)

O viata cu nabadai! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 2 I_icon19Dum 02 Oct 2011, 01:58

Tusii` deci imi foarte place`>:D<
Si iar ma lasi cu ochii in soare acu` la sfarsit...
Haii cu nextuu`:x!
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

O viata cu nabadai! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 2 I_icon19Dum 02 Oct 2011, 21:53

ce tare e!!!!! vreau nextul repejor si sa nu uiti cat de mult imi place


O viata cu nabadai! - Pagina 2 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

O viata cu nabadai! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 2 I_icon19Mier 05 Oct 2011, 00:22

Noo` da ce se inghesuie lumea sa ma ajute si pe mine! Nextu` tocmai sambata!


O viata cu nabadai! - Pagina 2 Giphy
I know that heroes come in many forms and shapes,
but yours is my favourite.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
O viata cu nabadai! - Pagina 2 Asss10O viata cu nabadai! - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

O viata cu nabadai! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 2 I_icon19Mier 05 Oct 2011, 06:55

Eee, pai mami a ta a cam intarziat cu comm-ul... ^^'

Gomen... :o3

Asa, deci imi place capitolul, insa lipseste ceva esential... Descrierea...
Incearca sa mai adaugi descriere deoarece este foarte importanta intr-un fic.


Am vazut ca ai mai redus din dialog si din greselile gramaticale, insa mai ai de lucrat...

Astept cu nerabdare nextul...

Spor la scris si multe idei in continuare...

Te-am pupacit dulce.. in love

choco^^


O viata cu nabadai! - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

O viata cu nabadai! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 2 I_icon19Dum 09 Oct 2011, 01:29

Fara alte introduceri , NEXT! Generic: ...

~~~~~Chapter 7- A 2-a forma~~~~

InuYasha devine din ce in ce mai agitat incat fierbeau emotiile in el. In urmatoarea secunda, InuYasha nervos din cale afara alearga spre cei doi rupand cu rautate mainile lor impreunate, si o ia pe Kagome de gat plecand inainte. Nervos, Koga nu spune nimic pana la sfarsitul drumului. Bruneta fuge inainte ca sa ia autografe de la Redfoo si Sky Blu, pierdandu-se prin multimea de oameni. Incercand sa-si faca loc printre cele 4 000 000 de suflete reuseste prin metode violente sa ajunga in fata cu carnetul sau la care face si o poza cu Redfoo. In extaz, aceasta cauta se intoarca la prietenii ei. Sufletul sau de muritor se pierde prin multime. Incercand sa-si caute prietenii la iesirea de pe station se izbeste brutal de o trupa de golani care incep sa o ia langa ei, pipaind si cele mai intime zone. Speriata, il pleneste pe unul dintre ei dandu-se inapoi. Ceilalti o prind si o lega de motorul sefului lor, care o rapeste. Kagome striga dupa ajutor, insa degeaba, vagabonzii o adorm punandu`-i o batista cu somnifer la nas. Aceasta cu ultimele puteri striga: Inu..ya..sha!!

Atunci brunetul este lovit de o senzatie stranie care il framanta. Incepe sa auda voci in minte care il pun la pamant, cufandu-i mintea in ganduri stranii care ii topeau creieru.

InuYasha P.O.V

Ce mi se intampla? Simt ca mor de cap, dar cu Kagome ce s-a intamplat. Simt cum inima imi ia foc si mintea imi explodeaza. Ce sa fac? Sper ca nu a patit nimic! Gata stiu ce am de facut...Nimeni nu-mi va sta in cale sa o salvez pe fata care mi-a fost scris sa fie a mea. O..iubesc si gata! Chiar daca e o greseala, imi asum acest risc. Astazi am devenit barbat si imi voi salva femeia la care tin...

InuYasha se ridica incet cu fata in pamant si incep sssa rosteasca niste cuvinte,asa zise incantatii, care ii speriau pe tovarasii sai. In urmatoarea secunda de la brunetul seducator, se naste o fiara cu oarul argintiu lung cu pielea alba si urechi de pisica. Hainele ii erau rupte si niste colti ascustiti ies la iveala. In aer apare o teaca veche si o sabie pe care InuYasha le ia si pleca. Toti oamenii se sperie si se dau la o parte din calea fiarei. InuYasha isi foloseste sintul mirosului si o localizeaza cu usurinta pe Kagome si banda de drogati. Ii gaseste hainele fetei pe podeaua prafuita . Da buzna pe usa unde o vede pe Kagome dezbracata de unul dintre rapitori si lesinata pe un pat. Acesta scotand sabia, Tetsusaiga, il ameninta pe rapitor:

-Tetsusaiga, fa-ti treaba si nimiceste acest muritor. Ce cauti cu ea aici? spunand fioros cu glasul gros

-Nimic, nimic...Doar...si fuge pe geam. InuYasha incepe sa-si revina la forma initiala si o trezeste pe Kagome. Aceasta rusinata ca nu avea haine. Tanarul cu hainele rupte, ii da rochia fetei si o imbratiseaza spunand:

-Esti bine? Ti-au facut ceva acesti natarai? Cat ma bucur ca esti bine, plangand pe umarul fetei.

-Sunt bine! Stiam ca vei veni dupa mine. Acuma sa mergem inapoi la ai nostrii. Brunetul da afirmator din cap si pleaca amandoi de mana farasa zica nimic pana nu ajung la stadion. La intrare erau asteptati de prietenii lor, unde Kagome fuge inainte sa asculte melodia celor 2: La La La Experience. In timp ce cantau aceasta tipa de bucurie, dansand, pe muzica care te facea sa te misti incontinuu`! InuYasha alearga dupa ea in primul rand. Redfoo isi aduce aminte de fata aceea de la intrare si il vede pe baiatul care alearga dupa ea. CEre sa se mute un reflector pe ei la care Sky Blue spune: "Do not sit there sucker! Kiss her!" Atunci Kagome il imbratiseaza pe InuYasha si il saruta, la care toata lumea se uita mirata si i invita pe cei 2 pe scena. DEodata brunetul scoate din buzunar un medalion cu initiala "K". Il pune la gat si o intreaba:..Ka-Boom nu mai am!!O viata cu nabadai! - Pagina 2 947835 O viata cu nabadai! - Pagina 2 947835

SCUZATI ACEST NEXT "JALNICOID". PUR SI SIMPLU NU AVEAM ALTA IDEE! cU NEXT VIN MIERCURI DACA IL VA MAI CITI CINEVA. STIU CA-I LIPSESTE DESCRIEREA, DAR ASTA E. DATA VIITOARE VA FI MAI BINE

Generic:

Melodia cantata de Cei de la Lmfao-La La La Experience: https://www.youtube.com/watch?v=clSv4TzbRCs


O viata cu nabadai! - Pagina 2 Giphy
I know that heroes come in many forms and shapes,
but yours is my favourite.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Dadaa <3
Genin
Genin
Dadaa <3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Pe undeva^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 341
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde.:)

O viata cu nabadai! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 2 I_icon19Dum 09 Oct 2011, 01:40

Dar taci ca e fain:x
Cam scurt:-w da` fain>:d<
Si astept nextu`:)
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
O viata cu nabadai! - Pagina 2 Asss10O viata cu nabadai! - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

O viata cu nabadai! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 2 I_icon19Dum 09 Oct 2011, 08:34

Nu stiu ce crezi tu, dar mie acest capitol imi place cel mai mult :">

Daca mai adaugai descriere, acele momente romantice ar fi iesit nemaipomenit, insa chiar si asa, tom am simtit emotia.. O viata cu nabadai! - Pagina 2 169309

Astept cu nerabdare nextul..

Spor la scris si multe idei...

Te-am pupacit dulce.. in love

choco^^


O viata cu nabadai! - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

O viata cu nabadai! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 2 I_icon19Dum 09 Oct 2011, 14:08

Pff...deci nu chiar asa rau!! Ma scuzati nextul am sa sparg cu descrierea, promith pe toata alocatia mea!!:))))


O viata cu nabadai! - Pagina 2 Giphy
I know that heroes come in many forms and shapes,
but yours is my favourite.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

O viata cu nabadai! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Oct 2011, 01:08


~~~~~Chapter 8-Inca o lacrima~~~~
HEya`! AM adus NExt! SPer ca e MAi BUn!! ENjoy

Deodata brunetul scoate din buzunar un medalion cu initiala "K". Il pune la gat si o intreaba:
-Kagome, nu ai sa ma mai parasesti ,nu? strangand-o pe fata la piept lacrimand amarnic pe umarul acesteia.
A venit si sfarsitul concertului si dragii nostrii prieteni pleaca acasa cu luna deasupra lor, pazindu-i de la distanta. Kagome impreuna cu fetele adorm in spatele masini cu Miroku si Koga, in timp ce InuYasha conduce pe strada plouata in drum spre casele lor. Luna si stelele vegheau deasupra cuplului nostru mult adorat. Dragostea acestora prindea forma si inflorea ca Floarea lunii care infloreste noaptea sub cerul luminat de micutele fiice ale soarelui. Dragostea, asa cum aerul este necesar omului pentru a respira intocai dragostea este un leac stravechei pentru inimile lispsite de visare, placeri si fericire. Totul se rezuma la urmatoarele intrebari retorice din sufletul celor inca rataciti in aceasta lumea cruda: "Ma iubeste ? Il iubesc? De ce?" care inca isi cauta perechea sufletului. Niciun moment petrecut de fiecare muritor nu este la intamplare. Viata este ca o clepsidra ce nisipul si-l iroseste atunci cand posesorul are inima neagra.
Incet, incet Kagome se trezeste cu cateva minute innainte de a ajunge acasa. InuYasha inca era la volanul masinii care `luneca pe strada uda de la lacrimire norilor negrii de pe marele albastru, care adormise odata cu soarele. Bruneta il priveste pe eroul nostru cu alti ochi ca pana acum. Desi nu o spunea, in inima ei mica nu-si controla sentimentele fata de el. Cand vru sa se ridice si sa-l imbratiseze observa ca opreste masina in fata unui lac ce posta pe post de oglinada lunii, care se admira mereu in ea. Kagome tace chitic si se preface ca doarme. InuYasha iese din masina si se indrepta spre lac, asezandu-se pe margine, privindu-si chipul maiastru in apa. Isi privea cu dispret reflexia in apa, gandindu-se la intamplarea cu Kagome cand a fost rapita si a revenit la vechiurile obiceiuri de a fi controlat de manie, dar aceasta era oarecum o "ura buna" deoarece era folosita pentru asi apara aleasa sufletului. Kagome il urmareste de la distanta admirand trupul tanarului. InuYasha incepe asi da jos hainele rupte si sarind in apa fara sa iasa la suprafata timp de 3 minute. Kagome impacientata si condusa de suflet si nu de constiinta alearga plangand spre lac si se arunca in el, insa uita un mic amanunt, nu stie sa inoate. Speriata se agita si se scufunda,insa incet inchide ochii si se duce la fund,spalandu-si si cea mai mica urma de pacat in aceasta apa cristalina. Incet ,incet ,trupul lui Kagome se adancea in apa lacului unde bruneta nu scotea un sunet si accepta aceasta intamplare. Mintea ei concepea lucruri pe care nu si le putea inchpui.

Kagome P.O.V

De acuma ce-as mai putea face? De ce sa sper in lucruri fara sens care imi vor aduce suferinta irosindu-mi timpul cu copilarii cum ca dragostea este licoarea vietii? "Keah"! Unde credeti ca ne aflam, in DreamLand? Mai bine pierd o dragoste decat sa o fac sa sufere cu o biata fata naiva ca mine. Ii va fi mai bine fara mine. Nu sunt decat o marioneta a divinitatii care trebuie sa-si accepte soarta buna ,rea, frumoasa, sangeroasa sau cum o fi. Mai bine taci si faci, decat sa pierzi doua lucruri deodata. Inima nu are dreptate mereu, de asta oamenii judeca si au constiinta proprie. Toti avem aceeasi soarta sa ne nastem si sa murim,insa drumul pe care il parcurgem intre cele doua "statii" este ales de fiinta noastra naiva. Al meu s-ar putea sa se sfarseasca acuma sau poate in viitorul apropiat. Mai conteaza? Poate pentru altii nu, poate pentru altii da insa in aceasta lumea nu poti gasi multi prieteni adevarati, restul sunt snobi care te vor pentru statut, bani si relatii. Eu nu am asa ceva, oare de ce am prieteni, sau poate sunt dusmani? De acuma Higurashi vei tacea pe veci si vei scapa pamantul de o gura in plus care consuma oxigenul asa ca ,gura!

Kagome cazuta pe o stanca in mijlocul lacului, zace prapadita si aproape fara viata sub apa rece ca gheata. Dintr-un nu stiu care loc si dintr-un nu stiu care timp o silueta ciudata si intunecoasa o scoate pe tanara la mal. Kagome impreuna cu fiinta ciudata ce o aduce la mal zac pe marginea apei incercand sa o faca pe Kagome sa-si revina din cauza apei din corpul sau. Silueta stranie ii face respiratie gura la gura tinerei si aceasta se trezeste, tusind puternic. Din umbra, o fiinta cu urechi de pisica si colti iese la iveala napustindu-se miseleste asupra lui Kagome. Speriata incearca sa-l indeparteze cu cateva lovituri aplicate in fata. Degeaba, fiara se apropia, o pune jos la pamant si cand sa-i sfasie trupul si chipul, ii sare in ochii sai demonici, medalionul cu intiala "K" care incepe sa-i provoace tot feluri de ganduri si voci in cap una dintre ele spune:" Distruge-o, ucide-o, fa-o praf!", iar cealalta alarmata spune:" Animalule, aia e femei la care tii! Sa nu te-atinge de ea!". Mintea fiarei era confuza si intunecata care scoate sunete asemenea leilor cand rag, iar sangele tasneste pe gura acestuia, facandu-l sa cada la pamant. Kagome speriata o stropeste pe fiara cu apa rece a lacului, care ia forma unui tanar cu parul negru, era...InuYasha! Sfasiat de durere si tot felul de rani, incepe sa-si revina. Acesta cand o vede pe Kagome in fata sa plangand si zicand:" Esti bine acum nu?"; se intoarece cu spatele ascuzandu-si chipul maiestuos spunand:

-Nu ma privi,nu merita o fiara ca mine sa-ti vada chipul stralucitor, mai bine pleaca inainte sa...vorba ii este intrerupta de un sarut scurt si dulce la pachet cu o imbratisare care miraculos ii inchide ranile.

-Nu plec nicaieri! Sunt inca aici cu tine acum si pentru totdeauna! spunand trantindu-l la pamant pe InuYasha si adormind pe pieptul sau. Ciudat, se aud niste zgomote din masina. Erau bagacioasee de Sango si Ayame care i-au urmarit pe cei inca inca de la plecarea lui Kagome din masina, care s-au trezit la sunetul plescaiturilor apei din lac. Totul incepea sa capete sens dupa urmatoarea formula: InuYasha X Demon + Kagome X naivitaea totul impartit la 2 --> "O viata cu nabadai". Cele doua bagacioase adorm inapoi , iar pormbei mei adorm pe iarba rece si proaspata pana la sosirea soarelui, care imi trezeste tinerii dintr-un somn profund. InuYasha se indreapta spre masina cu fata in brate privind-o ca pe cea mai mare bicuvantare adusa lui . Ajung la automobil si sunt intampinati cu dragoste de catre Sango si Ayame care regateau un mic picnic, mai putin Miroku si Koga care inca dormeau bustean pe bancheta din spate.
Sper ca e mai bine de data asta! M`am straduit destul de mult!! Am uitat sa pun genericele asa ca nu cred ca e o problema!!


^^ deLL-Chan!


O viata cu nabadai! - Pagina 2 Giphy
I know that heroes come in many forms and shapes,
but yours is my favourite.


Ultima editare efectuata de catre LuckNess♥ (deLL) in Sam 15 Oct 2011, 19:16, editata de 1 ori
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
O viata cu nabadai! - Pagina 2 Asss10O viata cu nabadai! - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

O viata cu nabadai! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Oct 2011, 10:25

Uuu, deci capitolul asta... in love
Se vede ca te-ai straduit, chiar ai progresat..
Tine-o tot asa, deoarece esti pe drumul cel bun.. ;)
Ce pot spune, doar ca sincer te felicit pentru capitol.. good job
Astept cu nerabdare nextul..
Spor la scris si multe idei.. ;)
Te-am pupacit dulce.. in love
choco^^


O viata cu nabadai! - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

O viata cu nabadai! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Oct 2011, 10:35

Deci oficial m-am indragostit !! huh?
Iubire te iubesc , mult de tot !! in love
Cat toate savarinele si fructele din lume!! a hug
Capitolul a fost genial .. dap !
Si imi pare extrem de rau ca nu am putut intra aseara pe mess... sad
Nu am mai apucat .. angry
Sa o ti tot asa.. happy
Ai avut o descriere nemaipomenita . yeah
Si te bat daca nu aduci nextul repede !! biciuitor
Te-am pupat , dulce !! in love


O viata cu nabadai! - Pagina 2 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

O viata cu nabadai! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Oct 2011, 15:49

AuuuX_X ma bate toata lumea acuma: si tu si mama[Choco]..O viata cu nabadai! - Pagina 2 947835 ! da poi va multumeste eu ca v`a placut ! M`am tinut de promisiune si am adaugat descriere asa cum ati dorit! Deci...O viata cu nabadai! - Pagina 2 968803 Rock on!!!:))

Va iubeste eu mult, mult ,mult! NExt cred ca in jur de miercuri, daca nu am teme multe! Va Iubesc!

^^ deLL-Chan!


O viata cu nabadai! - Pagina 2 Giphy
I know that heroes come in many forms and shapes,
but yours is my favourite.


Ultima editare efectuata de catre LuckNess♥ (deLL) in Sam 15 Oct 2011, 22:33, editata de 1 ori
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Dadaa <3
Genin
Genin
Dadaa <3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Pe undeva^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 341
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde.:)

O viata cu nabadai! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Oct 2011, 19:49

Heii dear>:D
Deci imi place foarte mult;;)

Astept nextu`.. repejor ca de nu..:))

Si sa fie tot asa fain si nextu` da?:>
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

O viata cu nabadai! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Oct 2011, 22:36

Sa speram nepoata, sa speram! Nu, nu, nu stai asa..poate va fi si mai bun xD!!!>:))) Promite solemn si absolut eu!!:))

Ma bucur mult ca am progresat datorita voua!

^^deLL-Chan!


O viata cu nabadai! - Pagina 2 Giphy
I know that heroes come in many forms and shapes,
but yours is my favourite.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

O viata cu nabadai! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 2 I_icon19Vin 28 Oct 2011, 00:05



Deci din motive, personale am schimbat nextul pentru reputatia mea. Pentru sanatatea dumneavoastra nu luati in calcul nervii lu choco de mai jos, pentru a nu face gargauni la cap! :)) Scuzee mamii!:o3!!


~~~Chapter 8~~~

O petrecere de neuitat

Dupa un somn sub lumina noptii, soarele pune "alarma de ceas" si imi trezeste copii. Kagome se trezeste ca dintr-un cosmar urat, iar InuYasha curios nu era cu ea. Uitandu-se in stanga si in dreapta il observa stand pe malul lacului impreuna cu restul amicilor sai, auzindu-se rasete care iti incalzeau inima rece, rea,sangeroasa si asa mai departe.

Inca buicama de la somn,se indreapta spre prietenii ei salutandu-i cu doza ei de dragoste oeferita de ea zilnica celor cinci. Acestia o invita sa ia masa cu ei, celo doua prietene ale ei privindo in "stilul lor propriu xD". "Pofta buna, multumim si la masa nu vorbim"! Kagome infuleca repede deoarece cei cinci se pregateau de plecare inapoi in oras. InuYasha se propteste la volanul masinii si invarte cheia in contact, straniu, motorul nu porneste. Inca o incercare a intoarcereeii cheii da gres. Koga si Miroku merg in spate sa impinga, iar fetele se dau pe margine si "scandeaza" intr-o maniera comica actul celor trei baieti. Dupa 15 minute, masina porneste, iar InuYasha apasa acceleratia masii pana la fund gaat sa o rupa. Avea de facut cateva opriri. Casele amicilor sau, Koga si Miroku, casele fetelor, Sango si Ayame, si cea mai importanta, resedinta Higurashi. Bruneta se ridica elegant din masina luandu-si la revedere asa cum se cuvine de la dragul de InuYasha.

Nu dureaza mult si un mesaj dat in "masa" de Sango: "Diseara...partyyy, toata lumea e invitata mai ales cei cinci: Kagome, Ayame, InuYasha, Miroku si Koga. Va astept cu drag la ora 20:00, nu uitati sa veniti cu chef de distractii ,de "joaca" si bautura multa." Ja`ne!

Toata lume auzind aceste vorbe da fuga in dulap sa-si aleaga haine potrivite, si o tura la baie pentru a se aranja. Fie prieten, fie dusman se bucura la fel, avand planuri si "ganduri curate sau murdare". Doar doua persoane nu erau la fel de extaziate. Guess? InuYassha, se gandea numai la locul unde vor fi numai baieti care o vor acapara pe Kagome, iar aceasta avand acelasi lucru in minte. Era mai mult speriata de faptul ca, Kikyo si "her barbie girls" vor fi acolo. Gandurile ii macina, insa ignora. La ora 20:30 toata lumea e prezenta, ficecare facandu-si de cap. Kagome ajunge ultima, imbracata decent in toata puterea cuvantului. Multimea o privea ca pe "Betty cea frumoasa". Nervoasa, Sango o ia in camera, si ii lasa "turma" in grija lui Ayame. Urmeaza schimbarea...Sango arunca pantalonii lungi si plueoverul gunoi si ii da fetei o rochie scurta neagra nu foarte incarcata si o pereche de sandale mai "shophisticate", parul lasandul rebel brinzand intaplator o agrafa rosie facandu-i rapid o manichiura si o pedichiura "a la Sango". O machiaza repedecu ceva in ton cu agrafa si un luciu de buze nu foarte evident, cu gust de cirese. Totul era gata, mai lipsea ceva: poseta adegvata, una rosie in ton cu machiajul si machiura si pedichiura. Papa cu pas pe scari se aud tocurile inalte ale fetei. Aratandu-si chpipul, se aude doar muzica zgomotoasa, toti o priveau ca pe zeita Afrodita.

Putin jenata, se indreapta spre amicii ei, baieti privind-o pervers in toata puterea si maretia cuvantului. Inca putin stanjenita se amesteca in multime, insa seara ii este stricata de catre Kikyo impreuna cu "Fetitele PowerPuff". Acestea se apropie de ea si o iau peste picior:

-Auzi fata, da de unde ai tocurile alea? Din epoca de piatra?

-Fata sa`i zici lu` matta. Defapt stai nu mai e fata de cand a adus asemenea catea la usa mea. Asculta aici, javra, nu-mi strica seara ca ti-o cam iei. Aceasta pleca facandu-i in ciuda lunadu-l pe InuYasha de gat indreptandu-se spre Rima o fost colega de clasa de a ei.

Ramasa cu pliscul inchis acesteia ii vine o idee. Pe masa erau patru sortimente de de bauturi: Bill Kaulitz, Jack`Daniels, JB si Lichior de ciocolata. Aceasta ale Jack`Daniels-ul si pleca in multime. Kagome pleaca nerabdatoare sa palavrageasca cu restul amicilor in salon. InuYasha era fara aparare, in fata vrajitoarea de Kikyo.

Aceasta se apropie de el si incep sa converseze ca doi colegi obsnuiti. Sub masca de "fata lu` tata" se ascude un chip malefic care il imbata bine, bine pe brunetul nostru. Nimic nu mai avea sens.

-Care era numele tau? "Hac"! spune InuYasha cu ochii in ceata.

-Sunt eu nu stii? KAGOME!! Cum se poate sa ma uiti? Vino am sa-ti punem o compresa cu apa rece, si dupa...

-Da` sigur esti Kagome a mea, ca nu prea pari! "Hac"! Adica...Bine daca a vrei tu, Kagome...

De aici cei doi pleca spre tara placerilor. Muzica lenta si hainele aruncate pe jos spuneau totul. Actiunea era in toi, iar InuYasha inca beat nu-si da seama de diferenta dintre cele doua si nu spune nimic, ci isi face "datoria de barbat"

De la ejat zgomotele se auzeau, iar multimea isi da seama ca senzatiile tari incep pe la ora 2:00. Petrecerea continua in flacari, iar cei doi se incalzesc tot mai tare. Deodata se stinge lumina si bezna isi face laoc la petrecere. Abia atunci se auzeau gemetele la sonorul lor "natural". Kagome, Sango si Ayame, pleaca sa caute panoul electric. Acestea il cauta, bruneta isi aminteste ca este in camera urmatoare de unde se auzeau zgometele ciudate Si aprinde lumina. guess?.. InuYasha si Kikyo in patul de matase din centrul camerei. Aceasta ramane socata si ingheata acolo timp de 5 minute. Brunetul era inca, iar Kikyo inca zambea pervers de sub patura rosi cu acre era acoperita. Acesta se ridica si se indreapta spre Kagome, zicand:

-K-K-Kagome, tu esti? Adica nu tu erai acolo, asta inseamna ca am facut-o cu...Cine esti tu?

Abia atunci pe moment,dupa mahmureala, acesta isi revine si incearca sa o faca pe bruneta sa-si revina din soc. In urmatoarele secunde apar si Sango si Ayame care...Pam-Pam-Pam nu mai am:)):))!

Stiu deja ca e prea mult dialog si prea putina descriere si sunt varza la sat si ca mai am de lucrat si....De data asta! O viata cu nabadai! - Pagina 2 268890!! Acum poze:

Imbracamintra lui Kagome: Rochia: http://shopping.flu.ro/files/clients/61/61/p/48/rochie-de-seara-253760.jpg Sandalele: http://www.veronesse.ro/poze/20100707173330756.jpg

Geanta: http://arch2.okr.ro/auctions/2009/04/19/238476292-90915-500_500.jpg

Pa-Pa! ^^dell-CHan!



O viata cu nabadai! - Pagina 2 Giphy
I know that heroes come in many forms and shapes,
but yours is my favourite.


Ultima editare efectuata de catre LuckNess Xd in Lun 07 Noi 2011, 00:55, editata de 5 ori
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Continut sponsorizat




O viata cu nabadai! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

O viata cu nabadai!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-