Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O viata cu nabadai! - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O viata cu nabadai! - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 O viata cu nabadai!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
O viata cu nabadai! - Pagina 3 Asss10O viata cu nabadai! - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

O viata cu nabadai! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 3 I_icon19Vin 28 Oct 2011, 17:32

Asta-i capitol? hmm...?! Prea scurt doamna!! Si in plus regulamentul spune ca trebuie sa ai cel putin cincisprezece randuri la un capitol..
Acum nu vreau iar sa te plicitsesc cu polologhia mea asupra descrierii sentimentale, insa trebuie sa iti spun ca nu sunt deloc multumita de acest capitol.. Puteai sa mai astepti chiar daca nu il postai in seara asta si il faceai si mai lung, dar mai adaugai si descriere..
Actiunea este grabita, mai ceva ca barcutele la concurs.. Incearca sa explici detaliile sa conturezi peisajul, nu sa sari de la una la alta..
Asa, acum cu exprimarea.. Nu stiu cum sa iti zic, insa ai acolo niste expresii de "toata frumusetea".. Nu inteleg ce iti inspira tie acele subsantive cu acele adjective, dar mie imi da impresia unei compuneri a unui copil de clasa a treia.. "Compasiune atenta" ~ aici sa inteleg ca era vorba despre o atentie aparte, sau cum? Compasiunea reprezinta acel sentiment de parere de rau pentru altul, insa nu vad cum ar putea fi exprimat cu atentie.. "Plangaciosul Inuyasha"?? Nu merge, nu se potriveste deloc!! Crede-ma mergea mult mai bine daca spuneai ca este devastat, dezamagit, dar nu plangacios, suna urat..
Asa, acum ceva ce pe mine m-a cam speriat sincer.. "lucruri cu caracter anal"??? Cum vine asta? Adica daca te gandesti la lucruri perverse inteleg despre ce este vorba, insa nu era deloc cuvantul potrivit.. Suna ~ si scuzati expresia, dar asta este adevarul ~ ca dracu'!! Serios, puteai sa utilizezi atatea cuvinte care sa ne duca cu gandul la ceea ce vroiai tu, sau pur si simplu spuneai ca visat si atat.. Of, nu ne intelegem bine cu genul liric..
Bun, so, in incheiere iti spun doar ca mai ai de lucrat la astfel de compuneri.. Incearca macar sa folosesti niste expresii care sa nu creeze cititorului o stare din aceea cinfuza in care nici nu mai stii la ce sa te gandesti.. Epitetele si metaforele pe care le folosesti au un anumit scop, iar tu trebuie sa redai cu ajutorul lor acele sentimente pe care personajele le traiesc, le simt..
Asa, terminand acest pomelnic, iti spun ca imi pare rau, dar chiar a trebuit sa iti zic parerea mea..
Imi cer scuze daa te-am suparat, nu asta a fost intentia mea sa stii... Vreau sa te ajut sa te perfectionezi..
Te-am pupacit dulce.. in love
choco^^

Edit: gargaunii lu' ma-ta.. Adica ai mei.. lough Ma bucur ca ai schimbat capitolul, dar ceea ce e mai sus va ramane asa.. heh Oricum, multumesc de atentionare.. :)))))


O viata cu nabadai! - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself


Ultima editare efectuata de catre ♪ choco ♪ in Lun 07 Noi 2011, 06:35, editata de 1 ori
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

O viata cu nabadai! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 3 I_icon19Vin 28 Oct 2011, 20:51

Maa, am dat`o`n bara de data asta..Mai am o incercare data viitoare...

Sper ca atunci cand vin de la scoala sa nu ma iei la bataie!! (D) =)))


O viata cu nabadai! - Pagina 3 Giphy
I know that heroes come in many forms and shapes,
but yours is my favourite.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Dadaa <3
Genin
Genin
Dadaa <3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Pe undeva^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 341
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde.:)

O viata cu nabadai! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 3 I_icon19Dum 30 Oct 2011, 22:29

Off.... se vede ca n`ai avut idei:|

Pai nextu asa e interesant dar... scurt:(

Pai eu astep nextu(mai lung) si...spor la scris si sa ai cat mai multe idei:D
Sus In jos
Dadaa <3
Genin
Genin
Dadaa <3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Pe undeva^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 341
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde.:)

O viata cu nabadai! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 3 I_icon19Dum 06 Noi 2011, 19:58

No asa, mai merge nextu asta:))

Un lucru te rog, corecteaza`l pentru ca ai niste greseli uriase de gramatica:)).


Atat iti spun ca nu`s critic;))

Deci abia astept nextul, sa vad ce se intampla>:).


Te`am pupat si sa aduci nextu` repejor ca de nu.:)
Sus In jos
Crin*alb***floare*gingasa
Mizukage
Mizukage
Crin*alb***floare*gingasa

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 348
Puncte : 448
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa pictez si sa cant
Stare de spirit Stare de spirit : happy

O viata cu nabadai! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 3 I_icon19Lun 02 Ian 2012, 11:20

Acest fic este mutat la fan ficuri blocate datorita inactivitatii. Daca doresti sa-l redeschizi si sa-l continui ma poti anununta happy


ÎNVAŢĂ să recunoşti că viaţa ta nu e compusă doar din momente triste.

O viata cu nabadai! - Pagina 3 Scaled.php?server=841&filename=zambet5
Sus In jos
Continut sponsorizat




O viata cu nabadai! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata cu nabadai!   O viata cu nabadai! - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

O viata cu nabadai!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-