Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O viata complicata - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O viata complicata - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 O viata complicata

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Miky
Genin
Genin
Miky

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : prin lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 267
Puncte : 338
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : plina de viata

O viata complicata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata complicata   O viata complicata - Pagina 3 I_icon19Vin 30 Mar 2012, 19:22

Cap.XVIII Prima impresie nu prea buna
Cand o vazusera pe Sakura prima impresie a fost buna,a chemato sa i-a loc cu ei si sa povesteasca,Sakura le-a zis ca provine dintr-o familie saraca dar se descurcau,ca a fost singura la parinti si invata bine,le-a mai povestit ca vrea sa devina avocata.Dar cand mama lui Sasuke auzi ca e dintr-o familie saraca i-a zis clar ca nu e potrivita pentru fiul ei si ca nu are rost sa mai stea in casa aia.
-Dragul meu cu asa ceva umbli?
-cum adica? ce are ?este desteapta,frumoasa,nu inteleg, de ce nu o vrei ca si nora?
-Tu ai auzit de unde vine,o sa te faci de ras treaba ta
-Iubito mie imi place fata ai auzito ce vrea sa se faca are vise mari asta e bine
-nu si tu,Doamne fa ce vrei sa vezi cum te vei face de ras.
Cand auzi cuvintele astea saraca Sakura se simntea ca ultimul om de pe pamant,chiar cand credea ca si-a gasit dragostea parinti lui o distrug,a inceput sa urasca faptul ca venea dintr-o familie modesta,cu lacrimi in ochii si cu multa tristete se duce in camera si incepe sa planga.
-Bravo mama iti place ce ai facut?
-Daca ma intrebi pe mine sincer da,poate asa si pleaca.Apropo unde e fata aia dulce de Karin tu cu ea te potriveai nu cu una ca asta.Sti ce ne gandeam sa dormim aici dar daca sta si ea preferam sa ne ducem in apartamentul unde ai copilarit
-Faceti ce vreti.
-Dragule sa sti ca eu sunt de acord,las-o pe mama ta va intelege ea.
Sakura statea sus plangand si vinovatindu-se ca se trage dintr-o familie asa,incepuse sa creada ca pentru ea dragostea adevarata nu exista,ba Kabuto, acuma Sasuke nu stie nici ea ce urmeaza,Sasuke vine la ea su o i-a in brate spunandu-i ca nu o va lasa niciodata si ca o va proteja cu pretul vieti orice ar fi,aceste cuvinte ii da incredere in ea,cu siguranta o va scoate pana la capat cu mama lui.

La inchisoare un talhar a evadat acesta fiind Kabuto,pentru as termina treba sa il omore pe Sasuke asa ii promisese Karin ca va imparti banii cu el.Cu un plan pus la punct cu perfectiune,el va mai angaja pe cineva sa il ajute si desigur nu numai pentru Sasuke a evadat ci si pentru Sakura fiindca din cauza ei a ajuns el la puscarie vrea sa o omoare si pe ea.De sigur Karin si Itachi vor mai sta ceva vreme pe la mitica dar nu mult pentru ca Kabuto se va intoarce si pentru ei.

Prietenii parintilor lui Sasuke au dat o petrecere de bun venit asa ca a invitat pe toti cei apropiati,si cum sa lipseasca Sasuke si Sakura,desi nu -ia cvnit lui Mikoto ea tot a venit ca sa poata demonstra ca este nora perfecta.Saraca fata cat se straduia dar mai facea si belele depilda sa o calce pe picioare sa dea cu suc pe hainele ei,sa o murdareasca cu mancare,dar macar se straduia din nefericire lui Mikoto nu ii pasa,ba mai antipatica ii la cate nazbati facea.
-sti ce stai departe de mine nu de alta da poate ma si omoro aici
-ma scuzati doamna nu o sa se mai intample.

Dintr-o data gemurile de la vira se sparsera erau niste mafioti inarmati care...


O viata complicata - Pagina 3 Tumblr_mvwi1wLtrY1si13k3o1_500
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
O viata complicata - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

O viata complicata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata complicata   O viata complicata - Pagina 3 I_icon19Vin 30 Mar 2012, 20:32

Buna!
Pai imi place..
Nu inteleg de ce mama sa are o impresie gresita despre Sakura.
De obicei Mikoto nu este ... asa.. e mai blanda.
Nu-i pasa de asemenea nimicuri cum ar fi saracia, deci e bine ca ai tansformat-o intr-o alta persoana.
Acum.. incerca ca atunci cand incepi o noua propozitie, primul cuvant sa fie cu litera mare, pentru ca iti mai scapa.
Acum, incearca ca dupa toate semnele de punctuatie sa apesi space, o sa-mi fie mie ca si cititor mai usor, si desigur si celorlanti cittori.
Mai e ceva, " ia " cand are sensul verbului a lua nu se scrie dezlegat.
Astept capitolul urmator scumpo kiss



O viata complicata - Pagina 3 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
O viata complicata - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

O viata complicata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata complicata   O viata complicata - Pagina 3 I_icon19Vin 30 Mar 2012, 20:48

Hey!!!
Ma bucur ca ai pus capitolul atat de repede.
Este prima data cand vad o schimbare la Mikoto..deobicei tatal lui Sasuke era cel dur :D
Imi pare rau pentru Sakura..saraca ..a trecut prin multe necazuri si nici acum nu este linistita din cauza soacrei:)).
Imi place cap. mult si sper sa pui next repede! in love
Spor la scris si idei! Te pupiceste Deea kiss kiss kiss



O viata complicata - Pagina 3 Cooltext1711025034_zps229023de
O viata complicata - Pagina 3 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
O viata complicata - Pagina 3 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
O viata complicata - Pagina 3 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
Miky
Genin
Genin
Miky

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : prin lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 267
Puncte : 338
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : plina de viata

O viata complicata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata complicata   O viata complicata - Pagina 3 I_icon19Lun 02 Apr 2012, 15:57

[b]Cap.XIX Tinta: Sasuke Uchiha


Toti erau linistiti si incantati de venirea parintilor lui Sasuke, dar acest moment frumoas este distrus din cauza unei bubuituri mari, cand oameni se uita mai atent vad cinci barbati inarmati cu pistoale si foarte fiorosi, toti oameni se panicau, urlau intr-una de parca i-ar fi ajutat, Sakura de frica ca ar putea sa isi piarda iubirea i-a tot ce apuca si da in ei, dar fara folos unul dintre mafioti o lua pe fata si ii pusese cutitul la gat, si pe fiecare in parte ii luara ostatici. Toti se intrebau de ce? de ce sunt acolo si ce vor de la ei, raspunsul l-au aflat
cand vad ca il i-a pe Sasuke si pleaca cu el urcand intr-un elicopter, speriat si panicat incearca sa se elibereze dar dejaba,ba chiar unul dintre ei ia dat cu un pumn in stomac sa nu mai miste.Toti tremurau de frica asa ca au chemat politita, dar cei mai speriati sunt parintii lui si Sakura, Mikoto si Sakura au inceput sa planga de tristete si furie entru ca nu la putut proteja.
Mikoto: vezi! ti ne poti ghinion
Sakura: dar de ce?. Crezi ca mie nu imi este ciuda ca nu l-am putut salva, imi vine sa mor, mai ales cand am crezut ca mi-am gasit iubirea.
Fugaku: dca plangem nu o sa rezolvam nimic, o sa vina politia si o sa rezolve
Mikoto: baiatul meu!! imi vine sa mor, simnt ca mi-a luat o jumatate din mine, daca ii se intampla ceva eu voi muri dupa el,
Sakura: voi da tot ce pot sa il gasesc
Mikoto: daca tu crezi ca esti capabila char te implor.
Fugaku le i-a pe fete si le duce acasa, intre timp vine politia si investigheza.Nici el nu mai stia cum sa le impace, era constient ca nu mai puteau de durere asa era si el, dar macar se abtinea sa nu planga.
La vila toti oameni fura evacuati si dusi la casele lor cat timp politia inspecta:
Politistul: sefu am gasit ceva este un pistol, stai asa ce este asta? este o bomba!! repede evacuarea mai sunt trei secunde si explodeaza.Dar nu au putut iesi afara ca vila a sarit in aer tot cu ei.

Sasuke pov:
Vad ca ma duc spre o casa, dar nu inteleg ce vor de la mine, oare Karin si Itachi au facut asta, atat de dornici de bani sunt incat sa imi faca una ca asta mai ales faratele meu.Ma duc intr-o camera unde ma trantesc pe jos, si imi aic ca aici voi sta pana se decit ce imi vor face, oricum sa ma tina in viata nu cred ar vrea. Dupa ceva timp aud conversatia lui Itachi, Karin si un barbat dar nu ii cunosc vocea.
Kabuto: vam zis ca nu o sa va las acolo
Karin: in fine, Sasuke unde este ?
Kabuto: intr-o camera,vroiam sa va intreb daca vreti sa il omoram pe loc sau sa il mai chinuim?
Karin: chinuitil
Itachi: dar mai bine sa nu il omoram totusi imi este frate.
Karin: de cand ai devenit tu asa de sentimental, taci mai bine.
Nu pot sa cred ce aud, as vrea sa ies sa le dau vreo doua sa se invete minte dar nu pot pentru ca sunt legat si ametit.Dupa o ora vin trei tipi la mine si incep sa ma lovesca, eu incerc sa ripostez si sa ii bat doar cu picioarele dar in zadar, erau trei contra unu, nici un deget nu puteam sa ridic in potriva lor.
- asculta vei sta mult timp pe aici asa ca sa nu incerci sa scapi ca s-a zis cu tine.Apropo te vom hrani numai cu paine si apa
- crezi ca asta imi va ajunge sa traiesc?
- de parca ne-ar pasa noua
Doamne ce oameni fara inima, sper sa ma gasesca cineva in curand altfel voi putrezi aici, ma simnt asa rau, pe ziua de azi nu am mancat nimic.Stau si ma gandesc intr-una la Sakura, ma gandesc ca sufera enorm acuma, mai ales mama mea, sper sa se inteleaga bine si sa coopereze umpic.

Sakura pov:
este insfarsit dimineata, dupa cateva ore ma duc la Konan si ii povestesc tot sper sa ma poata ajuta.Ajugand acsa la ea ii zic sa se aseze umpic si ii povestesc totul, iar ea ma asigura ca face orice poate sa ma ajute, nu mai pot sunt disperata nici nu am putut dormi bine aseara, am avut tot felul de vise ciudata cum ca este intr-o camera foarte mica si acolo este chinuit foarte mult , sper sa fie doar un vis, nu as suporta sa vad ca ii se intampla ceva,dar sunt o luptatoare si sunt sugura ca il voi salva de tot ce este mai rau.L-as avea pe constiinta toata viata. La un moment dat Konan se ridica de pe scaun imi zice sa o astept sa se imbrace pentru ca mergem la politie sa vorb
im
cu...
[/b]





O viata complicata - Pagina 3 Tumblr_mvwi1wLtrY1si13k3o1_500
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
O viata complicata - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

O viata complicata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata complicata   O viata complicata - Pagina 3 I_icon19Mier 04 Apr 2012, 17:35

Ce oameni!!!!!!
Daca ar fi in fata mea Karin,Kabuto si Itachi i-as baga intr-un camion si i-as arunca in prapastie!! Muhahaha >.<
Bietul Sasuke...
Sper sa il gaseasca mai repede si sa scape !!
Pf...
Am uitat sa iti spun..
Este un capitol MINUNAT!
Astept next!
Te pupiceste Deea kiss kiss



O viata complicata - Pagina 3 Cooltext1711025034_zps229023de
O viata complicata - Pagina 3 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
O viata complicata - Pagina 3 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
O viata complicata - Pagina 3 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
Miky
Genin
Genin
Miky

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : prin lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 267
Puncte : 338
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : plina de viata

O viata complicata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata complicata   O viata complicata - Pagina 3 I_icon19Joi 05 Apr 2012, 16:16

Cap.XX "Te voi gasi"

Konan imi zice sa astept pe scaun cat timp ea se imbraca si mergem la politie sa vorbim cu fostul ei prieten Pain, petru ca el ii era foarte apropiat lui Kabuto si ii stie toate secretele, [in sfarsit o sa il gasesc pe Sasuke si o sa il aduc acasa] , Konan se imbraca intr-un costum sport cheama un taxi si ne indreptam spre locatie, am niste emotii, ma intreb daca o sa colaboreze cu noi, sper sa ne spuna tot ce e de stiut, si asa o sa-i divedesc mamei soacre ca sunt capabila de multe lucruri. Picioarele mi s-au topit deja nici macar nu le mai simnt, si palmele au transpirat deabinlea, tremur de nerabdare sa vad ce va zice, parca este asa de lung drumul pana acolo zici ca inchisoarea se indeparteaza din ce in ce mai mult. Konan imi pune mana pe umar si ma linisteste umpic, sigur ne va spune doar au fost iubiti. Ajung acolo iar un politist ne insoteste, totul mi se pare foarte ciudat desi am mai fost o data pe aici simnt oarecum un sentiment de frica mai ales cand ii vezi pe tipi astia cum arata, te infioara nu gluma, chiar ma intrebam de ce or fi ajuns aici orice ar fi sunt niste criminali cu sange rece. Politistul ne duce intr-o incapere si ne pune sa asteptam. Da mult dureaza pana il cheama stand aici si asteptand mi se pare o vesnicie, vad ca sunt si cativa jandarmi pe aici probabil sa ne apere daca sare la noi, oricum ar fi au niste priviri in ochii de te ingrozesc. Pana vine Pain Konan imi zice sa ii povestesc mai inamanunt ce s-a intamplat, ii zic ca eram la o petrecere cu parinti lui Sasuke si el apoi dintr-o data cici oameni inarmati bine cu pistoale l-au luat, eu sunt sigura ca a fost si mana lui Kabuto pentru ca am auzit ca a scapat din inchisoare si oricumm avea ciuda pe mine asa ca...
Vine insfarsit vine si Pain legat cu catuse la maini si o fata palida zici ca nu a mancat de luni intregi mai ales ca era si vanat tot la fata, vad ca puscariasi astia nu sunt asa blanzi, pain i-a loc pe scaun si il intrebam unde ar putea fi ascunzatorile lui Kabuto, dar el nu ne rspunde, se pare ca nu vrea sa colaboreze cu noi, zicea ca nu vrea sa isi tradeze prietenul. Dar eu ma intreb care prieten adica nici macar nu s-a obosit sa il scoata si pe el de aici.
Sakura: Pain pe bune, care prieten nici macar nu s-a straduit sa te scoata de aici.
Pain: va veni si dupa mine!!
Konan: Daca nu ne spui iti scot matele alea.
Sakura: Konan linistestete.
Of se pare ca nu vrea de nicio culoare, eu si Konan tot incercam sa il convingem sa ne zica dar nimic, pana ne enervam si plecam acasa, Doamne cat de nervoasa sunt imi vine sa zbier, cat de tantalau este si Pain asta iauzi isi asteapta prietenul, sa il astepte mult si bine ca va putrezi in inchisoare. Ma gandesc ce alta altenartiva mai este daca casa a luat foc toata nu mai sunt pic de dovezi. Sigur gasesc eu o solutie, trebuie sa fie una. Ei bine ajung acasa la Konan acolo voi sta cateva zile pentru ca nu prea am chef sa dau nas in nas cu parintii lui, ma duc imi fac un dus apoi ma duc la masa. Hinata ne tot intreaba ce s-a intamplat daca am scos ceva de la Pain dar eu nervoasa ii zic ca nu are rost sa mai vorbim despre asta apoi se asterne o liniste inspaimantatoare nu se mai aude nimic inafara de vantul care adia afara.

Sasuke pov:
Stau de o zi aici si deja simnt ca mor, astia nu ma hranesc cu altceva decat paine si apa si mi-au dat si niste droguri, sunt legat asa strans de maini incat simnt ca sangele nu mai circula, nu inteleg de nu ma omoara direct decant sa ma chinuie asa, dar probabil asa le-a fost porunca sa ma chinuie pana imi trag rasuflarea incetu cu incetu. Oare o sa ma mai gaseasca? nici gand mai bine imi i-au gandul de la asa o prostie voi putrezi aici pana ma va gasi cineva dar nu cred... La mine vine un tip inalt cu ochelari si parul prins in coada insotit de Karin care se uita la mine ca la felul paispe. Dar eu imi inchid ochii pentru a auzi ce spun despre mine.
Karin: Kabuto uitata-te la el ce face de catelus are .
Kabuto: Mda dar nici cum nu va scapa de aici viu. Sti ce ai habar unde sta cumva Konan
Karin: da dar de ce?
Kabuto: am niste conturi de reglat cu ea...
Conturi de reglat? oare la ce refera sper sa nu ii faca vreun rau altfel il omor, mi-e teama si de Sakura, sper ca sta la mine acasa altfel nu cred ca va mai fi in viata. Ce besti nu pot sa cred ca au fost in stare de asa ceva vas ca Karin nu este asa un inger precum pare, mai bine zis este un inger cu coarne vai de saracu Itachi poate il pacaleste si pe el ca la cum se manifesta el cand este indragostit ar ajunge si pe strazi. In sfarsit se gandesc si ei sa ma dezlege apoi imi dau cu o cana de apa pe fata si pleaca , sigur Karin adora sa ma vada in halul asta, dar ea nu se gandeste oare ce exempli ii va da copilului care il poarta in pantec poate va deveni si el un criminal asa cum este tatal si mama sa. Ma ridic de pe podea usor si cu niste dureri de spate de mor, ma uit pe geam la nori pufosi care se misca pe cer, vad numai forme de inimiore sau figuri geometrice, mda se vede ca am imaginatie, imi vine sa ma urc pe acoperis si sa strig"Sakura aici sunt vino sa ma iei " de unde atata fericire mai bine stau pe pat ma uit pe pereti si ma gandesc la ziua in care voi fi eliberat din acest iad cumplit.

Sakura pov: Dupa ce ca mai sunt si nervoasa mai vine si mama la mine ca cica are ceva foarte important de spus dar eu ii zic sa ma lase in pace ca nu am chef de nimic in momentul asta, sinceri nici nu ma intereseaza ce are sa imi zica. Aud telefonul sunand si ma duc sa raspund dar era o voce ciudata asa ca am chemato pe Konan poate se prinde cine ea, ascultand mai atent Konan imi zice ca la celalalt fir se afla
...



O viata complicata - Pagina 3 Tumblr_mvwi1wLtrY1si13k3o1_500
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : O viata complicata - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

O viata complicata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata complicata   O viata complicata - Pagina 3 I_icon19Joi 05 Apr 2012, 16:28

hei , acest fic este foarte frumos ,

de ce nu m-ai mai anuntat de celelalte capitole ?

oricum ,mersy ca m-ai anuntat de data aceasta ,

astept cu nerabdare continuarea ,

sper sa ma anunti si pe mine ,

bafta si pupici


O viata complicata - Pagina 3 S6he8w
O viata complicata - Pagina 3 Npi5xg
O viata complicata - Pagina 3 2myt0zq




O viata complicata - Pagina 3 R0b9k0
Sus In jos
miahara_chan
Academy Student
Academy Student
miahara_chan

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe undeva pe aici....cred
acebook acebook : https://www.facebook.com/acsinte.mihaela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 37
Puncte : 40
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : desenul,iesitul cu prietenii si bineinteles vizionarea de animeuri si sa citesc fan ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : nici rea nici buna ceva intre cele doua si pe langa

O viata complicata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata complicata   O viata complicata - Pagina 3 I_icon19Joi 05 Apr 2012, 19:35

cine! cine! ce naspa esti cum poti sa ne tii in suspans.deabea astept sa aflu cine e la celalalt capat al telefonului.eu zic ca ar fi cabuto sau poate pain care vrea sa le spuna despre kabuto.orcum deabea astept sa vad ce se mai intampla si sa speram sa saku reuseste sal scoata pe sasuke din mainile sarlatanului aluia.


O viata complicata - Pagina 3 28761928_m
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
O viata complicata - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

O viata complicata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata complicata   O viata complicata - Pagina 3 I_icon19Vin 06 Apr 2012, 10:25

OMG OMG OMG
Prea mult suspans pentru Deea lough :-s.
Nu suport cand vad in ce stare este Sasuke sad sad sad ...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Imi place capitolul foarte mult!!
Next rapid! dance2
Te pupiceste Deea kiss kiss !



O viata complicata - Pagina 3 Cooltext1711025034_zps229023de
O viata complicata - Pagina 3 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
O viata complicata - Pagina 3 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
O viata complicata - Pagina 3 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
Miky
Genin
Genin
Miky

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : prin lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 267
Puncte : 338
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : plina de viata

O viata complicata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata complicata   O viata complicata - Pagina 3 I_icon19Sam 07 Apr 2012, 12:05

Cap.XXI [ cap. 21]

Cand Konan asculta mai atent imi aice ca este Orochimaru fratele mai mare a lui Kabuto si propune sa ne jute sa il salvam pe Sasuke, eu foarte bucurasa ma ia gura inainte si ilintreb unde cand si la ce ora sa ne intalnim dar Konan imi pune mana la gura si imi zice ca nu e sigur poate fi o capcana sa ne prinda si pe noi, il punem pe Orochimaru sa astepte umpic la telefon sa clarific putin lucrurile intre noi.
Konan: Sakura gandeste umpic inainte sa spui ceva nu putem avea incredere, daca ne pacaleste.
Sakura: haide, am stat cu el, e de treaba.
Konan: ba nu, nu ai petrecut mult timp cu el nu il cunosti
Sakura: daca ne pacaleste promit sa... adica nu vei mai vorbi cu mine toata viata
Konan: bine. Konan ii zice ca este de acord sa facem echipa iar el spune ca ascunzatoare lui Kabuto si sigur este acolo si Sasuke este pe strada rinmaru ne vom vedea diseara pe la 22:00. Ce fericita sunt, dar mai este pana deseara nu inteleg de ce nu mergem acum, iar Konan imi explica ca trebuie sa ii surprindem, sa ii putem invinge usor.
A da imi aduc aminte ca mama vroia sa imi zica ceva important ma duc la ea si o iau de o parte sa fim numai noi doua si ii zic sa imi explice ce se intampla ce vroia sa imi zica asa important. Mama se aseaza pe fotoliu o vad foarte emotionata si rosie la fata oare are febra? se vede ca nu e in apele ei pentru ca palmele ii transpira tare si ii tremura buza, eu ii zic sa se linisteasca si sa imi zica ce are pe suflet, dar se vede pe fata ei ca nu prea are curaj sa imi zica, nu prea inteleg, se vede ca are ceva pe suflet si vrea sa imi zica, poate este ceva mai personal, poate vrea sa imi zica ceva de familia mea, o intreb daca are legatura cu tata ea sau poate chiar cu mine, ea imi raspunde ca da si s-ar putea sa fie pentru mine umpic sicant, si ca ii pare rau ca nu mi-a zis pana acum. Bine deja e prea de tot ce-o fi avand nu stiu, ii atung mana si ii spun ca orice ar fi nu ma voi enerva sau zbiera pe aici, mama trage aer adanc in piept si cand vad ce scoate pe gura imi venea sa ma dau cu capul de pereti.
- draga mea nu stiu cum sa iti zic... uite am sa imi fac curaj si iti spun... tatal tau defapt nu e tatal tau nu stiu cum sa iti spun.... tu esti fiica tatalui lui Naruto adica Naruto este fratele tau...
- ce? nu tu glumesti nu spunemi ca glumesti!! Oau sunt foarte socata, nu ma asteptam la asa ceva, defap se vedea pe fata ei ca este ceva mai personal
- de aceea tatal tau se purta cu tine asa de rau, pentru ca stia ca nu esti fiica lui, ma intelegi...
- da cum? dar... de ce nu mi-ai zis mai devreme.
- stiu ca esti stresata de faza cu Sasuke dar nu am avut curaj pana acum sa iti zic.
DEci eu in momentul asta nu cred ce mi-a zis mama, eu sora lui Naruto... deci deaia tata nu era prea dragut cu mine, acum inteleg, dar oare Naruto stie, defapt nu cred, sigur mi--ar spune nu? simnt cum picioarele mi se inmoaie iar vocea mea dispare, nici nu pot vorbi bine, nu stiu daca sa ma bucur, sa plang, sa ma enervez, am toate sentimentele astea in mine. De ce trebuie eu sa trec prin atatea adica Sasuke a fost rapit, tatal meu a murit, am fost pacalita de Kabuto sa ma prostituez, si acuma Naruto este fratele meu, iar pe cel care il iubeam asa mult nu era tatal meu, nu stiu cum sa fac fata la toate astea, cum? ma simnt atat de rau, imi pare rau ca m-am nascut. Dar poate nu trebuie sa mai gandesc negativ ar trebui sa ma bucur, da sa ma bucur adica eu am un frate ar trebui sa ma bucur nu? ma gandesc ca daca va afla ca sunt sora lui sigur vom fi foarte apropiati. Sti ce chiar imi pare bine pana la uma urmei, prin toate cate am trecut astea chiar e o veste buna, o sa aibe cine sa ma sustina si pe mine, sa simnt cu e dragostea de frate. Dintr-o data zambetul imi revine pe buze si o strang tare pe mama mea si nici ca ma mai dezlipesc, apoi o sarut incet pe oraz. Dupa ce il voi salva pe Sasuke ma voi duce glont la Naruto si ii voi spune adevarul, promit.

Sasuke pov: Imi vine sa mor stau in camera asta doar cu un pat, ma cam plictisesc, as sari pe geam dar vad ca au grija sa nu ma piarda pentru ca au baricadat geamul cu lemnt, interesant masuri de precautie. Vad ca vine Kabuto ala sa imi dea de mancare, asta este oportunitatea mea sa scap, ma duc spre el si ii dau cu un picior in stomac iar el pica la pamant, ies usor din camera, si o merg pe varfuri sa nu ma auda nimeni poate gasesc pe aici un geam liber si scap. De unde ata fericire unu dinte mafioti vine spre mine cu o bata in mana si incerca sa ma loveasca cu ea dar eu ii opresc bata si ii dau cu ea in cap, perfect doi pe jos mai sunt patru, mai cobor un etaj si vad doi grasani, o sa fie mai greu dar ma decurc, ii bat cu ce imi pica la mana, ba cu un bibelou, cu o masa, ce gasesc si eu mai ales ca ii bat si cu artele martiale deja sunt pe jos. Cad sa scap si eu simnt cum cineva trage cu un pistol in mine, deja simnt glontul in burta mea, este atat de dureros, nu ma pot misca de loc. Ma ia in brate si ma duce in camera mea apoi imi da o mama de bataie de numai vad nimic in fata ochiilor, da in mine cu piciore si pumni, deja sunt la pamant si nu mai pot respita ii simnt piciorele tipului cum ma lovesc in stomac, sangerez atat de tare dar vad ca nici nu baga de seama. Dupa vreo jumatate de ora in sfarsit se opreste si el apoi ma bandajeaza. Ma intreaba daca mai incerc sa scap, dar eu ce sa ii zic nici sa vorbesc nu mai pot, ma batut atat de tare incat vederea mea mi s-a dus si vocea la fel, nu mai simnt nimic nici picioare nici maini, mai are umpic si vine sa ma spanzure.

Sakura pov: Da! uite cat este ceasul o iau pe Konan si ne indreptam repede catre un magazin din apropiere unde a zis Orochimaru sa ne intalnim, iata ca vine si el inarmat cu trei bate de beizbol, trei pistoale bine inarmare, si sabi tot atatea la numar, bine bine vad ca sia luat masuri, stiam eu ca nu e nicio capcana. Cand sa plecam spre Sasuke Konan ne opreste sa il intree ceva pe Orochimaru.
Konan: de ce rei sa ne ajuti, sigur e o capcana!
Orochimaru: nu este o capcana, nu vezi am venit pregatit, doarca fratele meu a scapat de sub control si vreau sa ii dau o lectie, desigur nu reau sa il omor, vreau sa il bag la inchisoare.
Konan: bine... da sa vezi ce iti fac daca ne pacalesti.
Deci lucrurile s-au rezolvat Orochimaru este de partea noastra asa ca mergem spre acei nemernici. Ajungem in sfarsit pe strada rinmaru unde ne arata o casa cu trei etaje si ne zice ca acolo este el, dupa ce ne arata casa noi intram usor in curte dar nu prea putem sa intram in casa caci au niste badiguarzi, nu-i problema o sa ii rezolvam sipa ce ii batem de cad la pamant fara rasuflare, neindreptam spre casa, dar nu pe furis si direct aduca spargem geamurile si usile unde targem cu focuri de arma, foi frate cati vin am crezut ca sunt doar cinci dar vad ca au masuri de precauie cred ca sunt vreo 10 oameni grasani, care sunt si ei inarmati, suntem inconjurati firar asta nu e bine. Fac un pas apoi sar peste ei deprca as fi un ninja, oau nici eu nu stiu cum am facut asta, oricum vad ca cativa badiguarzi vin dupa mine dar ii impusc dar nu pe toti pe unu il las in viata si il intreb unde este Sasuke iar el imi zice ca la etajul doi ulima usa. Ma duc repede unde mia zis tipul dar cand ajung acolo vad ca...


O viata complicata - Pagina 3 Tumblr_mvwi1wLtrY1si13k3o1_500
Sus In jos
Miky
Genin
Genin
Miky

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : prin lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 267
Puncte : 338
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : plina de viata

O viata complicata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Ce am fost si unde am ajuns...   O viata complicata - Pagina 3 I_icon19Dum 08 Apr 2012, 22:45

Cap. XXII [22]


Ma duc repede sus si sparg usa camerei unde se presupune ca este Sasuke, dar ce sa vezi acolo nu era nime, la naiba uff ce imi vine sa zbier in momentul asta, am atatia nervi aum nu am avut in viata mea, enervata la culme dau tare cu pumnul in perete pana fac o gaura, vai cat de enervant este, nenorocitul ala ma pacalit daca nu la-si fi omorat deja ma-si duce sa il strang de gant. Dar stai asa ce vad eu? niste urme de sange mmm... interesant poate daca le urmaresc o sa aflu unde este Sasuke. Ma arunc de pe geam si urmaresc urmele de sange dar vad ca nu sunt chiar asa vizibili dar ma descurc eu, off cat de rapid este tipul, daca il prind jur ca il omor cu mainile mele, ma intreb daca Konan si Orochimaru se descurca, sper ca da. Jur ca am un sentiment de frica ca l-as putea pierde pe Sasuke dar si un sentiment de vinovatie ca nu am putut lupta destul, stai asa Sasuke voi veni sa te salvez iar cei care te-au rapit vor suferi rau. Vai ce bine il vad pe nemernicul ala cu Sasuke in spate, saracu cum arata, este bandajat tot si vanat, ce ti-au facut Sasuke ce ti-au facut de arati in halul asta? sunt foarte aproape de el asa ca ii trag un glont in picior ci cade la pamant suntem foarte aproape de o padure. " stai asa nenorocitule: zbier eu la el, " ia uite cine incearca sa ma doboare, o papusa, nu vei avea nicio sansa" spune el cu un glas ciudat si o mutra pe fata cam infricosatoare. Il vad pe Sasuke doborat pe jos si nu mai poate sa isi miste nici un deget. Ma uit la el cu mila si imi curg si cateva lacrimi pe fata, dar nu, nu trebuie sa imi arat eu ce simnt acuma, trebuie sa fiu puternica, sa lupt pentru el, "hai Sakura revinoti fi puternica, numai plange ca o proasta lupta, salveazal pe Sasuke" imi zic eu in gand. Apoi ii zic tipului sa ne luptam, si daca voi castiga si sigur o voi face Sasuke este al meu, il intreb cum il cheama si el imi zice ca Mizuki, deci Eu si Mizuki ne vom lupta pentru Sasuke. Incepe lupta amandoi tragem ca nebunii cu pistolele dar ah! ma nimerit in partea stanga si in picior, din pacate nu mai am glonte asa ca ma lupt cu o sabie, dar nu se compara. Isi arunca si el pistolul si isi scoate o sabie din teaca, vai nici macar nu am observato, lasa macar asa este mai corect , amandoi cu sabii. Ma duc spre el incercand sa ii bag sabia in stomac dar se pare ca ca se fereste, ah... frate ce enervant, dam unu in altu dar se pare ca el este mult mai bun ca mine, deja este doi la zero pentru ca ma taiat rau pe spate, dar nici eu nu ma las mai pre jos asa ca fac si eu niste scheme si il tai la picior. Doamne ce bun este Mizuki stie sa se lupte bine, doar este mafiot se vede, dar nu obosesc nici cum voi lupta pana unu din noi va muri nu o sa ma las cu una cu doua, " hai Sakura ca poti" , vai de mine am numai taieturi pe tot corpul, sincera sa fiu am cam obosit dar nu vreau sa arat asta, lupt pana la capat, auci deja taieturile incep sa ma doara si sangerez mult prea tare, la naiba! tot corpul meu nu inteleg ce se intampla, simnt ca nu ma mai pot misca bine, cred ca pierd prea mult sange, dar nu ma las asa ca lupta continua.

La vila: Dupa ce se lupta cu totii si badiguarzii cad la pamant vine Kabuto cu un zambet ciudat pe fata si le zice ca nu mai are rost pentru ce sa se lupte, nu il pot prinde, oricum Sasuke numai este in casa oentru ca a odornat cuiva sa il ia apoi sa il omore si sa il abandoneze in padure. Stie si Kabuto foarte bine ca Orochimaru vrea sa il bage la inchisoare, dar ar face orice sa numai ajunga odata acolo.
- ce frate imi esti si tu, vrei sa ma bagi la mititica. Zice Kabuto pe un ton mai dezamagit.
- imi fac griji Kabuto, incepi sa o iei rasna.
- cine? eu?. Apropo sti din ce cauza au murit parintii nostri?
- nu imi aminti.
- din cauza celor din Uchiha, familia noastra si cei din Uchiha nu se suportau de nicio culoare, asa ca mama lui Sasuke a pus pe cineva sa ne ucida parintii. Si nu l-am rapit doar pentru ca mi-a ordonat Karin si Itachi ci si pentru a ma razbuna pe el.
- nu te mai recunosc, tu esti Kabuto.

Konan pov: Doamne asta nu este Kabuto, este insusi diavolul in persoana, imi este asa frica, nu inteleg unde este acel Kabuto inimos si dulce, ce a patit? probabil moartea parintilor lui la adus in halul asta, pana si pe fata lui se vede suferinta, a ajuns asa viclean, daca nu se va face nimic in privinta lui poate va ajunge cel mai mare terorist. Cred ca nici nu isi mai aminteste zilele frumoase din viata lui. Mai tin minte ca ne-am cunoscut la zece ani si pe atunci nu era asa de doorat psihic, sper ca il putem salva.

Sakura pov: Ma lup cu tipul asta cred ca de un sfert de ora si tot nu a obosit, vai de mine eu sunt franta deja, dar incerc sa ascund asta pe cat posibil, defapt pe cine pacalesc nu mai pot de picioare, imi tremura asa tare si mi le simnt asa moi. Nu prea pot sa ma ridic calumea de pe jos, vad cum Mizuki se apropie spre mine gata sa ma omoare, eu incerc sa ma ridic calumea si sa ii opresc atacul, dar cineva se baga in fata mea, nu pot sa cred este chiar el? dar cum a stiut ca sunt aici.
..


O viata complicata - Pagina 3 Tumblr_mvwi1wLtrY1si13k3o1_500


Ultima editare efectuata de catre Miyuki in Mier 02 Mai 2012, 16:00, editata de 1 ori
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
O viata complicata - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

O viata complicata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata complicata   O viata complicata - Pagina 3 I_icon19Lun 09 Apr 2012, 10:20

Ce capitol reusit! in love
Stii foarte bine ca imi place ficul tau la nebunie a hug in love .
Multumesc ca m-ai anuntat! kiss kiss
Pune next repede !
Te pupiceste Deea kiss kiss kiss kiss




O viata complicata - Pagina 3 Cooltext1711025034_zps229023de
O viata complicata - Pagina 3 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
O viata complicata - Pagina 3 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
O viata complicata - Pagina 3 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
...::Vampire_of_nighT::..
Academy Student
Academy Student
...::Vampire_of_nighT::..

Sex : feminin Localizare Localizare : Peste mari si tari!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 37
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Denenez manga
Stare de spirit Stare de spirit : Perversa :)

O viata complicata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata complicata   O viata complicata - Pagina 3 I_icon19Lun 09 Apr 2012, 13:05

Vai cate capitole am pierdut! O viata complicata - Pagina 3 23826 Trebuie neaparat sa ma anunti de urmatorul! Cum vrei tu, dar sa ma anunti! Vai ce tare e! Bietul Sasuke! O viata complicata - Pagina 3 896861 Te rog nu ne mai tortura fratiorul! O viata complicata - Pagina 3 23826 Si cine a salvat-o pe Sakura? Sasuke nu poate, asa ca... Naruto! E Naruto? O viata complicata - Pagina 3 385627 Te rog spune-mi ca e bine! Adu next cat mai repede!


Aş vrea să fiu o aripă din gândul tău... Să-ţi sărut tăcerea şi să-ţi mângâi singurătatea... Dacă nu te-aş fi întâlnit, nu aş fi ştiut cine sunt...
O scoică de aur e inima ta, iar perla iubirii se află în ea. Dar scoicile se sparg de stâncile reci, iar perla iubirii rămâne pe veci...
Eu vreau să-mi fii mereu aproape şi cu foc să te privesc. Şi odată târziu în noapte, să-ţi spun un sincer TE IUBESC!!!




[center]O viata complicata - Pagina 3 2_hear10


[/center]
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

O viata complicata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata complicata   O viata complicata - Pagina 3 I_icon19Lun 09 Apr 2012, 14:59

Myuki-chan....ficul tau e absolut fantastic...
Deci m-am indragostit de el nebuneste love love
E asa de interesant...pur si simplu nu ma pot opri din citit...e superb love
Ei bine sper sa aduci nextul cat de repede si te rog daca poti sa ma anunti.
Spor la scris, Ja ne! kiss kiss


O viata complicata - Pagina 3 Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Miky
Genin
Genin
Miky

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : prin lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 267
Puncte : 338
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : plina de viata

O viata complicata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata complicata   O viata complicata - Pagina 3 I_icon19Mier 11 Apr 2012, 23:04

Hey am venit cu nextul, tare mi-as dori sa va placa caci nu prea ma pricep la dramatisme, si sper ca nu am grabit actiunea asa tare.
Cap. 23 Asa se termina?

Cand tipul vine spre mine sa ma omoare, de odata apare in fata mea Naruto, dar cum a stiut el ca sunt aici? de unde o fi aflat, oricum este bine ca a aparut caci eu nu mai pot, sunt franta, am taieturi peste tot si ma dor al naibii de tare. Sunt asa o bleaga trebuia sa imi dau seama ca nu sunt suficient de puternica sa lupt cu Mizuki asta si sa il salez pe Sasuke, sunt fara rost, oricum ma simnt stoarsa de energie, sangerez in continu, simnt cum tot sangele imi dispare din corp. Am o vaga impresie ca voi ajunge ca si Sasuke, adica trantita la pamant fara pic de vlaga, fara cunostiinta, fara sa mai stiu ce se intampla in jurul meu. Bine macar ca am un frate care ma ajuta chiar daca nu stie inca, va afla dar sper ca nu dupa ce mor eu, vreau sa ma bucur de Naruto, vreau sa ii vad ranjetul de pe fata cand va afla ca suntem frati, vreau sa ne bucuram ca suntem rude, macar daca iubire fata de Sasuke nu pot avea, sa vad cum este iubirea de frate, de ce zic aceste cuvinte de parca acum mor ei bine pentru ca asta simnt, simnt ca nu mai pot trai, sunt obosita, ma simnt deparca sufletul meu mi se duce sus in ceruri, am o vaga impresie ca nu mai pot sta mult in viata.
-Naruto de unde ai stiut ca sunt aici?
-Pai mama ta a auzit ce vorbeai cu Konan asa ca ma sunat sa te gasesc si iata-ma aici.
- Bine fratioare, hade sa ne luptam.
Cand am zis fratioare Naruto se uita cam ciudat la mine saracul nici nu stie la ce ma refeream, oricum ma ridic de pe jos usor si fugim inspre Mizuki sa il invingem, dar ce sa vezi nu pot sa cred, nu credem ca se va ridica de pe jos, inca are putere, asa da, il vad pe Sasuke cum se ridica de pe jos si il i-a la bataie cu pumni si picioare, fie el bandajat tot, si cu vanatai pe tot corpul, el chiar a putut sa isi revina, nu pot sa cred baiatul asta este incredibil.
Sasuke: Chir credeai ca voi sta mult intins pe jos?
Sakura: Sasuke... ti-ai revenit nu pot sa cred.
Sasuke: nu puteam sa stau mult timp asa nu?. Spune el sarind in brate la mine, amandoi plini de sange dar macar suntem impreuna.
Naruto: ia uite am venit dejeaba vad ca ai putut sa o rezolvi si singura Sakura. Stiam eu ca voi reusi, bine poate am avut unele momente in care ziceam ca sunt terminata, dar acum ca sunt cu el imi da si mai multa energie. "Sakura,Naruto in spate" striga cineva dar nu apuc ca sa ma intorc ca cineva imi baga o sabie in amandoi, amandoi imbratisati cadem la pamant fara rasuflare, dar inca ne tinem de mana si ne zicem unul la altu "Te iubesc".Asta este sfarsitul, chiar acesta este? sa mor asa? sa mor fara sa traiesc fericita cu iubirea vieti mele, sa mor fara sa ii spun mamei si fratiorului meu drag ca ii iubesc, poate asta este destinul, ma uit spre Sasuke si usi inchide ochii incet fara sa isi ia ochii de la mine si zambind cald, asta a fost, dupa atatea chinuri, atatea amar de zile, nu pot sa cred ce se intampla. Ma uit spre Naruto, ii vad si pe Konan si Orochimarul, si ii chem pe toti trei la mine sa le zic ceva.
- Konan, iti multumesc, iti multumesc ca mi-ai daruit un acoperis de asupra capului si ca m-ai ajutat cand mi-a fost mai greu
- Naruto, esti cel mai hazliu si simpatic baiat, intr-o zi sper ca tu si Hinata sa traiti fericiti si sa aveti o gramada de copii, ma bucur ca suntem rude, eu nu pot sa iti explic acum dar vei afla tu.
- Orochimaru, iti multumesc ca ne-ai aratat unde este Kabuto, nu esti un om asa rau.
Apoi ma intorc inspre Sasuke, desi el este deja cu ochii inchisi pot sa ii spun cateva cuvinte, acestea fiind "iti multumesc ca m-ai iubit". Ma uit spre cer si spun "uite tata, se pare ca ne vom reintalni" , asta a fost, se pare ca destinul meu nu este sa traiesc fericita, oricum le multumesc tuturor ca au fost alaturi de mine, ii iubesc, sper ca ne vom vedea pe cealalta lume. Adio Naruto, adio Konan, adio iubirea mea, poate ne vom mai vedea.

Konan: Sakuraaa!! te rog! te rog nu muri!! spunemi ca te prefaci, spunemi ca nu pleci acum, hai Sakura te roggg!! nu poti muri asa. Nu pot sa cred chiar numai traieste, din cauza nemernicului de Kabuto el a aruncat cu sabia in ea, ne punem eu si Naruto in genunchi si plangem in hohote, nu pot sa cred ca s-au dus amandoi, este asa dureros, afara ploua atat de tare peste sufletele neinsufletite a lor. Dar daca este este o posibilitate sa traiasca macar Sakura, zbier la Naruto sa cheme salvarea poate exista o cale de salvare pentru amandoi, dar nici bine Naruto nu ia telefonul din buzunar ca apar niste bombe fumigene iar amandoi lesinam pe jos. O ora mai tarziu ma trezesc la spital impreuna cu Sakura Naruto si Orochimaru langa mine, il intreb ce s-a intamplat, iar el spune ca am lesinat din cauza unor bome fumogene dar din fericire el a putut chema salvarea sa ne salveze, caci dspre Sakura este in coma si nu se va sti daca traieste sau nu. Se pare ca pe Sasuke l-au luat iari, nu stiu cum va putea Sakura sa traiasca fara el, sigur va fi distrusa, atunci chiar va vrea sa isi puna capat zilelor singura, saraca cat a suferit si nici macar de un strop de fericire nu a avut parte, pacat. Vad ca Naruto doarme in continuare, el nici mcar nu s-a luptat cu nimeni dar de la bomba aia saracu ce sa mai zic. Imi amintesc ca trebuie sa o sun pe mama Sakurei sa ii zic adevarul, oricum daca a vent Naruto dupa noi, sigur a aflat adevarul si la sunat pe el sa ne gaseasca.
Iata ca vine si doctorul si spune despre Sakura ca...






O viata complicata - Pagina 3 Tumblr_mvwi1wLtrY1si13k3o1_500
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
O viata complicata - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

O viata complicata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata complicata   O viata complicata - Pagina 3 I_icon19Mier 11 Apr 2012, 23:20

Ms ms ms ms ms ca m-ai anuntat!!!
Ce capitol trist:(!
Mi-au dat lacrimile...
Te rog sa nu moara Sakura:( si sa fie impreuna cu Sasuke.
Fata asta a trecut prin multe in viata si nu merita sa aiba o asa soarta cruda.
Imi place cum scrii!!
Pune next!!!
Spor la scris si imaginatie!!!
Te pupiceste Deea kiss !



O viata complicata - Pagina 3 Cooltext1711025034_zps229023de
O viata complicata - Pagina 3 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
O viata complicata - Pagina 3 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
O viata complicata - Pagina 3 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
...::Vampire_of_nighT::..
Academy Student
Academy Student
...::Vampire_of_nighT::..

Sex : feminin Localizare Localizare : Peste mari si tari!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 37
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Denenez manga
Stare de spirit Stare de spirit : Perversa :)

O viata complicata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata complicata   O viata complicata - Pagina 3 I_icon19Joi 12 Apr 2012, 20:57

Vai iubitha ms ca m-ai anuntat! Esti o dulce! O viata complicata - Pagina 3 78717
Ce pot spune, te perfectionezi pe zi ce trece. Aproape ca mi-au dat lacrimile la capitolul asta. O viata complicata - Pagina 3 896861 A fost atat de trist! O viata complicata - Pagina 3 896861 O viata complicata - Pagina 3 896861 O viata complicata - Pagina 3 896861 O viata complicata - Pagina 3 896861 O viata complicata - Pagina 3 896861
Abea astept sa pui next ca mor de nerabdare sa aflu ce se intampla! O viata complicata - Pagina 3 359687 Si poate ma anunti si pe mine. O viata complicata - Pagina 3 968803 Te rog dulce ca o savarina. O viata complicata - Pagina 3 962758

PS: Vezi sa nu moara cineva pozitiv ca te inebunesc! O viata complicata - Pagina 3 621493 Glm, glm... O viata complicata - Pagina 3 947835


Aş vrea să fiu o aripă din gândul tău... Să-ţi sărut tăcerea şi să-ţi mângâi singurătatea... Dacă nu te-aş fi întâlnit, nu aş fi ştiut cine sunt...
O scoică de aur e inima ta, iar perla iubirii se află în ea. Dar scoicile se sparg de stâncile reci, iar perla iubirii rămâne pe veci...
Eu vreau să-mi fii mereu aproape şi cu foc să te privesc. Şi odată târziu în noapte, să-ţi spun un sincer TE IUBESC!!!




[center]O viata complicata - Pagina 3 2_hear10


[/center]
Sus In jos
Miky
Genin
Genin
Miky

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : prin lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 267
Puncte : 338
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : plina de viata

O viata complicata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata complicata   O viata complicata - Pagina 3 I_icon19Mar 17 Apr 2012, 12:56

Cap.24

In salon vine si un doctor iar dupa fata lui se vede ca nu aduce vesti bune, ne spune sa stam linistiti si ca ceea ce vom auz nu va fi prea grozav, dar sa rezistam de dragul Sakurei. Bine deja ma sperie, oare ce o sa ne zica , chiar asa grev este. Ma ridic din pat si ii spun doctorului sa ne spuna problema caci eu una nu mai pot de nerabdare, voi incerca sa fiu cat pot de calma daca va fi ceva asa grav. Doctorul imi zice sa stau jos, apoi se uita pe o foaie si ne da verdictul "Sakura are nevoie de o operatie la inima, dar nu se stie daca va putea trai, posibil sa moara" zice el cu n glas tremurat si trist. Cand am auzit eu si Orochimaru am ramas cu gura deschisa, mai ales eu, nu stiam ce sa zic ramasesem fara grai, pur si simplu ramasesem socata, nici macar multumesc nu mai puteam sa zic. Doctorul ne spune ca daca se gaseste un donator vor face cat mai posibil operatia, inainte de a pleca imi zice ca Sakura se afla la salonul zece la etajul doi iar noi suntem la unu, si pleaca lasanduma singura cu Orochimaru si Naruto. Chiar si Orochimaru este trist vazandu-ma asa, pentru a ma linisti vine la mine si ma ia in brate, apoi eu izbunesc in plans fara oprire. De ce ea? de ce nu eu?, nu pot sa o vad in halul asta, m-am atasat de ea atat de tare, imi este ca o sora, daca nu se va gasi donator eu voi fi cea care ii va dona inima, as face orice. Saraca daca ar muri asa tanara ar fi pacat, nici macar nu a apucat sa-si vada bine fratele sa se bucure de el, oare ce a facut rau sa primeasca lovitura asta. Peste ceva timp se trezeste si Naruto, vazandune tristi iar eu plangand de mama focului ma intreaba ce s-a intamplat, nici macar nu stiu cum sa ii dau vestea, sau mai bine zis cum pot sa zic ca Sakura este sora lui si nu mai are mult de trait. Se uita la mine foarte ciudat si confuz, nu ma mira nici macar nu pot vorbi, ce sa ii zic? cum sa ii dau vestea?, imi fac curaj apoi ii zic.
- Naruto, Sakura are nevoie de o operatie pe inima, si daca nu se va gasi donator va muri!
-CE? tu vorbesti serios?
- si m-am gandit sa fiu eu aceea
- Tu glumesti? vei muri daca vei face asta.Zice Orochimaru ingrijorat.
- Nu na intereseaza daca eu mor, macar Sakura va trai.
Amandoi se uita la mine foarte speriati si ma conving ca se va gasi un donator in curand, dar daca nu va fi nimeni, daca nu va exista nicio sansa sa traiasca. Imi este frica si sunt asa ingrijorata, imi vin in minte numai ganduri rele, ce sa fac? nu stiu, oare sa astept un donator sau poate sa ma ofer eu, ce stresant, cu totii suntem cu moralu la pamant, lacrimile de tristete si suferinta inca imi curg pe pielea mea palida. Totii suntem cu moralul la pamant dar ce trebuie sa facem este sa astemptam si sa vedem ce se va intampla mai departe. A da, bine ca mi-am amintit sa o sun pe mama Sakurei si a lui Sasuke, vai de mine cand vor auzi cu siguranta vor fi macinate, imi iau inima in dinti si prima data o sun pe Sora mama Sakurei, of trebuie sa imi fac curaj, vocea mea este umpic ragusita si nu prea pot vorbi, dar fie ce o fi. In sfarsit a raspuns la telefon desi nu imi doream sa raspunda asa repede, stau cateva minute foarte tacuta si apoi imi fac curaj sa ii zic.
-Sora...trebuie sa vi la spital, eu, Naruto si Sakura suntem aici.
-Ce ati patit?
-Noi doi nimic, dar Sakura este in coma si te-am sunat sa vi cat mai repede.Alo! Sora mai esti?.Vad ca a inchis stiam eu ca asa va fi, pai pana vine am sa o sun pe parintii lui Sasuke, habar nu am cum sa le zic si vestea asta lor, of... sa o fcem pana la urma. Vad ca suna ceva tipm poate nu sunt acasa, probabil mi-ar fi bine daca nu ar raspunde, imi este umpic jena sau mai bine zis teama, teama de a nu ne ura mai tare pe mine si Sakura ca nu i-am salvat fiul, nu raspunde, oare sa mai incerc, bine hai asta este ultima oara, daca raspunde bine daca nu si mai bine. Suna putin timp si raspunde Mikoto:
-alo cine este?
- Eu sunt Konan, vroaiam sa zic ca... vreau sa vi neaparat la spital, o sa iti zic despre Sasuke
- L-ati salvat?
- vino la spital si iti voi spune mai bine povestea.
- Bine, sper sa fie bine fiul meu, si inchide.
Ma tem ca nu va fi bine, nu vreau sa ma gandesc ce va fi aici daca vor afla despre cei doi, sunt asa ingrijorata, le spun baietilor sa ma astepte umpic in salon pentru ca eu ma duc sa vad cum este Sakura, Naruto ma opreste zicand ca vor veni si ei, eu nu ma opun asa ca ne indreptam spre salonul ei. Ajungem in fata usii ei dar nu prea am curaj sa deschid usa dar ma ajuta Naruto si deschide el, cand intram in salon o vedem pe Sakura intinsa pe pat, plina de bandaj cu taieturi pe fata, pe maini si pe picioara, si nu taieturi cine stie ce, pe fata are o taietura foarte mare si adanca, vazando in halul asta ma pun in genunchi si incep sa plang si mai tare, baietii incearca sa ma opreasca din plans dar degeaba nu ma pot ori nici cum, vad ca si lui Naruto ii da o lacrima, iar dupa fata lui Orochimaru se vede ca se simnte putin vinovat. Peste ceva timp ma suna Mikoto si Sora, se pare ca au ajuns destul de repede, ii dau telefonul lui Naruto pentru ca eu nu mai pot vorbi, el le zice unde suntem apoi inchide si incepe sa dea cu pumnul in perete de nervi, din pacate ar fi fara folos, deparca ti-ar trece nervi daca dai in ceva. Usa se deschide si le vad e cele doua femei, cand vede Sora ce ii s-a intamplat ficei ei se duce spre ea si o ia in brate si o strange cat se poate de strans. Apoi eu imi fac curaj si ii zic si parintilor lui Sasuke ce s-a intamplat. O rog pe Mikoto sa ia loc umpic decat sa cada din picioare, este atat de confuza, nu stie ce sa mai zica, amandoi sunt foarte tristi. Mikoto se linisteste umpic si imi zice ca cel care ar putea fi bagat in povestea asta, ar putea fi fratele lui mai mic pe care la dat spre adoptie cand avea patru ani acesta fiind...

In oras se aude o mare zarva, doi hoti au dat o spargere intr-o banca , acestia fiind Kabuto si Mizuky, cei doi au furat totii banii dintr-o banca, aveau o masca neagra pe fata pentru a nu-i recunoaste nimeni, si inarmati cu pistoale ei trag pe unde apuca, nu le pasa daca sunt victime, cei doi reusesc sa fure totii banii apoi se uca pe motocicleta amandoi. Fugind de politisti iar Kabuto ne fiind atent s-au izbit de o masina si i-a aruncat pe amandoi cinci metri. Un locatar se duce spre Kabuto pentru a vedea daca mai traieste, dar cand ii pune mana pe inima vede
ca...



O viata complicata - Pagina 3 Tumblr_mvwi1wLtrY1si13k3o1_500
Sus In jos
...::Vampire_of_nighT::..
Academy Student
Academy Student
...::Vampire_of_nighT::..

Sex : feminin Localizare Localizare : Peste mari si tari!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 37
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Denenez manga
Stare de spirit Stare de spirit : Perversa :)

O viata complicata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata complicata   O viata complicata - Pagina 3 I_icon19Mar 17 Apr 2012, 19:58

Ca ce?! Kabuto e mort? O viata complicata - Pagina 3 385627
Biata Sakura! O viata complicata - Pagina 3 23826 O viata complicata - Pagina 3 23826 O viata complicata - Pagina 3 23826 O viata complicata - Pagina 3 23826 O viata complicata - Pagina 3 23826 O viata complicata - Pagina 3 23826 O viata complicata - Pagina 3 23826 Sper sa traiasca! Tocmai am scris mai sus sa nu moara nimeni pozitiv! Asa iti asculti sora mai mica? O viata complicata - Pagina 3 896861 O viata complicata - Pagina 3 896861 O viata complicata - Pagina 3 896861 O viata complicata - Pagina 3 896861
Si parintii lui Sasuke si mama Sakurei sunt distrusi. Cica nu te pricepi la dramatisme! Da, intradevar, cand esti cu mine din dramatisme tu faci comedii si invers uneori.
In fine, sper sa aduci nextul repede si Sakura sa traiasca! Te pwp! O viata complicata - Pagina 3 208323

PS: Sa ma anunti! O viata complicata - Pagina 3 962758


Aş vrea să fiu o aripă din gândul tău... Să-ţi sărut tăcerea şi să-ţi mângâi singurătatea... Dacă nu te-aş fi întâlnit, nu aş fi ştiut cine sunt...
O scoică de aur e inima ta, iar perla iubirii se află în ea. Dar scoicile se sparg de stâncile reci, iar perla iubirii rămâne pe veci...
Eu vreau să-mi fii mereu aproape şi cu foc să te privesc. Şi odată târziu în noapte, să-ţi spun un sincer TE IUBESC!!!




[center]O viata complicata - Pagina 3 2_hear10


[/center]
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
O viata complicata - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

O viata complicata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata complicata   O viata complicata - Pagina 3 I_icon19Mar 17 Apr 2012, 22:05

Multumesc ca m-ai anuntat din nou! Esti o dulce ;;)!
Cate intamplari!
Imi pare rau de situatia lu Sakura dar si a lu Sasuke.
Sper sa se gaseasca donator pentru biata rozalie ..
Am impresia ca fratele cel mic despre care vorbeste Mikoto este Kabuto.
Poate ma insel...dar asa cred..:)).
Multe rautati s-au intamplat in viata Sakurei:(..
Kabuto a pus capac la tot..nu m-ar deranja daca ar fi mort. >.<
Astept next!
Spor la treaba!kiss
Te pupicesce Deea in love



O viata complicata - Pagina 3 Cooltext1711025034_zps229023de
O viata complicata - Pagina 3 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
O viata complicata - Pagina 3 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
O viata complicata - Pagina 3 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
Miky
Genin
Genin
Miky

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : prin lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 267
Puncte : 338
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : plina de viata

O viata complicata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata complicata   O viata complicata - Pagina 3 I_icon19Mier 18 Apr 2012, 16:10

Heyyy!!! a venit nextul, sper sa am multe multe commuri, sper sa va placa, va pwp kiss hi!

Cap.25
Sakura pov:

Intuneric...este asa intuneric si rece aici...imi trece o mie de fiori pe sirea spinarii, unde sunt? ce caut eu aici? de ce este asa intuneric? toate intrebarile astea imi trec prin minte dar nu este nimeni aici sa imi raspunda la ele, imi este teama, numai eu sunt aici, dar aici unde? nici eu nu stiu un sunt, este intuneric, incep sa fug dar nu ajung nici unde, "alo este cineva aici" strig eu cat pot de tare, dar se aude doar vocea si ecoul meu, mai strig o data " hey, este cineva aici" din nou nimeni nu imi raspunde nimeni , aud... aud pe cineva, incerc sa ascult mai bine, dar aud numai plansetele unor femei, dar de ce plang aceste femei? ma intreb eu, cineva incepe sa ma strige, striga in truna "Sakura vino inapoi te rog, nu te duce, esti prea tanara" dar cine este? nu inteleg, cine tot plange dupa mine, incep sa zbier in truna poate cineva ma aude dar nimeni nu imi raspunde. Deodata apare Sasuke cu Karin si Itachi, ce bine ca s-a intors sa ma ia, fug spre el si il i-au in brate, dar nu imi raspunde, ce se intampla cu el, stau toti tei si vorbesc in truna, dar nimeni nu imi simnte prezenta, incep sa il i-au de haina si sa il zgudui, dar pur si simplu nu ma baga in seama, "ce este asta o gluma?" strig eu la el cat pot de tare. "Poti sa strigi cat vrei ca oricum nu te va baga in seama" imi raspunde o voce de barbat, cand ma intorc il vad pe tatal meu, nu pot sa cred ce cauta el aici?, nu mai pot de fericire ca il revad ma duc si sar in bratele lui si nu ii mai dau drumul ceva timp, apoi pocneste din degete si ne duce intr-un loc mai linistit, intr-un loc unde este soare, flori, suntem pe un cap iar langa noi un copac cu flori de cires. Il intreb ce caut aici, de ce Sasuke nu ma baga in seama?, de ce tot aud voci de femei care tot plang si ma striga.
-Sakura tu esti in coma acum, iar acele femei sunt prietena si mama ta, desigur si fratele tau este acolo.
-sunt in coma? dar cum?
-La asta nu iti pot raspunde.
Sunt in coma, asta explica vocile,Sasuke si celelalte lucruri, ca tot sunt cu tatal meu si nu stiu pentru cat tipm il mai intreb niste lucruri, cum ar fi de ce mi se intampla mie toate nenorocirile astea, de ce nu pot trai fericita, de ce toate lucrurile rele mi se intampla numai mie, dece de ce?, vroiam sa am si eu o viata frumoasa si linistita, aveam niste vise dar s-au spulberat, imi este asa o ciuda ca tot ce am visat pana cum nu mi s-a indeplinit, mai ales cand tata mi-a povestit ca Sasuke nu a putut fi salvat, cand am auzit imi venea sa imi dau cu ceva in cap, "atat de slaba sunt? nici iubirea sa nu-mi pot proteja" imi zic eu in gand foarte dezamagita de mine si cu lacrimi in ochii. Tata imi zice sa ma calmez pentru ami explica de ce mi se intampla toate nenorocirile mie. Imi zice ca ii duc pacatele lui, sunt blestemata din cauza lui, iar cand mama va muri ii voi duce si blestemul ei, si de aceea nu pot sa duc o viata fericita, pana voi muri o sa mi se intample toate lucrurile urate din lume, sunt condamnata la o viata mizerabila doar din cauza pacatelor lor, nu pot sa cred ce imi aud urechilor, imi este si frica sa intreb ce pacate a facut el asa de rau incat sa am viata asta, dar totusi il intreb. Respira adanc si incearca sa imi spuna, pe fata lui se vede vinovatia, cand l-am intrebat a facut o fata deparca i-as da cu ciocanul in cap,dar totusi imi spune, imi spune ca atunci cand era mai tanar el a morat familia unor baieti foarte mici cam de zece si opt ani, dar la vazut numai pe cel mic cum arata, avea ochii negri parul alb si prins in coada si mai purta si niste ochelari, nu pot sa cred ce imi aud urechilor copilul era Kabuto, tatal meu ia omorat pe parintii lui, nu pot sa cred, oare de acee se poarta ca un nebun, probabil si-o fi pierdut mintile cand a vazut cum parintii lui se prabusesc in fata lui, nu credeam, nu vreau sa cred ca tatal meu este un criminal, am ramas fara cuvinte, am ramas incremenita, nu credeam ca puea sa faca asa ceva, cand l-am intrebat daca mama stie el a zis ca nu, inafara de mine nu mai stie nimeni. Zicea ca si mama are pacate, dar oare are pacate asa mari ca ale lui dar totusi imi fac curaj si il intreb, dar el zice ca nu mai conteaza de mama, ea doar la inselat, si se simnte vinovat, si-a da seama in sfarsit ca mama a facut acest lucru din cauza lui, ii trebuia afectiune, iubire, sa simnta ca cineva ii este alaturi, sa simnta aceea caldura de la persoana iubita, ma bucur ca tata a inteles acest lucru si ca a iertato. Imi zice ca va sta cu mine aici pana ma voi reface, chiar si atunci cand imi voi reveni va fi ingerul mau pazitor, si va incerca sa ma apere de tot si toate, mi-a promis lucru acesta. Of vai de mine, sper sa ma fac bine in curandnu mai suport sa stau asa, inca mai aud vocile acele de disperare, dar incerc sa nu le bag in seama, asa ca eu si tata ne punem jos pe iarba si mai povestim. Mama, Naruto, Konan, nu va faceti griji ma voi intoarce si apoi vom fi fericiti toti patru, patru cu tot cu Sasuke pentru ca eu cred ca se va intoarce la noi, si intr-o buna zi vom trai fericiti fara nici un fel de problema.

[color=blue]Konan pov:
Stam aici langa patul Sakurei foarte triste si supte de energie, eu una imi vine sa adorm deja, stai pe podeaua asta rece si ma gandesc intruna de ce soarta asta este asa de rea, nu inceleg ce a facut Sakura asa de rau incat sa aibe viata asta. Ma uit la chipul ei care pare asa linistit, oare viseaza la ceva, poate viseaza ca este cu Sasuke deja, poate viseaza ca este intr-un loc minunat cu el si ca traiesc fericiti amandoi. Oare cand se va trezi isi va aminti de noi, oare ne va tine minte? sper macar sa isi aminteasca de mama si fratele ei, daca pe mine nu ma va tine minte macar pe ei. Ma opresc umpic din gandurile mele pentru ca Mikoto are ceva sa ne spuna si este foarte important, ea zice ca poate pe langa mafiotii aceia ar putea contribui fratele lui mai mic Gaara. Gaara a fost cel mai mic din familie, el a fost dat spre adoptie pentru ca parintii si socrii ei nu il doreau de nicio culoare, crescand din ce in ce mai mare a aflat de familia lui adevarata si acum vrea razbunare, de unde stia asta? ei bine si-a dat intalnire cu Gaara iar acesta a promis ca se va razbuna pe familia care la abdonat, Mikoto incerca sa ii explice ca a parintii si socrii nu il doreau asa ca a facut aceasta tampenie sa il paraseaca, dar dejeaba are prea multa ura in el ca sa o mai ierte, vad ca si tatal lui Sasuke este umpic socat, se vede ca el habar nu avea de aceeasta chestie, dar incerca totusi sa isi pastreze cumpatul. Linistea se asterne intre noi pentru cateva minute, asta pana cand un doctor il suna pe Orochimaru sa ii spuna ca fratele lui a avut un accident cu motocicleta si sa vina repede la salonul doisprezece la etajul trei, foarte speriat ii cade si telefonul din mana si fuge repede spre salon si cu mine dupa el.
Ajungem acolo si il vedem pe Kabuto intins pe pat plin de sange, era ars si niste zgarieturi foarte adanci pe fata si corp, Orochimaru vazand starea acestuia cade in genunchi si incepe sa planga, saracu nici parinti nici frate, acum este singur, fara nimeni sa ii stea lalaturi, ma pun si eu jos si il i-au in brate curgandumi cateva acrimi pe fata mea palida. Cateva minute mai tarziu vine si doctorul care ne-a zis de Sakura, ne spuna sa iesim afara sa astepta pentru ca mai trebuie sa faca niste analize apoi ne va spune ce se inampla cu el. Ne ducem pe hol si ne punem pe niste banci, Orochimaru inca nu si-a revenit din soc, inca plange, ii pot simnti durerea pe care o poarta in suflet, a tinut asa mult la el si acum s-a dus, chiar daca era suparat de ceea de facea avea increderea aceea ca intr-o zi poate sa il trezeasca pe Kabuto la realitate, incerc sa il mai linistesc putin, il consolez spunandu-i ca nu este singur, ca eu sunt aici langa el si il voi aspeijini si ajuta de cate ori este nevoie, ii deau aceea incredere si speranta ca nu este singur. Peste ceva timp vine si doctorul si ne da cea mai proasta vestedin lume, si cea mai dureroasa pentru un frate, "Imi pare rau, Kabuto este in moarte cerebrala, nu mai are sanse de a trai" ne zice doctorul cu o voce tremuranda, asta chiar a fist o lovitura in inima, nici macar eu nu ma asteptam, ce sa zic despre Orochimaru el este mai socat ca si mine, se vede ca il doare foarte tare ceea ce a auzit. Doctorul ne zice ca inima lui poate fi donata Sakurei pentru a trai macar ea, desigur daca este Orochimaru de acord inima lui Kabuto poate sa fie a Sakurei, sper sa zica da, sa-i dea macar o sansa la viata sa se poata bucura de ea.
Doctorul: Ei bine domnule ce ziceti? ii veti dona inima fratelui vostru?
Orochimaru:Pai cred ca...[/col
or]


O viata complicata - Pagina 3 Tumblr_mvwi1wLtrY1si13k3o1_500
Sus In jos
...::Vampire_of_nighT::..
Academy Student
Academy Student
...::Vampire_of_nighT::..

Sex : feminin Localizare Localizare : Peste mari si tari!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 37
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Denenez manga
Stare de spirit Stare de spirit : Perversa :)

O viata complicata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata complicata   O viata complicata - Pagina 3 I_icon19Mier 18 Apr 2012, 20:48

Ce face?! O doneaza? O viata complicata - Pagina 3 385627 Si chiar mi-e mila de Orochimaru! O viata complicata - Pagina 3 896861 Pentru prima data in viata, mi-e mila de el! O viata complicata - Pagina 3 896861 O viata complicata - Pagina 3 23826 Adu next repede! Te pwp neesa! O viata complicata - Pagina 3 208323


Aş vrea să fiu o aripă din gândul tău... Să-ţi sărut tăcerea şi să-ţi mângâi singurătatea... Dacă nu te-aş fi întâlnit, nu aş fi ştiut cine sunt...
O scoică de aur e inima ta, iar perla iubirii se află în ea. Dar scoicile se sparg de stâncile reci, iar perla iubirii rămâne pe veci...
Eu vreau să-mi fii mereu aproape şi cu foc să te privesc. Şi odată târziu în noapte, să-ţi spun un sincer TE IUBESC!!!




[center]O viata complicata - Pagina 3 2_hear10


[/center]
Sus In jos
Miky
Genin
Genin
Miky

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : prin lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 267
Puncte : 338
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : plina de viata

O viata complicata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata complicata   O viata complicata - Pagina 3 I_icon19Mier 25 Apr 2012, 18:48

Cap. 26 Decizia finala

Konan pov:

Doctorul: domnule ce aveti de spus, ii veti dona inima lui Kabuto?
Orochimaru: Nu sunt singur ce vreau sa fac. Zice cu o voce tremurata. Apoi ma bag eu si ii zic sa ne lase umpic singuri pentru ca suntem foarte socati amandoi, doctorul accepta si ne lasa pe mine si Orochimaru sigunri, ne punem noi pe o bancuta si il las sa isi lipezeasca mintea. Saracul cred ca este distrus in acest moment, dar si eu am niste emotii, tremur din cap pana in picioare iar inima imi bate asa de tare deparca as alerga sute de metri, "oare ce raspuns va da?" ma tot gandesc in continu la acest lucru, sper ca stie ca soarta Sakurei este in mainile lui, dar mai bine nu il presez mai bine fac liniste sa se poata gandi bine. La un moment dat ii pun mana pe umar si ii zic ca orice s-ar intampla eu voi fi aproape de el si il voi ajuta cum se cuvine, el imi pune mana peste a mea si imi multumeste calduros. Pana la urma stiu cum este sa iti pierzi un frate, eu era sa o pierd pe Hinata cand avea zece ani, imi amintesc ca ne jucam cu mingea foarte aproape de strada, din pacate a sarit asa sus ca s-a dus in drum iar Hinata s-a dus sa o ia din nefericire atunci venea o masina si a dat peste ea, era pe jos plina de sange fara sa se poata ridica, si plangea foarte tare, eram asa agitata nu stiam ce sa fac, ramasesem incremenita, m-am dus la ea sa vad in ce stare este, din fericire mai putea sa respire masina aceea nu avea viteza mare, tot ii striga pe parintii nostri, iar eu incercam sa o linistesc spunandu-i ca sunt pe drum spre ea si daca nu mai plange vor veni mai repede, eram si eu mica nu stiam cum sa procedez mai ales cand o vedeam ca plange de durere imi venea si mie sa plang impreuna cu ea, nemernicul acela deja fugise asa ca ar trebui sa strig cateva minute in sir dupa ajutor, pana la urma o femeie draguta a venit la noi si a chemat salvarea si i-am sunat si pe parintii mei. Peste ceva timp a venit si salvarea undea ne-a dus la spital, ma simnteam asa vinovata, poate daca nu as arunca mingea asa asa de tare spre ea nu s-ar mai duce in strada, daca murea in acel accident nu mi-as fi iertat-o niciodata, as aveao pe constiinta toata viata, nici in ziua de azi nu as fi linistita, dar din fericire minunea a facut sa traiasca, chiar daca nu prea putea sa mearga cateva zile pentru ca ambele picioare le avea in ghips macar era langa mine, mi-ar dor de zambetul ei dulce si felul ei de a fi foarte draguta cu oameni. Ma intreb oare la ce se gandeste acuma, se vede ca prin mintea lui zboara mii si mii de ganduri. Vad ca se ridica dintr-o data si imi zice ca.
..

Kabuto pov:
Unde sunt? hey este cineva?, nu imi raspunde nimeni, sunt la mama naibi in pustiu nici eu nu striu unde ma aflu. Ce este asta? casa parintilor mei, dar cum am ajuns aici? ala sunt eu si Orochimaru cand eram mici, dar totusi cum am ajuns eu aici.
- Orochimaru cand ma voi face mare vreau sa ajut multa multa lume. Vreau sa fiu bogat si sa dau din banii mei celor nevoiasi.
- Si cu mine cum ramane?
- O sa te ajut si pe tine pentru ca esti fratiorul meu mai mare. Vreau sa ajut lumea intreaga, si pe mami si tati ca sa nu mai avem probleme cu banii si sa ne permitem orice.
" Se pare ca ai uitat aceste cuvinte Kabuto" imi zice o voce groasa de barbat, cand ma intorc vad ca este tatal meu pe care nu il mai vazusem de mult, si desigur imi era tare dor de el, dupa fata lui se vede ca nu este prea mandru de mine, stiu si eu ce am facut si constientizez ca am facut multi oameni sa sufere in loc sa ii ajut asa cum imi propusesem cand eram mic, imi pare rau, ma simnt ca un tradator, am inceput sa ma urasc pentru ceea ce am devenit, stiu ca sunt un monstru si ca nu prea imi pasa de altii, dar decand au murit parintii mei eu si Orochimaru ne descurcam foarte greu, ba char nu avem ce manca cu zilele, incepeam sa manac si cojile de paine pe care le avem de o saptamana, tot ce mi-am propus nu s-a adeverit de aceea am devenit ce sunt acuma, daca aveam parintii aproape mergem spre un drm mai bun, dar nu avem nici macar prieteni care sa ma ajute la greu, totii prietenii pe care ii consideram frati s-au dovedit a fi doar niste prefacuti, m-au tradat de atatea ori m-au invatat mereu la rau nu la bine, merit sa mor, nu merit sa mai traiesc, sunt un tradator, pana si fratele mi l-am pierdut si asta pentru ca i-am ales pe acep prefacuti in loc de fratele meu cu care puteam ajunge undeva sus, mi-am dezamagit familia si asta ma dare cel mai tare, dar nu cred ca Dumnezeu mai imi da a doua sansa sa arat ca nu sunt asa de rau. Peste ceva timp de tacere tatal meu imi zice ca sunt in moarte cerebrala asa ca nu mai am nicio sansa, dar inima mea poate fi donata Sakurei care are nevoie de operatie urgent. Cred ca este de la batalia cu Myzuki, a batuto asa tare ca a intrat in coma, saraca, pai daca este asa de urgent as fi bucuros sa ii donez inima mea, doar ca in locul meu va vorbi Orochimaru sper sa fie de acord. "Tata crezi ca mai am vreo sansa sa vin in rai alaturi de voi" il intreb eu mirat si foarte curios, imi zice ca asta poate decide numai cel de sus, dar daca imi va ierta pacatele vor fi bucurosi sa ma vada alaturi de ei.


Konan pov:\
Orochimaru se ridica de pe bancuta si cun un zambet pana la urechi si zice ca este de acord ca Sakura sa primeasca inima fratelui lui, in momentul acela radiam de fericire, l-am luat in bret si ll strangeam asa tare ca nu mai putea respira, i-am multumit de o mie de ori peentru acest lucru minunat, Sakura va trai nu pot sa cred, sunt atat de bucuroasa incat nu ma pot opri din zambit, ce usurata ma simnt atata suspans a pus baiatul asta pe mine ca imi venea sa mor, "poti sa iti recapeti prietena sau mai bine zis sora" zise el cu zambetul pe buze dar tot odata putin trist. Stai sa vezi cand vor auzi si ceilalti vor fi in culmea fericirii asa cum sunt si eu. Acum sunt mai linistita, nu mai am de ce sa ma tem totul va fi bine sunt sigura de asta, peste ceva tipm vine si doctorul sa ne intrebe daca ne-am hotarat iar Orochimaru ii zice ca este de acord asa ca poate incepe operatia cat de curand posibil, ii da niste foi sa semneze iar operatia va incepe maine fix de dimineata la ora 9:00, doar maine eu ma gandeam ca astazi, of sunt asa nerebadatoare pana mine mai este o groaza, cu siguranta o sa dorm langa salonul ei pana maine de dimineata cand se va face operatia.
..


O viata complicata - Pagina 3 Tumblr_mvwi1wLtrY1si13k3o1_500
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
O viata complicata - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

O viata complicata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata complicata   O viata complicata - Pagina 3 I_icon19Joi 26 Apr 2012, 08:54

Ce capitol frumos! :X
Ma bucur ca Sakura va fi salvata!!!!:X:X
Asteptam un moment ca asta :X!
Lucrurile devin din ce in ce mai interesante si asta ma bucura enorm.:x
Pune next repede scumpa kiss!
Te pupiceste Deea ! kiss



O viata complicata - Pagina 3 Cooltext1711025034_zps229023de
O viata complicata - Pagina 3 Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
O viata complicata - Pagina 3 Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
O viata complicata - Pagina 3 Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
Miky
Genin
Genin
Miky

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : prin lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 267
Puncte : 338
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : plina de viata

O viata complicata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata complicata   O viata complicata - Pagina 3 I_icon19Mier 02 Mai 2012, 18:06

Cap. 27

Ma indrept cu Orochimaru la Sakura in salon pentru a le zice decizia, acum ca mi s-a luat o piatra de pe inima nu mai am de ce sa ma ingrijorez, eu sunt bucuroasa dar pe Orochimaru nu-l vad intr-o stare prea buna. Ii pun mana pe umar si ii zic ca a luat ceea mai buna decizie sigur Kabuto nu se va supara iar el zice" da" cu gura pe jumatate deschisa si cu fata in pamant, dupa ce plecam din spital ii promit o programare la un spa sa se mai relaxeze si el, cred ca asta este cea mai grea decizie din viata lui, nu l-am mai vazut asa de trist niciodata, cum il stiu mereu cu zambetul pe buze si acum ca il vad asa trist parca a fugit sufletul din el. Ajungem si noi in salon unde ii vad pe totii foarte pricajiti, si fara pofta de viata, cu fetele plide mai ales mama Sakurei care inca ii mai plange, sunt totii deparca cineva le-ar fi luat sufletul, deparca ar zice " daca nu este ea eu pentru ce mai traiesc?", saracii imi asa mila, daca ati vedea fetele lor si voi ati si voi de aceeasi parere, dar nu ii mai las asa si le spun ca s-a gasit un donator pentru Sakura iar operatia va incepe maine, cand auzit Sora si Naruto s-au luminat la fata, iar zambetul le-au aparut din nou pe fata, ochii lor sclipeau de fericire, ma bucuram sa le vad din nou zambetul lor cald si dulce, Sora ma ia in brate si ma intreaba cine este donatorul eu nici macar nu stiu daca sa le zic adevarul, stau cateva secunde tacuta apoi le spun ca este fratele lui Orochimaru, Kabuto, oricum nu se cunosc asa ca sigur nu vor comenta, mama Sakurei iii multumeste si ii garanteaza ca daca va avea nevoie de ceva il va ajuta cu orice, Orochimaru ii multumeste dedata asta cu zambetul pana la urechi, Mikoto si Fugaku se ridica de pe pat si ne roaga daca mai avem vreo veste de la Sasuke sa ii anuntam dar si ca se vor ruga pentru noi ca Sakura sa traiasca, eu ii asigur ca daca il vom gasi vor afla cu siguranta apoi pleaca pe usa. Ma uit la fata ei si vad ca este asa linistita si ma gandeam oare viseaza la ceva, am inteles ca atunci cand esti in coma iti intalnesti persoanele dragi care au murit, oare este adevarat, oricum trebuie sa o las sa viseze linistita pentru ii voi lua pe Sora, Naruto si Orochimaru acasa dar o sa ma mai intorc pe aici doar ma duc sa imi iau niste pijamale ca sa dorm aici, plecam din incapere lasando pe Sakura singura. O da era sa uit, oare cand ra fi momentul potrivit sa ii spunem si lui Naruto adevarul, cred ca mai bine cand se trezeste Sakura asa ar fi mai placut momentul. Iar pe Orochimaru o sa locuiasca cu mine de acum incolo pentru ca nu mai are pe nimeni si decat sa locuiasca singur mai bine cu noi sa mai imultim familia, nu este un tip asa de rau este destul de detreaba imi pare rau ca m-am indoit de el poate nu il cunosc asa bine cum credeam, ba ne-a zis de ascunzatoarea lui Kabuto, a fost si de acord sa doneze inima fratelui lui, pai eu stand mai mult cu Kabuto si cum cu el nu ma prea bagam in seama este normal ca am avut indoieli la inceput dar acum totul este bine, dupa ce se va trezi si Sakura vom fi totii fericiti. Ajungem acasa dar nu deschid bine usa ca Hinata si sare in brate la mine spunandu-mi ca sora ia zis tot ce s-a intamplat cu mine si era foarte ingrijorata " pai iata-ma aici vie si sanatoasa" ii zic zambind, iar ea nu mai imi dadea drumul. Ne asezam pe canapea si ii zic intreaga poveste, si despre Sakura desigur, il las pe Naruto cu ea cat eu ma duc sa fac niste ceai sa ne mai relaxam umpic. Sunt uimita cand vine Orochimaru la mine si imi spune ca nu este sigur de decizia pe care a luato, " Konan daca mai era o sansa si pentru el iar eu am facut o prostie" imi zice el ingrijorat.
- Stai linistit ai luat o decizie buna, daca nu erai de acord statea asa nu stiu cat timp si oricum murea
- Sper sa fie cum zici tu
Ma intreb ce la apucat sa imi zica asta asa din senin, poate crede ca o sa aibe mustrari de constiinta, oricum il sfatuiesc sa nu se mai gandeasca la asemenea chestii si sa stea linistit, ceaiul s-a facut deja le pun la fiecare in cana si apoi ne ducem pe fereastra sa mai povestim, Orochimaru incearca sa se adapteze situatiei si sa mai scoata si el un cuvant din cand in cand asta este de bine, pe zi ce trece se va simnti ai bine mai ales ca are o familie noua acuma.

La spital:
Kabuto pov: Unde sunt? este asa cald aici zici ca sunt intr-un cuptor cu microunde, imi este asa de sete "heyy are cineva un pahar de apa" strig eu in gura mare " da am eu" imi zice o fata roscata, intizand mana sa-mi dea paharul de apa fata ei se transforma intr-un diavol, speriat arunc paharul cu apa in ea, incer sa fug dar ma prinde de picior " ce faci? incerci sa fugi?, oricum nu vei ajunge nici unde" imi zice ea cu o voce de barbat foarte infricosatoare, Dintr-o data vad cum mai multe fete se apropie de mine, "cine naiba sunteti" strig eu foarte speriat, iar ele imi spun ca sunt sufletete fetelor pe care le-am chinui, nu inteleg ce vor sa zica, toate doboara pe mine si ma trag ba de par ba de maini de unde nimeresc, " ai pacatuit mult acum stai si chinuie cum ai chinuit si tu pe altii", strig dupa ajutor dar nu ma salveaza nimeni, acea fata care s-a transformat in demon acum sta si rade de mine, nu m-am gandit ca am facut atata rau, nu stiam ce fac, acum regret, dar se pare ca voi sta mult timp in acest iad " te voi chinui in cele mai rele moduri asa cum ai facut si tu alti oameni" imi zice el cu un zambet malefic pe fata.

Konan pov:
Ei bine se face deja seara iar eu trebuie sa ma duc la spital, nu pot sta linistita daca sunt prea departe de ea asa ca voi dormi eu intr-un saln pe acolo, mi-am luat deja de schimb asa ca ma indrept spre spital cu pasi repezi, timpul trece asa de greu, sunt asa de nerabdatoare ziua de maine, imi este teama ca poate nu ne va recunoaste, poate si-a pierdut cunostiinta, sper sa fie bine. Ajung la spital ma duc in salonul de langa ea unde este liber, imi asez patul ma schimb si ma arunc in pat apoi ma pun sa dorm.

Este a doua zi iar doctorii se pregatesc pentru operatie iar Konan inca doarme, desigur si ei au emotii pentru ca este o operatie destul de grea, mai ales foarte periculoasa, doctorii si asistentele isi pregatesc pe o masuta destul de mica toate obiectele de care au nevoie. Dupa cateva ore doctorii isi termina treaba, pacienta isi deschide umpic ochii dar dintr-o data ii da peste cap " o Doamne nu mai poate respira repe faceti ceva"...

Cam atat pentru azi sper sa va placa, scuze ca am grabit actiunea asa mult, nextul va veni maine sau poimaine Miyuki va pwpa :*
:**


O viata complicata - Pagina 3 Tumblr_mvwi1wLtrY1si13k3o1_500
Sus In jos
Continut sponsorizat




O viata complicata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O viata complicata   O viata complicata - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

O viata complicata

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-